mate-terminal 1.25.0 - en to az translation catalogue (316 entries)

en: "%s" option given twice for the same window
az: "%s" seçimi eyni pəncərə üçün iki dəfə bildirilib

en: <b>Command</b>
az: <b>Əmr</b>

en: <b>Palette</b>
az: <b>Palitra</b>

en: <b>Title</b>
az: <b>Başlıq</b>

en: <small><i>Maximum</i></small>
az: <small><i>Maksimal</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
az: <small><i>Yoxdur</i></small>

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
az: Rəsmin nə qədər tündləşdiriləcəyini müəyyən edən 0.0 ilə 1.0 arasındakı qiymət. 0.0 tündləşdirmə yoxdur deməkdir, 1.0 tamamilə tünd deməkdir.

en: A_vailable encodings:
az: _Mövcud kodlamalar:

en: Add or Remove Terminal Encodings
az: Terminal Kodlamaları Əlavə Et ya da Sil

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
az: Pango yazı növü adı. Məsələn: "Sans 12"ya da "Monospace Bold 14".

en: Arabic
az: Ərəbcə

en: Armenian
az: Ermənicə

en: Background
az: Arxa plan

en: Background image
az: Arxa plan rəsmi

en: Background image _scrolls
az: Arxa plan rəsmi _sürüşsün

en: Background type
az: Arxa plan növü

en: Baltic
az: Baltik

en: Black on light yellow
az: Açıq sarı üstündə qara ilə

en: Black on white
az: Ağ üstündə Qara ilə

en: Built-in _schemes:
az: _Mövcud sxemlər:

en: C_lose Tab
az: Sək_məni Bağla

en: C_reate
az: _Yarat

en: Celtic
az: Seltik dili

en: Central European
az: Mərkəzi Avropa

en: Change _Profile
az: _Profili Dəyişdir

en: Characters that are considered "part of a word"
az: "sözün parçası" qəbul edilən hərflər

en: Chinese Simplified
az: Bəsidləşdirilmiş Çin dili

en: Chinese Traditional
az: Ənənəvi Çin dili

en: Choose base profile
az: Ön qurğulu profili seçin

en: Click button to choose profile
az: Profil esçmək üçün düyməyə basın

en: Close Tab
az: Səkməni Bağla

en: Close Window
az: Pəncərəni Bağla

en: Colors
az: Rənglər

en: Compatibility
az: Uyumluluq

en: Contents
az: Məzmun

en: Copy
az: Köçür

en: Croatian
az: Xorvat dili

en: Current Locale
az: Hazırkı Yerli Qurğular

en: Custom
az: Xüsusi

en: Custom co_mmand:
az: Xüsusi ə_mr:

en: Custom command to use instead of the shell
az: Qabıq yerinə istifadə ediləcək xüsusi əmr

en: Cyrillic
az: Kiril

en: Cyrillic/Russian
az: Kiril/Rus dili

en: Cyrillic/Ukrainian
az: Kiril/Ukrayna dili

en: DIRNAME
az: CƏRGƏADI

en: Default color of terminal background
az: Terminalın ön qurğulu arxa plan rəngi

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
az: Terminal arxa planının ön qurğulu rəngi. HTML tərzi HEX ədədlər ya da "red" kimi rəng adı işlədilə bilər.

en: Default color of text in the terminal
az: Terminaldakı mətnin ön qurğulu rəngi

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
az: Terminaldakı mətnin ön qurğulu rəngi. HTML tərzi HEX ədədlər ya da "red" kimi rəng adı işlədilə bilər.

en: Delete Profile
az: Profili Sil

en: Disable connection to session manager
az: Gedişat idarəçisinə bağlantıya mane ol

en: Disabled
az: Bağlı

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
az: Aktivasiya ad vericisinə qeyd etmə, fəal terminalı yenidən işlətmə.

en: E_ncodings shown in menu:
az: Menyuda göstərilən ko_dlamalar:

en: Edit
az: Düzəlt

en: Effect of the Backspace key
az: Backspace düyməsinin tə'siri

en: Effect of the Delete key
az: Delete düyməsinin tə'siri

en: Escape sequence
az: Çıxış ardıcıllığı

en: Exit the terminal
az: Terminaldan Çıx

en: FILE
az: FAYL

en: File
az: Fayl

en: Filename of a background image.
az: Arxa plan rəsminin fayl adı.

en: Find
az: Axtar

en: Find Ne_xt
az: _Sonrakını Tap

en: Find Pre_vious
az: Ə_vvəlkini Tap

en: Font
az: Yazı Növü

en: Full Screen
az: Tam Ekran

en: GEOMETRY
az: QURULUŞ

en: General
az: Ümumi

en: Georgian
az: Gürcücə

en: Go to _Line...
az: Sətirə _Get...

en: Gray on black
az: Qara üstündə boz

en: Greek
az: Yunan

en: Green on black
az: Qara üstündə yaşıl

en: Gujarati
az: Gujaraticə

en: Gurmukhi
az: Gurmukhicə

en: Hebrew
az: Yəhudicə

en: Hebrew Visual
az: Əyani Yəhudi dili

en: Help
az: Yardım

en: Hide and Show menubar
az: Menyu Çubuğunu Gizlə və Göstər

en: Hindi
az: Hindi dili

en: Hold the terminal open
az: Terminalı açıq tut

en: How much to darken the background image
az: Arxa plan rəsminin nə qədər tüntləşdiriləcəyi

en: Human-readable name of the profile
az: Profilin insan tərəfindən oxuna bilən adı

en: Human-readable name of the profile.
az: Profilin insan tərəfindən oxuna bilən adı.

en: Icelandic
az: İslandiya dili

en: Icon for terminal window
az: Terminal pəncərəsi üçün timsal

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
az: Bu profili daxil edən səkmə/pəncərələr üçün timsal.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
az: Əgər terminaltadı tə'minat başlığı seçirsə, dinamik olaraq seçilən başlıq quraşdırılar başlığı silə bilər, ondan əvvəl gələ bilər, ondan sonra gələ bilər ya da onu əvəz edə bilər. Mümkün qiymətlər: "replace", "before", "after", və "ignore"

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
az: Seçilidirsə, terminaldakı tə'minatlara yazını qalın etmə icazəsi ver.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
az: Seçilidirsə, tə'minatlar terminal zənginə Escape sekvensi verəndə səs çıxartma.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
az: Seçilidirsə, düyməyə basaraq sürüşdürmə çubuğu ən alta gətirilə bilər.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
az: Seçilidirsə, yazı ilə bərabər arxa plan rəsmini də sürüşdür. Əks halda isə, rəsmi sabit tut və mətni onun üstündə sürüşdür.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
az: Seçilidirsə, terminal içindəki əmr giriş qabığı olaraq icra ediləcək.

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
az: Seçilidirsə, terminal masa üstünün ön qurğulu tə'yin edilmiş sabit enli yazı növünü işlədəcək.

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
az: Seçilidirsə, istifadəçi tə'yinli rənglər yerinə mətn giriş qutuları üçün işlədilən rəng sxemi terminal üçün də istifadə ediləcək.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
az: Seçilidirsə, xüsusi_əmr qurğusunun qiyməti qabıq icrası yerinə istifadə ediləcək.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
az: Seçilidirsə, terminaldakı hər yeni çıxışda, terminal aşağı sürüşəcək.

en: Images
az: Rəsmlər

en: Initial _title:
az: İlk _başlıq:

en: Invalid geometry string "%s"
az: Hökmsüz həndəsə qatarı "%s"

en: Japanese
az: Yapon dili

en: Keyboard Shortcuts
az: Klaviatura Qısa Yolları

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Profil yaradma dialoqunu göstərmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Səkməni bağlamaq üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Pəncərəni bağlamaq üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Seçili mətni ara yaddaşa köçürmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Yardımı başladmaq üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Yazı növünü böyütmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Yazı növünü kiçiltmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Yazı növünü normal böyüklüyə gətirmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Yeni səkmə açmaq üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Yeni pəncərə açmaq üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Birinci səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Onuncu səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: On birinci səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: On ikinici səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: İkinci səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Üçüncü səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Dördüncü səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Beşinci səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Altıncı səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Yeddinci səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Səkkizinci səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Doqquzuncu səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Tam ekran moduna keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Terminalı sıfırlamaq və təmizləmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Terminalı sıfırlamaq üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Terminala başlıq vermək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Sonrakı səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Öncəki səkməyə keçmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
az: Menyu çubuğunu gizlədib göstərmək üçün sür'ətləndirici düymə. Əgər bu seçimi "disabled" olaraq müəyyən etsəniz, bu gedişat üçün heç bir qısa yol mövcud olmayacaqdır.

en: Keyboard shortcut to close a tab
az: Səkməni bağlamaq üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to close a window
az: Pəncərəni bağlamaq klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to copy text
az: Mətni köçürmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to create a new profile
az: Yeni profil yaradmaq üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to launch help
az: Yardımı işə salmaq üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to make font larger
az: Yazı növünü böyütmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
az: Yazı növünü normal böyüklüyə gətirmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to make font smaller
az: Yazı növünü kiçiltmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to open a new tab
az: Yeni səkmə açmaq üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to open a new window
az: Yeni pəncərə açmaq üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to paste text
az: Mətni yapışdırmaq üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
az: Terminalı sıfırlamaq və təmizləmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
az: Terminalı sıfırlamaq üçün üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
az: Terminal başlığını dəyişdirmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
az: Birinci səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
az: Onuncu səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
az: On birinci səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
az: On ikinci səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
az: İkinci səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
az: Üçüncü səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
az: Dördüncü səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
az: Beşinci səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
az: Altıncı səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
az: Yeddinci səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
az: Səkkizinci səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
az: Doqquzuncu səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
az: Sonrakı səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
az: Öncəki səkməyə keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
az: Tam ekran moduna keçmək üçün klaviatura qısa yolu

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
az: Menyu çubuğunun göstərilməsi üçün klaviatura qısa yolu

en: Korean
az: Koreya dili

en: Linux console
az: Linuks Konsolu

en: List of available encodings
az: Mövcud kodlamalar siyahısı

en: List of profiles
az: Profil siyahısı

en: MATE Terminal
az: MATE Terminalı

en: Match _entire word only
az: Yalnız _bütün sözü uyğunlaşdır

en: New Profile
az: Yeni Profil

en: New Tab
az: Yeni Tab

en: New Window
az: Yeni Pəncərə

en: Nordic
az: Nordik dili

en: Normal Size
az: Normal Böyüklük

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
az: Əsasən menyu çubuğuna F10 düyməsi ilə yetişə bilərsiniz. Bunu gtkrc vasitəsiylə də xüsusiləşdirə bilərsiniz. (gtk-menu-bar-accel = "düymə"). Bu seçim, standart menyu çubuğu qısa yolunu bağlama imkanı verir.

en: Number of lines to keep in scrollback
az: Arxaya sürüşmədə saxlanılacaq sətir miqdarı

en: On the left side
az: Sol tərəfdə

en: On the right side
az: Sağ tərəfdə

en: Open Ta_b
az: Sə_kmə Aç

en: Open _Terminal
az: _Terminal Aç

en: Palette for terminal applications
az: Terminal tə'minatları üçün palitra

en: Paste
az: Yapışdır

en: Persian
az: Fars dili

en: Position of the scrollbar
az: Sürüşmə çubuğunun mövqeyi

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
az: Mümkün qiymətlər: "close" terminalı bağlamaq üçün, və "restart" əmri yenidən başlatmaq üçün.

en: Profile Editor
az: Profil Editoru

en: Profile _name:
az: Profil _adı:

en: Profile list
az: Profil siyahısı

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
az: Yeni pəncərə ya da səkmə açarkən istifadə ediləcək profil. profile_list'də yer almalıdır.

en: Profile to use for new terminals
az: Yeni terminal işə salınarkən istifadə ediləcək profil

en: Profiles
az: Profillər

en: ROLE
az: ROL

en: Reset
az: Sıfırla

en: Reset and C_lear
az: Sıfırla və Təmi_zlə

en: Reset and Clear
az: Sıfırla və Sil

en: Restart the command
az: Əmri yenidən başlat

en: Romanian
az: Rumın dili

en: Ru_n a custom command instead of my shell
az: Mənim qabığım yerinə xüsusi ə_mr icra et

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
az: use_custom_command seçilidirsə, bu əmri qabıq yerinə icra et.

en: Scroll on _keystroke
az: _Uzun sətirdə sürüşdür

en: Scrolling
az: Sürüşmə

en: Search
az: Axtar

en: Search _backwards
az: _Arxaya doğru axtar

en: Select All
az: Hamısını Seç

en: Select _All
az: _Hamısını Seç

en: Select-by-_word characters:
az: _Sözün hərflərinə görə seç:

en: Set Title
az: Başlığı Dəyişdir

en: Set _Character Encoding
az: _Hərf Kodlamasını Dəyişdir

en: Set the last specified tab as the active one in its window
az: Son verilən səkməni pəncərəsi içinə fəal vəziyyətə gətir

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
az: Terminalın yaxınlaşdırma faktorunu dəyişdir (1.0 = normal böyüklük)

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
az: Backspace düyməsinin hansı kodu yaradacağını müəyyən edir. Mümkün qiymətlər: "ascii-del" ASCII DEL hərfi üçün, "control-h" Control-H (ASCII BS hərfi adı ilə də bilinən) üçün, "escape-sequence" qaçış sekvensini Backspace ya da Del düymələrinə bağlamaq üçün. Ümumiyyətlə "ascii-del" Backspace düyməsi üçün düzgün qurğu sayılır.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
az: Delete düyməsinin hansı kodu yaradacağını müəyyən edir. Mümkün qiymətlər: "ascii-del" ASCII DEL hərfi üçün, "control-h" Control-H (ASCII BS hərfi adı ilə də bilinən) üçün, "escape-sequence" qaçış sekvensini Backspace ya da Del düymələrinə bağlamaq üçün. Ümumiyyətlə "escape-sequence" Delete düyməsi üçün düzgün qurğu sayılır.

en: Shortcut _Key
az: Qısa Yol _Düyməsi

en: Show _Menubar
az: Menyu Çubuğunu _göstər

en: Show _menubar by default in new terminals
az: Yeni terminallarda ön qurğulu olaraq _menyu çubuğunu göstər

en: South European
az: Cənubi Avropa

en: Specify session management ID
az: Gedişat IDsini göstər

en: Switch to Next Tab
az: Sonrakı Səkməyə Keç

en: Switch to Previous Tab
az: Öncəki Səkməyə Keç

en: Switch to Tab 1
az: 1 ci səkməyə keç

en: Switch to Tab 10
az: 10 cu səkməyə keç

en: Switch to Tab 11
az: 11 ci səkməyə keç

en: Switch to Tab 12
az: 12 ci səkməyə keç

en: Switch to Tab 2
az: 2 ci səkməyə keç

en: Switch to Tab 3
az: 3 cü səkməyə keç

en: Switch to Tab 4
az: 4 cü səkməyə keç

en: Switch to Tab 5
az: 5 ci səkməyə keç

en: Switch to Tab 6
az: 6 cı səkməyə keç

en: Switch to Tab 7
az: 7 ci səkməyə keç

en: Switch to Tab 8
az: 8 ci səkməyə keç

en: Switch to Tab 9
az: 9 cu səkməyə keç

en: TITLE
az: BAŞLIQ

en: Ta_bs
az: _Səkmələr

en: Terminal _bell
az: Terminal _zəngi

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
az: Terminal içində icra edilən tə'minatların işlətməsi üçün terminallar 16 rəngli palitraya sahib olur. Bu palitrada rəng adları vergüllə biri birindən ayrılıb. RƏng adları səkkizli şəkildə olmalıdır. Mis.: "#FF00FF"

en: Thai
az: Tayca

en: There was an error creating the child process for this terminal
az: Bu terminal üçün törəmə gedişatı yaradılırkən xəta yarandı

en: Title and Command
az: Başlıq və Əmr

en: Title for terminal
az: Terminalın başlığı

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
az: Terminal pəncərəsi ya da səkməsi üçün göstəriləcək etiket. Bu etiket title_mode qurğusuna bağlı olaraq fərqli mə'lumatlar ilə dəyişdirilə bilər.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
az: Bu profilə sahib olan pəncərə/səkmələrində menyu çubuğunun göstərilməsiüçün bu qiymət seçili olmalıdır.

en: Turkish
az: Türk dili

en: Underline
az: Altı Çızılı

en: Unicode
az: Yunikod

en: User Defined
az: İstifadəçi Tə'yinli

en: Vietnamese
az: Vyetnam dili

en: View
az: Göstər

en: Western
az: Qərbi

en: What to do with dynamic title
az: Dinamik etiket ilə nə ediləcəyi

en: What to do with the terminal when the child command exits
az: Törəmə əmrdən çıxılanda terminal ilə nə ediləcəyi

en: When command _exits:
az: Əmr icra edilib _sona çatanda:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
az: Mətni kəlmələrlə seçəndə, bu hərflərin düzülüşləri tək kəlmə sayılır. Aralıqlar "A-Z" olaraq verilə bilər.

en: Whether the menubar has access keys
az: Menyu çubuğunun yetişmə düymələrinə malikiyyəti

en: Whether to allow bold text
az: Qalın yazıya icazə ver

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
az: Terminal pəncərələri bağlanırkən təsdiq istənməsi

en: Whether to blink the cursor
az: Kursorun yanıb sönməsi

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
az: Menyu çubuğu üçün Alt+hərf yetişmə düymələrinin olması. Bə'zən bunlar terminalda icra edilən tə'minatlarla toqquşa bilər ona görə də qeyri-fəallaşdırıla bilərlər.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
az: Terminalda əmrin giriş qabığı olaraq icra edilməsi

en: Whether to run a custom command instead of the shell
az: Qabıq yerinə xüsusi əmrin icra edilməsi

en: Whether to scroll background image
az: Arxa plan rəsminin sürüşməsi

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
az: Düymə basılanda alta sürüşməsi

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
az: Yeni çıxış alınanda alta sürüşməsi

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
az: Yeni pəncərə/səkmələrdə menyu çubuğunun göstərilməsi

en: Whether to silence terminal bell
az: Terminal zənginin səssiz olması

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
az: Terminal pəncərəsi üçün örtük rənglərinin istifadə edilməsi

en: Whether to use the system font
az: Sistem yazı növünün istifadə edilməsi

en: White on black
az: Qara üstündə ağ

en: Zoom In
az: Yaxınlaşdır

en: Zoom Out
az: Uzaqlaşdır

en: Zoom _In
az: _Yaxınlaşdır

en: Zoom _Out
az: _Uzaqlaşdır

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
az: "%g" Yaxınlıq dərəcəsi çox böyükdür, %g-nu işlədirəm

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
az: "%g" Yaxınlıq dərəcəsi çox kiçikdir, %g-nu işlədirəm

en: _About
az: _Haqqında

en: _Action
az: _Gedişat

en: _Allow bold text
az: Qalın yazıya _icazə ver

en: _Background color:
az: _Arxa plan rəngi:

en: _Backspace key generates:
az: _Backspace düyməsinin girişi:

en: _Base on:
az: _Buna əsasən:

en: _Close
az: _Bağla

en: _Close Window
az: Pəncərəni _Bağla

en: _Contents
az: _Məzmun

en: _Copy
az: Köçü_r

en: _Copy Link Address
az: Körpününün Ünvanını _Köçür

en: _Delete
az: _Sil

en: _Delete key generates:
az: _Delete düyməsinin girişi:

en: _Description
az: _İzahat

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _Encoding
az: _Kodlama

en: _File
az: _Fayl

en: _Find...
az: _Axtar...

en: _Font:
az: _Yazı Növü:

en: _Full Screen
az: _Tam Ekran

en: _Help
az: _Yardım

en: _Input Methods
az: _Giriş Metodları

en: _Match case
az: Böyük/kiçik hərfi _diqqətə al

en: _New
az: _Yeni

en: _Next Tab
az: _Sonrakı Səkmə

en: _Normal Size
az: _Normal Böyüklük

en: _Open Link
az: Körpünü _Aç

en: _Password:
az: Ş_ifrə:

en: _Paste
az: _Yapışdır

en: _Previous Tab
az: _Əvvəlki Səkmə

en: _Profile name:
az: _Profil adı:

en: _Reset
az: _Sıfırla

en: _Run command as a login shell
az: Əmri giriş qabığı olaraq icra _et

en: _Scrollbar is:
az: _Sürüşdürmə çubuğu:

en: _Search
az: _Axtar

en: _Search for:
az: _Axtar:

en: _Text color:
az: _Mətn rəngi:

en: _Title:
az: _Başlıq:

en: _Transparent background
az: _Şəffaf arxa plan

en: _View
az: _Görünüş

en: _Wrap around
az: _Birbaşa bük

en: columns
az: sütunlar

en: lines
az: sətir

en: rows
az: sətir
