caja 1.25.3 - en to as translation catalogue (1139 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
as: 
    
    সাৰ্ভাৰ মাউন্টেৰ সৈতে সংযোগ কৰা হ'ব

en:  (invalid Unicode)
as:  (অবৈধ ইউনিকোড)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
as: "%s" দ্বাৰা "%s" খোলা সম্ভৱ হয়নি কাৰণ "%s" দ্বাৰা "%s"-এ উপস্থিত নথিপত্ৰ ব্যবহাৰ কৰা সম্ভৱ নহয় ।

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
as: "%s" নথিপত্ৰকে খুঁজে পাৱ যাচ্ছে না । সম্ভৱত ইয়াককে সম্প্ৰতি আঁতৰুৱা হয়েছে ।

en: "%s" is an executable text file.
as: "%s" এটা এক্সিকিউটেবল টেক্সট নথিপত্ৰ ।

en: "%s" selected
as: "%s" নিৰ্বাচিত হয়েছে

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
as: পেস্ট আদেশ নিৰ্বাচন কৰা হলে "%s" নকল কৰা হ'ব

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
as: পেস্ট আদেশ নিৰ্বাচন কৰা হলে "%s" স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: %'dnd link to %s
as: %'d সংখ্যক লিংক, %s-ৰ নিৰ্দেশক

en: %'drd link to %s
as: %'d সংখ্যক লিংক, %s-ৰ নিৰ্দেশক

en: %'dst link to %s
as: %'d সংখ্যক লিংক, %s-ৰ নিৰ্দেশক

en: %'dth link to %s
as: %'d সংখ্যক লিংক, %s-ৰ নিৰ্দেশক

en: %S of %S
as: %S, সৰ্বমোট %S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
as: %a, %b %-d %Y সময় %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
as: %a, %b %-d %Y সময় %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
as: %b %-d %Y সময় %-I:%M %p

en: %s (%'dnd copy)%s
as: %s (%'d সংখ্যক প্ৰতিলিপি)%s

en: %s (%'drd copy)%s
as: %s (%'d সংখ্যক প্ৰতিলিপি)%s

en: %s (%'dst copy)%s
as: %s (%'d সংখ্যক প্ৰতিলিপি)%s

en: %s (%'dth copy)%s
as: %s (%'d সংখ্যক প্ৰতিলিপি)%s

en: %s (%s bytes)
as: %s (%s বাইট)

en: %s Properties
as: %s-ৰ বৈশিষ্ট্য

en: %s Visible Columns
as: %s দৃশ্যমান Columns

en: %s document
as: %s নথি

en: %s's Home
as: %s-ৰ ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰ

en: %s, Free space: %s
as: %s, ৰিক্ত স্থান: %s

en: (Empty)
as: ফাঁকা

en: (some contents unreadable)
as: (কিছু অংশ পড়াৰ অযোগ্য)

en: 00/00/00
as: ০০/০০/০০

en: 00/00/00, 00:00 PM
as: ০০/০০/০০, অপৰাহ্ণ ০০:০০

en: 1 GB
as: ১ গিগাবাইট

en: 1 MB
as: ১ মেগাবাইট

en: 10 MB
as: ১০ মেগাবাইট

en: 100 MB
as: ১০০ মেগাবাইট

en: 100%
as: ১০০%

en: 150%
as: ১৫০%

en: 2 GB
as: ২ গিগাবাইট

en: 200%
as: ২০০%

en: 3 MB
as: ৩ মেগাবাইট

en: 4 GB
as: ৪ গিগাবাইট

en: 400%
as: ৪০০%

en: 5 MB
as: ৫ মেগাবাইট

en: 50%
as: ৫০%

en: <b>Behavior</b>
as: <b>আচৰণ</b>

en: <b>Date</b>
as: তাৰিখ

en: <b>Default View</b>
as: <b>অবিকল্পিত প্ৰদৰ্শন</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
as: <b>এক্সিকিউটেবল টেক্সট নথিপত্ৰ</b>

en: <b>Folders</b>
as: <b>ফোল্ডাৰ</b>

en: <b>Icon Captions</b>
as: <b>আইকনৰ শিৰোনাম</b>

en: <b>List Columns</b>
as: <b>কলামৰ তালিকা</b>

en: <b>Media Handling</b>
as: <b>মিডিয়া ব্যবস্থাপনা</b>

en: <b>Other Media</b>
as: <b>অন্যান্য মিডিয়া</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
as: <b>পূৰ্বৰূপ প্ৰদৰ্শনযোগ্য অন্যান্য নথিপত্ৰ</b>

en: <b>Sound Files</b>
as: <b>শব্দেৰ নথিপত্ৰ</b>

en: <b>Text Files</b>
as: <b>টেক্সট নথিপত্ৰ</b>

en: <b>Trash</b>
as: <b>আবৰ্জনা</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
as: <big><b>সফ্টওয়্যাৰ অটো-ৰান কৰিবলৈ সমস্যা</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
as: <big><b>এই মিডিয়ামেত স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে সঞ্চালনযোগ্য সফ্টওয়্যাৰ উপস্থিত আছে । আপনি কি ইয়াক সঞ্চালন কৰিবলৈ ইচ্ছুক?</b></big>

en: ? bytes
as: ? বাইট

en: ? items
as: ?-টি নথিপত্ৰ/ফোল্ডাৰ

en: A_ll columns have the same width
as: সকল কলামৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰস্থেৰ একই মাপ প্ৰয়োগ কৰা হ'ব (_l)

en: Access files
as: নথিপত্ৰ ব্যবহাৰ:

en: Access was denied.
as: প্ৰবেশাধিকাৰ প্ৰত্যাখ্যাত হয়েছে ।

en: Access:
as: ব্যবহাৰৰ অধিকাৰ:

en: Accessed:
as: সৰ্বশেষ ব্যবহাৰ:

en: Acti_on:
as: কৰ্ম: (_o)

en: Activate next tab
as: পৰবৰ্তী ট্যাব সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Activate previous tab
as: পূৰ্ববৰ্তী ট্যাবকে সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Add Application
as: এপ্লিকেশন যোগ কৰক

en: Add Emblems...
as: প্ৰতীক যোগ কৰক...

en: Add _bookmark
as: বুকমাৰ্ক যোগ কৰক (_b)

en: Add a bookmark for the current location to this menu
as: উল্লিখিত সময় অবধি

en: Add a new criterion to this search
as: এই অনুসন্ধানৰ বাবে নতুন নীৰ্ণায়ক মান যোগ কৰক

en: Add new...
as: নতুন যোগ কৰক... (_A)

en: All columns have same width
as: প্ৰতিটি কলামৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰস্থেৰ একই মাপ প্ৰয়োগ কৰা হ'ব

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰেত উপস্থিত সব এক্সেকিউটেবল ফঅইলসমূহ স্ক্ৰিপ্ট মেনুত প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: Allow _executing file as program
as: নথিপত্ৰ প্ৰোগ্ৰাম

en: Always
as: সদায়ে

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
as: পাথ-বাৰৰ বদলে সদায়ে অৱস্থানৰ এন্ট্ৰি ব্যবহাৰ কৰা হ'ব

en: An invalid drag type was used.
as: টেনে আনাৰ সময় ভুল পদ্ধতি অবলম্বন কৰা হয়েছে ।

en: Another link to %s
as: %s নিৰ্দেশক অপৰ এটা লিঙ্ক

en: Any
as: অনিৰ্দিষ্ট

en: Aperture Value
as: মান

en: Application does not accept documents on command line
as: এই এপ্লিকেশন দ্বাৰা আদেশ-শাৰীৰ মাধ্যমে নথিপত্ৰ গ্ৰহণ কৰা নহয়

en: Apply Permissions to Enclosed Files
as: নথিপত্ৰৰ অনুমতি ।

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
as: তালিকা সৰ্বমোট?

en: Are you sure you want to open all files?
as: আপনি কি নিশ্চিতৰূপে সব নথিপত্ৰসমূহ খুলতে ইচ্ছুক?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
as: আপনি কি নিশ্চিতৰূপে আবৰ্জনাৰ বক্সৰ পৰা "%B" স্থায়ীভাবে মুছে ফেলতে ইচ্ছুক?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
as: আপনি কি নিশ্চিতৰূপে "%B" স্থায়ীভাবে বৰ্জন কৰিবলৈ ইচ্ছুক?

en: Arran_ge Items
as: বস্তুৰ ক্ৰমবিন্যাস (_g)

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
as: পূৰ্বে আৰ্বজনা

en: Ask what to do
as: কৰণীয় কাজ সম্বন্ধে জিজ্ঞাসা কৰা হ'ব

en: Autorun Prompt
as: অটোৰান সংক্ৰান্ত প্ৰমপ্ট

en: B_rowse media when inserted
as: মিডিয়া ঢোকানো হলে, তা ব্ৰাউজ কৰা হ'ব (_r)

en: Back history
as: পূৰ্বাহিৰ ৱেবপেজ

en: Background
as: পটভূমি

en: Backgrounds and Emblems
as: পটভূমি এবং প্ৰতীক

en: Basic
as: মৌলিক

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
as: following.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
as: Caja আৰম্ভ কৰাৰ পূৰ্বে নিম্নলিখিত ফোল্ডাৰসমূহ নিৰ্মাণ কৰক অথবা Caja দ্বাৰা ফোল্ডাৰসমূহ নিৰ্মাণেৰ উদ্দেশ্যে প্ৰয়োজনীয় অনুমতি ধাৰ্য কৰক ।

en: Behavior
as: আচৰণ

en: Black
as: ক'লা

en: Bookmark for Nonexistent Location
as: উল্লিখিত সময় অবধি অৱস্থান

en: Bookmarks
as: পত্ৰচিহ্নসমূহ

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
as: চিহ্নিত কম্পিউটাৰৰ পৰা ব্যবহাৰযোগ্য সকলো স্থানীয় আৰু দূৰবৰ্তী ডিস্ক আৰু ফোল্ডাৰ ব্ৰাউজ কৰক

en: Browse bookmarked and local network locations
as: বুকমাৰ্ক আৰু স্থানীয় নেটৱৰ্ক অৱস্থান ব্ৰাউজ কৰা হ'ব

en: Browse in New _Tab
as: নতুন ট্যাবত ব্ৰাউজ কৰক (_T)

en: Browse in New _Window
as: নতুন উইন্ডোত ব্ৰাউজ কৰক (_W)

en: Browse the file system with the file manager
as: নথিপত্ৰ ব্যবস্থাপকেৰ সাহায্যে নথিপত্ৰ-সিস্টেম ব্ৰাউজ কৰক

en: By Emblems
as: প্ৰতীক অনুসাৰে

en: By Modification Date
as: সৰ্বশেষ পৰিবৰ্তনৰ তাৰিখ অনুসাৰে

en: By Modification _Date
as: তাৰিখ

en: By Name
as: নাম অনুসাৰে

en: By Size
as: মাপ অনুসাৰে

en: By Type
as: ধৰন অনুসাৰে

en: By _Emblems
as: প্ৰতীক অনুসাৰে (_E)

en: By _Name
as: নাম

en: By _Size
as: মাপ

en: By _Type
as: ধৰন

en: CD _Audio:
as: CD অডিও: (_A)

en: C_ancel Remove
as: অপসাৰণ কৰ্ম বাতিল কৰা হ'ব (_a)

en: C_olors
as: ৰং (_o)

en: C_onnect
as: সংযোগ স্থাপন কৰা হ'ব(_o)

en: Caja cannot handle "%s" locations.
as: Caja দ্বাৰা "%s" অৱস্থান পৰিচালনা কৰা সম্ভৱ নহয় ।

en: Caja cannot handle this kind of location.
as: Caja দ্বাৰা এই ধৰনৰ অৱস্থান পৰিচালনা কৰা সম্ভৱ নহয় ।

en: Caja could not create the required folder "%s".
as: Caja দ্বাৰা আবশ্যক ফোল্ডাৰ "%s" নিৰ্মাণ কৰা যায়নি ।

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
as: না সৰ্বমোট.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
as: Caja দ্বাৰা ডেস্কটপে ব্যবহাৰকৰ্তাদেৰ ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰ প্ৰয়োগ কৰা হ'ব

en: Caja will exit when last window destroyed.
as: সৰ্বশেষ উইন্ডো বন্ধ কৰা হ'লে Caja প্ৰস্থান কৰিব ।

en: Camera Brand
as: ক্যামৰাৰ ব্ৰ্যান্ড

en: Camera Model
as: মডেল

en: Camouflage
as: ছদ্মবেশ

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
as: 'Type=Link' ডেস্কটপ নিবেশলৈ নথিৰ URI উল্লেখ কৰা নাযাব

en: Cancel
as: বাতিল কৰক

en: Cancel Group Change?
as: বাতিল দল?

en: Cancel Owner Change?
as: বাতিল মালিক?

en: Cannot find the autorun program
as: অটো-ৰান প্ৰোগ্ৰাম পাৱ যায়নি

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
as: আবৰ্জনাৰ বক্সে নথিপত্ৰ স্থানান্তৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ, এই মুহূৰ্তে মুছে ফেলতে ইচ্ছুক কি?

en: Chalk
as: খড়ী

en: Change Desktop _Background
as: ডেস্কটপেৰ পটভূমি পৰিবৰ্তন কৰক (_B)

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
as: সৰ্বমোট নথিপত্ৰ

en: Change the visibility of this window's location bar
as: সৰ্বমোট

en: Change the visibility of this window's main toolbar
as: সৰ্বমোট

en: Change the visibility of this window's side pane
as: সৰ্বমোট

en: Change the visibility of this window's statusbar
as: সৰ্বমোট

en: Charcoal
as: এঙাৰ

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
as: বানান এবং প্ৰক্সিৰ বৈশিষ্ট্যাবলী সঠিক কিনা তা পৰীক্ষা কৰক ।

en: Check that you have permission to delete the emblem.
as: চিহ্নিত প্ৰতীক আঁতৰুৱাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় অনুমতি আপনাৰ আছে নে নহয় তা পৰীক্ষা কৰক ।

en: Check that you have permission to delete the pattern.
as: চিহ্নিত বিন্যাস আঁতৰুৱাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় অনুমতি আপনাৰ আছে নে নহয় তা পৰীক্ষা কৰক ।

en: Choose a program with which to open the selected item
as: চিহ্নিত নথিপত্ৰকে ব্যবহাৰৰ বাবে এটা প্ৰোগ্ৰাম বেছে নিন

en: Choose another application with which to open the selected item
as: চিহ্নিত নথিপত্ৰকে ব্যবহাৰৰ বাবে অপৰ এটা প্ৰোগ্ৰাম বেছে নিন

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
as: সৰ্বমোট.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
as: সৰ্বমোট তালিকা.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰেত প্ৰদৰ্শিত তথ্যেৰ অনুক্ৰম নিৰ্বাচন কৰক:

en: Choose what application to launch.
as: আৰম্ভ কৰাৰ উদ্দেশ্যে এপ্লিকেশন নিৰ্বাচন কৰক ।

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
as: মেনুৰ পৰা কোনো স্ক্ৰিপ্ট নিৰ্বাচন কৰা হলে, নিৰ্বাচিত বস্তু প্ৰয়োগ কৰি সংশ্লিষ্ট স্ক্ৰিপ্ট সঞ্চালিত হ'ব ।

en: Clea_r History
as: পূৰ্ববৰ্তী তথ্য মুছে ফেলুন (_r)

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
as: পৰিষ্কাৰ সৰ্বমোট গন্তব্য ফৰৱৰ্ড

en: Click on a color to remove it
as: সক্ৰিয় ৰং

en: Click on a pattern to remove it
as: সক্ৰিয়

en: Click on an emblem to remove it
as: সক্ৰিয়

en: Clos_e All Folders
as: ফোল্ডাৰ

en: Close P_arent Folders
as: বন্ধ কৰক ফোল্ডাৰ

en: Close _All Windows
as: বন্ধ কৰক

en: Close all Navigation windows
as: বন্ধ কৰক

en: Close all folder windows
as: বন্ধ কৰক

en: Close tab
as: টেব বন্ধ কৰক

en: Close the side pane
as: বন্ধ কৰক

en: Close this folder
as: বন্ধ কৰক

en: Close this folder's parents
as: বন্ধ কৰক

en: Color _name:
as: ৰঙেৰ নাম: (_n)

en: Color _value:
as: ৰঙেৰ মান: (_v)

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
as: ফোল্ডাৰৰ অবিকল্পিত পটভূমিৰ ৰং । অকল background_set সত্য (true) হলেই ইয়াক ব্যবহৃত হয় ।

en: Colors:
as: ৰঙ:

en: Command
as: কমান্ড

en: Comment
as: মন্তব্য

en: Compact View
as: সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শন

en: Compact _Layout
as: সংক্ষিপ্ত বিন্যাস (_L)

en: Computer
as: কম্পিউটাৰ

en: Computer icon visible on desktop
as: ডেস্কটপে কম্পিউটাৰ আইকন প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Concrete
as: কুয়াশা

en: Connect To This Server
as: চিহ্নিত সাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰক

en: Connect to Server
as: সেৱকৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা হ'ব

en: Connect to Server %s
as: %s সাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা হ'ব

en: Connect to _Server...
as: সাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা হ'ব... (_S)

en: Connect to a remote computer or shared disk
as: দূৰবৰ্তী কম্পিউটাৰ বা অংশ লোৱা ডিস্কৰ সৈতে সংযোগ কৰক

en: Connect to the drive associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ড্ৰাইভৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা হ'ব

en: Connect to the selected drive
as: নিৰ্বাচিত ড্ৰাইভৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা হ'ব

en: Connecting...
as: সংযোত স্থাপন কৰা হৈছে...

en: Content View
as: প্ৰদৰ্শন

en: Contents:
as: বিষয়বস্তু:

en: Copy the selected text to the clipboard
as: নিৰ্বাচিত অংশ নকল কৰি ক্লিপ-বোৰ্ডে স্থাপন কৰা হ'ব

en: Copying "%B" to "%B"
as: "%B"-কে "%B"-এ নকল কৰা হৈছে ।

en: Copying Files
as: নথিপত্ৰ নকল কৰা হৈছে

en: Copyright
as: স্বত্বাধিকাৰ

en: Cork
as: কৰ্ক

en: Could not add application
as: এপ্লিকেশন যোগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Could not add application to the application database: %s
as: এপ্লিকেশন ডাটাবেসেত এপ্লিকেশন যোগ কৰা যায়নি: %s

en: Could not determine original location of "%s"
as: "%s"-ৰ মূল অৱস্থায় নিৰ্ধাৰণ কৰা যায়নি

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
as: হোস্ট না পাৱ যাৱৰ ফলত "%s" প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: Could not display "%s".
as: "%s" প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: Could not find "%s".
as: "%s" পাৱ যায়নি ।

en: Could not find '%s'
as: '%s' পাৱ যায়নি ।

en: Could not find application
as: এপ্লিকেশন পাৱ যায়নি

en: Could not remove application
as: এপ্লিকেশন মুছে ফেলতে ব্যৰ্থ

en: Could not remove emblem with name '%s'.
as: '%s' নামক প্ৰতীক মুছে ফেলতে ব্যৰ্থ ।

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
as: উপস্থিত %F নামক ফোল্ডাৰৰ পৰা নথিপত্ৰ সৰিয়ে ফেলতে সমস্যা ।

en: Could not remove the already existing file %F.
as: উপস্থিত %F নামক নথিপত্ৰ সৰিয়ে ফেলতে সমস্যা ।

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
as: %F-ত একই নামৰ এটা নথিপত্ৰ মুছে ফেলতে ব্যৰ্থ ।

en: Could not remove the folder %B.
as: %B ফোল্ডাৰ মুছে ফেলতে সমস্যা ।

en: Could not remove the source folder.
as: মূল ফোল্ডাৰ আঁতৰুৱা সম্ভৱ হয়নি ।

en: Could not rename emblem with name '%s'.
as: প্ৰতীকেৰ নাম '%s'-এ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: Could not run application
as: এপ্লিকেশন সঞ্চালন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Could not set application as the default: %s
as: অবিকল্পিত হিসাবে এই এপ্লিকেশনটি ধাৰ্য কৰা যায়নি: %s

en: Could not set as default application
as: অবিকল্পিত এপ্লিকেশন ৰূপে নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Count _number of items:
as: সৰ্বমোট:

en: Countertop
as: নকসা

en: Create Document from template "%s"
as: "%s" টেমপ্লেট প্ৰয়োগ কৰি ডকুমেন্ট নিৰ্মাণ কৰক

en: Create L_auncher...
as: লঞ্চাৰ তৈৰি কৰক... (_a)

en: Create _Document
as: নতুন ডকুমেন্ট নিৰ্মাণ (_D)

en: Create _Folder
as: ফোল্ডাৰ নিৰ্মাণ কৰক (_F)

en: Create a New Color:
as: তৈৰি কৰক নতুন:

en: Create a New Emblem
as: তৈৰি কৰক নতুন

en: Create a new empty file inside this folder
as: তৈৰি কৰক নথিপত্ৰ

en: Create a new empty folder inside this folder
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰেত এটা নতুন ফোল্ডাৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: Create a new launcher
as: নতুন লঞ্চাৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: Create a symbolic link for each selected item
as: প্ৰতিটি নিৰ্মাচিত বস্তুৰ বাবে সিম্বলিক-লিঙ্ক নিৰ্মাণ কৰক

en: Create and delete files
as: তৈৰি কৰক

en: Create the initial window with the given geometry.
as: তৈৰি কৰক.

en: Created:
as: নিমাৰ্ণৰ সময়কাল:

en: Creating Properties window.
as: বৈশিষ্ট্যাবলী.

en: Creating links in "%B"
as: "%B"-ত লিংক তৈৰি কৰা হৈছে

en: Creator
as: নিৰ্মাতা

en: Cu_t
as: কাটক (_t)

en: Cursor Position
as: কাৰ্ছাৰৰ অৱস্থান

en: Custom Background
as: স্বনিৰ্ধাৰিত পটভূমি

en: Custom Side Pane Background Set
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইনৰ পটভূমিৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত সংকলন

en: Cut the selected text to the clipboard
as: নিৰ্বাচিত অংশ কাট কৰি ক্লিপ-বোৰ্ডে স্থাপন কৰা হ'ব

en: D_efault zoom level:
as: অবিকল্পিত প্ৰদৰ্শনৰ মাত্ৰা: (_e)

en: D_uplicate
as: প্ৰতিলিপি (_u)

en: Danube
as: ডেনিউব

en: Dark Cork
as: শ্যাওলা

en: Date Accessed
as: সৰ্বশেষ ব্যবহাৰৰ তাৰিখ

en: Date Digitized
as: তাৰিখ

en: Date Format
as: তাৰিখ প্ৰদৰ্শনৰ বিন্যাস

en: Date Modified
as: পৰিবৰ্তনৰ তাৰিখ

en: Date Taken
as: তাৰিখ

en: Decrease the view size
as: প্ৰদৰ্শনৰ মাপ হ্ৰাস কৰক

en: Deep Teal
as: নীলচে সবুজ

en: Default
as: অবিকল্পিত

en: Default Background Color
as: অবিকল্পিত অৱস্থায় পটভূমিৰ ৰং

en: Default Background Filename
as: অবিকল্পিত অৱস্থায় পটভূমিতে ব্যবহৃত নথিপত্ৰৰ নাম

en: Default Side Pane Background Color
as: অবিকল্পিত অৱস্থায় পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইনৰ পটভূমিৰ ৰং

en: Default Side Pane Background Filename
as: অবিকল্পিত অৱস্থায় পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইনে ব্যবহৃত পটভূমিৰ নথিপত্ৰৰ নাম

en: Default Thumbnail Icon Size
as: অবিকল্পিত আইকন মাপ

en: Default _zoom level:
as: অবিকল্পিত:

en: Default column order in the list view
as: তালিকা-ভিত্তিক প্ৰদৰ্শনে অবিকল্পিত অৱস্থায় কলামৰ অনুক্ৰম

en: Default column order in the list view.
as: তালিকা-ভিত্তিক প্ৰদৰ্শনে অবিকল্পিত অৱস্থায় কলামৰ অনুক্ৰম ।

en: Default compact view zoom level
as: সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শনে অবিকল্পিত অৱস্থায় প্ৰদৰ্শনৰ মাপ ।

en: Default folder viewer
as: অবিকল্পিত ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শন ব্যবস্থা

en: Default icon zoom level
as: অবিকল্পিত অৱস্থায় আইকন প্ৰদৰ্শনৰ মাপ

en: Default list of columns visible in the list view
as: তালিকা-ভিত্তিক প্ৰদৰ্শনে অবিকল্পিত অৱস্থায় প্ৰদৰ্শিত কলামৰ তালিকা

en: Default list of columns visible in the list view.
as: তালিকা-ভিত্তিক প্ৰদৰ্শনে অবিকল্পিত অৱস্থায় প্ৰদৰ্শিত কলামৰ তালিকা ।

en: Default list zoom level
as: অবিকল্পিত অৱস্থায় তালিকা প্ৰদৰ্শনৰ মাপ

en: Default sort order
as: অবিকল্পিত অৱস্থায় ব্যবহৃত ক্ৰমবিন্যাস

en: Default zoom level used by the compact view.
as: সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শনৰ ক্ষেত্ৰত অবিকল্পিত অৱস্থায় ব্যবহৃত প্ৰদৰ্শনৰ মাপ ।

en: Default zoom level used by the icon view.
as: আইকন-ভিত্তিক প্ৰদৰ্শনে অবিকল্পিত প্ৰদৰ্শনৰ মাপ ।

en: Default zoom level used by the list view.
as: তালিক-ভিত্তিক প্ৰদৰ্শনে অবিকল্পিত প্ৰদৰ্শনৰ মাপ ।

en: Delete _All
as: সকলো আঁতৰুৱা হ'ব (_A)

en: Delete all items in the Trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্সে উপস্থিত সব সামগ্ৰী আঁতৰুৱা হ'ব

en: Delete all selected items permanently
as: নিৰ্বাচিত সব সামগ্ৰী স্থায়ীৰূপে মুছে ফেলুন

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্সে স্থানান্তৰ না কৰি প্ৰতিটি নিৰ্বাচিত বস্তু মুছে ফেলুন

en: Delete the open folder permanently
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰ স্থানীয়ৰূপে মুছে ফেলুন

en: Delete this folder, without moving to the Trash
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰটি আবৰ্জনাৰ বক্সে স্থানান্তৰ না কৰি মুছে ফেলুন

en: Deleting Files
as: নথিপত্ৰ আঁতৰুৱা হৈছে

en: Deleting files
as: নথিপত্ৰ আঁতৰুৱা হৈছে

en: Description
as: বিৱৰণ

en: Desktop
as: ডেস্কটপ

en: Desktop computer icon name
as: ডেস্কটপে প্ৰদৰ্শিত কম্পিউটাৰ আইকনৰ নাম

en: Desktop font
as: ডেস্কটপে ব্যবহৃত ফন্ট

en: Desktop home icon name
as: ডেস্কটপে প্ৰদৰ্শিত ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰৰ আইকনৰ নাম

en: Desktop trash icon name
as: ডেস্কটপে প্ৰদৰ্শিত আবৰ্জনাৰ বক্সৰ আইকনৰ নাম

en: Details:
as: বিবৰণ:

en: Detect media in the selected drive
as: নিৰ্বাচিত ড্ৰাইভত মিডিয়াৰ উপস্থিতি চিনাক্ত কৰক

en: Devices
as: যন্ত্ৰ

en: Disable connection to session manager
as: অধিবেশন পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ সৈতে সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা হ'ব

en: Disconnect the drive associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ড্ৰাইভ বিচ্ছিন্ন কৰা হ'ব

en: Disconnect the selected drive
as: নিৰ্বাচিত ড্ৰাইভ বিচ্ছিন্ন কৰক

en: Display
as: প্ৰদৰ্শন

en: Display Caja help
as: ডিসপ্লে

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
as: ডিসপ্লে

en: Display credits for the creators of Caja
as: ডিসপ্লে উল্লিখিত সময় অবধি সৰ্বমোট

en: Display icons in the opposite order
as: ডিসপ্লে

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
as: ডিসপ্লে

en: Display this location with the compact view.
as: সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শন ৰ সহায়ত চিহ্নিত অৱস্থান প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব ।

en: Display this location with the icon view.
as: ডিসপ্লে.

en: Display this location with the list view.
as: ডিসপ্লে তালিকা.

en: Do Nothing
as: কিছু কৰা হ'ব না

en: Do _not Empty Trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্স ৰিক্ত কৰা হ'ব না (_n)

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
as: ডেস্কটপ পৰিচালনা কৰা হ'ব না (পছন্দ সংক্ৰান্ত ডায়লগেত নিৰ্ধাৰিত পছন্দসই মান উপেক্ষা কৰা হ'ব) ।

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
as: umount কৰাৰ পূৰ্বে আবৰ্জনাৰ বক্স ৰিক্ত কৰা হ'ব কি?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
as: তালিকা?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
as:  "%s"সঞ্চালিত হ'ব নাকি অকল এত উপস্থিত বিষয়বস্তু প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব?

en: Documents
as: ডকুমেন্ট

en: Dots
as: বিন্দুৰাশি

en: Download location?
as: এখানৰ পৰা ডাউনলোড কৰা হ'ব কি?

en: Drag a color to an object to change it to that color
as: ৰঙ পৰিবৰ্তনৰ বাবে পছন্দসই ৰঙ নিৰ্বাচন কৰি চিহ্নিত বস্তুৰ উপৰ টেনে এনে ফেলুন

en: Drag a pattern tile to an object to change it
as: পটভূমিৰ বিন্যাস পৰিবৰ্তনৰ বাবে পছন্দসই বিন্যাস নিৰ্বাচন কৰি চিহ্নিত বস্তুৰ উপৰ টেনে এনে ফেলুন

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
as: প্ৰতীক যোগ কৰাৰ বাবে পছন্দসই প্ৰতীক নিৰ্বাচন কৰি চিহ্নিত বস্তুৰ উপৰ টেনে এনে ফেলুন

en: Drag and drop is not supported.
as: হলো.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
as: হলো সক্ৰিয় নথিপত্ৰ.

en: Duplicate each selected item
as: প্ৰতিটি চিহ্নিত বস্তুৰ প্ৰতিলিপি নিৰ্মাণ কৰক

en: Duplicating "%B"
as: "%B"-ৰ প্ৰতিলিপি তৈৰি কৰা হৈছে

en: E_mpty Trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্স ৰিক্ত কৰক (_m)

en: E_xecute
as: সঞ্চালন (_x)

en: Eclipse
as: মেঘলা

en: Edit
as: সম্পাদনা

en: Edit Bookmarks
as: পত্ৰচিহ্ন সম্পাদনা

en: Edit Caja preferences
as: সম্পাদনা

en: Edit the saved search
as: সম্পাদনা

en: Eject the selected volume
as: নিৰ্বাচিত ভলিউমৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰক

en: Eject the volume associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম বহিষ্কাৰ কৰা হ'ব

en: Eject the volume associated with this folder
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম বাহিৰ কৰি নিন

en: Emblems
as: প্ৰতীকচিহ্ন

en: Emblems:
as: প্ৰতীক:

en: Empty Trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্স ৰিক্ত কৰক

en: Empty _Trash
as: আবৰ্জনা মুছে ফেলুন (_T)

en: Emptying Trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্স ৰিক্ত কৰা হৈছে

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
as: ব্ৰাউজাৰ ৰূপে উইন্ডো প্ৰদৰ্শনৰ Caja-ৰ পাৰম্পৰিক আচৰণ সক্ৰিয় কৰি ।

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
as: অন্যান্য.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
as: অন্যান্য.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
as: উল্লিখিত সময় অবধি:

en: Envy
as: ঈৰ্ষাৰ সবুজ

en: Erase
as: মুছে ফেলুন

en: Error starting autorun program: %s
as: অটো-ৰান প্ৰোগ্ৰাম আৰম্ভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Error while copying "%B".
as: "%B" নকল কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: Error while copying to "%B".
as: "%B"-এ নকল কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: Error while copying.
as: নকল কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: Error while creating directory %B.
as: %B ডিৰেক্টৰি নিৰ্মাণ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: Error while creating file %B.
as: %B নথিপত্ৰ নিৰ্মাণ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: Error while creating link to %B.
as: %B-ৰ লিংক তৈৰি কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: Error while deleting.
as: মুছে ফেলতে সমস্যা ।

en: Error while moving "%B".
as: "%B" স্থানান্তৰ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: Error while moving files to trash.
as: আবৰ্জনাৰ বক্সে নথিপত্ৰ স্থানান্তৰ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: Error while moving.
as: স্থানান্তৰ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
as: ত্ৰুটি: %s
    অনুগ্ৰহ কৰি এটা পৃথক প্ৰদৰ্শন ব্যবস্থা নিৰ্বাচন কৰি পুনৰায় প্ৰচেষ্টা কৰক ।

en: Execute:
as: সঞ্চালন:

en: Exposure Program
as: এক্সপোজাৰ প্ৰোগ্ৰাম

en: Exposure Time
as: সময়

en: Extension
as: প্ৰসাৰণ

en: FILE
as: নথিপত্ৰ: [1]

en: FTP (with login)
as: FTP (লগ-ইন সহ)

en: Failed to load image information
as: ছবি সংক্ৰান্ত তথ্য পড়তে ব্যৰ্থ

en: Fibers
as: তন্তু

en: File Browser
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰ

en: File Management
as: নথিপত্ৰ ব্যবস্থাপনা

en: File Management Preferences
as: নথিপত্ৰ বৈশিষ্ট্যাবলী

en: File Manager
as: নথিপত্ৰ পৰিচালক

en: File Operations
as: নথিপত্ৰ সংক্ৰান্ত কাজ

en: File Permissions:
as: নথিপত্ৰ অনুমতি:

en: File System
as: ফাইল সিস্টেম

en: File Type
as: নথিপত্ৰ ধৰন

en: File access:
as: নথিপত্ৰ ব্যবহাৰৰ অধিকাৰ:

en: File is not a valid .desktop file
as: বৈধ .desktop নথিপত্ৰ নহয়

en: File not found
as: নথিপত্ৰ পোৱা নাযায়

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইনৰ অবিকল্পিত পটভূমিতে ব্যবহৃত নথিপত্ৰৰ নাম । একমাত্ৰ side_pane_background_set সত্য (true) ইয়াক হলেই ব্যবহৃত হয় ।

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
as: পৰ্যাপ্ত অনুমতি উপস্থিত না থাকাৰ ফলত আপনি "%B" ফোল্ডাৰে উপস্থিত নথিপত্ৰ নকল কৰিবলৈ পাৰবেন না ।

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
as: পৰ্যাপ্ত অনুমতি উপস্থিত না থাকাৰ ফলত আপনি "%B" ফোল্ডাৰে উপস্থিত নথিপত্ৰ মুছে ফেলতে পাৰবেন না ।

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
as: পৰ্যাপ্ত অনুমতি উপস্থিত না থাকাৰ ফলত আপনি "%B" ফোল্ডাৰে উপস্থিত নথিপত্ৰসমূহ সংক্ৰান্ত কোনো কাজ কৰিবলৈ পাৰবেন না ।

en: Filesystem type:
as: নথিপত্ৰ-সিস্টেমৰ ধৰন:

en: Fire Engine
as: সিঁদুৰে

en: Flash Fired
as: ফ্ল্যাশ ব্যবহৃত হয়েছে

en: Fleur De Lis
as: ফ্লিউৰ দি লি

en: Floral
as: ফুলেল

en: Focal Length
as: ফোকাসৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Folder Permissions:
as: ফোল্ডাৰ অনুমতি:

en: Folder access:
as: ফোল্ডাৰ ব্যবহাৰৰ অধিকাৰ:

en: Folder:
as: ফোল্ডাৰ:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
as: "আগলৈ" আৰু "পিছলৈ" বুটাম সহ মাউছৰ ক্ষেত্ৰত এই দুটানিৰ্ধাৰিত হ'ব Caja-ত কোনো কৰ্ম সঞ্চালিত হ'ব নে নাই ।

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
as: "আগলৈ" আৰু "পিছলৈ" বুটাম সহ মাউছৰ ক্ষেত্ৰত এই দুটাৰ কোন কি টিপা হ'লে ব্ৰাউজাৰ উইন্ডোত "Back" (পূৰ্ববৰ্তী) আদেশ সঞ্চালিত হ'ব সেইটো(১৪)-ত হ'ব ।

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
as: "আগলৈ" আৰু "পিছলৈ" বুটাম সহ মাউছৰ ক্ষেত্ৰত এই দুটাত কোন কি টেপা হলে ব্ৰাউজাৰ উইন্ডোত "আগলৈ" (পৰবৰ্তী) আদেশ সঞ্চালিত হ'ব সেইটো, এই চাবিৰ দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত হ'ব । সম্ভাব্য মান 6 (৬)ৰ পৰা 14 (১৪)-ত হ'ব ।

en: Format the selected volume
as: চিহ্নিত ভলিউম ফৰম্যাট কৰক

en: Format the volume associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম ফৰম্যাট কৰা হ'ব

en: Format the volume associated with this folder
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম ফৰম্যাট কৰক

en: Forward history
as: ফৰৱৰ্ড

en: Fossil
as: ফসিল

en: Free space:
as: মুক্ত:

en: Go
as: গন্তব্য

en: Go To:
as: গন্তব্য প্ৰাপক:

en: Go to the location specified by this bookmark
as: গন্তব্য

en: Go to the next visited location
as: পৰবৰ্তী প্ৰদৰ্শিত অবস্থানে চলুন

en: Go to the previous visited location
as: পূৰ্বে প্ৰদৰ্শিত অবস্থানে চলুন

en: Granite
as: ধোঁয়াটে

en: Grapefruit
as: বাতাবি লেবু

en: Green Weave
as: সবুজ বুনোট

en: Group
as: দল

en: Group:
as: দল:

en: History
as: পূৰ্ববৰ্তী তথ্য

en: Home Folder
as: ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰ

en: Home icon visible on desktop
as: ডেস্কটপে ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰৰ আইকন প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: ISO Speed Rating
as: ISO গতিৰ মাত্ৰা

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
as: প্ৰথম মুছে ফেলুন আৰ্বজনা

en: Ice
as: বৰফ

en: Icon
as: আইকন

en: Icon View
as: আইকন অনুসাৰে প্ৰদৰ্শন

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
as: মান সত্য (true) হলে, Caja দ্বাৰা অকল পাৰ্শ্ববৰ্তী ট্ৰি পেইনেত ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব । অন্যথা, ফোল্ডাৰ আৰু নথিপত্ৰ উভয় প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব ।

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
as: মান সত্য (true) হলে নতুন উইন্ডোতে অৱস্থানসূচক বাৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
as: মান সত্য (true) হলে নতুন উইন্ডোতে পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইন প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
as: মান সত্য (true) হলে নতুন উইন্ডোতে স্ট্যাটাস বাৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
as: মান সত্য (true) হলে নতুন উইন্ডোতে টুলবাৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
as: মান সত্য (true) হলে পাথ নিৰ্দেশক বাৰৰ পৰিবৰ্তে Caja ব্ৰাউজাৰ উইন্ডোৰ অৱস্থানসূচক টুলবাৰেত সদায়ে টেক্সট ইনপুট প্ৰয়োগ কৰা হ'ব ।

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
as: মান সত্য (true) হলে, কিছু বোধগম্য পন্থায় Caja দ্বাৰা unix-ৰ ন্যায় নথিপত্ৰ অনুমতি প্ৰদৰ্শন আৰু নিৰ্ধাৰণেৰ প্ৰণালী উপলব্ধ কৰা হয় ।

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
as: মান সত্য (true) হলে, আইকন অথবা তালিকা-ভিত্তিক প্ৰদৰ্শনে নথিপত্ৰৰ পূৰ্বে Caja-এ ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব ।

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
as: Caja আবৰ্জনাৰ বক্স.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
as: মান সত্য (true) হলে, আবৰ্জনাৰ বক্সে না সৰিয়ে Caja-ৰ সাহায্যে কোনো নথিপত্ৰ সেইটোৰ বৰ্তমান অৱস্থানে সৰাসৰি আঁতৰুৱা যাব । এই প্ৰণালী প্ৰয়োগ কৰাৰ সময় সাবধানতা অবলম্বন কৰা আবশ্যক ।

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
as: মান সত্য (true) হলে, ডেস্কটপে Caja দ্বাৰা আইকন আঁকা হ'ব ।

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
as: মান সত্য (true) হলে, Caja দ্বাৰা ডেস্কটপে ব্যবহাৰকৰ্তাৰ ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব । অন্যথা, মান সত্য না হলে (false) ~/Desktop ফোল্ডাৰৰ বিষয়বস্তু ডেস্কটপে প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
as: মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে, পংক্তি অত্যাধিক দীঘল হ'লে সেইসমূহ বিভাজন কৰি প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব   ।

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
as: মান সত্য (true) হলে ডেস্কটপেৰ উপৰে নেটৱৰ্ক সাৰ্ভাৰৰ প্ৰদৰ্শন নিৰ্দেশকৰ্তা এটা আইকন প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
as: মান সত্য (true) হলে ডেস্কটপেৰ উপৰে কম্পিউটাৰৰ অৱস্থান নিৰ্দেশকৰ্তা এটা আইকন প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
as: মান সত্য (true) হলে ডেস্কটপেৰ উপৰে ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰ নিৰ্দেশকৰ্তা এটা আইকন প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
as: মান সত্য (true) হলে ডেস্কটপেৰ উপৰে আবৰ্জনাৰ বক্স নিৰ্দেশকৰ্তা এটা আইকন প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
as: মান সত্য (true) হলে, মাউন্ট কৰা ভলিউম উল্লেখকৰ্তা আইকনসমূহ ডেস্কটপে স্থাপিত হ'ব ।

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
as: মান সত্য (true) হলে, নতুন উইন্ডোত নথিপত্ৰসমূহ বিপৰীত অনুক্ৰমে সাজানো হ'ব । অৰ্থাৎ, নাম অনুসাৰে সাজানো হলে "a"ৰ পৰা "z"-ৰ পৰিবৰ্তে "z"ৰ পৰা "a" অনুক্ৰম প্ৰয়োগ কৰা হ'ব; মাপ অনুসাৰে সাজানো হলে ডাঙৰৰ পৰা সৰু মাপেৰ পৰিবৰ্তে সৰুৰ পৰা ডাঙৰ মাপে সাজানো হ'ব ।

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
as: মান সত্য (true) হলে নতুন উইন্ডোত প্ৰদৰ্শিত আইকনসমূহত অন্তৰ্বৰ্তী শূণ্যস্থান হ্ৰাস কৰা হ'ব  ।

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
as: মান সত্য (true) হলে, আইকনসমূহৰ নীচে লেবেল স্থাপন না কৰি পাৰ্শ্ববৰ্তী অৱস্থানে সেসমূহ প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
as: কোনো বস্তু আঁতৰুৱা হলে তা স্থায়ীৰূপে মুছে যাব ।

en: Illustration
as: চিত্ৰ

en: Image
as: ছবি

en: Image Type:
as: Image ধৰন:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
as: চিহ্নিৰ মাপেৰ (বাইট) অধিক মাপেৰ ছবিৰ থাম্ব-নেইল নিৰ্মাণ কৰা হ'ব না । লোড কৰাৰ সময় অত্যাধিক সময় আৰু মেমৰিৰ ব্যয় এড়ানোৰ বাবে বৃহৎ মাপেৰ ছবিৰ থাম্ব-নেইল নিৰ্মাণ না কৰাৰ বাবে এই বৈশিষ্ট্য ।

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
as: অবশিষ্ট

en: Increase the view size
as: প্ৰদৰ্শনে মাপ বৃদ্ধি কৰক

en: Indigo
as: নীল

en: Information
as: তথ্য

en: Justification
as: সমপ্ৰান্ত নিৰ্ধাৰণ

en: Keep icons lined up on a grid
as: সক্ৰিয়

en: Keep icons sorted by emblems in rows
as: সাৰি

en: Keep icons sorted by modification date in rows
as: সাৰি

en: Keep icons sorted by name in rows
as: সাৰি

en: Keep icons sorted by size in rows
as: সাৰি

en: Keep icons sorted by type in rows
as: সাৰি

en: Keywords
as: প্ৰাসঙ্গিক-শব্দ

en: Last changed:
as: সৰ্বশেষ পৰিবৰ্তন:

en: Leaf
as: কচি কলাপাতা

en: Leave icons wherever they are dropped
as: যেখানে আইকন ৰাখা হ'ব সেখানেই তা থাকবে

en: Lemon
as: হলদে

en: Link _name:
as: লিঙ্কেৰ নাম: (_n)

en: Link target:
as: লিঙ্ক:

en: Link to %s
as: %s নিৰ্দেশক লিঙ্ক

en: List Columns
as: তালিকা Columns

en: List View
as: তালিকা অনুসাৰে প্ৰদৰ্শন

en: List files only
as: তালিকা

en: List of possible captions on icons
as: আইকনে প্ৰদৰ্শনযোগ্য সম্ভাব্য শীৰ্ষকেৰ তালিকা

en: Loading...
as: তুলি লোৱা হৈছে...

en: Local Files Only
as: অকল স্থানীয় নথিপত্ৰ

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
as: নাম বা অন্তৰ্ভুক্ত বিষয় অনুসাৰে এই কম্পিউটাৰে নথিপত্ৰ বা ফোল্ডাৰ অনুসন্ধান কৰক

en: Location
as: অবস্থান

en: Location _Bar
as: অৱস্থান

en: Location:
as: অবস্থান:

en: Lock the drive associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ড্ৰাইভ লক কৰা হ'ব

en: Lock the selected drive
as: নিৰ্বাচিত ড্ৰাইভ লক কৰা হ'ব

en: MIME Type
as: MIME-ৰ ধৰন

en: Make a _Link
as: লিঙ্ক

en: Make a permanent connection to this server
as: চিহ্নিত সাৰ্ভাৰৰ সৈতে স্থায়ী সংযোগ স্থাপন কৰক

en: Mango
as: আম

en: Manila Paper
as: ম্যানিলা কাগজ

en: Mark as _Trusted
as: বিশ্বস্ত হিসাবে চিহ্নিত কৰা হ'ব (_T)

en: Maximum image size for thumbnailing
as: ছবিৰ থাম্ব-নেইল নিৰ্মাণেৰ সৰ্বোচ্চ মাপ

en: Media
as: মিডিয়া

en: Merge _All
as: সমগ্ৰ একত্ৰিত কৰক (_A)

en: Metering Mode
as: মোড (Mode)

en: Mo_ve to Trash
as: আবৰ্জানাৰ বক্সত স্থানান্তৰণ কৰক(_v)

en: Modified:
as: পৰিবৰ্তনৰ সময়:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
as: সোমবাৰ, অক্টোবৰ ০০ ০০০০ অপৰাহ্ণ ০০:০০

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
as: সোমবাৰ, অক্টোবৰ ০০ ০০০০ অপৰাহ্ণ ০০:০০:০০

en: Moss Ridge
as: শ্যাওলা ৰেখা

en: Mount the selected volume
as: চিহ্নিত ভলিউমটি মাউন্ট কৰক

en: Mount the volume associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম মাউন্ট কৰক

en: Mount the volume associated with this folder
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম মাউন্ট কৰক

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
as: ব্ৰাউজাৰ উইন্ডোত "পিছলৈ" আদেশ সক্ৰিয় কৰাৰ বাবে মাউছ বুটাম

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
as: ব্ৰাউজাৰ উইন্ডোত "আগলৈ" আদেশ সক্ৰিয় কৰাৰ বাবে মাউছ বুটাম

en: Move Dow_n
as: নীচে স্থানান্তৰ (_n)

en: Move Tab _Left
as: টেব বাওঁফালে স্থানান্তৰ কৰক (_L)

en: Move Tab _Right
as: টেব সোঁফালে স্থানান্তৰ কৰক (_R)

en: Move _Up
as: উপৰে স্থানান্তৰ (_U)

en: Move current tab to left
as: বৰ্তমান ট্যাব-কে বাঁ দিকে সৰিয়ে দিন

en: Move current tab to right
as: বৰ্তমান ট্যাবকে ডানদিকে সৰিয়ে নিন

en: Move each selected item to the Trash
as: প্ৰতিটি নিৰ্বাচিত বস্তু আবৰ্জনাৰ বক্সে স্থানান্তৰ কৰক

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
as: কাট অথবা নকল আদেশেৰ সাহায্যে পূৰ্বে নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ যথাক্ৰমে স্থানান্তৰ অথবা নকল কৰক

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
as: কাট অথবা নকল আদেশেৰ সাহায্যে পূৰ্বে নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ বাছাইত কৰাৰ ফোল্ডাৰেত যথাক্ৰমে স্থানান্তৰ অথবা নকল কৰক

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
as: কাট অথবা নকল আদেশেৰ সাহায্যে পূৰ্বে নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰসমূহ চিহ্নিত ফোল্ডাৰেত যথাক্ৰমে স্থানান্তৰ অথবা নকল কৰক

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰটি আবৰ্জনাৰ বক্সৰ পৰা "%s"-এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move the open folder to the Trash
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰটি আবৰ্জনাৰ বক্সে স্থানান্তৰ কৰক

en: Move this folder to the Trash
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰটি আবৰ্জনাৰ বক্সে স্থানান্তৰ কৰক

en: Move to _Trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্সত স্থানান্তৰণ (_T)

en: Moving "%B" to "%B"
as: "%B"-কে "%B"-এ স্থানান্তৰ কৰা হৈছে ।

en: Moving Files
as: নথিপত্ৰ স্থানান্তৰ কৰা হৈছে

en: Moving files to trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্সে নথিপত্ৰ স্থানান্তৰ কৰা হৈছে

en: Mud
as: খয়েৰি

en: Music
as: সঙ্গীত

en: Name
as: নাম

en: Network
as: নেটৱৰ্ক

en: Network Servers
as: নে'টৱৰ্ক সেৱক সমূহ

en: Network Servers icon visible on the desktop
as: ডেস্কটপে নেটৱৰ্ক সাৰ্ভাৰৰ আইকন প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Network servers icon name
as: নেটৱৰ্ক সাৰ্ভাৰ আইকনৰ নাম

en: Never
as: কেতিয়াও নহয়

en: New _Tab
as: নতুন ট্যাব (_T)

en: New _Window
as: নতুন উইন্ডো (_W)

en: No applications found
as: কোনো এপ্লিকেশন পাৱ যায়নি

en: No applications selected
as: কোনো এপ্লিকেশন নিৰ্বাচন কৰা হয়নি

en: No bookmarks defined
as: না

en: No templates installed
as: কোনো টেমপ্লেট ইনস্টল কৰা হয়নি

en: None
as: শূণ্য

en: None of the files could be added as emblems.
as: কোনটিই নহয় সৰ্বমোট.

en: Normal Si_ze
as: স্বাভাৱিক

en: Not a launchable item
as: প্ৰাৰম্ভ কৰাৰ যোগ্য বস্তু নহয়

en: Not allowed to set group
as: দল নিৰ্ধাৰণ কৰাৰ অনুমোদন নেই

en: Not allowed to set owner
as: মালিকানা নিৰ্ধাৰণেৰ বাবে অনুমোদিত নহয়

en: Not allowed to set permissions
as: অনুমতি নিৰ্ধাৰণ কৰাৰ বাবে অনুমোদিত নহয়

en: Notes
as: নোট

en: Numbers
as: সংখ্যা

en: Ocean Strips
as: সামুদ্ৰিক ঢেউ

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
as: অক্টোবৰ ০০ ০০০০ অপৰাহ্ণ ০০:০০

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
as: অক্টোবৰ ০০ ০০০০, অপৰাহ্ণ ০০:০০

en: Octal Permissions
as: অক্টাল সংখ্যায় প্ৰকাশিত অনুমতি

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
as: উল্লিখিত সময় অবধি.

en: Only show folders in the tree side pane
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইনৰ ট্ৰি-ত অকল ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Onyx
as: মিশকালো

en: Open %s
as: %s খোলক

en: Open Failed, would you like to choose another action?
as: খুলতে ব্যৰ্থ, পৃথক কোনো কৰ্ম নিৰ্বাচন কৰিবলৈ ইচ্ছুক কি?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
as: খুলতে ব্যৰ্থ, পৃথক কোনো এপ্লিকেশন নিৰ্বাচন কৰিবলৈ ইচ্ছুক কি?

en: Open File and Close window
as: নথিপত্ৰ খোলক আৰু উইন্ডো বন্ধ কৰক

en: Open Folder
as: ফোল্ডাৰ খোলক

en: Open Folder W_indow
as: ফোল্ডাৰ উইন্ডো খোলক (_i)

en: Open Location
as: কোনো অৱস্থান খোলক

en: Open Wit_h
as: উল্লিখিত প্ৰোগ্ৰামৰ সহায়ত সঞ্চালিত (_h)

en: Open With
as: খোলক

en: Open _Location...
as: নিৰ্দিষ্ট অৱস্থান খোলক (_L)...

en: Open _Parent
as: খোলক

en: Open a folder window for the displayed location
as: প্ৰদৰ্শিত অৱস্থানৰ বাবে এটা ফোল্ডাৰ উইন্ডো খোলা হ'ব

en: Open all files of type "%s" with:
as: "%s" ধৰনৰ সকলো নথিপত্ৰ খোলাৰ বাবে ব্যবহাৰ কৰা হ'ব:

en: Open another Caja window for the displayed location
as: খোলক উল্লিখিত সময় অবধি

en: Open another tab for the displayed location
as: প্ৰদৰ্শিত অৱস্থানৰ বাবে পৃথক ট্যাব খোলা হ'ব

en: Open each selected item in a folder window
as: নিৰ্বাচিত প্ৰতিটি বস্তু এটা ফোল্ডাৰ উইন্ডোত খোলক

en: Open each selected item in a navigation window
as: নিৰ্বাচিত প্ৰতিটি বস্তু এটা ন্যাভিগেশন উইন্ডোত খোলক

en: Open each selected item in a new tab
as: নিৰ্বাচিত প্ৰতিটি বস্তু এটা নতুন ট্যাবত খোলক

en: Open in Navigation Window
as: ন্যাভিগেশন উইন্ডোত খোলক

en: Open in New _Tab
as: নতুন ট্যাব-এ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_T)

en: Open in New _Window
as: নতুন উইন্ডোতে প্ৰদৰ্শন কৰো (_W)

en: Open in _Folder Window
as: ফোল্ডাৰ উইন্ডোত খোলা হ'ব (_F)

en: Open the contents of your desktop in a folder
as: ফোল্ডাৰত ডেস্কট'পৰ বস্তু খোলক

en: Open the parent folder
as: ঊৰ্ধ্বস্থ ফোল্ডাৰ খোলক

en: Open the selected item in this window
as: নিৰ্বাচিত বস্তুটি বৰ্তমান উইন্ডোত খোলক

en: Open this folder in a folder window
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰটি এটা ফোল্ডাৰ উইন্ডোত খোলক

en: Open this folder in a navigation window
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰটি ন্যাভিগেশন উইন্ডোত খোলক

en: Open this folder in a new tab
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰটি এটা নতুন ট্যাবত খোলক

en: Open with other Application...
as: ভিন্ন এপলিকেশন ৰ সহায়ত খোলক...

en: Open your personal folder
as: ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰ খোলক

en: Open your personal templates folder
as: খোলক

en: Open your personal trash folder
as: খোলক

en: Opening "%s".
as: "%s" খোলা হৈছে ।

en: Orange
as: কমলা

en: Other Type...
as: অন্যান্য ধৰন.

en: Other _Application...
as: অন্যান্য এপ্লিকেশন...(_A)

en: Others
as: অন্যান্য

en: Others:
as: অন্যান্য:

en: Owner
as: মালিক

en: Owner:
as: মালিক:

en: Pale Blue
as: হাল্কা নীল

en: Password:
as: পাসওয়াৰ্ড:

en: Paste the text stored on the clipboard
as: ক্লিপ-বোৰ্ডে উপস্থিত তথ্য পেস্ট কৰা হ'ব

en: Patterns:
as: বিন্যাস:

en: Perform a quick set of self-check tests.
as: সৰ্বমোট self.

en: Perform or update the search
as: অনুসন্ধান কৰক অথবা আপডেট কৰক

en: Permissions
as: অনুমতি

en: Picture
as: ছবি

en: Places
as: স্থান

en: Please check the spelling and try again.
as: অনুগ্ৰহ কৰিবানান পৰীক্ষা কৰি পুনৰায় প্ৰচেষ্টা কৰক ।

en: Please choose a different emblem name.
as: অনুগ্ৰহ কৰি প্ৰতীকেৰ বাবে এটা পৃথক নাম বেছে নিন ।

en: Please drag just one image to set a custom icon.
as: স্বনিৰ্বাচিত.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
as: সম্ভাব্য মান গল "একবাৰ" অৰ্থাৎ এটা ক্লিকে নথিপত্ৰ খোলা অথবা "দুইবাৰ" অৰ্থাৎ দুইবাৰ ক্লিক কৰি নথিপত্ৰ খোলা হ'ব ।

en: Prefere_nces
as: পছন্দ(_n)

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰসমূহ পেস্ট আদেশ ৰ সহায়ত নকল কৰাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰস্তুত কৰক

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰসমূহ পেস্ট আদেশ ৰ সহায়ত স্থানান্তৰৰ উদ্দেশ্যে প্ৰস্তুত কৰক

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
as: পেস্ট আদেশ ৰ সহায়ত বৰ্তমান ফোল্ডাৰ নকল কৰাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰস্তুত কৰক

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
as: পেস্ট আদেশ ৰ সহায়ত বৰ্তমান ফোল্ডাৰ স্থানান্তৰৰ উদ্দেশ্যে প্ৰস্তুত কৰক

en: Preparing
as: প্ৰস্তুতি

en: Preparing to Move to "%B"
as: "%B"-ত স্থানান্তৰৰ প্ৰস্তুতি চলছে

en: Presentation
as: প্ৰেসেন্টেশন

en: Preview
as: পূৰ্ব প্ৰদৰ্শন

en: Preview _sound files:
as: শব্দেৰ নথিপত্ৰৰ পূৰ্ব প্ৰদৰ্শন:(_s)

en: Properties
as: বৈশিষ্ট্যাবলী

en: Purple Marble
as: বেগুনি শ্বেতপাথৰ

en: Put labels beside icons
as: আইকনৰ পাশে লেবেল স্থাপিত হ'ব

en: Quit Caja.
as: Cajaৰ পৰা প্ৰস্থান ।

en: Rating
as: মাত্ৰা

en: Re_versed Order
as: বিপৰীত বিন্যাস (_v)

en: Read and write
as: পড়ো

en: Read-only
as: পড়ো

en: Redo the last undone action
as: বাতিল কৰা কৰ্ম পুনঃ কৰক

en: Reload
as: পুনৰায় লোড কৰক

en: Reload the current location
as: বৰ্তমান অৱস্থান পুনৰায় লোড কৰক

en: Remove
as: আঁতৰাওঁক

en: Remove this criterion from the search
as: অনুসন্ধানৰ পৰা এই নীৰ্ণায়ক মান মুছে ফেলুন

en: Rename
as: পুনৰায় নামকৰণ

en: Rename Emblem
as: প্ৰতীকেৰ নাম পৰিবৰ্তন কৰক

en: Rename selected item
as: নিৰ্বাচিত বস্তুৰ নাম পৰিবৰ্তন কৰক

en: Rename...
as: নাম পৰিবৰ্তন...

en: Renaming "%s" to "%s".
as: "%s"-ৰ নাম পৰিবৰ্তন কৰি "%s" কৰা হৈছে ।

en: Replace
as: প্ৰতিস্থাপন

en: Replace _All
as: সমস্ত প্ৰতিস্থাপন কৰা হ'ব (_A)

en: Reset
as: ৰিছেট

en: Reset View to _Defaults
as: প্ৰদৰ্শনৰ বাবে অবিকল্পিত দৃশ্য ব্যবহাৰ কৰা হ'ব (_D)

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
as: ৰিসেট হলো.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
as: পুনৰায় নিৰ্ধাৰণ

en: Restore Icon's Original Si_ze
as: আইকন

en: Restore Icons' Original Si_zes
as: আইকনসমূহৰ প্ৰকৃত মাপ পুনৰায় স্থাপন কৰা হ'ব (_z)

en: Restore each selected icon to its original size
as: প্ৰতিটি চিহ্নিত আইকন মূল মাপে প্ৰত্যাবৰ্তন কৰা হ'ব

en: Reverse sort order in new windows
as: নতুন উইন্ডোতে বিপৰীত দিশায় ক্ৰমবিন্যাস কৰা হ'ব

en: Ridged Paper
as: ৰেখাযুক্ত কাগজ

en: Rough Paper
as: খসখসে কাগজ

en: Ruby
as: চুনি

en: Run "%s" on any selected items
as: নিৰ্বাচিত যে কোনো বস্তুৰ বাবে "%s" সঞ্চালন কৰক

en: Run in _Terminal
as: টাৰ্মিনালত সঞ্চালন (_T)

en: Run or manage scripts from %s
as: %sৰ পৰা প্ৰাপ্ত স্ক্ৰিপ্ট সঞ্চালন অথবা পৰিচালনা কৰক

en: SELinux Context
as: SELinux কনটেক্সট

en: SELinux context:
as: SELinux কনটেক্সট:

en: S_kip All
as: সব উপেক্ষা কৰা হ'ব (_k)

en: Sa_ve Search
as: অনুসন্ধানৰ ফলাফল সংৰক্ষণ কৰা হ'ব (_v)

en: Sa_ve Search As...
as: অনুসন্ধান সংসৰক্ষণেৰ নাম... (_v)

en: Safely remove the drive associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ড্ৰাইভটি নিৰাপদভাবে আঁতৰাওক

en: Safely remove the selected drive
as: নিৰ্বাচিত ড্ৰাইভ নিৰাপদভাবে আঁতৰাওক

en: Save Search as
as: অনুসন্ধানৰ ফলাফল সংৰক্ষণেৰ নাম

en: Save the current search as a file
as: বৰ্তমান অনুসন্ধান নথিপত্ৰৰূপে সংৰক্ষণ কৰক

en: Save the edited search
as: অনুসন্ধানৰ সম্পাদিত ফলাফল সংৰক্ষণ কৰক

en: Saved search
as: অনুসন্ধানৰ সংৰক্ষিত ফলাফল

en: Sea Foam
as: সমুদ্ৰৰ ফেনা

en: Search
as: বিচাৰক

en: Search Folder
as: অনুসন্ধান ফোল্ডাৰ

en: Search _name:
as: অনুসন্ধানৰ নাম: (_n)

en: Search for "%s"
as: "%s" অনুসন্ধান কৰা হ'ব

en: Search results
as: অনুসন্ধান

en: Search:
as: অনুসন্ধান:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
as: Secuৰe WebDAV (HTTPS)

en: Select All
as: সমস্ত নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Select Custom Icon
as: নিজস্ব আইকন

en: Select Folder to Save Search In
as: অনুসন্ধানৰ ফলাফল যে ডিৰেক্টৰিতে সংৰক্ষণ কৰা হ'ব তা বেছে নিন

en: Select Items Matching
as: বৰ্তমান উইন্ডোত উপস্থিত সব বিষয়বস্তু নিৰ্বাচন কৰক

en: Select _All
as: সমস্ত নিৰ্বাচন কৰক (_A)

en: Select a Category:
as: শ্ৰেণীবিভাগ:

en: Select a Color to Add
as: তালিকাভুক্ত কৰাৰ বাবে এটা ৰং বেছে নিন

en: Select all and only the items that are not currently selected
as: অকল বৰ্তমানে নিৰ্বাচন না কৰা সকলো বস্তু নিৰ্বাচন কৰা হ'ব

en: Select all items in this window
as: বৰ্তমান উইন্ডোত উপস্থিত সব বিষয়বস্তু নিৰ্বাচন কৰক

en: Select all the text in a text field
as: টেক্সট ক্ষেত্ৰত প্ৰদৰ্শিত সব তথ্য নিৰ্বাচিত হ'ব

en: Select an Application
as: এটা এপ্লিকেশন বেছে নিন

en: Select an Image File for the New Emblem
as: Image নথিপত্ৰ উল্লিখিত সময় অবধি নতুন

en: Select an Image File to Add as a Pattern
as: Image নথিপত্ৰ পেটাৰ্ন

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
as: %s আৰু "%s" ধৰনৰ অন্যান্য নথিপত্ৰ খোলাৰ বাবে এটা এপ্লিকেশন নিৰ্বাচন কৰক

en: Select an application to view its description.
as: অনুপ্ৰয়োগ সম্পৰ্কে বিস্তাৰিত জানিবলৈ নিৰ্ব্বাচন কৰক  ।

en: Select folder to search in
as: অনুসন্ধানৰ বাবে ফোল্ডাৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select items in this window matching a given pattern
as: বৰ্তমান উইন্ডোত উপস্থিত, সুনিৰ্দিষ্ট বিন্যাসৰ সৈতে সুসংগত বস্তুসমূহ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select the columns visible in this folder
as: কলাম দৃশ্যমান

en: Select type
as: ধৰন নিৰ্বাচন কৰক

en: Selection Bound
as: নিৰ্বাচিত অংশৰ সীমা

en: Session management options:
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প:

en: Set _user ID
as: ব্যবহাৰকৰ্তাৰ ID নিৰ্ধাৰণ (_u)

en: Set as _Background
as: পটভুমি ৰূপে ধাৰ্য কৰা হ'ব (_B)

en: Set as background for _all folders
as: প্ৰতিটি ফোল্ডাৰৰ পটভূমি ৰূপে ব্যবহাৰ কৰা হ'ব (_a)

en: Set as background for _this folder
as: বৰ্তমানে ফোল্ডাৰৰ পটভূমি ৰূপে ধাৰ্য কৰা হ'ব (_t)

en: Set gro_up ID
as: গ্ৰুপ ID নিৰ্ধাৰণ (_u)

en: Set the zoom level of the current view
as: সৰ্বমোট

en: Setting permissions
as: অনুমতি নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে

en: Shale
as: ছাই

en: Show Emblems
as: প্ৰতীক প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show History
as: পূৰ্ববৰ্তী তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show Information
as: তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show Notes
as: নোট

en: Show Places
as: স্থান

en: Show Tree
as: ট্ৰি

en: Show _Hidden Files
as: আড়াল কৰা নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_H)

en: Show _only folders
as: অকল ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_o)

en: Show _thumbnails:
as: থাম্বনেইল প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব: (_t)

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
as: ডেস্কটপ পটভূমিৰ বিন্যাস অথবা ৰঙ নিৰ্ধাৰণে সহায়ক উইন্ডো প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show advanced permissions in the file property dialog
as: নথিপত্ৰৰ বৈশিষ্ট্যেৰ ডায়লগ বক্সে উন্নত মাত্ৰাৰ অনুমতি প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show folders first in windows
as: উইন্ডোত প্ৰথমে ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show location bar in new windows
as: নতুন উইন্ডোতে অৱস্থান সূচক বাৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Show more _details
as: অতিৰিক্ত বিৱৰণ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_d)

en: Show mounted volumes on the desktop
as: মাউন্ট কৰা ভলিউমসমূহ ডেস্কটপে প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show session management options
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show side pane in new windows
as: নতুন উইন্ডোতে পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইন প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Show status bar in new windows
as: নতুন উইন্ডোতে অৱস্থা সূচক পেইন প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Show te_xt in icons:
as: আইকনেত টেক্সট প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব: (_x)

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
as: বৰ্তমান মেনুত উল্লিখিত স্ক্ৰিপ্ট ধাৰণকৰ্তা ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the version of the program.
as: প্ৰোগ্ৰামৰ সংস্কৰণ সংখ্যা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব ।

en: Show toolbar in new windows
as: নতুন উইন্ডোতে টুলবাৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Side pane view
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইনৰ প্ৰদৰ্শন

en: Silver
as: ৰূপালী

en: Size
as: মাপ

en: Size:
as: মাপ:

en: Sky
as: আকাশি

en: Sky Ridge
as: আকাশি ৰেখা

en: Slashes are not allowed in filenames
as: নথিপত্ৰৰ নামত স্ল্যাশ্ব চিহ্ন যোগ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Snow Ridge
as: হিমেল ৰেখা

en: Software
as: সফ্টওয়্যাৰ

en: Some of the files could not be added as emblems.
as: সৰ্বমোট.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
as: দুঃখিত, %s প্ৰতীকটি আঁতৰুৱা যায়নি ।

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
as: দুঃখিত, প্ৰতীকেৰ নিৰ্দেশক-শব্দে অকল অক্ষৰ, শূণ্যস্থান আৰু সংখ্যা লেখা যাব ।

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
as: দুঃখিত, কিন্তু %s বিন্যাসটি আঁতৰুৱা যায়নি ।

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
as: দুঃখিত, বিন্যাস %s ইনস্টল কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
as: দুঃখিত, "%s" নামে এটা প্ৰতীক বৰ্তমানে উপস্থিত ।

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
as: দুঃখিত, দূৰবৰ্তী সাইটৰ পৰা কোনো আদেশ সঞ্চালন কৰা সম্ভৱ নহয় ।

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
as: দুঃখিত, কিন্তু ছবিটি ৰি-সেট কৰা সম্ভৱ নহয় ।

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
as: দুঃখিত, নতুন প্ৰতীকটিৰ বাবে নিৰ্দেশক-শব্দ ৰিক্ত ৰাখা যাব না ।

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
as: উল্লিখিত সময় অবধি ৰং.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
as: ৰং উল্লিখিত সময় অবধি ৰং.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
as: দুঃখিত, "%s"-ৰ দল পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
as: দুঃখিত, "%s"-ৰ মালিকানা পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
as: দুঃখিত, "%s" সংক্ৰান্ত অনুমতি পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
as: দুঃখিত, "%s"-ৰ বিষয়বস্তু সম্পূৰ্ণৰূপে প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
as: দুঃখিত, "%s"-ৰ নাম "%s"-এ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
as: দুঃখিত, ব্যবহাৰকৰ্তাৰ প্ৰদত্ত প্ৰতীকেৰ নাম সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: Sorry, unable to save custom emblem.
as: দুঃখিত, ব্যবহাৰকৰ্তাৰ প্ৰদত্ত প্ৰতীকটি সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: Sort _folders before files
as: ক্ৰমবিন্যাস পূৰ্বে

en: Special flags:
as: বিশেষ ফ্ল্যাগ:

en: Specified group '%s' doesn't exist
as: '%s' নাম চিহ্নিত দল অনুপস্থিত

en: Specified owner '%s' doesn't exist
as: উল্লিখিত মালিক "%s" বৰ্তমানে উপস্থিত নেই ।

en: Specify a location to open
as: খোলাৰ উদ্দেশ্যে এটা অৱস্থান নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Specify file containing saved configuration
as: সংৰক্ষিত বিন্যাস সহ নথিপত্ৰ চিহ্নিত কৰক

en: Specify session management ID
as: অধিবেশন পৰিচালনাৰ ID উল্লেখ কৰক

en: Spreadsheet
as: স্প্ৰেড-শিট

en: St_atusbar
as: স্ট্যাটাসবাৰ (_t)

en: Start the drive associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ড্ৰাইভ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত মাল্টি-ডিস্ক ড্ৰাইভ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Start the selected drive
as: নিৰ্বাচিত ড্ৰাইভ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Start the selected multi-disk drive
as: নিৰ্বাচিত মাল্টি-ডিস্ক ড্ৰাইভ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Start the selected volume
as: নিৰ্বাচিত ভলিউম আৰম্ভ কৰক

en: Start the volume associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Start the volume associated with this folder
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Starting %s
as: %s আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Stop loading the current location
as: বন্ধ কৰক

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত মাল্টি-ডিস্ক ড্ৰাইভ বন্ধ কৰা হ'ব

en: Stop the selected drive
as: নিৰ্বাচিত ড্ৰাইভ বন্ধ কৰক

en: Stop the selected multi-disk drive
as: নিৰ্বাচিত মাল্টি-ডিস্ক ড্ৰাইভ বন্ধ কৰক

en: Stop the selected volume
as: নিৰ্বাচিত ভলিউম বন্ধ কৰক

en: Stop the volume associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম বন্ধ কৰা হ'ব

en: Stop the volume associated with this folder
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম বন্ধ কৰা হ'ব

en: Stucco
as: খসখসে দেৱল

en: Symbolic links only supported for local files
as: অকল স্থানীয় নথিপত্ৰৰ ক্ষেত্ৰত সিম্বোলিক-লিংক প্ৰযোগ কৰা যাব ।

en: T_emplates
as: টেমপ্লেট (_e)

en: Tags
as: ট্যাগ

en: Tangerine
as: আগুনে

en: Terracotta
as: টেৰাকোটা

en: Text
as: টেক্সট

en: Text File
as: Text নথিপত্ৰ

en: Text view:
as: Text:

en: The Link "%s" is Broken.
as: "%s" লিঙ্কটি ক্ষতিগ্ৰস্ত ।

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
as: "%s" লিঙ্কটি ক্ষতিগ্ৰস্ত । ইয়াক কি আবৰ্জনাৰ বক্সে সৰিয়ে নেৱ হ'ব?

en: The SELinux security context of the file.
as: নথিপত্ৰৰ SELinux নিৰাপত্তা মাত্ৰাৰ কনটেক্সট ।

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
as: লেবেলৰ প্ৰদৰ্শিত টেক্সটৰ পংক্তিৰ পাৰস্পৰিক অৱস্থান অনুসাৰে দিশা  । ইয়াৰ ফলত চিহ্নিত স্থানত লেবেলৰ দিশ প্ৰভাবিত ন'হ'ব  । লেবেলৰ দিশ পৰিবৰ্তন সম্পৰ্কে জানিবলৈ GtkMisc::xalign চাওক  ।

en: The color cannot be installed.
as: ৰং.

en: The compact view encountered an error while starting up.
as: সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শন আৰম্ভৰ সময় এটা ত্ৰুটি দেখা দিয়েছে ।

en: The compact view encountered an error.
as: সংক্ষিপ্ত প্ৰদৰ্শনৰ ক্ষেত্ৰত কিছু সমস্যা দেখা দিয়েছে ।

en: The current position of the insertion cursor in chars.
as: সন্নিবেশ কৰাৰ সময় প্ৰদৰ্শিত কাৰ্ছাৰৰ অৱস্থান, অক্ষৰ অনুসাৰে নিৰ্ধাৰিত  ।

en: The date the file was accessed.
as: নথিপত্ৰ ব্যবহাৰৰ সৰ্বশেষ তাৰিখ ।

en: The date the file was modified.
as: নথিপত্ৰ পৰিবৰ্তনৰ তাৰিখ ।

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
as: অবিকল্পিত কৰ্ম দ্বাৰা "%s" খোলা সম্ভৱ হয়নি কাৰণ "%s"-এ অবস্থিত নথিপত্ৰসমূহ এই কৰ্মৰ নাগালেৰ বাইৰে ।

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
as: সৰ্বমোট উল্লিখিত সময় অবধি.

en: The default width of the side pane in new windows.
as: অবিকল্পিত অৱস্থায় নতুন উইন্ডোতে পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইনৰ প্ৰস্থেৰ মাপ ।

en: The desktop view encountered an error while starting up.
as: ডেস্কটপ অনুসাৰে প্ৰদৰ্শন ব্যবস্থা আৰম্ভ কৰাৰ সময় সমস্যা ।

en: The desktop view encountered an error.
as: ডেস্কটপ অনুসাৰে প্ৰদৰ্শন ব্যবস্থায় সমস্যা ।

en: The destination folder is inside the source folder.
as: গন্তব্য ফোল্ডাৰৰ অৱস্থান উৎস ফোল্ডাৰেত উপস্থিত আছে ।

en: The destination is not a folder.
as: গন্তব্যস্থল কোনো ফোল্ডাৰ নহয় ।

en: The destination is read-only.
as: গন্তব্যস্থল ৰূপে চিহ্নিত স্থান অকল পাঠযোগ্য ।

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
as: নথিপত্ৰ.

en: The emblem cannot be added.
as: প্ৰতীক যোগ কৰা সম্ভৱ নহয় ।

en: The emblem cannot be installed.
as: প্ৰতীক ইনস্টল কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: The emblems do not appear to be valid images.
as: প্ৰতীকসমূহ সম্ভৱত বৈধ ছবিৰ নথিপত্ৰ নহয় ।

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
as: পৰ্যাপ্ত অনুমতি উপস্থিত না থাকাৰ ফলত আপনি "%B" নথিপত্ৰ সংক্ৰান্ত কোনো কাজ কৰিবলৈ পাৰবেন না ।

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
as: "%B" নামক নথিপত্ৰ আবৰ্জনাৰ বক্সে স্থানান্তৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: The file is not an image.
as: নথিপত্ৰ হলো.

en: The file is of an unknown type
as: অজ্ঞাত ধৰনৰ নথিপত্ৰ

en: The file that you dropped is not an image.
as: নথিপত্ৰ হলো.

en: The file that you dropped is not local.
as: নথিপত্ৰ হলো.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
as: গন্তব্যস্থলে পৰ্যাপ্ত অনুমতি উপস্থিত না থাকাৰ ফলত আপনি "%B" ফোল্ডাৰ সেখানে নকল কৰিবলৈ পাৰবেন না ।

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
as: পৰ্যাপ্ত অনুমতি উপস্থিত না থাকাৰ ফলত আপনি "%B" ফোল্ডাৰ নকল কৰিবলৈ পাৰবেন না ।

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
as: পড়াৰ পৰ্যাপ্ত অনুমতি উপস্থিত না থাকাৰ ফলত আপনি "%B" ফোল্ডাৰ মুছে ফেলতে পাৰবেন না  ।

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
as: পৰ্যাপ্ত অনুমতি উপস্থিত না থাকাৰ ফলত আপনি "%B" ফোল্ডাৰ সংক্ৰান্ত কোনো কাজ কৰিবলৈ পাৰবেন না ।

en: The folder contents could not be displayed.
as: ফোল্ডাৰেত উপস্থিত সামগ্ৰী প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: The font description used for the icons on the desktop.
as: ডেস্কটপেৰ আইকনৰ বাবে ব্যবহৃত ফন্টেৰ বৰ্ণনা ।

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
as: নথিপত্ৰৰ তাৰিখেৰ বৰ্ণনা । সম্ভাব্য মান হল "locale", "iso" আৰু "informal" ।

en: The group could not be changed.
as: দল পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: The group of the file.
as: নথিপত্ৰৰ দল ।

en: The history location doesn't exist.
as: পূৰ্ববৰ্তী তথ্যেৰ অৱস্থান উপস্থিত নেই ।

en: The icon view encountered an error while starting up.
as: আইকন অনুসাৰে প্ৰদৰ্শন ব্যবস্থা আৰম্ভ কৰাৰ সময় সমস্যা ।

en: The icon view encountered an error.
as: আইকন অনুসাৰে প্ৰদৰ্শনে সমস্যা ।

en: The item cannot be restored from trash
as: বস্তুটি আবৰ্জনাৰ বক্সেৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: The item could not be renamed.
as: চিহ্নিত বস্তুৰ নাম পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: The list view encountered an error while starting up.
as: তালিকা.

en: The list view encountered an error.
as: তালিকা.

en: The location "%s" does not exist.
as: "%s" অৱস্থানটি বৰ্তমানে উপস্থিত নেই ।

en: The location cannot be displayed with this viewer.
as: বৰ্তমান প্ৰদৰ্শন ব্যবস্থাৰ সাহায্যে এই অৱস্থান প্ৰদৰ্শন কৰা সম্ভৱ নহয় ।

en: The location is not a folder.
as: হলো.

en: The media contains digital photos.
as: এই মিডিয়াত ডিজিট্যাল ফটো উপস্থিত আছে ।

en: The media contains software.
as: এই মিডিয়াত সফ্টওয়্যাৰ উপস্থিত আছে ।

en: The media has been detected as "%s".
as: মিডিয়াটি "%s" ৰূপে চিনাক্ত হয়েছে ।

en: The mime type of the file.
as: নথিপত্ৰৰ mime-ৰ ধৰন ।

en: The name and icon of the file.
as: নথিপত্ৰৰ নাম আৰু আইকন ।

en: The owner could not be changed.
as: মালিকানা পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: The owner of the file.
as: নথিপত্ৰৰ মালিক ।

en: The permissions could not be changed.
as: অনুমতি পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: The permissions of the file, in octal notation.
as: অক্টাল সংখ্যায় প্ৰকাশিত নথিপত্ৰৰ অনুমতি ।

en: The permissions of the file.
as: নথিপত্ৰৰ অনুমতি ।

en: The permissions of the selected file could not be determined.
as: সৰ্বমোট নথিপত্ৰ.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
as: কাৰ্ছাৰৰ অৱস্থানৰ পৰা নিৰ্বাচিত অংশৰ বিপৰীত প্ৰান্ত, অক্ষৰ অনুসাৰে নিৰ্ধাৰিত  ।

en: The selection rectangle
as: নিৰ্বাচন কৰিবলৈ ব্যবহৃত চতুৰ্ভূজ

en: The side pane view to show in newly opened windows.
as: নতুন উইন্ডোত প্ৰদৰ্শনযোগ্য পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইন ।

en: The size of the file.
as: নথিপত্ৰৰ মাপ ।

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
as: "%s" মিডিয়ামৰ পৰা এই সফ্টওয়্যাৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে সঞ্চালিত হ'ব । অবিশ্বস্ত সফ্টওয়্যাৰ কখনো সঞ্চালন কৰা উচিত নহয় ।
    
    নিশ্চিত না হলে বাতিল টিপুন ।

en: The source file would be overwritten by the destination.
as: মূল নথিপত্ৰ মুছে উদ্দিষ্ট নথিপত্ৰ সেইটোৰ পৰিবৰ্তে লেখা হ'ব ।

en: The target doesn't support symbolic links.
as: উদ্দিষ্ট বস্তু দ্বাৰা সিম্বোলিক-লিংক সমৰ্থিত নহয় ।

en: The text of the label.
as: লেবেলত প্ৰদৰ্শিত টেক্সট  ।

en: The type of the file.
as: নথিপত্ৰৰ ধৰন ।

en: There is %S available, but %S is required.
as: %S উপলব্ধ, কিন্তু %S আবশ্যক ।

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
as: গন্তব্যস্থলে পৰ্যাপ্ত স্থান ৰিক্ত নেই । কয়েকটি নথিপত্ৰ সৰিয়ে ফেলে কিছু স্থান ৰিক্ত কৰক ।

en: There is nothing on the clipboard to paste.
as: পেস্ট কৰাৰ যোগ্য কোনো বিষয়বস্তু ক্লিপ-বোৰ্ডেত উপস্থিত নেই ।

en: There was an error copying the file into %F.
as: নথিপত্ৰকে %F-ত নকল কৰাৰ সময় সমস্যা দেখা দিয়েছে ।

en: There was an error creating the directory in %F.
as: %F-ত ডিৰেক্টৰি নিৰ্মাণ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: There was an error creating the folder "%B".
as: "%B" ফোল্ডাৰ নিৰ্মাণ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: There was an error creating the symlink in %F.
as: %F-ত এটা সিম-লিংক নিৰ্মাণ কৰিবলৈ সমস্যা

en: There was an error deleting %B.
as: %B মুছে ফেলতে সমস্যা ।

en: There was an error displaying help.
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শনে সমস্যা ।

en: There was an error displaying help: 
    %s
as: সহায়ক তথ্য প্ৰদৰ্শনে সমস্যা হয়েছে: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
as: "%B" সংক্ৰান্ত তথ্য আহৰণ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: There was an error getting information about the destination.
as: গন্তব্যস্থল ৰূপে চিহ্নিত ফোল্ডাৰ সংক্ৰান্ত তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
as: "%B" ফোল্ডাৰেত উপস্থিত নথিপত্ৰসমূহ সম্বন্ধে তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: There was an error launching the application.
as: এপ্লিকেশন আৰম্ভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: There was an error moving the file into %F.
as: %F-ত নথিপত্ৰ স্থানান্তৰ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: There was an error reading the folder "%B".
as: "%B" ফোল্ডাৰ পড়তে সমস্যা ।

en: There was an internal error trying to search for applications:
as: এপ্লিকেশন আৰম্ভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: These files are on a Photo CD.
as: এই নথিপত্ৰসমূহ এটা ফটো CD-ত উপস্থিত আছে ।

en: These files are on a Picture CD.
as: এই নথিপত্ৰসমূহ এটা ছবিৰ CD-ত উপস্থিত আছে ।

en: These files are on a Super Video CD.
as: এই নথিপত্ৰসমূহ এটা ছুপাৰ ভিডিও CD-ত উপস্থিত আছে ।

en: These files are on a Video CD.
as: এই নথিপত্ৰসমূহ এটা ভিডিও CD-ত উপস্থিত আছে ।

en: These files are on a Video DVD.
as: এই নথিপত্ৰসমূহ এটা ভিডিও DVD-ত উপস্থিত আছে ।

en: These files are on a digital audio player.
as: এই নথিপত্ৰসমূহ এটা ডিজিট্যাল অডিও প্লেয়াৰেত উপস্থিত আছে ।

en: These files are on an Audio CD.
as: এই নথিপত্ৰসমূহ এটা অডিও CD-ত উপস্থিত আছে ।

en: These files are on an Audio DVD.
as: এই নথিপত্ৰসমূহ এটা অডিও DVD-ত উপস্থিত আছে ।

en: This drop target only supports local files.
as: টেনে এনে ফেলে দেৱৰ এই প্ৰক্ৰিয়া অকল স্থানীয় নথিপত্ৰৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য ।

en: This file cannot be ejected
as: এই নথিপত্ৰ বাহিৰ কৰি নিয়া সম্ভৱ নহয়

en: This file cannot be mounted
as: এই নথিপত্ৰ মাউন্ট কৰা সম্ভৱ নহয়

en: This file cannot be started
as: এই নথিপত্ৰ আৰম্ভ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: This file cannot be stopped
as: এই নথিপত্ৰ বন্ধ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: This file cannot be unmounted
as: এই নথিপত্ৰ আন-মাউন্ট কৰা সম্ভৱ নহয়

en: This is disabled due to security considerations.
as: নিৰাপত্তাৰ কথা বিবেচনা কৰি ইয়াক নিষ্ক্ৰিয় কৰা হয়েছে ।

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
as: হলো হলো.

en: This link cannot be used, because it has no target.
as: গন্তব্যস্থল উল্লিখিত না হৱৰ ফলত এই লিংকটি ব্যবহাৰ কৰা সম্ভৱ নহয় ।

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
as: উল্লিখিত গন্তব্যস্থল "%s" উপস্থিত না হৱৰ ফলত এই লিংকটি ব্যবহাৰ কৰা সম্ভৱ নহয় ।

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
as: ডেস্কটপে অবস্থিত কম্পিউটাৰ আইকনৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত নাম ব্যবহাৰৰ বাবে তা ধাৰ্য কৰা যাব ।

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
as: ডেস্কটপে অবস্থিত ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰৰ আইকনৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত নাম ব্যবহাৰৰ বাবে তা ধাৰ্য কৰা যাব ।

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
as: ডেস্কটপে অবস্থিত নেটৱৰ্ক সাৰ্ভাৰ আইকনৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত নাম ব্যবহাৰৰ বাবে তা ধাৰ্য কৰা যাব ।

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
as: ডেস্কটপে অবস্থিত আবৰ্জনাৰ বক্স আইকনৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত নাম ব্যবহাৰৰ বাবে তা ধাৰ্য কৰা যাব ।

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
as: দূৰবৰ্তী নথিপত্ৰ খোলাৰ বাবে প্ৰথমে সেসমূহ স্থানীয় ফোল্ডাৰে নকল কৰি পুনৰায় টেনে এনে ফেলাৰ প্ৰচেষ্টা কৰক ।

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
as: দূৰবৰ্তী নথিপত্ৰ খোলাৰ বাবে প্ৰথমে সেসমূহ স্থানীয় ফোল্ডাৰে নকল কৰি পুনৰায় টেনে এনে ফেলাৰ প্ৰচেষ্টা কৰক । টেনে আনা স্থানীয় নথিপত্ৰসমূহ পূৰ্বে খোলা হয়েছে ।

en: Toggle the display of hidden files in the current window
as: বৰ্তমান উইন্ডোত আড়াল কৰা নথিপত্ৰৰ প্ৰদৰ্শন আৰম্ভ অথবা বন্ধ কৰক

en: Toplevel files cannot be renamed
as: ঊৰ্ধ্বস্থ নথিপত্ৰৰ নাম পৰিবৰ্তন কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Total capacity:
as: সৰ্বমোট ধাৰণ ক্ষমতা:

en: Trash
as: আবৰ্জনাৰ বাক্স

en: Trash icon visible on desktop
as: আবৰ্জনাৰ বক্সৰ আইকন ডেস্কটপে প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Trashing Files
as: আবৰ্জনাৰ বক্সত নথিপত্ৰ স্থানান্তৰ কৰা হৈছে

en: Tree
as: ট্ৰি

en: Type
as: ধৰন

en: Type of click used to launch/open files
as: নথিপত্ৰ আৰম্ভ কৰিবলৈ/খুলতে ব্যবহৃত ক্লিকেৰ পদ্ধতি

en: Type:
as: ধৰণ:

en: U_nlock Drive
as: ড্ৰাইভ আন-লক কৰা হ'ব (_n)

en: Unable to eject %V
as: %V বাহিৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to eject %s
as: %s বাহিৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to eject location
as: চিহ্নিত অৱস্থান বাহিৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to mount %s
as: %s মাউন্ট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to mount location
as: চিহ্নিত অৱস্থান মাউন্ট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to mount the location.
as: চিহ্নিত অৱস্থান মাউন্ট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: Unable to rename desktop file
as: ডেস্কটপ নথিপত্ৰৰ নাম পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to rename desktop icon
as: ডেস্কটপ আইকনৰ নাম পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to search for application
as: এপ্লিকেশন অনুসন্ধান কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to start %s
as: %s আৰম্ভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to start location
as: অৱস্থান আৰম্ভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to stop %s
as: %s বন্ধ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to stop drive
as: ড্ৰাইভ বন্ধ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to unmount %V
as: %V আন-মাউন্ট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to unmount location
as: চিহ্নিত অৱস্থান আন-মাউন্ট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Undo
as: পূৰ্বাবস্থা

en: Undo the last action
as: সৰ্বশেষ কৰ্ম বাতিল কৰক

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Unknown error
as: অজ্ঞাত সমস্যা

en: Unlock the drive associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ড্ৰাইভ আন-লক কৰা হ'ব

en: Unlock the selected drive
as: নিৰ্বাচিত ড্ৰাইভ আন-লক কৰা হ'ব

en: Unmount the selected volume
as: চিহ্নিত ভলিউম আন-মাউন্ট কৰক

en: Unmount the volume associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম আন-মাউন্ট কৰক

en: Unmount the volume associated with this folder
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম আন-মাউন্ট কৰক

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
as: ডেস্কটপ নথিপত্ৰৰ অজ্ঞাত সংস্কৰণ '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
as: প্ৰাৰম্ভকালীন বিকল্প পৰিচিত নহয় : %d

en: Untrusted application launcher
as: এপ্লিকেশন প্ৰাৰম্ভকৰ্তা বিশ্বস্ত নহয়

en: Use De_fault
as: অবিকল্পিত ব্যবহাৰ কৰা হ'ব (_f)

en: Use _Default Background
as: অবিকল্পিত পটভূমি

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
as: Caja ব্ৰাউজাৰ উইন্ডোত মাউছ বুটামৰ অতিৰিক্ত ইভেন্ট প্ৰয়োগ কৰা হ'ব

en: Use the normal view size
as: স্বাভাবিক প্ৰদৰ্শনৰ মাপ ব্যবহাৰ কৰা হ'ব

en: Use tighter layout in new windows
as: নতুন উইন্ডো ঘন বিন্যাসে সাজানো হ'ব

en: Video
as: ভিডিও

en: View _new folders using:
as: প্ৰদৰ্শন:

en: View of the current folder
as: প্ৰদৰ্শন সৰ্বমোট

en: View or modify the properties of each selected item
as: প্ৰতিটি নিৰ্বাচিত বস্তুৰ বৈশিষ্ট্য প্ৰদৰ্শন অথবা পৰিবৰ্তন কৰক

en: View or modify the properties of the open folder
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰৰ বৈশিষ্ট্য প্ৰদৰ্শন অথবা পৰিবৰ্তন কৰক

en: View or modify the properties of this folder
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰৰ বৈশিষ্ট্য প্ৰদৰ্শন অথবা পৰিবৰ্তন কৰক

en: Views
as: প্ৰদৰ্শন বিন্যাস

en: Violet
as: জাম

en: Visible _Columns...
as: দৃশ্যমান Columns.

en: Volume:
as: ভলিউম:

en: Wavy White
as: সাদা ঢেউ

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
as: বুধবাৰ, সেপ্টেম্বৰ ০০ ০০০০ অপৰাহ্ণ ০০:০০:০০

en: What to do with executable text files when activated
as: এক্সিকিউটেবল টেক্সট নথিপত্ৰে ক্লিক কৰা হলে কি কৰা হ'ব

en: When to show number of items in a folder
as: ফোল্ডাৰে উপস্থিত বস্তুৰ সংখ্যা কখন প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: When to show preview text in icons
as: আইকনেত টেক্সটেৰ পূৰ্বপ্ৰদৰ্শন কখন কৰা হ'ব

en: When to show thumbnails of image files
as: ছবিৰ নথিপত্ৰৰ থাম্ব-নেইল কখন প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
as: সদায়

en: Whether a custom default folder background has been set.
as: ফোল্ডাৰৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত পটভূমি নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়েছে নে নহয় ।

en: Whether a custom default side pane background has been set.
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইনৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত পটভূমি নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়েছে নে নহয় ।

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্স

en: Whether to enable immediate deletion
as: তাৎক্ষনাৎ নথিপত্ৰ আঁতৰুৱাৰ ব্যবস্থা সক্ৰিয় কৰা হ'ব নে নহয়

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
as: শব্দধাৰী নথিপত্ৰৰ উপৰ মাউছ চালানোৰ সময় শব্দ বাজানো হ'ব নে নহয়

en: Whether to show backup files
as: ব্যাক-আপ নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়

en: Whether to show hidden files
as: আড়াল কৰা নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়

en: White
as: সাদা

en: Width of the side pane
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইন-ৰ প্ৰস্থ

en: Windows share
as: Windows শেয়াৰ

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
as: আপনাৰ মালিকানাধীন না হৱৰ ফলত এই অনুমতিসমূহ আপনি পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ পাৰবেন না ।

en: You can choose another view or go to a different location.
as: ভিন্ন প্ৰদৰ্শন নিৰ্বাচন কৰিবলৈ পাৰেন অথবা ভিন্ন অৱস্থানে যেতে পাৰেন ।

en: You can download it or make a link to it.
as: লিঙ্ক.

en: You can only use images as custom icons.
as: স্বনিৰ্বাচিত.

en: You can only use local images as custom icons.
as: স্বনিৰ্বাচিত.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
as: বাতিল ক্লিক কৰিবৰ্তমান কৰ্ম বন্ধ কৰা যাব  ।

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
as: একই সময়ে একাধিক স্বনিৰ্ধাৰিত আইকন নিৰ্ধাৰণ কৰা যাব না!

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
as: একই সময়ে একাধিক স্বনিৰ্ধাৰিত আইকন নিৰ্ধাৰণ কৰা যাব না!

en: You cannot copy a file over itself.
as: কোনো নথিপত্ৰকে সেইটোৰ উপৰ নকল কৰা সম্ভৱ নহয় ।

en: You cannot copy a folder into itself.
as: কোনো ফোল্ডাৰকে সেইটোৰ ভতৰেই নকল কৰা যাব না ।

en: You cannot move a file over itself.
as: একই নথিপত্ৰৰ উপৰ সেইটোকে স্থানান্তৰ কৰা অসম্ভৱ ।

en: You cannot move a folder into itself.
as: কোনো ফোল্ডাৰকে সেইটোৰ ভতৰেই স্থানান্তৰ কৰা যাব না ।

en: You do not have permissions to access the destination folder.
as: গন্তব্যস্থল ব্যবহাৰ কৰাৰ বাবে পৰ্যাপ্ত অনুমতি আপনাৰ নেই ।

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
as: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s"

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
as: "%s"-ৰ নাম পৰিবৰ্তনৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় অনুমতি আপনাৰ নেই ।

en: You have just inserted a Photo CD.
as: আপনি এটা ৰিক্ত ফটো CD ডিস্ক ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a Picture CD.
as: আপনি এটা ৰিক্ত ছবিৰ CD ডিস্ক ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a Super Video CD.
as: আপনি এটা ছুপাৰ ভিডিও CD ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a Video CD.
as: আপনি এটা ভিডিও CD ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a Video DVD.
as: আপনি এটা ভিডিও DVD ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
as: আপনি এটা ৰিক্ত Blu-Ray ডিস্ক ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a blank CD.
as: আপনি এটা ৰিক্ত CD ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a blank DVD.
as: আপনি এটা ৰিক্ত DVD ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a blank HD DVD.
as: আপনি এটা ৰিক্ত HD DVD ডিস্ক ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a digital audio player.
as: আপনি এটা ডিজিট্যাল অডিও প্লেয়াৰ ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a medium with digital photos.
as: আপনি ডিজিট্যাল ফটো সহ এটা মিডিয়াম ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
as: স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে আৰম্ভৰ বাবে নিৰ্মিত সফ্টওয়্যাৰ সহ এটা মিডিয়াম আপনি ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted a medium.
as: আপনি এটা মিডিয়াম ঢ়ুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted an Audio CD.
as: আপনি এটা অডিও CD ঢুকিয়েছেন ।

en: You have just inserted an Audio DVD.
as: আপনি এটা অডিও DVD ঢুকিয়েছেন ।

en: Zoom
as: জুম

en: Zoom In
as: বড় কৰে দেখানো

en: Zoom Out
as: ছোট কৰে দেখানো

en: Zoom _In
as: ডাঙৰ কৰি প্ৰদৰ্শন (_I)

en: Zoom _Out
as: সৰু কৰি প্ৰদৰ্শন (_O)

en: Zoom to Default
as: অবিকল্পিত

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Add
as: যোগ (_য)

en: _Add Bookmark
as: পত্ৰচিহ্ন যোগ কৰক (_A)

en: _Add a New Color...
as: নতুন.

en: _Add a New Emblem...
as: নতুন.

en: _Add a New Pattern...
as: নতুন পেটাৰ্ন.

en: _Always perform this action
as: সদায়ে এই কৰ্ম সঞ্চালিত হ'ব (_A)

en: _Arrange items:
as: বিবিধ বস্তু সুবিন্যস্ত কৰক: (_A)

en: _Ask each time
as: প্ৰতিবাৰ জিজ্ঞাসা কৰা হ'ব (_A)

en: _Back
as: পূৰ্ববৰ্তী (_B)

en: _Backgrounds and Emblems...
as: পটভূমি এবং প্ৰতীক...(_B)

en: _Bookmarks
as: পত্ৰচিহ্ন (_B)

en: _Browse...
as: চৰণ কৰক...(_B)

en: _Cancel
as: বাতিল (_C)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Close Tab
as: ট্যাব বন্ধ কৰক (_C)

en: _Compact
as: সংক্ষিপ্ত (_C)

en: _Computer
as: কম্পিউটাৰ

en: _Connect
as: সংযোগ স্থাপনা (_C)

en: _Connect Drive
as: ড্ৰাইভ সংযোগ কৰা হ'ব (_C)

en: _Contents
as: বিষয়বস্তু (_C)

en: _Copy
as: নকল কৰক (_C)

en: _Copy Here
as: এইখানে নকল কৰা হ'ব (_C)

en: _DVD Video:
as: DVD ভিডিও: (_D)

en: _Default zoom level:
as: অবিকল্পিত:

en: _Delete
as: মুছে ফেলুন (_D)

en: _Delete Permanently
as: স্থানীয়ৰূপে মুছে ফেলুন (_D)

en: _Detect Media
as: মিডিয়া চিনাক্ত কৰা হ'ব (_D)

en: _Disconnect
as: সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা হ'ব (_D)

en: _Disconnect Drive
as: ড্ৰাইভ বিচ্ছিন্ন কৰক (_D)

en: _Display
as: প্ৰদৰ্শন (_D)

en: _Double click to open items
as: টিপক

en: _Download
as: ডাউনলোড (_D)

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _Edit Bookmarks...
as: পত্ৰচিহ্ন সম্পাদনা... (_E)

en: _Eject
as: বহিষ্কাৰ (_E)

en: _Emblems
as: প্ৰতীক চিহ্ন (_E)

en: _Empty File
as: ৰিক্ত নথিপত্ৰ

en: _File
as: ফাইল (_F)

en: _Folder:
as: ফোল্ডাৰ:(_F)

en: _Format
as: ফৰম্যাট কৰক (_F)

en: _Format:
as: বিন্যাস:

en: _Forward
as: ফৰৱৰ্ড (_F)

en: _Go
as: গন্তব্য (_G)

en: _Group:
as: দল (_G):

en: _Help
as: সাহায্য (_H)

en: _Home
as: ঘৰ

en: _Home Folder
as: ঘৰ ফোল্ডাৰ

en: _Icons
as: আইকন (_I)

en: _Image:
as: ছবি:(_I)

en: _Invert Selection
as: নিৰ্বাচিত মান উল্টে দিন (_I)

en: _Keep Aligned
as: সাৰিবদ্ধ কৰি সাজানো হ'ব (_K)

en: _Keyword:
as: নিৰ্দেশক শব্দ: (_K)

en: _Launch Anyway
as: তথাপি আৰম্ভ কৰা হ'ব (_L)

en: _Link Here
as: এই অৱস্থানৰ বাবে লিঙ্ক তৈৰি কৰা হ'ব (_L)

en: _List
as: তালিকা (_L)

en: _Location...
as: অৱস্থান.

en: _Location:
as: অবস্থান:(_L)

en: _Lock Drive
as: ড্ৰাইভ লক কৰক (_L)

en: _Main Toolbar
as: প্ৰধান টুলবাৰ (_M)

en: _Manually
as: ব্যবহাৰকৰ্তা দ্বাৰা

en: _Mount
as: মাউন্ট কৰক (_M)

en: _Move Here
as: চিহ্নিত স্থানে স্থানান্তৰণ (_M)

en: _Music Player:
as: সংগীত প্লেয়াৰ: (_M)

en: _Network
as: নেটৱৰ্ক

en: _Never prompt or start programs on media insertion
as: মিডিয়া ঢোকানো হলে কখনো প্ৰোগ্ৰাম আৰম্ভ কৰা অথবা অৰম্ভৰ অনুৰোধ জানানো হ'ব না (_N)

en: _Next Tab
as: পৰবৰ্তী টেব (_N)

en: _Only for files smaller than:
as: উল্লিখিত সময় অবধি:

en: _Open
as: খোলো (_O)

en: _Open Scripts Folder
as: স্ক্ৰিপ্ট ধাৰণকৰ্তা ফোল্ডাৰ খোলক (_O)

en: _Owner:
as: মালিক:

en: _Paste
as: আঠা লগাওক (_P)

en: _Paste Into Folder
as: ফোল্ডাৰেত পেস্ট কৰক (_P)

en: _Pattern:
as: পেটাৰ্ন:(_P)

en: _Patterns
as: পটভূমিৰ বিন্যাস (_P)

en: _Photos:
as: ফটো: (_P)

en: _Places
as: স্থান

en: _Port:
as: পোৰ্ট: (_P)

en: _Power On
as: বিদ্যুৎ সংযোগ (_P)

en: _Previous Tab
as: পূৰ্ববৰ্তী টেব (_P)

en: _Properties
as: বৈশিষ্ট্যাবলী (_P)

en: _Read
as: পড়া (_R)

en: _Redo
as: পুনঃ কৰক (_R)

en: _Reload
as: পুনৰায় লোড (_R)

en: _Remove
as: আঁতৰাওক (_R)

en: _Remove a Color...
as: এটা ৰঙ মুছে ফেলুন... (_R)

en: _Remove a Pattern...
as: পেটাৰ্ন.

en: _Remove an Emblem...
as: এটা প্ৰতীক মুছে ফেলুন... (_R)

en: _Remove...
as: মুছে ফেলুন...(_R)

en: _Rename...
as: নাম পৰিবৰ্তন...(_R)

en: _Restore
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰক (_R)

en: _Retry
as: পুনঃচেষ্টা(_R)

en: _Revert
as: পৰিবৰ্তন বাতিল কৰক (_R)

en: _Run
as: সঞ্চালন (_R)

en: _Run executable text files when they are opened
as: এক্সিকিউটেবল টেক্সট নথিপত্ৰে ক্লিক কৰা হলে তা চালানো হ'ব (_R)

en: _Safely Remove Drive
as: নিৰাপদভাবে ড্ৰাইভ আঁতৰাওক (_S)

en: _Save
as: সংৰক্ষণ (_S)

en: _Scripts
as: স্ক্ৰিপ্ট (_S)

en: _Search
as: অনুসন্ধান (_S)

en: _Search for Files...
as: অনুসন্ধান উল্লিখিত সময় অবধি.

en: _Search for:
as: অনুসন্ধান কৰা হ'ব (_S):

en: _Server:
as: সেৱক: (_S)

en: _Side Pane
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেন (_S)

en: _Single click to open items
as: টিপক

en: _Skip
as: উপেক্ষা কৰা হ'ব (_S)

en: _Skip files
as: নথিপত্ৰ উপেক্ষা কৰা হ'ব (_S)

en: _Software:
as: সফ্টওয়্যাৰ: (_S)

en: _Start
as: আৰম্ভ কৰক (_S)

en: _Start Multi-disk Device
as: মাল্টি-ডিস্ক যন্ত্ৰ আৰম্ভ কৰা হ'ব (_S)

en: _Start Multi-disk Drive
as: মাল্টি-ডিস্ক ড্ৰাইভ আৰম্ভ কৰা হ'ব (_S)

en: _Sticky
as: স্টিকি (_S)

en: _Stop
as: বন্ধ কৰক

en: _Stop Multi-disk Device
as: মাল্টি-ডিস্ক যন্ত্ৰ বন্ধ কৰা হ'ব (_S)

en: _Stop Multi-disk Drive
as: মাল্টি-ডিস্ক ড্ৰাইভ বন্ধ কৰক (_S)

en: _Stop the drive associated with the open folder
as: খোলা ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ড্ৰাইভ বন্ধ কৰা হ'ব (_S)

en: _Tabs
as: ট্যাব (_T)

en: _Text beside icons
as: Text

en: _Trash
as: আৰ্বজনা

en: _Type:
as: ধৰণ (_T):

en: _Undo
as: পূৰ্বাবস্থা (_U)

en: _Unlock Drive
as: ড্ৰাইভ আন-লক কৰা হ'ব (_U)

en: _Unmount
as: আন-মাউন্ট কৰক (_U)

en: _Up
as: উপৰে

en: _Use a custom command
as: স্বনিৰ্ধাৰিত আদেশ ব্যবহাৰ কৰক (_U)

en: _Use compact layout
as: সংক্ষিপ্ত বিন্যাস ব্যবহাৰ কৰা হ'ব (_U)

en: _View
as: প্ৰদৰ্শন (_V)

en: _View executable text files when they are opened
as: প্ৰদৰ্শন

en: _Write
as: লিখা (_W)

en: access
as: ব্যবহাৰৰ অধিকাৰ

en: by Modification _Date
as: তাৰিখ

en: by _Emblems
as: প্ৰতীক অনুসাৰে (_E)

en: by _Name
as: নাম অনুযায়ী (_N)

en: by _Size
as: মাপ অনুযায়ী (_S)

en: by _Type
as: ধৰন

en: create/delete
as: নিৰ্মাণ/অপসাৰণ

en: dropped text.txt
as: text.txt ড্ৰপ কৰা হয়েছে

en: free
as: অবশিষ্ট

en: link
as: লিঙ্ক

en: link (broken)
as: লিঙ্ক (ক্ষতিগ্ৰস্ত)

en: list
as: তালিকা

en: loading...
as: আসিতেছে...

en: new file
as: নতুন নথিপত্ৰ

en: no
as: না

en: nothing
as: কিছু না

en: on the desktop
as: ডেস্কটপে অবস্থিত

en: pointing at "%s"
as: "%s" নিৰ্দেশকৰ্তা

en: program
as: প্ৰোগ্ৰাম

en: read
as: পড়া

en: today
as: আজ

en: today at %-I:%M %p
as: %-I:%M %p আজ

en: today at %-I:%M:%S %p
as: আজ %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
as: আজ অপৰাহ্ণ ০০:০০

en: today at 00:00:00 PM
as: আজ অপৰাহ্ণ ০০:০০:০০

en: today, %-I:%M %p
as: আজ, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
as: আজ, অপৰাহ্ণ ০০:০০

en: unknown
as: অজানা

en: unknown MIME type
as: অজ্ঞাত MIME ধৰন

en: unknown type
as: অজানা ধৰন

en: unreadable
as: পাঠযোগ্য নহয়

en: untitled folder
as: নামবিহীন ফোল্ডাল

en: used
as: ব্যবহৃত

en: write
as: লেখা

en: yesterday
as: গতকাল

en: yesterday at %-I:%M %p
as: %-I:%M %p গতকাল

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
as: গতকাল %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
as: গতকাল অপৰাহ্ণ ০০:০০

en: yesterday at 00:00:00 PM
as: গতকাল অপৰাহ্ণ ০০:০০:০০

en: yesterday, %-I:%M %p
as: গতকাল, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
as: গতকাল, অপৰাহ্ণ ০০:০০
