mate-applets 1.25.3 - en to as translation catalogue (371 entries)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
as: %d %s %d %s (%d%%) অৱশিষ্ট

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
as: %d %s %d %s পূৰ্বে চাৰ্জ কৰা হৈছে (%d%%)

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
as: %s:
    %s গ্ৰহণ কৰা হৈছে
    %s পাঠানো হৈছে

en: (mounted)
as: (মাউন্ট কৰা আছে)

en: (not mounted)
as: (মাউন্ট কৰা নেই)

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
as: 0 (০) লেবেলবিহীন, 1 (১) শতাংশে মান প্ৰদৰ্শন আৰু 2 (২) অবশিষ্ট সময় প্ৰদৰ্শনেৰ বাবে

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
as: মান ০ হলে এপ্লেট চিত্ৰাঙ্কিত ধৰণে প্ৰদৰ্শিত হ'ব (অকল পিক্সমেপ), ১ হলে এপ্লেট আখৰৰ ধৰণে প্ৰদৰ্শিত হ'ব (পিক্সম্যাপ প্ৰদৰ্শিত হ'ব না) এবং 2(২) হলে গ্ৰাফিক আৰু টেক্সট মোডে এপ্লেট প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
as: পেনেলে উপস্তিত MATE'ৰ আবৰ্জনাৰ বাক্স । এৰ সাহাযে আবৰ্জনায় উপস্থিত বস্তু প্ৰদৰ্শন কৰা যাব আৰু টেনে এনে ফেলা যাব ।

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
as: MATE panel'এ ব্যৱহাৰযোগ্য মজাদাৰ চোখ । আপনাৰ মাউজকে এই চোখ দুটা অনুসৰণ কৰবে ।

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
as: স্থানীয় আবহাৱৰ অৱস্থা নিৰীক্ষণৰ ব্যৱহৃত এপ্লেট ।

en: A set of eyeballs for your panel
as: আপনাৰ পেনেলেৰ বাবে কিছু চক্ষুগোলক

en: A system load indicator
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীেৰ কৰ্মভাৰ চিহ্নকৰ্তা

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
as: CPU, ram, swap-ৰ ব্যৱহাৰ আৰু নেটৱৰ্ক ট্ৰাফিক প্ৰভৃতিসহ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীেৰ উপৰ চাপ নিৰীক্ষণ ব্যৱস্থা ।

en: A_ddress:
as: ঠিকনা (_d):

en: AccessX Status
as: AccessX ৰ অৱস্থা

en: Add Palette
as: পেলেট যোগ কৰক

en: Add button
as: যোগ কৰাৰ বুটাম

en: Address Entry
as: ঠিকানা লিখাৰ স্থান

en: Appearance
as: প্ৰদৰ্শন

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
as: ব্লক ভলিউম মাউন্ট এবং আন-মাউন্ট কৰিবলৈ ব্যৱহৃত এপ্লেট

en: Applet refresh rate in milliseconds
as: মিলিসেকেন্ডে এপ্লেটেৰ পৰিবৰ্তনেৰ হাৰ

en: Available palettes
as: উপলব্ধ পেলেট

en: Background color for disk load graph
as: ডিস্ক'ৰ উপৰ ভাৰ চিহ্নকৰ্তা ৰেখাচিত্ৰৰ পটভূমিৰ ৰং

en: Battery Charge Monitor
as: বেটাৰিৰ চাৰ্জ নিৰীক্ষণৰ ব্যৱস্থা

en: Battery Charge Monitor Preferences
as: Battery Charge Monitor সংক্ৰান্ত পছন্দ

en: Battery Monitor
as: বেটাৰি নিৰীক্ষণ ব্যৱস্থা

en: Battery Notice
as: বেটাৰি সংক্ৰান্ত ঘোষনা

en: Battery Status Utility
as: বেটাৰি'ৰ অৱস্থা নিৰীক্ষণৰ সৰঞ্জাম

en: Battery charged (%d%%)
as: বেটাৰি চাৰ্জ কৰা হৈছে (%d%%)

en: Battery fully re-charged
as: বেটাৰি সম্পূৰ্ণৰূপে চাৰ্জ কৰা হৈছে

en: Battery power low
as: বেটাৰিৰ ক্ষমতা কম

en: Battery status unknown
as: বেটাৰিৰ অৱস্থা অজ্ঞাত

en: Battstat Factory
as: Battstat কলঘৰ

en: Beep for warnings
as: সতৰ্কতাৰ বাবে বিপ শব্দ কৰা হ'ব

en: Beep when displaying a warning.
as: সতৰ্কবাৰ্তা প্ৰদৰ্শনেৰ সময় বিপ শব্দ কৰা হ'ব ।

en: Behavior
as: আচৰণ

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
as: অবিকল্পিত ৰূপে, স্টিকি নোট নিৰ্মাণকালে বৰ্তমান তাৰিখটি শিৰোনাম ৰূপে স্থাপিত হয় । এই বিন্যাসটি ব্যৱহৃত হয়; strftime() দ্বাৰা পাৰ্স কৰাৰ যোগ্য যে কোনো মান বৈধ ।

en: CPU Frequency Monitor Preferences
as: CPU চলাঙ্ক মনিটৰ সংক্ৰান্ত পছন্দ

en: CPU Load
as: তুলি লওক

en: CPU frequency scaling unsupported
as: CPU ফ্ৰিকেয়েন্সি স্কেলিং সমৰ্থিত নয়

en: CPU graph background color
as: CPU ৰেখাচিত্ৰৰ পটভূমিৰ ৰং

en: CPU to Monitor
as: নিৰীক্ষণৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত CPU

en: C_ommand:
as: আদেশ:(_o)

en: Cach_ed
as: ক্যাশে কৰা (_e)

en: Can not launch the eyes applet.
as: eyes এপ্লেট আৰম্ভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
as: বস্তু আবৰ্জনাৰ বাক্স স্থানান্তৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ, এই মুহূৰ্তে আঁতৰুৱা হ'ব নেকি ?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
as: কয়েকটি বস্তু আবৰ্জনাৰ বাক্স স্থানান্তৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ, এই মুহূৰ্তে আঁতৰুৱা হ'ব নেকি ?

en: Celsius
as: চেলচিয়াচ

en: Change CPU Frequency scaling
as: CPU-ৰ ফ্ৰিকুয়েন্সি স্কেলিং পৰিবৰ্তন কৰক

en: Character Palette
as: অক্ষৰ পেলেট

en: Character Palette Preferences
as: অক্ষৰ পেলেট সম্বন্ধীয় পছন্দ

en: Characters shown on applet startup
as: এপ্লেট প্ৰাৰম্ভৰ সময়ত প্ৰদৰ্শিত অক্ষৰ

en: Charpicker Applet Factory
as: Charpicker এপ্লেট কলঘৰ

en: Choose a base color to use for all sticky notes
as: সকলো স্টিকি নোটেত ব্যৱহাৰৰ বাবে এটা পটভূমিৰ ৰং নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose a color for the note
as: নোটে ব্যৱহাৰৰ বাবে ৰং নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose a font for the note
as: নোটে ব্যৱহাৰৰ বাবে ফন্ট নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose a font to use for all sticky notes
as: সকলো স্টিকি নোটেৰ সাথে ব্যৱহাৰৰ বাবে এটা ফন্ট নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose if notes are visible on all workspaces
as: নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Choose if the default style is forced on all notes
as: নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: City:
as: শহৰ:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
as: শহৰ: %s
    আকাশ: %s
    তাপমাত্ৰা: %s

en: Click to Enter Weather.com
as: Weather.com পৰিদৰ্শনেৰ বাবে ক্লিক কৰক

en: Click to add a new palette
as: নতুন পেলেট যোগ কৰিবলৈ ক্লিক কৰক

en: Click to delete the selected palette
as: নিৰ্বাচিত পেলেট আঁতৰাবলৈ ক্লিক কৰক

en: Click to edit the selected palette
as: নিৰ্বাচিত পেলেট সম্পাদন কৰিবলৈ ক্লিক কৰক

en: Colors
as: ৰং

en: Command
as: কমান্ড

en: Conditions:
as: অৱস্থা:

en: Could not open help document
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শনেৰ ব্যৰ্থ

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
as: ডেস্কটপেৰ উপৰ স্টিকি-নোট নিৰ্মাণ, প্ৰদৰ্শন আৰু পৰিচালন ব্যৱস্থা

en: Current Conditions
as: বৰ্তমান অৱস্থা

en: Date format of note's title
as: নোটেৰ শিৰোনামে তাৰিখ লিখাৰ বিন্যাস

en: Default Note Properties
as: অবিকল্পিত নোট সংক্ৰান্ত বৈশিষ্ট্য

en: Default color for font
as: অৱিকল্পিত

en: Default color for new notes
as: অৱিকল্পিত

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
as: অৱিকল্পিত.

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
as: অৱিকল্পিত.

en: Default font for new notes
as: অৱিকল্পিত

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
as: নতুন স্টিকি নোটে ব্যৱহাৰৰ বাবে অবিকল্পিত ফন্ট । Pango ফন্টেৰ নাম অনুযায়ী নিৰ্ধাৰিত হৱ আৱশ্যক, উদাহৰণস্বৰূপ, "Sans Italic 10" ।

en: Default height for new notes
as: অৱিকল্পিত

en: Default height for new sticky notes in pixels.
as: অৱিকল্পিত.

en: Default width for new notes
as: অৱিকল্পিত

en: Default width for new sticky notes in pixels.
as: অৱিকল্পিত.

en: Delete Immediately?
as: আঁতৰাওক?

en: Delete all sticky notes?
as: সকলো স্টিকি-নোট আঁতৰুৱা হ'ব নেকি ?

en: Delete button
as: বুটাম আঁতৰাওক

en: Delete this sticky note?
as: এই স্টিকি-নোট আঁতৰুৱা হ'ব নেকি ?

en: Details
as: বিবৰণ

en: Dew point:
as: শিশিৰাঙ্ক:

en: Directory in which the theme is located
as: থিম ধাৰণকৰ্তা ডিৰেক্টৰি

en: Disk
as: ডিস্ক

en: Disk Load
as: তুলি লওক

en: Disk Mounter
as: ডিস্ক মাউন্ট ব্যৱস্থা

en: Display
as: প্ৰদৰ্শন

en: Display Settings
as: প্ৰদৰ্শন সংক্ৰান্ত বৈশিষ্ট্য

en: Displays current state of keyboard accessibility features
as: চাবিৰ ফলক অভিগমন কৰাৰ পছন্দৰ বৰ্তমান অৱস্থা প্ৰদৰ্শন কৰে

en: Drive Mount Applet Factory
as: Drive Mount এপ্লেট কলঘৰ

en: Edit Palette
as: পেলেট সম্পাদনা

en: Edit button
as: সম্পাদনা বুটাম

en: Empty all of the items from the trash?
as: আবৰ্জনাৰ বাক্সেৰ সমস্ত বস্তু আঁতৰুৱা হ'ব নেকি ?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
as: তথ্যবিহীন নোটেৰ ক্ষেত্ৰে নিশ্চিতি না কৰে আঁতৰুৱা হ'ব ।

en: Emptying the Trash
as: আবৰ্জনা বাক্স ফাঁকা কৰা হৈছে

en: Enable CPU load graph
as: সক্ৰিয়

en: Enable _radar map
as: সক্ৰিয়

en: Enable disk load graph
as: সক্ৰিয়

en: Enable load average graph
as: সক্ৰিয়

en: Enable memory load graph
as: সক্ৰিয়

en: Enable network load graph
as: সক্ৰিয়

en: Enable swap load graph
as: সক্ৰিয়

en: Enter the URL
as: URL লিখুন

en: Error while spawning caja:
    %s
as: Caja spawn কৰিবলৈ সমস্যা:
    %s

en: Error: %s
as: ভুল: %s

en: F_ree
as: মুক্ত (_r)

en: Factory for creating the weather applet.
as: আবহাৱ এপ্লেট নিৰ্মাণৰ কলঘৰ ।

en: Factory for drive mount applet
as: ড্ৰাইভ মাউন্ট এপ্লেটেৰ বাবে কলঘৰ

en: Fahrenheit
as: ফাৰেনহাইট

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
as: a.

en: Feels like:
as: কিন্তু মনে হৈছে যেন:

en: Find _Next
as: পৰবৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক (_N)

en: Font C_olor:
as: ফন্টেৰ ৰং: (_o)

en: Font Co_lor:
as: ফন্টেৰ ৰং: (_l)

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
as: অনুভূমিক পেনেলেৰ ক্ষেত্ৰে পিক্সেল অনুসাৰে গ্ৰাফেৰ প্ৰস্থেৰ মাপ । উলম্ব পেনেলেৰ ক্ষেত্ৰে গ্ৰাফেৰ উচ্চতা এই মান দ্বাৰা চিহ্নিত হয় ।

en: Force _default color and font on notes
as: নোটে বাধ্যতামূলকৰূপে অবিকল্পিত ৰং আৰু ফন্ট ব্যৱহৃত হ'ব (_d)

en: Forecast
as: পূৰ্বাভাস

en: Forecast Report
as: পূৰ্বাভাস ৰিপোৰ্ট

en: Forecast not currently available for this location.
as: চিহ্নিত অৱস্থানেৰ আবহৱৰ পূৰ্বাভাস বৰ্তমানে উপলব্ধ নয় ।

en: Frequency Scaling Unsupported
as: ফ্ৰিকেয়েন্সি স্কেলিং সমৰ্থিত নয়

en: From:
as: প্ৰেৰক:

en: Full Battery Notification
as: বেটাৰি'ৰ চাৰ্জ সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ সূচনা

en: General
as: সাধাৰণ

en: Go to Trash
as: আবৰ্জনাৰ বাক্স প্ৰদৰ্শন

en: Graph color for buffer memory
as: বাফাৰ মেমৰিৰ ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for cached memory
as: ক্যাশে মেমৰিৰ ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for disk read
as: ডিস্ক পাঠেৰ কৰ্মেৰ ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for disk write
as: ডিস্ক লিখা কৰ্মেৰ ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for input network activity
as: আগমনকৰ্তা নেটৱৰ্কেৰ কৰ্ম প্ৰদৰ্শনকৰ্তা ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for iowait related CPU activity
as: iowait সংক্ৰান্ত CPU কৰ্ম চিহ্নিত কৰিবলৈ ব্যৱহৃত গ্ৰাফেৰ ৰং

en: Graph color for load average
as: গড় ভাৰ চিহ্নকৰ্তা ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for loopback network usage
as: লুপব্যাক নেটৱৰ্কেৰ ব্যৱহাৰ সংক্ৰান্ত ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for nice-related CPU activity
as: nice-সম্বন্ধীয় CPU গতিবিধি প্ৰদৰ্শনেৰ ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for output network activity
as: বাহিৰমূখী নেটৱৰ্কেৰ কৰ্ম প্ৰদৰ্শনকৰ্তা ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for shared memory
as: যৌথৰূপে ব্যৱহৃত মেমৰি ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for system-related CPU activity
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী সম্বন্ধীয় CPU গতিবিধিৰ ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for user-related CPU activity
as: ব্যৱহাৰকৰোঁতা সম্বন্ধীয় CPU গতিবিধিৰ ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for user-related memory usage
as: ব্যৱহাৰকৰোঁতা সম্বন্ধীয় মেমৰি ব্যৱহাৰৰ ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph color for user-related swap usage
as: ব্যৱহাৰকৰোঁতা সম্বন্ধীয় swap ব্যৱহাৰৰ ৰেখাচিত্ৰৰ ৰং

en: Graph size
as: ৰেখাচিত্ৰৰ মাপ

en: Graphic
as: গ্ৰাফিক

en: Graphic and Text
as: গ্ৰাফিক এবং টেক্সট

en: H_eight:
as: উচ্চতা:(_e)

en: Harddisk
as: হাৰ্ড-ডিস্ক

en: Help
as: সহায়তা

en: Hi_de Notes
as: নোট আড়াল কৰা হ'ব (_d)

en: I_dle
as: কৰ্মবিহীন (_d)

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
as: a.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
as: a.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
as: এই বিকল্প সক্ৰিয় কৰা হলে, পৃথক নোটেৰ ক্ষেত্ৰে নিৰ্ধাৰিত স্বনিৰ্বাচিত ৰং আৰু ফন্ট অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব ।

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
as: আবৰ্জনাৰ বাক্স ফাঁকা কৰা হলে সমস্ত বস্তু স্থায়ীৰূপে আঁতৰুৱা হ'ব । অনুগ্ৰহ কৰে প্ৰতিটি বস্তু পৃথকৰূপে অপসাৰণ কৰক ।

en: Insert "%s"
as: "%s" সন্নিবেশ কৰক

en: Insert characters
as: অক্ষৰ সন্নিবেশ কৰক

en: Insert special character
as: বিশেষ অক্ষৰ সন্নিবেশ কৰক

en: Keyboard Accessibility Status
as: চাবিৰ ফলক অভিগমনৰ অৱস্থা

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
as: চাবিৰ ফলক অভিগমন অৱস্থাৰ এপ্লেট কলঘৰ

en: Last update:
as: সৰ্বশেষ পৰিবৰ্তন:

en: List of available palettes
as: উপলব্ধ পেলেটৰ তালিকা

en: List of strings containing the available palettes.
as: উপলব্ধ প্যালেট ধাৰণকৰ্তা পংক্তিৰ তালিকা ।

en: Load
as: তুলি লওক

en: Load Average
as: তুলি লওক

en: Load graph background color
as: তুলি লওক

en: Location
as: অবস্থান

en: Location view
as: অৱস্থায় অনুযায়ী প্ৰদৰ্শন

en: Lock/Unlock note
as: নোট লক/আন-লক কৰক

en: Low Battery Notification
as: বেটাৰি'ৰ চাৰ্জ হ্ৰাস হোৱাৰ সূচনা

en: Memory
as: মেমৰি

en: Memory Load
as: তুলি লওক

en: Memory graph background color
as: মেমৰিৰ ৰেখাচিত্ৰৰ পটভূমিৰ ৰং

en: Minutes Remaining
as: অৱশিষ্ট মিনিট

en: Modify a palette by adding or removing characters
as: আখৰ যোগ কৰি বা আঁতৰাই এখন পেলেট সলনি কৰক

en: Monitor Settings
as: মনিটৰ সংক্ৰান্ত বৈশিষ্ট্য

en: Monitor a laptop's remaining power
as: লেপ্টপৰ অৱশিষ্ট শক্তি নিৰীক্ষণ কৰক

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
as: CPU'ৰ ফ্ৰিকুয়েন্সি স্কেলিং নিৰীক্ষণ কৰোঁতে ব্যৱহৃত

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
as: আবহাৱৰ বৰ্তমান অৱস্থা আৰু পূৰ্বাভাস নিৰীক্ষণ কৰক

en: Monitored Resources
as: নিৰীক্ষিত ৰিসোৰ্স

en: Mount local disks and devices
as: স্থানীয় ডিস্ক আৰু ডিভাইস মাউন্ট কৰক

en: Net Load
as: তুলি লওক

en: Netmask:
as: নেটমাস্ক:

en: Network
as: নেটৱৰ্ক

en: Network graph background color
as: নেটৱৰ্ক

en: No Items in Trash
as: নহয়

en: No battery present
as: বেটাৰি নাই

en: Note C_olor:
as: নোটেৰ ৰং: (_o)

en: Note _Color:
as: নোটেৰ ৰং: (_C)

en: Notifications
as: সূচনাবাৰ্তা

en: Notify user when the battery is full.
as: ব্যাটাৰি'ৰ চাৰ্জ সম্পূৰ্ণ হলে ব্যৱহাৰকৰ্তাকে সূচিত কৰা হ'ব ।

en: Notify user when the battery is low.
as: ব্যাটাৰি'ৰ চাৰ্জ হ্ৰাস হলে ব্যৱহাৰকৰ্তাকে সূচিত কৰা হ'ব ।

en: Options
as: বিকল্প

en: Palette entry
as: পেলেট এন্ট্ৰি

en: Palettes list
as: পেলেট তালিকা

en: Percent
as: শতাংশ

en: Pick a color for the sticky note
as: a

en: Pick a default sticky note color
as: a

en: Pick a default sticky note font
as: a

en: Pick a font for the sticky note
as: a

en: Pressure:
as: বায়ুচাপ:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
as: CPU-ৰ ফ্ৰিকুয়েন্সি স্কেলিং পৰীবৰ্তনেৰ বাবে বিশেষ অনুমোদন আৱশ্যক ।

en: Processor
as: প্ৰসেসৰ

en: Properties
as: বৈশিষ্ট্যাবলী

en: Radar Map
as: ৰেডাৰ ম্যাপ

en: Red value level
as: ৰঙা ৰংৰ মাত্ৰা

en: Relative humidity:
as: আপেক্ষিক আদ্ৰতা:

en: Removing item %s of %s
as: %s বস্তু আঁতৰুৱা হৈছে, সৰ্বমোট %s

en: Removing: %s
as: আঁতৰুৱা হৈছে: %s

en: Resize note
as: নোটেৰ মাপ পৰিবৰ্তন কৰক

en: S_wap Space
as: Swap স্থান(_w)

en: S_ystem
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী (_y)

en: See the ForeCast Details
as: পূৰ্বাভাসেৰ বিবৰণ দেখুন

en: Select Location from the list
as: নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
as: a.

en: Sh_ared
as: যৌথৰূপে ব্যৱহৃত (_a)

en: Show CPU frequency as _frequency
as: চলাঙ্ক অনুসাৰে CPU চলাঙ্ক প্ৰদৰ্শিত হ'ব(_f)

en: Show CPU frequency as _percentage
as: শতাংশ অনুযায়ী CPU চলাঙ্ক প্ৰদৰ্শিত হ'ব (_p)

en: Show _percentage remaining
as: অৱশিষ্ট শতাংশ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_p)

en: Show _time remaining
as: অৱশিষ্ট সময় প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_t)

en: Show frequency _units
as: চলাঙ্কৰ একক মান প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_u)

en: Show sticky notes
as: স্টিকি-নোট প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Show the time/percent label
as: সময়/শতাংশৰ লেবেল প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
as: অভিগমনৰ গুণব্যৱৱাৰক কৰা সময়তিচাবিৰ ফলকৰৰ ৱবস্থা প্ৰদৰ্ন কৰাহয় ।

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
as: AccessX ৰ গুণ যেনে latched modifiers ৰ অৱস্থা দেখুৱাওক

en: Shows the status of keyboard accessibility features
as: চাবিৰ ফলক অভিগমন কৰাৰ পছন্দৰ অৱস্থা দেখুৱাওক

en: Sky:
as: আকাশ:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
as: স্টিকি-নোট লক কৰা অৱস্থায় (সম্পাদনযোগ্য নয়) ৰয়েছে কিনা তা নিৰ্ধাৰণ কৰে ।

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
as: স্টিকি-নোটস ডেস্কটপেী  সমস্ত কৰ্মক্ষেত্ৰে প্ৰদৰ্শিত হ'ব কিনা তা নিৰ্ধাৰণ কৰে ।

en: Specify a title for the note
as: a

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
as: নতুন নোটেৰ অবিকল্পিত উচ্চতা (পিক্সেল অনুসাৰে) নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
as: নতুন নোটেৰ অবিকল্পিত প্ৰস্থ (পিক্সেল অনুসাৰে) নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Spinbutton for updating
as: আপডেট কৰিবলৈ ব্যৱহৃত Spinbutton

en: Sticky Note
as: উল্লেখ্য

en: Sticky Note Properties
as: উল্লেখ্য

en: Sticky Notes Applet Factory
as: Sticky Notes এপ্লেট কলঘৰ

en: Sticky Notes Preferences
as: Sticky Notes সম্বন্ধীয় বৈশিষ্ট্যাবলী

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
as: MATE ডেস্কটপ পৰিবেসে ব্যৱহাৰযোগ্য Sticky Notes

en: Sticky notes' locked state
as: স্টিকি-নোট লক অৱস্থায় ৰয়েছে

en: Sticky notes' workspace stickyness
as: কৰ্মক্ষেত্ৰে স্টিকি-নোটেৰ কৰ্মক্ষমতা

en: Sunrise:
as: সূৰ্যোদয়:

en: Sunset:
as: সূৰ্যাস্ত:

en: Swap Load
as: তুলি লওক

en: Swap Space
as: Swap স্থান

en: Swap graph background color
as: Swap ৰেখাচিত্ৰৰ পটভূমিৰ ৰং

en: System Monitor Preferences
as: System Monitor সংক্ৰান্ত পছন্দ

en: System is running on AC power
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী AC শক্তি দ্বাৰা চলিত হৈছে

en: System is running on battery power
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী বেটাৰি দ্বাৰা চালিত হৈছে

en: Temperature:
as: তাপমাত্ৰা:

en: Text
as: টেক্সট

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
as: চিহ্নিত মাত্ৰাৰ তলত বেটাৰি'ৰ ক্ষমতা হ্ৰাস হ'লে ৰঙা ৰংৰ দ্বাৰা চিহ্নিত হ'ব । ইয়াৰ উপৰিওবেটাৰি'ৰ মাত্ৰা কম হোৱাৰ সূচনা যি পৰিমাপত প্ৰদৰ্শিত হ'ব ।

en: The desktop description file to execute as the system monitor
as: সিস্টেম নিৰীক্ষণৰ বাবে যে ডেস্কটপ বিবৰণৰ ফাইল সঞ্চালন কৰা হ'ব

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
as: চোখগুলি আপনাৰ মাউস কাৰ্সাৰৰ দিকে তাকিয়ে থাকবে

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
as: এপ্লেট সৰ্বশেষ ব্যৱহৃত হোৱাৰ সময়ত ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ দ্বাৰা নিৰ্বাচিত পংক্তি । ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ দ্বাৰা এপ্লেটটি আৰম্ভ কৰাৰ সময়ত এই পংক্তি প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব ।

en: The system load average is %0.02f
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীে কৰ্মভাৰৰ গড় মাপ %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
as: প্ৰদৰ্শনযোগ্য টেক্সটেৰ প্ৰকৃতি (টেক্সট বৈশিষ্ট্য সক্ৰিয় হলে) ।

en: Themes
as: থিম

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
as: a.

en: There was an error displaying help: %s
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শনৰ সময় এটা সমস্যা হয়েছে: %s

en: There was an error executing '%s': %s
as: '%s' সঞ্চালনে সমস্যা: %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
as: সহায় পৰিদৰ্শকক আৰম্ভ কৰোঁতে ভুল হ'ল: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
as: চাবিৰ ফলকৰ পছন্দৰ সম্বাদ আৰম্ভ কৰোঁতে ভুল হ'ল: %s

en: This cannot be undone.
as: এই কাম নাকচ কৰা নাযাব ।

en: This note is locked.
as: নোট লক কৰা অৱস্থায় আছে ।

en: This note is unlocked.
as: নোট আন-লক কৰা অৱস্থায় আছে ।

en: This utility shows the current CPU Frequency
as: এই অনুপ্ৰয়োগ দ্বাৰা বৰ্তমান CPU চলাঙ্ক প্ৰদৰ্শিত হয় ।

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
as: এই অনুপ্ৰয়োগ দ্বাৰা বৰ্তমান CPU চলাঙ্ক স্কেলিং প্ৰদৰ্শিত হয় ।

en: This utility shows the status of your laptop battery.
as: লেপ্টপ বেটাৰিৰ অৱস্থা এই অনুপ্ৰয়োগৰ দ্বাৰা প্ৰদৰ্শিত হয় ।

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
as: আপোনাৰ পৰিশ্ৰম যাতে নেহেৰায়:
     • লেপ্টপক বিদ্যুৎ সৰবৰাহৰ সৈতে যুক্ত কৰক, বা
     • খোলা নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰি লেপ্টপ বন্ধ কৰক ।

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
as: আপোনাৰ পৰিশ্ৰম যাতে নেহেৰায়:
     •শক্তি সংৰক্ষণ কৰাৰ বাবে আপোনাৰ লেপ্টপক সাসপেন্ড কৰক,
     • লেপ্টপ বিদ্যুৎ সৰবৰাহৰ সৈতে যুক্ত কৰক, বা
     • খোলা নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰি লেপ্টপ বন্ধ কৰক ।

en: Trash
as: আবৰ্জনাৰ বাক্স

en: Trash Applet
as: Trash এপ্লেট

en: Un_mount %s
as: %s আন-মাউন্ট কৰক (_m)

en: Unknown error
as: অজ্ঞাত সমস্যা

en: Unknown time (%d%%) remaining
as: অজ্ঞাত সময় (%d%%) অৱশিষ্ট

en: Unknown time (%d%%) until charged
as: অজ্ঞাত সময় (%d%%)ৰ পূৰ্বে চাৰ্জ কৰা হৈছে

en: Update
as: আপডেট

en: Update spin button
as: আপডেট কৰিবলৈ ব্যৱহৃত স্পিন-বুটাম

en: Updating...
as: আপডেট কৰা হৈছে...

en: Use _custom address for radar map
as: ৰেডাৰ ম্যাপেৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত ঠিকানা ব্যৱহৃত হ'ব (_c)

en: Use co_lor from the system theme
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী থিম থেকে ৰং ব্যৱহৃত হ'ব (_l)

en: Use default co_lor
as: অবিকল্পিত ৰং ব্যৱহৃত হ'ব (_l)

en: Use default fo_nt
as: অবিকল্পিত ফন্ট ব্যৱহৃত হ'ব (_n)

en: Use fo_nt from the system theme
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী থিম থেকে ফন্ট ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_n)

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
as: red_value দ্বাৰা চিহ্নিত মান শতাংশেৰ পৰিবৰ্তে সূচনাবাৰ্তাৰ ডায়লগ প্ৰদৰ্শনেৰ পূৰ্ববৰ্তী সময় চিহ্নিত কৰিবলৈ ব্যৱহৃত হ'ব ।

en: Visibility:
as: দৃষ্টিসীমা:

en: Visit Weather.com
as: Weather.com দেখুন

en: Warn on low time rather than low percentage
as: নিম্ন শতাংশৰ পৰিবৰ্তে নিম্ন সময়ৰ সতৰ্কবাৰ্তা প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Weather Forecast
as: আবহাৱৰ পূৰ্বাভাস

en: Weather Preferences
as: আবহাৱ সম্বন্ধীয় পছন্দ

en: Weather Report
as: আবহাৱৰ সংবাদ

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
as: a

en: Whether to force the default color and font on all notes
as: সমস্ত নোটেৰ ক্ষেত্ৰে অবিকল্পিত ৰং আৰু ফন্ট অবিকল্পিতৰূপে ব্যৱহৃত হ'ব কিনা ।

en: Whether to use the default system color
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীেৰ অবিকল্পিত ৰং ব্যৱহৃত হ'ব কিনা

en: Whether to use the default system font
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীেৰ অবিকল্পিত ফন্ট ব্যৱহৃত হ'ব কিনা

en: Wind:
as: বাতাস:

en: XKB Extension is not enabled
as: XKB সম্প্ৰসাৰণ সক্ৰিয় নহয়

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
as: বেটাৰিৰ %d%% শতাংশ ক্ষমতা অৱশিষ্ট ।

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
as: আপনাৰ মেশিনেৰ চলাঙ্ক পৰিবৰ্তন কৰা সম্ভব নয় ।  সম্ভবত আপনাৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালী সঠিকৰূপে কনফিগাৰ কৰা হয়নি অথবা CPU চলাঙ্ক স্কেলিং'ৰ বাবে হাৰ্ডওয়্যাৰ যথাযত নয় ।

en: Your battery is now fully recharged
as: বেটাৰি এতিয়া সম্পূৰ্ণৰূপে চাৰ্জ কৰা হ'ল

en: Your battery is running low
as: বেটাৰি'ৰ কৰ্মক্ষমতা অত্যন্ত কম

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Appearance:
as: চেহাৰাছবি:(_A)

en: _Automatically update every:
as: আপডেট কৰা হ'ব প্ৰতি: (_A)

en: _Average
as: গড় (_A)

en: _Background
as: পটভূমি (_B)

en: _Buffers
as: বাফাৰ (_B)

en: _Cancel
as: বাতিল (_C)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Delete
as: মুছে ফেলুন (_D)

en: _Delete All
as: আঁতৰাওক

en: _Delete Notes
as: আঁতৰাওক

en: _Details
as: বিৱৰণ (_D)

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _Eject %s
as: %s বহিষ্কাৰ কৰক (_E)

en: _Empty Trash
as: আবৰ্জনাৰ বাক্স ফাঁকা কৰক (_E)

en: _Find:
as: অনুসন্ধান :(_F)

en: _Font:
as: ফন্ট:(_F)

en: _Free
as: মুক্ত (_F)

en: _Harddisk
as: হাৰ্ড-ডিস্ক (_H)

en: _Help
as: সাহায্য (_H)

en: _In
as: ইন (_I)

en: _Keyboard Accessibility Preferences
as: চাবিৰ ফলক অভিগমন কৰাৰ পছন্দ (_K)

en: _Load
as: তুলি লওক

en: _Local
as: স্থানীয় (_L)

en: _Lock Notes
as: নোট লক কৰা হ'ব (_L)

en: _Memory
as: মেমৰি(_M)

en: _Monitored CPU:
as: নিৰীক্ষণ কৰা CPU:(_M)

en: _Mount %s
as: %s মাউন্ট কৰক (_M)

en: _Name:
as: নাম (_N):

en: _Network
as: নেটৱৰ্ক

en: _New Note
as: উল্লেখ্য

en: _Notify when battery is fully recharged
as: বেটাৰি সম্পূৰ্ণ চাৰ্জ হলে সূচনাবাৰ্তা প্ৰদৰ্শিত হ'ব (_N)

en: _Open %s
as: %s খুলুন (_O)

en: _Open System Monitor
as: খোলক

en: _Open Trash
as: আবৰ্জনাৰ বাক্স খুলুন (_O)

en: _Out
as: আউট (_O)

en: _Palette:
as: পেলেট:(_P)

en: _Palettes:
as: পেলেট:(_P)

en: _Play CD
as: CD চালানো হ'ব (_P)

en: _Play DVD
as: DVD চালানো হ'ব (_P)

en: _Preferences
as: পছন্দ (_P)

en: _Pressure unit:
as: বায়ুচাপেৰ একক:(_P)

en: _Processor
as: প্ৰসেসৰ (_P)

en: _Put notes on all workspaces
as: সমস্ত কৰ্মক্ষেত্ৰে নোট প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_P)

en: _Read
as: পড়া (_R)

en: _Select a location:
as: a:

en: _Select a theme:
as: a:

en: _Show time/percentage:
as: সময়/শতাংশ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব: (_S)

en: _Temperature unit:
as: তাপমাত্ৰাৰ একক: (_T)

en: _Title:
as: শিৰোনাম (_T):

en: _Update
as: আপডেট কৰা হ'ব (_U)

en: _Used
as: ব্যৱহৃত (_U)

en: _User
as: ব্যৱহাৰকৰোঁতা (_U)

en: _Visibility unit:
as: দৃষ্টিসীমাৰ একক:(_V)

en: _Visit Weather.com
as: Weather.com দেখুন (_V)

en: _Warn when battery charge drops to:
as: বেটাৰি'ৰ চাৰ্জ চিহ্নিত মাত্ৰালৈ হ্ৰাস হ'লে সতৰ্কবাৰ্তা প্ৰদৰ্শিত হ'ব:(_W)

en: _Width:
as: প্ৰস্থ:(_W)

en: _Wind speed unit:
as: বায়ু গতিৰ একক:(_W)

en: _Write
as: লিখা (_W)

en: insert special character %s
as: বিশেষ অক্ষৰ %s সন্নিবেশ কৰক

en: meters
as: মিটাৰ

en: miles
as: মাইল

en: milliseconds
as: মিলি-সেকেন্ড

en: minutes
as: মিনিট

en: none
as: শূণ্য

en: pixels
as: পিক্সেল

en: unknown
as: অজানা
