vinagre - en to be@latin translation catalogue (163 entries)

en: - VNC Client for GNOME
be@latin: - klijent VNC dla GNOME

en: <b>Authentication is required</b>
be@latin: <b>Patrebnaja aŭtaryzacyja</b>

en: <b>Connection options</b>
be@latin: <b>Opcyi spałučeńnia</b>

en: <b>Connection</b>
be@latin: <b>Spałučeńnie</b>

en: <b>Folder</b>
be@latin: <b>Kataloh</b>

en: <b>Interface</b>
be@latin: <b>Interfejs</b>

en: <b>Options</b>
be@latin: <b>Opcyi</b>

en: <b>Parent Folder</b>
be@latin: <b>Vyšejšy kataloh</b>

en: <b>Which machine do you want to connect to?</b>
be@latin: <b>Ź jakim kamputaram ty chočaš spałučycca?</b>

en: <i><small>All fields above are mandatory</small></i>
be@latin: <i><small>Usie nižejšyja pali treba abaviazkova zapoŭnić</small></i>

en: A menu to quickly access remote machines
be@latin: Menu chutkaha dostupu da addalenych kamputaraŭ

en: A password is required in order to access this machine.
be@latin: Kab dastupicca da hetaha kamputara, treba padać parol.

en: A username is required in order to access this machine.
be@latin: Kab dastupicca da hetaha kamputara, treba padać nazvu karystalnika.

en: About this application
be@latin: Pra hetuju prahramu

en: Access remote desktops
be@latin: Spałučeńnie z addalenymi stałami

en: Access your bookmarks
be@latin: Ułasnyja zakładki

en: Add current connection to your bookmarks
be@latin: Dadaj dziejnaje spałučeńnie da zakładak

en: Adjusts the window to the remote desktop's size
be@latin: Dapasoŭvaje akno da pamieraŭ dalokaha stała

en: An error has occurred:
be@latin: Uźnikła pamyłka:

en: Are you sure you want to remove <i>%s</i> from bookmarks?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš vydalić <i>%s</i> z zakładak?

en: Authentication error
be@latin: Pamyłka aŭtaryzacyi

en: Authentication failed
be@latin: Nie ŭdałosia aŭtaryzavacca

en: Authentication method to host <i>%s</i> is unsupported. (%u)
be@latin: Metad aŭtaryzacyi dla hostu <i>%s</i> nie absłuhoŭvajecca (%u).

en: Authentication to host <i>%s</i> has failed
be@latin: Nie ŭdałosia aŭtaryzavacca dla hostu <i>%s</i>

en: Authentication unsupported
be@latin: Metad aŭtaryzacyi nie absłuhoŭvajecca

en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
be@latin: Kiepskaja vartaść ściahu "shared": %d. Musić być 0 ci 1, tamu jana praihnaravanaja.

en: Bookmarks
be@latin: Zakładki

en: C_lose All
be@latin: _Začyni ŭsio

en: Cannot initialize preferences manager.
be@latin: Niemahčyma inicyjalizavać kiraŭnika naładaŭ.

en: Choose a VNC Server
be@latin: Abiary server VNC

en: Choose the file
be@latin: Abiary hety fajł

en: Close all active connections
be@latin: Začyni ŭsie ŭklučanyja spałučeńni

en: Close connection
be@latin: Začyni spałučeńnie

en: Close the current connection
be@latin: Začyni dziejnaje spałučeńnie

en: Connect to a remote machine
be@latin: Spałučy z addalenym kamputaram

en: Connect to this machine
be@latin: Spałučy z hetym kamputaram

en: Connecting...
be@latin: Spałučeńnie...

en: Connection closed
be@latin: Spałučeńnie začynienaje

en: Connection to host <i>%s</i> was closed.
be@latin: Spałučeńnie z hostam <i>%s</i> było začynienaje.

en: Could not find the host address in the file.
be@latin: Nie ŭdałosia znajści adras hostu ŭ fajle.

en: Could not get a screenshot of the connection.
be@latin: Nie ŭdałosia zrabić zdymak ekranu dla hetaha spałučeńnia.

en: Could not merge vinagre-ui.xml: %s
be@latin: Niemahčyma źjadnać vinagre-ui.xml: %s

en: Could not open the file.
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić hety fajł.

en: Could not parse the file.
be@latin: Nie ŭdałosia razabrać hety fajł.

en: Could not remove the old bookmarks file
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić stary fajł zakładak

en: Could not run vinagre:
be@latin: Nie ŭdałosia ŭklučyć „vinagre”:

en: Create a new folder
be@latin: Stvary novy kataloh

en: Create a new toplevel window in an existing instance of vinagre
be@latin: Stvary novaje akno dla dziejnaj kopii prahramy „vinagre”

en: Data received from drag&drop operation is invalid.
be@latin: Źviestki, atrymanyja ŭ vyniku aperacyi pieraciahvańnia, niasłušnyja.

en: Desktop Name:
be@latin: Nazva stała:

en: Dimensions:
be@latin: Pamiery:

en: Disable mouse and keyboard
be@latin: Vyklučy dziejnaść myšy j klavijatury

en: Edit the application preferences
be@latin: Redahuj nałady aplikacyi

en: Edit the details of selected bookmark
be@latin: Redahuj źviestki zaznačanaj zakładki

en: Error connecting to host.
be@latin: Pamyłka spałučeńnia z hostam.

en: Error opening old bookmarks file: %s
be@latin: Pamyłka pry sprobie adčynieńnia staroha fajłu zakładak: %s

en: Error removing bookmark: Entry not found
be@latin: Pamyłka vydaleńnia zakładki: niama takoha abjekta

en: Error saving recent connection.
be@latin: Pamyłka zapisu źviestak ab niadaŭnich spałučeńniach.

en: Error saving the credential on the keyring.
be@latin: Pamyłka zapisu źviestak aŭtaryzacyi z dapamohaj klučnika.

en: Error while initializing bookmarks: %s
be@latin: Pamyłka ŭ časie inicyjalizacyi zakładak: %s

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
be@latin: Pamyłka padčas inicyjalizacyi zakładak: heta nia fajł zakładak "vinagre"

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
be@latin: Pamyłka padčas inicyjalizacyi zakładak: pusty fajł

en: Error while migrating bookmarks: %s
be@latin: Pamyłka padčas mihracyi zakładak: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
be@latin: Pamyłka padčas mihracyi zakładak: nie ŭdałosia stvaryć strukturu XML

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
be@latin: Pamyłka padčas mihracyi zakładak: nie ŭdałosia finalizavać strukturu XML

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
be@latin: Pamyłka padčas mihracyi zakładak: nie ŭdałosia inicyjalizavać strukturu XML

en: Error while saving bookmarks: %s
be@latin: Pamyłka ŭ časie zapisu zakładak: %s

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
be@latin: Pamyłka padčas zapisu zakładak: nie ŭdałosia stvaryć strukturu XML

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
be@latin: Pamyłka padčas zapisu zakładak: nie ŭdałosia finalizavać strukturu XML

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
be@latin: Pamyłka padčas zapisu zakładak: nie ŭdałosia inicyjalizavać strukturu XML

en: Error while saving history file: %s
be@latin: Pamyłka padčas zapisu fajłu historyi: %s

en: Failed to browse for hosts: %s
be@latin: Nie ŭdałosia prahladzieć hosty: %s

en: Failed to create the directory
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć kataloh

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
be@latin: Nie ŭdałosia raźviazać nazvu hostu praz „avahi”: %s

en: Fit the remote screen into the current window size
be@latin: Uzhadniaj pamiery addalenaha stała ź dziejnymi pamierami akna prahramy

en: Hosts nearby
be@latin: Blizkija hosty

en: Invalid name for this folder
be@latin: Niašłušnaja nazva dla hetaha katalohu

en: Invalid operation
be@latin: Niašłušnaja aperacyja

en: Maximum number of history items in connect dialog
be@latin: Maksymalnaja kolkaść elementaŭ historyi dla akna spałučeńnia

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
be@latin: Mihracyja fajłu zakładak dla novaha farmatu. Hetaja aperacyja vykonvajecca tolki adnojčy.

en: Migration cancelled
be@latin: Mihracyja anulavanaja

en: Minimize window
be@latin: Źminimalizuj akno

en: New Folder
be@latin: Novy kataloh

en: Notice that all its subfolders and items will be removed as well.
be@latin: Pomni, što razam z hetym kataloham budzie vydalenaje ŭsio jahonaje źmieściva.

en: Open %s:%d
be@latin: Adčyni %s:%d

en: Open Remote Desktop Viewer
be@latin: Adčyni prahladalnik addalenych stałoŭ

en: Open a .VNC file
be@latin: Adčyni fajł .VNC

en: Open the vinagre manual
be@latin: Adčyni padručnik Vinagre

en: Opens a .vnc file
be@latin: Adčyniaje fajł .vnc

en: Preferences
be@latin: Nałady

en: Press Ctrl+Alt to release the cursor
be@latin: Naciśni Ctrl+Alt, kab vyzvalić kursor

en: Quit the program
be@latin: Vyjdzi z prahramy

en: Read only
be@latin: Tolki prahlad

en: Remote Desktop (VNC) file
be@latin: Fajł addalenaha stała (VNC)

en: Remote Desktop Connection
be@latin: Spałučeńnie z addalenym stałom

en: Remote Desktop Viewer
be@latin: Prahladalnik addalenych stałoŭ

en: Remove Folder?
be@latin: Vydalić kataloh?

en: Remove Item?
be@latin: Vydalić element?

en: Remove current selected connection from bookmarks
be@latin: Vydal zaznačanaje spałučeńnie z zakładak

en: Root Folder
be@latin: Hałoŭny kataloh

en: Run 'vinagre --help' to see a full list of available command line options
be@latin: Vykanaj "vinagre --help", kab ubačyć śpis dastupnych opcyj zahadnaha radka

en: S_caling
be@latin: _Źmiena pamieraŭ

en: Save Screenshot
be@latin: Zapišy zdymak ekranu

en: Scaling
be@latin: Źmiena pamieraŭ

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
be@latin: Hetaja versija nie absłuhoŭvaje źmieny pamieraŭ.
    
    Kab daviedacca, jak uklučyć hetuju mahčymaść, pračytaj fajł „README”, jaki pastaŭlajecca razam z prahramaju.

en: Screenshot of %s
be@latin: Zdymak ekranu %s

en: Send Ctrl+Alt+Del to active connection
be@latin: Pieradaj skarot „Ctrl+Alt+Del” dziejnamu spałučeńniu

en: Send Ctrl-Alt-Del
be@latin: Pieradaj „Ctrl+Alt+Del”

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
be@latin: Akreśli jak "false", kab vyklučyć skaroty ŭ menu. Akreśli "true", kab uklučyć ich. Kali jany ŭklučanyja, to ich budzie pierachopvać prahrama, i jany nia trapiać da sesii na dalokim hoście.

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
be@latin: Akreśli jak "true", kab u prahramie zaŭždy byli vidać kartki. Akreśli "false", kab pakazvać kartki, tolki kali dziejničajuć niekalki spałučeńniaŭ.

en: Show or hide the side panel
be@latin: Pakažy ci schavaj bakavuju panel

en: Show or hide the statusbar
be@latin: Pakažy ci schavaj panel statusu

en: Show or hide the toolbar
be@latin: Pakažy ci schavaj panel pryładździa

en: Side _Panel
be@latin: _Bakavaja panel

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
be@latin: Akreślaje najbolšuju kolkaść elementaŭ u menu hostaŭ.

en: Supported formats
be@latin: Padtrymanyja farmaty

en: Take a screenshot of active connection
be@latin: Zrabi zdymak ekranu dla ŭklučanaha spałučeńnia

en: Take screenshot
be@latin: Zrabi zdymak ekranu

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
be@latin[0]: Uźnikła nastupnaja pamyłka:
be@latin[1]: Uźnikli nastupnyja pamyłki:
be@latin[2]: Uźnikli nastupnyja pamyłki:

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
be@latin[0]: Niemahčyma adčynić hety fajł:
be@latin[1]: Niemahčyma adčynić hetyja fajły:
be@latin[2]: Niemahčyma adčynić hetyja fajły:

en: The handler for "vnc://" URLs
be@latin: Prahrama dla pracy z adrasami "vnc://"

en: The protocol %s is not supported.
be@latin: Pratakoł %s nie padtrymlivajecca.

en: Unknown error
be@latin: Nieviadomaja pamyłka

en: View the current machine in full screen
be@latin: Pracuj z hetym kamputaram na ŭvieś ekran

en: Vinagre Applet Factory
be@latin: Fabryka apleta „Vinagre”

en: Vinagre Website
be@latin: Web-staronka Vinagre

en: Vinagre is a VNC client for the GNOME Desktop
be@latin: Vinagre, klijent VNC dla stała GNOME

en: Vinagre is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be@latin: Prahrama Vinagre raspaŭsiudžvajecca sa spadziavańniami, što jana budzie karysnaj, ale BIEŹ NIJAKICH HARANTYJAŬ; navat biez harantavańnia PRYDATNAŚCI DA KANKRETNAHA VYKARYSTAŃNIA. Padrabiaznaści možna pračytać u Ahulnaj hramadzkaj licenzii GNU (GNU GPL).

en: Vinagre is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be@latin: Vinagre heta svabodnaja prahrama; ty možaš raspaŭsiudžvać jaje i/albo madyfikavać zhodna z umovami Ahulnaj hramadzkaj licenzii GNU (GNU GPL), apublikavanaj Fundacyjaj svabodnych prahramaŭ (Free Software Foundation), u versii 2 albo (pry žadańni) luboj paźniejšaj.

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
be@latin: Pry spałučeńni z hostam prahrama moža paviedamić serveru, ci treba pakinuć inšyja prahramy dziejničać albo treba ich skončyć. Akreśli jak "true", kab supolna karystacca dalokim stałom razam ź inšymi karystalnikami.

en: Whether we should leave other clients connected
be@latin: Ci treba pakidać inšych karystalnikaŭ u supolnaj pracy

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
be@latin: Ci treba pakazvać kartki, kali dziejnaje tolki adno spałučeńnie

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
be@latin: Ci treba pakazvać skaroty ŭ menu (klavišy chutkaha dostupu)

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
be@latin: Ty musiŭ atrymać kopiju Ahulnaj hramadzkaj licenzii GNU (GNU GPL) razam z hetaj prahramaj. Kali nie, pračytaj <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: _About
be@latin: _Ab prahramie

en: _Add to bookmarks
be@latin: _Dadaj zakładku

en: _Always show tabs
be@latin: _Zaŭždy pakazvaj kartki

en: _Authenticate
be@latin: _Aŭtaryzuj

en: _Bookmarks
be@latin: _Zakładki

en: _Contents
be@latin: _Źmieściva

en: _Edit
be@latin: _Redahuj

en: _Edit bookmark
be@latin: _Redahuj zakładku

en: _Full screen
be@latin: _Na ŭvieś ekran

en: _Help
be@latin: _Dapamoha

en: _Machine
be@latin: _Kamputar

en: _Name:
be@latin: _Nazva:

en: _New Folder
be@latin: _Novy kataloh

en: _Open bookmark
be@latin: _Adčyni zakładku

en: _Original size
be@latin: _Pačatkovy pamier

en: _Password:
be@latin: _Parol:

en: _Read only
be@latin: _Tolki prahlad

en: _Recent connections
be@latin: _Niadaŭnija spałučeńni

en: _Remember this credential
be@latin: _Zapomni hety sposab aŭtaryzacyi

en: _Remove from bookmarks
be@latin: _Vydal zakładku

en: _Scaling
be@latin: _Źmiena pamieraŭ

en: _Show menu shortcuts
be@latin: _Pakazvaj skaroty menu

en: _Statusbar
be@latin: Panel _statusu

en: _Toolbar
be@latin: _Panel pryładździa

en: _Username:
be@latin: _Karystalnik:

en: _View
be@latin: _Vyhlad

en: _View only
be@latin: _Tolki prahlad

en: filename
be@latin: nazva_fajłu

en: host or host:display or host::port
be@latin: host, albo host:display, albo host::port
