marco 1.25.0 - en to az translation catalogue (254 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
az: Quraşdırma bazasında tapılan "%s", "%s" qısa yolu üçün hökmlü qiymət deyil

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
az: Quraşdırma bazasında tapılan "%s" hökmlü siçan sür'ətləndiricisi deyil

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
az: "%s" fokus atributu üçün hökmlü qiymət deyil

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
az: "%s" ölçüləndirmə atributu üçün hökmlü vəziyyət deyil

en: "%s" is not a valid value for state attribute
az: "%s" vəziyyət atributu üçün hökmlü qiymət deyil

en: %g milliseconds to draw one window frame
az: bir pəncərə çərçivəsini göstərmək üçün %g millisaniyə

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
az: (Yazılmayıb) Naviqasiya tə'minatlar qaydasında işləyir, pəncərələr qaydasında yox

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
az: <%s> quruluşu "%s" tə'yin edilməyib

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
az: <%s> ya quruluşu ya da quruluşa malik olan valideyni bildirməlidir

en: <%s> name "%s" used a second time
az: <%s> ad "%s" iki dəfə işlədilib

en: <%s> parent "%s" has not been defined
az: <%s> valideyn "%s" tə'yin edilməyib

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
az: Bu örtük növü üçün <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> tə'yin edilməlidir

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
az: <marco_session> atribut görüldü yalnız onsuzda iclas ID'miz mövcuddur

en: A style called "%s" has not been defined
az: "%s" adlı tərz tə'yin edilməyib

en: Action on title bar double-click
az: Başlıq çubuğuna cüt tıqlama gedişatı

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
az: Alfa 0.0 (görünməz) və 1.0 (tamamilə qeyri-şəffaf) arasında olmalıdır, yalnız %g'dır

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
az: Alfa qiyməti "%s" 0.0 ilə 1.0 arasında deyil

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
az: Bucaq 0.0 və 360.0 arasında olmalıdır, yalnız %g'dır

en: Arrangement of buttons on the titlebar
az: Başlıq çubuğundakı düymələrin ardıcıllığı

en: Aspect ratio "%s" is unknown
az: "%s" nisbəti namə'lumdur

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
az: Bu məzmunda "%s" atributu <%s> elementi üçün hökmsüzdür

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
az: "%s" ayributu eyni <%s> elementi üstündə iki dəfə əvəz edilib

en: Automatically raises the focused window
az: Fokus sahibi olan pəncərəni avtomatik olaraq üstə gətirir

en: Bar
az: Çubuq

en: Benchmark
az: Sür'ət Sınağı

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
az: Qarışdırma formatı "blend/bg_color/fg_color/alpha"dır, "%s" formata uyğun gəlmir

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
az: Boolean qiymətlər "%s" yox, "true" ya da "false" olmalıdır

en: Border
az: Kənarlıq

en: Border "%s" is unknown
az: "%s" kənarı namə'lumdur

en: Border-only window
az: Ancaq kənarlığı olan pəncərə

en: Bug in window manager:
az: Pəncərə idarəçisində xəta:

en: Button Layouts
az: Düymə Düzülüşləri

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
az: %g düymə görünüş nisbəti səbəbsizdir

en: Button layout test %d
az: Düymə düzülüş sınağı %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
az: <button> elementi üçün iki draw_ops maliki oluna bilməz.

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
az: <menu_icon> elementi üçün iki draw_ops maliki oluna bilməz.

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
az: <piece> elementi üçün iki draw_ops maliki oluna bilməz.

en: Cancel
az: Ləğv Et

en: Close Window
az: Pəncərəni Bağla

en: Close window
az: Pəncərəni bağla

en: Commands to run in response to keybindings
az: Klaviatura qısa yollarına cavabla icra ediləcək əmrlər

en: Constant "%s" has already been defined
az: "%s" sabiti onsuzda tə'yin edilib

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
az: Birgə ifadə bu mətnin başında namə'lum idarəçiyə malikdir: "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
az: Birgə ifadə icazə verilməyən '%s' hərfini daxil edir

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
az: Birgə ifadə oxuna bilməyən '%s' üzən nöqtə daxil edir

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
az: Birgə ifadə oxuna bilməyən '%s' integer'ini daxil edir

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
az: Birgə ifadə operatorlara malik görünmür

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
az: Birgə ifadə operand yerinə idarəçi ilə sonlandı

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
az: Birgə ifadə açılmadan bağlanan qövsvari mö'tərizəyə malikdir

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
az: Birgə ifadə açılıb bağlanmayan qövsvari mö'tərizəyə malikdir

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
az: Birgə ifadə idarəçi gözləndiyi yerdə operand'a malikdir

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
az: Birgə ifadə namə'lum "%s" dəyişən ya da sabitə malikdir

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
az: Birgə ifadə operand gözlənildiyi yerdə "%s" idarəçisinə malikdir

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
az: Birgə ifadə "%c" ilə "%c" idarəçisi arasında operand'a malik deyil

en: Coordinate expression results in division by zero
az: Birgə ifadə sıfıra bölmə ilə nəticələnir

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
az: Birgə ifadə üzən-nöqtə ədədi üstündə mod idarəçisini işlətməyə cəhd edir

en: Coordinate expression was empty or not understood
az: Birgə ifadə boş idi ya da başa düşülmədi

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
az: %d ekranı "%s" displeyi üstündə pəncərə idarəçisi seçimi alına bilmədi

en: Could not create directory '%s': %s
az: '%s' cərgəsi yaradıla bilmir: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
az: '%s' iclas faylı yazmaq üçün açıla bilmir: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
az: "%s" üzən nöqtə olaraq oxuna bilmədi

en: Could not parse "%s" as an integer
az: "%s" integer olaraq oxuna bilmədi

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
az: Qarışıq rəngdəki alfa qiyməti "%s" oxuna bilmədi

en: Could not parse color "%s"
az: "%s" rəngi oxuna bilmədi

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
az: Bükülmüş rəngdəki "%s" bükmə faktoru oxuna bilmədi

en: Current theme
az: Hazırkı örtük

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
az: Avtomatik üstə gəlmə xassəsi üçün millisaniyə olaraq gecikmə

en: Desktop
az: İş Masası

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
az: Eşidilən bip səslərini proqramların ya da sistemin çala bilməsinini müəyyən edir; 'sakit bipləri' fəallaşdırmaq üçün 'əyani zəng' ilə bərabər istifadə edilə bilər.

en: Dialog Box
az: Dialoq Qutusu

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
az: <%s> elementi üçün "%s" oxu başa düşülmədi

en: Did not understand color component "%s" in color specification
az: Rəng spesifikasiyasındakı "%s" rəng tərkib hissəsi başa düşülmədi

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
az: <%s> elementi üçün "%s" doldurma növü başa düşülmədi

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
az: <%s> elementi üçün "%s" kölgəsi başa düşülmədi

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
az: <%s> elementi üçün "%s" vəziyyəti başa düşülmədi

en: Did not understand state "%s" in color specification
az: Rəng spesifikasiyasındakı "%s" vəziyyəti başa düşülmədi

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
az: "%s" qatarının sonundakı "%s" hərfləri başa düşülmədi

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
az: Rəng keçiş növü üçün "%s" qiyməti başa düşülmədi

en: Disable connection to session manager
az: Gedişat idarəçisinə bağlantıya mane ol

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
az: Köhnə pozulmuş tə'minatların pis xassələrini qeyri-fəallaşdırır

en: Distance "%s" is unknown
az: "%s" uzaqlığı namə'lumdur

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
az: %d çərçivə %g alıcı-tərəfli saniyədə göstərildi (çərçivə başına %g millisaniyə) və X vericisi mənbələri də daxil edilərək %g divar saadı saniyəsi (çərçivə başına  %g millisaniyə)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
az: <%s> elementinin <%s> altında olmasına icazə verilmir

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
az: <%s> ielementi <%s> elementinin içində yer ala bilməz

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
az: <%s> elementi <constant> elementinin içində yer ala bilməz

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
az: <%s> elementi distance/border/aspect_ratio elementinin içində yer ala bilməz

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
az: <%s> elementi draw gedişat elementinin içində yer ala bilməz

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
az: <%s> elementi name/author/date/description elementinin içində yer ala bilməz

en: Enable Visual Bell
az: Əyani Zəngi Fəallaşdır

en: Error closing session file '%s': %s
az: '%s' iclas faylı bağlama xətası: %s

en: Error loading theme: %s
az: Örtük yükləmə xətası: %s

en: Error writing session file '%s': %s
az: '%s' iclas faylı yazma xətası: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
az: %s qeyd faylı üstündə fdopen() bacarılmadı : %s

en: Failed to get hostname: %s
az: Verici adı alına bilmədi: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
az: "%s" örtüyü yüklənə bilmədi: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
az: X Window System displeyi '%s' açıla bilmədi

en: Failed to open debug log: %s
az: Xəta ayırma qeydi %s açıla bilmədi

en: Failed to parse saved session file: %s
az: Qeyd edilmiş iclas faylı darana bilmədi: %s

en: Failed to restart: %s
az: Yenidən başladıla bilmədi: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
az: Örtük qovluğu oxuna bilmədi: %s

en: Fake menu item %d
az: Yalançı menyu üzvü %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
az: Çərçivə quruluşu düymələrin böyüklüyünü bildirmir

en: Frame style already has a button for function %s state %s
az: Çərçivə tərzi %s funksiyası %s vəziyyəti üçün onsuzda düyməyə malikdir

en: Frame style already has a piece at position %s
az: Çərçivə tərzi %s mövqeyində onsuzda parçaya malikdir

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
az: GTK rəng spesifikasiyasında vəziyyətdən sonra mö'tərizə bağlanmalıdır, mis. gtk:fg[NORMAL] burada NORMAL vəziyyətdir; "%s" oxuna bilmədi

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
az: GTK rəng spesifikasiyasında vəziyyət mö'tərizə içində olmalıdır, mis.gtk:fg[NORMAL] burada NORMAL vəziyyətdir; "%s" oxuna bilmədi

en: Gradients should have at least two colors
az: Rəng keçişləri ən az iki rəngə malik olmalıdır

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
az: Seçilidirsə, titlebar_font seçimini rədd et və pəncərə başlıqları üçün proqramların standart yazı növünü işlət.

en: If true, trade off usability for less resource usage
az: Əgər true isə, daha az ehtiyat/mənbə işlət

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
az: draw_ops "%s"ları burada daxil etmək sirkular bağları yaradacaqdır

en: Integer %ld is too large, current max is %d
az: %ld integeri çox böyükdür, hazırkı maksimal qiymət %d'dır

en: Integer %ld must be positive
az: %ld integeri müsbət olmalıdır

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
az: Hökmsüz başlıq ölçüsü "%s" (bunlardan biri olmalıdır: xx-small,x-small, small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Large Title Font
az: Geniş Başlıq Yazı Növü

en: Line %d character %d: %s
az: Sətir %d hərf %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
az: "%s" örtüyü %g saniyədə yükləndi

en: Lower window below other windows
az: Pəncərənin digər pəncərələrin arxasına qoy

en: Ma_ximize
az: _Böyüt

en: Make X calls synchronous
az: X çağrılarını sinxronlaşdır

en: Marco was compiled without support for verbose mode
az: Marco interaaktiv mod dəstəyi olmadan dərlənib

en: Maximize Window
az: Pəncərəni Böyüt

en: Maximize window
az: Pəncərəni böyüt

en: Maximize window horizontally
az: Pəncərəni üfqi istiqamətdə böyüt

en: Maximize window vertically
az: Pəncərəni şaquli istiqamətdə böyüt

en: Mi_nimize
az: _Kiçilt

en: Minimize Window
az: Pəncərəni Kiçilt

en: Minimize window
az: Pəncərəni kiçilt

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
az: Əksik <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Modal Dialog Box
az: Modal Dialoq Qutusu

en: Modifier to use for modified window click actions
az: Dəyişdirilmiş pəncərə tıqlama gedişatları üçün istifadə ediləcək düymə

en: Move backward between panels and the desktop immediately
az: Panellər və masa üstü arasında cəld geri hərəkət et

en: Move between panels and the desktop immediately
az: Panellər və masa üstü arasında cəld hərəkət et

en: Move between windows immediately
az: Pəncərələr arasında cəld hərəkət et

en: Move to Another _Workspace
az: Başqa _İş Sahəsinə Daşı

en: Move to Workspace R_ight
az: S_ağdakı İş Sahəsinə Daşı

en: Move to Workspace _Down
az: _Altdakı İş Sahəsinə Daşı

en: Move to Workspace _Left
az: S_oldakı İş Sahəsinə Daşı

en: Move to Workspace _Up
az: Ü_stdəki İş Sahəsinə Daşı

en: Move window
az: Pəncərəni daşı

en: Move window one workspace down
az: Pəncərəni bir iş sahəsi aşağı daşı

en: Move window one workspace to the left
az: Pəncərəni bir iş sahəsi sola daşı

en: Move window one workspace to the right
az: Pəncərəni bir iş sahəsi sağa daşı

en: Move window one workspace up
az: Pəncərəni bir iş sahəsi yuxarı daşı

en: Move window to workspace 1
az: Pəncərəni 1-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 10
az: Pəncərəni 10-cu iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 11
az: Pəncərəni 11-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 12
az: Pəncərəni 12-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 2
az: Pəncərəni 2-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 3
az: Pəncərəni 3-cü iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 4
az: Pəncərəni 4-cü iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 5
az: Pəncərəni 5-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 6
az: Pəncərəni 6-cı iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 7
az: Pəncərəni 7-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 8
az: Pəncərəni 8-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 9
az: Pəncərəni 9-cu iş sahəsinə daşı

en: Name of workspace
az: İş sahəsinin adı

en: No <%s> set for theme "%s"
az: "%s" örtüyü üçün <%s> tə'yin edilməyib

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
az: "%s" adında heç bir <draw_ops> tə'yin edilməyib

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
az: "%s" adlı heç bir <draw_ops> tə'yin edilməyib

en: No command %d has been defined.
az: %d əmri tə'yin edilməyib.

en: No draw_ops provided for button
az: Düymə üçün draw_ops verilməyib

en: No draw_ops provided for frame piece
az: Çərçivə hissəsi üçün draw_ops verilməyib

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
az: "%s" örtüyündə "%s" pəncərə növü üçün heç bir çərçivə tərzi tə'yin edilməyib. <window type="%s" style_set="whatever"/> elementini əlavə edin

en: No text is allowed inside element <%s>
az: <%s> elementi içində mətnə icazə yoxdur

en: Normal Application Window
az: Normal Tə'minat Pəncərəsi

en: Normal Title Font
az: Normal Başlıq Yazı Növü

en: Number of workspaces
az: İş sahələri ədədi

en: Opened log file %s
az: %s qeyd faylı açıldı

en: Print version
az: Çap buraxılışı

en: Raise window above other windows
az: Pəncərəni digər pəncərələrin üstünə gətir

en: Resize window
az: Pəncərəni ölçüləndir

en: Roll _Up
az: _Üstə Bur

en: Run a defined command
az: Tə'yin edilmiş əmri icra et

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
az: %d ekranı "%s" displeyində onsuz da pəncərə idarəçisinə malikdir

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
az: %d ekranı "%s" displeyində onsuz da pəncərə idarəçisinə malikdir; hazırkı pəncərə idarəçisini əvəz etmək üçün --replace seçimini işlətməyi sınayın.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
az: %d ekranı '%s' displeyində hökmsüzdür

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
az: Bükülmüş rəngdəki bükmə faktoru "%s" mənfidir

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
az: Bükmə formatı "shade/base_color/factor"dır, "%s" formata uyğun gəlmir

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
az: <%s> elementi üçün maksimumlaşdırılmış və bükülmüş vəziyyətlər üçün "resize" atributu olmamalıdır.

en: Small Title Font
az: Kiçik Başlıq Yazı Növü

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
az: Başqa bir proqram hazırda %s açarını %x modifayrlı bağlayıcı olaraq işlədir

en: Specify session management ID
az: Gedişat IDsini göstər

en: Style has already been specified for state %s focus %s
az: Tərz onsuzda %s vəziyyəti və %s fokusu üçün tə'yin edilib

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
az: Tərz onsuzda %s vəziyyəti, %s ölçüləndirməsi və %s fokusu üçün tə'yin edilib

en: Switch to workspace 1
az: 1-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 10
az: 10-cu iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 11
az: 11-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 12
az: 12-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 2
az: 2-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 3
az: 3-cü iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 4
az: 4-cü iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 5
az: 5-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 6
az: 6-cı iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 7
az: 7-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 8
az: 8-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 9
az: 9-cu iş sahəsinə keç

en: System Bell is Audible
az: Sistem Zəngi Eşidilsin

en: Take a screenshot
az: Ekran görüntüsünü al

en: Take a screenshot of a window
az: Pəncərənin görüntüsünü al

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
az: Marco'yə sistem ya da başqa proqramın səsinin çaldığını əyani şəkildə necə bildiriləcəyini müəyyən edir. Hazırda iki qiymət mümkündür. "fullscreen" tam ekran modunda ikən proqramın yanıb sönməyə məcbur edir. "frame_flash" isə siqnalı göndərən proqramın etiket çubuğunu yanıb sönməyə məcbur edir. Əgər səsi çalan proqram mə'lum deyilsə, hazırda fokusa malik olan pəncərənin etiket çubuğu yanıb sönəcək.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
az: /apps/marco/global_keybindings/run_command_N açarları bu əmrlərə uyğun gələn qısa yolları müəyyən edir. run_command_N üçün klaviatura qısa yoluna basaraq command_N icra edilə bilər.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
az: /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot açarı, buaçar ilə müəyyən edilən əmri icra edən qısa yolu müəyyən edir.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
az: /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot açarı, buaçar ilə müəyyən edilən əmri icra edən qısa yolu müəyyən edir.

en: The name of a workspace.
az: İş sahəsinin adı.

en: The screenshot command
az: Ekran görüntüsü əmri

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
az: Örtük pəncərə kənarlarının, başlıq çubuqlarının və s. görünüşünü müəyyən edir.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
az: auto_raise true seçilidirsə, pəncərəni üstə gətirmədən əvvəlki gecikmə. Bu gecikmə saniyənin mində biri ilə ölçülür.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
az: Pəncərə fokusu pəncərələrin necə fəal vəziyyətə keçəcəklərini müəyyən edir. Üç mümkün qiymət ala bilər;"click" - pəncərəyə fokus vermək üçün ona tıqlamaq lazımdır, "sloppy" - pəncərəyə fokus vermək üçün siçanın pəncərənin sahəsinə daxil olması lazımdır, "mouse" - siçan pəncərə sahəsinə daxil olanda pəncərə fokusa malik olacaq, siçan pəncərə sahəsindən çıxanda isə fokusu itirəcəkdir.

en: The window screenshot command
az: Pəncərə görüntüsü əmri

en: This is a sample message in a sample dialog
az: Bu, nümunə dialoq içindəki nümunə ismarışdır

en: Toggle fullscreen mode
az: Tam ekran nümayiş modunu aç

en: Toggle maximization state
az: Maksimumlaşdırma vəziyyətini aç

en: Toggle shaded state
az: Burulu vəziyyəti aç

en: Torn-off Menu
az: Ayırılan Menyu

en: Unknown element %s
az: Namə'lum %s elementi

en: Unknown function "%s" for button
az: Düymə üçün namə'lum "%s" funksiya

en: Unknown position "%s" for frame piece
az: Çərçivə parçası üçün namə'lum "%s" mövqeyi

en: Unknown state "%s" for button
az: Düymə üçün namə'lum "%s" vəziyyəti

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
az: <%s> elementi üstündə namə'lum "%s" style_set

en: Unknown type "%s" on <%s> element
az: <%s> elementi üstündə namə'lum "%s" növü

en: Unma_ximize
az: _Balacalaşdır

en: Usage: %s
az: İstifadə Qaydası: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
az: İstifadə qaydası: marco-theme-viewer [ÖRTÜKADI]

en: Use standard system font in window titles
az: Pəncərə başlıqlarında standart sistem yazı növünü işlət

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
az: İstifadəçi tə'yinli sabitlər böyük hərflə başlamalıdır; "%s" isə başlamır

en: Utility Palette
az: Vasitə Palitrası

en: Visual Bell Type
az: Əyani Zəng Növü

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
az: %s pəncərəsi özünə SM_CLIENT_ID tə'yin edir, yalnız ICCCM'də bildirilib ki bu WM_CLIENT_LEADER pəncərəsinə tə'yin edilməlidir.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
az: %s pəncərəsi ölçüləndirilə bilmədiyini MWM ehkamı ilə bildirir, yalnız minimal. %d x %d və maksimal %d x %d böyüklüyünü alır; buna bir mə'na verə bilmirəm.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
az: 0x%lx pəncərəsi %s xassəsinə malikdir.
    Əslində %s formatında %d gözlənirdi yalnız alınan növ
    %s formatında %d n_items'lər %d alındı.
    Bu böyük ehtimalla proqram xətasıdır, pəncərə idarəçisinin xətası deyil.
    Pəncərənin başlığı="%s" sinifi="%s" adı="%s"

en: Window Menu
az: Pəncərə Menyusu

en: Window Title Goes Here
az: Pəncərə Başlığı Burada Yer Alır

en: Window focus mode
az: Pəncərə Fokus Modu

en: Window manager error:
az: Pəncərə idarəçisi xətası:

en: Window manager warning:
az: Pəncərə idarəçisi xəbərdarlığı:

en: Window manager:
az: Pəncərə idarəçisi:

en: Window title font
az: Pəncərə başlığının yazı növü

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
az: "%s" pəncərə növü onsuzda tərz dəstəsinə verilib

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
az: Xarab tə'minatlar üçün düzəltmə qeyri-fəaldır. Bə'zi proqramlar düzgündavranmaya bilər.

en: Workspace %d
az: İş Sahəsi %d

en: Workspace %s%d
az: İş Sahəsi %s%d

en: Workspace 1_0
az: İş Sahəsi 1_0

en: _Close
az: _Bağla

en: _Force Quit
az: Çixmağa _Məcbur Et

en: _Move
az: _Daşı

en: _Resize
az: Ö_lçüləndir

en: _Unroll
az: _Geri bur

en: bottom
az: alt

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
az: çərçivə quruluşu "%s" ölçüsünü bildirmir

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
az: çərçivə quruluşu "%s" ölçüsünü "%s" kənarı üçün bildirmir

en: left
az: sol

en: nested <window> tag
az: yuvalanmış <window> teqi

en: right
az: sağ

en: top
az: üst
