HexChat - en to ast translation catalogue (812 entries)

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
ast: 
    DCC GET <nomatu> - recibe un ficheru ufríu
    DCC SEND [-maxcps=#] <nomatu> [ficheru] - unvia un ficheru a dalguien
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nomatu> [ficheru] - unvia un ficheru a dalguien usando mou pasivu
    DCC LIST - amuesa la llista DCC
    DCC CHAT <nomatu> - ufierta'l DCC CHAT a dalguien
    DCC PCHAT <nomatu> - ufierta'l DCC CHAT a dalguien usando mou pasivu
    DCC CLOSE <triba> <nomatu> <ficheru> - exemplu:
                 /dcc close send xuancostales ficheru.tar.gz

en: 
    No help available on that command.
ast: 
    Nun hai ayuda disponible pa esa orde.

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
ast: 
    TRAY -f <timeout> <ficheru1> [<ficheru2>] parpaguéu de la bandexa ente dos iconos.
    TRAY -f <ficheru>                             afitar la bandexa a un iconu fixu.
    TRAY -i <númberu>                          parpaguéu de la bandexa con un iconu internu .
    TRAY -t <testu>                           afitar l'iconu de la bandexa.
    TRAY -b <título> <testu>                  afitar la burbuxa de la bandexa.

en:   %-20s offline
ast:   %-20s desconeutaos

en:   %-20s online
ast:   %-20s coneutaos

en: !Leave ports at zero for full range.
ast: !Dexar los puertos en cero pal rangu completu.

en: $ Number
ast: $ Númberu

en: $tNotify list is empty.
ast: $tLa llista de notificaciones ta erma.

en: %UChannel          Users   Topic
ast: %UTema de los usuarios de la canal

en: %d minutes ago
ast: fai %d minutos

en: %d nicks selected.
ast: %d nomatos seleicionaos.

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
ast: %s ta ufriendo «%s». ¿Quies aceutalo?

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
ast: %s=Sirvidor %c=Canal %n=Rede.

en: %u minutes ago
ast: fai %u minutos

en: (Disabled)
ast: (Desactiváu)

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
ast: * ¡Executar IRC como superusuariu ye de fatos! Tendríes
      de crear una cuenta d'usuariu y usala pa coneutate.

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
ast: **** ANICIANDO CONEXÓN EN %s

en: **** ENDING LOGGING AT %s
ast: **** FINANDO CONEXÓN EN %s

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
ast: *ALVERTENCIA*
    Aceutar automáticamente DCC haza'l to direutoriu d'aniciu
    pue ser peligroso y ye esplotable. Por exemplu: Dalguien 
    pue unviate un ficheru .bash_profile

en: <b>Bold</b>
ast: <b>Negrina</b>

en: <none>
ast: <dengún>

en: <u>Underline</u>
ast: <u>Solliñáu</u>

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
ast: ADDBUTTON <nome> <aición>, amiesta un botón baxo la llista d'usuariu

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
ast: ALLCHAN <cmd>, unvia una orde a toles canales nes que tas

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
ast: ALLSERV <cmd>, unvia una orde a tolos sirvidores nos que tas

en: Abort
ast: Albortar

en: Aborted
ast: Albortáu

en: Accept
ast: Aceutar

en: Account
ast: Cuenta

en: Action Upon Double Click
ast: Comportamientu del duble clic

en: Active
ast: Activu

en: Add...
ast: Amestar...

en: Address:
ast: Direición:

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Afghanistan
ast: Afganistán

en: Aland Islands
ast: Islles Aland

en: Albanian
ast: Albania

en: Alerts
ast: Alertes

en: Algeria
ast: Arxelia

en: All downloads combined:
ast: Toles baxaes amestaes:

en: All uploads combined:
ast: Toles xubes amestaes:

en: Already marked away: %s
ast: Yá ta marcáu como ausente: %s

en: Already marked back.
ast: Yá ta marcáu como de vuelta.

en: Always
ast: Siempre

en: American Samoa
ast: Samoa Americana

en: Antarctica
ast: Antártida

en: Antigua and Barbuda
ast: Antigua y Barbuda

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
ast: ¿Tas seguru que ye un sirvidor y puertu SSL?

en: Are you sure you want to quit?
ast: ¿De xuru que quies colar?

en: Argentina
ast: Arxentina

en: Ascension Island
ast: Islla d'Ascensión

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
ast: Entruga la to direición real al sirvidor IRC. ¡Úsalo si tienes una direición de la triba 192.168.*.*!

en: Auto Open DCC Windows
ast: Abrir les ventanes de diálogu automáticamente

en: Auto accept file offers:
ast: Aceutar ficheros automáticamente:

en: Auto reconnect delay:
ast: Allanciu de reconexón automática:

en: Automatically unmark away
ast: Desmarcar ausencia automática

en: Away
ast: Ausente

en: Away Msg:
ast: Mensax d'ausencia:

en: Away reason
ast: Razón d'ausencia

en: Away user:
ast: Usuariu ausente:

en: Away:
ast: Ausente:

en: Azerbaijan
ast: Azerbaixán

en: Azerbaijani
ast: Azerbaixán

en: BACK, sets you back (not away)
ast: BACK, afítate de vuelta (non ausente)

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
ast: BAN <mázcara> [<triba de vetu>], veta a toos aquellos que concasen cola mázcara de la canal actual. Si yá tán na canal esto nun los espulsa (ye necesario ser operador de la canal)

en: Background image:
ast: Imaxe de fondu:

en: Background:
ast: Fondu:

en: Bad arguments for user command.
ast: Argumentos inválidos pa la orde d'usuariu.

en: Bahamas
ast: Bahames

en: Bahrain
ast: Baḥréin

en: Ban
ast: Banear

en: Ban List
ast: Llista de Baneaos

en: Ban time
ast: Tiempu de vetu

en: Bangladesh
ast: Bangladex

en: Banmask
ast: Mázcara de vetu

en: Bans
ast: Banear

en: Beep on _Message
ast: Pitar al llegar un _mensax

en: Begin minimized. Level 0=Normal 1=Iconified 2=Tray
ast: Aniciar minimizáu. Nivel 0=Normal 1=Iconificáu 2=Estaya de Notificación

en: Belarus
ast: Bielorrusia

en: Belarusian
ast: Bielorrusia

en: Belgium
ast: Bélxica

en: Belize
ast: Belice

en: Bhutan
ast: Bután

en: Bind to:
ast: Asociar a:

en: Blink Task _Bar
ast: Chisbar na _Barra de Xeres

en: Blink Tray _Icon
ast: Chisbar _Iconu na Estaya de Notificación

en: Blink task bar on:
ast: Parpaguiar barra de xeres en:

en: Blink tray icon on:
ast: Parpaguiar iconu na estaya notificación en:

en: Bosnia and Herzegovina
ast: Bosnia y Herzegovina

en: Both
ast: Dambos

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Bouvet Island
ast: Islla Bouvet

en: Brazil
ast: Brasil

en: British Channel Isles
ast: Islles del Canal de la Mancha

en: British Indian Ocean Territory
ast: Territoriu Oceánicu Indiu Británicu

en: British Virgin Islands
ast: Islles Vírxenes Britániques

en: Browse...
ast: Desaminar...

en: Brunei Darussalam
ast: Brunéi

en: Bulgarian
ast: Bulgaria

en: Businesses
ast: Negocios

en: Bypass proxy server
ast: Usar un sirvidor proxy

en: CHANOPT [-quiet] <variable> [<value>]
ast: CHANOPT [-quiet] <variable> [<valor>]

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
ast: COUNTRY <códigu|comodín>, gueta un códigu de país, ex: au = australia

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
ast: CTCP <nomatu> <mensax>, unvia'l mensax CTCP al nomatu, los mensaxes comunes son VERSION y USERINFO

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
ast: Rempuestes CTCP - Códigos especiales:
    
    %d  =  datos (el ctcp completu)
    %m  =  información de la máquina
    %s  =  nomatu de quien unvió'l ctcp
    %t  =  hora/data
    %2  =  pallabra 2
    %3  =  pallabra 3
    &2  =  pallabra 2 fasta'l fin de llinia
    &3  =  pallabra 3 fasta'l fin de llinia

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
ast: CYCLE [<canal>], marchaste de la canal actual y vuelves a entrar darréu

en: C_lear Text
ast: _Llimpiar testu

en: C_onnect
ast: C_oneutar

en: Cambodia
ast: Camboya

en: Cameroon
ast: Camerún

en: Canada
ast: Canadá

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cannot access %s
ast: Nun pue accedese a %s

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
ast: Nun pudo accedese al ficheru: %s
    %s.
    Nun ye dable retomar.

en: Cannot assign that address
ast: Nun pue asignase esa direición

en: Cannot read sound file:
    %s
ast: Nun puede lleese'l ficheru de soníu:
    %s

en: Cannot read that file.
ast: Nun pue lleese esi ficheru.

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
ast: Nun pudo resolvese'l nome d'agospiador %s
    ¡Verifica la to configuración d'IP!

en: Cannot resume the same file from two people.
ast: Nun puede retomase'l mesmu ficheru de dos persones.

en: Cannot write to that file.
ast: Nun pue escribise a esi ficheru.

en: Cape Verde
ast: Cabu Verde

en: Categories
ast: Categoríes

en: Cayman Islands
ast: Islles Caimán

en: Central African Republic
ast: República Centru Africana

en: Channel
ast: Canal

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
ast: Membresía de canal/es ye un operador d'IRC

en: Channel Message
ast: Mensax de Canal

en: Channel Name
ast: Nome de la canal

en: Channel name
ast: Nome de la canal

en: Channel name too short, try again.
ast: Nome de canal enforma curtiu, intenta de nuevu.

en: Channel switcher
ast: Camudar Canal

en: Channel:
ast: Canal:

en: Character Chart
ast: Llista de caráuteres

en: Character set:
ast: Xuegu de caráuteres:

en: Chat
ast: Charra

en: Chat window
ast: Ventana de canal

en: Chatting
ast: Charra

en: Christmas Island
ast: Islla Natividá

en: Claim you are at this address when offering files.
ast: Pretender tar nesta direición cuando tes ufriendo ficheros.

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Clear list
ast: Llimpiar la llista

en: Cocos Islands
ast: Islles Cocos

en: Colored nick names
ast: Nomatos coloreaos

en: Colors
ast: Colores

en: Colors 0-7
ast: Colores 0-7

en: Colors 8-15
ast: Colores 8-15

en: Comma separated list of networks is accepted.
ast: Acéutase una coma como separtador na llista de redes.

en: Commands Available:
ast: Órdenes disponibles:

en: Comoros
ast: Comores

en: Congo
ast: Congu

en: Connect
ast: Coneutar

en: Connect to selected server only
ast: Coneutar únicamente al sirvidor escoyíu

en: Connection refused
ast: Conexón refugada

en: Connection reset by peer
ast: Conexón reaniciada pol par

en: Connection timed out
ast: Espiró la conexón

en: Connection to %s complete.
ast: Conexón a %s completada.

en: Cook Islands
ast: Islles Cook

en: Copy
ast: Copiar

en: Copy Selected Link
ast: Copiar URL seleicionada

en: Copy _Topic Text
ast: Copiar Testu _Tema

en: Copy selected URL
ast: Copiar URL seleicionada

en: Cote d'Ivoire
ast: Costa de Marfil

en: Couldn't connect to session bus
ast: Nun pudo coneutase a la sesión bus

en: Couldn't connect to session bus: %s
ast: Nun pudo coneutase al bus de la sesión: %s

en: Country:
ast: País:

en: Croatia
ast: Croacia

en: Crop
ast: Amenorgar

en: Cycle Channel
ast: Ciclar canal

en: Cycling to next server in %s...
ast: Intentando nel siguiente sirvidor en %s...

en: Cyprus
ast: Chipre

en: Czech Republic
ast: República Checa

en: DCC IP address:
ast: Direición IP DCC:

en: DCC String
ast: Cadena DCC

en: DCC Type
ast: Triba DCC

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
ast: DEHOP <nomatu>, quita l'estáu de semi-operador de la canal al nomatu na canal actual (necesites ser operador de la canal)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
ast: DELBUTTON <name>, desanicia un botón baxo la llista d'usuarios

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
ast: DEOP <nomatu>, quita l'estáu d'operador al nomatu na canal actual (necesites ser operador de la canal)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
ast: DEVOICE <nomatu>, quita l'estáu de voz del nomatu na canal actual (necesites ser operador de la canal)

en: DISCON, Disconnects from server
ast: DISCON, desconeutase del sirvidor

en: Date
ast: Data

en: Default Messages
ast: Mensaxes predeterminaos:

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Democratic Republic of Congo
ast: República Democrática del Congu

en: Denmark
ast: Dinamarca

en: Description
ast: Descripción

en: Destination filename
ast: Nome de ficheru de destín

en: Details
ast: Detalles

en: Dialog
ast: Diálogu

en: Dialog with
ast: Diálogu con

en: Display MODEs in raw form
ast: Amosar los MODOs en forma plana

en: Display scrollback from previous session
ast: Amosar charres de la to sesión previa

en: Displaying %d/%d users on %d/%d channels.
ast: Estadístiques d'usuarios y canales: %d/%d Usuarios en %d/%d Canales

en: Djibouti
ast: Dibuti

en: Dominican Republic
ast: República Dominicana

en: Don't ask next time.
ast: Nun entrugar más.

en: Don't auto connect to servers
ast: Nun reconeutase al sirvidor automáticamente

en: Don't auto load any plugins
ast: Nun activar automáticamente dengún complementu

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
ast: Nun recorrer tolos sirvidores cuando la conexón falle.

en: Done
ast: Fináu

en: Download files to:
ast: Baxar ficheros en:

en: Downloads
ast: Baxaes

en: ECHO <text>, Prints text locally
ast: ECHO <testu>, Imprenta testu llocalmente

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
ast: EXEC [-o] <orde>, executa la orde. Si usaste la etiqueta -o entós la salida únviase a la canal actual, si non, impréntase na caxa de testu actual

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
ast: EXECCONT, unvia al procesu la señal de siguir

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
ast: EXECKILL [-9], mata un executable corriendo na sesión actual. Si s'indicase -9 el procesu mátase pola fuercia

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
ast: EXECSTOP, unvia al procesu la señal de detenese

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
ast: EXECWRITE, unvia los datos a la entrada standard del procesu

en: East Timor
ast: Timor Oriental

en: Edit Events
ast: Editar eventos

en: Educational Institution
ast: Institución educativa

en: Egypt
ast: Exiptu

en: Enable logging of conversations to disk
ast: Activar rexistru de charres a discu

en: Enable system tray icon
ast: Activar iconu na estaya de notificaciones

en: Enter Channel to Join:
ast: Introduz la canal pa xunite:

en: Enter mask to ignore:
ast: Introduz la mázcara que quies inorar:

en: Enter new nickname:
ast: Introduz el nomatu nuevu:

en: Enter nickname to add:
ast: Introduz el nomatu p'amestar:

en: Enter reason to kick %s:
ast: Introduz una razón pa echar a %s:

en: Equatorial Guinea
ast: Guinea Ecuatorial

en: Error
ast: Fallu

en: Estonian
ast: Estonia

en: Ethiopia
ast: Etiopía

en: European Union
ast: Xunión Europea

en: Event
ast: Eventu

en: Execute command:
ast: Executar orde:

en: Extra words to highlight:
ast: Pallabres adicionales pa resaltar:

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
ast: FLUSHQ, desanicia la cola d'unvíu actual del sirvidor

en: Failed
ast: Falló

en: Failed to acquire %s: %s
ast: Fallu al alquirir %s: %s

en: Failed to complete Command
ast: Imposible completar comandu

en: Failed to complete NameHasOwner
ast: Imposible completar NameHasOwner

en: Failed to open font:
    
    %s
ast: falló l'apertura de la fonte:
    
    %s

en: Falkland Islands
ast: Islles Malvines

en: Faroe Islands
ast: Islles Feroe

en: Fiji
ast: Fixi

en: File
ast: Ficheru

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
ast: El ficheru nel direutoriu de baxada ye más grande que'l ficheru ufríu. Nun ye dable retomar.

en: File transfers
ast: Tresferencies de ficheros

en: File:
ast: Ficheru:

en: Filename
ast: Nome de ficheru

en: Files and Directories
ast: Ficheros y direutorios

en: Find:
ast: Guetar:

en: Finland
ast: Finlandia

en: Focus new tabs:
ast: Centrase en nueves llingüetes:

en: Font:
ast: Fonte:

en: Foreground:
ast: Primer planu:

en: Former USSR
ast: Antigua URSS

en: France
ast: Francia

en: French Guiana
ast: Guayana Francesa

en: French Polynesia
ast: Polinesia Francesa

en: French Southern Territories
ast: Territorios Franceses del Sur

en: From
ast: De

en: Full name
ast: Nome completu

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
ast: GATE <agospiador> [<puertu>], usa un proxy a traviés d'un agospiador, el puertu predetermináu ye'l 23

en: GHOST <nick> [password], Kills a ghosted nickname
ast: GHOST <nomatu> [contraseña], desconeuta a un usuariu pantasma

en: Gabon
ast: Gabón

en: General
ast: Xeneral

en: Georgia
ast: Xeorxa

en: Germany
ast: Alemaña

en: Get my address from the IRC server
ast: Obtener la mio IP del sirvidor IRC

en: Ghana
ast: Gana

en: Gibraltar
ast: Xibraltar

en: Give Ops
ast: Dar Op

en: Give Voice
ast: Dar la voz

en: Give each person on IRC a different color
ast: Dar a cada persona nel IRC un color distintu

en: Government
ast: Gobiernu

en: Graph
ast: Gráficu

en: Great Britain
ast: Gran Bretaña

en: Greece
ast: Grecia

en: Greenland
ast: Groenlandia

en: Grenada
ast: Granada

en: Guadeloupe
ast: Guadalupe

en: Guyana
ast: Guayana

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
ast: HOP <nomatu>, otorga estáu de semi-operador al nomatu (necesites ser operador de la canal)

en: Haiti
ast: Haití

en: Heard and McDonald Islands
ast: Islles Heard y McDonald

en: Hidden
ast: Anubríu

en: Hide Version
ast: Anubrir versión

en: Hide join and part messages
ast: Anubrir mensaxes d'entrar/colar

en: Highlight:
ast: Resaltar:

en: Highlighted Message
ast: Mensaxes resaltaos

en: Highlighted Messages
ast: Mensaxes Resaltaos

en: Highlighted messages are ones where your nickname is mentioned, but also:
ast: Resaltar mensaxes cuando nomen el to nomatu, pero cuando:

en: Hindi
ast: India

en: Honduras
ast: Hondures

en: Hong Kong
ast: Ḥong Kong

en: Host
ast: Agospiador

en: Host unknown
ast: Equipu desconocíu

en: Hostmask
ast: Mázcara d'anfitrión

en: Hostname
ast: Nome d'agospiador

en: Hostname:
ast: Nome d'equipu:

en: Hungary
ast: Hungría

en: I need /bin/sh to run!
ast: ¡Necesito /bin/sh pa poder executalo!

en: I'm busy
ast: Toi ocupáu

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
ast: ID <contraseña>, identifícate nel sirvidor de nomatos

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
ast: IGNORE <mázcara> <tribes..> <opciones..>
        mázcara - mázcara d'anfitrión a inorar, ex: *!*@*.aol.com
        tribes - tribes de datos a inorar, un o toos de:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, INVI, ALL
        opciones - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
ast: INVITE <nomatu> [<canal>], invita a dalguien a una canal, por omisión la canal actual (necesites ser operador de la canal)

en: IP address
ast: Direición IP

en: Iceland
ast: Islandia

en: Identified text
ast: Testu Identificativu

en: Idle time
ast: Tiempu inactivu

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
ast: Si conoces el nome de la canal a la que quies xunite, escríbilu equí.

en: Ignore Stats:
ast: Estadístiques d'inoraos:

en: Indent nick names
ast: Indentar nomatos

en: Informational
ast: Informativu

en: Input box
ast: Caxa d'entrada

en: Insert Attribute or Color Code
ast: Inxertar atributu o códigu de color

en: Insert a red line after the last read text.
ast: Inxertar una llinia colorada dempués del caberu testu lleíu

en: Insert timestamps in logs
ast: Inxertar marques de data/hora nos rexistros

en: Interface Colors
ast: Colores de la interface

en: International
ast: Internacional

en: Internic Commercial
ast: Anunciu d'Internic

en: Internic Network
ast: Rede d'Internic

en: Internic Non-Profit Organization
ast: Organización ensin ánimu de llucru Internic

en: Invite
ast: Invitar

en: Invite Only
ast: Namái invitaos

en: Invite:
ast: Invitar:

en: Iran
ast: Irán

en: Ireland
ast: Irlanda

en: Isle of Man
ast: Islla de Man

en: Italy
ast: Italia

en: JOIN <channel>, joins the channel
ast: JOIN <canal>, entra a la canal

en: Jamaica
ast: Xamaica

en: Japan
ast: Xapón

en: Jersey
ast: Xerséi

en: Join Channel
ast: Entrar a la canal

en: Join Channel...
ast: Entrar a canal…

en: Jordan
ast: Xordania

en: Kazakhstan
ast: Kazakstán

en: Kenya
ast: Kenia

en: Key (Password)
ast: Contraseña:

en: Keyword
ast: Pallabra contraseña

en: Kick
ast: Echar

en: Kick/Ban
ast: Echar/Banear

en: KickBan
ast: Banear

en: Kyrgyzstan
ast: Kirguistán

en: LAGCHECK, forces a new lag check
ast: LAGCHECK, fuercia una nueva prueba d'allanciu

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
ast: LOAD [-e] <ficheru>, carga una estensión (complementu) o script

en: Last Msg:
ast: Caberu mensaxe:

en: Last Seen
ast: Vistu por cabera vegada

en: Last-spoke order
ast: Finó caberu falante

en: Latvia
ast: Lletonia

en: Leave Channel
ast: Colar de la canal

en: Leave channel:
ast: Abandonar canal:

en: Leaving
ast: Abandonando

en: Lebanon
ast: Líbanu

en: Left message
ast: Mensax a manzorga

en: Lesotho
ast: Lesothu

en: Libya
ast: Libia

en: Lithuania
ast: Lituania

en: Load From...
ast: Cargar dende...

en: Loaded log from
ast: Rexistru cargáu dende

en: Local colors:
ast: Colores llocales:

en: Log filename:
ast: Nome de ficheru de rexistru:

en: Log timestamp format:
ast: Formatu de data/hora pal rexistru:

en: Logging
ast: Rexistros

en: Look in:
ast: Mirar en:

en: Luxembourg
ast: Luxemburgo

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
ast: MDEHOP, quita masivamente l'estáu de semi-operador na canal actual (necesites ser operador de la canal)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
ast: MDEOP, quita masivamente l'estáu de operador na canal actual (necesites ser operador de la canal)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
ast: ME <aición>, unvia l'aición a la canal actual (les aiciones tán escrites en tercer persona del inglés, como /me jumps)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
ast: MKICK, espulsa masivamente a toos, sacante a ti, na canal actual (necesites ser operador de la canal)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
ast: MOP, otorga masivamente l'estáu d'operador de la canal actual (necesites ser operador de la canal)

en: M_ode Buttons
ast: Botones de M_ou

en: Macau
ast: Macao

en: Make a beep sound on:
ast: Facer soníu en:

en: Make nick names right-justified
ast: Xustificar los nomatos a mandrecha

en: Malay
ast: Malasia

en: Malaysia
ast: Malasia

en: Marker line:
ast: Llinia pa señalar:

en: Marshall Islands
ast: Islles Marshall

en: Martinique
ast: Martinica

en: Mask
ast: Mázcara

en: Mauritius
ast: Mauriciu

en: Maximum speed for all files
ast: Velocidá máx. pa tol tráficu

en: Maximum speed for one transfer
ast: Velocidá máx. pa una tresferencia

en: Message
ast: Mensax

en: Mexico
ast: Méxicu

en: Military
ast: Militar

en: Mode char
ast: Mou caráuter

en: Moderated
ast: Moderáu

en: Modes string
ast: Cadena de modos

en: Moldova
ast: Moldavia

en: Monaco
ast: Mónacu

en: Morocco
ast: Marruecos

en: Move completed files to:
ast: Mover ficheros completaos a:

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
ast: NCTCP <nomatu> <mensax>, unvia una noticia CTCP

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
ast: NEWSERVER [-noconnect] <nome del agospiador> [<puertu>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
ast: NICK <nomatu>, afita'l to nomatu

en: NO
ast: NON

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
ast: NOTIFY [-n network1[,network2,…]][<nomatu>, llista la to llista de notificaciones o amiesta a dalguien a ella

en: Name
ast: Nome

en: Nato Fiel
ast: OTAN

en: Netherlands
ast: Holanda

en: Netherlands Antilles
ast: Antilles Holandeses

en: Network
ast: Rede

en: Network send queue: %d bytes
ast: Unviar la cola de la rede: %d bytes

en: Network setup
ast: Configuración de rede

en: Networks
ast: Redes

en: Never
ast: Enxamás

en: New Caledonia
ast: Nueva Caledonia

en: New Filename
ast: Nome nuevu del ficheru

en: New Network
ast: Nueva rede

en: New Zealand
ast: Nueva Zelanda

en: New data:
ast: Dato nuevu:

en: New message:
ast: Mensax nuevu:

en: New nickname
ast: Nuevu nomatu

en: Nick
ast: Nomatu

en: Nick Completion
ast: Completar nomatu

en: Nick being tried
ast: Intentando usar el nomatu

en: Nick completion sorted:
ast: Nomatu al completar ordenáu:

en: Nick completion suffix:
ast: Sufixu al completar el nomatu:

en: Nick names not to highlight:
ast: Nomatos que nun resaltarán:

en: Nick names to always highlight:
ast: Nomatos que siempre van rescamplase:

en: Nick of person who changed the topic
ast: Nomatu de la persona que camudó l'asuntu

en: Nick of person who have been invited
ast: Nomatu de la persona invitada

en: Nick of person who invited you
ast: Nomatu de la persona que t'invitó

en: Nickname
ast: Nomatu

en: Nickname in use
ast: Nomatu n'usu

en: Niger
ast: Níxer

en: Nigeria
ast: Nixeria

en: No active DCCs
ast: Nun hai dengún DCC activu

en: No channel joined. Try /join #<channel>
ast: Nun entraste en denguna canal. Intenta /join #<canal>

en: No outside messages
ast: Nun hai mensaxes esternos

en: No route to host
ast: Ensin camín fasta l'agospiador

en: No such command.
ast: Nun esiste esa orde.

en: No such plugin found.
ast: Nun s'atopó'l complementu.

en: No topic is set
ast: Nun hai definíu dengún tema

en: Norfolk Island
ast: Islla Norfolk

en: North Korea
ast: Corea del Norte

en: Northern Mariana Islands
ast: Islles Marianes del Norte

en: Norway
ast: Noruega

en: Not connected.
ast: Non coneutáu.

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
ast: Nun tas coneutáu. Intenta /server <agospiador> [<puertu>]

en: Notice
ast: Noticia

en: Notice:
ast: Noticia:

en: Notify on these networks:
ast: Notificar sobre eses redes:

en: Number of notify items
ast: Númberu d'elementos de notificación

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
ast: OP <nomatu>, otorga l'estáu d'operador de la canal al nomatu (necesites ser operador de la canal)

en: O_perator Actions
ast: Aiciones d'O_perador

en: Off
ast: Apagar

en: Offline
ast: Desconeutáu

en: Old Filename
ast: Nome anterior del ficheru

en: Old School ARPAnet
ast: Vieya escuela d'ARPAnet

en: Old nickname
ast: Nomatu antiguu

en: Oman
ast: Omán

en: On channels smaller than:
ast: Nes canales más pequeñes que:

en: One download:
ast: Una baxada

en: One upload:
ast: Una xuba:

en: Online
ast: Coneutáu

en: Only requested tabs
ast: Namái llingüetes solicitaes

en: Only useful for computers with multiple addresses.
ast: Namái ye útil pa ordenadores con direiciones múltiples.

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
ast: ¿Abrir DCC, Inorar, Notificar etc, en llingüetes o en ventanes?

en: Open Data Folder
ast: Abrir carpeta de datos...

en: Open Dialog
ast: Abrir ventana

en: Open Folder...
ast: Abrir carpeta...

en: Open Link in Browser
ast: Abrir enllaz nel restolador

en: Open a new tab when you receive a private message
ast: Abrir nueva llingüeta cuando recibas un mensax priváu

en: Open an extra tab for server messages
ast: Abrir llingüeta estra pa los mensaxes del sirvidor

en: Open an irc://server:port/channel URL
ast: Abrir una URL irc://server:port/channel

en: Open channels in:
ast: Abrir canales en:

en: Open dialogs in:
ast: Abrir diálogos en:

en: Open utilities in:
ast: Abrir utilidaes en:

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
ast: PART [<canal>] [<razón>], abandona la canal, por omisión de la canal actual

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
ast: PING <nomatu | canal>, unvia pings CTCP al nomatu o canal

en: Pakistan
ast: Paquistán

en: Palestinian Territory
ast: Territoriu Oceánicu Indiu Británicu

en: Panama
ast: Panamá

en: Papua New Guinea
ast: Papúa Nueva Guinea

en: Paraguay
ast: Paraguái

en: Part Channel
ast: Invitar Canal

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Pathname
ast: Camín

en: Pattern Match (Wildcards)
ast: Concasar con patrón (Comodines)

en: Peru
ast: Perú

en: Philippines
ast: Filipines

en: Ping Server
ast: Ping al sirvidor

en: Plugin defined commands:
ast: Órdenes definíes pol complementu:

en: Poland
ast: Polonia

en: Port
ast: Puertu

en: Port:
ast: Puertu:

en: Position
ast: Posición

en: Print Texts File
ast: Imprentar ficheros de testos

en: Private
ast: Priváu

en: Private Message
ast: Mensaxe Priváu

en: Private:
ast: Priváu:

en: Proxy Authentication
ast: Autenticación nel sirvidor proxy

en: Proxy Server
ast: Sirvidor proxy

en: Proxy traversal failed.
ast: Falló'l proxy traversal.

en: Puerto Rico
ast: Puertu Ricu

en: Push input line into history but doesn't send to server
ast: Colocar la llinia d'entrada nel hestorial pero ensin unviala al sirvidor

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
ast: QUIT [<razón>], desconeutase del sirvidor actual

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
ast: QUOTE <testu>, unvia'l testu en formatu planu pal sirvidor

en: Quit:
ast: Colar:

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
ast: RECONNECT [-ssl] [<agospiador>] [<puertu>] [<contraseña>], pue llamase sólo como /RECONNECT pa reconeutase al sirvidor actual o con /RECONNECT_ALL pa reconeutase a tolos sirvidores abiertos

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
ast: RECONNECT [<agospiador>] [<puertu>] [<contraseña>], pue llamase sólo como /RECONNECT pa reconeutase al sirvidor actual o con /RECONNECT ALL pa reconeutase a tolos sirvidores abiertos

en: Raw Numeric or Identifier
ast: Númberu Raw o Identificador

en: Rea_l name:
ast: Nome rea_l:

en: Real IP
ast: Braera IP

en: Real Name:
ast: Nome Real:

en: Real user@host
ast: usuariu@agospiador braeru

en: Really remove network "%s" and all its servers?
ast: ¿Daveres que quies desaniciar la rede "%s" y tolos sos sirvidores?

en: Reason
ast: Razón

en: Receive window
ast: Ventana de recepción

en: Receiver
ast: Receutor

en: Recv
ast: Recibíu

en: Refresh
ast: Refrescar

en: Regular Expression
ast: Espresión Regular

en: Remote host closed socket
ast: Puertu zarráu nel agospiador remotu

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Replace with
ast: Camudar con

en: Reset Marker Line
ast: Reaniciar la llinia de marcáu

en: Resume
ast: Siguir

en: Reunion
ast: Reunión

en: Reverse DNS
ast: DNS inversu

en: Right message
ast: Mensax a mandrecha

en: Romania
ast: Rumania

en: Russian Federation
ast: Federación Rusa

en: Rwanda
ast: Ruanda

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
ast: Islles Xeorxa y Sandwich del Sur

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
ast: SAY <testu>, unvia'l testu pa un oxetu de la ventana actual

en: SEND <nick> [<file>]
ast: SEND <nomatu> [<ficheru>]

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
ast: SERVCHAN <agospiador> <puertu> <canal>, conéutate y entra nuna canal

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
ast: SERVCHAN [-ssl] <agospiador> <puertu> <canal>, conéutate y entra nuna canal

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
ast: SERVER <agospiador> [<puertu>] [<contraseña>], conéutate a un sirvidor, el puertu predetermináu ye 6667

en: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <variable> [<value>]
ast: SET [-e] [-or] [-quiet] <variable> [<valor>]

en: S_ettings
ast: A_xustes

en: Saint Lucia
ast: Santa Llucía

en: San Marino
ast: San Marinu

en: Sao Tome and Principe
ast: Santu Tomé y Príncipe

en: Saudi Arabia
ast: Arabia Saudí

en: Save
ast: Guardar

en: Save As...
ast: Guardar como...

en: Save _List...
ast: Guardar _Llista...

en: Save list to a file
ast: Guardar llista nun ficheru.

en: Save nick name in filenames
ast: Guardar el nomatu nos nomes de ficheros

en: Scrollback lines:
ast: Llinies de desplazamientu:

en: Search buffer is empty.
ast: El búffer de gueta ta ermu.

en: Search type:
ast: Guetar triba:

en: Second choice:
ast: Segunda opción:

en: Seconds
ast: Segundos

en: Select Download Folder
ast: Seleicionar carpeta de baxaes

en: Select a Plugin or Script to load
ast: Escueyi una estensión o guión a cargar

en: Select a sound file
ast: Escueyi un ficheru de soníu

en: Select an Image File
ast: Escueyi un ficheru d'imaxe

en: Select an output filename
ast: Escueyi un ficheru de salida

en: Select color
ast: Seleicionar color

en: Select font
ast: Seleicionar fonte

en: Send
ast: Unviar

en: Send file to %s
ast: Unviar ficheru a %s

en: Send window
ast: Ventana d'unviu

en: Sent
ast: Unviáu

en: Separate multiple words with commas.
    Wildcards are accepted.
ast: Dixebrar multiples pallabres con comes.
    Comodines aceutaos.

en: Serbia and Montenegro
ast: Serbia y Montenegru

en: Server Information
ast: Información del sirvidor

en: Server Links
ast: Enllaces del sirvidor

en: Server Name
ast: Nome del sirvidor

en: Server:
ast: Sirvidor:

en: Seychelles
ast: Seyxeles

en: Shorten tab labels to:
ast: Amenorgar llingüetes a:

en: Show away once
ast: Amosar namái una vegada

en: Show channel switcher at:
ast: Amosar camudar canal en:

en: Show hostnames in user list
ast: Amosar nomes agospiadores na llista d'usuarios

en: Show marker line
ast: Amosar llinia de marcar

en: Show only:
ast: Amosar namái:

en: Show user config directory
ast: Amosar direutoriu de configuración d'usuariu

en: Show user list at:
ast: Amosar llista d'usuarios en:

en: Show version information
ast: Amosar información de la versión

en: Sierra Leone
ast: Sierra Lleona

en: Signon time
ast: Tiempu de conexón

en: Simple Search
ast: Gueta Simple

en: Singapore
ast: Singapur

en: Size
ast: Tamañu

en: Skip network list on startup
ast: Saltar llista de redes al aniciar

en: Slovak Republic
ast: República d'Eslovaquia

en: Slovenia
ast: Eslovenia

en: Smaller text
ast: Testu pequeñu

en: Solomon Islands
ast: Islles Salomón

en: Some file transfers are still active.
ast: Dalgunes tresferencies de ficheros siguen actives.

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
ast: Dalgunes opciones que camudaron requieren un reaniciu pa tener efeutu.

en: Sort tabs in alphabetical order
ast: Tresnar llingüetes alfabéticamente

en: Sound file
ast: Ficheru de soníu:

en: Sound file:
ast: Ficheru de soníu:

en: South Africa
ast: Sudáfrica

en: South Korea
ast: Corea del Sur

en: Spain
ast: España

en: Spell checking
ast: Comprobación ortográfica

en: St. Helena
ast: Santa Helena

en: St. Kitts and Nevis
ast: San Kitts y Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
ast: San Pierre y Miquelon

en: St. Vincent and the Grenadines
ast: San Vicente y les Granadines

en: Start Time
ast: Tiempu d'aniciu

en: Status
ast: Estáu

en: Sudan
ast: Sudán

en: Suriname
ast: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ast: Islles Svalbard y Jan Mayen

en: Swaziland
ast: Swazilandia

en: Sweden
ast: Suecia

en: Switcher type:
ast: Camudar triba:

en: Switzerland
ast: Suiza

en: Syria
ast: Siria

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
ast: TOPIC [<asuntu>], afita l'asuntu si se provee ún, si non, amuesa l'asuntu actual

en: T_ree
ast: Árbol

en: Tabs
ast: Llingüetes

en: Tabs or Windows
ast: Ventana del caberu rexistru

en: Taiwan
ast: Taiwán

en: Tajikistan
ast: Taxiquistán

en: Take Ops
ast: Tomar Op

en: Take Voice
ast: Tomar la voz

en: Test All
ast: Testear too

en: Text
ast: Testu

en: Text Colors
ast: Colores de testu

en: Thai
ast: Tailandia

en: Thailand
ast: Tailandia

en: That file is not resumable.
ast: Esi ficheru nun pue retomase

en: That mask already exists.
ast: Esa mázcara yá esiste.

en: That plugin is refusing to unload.
ast: Esti complementu niégase a ser desactiváu.

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
ast: El comandu Insert in Buffer inxertará'l conteníu de Data 1 na entrada onde se calcó la secuencia de tecles na posición actual del cursor

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
ast: El comandu Last Command afita la entrada pa caltener el caberu comandu ingresáu al igual que calcar la tecla p'arriba na llinia de comandos

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
ast: El comandu Next Command afita la entrada pa que caltenga'l siguiente comandu ingresáu al igual qu'al calcar la tecla abaxo na llinia de comandos

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
ast: El comandu Set Buffer afita la entrada au la secuencia de tecles s'introduxo a los conteníos de Data 1

en: The CTCP event
ast: L'eventu CTCP

en: The Channel it's going to
ast: La canal vase a

en: The Packet
ast: El paquete

en: The action
ast: L'aición

en: The ban mask
ast: La mázcara de vetos

en: The channel
ast: La canal

en: The channel being joined
ast: La canal a la que tas entrando

en: The channel it's being set on
ast: La canal ta configurándose

en: The creator
ast: El creador

en: The exempt mask
ast: La mázcara d'exención

en: The host of the person
ast: L'agospiador de la persona

en: The invite mask
ast: La mázcara d'invitación

en: The key
ast: La contraseña

en: The limit
ast: El llímite

en: The message
ast: El mensax

en: The mode letter
ast: La lletra del mou

en: The mode's sign (+/-)
ast: El signu del mou (+/-)

en: The nick of the joining person
ast: El nomatu de la persona qu'entra

en: The nick of the person
ast: El nomatu de la persona

en: The nick of the person leaving
ast: El nomatu de la persona que marcha

en: The nick of the person removed the exempt
ast: El nomatu de la persona que quitó la exención

en: The nick of the person removed the invite
ast: El nomatu de la persona que desanició la invitación

en: The nick of the person setting the mode
ast: El nomatu de la persona que afitó'l mou

en: The nick of the person who did the banning
ast: El nomatu de la persona que fizo'l vetu (banning)

en: The nick of the person who did the exempt
ast: El nomatu de la persona qu'otorgó la exención

en: The nick of the person who did the halfop'ing
ast: El nomatu de la persona qu'otorgó los permisos de semi-operador

en: The nick of the person who did the invite
ast: El nomatu de la persona que fizo la invitación

en: The nick of the person who did the op'ing
ast: El nomatu de la persona qu'otorgó los permisos d'operador

en: The nick of the person who did the voice'ing
ast: El nomatu de la persona qu'otorgó los permisos de voz

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
ast: El nomatu de la persona a la que se-y quitó los permisos de semi-operador

en: The nick of the person who has been deop'ed
ast: El nomatu de la persona a la que se-y quitó'l permisu d'operador

en: The nick of the person who has been devoice'ed
ast: El nomatu de la persona a la que se-y quitó los permisos de voz

en: The nick of the person who has been halfop'ed
ast: El nomatu de la persona que se convirtió en semi-operador

en: The nick of the person who has been op'ed
ast: El nomatu de la persona que se convirtió n'operador

en: The nick of the person who has been voice'ed
ast: El nomatu de la persona que se convirtió en voz

en: The nick of the person who set the key
ast: El nomatu de la persona qu'afita la contraseña

en: The nick of the person who set the limit
ast: El nomatu de la persona qu'afita'l llímite

en: The nick who removed the key
ast: El nomatu de quien desanició la contraseña

en: The nick who removed the limit
ast: El nomatu de quien desanició'l llímite

en: The nickname of the kicker
ast: El nomatu del qu'espulsa

en: The person being kicked
ast: La persona a la que s'espulsa

en: The reason
ast: La razón

en: The sound
ast: El soníu

en: The text
ast: El testu

en: The time
ast: El tiempu

en: The time in x.x format (see below)
ast: El tiempu nel formatu x.x (mira embaxo)

en: There was an error loading key bindings configuration
ast: Ocurrió un fallu cargando la configuración de les combinaciones de tecles

en: There was an error parsing the string
ast: Ocurrió un fallu analizando la cadena

en: Third choice:
ast: Tercer opción:

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
ast: Esti comandu camuda'l testu na entrada pa completar un nomatu incompletu o un comandu. Si Data 1 ta afitáu entós al calcar dos vegaes la tecla TAB sobro una cadena seleicionará'l caberu nomatu, non el siguiente.

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
ast: Esti comandu comprueba la cabera pallabra introducida na entrada escontra la llista de reemplazos y trócala si alcuentra una coincidencia

en: This command moves the current tab family to the left
ast: Esti comandu mueve la familia actual de llingüetes a manzorga

en: This command moves the current tab family to the right
ast: Esti comandu mueve la familia actual de llingüetes a mandrecha

en: This command moves the front tab left by one
ast: Esti comandu mueve una vegada la llingüeta superior a manzorga

en: This command moves the front tab right by one
ast: Esti comandu mueve una posición la llingüeta superior a mandrecha

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
ast: Esti comandu desplaza p'arriba y p'abaxo la llista de nomatos. Si Data 1 ta afitáu a cualesquiera entós desplazaráse p'arriba, sinon desplazaráse p'abaxo

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
ast: Esti sirvidor entá tien %d canales o diálogos asociaos con elli. ¿Quies zarralos toos?

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
ast: Esta señal namái pasó %d argumentos, $%d nun ye válidu

en: Tokelau
ast: Tokeláu

en: Too many recursive usercommands, aborting.
ast: Abondos comandos recursivos d'usuariu, albortando.

en: Top
ast: Arriba

en: Topic
ast: Asuntu

en: Topic Protection
ast: Proteición del tema

en: Topic for %s is: %s
ast: El tema pa %s ye: %s

en: Transparency Settings
ast: Configuración de tresparencia

en: Tree
ast: Árbol

en: Trinidad and Tobago
ast: Trinidá y Tobagu

en: Tunisia
ast: Túnez

en: Turkey
ast: Turquía

en: Turkmenistan
ast: Turkmenistán

en: Turks and Caicos Islands
ast: Islles Turks y Caicos

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
ast: Escribi /HELP <orde> o /HELP -l pa más información

en: Type:
ast: Triba:

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
ast: UNBAN <mázcara> [<mázcara>…], reincorpora les mázcares especificaes.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
ast: UNIGNORE <mázcara> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
ast: UNLOAD <nome>, desactiva una estensión (complementu) o un guión (script)

en: URL <url>, opens a URL in your browser
ast: URL <url>, abre una URL nel to restolador

en: URLs
ast: URL

en: US Virgin Islands
ast: Islles Vírxenes Norteamericanes

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
ast: USELECT [-a] [-s] <nomatu1> <nomatu2> etc, resalta los nomatos na llista d'usuarios

en: Ukraine
ast: Ucraína

en: Unignore
ast: Nun inorar

en: United Arab Emirates
ast: Emiratos Árabes Xuníos

en: United Kingdom
ast: Reinu Xuníu

en: United States Medical
ast: Serviciu médicu d'Estaos Xuníos

en: United States of America
ast: Estaos Xuníos

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unknown arg '%s' ignored.
ast: Argumentu desconocíu '%s' inoráu.

en: Unsorted
ast: Desordenada

en: Uploads
ast: Xubíos

en: Uruguay
ast: Uruguái

en: Usage: %s
ast: Usu: %s

en: Use SSL for all the servers on this network
ast: Usar SSL con tolos sirvidores d'esta rede

en: Use a different config directory
ast: usar un direutoriu de configuración distintu

en: Use global user information
ast: Usar información global d'usuariu

en: Use proxy for:
ast: Usar un sirvidor proxy pa:

en: Use the Text box font and colors
ast: Usar la fonte de la caxa de testu y colores

en: User Information
ast: Información sobre usuariu

en: User Limit
ast: Llímite d'usuarios

en: User List
ast: Llista d'usuarios

en: User defined commands:
ast: Órdenes definíes pol usuariu

en: User limit must be a number!
ast: ¡El llímite d'usuarios tien de ser un númberu!

en: User list
ast: Llista d'usuarios

en: User list sorted by:
ast: Llista d'usuarios ordenada por:

en: User:
ast: Usuariu:

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Username:
ast: Nome d'usuariu:

en: Users
ast: Usuarios

en: Uzbekistan
ast: Uzbequistán

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
ast: VOICE <nomatu>, da l'estáu de voz a dalguien (necesites ser operador de la canal)

en: Vatican City State
ast: Ciudá Estáu del Vaticanu

en: Version
ast: Versión

en: Vietnamese
ast: Vietnam

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
ast: WALLCHAN <mensax>, escribe'l mensaxe en toles canales

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
ast: WALLCHOP <mensaxe>, unvia'l mensax a tolos operadores de la canal na canal actual

en: Waiting
ast: Esperando

en: Wallis and Futuna Islands
ast: Islles Wallis y Futuna

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
ast: Avisu: el conxuntu de caráuteres "%s" desconozse. Nun s'aplicará conversión pa la rede %s.

en: Western Sahara
ast: Sáhara Occidental

en: What would you like to do next?
ast: ¿Qué quies facer agora?

en: Who it's from
ast: De quién vien

en: Who set the ban
ast: Quien afitó'l vetu

en: Windows
ast: Ventanes

en: YES
ast: SÍ

en: Yemen
ast: Yeme

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
ast: Tas recibiendo abondos CTCP de %s, inorando a %s

en: You are connected to %i IRC networks.
ast: Tas coneutáu a %i redes IRC

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
ast: Namái pues abrir la llista de baneaos mentanto hai llingüeta de canal.

en: You cannot place the tree on the top or bottom!
    Please change to the <b>Tabs</b> layout in the <b>View</b> menu first.
ast: ¡Nun pues poner l'árbol arriba o abaxo!
    Por favor, camuda la disposición de les <b>Llingüetes</> nel menú <b>Ver</b> primero.

en: You must select some bans.
ast: Tienes de seleicionar dalgún baneáu

en: Your Address
ast: La to direición

en: Zimbabwe
ast: Zimbabue

en: _About
ast: Tocante _a

en: _Add to Friends List
ast: _Amestar a la Llista de Collacios

en: _Always show this dialog after connecting.
ast: _Amosar siempre esti diálogu dempués de la conexón.

en: _Attach
ast: _Axuntar

en: _Away
ast: _Ausente

en: _Back
ast: _P'atrás

en: _Blink on
ast: _Parpaguiar

en: _Browse...
ast: R_estolar...

en: _Change status
ast: _Camudar estáu

en: _Channel Switcher
ast: Camudar _Canal

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Contents
ast: Índi_z

en: _Copy Channel Name
ast: _Copiar Nome de Canal

en: _Detach
ast: _Dixebrar

en: _Disconnect
ast: _Desconeutar

en: _Download List
ast: Descargar _llista

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Edit...
ast: _Editar...

en: _Extra Alerts
ast: Alertes _Estra

en: _Help
ast: Ayu_da

en: _Hide Join/Part Messages
ast: An_ubrir mensaxes d'entrar/colar

en: _Join Channel
ast: _Entrar a la canal

en: _Join this channel:
ast: Entrar a esta canal:

en: _Load...
ast: _Cargar...

en: _Log to Disk
ast: _Rexistrar nel discu

en: _Menu Bar
ast: Barra del _menú

en: _Minimize to Tray
ast: _Minimizar a bandexa

en: _Network Meters
ast: _Métriques de Rede

en: _New
ast: _Nuevu

en: _Nick name:
ast: _Nomatu:

en: _Nothing, I'll join a channel later.
ast: _Nada, yá me coneutaré dempués.

en: _Open Dialog Window
ast: _Abrir la ventana de diálogu

en: _Play
ast: _Reproducir

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Reconnect
ast: _Reconeutar

en: _Reload Scrollback
ast: _Recargar hestorial anterior

en: _Search
ast: _Guetar

en: _Send a File
ast: _Unviar un ficheru

en: _Server
ast: _Sirvidor

en: _Settings
ast: C_onfiguración

en: _Sort
ast: Axe_itar

en: _Tabs
ast: Llingüe_tes

en: _Topic Bar
ast: Barra del _tema

en: _User Info (WhoIs)
ast: Información d'u_suariu (WHOIS)

en: _User List
ast: Llista d'_usuarios

en: _User name:
ast: Nome d'_usuariu:

en: _Usermenu
ast: Menú d'_usuariu

en: _View
ast: _Ver

en: _Window
ast: _Ventana

en: bye
ast: talluéu

en: channels with
ast: canales de

en: letters.
ast: lletres.

en: level
ast: nivel

en: mIRC colors:
ast: Colores de mIRC:

en: plugin for remote access using DBUS
ast: complementu p'accesu remotu usando DBUS

en: remote access
ast: accesu remotu

en: to
ast: a

en: users.
ast: usuarios.
