mate-calc 1.25.0 - en to ast translation catalogue (360 entries)

en:  in
ast:  en

en: Absolute Value
ast: Valor absolutu

en: Absolute value [|]
ast: Valor absolutu [|]

en: Accuracy value
ast: Valor de precisión

en: Add [+]
ast: Sumar [+]

en: Additional Functions
ast: Funciones adicionales

en: Algerian Dinar
ast: Dinar arxelín

en: Angle
ast: Ángulu

en: Angle units
ast: Unidaes d'ángulu

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
ast: Opciones de l'aplicación:
      -s, --solve <ecuación>          Resolver la ecuación proporcionada

en: Argument --solve requires an equation to solve
ast: Parámetru --resolver necesita una ecuación pa resolver

en: Argument not defined for zero
ast: L'argumentu nun ta definíu pa cero

en: Astronomical Units
ast: Unidaes astronómiques

en: Australian Dollar
ast: Dólar australianu

en: Automatic
ast: Automáticu

en: Bahraini Dinar
ast: Dinar baḥreiní

en: Binary
ast: Binariu

en: Boolean AND
ast: AND booleanu

en: Boolean AND is only defined for positive integers
ast: El AND booleanu namái ta definíu pa númberos enteros positivos

en: Boolean Exclusive OR
ast: OR esclusivu booleanu

en: Boolean NOT
ast: NOT booleanu

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
ast: El NOT booleanu namái ta definíu pa númberos enteros positivos

en: Boolean OR
ast: OR booleanu

en: Boolean OR is only defined for positive integers
ast: El OR booleanu namái ta definíu pa númberos enteros positivos

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
ast: El XOR booleanu namái ta definíu pa númberos enteros positivos

en: Botswana Pula
ast: Pula de Botsuana

en: Brazilian Real
ast: Real brasileñu

en: Brunei Dollar
ast: Dólar de Brunéi

en: Bulgarian Lev
ast: Lev búlgaru

en: Button mode
ast: Mou botón

en: CFA Franc
ast: Francu francés

en: C_alculate
ast: C_alcular

en: C_ost:
ast: C_ostu:

en: Calculate Result
ast: Calcular el resultáu

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
ast: Calcula la cantidá de pagos periódicos d'un préstamu, au los pagos fáense al términu de cada periodu de pagu.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
ast: Calcula la depreciación de la sovención d'un activu pa un periodu de tiempu especificáu, usando'l métodu de «Sumatoriu de los años-díxitos». Ésti métodu de depreciación acelera la tasa de depreciación, de tal mou que los mayores gastos de depreciación asoceden nos primeros años en cuantes de nos caberos. La vida útil ye'l númberu de periodos, xeneralmente años, sobro los cuales se deprecia un activu.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
ast: Calcula la depreciación sobro un activu pa un periodu de tiempu dau, usando'l métodu de depreciación de declinación duble.

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
ast: Calcula'l valor futuru d'una inversión basáu en series de pagos iguales a una tasa d'interés periódica sobro'l númberu de pagos periódicos nel plazu.

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
ast: Calcula'l númberu de periodos compuestos necesarios p'aumentar una inversión d'un valor presente a un valor futuru, a una tasa d'interés fixu por periodu compuestu.

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
ast: Calcula'l númberu de periodos de pagu necesarios durante'l plazu d'una anualidá ordinaria p'acumular un valor futuru, a una tasa d'interés periódica.

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
ast: Calcula l'interés periódicu necesariu p'aumentar una inversión a un valor futuru sobro'l númberu de periodos compuestos.

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
ast: Calcula'l valor presente d'una inversión basáu nuna serie de pagos iguales descontaos a una tasa d'interés periódica sobro'l númberu de periodos de pagu nel plazu.

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
ast: Calcula'l preciu de reventa d'un productu, basáu nel preciu del productu y el marxe d'ingresu brutu deseyáu.

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
ast: Calcula la depreciación llinial d'un activu por un periodu. El métodu de la depreciación llinial dixebra'l coste depreciable de mou igualitariu ente la vida útil d'un activu. La vida útil ye'l númberu de periodos, xeneralmente años, nos cuales l'activu depréciase.

en: Calculating
ast: Calculando

en: Calculator
ast: Calculadora

en: Canadian Dollar
ast: Dólar canadiense

en: Ceiling
ast: Techu

en: Centimeters
ast: Centímetros

en: Ch_aracter:
ast: C_aráuter

en: Chilean Peso
ast: Pesu chilenu

en: Chinese Yuan
ast: Yuan chinu

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Clear Display [Escape]
ast: Llimpiar la pantalla [Escape]

en: Colombian Peso
ast: Pesu colombianu

en: Complex argument
ast: Argumentu complexu

en: Complex conjugate
ast: Complexu conxugáu

en: Compounding Term
ast: Periodu d'interés compuestu

en: Cosine
ast: Cosenu

en: Croatian Kuna
ast: Kuna croata

en: Cubic Meters
ast: Metros cúbicos

en: Currency
ast: Moneda

en: Currency of the current calculation
ast: Divisa del cálculu actual

en: Currency to convert the current calculation into
ast: Divisa a la que convertir el cálculu actual

en: Czech Koruna
ast: Corona checa

en: Danish Krone
ast: Corona danesa

en: Days
ast: Díes

en: Degrees
ast: Graos

en: Displayed value not an integer
ast: El valor amosáu nun ye un enteru

en: Divide [/]
ast: Dividir [/]

en: Division by zero is undefined
ast: La división por cero nun ta definida

en: Double Declining Depreciation
ast: Depreciación declinación duble

en: Double-Declining Depreciation
ast: Depreciación de declinación duble

en: Duration
ast: Duración

en: End Group [)]
ast: Fin de bloque [)]

en: Engineering
ast: Inxeniería

en: Error: the number of periods must be positive
ast: Fallu: el númberu de periodos tien de ser positivu

en: Estonian Kroon
ast: Corona estoniana

en: Euler’s Number
ast: Númberu d'Euler

en: Exponent
ast: Esponente

en: Exponent [^ or **]
ast: Esponente [^ o **]

en: Factorize
ast: Factorizar

en: Factorize [Ctrl+F]
ast: Factorizar [Ctrl+F]

en: Fathoms
ast: Brazes

en: Feet
ast: Pies

en: Financial Term
ast: Plazu financieru

en: Fixed
ast: Fixu

en: Floor
ast: Suelu

en: Fractional Component
ast: Porción fraicional

en: Function '%s' is not defined
ast: La función «%s» nun ta definida

en: Future Value
ast: Valor futuru

en: Future _Value:
ast: _Valor futuru:

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
ast: Opciones de GTK+:
      --class=CLASE                   Clase de programa como s'usa pol xestor de ventanes
      --name=NOME                   Nome del programa como s'usa pol xestor de ventanes
      --screen=PANTALLA               Pantalla X qu'usar
      --sync                          Facer que les llamaes les X seyan síncrones
      --gtk-module=MÓDULOS            Cargar módulos GTK+ adicionales
      --g-fatal-warnings              Facer que tolos avisos seyan fatales

en: Gallons
ast: Galones

en: Gpm
ast: Mib

en: Gradians
ast: Gradianes

en: Grams
ast: Gramos

en: Gross Profit Margin
ast: Marxe d'ingresos brutos

en: Hectares
ast: Hectáries

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
ast: Opciones d'ayuda:
      -v, --version                   Amosar la versión de espublizamientu
      -h, -?, --help                  Amosar les opciones d'ayuda
      -help-all                       Amosar toles opciones d'ayuda
      -help-gtk                       Amosar les opciones de GTK+

en: Hong Kong Dollar
ast: Dólar de Ḥong Kong

en: Hours
ast: Hores

en: Hungarian Forint
ast: Florín húngaru

en: Hyperbolic Cosine
ast: Cosenu hiperbólicu

en: Hyperbolic Sine
ast: Senu hiperbólicu

en: Hyperbolic Tangent
ast: Tanxente hiperbólica

en: Icelandic Krona
ast: Corona islandesa

en: Imaginary Component
ast: Parte imaxinaria

en: Inches
ast: Pulgaes

en: Indian Rupee
ast: Rupia india

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
ast: Indica si hai qu'amosar nel valor cualesquier ceru escedente dempués del puntu del númberu.

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
ast: Indica si hai qu'amosar los separtadores de miles nos númberos grandes.

en: Indonesian Rupiah
ast: Rupia indonesia

en: Insert Character
ast: Inxertar caráuter

en: Insert Character Code
ast: Inxertar códigu de caráuter

en: Integer Component
ast: Porción entera

en: Inverse
ast: Inversu

en: Inverse Cosine
ast: Cosenu inversu

en: Inverse Sine
ast: Senu inversu

en: Inverse Tangent
ast: Tanxente inversa

en: Inverse [Ctrl+I]
ast: Inversu [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
ast: La inversa del cosenu nun ta definida pa valores fuera de [-1, 1]

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
ast: Nun se definió la inversa del cosenu hiperbólicu pa valores menores qu'ún

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
ast: La inversa del senu nun ta definida pa valores fuera de [-1, 1]

en: Iranian Rial
ast: Rial iraní

en: Israeli New Shekel
ast: Nuevu Shekel israelí

en: Japanese Yen
ast: Yen xaponés

en: Kazakhstani Tenge
ast: Tenge Kazakstani

en: Kilograms
ast: Kilogramos

en: Kilometers
ast: Quilómetros

en: Kuwaiti Dinar
ast: Dinar kuwaití

en: Latvian Lats
ast: Lats letón

en: Length
ast: Llonxitú

en: Libyan Dinar
ast: Dinar libiu

en: Light Years
ast: Años lluz

en: Lithuanian Litas
ast: Litas lituanu

en: Litres
ast: Llitros

en: Logarithm
ast: Logaritmu

en: Logarithm of zero is undefined
ast: El logaritmu de cero nun ta definíu

en: MATE Calculator
ast: Calculadora MATE

en: Malaysian Ringgit
ast: Ringgit malayu

en: Malformed expression
ast: Espresión malformada

en: Malformed expression at token '%s'
ast: Espresión mal formada nel token '%s'

en: Mauritian Rupee
ast: Rupia mauritana

en: Memory
ast: Memoria

en: Meters
ast: Metros

en: Mexican Peso
ast: Pesu mexicanu

en: Microlitres
ast: Microllitros

en: Micrometers
ast: Micrómetros

en: Microseconds
ast: Microsegundos

en: Miles
ast: Milles

en: Millilitres
ast: Mililitros

en: Millimeters
ast: Milímetros

en: Milliseconds
ast: Milisegundos

en: Minutes
ast: Minutos

en: Modulus divide
ast: División modular

en: Modulus division is only defined for integers
ast: La división modular namái ta definida pa enteros

en: Multiply [*]
ast: Multiplicar [*]

en: Nanometers
ast: Nanómetros

en: Natural Logarithm
ast: Logaritmu natural

en: Nautical Miles
ast: Milles náutiques

en: Need an integer to factorize
ast: Necesítase un enteru pa factorizar

en: Nepalese Rupee
ast: Rupia nepalí

en: New Romanian Leu
ast: Leu rumanu

en: New Turkish Lira
ast: Nueva lira turca

en: New Zealand Dollar
ast: Dólar neozelandés

en: No redo history
ast: Ensin historia de re-fechura

en: No sane value to bitwise shift
ast: Nun hai un valor bonu pa un desplazamientu de bits

en: No sane value to store
ast: Nun hai un valor bonu p'atroxar

en: No undo history
ast: Ensin historia de desfechura

en: Norwegian Krone
ast: Corona noruega

en: Number _Format:
ast: _Formatu numbéricu:

en: Number format
ast: Formatu numbéricu

en: Numeric Base
ast: Base numbérica

en: Omani Rial
ast: Rial omaní

en: Ones' Complement
ast: Complementu a ún

en: Ounces
ast: Onces

en: Overflow. Try a bigger word size
ast: Sobrecarga de búfer. Inténtalo con un tamañu de pallabra mayor

en: Pakistani Rupee
ast: Rupia paquistaní

en: Parsecs
ast: Pársecs

en: Payment Period
ast: Periodu de pagu

en: Percentage [%]
ast: Porcentaxe [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
ast: Fai cálculos aritméticos, científicos o financieros

en: Periodic Interest Rate
ast: Tasa periódica d'interés

en: Periodic Interest _Rate:
ast: _Tasa periódica d'interés:

en: Periodic Payment
ast: Pagu periódicu

en: Peruvian Nuevo Sol
ast: Nuevu sol peruanu

en: Philippine Peso
ast: Pesu filipín

en: Pints
ast: Pintes

en: Polish Zloty
ast: Zloty polacu

en: Pound Sterling
ast: Llibra esterlina

en: Pounds
ast: Llibres

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Present Value
ast: Valor presente

en: Present _Value:
ast: _Valor presente:

en: Pv
ast: VA

en: Qatari Riyal
ast: Riyal qatarí

en: Quarts
ast: Cuartos

en: Radians
ast: Radianes

en: Rate
ast: Tasa

en: Real Component
ast: Parte real

en: Root [Ctrl+R]
ast: Raíz [Ctrl+R]

en: Round
ast: Arredondiar

en: Russian Rouble
ast: Rublu rusu

en: Saudi Riyal
ast: Rial saudí

en: Scientific
ast: Científicu

en: Scientific Exponent
ast: Esponente científicu

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
ast: Esponente científicu [Ctrl+E]

en: Seconds
ast: Segundos

en: Shift Left
ast: Mayúscula esquierda

en: Shift Right
ast: Mayúscula drecha

en: Shift is only possible on integer values
ast: El desplazamientu namái ye posible en valores enteros

en: Show %d decimal _places
ast: Amosar %d deci_males

en: Show History
ast: Amosar historia

en: Show Thousands Separators
ast: Amosar separtador de miles

en: Show Trailing Zeroes
ast: Amosar los ceros que sobren

en: Show _thousands separators
ast: A_mosar separtador de miles

en: Show trailing _zeroes
ast: Amosar ceros _restantes

en: Sign
ast: Robla

en: Sine
ast: Senu

en: Singapore Dollar
ast: Dólar de Singapur

en: Sln
ast: Sen

en: Source currency
ast: Divisa d'orixe

en: Source units
ast: Unidaes d'orixe

en: South African Rand
ast: Rand sudafricanu

en: South Korean Won
ast: Won surcoreanu

en: Square Centimeters
ast: Centímetros cuadraos

en: Square Meters
ast: Metros cuadraos

en: Square Millimeters
ast: Milímetros cuadraos

en: Square [Ctrl+2]
ast: Cuadráu [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
ast: Raíz cuadrada [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
ast: Rupia de Sri Lanka

en: Start Group [(]
ast: Aniciu de bloque [(]

en: Straight Line Depreciation
ast: Depreciación llinial

en: Straight-Line Depreciation
ast: Deprecación llinial

en: Subscript mode [Alt]
ast: Mou subíndiz [Alt]

en: Subtract [-]
ast: Restar [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
ast: Sumatoriu de los años-díxitos de depreciación

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
ast: Sumatoriu de los años-díxitos de deprecación

en: Superscript mode [Ctrl]
ast: Mou superíndiz [Ctrl]

en: Swedish Krona
ast: Corona sueca

en: Swiss Franc
ast: Francu suizu

en: Switch conversion units
ast: Cambear unidaes de conversión

en: T&T Dollar (TTD)
ast: Dólar de Trinidá y Tobagu

en: Tangent
ast: Tanxente

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
ast: La tanxente nun ta definida p'ángulos múltiplos de π (180°) que tamién lo son de π∕2 (90°)

en: Target currency
ast: Divisa de destín

en: Target units
ast: Unidaes de destín

en: Temperature
ast: Temperatura

en: Term
ast: Términu

en: Thai Baht
ast: Baht tailandés

en: The angle units to use
ast: La unidá d'ángulu pa usar

en: The button mode
ast: El mou botón

en: The format to display numbers in
ast: El formatu nel qu'amosar los númberos

en: The number of digits displayed after the numeric point
ast: El númberu de díxitos amosaos dempués del puntu numbéricu

en: The numeric base
ast: La base numbérica

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
ast: La potencia de cero nun ta definida pa un esponente negativu

en: The size of the words used in bitwise operations
ast: El tamañu de les pallabres usaes nes operaciones bit a bit

en: Tonnes
ast: Tonelaes

en: Tunisian Dinar
ast: Dinar tunecín

en: Two's Complement
ast: Complementu a dos

en: UAE Dirham
ast: Dirḥam de los Emiratos Árabes Xuníos

en: US Dollar
ast: Dólar estaxunidense

en: Unable to open help file
ast: Nun pue abrise'l ficheru d'ayuda

en: Undo
ast: Desfacer

en: Undo [Ctrl+Z]
ast: Desfacer [Ctrl+Z]

en: Units of the current calculation
ast: Unidaes del cálculu actual

en: Units to convert the current calculation into
ast: Unidaes a les que convertir el cálculu actual

en: Unknown argument '%s'
ast: Parámetru «%s» desconocíu

en: Unknown conversion
ast: Conversión desconocida

en: Unknown variable '%s'
ast: Variable desconocida '%s'

en: Uruguayan Peso
ast: Pesu uruguayu

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
ast: Usu:
      %s — Facer cálculos matemáticos

en: Venezuelan Bolívar
ast: Bolívar venezolanu

en: Weight
ast: Pesu

en: Word _size:
ast: Tamañu de _pallabra:

en: Word size
ast: Tamañu de pallabra

en: Yards
ast: Yardes

en: Years
ast: Años

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Advanced
ast: _Avanzada

en: _Angle units:
ast: Unidaes d'_ángulu:

en: _Basic
ast: _Básica

en: _Calculator
ast: _Calculadora

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _Copy
ast: _Copiar

en: _Cost:
ast: _Costu:

en: _Financial
ast: _Financiera

en: _Future Value:
ast: Valor _futuru:

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Insert
ast: _Inxertar

en: _Life:
ast: _Vida:

en: _Margin:
ast: _Marxe:

en: _Mode
ast: _Mou

en: _Number of Periods:
ast: _Númberu de periodos:

en: _Paste
ast: A_pegar

en: _Period:
ast: _Períodu:

en: _Periodic Payment:
ast: _Pagu periódicu:

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Programming
ast: _Programador

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Redo
ast: _Refacer

en: _Salvage:
ast: _Recuperaos:

en: _Term:
ast: Pla_zu:

en: _Undo
ast: Desfacer

en: _View
ast: _Ver

en: asin
ast: asen

[ctx: unit-format]
en: %s au
ast: %s ua

[ctx: unit-format]
en: %s days
ast: %s díes

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
ast: %s graos

[ctx: unit-format]
en: %s ftm
ast: %s brz

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
ast: %s gradianes

[ctx: unit-format]
en: %s hours
ast: %s hores

[ctx: unit-format]
en: %s in
ast: %s pulg

[ctx: unit-format]
en: %s ly
ast: %s al

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
ast: %s minutos

[ctx: unit-format]
en: %s nm
ast: %s mn

[ctx: unit-format]
en: %s nmi
ast: %s mn

[ctx: unit-format]
en: %s radians
ast: %s radianes

[ctx: unit-format]
en: %s years
ast: %s años

[ctx: unit-symbols]
en: au
ast: ua

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
ast: centímetru,centímetros,cm,cms

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
ast: día,díes

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
ast: gradC,˚C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
ast: gradF,˚F

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra
ast: gradR,˚R,˚Ra

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
ast: grau,graos,grad

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
ast: braza,braces,fathom,fathoms,brz,ftm

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
ast: pie,pies,ft

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
ast: galón,galones,gal

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
ast: gradián,gradianes

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
ast: gramu,gramos,g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
ast: hectárea,hectárees,ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
ast: hora,hores

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
ast: pulgada,pulgaes,pulg

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
ast: quilogramu,quilogramos,kg,kgs

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
ast: quilómetru,quilómetros,km,kms

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
ast: añu lluz,años lluz,al

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
ast: llitru,llitros,L

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
ast: metru,metros,m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
ast: micrómetru,micrómetros,um

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
ast: microsegundu,microsegundos,us,μs

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
ast: milla,milles,mi

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
ast: milillitru,milillitros,mL,cm³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
ast: milímetru,milímetros,mm

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
ast: milisegundu,milisegundos,ms

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
ast: minutu,minutos

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
ast: nanómetru,nanómetros,nm

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
ast: onza,onzes,oz

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
ast: pársec,pársecs,pc

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
ast: pinta,pintes,pt

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
ast: llibra,llibres,lb

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
ast: cuartu,cuartos,qt

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
ast: radián,radianes,rad

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
ast: segundu,segundos,s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
ast: tonelada,tonelaes

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
ast: yarda,yardes,yd

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
ast: añu,años
