mate-applets 1.25.3 - en to ast translation catalogue (393 entries)

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
ast: 
    ESSID: %s
    Intensidá: %d %%

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ast: %d %s %d %s (%d%%) que-y queden

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
ast: %d %s %d %s pa cargase (%d%%)

en: %s is down
ast: %s ta caída

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
ast: %s:
    Recibiendo %s
    Unviando %s

en: (mounted)
ast: (montáu)

en: (not mounted)
ast: (desmontáu)

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
ast: 0 pa denguna etiqueta, 1 pa porcentax y 2 pa tiempu restante.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
ast: Un valor de 0 significa amosar la miniaplicación en mou gráficu (namái pixmap), 1 amosar la miniaplicación en mou testu (non amosar el pixmap) y 2 amosar la miniaplicación en mou gráficu y testu.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
ast: Un cubu de papelera que ta nel so panel. Pue usalu pa ver la papelera o rastrar y soltar elementos na papelera.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
ast: Un xuego de güeyos pal panel de MATE. Siguen el movimientu del mur.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
ast: Una pequeña mini-aplicación qu'amuesa dalgo d'información del tráficu nel preséu de rede especificáu

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
ast: Un panel d'aplicación pa monitorizar les condiciones llocales del tiempu.

en: A set of eyeballs for your panel
ast: Güeyos pal so panel

en: A system load indicator
ast: Indicador de les bateries del sistema

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
ast: Un monitor de carga p'amosar gráficos pala CPU, RAM y Swap, arriendes del tráficu de la rede.

en: A_ddress:
ast: D_ireicion/es:

en: AccessX Status
ast: Estáu d'AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
ast: Fábrica d'aplicacion d'estáu d'AccessX

en: Add Palette
ast: Amestar paleta

en: Add button
ast: Amestar un botón

en: Address Entry
ast: Entrada de señes

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ast: Aplicación pa montar y desmontar volumes de bloques.

en: Applet refresh rate in milliseconds
ast: Tiempu de recarga de l'aplicación en milisegundos

en: Available palettes
ast: Paletes afayaices

en: Background color for disk load graph
ast: Color del fondu pal gráficu de carga del discu

en: Battery Charge Monitor
ast: Monitor de carga de la batería

en: Battery Charge Monitor Preferences
ast: Preferencies del monitor de carga de la batería

en: Battery Monitor
ast: Monitor de bateríes

en: Battery Notice
ast: Alvertencia de batería

en: Battery Status Utility
ast: Utilidá d'estau de la batería

en: Battery charged (%d%%)
ast: Batería cargada (%d%%)

en: Battery fully re-charged
ast: Batería llena

en: Battery power low
ast: Batería baxa

en: Battery status unknown
ast: Estáu de la batería desconocíu

en: Battstat Factory
ast: Fábrica pal estáu de batería

en: Beaufort scale
ast: Escala Beaufort

en: Beep for warnings
ast: Sones pa les alvertencies

en: Beep when displaying a warning.
ast: Pitar al amosar una alvertencia.

en: Behavior
ast: Comportamientu

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
ast: Por defeutu, les notes usen la data d'anguaño como títulu al criase. Esti ye'l formatu usáu. Val cualisquier formatu que pueda lleese con strftime().

en: Bytes in:
ast: Bytes d'entrada:

en: Bytes out:
ast: Bytes de salida:

en: CPU Frequency Monitor Preferences
ast: Preferencies del monitor de frecuencia de la CPU

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ast: Monitor de frecuencia de la CPU

en: CPU Load
ast: Carga de la CPU

en: CPU frequency scaling unsupported
ast: Nun hai soporte pal escaláu de la frecuencia

en: CPU graph background color
ast: Color del fondu pal gráficu de carga de la CPU

en: CPU to Monitor
ast: CPU que quier monitorizar

en: C_ommand:
ast: C_omandu:

en: Cach_ed
ast: Cach_eada

en: Can not launch the eyes applet.
ast: Nun pue llanzase l'aplicación de güeyos.

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
ast: Nun puen movese los elementos a la papelera, ¿quier desanicialos d'esmenu?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
ast: Nun puen movese dalgunos elementos a la papelera, ¿quier esanicialos d'esmenu?

en: Change CPU Frequency scaling
ast: Camudar la frecuencia d'escaláu de la CPU

en: Character Palette
ast: Tabla de carauteres

en: Character Palette Preferences
ast: Preferencies de la tabla carauteres

en: Characters shown on applet startup
ast: Carauteres amosaos al entamar l'aplicación

en: Charpicker Applet Factory
ast: Fábrica pa la mini-aplicación de seleutor de carauteres

en: Choose a base color to use for all sticky notes
ast: Escueya un color base pa usar con toles notes

en: Choose a color for the note
ast: Escueya un color pa la nota

en: Choose a font for the note
ast: Escueya una fonte pa la nota

en: Choose a font to use for all sticky notes
ast: Escueya una fonte pa usar en toles notes

en: Choose if notes are visible on all workspaces
ast: Escueya si les notes pueden vese en toles árees de trabayu

en: Choose if the default style is forced on all notes
ast: Escueya si tien que forzase l'estilu predetermináu en toles notes

en: City:
ast: Ciudá:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
ast: Ciudá: %s
    Cielu: %s
    Temperatura: %s

en: Click to Enter Weather.com
ast: Calca pa dir a Weather.com

en: Click to add a new palette
ast: Calca p'amestar una paleta nueva

en: Click to delete the selected palette
ast: Calca pa esborriar la paleta escoyida

en: Click to edit the selected palette
ast: Calca pa editar la paleta escoyía

en: Colors
ast: Colores

en: Command
ast: Comandu

en: Conditions:
ast: Condiciones:

en: Could not open help document
ast: Nun pudo abrise'l documentu d'ayuda

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ast: Crea, amuesa y alministra notes nel escritoriu

en: Current Conditions
ast: Condiciones actuales

en: Date format of note's title
ast: Formatu de data del títulu de la nota

en: Default color for font
ast: Color predetermináu pal testu

en: Default color for new notes
ast: Color predetermináu pa les notes nueves

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
ast: Color predetermináu pa les notes nueves. Esti pue definise n'hexadecimal html, por exemplu  "#30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
ast: Color predetermináu pal testu de les notes nueves. Esti pue definise n'hexadecimal html, por exemplu  "#000000".

en: Default font for new notes
ast: Fonte por defeutu pa les notes nueves

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
ast: Tipografía predeterminada pa les notes adhesives nueves. Esto tendría de ser un nome de tipografía Pango, por exemplu «Sans Italic 10».

en: Default height for new notes
ast: Altor predetermináu pa toles notes nueves

en: Default height for new sticky notes in pixels.
ast: Altor predetermináu en píxeles pa les notes nueves.

en: Default width for new notes
ast: Anchor predetermináu pa les notes nueves

en: Default width for new sticky notes in pixels.
ast: Anchor predetermináu en píxeles pa les notes nueves

en: Delete Immediately?
ast: ¿Esaniciar de secute?

en: Delete button
ast: Esborriar el botón

en: Details
ast: Detalles

en: Device _Details
ast: _Detalles del preséu

en: Dew point:
ast: Puntu de condensación:

en: Directory in which the theme is located
ast: Direutoriu au ta allugáu'l tema

en: Disk
ast: Discu

en: Disk Load
ast: Carga del discu

en: Disk Mounter
ast: Montador de discos

en: Display
ast: Amosar

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ast: Amosar l'estáu de les carauterístiques d'accesu del tecláu

en: Do you want to connect %s now?
ast: ¿Quies conectar %s agora?

en: Do you want to disconnect %s now?
ast: ¿Quies desconectar %s agora?

en: Drive Mount Applet Factory
ast: Fábrica de l'aplicación montador de discos

en: Edit Palette
ast: Remanar paleta

en: Edit button
ast: Editar botón

en: Empty all of the items from the trash?
ast: ¿De xuru quier vaciar la papelera?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
ast: Les notes ermes siempres s'esanicien ensin confirmación.

en: Emptying the Trash
ast: Vaciando la papelera

en: Enable CPU load graph
ast: Activar el gráficu de carga de la CPU

en: Enable _radar map
ast: Activar el mapa de _radar

en: Enable disk load graph
ast: Activar el gráficu de carga del discu

en: Enable load average graph
ast: Activar el gráficu de promediu de carga

en: Enable memory load graph
ast: Activar el gráficu de carga de memoria

en: Enable network load graph
ast: Activar el gráficu de carga de la rede

en: Enable swap load graph
ast: Activar el gráficu de carga de la swap

en: Enter the URL
ast: Introducir la URL

en: Error while spawning caja:
    %s
ast: Fallu al reaniciar Caja:
    %s

en: Error: %s
ast: Fallu %s

en: Eyes
ast: Güeyos

en: F_ree
ast: Llib_re

en: Factory for creating the weather applet.
ast: Fábrica pa crear l'aplicación meteorolóxica.

en: Factory for drive mount applet
ast: Fábrica de l'aplicación montador de discos

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
ast: Falló al cargar la base de datos XML de llugares. Informe d'esto como un fallu.

en: Feels like:
ast: Sensación térmica:

en: Find _Next
ast: Guetar _siguiente

en: Font C_olor:
ast: C_olor de la fonte:

en: Font Co_lor:
ast: Co_lor de la fonte:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
ast: Pa los paneles horizontales, l'anchor de los gráficos en píxeles pa los paneles verticales ye l'altor de los gráficos.

en: Force _default color and font on notes
ast: Forzar los colores y fontes pre_determinaos en toles notes

en: Forecast
ast: Pronósticu

en: Forecast Report
ast: Informe del pronósticu

en: Forecast not currently available for this location.
ast: El parte del tiempu entá nun ta disponible pa esti llugar.

en: Frequency Scaling Unsupported
ast: Nun hai soporte pal escaláu de la frecuencia

en: From:
ast: De:

en: Full Battery Notification
ast: Alvertencia de batería llena

en: General
ast: Xeneral

en: General Settings
ast: Configuración xeneral

en: Go to Trash
ast: Dir a la papelera

en: Graph color for buffer memory
ast: El color del gráficu pa la memoria del buffer

en: Graph color for cached memory
ast: El color del gráficu pala memoria caché

en: Graph color for disk read
ast: Color del gráficu pa les llectures de discu

en: Graph color for disk write
ast: El color del gráficu pa les escritures de discu

en: Graph color for input network activity
ast: Color del grafu pa l'actividá d'entrada de rede

en: Graph color for iowait related CPU activity
ast: El color del gráficu pa la espera d'E/S según la actividá de la CPU

en: Graph color for load average
ast: El color del gráficu pal promediu de carga

en: Graph color for loopback network usage
ast: Color del grafu pa l'usu de la rede loopback

en: Graph color for nice-related CPU activity
ast: El color del gráficu pa l'actividá de la CPU según la prioridá

en: Graph color for output network activity
ast: Color del grafu pa l'actividá de salida de rede

en: Graph color for shared memory
ast: El color del gráficu pa la memoria compartida

en: Graph color for system-related CPU activity
ast: El color del gráficu pa l'actividá de la CPU según el sistema

en: Graph color for user-related CPU activity
ast: El color del gráficu pa l'actividá de la CPU según l'usuariu

en: Graph color for user-related memory usage
ast: El color del gráficu pal usu de memoria según l'usuariu

en: Graph color for user-related swap usage
ast: El color del gráficu pal usu de swap según l'usuariu

en: Graph size
ast: Tamañu del gráficu

en: Graphic
ast: Gráficu

en: Graphic and Text
ast: Gráficu y testu

en: H_eight:
ast: _Altor:

en: Harddisk
ast: Discu duru

en: Hardware Address:
ast: Direición hardware:

en: Help
ast: Ayuda

en: Hi_de Notes
ast: _Ocultar notes

en: I_OWait
ast: Espera _E/S

en: I_dle
ast: I_nactivu

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
ast: Si esta opción nun ta furrulando, pue usase un color personalizáu como color predetermináu pa toles notes.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
ast: Si esta opción nun ta furrulando, pue usase una fonte personalizada como fonte predeterminada pa toles notes.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
ast: Si esta opción ta furrulando, nun s'adicarán los colores y fontes personalizaes que se punxeren a les notes individuales.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ast: Si escueye vaciar la papelera, tolos elementos que caltién desaniciaránse pa siempres. Decátese de que tamién pue desanicialos d'unu n'unu.

en: Insert "%s"
ast: Enxertar <<%s>>

en: Insert characters
ast: Enxertar carauteres

en: Insert special character
ast: Enxertar carauter especial

en: Keyboard Accessibility Status
ast: Estau del acesu del tecláu

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ast: Fábrica d'aplicación d'estáu del tecláu

en: KiB/s
ast: kB/s

en: Last update:
ast: Cabera actualización:

en: List of available palettes
ast: Llista de paletes afayaíces

en: List of strings containing the available palettes.
ast: Llista de cadenes que contienen les paletes disponibles.

en: Load
ast: Cargar

en: Load Average
ast: Media de la Carga

en: Load graph background color
ast: Color de fondu del gráficu de carga del sistema

en: Location
ast: Llocalización

en: Location view
ast: Vista del llugar

en: Lock/Unlock note
ast: Bloquiar/Desbloquiar la nota

en: Low Battery Notification
ast: Alvertencia de batería baxa

en: MATE Weather
ast: El tiempu en MATE

en: Memory
ast: Memoria

en: Memory Load
ast: Carga de memoria

en: Memory graph background color
ast: Color de fondu del gráficu d'usu de memoria

en: MiB/s
ast: MB/s

en: Minutes Remaining
ast: Minutos que-y quedan

en: Modify a palette by adding or removing characters
ast: Camudar una paleta xuntando o quitando carauteres

en: Monitor a laptop's remaining power
ast: Amuesa la carga que-y queda a la batería nún portatil

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ast: Amosar l'escaláu de frecuencia de la CPU

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
ast: Monitor de condiciones meteorolóxiques d'anguañu, y prediciones.

en: Monitored Resources
ast: Recursos monitorizaos

en: Mount local disks and devices
ast: Monta preseos y discos llocales

en: N_ice
ast: Pr_ioridá

en: Net Load
ast: Carga de rede

en: Netmask:
ast: Mázcara de rede:

en: Netspeed Applet
ast: Miniaplicación de velocidá de rede

en: Netspeed Applet Factory
ast: Factoría de miniaplicación de velocidá de rede

en: Network
ast: Rede

en: Network Monitor
ast: Monitor de rede

en: Network _device:
ast: Preséu de re_de:

en: Network graph background color
ast: Color de fondu del gráficu de rede

en: No Items in Trash
ast: Nun hai elementos na papelera

en: No battery present
ast: Nun hai nenguna batería

en: Note C_olor:
ast: C_olor de la nota:

en: Note _Color:
ast: _Color de la nota:

en: Notify user when the battery is full.
ast: Notificar al usuariu cuando la batería tea enllena.

en: Notify user when the battery is low.
ast: Notificar al usuariu cuando la batería tea baxa.

en: Options
ast: Opciones

en: P-t-P Address:
ast: Direición P-t-P:

en: Palette entry
ast: Entrada de paleta

en: Palettes list
ast: Llista de paletes

en: Percent
ast: Porcentax

en: Pick a color for the sticky note
ast: Escueya un color pa la nota

en: Pick a default sticky note color
ast: Escueya un color predeterminau pa la nota

en: Pick a default sticky note font
ast: Escueya una fonte predeterminada pa la nota

en: Pick a font for the sticky note
ast: Escueya una fonte pa la nota

en: Pressure:
ast: Presión:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
ast: Necesítense privilexos pa camudar la frecuencia d'escaláu de la CPU

en: Processor
ast: Procesador

en: Properties
ast: Propiedaes

en: Radar Map
ast: Mapa de radar

en: Red value level
ast: Nivel de valor collorau

en: Relative humidity:
ast: Mugor rellativu:

en: Removing item %s of %s
ast: Desaniciando elementu %s de %s

en: Resize note
ast: Camudar el tamañu de la nota

en: S_wap Space
ast: Espaciu S_wap

en: S_ystem
ast: Si_stema

en: See the ForeCast Details
ast: Ver detalles del pronósticu

en: Select Location from the list
ast: Escueye'l llugar dende la llista

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
ast: Escoyer la CPU que quier monitorizar. Nun sistema d'un monoprocesador nun ties que camudar esto.

en: Sh_ared
ast: Compartía

en: Show CPU frequency as _frequency
ast: Amosar la frecuencia de la CPU como _frecuencia

en: Show CPU frequency as _percentage
ast: Amosar la frecuencia de la CPU como _porcentaxe

en: Show _bits instead of bytes
ast: Amosar _bits en llugar de bytes

en: Show _percentage remaining
ast: Amosar _porcentax que-y queda

en: Show _sum instead of in & out
ast: Amosar _suma en llugar d'entraes y salíes

en: Show _time remaining
ast: Amosar _tiempu que-y queda

en: Show frequency _units
ast: Amosar les _unidaes de frecuencia

en: Show icon
ast: Amosar iconu

en: Show sticky notes
ast: Amosar notes adhesives

en: Show the time/percent label
ast: Amosar la etiqueta de tiempu/porcentax

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ast: Amosar l'estáu del tecláu cuando les carauterístiques d'acesu tan n'usu.

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ast: Amosar l'estáu de les carauterístiques d'AccessX como camudamientos trabaos.

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ast: Ver l'estáu de les carauterístiques d'accesu del tecláu

en: Signal Strength:
ast: Intensidá de la señal:

en: Sky:
ast: Cielu:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
ast: Diz si les notes tan bloquiaes (non editables) o non.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
ast: Diz si les notes puen vese en toles estayes de trabayu del escritoriu o non.

en: Specify a title for the note
ast: Ponga un títulu pa la nota

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
ast: Ponga l'altor predeterminau (en píxeles) pa les notes nueves

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
ast: Ponga l'anchu predeterminau (en píxeles) pa les notes nueves

en: Spinbutton for updating
ast: Botón d'opciones p'actualizar

en: Sticky Note
ast: Nota

en: Sticky Note Properties
ast: Propiedaes de la nota

en: Sticky Notes
ast: Notes

en: Sticky Notes Applet Factory
ast: Aplicación pa facer notes

en: Sticky Notes Preferences
ast: Preferencies de les notes

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
ast: Notes pal Entornu d'Escritoriu MATE

en: Sticky notes' locked state
ast: Estáu del bloquéu de les notes

en: Sticky notes' workspace stickyness
ast: Estaya de trabayu non pegañosa de les notes

en: Sunrise:
ast: Alborecer:

en: Sunset:
ast: Aséu:

en: Swap Load
ast: Carga de la Swap

en: Swap Space
ast: Espaciu Swap

en: Swap graph background color
ast: Color de fondu del gráficu de swap

en: System Monitor
ast: Monitor del Sistema

en: System Monitor Preferences
ast: Preferencies del monitor del sistema

en: System is running on AC power
ast: El sistema ta furrulando con CA

en: System is running on battery power
ast: El sistema ta furrulando con bateríes

en: Temperature:
ast: Temperatura:

en: Text
ast: Testu

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
ast: El nivel de batería per baxo del que ésta s'amuesa en bermeyu. Tamién el valor nel que s'amuesa l'alvertencia de batería baxa.

en: The desktop description file to execute as the system monitor
ast: El ficheru de descripción del escritoriu qu'executar como'l monitor del sistema

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
ast: Los güeyos miren pal punteru del mur

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
ast: Cadena escoyida pol usuariu la cabera vegada que usó l'aplicación. Esta cadena amosaráse cuando'l usuariu arrenque l'aplicación

en: The system load average is %0.02f
ast: La carga media del sistema ye del %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
ast: El tipu de testu a amosar (si el testu ta activáu).

en: Themes
ast: Temes

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
ast: Fallu al tratar de cargar el tema.

en: There was an error displaying help:
    %s
ast: Hebo un error al amosar l'ayuda:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda: %s

en: There was an error executing '%s': %s
ast: Fallu al executar '%s': %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
ast: Hebo un fallu al llanzar el visor d'ayuda: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
ast: Hebo un fallu al llanzar el diálogu de preferencies del tecláu: %s

en: This note is locked.
ast: Esta nota ta bloquiada.

en: This note is unlocked.
ast: Esta nota ta bloquiada.

en: This utility shows the current CPU Frequency
ast: Esta utilidá amuesa la Frecuencia de la CPU d'anguañu

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
ast: Esta utilidá amuesa la escala de frecuencies de la CPU d'anguañu.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ast: Esta aplicacion amuesa l'estáu de la batería del to portatil.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ast: Pa evitar perder el so trabayu:
     • enchufe'l so portátil a una fonte d'alimentación externa, o
     • atroxe los documentos abiertos y apague'l portátil.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ast: Pa evitar perder el so trabayu:
     • suspenda'l so portátil p'aforrar enerxía,
     • enchufe'l so portátil a una fonte d'alimentación esterna, o
     • atroxe los sos documentos abiertos y apague'l portátil.

en: Trash
ast: Papelera

en: Trash Applet
ast: Aplicación de la papelera

en: Un_mount %s
ast: Des_montar %s

en: Unknown error
ast: Fallu desconocíu

en: Unknown time (%d%%) remaining
ast: Tiempu que-y queda desconocíu (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
ast: Tiempu desconocíu (%d%%) hasta la su carga

en: Update
ast: Anovar

en: Update spin button
ast: Actualizar el botón d'opciones

en: Updating...
ast: Actualizando...

en: Use _custom address for radar map
ast: Usar direición personalizada pal mapa de radar

en: Use co_lor from the system theme
ast: Usar el co_lor del tema del sistema

en: Use default co_lor
ast: Usar el co_lor predeterminau

en: Use default fo_nt
ast: Usar la fo_nte predeterminada

en: Use fo_nt from the system theme
ast: Usar la fo_nte del tema del sistema

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
ast: Usar el valor definíu en red_value como'l tiempu que queda p'amosar el diálogo d'alvertencia n'arróu d'un porcentax.

en: Visibility:
ast: Visibilidá:

en: Visit Weather.com
ast: Visitar Weather.com

en: Warn on low time rather than low percentage
ast: Avisar cuando quede pocu tiempu n'arróu de baxu porcentax

en: Weather Forecast
ast: Previsión meteorolóxica

en: Weather Preferences
ast: Preferencies de meteoroloxía

en: Weather Report
ast: Informe meteorolóxicu

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
ast: Diz si tien de solicitase confirmacion cuando se tea esaniciando una nota

en: Whether to force the default color and font on all notes
ast: Diz si tien de forciase l'usu del color y fonte predetermináu en toles notes

en: Whether to use the default system color
ast: Diz si tien  qu'usase el color predetermináu del sistema

en: Whether to use the default system font
ast: Diz si tien qu'usase la fonte predeterminada del sistema

en: Wind:
ast: Vientu:

en: XKB Extension is not enabled
ast: La extensión XKB nun ta furrulando.

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
ast: Quéda-y un %d%% de la capacidá total de la so batería.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
ast: Nun podrás camudar la frecuencia na to máquina. La to máquina debió desconfigurase o nun tien hardware que sofite l'escaláu de frecuencia de la CPU.

en: Your battery is now fully recharged
ast: La batería ta llena

en: Your battery is running low
ast: Ta acabándose la batería

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Appearance:
ast: _Aspeutu:

en: _Automatically update every:
ast: _Actualizar de secute cada:

en: _Average
ast: _Media

en: _Background
ast: _Fondu

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: _Delete All
ast: _Esborriar toes

en: _Delete Notes
ast: _Desaniciar les notes

en: _Details
ast: _Detalles

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Eject %s
ast: _Expulsar %s

en: _Empty Trash
ast: _Vaciar Basoria

en: _Find:
ast: _Guetar:

en: _Font:
ast: _Fonte:

en: _Free
ast: _Llibre

en: _Harddisk
ast: _Discu duru

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _In
ast: _Entrada

en: _In graph color
ast: Color de gráf_ica entrada

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ast: Preferencies d'acesu al _tecláu

en: _Load
ast: _Carga

en: _Lock Notes
ast: Bloquiar _les notes

en: _Memory
ast: _Memoria

en: _Monitored CPU:
ast: CPU _monitorizada:

en: _Mount %s
ast: _Montar %s

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _Network
ast: _Rede

en: _New Note
ast: Nota _nueva

en: _Notify when battery is fully recharged
ast: _Notificaime cuando la batería tea dafechu recargada

en: _Open %s
ast: _Abrir %s

en: _Open System Monitor
ast: Abrir el m_onitor del sistema

en: _Open Trash
ast: Abrir Bas_oria

en: _Out
ast: _Salida

en: _Out graph color
ast: Col_or de gráfica salida

en: _Palette:
ast: _Paleta:

en: _Palettes:
ast: _Paletes:

en: _Play CD
ast: _Reproducir CD

en: _Play DVD
ast: _Reproducir DVD

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Pressure unit:
ast: Unidá de _presión:

en: _Processor
ast: _Procesador

en: _Put notes on all workspaces
ast: _Poner notes en toles árees de trabayu

en: _Read
ast: _Llectura

en: _Select a location:
ast: E_scoyer un llugar:

en: _Select a theme:
ast: E_scueya un tema:

en: _Show time/percentage:
ast: Amo_sar tiempu/porcentax:

en: _Temperature unit:
ast: Unidá de _temperatura:

en: _Title:
ast: _Títulu:

en: _Update
ast: _Anovar

en: _Used
ast: _Usáu

en: _User
ast: _Usuariu

en: _Visibility unit:
ast: Unidá de _visibilidá

en: _Visit Weather.com
ast: _Visitar Weather.com

en: _Warn when battery charge drops to:
ast: _Avisar cuando la carga de la batería baxe hasta:

en: _Width:
ast: _Anchu:

en: _Wind speed unit:
ast: Unidá de la velocidá del _vientu:

en: _Write
ast: _Escritura

en: insert special character %s
ast: enxertar carauter especial %s

en: km
ast: Km

en: knots
ast: ñudos

en: meters
ast: metros

en: miles
ast: milles

en: milliseconds
ast: milisegundos

en: minutes
ast: minutos

en: none
ast: nengún

en: unknown
ast: desconocíu
