vinagre - en to bs translation catalogue (265 entries)

en: %s authentication is required
bs: %s ovjera je potrebna

en: %s wants to share their desktop with you.
bs: %s želi dijeliti vaš desktop sa vama.

en: (Protocol: %s)
bs: (Protokol: %s)

en: - Remote Desktop Viewer
bs: - Pregled udaljenih radnih površina

en: A password is required in order to access this remote desktop.
bs: Za pristup do udaljene radne površine je zahtijevana lozinka.

en: A username is required in order to access this remote desktop.
bs: Za pristup do udaljene radne površine je zahtijevano korisničko ime.

en: About this application
bs: O ovom programu

en: Access MS Windows remote desktops
bs: Pristupi MS Windows udaljenim desktopima

en: Access Spice desktop server
bs: Pristupi serveru sa Spice radnom površinom

en: Access Unix/Linux terminals
bs: Pristup UNIX/Linuks terminalima

en: Access Unix/Linux, Windows and other remote desktops.
bs: Pristup do Unix/Linux, Windows i drugih udaljenih radnih površina.

en: Access remote desktops
bs: Pristupi udaljenom računaru

en: Add the current connection to your bookmarks
bs: Dodaj trenutnu konekciju u vaše zabilješke

en: Adjust the window to the size of the remote desktop
bs: Podesite prozor na veličinu udaljene radne površine

en: An error occurred
bs: Došlo je do greške

en: Are you sure you want to remove %s from bookmarks?
bs: Da li ste sigurni da želite da uklonite %s iz obilježivača?

en: Authentication error
bs: Greška pri prijavljivanju

en: Authentication failed
bs: Prijava nije uspjela

en: Authentication for host %s has failed
bs: Prijava na računar %s nije uspjela

en: Authentication is required
bs: Prijava je obavezna

en: Authentication method for host %s is unsupported. (%u)
bs: Metod prijave za domaćina %s nije podržan. (%u)

en: Authentication unsupported
bs: Metod prijave nije podržan

en: Automatically share clipboard between client and guest
bs: Dijeli stavke iz ostave između klijenta i gosta

en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
bs: Loša vrijednost za „dijeljenu“ oznaku: %d. Treba biti 0 ili 1. Ignorišem.

en: Bookmark Folder
bs: Zabilježi direktorij

en: Bookmarks
bs: Zabilješke

en: By activating reverse connections you can access remote desktops that are behind a firewall. The remote side is supposed to initiate the connection with you. For further information, read the help.
bs: Omogućenjem inverznih veza možete pristupiti udaljenim radnim površinama iza zaštitnog zida. Pretpostavlja se da udaljena strana započinje konekciju sa vama. Za više informacija pročitajte datoteke pomoći.

en: Can't send host identity confirmation
bs: Ne mogu da pošaljem potvrdu identiteta domaćinu

en: Cancel Login
bs: Otkaži prijavu

en: Cannot initialize preferences manager.
bs: Ne mogu da inicijalizujem upravnika preferencija.

en: Certificate Verification
bs: Provjera certifikata

en: Choose a Remote Desktop
bs: Odaberite udaljenu radnu površinu

en: Choose a remote desktop to connect to
bs: Odaberi udaljeni desktop da za povezivanje na njega

en: Choose the file
bs: Izaberite datoteku

en: Close connection
bs: Zatvori vezu

en: Color _Depth:
bs: _Dubina boja:

en: Configure incoming VNC connections
bs: Konfiguriraj ulazne VNC konekcije

en: Connect
bs: Povezivanje

en: Connect to a remote desktop
bs: Povezivanje z udaljenom radnom površinom

en: Connecting…
bs: Povezujem se…

en: Connection
bs: Veza

en: Connection closed
bs: Veza je zatvorena

en: Connection options
bs: Opcije veze

en: Connection refused by server
bs: Server je odbio vezu

en: Connection to host %s was closed.
bs: Veza sa računarom %s je zatvorena.

en: Connectivity
bs: Povezivost

en: Could not get a screenshot of the connection.
bs: Ne mogu da uzmem snimak ekrana aktivne veze.

en: Could not get the active protocol from the protocol list.
bs: Ne mogu da uzmem aktivni protokol iz spiska protokola.

en: Could not merge UI XML file: %s
bs: Nisam moga spojiti UI XML fajl: %s

en: Could not open the file.
bs: Ne mogu da otvorim datoteku.

en: Could not parse the file.
bs: Ne mogu da obradim datoteku.

en: Could not remove the old bookmarks file
bs: Ne mogu da uklonim staru datoteku sa obilježivačima

en: Could not send password
bs: Nisam mogao poslati lozinku

en: Create a new toplevel window in an existing instance of Vinagre
bs: Kreiraj novi prozor najvišeg nivoa u postojećoj instanci programa Vinagre

en: Desktop Name:
bs: Ime radne površine:

en: Desktop sharing invitation
bs: Pozivnica za dijeljenje radne površine

en: Dimensions:
bs: Dimenzije:

en: Disconnect
bs: Prekini vezu

en: Disconnect All
bs: Prekini sve

en: Disconnect all connections
bs: Prekini sve konekcije

en: Disconnect the current connection
bs: Prekini trenutnu konekciju

en: Do not send mouse and keyboard events
bs: Nemojte slati miš i tipkovnicu događaja

en: Enable fullscreen mode for this connection
bs: Omogući puni ekran za ovu konekciju

en: Enable keyboard shortcuts
bs: Omogući skraćenice tastature

en: Enable scaled mode
bs: Omogući režim razmjere

en: Enable shortcuts
bs: Omogući prečice

en: Error activating reverse connections
bs: Greška prilikom aktiviranja obrnute veze

en: Error connecting to host.
bs: Greška prilikom povezivanja sa računarom.

en: Error creating the SSH tunnel
bs: Greška prilikom stvaranja SSH tunela

en: Error loading UI file
bs: Greška prilikom punjenja UI fajla

en: Error opening old bookmarks file: %s
bs: Greška prilikom otvaranja datoteke sa obilježivačima: %s

en: Error removing bookmark: Entry not found
bs: Greška prilikom brisanja obilježivača: Unos nije nađen

en: Error saving recent connection.
bs: Greška prilikom čuvanja nedavnih veza.

en: Error saving screenshot
bs: Greška prilikom čuvanja snimka ekrana

en: Error saving the credentials on the keyring.
bs: Greška prilikom čuvanja šifri u privjesku ključeva.

en: Error showing help
bs: Greška prilikom pružanja pomoći

en: Error while creating the file %s: %s
bs: Greška prilikom stvaranja fajla %s: %s

en: Error while initializing bookmarks: %s
bs: Greška prilikom inicijalizovanja obilježivača: %s

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
bs: Greška prilikom inicijalizovanja obilježivača: Datoteka nije u formatu u kome se čuvaju obilježivači.

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
bs: Greška prilikom inicijalizovanja obilježivača: Datoteka izgleda prazno

en: Error while migrating bookmarks: %s
bs: Greška prilikom prebacivanja obilježivača: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
bs: Greška prilikom prebacivanja obilježivača: Greška prilikom pravljenja XML strukture

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
bs: Greška prilikom prebacivanja obilježivača: Greška prilikom dovršavanja XML strukture

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
bs: Greška prilikom prebacivanja obilježivača: Greška prilikom inicijalizacije XML strukture

en: Error while migrating bookmarks: VNC plugin is not activated
bs: Greška prilikom prebacivanja obilježivača: VNC dodatak nije aktiviran

en: Error while saving bookmarks: %s
bs: Greška prilikom čuvanja obilježivača: %s

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
bs: Greška prilikom čuvanja obilježivača: Greška prilikom pravljenja XML strukture

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
bs: Greška prilikom čuvanja obilježivača: Greška prilikom dovršavanja XML strukture

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
bs: Greška prilikom čuvanja obilježivača: Greška prilikom inicijalizacije XML strukture

en: Error while saving history file: %s
bs: Greška prilikom čuvanja istorijata: %s

en: Error while saving preferences: %s
bs: Greška pri snimanju postavki: %s

en: Failed to add mDNS browser for service %s.
bs: Ne mogu da dodam mDNS pretraživač za uslugu %s.

en: Failed to browse for hosts: %s
bs: Ne mogu da razgledam računar: %s

en: Failed to create the directory
bs: Ne mogu da napravim direktorij

en: Failed to initialize mDNS browser: %s
bs: Neuspjelo pokretanje mDNS pretraživača: %s

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
bs: Ne mogu da razlučim avahi ime: %s

en: Fingerprint:
bs: Otisak prsta:

en: Fit the remote screen into the current window size
bs: Postavite daljinski zaslon u trenutnoj veličini prozora

en: Folder
bs: Direktorij

en: For instance: joe@example.com:5022
bs: Na primjer: joe@example.com:5022

en: High Color (16 bits)
bs: Visoka Boja (16 bita)

en: Host key verification failed
bs: Nije uspjela provjera ključa domaćina

en: Host:
bs: Računar:

en: Hostname not known
bs: Nije poznato ime domaćina

en: Impossible to accept the stream tube: %s
bs: Ne mogu da prihvatitim kanal toka: %s

en: Impossible to create the connection: %s
bs: Ne mogu da napravim vezu: %s

en: Impossible to get service property: %s
bs: Ne mogu da preuzmem svojstvo servisa: %s

en: Impossible to get the avatar: %s
bs: Ne mogu da preuzmem avatar: %s

en: Impossible to get the contact name: %s
bs: Ne mogu da preuzmem ime kontakta: %s

en: Invalid argument %s for --geometry
bs: Nevažeći argument %s za  --geometry

en: Invalid name for this folder
bs: Neispravno ime za ovaj direktorij

en: Invalid name for this item
bs: Neispravno ime za ovu stavku

en: Issuer:
bs: Izdavač:

en: It uses the VNC, RDP and SPICE protocols, and can even be used to connect to SSH servers.
bs: Ona koristi VNC, RDP i Spice protokole, a čak se mogu koristiti za spajanje na SSH poslužiteljima.

en: Keep the screen aspect ratio when using scaling
bs: Držite format zaslona kod uporabe skaliranja

en: Leave fullscreen
bs: Napusti cio ekran

en: Log In Anyway
bs: Ipak se prijavi

en: Login dialog canceled
bs: Dijalog za logovanje je prekinut

en: Low Color (8 bits)
bs: Niska Boja (8 bita)

en: Maximum number of history items in connect dialog
bs: Maksimalan broj prethodnih stavki u prozorčetu za povezivanje

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
bs: Prebacujem datoteku sa obilježivačima u novi format. Ova operacija je predviđena da se obavi samo jednom.

en: Migration cancelled
bs: Prebacivanje je otkazano

en: New Folder
bs: Novi direktorij

en: New fingerprint:
bs: Novi otisak:

en: No route to host
bs: Ne postoji put do domaćina

en: None of the active plugins support this action. Activate some plugins and try again.
bs: Ni jedna od aktivnih plagina ne podržava ovu akciju. Aktivirajte neke plagine i pokušajte ponovo.

en: Note that all its subfolders and bookmarks will be removed as well.
bs: Primijetite da će biti obrisani i svi poddirektoriji i zabilješke.

en: Old fingerprint:
bs: Stari otisak;:

en: On the port %d
bs: Na portu %d

en: Open %s:%d
bs: Otvara %s:%d

en: Open Vinagre in fullscreen mode
bs: Otvori program Vinagre u režimu punog ekrana

en: Open a .VNC file
bs: Otvara .vnc datoteku

en: Open a file recognized by Vinagre
bs: Otvori datoteku programa Vinagre

en: Open the Vinagre manual
bs: Otvori priručnik programa Vinagre

en: Optional
bs: Opcionalno

en: Optional. If blank, your username will be used. Also, it can be supplied in the Host field above, in the form username@hostname.
bs: Opciono. Ako je prazno, koristiće se vaše korisničko  ime. Može se upisati ime računara u polje iznad, u obliku korisnik@racunar.

en: Options
bs: Opcije

en: Parent Folder
bs: Roditeljski direktorij

en: Password dialog canceled
bs: Dijalog za lozinku je prekinut

en: Permission denied
bs: Dozvola je odbijena

en: Please check your installation.
bs: Molim provjerite vašu instalaciju.

en: Quit the program
bs: Izlazi iz programa

en: RDP Options
bs: RDP Opcije

en: Read only
bs: Samo za pregled

en: Remote Desktop (VNC) file
bs: Konfiguraciona datoteka udaljene radne površine (VNC)

en: Remote Desktop Connection
bs: Veza ka udaljenoj radnoj površini

en: Remote Desktop Viewer
bs: Pregled udaljenih radnih površina

en: Remote desktop password for %s
bs: Udaljeni Desktop lozinka za %s

en: Remove Folder?
bs: Da uklonim direktorij?

en: Remove Item?
bs: Da uklonim stavku?

en: Requests an update of the screen
bs: Zahtjeva ažuriranje ekrana

en: Resize the screen guest to best fit
bs: Mijenja veličinu prozora na gostu kako bi se najbolje uklopila

en: Reverse Connections
bs: Povratne konekcije

en: Root Folder
bs: Korijenski direktorij

en: SPICE Options
bs: SPICE Opcije

en: SSH Options
bs: SSH Opcije

en: S_caling
bs: R_azmera

en: Save Screenshot
bs: Čuva snimak ekrana

en: Scaling
bs: Razmjera

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
bs: Razmjera nije podržana u ovoj instalaciji.
    
    Pročitajte README datoteku (isporučuje su Vinager) da bi saznali kako da omogućite ovu mogućnost.

en: Screenshot of %s at %s
bs: Slika ekrana od %s na %s

en: Search for remote hosts on the network
bs: Traži udaljene računare na mreži

en: Secure shell password: %s
bs: Sigurna školjka lozinka: %s

en: Select a remote desktop protocol for this connection
bs: Izbor protokola udaljene radne površine za ovu konekciju

en: Send Ctrl+Alt+Del to the remote desktop
bs: Pošalji Ctrl + Alt + Dijel na udaljenu radnu površinu

en: Send Ctrl-Alt-Del
bs: Pošalji Ctrl-Alt-Del

en: Set height of the remote desktop
bs: Postavite visinu udaljene radne površine

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
bs: Ako je isključeno prečice menija će biti onemogućene. Ako su prečice omogućene program će prigrabiti te kombinacije tastera i neće ih poslati udaljenoj površi.

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
bs: Ako je uključeno listovi će uvijek biti prikazani. Isključite da prikažete listove samo kada postoji više aktivnih veza.

en: Set to "true" to always start the program listening for reverse connections.
bs: Postavi na "tacno" da uvijek pokrećete program slušajući povratne konekcije.

en: Set width of the remote desktop
bs: Postavite širinu udaljene radne površine

en: Show VNC Options
bs: Prikaži VNC opcije

en: Show help
bs: Prikaži pomoć

en: Show or hide the statusbar
bs: Prikazuje ili sakriva statusnu liniju

en: Show or hide the toolbar
bs: Prikaži ili sakrij traku sa alatom

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
bs: Određuje maksimalan broj stavki u listi za unos imena računara.

en: Specify geometry of the main Vinagre window
bs: Odredi geometriju glavnoga prozora programa Vinagre.

en: Spice Files
bs: Spice datoteke

en: Store the login credential in GNOME Keyring
bs: Smjesti povjerenja prijave u prsten ključeva GNOME.

en: Subject:
bs: Predmet:

en: Supply an alternative port using colon
bs: Ponudi alternativni port koristeći dvije tačke

en: Take a screenshot of the current remote desktop
bs: Uzmio sliku ekrana trenutne udaljene radne površine

en: The below certificate could not be verified.
    Do you trust the certificate?
bs: Sljedeći Certifikat nije moguće potvrditi.
    Želite li potvrdu?

en: The file is not a Spice one: Missing the group "connection".
bs: Ovo nije Spice datoteka: Nedostaje grupa „connection“.

en: The file is not a Spice one: Missing the key "host".
bs: Ovo nije Spice datoteka: Nedostaje ključ „host“.

en: The file is not a VNC one: Missing the group "Connection".
bs: Datoteka nije VNC jedan: Nedostaje Grupa "veza".

en: The file is not a VNC one: Missing the key "Host".
bs: Datoteka nije VNC jedan: Nedostaje ključ "domaćin".

en: The file was not recognized by any of the plugins.
bs: Nijedan dodatak nije prepoznao datoteku.

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
bs[0]: Javio se sljedeći problem:
bs[1]: Javili su se sljedeći problemi:
bs[2]: Javili su se sljedeći problemi:

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
bs[0]: Ne mogu da otvorim sljedeću datoteku:
bs[1]: Ne mogu da otvorim sljedeće datoteke:
bs[2]: Ne mogu da otvorim sljedeće datoteke:

en: The identity of the remote host (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a host the first time.
    
    The identity sent by the remote host is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
bs: Identitet udaljenog računara (%s) je nepoznata.
    To se dešava kada se prijavite na domaćina prvi put.
    
    Identitet koga je poslao udaljeni računar je %s. Ako želite biti apsolutno sigurni da želite da nastavite, kontaktirajte vašeg sistemskog administratora.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
bs: Već je iskorišćeno ime „%s“ u ovom direktoriju, odaberite neko drugo.

en: The program could not find any available TCP ports starting at 5500. Is there any other running program consuming all your TCP ports?
bs: Program nije mogao da nađe slobodne TCP portove počevši od 5500. Da li postoji još neki program koji je zauzeo sve vaše TCP portove?

en: The protocol %s is not supported.
bs: Protokol %s nije podržan.

en: The remote host has changed its certificate.
    Do you trust the new certificate?
bs: Domaći je promijenio svoj certifikat.
    Imate li povjerenja u novu potvrdu?

en: The service %s was already registered by another plugin.
bs: Servis %s je već registrovao neki drugi dodatak.

en: There are no supported files
bs: Nema podržanih fajlova

en: This desktop is reachable through the following IP address(es):
bs: Ova radna površina je dostupna preko sljedećih IP adresa:

en: This might not work on all VNC servers
bs: Ovo možda neće raditi na svim VNC serverima

en: Timed out when logging in
bs: Isteklo je vrijeme tokom prijave

en: Timed out when logging into SSH host
bs: Isteklo vrijeme tokom logovanja u SSH hosta

en: True Color (24 bits)
bs: Prava Boja (24 bita)

en: Ultra Low Color (3 bits)
bs: Izrazito Niska Boja (3 bita)

en: Unable to find a free TCP port
bs: Nisam u mogućnosti da nađem slobodan TCP port

en: Unable to find a valid SSH program
bs: Nisam u mogućnosti da nađem važeći SSH program

en: Unable to spawn ssh program
bs: Ne mogu da razgranam ssh program

en: Unable to spawn ssh program: %s
bs: Ne mogu da razgranam ssh program: %s

en: Unknown error
bs: Javila se nepoznata greška

en: Unknown reason
bs: Nepoznat razlog

en: Use Server Settings
bs: Koristi Postavke Servera

en: Use h_ost
bs: Koristi h_ost

en: VNC Files
bs: VNC datoteke

en: VNC Options
bs: VNC opcije

en: VNC Options:
bs: VNC opcije:

en: View the current remote desktop in fullscreen mode
bs: Pogledaj trenutnu udaljene radne površine u punom ekranu

en: Vinagre disables keyboard shortcuts by default, so that any keyboard shortcuts are sent to the remote desktop.
    
    This message will appear only once.
bs: Vinagre normalno onemogućava skraćenice tastature, kako bi se one poslale na udaljenu radnu površinu.
    
    Ova poruka će se pojaviti samo jednom.

en: Vinagre failed to open a UI file, with the error message:
bs: Vinagre nije uspio otvoriti UI datoteku, s porukom o pogrešci:

en: Vinagre is a remote desktop viewer for the GNOME desktop
bs: Vinagre je preglednik udaljenog desktopa za GNOME desktop

en: Vinagre shows remote Windows, Mac OS X and Linux desktops.
bs: Vinagre pokazuje udaljenom Windows, Mac OS X i Linux stolnim računalima.

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
bs: Pri povezivanju na računar, klijent može da naloži serveru da zadrži ili prekine vezu sa već povezanim klijentima. Uključite da omogućite dijeljenje kontrole sa drugim klijentima.

en: Whether we should leave other clients connected
bs: Treba li zadržati prethodne veze ka drugim klijentima

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
bs: Treba li prikazati listove kada je samo jedna veza aktivna

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
bs: Treba li prikazati ubrzivače menija (prečice)

en: Whether we should start the program listening for reverse connections
bs: Da li trebamo pokrenuti program slušajući povratne konekcije

en: _Add Bookmark
bs: _Dodaj zabilješku

en: _Always Enabled
bs: _Uvijek Omogućeno

en: _Authenticate
bs: Prij_avi se

en: _Bookmarks
bs: _Zabilješke

en: _Cancel
bs: _Prekini

en: _Contents
bs: _Sadržaj

en: _Domain:
bs: _Domen:

en: _Edit
bs: _Izmijeni

en: _Enable Reverse Connections
bs: _Omogući Povratne Konekcije

en: _Full screen
bs: _Cijeli ekran

en: _Fullscreen
bs: _Cijeli ekran

en: _Height:
bs: _Visina:

en: _Help
bs: P_omoć

en: _Host:
bs: _Računar:

en: _Keep Aspect Ratio
bs: _Zadrži Omjer

en: _Keep aspect ratio
bs: _Zadrži proporcije

en: _Keyboard shortcuts
bs: _Skraćenice tastature

en: _Name:
bs: _Ime:

en: _Original size
bs: _Izvorna veličina

en: _Password:
bs: _Šifra:

en: _Protocol:
bs: _Protokol:

en: _Recent Connections
bs: _Nedavne konekcije

en: _Refresh Screen
bs: _Osvježi Ekran

en: _Remember this credential
bs: _Zapamti ove akreditive

en: _Remote
bs: _Daljinski

en: _Resize guest
bs: Promijeni _veličinu na gostu

en: _Reverse Connections…
bs: _Inverzne konekcije…

en: _Scaling
bs: _Razmera

en: _Send Ctrl-Alt-Del
bs: _Šalji Ctrl-Alt-Del

en: _Share clipboard
bs: Podijeli _ostavu

en: _Statusbar
bs: _Statusna linija

en: _Take Screenshot
bs: Snimi _ekran

en: _Toolbar
bs: Alatna _Traka

en: _Use JPEG Compression
bs: _Koristi JPEG Kompresiju

en: _Username:
bs: _Korisničko ime:

en: _View
bs: _Pogled

en: _View only
bs: Samo _pregled

en: _Width:
bs: Š_irina:

en: as a SSH tunnel
bs: kao SSH tunel

en: filename
bs: ime datoteke

en: hostname or user@hostname
bs: imedomaćina ili korisnik@imedomaćina
