mate-panel 1.26.0 - en to bs translation catalogue (359 entries)

en: %s the Fish
bs: %s Riba

en: %s the Fish Says:
bs: %s - Riba kaže:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
bs: %s  - Riba, današnje proricanje

en: %s the Fish, the fortune teller
bs: %s - Riba, proricateljica sreće.

en: (empty)
bs: (prazno)

en: (with minor help from George)
bs: (uz malu pomoć Džordža)

en: <small>Opaque</small>
bs: <small>Neprovidan</small>

en: <small>Transparent</small>
bs: <small>Providan</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
bs: Riba bez imena je prilično glupa riba. Oživite vašu ribu dajući joj ime.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
bs: Popis IID-a programa koje će panel zanemarivati. Na ovaj način možete da sprečite učitavanje ili prikazivanje u izborniku nekih programa. Na primjer, da isključite program mali-narednik, dodajte "OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet" u ovaj popis. Panel je neophodno ponovo pokrenuti da bi ovo uzelo maha.

en: A list of locations to display in the calendar window.
bs: Lista lokacija za prikazat u prozoru kalendara.

en: A_bout Panels
bs: _O pločama

en: Action button type
bs: Vrsta akcije

en: Ad_just Date & Time
bs: Podesi Datum & Vrijeme

en: Animation
bs: Animacija

en: Animation speed
bs: Brzina animacije

en: Applet IIDs to disable from loading
bs: IID-i programa za isključivanje učitavanja

en: Application Launcher...
bs: Pokreni program...

en: Application does not accept documents on command line
bs: Aplikacija ne prihvaća dokumente na komandnoj liniji

en: Applications
bs: Aplikacije

en: Area where notification icons appear
bs: Područje gdje se ikone notifikacija pojavljuju

en: Arro_ws on hide buttons
bs: S_trelice na dugmadima za skrivanje

en: Autoclose drawer
bs: Samozatvarajuća ladica

en: Automatically hide panel into corner
bs: Automatski sakrij panel u čošak

en: Background
bs: Pozadina

en: Background _image:
bs: _Pozadinska slika:

en: Background color
bs: Boja pozadine

en: Background color opacity
bs: Providnost boje pozadine

en: Background image
bs: Slika pozadine

en: Background type
bs: Tip pozadine

en: Bookmarks
bs: Zabilješke

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
bs: Pretraži sve lokalne i daljinske diskove i foldere pristupačne sa ovog računara

en: Browse bookmarked and local network locations
bs: Pregledajte zabilježene i lokalne mrežne lokacije

en: C_lear
bs: _Očisti

en: Calendar
bs: Kalendar

en: Center panel on x-axis
bs: Centriraj ploču horizontalno

en: Center panel on y-axis
bs: Centriraj ploču vertikalno

en: Choose Location
bs: Odaberi lokaciju

en: Choose a file to append to the command...
bs: Izaberite datoteku koju želite pridodati komandi...

en: City Name
bs: Naziv grada

en: City Time Zone
bs: Vremenska zona grada

en: Clear Recent Documents
bs: Očisti skorašnje dokumente

en: Clear the Recent Documents list?
bs: Skorašnji dokumenti

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
bs: Kliknite ovdje da sakrijete sve prozore i vidite radnu površinu.

en: Click here to restore hidden windows.
bs: Kliknite ovdje da prikažete sakrivene prozore.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
bs: Pritisnite na prozor da prisilite program da završi. Da anulirate, pritisnite <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
bs: Pritisnite ovo dugme da pronađete datoteku čije ime želite pridodati komandi.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
bs: Pritisnite ovo dugme da pokrenete odabrani program ili komande iz stavke za unos komande.

en: Clock
bs: Sat

en: Clock Format
bs: Format sata

en: Clock Preferences
bs: Opcije sata

en: Co_lor:
bs: Bo_ja:

en: Co_mmand to run when clicked:
bs: Ko_manda za izvršavanje po klikanju:

en: Co_mment:
bs: Ko_mentar:

en: Command icon
bs: Ikona komande

en: Command to execute on click
bs: Komanda za izvršavanje po kliku

en: Complete panel lockdown
bs: Potpuno zaključavanje ploče

en: Computer
bs: Računar

en: Computer Clock
bs: Sat računara

en: Confirm panel removal
bs: Potvrdi brisanje ploče

en: Copy _Date
bs: Kopiraj _datum

en: Copy _Time
bs: Kopiraj _vrijeme

en: Create Launcher
bs: Napravi pokretač

en: Create a new launcher
bs: Napravi pokretač

en: Create new file in the given directory
bs: Napravi novu datoteku u datom direktoriju

en: Current Time:
bs: Trenutno vrijeme:

en: Custom Application Launcher
bs: Pokreni program

en: Custom format of the clock
bs: Prilagođeni format sata

en: D_on't Delete
bs: _Ne Briši

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
bs: Određuje kada grupisati prozore iz istog programa na listi prozora. Dozvoljene vrijednosti su "never" (nikad), "auto" (automatski) i "always" (uvijek).

en: Default panel layout
bs: Uobičajeni raspored panela

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
bs: Radna površina

en: Disable Force Quit
bs: Onemogući prisilno zatvaranje

en: Disable connection to session manager
bs: Onemogući spajanje sa upraviteljem sesije

en: Display
bs: Prikaz

en: Display a swimming fish or another animated creature
bs: Prikaži plivajuću ribu ili drugo animirano stvorenje

en: Display all workspaces
bs: Prikaži sve radne površine

en: Display workspace names
bs: Prikaži imena radnih površina

en: Drawer
bs: Ladica

en: E_xpand
bs: _Proširi

en: East
bs: Istok

en: Edit
bs: Uredi

en: Edit Location
bs: Uredi lokaciju

en: Enable animations
bs: Uključi animacije

en: Enable arrows on hide buttons
bs: Prikaži strelice na dugmadima za skrivanje

en: Enable hide buttons
bs: Omogući dugmad za skrivanje

en: Enable program list in "Run Application" dialog
bs: Prikaži popis programa u prozoru za pokretanje komandi.

en: Enable tooltips
bs: Uključi savjete

en: Error
bs: Greška

en: Error displaying help document
bs: Greška pri prikazivanju pomoćnog dokumenta

en: Expand list of locations
bs: Proširi listu lokacija

en: Expand program list in "Run Application" dialog
bs: Razgranaj popis programa u prozoru za pokretanje komandi

en: Expand to occupy entire screen width
bs: Raširi da zauzme cijelu širinu prikaza

en: FILE
bs: FAJL

en: Failed to load %s: %s
bs: Neuspjelo učitavanje %s: %s

en: Failed to set the system time
bs: Neuspjeh pri postavljanju vremena

en: Failed to set the system timezone
bs: Neuspijeh pri postavljanju vremenske zone

en: File is not a valid .desktop file
bs: Fajl nije validni .desktop fajl

en: Fish
bs: Riba

en: Fish Preferences
bs: Osobine Ribe

en: Fit image to panel
bs: Razvuci sliku da odgovara ploči

en: Force Quit
bs: Prisili zatvaranje

en: Force a misbehaving application to quit
bs: Insistiraj na isključivanju programa koji se loše ponašaju

en: Frames in fish's animation
bs: Broj okvira u animaciji ribe

en: General
bs: Općenito

en: Get the current time and date
bs: Uzmi trenutno vrijeme i datum

en: Group windows when _space is limited
bs: Grupiši prozore kada je prostor ograničen

en: Hide Panel
bs: Sakrij ploču

en: Hide application windows and show the desktop
bs: Sakrij prozore aplikacija i prikaži desktop

en: Highlight launchers on mouseover
bs: Osvjetli pokretače pri prelasku mišem

en: Home Folder
bs: Početni direktorij

en: Hour format
bs: Format sata

en: Icon '%s' not found
bs: Ikona '%s' nije pronađena

en: Icon not found
bs: Ikona nije pronađena

en: Icon to show in menu bar
bs: Ikona za prikaz u traki menija

en: Icon used for object's button
bs: Sličica koja se koristi za dugme objekta

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
bs: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se prozor u kojem se traži odobrenje korisnika za uklanjanje ploče.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
bs: Ukoliko je postavljeno, ladica će se sama zatvoriti kada korisnik klikne pokretač na njoj.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
bs: Ukoliko je postavljeno, pokretač se osvjtljava kada korisnik pređe mišem preko njega.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
bs: Ukoliko je postavljeno, strelice će se smijestiti na dugmad za skrivanje. Ova osobina je značajna jedino ako je postavljeno enable_buttons.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
bs: Ukoliko je postavljeno, sa svake strane panela će se prikazati dugmad kojima se panel može pomaknuti na rub prikaza, tako da samo dugme ostane prikazan.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
bs: Ako je tačno, prikaži datum na satum, pored vremena.

en: If true, display seconds in time.
bs: Ako je tačno, prikaži sekunde u vremenu.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
bs: Ako postavljeno, proširi listu lokacija u prozoru kalendara.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
bs: Ukoliko je postavljeno, skrivanje i otkrivanje ove ploče biti će animirano umjesto da se odigra trenutno.

en: If true, show applications item in menu bar.
bs: Ako postavljeno, prikaži stavku aplikacije u traki menija.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
bs: Ako je tačno, prikaži opis alata kada se mišom pređe preko sata.

en: If true, show icon in menu bar.
bs: Ako postavljeno, prikaži ikonu u traki menija.

en: If true, show places item in menu bar.
bs: Ako postavljeno, prikaži stavku mjesta u traki menija.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
bs: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
bs: Ukoliko je postavljeno, slika za pozadinu biti će rotirana kada je ploča vertikalno usmjerena.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
bs: Ukoliko je postavljeno, koristi se custom_icon kao odabrana sličica za dugme. Ukoliko nije postavljeno, zanemaruje se podešavanje custom_icon. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "menu-object" ili "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
bs: Ukoliko je istinito, animacija ribe će biti rotirana kada je ploča vertikalno usmjerena.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
bs: Ukoliko je postavljeno, slika će biti uvećana na visinu (ako je vodoravna) ploča tako da se sačuva odnos visine i širine.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
bs: Ukoliko je postavljeno, slika će se razvući tako da odgovara dimenzijama ploče. Neće se očuvati odnos visine i širine slike.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
bs: Ukoliko je postavljeno, podešavanje menu_path se koristi kao putanja iz koje se izvlači sadržaj izbornika. Ukoliko nije postavljeno, zanemaruje se podešavanje menu_path. Ovo je značajno jedino ukoliko je vrsta objekta "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
bs: Ukoliko je postavljeno, kada pokazivač miša napusti površinu ploče, on se skriva u rubu ekranu. Pomicanjem pokazivača u taj rub, ploča će se ponovo prikazati.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
bs: Ako je postavljeno, ploča neće dozvoliti korisniku insistiranje na izlasku iz programa, uklanjanjem pristupa dugmetu insistiranog izlaza.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
bs: Ukoliko je postavljeno, ploča neće dozvoliti izmjene u mojim osobinama ploče. Pojedinačni programi se mogu zasebno zaključati. Ploču je obavezno ponovo pokenuti da bi ova opcija djelovala.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
bs: Ukoliko je postavljeno, ploča će zauzeti cijelu širinu ekrana (visinu ako se radi o uspravnom panelu). Na ovaj način ploča se može postaviti jedino uz rub prikaza. Ukoliko nije postavljeno, ploča će biti taman tolika da na njega može da stane svaki program, pokretač i dugme.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
bs: Ukoliko je postavljena, pozicija objekta se promatraju u odnosu na desnu (ili donju ukoliko je uspravna) ploča.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
bs: Ukoliko je postavljeno, korisnik ne može da premjesti programe ukoliko prethodno ne oslobodi objekt pomoću stavke "Otključaj" iz menija.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
bs: Ukoliko je ovo uključeno, popis prozora prikazuje prozore sa svih radnih površina, a inače samo sa tekuće.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
bs: Ukoliko je ovo uključeno, izmjena radnih površina prikazuje sve radne površine, inače prikazuje samo trenutnu.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
bs: Ukoliko je ovo uključeno, kada prikazujete umanjeni prozor, prebaci ga na tekuću radnu površinu. Inače, prebacuje na njegovu matičnu radnu površinu.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
bs: Ukoliko je postavljeno, prikazuju se kratka uputstva za objekte na ploči.

en: Image Background Details
bs: Detalji slike za pozadinu

en: Images
bs: Slike

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
bs: Kada se koristi Xinerama, možete imati ploče na svakom ekranu. Ovaj ključ određuje tekući ekran na kojem se prikazuje ploča.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
bs: Pozicija je data u odnosu na donji/desni rub

en: Launcher Properties
bs: Osobine pokretača

en: Launcher location
bs: Pozicija pokretača

en: List of locations
bs: Spisak lokacija

en: Location
bs: Lokacija

en: Locations
bs: Lokacije

en: Lock Screen
bs: Zaključaj ekran

en: Lock the object to the panel
bs: Zaključaj objekt za ploču

en: Look at today's date!
bs: Pogledajte današnji datum!

en: Main Menu
bs: Glavni meni

en: Menu content path
bs: Putanja sadržaja izbornika

en: Move windows to current workspace when unminimized
bs: Prebaci umanjene prozore na trenutnu radnu površinu pri prikazu

en: Name to identify panel
bs: Ime kojim se identifikuje ova ploča

en: Network
bs: Mreža

en: No URI provided for panel launcher desktop file
bs: URI adresa nije navedena u datoteci pokretača dektopa

en: North
bs: Sjever

en: Not a launchable item
bs: Nije moguće pokrenuti

en: Notification Area
bs: Obavještajna zona

en: Number of _workspaces:
bs: Broj radnih _površina:

en: Object's position on the panel
bs: Pozicija objekta na ploči

en: Open '%s'
bs: Otvori '%s'

en: Open URL: %s
bs: Otvori URL: %s

en: Open your personal folder
bs: Otvori lični folder

[ctx: Orientation]
en: Left
bs: Lijevo

[ctx: Orientation]
en: Right
bs: Desno

en: Panel
bs: Ploča

en: Panel ID list
bs: Popis ID-a ploče

en: Panel Notification Area
bs: Obavještajna zona ploče

en: Panel Properties
bs: Osobine ploče

en: Panel attached to drawer
bs: Ploča pridodana ovoj ladici

en: Panel autohide delay
bs: Vrijeme sakrivanja ploče

en: Panel autounhide delay
bs: Vrijeme otkrivanja ploče

en: Panel object ID list
bs: Popis ID-a objekta na ploči

en: Panel object type
bs: Vrsta objekta na ploči

en: Panel orientation
bs: Orjentacija ploče

en: Panel size
bs: Veličina ploče

en: Pause per frame
bs: Pauza po okviru

en: Pick a color
bs: Izaberi boju

en: Places
bs: Mjesta

en: Protect your computer from unauthorized use
bs: Zaštitite Vaš računar od neovlaštene upotrebe

en: Recent Documents
bs: Skorašnji dokumenti

en: Restore to current _workspace
bs: Prikaži na _trenutnoj radnoj površini

en: Restore to na_tive workspace
bs: Prikaži na _matičnoj radnoj površini

en: Rotate image on vertical panels
bs: Rotiraj sliku na vertikalnim pločama

en: Rotate image when panel is _vertical
bs: Rotiraj sliku ako je panel _vertikalan

en: Rotate on vertical panels
bs: Rotiraj na vertikalnim pločama

en: Rows in workspace switcher
bs: Broj redova u promjeni radnih površina

en: Run Application
bs: Pokreni program

en: Run Application...
bs: Pokreni program...

en: Run in _terminal
bs: _Pokreni u terminalu

en: Run with _file...
bs: Pokreni uz _datoteku...

en: S_tyle:
bs: _Stil:

en: Search
bs: Pretraga

en: Search for Files...
bs: Tražite datoteke...

en: Select an animation
bs: Izaberite animaciju

en: Select an application to view its description.
bs: Odaberite program da vidite njegov opis.

en: Select this box to run the command in a terminal window.
bs: Označite ovu kućicu da biste pokrenuli naredbu u terminalu.

en: Separator
bs: Razmak

en: Set System Time
bs: Postavi vrijeme

en: Set System Time...
bs: Postavi vrijeme...

en: Sh_ow windows from current workspace
bs: Prikaži prozore sa _trenutne radne površine

en: Show Desktop
bs: Prikaži desktop

en: Show Desktop Button
bs: Dugme za prikazivanje radne površine

en: Show _all workspaces in:
bs: Prikaži _sve radne površine u:

en: Show _only the current workspace
bs: Prikaži samo _trenutnu radnu površinu

en: Show _temperature
bs: Prikaži temperaturu

en: Show _weather
bs: Prikaži _vrijeme

en: Show applications menu
bs: Prikaži meni aplikacija

en: Show date in clock
bs: Prikaži datum na satu

en: Show date in tooltip
bs: Prikaži datum u obavijesti

en: Show hide _buttons
bs: Prikaži dugmad za _skrivanje

en: Show icon
bs: Prikaži ikonu

en: Show list of known _applications
bs: Prikaži popis poznatih pro_grama

en: Show places menu
bs: Prikaži meni mjesta

en: Show seco_nds
bs: Prikaži seku_nde

en: Show temperature in clock
bs: Prikaži temperaturu u satu

en: Show the _date
bs: Prikaži _datum

en: Show time with seconds
bs: Prikaži vrijeme sa sekundama

en: Show wee_k numbers in calendar
bs: Prikaži broj sedmice u kaledaru

en: Show windows from a_ll workspaces
bs: Prikaži prozore sa _svih radnih površina

en: Show windows from all workspaces
bs: Prikaži prozore sa svih radnih površina

en: Show workspace _names in switcher
bs: Prikaži _imena radnih površina u prebacivaču

[ctx: Size]
en: Large
bs: Velika

[ctx: Size]
en: Small
bs: Mala

en: Solid c_olor
bs: _Čvrsta boja

en: Some of these properties are locked down
bs: Neke od ovih osobina su zaključane

en: South
bs: Jug

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
bs: Postavlja boju pozadine panela u obliku #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
bs: Određuje datoteku koja se koristi kao slika za pozadinu. Ako je slika polutransparentna, onda će se uklopiti sa slikom pozadine radne površine.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bs: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površinu ploče prije ponovnog prikazivanja ploče. Ova osobina je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bs: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površinu ploče prije ponovnog prikazivanja ploče. Ova osobina je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bs: Određuje koliko tačaka je vidljivo kada je ploča sakrivena u rubu. Ova osobina je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
bs: Određuje transparentnost pozadinske boje. Ukoliko je boja transparentna (vrijednost manja od 65535), boje će se uklopiti sa pozadinom radne površine.

en: Specify an applet IID to load
bs: Navedite IID programa za učitavanje

en: Specify session management ID
bs: Navedi ID upravitelja sesije

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
bs: Navedite početno usmjerenje programa (gore, dole, lijevo ili desno)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
bs: Navedite početnu veličinu programa (veoma malo, srednje, veliko, itd.)

en: St_retch
bs: _Rastegni

en: Starting %s
bs: Pokrećem  %s

en: Stretch image to panel
bs: Razvuci sliku na ploči

en: System
bs: Sistem

en: Temperature unit
bs: Jedinica temperature

en: The Clock displays the current time and date
bs: Sat prikazuje trenutno vrijeme i datum

en: The MATE Panel
bs: MATE ploča

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
bs: Izmjena radne površine prikazuje manje izdanje vaših radnih površina koje vam omogućava da uredite vaše prozore.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
bs: Vrsta akcije koju ovo dugme predstavlja. Moguće vrijednosti su "lock", "logout", "run", "search" i "screenshot". Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "action-applet".

en: The fish's animation pixmap
bs: Sličica za animaciju ribe

en: The fish's name
bs: Ime ribe

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
bs: Visina (širina za uspravne panele) ploče. U toku rada ploča će odrediti najmanju veličinu na osnovu veličine fonta i ostalih pokazatelja. Najveća veličina je utvrđena na četvrtinu visine (širine) ekrana.

en: The icon of the command to be run.
bs: Ikona komande koju treba izvršiti.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
bs: Identifikator ploče koji je vezan za ovu ladicu. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
bs: Identifikator ploče prvog nivoa koji sadrži ovaj objekt.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
bs: Mjesto .desktop datoteke koja opisuje ovaj pokretač. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta  "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
bs: Mjesto datoteke sa slikom koja se koristi kao sličica za dugme ovog objekta. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta  "drawer-object"  ili "menu-object", a postavljeno je use_custom_icon.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bs: Pozicija ploče na vodoravnoj osi. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrijednost zanemaruje i ploča se postavlja uz ekran kako je naznačeno u usmerenju.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bs: Pozicija ploče na vertikalnoj osi. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrijednost zanemaruje i ploča se postavlja uz rub ekrana kako je naznačeno u usmjerenju.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
bs: Usmjerenje ploče. Postoje četiri dozvoljene vrijednosti: "top", "bottom", "left" i "right". Pri raširenom prikazivanju, ova vrijednost označava uz koji rub se postavlja ploča. Pri neraširenom prikazivanju, razlika između "top" i "bottom" je manje značajna — oba označavaju da se radi o vodoravnoj ploči — ali ipak daje i označava kako neki objekti na ploči treba da se ponašaju. Na primjer, na "top" ploči će se izbornici prikazivati ispod ploče, dok će se na "bottom" ploči izbornici prikazivati iznad ploče.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
bs: Ploča je naišla na problem pri učitavanju "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
bs: Putanja iz koje se izvlači sadržaj izbornika. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljeno use_menu_path, a vrsta objekta je "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
bs: Pozicija ovog objekta na ploči. Navodi se kao broj piksela u odnosu na lijevu (ili gornju ako je vertikalan) rub ploče.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
bs: Brzina kojom se odvijaju animacije. Postoje tri moguće vrijednosti: "slow", "medium" i "fast". Ova osobina je značajna jedino kade je enable_animations postavljeno.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
bs: Tekst koji se prikazuje kao kratko uputstvo za ovu ladicu ili ovaj izbornik. Ova ključ nije nadležan ukoliko je vrijednost ključa object_type "drawer-object" ili "menu-object".

en: The unit to use when showing temperatures.
bs: Jedinica za korištenje pri prikazivanju temperature.

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
bs: Ovo dugme omogućuje da sakrijete sve prozore i prikažete desktop

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
bs: Ovo je ljudima razumljivo ime koje možete koristiti za raspoznavanje ploča. Njegova jedina svrha je da služi kao naslov prozora ploče što može pomoći pri biranju ploče.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
bs: Ovaj ključ određuje koliko redova (za horizontalan raspored) ili kolona (za vertikalan raspored) će prikazivati izmjena radnih površina. Ovaj ključ ima značaja jedino ako je ključ display_all_workspaces postavljen.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
bs: Ovaj ključ navodi komandu za izvršavanje po kliku na ribu.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
bs: Ovaj ključ navodi ime datoteke sa slikom koja se koristi za animaciju ribe, datu u odnosu na direktorij sa slikama.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
bs: Ova tipka određuje koji oblik sata koristi program za prikaz sata. Moguće su sljedeće vrijednosti "12-sata", "24-sata", "internet" i "unix". Ako postavite "internet", sat će prikazivati vrijeme interneta. Sistem mjerenja vremena interneta dijeli vrijeme na 1000 "otkucaja". U ovom sistemu ne postoje vremenske zone, stoga vrijeme je jednako u čitavom svijetu. Ako postavite na "unix", sat će prikazivati vrijeme u sekundama od Epoha, odnosno od 1.1.1970.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
bs: Ovaj ključ navodi broj okvira u animaciji ribe.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
bs: Ovaj ključ navodi trajanje svakog okvira u sekundama.

en: Time & Date
bs: Vrijeme i datum

en: Tooltip displayed for drawer or menu
bs: Prikazuje kratko uputstvo za ladicu ili izbornik

en: Toplevel panel containing object
bs: Panel prvog nivoa koji sadrži ovaj objekt

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
bs: Ne mogu izvršiti '%s'
    
    Detalji: %s

en: Unable to locate the command to execute
bs: Ne mogu pronaći komandu koju treba izvršiti

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
bs: Ne može otvoriti desktop datoteku "%s" za pokretač sa panela %s%s

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bs: Nepoznat desktop fajl Verzija '%s'

en: Use custom icon for object's button
bs: Koristi sličicu po odabiru za dugme objekta

en: Use custom path for menu contents
bs: Koristi putanju po odabiru za sadržaj menija

en: Visible pixels when hidden
bs: Broj vidljivih tačaka kada je skriven

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
bs: Upozorenje: Naredba se može činiti zapravo korisnom.
    Kako je ovo beskorisan aplet, možda ne želite ovo uraditi.
    Mi ne preporučujemo da %s koristite za bilo šta
     što bi ovaj aplet učinilo  "praktičnim" ili korisnim.

en: Weather
bs: Vrijeme

en: West
bs: Zapad

en: When to group windows
bs: Kada grupisati prozore

en: Will run command: '%s'
bs: Izvršit će komandu: "%s"

en: Window List
bs: Lista prozora

en: Window List Preferences
bs: Osobine liste prozora

en: Window Selector
bs: Izbor prozora

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
bs: U sistemu sa više prikaza, možete imati panele na svakom od prikaza. Ovaj ključ određuje tekući ekran na kojem se prikazuje panel.

en: Workspace Names
bs: Imena radnih površina

en: Workspace Switcher
bs: Prebacivać radnih površina

en: Workspace Switcher Preferences
bs: Osobine radnih površina

en: Workspace na_mes:
bs: I_mena radnih površina:

en: Workspaces
bs: Radne površine

en: X co-ordinate of panel
bs: Horizontalna koordinata panela (X koordinata)

en: X screen where the panel is displayed
bs: X ekran na kojem je prikazana radna ploča

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
bs: Xinerama prikaz na kojem je prikazana ploča

en: Y co-ordinate of panel
bs: Vertikalna koordinata ploče

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
bs: Vaš upravitelj prozorima ne podržava prikazivanje radne površine, ili ne koristite upravitelja prozora.

en: [FILE...]
bs: [FAJL...]

en: _About
bs: _O

en: _Activate Screensaver
bs: _Aktiviraj screensaver

en: _Add
bs: _Dodaj

en: _Always group windows
bs: _Uvijek grupiši prozore

en: _Autohide
bs: _Automatsko sakrivanje

en: _Back
bs: _Nazad

en: _Browse...
bs: _Pregledaj...

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Delete
bs: _Obriši

en: _Delete This Panel
bs: _Obrisi ovu ploču

en: _Edit
bs: _Ured

en: _File:
bs: _Datoteka:

en: _Force quit
bs: _Prisili završavanje

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Icon:
bs: _Ikona:

en: _Location Name:
bs: _Naziv lokacije

en: _Location:
bs: _Lokacija:

en: _Lock Screen
bs: _Zaključaj ekran

en: _Move
bs: _Premjesti

en: _Name of fish:
bs: _Ime ribe:

en: _Name:
bs: _Ime:

en: _Never group windows
bs: _Nikad ne grupiši prozore

en: _New Panel
bs: _Nova ploča

en: _None (use system theme)
bs: _Ništa (koristi sistemsku temu)

en: _Open
bs: _Otvori

en: _Orientation:
bs: _Orijentacija:

en: _Pause per frame:
bs: _Pauza po okviru:

en: _Preferences
bs: _Postavke

en: _Properties
bs: _Osobine

en: _Reload
bs: _Učitaj ponovo

en: _Remove From Panel
bs: _Skolni sa ploče

en: _Revert
bs: _Vrati

en: _Rotate on vertical panels
bs: _Rotiraj na vertikalnim pločama

en: _Run
bs: _Pokreni

en: _Scale
bs: _Uzorak:

en: _Set System Time
bs: _Postavi vrijeme

en: _Size:
bs: _Veličina:

en: _Tile
bs: _Preslaganje

en: _Time:
bs: _Vrijeme

en: _Timezone:
bs: _Vremenska zona

en: _Total frames in animation:
bs: _Ukupno okvira u animaciji:

en: _Type:
bs: _Tip:

en: columns
bs: kolone

en: file
bs: fajl

en: frames
bs: okvira

en: pixels
bs: piksel

en: rows
bs: redovi

en: seconds
bs: sekundi
