libc 2.36.9000 - en to ka translation catalogue (805 entries)

en: 		Access Rights :
ka: 		წვდომის უფლებები :

en: 		Attributes    :
ka: 		ატრიბუტები    :

en: 	Access rights:
ka: 	წვდომის უფლებები:

en: 	Name       : %s
ka: 	სახელი      : %s

en: 	Public Key :
ka: 	საჯარო გასაღები   :

en: 	Type         : %s
ka: 	ტიპი            : %s

en: 	Universal addresses (%u)
ka: 	უნივერსალური მისამართები (%u)

en: 	[%d]	Name          : %s
ka: 	[%d]	სახელი          : %s

en: 	[%u] - [%u bytes]
ka: 	[%u] - [%u ბაიტი]

en: 	not a dynamic executable
ka: 	არ წარმოადგენს დინამიურ გამშვებ ფაილს

en: 
    Group Members :
ka: 
    ჯგუფის წევრები :

en: 
    Time to Live  :
ka: 
    სიცოცხლის დრო  :

en:        %s -a [pathname]
ka:        %s -a [ბილიკი]

en:     Data Length = %u
ka:     მონაცემის სიგრძე = %u

en:     No recursive members
ka:     რეკურსიული წევრების გარეშე

en:     Recursive members:
ka:     რეკურსიული წევრები:

en:   or:
ka:   ან:

en:  (SKIPPED)
ka:  (გამოტოვებულია)

en:  (changed)
ka:  (შეცვლილია)

en:  (first)
ka:  (პირველი)

en:  (from %s:%d)
ka:  (%s:%d-დან)

en:  - all data:
ka:  - ყველა მონაცემი:

en:  [OPTION...]
ka:  [პარამეტრი..]

en: "%s" is no directory; ignored
ka: "%s" საქაღალდე არაა. გამოტოვება

en: "%s", line %ld:
ka: "%s", ხაზი %ld:

en: "%s", line %lld:
ka: "%s", ხაზი %lld:

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
ka: %.*s: ARGP_HELP_FMT საჭიროა პარამეტრის მნიშვნელობა

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
ka: %.*s: ARGP_HELP_FMT-ის უცნობი პარამეტრი

en: %d libs found in cache `%s'
ka: %d ბიბლიოთეკა ქეშში `%s'

en: %s is a 32 bit ELF file.
ka: %s 32-ბიტიანი ELF ფაილია.

en: %s is a 64 bit ELF file.
ka: %s 64-ბიტიანი ELF ფაილია.

en: %s is not a symbolic link
ka: %s სიმბოლურ ბმულს არ წარმოადგენს

en: %s%sUnknown signal %d
ka: %s%sუცნობი სიგნალი %d

en: %s: %s; why = %s
ka: %s: %s; რატომ = %s

en: %s: Can't create %s/%s: %s
ka: %s: შექმნა შეუძლებელია %s/%s: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
ka: %s: შეცდომა საქაღალდის შექმნისას %s: %s

en: %s: Can't open %s: %s
ka: %s: გახსნა შეუძლებელია %s: %s

en: %s: Can't read %s/%s: %s
ka: %s: წაკითხვა შეუძლებელია %s/%s: %s

en: %s: Can't remove %s/%s: %s
ka: %s: წაშლა შეუძლებელია %s/%s: %s

en: %s: ISA level is too high (%d > %d)
ka: %s: ISA -ის დონე ძალიან მაღალია (%d > %d)

en: %s: More than one -L option specified
ka: %s: პარამეტრი -L ერთზე მეტჯერაა მითითებული

en: %s: More than one -d option specified
ka: %s: პარამეტრი -d ერთზე მეტჯერაა მითითებული

en: %s: More than one -l option specified
ka: %s: პარამეტრი -l ერთზე მეტჯერაა მითითებული

en: %s: More than one -p option specified
ka: %s: პარამეტრი -p ერთზე მეტჯერაა მითითებული

en: %s: More than one -r option specified
ka: %s: პარამეტრი -r ერთზე მეტჯერაა მითითებული

en: %s: More than one -t option specified
ka: %s: პარამეტრი -t ერთზე მეტჯერაა მითითებული

en: %s: Too many arguments
ka: %s: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი

en: %s: `%s' must be a character
ka: %s: `%s' სტრიქონს უნდა წარმოადგენდეს

en: %s: bad symbol <%.*s>
ka: %s: ცუდი სიმბოლო <%.*s>

en: %s: destination must not be a directory
ka: %s: სამიზნე საქაღალდე არ უნდა იყოს

en: %s: duplicate category version definition
ka: %s: დუბლირებული კატეგორიის ვერსიის აღწერა

en: %s: duplicate definition of `%s'
ka: %s: '%s' ორჯერაა აღწერილი

en: %s: empty weight string not allowed
ka: %s: წონის ცარიელი სტრიქონი დაუშვებელია

en: %s: failed to remove the old destination
ka: %s: ძველი სამიზნის წაშლის შეცდომა

en: %s: field `%s' must not be empty
ka: %s: ველი '%s' ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: %s: field `%s' not defined
ka: %s: ველი '%s' აღუწერელია

en: %s: field `%s' undefined
ka: %s: აღუწერელი ველი `%s'

en: %s: file open error: %m
ka: %s ფაილის გახსნის შეცდომა: %m

en: %s: incomplete `END' line
ka: %s: არასრული 'END' ხაზი

en: %s: invalid destination: %s
ka: %s: არასწორი სამიზნე: %s

en: %s: invalid number of sorting rules
ka: %s: დალაგების წესების არასწორი რიცხვი

en: %s: invalid option -- '%c'
ka: %s: არასწორი პარამეტრი -- '%c'

en: %s: invalid value for field `%s'
ka: %s: არასწორი მნიშვნელობა ველისთვის `%s'

en: %s: missing `order_end' keyword
ka: %s: აკლია საკვანძო სიტყვა `order_end'

en: %s: more than one 'else'
ka: %s: ერთზე მეტი 'else'

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
ka: %s: ერთზე მეტი მიმდევრობის აღწერა სექციისთვის `%s'

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
ka: %s: უსახელო სექციის მიმდევრობის ერთზე მეტი აღწერა

en: %s: nested conditionals not supported
ka: %s: ჩადგმული პირობები მხარდაუჭერელია

en: %s: not enough sorting rules
ka: %s: დალაგების წესების არასაკმარისი რაოდენობა

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s' არგუმენტი არ სჭირდება

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია; შესაძლო ვარიანტები:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s" არგუმენტი ესაჭიროება

en: %s: option '%s' requires an argument.\n
ka: %s: პარამეტრი %s საჭიროებს არგუმენტს.\n

en: %s: option is ambiguous; possibilities:
ka: %s: პარამეტრი ორაზროვანია. შესაძლო ვარიანტები:

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ka: %s: პარამეტრს ესაჭიროება არგუმენტი -- '%c'

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%zu
ka: %s: `%.*s'-ის მიმდევრობა უკვე აღწერილია მისამართზე %s:%zu

en: %s: premature end of file
ka: ფაილის მოულოდნელი დასასრული: %s

en: %s: section `%.*s' not known
ka: %s: სექცია `%.*s' უცნობია

en: %s: syntax error
ka: %s: სინტაქსური შეცდომა

en: %s: too many values
ka: %s: მეტისმეტად ბევრი მნიშვნელობა

en: %s: unknown section name `%.*s'
ka: %s: სექციის უცნობი სახელი `%.*s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'\n
ka: %s: უცნობი პარამეტრი '%c%s'\n

en: %s: unrecognized option '%s%s'
ka: %s: უცნობი პარამეტრი '%s'%s'

en: %s:%u: cannot read directory %s
ka: %s:%u: საქაღალდის წაკითხვა შეუძლებელია %s

en: %s:%u: hwcap directive ignored
ka: %s:%u: hwcap დირექტივა იგნორირებულია

en: '%s' is not a known database
ka: '%s' უცნობი ბაზაა

en: 'wait' failed
ka: 'wait' -ის შეცდომა

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
ka: (PROGRAM ERROR) ვერსია უცნობია!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
ka: (PROGRAM ERROR) პარამეტრი ნაცნობი უნდა ყოფილიყო!?

en: (Unknown object
ka: (უცნობი ობიექტი

en: (from %s:%d and %s:%d)
ka: (%s:%d-დან და %s:%d-დან)

en: *standard input*
ka: *სტანდარტული შეტანა*

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
ka: -o გამოტანის-ფაილი [შეტანის-ფაილი]...
    [გამოტანის-ფაილი [შეტანის-ფაილი]..]

en: -s ignored
ka: -s იგნორირებულია

en: .lib section in a.out corrupted
ka: a.out-ში დაზიანებულია .lib სექცია

en: <SP> character not in class `%s'
ka: <SP> სიმბოლო კლასში არაა `%s'

en: Aborted
ka: შეწყვეტილია

en: Access Rights :
ka: წვდომის უფლებები :

en: Accessing a corrupted shared library
ka: დაზიანებულ გაზიარებულ ბიბლიოთეკასთან წვდომა

en: Adding %s
ka: %s-ის დამატება

en: Address already in use
ka: მისამართი უკვე გამოიყენება

en: Address family for hostname not supported
ka: ამ ჰოსტის მისამართის ტიპი მხარდაუჭერელია

en: Alarm clock
ka: მაღვიძარა

en: All requests done
ka: ყველა მოთხოვნა მზადაა

en: Archive control:
ka: არქვის კონტროლი:

en: Argument list too long
ka: არგუმენტების სია ძალიან გრძელია

en: Authentication OK
ka: ავთენტიკაცია წარმატებულია

en: Authentication error
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა

en: BOGUS OBJECT
ka: საეჭვო ობიექტი

en: Bad address
ka: ცუდი მისამართი

en: Bad file descriptor
ka: ფაილის ცუდი დესკრიპტორი

en: Bad font file format
ka: ფონტის ფაილის არასწორი ფორმატი

en: Bad message
ka: არასწორი შეტყობინება

en: Bad system call
ka: ცუდი სისტემური გამოძახება

en: Bad value for ai_flags
ka: არასწორი მნიშვნელობა: ai_flags

en: Binary data
ka: ბინარული მონაცემები

en: Block device required
ka: საჭიროა ბლოკური მოწყობილობა

en: Broken pipe
ka: გაფუჭებული მილი

en: Bus error
ka: მატარებლის შეცდომა

en: CACHE
ka: კეში

en: CPU time limit exceeded
ka: CPU-ის დროის ლიმიტი გადაჭარბებულია

en: Cache expired
ka: ქეშს ვადა გაუვიდა

en: Cache file has wrong endianness.
ka: ქეშის ფაილს არასწორი ბაიტების მიმდევრობა გააჩნია.

en: Cache generated by:
ka: ქეშის შემქმნელია:

en: Can not access a needed shared library
ka: საჭირო გაზიარებულ ბიბლიოთეკასთან წვდომა აკრძალულია

en: Can't chdir to /
ka: /-ზე chdir-ის შედომა

en: Can't create temporary cache file %s
ka: დროებითი ქეშის ფაილის (%s) შექმნის შეცდომა

en: Can't find %s
ka: %s-ის პოვნა შეუძლებელია

en: Can't link %s to %s
ka: %s-დან %s-მდე ბმულის შექმნის შეცდომა

en: Can't open cache file %s
ka: ქეშის ფაილის გახსნის შეცდომა: %s

en: Can't open cache file directory %s
ka: ქეშის ფაილის საქაღალდის (%s) გახსნის შეცდომა

en: Can't open directory %s
ka: საქაღალდის გახსნის შეცდომა: %s

en: Can't stat %s
ka: %s-ის stat-ის შეცდომა

en: Can't stat %s
ka: %s-ის stat-ის შეცდომა

en: Can't unlink %s
ka: ბმულის მოხსნის შეცდომა: %s

en: Cannot allocate memory
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: Cannot exec a shared library directly
ka: გაზიარებული ბიბლიოთეკის პირდაპირ გაშვება შეუძლებელია

en: Cannot fstat file %s.
ka: ფაილის fstat() შეუძლებელია: %s.

en: Cannot lstat %s
ka: %s ის lstat-ის შეცდომა

en: Cannot mmap file %s.
ka: ფაილის (%s) mmap-ის შეცდომა.

en: Cannot register service
ka: სერვისის რეგისტრაციის შეცდომა

en: Cannot set %s to default locale
ka: ნაგულისხმებ ენად %s-ის დაყენება შეუძლებელია

en: Cannot stat %s
ka: %s-ის stat-ის შეცდომა

en: Change to and use ROOT as root directory
ka: გადადით და გამოიყენეთ ROOT, როგორც root საქაღალდე

en: Changing access rights of %s to %#o failed
ka: %s ის წვდომების %#o -ზე შეცვლა შეუძლებელია

en: Child exited
ka: შვილი პროცესი უცაბედად გაითიშა

en: Child has exited
ka: შვილი გამოვიდა

en: Child has stopped
ka: შვილი გაჩერდა

en: Client credential too weak
ka: კლიენტის მომხმარებელი/პაროლი ძალიან სუსტია

en: Columns             :
ka: სვეტები             :

en: Compile locale specification
ka: ლოკალიზაციის სპეციფიკაციის კომპილაცია

en: Connection refused
ka: დაკავშირება უარყოფილია

en: Connection reset by peer
ka: კავშირი გაწყვეტილია პარტნიორის მიერ

en: Connection timed out
ka: კავშირის ვადა გავიდა

en: Continued
ka: გაგრძელებულია

en: Coprocessor error
ka: კოპროცესორის შეცდომა

en: Could not create library path
ka: ბიბლიოთეკის ბილიკის შექმნის შეცდომა

en: Could not create log file
ka: ჟურნალის ფაილის შექმნის შეცდომა

en: Could not form glibc-hwcaps path
ka: "glibc-hwcaps" -ის ბილიკის ჩამოყალიბება შეუძლებელია

en: Couldn't execute %s
ka: %s-ის შესრულება შეუძლებელია

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
ka: შექმენით C-ის თავსართის ფაილი "სახელით", რომელიც სიმბოლოების აღწერას შეიცავს

en: Creation Time : %s
ka: შექმნის დრო : %s

en: DATAFILE [OUTFILE]
ka: მონაცემებისფაილი [გამოტანისფაილი]

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
ka: DST-ი SUID/SGID პროგრამებში დაუშვებელია

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
ka: დინამიკური მიმბმელის შეცდომა!!!

en: Data input available
ka: მონაცემების შეყვანა ხელმისაწვდომია

en: Database for table does not exist
ka: ცხრილისთვის ბაზა არ არსებობს

en: Database is busy
ka: მონაცემთა ბაზა დაკავებულია

en: Default Access rights :
ka: ნაგულისხმები წვდომის უფლებები :

en: Destination address required
ka: სამიზნე მისამართი აუცილებელია

en: Device disconnected
ka: მოწყობილობა გაითიშა

en: Device or resource busy
ka: მოწყობილობა ან რესურსი დაკავებულია

en: Diffie-Hellmann (%d bits)
ka: დიფი-ჰელმანი (%d ბიტი)

en: Directory     : %s
ka: საქაღალდე     : %s

en: Directory not empty
ka: საქაღალდე ცარიელი არაა

en: Disk quota exceeded
ka: დისკის კვოტა გადაცილებულია

en: Do not use existing catalog, force new output file
ka: გამოტანის არსებული კატალოგის მაგიერ ახალ ფაილში ჩაწერა

en: Domain not bound
ka: დომენი ვერ ვიპოვე

en: Don't add new data to archive
ka: არქივს ახალ მონაცემებს ნუ მიამატებთ

en: Don't buffer output
ka: გამოტანის ბუფერის გამორთვა

en: Don't build cache
ka: ქეშის აშენების შეცდომა

en: Don't update symbolic links
ka: სიმბმულების განახლების შეცდომა

en: Dump information generated by PC profiling.
ka: PC-ის პროფილირების მიერ გენერირებული ინფორმაციის ჩაწერა.

en: ELF file ABI version invalid
ka: ELF-ფაილის ოს-ის ABI-ის ვერსია არასწორია

en: ELF file OS ABI invalid
ka: ELF-ფაილის ოს-ის ABI არასწორია

en: ELF file data encoding not big-endian
ka: ELF-ფაილების მონაცემების კოდირება არ წარმოადგენს დიდ-ბოლოს

en: ELF file data encoding not little-endian
ka: ELF-ფაილების მონაცემების კოდირება არ წარმოადგენს მცირე-ბოლოს

en: ELF file version does not match current one
ka: ELF ფაილის ვერსია მიმდინარეს არ ემთხვევა

en: ELF file version ident does not match current one
ka: ELF ფაილის ვერსიის იდენტაცია მიმდინარეს არ ემთხვევა

en: ELF file's phentsize not the expected size
ka: ELF ფაილის phentsize მოსალოდნელს არ უდრის

en: EMT trap
ka: EMT-ის ხაფანგი

en: ENTRY
ka: ერთეული

en: Encrypted data
ka: დაშიფრული მონაცემები

en: Entry/table type mismatch
ka: ჩანაწერი/ცხრილის ტიპი არ ემთხვევა

en: Error getting context of nscd
ka: NSCD-ის კონტექსტის მიღების შეცდომა

en: Error getting context of socket peer
ka: სოკეტის პარტნიორის კონტექსტის მიღების შეცდომა

en: Error getting sid from context
ka: კონტექსტიდან SID-ის მიღების შეცდომა

en: Error in RPC subsystem
ka: შეცდომა RPC ქვესისტემაში

en: Error in unknown error system:
ka: შეცდომა უცნობ სისტემურ შეცდომაში:

en: Error: .netrc file is readable by others.
ka: შეცდომა: .netrc ფაილის წაკითხვა სხვებსაც შეუძლიათ.

en: Exactly one parameter with process ID required.
ka: საჭიროა მხოლოდ ერთი პარამეტრი; პროცესის ID.

en: Exchange full
ka: გაცვლა შევსებულია

en: Exec format error
ka: გაშვების ფორმატის შეცდომა

en: Failed (unspecified error)
ka: ავარია (შედომა მითითებული არაა)

en: Failed to create AVC lock
ka: AVC-ის ბლოკის შექმნის შეცდომა

en: Failed to start AVC
ka: AVC-ის გაშვების შეცდომა

en: Failed to start AVC thread
ka: AVC-ის ნაკადის გაშვების შეცდომა

en: File %s is empty, not checked.
ka: ფაილი ცარიელია, არ შემოწმებულა: %s.

en: File %s is too small, not checked.
ka: ფაილი ძალიან პატარაა, არ შემოწმებულა: %s.

en: File exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

en: File is not a cache file.
ka: ფაილი ქეშის არაა.

en: File name too long
ka: ფაილის სახელი ძალიან გრძელია

en: File size limit exceeded
ka: ფაილის ზომის ლიმიტი გადაჭარბებულია

en: File too large
ka: ფაილი ძალიან დიდია

en: First/next chain broken
ka: პირველი/შემდეგ ჯაჭვი დაზიანებულია

en: Floating point exception
ka: წილადი რიცხვების ანგარიშის შეცდომა

en: Floating-poing inexact result
ka: მცურავმძიმიანი არაზუსტი პასუხი

en: Floating-point divide by zero
ka: მცურავმძიმიანი რიცხვის ნულზე გაყოფის შეცდომა

en: Floating-point overflow
ka: მცურავმძიმიანი რიცხვების გადავსება

en: Floating-point underflow
ka: მცურავმძიმიანი რიცხვის ვერშევსება

en: For bug reporting instructions, please see:
    %s.
ka: შეცდომების პატაკის ინსტრუქციებისთვის იხილეთ:
    %s.

en: For bug reporting instructions, please see:\\n%s.\\n
ka: შეცდომების პატაკის ინსტრუქციებისთვის იხილეთ:\\n%s.\\n

en: Format to use: new (default), old, or compat
ka: ფორმატის გამოყენება: new (ნაგულისხმები),old ან compat

en: Function not implemented
ka: ფუნქცია განხორციელებული არაა

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
ka: ნაგავი ARGP_HELP_FMT-ში: %s

en: Generate message catalog.
    If INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
ka: შეტყობინებების კატალოგის გენერაცია.
    თუ შეტანის-ფაილი წარმოადგენს '-'-ს, შეყვანა მოხდება სტანდარტული გზით.  თუ გამოტანის-ფაილი
    წარმოადგენს '-'-ს, გამოტანაც სტანდარტული გზით მოხდება.

en: Generate verbose messages
ka: დამატებითი შეტყობინებების გენერაცია

en: Generic system error
ka: სისტემის ზოგადი შეცდომა

en: Get entries from administrative database.
ka: ადმინისტრირების ბაზიდან ჩანაწერების მიღება.

en: Get locale-specific information.
ka: ენისთვის-სპეფიციკური ინფორმაციის მიღება.

en: Give a short usage message
ka: გამოყენების მოკლე შეტყობინების მიღება

en: Give this help list
ka: ამ დახმარების სიის მიღება

en: Group         : %s
ka: ჯგუფი         : %s

en: Group Flags :
ka: ჯგუფის ალმები:

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
ka: დაეკიდება მითითებული წამების რაოდენობის განმავლობაში (ნაგულისხმები: 3600)

en: Hangup
ka: დაკიდება

en: Host is down
ka: ჰოსტი გათიშულია

en: Host name lookup failure
ka: ჰოსტის სახელის მოძებნის შეცდომა

en: I/O error
ka: I/O შეცდომა

en: I/O possible
ka: შესაძლებელი I/O

en: Identifier removed
ka: იდენტიფიკატორი წაშლილია

en: Ignore auxiliary cache file
ka: ქეშის დამატებითი ფაილის იგნორირება

en: Illegal addressing mode
ka: არასწორი დამისამართების რეჟიმი

en: Illegal instruction
ka: არასწორი ინსტრუქცია

en: Illegal opcode
ka: არასწორი ოპკოდი

en: Illegal operand
ka: არასწორი ოპერანდი

en: Illegal seek
ka: არასწორი გადახვევა

en: Illegal trap
ka: არასწორი ჩაჭერა

en: Inappropriate ioctl for device
ka: მოწყობილობასთან შეუთავსებელია ioctl

en: Information request
ka: ინფორმაციის მოთხოვნა

en: Information:
ka: ინფორმაცია:

en: Input Files:
ka: შეყვანის ფაილები:

en: Input file %s not found.
ka: შეყვანის ფაილი %s ნაპოვნი არაა.

en: Input message available
ka: ხელმისაწვდომია შემოტანის შეტყობინება

en: Input/Output format specification:
ka: შეყვანა/გამოყვანის ფორმატის სპეფიციკაცია:

en: Input/output error
ka: შეტანა/გამოტანის შეცდომა

en: Integer divide by zero
ka: მთელი რიცხვის ნულზე გაყოფა

en: Integer overflow
ka: მთელი რიცხვის მაქსიმალური მნიშვნელობის გადაცილება

en: Internal NIS error
ka: NIS-ის შიდა შეცდომა

en: Internal stack error
ka: შიდა სტეკის შეცდომა

en: Internal ypbind error
ka: Ypbind-ის შიდა შეცდომა

en: Interrupt
ka: წყვეტა

en: Interrupted by a signal
ka: შეწყვეტილია სიგნალის მიერ

en: Interrupted system call
ka: შეწყვეტილი სისტემური გამოძახება

en: Invalid argument
ka: არასწორი არგუმენტი

en: Invalid back reference
ka: არასწორი უკუბმა

en: Invalid character class name
ka: სიმბოლოების არასწორი კლასი

en: Invalid client credential
ka: კლიენტის არასწორი მომხმარებელი/პაროლი

en: Invalid client verifier
ka: კლიენტის არასწორი შემმოწმებელი

en: Invalid collation character
ka: კოლაციის არასწორი სიმბოლო

en: Invalid content of \{\}
ka: \{\}-ის არასწორი შემცელობა

en: Invalid exchange
ka: არასწორი გაცვლა

en: Invalid floating-point operation
ka: მცურავმძიმიანი ოპერაცია არასწორია

en: Invalid object for operation
ka: არასწორი ობიექტი ოპერაციისთვის

en: Invalid preceding regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების არასწორი საწყისი

en: Invalid range end
ka: დიაპაზონის არასწორი დასასრული

en: Invalid regular expression
ka: არასწორი რეგულარული გამოსახულება

en: Invalid request code
ka: მოთხოვნის არასწორი კოდი

en: Invalid server verifier
ka: არასწორი სერვერის შემმოწმებელი

en: Invalid slot
ka: არასწორი სლოტი

en: Is a directory
ka: საქაღალდეა

en: Key has been revoked
ka: გასაღები გაუქმებულია

en: Key has expired
ka: გასაღების ვადაგასულია

en: Key was rejected by service
ka: გასაღები უარყოფილია სერვისის მიერ

en: Killed
ka: მოკვტა

en: Link points to illegal name
ka: ბმული არასწორ სახელზე მიუთითებს

en: Linked Object Type :
ka: მიბმული ობიექტის ტიპი :

en: Linked to : %s
ka: მიბმულია : %s

en: List content of archive
ka: არქივის შემცველობის სია

en: List dynamic shared objects loaded into process.
ka: პროცესში შეტვირთული დინამიკური გაზიარებული ობიექტების ჩამონათვალი.

en: Listing directory %s
ka: საქაღალდის ჩამონათვალი %s

en: Local domain name not set
ka: ლოკალური დომენის სახელი დაყენებული არაა

en: Local resource allocation failure
ka: ლოკალური რესურსის გამოყოფის შეცდომა

en: Malformed extension data in cache file %s
ka: არასწორი გაფართოების მონაცემები ქეშის ფაილში %s

en: Malformed name, or illegal name
ka: არასწორი ან დაუშვებელი სახელი

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
ka: გრძელი პარამეტრების აუცილებელი ან არასავალდებულო არგუმენტები ასევე აუცილებელი ან არასავალდებულოა მათი მოკლე ვარიანტებისთვისაც.

en: Manually link individual libraries.
ka: ბიბლიოთეკების სათითაოდ მიბმა.

en: Master Server :
ka: ძირითადი სერვერი :

en: Memory allocation failure
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: Memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: Message too long
ka: შეტყობინება ძალიან გრძელია

en: Missing or malformed attribute
ka: ნაკლული ან არასწორი ატრიბუტი

en: Mod. Time     : %s
ka: ცვლილ. დრო     : %s

en: Modification failed
ka: ცვლილების შეცდომა

en: Modify output format:
ka: გამოტანის ფორმატის შეცვლა:

en: NAME
ka: სახელი

en: NAME
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] FILE...
    --list-archive [FILE]
ka: სახელი
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] ფაილი...
    --list-archive [ფაილი]

en: NIS map database is bad
ka: NIS -ის რუკის ბაზა დაზიანებულია

en: NIS+ operation failed
ka: NIS+ -ის ოპერაციის შეცდომა

en: NIS+ servers unreachable
ka: NIS+-ის სერვერები მიუწვდომელია

en: NO OBJECT
ka: ობიექტების გარეშე

en: NUMBER
ka: ნომერი

en: Name : `%s'
ka: სახელი : '%s'

en: Name not served by this server
ka: სახელის ჩანაწერი ამ სერვერზე არაა

en: Name not unique on network
ka: ქსელური სახელი უნიკალური არაა

en: Name or service not known
ka: სახელი ან სერვისი უცნობია

en: Name output file
ka: მიუთითეთ გამოტანის ფაილის სახელი

en: Name/entry isn't unique
ka: სახელი/ჩანაწერი უნიკალური არაა

en: Named object is not searchable
ka: სახელიანი ობიექტი ძებნადი არაა

en: Need authenticator
ka: საჭიროა ავთენტიკატორი

en: Network dropped connection on reset
ka: ქსელის გადატვირთვისას კავშირი დაიკარგა

en: Network is down
ka: ქსელი გათიშულია

en: Network is unreachable
ka: ქსელი მიუწვდომელია

en: No address associated with hostname
ka: ჰოსტის სახელზე მიბმული არაა

en: No address associated with name
ka: სახელთან მისამართი ასოცირებული არაა

en: No anode
ka: Anode-ის გარეშე

en: No buffer space available
ka: ბაფერის სივრცე მიუწვდომელია

en: No child processes
ka: შვილი პროცესების გარეშე

en: No data available
ka: მონაცემები მიუწვდომელია

en: No file space on server
ka: სერვერზე ადგილი არაა

en: No locks available
ka: ბლოკები მიუწვდომელია

en: No match
ka: არ ემთხვევა

en: No medium found
ka: დისკი არ დევს

en: No previous regular expression
ka: წინა რეგულარული გამოსახულება არ არსებობს

en: No program name given
ka: პროგრამის სახელი მითითებული არაა

en: No program name given\n
ka: პროგრამის სახელი მითითებული არაა \n

en: No route to host
ka: ჰოსტამდე რაუტი უცნობია

en: No space left on device
ka: მოწყობილობაზე ადგილი არ დარჩა

en: No such device
ka: მოწყობილობა არ არსებობს

en: No such device or address
ka: მოწყობილობა ან მისამართი არ არსებობს

en: No such file or directory
ka: ფაილი ან საქაღალდე არ არსებობს

en: No such process
ka: ასეთი პროცესი არ არსებობს

en: No target in line %d
ka: ხაზზე %d სამიზნე არაა

en: Non-recoverable failure in name resolution
ka: სახელის გადაწყვეტის აღუდგენელი შეცდომა

en: None.
ka: არცერთი.

en: Not a directory
ka: არ წარმოადგეს საქაღალდეს

en: Not found
ka: ნაპოვნი არაა

en: Not found, no such name
ka: ვერ ვიპოვე. ასეთი სახელით არ არსებობს

en: Not master server for this domain
ka: არ წარმოადგენს ამ დომენის ძირითად სერვერს

en: Not owner
ka: მფლობელი არაა

en: Not supported
ka: მხარდაუჭერელია

en: Number of Columns   : %d
ka: სვეტების რაოდენობა  : %d

en: Number of objects : %u
ka: ობიექტების რაოდენობა : %u

en: Object #%d:
ka: ობიექტი #%d:

en: Object Name   : %s
ka: ობიექტის სახელი   : %s

en: Object Type   :
ka: ობიექტის ტიპი   :

en: Object is remote
ka: ობიექტი დაშორებულია

en: Object with same name exists
ka: ობიექტი იგივე სახელით უკვე არსებობს

en: Only root is allowed to use this option!
ka: ამ პარამეტრის გამოყენება მხოლოდ root მომხმარებელს შეუძლია!

en: Operation already in progress
ka: ოპერაცია უკვე მიმდინარეობს

en: Operation canceled
ka: ოპერაცია გაუქმებულია

en: Operation not permitted
ka: ოპერაცია ნებადაურთველია

en: Operation not supported
ka: ოპერაცია მხარდაუჭერელია

en: Operation now in progress
ka: ოპერაცია მიმდინარეობს

en: Operation would block
ka: ოპერაცია დაიბლოკებოდა

en: Optional output file prefix
ka: გამოტანის ფაილის არასავალდებულო პრეფიქსი

en: Output buffers available
ka: გამოტანის ბუფერები ხელმისაწვდომია

en: Output control:
ka: გამოტანის კონტროლი:

en: Output selection:
ka: გამოტანის არჩევა:

en: Owner         : %s
ka: მფლობელი         : %s

en: Owner died
ka: მფლობელი მოკვდა

en: PATH
ka: ბილიკი

en: PRIVATE
ka: პირადი

en: Package not installed
ka: პაკეტი დაყენებული არაა

en: Parameter string not correctly encoded
ka: პარამეტრის სტრიქონი არასწორადაა კოდირებული

en: Parse error: %s
ka: დამუშავების შეცდომა: %s

en: Partial success
ka: ნაწილობრივი წარმატება

en: Path `%s' given more than once
ka: ბილიკი '%s' ერთზე მეტჯერაა მითითებული

en: Permission denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Power failure
ka: კვების ჩავარდნა

en: Prefix used for all file accesses
ka: ყველა ფაილის წვდომისთვის გამოყენებული პრეფიქსი

en: Premature end of regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების მოულოდნელი დასასრული

en: Print cache
ka: ქეშის დაბეჭდვა

en: Print more information
ka: მეტი ინფორმაციის დაბეჭდვა

en: Print more messages
ka: მეტი შეტყობინების გამოტანა

en: Print program version
ka: პროგრამის ვერსიის დაბეჭდვა

en: Privileged opcode
ka: პრივილეგირებული ოპკოდი

en: Privileged register
ka: პრივილეგირებული რეგისტრი

en: Probable success
ka: წარმატების შესაძლებლობა

en: Probably not found
ka: ალბათ ნაპოვნი არაა

en: Processing request in progress
ka: მიმდინარეობს მოთხოვნის დამუშავება

en: Profiling timer expired
ka: პროფილირების ტაიმერის ვადა გავიდა

en: Protocol error
ka: პროტოკოლის შეცდომა

en: Protocol family not supported
ka: პროტოკოლის ოჯახი მხარდაუჭერელია

en: Protocol not available
ka: პროტოკოლი ხელმიუწვდომელია

en: Protocol not supported
ka: პროტოკოლი მხარდაუჭერელია

en: Quit
ka: გამოსვლა

en: ROOT
ka: Root

en: RPC program not available
ka: RPC პროგრამა ხელმიუწვდომელია

en: RPC program version wrong
ka: RPC პროგრამის არასწორი ვერსია

en: RPC struct is bad
ka: RPC -ის სტრუქტურა არასწორია

en: RPC version wrong
ka: RPC -ის არასწორი ვერსია

en: RPC: (unknown error code)
ka: RPC: (შეცდომის უცნობი კოდი)

en: RPC: Authentication error
ka: RPC: ავთენტიკაციის შეცდომა

en: RPC: Can't decode result
ka: RPC: შედეგის გაშიფვრის შეცდომა

en: RPC: Can't encode arguments
ka: RPC: არგუმენტების კოდირების შეცდომა

en: RPC: Failed (unspecified error)
ka: RPC: ავარია (შეცდომა მითითებული არაა)

en: RPC: Incompatible versions of RPC
ka: RPC: RPC-ის შეუთავსებელი ვერსიები

en: RPC: Port mapper failure
ka: RPC: პორტის მიმბმელის შეცდომა

en: RPC: Procedure unavailable
ka: RPC: პროცედურა მუწვდომელია

en: RPC: Program not registered
ka: RPC: პროგრამა რეგისტრირებული არაა

en: RPC: Program unavailable
ka: RPC: პროგრამა მიუწვდომელია

en: RPC: Program/version mismatch
ka: RPC: პროგრამის/ვერსიის მნიშვნელობები არ ემთხვევა

en: RPC: Remote system error
ka: RPC: დაშორებული სისტემის შეცდომა

en: RPC: Server can't decode arguments
ka: RPC: სერვერს არგუმენტების გაშიფვრა არ შეუძლია

en: RPC: Success
ka: RPC: წარმატება

en: RPC: Timed out
ka: RPC: მოლოდინის დრო გავიდა

en: RPC: Unable to receive
ka: RPC: მიღების შეცდომა

en: RPC: Unable to send
ka: RPC: გაგზავნის შეცდომა

en: RPC: Unknown host
ka: RPC: უცნობი ჰოსტი

en: RPC: Unknown protocol
ka: RPC: უცნობი პროტოკოლი

en: RSA (%d bits)
ka: RSA (%d ბიტი)

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
ka: კოდში გამოყენებული RTLD_NEXT დინამიკურად არ იტვირთება

en: Read-only file system
ka: მხოლოდ-წაკითხვადი ფალური სისტემა

en: Real-time signal %d
ka: რეალური-დროის სიგნალი %d

en: Regular expression too big
ka: რეგულარული გამოსახულება ძალიან დიდია

en: Remote I/O error
ka: დაშორებული I/O შეცდომა

en: Remote address changed
ka: დაშორებული მისამართი შეიცვალა

en: Renaming of %s to %s failed
ka: "%s" -ის "%s" -ად გადარქმების შეცდომა

en: Replicate :
ka: რეპლიკაცია :

en: Report bugs to %s.
ka: შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: Request canceled
ka: მოთხოვნა გაუქმებულია

en: Request not canceled
ka: მოთხოვნა არ გაუქმებულა

en: Required key not available
ka: საჭირო გასაღები ხელმიუწვდომელია

en: Resolver internal error
ka: ამომხსნელის შიდა შეცდომა

en: Resource lost
ka: რესურსი დაკარგულია

en: Results sent to callback proc
ka: შედეგები გადაგზავნილია უკუგამოძახების პროცედურაში

en: SECS
ka: წამი

en: STRING
ka: სტრიქონი

en: Search Path         : %s
ka: ძებნის ბილიკი         : %s

en: Segmentation fault
ka: სეგმენტაციის შეცდომა

en: Server busy, try again
ka: სერვერი დაკავებულია. კიდევ სცადეთ

en: Server out of memory
ka: სერვერის მეხსიერების რაოდენობა არასაკმარისია

en: Server rejected credential
ka: სერვერმა მიწოდებული მომხმარებელი/პაროლი უარყო

en: Server rejected verifier
ka: სერვერმა შემმოწმებელი უარყო

en: Servname not supported for ai_socktype
ka: Ai_socktype-ის სერვერის სახელი მხარდაუჭერელია

en: Set the program name
ka: პროგრამის სახელის დაყენება

en: Shut the server down
ka: სერვერის გამორთვა

en: Signal sent by kill()
ka: "kill()"-ის მიერ გაგზავნილი სიგნალი

en: Signal sent by sigqueue()
ka: "sigqueue()"-ის მიერ გაგზავნილი სიგნალი

en: Socket type not supported
ka: სოკეტის ტიპი ხარდაუჭერელია

en: Srmount error
ka: Srmount -ის შეცდომა

en: Stack fault
ka: სტეკის შეცდომა

en: Start NUMBER threads
ka: მითითებული რაოდენობის ნაკადების გაშვება

en: Status            : %s
ka: სტატუსი            : %s

en: Stopped
ka: შეჩერებულია

en: Stopped (signal)
ka: შეჩერებულია (სიგნალით)

en: Stopped (tty input)
ka: გაჩერებულია (tty-ით შეყვანით)

en: Stopped (tty output)
ka: გაჩერებულია (tty-ით გამოტანით)

en: Stopped child has continued
ka: გაჩერებული შვილმა გააგრძელა

en: Strictly conform to POSIX
ka: POSIX-ის წესების დაცვა

en: String table has too many entries
ka: სტრიქონების ცხრილში მეტისმეტად ბევრი ჩანაწერია

en: String table is too large
ka: სტრიქონების ცხრილი ძალიან დიდია

en: String table string is too long
ka: სტრიქონების ცხრილის სტრიქონი ძალიან გრძელია

en: Success
ka: წარმატება

en: Supported databases:
ka: მხარდაჭერილი ბაზები:

en: System error
ka: სისტემური შეცდომა

en: System information:
ka: ინფორმაცის სისტემის შესახებ:

en: System resource allocation failure
ka: სისტემური რესურსის გამოყოფის შეცდომა

en: TABLE
ka: ცხრილი

en: TABLE,yes
ka: ცხრილი, დიახ

en: TLS generation counter wrapped!  Please report this.
ka: TLS-ის გენერაციის მთვლელი გადატანილია! გთხოვთ შეგვატყობინოთ.

en: Table Type          : %s
ka: ცხრილის ტიპი      : %s

en: Temporary failure in name resolution
ka: სახელის გადაწყვეტის დროებითი შეცდომა

en: Terminated
ka: დასრულებულია

en: Text file busy
ka: ტექსტური ფაილი დაკავებულია

en: Time to live :
ka: TTL:

en: Too many attributes
ka: მეტისმეტად ბევრი ატრიბუტი

en: Too many links
ka: მეტისმეტად ბევრი ბმული

en: Too many open files
ka: მეტისმეტად ბევრი გახსნილი ფაილი

en: Too many open files in system
ka: სისტემაში მეტისმეტად ბევრი ღია ფაილია

en: Too many processes
ka: მეტისმეტად ბევრი პროცესი

en: Too many users
ka: მეტისმეტად ბევრი მომხმარებელი

en: Trace/breakpoint trap
ka: გამართვის წერტილები

en: Trailing backslash
ka: ბოლო Backslash

en: Translator died
ka: მთარგმნელი გარდაიცვალა

en: Try \`%s --help' or \`%s --usage' for more information.\n
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ \'%s --help' ან \'%s --usage'.\n

en: Try \`ldd --help' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ \'ldd --help'.

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help' ან '%s --usage'.

en: Trying %s...
ka: %s-ის ცდა...

en: Type : %s
ka: ტიპი : %s

en: UNKNOWN
ka: უცნობი

en: Unable to create callback
ka: უკუგამოძახების შექმნის შეცდომა

en: Unable to create process on server
ka: სერვერზე პროცესის შექმნის შეცდომა

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
ka: უცნობი (ტიპი = %d, ბიტები = %d)

en: Unknown .netrc keyword %s
ka: .netrc-ის უცნობი საკვანძო სიტყვა %s

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
ka: უცნობი ELFCLASS ფაილში %s.

en: Unknown NIS error code
ka: NIS-ის უცნობი შეცდომის კოდი

en: Unknown database name
ka: ბაზის უცნობი სახელი

en: Unknown database: %s
ka: უცნობი ბაზა: %s

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Unknown host
ka: უცნობი ჰოსტი

en: Unknown object
ka: უცნობი ობიექტი

en: Unknown option: %s %s %s
ka: უცნობი პარამეტრი: %s %s %s

en: Unknown resolver error
ka: ამომხსნელის უცნობი შეცდომა

en: Unknown server error
ka: სერვერის უცნობი შეცდომა

en: Unknown signal
ka: უცნობი სიგნალი

en: Unknown signal %d
ka: უცნობი სიგნალი %d

en: Unknown signal %d
ka: უცნობი სიგნალი %d

en: Unknown system error
ka: სისტემის უცნობი შეცდომა

en: Unknown ypbind error
ka: Ypbind-ის უცნობი შეცდომა

en: Unmatched ( or \(
ka: არ ემთხვევა ( ან \(

en: Unmatched ) or \)
ka: არ ემთხვევა ) ან \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
ka: არ ემთხვევა [, [^, [:, [., ან [=

en: Unmatched \{
ka: არ ემთხვევა \{

en: Unrecognized variable `%s'
ka: უცნობი ცვლადი: %s

en: Urgent I/O condition
ka: სასწრაფო I/O პირობა

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: Usage: %s [-ef] [-F FROMLIST] [-o FILENAME] [-T TOLIST] [--exit]
    	    [--follow] [--from FROMLIST] [--output FILENAME] [--to TOLIST]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    EXECUTABLE [EXECUTABLE-OPTION...]\n
ka: გამოყენება: %s [-ef] [-F საიდან_სია] [-o ფაილისსახელი] [-T სადამდე_სია] [--exit]
    	    [--follow] [--from საიდან_სია] [--output ფაილისსახელი] [--to სადამდე_სია]
    	    [--help] [--usage] [--version] [--]
    	    გამშვები [გამშვები-ფაილის-პარამეტრი...]\n

en: Usage: sln src dest|file
ka: გამოყენება: sln წყარო სამიზნე|ფაილი

en: Usage: xtrace [OPTION]... PROGRAM [PROGRAMOPTION]...\n
ka: გამოყენება: xtrace [პარამეტრი].. პროგრამა [პროგრამისპარამეტრი]...\n

en: Use CACHE as cache file
ka: CACHE-ის ქეშ ფაილად გამოყენება

en: Use CONF as configuration file
ka: CONF-ის კონფიგურაციის ფაილად გამოყენება

en: User defined signal 1
ka: მომხმარებლის მიერ განსაზღვრული სიგნალი 1

en: User defined signal 2
ka: მომხმარებლის მიერ განსაზღვრული სიგნალი 2

en: VALUE
ka: მნიშვნელობა

en: Virtual timer expired
ka: ვირტუალური ტაიმერის ვადა გავიდა

en: Window changed
ka: ფანჯარა შეიცვალა

en: Write names of selected categories
ka: მონიშნული კატეგორიების სახელების ჩაწერა

en: Write names of selected keywords
ka: მონიშნული საკვანძო სიტყვების სახელების ჩაწერა

en: Write output to file NAME
ka: გამოტანის "ფაილში" ჩაწერა

en: Writing of cache data failed
ka: ქეშის მონაცემების ჩაწერის შეცდომა

en: Writing of cache extension data failed
ka: ქეშის გაფართოების მონაცემების ჩაწერის შეცდომა

en: Written by %s and %s.
ka: ავტორები: %s და %s.

en: Written by %s.
ka: ავტორი: %s.

en: Written by %s.\n
ka: ავტორი: %s.\n

en: Wrong medium type
ka: დისკის არასწორი ტიპი

en: Yes, 42 is the meaning of life
ka: დიახ, 42 სიცოცხლის აზრია

en: [FILE]
ka: [ფაილი]

en: \`$program' is no executable\n
ka: \`$program' გაშვებადი არაა\n

en: `%.*s' already defined in charmap
ka: `%.*s' უკვე აღწერილია სიმბოლოების რუკაში

en: ai_family not supported
ka: ai_family მხარდაუჭერელია

en: ai_socktype not supported
ka: ai_socket-ი მხარდაუჭერელია

en: already running
ka: უკვე გაშვებულია

en: bad argument
ka: არასწორი არგუმენტი

en: bad owner
ka: ცუდი მფლობელი

en: block freed twice
ka: ბლოკი ორჯერ გათავისუფლდა

en: cache_set: victim not found
ka: cache_set: მსხვერპლი ვერ ვიპოვე

en: cannot access '%s'
ka: '%s'-სთან წვდომა აკრძალულია

en: cannot add to locale archive
ka: ლოკალიზაციის არქივში ჩამატება შეუძლებელია

en: cannot allocate address lookup data
ka: მისამართების ძებნის მონაცემების გამოყოფის შეცდომა

en: cannot allocate buffer for object name
ka: ობიექტის სახელისთვის ბუფერის გამოყოფა შეუძლებელია

en: cannot allocate dependency buffer
ka: დამოკიდებულების ბუფერის გამოყოფის შეცდომა

en: cannot allocate dependency list
ka: დამოკიდებულების სიის გამოყოფის შეცდომა

en: cannot allocate memory for program header
ka: პროგრამის თავსართისათვის მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: cannot allocate memory in static TLS block
ka: სტატიკური TLS ბლოკისთვის მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: cannot allocate name record
ka: სახელის ჩანაწერის გამოყოფის შეცდომა

en: cannot allocate symbol data
ka: სიმბოლოების მონაცემების გამოყოფის შეცდომა

en: cannot allocate symbol search list
ka: სიმბოლოების საძებნი სიის გამოყოფის შეცდომა

en: cannot allocate version reference table
ka: ვერსის ბმების ცხრილის გამოყოფის შეცდომა

en: cannot attach to process %lu
ka: პროცესზე მიბმა შეუძლებელია (%lu)

en: cannot change memory protections
ka: მეხსიერების დაცვების შეცვლა შეუძლებელია

en: cannot close file descriptor
ka: ფაილის დესკრიპტორის დახურვის შეცდომა

en: cannot create HWCAP priorities
ka: შეცდომა HWCAP პრიორიტეტების შექმნისას

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
ka: შეცდომა RUNPATH/RPATH-ის ასლის შექმნისას

en: cannot create TLS data structures
ka: შეცდომა TLS-ის მონაცემების სტრუქტურის შექმნისას

en: cannot create cache for search path
ka: ძებნის ბილიკის კეშის გამოყოფის შეცდომა

en: cannot create capability list
ka: შესაძლებლობების სიის შექმნის შეცდომა

en: cannot create directory for output files
ka: გამოტანის ფაილებისთვის საქაღალდის შექმნა შეუძლებელია

en: cannot create internal descriptor
ka: შიდა დესკრიპტორის შექმნის შეცდომა

en: cannot create scope list
ka: დიაპაზონების სიის შექმნა შეუძლებელია

en: cannot create search path array
ka: ძებნის ბილიკის მასივის გამოყოფის შეცდომა

en: cannot create shared object descriptor
ka: გაზიარებული ობიექტის დესკრიპტორის ძებნის შეცდომა

en: cannot create temporary file
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა

en: cannot create temporary file: %s
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა (%s)

en: cannot determine escape character
ka: დამაბოლოებელი თანამიმდევრობის განსაზღვრა შეუძლებელია

en: cannot determine file name
ka: ფაილის სახელის გარკვევა შეუძლებელია

en: cannot dynamically load executable
ka: გამშვები ფაილის დინამიკურად ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: cannot dynamically load position-independent executable
ka: პოზიცია-დამოუკიდებელი გამშვების დინამიკური ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: cannot enable executable stack as shared object requires
ka: გაშვებადი სტეკის ჩართვა, როგორც ამას გაზიარებული ობიექტი მოითხოვს, შეუძლებელია

en: cannot find program header of process
ka: პროცესის პროგრამის თავსართის პოვნა შეუძლებელია

en: cannot fork
ka: ფორკის შეცდომა

en: cannot generate output file
ka: გამოსატანი ფაილის გენერაციის შეცდომა

en: cannot get information about process %lu
ka: პროცესის(%lu) შესახებ ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია

en: cannot initialize SELinux context
ka: "SELinux"-ის კონტექსტის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: cannot initialize archive file
ka: არქივის ფაილის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: cannot load auxiliary `%s' because of empty dynamic string token substitution
ka: დამხმარე '%s'-ის ჩატვირთვა შეუძლებელია დინამიკური სტრიქონის კოდის ჩამნაცვლებლის სიცარიელის გამო

en: cannot load profiling data
ka: პროფილირების მონაცემების ჩატვირთვის შეცდომა

en: cannot lock locale archive "%s"
ka: ენის არქივის დაბლოკვის შეცდომა: %s

en: cannot lock new archive
ka: ახალი არქივის დაბლოკვა შეუძლებელია

en: cannot make segment writable for relocation
ka: გადატანის მიზნით სეგმენის ჩაწერადად გადაკეთების შეცდომა

en: cannot map pages for fdesc table
ka: fdesc ცხრილისთვის გვერდების მიბმის შეცდომა

en: cannot map pages for fptr table
ka: fptr ცხრილისთვის გვერდების მიბმის შეცდომა

en: cannot map zero-fill pages
ka: ნულებით შევსებული გვერდების მიბმის შეცდომა

en: cannot open
ka: გახსნის შეცდომა

en: cannot open %s
ka: %s გახსნა ვერ მოხერხდა

en: cannot open %s/task
ka: %s/ამოცანის გახსნა შეუძლებელია

en: cannot open database file `%s'
ka: ბაზის ფაილის გახსნის შეცდომა: %s

en: cannot open directory "%s": %s: ignored
ka: საქაღალდის გახსნის შეცდომა: %s: %s: გამოტოვებულია

en: cannot open input file
ka: შეტანის ფაილის გახსნის შეცდომა

en: cannot open input file `%s'
ka: შესატანი ფაილის ("%s") გახსნის შეცდომა

en: cannot open locale archive "%s"
ka: ენის არქივის გახსნის შეცდომა: %s

en: cannot open output file
ka: გამოსატანი ფაილის გახსნა შეუძლებელია

en: cannot open output file `%s'
ka: გამოტანის ფაილის ("%s") გახსნის შეცდომა

en: cannot open shared object file
ka: გაზიარებული ობიექტების ფაილის გახსნა შეუძლებელია

en: cannot open socket: %s
ka: სოკეტის გახსნის შეცდომა: %s

en: cannot prepare reading %s/task
ka: %s/task-ის გასახსნელად მომზადება შეუძლებელია

en: cannot read archive header
ka: არქივის თავსართის წაკითხვის შეცდომა

en: cannot read dynamic section
ka: დინამიკურ სექციის წაკითხვა შეუძლებელია

en: cannot read file data
ka: ფაილის მონაცემების წაკითხვის შეცდომა

en: cannot read header
ka: თავსართის წაკითხვის შეცდომა

en: cannot read link map
ka: ბმულების რუკის წაკითხვა შეუძლებელია

en: cannot read object name
ka: ობიექტის სახელის წაკითხვა შეუძლებელია

en: cannot read program header
ka: პროგრამის თავსართის წაკითხვის შეცდომა

en: cannot read program interpreter
ka: პროგრამის ინერპრეტატორის წაკითხვა შეუძლებელია

en: cannot read r_debug
ka: r_debug-ის წაკითხვა შეიძლებელია

en: cannot read statistics data
ka: სტატისტიკის მონაცემების წაკითხვის შეცდომა

en: cannot rename new archive
ka: ახალი არქივის სახელის გადარქმევის შეცდომა

en: cannot resize archive file
ka: არქივის ფაილის ზომის შეცვლის შეცდომა

en: cannot restore segment prot after reloc
ka: reloc-ის შემდეგ სეგმენტის prot-ის აღდგენა შეუძლებელია

en: cannot stat database file
ka: ბაზის ფაილის აღმოჩენის შეცდომა

en: cannot stat locale archive "%s"
ka: ენის არქივის აღმოჩენის შეცდომა: %s

en: cannot stat shared object
ka: გაზიარებული ობიექტი აღმოჩენილი არაა

en: cannot write result: %s
ka: შედეგის ჩაწერა შეუძლებელია: %s

en: cannot write statistics: %s
ka: სტატისტიკის ჩაწერის შეცდომა: %s

en: cap_init failed
ka: cap_init -ის შეცდომა

en: cap_set_proc failed
ka: cap_set_proc -ის შეცდომა

en: character class `%s' already defined
ka: სიმბოლოს კლასი `%s' უკვე აღწერილია

en: character map `%s' already defined
ka: სიმბოლოების რუკა `%s' უკვე აღწერილია

en: child exited with status %d
ka: შვილი პროცესი დასრულდა სტატუსით %d.

en: child terminated by signal %d
ka: შვილი პროცესი გაჩერდა სიგნალით: %d

en: clnt_raw.c: fatal header serialization error
ka: clnt_raw.c: თავსართის სერიალიზაციის ფატალური შეცდომა

en: command line
ka: ბრძანების სტრიქონი

en: connect to address %s:
ka: შეერთება მისამართზე: %s:

en: conversion from `%s' is not supported
ka: %s-დან გადაყვანა მხარდაუჭერელია

en: conversion modules not available
ka: გადაყვანის მოდულები მიუწვდომელია

en: conversion rate value cannot be zero
ka: გადაყვანის სიჩქარის მნიშვნელობა ნულის ტოლი ვერ იქნება

en: database %s is not supported
ka: მონაცემთა ბაზა %s მხარდაუჭერელია

en: database [key ...]
ka: ბაზა [გასაღები ...]

en: disable IDN encoding
ka: "IDN" ენკოდერის გამორთვა

en: duplicate definition of <%s>
ka: <%s> ორჯერაა აღწერილი

en: duplicate key
ka: დუბლირებულ გასაღები

en: duplicate set definition
ka: კრებულის დუბლირებული აღწერა

en: duplicated message identifier
ka: შეტყობინების დუბლირებული იდენტიფიკატორი

en: duplicated message number
ka: შეტყობინების დუბლირებული ნომერი

en: empty dynamic string token substitution
ka: დინამიკური სტრიქონის კოდის ცარიელი ჩამნაცვლებელი

en: empty file name
ka: ფაილის ცარიელი სახელი

en: encoding for output
ka: გამოტანის კოდირება

en: encoding of original text
ka: საწყისი ტექსტის კოდირება

en: error getting caller's id: %s
ka: გამომძახებლის ID-ის მიღების შეცდომა: %s

en: error while closing input `%s'
ka: შეცდომა შეყვანის დახურვისას: '%s'

en: error while loading shared libraries
ka: გაზიარებული ბიბლიოთეკების ჩატვირთვის შეცდომა

en: error while reading the input
ka: შეცდომა შეყვანის კითხვისას

en: error: you do not have read permission for
ka: შეცდომა: კითხვის წვდომა არ გაგაჩნიათ

en: executable \`$program' not found\n
ka: gamSvebi \`$program' ნაპოვნი არაა\n

en: exited with unknown exit code
ka: მუშაობის დასრულება გამოსვლის უცნობი კოდით

en: failed to load shared object `%s'
ka: გაზიარებული ობიექტის (%s) ჩატვირთვის შეცდომა

en: failed to load symbol data
ka: სიმბოლოების მონაცემების ჩატვირთვის შეცდომა

en: failed to map segment from shared object
ka: გაზიარებული ობიექტიდან სეგმენტის მიბმის შეცდომა

en: failed to start conversion processing
ka: გადაყვანის დამუშავების დაწყების შეცდომა

en: file %s is truncated
ka: ფაილი %s შეკვეცილია

en: file name '%s' begins with '/'
ka: ფაილის სახელი '%s' '/'-ით იწყება

en: file name '%s' contains '%.*s' component
ka: ფაილის სახელი '%s' '%.*s' კომპონენტს შეიცავს

en: file not a database file
ka: ფაილი ბაზის ფაილი არაა

en: file size does not match
ka: ფაილის ზომა არ ემთხვევა

en: file too short
ka: ფაილი ძალიან მოკლეა

en: fstat failed
ka: fstat-ის შეცდომა

en: getgrouplist failed
ka: getgrouplist -ის შეცდომა

en: hard linked somewhere
ka: ასევე გააჩნია მყარი ბმული

en: has fewer than 3 characters
ka: გააჩნია 3-ზე ნაკლები სიმბოლო

en: has more than 6 characters
ka: გააჩნია 6-ზე მეტი სიმბოლო

en: header size does not match
ka: თავსართის ზომა არ ემთხვევა

en: illegal set number
ka: კრებულის არასწორი ნომერი

en: initial getgrouplist failed
ka: საწყისი getgrouplist -ის შეცდომა

en: input line of unknown type
ka: შეყვანის ხაზის უცნობი ტიპი

en: integer overflow
ka: მთელი რიცხვის მაქსიმალური მნიშვნელობის გადაცილება

en: internal error
ka: შიდა შეცდომა

en: internal error (illegal descriptor)
ka: შიდა შეცდომა (დაუშვებელი დესკრიპტორი)

en: internal error in %s, line %u
ka: შიდა შეცდომა %s-ში. ხაზი: %u

en: internal error: symidx out of range of fptr table
ka: შიდა შეცდომა: symidx-ი fptr ცხრილის დიაპაზონს გარეთაა

en: invalid ELF header
ka: elf-ის არასწორი თავსართი

en: invalid UTF-8 sequence %s
ka: არასწორი UTF-8 მიმდევრობა %s

en: invalid character: message ignored
ka: არასწორი სიმბოლო: შეტყობინება იგნორირებულია

en: invalid day of month
ka: თვის არასწორი დღე

en: invalid definition
ka: არასწორი აღწერა

en: invalid encoding given
ka: მითითებულია არასწორი კოდირება

en: invalid ending year
ka: არასწორი საბოლოო წელი

en: invalid escape sequence
ka: გადატანის არასწორი მიმდევრობა

en: invalid line
ka: არასწორი ხაზი

en: invalid mode
ka: არასწორი რეჟიმი

en: invalid mode for dlopen()
ka: dlopen()-ის არასწორი რეჟიმი

en: invalid mode parameter
ka: რეჟიმის არასწორი პარამეტრი

en: invalid month name
ka: თვის არასწორი სახელი

en: invalid namespace
ka: სახელების არასწორი სივრცე

en: invalid pointer size
ka: მაჩვენებლის არასწორი ზომა

en: invalid process ID '%s'
ka: პროცესის არასწორი ID: '%s'

en: invalid quote character
ka: ბრჭყალის არასწორი სიმბოლო

en: invalid saved time
ka: არასწორი შენახული დრო

en: invalid starting year
ka: არასწორი საწყისი წელი

en: invalid target namespace in dlmopen()
ka: dlmopen()-ში სამიზნე სახელების სივრცე არასწორია

en: invalid thread ID '%s'
ka: ნაკადის არასწორი '%s'

en: invalid time of day
ka: დღის არასწორი დრო

en: invalid weekday name
ka: კვირის დღის არასწორი სახელი

en: invalidation failed
ka: შეცდომის მქონედ მონიშვნის შეცდომა

en: ldd: option \`$1' is ambiguous
ka: ldd: პარამეტრი \`$1' ორაზროვანია

en: libc6 library %s in wrong directory
ka: libc6 ბიბლიოთეკა არასწორ საქაღალდეშია: %s

en: line too long
ka: ხაზი ძალიან გრძელია

en: list all known coded character sets
ka: ცნობილი კოდირებული სიმბოლოების ნაკრებების სია

en: locale "%s" not in archive
ka: ენა "%s" არქივში არ არსებობს

en: locale '%s' already exists
ka: ენა უკვე არსებობს: '%s'

en: lstat failed
ka: lstat-ის შეცდომა

en: malformed line ignored
ka: არასწორი ხაზი იგნორირებულია

en: memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: missing file arguments
ka: აკლია ფაილის არგუმენტები

en: mmap of cache file failed.
ka: ქეშის ფაილის mmap-ის შეცდომა.

en: monitoring directory `%s` (%d)
ka: საქაღალდის მონიტორინგი: `%s` (%d)

en: monitoring file `%s` (%d)
ka: ფაილის მონიტორინგი: `%s` (%d)

en: more than one dynamic segment
ka: ერთზე მეტი დინამიკური სეგმენტი

en: no
ka: არა

en: no more namespaces available for dlmopen()
ka: dlmopen()-სთვის მეტი სახელების სივრცე მიუწვდომელია

en: no symbolic name given
ka: სიმბოლური სახელი მინიჭებული არაა

en: no valid %s/task entries
ka: %s/task-ის სწორი ჩანაწერები არ არსებობს

en: not regular file
ka: ფაილი ჩვეულებრივი არაა

en: nscd not running!
ka: nscd გაშვებული არაა!

en: object file has no dynamic section
ka: ობიექტის ფაილს დინამიკური სექცია არ გააჩნია

en: object file has no loadable segments
ka: ობიექტის ფაილს ჩატვირთვადი სეგმენტები არ გააჩნია

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
ka: შესაძლებელია მხოლოდ ET_DYN და ET_EXEC-ის ჩატვირთვა

en: order for `%.*s' already defined at %s:%zu
ka: `%.*s'-ის მიმდევრობა უკვე აღწერილია მისამართზე %s:%zu

en: out of memory
ka: paměť vyčerpána

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: output file
ka: გამოსატანი ფაილი

en: parameter null or not set
ka: პარამეტრი ნულოვანია ან დაყენებული არაა

en: pmap_getmaps.c: rpc problem
ka: pmap_getmaps.c: rpc -ის პრობლემა

en: prctl(KEEPCAPS) failed
ka: prctl(KEEPCAPS) -ის შეცდომა

en: premature end of `translit_ignore' definition
ka: `translit_ignore'-ის ნაადრევი დასასრული

en: previous definition was here
ka: წინა აღწერა აქ იყო

en: print progress information
ka: მიმდინარეობის დაბეჭდვა

en: problems while reading `%s'
ka: პრობლემა %s-ის კითხვისას

en: process %lu is no ELF program
ka: პროცესი %lu ELF გამშვებ ფაილს არ წარმოადგენს

en: rcmd: %s: short read
ka: rcmd: %s: მოკლე წაკითხვა

en: rcmd: Cannot allocate memory
ka: rcmd: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: rcmd: socket: All ports in use
ka: rcmd: socket: ყველა პორტი უკვე გამოიყენება

en: reading of ELF header failed
ka: elf-ის თავსართის კითხვის შეცდომა

en: reading of section header string table failed
ka: სექციების თავსართის სტრიქონის ცხრილის წაკითხვის შეცდომა

en: reading of section headers failed
ka: სექციების თავსართების წაკითხვის შეცდომა

en: registerrpc: out of memory
ka: registerrpc: არასაკმარისი მეხსიერება

en: setgroups failed
ka: setgroups -ის შეცდომა

en: shared object cannot be dlopen()ed
ka: გაზიარებული ობიექტის dlopen() შეუძლებელია

en: shared object not open
ka: გაზიარებული ობიექტი ღია არაა

en: short write in %s: %s
ka: მოკლე ჩაწერა %s-ში: %s

en: size overflow
ka: ზომის გადავსება

en: socket: protocol failure in circuit setup
ka: სოკეტი: პროტოკოლის შეცდომა წრედის აწყობისას

en: standard input
ka: სტანდარტული შეყვანა

en: starting year greater than ending year
ka: საწყისი წელი საბოლოომდეა

en: suppress warnings
ka: გაფრთხილებების ჩაჩუმება

en: svc_run: - out of memory
ka: svc_run: - არასაკმარისი მეხსიერება

en: svcudp_create - cannot getsockname
ka: svcudp_create - getsockname შეუძლებელია

en: svcudp_create: socket creation problem
ka: svcudp_create: სოკეტის შექმნის შეცდომა

en: symbol `%s'
ka: სიმბოლო '%s'

en: symbol `%s' not defined
ka: სიმბოლო '%s' აღწერილი არაა

en: symbol lookup error
ka: სიმბოლოს მოძებნის შეცდომა

en: syntax error
ka: სინტაქსური შეცდომა

en: syntax error in prolog: %s
ka: პროლოგის სინტაქსის შეცდომა: %s

en: this is the first definition
ka: ეს პირველი აღწერაა

en: time overflow
ka: დროის გადავსება

en: time too large
ka: დრო მეტისმეტად დიდია

en: time too small
ka: დრო მეტისმეტად მცირეა

en: too few bytes in character encoding
ka: არასაკმარისი ბაიტები სიმბოლოების კოდირებაში

en: too many arguments
ka: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი

en: too many bytes in character encoding
ka: მეტისმეტად ბევრი ბაიტი სიმბოლოების კოდირებაში

en: too many errors; giving up
ka: მეტისმეტად ბევრი შეცდომა. დასასრული

en: unable to allocate buffer for input
ka: შეყვანის ბუფერის გამოყოფის შეცდომა

en: unable to free arguments
ka: არგუმენტების გათავისუფლება შეუძლებელია

en: undefined
ka: გაურკვეველი

en: uninitialized header
ka: არაინიციალიზებული თავსართი

en: unknown character `%s'
ka: '%s' - უცნობი სიმბოლო

en: unknown directive `%s': line ignored
ka: უცნობი დირექტივა: %s :ხაზი იგნორირებულია

en: unknown iconv() error %d
ka: iconv()-ის უცნობი შეცდომა: %d

en: unknown name "%s"
ka: უცნობი სახელი "%s"

en: unknown or unsupported flag
ka: უცნობი ან მხარდაუჭერელი ალამი

en: unknown set `%s'
ka: არასწორი ნაკრები ("%s")

en: unknown specification "%s"
ka: უცნობი სპეციფიკაცია "%s"

en: unrecognized option
ka: უცნობი პარამეტრი

en: unsupported dlinfo request
ka: dlinfo-ის მხარდაუჭერელი მოთხოვნა

en: unterminated message
ka: დაუსრულებელი შეტყობინება

en: unterminated string
ka: დაუსრულებელი სტრიქონი

en: unterminated symbolic name
ka: დაუსრულებელი სიმბოლური სახელი

en: value for %s must be an integer
ka: %s-ის მნიშვნელობა მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: value for <%s> must be 1 or greater
ka: <%s>-ის მნიშვნელობა 1 ან მეტი უნდა იყოს

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
ka: <%s>-ის მნიშვნელობა <%s>-ზე მეტი ან ტოლი უნდა იყოს

en: verification failed
ka: გადამოწმების შეცდომა

en: version lookup error
ka: ვერსიის მოძებნის შეცდომა

en: while inserting in search tree
ka: ძებნის ხის ჩასმის შეცდომა

en: while opening old catalog file
ka: კატალოგის ძველი ფაილის გახსნისას

en: while preparing output
ka: გამოტანის მომზადებისას

en: while stat'ing profiling data file
ka: პროფილირების მონაცემების ფაილის stat()-ის დროს

en: write incomplete
ka: ჩაწერა არასწორია

en: writeable by other than owner
ka: ჩაწერადი მფლობელის გარდა ვინმესთვის

en: wrong ELF class: ELFCLASS32
ka: elf-ის არასწორი კლასი: ELFCLASS32

en: wrong ELF class: ELFCLASS64
ka: elf-ის არასწორი კლასი: ELFCLASS64

en: wrong number of arguments
ka: არგუმენტების არასწორი რიცხვი

en: xtrace: unrecognized option \`$1'\n
ka: xtrace: უცნობი პარამეტრი \`$1'\n

en: yp_update: cannot convert host to netname
ka: yp_update: ჰოსტის მისამართად გარდაქმნის შეცდომა

en: yp_update: cannot get server address
ka: yp_update: სერვერის მისამართის მიღების შეცდომა
