mate-panel 1.26.0 - en to br translation catalogue (548 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
br: "%s" zo aet kuit gant un doare dic'hortoz

en: %A %B %d (%%s)
br: %A %d %B (%%s)

en: %A, %B %d %Y
br: %A, %d %B  %Y

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
br: N'eus talvoudegezh ebet gant %s. Kemer a ra plas war ar gantenn galet ha goulenn a ra amzer kempunañ nemetken, ha ma ez eo karget e kemer plas talvoudus er penel hag implijout a ra memor. Forzh pehini a vefe kavet oc'h implijout anezhañ a rankfe bezañ bac'het e ospital ar re sot diouzhtu.

en: %s the Fish
br: %s ar Pesk

en: %s the Fish Says:
br: %s ar Pesk a lavar :

en: %s the Fish, a contemporary oracle
br: %s ar Pesk, un orakl a-vremañ

en: %s the Fish, the fortune teller
br: %s ar Pesk, an diouganer planedenn

en: %s, feels like %s
br: %s, santañ a ra evel %s

en: (empty)
br: (goullo)

en: (with minor help from George)
br: (gant un tammig skoazell a-berzh George)

en: - Edit .desktop files
br: - Embann ar restroù  *.desktop

en: <i>(optional)</i>
br: <i>(n'eo ket ret)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
br: <small><i>Skrivañ ur gêr, ur rannvro pe anv ur vro ha diuzañ ur genglotadenn diwar an  tiflugellad.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
br: <small>Divoull</small>

en: <small>Set...</small>
br: <small>Stagañ...</small>

en: <small>Set</small>
br: <small>Stagañ</small>

en: <small>Transparent</small>
br: <small>Treuzwelus</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
br: Ur pesk disanv a zo ur vrav a besk e darn. Dakait buhez en ho pesk en ur reiñ un anv dezhañ.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
br: Ur roll IIDoù evit arloadoù hag a vo laosket a-gostez gant ar penel. Evel-se e vez miret un darn eus an arloadoù ouzh bezañ karget pe diskouezet war al lañser. Da skouer, diweredekaat an arloadig 'mini-commander', ouzhpennit 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' war ar roll. Ret eo adloc'hañ ar penel lankañ a-benn ma vo efedus.

en: A list of locations to display in the calendar window.
br: Ul listenn lec'h da ziskouez prenestr an deiziadur.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
br: Ur roll naoudioù (ID) evit ar penel lankañ. Pep naoudi a ro anv ur penel lankañ e live uhelañ. Enrollet eo an arventennoù evit pep penel e /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
br: Ur roll naoudioù (ID) evit ergorennoù ar penel lankañ. Pep naoudi a ro anv un ergorenn hiniennel eus ar penel lankañ (d.l.e. ul lañser, un afell gwezhiañ pe afell ul lañser). Enrollet eo an arventennoù evit pep ergorenn e /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
br: Un diretenn difoupus evit renkañ elfennoù all e-barzh

en: A separator to organize the panel items
br: Un dispartier evit renkañ elfennoù ar penel lankañ

en: A_bout Panels
br: Diwar-benn ar peneloù lankañ

en: About the MATE Panel
br: Diwar-benn penel lankañ MATE

en: Access documents, folders and network places
br: Tizhout an teulioù, an teuliadoù hag ar plasoù rouedad

en: Action button type
br: Doare afell oberiañ

en: Ad_just Date & Time
br: Kengeidañ an deiziad hag an eur

en: Add this as _drawer to panel
br: Ouzhpennañ evel un _diretenn war ar banell

en: Add this as _menu to panel
br: Ouzhpennañ an dra-mañ evel ul _lañser war ar penel lankañ

en: Add this launcher to _desktop
br: Ouzhpennañ al loc'her-mañ war ar burev

en: Add this launcher to _panel
br: Ouzhpennañ al loc'her-mañ war ar banell

en: Add to Drawer
br: Ouzhpennañ d'an diretenn

en: Add to Panel
br: Ouzhpennañ d'ar penel lankañ

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
br: Un darvoud pe ur fazi dianav a zo c'hoarvezet en ur glask da zigeriñ "%s".

en: Animation
br: Bliverezh

en: Animation speed
br: Tizh ar bliverezh

en: Applet IID
br: IID an arloadig

en: Applet IIDs to disable from loading
br: IIDoù an arloadoù da virout ouzh bezañ karget

en: Application
br: Arload

en: Application Launcher...
br: Lañser arload...

en: Application does not accept documents on command line
br: An arload ne zegemer ket an teulioù dre arc'had

en: Application in Terminal
br: Arload en dermenell

en: Applications
br: Arloadoù

en: Area where notification icons appear
br: Maez ma'z a war-wel an arlunioù kelaouiñ

en: Arro_ws on hide buttons
br: Bir_où war an afelloù-kuzhat

en: Autoclose drawer
br: Lakaat an diretenn da emserriñ

en: Automatically hide panel into corner
br: Kuzhañ ar penel lankañ er c'horn ent emgefreek

en: Background
br: Drekleur

en: Background _image:
br: Skeudenn an _drekleur:

en: Background color
br: Liv an drekleur

en: Background color opacity
br: Demerez liv an drekleur

en: Background image
br: Skeudenn an drekleur

en: Background type
br: Seurt an drekleur

en: Bookmarks
br: Sinedoù

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
br: Merdeiñ dre an holl gantennoù ha teuliadoù lec'hel pe a-bell a vez tizhet diouzh an urzhiataer-mañ

en: Browse and run installed applications
br: Furchal ha loc'hañ an arloadoù staliet

en: Browse bookmarked and local network locations
br: Merdeiñ dre lec'hiadurioù ar rouedad lec'hel ha lakaet ur sined warno

en: C_lear
br: _Goullonderiñ

en: Calendar
br: Deiziataer

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
br: N'hall ket lakaat URIioù un teul d'un enankad mod .desktop e rizh 'Type=Link'

en: Cannot delete this panel
br: N'eus ket tu da lemel ar penel lankañ-mañ

en: Cannot find an empty spot
br: N'haller ket kavout ul lec'h goullo

en: Center panel on x-axis
br: Kreizañ ar penel war an ahel-x

en: Center panel on y-axis
br: Kreizañ ar penel war an ahel-y

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
br: Kemmañ stumm hag emzalc'h ar burev, kaout skoazell, pe zigennaskañ

en: Choose Location
br: Dibab al lec'hiadur

en: Choose a file to append to the command...
br: Dibabit ur restr da ouzhpennñ en urzhiad...

en: Choose a file...
br: Dibabit ur restr...

en: Choose an application...
br: Dibab un arload...

en: Choose an icon
br: Dibab un arlun

en: City Name
br: Anv kêr

en: City Time Zone
br: Gwerzhid-eur ar Gêr

en: Clear Recent Documents
br: Naetaat an dielloù nevez-implijet

en: Clear Recent Documents...
br: Skarzhañ an teulioù nevez a-walc'h...

en: Clear all items from the recent documents list
br: Naetaat pep tra eus ar roll dielloù nevez-implijet

en: Clear the Recent Documents list?
br: Naetaat roll an dielloù nevez-implijet?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
br: Klikit amañ evit kuzhat an holl brenestroù ha diskouez ar burev.

en: Click here to restore hidden windows.
br: Klikit amañ evit adwelout prenestroù kuzhet.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
br: Klikit war ur prenestr evit rediañ an arload da serriñ. Evit nullañ pouezhit war <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
br: Klikañ war an afell-mañ da gerc'hat ur restr da ouzhpennañ d'an hedad arc'hañ.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
br: Klikañ war an afell-mañ a-benn erounit an arload diuzet pe an arc'had er maez enankañ.

en: Click to hide month calendar
br: Klikit evit kushat an deiziadur miziek

en: Click to view month calendar
br: Klikit evit gwelout deiziataer ar miz

en: Clock
br: Horolaj

en: Clock Applet Factory
br: Aozerezh an arloadig Horolaj

en: Clock Format
br: Stumm an horolaj

en: Clock Preferences
br: Gwellvezioù an horolaj

en: Co_lor:
br: _Liv :

en: Co_mmand to run when clicked:
br: Urzh da seveniñ pa'z eo kliket :

en: Co_mment:
br: Askele_nn :

en: Comm_and:
br: _Urzh :

en: Command icon
br: Arlun an urzhiad

en: Command to execute on click
br: Urzh da seveniñ pa glikoc'h

en: Complete panel lockdown
br: Peurbrennadur ar penel lankañ

en: Computer
br: Urzhiataer

en: Computer Clock
br: Horolaj an urzhiataer

en: Confirm panel removal
br: kadarnaad dilamadur ar penel lankañ

en: Connect to Server...
br: Kennaskañ ouzh un dafariad...

en: Connect to a remote computer or shared disk
br: Kennaskañ ouzh un urzhiataer a-bell pe ur gantenn rannet

en: Copy _Date
br: Eilañ an _deiziad

en: Copy _Time
br: Eilañ an _eur

en: Copy a launcher from the applications menu
br: Eilañ ul loc'her diwar lañser an arloadoù

en: Could not connect to server
br: Dibosupl eo en em lugañ d'an dafariad

en: Could not convert '%s' from UTF-8
br: Ne oa ket tu amdreiñ '%s' eus UTF-8

en: Could not display help document
br: N'haller ket skrammañ an teul skoazell

en: Could not display help document '%s'
br: N'eus ket tu da ziskouez an diell skoazell '%s'

en: Could not execute '%s'
br: Ne oa ket tu da loc'hañ '%s'

en: Could not launch '%s'
br: N'eus ket tu da lañsañ '%s'

en: Could not launch application
br: Ne oa ket tu da lañsiñ un arload

en: Could not open location '%s'
br: Ne oa ket tu da zigeriñ al lec'hiadur '%s'

en: Could not open recently used document "%s"
br: Ne oa ket tu da zigeriñ an diell nevez-implijet "%s"

en: Could not run command '%s'
br: Ne oa ket tu da seveniñ an urzh '%s'

en: Could not save directory properties
br: N'eo ket gouest da enrollañ perzhioù ar c'havlec'hiad

en: Could not save launcher
br: Ne c'hell ket bezañ gwarezet al lañser

en: Could not show this URL
br: Ne oa ket tu da ziskouez an URL-mañ

en: Could not use dropped item
br: Dibosupl eo implij an elfenn bet laosket

en: Create Launcher
br: Krouiñ al loc'her

en: Create a new launcher
br: Krouiñ ul loc'her nevez

en: Create new file in the given directory
br: Krouiñ ur restr nevez er renkell roet

en: Current Time:
br: Eur a-vremañ :

en: Custom Application Launcher
br: Lañser arload personalaet

en: Custom format of the clock
br: Stumm personelaet an horolaj

en: D_on't Delete
br: _Chom hep lemel

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
br: Divizout a ra pegoulz kenstrollañ ar prenestroù eus an hevelep arload war roll ar prenestroù. Ar gwerzhioù a vez kavet zo "morse", "emgefreek" ha "bepred".

en: Default panel layout
br: Kempennadur ar penel dre ziouer

en: Delete this drawer?
br: Lemel an diretenn-mañ?

en: Delete this panel?
br: Lemel ar penel lankañ-mañ?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
br: Burev

en: Directory Properties
br: Perzhioù ar c'havlec'hiad

en: Disable Force Quit
br: Lazhañ ar c'huitaat dre ret

en: Disable connection to session manager
br: Lazhañ kennask ouzh ardoer an estez

en: Display
br: Skrammañ

en: Display a swimming fish or another animated creature
br: Skrammañ ur pesk o neuial pe ne vern pe grouedur all

en: Display all workspaces
br: Diskouez an holl dachennoù-labour

en: Display workspace names
br: Diskouez anvioù an dachenn-labour

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
br: C'hoant hoc'h eus da zilemel an elfenn-mañ eus ho kefluniadur ?

en: Draw arrow in menu button
br: Kempenn biroù e afell al lañser

en: Drawer
br: Tiretenn

en: Drawer Properties
br: Perzhioù an diretenn

en: E_xpand
br: Ast_enn

en: East
br: Reter

en: Edit
br: Embann

en: Edit Location
br: Kemmañ al lec'hiadur

en: Enable animations
br: Gweredekaat ar skeudennoù fiñv

en: Enable arrows on hide buttons
br: Enaouiñ ar biroù war an afelloù-kuzhat

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
br: Gweredekaat an embeurechuiñ er voestad emziviz "Lañsañ an arload"

en: Enable hide buttons
br: Enaouiñ an afelloù-kuzhat

en: Enable program list in "Run Application" dialog
br: Gweredekaat roll ar goulevioù er voestad emziviz "Lañsañ an arload"

en: Enable tooltips
br: Gweredekaat al lagadennoù tunioù

en: Error
br: Fazi

en: Error displaying help document
br: Fazi e-pad an diskouez diell skoazell

en: Execute the run dialog
br: Erounit ar voestad emzivi loc'hañ

en: Expand list of locations
br: Astenn roll al lec'hiadurioù

en: Expand program list in "Run Application" dialog
br: Astenn roll ar goulevioù er voestad emziviz "Lañsañ an arload"

en: Expand to occupy entire screen width
br: Astenn a-benn ma vo leugnet led ar skramm en e bezh

en: FILE
br: RESTR

en: Factory for clock applet
br: Aozerezh evit arloadig an horolaj

en: Factory for notification area
br: Aozerezh evit ar maez kelaouiñ

en: Factory for the window navigation related applets
br: Aozerezh evit an arloadigoùigoù kenereet ouzh ar merdeiñ dre brenestroù

en: Failed to load %s: %s
br: N'eus ket tu da gargañ %s : %s

en: Failed to load applet %s
br: Ne oa ket tu da gargañ an arloadig %s

en: Failed to set the system time
br: C'hwitadenn war arventennañ ar reizhiad eur

en: Failed to set the system timezone
br: C'hwitadenn war arventennañ gwezhid-eur ar reizhiad

en: File System
br: Reizhiad restroù

en: File is not a valid .desktop file
br: N'eo ket ur restr mod .desktop talvoudek

en: Find an _item to add to "%s":
br: Kavout un _elfenn da ouzhpennañ e  "%s":

en: Find an _item to add to the drawer:
br: Kavout un elfenn da ouzhpennañ d'an diretenn :

en: Find an _item to add to the panel:
br: Kavout un _elfenn da ouzhpennañ d'ar penel lankañ :

en: Fish
br: Pesk

en: Fish Preferences
br: Gwellvezioù ar pesk

en: Fit image to panel
br: Lakaat ar skeudenn da genglotañ gant ar penel lankañ

en: Force Quit
br: Rediañ da guitaat

en: Force a misbehaving application to quit
br: Bountañ war un arload gant un emzalc'h fall a-benn ma'z ay kuit

en: Force this application to exit?
br: Bountañ war an arload-mañ a-benn ma kuitay ?

en: Frames in fish's animation
br: Skeudennoù dre eilenn e-barzh blivadur ar pesk

en: From Whence That Stupid Fish Came
br: Eus al lec'h ma teu ar pesk genaoueg-mañ dioutañ

en: General
br: Hollek

en: Get the current time and date
br: Kaout an eur hag an deiziad bremanel

en: Group windows when _space is limited
br: Strollañ ar prenistri pa n'eus ket kalz a _blas

en: Hide Panel
br: Kuzhat ar penel lankañ

en: Hide application windows and show the desktop
br: Kuzhañ prenestroù an arload ha diskouez ar burev

en: Highlight launchers on mouseover
br: Usskediñ al lañserioù pa dremen al logodenn a-us dezho

en: History for "Run Application" dialog
br: Roll istor evit ar voestad emziviz "Loc'hañ an arload"

en: Home Folder
br: Ma zeuliad din

en: Hour format
br: Stumm an eur

en: Icon '%s' not found
br: N'eo ket bet kavet an arlun '%s'

en: Icon not found
br: Arlun ebet kavet

en: Icon to show in menu bar
br: Arlun da ziskouez war varrennad al lañserioù.

en: Icon used for object's button
br: Arlun implijet evit afell an elfenn

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
br: Ma 'z eo gwir, ur gerig a vo diskouezet a-benn goulenn kadarnaat lamadur ur penel.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
br: Mar gwir e vo serret un diretenn ent emgefreek pa gliko an arveriad war ul loc'her a zo enni.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
br: Mar gwir e vo usskedet ul loc'her pa zilec'hio an arveriad reti al logodenn dreisti.

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
br: Mar gwir e vo treset ur bir a-us da arlun an afell. Mar diwir ez eus un arlun hepken gant afell al lañser.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
br: Mar gwir e vo lec'hiet biroù war an afelloù kuzhañ. Talvoudus eo an alc'hwez-mañmard eo gwir an alc'hwez enable_buttons.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
br: Mar gwrir e vo lakaet da vezañ hegerz an embeurechuiñ er voestad emziviz "Lañsañ an arload"

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
br: Mar gwir, lec'hiet e vo afelloù da bep tu ar panel lankañ. An afelloù a vo arveret da zilec'hiañ ar penel ouzh riblenn ar skramm, o leuskel un afell hepken da vezañ gwelet.

en: If true, display a weather icon.
br: Mar gwir, skrammañ un arlun evit an hin.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
br: Ma'z eo gwir, diskouez an deizhiad e-barzh an horolaj, e-kichen an eur.

en: If true, display seconds in time.
br: Ma'z eo gwir, diskouez eilennoù en eur.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
br: Mar gwir, astenn roll al lec'hiadurioù e prenestr an deiziataer.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
br: Mar gwir, ar c'huzhañ hag an diskouez eus ar penel a vo fiñvek kentoc'h eget mont war wel a daol trumm.

en: If true, show applications item in menu bar.
br: Mar gwir, diskouez elfenn an arloadoù war varrennad al lañserioù.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
br: Ma'z eo gwir, diskouez an deizhiad e-barzh ul lagadenn gant al logodenn war an horolaj.

en: If true, show desktop item in menu bar.
br: Mar gwir, diskouez elfenn ar burev war varrennad al lañserioù.

en: If true, show icon in menu bar.
br: Mar gwir, diskouez un arlun war varrennad al lañserioù.

en: If true, show places item in menu bar.
br: Mar gwir, diskouez elfenn al lec'hioù war varrennad al lañserioù.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
br: Mar gwir, diskouez ar gwrezverk e-tal arlun an hin.

en: If true, show week numbers in the calendar.
br: Ma'z eo gwir, diskouez niveroù ar sizhun en deiziataer

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
br: Mar gwir ez eo dibunet listad an "Arloadoù anavezet" e boestad emziviz "Lañsañ un arload" pa vez digoret ar voestad. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ mard eo gwir an alc'hwez enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
br: Mar gwir ez eo lakaet roll an "Arloadoù anavezet" da vezañ hegerz e boestad emziviz "Lañsañ un arload". An alc'hwez show_program_list a vestroni skrammadur ar roll pa vez diskouezet pe get ar voestad emziviz.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
br: Mar gwir e vo c'hwelet skeudenn an drekleur pa vo reteraet ar penel a-serzh.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
br: Mar gwir ez eo arveret an alc'hwez custom_icon evel un arlun personelaet evit an afell. Mar diwir ez eo laosket a-gostez. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ mard eo an alc'hwez object_type un "ergorenn al lañser" pe "ergorenn an diretenn".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
br: Ma'z eo gwir e vo diskouezet blivadur ar pesk troet war panelloù a blom.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
br: Mar gwir e vo skeulaet ar skeudenn (o virout keñver neuz ar skeudenn) e-keñver sav ar penel (mar a-zremm).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
br: Mar gwir e vo skeulaet ar skeudenn e-keñver mentoù ar penel. Ne vo ket miret keñver neuz ar skeudenn.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
br: Mar gwir ez eo arveret an alc'hwez menu_path ma tlefe bezañ savet endalc'hadoù al lañser drezi. Mar diwir ez eo laosket an alc'hwez menu_path a-gostez. Talvoudus eo an alc'hwez ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn al lañser".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
br: Mar gwir ez eo kuzhet ar penel lankañ en ur c'horn eus ar skramm pa guita ar reti maez ar penel. Dilec'hiañ ar reti war ar c'horn-mañ en-dro hag ar penel a ya war wel en-dro.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
br: Mar gwir n'aotreo ket ar penel lankañ un arveriad da vountañ war un arload da vont kuit dre zilemel an haeziñ d'an afell Bountañ da vont kuit.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
br: Mar gwir n'aotreo ket ar penel lankañ kemmoù war kefluniadur ar penel. Koulskoude e vo ret da arloadoù hiniennel bezañ prennet marteze. Ret eo deoc'h adloc'hañ ar penel lankañ a-benn ma vo efedus.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
br: Mar gwir ez ac'hub ar penel led ar skramm en e bezh (sav mard eo ur penel a-serzh). Gant ar mod-mañ e vez lec'hiet ar penel ouzh riblenn ar skramm. Mar diwir e vo ar penel bras a-walc'h a-benn azasaat an arloadoù, al loc'herioù hag afelloù ouzh ar penel.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
br: Mar gwir ez eo jubennet lec'hiadur an ergorenn daveel gant tu dehou (pe draoñ mar a-serzh) riblenn ar penel lankañ.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
br: Mar gwir ne vo ket dilec'hiet an arloadig gant an arveriad hep bezañ dibrennet an ergorenn da gentañ en ur ober gant elfenn al lañser "Dibrennañ".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
br: Mar gwir e vo diskouezet ar prenistri diwar an holl dachennoù labour gant roll ar prenestroù. A-hend-all e skrammo prenestroù diouzh an dachenn labour vremanel hepken.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
br: Ma'z eo gwir, ar c'h emmer tachennoù-labour a ziskouezo an holl dachennoù-labour. Ma'z eo faos, e tiskouezo an dachenn-labour en implij hepken.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
br: Mar gwir e vo skrammet anvioù an dachenn-labour gant an dachenn-labour e trec'haoler an dachenn-labour. A-hend-all e skrammint ar prenestroù war an dachenn-labour. Gant an ardoer prenestroù Marco hepken ez a en-dro an arventennoù.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
br: Mar gwir ez eo laosket alc'hwezioù x hag ahelioù-x (ledenn) ha lakaet eo ar penel lankañ e kreiz ledenn ar skramm. Mar bez admentet ar penel lankañ e chomo war al lec'h-mañ - d.l.e. kreskiñ a ray ar penel a bep tu. Mar diwir ez erspiz alc'hwezioù x hag ahelioù-x (ledenn) lec'hiadur ar penel lankañ.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
br: Mar gwir ez eo laosket alc'hwezioù y hag ahelioù-y (hedenn) ha lakaet eo ar penel lankañ e kreiz hedenn ar skramm. Mar bez admentet ar penel lankañ e chomo war al lec'h-mañ - d.l.e. kreskiñ a ray ar penel a bep tu. Mar diwir ez erspiz alc'hwezioù y hag ahelioù-y (hedenn) lec'hiadur ar penel lankañ.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
br: Mar gwir, pa vez brasaet ur prenestr ez eo dilec'hiet war an dachenn labour vremanel. A-hend-all e trec'haol betek tachenn labour ar prenestr.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
br: Ma'z eo gwir, lagadennoù a vez diskouezet evit elfennoù ar peneloù.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
br: Mar bez bountet war an arload-mañ a-benn ma kuitay e vo kollet an holl gemmoù en holl deulioù digor nad int ket bet enrollet.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
br: Mar bez skarzhet roll an teulioù nevez a-walc'h e vo skazhet :
    • An holl elfennoù diwar ar verradenn → Teulioù nevez a-walc'h.
    • An holl elfennoù diwar roll an teulioù nevez a-walc'h en holl arloadoù.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
br: Mar adkargot un ergorenn eus ur penel lankañ e vo ouzhpennet d'ar penel en-dro ent emgefreek.

en: Image Background Details
br: Munudoù skeudenn an drekleur

en: Images
br: Skeudennoù

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
br: Gant ur c'hefluniadur Xinerama hoc'h eus tro da gaout peneloù war pep skramm hiniennel. An alc'hwez-mañ a ro naoudi ar skramm bremanel ma 'z eo skrammet ar penel warnañ.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
br: Jubenniñ lec'hiadur daveel gant riblenn en traoñ/an tu dehou

en: Key %s is not set, cannot load launcher
br: N'eo ket arventennet an alc'hwez %s, n'hall ket kargañ al loc'her

en: L_atitude:
br: L_edred :

en: L_ongitude:
br: He_dred :

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
br: Lañsañ arloadoù all ha pourchas mavegoù liesseurt da ardeiñ ar prenestroù, diskouez an eur, h.a.

en: Launcher Properties
br: Perzhioù al loc'her

en: Launcher location
br: Lec'hiadur al loc'her

en: List of known applications
br: Roll an arloadoù anavezet

en: List of locations
br: Listenn al lec'hioù

en: Loc_k To Panel
br: _Stagañ d'ar banell

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
br: Lec'hiaduriñ an teulioù hag an teuliadoù war an urzhiataer-mañ dre anv pe dre endalc'had

en: Location
br: Lec'hiadur

en: Locations
br: Lec'hiadurioù

en: Lock Screen
br: Prennañ ar skramm

en: Lock the object to the panel
br: Stagañ an elfenn war ar penel lankañ

en: Log Out %s...
br: Dilugañ %s...

en: Log Out...
br: Dilugañ...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
br: Dilugañ %s diouzh an estez-mañ evit en em lugañ dindan un anv all

en: Log out of this session to log in as a different user
br: Dilugañ diouzh an estez-mañ evit en em lugañ dindan un anv all

en: Look at today's date!
br: Sellit ouzh an deiz hiziv!

en: Main Menu
br: Pennlañser

en: Menu content path
br: Treug endalc'had al lañser

en: Mount %s
br: Sevel %s

en: Move windows to current workspace when unminimized
br: Kas ar prenistri war an dachenn labour dibabet pa vezont divihanaet

en: Name to identify panel
br: Anv evit anavezout ar penel lankañ

en: Network
br: Rouedad

en: Network Places
br: Plasoù kenrouedad

en: No URI provided for panel launcher desktop file
br: URI ebet bet pourchaset evit ar restr mod .desktop eus loc'her ar penel lankañ

en: No URL was specified.
br: N'eus URL ebet roet.

en: No application to handle search folders is installed.
br: N'eus ket bet staliet un arload da zornata an teuliadoù klask.

en: North
br: Norzh

en: Not a launchable item
br: N'eo ket un dra da loc'hañ

en: Notification Area
br: Maez kelaouiñ

en: Notification Area Factory
br: Aozerezh ar maez kelaouiñ

en: Number of _workspaces:
br: Niver a zachennoù-labour :

en: Object's position on the panel
br: Lec'hiadur an elfenn war ar penel lankañ

en: Open '%s'
br: Digeriñ '%s'

en: Open URL: %s
br: Digeriñ an URL : %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
br: Digeriñ endalc'hadoù ho purev en un teuliad

en: Open your personal folder
br: Digeriñ ho teuliad personel

[ctx: Orientation]
en: Bottom
br: Traoñ

[ctx: Orientation]
en: Left
br: Kleiz

[ctx: Orientation]
en: Right
br: Dehou

[ctx: Orientation]
en: Top
br: Krec'h

en: Panel Display
br: Skrammañ ar penel lankañ

en: Panel ID list
br: Roll ID-où ar penel lankañ

en: Panel Notification Area
br: Panell ar maez kelaouiñ

en: Panel Properties
br: Perzhioù ar penel lankañ

en: Panel attached to drawer
br: Penel lankañ stag ouzh an diretenn

en: Panel autohide delay
br: Koulzad emguzhat ar penel lankañ

en: Panel autounhide delay
br: Dale evit emziskouez ar penel lankañ

en: Panel object ID list
br: Listenn ID elfennoù ar penel lankañ

en: Panel object has quit unexpectedly
br: Ergorenn ar penel lankañ zo aet kuit gant un doare dic'hortoz

en: Panel object type
br: Tizh elfenn ar penel lankañ

en: Panel orientation
br: Reteradur ar penel lankañ

en: Panel size
br: Ment ar penel lankañ

en: Pause per frame
br: Skeudennoù dre eilenn

en: Pick a color
br: Dibab ul liv

en: Places
br: Lec'hioù

en: Protect your computer from unauthorized use
br: Difenn hoc'h urzhiataer a-enep un implij dizaotreet

en: Recent Documents
br: Dielloù nevez-implijet

en: Removable Media
br: Media helam

en: Replace a currently running panel
br: Amsaviñ ar penel lankañ a zo o labourat bremañ

en: Rescan %s
br: Adc'hwilerviñ %s

en: Reset the panel configuration to default
br: Adderaouekaat kefluniadur ar penel d'e werzhioù dre ziouer

en: Restore to current _workspace
br: Distreiñ d'an dachenn-_labour vremanel

en: Restore to na_tive workspace
br: Distreiñ d'an dachenn-labour _orin

en: Restoring Minimized Windows
br: Adsaveladur ar prenestroù bihanaet

en: Rotate image on vertical panels
br: C'hwelañ ar skeudenn war ar peneloù a-serzh

en: Rotate image when panel is _vertical
br: Treiñ ar skeudenn pa vez ar penel lankañ a-_blom

en: Rotate on vertical panels
br: Treiñ war banelloù a blom

en: Rows in workspace switcher
br: Linennoù er c'hemmer tachennoù-labour

en: Run Application
br: Loc'hañ d'an arload

en: Run Application...
br: Loc'hañ an arload...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
br: Loc'hañ un arload dre viziata un arc'had pe ziuzañ diwar ur roll

en: Run in _terminal
br: Seveniñ en _dermenell

en: Run with _file...
br: Loc'hañ gant ur _restr...

en: S_tyle:
br: S_til :

en: Search
br: Klask

en: Search for Files...
br: Klask restroù...

en: Select an animation
br: Dibab ur blivadur

en: Select an application to view its description.
br: Dibabit un arload evit gwelout e zisplegadenn.

en: Select background
br: Diuz an drekleur

en: Select this box to run the command in a terminal window.
br: Dibabit al log-mañ evit lañsiñ an urzhiad e prenestr un dermenell.

en: Separator
br: Disranner

en: Session management options:
br: Dibarzhioù ardeiñ an estez :

en: Set System Time
br: Arventenniñ eur ar reizhiad

en: Set System Time...
br: Arventenniñ eur ar reizhiad...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
br: Arventennañ al lec'hiadur evel al lec'hiadur bremanel hag arverañ e wezhid-eur evit an urzhiataer-mañ

en: Set the default panel layout
br: Despizañ kempennadur dre ziouer ar penel

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
br: Despizañ anv arlun an neuz da arverañ war varrennad al lañserioù.

en: Sh_ow windows from current workspace
br: Diskoue_z prenistri an dachenn-labour vremanel

en: Show Desktop
br: Diskouez ar burev

en: Show Desktop Button
br: Diskouez ar afell Burev

en: Show _all workspaces in:
br: Diskouez an holl dachennoù-labour e :

en: Show _only the current workspace
br: Diskouez an dachenn-labour en implij hepken

en: Show _temperature
br: Diskouez an  _gwrezverk

en: Show _weather
br: Diskouez an _amzer

en: Show applications menu
br: Diskouez lañser an arloadoù

en: Show date in clock
br: Diskouez an deizhiad en horolaj

en: Show date in tooltip
br: Diskouez an deizhiad e-barzh ul lagadenn

en: Show desktop menu
br: Diskouez lañser ar burev

en: Show hide _buttons
br: Diskouez an afelloù-kuzhat

en: Show icon
br: Diskouez an arlun

en: Show list of known _applications
br: Diskouez roll an _arloadoù anavezet

en: Show places menu
br: Diskouez lañser al lec'hioù

en: Show seco_nds
br: Diskouez an  eile_nnoù

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù ardeiñ an estez

en: Show temperature in clock
br: Diskouez ar gwrezverk en horolaj

en: Show the _date
br: Diskouez an  _deiz

en: Show time with seconds
br: Diskouez an eur gant an eilennoù

en: Show weather in clock
br: Diskouez an amzer en eurier

en: Show wee_k numbers in calendar
br: Diskouez niverennoù ar si_zhunioù en deiziataer

en: Show week numbers in calendar
br: Diskouez niverenn ar sizhun en deiziataer

en: Show windows from a_ll workspaces
br: Diskouez prenistri an _holl dachennoù-labour

en: Show windows from all workspaces
br: Diskouez ar prenestroù diouzh an holl dachennoù labour.

en: Show workspace _names in switcher
br: Diskouez anv an dachenn-labour er c'hemmer

en: Shut Down...
br: Lazhañ...

en: Shut down the computer
br: Lazhañ an urzhiataer

[ctx: Size]
en: Large
br: Bras

[ctx: Size]
en: Medium
br: Etre

[ctx: Size]
en: Small
br: Bihan

[ctx: Size]
en: X Large
br: Bras a-walc'h

[ctx: Size]
en: X Small
br: Bihan a-walc'h

[ctx: Size]
en: XX Large
br: Bras bras

[ctx: Size]
en: XX Small
br: Bihan bihan

en: Solid c_olor
br: _Liv unvan

en: Some of these properties are locked down
br: Prennet eo ul lod eus ar perzhioù-mañ.

en: South
br: Su

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
br: Erspizañ a ra liv an drekleur evit ar penel lankañ gant ur mod #RGG.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
br: Erspizañ a ra ar restr da arverañ evit skeudenn an drekleur. Mar bez ur sanell alfa er skeudenn e vo savet ul liesparzh gant skeudenn drekleur ar burev.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
br: Erspizañ a ra an niver a milieilennoù dale ez eus etre ar mare ma 'z a ar reti war maez ar panel hag ar mare ma 'z eo skrammet en-dro. Talvoudus eo an alc'hwez mard eo gwir an alc'hwez auto_hide.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
br: Erspizañ a ra an niver a milieilennoù dale ez eus etre ar mare ma 'z a ar reti er-maez eus maez ar panel hag ar mare ma 'z eo kuzhet ent emgefreek. Talvoudus eo an alc'hwez mard eo gwir an alc'hwez auto_hide.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
br: Erspizañ a ra an niver a bikselioù hewel pa vez kuzhet ar penel gant un doare emgefreek en ur c'horn. Talvoudus eo an alc'hwez mard eo gwir an alc'hwez auto_hide.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
br: Erspizañ a ra demerez mentrezh liv an drekleur. Ma n'eo ket demer al liv penn da benn (ur werzh bihanoc'h eget 65535) e vo savet ul liesparzh gant skeudenn drekleur ar burev.

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
br: Erspizañ un treug mod gsettings ma vefe kadavet gwellvezioù an arloadig ennañ

en: Specify an applet IID to load
br: Erspizañ un arload IID da gargañ

en: Specify file containing saved configuration
br: Erspizit ar restr gant ar c'hefluniadur enrollet enni

en: Specify session management ID
br: Dibab ID ardoadur an estez

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
br: Erspizañ reteradur orinel an arloadig (krec'h, traoñ, war an tu kleiz pe zehou)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
br: Erspizañ ment orinel an arloadig (bihan bihan, krenn, bras, h.a.)

en: Speed unit
br: Unanenn tizh

en: St_retch
br: Ad_ventañ

en: Starting %s
br: O loc'hañ %s

en: Stretch image to panel
br: Ledanaat ar skeudenn war ar penel lankañ

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
br: Sav-heol: %s / Kuzh-heol: %s

en: Switch between open windows using a menu
br: Trec'haoliñ e-touez ar prenestroù digor en ur ober gant ul lañser

en: Switch between open windows using buttons
br: Trec'haoliñ e-touez ar prenestroù digor en ur ober gant afelloù

en: Switch between workspaces
br: Trec'haoliñ e-touez an tachennoù labour

en: Switcher
br: Trec'haoler

en: System
br: Reizhiad

en: Temperature unit
br: Unanenn gwrezverk

en: Test applet utility
br: Maveg da brouadiñ an arloadoù

en: The Clock displays the current time and date
br: An horolaj a ziskouez an eur hag an deiziad

en: The MATE Panel
br: Penel lankañ MATE

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
br: Roll ar prenestroù a ziskouez roll an holl brenestroù en ur strollad afelloù ha furchet e vez en  o zouez.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
br: An diuzer prenestroù a ziskouez ur roll prenestroù war ul lañser ha reiñ a ra tro deoc'h da verdeiñ en o zouez.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
br: Trec'haoler an dachenn-labour a ziskouez deoc'h un alberz bihan eus ho tachennoù-labour a ro tro deoc'h da ardeiñ ho prenestroù.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
br: Ar rizh gwezhiañ diskouezet gant an afell-mañ. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "prennañ", "digennaskañ", "loc'hañ", "klask" ha "tapadenn skramm". Talvoudus eo an alc'hwez-mañ ma talv an alc'hwez object_type da "arloadig gwezhiañ".

en: The command of the launcher is not set.
br: N'eo ket arventennet arc'had al loc'her.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
br: Ne ya ket an urzh termenet en dro hag eo bet lakaet %s da labourat en e blas.

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
br: Kempennadur ar penel dre ziouer da arverañ pe vez krouet pe adderaouekaet penelioù.

en: The fish's animation pixmap
br: Restr skeudennoù blivadur ar pesk

en: The fish's name
br: Anv ar pesk

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
br: Sav (led evit ur penel lankañ a-serzh) ar penel. E-kerz an erounit e vo despizet gant ar penel un vent izek diazezet war ment an nodrezhoù ha menegerioù all. Lakaet eo ar vent uc'hek d'ur c'hard eus sav ar skramm (pe led).

en: The icon of the command to be run.
br: Arlun an urzh en deus da vezañ lañset.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
br: Naoudi ar penel lankañ staget ouzh an diretenn-mañ. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn an diretenn".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
br: Naoudi ar penel e live uhelañ gant an ergorenn-mañ ennañ.

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
br: Naoudi keflouerañ eus an arload - dle  - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". Dereat eo an alc'hwez-mañ mard eo an alc'hwez object_type o tlvezout da "external-applet" (pe "matecomponent-applet" diamzeret).

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
br: Lec'hiadur ar restr mod .desktop o teskrivañ al loc'her. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn al loc'her".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
br: Lec'hiadur ar skeudenn arveret evel arlun evit afell an ergorenn.  Talvoudus eo an alc'hwez-mañ ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn an diretenn" pe "ergorenn al lañser" ha mard eo gwir an alc'hwez use_custom_icon.

en: The location of the launcher is not set.
br: N'eo ket arventennet lec'hiadur al loc'her.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
br: Lec'hiadur ar penel lankañ a-hed an ahel-x (ledenn), o tedaouiñ diwar tu dehou ar skramm. Mar arventennet da -1 e vo leuskel ar werzh a-gostez ha gwerzh an alc'hwez x a vo arveret. Mar bez ar werzh brasoc'h eget 0  e vo leuskel ar werzh x a-gostez. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ er mod diastenn. En ur mod astennet e vo leuskel ar an alc'hwez a-gostez ha lec'hiet e vo ar penel lankañ ouzh riblenn ar skramm erspizet gant alc'hwez ar reteradur.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
br: Lec'hiadur ar penel lankañ a-hed an ahel-x (ledenn). Talvoudus eo an alc'hwez-mañ er mod diastenn. En ur mod astennet e vo leuskel ar an alc'hwez a-gostez ha lec'hiet e vo ar penel lankañ ouzh riblenn ar skramm erspizet gant alc'hwez ar reteradur.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
br: Lec'hiadur ar penel lankañ a-hed an ahel-y (hedenn), o tedaouiñ diwar traoñ ar skramm. Mar arventennet da -1 e vo leuskel ar werzh a-gostez ha gwerzh an alc'hwez y a vo arveret. Mar bez ar werzh brasoc'h eget 0  e vo leuskel ar werzh y a-gostez. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ er mod diastenn. En ur mod astennet e vo leuskel ar an alc'hwez a-gostez ha lec'hiet e vo ar penel lankañ ouzh riblenn ar skramm erspizet gant alc'hwez ar reteradur.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
br: Lec'hiadur ar penel lankañ a-hed an ahel-y (hedenn). Talvoudus eo an alc'hwez-mañ er mod diastenn. En ur mod astennet e vo leuskel ar an alc'hwez a-gostez ha lec'hiet e vo ar penel lankañ ouzh riblenn ar skramm erspizet gant alc'hwez ar reteradur.

en: The name of the directory is not set.
br: N'eo ket arventennet anv ar c'havlec'hiad.

en: The name of the launcher is not set.
br: N'eo ket arventennet anv al loc'her.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
br: Reteradur ar penel. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "krec'h", "traoñ", 	u kleiz", "tu dehou". Gant ar mod astennet ez erspiz an alc'hwez war peseurt riblenn skramm emañ ar penel lankañ. Gant ar mod diastennet n'eo ket an difoc'h etre "krec'h" ha "traoñ" ken pouezus - an eil hag egile a veneg ez eo ur penel a-zremm - met titouroù talvoudus a roont a-zivout emzalc'h elfennoù zo eus ar penel. Da skouer, gant ur penel "krec'h" e tifluko afell ul lañser dindan ar penel,  ur penel "traoñ" e tifluko afell ul lañser a-us d'ar penel.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
br: Ar penel lankañ en deus bet ur gudenn pa oa o kargañ "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
br: An treug ma 'z eo savet endalc'hadoù al lañser dioutañ. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ mard eo gwir an alc'hwez use_menu_path ha ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn al lañser".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
br: Lec'hiadur eus ergorenn ar penel. Erspizet eo al lec'hiadur gant an niver a bikselioù diouzh riblenn a-gleiz (pe krec'h mar a-serzh) ar penel.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
br: An tizh ma tegouezho bliverezhioù ar penel drezañ. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ zo "gorrek", "krenn", "buan". Talvoudus eo an alc'hwez-mañ mard eo gwir an alc'hwez enable_animations.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
br: An destenn da skrammañ en ul lagadenn evit an diretenn-mañ pe al lañser-mañ. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn an diretenn" pe "ergorenn al lañser".

en: The type of this panel object.
br: Rizh ergorenn ar penel-mañ.

en: The unit to use when showing temperatures.
br: An unanenn implijet evit diskouez ar gwrezverk.

en: The unit to use when showing wind speed.
br: Un unanenn da arverañ pa ziskouez tizh an avel.

en: The water needs changing
br: Ret eo kemmañ an dour

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
br: Ar afell-mañ a c'hall kuzhat an holl brenestroù ha diskouez ar burev.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
br: Un anv den helenn a vez arveret ganeoc'h eo hennezh. E bal pennañ a dalv da ditl prenestr ur penel, pezh a zo talvoudus pa vez merdeet e-touez peneloù.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
br: An alc'hwez a erspiz pet a renkadoù (evit ur c'hempennadur a-zremm) pe vannoù (evit ur c'hempennadur a-serzh) a vo diskouezet gant trec'haoler an dachenn-labour en tachennoù-lavour. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ mard eo gwir an alc'hwez display_all_workspaces.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
br: Termenet e vez gant an alc'hwez-se an urzh a vo klasket lañsiñ pa vez kliket ar pesk.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
br: Termenet e vez gant an alc'hwez-se anv ar restr skeudennoù a vo implijet e-barzh blivadur ar pesk tennet deus rollad ar restroù skeudennoù.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
br: Ar mentrezh arveret gant arload an horolaj eo erspizet gant an alc'hwez-mañ pa vez arventennet an alc'hwez da "personelaet". Arveret e vez erspizerioù amdreiñ komprenet gant strftime() evit kaout am mentrezh spesadel. Kit da lenn dornlevr strftime()  evit gouzout hiroc'h.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
br: An alc'hwez-se a dermen stumm an euriad implijet gant an elfenn horolaj. Tu a zo da lakaat "12-eur", "24-eur", "internet", "unix" ha "personelaet". ma'z eo lakaet war "internet"  e vo diskouezet an horolaj gant an eur stummet diwar an eur internet. Eur internet a rann an devezh etre 1000 boulsadenn ".beats". N'eus ket deus rannoù euriadurel gant an doare-se, neuze e vez implijet ar memes eur er bed a bezh. Ma'z eo lakaet war "unix" e vo diskouezet an horolaj gant an eur stummet diwar eilenoù tremenet abaoe mare i.e 1970-01-01. ma'z eo "personelaet" (custom) a zo lakaet e vo diskouezet an horolaj stummet evel m'eo bet dibabet en alc'hwez "stumm_personelaet" (custom_format).

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
br: Termenet e vez gant an alc'hwez-se niver ar skeudennoù dre eilenn a vo diskouezet e blivadur ar pesk.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
br: Termenet e vez gant an alc'hwez-se e-pad ped a eilennoù e vo diskouezet pep rann.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
br: Dre an arload-mañ e vez lañset arloadoù all ha pourchaset mavegoù liesseurt.

en: Time & Date
br: Eur & Deiziad

en: Time _Settings
br: Arventennoù an _Eur

en: Tooltip displayed for drawer or menu
br: Lagadennoù diskouezet evit un diretenn pe ul lañser

en: Toplevel panel containing object
br: Penel e live uhelañ gant ergorennoù ennañ

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
br: Ar roll URI lakaet er vestad emziviz loc'h zo fall e ventrezh (%d) pe e hirder (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
br: N'eus ket tu da lañsiñ '%s'
    
    Munudoù :%s

en: Unable to locate the command to execute
br: N'eus ket tro da gavout an arc'had da erounit

en: Unable to mount %s
br: N'eo ket gouest da sevel %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
br: N'eus ket tu da zigeriñ restr burev %s evit lañser ar panell%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
br: N'eus ket tu da lenn eus '%s'
    
    Munudoù : %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
br: N'eus ket tu da lenn disoc'h eus an arc'had
    
    Munudoù : %s

en: Unable to scan %s for media changes
br: N'eo ket gouest da c'hwilerviñ %s evit klask kemmoù a-fet mediaoù

en: Unknown
br: Dianav

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
br: Handelv '%s' restr ar burev n'eo ket bet anavezet

en: Unrecognized launch option: %d
br: Dibarzh loc'hañ dianavezet : %d

en: Use custom icon for object's button
br: Implij un arlun personelaet evit afell an elfenn

en: Use custom path for menu contents
br: Arverañ an treug personelaet evit endalc'hadoù al lañserioù

en: Visible pixels when hidden
br: Pikseloù hewel p'eo kuzh

en: Wanda Factory
br: Aozerezh Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
br: Diwall : an urzh a seblant bezañ un dra talvoudus evit ar poent.
    Abaoe m'eo un elfenn dilabour, ne rankfec'h ket ober an dra-se.
    Kinnig a reomp groñs deoc'h non pas implijout %s gant tra ebet
    a c'hellfe lakaat an elfenn da vezañ termenet pe implijet.

en: Weather
br: An Amzer

en: West
br: Kornog

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
br: Pa lemer un diretenn, e koller an diretenn 
    hag e neuziadoù.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
br: Pa ziverker ur penel lankañ e koller ar penel 
    hag e arventennoù.

en: When to group windows
br: Pegoulz strollañ ar prenistri

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
br: Peseurt rizh drekleur a zlefe bezañ arveret evit ar penel-mañ. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "hini ebet" - drekleur dre ziouer ar widjed GTK+ a vo arveret ; "Liv" - alc'hwez al liv a vo arveret evel liv an drekleur pe "skeudenn" - ar skeudenn erspizet gant alc'hwez ar skeudenn a vo arveret evel drekleur.

en: Will run command: '%s'
br: A seveno an urzhiad: '%s'

en: Window Grouping
br: Strolladur ar prenestroù

en: Window List
br: Roll ar prenestroù

en: Window List Content
br: Rollad ar prenestroù

en: Window List Preferences
br: Gwellvezioù ar roll-prenistri

en: Window Navigation Applet Factory
br: Aozerezh an arloadig evit ar merdeiñ dre brenestroù

en: Window Selector
br: Diuzer prenestroù

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
br: Gant ur c'hefluniadur dre liesskrammoù e c'hallit kaout peneloù war bep a skramm hiniennel. An alc'hwez-mañ a laka un naoudi ar skramm bremanel ma 'z eo skrammet ar penel warnañ.

en: Workspace Names
br: Anv an tachennoù-labour

en: Workspace Switcher
br: Trec'haoler an tachennoù-labour

en: Workspace Switcher Preferences
br: Gwellvezioù ar c'hemmer tachennoù-labour

en: Workspace na_mes:
br: Anv an tachennoù-labour :

en: Workspaces
br: Tachennoù-labour

en: X co-ordinate of panel
br: Ledenn ar penel lankañ

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
br: Ledenn ar penel lankañ, o kregiñ diouzh tu dehou ar skramm

en: X screen where the panel is displayed
br: Ar skramm X ma vez skrammet ar penel lankañ

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
br: Ar skramm Xinerama ma vez skrammet ar penel lankañ

en: Y co-ordinate of panel
br: Hedenn ar penel lankañ

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
br: Hedenn ar penel lankañ, o kregiñ diouzh traoñ ar skramm

en: You must always have at least one panel.
br: Bepred ez eo ret deoc'h kaout ur penel lankañ da vihanañ.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
br: An afell da ziskouez ar burev n'eo ket skoret gant ardoer ar prenestr pe n'emaoc'h ket o labourat en un ardoer prenestr.

en: [FILE...]
br: [RESTR...]

en: _12 hour format
br: Dre _12 eur

en: _24 hour format
br: Dre _24 eur

en: _About
br: _Diwar-benn

en: _Activate Screensaver
br: _Enaouiñ ar skramm-kousk

en: _Add
br: _Ouzhpennañ

en: _Add to Drawer...
br: _Ouzhpennañ d'an diretenn...

en: _Always group windows
br: Strollañ ar prenistri _bepred

en: _Applet:
br: _Arloadig :

en: _Autohide
br: _Emguzhañ

en: _Back
br: _Distreiñ

en: _Browse...
br: _Furchal...

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _Close
br: _Serriñ

en: _Delete
br: _Dilemel

en: _Delete This Panel
br: _Lemel ar penel lankañ-mañ

en: _Don't Reload
br: _Chom hep adkargañ

en: _Edit
br: Dask_emmañ

en: _Edit Menus
br: _Kemmañ al lañserioù

en: _Entire menu
br: Lañser _a-bezh

en: _File:
br: _Restr :

en: _Force quit
br: _Rediañ da guitaat

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Icon:
br: _Arlun :

en: _Launch
br: _Loc'hañ

en: _Location Name:
br: Anv al le_c'hiadur

en: _Location:
br: _Lec'hiadur :

en: _Lock Screen
br: _Prennañ ar skramm

en: _Move
br: Di_lec'hiañ

en: _Name of fish:
br: Anv ar pesk :

en: _Name:
br: _Anv

en: _Never group windows
br: Chom hep strollañ ar prenistri _morse

en: _New Panel
br: Penel lankañ _nevez

en: _None (use system theme)
br: _Hini ebet (implij neuz ar reizhiad)

en: _Open
br: _Digeriñ

en: _Orientation:
br: _Reteradur :

en: _Pause per frame:
br: Skeudennoù dre eilenn

en: _Preferences
br: _Gwellvezioù

en: _Prefs Path:
br: _Treug ar gwellvezioù :

en: _Pressure unit:
br: Unanenn aerwas_k :

en: _Properties
br: _Perzhioù

en: _Reload
br: _Adkargañ

en: _Remove From Panel
br: _Lemel diwar ar banell

en: _Revert
br: _Stumm diaraog

en: _Rotate on vertical panels
br: _Treiñ ar panell a blom

en: _Run
br: _Seveniñ

en: _Scale
br: _Skeul

en: _Set System Time
br: A_rventenniñ eur ar reizhiad

en: _Size:
br: _Ment :

en: _Speak again
br: _Adlavar

en: _System Monitor
br: _Gouarner ar reizhiad

en: _Temperature unit:
br: Unanenn g_werzverker :

en: _Tile
br: _Titl

en: _Time:
br: _Eur:

en: _Timezone:
br: _Gwezhid an eur :

en: _Total frames in animation:
br: _Niver a skeudennoù dre eilenn er blivadur :

en: _Type:
br: _Rizh :

en: _Visibility unit:
br: Unanenn _Gweledenn:

en: _Wind speed unit:
br: Unanenn tizh an av_el :

en: columns
br: bann

en: file
br: restr

en: frames
br: skeudenn dre eilenn

en: pixels
br: a bikselioù

en: rows
br: renkad

en: seconds
br: eilenn
