mate-desktop 1.25.0 - en to ast translation catalogue (199 entries)

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
ast: Una llista separada con '\n' de "nome:color" como se define na configuración de 'gtk-color-scheme'

en: About MATE
ast: Tocante a MATE

en: Allow postponing of breaks
ast: Permitir allanciar los descansos

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
ast: Argumentu usáu pa executar programes nel terminal definíu pola clave «exec».

en: Bad command (Exec) to launch
ast: Mal comandu (Exec) pa llanzar

en: Basename of the default theme used by gtk+.
ast: Nome base del tema predetermináu qu'usa gtk+.

en: Beep when a modifier is pressed.
ast: Pitar al calcar una tecla de modificador.

en: Break time
ast: Tiempu de descansu

en: Browser needs terminal
ast: El navegador necesita un terminal

en: Browser understands remote
ast: El navegador entiende la opción remota

en: Buttons Have Icons
ast: Los botones tienen iconos

en: CRTC %d cannot drive output %s
ast: el CRTC %d nun pue sacar la salida %s

en: CRTC %d does not support rotation=%s
ast: el CRTC %d nun tien sofitu pal xiru=%s

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
ast: CRTC %d: probando'l mou %dx%d@%dHz con salida en %dx%d@%dHz (pasada %d)

en: Calendar needs terminal
ast: El calendariu necesita un terminal

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
ast: Nun se ye p'atopar un terminal, va usase xterm inda si mesmo nun funciona

en: Cannot find file '%s'
ast: Nun se pue alcontrar el ficheru «%s»

en: Color Shading Type
ast: Tipu de solombráu de colores

en: Color _name:
ast: _Nome del color:

en: Current Color
ast: Color actual

en: Cursor Blink
ast: Parpaguéu del punteru

en: Cursor Blink Time
ast: Tiempu de parpaguéu del punteru

en: Default browser
ast: Navegador predetermináu

en: Default browser for all URLs.
ast: Navegador predetermináu pa toles URLs.

en: Default calendar
ast: Calendariu predetermináu

en: Default calendar application
ast: Aplicación de calendariu predeterminada

en: Default font
ast: Fonte predeterminada

en: Default mixer device
ast: Preséu mecedor predetermináu

en: Default mixer tracks
ast: Pistes predetermináes del mecedor

en: Default tasks
ast: Xeres predeterminaes

en: Default tasks application
ast: Aplicación pa xeres predeterminada

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
ast: Determina cómo renderizar la imaxe conseñada por wallpaper_filename. Los valores posibles son "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom" y "spanned".

en: Disable URL and MIME type handlers
ast: Desactivar remanadores d'URL y tipu MIME

en: Disable all external thumbnailers
ast: Desactivar tolos miniaturizadores esternos

en: Disable command line
ast: Desactivar llinia de comandos

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
ast: Desactivar si se calquen dos tecles al empar.

en: Disable lock screen
ast: Desactivar el candáu de pantalla

en: Disable print setup
ast: Desactivar la configuración de la imprentadora

en: Disable printing
ast: Desactivar imprentación

en: Disable saving files to disk
ast: Desactivar el guardáu de ficheros nel discu

en: Disable user switching
ast: Desactivar el trueque d'usuariu

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
ast: Nun aceutar una tecla como calcada a nun ser que se caltenga más de @delay milisegundos.

en: Document font
ast: Fonte del documentu

en: Draw Desktop Background
ast: Dibuxar fondu d'escritoriu

en: Enable Accessibility
ast: Activar accesibilidá

en: Enable Animations
ast: Activar animaciones

en: Enable ESD
ast: Activar l'ESD

en: Enable sound server startup.
ast: Activar l'entamu del sirvidor de soníu.

en: Error reading file '%s': %s
ast: Error al lleer l'archivu '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
ast: Error al rebobinar l'archivu '%s': %s

en: Exec Arguments
ast: Argumentos d'execución

en: File '%s' is not a regular file or directory.
ast: El ficheru '%s' nun ye un ficheru o direutoriu normal.

en: File Icon Theme
ast: Tema d'iconos de ficheros

en: File to use for the background image.
ast: Ficheru que se va usar pa la imaxe de fondu.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
ast: GNOME 2 foi l'escritoriu de Linux más popular, pero yá nun ta disponible... ¡MATE ta equí pa traete aquel mesmu escritoriu!

en: GTK IM Module
ast: Módulu GTK IM

en: GTK IM Preedit Style
ast: Estilu preedit de GTK IM

en: GTK IM Status Style
ast: Estilu del estáu de GTK IM

en: Gtk+ Theme
ast: Tema Gtk+

en: Have MATE draw the desktop background.
ast: Facer que MATE dibuxe'l fondu del escritoriu.

en: Help
ast: Ayuda

en: How long to accelerate in milliseconds
ast: Cuánto acelerar en milisegundos

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
ast: Cuántos milisegundos lleva dir dende 0 hasta la velocidá máxima.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
ast: Cuántos milisegundos esperar enantes de que funcionen les tecles de movimientu del mur.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
ast: Cuántos píxeles por segundu se mueven a velocidá máxima.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
ast: Como dar solombra a la color de fondu. Los valores posibles son "horizontal-gradient", "vertical-gradient", y "solid".

en: Icon Theme
ast: Tema d'iconos

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
ast: Inorar calcaos múltiples de la _mesma_ tecla demientres @delay milisegundos.

en: Initial delay in milliseconds
ast: Allancia d'aniciu en milisegundos

en: Input feedback sounds
ast: Soníos de retornu d'entrada

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
ast: Atayu de tecláu p'abrir les barres de menú.

en: Laptop
ast: Ordenador portátil

en: Learn more about MATE
ast: Deprende más so MATE

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
ast: Color cimera o esquierda al dibuxar los dilíos, o la color sólida.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
ast: Llonxitú del ciclu de parpaguéu del punteru, en milisegundos.

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
ast: Llista d'aplicaciones de teunoloxía d'asistencia qu'entamar al entrar nel escritoriu MATE.

en: List of symbolic names and color equivalents
ast: Llista de nomes simbólicos y equivalentes de color

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
ast: MATE incluye la mayor parte de lo que pues ver nun ordenador, incluyendo l'alministrador de ficheros, visor de documentos, visor d'imaxes, menús, y munches aplicaciones.

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
ast: MATE ye un entornu d'escritoriu llibre, usable, estable y accesible pa la familia de sistemes operativos asemeyaos a Unix.

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
ast: MATE ufre un escritoriu intuitivu y prestosu pa los usuarios de Linux usando les metáfores tradicionales.

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
ast: MATE va arrancar l'aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia a la movilidá demientres l'aniciu.

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
ast: MATE va arrancar l'aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia visual demientres l'aniciu.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
ast: Antigüedá máxima pa les miniatures de la caché, en díes. Ponlu a -1 pa desactivar la llimpieza.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
ast: Tamañu máximu de la caché de miniatures, en megabytes. Ponlu a -1 pa desactivar la llimpieza.

en: Menubar Detachable
ast: Barra de menú separtable

en: Menubar accelerator
ast: Acelerador de barra de menú

en: Menus Have Icons
ast: Los menús tienen iconos

en: Menus Have Tearoff
ast: Los menús tienen un tirador

en: Minimum interval in milliseconds
ast: Intervalu mínimu en milisegundos

en: Mirror Screens
ast: Espeyar pantalles

en: Module for GtkFileChooser
ast: Módulu pa GTKFileChooser

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Monospace font
ast: Triba de lletra monoespaciada

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
ast: Nome d'una triba de lletra monoespaciada (anchor fixu) pa usar en llugares como los terminales.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
ast: Nome del métodu d'entrada de GTK+ Preedit Style usáu por gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
ast: Nome del métodu d'entrada de GTK+ Status Style usáu por gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
ast: Nome de la tipografía predeterminada qu'usa gtk+.

en: Name of the default font used for reading documents.
ast: Nome de la triba de lletra por defeutu usada pa lleer documentos.

en: Name of the input method module used by GTK+.
ast: Nome del módulu de métodu d'entrada usau por GTK+.

en: No URL to launch
ast: Nun hai una URL que llanzar

en: No command (Exec) to launch
ast: Nun hai dengún comandu (Exec) pa llanzar

en: No filename to save to
ast: Nun hai nome de ficheru pa guardar

en: No name
ast: Ensin nome

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
ast: Númberu de minutos de tiempu pa tecliar enantes de qu'entame'l mou de descansu.

en: Number of minutes that the typing break should last.
ast: Númberu de minutos que tien que durar el descansu de tecliar.

en: Opacity with which to draw the background picture.
ast: Opacidá pa dibuxar la imaxe del fondu.

en: Pick a Color
ast: Escueyi un color

en: Picture Filename
ast: Nome del ficheru d'imaxe

en: Picture Opacity
ast: Opacidá de la imaxe

en: Picture Options
ast: Opciones d'imaxe

en: Pixels per seconds
ast: Píxeles por segundu

en: Preferred Mobility assistive technology application
ast: Aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia a la movilidá

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
ast: Aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia a la movilidá a usar p'aniciar sesión, menú o llinia de comandos.

en: Preferred Visual assistive technology application
ast: Aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia visual

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
ast: Torgar la execución de cualquier aplicación que remane URL o tipu MIME.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
ast: Torga l'accesu al terminal del usuariu o que conseñe una llinia d'ordes pa executase. Por exemplu, esto desactivaría l'accesu al diálogu del panel "Executar programa...".

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
ast: Torga que l'usuariu modifique los axustes d'impresión. Por exemplu, esto desactivaría l'accesu a los diálogos «Configurar impresión» de toles aplicaciones.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
ast: Torga que'l usuariu imprente. Por exemplu, esto desactivaría l'accesu a los diálogos «Imprentar» de toles aplicaciones.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
ast: Torga que'l usuariu atroxe ficheros nel discu. Por exemplu, esto desactivaría l'accesu a los diálogos «Guardar como» de toles aplicaciones.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
ast: Torga que l'usuariu cambée a otra cuenta mientres so sesión siga activa.

en: Primary Color
ast: Color primariu

en: RANDR extension is not present
ast: la estensión RANDR nun ta presente

en: Received invalid color data
ast: Recibió datos de color non válidos

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
ast: Color derecha o fondera al dibuxar los dilíos, nun se usa pa color sólida.

en: Secondary Color
ast: Color secundariu

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
ast: Conseña "true" pa desactivar tolos programes miniaturizadores esternos, independientemente de si tan activaos o desactivaos pel so lláu.

en: Show the 'Input Methods' menu
ast: Amosar el menú 'Métodos d'entrada'

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
ast: Amosar el menú 'Caráuter de control Unicode'

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
ast: Tamañu de los iconos nes barres de ferramientes, pue ser "small-toolbar" o "large-toolbar".

en: Sound theme name
ast: Nome del tema de soníos

en: Sounds for events
ast: Soníos pa los eventos

en: Start preferred Mobility assistive technology application
ast: Arrancar l'aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia a la movilidá

en: Start preferred Visual assistive technology application
ast: Entamar l'aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia visual

en: Starting %s
ast: Entamando %s

en: Startup Assistive Technology Applications
ast: Aplicaciones de teunoloxía d'asistencia nel aniciu

en: Status Bar on Right
ast: Barra d'estáu a mandrecha

en: Tasks needs terminal
ast: Les xeres necesiten un terminal

en: Terminal application
ast: Aplicación de terminal

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
ast: Programa de terminal a usar al aniciar aplicaciones que necesiten unu.

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
ast: Tema de soníu XDG a usar pa eventos de soníu.

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
ast: El preséu mecedor predetermináu usáu poles tecles multimedia.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
ast: Les pistes predetermináes del mecedor usáes poles tecles multimedia.

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
ast: El nome “MATE” vien de la yerba maté, una especie de carrascu nativu de la Suramérica subtropical. Les fueyes contienen cafeína y s'usen pa facer ferviatos y una bebida nomada mate.

en: The selected color
ast: El color esbilláu

en: The title of the color selection dialog
ast: El títulu del diálogu d'esbilla de color

en: Theme used for displaying file icons.
ast: Tema usáu p'amosar los iconos de ficheros.

en: Title
ast: Títulu

en: Toolbar Detachable
ast: Barra de ferramientes separtable

en: Toolbar Icon Size
ast: Tamañu de los iconos de la barra de ferramientes

en: Toolbar Style
ast: Estilu de la barra de ferramientes

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
ast: Estilu de la barra de ferramientes. Los valores válidos son "both", "both-horiz", "icons" y "text".

en: Trying modes for CRTC %d
ast: Probando moos pal CRTC %d

en: Type time
ast: Tiempu de tecléu

en: Unknown encoding of: %s
ast: Codificación desconocida de: %s

en: Unspecified
ast: Ensin especificar

en: Use Custom Font
ast: Usar fonte personalizada

en: Whether Applications should have accessibility support.
ast: Si les aplicaciones han tener sofitu pa accesibilidá.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
ast: Si hai qu'amosar les animaciones. Nota: Esta ye una clave global, camuda el comportamientu del xestor de ventanes, del panel, etc.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
ast: Si los botones puen amosar un iconu amás del testu del botón.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
ast: Si los menús puen amosar un iconu cabo una entrada de menú.

en: Whether menus should have a tearoff.
ast: Si los menús tendrán un tirador.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
ast: Indica si ta activáu el bloquéu del tecláu

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
ast: Indica si ta activáu el bloquéu del tecláu.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
ast: Indica si la pantalla de descansu de tecliar puede allanciase o non.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
ast: Si los menús de contestu de les entráes y les vistes de testu han d'ufrir camudar el métodu d'entrada.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
ast: Si los menús de contestu de les entráes y les vistes de testu han d'ufrir inxertar carauteres de control.

en: Whether the cursor should blink.
ast: Si'l punteru tien que parpaguiar.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
ast: Si'l navegador predetermináu necesita un terminal pa executase.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
ast: Si'l navegador predetermináu entiende netscape remote.

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
ast: Si l'aplicación predeterminada de calendariu necesita un terminal pa executase.

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
ast: Si l'aplicación predeterminada pa les xeres necesita un terminal pa executase.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
ast: Si l'usuariu pue soltar les barres de menú y moveles per ende.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
ast: Si l'usuariu pue soltar barres de ferramientes y moveles per ende.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
ast: Si s'amuesa un mididor a mandrecha na barra d'estáu.

en: Whether to play sounds on input events.
ast: Si se reproducen soníos nos eventos d'entrada.

en: Whether to play sounds on user events.
ast: Si se reproducen soníos nos eventos d'usuariu.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
ast: Si va usase una fonte personalizada nes aplicaciones gtk+.

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Copy
ast: _Copiar

en: _OK
ast: _Aceutar

en: _Palette:
ast: _Paleta:

en: _Value:
ast: _Valor:

en: cannot clone to output %s
ast: nun se pue clonar la salida %s

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
ast: nun se pudieron asignar CRTCs a salíes:
    %s

en: could not get information about CRTC %d
ast: nun se pudo algamar información del monitor %d

en: could not get information about output %d
ast: nun se pudo algamar información de la salida %d

en: could not get the range of screen sizes
ast: nun se pudo algamar el rangu de tamaños de pantalla

en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
ast: nun se pudieron algamar los recursos de paltalla (monitores, salídes, modos)

en: could not set the configuration for CRTC %d
ast: nun se pudo afitar la configuración pal monitor %d

en: minimum interval in milliseconds
ast: intervalu mínimu en milisegundos

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
ast: denguna de les configuraciones de pantalla guardaes coincide cola configuración activa

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
ast: dengún mou de los seleicionaos ye compatible colos moos posibles:
    %s

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
ast: la salida %s nun tien los mesmos parámetros qu'otra salida clonada:
    mou esistente = %d, mou nuevu = %d
    coordenaes esistentes = (%d, %d), coordenaes nueves = (%d, %d)
    xiru esistente = %s, xiru nuevu = %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
ast: la salida %s nun tien sofitu pal mou %dx%d@%dHz

en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
ast: la posición/tamañu pidía pal monitor %d ta fuera la llende permitida: posición=(%d, %d), tamañu=(%d, %d), másimu=(%d, %d)

en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
ast: el tamañu virtual pidíu nun concasa col tamañu disponible: pidíu=(%d, %d), mínimu=(%d, %d), másimu=(%d, %d)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
ast: error X nun remanáu mientres s'algamaba el rangu de tamaños de pantalla
