mate-settings-daemon 1.26.0 - en to as translation catalogue (177 entries)

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
as: মাউছৰ গতিবিধিৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য গতিবৰ্ধকৰ গুণক । ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ অবিকল্পিত মান -১ ।

en: Accessibility
as: সহায়ক প্ৰযুক্তি

en: Accessibility Keyboard
as: সহায়ক প্ৰযুক্তি বিশিষ্ট চাবিৰ ফলক

en: Accessibility keyboard plugin
as: সহায়ক প্ৰযুক্তি বিশিষ্ট চাবিৰ ফলকৰ প্লাগ-ইন

en: Activate
as: সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Antialiasing
as: অ্যান্ট-অ্যালায়েসিং

en: Background
as: পটভূমি

en: Background plugin
as: পটভূমিৰ প্লাগ-ইন

en: Binding to launch the calculator.
as: কেলকুলেটৰ আৰম্ভৰ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to launch the email client.
as: ই-মেইল ক্লায়েন্ট আৰম্ভ কৰাৰ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to launch the help browser.
as: সহায়ক তথ্যেৰ ব্ৰাউজাৰ আৰম্ভ কৰিবলৈ বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to launch the media player.
as: মিডিয়া প্লেয়াৰ আৰম্ভ কৰিবলৈ বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to launch the search tool.
as: অনুসন্ধানৰ সামগ্ৰী আৰম্ভ কৰিবলৈ বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to launch the web browser.
as: ৱেব ব্ৰাউজাৰ আৰম্ভ কৰিবলৈ বাউন্ড কৰক  ।

en: Binding to lock the screen.
as: পৰ্দা লক কৰাৰ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to log out.
as: লগ-আউটৰ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to lower the system volume.
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ শব্দ হ্ৰাস কৰাৰ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to mute the system volume.
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ শব্দ নিঃশব্দ কৰাৰ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to open the Home folder.
as: ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰ খোলাৰ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to pause playback.
as: প্লে-বেক স্থগিত কৰাৰ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to raise the system volume.
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ শব্দ বৃদ্ধিৰ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to skip to next track.
as: পৰবৰ্তী গানে এৰি চলনাৰ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to skip to previous track.
as: পূৰ্ববৰ্তী গান পিছলৈ যাবলৈ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
as: প্লে-বেক অৰ্থাৎ চালনাৰ আৰম্ভৰ বাবে বাইন্ড কৰক (অথবা চালনা/স্থগিত কৰ্মত পৰিবৰ্তন)  ।

en: Binding to stop playback.
as: প্লে-বেক বন্ধ কৰাৰ বাবে বাইন্ড কৰক  ।

en: Cannot determine user's home directory
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ ব্যক্তিগত ডিৰেক্টৰি (Home) খুঁজে পাওয়া যাচ্ছে না

en: Clipboard
as: ক্লিপ-বোৰ্ড

en: Clipboard plugin
as: ক্লিপ-বোৰ্ডৰ প্লাগ-ইন

en: Configure display settings
as: পৰ্দা সংক্ৰান্ত বৈশিষ্ট্য পৰিবৰ্তন কৰক

en: Could not apply the stored configuration for monitors
as: মণিটৰৰ কাৰণে ৰক্ষা কৰা বিন্যাস প্ৰয়োগ কৰিব নোৱাৰি

en: Could not enable mouse accessibility features
as: মাউছ ব্যৱহাৰৰ বিশেষ সহায়ক বৈশিষ্ট্য সক্ৰিয় কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
as: অবিকল্পিত টাৰ্মিনেল পোৱা ন'গ'ল  । আপোনাৰ অবিকল্পিত টাৰ্মিনেল নিৰ্ধাৰিত থকা আৰু এটা বৈধ অনুপ্ৰয়োগলৈ আঙুলিয়াই ধৰা নিশ্চিত কৰক  ।

en: Could not refresh the screen information: %s
as: পৰ্দ্দাৰ তথ্য সতেজ কৰিব নোৱাৰি: %s

en: Could not restore the display's configuration
as: প্ৰদৰ্শনৰ বিন্যাস পুনঃস্থাপন কৰিব নোৱাৰি

en: Could not restore the display's configuration from a backup
as: বেকআপৰ পৰা প্ৰদৰ্শনৰ বিন্যাস পুনঃস্থাপন কৰিব নোৱাৰি

en: Could not save monitor configuration
as: মণিটৰৰ বিন্যাস ৰক্ষা কৰিব নোৱাৰি

en: Could not switch the monitor configuration
as: মণিটৰৰ বিন্যাস চুৱিচ কৰিব নোৱাৰি

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
as: চিহ্নিত আদেশটি চলোৱা নাযায়: %s
    আদেশৰ বৈধতা নিশ্চিত কৰক  ।

en: Cursor size
as: কাৰ্ছাৰৰ মাপ

en: Cursor theme
as: কাৰ্ছাৰৰ থিম

en: Deactivate
as: নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable touchpad while typing
as: টাইপ কৰাৰ সময় টাচ-পেড নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Distance before a drag is started.
as: ড্ৰেগ আৰম্ভ হোৱাৰ আগৰ অবধি মধ্যবৰ্তী দূৰত্ব

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
as: গতিবৰ্ধিত মাউছ গতিবিধি সক্ৰিয় কৰাৰ পূৰ্বে মাউছ নিৰ্দেশক স্থানান্তৰণৰ ন্যূনতম দুৰত্ব, পিক্সেল অনুসাৰে ব্যক্ত । ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ অবিকল্পিত মান -১ ।

en: Do you want to activate Slow Keys?
as: আপুনি কি ধীৰ কী  সক্ৰিয় কৰিবলৈ চান?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
as: আপুনি কি স্টিকি কী  সক্ৰিয় কৰিবলৈ চান?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
as: আপুনি কি ধীৰ কী  নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ চান?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
as: আপুনি কি স্টিকি কী  নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ চান?

en: Do_n't activate
as: সক্ৰিয় কৰো না (_n)

en: Do_n't deactivate
as: নিষ্ক্ৰিয় কৰো না (_n)

en: Does the display look OK?
as: প্ৰদৰ্শন ঠিক নে ?

en: Don't activate
as: সক্ৰিয় কৰা ন'হ'ব

en: Don't become a daemon
as: ডেমন সৃষ্টি কৰা ন'হ'ব

en: Don't deactivate
as: নিষ্ক্ৰিয় কৰা ন'হ'ব

en: Don't show any warnings again
as: পুনৰায় সতৰ্কবাৰ্তা প্ৰদৰ্শন কৰা ন'হ'ব

en: Double Click Time
as: দুবাৰ ক্লিক কৰিবলৈ ব্যতীত সময়

en: Drag Threshold
as: ড্ৰেগ কৰাৰ প্ৰান্তিক মাপ

en: Dummy
as: ডামি

en: Dummy plugin
as: ডামি প্লাগ-ইন

en: Eject
as: বহিষ্কাৰ

en: Empty Trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্স ৰিক্ত কৰক

en: Empty all of the items from the trash?
as: আবৰ্জনাৰ বাক্সেৰ সমস্ত বস্তু আঁতৰুৱা হ'ব নেকি ?

en: Emptying the trash
as: আবৰ্জনাৰ বক্স ৰিক্ত কৰা হৈছে

en: Enable debugging code
as: সক্ৰিয়

en: Enable mouse clicks with touchpad
as: টাচ-পেডৰ সৈতে মাউছ ক্লিক সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enhance _contrast in colors
as: ৰঙেৰ তাৰতম্য বৃদ্ধি কৰা হ'ব (_c)

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
as: কী  (%s) এৰ সৈতে যুক্ত
    (%s) চলাওঁতে সমস্যা হৈছে

en: File name of the bell sound to be played.
as: ঘন্টাধ্বনিৰ বাবে ব্যৱহৃত নথিপত্ৰৰ নাম

en: Free percentage notify threshold
as: সতৰ্কতামূলক সূচনা উৎপন্ন কৰাৰ বাবে চিহ্নিত অৱশিষ্ট শতাংশৰ পৰিমাণৰ প্ৰান্তিক মাপ

en: Free space no notify threshold
as: সতৰ্কতামূলক সূচনা উৎপন্ন নকৰাৰ বাবে চিহ্নিত অৱশিষ্ট শতাংশৰ পৰিমাণৰ প্ৰান্তিক মাপ

en: From:
as: -ৰ পৰা:

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
as: কন্ট্ৰোল চাবি চপা হ'লে নিৰ্দেশকৰ বৰ্তমান অৱস্থান উজ্জ্বল কৰা হয় ।

en: Hinting
as: হিন্টিং

en: Home folder
as: ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰ

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
as: আবৰ্জনাৰ বাক্স ফাঁকা কৰা হলে সমস্ত বস্তু স্থায়ীৰূপে আঁতৰুৱা হ'ব । অনুগ্ৰহ কৰে প্ৰতিটি বস্তু পৃথকৰূপে অপসাৰণ কৰক ।

en: Ignore
as: উপেক্ষা কৰা হবে

en: Key binding (%s) is incomplete
as: কি-বাইন্ডিং (%s) অসম্পূৰ্ণ

en: Key binding (%s) is invalid
as: কি-বাইন্ডিং (%s) বৈধ নয়

en: Keybindings
as: কি-বাইন্ডিং

en: Keybindings plugin
as: কি-বাইন্ডিং প্লাগ-ইন

en: Keyboard
as: চাবিৰ ফলক

en: Keyboard Bell Custom Filename
as: চাবিৰ ফলকৰ বেল ৰূপে ব্যৱহৃত স্বনিৰ্বাচিত নথিপত্ৰৰ নাম

en: Keyboard plugin
as: চাবিৰ ফলক প্লাগ-ইন

en: Launch calculator
as: কেলকুলেটৰ আৰম্ভ কৰক

en: Launch email client
as: ই-মেইল ক্লায়েন্ট আৰম্ভ কৰক

en: Launch help browser
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শক ব্ৰাউজাৰ চালু কৰো

en: Launch media player
as: মিডিয়া প্লেয়াৰ আৰম্ভ কৰক

en: Launch web browser
as: ৱেব ব্ৰাউজাৰ চালু কৰো

en: Left
as: বাওঁফালে

en: Length of a double click.
as: দুবাৰ ক্লিকৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Locate Pointer
as: মাউস নির্দেশকের অবস্থান অনুসন্ধান

en: Lock screen
as: পৰ্দা নিষ্ক্ৰিয় কৰো

en: Log out
as: প্ৰস্থান

en: Low Disk Space
as: কম ডিষ্ক স্থান

en: MATE Settings Daemon
as: MATE Settings ডেমন

en: Make _text larger and easier to read
as: সহজে পাঠ কৰাৰ বাবে হৰফেৰ মাপ বৃদ্ধি কৰা হ'ব (_t)

en: Manage X Settings
as: X-ৰ বৈশিষ্ট্য পৰিচালনা কৰক

en: Manage the X resource database
as: X ৰিসোৰ্সেৰ ডাটাবেস পৰিচালনা কৰক

en: Media keys
as: মিডিয়া কি

en: Media keys plugin
as: মিডিয়া-কি প্লাগ-ইন

en: Minimum notify period for repeated warnings
as: নিয়মিত সৰ্তকতামূলক বাৰ্তাৰ ক্ষেত্ৰত সৰ্বনিম্ন সূচনাপ্ৰদানৰ সময়কাল

en: Motion Threshold
as: গতিবিধিৰ প্ৰান্তিক মাপ

en: Mount paths to ignore
as: উপেক্ষা কৰাৰ বাবে চিহ্নিত মাউন্ট পথ

en: Mouse
as: মাউছ

en: Mouse Preferences
as: মাউচ সম্পৰ্কিত পছন্দ

en: Mouse button orientation
as: মাউছ বুটামৰ দিশ

en: Mouse plugin
as: মাউছ প্লাগ-ইন

en: Next track
as: পৰবৰ্তী গান

en: Normal
as: স্বাভাবিক

en: On-screen keyboard
as: স্ক্ৰিনৰ উপিছত অবস্থিত চাবিৰ ফলক

en: Pause playback
as: প্লে-বেক স্থগিত কৰক

en: Play (or play/pause)
as: বাজাও (বা বাজাও/বিৰতি)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
as: কি গ্ৰহণ কৰা বাবে সেসমূহজ টিপে ৰাখুন (ধীৰগতিৰ কি) (_h)

en: Previous track
as: পূৰ্ববৰ্তী গান

en: RGBA order
as: RGBA ক্ৰম

en: Remember NumLock state
as: NumLock ৰ সৰ্বশেষ অৱস্থা মনত ৰখা হ'ব

en: Removing item %lu of %lu
as: %lu বস্তু আঁতৰুৱা হৈছে, সৰ্বমোট %lu

en: Removing: %s
as: আঁতৰুৱা হৈছে: %s

en: Right
as: সোঁফালে

en: Screen magnifier
as: পৰ্দা বিবৰ্ধক ব্যৱস্থা

en: Screen reader
as: স্ক্ৰিন ৰিডাৰ

en: Search
as: বিচাৰক

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
as: টাইপ কৰাৰ সময় ভুলবসত টাচ-পেড চুই দিয়াৰ সমস্যা থাকিলে এই মান TRUE ধাৰ্য কৰক ।

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
as: টাচ-পেডত টেপ কৰি মাউছৰ ক্লিকেৰ অনুকৰণৰ বাবে এই মান TRUE ধাৰ্য কৰক ।

en: Set up screen size and rotation settings
as: পৰ্দ্দাৰ আকাৰ আৰু ৰ'টেছনৰ পছন্দ প্ৰতিষ্ঠা কৰক

en: Show Displays in Notification Area
as: সূচনাপ্ৰদানৰ স্থানে প্ৰদৰ্শনে প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
as: cursor_theme'ৰ মান দ্বাৰা উল্লিখিত কাৰ্ছাৰৰ মাপ ।

en: Slow Keys Alert
as: ধীৰ কী  সম্পৰ্কিত সতৰ্কবাণী

en: Sound
as: ধ্বনি

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
as: অৱশিষ্ট স্থান হ্ৰাস হ'লে উপেক্ষা কৰাৰ বাবে চিহ্নিত মাউন্ট পইন্টৰ তালিকা ।

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
as: মিনিট অনুযায়ী সময় ধাৰ্য কৰক । কোনো ভলিউম সম্পৰ্কে সতৰ্কতামূলক বাৰ্তাসমূহ প্ৰদৰ্শন এই সময়ৰ অবকাল অবধি সীমিত ৰখা হ'ব ।

en: Sticky Keys Alert
as: স্টিকি কী  সম্পৰ্কিত সতৰ্কবাণী

en: Stop playback
as: প্লে-বেক বন্ধ কৰক

en: Subsequent free percentage notify threshold
as: পৰবৰ্তী সূচনাবাৰ্তাৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য ৰিক্ত স্থানৰ শতাংশৰ প্ৰান্তিক মাপ

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
as: বাওঁ হাতৰ মাউছৰ ক্ষেত্ৰত সোঁ আৰু বাওঁফালৰ বুটাম অদলবদল কৰা হ'ব

en: The selected configuration for displays could not be applied
as: প্ৰদৰ্শনৰ কাৰণে নিৰ্বাচিত বিন্যাস প্ৰয়োগ কৰিব নোৱাৰি

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
as: ফন্ট ৰেণ্ডাৰ কৰোঁতে ব্যৱহৃত hinting ৰ ধৰণ  । সাম্ভাব্য মান হ'ল: "none" hinting নকৰাৰ বাবে, "slight" মৌলিকৰ বাবে, "medium" মধ্যমৰ বাবে, আৰু "full" সৰ্বাধিক hinting ৰ কাৰণে(আখৰৰ আকাৰ বেয়া কৰিবও পাৰে)  ।

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
as: "%s" ভলিউমত অকল %s স্থান ডিস্কত অৱশিষ্ট আছে ।

en: There was an error displaying help: %s
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শনৰ সময় এটা সমস্যা হয়েছে: %s

en: This computer has only %s disk space remaining.
as: এই কম্পিউটাৰত অকল %s স্থান ডিস্কত অৱশিষ্ট আছে ।

en: Toggle magnifier
as: বিবৰ্দ্ধক টগল কৰক

en: Toggle on-screen keyboard
as: পৰ্দ্দাৰ চাবিৰ ফলক টগল কৰক

en: Toggle screen reader
as: স্ক্ৰিন ৰিডাৰ টগল কৰক

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
as: মণিটৰৰ বিন্যাস তথাপিও চুৱিচ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা হৈছে  ।

en: Typing Break
as: টাইপিং বিৰতি

en: Typing break plugin
as: টাইপিং বিৰতিৰ প্লাগ-ইন

en: Universal Access Preferences
as: সাৰ্বজনীন ব্যৱহাৰ সংক্ৰান্ত পছন্দ

en: Upside Down
as: উলোটা

en: Use on-screen _keyboard
as: পৰ্দাত উপস্থিত চাবিৰ ফলক প্ৰয়োগ কৰা হ'ব (_k)

en: Use screen _magnifier
as: পৰ্দাৰ বিবৰ্ধক ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_m)

en: Use screen _reader
as: পৰ্দা পাঠৰ ব্যৱস্থা ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_r)

en: Volume down
as: শব্দমাত্ৰা কমাও

en: Volume mute
as: শব্দ বন্ধ কৰো

en: Volume step
as: শব্দমাত্ৰা

en: Volume step as percentage of volume.
as: শব্দসীমাৰ শতাংশ হিসাবে শব্দমাত্ৰা  ।

en: Volume up
as: শব্দমাত্ৰা বৃদ্ধি কৰো

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
as: মান true (সত্য) হ'লে, MATE'ৰ দ্বাৰা বিভিন্ন অধিবেশনত NumLock LED'ৰ সৰ্বশেষ অৱস্থা সংৰক্ষিত হ'ব ।

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
as: পৰ্দ্দাৰ চাবিৰ ফলক আৰম্ভ কৰা হৈছে নে নাই  ।

en: Whether the screen magnifier is turned on.
as: পৰ্দ্দাৰ বিবৰ্দ্ধক আৰম্ভ কৰা হৈছে নে নাই  ।

en: Whether the screen reader is turned on.
as: স্ক্ৰিন ৰিডাৰ আৰম্ভ কৰা হৈছে নে নাই  ।

en: X Resource Database
as: X ৰিসোৰ্স ডাটাবেস

en: X Settings
as: X সংক্ৰান্ত বৈশিষ্ট্য

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
as: আবৰ্জনাৰ বক্স ৰিক্ত কৰি আপুনি ডিস্কৰ স্থান বৃদ্ধি কৰিব কৰিব পাৰিব । অব্যৱহৃত প্ৰোগ্ৰাম, নথিপত্ৰ আঁতৰাই আৰু কোনো বহিস্থিত ডিস্কত নথিপত্ৰ আঁতৰাইও ডিস্কৰ স্থান বৃদ্ধি কৰা যাব ।

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
as: আবৰ্জনাৰ বক্স ৰিক্ত কৰি আপুনি ডিস্কৰ স্থান বৃদ্ধি কৰিব পাৰিব । অব্যৱহৃত প্ৰোগ্ৰাম, নথিপত্ৰ আঁতৰাই আৰু অন্য কোনো ডিস্ক অথবা বিভাজনত নথিপত্ৰ আঁতৰাইও ডিস্কৰ স্থান বৃদ্ধি কৰা যাব ।

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
as: অব্যৱহৃত প্ৰোগ্ৰাম, নথিপত্ৰ আঁতৰাই আৰু কোনো বহিস্থিত ডিস্কত নথিপত্ৰ আঁতৰাই ডিস্কৰ স্থান বৃদ্ধি কৰা যাব ।

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
as: অব্যৱহৃত প্ৰোগ্ৰাম, নথিপত্ৰ আঁতৰাই আৰু অন্য কোনো ডিস্ক অথবা বিভাজনত নথিপত্ৰ আঁতৰাই ডিস্কৰ স্থান বৃদ্ধি কৰা যাব ।

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
as: আপুনি এইমাত্ৰ শিফ্‌ট কী-কে ৮ ছেকেণ্ড যাবত চেপে ৰেখেছিলেন  ।  এটি হ'ল ধীৰ কী  সক্ৰিয়কাৰক ছৰ্টকাট যা সম্পূৰ্ণ কীবোৰ্ড ব্যৱস্থা কীভাবে কাম কৰবে সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰি  ।

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
as: আপুনি এইমাত্ৰ শিফ্‌ট কী-কে ৫ ছেকেণ্ড যাবত চেপে ৰেখেছিলেন  ।  এটি হ'ল স্টিকি কী  সক্ৰিয়কাৰক ছৰ্টকাট যা সম্পূৰ্ণ কীবোৰ্ড ব্যৱস্থা কীভাবে কাম কৰবে সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰি  ।

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
as: আপুনি এইমাত্ৰ দুটি কীকে একত্ৰে চেপে ৰেখেছিলেন কিংবা শিফ্‌ট কীকে পৰপৰ ৫ বাৰ চেপেছেন  ।  এৰ ফলে স্টিকি কী  নিষ্ক্ৰিয় হৈ যায় যা সম্পূৰ্ণ কীবোৰ্ড ব্যৱস্থা কীভাবে কাম কৰবে সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰি  ।

en: _Activate
as: সক্ৰিয় কৰক (_A)

en: _Deactivate
as: নিষ্ক্ৰিয় কৰক (_D)

en: _Empty Trash
as: আবৰ্জনাৰ বাক্স ফাঁকা কৰক (_E)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
as: শীঘ্ৰে কৰা দ্বৈত চাবি টিপা অগ্ৰাহ্য কৰক (Bounce Keys) (_I)

en: _Keep This Configuration
as: এই বিন্যাস ৰাখক (_K)

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
as: চাবিৰ ফলকৰ ছ'ৰ্টকাট একে সময়ত এটাই টিপিব (Sticky Keys) (_P)

en: _Restore Previous Configuration
as: আগৰ বিন্যাস পুনঃ স্থাপিত কৰক (_R)

en: possible values are "on", "off", and "custom".
as: সম্ভাব্য মান হল "on ", "off" আৰু "custom " ।
