pluma 1.25.3 - en to be translation catalogue (1016 entries)

en:   Ln %d, Col %d
be:   стар. %d, слуп. %d

en: "%s" not found
be: "%s" не знойдзены

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
be: %s
    Выканайце '%s --help' каб атрымаць поўны спіс даступных параметраў загаднага радка.

en: %s is a directory.
be: %s з'яўляецца каталогам.

en: %s is not a regular file.
be: %s - не звычайны файл.

en: %s is not a valid location.
be: %s - нядзейснае размяшчэнне.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
be: %s - недапушчальнае месцазнаходжанне. Праверце, ці карэктна вы ўвялі шлях да каталога, і паспрабуйце ізноў.

en: %s: invalid encoding.
be: %s: памылковае кадаванне.

en: (Empty)
be: (Пуста)

en: (correct spelling)
be: (выправіць правапіс)

en: (no suggested words)
be: (няма прапанаваных слоў)

en: - Edit text files
be: - Рэдагаваць тэкставыя файлы

en: / on %s
be: / на %s

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
be: Тэкставы рэдактар для працоўнага асяроддзя MATE

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
be: Адмысловы шрыфт для прасторы рэдагавання. Гэта будзе мець эфект, калі параметр "Ужываць стандартны шрыфт" адключаны.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
be: Файл з такой назвай ужо існуе. Выкарыстайце іншую назву.

en: A_dd Scheme
be: Д_адаць схему

en: A_vailable encodings:
be: Д_аступныя кадаванні:

en: Abbreviated form
be: Абрэвіятурная форма

en: Abbreviation
be: Абрэвіятура

en: About this application
be: Пра праграму

en: Above
be: Ніжэй

en: Accessibility key character
be: Знак кнопкі даступнасці

en: Acronym
be: Акронім

en: Activate '%s'
be: Задзейнічаць '%s'

en: Activate next document
be: Пераключыцца на наступны дакумент

en: Activate previous document
be: Пераключыцца на папярэдні дакумент

en: Activation
be: Актывацыя

en: Active plugins
be: Актыўныя плагіны

en: Add Scheme
be: Дадаць схему

en: Add a new snippet...
be: Дадаць новы фрагмент...

en: Add new empty file
be: Дадаць новы пусты файл

en: Add new empty folder
be: Дадаць новы пусты каталог

en: Add or Remove...
be: Дадаць ці выдаліць

en: Add w_ord
be: Дадаць _слова

en: Align
be: Шыхтаванне

en: Alignment character
be: Знак шыхтавання

en: All Files
be: Усе файлы

en: All Languages
be: Усе мовы

en: All Text Files
be: Усе тэкставыя файлы

en: All _Lower Case
be: Усё ў _ніжнім рэгістры

en: All _Upper Case
be: Усё ў _верхнім рэгістры

en: All documents
be: Усе дакументы

en: All documents except untitled ones
be: Усе дакументы апроч неназваных

en: All files
be: Усе файлы

en: All languages
be: Усе мовы

en: All supported archives
be: Усе магчымыя архівы

en: Alternative
be: Альтэрнатыўны

en: An error occurred
be: Узнікла памылка

en: An error occurred while creating a new directory
be: Памылка падчас стварэння новага каталогу

en: An error occurred while creating a new file
be: Памылка падчас стварэння новага файла

en: An error occurred while deleting a file or directory
be: Памылка падчас выдалення файла ці каталога

en: An error occurred while loading a directory
be: Памылка падчас чытання каталога

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
be: Памылка падчас адкрывання каталога ў файлавым кіраўніку

en: An error occurred while renaming a file or directory
be: Памылка падчас пераназывання файла ці каталога

en: An error occurred while setting a root directory
be: Памылка падчас усталявання каранёвага каталога

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
be: Паведамляе колькасць слоў, радкоў, знакаў і непрагальных знакаў у дакуменце.

en: Anchor
be: Якар

en: Anchor URI
be: URI якара

en: Append to current document
be: Дадаць да дзейнага дакумента

en: Applet class file code
be: Код файла класа аплетаў

en: Arabic
be: Арабскія іерогліфы

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
be: Сапраўды жадаеце назаўсёды выдаліць "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
be: Сапраўды жадаеце назаўсёды выдаліць вылучаныя файлы?

en: Armenian
be: Армянскія літары

en: Array
be: Табліца

en: Associated information
be: Звязаныя звесткі

en: Author info
be: Звесткі пра аўтара

en: Autocheck Type
be: Тып аўтаправеркі

en: Autocheck spelling on document load...
be: Аўтаправерка правапісу пры адкрыванні дакумента...

en: Automatic Indentation
be: Аўтаматычныя водступы

en: Automatic indent
be: Аўтаводступы

en: Automatically Detected
be: Аўтаматычна вызначаны

en: Automatically Detected Encodings
be: Аўтавызначэнне кадавання

en: Automatically spell-check the current document
be: Аўтаматычна правяраць правапіс у дзейным дакуменце

en: Autosave
be: Аўтазахаванне

en: Autosave Interval
be: Інтэрвал аўтазахавання

en: Available Tag Lists
be: Спіс наяўных цэтлікаў

en: Available formats
be: Даступныя фарматы

en: Axis related headers
be: Загалоўкі восяў

en: Background color
be: Колер фону

en: Background texture tile
be: Тэкстура фону

en: Baltic
be: Балцкая

en: Base URI
be: Базавы URI

en: Base font
be: Базавы шрыфт

en: Bibliography (cite)
be: Бібліяграфія (цытата)

en: Bibliography (item)
be: Бібліяграфія (элемент)

en: Bibliography (shortcite)
be: Бібліяграфія (кароткая цытата)

en: Bibliography (thebibliography)
be: Бібліяграфія (бібліяграфія)

en: Body Font for Printing
be: Друкарскі шрыфт

en: Bold
be: Тоўсты

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Border
be: Мяжа

en: Border color
be: Колер поля

en: Bottom Panel is Visible
be: Ніжняя панэль бачная

en: Brackets ()
be: Дужкі ()

en: Brackets []
be: Дужкі []

en: Brackets {}
be: Дужкі {}

en: Build
be: Пабудаваць

en: Bytes
be: Байтаў

en: Bzip2 compressed archive
be: Bzip2-архівы

en: C_hange Case
be: Змя_ніць рэгістр

en: C_haracter Encoding:
be: К_адаванне знакаў:

en: C_ommand color:
be: Колер з_агадаў:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
be: Не выйшла перанесці файл у сметніцу,
    выдаліць яго назаўсёды?

en: Capitalize the first letter of each selected word
be: Павялічыць першыя літары вылучаных слоў

en: Cell rowspan
be: Дыяпазон клетак у радку

en: Celtic
be: Кельцкая

en: Center
be: Цэнтраваць

en: Central European
be: Цэнтральна-еўрапейская

en: Ch_aracter Encoding:
be: Ка_даванне знакаў:

en: Cha_nge
be: Змя_ніць

en: Change A_ll
be: Змяніць _усё

en: Change _to:
be: Змяніць _на:

en: Change selected text to lower case
be: Змяніць рэгістр вылучанага тэксту на ніжні

en: Change selected text to upper case
be: Змяніць рэгістр вылучанага тэксту на верхні

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
be: Змены, зробленыя ў дакуменце за апошнюю гадзіну, будуць страчаны назаўсёды.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
be: Змены, зробленыя ў дакуменце за апошнюю хвіліну, будуць страчаныя назаўсёды.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
be: Змены ў дакуменце "%s" будуць назаўсёды страчаныя.

en: Character Encodings
be: Кадаванні знакаў

en: Character encoding of linked resource
be: Кадаванне знакаў злучанага рэсурса

en: Character encodings
be: Кадаванні знакаў

en: Characters (no spaces)
be: Знакаў (без прагалаў)

en: Characters (with spaces)
be: Знакаў (з прагаламі)

en: Check Spelling
be: Праверыць правапіс

en: Check _Word
be: Праверыць _слова

en: Check spelling
be: Праверыць правапіс

en: Check the current document for incorrect spelling
be: Праверыць дзейны дакумент на пісьменнасць

en: Checked (state)
be: Правераны (стан)

en: Checked state
be: Адзначаны стан

en: Checks the spelling of the current document.
be: Правярае правапіс дзейнага дакумента.

en: Chinese Simplified
be: Кітайская спрошчаная

en: Chinese Traditional
be: Кітайская традыцыйная

en: Citation
be: Цытаванне

en: Cite reason for change
be: Прычына змены цытаты

en: Class implementation ID
be: ID імплементацыі класа

en: Class list
be: Спіс класаў

en: Clear highlighting of search matches
be: Зняць падсвятленне вынікаў пошуку

en: Clear text flow control
be: Просты кантроль за плынню тэксту

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
be: Пстрыкніце па кнопцы, каб задаць шрыфт для рэдактара

en: Close _without Saving
be: _Закрыць без захавання

en: Close all open files
be: Закрыць усе адкрытыя файлы

en: Close document
be: Закрыць дакумент

en: Close print preview
be: Закрыць перадпрагляд друку

en: Close the current file
be: Закрыць дзейны файл

en: Code content type
be: Тып зместу коду

en: Color Scheme
be: Каляровая схема

en: Color Scheme Files
be: Файлы каляровых схем

en: Color of selected links
be: Колер вылучаных спасылак

en: Column span
be: Дыяпазон слупкоў

en: Columns
be: Слупкі

en: Comment
be: Каментар

en: Completed spell checking
be: Праверка правапісу скончана

en: Computer code fragment
be: Фрагмент камп'ютарнага коду

en: Configure date/time plugin
be: Наставіць плагін даты/часу

en: Configure the application
be: Наставіць праграму

en: Connection timed out. Please try again.
be: Час чакання злучэння выйшаў. Паспрабуйце ізноў.

en: Content scheme
be: Схема зместу

en: Content type
be: Тып зместу

en: Coordinates
be: Каардынаты

en: Copy the selection
be: Капіяваць вылучанае

en: Could not create a backup file while saving %s
be: Немагчыма стварыць рэзервовую копію файла для %s.

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
be: Немагчыма стварыць часовую рэзэрвовую копію файла для %s.

en: Could not execute command: %s
be: Не выйшла выканаць загад: %s

en: Could not find the file %s.
be: Не знойдзены файл %s.

en: Could not mount volume: %s
be: Не выйшла прымантаваць том: %s

en: Could not open media: %s
be: Не выйшла адкрыць носьбіт: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
be: Не выйшла адкрыць файл %s з дапамогай кадавання %s.

en: Could not open the file %s.
be: Немагчыма адкрыць файл %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
be: Не выйшла выдаліць каляровую схему "%s".

en: Could not revert the file %s.
be: Немагчыма вярнуць файл %s.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
be: Не выйшла захаваць файл %s з дапамогай кадавання %s.

en: Could not save the file %s.
be: Немагчыма захаваць файл %s.

en: Create Backup Copies
be: Ствараць рэзэрвовыя копіі

en: Create a _backup copy of files before saving
be: Ствараць рэ_зервовую копію файла перад захаваннем

en: Create a new document
be: Стварыць новы дакумент

en: Create a new document in an existing instance of pluma
be: Стварыць новы дакумент ва ўжо адкрытым акне Pluma

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
be: Стварыць новае акно верхняга ўзроўню ў дзейным экзэмпляры Pluma

en: Create new document
be: Стварыць новы дакумент

en: Create new snippet
be: Стварыць новы фрагмент

en: Cu_t
be: _Выразаць

en: Current Locale (%s)
be: Цяперашняя мясцовасць (%s)

en: Current document
be: Дзейны дакумент

en: Current line
be: Дзейны радок

en: Current page (Alt+P)
be: Дзейная старонка (Alt+P)

en: Current selection
be: Дзейнае вылучэнне

en: Current selection (default to document)
be: Дзейнае вылучэнне (стандартнае для дакумента)

en: Current word
be: Дзейнае слова

en: Custom format
be: Свой фармат

en: Cut the selection
be: Выразаць вылучанае

en: Cyrillic
be: Кірылічныя літары

en: Cyrillic/Russian
be: Кірыліца/Расейская

en: Cyrillic/Ukrainian
be: Кірыліца/Украінская

en: DIV Style container
be: Кантэйнер стылю DIV

en: DIV container
be: Кантэйнер DIV

en: D_on't Edit
be: Н_е рэдагаваць

en: D_on't Save
be: Н_е захоўваць

en: Date and time of change
be: Дата і час зменаў

en: Declare flag
be: Аб'явіць сцяг

en: Defer attribute
be: Атрыбут пропуску

en: Definition description
be: Апісанне вызначэння

en: Definition list
be: Спіс вызначэнняў

en: Definition term
be: Тэрмін вызначэнняў

en: Delete selected file or folder
be: Выдаліць вылучаны файл ці каталог

en: Delete selected snippet
be: Выдаліць вылучаныя фрагменты

en: Delete the selected text
be: Выдаліць вылучаны тэкст

en: Deleted text
be: Выдалены тэкст

en: Direction
be: Накірунак

en: Directionality
be: Накіраванасць

en: Directionality (deprecated)
be: Накіраванасць (састарэла)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
be: Каталог '%s' не выходзіць стварыць: g_mkdir_with_parents() даў збой: %s

en: Directory list
be: Спіс каталогаў

en: Disable syntax highlighting
be: Адключыць падсвятленне сінтаксісу

en: Disabled
be: Адключаны

en: Display
be: Выгляд

en: Display Line Numbers
be: Паказваць нумары радкоў

en: Display Right Margin
be: Паказваць правае поле

en: Display in bottom pane
be: Паказваць у ніжняй панэлі

en: Display list of possible values for the encoding option
be: Паказаць спіс магчымых значэнняў для кадавання

en: Do not _split words over two lines
be: Не па_дзяляць словы на два радкі

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
be: Жадаеце адкінуць свае змяненні і перачытаць файл?

en: Do you want to reload the file?
be: Жадаеце перачытаць файл?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
be: Жадаеце паспрабаваць замяніць яго тым файлам, які вы захоўваеце?

en: Docum_ents with unsaved changes:
be: _Дакументы з незахаванымі зменамі:

en: Document
be: Дакумент

en: Document Statistics
be: Статыстыка дакумента

en: Document base
be: Аснова дакумента

en: Document body
be: Цела дакумента

en: Document head
be: Загаловак дакумента

en: Document title
be: Назва дакумента

en: Document type
be: Тып дакумента

en: Documents
be: Дакументы

en: Done.
be: Скончана.

en: ENCODING
be: КАДАВАННЕ

en: E_ncodings shown in menu:
be: К_адаванні, бачныя ў меню:

en: Easy file access from the side pane
be: Просты доступ да файлаў праз бакавую панэль

en: Edit Any_way
be: Рэдагаваць ўсё _адно

en: Edit text files
be: Рэдагаваць тэкставыя файлы

en: Edit text in fullscreen
be: Рэдагаваць тэкст на ўвесь экран

en: Editor
be: Рэдактар

en: Editor Font
be: Шрыфт рэдактара

en: Editor _font:
be: Шрыфт _рэдактара:

en: Element ID
be: ID элемента

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
be: Падтрымка рэжыма з радкоў Emacs, Kate і Vim для pluma.

en: Embedded object
be: Убудаваны аб'ект

en: Emphasis
be: Націск

en: Empty
be: Пуста

en: Enable Restore of Remote Locations
be: Укл./Адкл. адлеглыя месцы

en: Enable Search Highlighting
be: Уключыць падсвятленне пошуку

en: Enable Syntax Highlighting
be: Уключыць падсвятленне сінтаксу

en: Enable text _wrapping
be: Уключыць _згортванне тэксту

en: Encode type
be: Тып кадавання

en: Encoding:
be: Кадаванне:

en: Encodings shown in menu
be: Кадаванні, бачныя ў меню

en: Error opening file %s
be: Памылка адкрывання файла %s

en: Error reverting file %s
be: Памылка вяртання файла %s

en: Error saving file %s
be: Памылка захавання файла %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
be: Выканаць свой загад і пакласці яго вывад у новы дакумент

en: Execute external commands and shell scripts.
be: Выконвае знешнія загады і сцэнары абалонкі.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
be: Выкананне загаду Python (%s) перавысіла максімальны час, выкананне перарвана.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
be: Не выйшла выканаць загад Python (%s): %s

en: Exited
be: Выйшаў

en: Export selected snippets
be: Экспартаваць вылучаныя фрагменты

en: Export snippets
be: Экспартаваць фрагменты

en: Export successfully completed
be: Экспарт паспяхова выкананы

en: External Tools
be: Знешнія сродкі

en: External Tools Manager
be: Кіраўнік знешнімі сродкамі

en: External _Tools
be: Знешнія _сродкі

en: External tools
be: Знешнія сродкі

en: Figure
be: Фігура

en: File "%s" does not exist
be: Файл "%s" не існуе

en: File "%s" is not a valid snippets archive
be: Файл "%s" не ёсць карэктным архівам фрагментаў

en: File "%s" is not a valid snippets file
be: Файл "%s" - некарэктны файл фрагмента тэксту

en: File Browser
be: Файлавы агляднік

en: File Browser Filter Mode
be: Рэжым фільтру файлавага аглядніка

en: File Browser Filter Pattern
be: Шаблон фільтра файлавага аглядніка

en: File Browser Pane
be: Панэль агляду файлаў

en: File Browser Root Directory
be: Каранёвы каталог файлавага аглядніка

en: File Browser Virtual Root Directory
be: Віртуальны каранёвы каталог файлавага аглядніка

en: File Name
be: Назва файла

en: File Saving
be: Захаванне файлаў

en: File System
be: Файлавая сістэма

en: File input
be: Увод з файла

en: File: %s
be: Файл: %s

en: Find
be: Пошук

en: Find Ne_xt
be: Шукаць да_лей

en: Find Pre_vious
be: Шукаць ра_ней

en: Font
be: Шрыфт

en: Font & Colors
be: Шрыфт і колеры

en: Font face
be: Твар шрыфта

en: Fonts
be: Шрыфты

en: Footnote
be: Зноска

en: For label
be: Для меткі

en: Forced line break
be: Прымусовы разрыў радка

en: Form
be: Форма

en: Form action handler
be: Апрацоўнік дзеяння над формай

en: Form control group
be: Група кантролю формы

en: Form field label text
be: Тэкст меткі поля формы

en: Form input
be: Увод для формы

en: Form input type
be: Тып уводу для формы

en: Form method
be: Метад формы

en: Forward link
be: Спасылка перанакіравання

en: Found and replaced one occurrence
be: Знойдзена і заменена адно супадзенне.

en: Frame
be: Фрэйм

en: Frame border
be: Мяжа фрэйма

en: Frame render parts
be: Часткі прамалёўвання фрэйма

en: Frame source
be: Крыніца фрэйма

en: Frame spacing
be: Адлегласць між фрэймамі

en: Frame target
be: Мэта фрэйма

en: Frameborder
be: Поле фрэйма

en: Frameset
be: Збор фрэймаў

en: Frameset columns
be: Слупкі збору фрэймаў

en: Frameset rows
be: Радкі збору фрэймаў

en: Framespacing
be: Пропуск фрэймаў

en: Function cosine
be: Функцыя cosine

en: Function e^
be: Функцыя e^

en: Function exp
be: Функцыя exp

en: Function log
be: Функцыя log

en: Function log10
be: Функцыя log10

en: Function sine
be: Функцыя sine

en: Generic embedded object
be: Звычайны ўбудаваны аб'ект

en: Generic metainformation
be: Звычайныя метазвесткі

en: Generic span
be: Звычайны інтэрвал

en: Georgian
be: Грузынскія літары

en: Get statistical information on the current document
be: Атрымаць статыстычную інфармацыю па дзейным дакуменце

en: Global
be: Глабальны

en: Go to _Line...
be: Перайсці да р_адка...

en: Go to a previously opened location
be: Перайсці да папярэдне адкрытага месца

en: Go to a specific line
be: Пераход да вызначанага радка

en: Go to next location
be: Перайсці да наступнага месца

en: Go to previous location
be: Перайсці да папярэдняга месца

en: Go to the next visited location
be: _Перайсці да наступнага месца

en: Go to the previous visited location
be: _Перайсці да папярэдняга месца

en: Greek
be: Грэцкая

en: Greek alpha
be: Грэцкая альфа

en: Greek beta
be: Грэцкая бэта

en: Greek epsilon
be: Грэцкая эпсілан

en: Greek gamma
be: Грэцкая гама

en: Greek lambda
be: Грэцкая лямбда

en: Greek rho
be: Грэцкая ро

en: Greek tau
be: Грэцкая таў

en: Gzip compressed archive
be: Gzip-архівы

en: HTML - Special Characters
be: HTML - спецыяльныя знакі

en: HTML - Tags
be: HTML - Меткі

en: HTML root element
be: Каранёвы элемент HTML

en: HTML version
be: Версія HTML

en: HTTP header name
be: Назва загалоўка HTTP

en: He_aders and footers:
be: За_галоўкі і ніжнія палі:

en: Header 0 (chapter)
be: Загаловак 0 (chapter)

en: Header 0 (chapter*)
be: Загаловак 0 (chapter*)

en: Header 1 (section)
be: Загаловак 1 (section)

en: Header 1 (section*)
be: Загаловак 1 (section*)

en: Header 2 (subsection)
be: Загаловак 2 (subsection)

en: Header 2 (subsection*)
be: Загаловак 2 (subsection*)

en: Header 3 (subsubsection)
be: Загаловак 3 (subsubsection)

en: Header 3 (subsubsection*)
be: Загаловак 3 (subsubsection*)

en: Header 4 (paragraph)
be: Загаловак 4 (paragraph)

en: Header Font for Printing
be: Друкарскі шрыфт загалоўка

en: Header appendix
be: Апендыкс загалоўка

en: Header cell IDs
be: ID клеткі загалоўка

en: Heading
be: Загаловак

en: Heading 1
be: Загаловак 1

en: Heading 2
be: Загаловак 2

en: Heading 3
be: Загаловак 3

en: Heading 4
be: Загаловак 4

en: Heading 5
be: Загаловак 5

en: Heading 6
be: Загаловак 6

en: Hebrew
be: Іўрыцкая

en: Hebrew Visual
be: Іўрыцкая візуальная

en: Height
be: Вышыня

en: Hide panel
be: Схаваць панэль

en: Highlight Current Line
be: Падсвятляць дзейны радок

en: Highlight Matching Bracket
be: Падсвятляць адпаведныя дужкі

en: Highlight current _line
be: Падсвятляць дзейны радок

en: Highlight matching _bracket
be: Падсвятляць адпаведныя _дужкі

en: History for "replace with" entries
be: Гісторыя запісаў у "Замяніць на"

en: History for "search for" entries
be: Гісторыя запісаў у "Шукаць"

en: Horizontal rule
be: Гарызантальная лінейка

en: Horizontal space
be: Гарызантальны прагал

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
be: Вузел %s не знойдзены. Праверце карэктнасць настáўленняў проксі і паспрабуйце ізноў.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
be: Памылковая назва вузла. Праверце карэктнасць настáўленняў проксі і паспрабуйце ізноў.

en: I18N BiDi override
be: Перавызначэнне кірунка тэксту

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
be: Калі значэнне 0, нумараванне будзе адключана пры друку. Інакш Pluma будзе друкаваць нумары радкоў.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
be: Калі вы выдаліце элемент, ён будзе страчаны назаўсёды.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
be: Калі не захаваць, усе змены страцяцца.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
be: Калі вы не захаваеце, змены за апошнюю гадзіну будуць страчаны назаўсёды.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
be: Калі вы не захаваеце, змены за апошнюю хвіліну будуць страчаны назаўсёды.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
be: Калі вы захаваеце, усе знешнія змены будуць страчаны назаўсёды. Усё адно захаваць?

en: Ignore _All
be: _Ігнараваць усё

en: Image
be: Выява

en: Image map
be: Мапа выявы

en: Image map area
be: Вобласць мапы выявы

en: Image map name
be: Назва мапы выявы

en: Image source
be: Крыніца відарыса

en: Import snippets
be: Імпартаваць фрагменты

en: Import successfully completed
be: Імпарт паспяхова выкананы

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
be: Імпартаваны файл "%s" не ёсць карэктным файлам фрагмента

en: In_sert Date and Time...
be: У_ставіць дату і час...

en: Incrementally search for text
be: Інкрэментальны пошук тэкста

en: Inline frame
be: Фрэйм унутры радка

en: Inline layer
be: Слой унутры радка

en: Insert Date and Time
be: Уставіць дату і час

en: Insert Date/Time
be: Уставіць дату/час

en: Insert _spaces instead of tabs
be: Устаўляць _прагалы замест знакаў табуляцыі

en: Insert at cursor position
be: Уставіць дзе курсор

en: Insert current date and time at the cursor position
be: Уставіць дзейную дату і час у пазіцыю курсора

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
be: Устаўка часта карыстаных кавалкаў тэксту хуткім спосабам

en: Insert spaces
be: Уставіць прагалы

en: Inserted text
be: Устаўлены тэкст

en: Inserts current date and time at the cursor position.
be: Устаўляе дзейную дату і час у пазіцыю курсора.

en: Instance definition
be: Вызначэнне становішча

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
be: Інтэрактыўная кансоль Python у ніжняй панэлі

en: Invert the case of selected text
be: Змяніць рэгістр вылучанага тэксту

en: It is not possible to detect the encoding automatically
be: Немагчыма вызначыць кадаванне аўтаматычна.

en: Italic text
be: Нахілены тэкст

en: Item
be: Элемент

en: Item with label
be: Элемент з меткай

en: Japanese
be: Японская

en: Java applet
be: Аплет Java

en: Korean
be: Карэйская

en: L_ine Ending:
be: Канец радкоў:

en: Label
be: Назва

en: Language
be: Мова

en: Language code
be: Код мовы

en: Language:
be: Мова:

en: Languages
be: Мовы

en: Large text style
be: Стыль вялікага тэксту

en: Latex - Tags
be: Latex - Тэгі

en: Layer
be: Слой

en: Leave fullscreen mode
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Line Number Font for Printing
be: Друкарскі шрыфт нумаравання радкоў

en: Line Numbers
be: Нумары радкоў

en: Line Wrapping Mode
be: Рэжым згортвання радкоў

en: Line you want to move the cursor to
be: Радок, на які трэба перасунуць курсор

en: Lines
be: Радкоў

en: Link color
be: Колер спасылкі

en: Link color (deprecated)
be: Колер спасылкі (састарэла)

en: List description
be: Апісанне спіса

en: List enumerate
be: Нумараванне спіса

en: List item
be: Элемент спісу

en: List itemize
be: Падзяленне спіса на элементы

en: List of MIME types for file upload
be: Спіс MIME-тыпаў для зацягвання файлаў

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
be: Спіс схем VFS, якія падтрымлівае Pluma у рэжыме запісу. Схема 'file' падтрымлівае запіс адразу.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
be: Спіс задзейнічаных плагінаў. Ён утрымлівае "Размяшчэнне" задзейнічаных плагінаў. Глядзіце файл .pluma-plugin, каб атрымаць звесткі пра "Размяшчэнне" для плагіна.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
be: Спіс кадаванняў, які паказваецца ў меню "Кадаванне знакаў" у акенцы адкрыцця/захавання файлаў. Выкарыстоўваюцца толькі пазнаныя кадаванні.

en: List of entries in "replace with" textbox.
be: Спіс запісаў у тэкставым полі "Замяніць на".

en: List of entries in "search for" textbox.
be: Спіс запісаў у тэкставым полі "Шукаць".

en: List of supported character sets
be: Спіс знаказбораў, якія падтрымліваюцца

en: Listing
be: Вывад кода

en: Loading %s
be: Загрузка %s

en: Loading %s from %s
be: Загрузка файла %s з %s

en: Loading file '%s'…
be: Загрузка файла '%s'…

en: Local change to font
be: Лакальная змена шрыфта

en: Local files only
be: Толькі лакальныя файлы

en: Log Out _without Saving
be: Скончыць сеанс _без захавання

en: Long description link
be: Спасылка на доўгае апісанне

en: Long quotation
be: Доўгае цытаванне

en: MIME Type:
be: Тып MIME:

en: Mail link
be: Паштовая спасылка

en: Manage _External Tools...
be: _Кіраваць знешнімі сродкамі...

en: Manage _Snippets...
be: Кіраванне _фрагментамі...

en: Manage snippets
be: Кіраванне фрагментамі

en: Margin pixel height
be: Вышыня піксэля памежжа

en: Margin pixel width
be: Шырыня мяжы ў піксэлях

en: Marquee
be: Вылучанае

en: Match _Entire Word Only
be: Вынік супадае з пошукам _цалкам

en: Match _entire word only
be: Толькі _калі слова супадае цалкам

en: Maths (display)
be: Матэматыка (display)

en: Maths (inline)
be: Матэматыка (inline)

en: Maximum Number of Undo Actions
be: Колькі разоў можна адрабляць дзеянні

en: Maximum Recent Files
be: Найбольшая колькасць ранейшых файлаў

en: Maximum length of text field
be: Найбольшая даўжыня тэкставага поля

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
be: Найбольшая колькасць дзеянняў, якія pluma зможа запомніць для адкату. Выкарыстоўвайце "-1" для неабмежаванай колькасці дзеянняў.

en: Media-independent link
be: Спасылка, незалежная ад медыі

en: Menu list
be: Спіс меню

en: Misspelled word:
be: Памылкова напісанае слова:

en: Modelines
be: Рэжымы радкоў

en: Move selected file or folder to trash
be: Перанесці вылучаны файл ці каталог у сметніцу

en: Move the current document to a new window
be: Перанесці дзейны дакумент у новае акно

en: Multi-line text field
be: Шматрадковае тэкставае поле

en: Multicolumn
be: Шматслупковы

en: Multiple
be: Шматлікі

en: Name
be: Назва

en: Name:
be: Назва:

en: Named property value
be: Значэнне названай уласцівасці

en: New F_ile
be: Новы ф_айл

en: New tool
be: Новы сродак

en: Next ID
be: Наступны ID

en: Next location
be: Наступнае месца

en: No URI
be: Няма URI

en: No embedded objects
be: Няма ўбудаваных аб'ектаў

en: No frames
be: Няма фрэймаў

en: No layers
be: Няма слаёў

en: No line break
be: Няма разрываў радкоў

en: No misspelled words
be: Няма слоў з памылкамі

en: No mount object for mounted volume: %s
be: Няма аб'екта мантавання для тома: %s

en: No resize
be: Няма зменаў памеру

en: No script
be: Няма сцэнараў

en: No shade
be: Няма ценю

en: No word wrap
be: Няма пераносу словаў

en: Non-breaking space
be: Неразрыўны прагал

en: Nordic
be: Нардычная

en: Note
be: Нататка

en: Nothing
be: Нічога

en: Object applet file
be: Файл аб'ектнага аплета

en: Object data reference
be: Зварот да аб'ектных даных

en: Offset for alignment character
be: Афсэт для знака шыхтавання

en: OnBlur event
be: Падзея OnBlur

en: OnChange event
be: Падзея OnChange

en: OnClick event
be: Падзея OnClick

en: OnDblClick event
be: Падзея OnDblClick

en: OnFocus event
be: Падзея OnFocus

en: OnKeyDown event
be: Падзея OnKeyDown

en: OnKeyPress event
be: Падзея OnKeyPress

en: OnKeyUp event
be: Падзея OnKeyUp

en: OnLoad event
be: Падзея OnLoad

en: OnMouseDown event
be: Падзея OnMouseDown

en: OnMouseMove event
be: Падзея OnMouseMove

en: OnMouseOut event
be: Падзея OnMouseOut

en: OnMouseOver event
be: Падзея OnMouseOver

en: OnMouseUp event
be: Падзея OnMouseUp

en: OnReset event
be: Падзея OnReset

en: OnSelect event
be: Падзея OnSelect

en: OnSubmit event
be: Падзея OnSubmit

en: OnUnload event
be: Падзея OnUnload

en: Open
be: Адкрыць

en: Open '%s'
be: Адкрыць '%s'

en: Open Files
be: Адкрыць файлы

en: Open With Tree View
be: Адкрыць у рэжыме дрэва

en: Open a file
be: Адкрыць файл

en: Open a recently used file
be: Адкрыць ранейшы файл

en: Open a terminal at the currently opened directory
be: Адкрыць тэрмінал у дзейным каталогу

en: Open a terminal in the document location
be: Адкрыць тэрмінал у каталогу дакумента

en: Open selected file
be: Адкрыць вылучаны файл

en: Open terminal here
be: Адкрыць тут тэрмінал

en: Open the parent folder
be: Адкрыць бацькоўскі каталог

en: Open the pluma manual
be: Адкрыць даведку pluma

en: Opens the External Tools Manager
be: Адкрыецца кіраўнік знешнімі сродкамі

en: Operator fraction
be: Аператар fraction

en: Operator integral (display)
be: Аператар integral (display)

en: Operator integral (inline)
be: Аператар integral (inline)

en: Operator sum (display)
be: Аператар sum (display)

en: Operator sum (inline)
be: Аператар sum (inline)

en: Option group
be: Група параметраў

en: Option selector
be: Вылучальнік параметраў

en: Ordered list
be: Упарадкаваны спіс

en: Output media
be: Мэдыявывад

en: Page %N of %Q
be: Старонка %N з %Q

en: Page %d of %d
be: Старонка %d з %d

en: Page Preview
be: Перадпрагляд старонкі

en: Page header
be: Загаловак старонкі

en: Page total
be: Усяго старонак

en: Paragraph
be: Абзац

en: Paragraph class
be: Клас параграфа

en: Paragraph style
be: Стыль параграфа

en: Paste the clipboard
be: Уставіць буфер абмену

en: Pick the editor font
be: Задайце шрыфт рэдактара

en: Plain Text
be: Звычайны тэкст

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
be: Калі ласка, праверце, ці не спрабуеце вы адкрыць двайковы файл.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
be: Праверце, ці карэктна вы ўвялі размяшчэнне, і паспрабуйце ізноў.

en: Please check your installation.
be: Калі ласка, праверце ўсталяванне.

en: Plugins
be: Плагіны

en: Pluma Preferences
be: Настáўленні Pluma

en: Pr_eferences
be: На_стáўленні

en: Preferences
be: Настáўленні

en: Preformatted listing
be: Фараматаваны спіс

en: Preformatted text
be: Фарматаваны тэкст

en: Preparing...
be: Падрыхтоўка...

en: Previous location
be: Папярэдняе месца

en: Print
be: Друк

en: Print Header
be: Друкаваць загаловак

en: Print Line Numbers
be: Друкаваць нумары радкоў

en: Print Previe_w
be: Перад_прагляд друку

en: Print Syntax Highlighting
be: Друкаваць падсвятленне сінтаксу

en: Print line nu_mbers
be: Друкаваць нумары радкоў

en: Print page _headers
be: Друкаваць загалоўкі старонак

en: Print preview
be: Перадпрагляд друку

en: Print synta_x highlighting
be: Друкаваць падсвятленне сінтаксісу

en: Print the current page
be: Друкаваць дзейную старонку

en: Printing Line Wrapping Mode
be: Рэжым друку згортвання радкоў

en: Profile metainfo dictionary
be: Слоўнік метазвестак пра профілі

en: Prompt message
be: Паведамленне запыту

en: Prompt type
be: Запыт тыпа

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
be: Дае магчымасць устаўляць у дакумент часта патрэбныя тэгі/урыўкі без неабходнасці набіраць іх.

en: Push button
be: Кнопка націску

en: Python Console
be: Python-кансоль

en: Question
be: Пытанне

en: Quick Open
be: Хуткае адкрыванне

en: Quick open
be: Хуткае адкрыванне

en: Quickly open documents
be: Хуткае адкрыванне дакументаў

en: Quickly open files
be: Хуткае адкрыванне файлаў

en: Quit the program
be: Выйсці з праграмы

en: Quote
be: Цытата

en: RO
be: Чытанне

en: R_emove duplicates
be: _Выдаліць паўторы

en: Range
be: Дыяпазон

en: Re_fresh View
be: Аб_навіць

en: Read-Only
be: Толькі чытанне

en: ReadOnly text and password
be: Тэкст і пароль толькі для чытання

en: Redo the last undone action
be: Вярнуць апошнія змены

en: Reduced spacing
be: Зменшаныя прагалы

en: Reference label
be: Метка звароту

en: Reference ref
be: Зварот да зварота

en: Refresh the view
be: Абнавіць від

en: Remote files only
be: Толькі адлеглыя файлы

en: Remove trailing spaces
be: Выдаліць канцавыя прагалы

en: Remove useless trailing spaces in your file
be: Выдаліць бескарысныя канцавыя прагалы ў файле

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
be: Выдаляе канцавыя прагалы з усіх радкоў перад захаваннем.

en: Rename selected file or folder
be: Пераназваць вылучаны файл ці каталог

en: Replace
be: Замяніць

en: Replace All
be: Замяніць _усё

en: Replace _All
be: Замяніць _усё

en: Replace _with:
be: За_мяніць на:

en: Replace current document
be: Замяніць дзейны дакумент

en: Replace current selection
be: Замяніць дзейнае вылучэнне

en: Restore Previous Cursor Position
be: Аднавіць папярэдняе размяшчэнне курсора

en: Reverse link
be: Адваротная спасылка

en: Revert selected snippet
be: Адрабіць вылучаны фрагмент

en: Revert to a saved version of the file
be: Вярнуць захаваную версію файла

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
be: Вярнуць усе незахаваныя змены ў дакумент "%s"?

en: Reverting %s
be: Вяртанне %s

en: Reverting %s from %s
be: Вяртанне дакумента %s з %s

en: Reverting the document '%s'…
be: Вяртанне дакумента "%s"…

en: Right Margin Position
be: Размяшчэнне правага поля

en: Romanian
be: Румынская

en: Root
be: Корань

en: Rows
be: Радкі

en: Rulings between rows and columns
be: Сувязь радкоў і слупкоў

en: Run "make" in the document directory
be: Выканаць "make" у каталогу з дакументам

en: Run command
be: Выканаць загад

en: Running tool:
be: Сродак для выканання:

en: S_ave Anyway
be: З_ахаваць усё адно

en: S_elect the documents you want to save:
be: Вылучыце _дакументы, якія трэба захаваць:

en: S_hortcut key:
be: С_карот:

en: S_ort...
be: _Упарадкаваць...

en: S_tart at column:
be: _Пачаць са слупка:

en: Sample program output, scripts
be: Прыкладны вывад праграмы, сцэнары

en: Save
be: Захаваць

en: Save As…
be: Захаваць як...

en: Save Without Trailing Spaces
be: Захаваць без канцавых прагалаў

en: Save _As...
be: Захаваць _як...

en: Save all open files
be: Захаваць усе адкрытыя файлы

en: Save changes to document "%s" before closing?
be: Захаваць змены ў дакуменце "%s" перад закрываннем?

en: Save the current file
be: Захаваць дзейны файл

en: Save the current file with a different name
be: Захаваць дзейны файл з іншай назвай

en: Saving %s
be: Захаванне %s

en: Saving %s to %s
be: Захаванне %s у %s

en: Saving file '%s'…
be: Захаванне файла "%s"…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
be: Захоўванне забаронена сістэмным адміністратарам.

en: Scope covered by header cells
be: Набор, увабраўшы ў сябе клеткі загалоўкаў

en: Script language name
be: Назва мовы сцэнара

en: Script statements
be: Аператары сцэнара

en: Scrollbar
be: Панэль пракруткі

en: Search
be: Пошук

en: Search _backwards
be: Шукаць _раней

en: Search backwards for the same text
be: Шукаць раней гэты ж самы тэкст

en: Search for and replace text
be: Шукаць і замяняць тэкст

en: Search for text
be: Пошук тэксту

en: Search forwards for the same text
be: Шукаць далей гэты ж самы тэкст

en: Select _All
be: Вылучыць _усё

en: Select a character encoding from the menu and try again.
be: Выберыце кадаванне з меню і паспрабуйце ізноў.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
be: Выберыце іншае кадаванне з меню і паспрабуйце ізноў.

en: Select the _language of the current document.
be: Вылучыце _мову дзейнага дакумента.

en: Select the entire document
be: Вылучыць увесь дакумент

en: Select the group of tags you want to use
be: Вылучыце групу цэтлікаў, якую вы хочаце выкарыстаць

en: Selectable option
be: Вылучальны параметр

en: Selected
be: Вылучаны

en: Selected format
be: Выбраны фармат

en: Selection
be: Вылучэнне

en: Server-side image map
be: Мапа выявы з боку сервера

en: Set Location to First Document
be: Усталяваць размяшчэнне на першы дакумент

en: Set _Language...
be: Выставіць _мову...

en: Set language
be: Выставіць мову

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
be: Задаць кадаванне знакаў для файлаў, якія будуць адкрывацца праз загадны радок

en: Set the language of the current document
be: Усталяваць мову дзейнага дакумента

en: Set the root to the active document location
be: Выставіць корань на месцазнаходжанне актыўнага дакумента

en: Shape
be: Форма

en: Shell Output
be: Вывад абалонкі

en: Short inline quotation
be: Кароткае цытаванне ўнутры радка

en: Shortcut key with which the snippet is activated
be: Скарот для ўстаўкі фрагмента тэкста

en: Show _Binary
be: Паказваць _бінарныя

en: Show _Hidden
be: Паказваць _схаваныя

en: Show binary files
be: Паказваць бінарныя файлы

en: Show hidden files and folders
be: Паказваць схаваныя файлы і каталогі

en: Show multiple pages
be: Паказваць некалькі старонак

en: Show or hide the bottom pane in the current window
be: Паказаць ці схаваць ніжнюю панэль у дзейным акне

en: Show or hide the side pane in the current window
be: Паказаць ці схаваць бакавую панэль у дзейным акне

en: Show or hide the statusbar in the current window
be: Паказаць ці схаваць радок стану ў дзейным акне

en: Show or hide the toolbar in the current window
be: Паказаць ці схаваць панэль начыння ў дзейным акне

en: Show the application's version
be: Паказаць версію праграмы

en: Show the next page
be: Паказаць наступную старонку

en: Show the previous page
be: Паказаць папярэднюю старонку

en: Side Pane is Visible
be: Бакавая панэль бачная

en: Side _Pane
be: Бакавая _панэль

en: Single line prompt
be: Аднарадковы запыт

en: Single snippets file
be: Адзіночныя файлы фрагментаў

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
be: Адно слова, па якім устаўляецца фрагмент (трэба націснуць Tab)

en: Size
be: Памер

en: Size (deprecated)
be: Памер (састарэла)

en: Small text style
be: Стыль малога тэксту

en: Smart Home End
be: Разумныя Home і End

en: Snippets
be: Фрагменты тэксту

en: Snippets Manager
be: Кіраўнік фрагментаў

en: Snippets archive
be: Архіў фрагментаў

en: Soft line break
be: Мяккі разрыў радка

en: Sort
be: Упарадкаваць

en: Sort the current document or selection
be: Упарадкаваць дзейны дакумент ці вылучэнне

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
be: Упарадкаваны спіс кадаванняў, якія Pluma выкарыстоўвае для аўтавызначэння кадавання файла. "CURRENT" азначае кадаванне дзейнай лакалі. Выкарыстоўваюцца толькі тыя кадаванні, якія можна распазнаць.

en: Sorts a document or selected text.
be: Упарадкуе дакумент ці вылучаны тэкст.

en: Sound
be: Гук

en: Source
be: Крыніца

en: South European
be: Паўднёва-еўрапейская

en: Space-separated archive list
be: Спіс архіваў, размежаваны прагаламі

en: Spacer
be: Прагальнік

en: Spacing between cells
be: Прагал між клеткамі

en: Spacing within cells
be: Прагал у клетках

en: Span
be: Ахапіць

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
be: Вызначае, як згортваць радкі для друку. Выкарыстоўвайце "GTK_WRAP_NONE" для адключэння згортвання, "GTK_WRAP_WORD" для згортвання па словах ці "GTK_WRAP_CHAR" для згортвання па знаках. Заўвага: гэтыя значэнні чулыя да рэгістру, таму праверце, каб яны былі напісаныя так жа, як і тут.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
be: Вызначае, як згортваць радкі ў прасторы рэдагавання. Выкарыстоўвайце "GTK_WRAP_NONE" для адключэння згортвання, "GTK_WRAP_WORD" для згортвання па словах ці "GTK_WRAP_CHAR" для згортвання па знаках. Заўвага: гэтыя значэнні чулыя да рэгістра, таму праверце, каб яны былі напісаныя так жа, як і тут.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
be: Вызначае друкарскі шрыфт цела дакументаў.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
be: Вызначае друкарскі шрыфт нумаравання радкоў. Гэта будзе мець эфект, толькі калі параметр "Паказваць нумары радкоў" не роўны нулю.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
be: Вызначае друкарскі шрыфт для загалоўка. Гэта будзе мець эфект, толькі калі ўключаны параметр "Друкаваць загаловак".

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
be: Вызначае найбольшую колькасць ранейшых файлаў, якія будуць паказвацца ў падменю "Ранейшыя файлы".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
be: Вызначае колькасць прагалаў, якія будуць паказвацца замест знакаў табуляцыі.

en: Specifies the position of the right margin.
be: Вызначае размяшчэнне правага поля.

en: Spell Checker
be: Праверка правапісу

en: Square root
be: Квадратны корань

en: Standby load message
be: Паведамленне пра чаканне загрузкі

en: Starting sequence number
be: Пачатковы нумар паслядоўнасці

en: Status Bar is Visible
be: Радок стану бачны

en: Stopped.
be: Спынены.

en: Strike-through text
be: Закрэслены тэкст

en: Strike-through text style
be: Стыль закрэсленага тэксту

en: String you want to search for
be: Радок для пошуку:

en: Strong emphasis
be: Моцны націск

en: Style Scheme
be: Схема стылю

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
be: Стыль для кнопак панэлі начыння. Магчымыя значэнні "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" для выкарыстання стандартнага сістэмнага стылю, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" для паказу толькі значкоў, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" для паказу значкоў і тэксту і "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" для паказу тэксту пад значкамі. Заўвага: гэтыя значэнні чулыя да рэгістру, таму праверце, каб яны былі напісаныя так жа, як і тут.

en: Style info
be: Звесткі пра стыль

en: Subscript
be: Ніжні індэкс

en: Suggestions
be: Прапановы

en: Superscript
be: Верхні індэкс

en: Switch onto a file .c and .h
be: Пераключыць на файлы .c і .h

en: Symbol and
be: Знак and

en: Symbol const
be: Знак const

en: Symbol d-by-dt
be: Знак d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
be: Знак d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
be: Знак d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
be: Знак dagger

en: Symbol em-dash ---
be: Знак вельмі доўгага працяжніка ---

en: Symbol en-dash --
be: Знак доўгага працяжніка --

en: Symbol equiv
be: Знак equiv

en: Symbol infinity
be: Знак infinity

en: Symbol mathspace ,
be: Знак mathspace ,

en: Symbol mathspace .
be: Знак mathspace .

en: Symbol mathspace _
be: Знак mathspace _

en: Symbol mathspace __
be: Знак mathspace __

en: Symbol simeq
be: Знак simeq

en: Symbol star
be: Знак star

en: Syntax Highlighting
be: Падсвятленне сінтаксісу

en: Tab Size
be: Памер табуляцыі

en: Tab Stops
be: Табуляцыя

en: Tab Width
be: Шырыня табуляцыі

en: Tab order position
be: Размяшчэнне парадку картак

en: Table
be: Табліца

en: Table body
be: Цела табліцы

en: Table caption
be: Захопнік табліцы

en: Table column group properties
be: Уласцівасці групы слупкоў табліцы

en: Table column properties
be: Уласцівасці слупка табліцы

en: Table data cell
be: Клетка даных табліцы

en: Table footer
be: Подпіс табліцы

en: Table header
be: Загаловак табліцы

en: Table header cell
be: Клетка загалоўка табліцы

en: Table row
be: Радок табліцы

en: Table summary
be: Кароткае апісанне табліцы

en: Tag list
be: Спіс тэгаў

en: Tags
be: Цэтлікі

en: Target - Blank
be: Мэта - Пуста

en: Target - Parent
be: Мэта - Бацкоўскі

en: Target - Self
be: Мэта - Сам

en: Target - Top
be: Мэта - Уверх

en: Target directory "%s" does not exist
be: Каталог прызначэння "%s" не існуе

en: Target directory "%s" is not a valid directory
be: Каталог прызначэння "%s" не ёсць дапушчальным каталогам

en: Teletype or monospace text style
be: Стыль тэлетайпавага ці монашырыннага тэксту

en: Text
be: Тэкст

en: Text Editor
be: Тэкставы рэдактар

en: Text Wrapping
be: Пераносіць тэкст

en: Text color
be: Колер тэксту

en: Text color (deprecated)
be: Колер тэксту (састарэла)

en: Text entered by user
be: Тэкст, уведзены карыстальнікам

en: Thai
be: Тайская

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
be: ID схемы стылю GtkSourceView для афарбоўкі тэксту.

en: The archive "%s" could not be created
be: Архіў "%s" не можа быць створаны

en: The archive "%s" could not be extracted
be: Архіў "%s" не выходзіць распакаваць

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
be: Дыск, на які вы спрабуеце захаваць файл, мае абмежаванне на даўжыню назвы файла. Выкарыстайце карацейшую назву.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
be: Гэты дакумент змяшчае адзін ці больш знакаў, якія немагчыма закадаваць дадзеным кадаваннем.

en: The document is empty.
be: Дакумент пусты.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
be: Файл "%s" немагчыма перанесці ў сметніцу.

en: The file "%s" is read-only.
be: Файл "%s" даступны толькі для чытання.

en: The file %s changed on disk.
be: Файл %s змяніўся на дыску.

en: The file %s has been modified since reading it.
be: Файл %s зменены іншай праграмай пасля таго, як быў прачытаны.

en: The file is too big.
be: Файл занадта вялікі.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
be: У адкрытым вамі файле ёсць хібныя знакі. Калі вы працягнеце яго рэдагаванне, дакумент можа стаць безкарысным.

en: The following error occurred while exporting: %s
be: Падчас экспарту паўстала памылка: %s

en: The following error occurred while importing: %s
be: Падчас імпарту адбылася наступная памылка: %s

en: The following files could not be imported: %s
be: Наступныя файлы нельга імпартаваць: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
be: Размяшчэнне файла недаступнае, бо яно не прымантавана.

en: The location of the file cannot be mounted.
be: Размяшчэнне файла не можа быць прымантавана.

en: The preview of a page in the document to be printed
be: Перадпрагляд старонкі дакумента, якую трэба надрукаваць

en: The selected color scheme cannot be installed.
be: Выбраная каляровая схема не можа быць усталявана.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
be: Вылучаныя файлы не выйшла перанесці ў сметніцу.

en: The total number of pages in the document
be: Агульная колькасць старонак у дакуменце

en: There are no snippets selected to be exported
be: Не выбрана фрагментаў для экспарту

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
be: Не хапае месца на дыску, каб захаваць файл. Вызваліце месца і паспрабуйце зноў.

en: There was a problem opening the file %s.
be: Паўстала праблема пры адкрыванні файла %s.

en: There was an error displaying the help.
be: Узнікла памылка падчас спробы паказаць даведку.

en: This accelerator is already bound to %s
be: Гэтая хуткая клавіша ўжо ўжываецца для %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
be: Гэты файл (%s) ужо адкрыты ў іншым акне pluma.

en: Title
be: Загаловак

en: Toolbar Buttons Style
be: Стыль кнопак панэлі начыння

en: Toolbar is Visible
be: Панэль начыння бачная

en: Top margin in pixels
be: Верхні водступ, ў піксэлях

en: Turkish
be: Турэцкая

en: Type a new accelerator
be: Націсніце новую хуткую клавішу

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
be: Задайце новую хуткую клавішу або націсніце Backspace, каб ачысціць

en: Type a new shortcut
be: Увядзіце новы скарот

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
be: Увядзіце новы скарот, ці націсніце Backspace для ачысткі

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
be: Не выйшла знайсці аб'ект '%s' у файле %s.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
be: Не выйшла адкрыць UI-файл %s. Памылка: %s

en: Unbreakable text
be: Непадзельны тэкст

en: Underlined text style
be: Стыль падкрэсленага тэксту

en: Undo the last action
be: Скасаваць апошняе дзеянне

en: Unexpected error: %s
be: Нечаканая памылка: %s

en: Unknown
be: Невядомы

en: Unordered list
be: Неўпарадкаваны спіс

en: Unsaved Document %d
be: Незахаваны дакумент %d

en: Untitled documents only
be: Толькі неназваныя файлы

en: Up
be: Вышэй

en: Use %s highlight mode
be: Выкарыстоўваць рэжым падсвятлення %s

en: Use Default Font
be: Ужываць стандартны шрыфт

en: Use Spaces
be: Выкарыстоўваць прагалы

en: Use image map
be: Выкарыстаць мапу выявы

en: Use the _selected format
be: Выкарыстаць _вылучаны фармат

en: User dictionary:
be: Слоўнік карыстальніка:

en: Value
be: Значэнне

en: Value interpretation
be: Інтэрпрэтацыя значэння

en: Variable or program argument
be: Аргумент зменнай ці праграмы

en: Vertical cell alignment
be: Вэртыкальнае размяшчэнне клеткі

en: Vertical space
be: Вертыкальны прагал

en: Vietnamese
be: В'етнамская

en: View
be: Выгляд

en: View folder in file manager
be: _Праглядзець каталог у файлавым кіраўніку

en: Visited link color
be: Колер наведанай спасылкі

en: Western
be: Заходняя

en: When inserting date/time...
be: Як устаўляецца дата/час...

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
be: Ці стварае pluma рэзервовыя копіі файлаў, якія ён захоўвае. Вы можаце вызначыць пашырэнне рэзервовых файлаў з дапамогай параметра "Пашырэнне рэзервовай копіі".

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
be: Ці паказваць нумары радкоў у прасторы рэдагавання.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
be: Ці паказваць правае поле ў прасторы рэдагавання.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
be: Ці мусіць Pluma задзейнічаць аўтаматычную падстаноўку водступаў.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
be: Ці ўключыць падсвятленне сінтаксу.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
be: Ці падсвятляць усе вынікі пошуку.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
be: Ці мусіць Pluma падсвятляць дужку, якая адпавядае вылучанай.

en: Whether pluma should highlight the current line.
be: Ці падсвятляць дзейны радок.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
be: Ці друкаваць загаловак дакумента.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
be: Ці ўстаўляць прагалы замест знакаў табуляцыі.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
be: Ці друкаваць з падсвятленнем сінтаксу.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
be: Ці аднаўляць папярэдняе размяшчэнне курсора, калі загружаецца файл.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
be: Ці бачная ніжняя панэль унізе акна рэдагавання.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
be: Ці бачна бакавая панэль злева ад акна рэдагавання.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
be: Ці бачны радок стану ўнізе акна рэдагавання.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
be: Ці бачная панэль начыння ў акне рэдагавання.

en: Width
be: Шырыня

en: Windows
be: Вокны

en: Words
be: Слоў

en: Writable VFS schemes
be: Схемы запісу VFS

en: XHTML 1.0 - Tags
be: XHTML 1.0 - Тэгі

en: XSLT - Axes
be: XSLT - Восі

en: XSLT - Elements
be: XSLT - Элементы

en: XSLT - Functions
be: XSLT - Функцыі

en: XUL - Tags
be: XUL - Тэгі

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
be: Вы спрабуеце захаваць файл на дыск, даступны толькі на чытанне. Праверце карэктнасць шляха захавання і паспрабуйце зноў.

en: You can also choose another character encoding and try again.
be: Можаце выбраць іншае кадаванне і паспрабаваць ізноў.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
be: Вам не дазволена адкрываць гэты файл.

en: You must be inside a word to run this command
be: Курсор мусіць быць унутры слова, каб выканаць гэты загад

en: Zoom 1:1
be: Маштаб 1:1

en: Zoom the page in
be: Наблізіць

en: Zoom the page out
be: Аддаліць

en: Zoom to fit the whole page
be: Маштабаваць, каб бачыць усю старонку

en: [FILE...]
be: [ФАЙЛ...]

en: _About
be: _Пра аплет

en: _Add
be: Д_адаць

en: _Add...
be: _Дадаць...

en: _Always autocheck
be: _Заўсёды аўтаправяраць

en: _Applicability:
be: _Прыдатнасць:

en: _Autocheck Spelling
be: _Аўтаматычна правяраць правапіс

en: _Autosave files every
be: _Аўтаматычна захоўваць файлы кожныя

en: _Body:
be: _Цела:

en: _Bottom Pane
be: _Ніжняя панэль

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Cancel Logout
be: _Скасаваць выхад

en: _Check Spelling...
be: _Праверка правапісу...

en: _Clear Highlight
be: _Ачысціць афарбоўку

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Close All
be: За_крыць усе

en: _Close Preview
be: _Закрыць перадпрагляд

en: _Configure Spell Checker plugin...
be: _Наставіць плагін праверкі правапісу...

en: _Contents
be: _Змесціва

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: _Description
be: _Апісанне

en: _Display line numbers
be: Па_казваць нумары радкоў

en: _Document Statistics
be: Статыстыка _дакумента

en: _Documents
be: _Дакументы

en: _Drop targets:
be: _Абсягі прызначэння:

en: _Edit
be: _Змяніць

en: _Edit:
be: _Змяніць:

en: _Enable automatic indentation
be: Уключыць _аўтаматычныя водступы

en: _Encoding
be: _Кадаванне

en: _Error color:
be: Колер _памылак:

en: _File
be: _Файл

en: _Filter
be: _Фільтр

en: _Find...
be: _Пошук...

en: _Fullscreen
be: _На ўвесь экран

en: _Help
be: _Даведка

en: _Highlight Mode
be: Рэжым пад_святлення

en: _Ignore
be: _Ігнараваць

en: _Ignore All
be: _Ігнараваць усё

en: _Ignore case
be: _Ігнараваць рэгістр

en: _Incremental Search...
be: _Паслядоўны пошук...

en: _Input:
be: _Увод:

en: _Insert
be: _Уставіць

en: _Invert Case
be: З_мяніць рэгістр

en: _Line numbers:
be: Нумары _радкоў:

en: _Match Case
be: Ад_розніваць вялікія/малыя літары

en: _Match Filename
be: _Фільтр па назве

en: _Match case
be: _Улічваць рэгістр

en: _More...
be: _Болей...

en: _Move to New Window
be: _Перанесці ў новае акно

en: _Move to Trash
be: _Выкінуць у сметніцу

en: _Never autocheck
be: _Ніколі не аўтаправяраць

en: _New
be: _Новы

en: _New Folder
be: _Новы каталог

en: _Next Document
be: _Наступны дакумент

en: _Next Location
be: _Наступнае месца

en: _Number every
be: _Нумараваць кожныя

en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Open terminal here
be: _Адкрыць тут тэрмінал

en: _Open...
be: _Адкрыць...

en: _Output:
be: _Вывад:

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
be: _Пазнаваць кіравальныя камбінацыі (напр. 
    )

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
be: _Разбіраць кіравальныя камбінацыі (напр. \n)

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Preview
be: _Перадпрагляд

en: _Previous Document
be: _Папярэдні дакумент

en: _Previous Location
be: _Папярэдняе месца

en: _Print...
be: _Друк...

en: _Prompt for a format
be: _Запытаць фармат

en: _Quit
be: _Выйсці

en: _Redo
be: _Вярнуць

en: _Reload
be: _Перачытаць

en: _Remember autocheck by document
be: _Запомніць аўтаправерку для дакумента

en: _Remove
be: Вы_даліць

en: _Rename
be: _Пераназваць

en: _Replace
be: _Замяніць

en: _Replace...
be: За_мяніць...

en: _Restore Default Fonts
be: Вярнуць _стандартныя шрыфты

en: _Retry
be: _Паўтарыць

en: _Reverse order
be: _Адваротны парадак

en: _Revert
be: Ад_навіць

en: _Save
be: _Захаваць

en: _Save All
be: _Захаваць усё

en: _Save:
be: _Захаваць:

en: _Search
be: _Пошук

en: _Search for:
be: По_шук:

en: _Set root to active document
be: _Выставіць корань на актыўны дакумент

en: _Shortcut Key:
be: _Скарот:

en: _Snippets:
be: _Фрагменты:

en: _Sort
be: _Упарадкаваць

en: _Spelling Suggestions...
be: _Прапановы напісання...

en: _Statusbar
be: _Радок стану

en: _Suggestions:
be: _Прапановы:

en: _Tab trigger:
be: _Пераключальнік картак:

en: _Tab width:
be: Шырыня _табуляцыі:

en: _Title Case
be: Рэгістр загалоўка

en: _Toolbar
be: _Панэль начыння

en: _Tools
be: _Начынне

en: _Tools:
be: _Сродкі:

en: _Undo
be: _Адрабіць

en: _Update
be: _Абнавіць

en: _Use custom format
be: _Выкарыстаць адмысловы фармат

en: _Use the system fixed width font (%s)
be: _Сістэмны роўнашырокі шрыфт (%s)

en: _View
be: _Выгляд

en: _View Folder
be: _Праглядзець каталог

en: _Wrap Around
be: _Перанос наўкол

en: _Wrap around
be: _Перанос наўкол

en: _minutes
be: _хвілін

en: column
be: слупок

en: columns
be: слупкоў

en: current
be: сіла току

en: directory
be: каталог

en: false
be: хлусня

en: file
be: файл

en: label
be: подпіс

[ctx: language]
en: Default
be: Стандартна

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
be: Невядома (%s)

en: lines
be: радкоў

en: name
be: назва

en: of
be: з

en: page
be: старонка

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
be: Файл нешта не знаходзіцца. Мусіць, яго нядаўна выдалілі.

en: pluma cannot handle %s locations.
be: Pluma не можа працаваць з размяшчэннямі кшталту %s.

en: pluma cannot handle this location.
be: Pluma не можа працаваць з гэтым размяшчэннем.

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
be: Pluma не змог вызначыць кадаванне знакаў.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
be: Pluma адкрыў гэты файл толькі на чытанне. Вы ўсё адно жадаеце рэдагаваць яго?

en: rows
be: радкоў

en: true
be: ісціна

en: word
be: слова
