mate-applets 1.25.3 - en to bs translation catalogue (252 entries)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
bs: Preostalo %d %s %d %s (%d%%)

en: A set of eyeballs for your panel
bs: Par očiju za vaš panel

en: A system load indicator
bs: Indikator opterećenja sistema

en: A_ddress:
bs: A_dresa:

en: AccessX Status
bs: Status AccessX-a

en: AccessX Status Applet Factory
bs: Tvornica apleta za AccessX status

en: Add Palette
bs: Dodaj paletu

en: Add button
bs: Dugme dodaj

en: Address Entry
bs: Unos za adresu

en: Appearance
bs: Izgled

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
bs: Aplet za montiranje i demontiranje diskova.

en: Applet refresh rate in milliseconds
bs: Ažuriranje apleta u milisekundama

en: Available palettes
bs: Dostupne palete

en: Battery Charge Monitor
bs: Praćenje stanja baterije

en: Battery Charge Monitor Preferences
bs: Postavke praćenja stanja baterije

en: Battery Notice
bs: Obavijest baterije

en: Battery Status Utility
bs: Alatka za status baterije

en: Battery charged (%d%%)
bs: Baterija napunjena (%d%%)

en: Battery fully re-charged
bs: Baterija je napunjena

en: Battery power low
bs: Baterija skoro prazna

en: Battery status unknown
bs: Status baterije nije poznat

en: Battstat Factory
bs: Tvornica za battstat

en: Beep for warnings
bs: Zvučna upozorenja

en: Behavior
bs: Ponašanje

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
bs: Uobičajeno, naslova bilješke pri stavranju je trenutni datum. Koristi se ovaj format, sve što strftime() može protumačiti je važeće.

en: CPU Load
bs: CPU opterećenje

en: CPU graph background color
bs: Boja pozadine CPU grafa

en: Cach_ed
bs: Cach_e

en: Can not launch the eyes applet.
bs: Ne mogu pokrenuti aplet geyes.

en: Celsius
bs: Celzij

en: Change icon
bs: Promijeni ikonu

en: Character Palette
bs: Paleta znakova

en: Character Palette Preferences
bs: Opcije za paletu znakova

en: Characters shown on applet startup
bs: Prikazani znakovi pri pokretanju apleta

en: Charpicker Applet Factory
bs: Tvornica za aplet charpicker

en: Choose a base color to use for all sticky notes
bs: Izaberite osnovnu boju koju ćete koristiti za sve bilješke

en: Choose a color for the note
bs: Izaberite boju bilješke

en: Choose a font for the note
bs: Izaberite font bilješke

en: Choose a font to use for all sticky notes
bs: Izaberite font koji ćete koristiti za sve bilješke

en: Choose if notes are visible on all workspaces
bs: Izaberite da li su bilješke vidljive na svim radnim površinama

en: Choose if the default style is forced on all notes
bs: Izaberite da li uobičajeni stil važi za sve bilješke

en: City:
bs: Grad:

en: Click to Enter Weather.com
bs: Kliknite da idete na weather.com

en: Click to add a new palette
bs: Kliknite da dodate novu paletu

en: Click to delete the selected palette
bs: Kliknite da izbrišete izabranu paletu

en: Click to edit the selected palette
bs: Kliknite da izmijenite izabranu paletu

en: Colors
bs: Boje

en: Command
bs: Naredba

en: Conditions:
bs: Uslovi:

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
bs: Napravite, pogledajte i upravljajte bilješkama na desktopu

en: Current Conditions
bs: Trenutni uslovi

en: Date format of note's title
bs: Format datuma u naslovu bilješke

en: Default color for new notes
bs: Uobičajena boja novih bilješki

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
bs: Uobičajena boja novih bilješki. Ovo treba biti html hex specifikacija, na primjer "#30FF50".

en: Default font for new notes
bs: Uobičajeni font za nove bilješke

en: Default height for new notes
bs: Uobičajena visina za nove bilješke

en: Default height for new sticky notes in pixels.
bs: Uobičajena visina za nove bilješke u pikslama.

en: Default width for new notes
bs: Uobičajena širina za nove bilješke

en: Default width for new sticky notes in pixels.
bs: Uobičajena širina za nove bilješke u pikslama.

en: Delete button
bs: Dugme izbriši

en: Details
bs: Detalji

en: Dew point:
bs: Kondenzacija:

en: Directory in which the theme is located
bs: Direktorij u kojem se nalazi tema

en: Disk Mounter
bs: Montiranje diska

en: Display
bs: Prikaz

en: Displays current state of keyboard accessibility features
bs: Prikazuje trenutno stanje osobina pristupačnosti tastature

en: Drive Mount Applet Factory
bs: Tvornica za aplet montiranje diska

en: Edit Palette
bs: Izmijeni paletu

en: Edit button
bs: Dugme izmijeni

en: Enable CPU load graph
bs: Uključi graf CPU opterećenja

en: Enable _radar map
bs: Uključi _radarsku kartu

en: Enable load average graph
bs: Uključi graf prosječnog opterećenja

en: Enable memory load graph
bs: Uključi graf korištenja memorije

en: Enable network load graph
bs: Uključi graf mrežnog prijenosa

en: Enable swap load graph
bs: Uključi graf korištenja swap memorije

en: Enter the URL
bs: Unesi URL

en: Error: %s
bs: Greška: %s

en: F_ree
bs: Slo_bodno

en: Factory for creating the weather applet.
bs: Tvornica za stvaranje apleta vremena.

en: Factory for drive mount applet
bs: Tvornica za aplet montiranje diska

en: Feels like:
bs: Izgleda kao:

en: Find _Next
bs: NaÄi _sljedeÄe

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
bs: Za vodoravne panele, širina grafova u pikslama. Za uspravne panele, ovo je visina grafova.

en: Force _default color and font on notes
bs: Prisiliti uobičajenu boju i font na bilješke

en: Forecast
bs: Prognoza

en: Forecast Report
bs: Izvještaj prognoze

en: Forecast not currently available for this location.
bs: Prognoza trenutno nije dostupna za ovu lokaciju.

en: Full Battery Notification
bs: Obavještenje o punoj bateriji

en: General
bs: Općenito

en: Graph color for buffer memory
bs: Boja grafa za memoriju buffera

en: Graph color for cached memory
bs: Boja grafa za memoriju cache-a

en: Graph color for load average
bs: Boja grafa za prosječno opterećenje

en: Graph color for nice-related CPU activity
bs: Boja grafa za aktivnost procesora s manjim prioritetom

en: Graph color for shared memory
bs: Boja grafa za dijeljenu memoriju

en: Graph color for system-related CPU activity
bs: Boja grafa za CPU aktivnost sistema

en: Graph color for user-related CPU activity
bs: Boja grafa za CPU aktivnost korisnika

en: Graph color for user-related memory usage
bs: Boja grafa za korisnikovo korištenje memorije

en: Graph color for user-related swap usage
bs: Boja grafa za korisnikovo korištenje swap memorije

en: Graph size
bs: Veličina grafa

en: H_eight:
bs: _Visina:

en: Help
bs: Pomoć

en: I_dle
bs: _Neiskorišteno

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
bs: Ako je ova opcija isključena, vlastita boja se može koristiti kao uobičajena boja za sve bilješke.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
bs: Ako je ova opcija isključena, vlastiti font se može koristiti kao uobičajeni font za sve bilješke.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
bs: Ako je ova opcija isključena, vlastite boje i fontovi koji su dodijeljeni pojedinim bilješkama će biti zanemarene.

en: Insert characters
bs: Umetni znakove

en: Keyboard Accessibility Status
bs: Status pristupačnosti tastature

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
bs: Tvornica apleta za status pristupačnosti tastature

en: Last update:
bs: Zadnje ažuriranje:

en: List of available palettes
bs: Lista dostupnih paleta

en: Load
bs: Opterećenje

en: Load Average
bs: Prosječno opterećenje

en: Load graph background color
bs: Boja pozadine grafa opterećenja

en: Location
bs: Lokacija

en: Location view
bs: Pogled lokacije

en: Lock/Unlock note
bs: Zaključaj/otključaj bilješku

en: Low Battery Notification
bs: Obavještenje o skoro ispražnjenoj bateriji

en: MATE Weather
bs: MATE weather

en: Memory
bs: Memorija

en: Memory Load
bs: Korištenje memorije

en: Memory graph background color
bs: Boja pozadine grafa memorije

en: Modify a palette by adding or removing characters
bs: Izmijeni paletu dodavanjem ili uklanjanjem znakova

en: Monitor a laptop's remaining power
bs: Praćenje preostale struje u laptopu

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
bs: Prati trenutne vremenske uslove i prognoze

en: Monitored Resources
bs: Praćeni resursi

en: Mount local disks and devices
bs: Montiraj lokalne diskove i uređaje

en: N_ice
bs: S_lobodno

en: Net Load
bs: Opterećenje mreže

en: Network
bs: Mreža

en: Network graph background color
bs: Boja pozadine grafa mreže

en: No battery present
bs: Nema baterije

en: Options
bs: Opcije

en: Palette entry
bs: Unos u paletu

en: Palettes list
bs: Lista paleta

en: Pick a color for the sticky note
bs: Izaberite boju za bilješku

en: Pick a default sticky note color
bs: Izaberite uobičajenu boju bilješke

en: Pick a default sticky note font
bs: Izaberite uobičajeni font bilješke

en: Pick a font for the sticky note
bs: Izaberite font za bilješku

en: Pressure:
bs: Tlak:

en: Processor
bs: Procesor

en: Properties
bs: Postavke

en: Radar Map
bs: Radarska karta

en: Red value level
bs: Nivo crvene vrijednosti

en: Relative humidity:
bs: Vlažnost:

en: Resize note
bs: Promijenite veličinu bilješke

en: S_wap Space
bs: _Swap memorija

en: S_ystem
bs: S_istem

en: See the ForeCast Details
bs: Vidi detalje prognoze

en: Select Location from the list
bs: Izaberite lokaciju iz liste

en: Sh_ared
bs: _Dijeljeno

en: Show icon
bs: Prikaži ikonu

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
bs: Pokazuje status tastature pri korištenju osobina pristupačnosti.

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
bs: Pokazuje stanje osobina AccessX-a kao vezani modifikatori

en: Shows the status of keyboard accessibility features
bs: Pokazuje status osobina pristupačnosti tastature

en: Sky:
bs: Nebo:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
bs: Navodi da li su bilješke zaključane (ne mogu se mijenjati) ili ne.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
bs: Navodi da li su bilješke vidljive na SVIM radnim površinama na desktopu ili ne.

en: Specify a title for the note
bs: Navedite naslov bilješke

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
bs: Navedite uobičajenu visinu (u pikslama) novih bilješki

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
bs: Navedite uobičajenu širinu (u pikslama) novih bilješki

en: Spinbutton for updating
bs: Vrteće dugme za ažuriranje

en: Sticky Note
bs: Bilješka

en: Sticky Note Properties
bs: Osobine bilješke

en: Sticky Notes
bs: Bilješke

en: Sticky Notes Applet Factory
bs: Tvornica apleta bilješki

en: Sticky Notes Preferences
bs: Osobine bilješki

en: Sticky notes' locked state
bs: Zaključano stanje bilješki

en: Sticky notes' workspace stickyness
bs: Postojanost bilješki na radnoj površini

en: Swap Load
bs: Korištenje swap memorije

en: Swap Space
bs: Swap memorija

en: Swap graph background color
bs: Boja pozadine grafa swap memorije

en: System Monitor
bs: Nadzor sistema

en: System Monitor Preferences
bs: Opcije monitora sistema

en: System is running on AC power
bs: Sistem radi na naizmjeničnoj struji

en: System is running on battery power
bs: Sistem radi na bateriji

en: Temperature:
bs: Temperatura:

en: Text
bs: Tekst

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
bs: Oči gledaju prema kursoru od miša

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
bs: String koji je korsnik izabrao pri zadnjem korištenju apleta. Ovaj string će se prikazati kada korisnik pokrene aplet.

en: Themes
bs: Teme

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
bs: Dogodila se fatalna greška pri pokušaju učitavanja teme.

en: There was an error displaying help: %s
bs: Došlo je do greške pri prikazu pomoći: %s

en: There was an error executing '%s': %s
bs: Dogodila se greška pri izvršavanju '%s': %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
bs: Ova alatka pokazuje status baterije na vašem laptopu.

en: Trash
bs: Smeće

en: Unknown error
bs: Nepoznata greška

en: Unknown time (%d%%) remaining
bs: Preostalo neodređeno vrijeme (%d%%)

en: Update
bs: Ažuriraj

en: Update spin button
bs: Ažuriraj vrteće dugme

en: Updating...
bs: Ažiriram...

en: Use _custom address for radar map
bs: Koristi _vlastitu adresu za radarsku kartu

en: Use co_lor from the system theme
bs: Koristi _boju iz sistemske teme

en: Use default co_lor
bs: Koristi uobičajenu _boju

en: Use default fo_nt
bs: Koristi uobičajeni _font

en: Use fo_nt from the system theme
bs: Koristi _font iz sistemske teme

en: Visibility:
bs: Vidljivost:

en: Visit Weather.com
bs: Posjetite Weather.com

en: Weather Preferences
bs: Opcije za weather

en: Weather Report
bs: Vremenski izvještaj

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
bs: Da li tražiti potvrdu pri brisanju bilješki

en: Whether to force the default color and font on all notes
bs: Da li prisiliti uobičajenu boju i font na sve bilješke

en: Whether to use the default system color
bs: Da li koristiti uobičajenu boju za sistem

en: Whether to use the default system font
bs: Da li koristiti uobičajeni font za sistem

en: Wind:
bs: Vjetar:

en: XKB Extension is not enabled
bs: XKB proširenje nije uključeno

en: Your battery is now fully recharged
bs: Baterija je puna

en: Your battery is running low
bs: Baterija je uskoro prazna

en: _About
bs: _O

en: _Automatically update every:
bs: _Automatsko ažuriranje svakih:

en: _Average
bs: _Prosječno

en: _Background
bs: _Pozadina

en: _Buffers
bs: _Bufferi

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Delete
bs: _Obriši

en: _Delete All
bs: _Izbriši sve

en: _Delete Notes
bs: _Izbriši bilješke

en: _Details
bs: _Detalji

en: _Edit
bs: _Ured

en: _Free
bs: _Slobodno

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Keyboard Accessibility Preferences
bs: _Opcije za pristupačnost tastature

en: _Load
bs: _Opterećenje

en: _Lock Notes
bs: _Zaključaj bilješke

en: _Memory
bs: _Memorija

en: _Name:
bs: _Ime:

en: _Network
bs: M_reža

en: _New Note
bs: _Nova bilješka

en: _Open System Monitor
bs: _Otvori monitor sistema

en: _Palette:
bs: _Paleta:

en: _Palettes:
bs: _Palete:

en: _Preferences
bs: _Postavke

en: _Processor
bs: _Procesor

en: _Put notes on all workspaces
bs: _Postavi bilješke na sve radne površine

en: _Read
bs: _Čitaj

en: _Select a location:
bs: _Izaberite lokaciju:

en: _Select a theme:
bs: _Izaberite temu:

en: _Title:
bs: _Naslov:

en: _Update
bs: _Ažuriraj

en: _Used
bs: _Korišteno

en: _User
bs: _Korisnik

en: _Visit Weather.com
bs: _Posjeti weather.com

en: _Width:
bs: _Širina:

en: _Write
bs: _Piši

en: insert special character %s
bs: umetni poseban znak %s

en: knots
bs: čvorova

en: meters
bs: metara

en: miles
bs: milja

en: milliseconds
bs: milisekundi

en: minutes
bs: minuta

en: none
bs: ništa

en: pixels
bs: piksel

en: unknown
bs: nepoznato
