mate-settings-daemon 1.26.0 - en to be translation catalogue (189 entries)

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
be: Множнік паскарэньня для руху мышы. Прадвызначанае сыстэмнае значэньне -1.

en: Accessibility
be: Тэхналогіі даступнасці

en: Accessibility Keyboard
be: Даступная клавіятура

en: Accessibility keyboard plugin
be: Плагін даступнай клавіятуры

en: Activate
be: Задзейнічаць

en: Activation of this plugin
be: Актывацыя гэтага плагіна

en: Antialiasing
be: Згладжванне

en: Background
be: Абрус

en: Background plugin
be: Плагін фону

en: Binding to show the on-screen keyboard
be: Скарот для паказу _экраннай клавіятуры

en: Binding to show the screen magnifier
be: Скарот для паказу павелічальніка экрану

en: Binding to start the screen reader
be: Скарот для запуску _чытання з экрану

en: Cannot determine user's home directory
be: Немагчыма вызначыць хатні каталог карыстальніка

en: Change system time
be: Змяніць сістэмны час

en: Change system time zone
be: Змяніць сістэмны часавы пояс

en: Clipboard
be: Буфер абмену

en: Clipboard plugin
be: Плагін буфера абмену

en: Configure display settings
be: Задаць настáўленні экрану

en: Configure hardware clock
be: Наставіць апаратны гадзіннік

en: Could not enable mouse accessibility features
be: Не выйшла ўключыць тэхналогіі даступнасці мышы

en: Could not restore the display's configuration
be: Не выйшла аднавіць канфігурацыю экрана

en: Could not restore the display's configuration from a backup
be: Не выйшла аднавіць канфігурацыю экрана з рэзервовай копіі

en: Could not save monitor configuration
be: Не выйшла захаваць канфігурацыю манітораў

en: Could not switch the monitor configuration
be: Не выйшла пераключыць канфігурацыю манітораў

en: Cursor size
be: Памер паказальніка

en: Cursor theme
be: Тэма паказальніка

en: Deactivate
be: Абяздзейнічаць

en: Disable touchpad while typing
be: Адключаць тачпад падчас набірання

en: Distance before a drag is started.
be: Адлегласць, пасля якой пачынаецца перацягванне.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
be: Адлегласьць у піксэлях якую мусіць мінуць указальнік да актывацыі паскарэньня мышы. Прадвызначанае сыстэмнае значэньне -1.

en: Do not touch monitor configuration
be: Не чапаць канфігурацыю манітораў

en: Do you want to activate Slow Keys?
be: Хочаце задзейнічаць запаволеныя кнопкі?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
be: Хочаце задзейнічаць ліпучыя кнопкі?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
be: Хочаце скасаваць дзейнасць запаволеных кнопак?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
be: Хочаце скасаваць дзейнасць ліпучых кнопак?

en: Do_n't activate
be: _Не задзейнічаць

en: Do_n't deactivate
be: Н_е скасоўваць дзейнасць

en: Does the display look OK?
be: З дысплеем усё добра?

en: Don't activate
be: Не задзейнічаць

en: Don't become a daemon
be: Не быць дэманам

en: Don't deactivate
be: Не скасоўваць дзейнасць

en: Don't show any warnings again
be: Болей не паказваць гэтае папярэджанне

en: Don't show any warnings again for this file system
be: Болей не паказваць папярэджанні для гэтай файлавай сістэмы

en: Double Click Time
be: Час падвойнага пстрыка

en: Drag Threshold
be: Парог перацягвання

en: Dummy
be: Пустышка

en: Dummy plugin
be: Плагін-пустышка

en: Eject
be: Вызваліць

en: Empty Trash
be: Спустошыць сметніцу

en: Empty all of the items from the trash?
be: Выдаліць усе аб'екты са сметніцы?

en: Emptying the trash
be: Спусташэнне сметніцы

en: Enable debugging code
be: Уключыць наладачны код

en: Enable horizontal edge scrolling
be: Уключыць гарызантальную баковую пракрутку

en: Enable horizontal two-finger scrolling
be: Уключыць гарызантальную пракрутку двума пальцамі

en: Enable mouse clicks with touchpad
be: Дазволіць пстрыкі мышкай праз тачпад

en: Enable three-finger button-click emulation
be: Уключыць эмуляцыя пстрыка трыма пальцамі

en: Enable touchpad
be: Уключыць тачпад

en: Enable vertical edge scrolling
be: Уключыць вертыкальную баковую пракрутку

en: Enable vertical two-finger scrolling
be: Уключыць вертыкальную пракрутку двума пальцамі

en: Enabled two-finger button-click emulation
be: Уключыць эмуляцыя пстрыка двума пальцамі

en: Enhance _contrast in colors
be: Узмацніць каляровы _кантраст

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
be: Памылка падчас спробы выканаць загад (%s),
    які звязаны з кнопкай (%s)

en: Examine…
be: Агляд файлавай сістэмы...

en: Exit after a time (for debugging)
be: Выйсці пасля пэўнага часу (для наладкі)

en: File for default configuration for RandR
be: Файл стандартнай канфігурацыі RandR

en: File name of the bell sound to be played.
be: Назва гукавага файла гудка, які будзе грацца.

en: Free percentage notify threshold
be: Адсотак вольнага месца для папярэдджання

en: Free space no notify threshold
be: Аб'ём вольнага месца для папярэдджання

en: From:
be: З:

en: Hinting
be: Хінтынг

en: Home folder
be: Хатні каталог

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
be: Пасля спусташэння сметніцы усе ейныя аб'екты страцяцца назаўсёды. Заўважце, што вы можаце выдаліць іх паасобку.

en: Ignore
be: Ігнараваць

en: Keybindings
be: Скароты

en: Keybindings plugin
be: Плагін скаротаў

en: Keyboard
be: Клавіятура

en: Keyboard Bell Custom Filename
be: Назва файла свайго клавіятурнага гудка

en: Keyboard _Preferences
be: Настáўленні _клавіятуры

en: Keyboard plugin
be: Плагін клавіятуры

en: Launch calculator
be: Запуск калькулятара

en: Launch email client
be: Запуск паштовай праграмы

en: Launch help browser
be: Запуск даведкі

en: Launch media player
be: Запуск медыяплэера

en: Launch web browser
be: Запуск браўзэра

en: Left
be: Злева

en: Length of a double click.
be: Даўжыня падвойнага пстрыка.

en: Locate Pointer
be: Пошук паказальніка

en: Lock screen
be: Замкнуць экран

en: Log out
be: Скончыць сеанс

en: Low Disk Space
be: Мала месца на дыску

en: MATE Settings Daemon
be: Дэман настáўленняў MATE

en: Make _text larger and easier to read
be: Зрабіць _тэкст большым і прасцейшым да чытання

en: Manage X Settings
be: Кіраванне настáўленнямі X

en: Manage the X resource database
be: Кіраванне базай даных рэсурсаў X

en: Media keys
be: Медыя-кнопкі

en: Media keys plugin
be: Плагін медыя-кнопак

en: Middle button emulation
be: Эмуляцыя сярэдняй кнопкі

en: Minimum notify period for repeated warnings
be: Час паміж паўторнымі папярэджаннямі

en: Module
be: Модуль

en: Module Path
be: Шлях да модуля

en: Motion Threshold
be: Парог руху

en: Mount paths to ignore
be: Шляхі мантавання, якія ігнараваць

en: Mouse
be: Мыш

en: Mouse Preferences
be: Настáўленні мышы

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
be: Каб уключыць дапаможныя тэхналогіі мышы, трэба ўсталяваць Mousetweaks.

en: Mouse button orientation
be: Арыентацыя кнопак мышы

en: Mouse plugin
be: Плагін мышы

en: Mpris plugin
be: Плагін Mpris

en: Natural scrolling
be: Натуральная пракрутка

en: Next track
be: Наступны трэк

en: Normal
be: Звычайны

en: NumLock state
be: Стан NumLock

en: On-screen keyboard
be: Экранная клавіятура

en: One finger tap button
be: Кнопка дотыку адным пальцам

en: Pause playback
be: Прыпыніць гранне

en: Play (or play/pause)
be: Граць (ці Граць/Прыпыніць)

en: Preparing to empty trash…
be: Падрыхтоўка да спусташэння сметніцы...

en: Previous track
be: Папярэдні трэк

en: Priority to use for this plugin
be: Прыярытэт для гэтага плагіна

en: Privileges are required to change the system time zone.
be: Патрабуюцца прывілеі для змянення сістэмнага часавага поясу

en: Privileges are required to change the system time.
be: Патрабуюцца прывілеі для змянення сістэмнага часу

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
be: Патрабуюцца прывілеі для настáўлення апаратнага гадзінніка

en: RGBA order
be: Паслядоўнасць RGBA

en: Remember NumLock state
be: Памятаць стан NumLock

en: Removing item %lu of %lu
be: Выдаляецца файл %lu з %lu

en: Removing: %s
be: Выдаленне: %s

en: Replace the current daemon
be: Замяніць дзейны дэман

en: Right
be: Справа

en: Rotation not supported
be: Паварот не падтрымліваецца

en: Screen magnifier
be: Павелічальнік экрану

en: Screen reader
be: Чытанне з экрану

en: Search
be: Пошук

en: Set up screen size and rotation settings
be: Наставіць памеры і паварот экрану

en: Show Displays in Notification Area
be: Паказваць экраны на панэлі

en: Show OSD notification
be: Паказваць абвяшчэнні OSD

en: Show _Current Layout
be: Паказаць _дзейную раскладку

en: Shut down
be: Адключыць

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
be: Памер курсора, на які спасылаецца ключ cursor_theme.

en: Slot ID
be: ID слота

en: Slow Keys Alert
be: Паведамленне запаволеных кнопак

en: Smartcard removal action
be: Дзеянне пры выманні смарт-карты

en: Sound
be: Гук

en: Sticky Keys Alert
be: Паведамленне "Ліпучых кнопак"

en: Stop playback
be: Спыніць гранне

en: Subsequent free percentage notify threshold
be: Адсотак вольнага месца для паўторнага папярэдджання

en: The remembered state of the NumLock LED.
be: Запомнены стан святлодыёда NumLock

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
be: На дыску "%s" засталося ўсяго %s прасторы.

en: There was an error displaying help: %s
be: Узнікла памылка падчас паказу даведкі: %s

en: This computer has only %s disk space remaining.
be: На гэтым камп'ютары засталося ўсяго %s прасторы.

en: Three finger tap button
be: Кнопка дотыку трыма пальцамі

en: Toggle magnifier
be: Уключыць павелічальнік

en: Toggle on-screen keyboard
be: Укл./адкл. экранную клавіятуру

en: Toggle screen reader
be: Уключыць чытанне з экрану

en: Toggle touchpad
be: Укл./адкл. тачпад

en: Turn on external monitor after system boot
be: Уключыць вонкавы манітор пасля загрузкі сістэмы

en: Turn on laptop monitor after system boot
be: Уключыць манітор лаптопа пасля загрузкі сістэмы

en: Two finger tap button
be: Кнопка дотыку двума пальцамі

en: Typing Break
be: Перапынак набірання

en: Typing break plugin
be: Плагін перапынку набору

en: Universal Access Preferences
be: Настáўленні тэхналогій даступнасці

en: Upside Down
be: Дагары нагамі

en: Use on-screen _keyboard
be: Выкарыстоўваць _экранную клавіятуру

en: Use screen _magnifier
be: Выкарыстоўваць павелічальнік экрану

en: Use screen _reader
be: Выкарыстоўваць _чытанне з экрану

en: Volume down
be: Зменшыць гучнасць

en: Volume mute
be: Абязгучыць

en: Volume step
be: Крок змянення гучнасці

en: Volume step as percentage of volume.
be: Крок змянення гучнасці ў адсотках.

en: Volume up
be: Павялічыць гучнасць

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
be: Калі "ІСЬЦІНА", MATE запамінае стан NumLock паміж сэансамі.

en: X Resource Database
be: База даных рэсурсаў X

en: X Settings
be: Настáўленні X-оў

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
be: Каб вызваліць дыскавую прастору, можна спустошыць сметніцу, выдаліць непатрэбныя праграмы ці файлы, або перанесці файлы на вонкавы дыск.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
be: Каб вызваліць дыскавую прастору, можна спустошыць сметніцу, выдаліць непатрэбныя праграмы ці файлы або перанесці файлы на іншы дыск ці партыцыю.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
be: Каб вызваліць дыскавую прастору, можна выдаліць непатрэбныя праграмы ці файлы або перанесці файлы на вонкавы дыск.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
be: Каб вызваліць дыскавую прастору, можна выдаліць непатрэбныя праграмы ці файлы або перанесці файлы на іншы дыск ці партыцыю.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
be: Вы толькі што трымалі кнопку Shift 8 секунд. Гэта хуткая кнопка для здольнасці "Запаволеныя кнопкі", што ўплывае на рэжым працы вашай клавіятуры.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
be: Вы націснулі кнопку Shift 5 разоў запар. Гэта хуткія кнопкі здольнасці "Ліпучыя кнопкі", што ўплывае на працу вашай клавіятуры.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
be: Вы націснулі адначасова дзве кнопкі ці 5 раз запар кнопку Shift. Гэта адключыла здольнасць "Ліпучыя кнопкі", што ўплывае на працу вашай клавіятуры.

en: _Activate
be: _Злучыцца

en: _Configure Display Settings…
be: _Настáўленні экрану...

en: _Deactivate
be: _Абяздзейнічаць

en: _Empty Trash
be: _Ачысціць сметніцу

en: _Keep This Configuration
be: _Пакінуць такую канфігурацыю

en: _Layouts
be: _Раскладкі

en: _Restore Previous Configuration
be: _Аднавіць папярэднюю канфігурацыю

en: name
be: назва

en: possible values are "on", "off", and "custom".
be: магчымыя значэнні: "on", "off" і "custom".

en: smartcard driver
be: драйвер смарт-карты
