gvfs - en to ca translation catalogue (437 entries)

en:  (invalid encoding)
ca:  (codificació incorrecta)

en:  <location> <attribute> <values> - set attribute
ca:  <ubicació> <atribut> <valors> - estableix un atribut

en: %s Audio Player
ca: Reproductor de música de %s

en: %s Camera
ca: Càmera %s

en: %s Drive
ca: Unitat %s

en: %s Encrypted Data
ca: %s dades xifrades

en: %s Filesystem Service
ca: Sistema de fitxers %s

en: %s Media
ca: Suport %s

en: %s on %s
ca: %s a %s

en: %s/%s Drive
ca: Unitat %s/%s

en: %s: %d: Directory or file exists
ca: %s: %d: ja existeix el directori o el fitxer

en: %s: %d: Invalid filename
ca: %s: %d: nom de fitxer no vàlid

en: %s: %d: No such file or directory
ca: %s: %d: no existeix el fitxer o directori

en: %s: %d: Not Supported
ca: %s: %d: no és implementat

en: %s: %s, error writing to stdout
ca: %s: %s, s'ha produït un error en escriure a la eixida estàndard

en: %s: %s: error launching application: %s
ca: %s: %s: s'ha produït un error en executar l'aplicació: %s

en: %s: %s: error opening file: %s
ca: %s: %s: s'ha produït un error en obrir el fitxer: %s

en: %s: %s: error opening location: %s
ca: %s: %s: s'ha produït un error en obrir la ubicació: %s

en: %s: %s: error reading: %s
ca: %s: %s: s'ha produït un error en llegir: %s

en: %s: %s:error closing: %s
ca: %s: %s:error en tancar: %s

en: %s: missing locations
ca: %s: manquen les ubicacions

en: - create directories
ca: - crea directoris

en: - delete files
ca: - suprimeix els fitxers

en: - list contents of directories in a tree-like format
ca: - llista els continguts dels directoris en un format a l'estil arbre

en: - list files at <location>
ca: - llista els fitxers a <ubicació>

en: - mount <location>
ca: - muntatge <ubicació>

en: - move files to trash
ca: - mou els fitxers a la paperera

en: - rename file
ca: - canvia el nom del fitxer

en: - show info for <location>
ca: - mostra informació sobre <ubicació>

en: / on %s
ca: / a %s

en: ATA Drive
ca: Unitat ATA

en: Accounts are unsupported
ca: No es poden utilitzar comptes

en: Append to end of file
ca: Afig al final del fitxer

en: Apple Mobile Device
ca: Dispositiu mòbil Apple

en: Attribute not specified
ca: No s'ha especificat l'atribut

en: Audio CD Filesystem Service
ca: Servei de sistema de fitxers de CD d'àudio

en: Audio Disc
ca: Disc d'àudio

en: Audio Player
ca: Reproductor de música

en: Automount failed: %s
ca: Ha fallat el muntatge automàtic: %s

en: Backup file creation failed
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de còpia de seguretat

en: Backup file creation failed: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de còpia de seguretat: %s

en: Backups are not yet supported.
ca: Encara no es poden fer còpies de seguretat.

en: Blank Blu-Ray Disc
ca: Disc Blu-Ray en blanc

en: Blank Blu-Ray R Disc
ca: Disc Blu-Ray R en blanc

en: Blank Blu-Ray RW Disc
ca: Disc Blu-Ray RW en blanc

en: Blank CD-R Disc
ca: Disc CD-R en blanc

en: Blank CD-ROM Disc
ca: Disc CD-ROM en blanc

en: Blank CD-RW Disc
ca: Disc CD-RW en blanc

en: Blank DVD+R DL Disc
ca: Disc DVD+R DL en blanc

en: Blank DVD+R Disc
ca: Disc DVD+R en blanc

en: Blank DVD+RW Disc
ca: Disc DVD+RW en blanc

en: Blank DVD-RAM Disc
ca: Disc DVD-RAM en blanc

en: Blank DVD-ROM Disc
ca: Disc DVD-ROM en blanc

en: Blank DVD-RW Disc
ca: Disc DVD-RW en blanc

en: Blank Disc
ca: Disc en blanc

en: Blank HD DVD Disc
ca: Disc HD DVD en blanc

en: Blank HD DVD-R Disc
ca: Disc HD DVD-R en blanc

en: Blank HD DVD-RW Disc
ca: Disc HD DVD-RW en blanc

en: Blank MO Disc
ca: Disc MO en blanc

en: Blu-Ray Disc
ca: Disc Blu-Ray

en: Blu-Ray R Disc
ca: Disc Blu-Ray R

en: Blu-Ray RW Disc
ca: Disc Blu-Ray RW

en: Burn
ca: Grava

en: CD-R Disc
ca: Disc CD-R

en: CD-ROM Disc
ca: Disc CD-ROM

en: CD-RW Disc
ca: Disc CD-RW

en: CD/DVD Creator
ca: Creador de CD/DVD

en: Camera
ca: Càmera

en: Can't contact session bus
ca: No es pot contactar amb el bus de la sessió

en: Can't copy directory over directory
ca: No es pot copiar el directori al directori

en: Can't copy file over directory
ca: No es pot copiar el fitxer al directori

en: Can't eject file
ca: No es pot expulsar el fitxer

en: Can't find metadata file %s
ca: No es pot trobar el fitxer de metadades %s

en: Can't handle version %d of GVfsIcon encoding
ca: No es pot gestionar la versió %d de la codificació del GVfsIcon

en: Can't monitor file or directory.
ca: No es pot fer un seguiment del fitxer o directori.

en: Can't mount file
ca: No es pot muntar el fitxer

en: Can't move directory over directory
ca: No es pot moure el directori al directori

en: Can't open directory
ca: No es pot obrir el directori

en: Can't open mountable file
ca: No es pot obrir el fitxer muntable

en: Can't poll file
ca: No es pot enquestar el fitxer

en: Can't recursively copy directory
ca: No es pot copiar el directori de forma recursiva

en: Can't recursively move directory
ca: No es pot moure el directori de forma recursiva

en: Can't send host identity confirmation
ca: No es pot enviar la confirmació de la identitat de l'ordinador

en: Can't send password
ca: No es pot enviar la contrasenya

en: Can't start file
ca: No es pot iniciar el fitxer

en: Can't stop file
ca: No es pot aturar el fitxer

en: Can't unmount file
ca: No es pot desmuntar el fitxer

en: Can't write to directory
ca: No es pot escriure en el directori

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel Login
ca: Cancel·la l'entrada

en: Cannot allocate new file to append to
ca: No es pot ubicar el fitxer nou al que afegir

en: Cannot connect to the system bus
ca: No es pot connectar al bus del sistema

en: Cannot create gphoto2 context
ca: No es pot crear el context gphoto2

en: Cannot create gudev client
ca: No es pot crear el client gudev

en: Cannot create libhal context
ca: No es pot crear el context de la libhal

en: Cannot find drive %s
ca: No es pot trobar la unitat %s

en: Cannot get LUKS cleartext slave
ca: No es pot obtindre l'esclau de text clar del LUKS

en: Cannot get LUKS cleartext slave from path `%s'
ca: No es pot obtindre l'esclau de text clar del LUKS en el camí «%s»

en: Cannot get data of file to append to
ca: No es pot obtindre dades del fitxer al que afegir

en: Cannot initialize libhal
ca: No es pot inicialitzar la libhal

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
ca: No es pot obrir una connexió de dades. Potser el tallafocs no ho permet?

en: Cannot read file to append to
ca: No es pot llegir el fitxer al que afegir

en: CompactFlash Drive
ca: Unitat CompactFlash

en: Computer
ca: Ordinador

en: Concatenate files at locations and print to the standard output. Works just like the traditional cat utility, but using gvfs location instead local files: for example you can use something like smb://server/resource/file.txt as location to concatenate.
ca: Concatena fitxers a les ubicacions i imprimeix a la eixida estàndard. Funciona de la mateixa manera que l'eina «cat» de sempre, però utilitza la ubicació del gvfs en lloc de fitxers locals: per exemple, podeu fer servir com a ubicació per concatenar coses com smb://servidor/recurs/fitxer.txt.

en: Connection refused by server
ca: El servidor ha rebutjat la connexió

en: Connection to the device lost
ca: S'ha perdut la connexió amb el dispositiu

en: Copy with file
ca: Copia amb el fitxer

en: Could not create request
ca: No s'ha pogut crear la sol·licitud

en: Could not find enclosing mount
ca: No s'ha pogut trobar el punt de muntatge de tancament

en: Could not parse response
ca: No s'ha pogut analitzar la resposta

en: Couldn't get stream file descriptor
ca: No s'ha pogut obtindre el descriptor de fitxer del flux

en: Create backup
ca: Crea una còpia de seguretat

en: DEST - read from standard input and save to DEST
ca: DESTINACIÓ - llig de l'entrada estàndard i alça-ho a la DESTINACIÓ

en: DVD+R DL Disc
ca: Disc DVD+R DL

en: DVD+R Disc
ca: Disc DVD+R

en: DVD+RW Disc
ca: Disc DVD+RW

en: DVD-RAM Disc
ca: Disc DVD-RAM

en: DVD-ROM Disc
ca: Disc DVD-ROM

en: DVD-RW Disc
ca: Disc DVD-RW

en: Data connection closed
ca: S'ha tancat la connexió de dades

en: Device '%s' is password protected. Enter the password on the device and click 'Try again'.
ca: El dispositiu «%s» està protegit per contrasenya. Introduïu-la en el dispositiu i feu clic a «Torna-ho a intentar».

en: Device requires a software update
ca: El dispositiu necessita una actualització de programari

en: Didn't get stream file descriptor
ca: No s'ha obtingut el descriptor de fitxer del flux

en: Digital Camera (%s)
ca: Càmera digital (%s)

en: Directory '%s' is not empty
ca: El directori «%s» no és buit

en: Directory not empty
ca: El directori no és buit

en: Directory notification not supported
ca: No està implementada la notificació del directori

en: Don't follow symlinks
ca: No seguïsques els enllaços simbòlics

en: Don't send single MOVED events.
ca: No envies esdeveniments de moviment per a cada un d'ells.

en: Don't start fuse.
ca: No inicies el FUSE.

en: Drive %s does not contain audio files
ca: La unitat %s no conté fitxers d'àudio

en: Empty response
ca: Resposta buida

en: End of stream
ca: Final del flux

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data on partition %d.
ca: Introduïu la contrasenya per desbloquejar el volum
    El dispositiu «%s» conté dades encriptades a la partició %d.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data.
ca: Introduïu la contrasenya per desbloquejar el volum
    El dispositiu «%s» conté dades encriptades.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device %s contains encrypted data.
ca: Introduïu la contrasenya per desbloquejar el volum
    El dispositiu %s conté dades encriptades.

en: Enter passphrase for key for ssh as %s on %s
ca: Introduïu la contrasenya per a la clau per a l'SSH com a %s a %s

en: Enter passphrase for key for ssh on %s
ca: Introduïu la contrasenya per a la clau per a l'SSH a %s

en: Enter password for %s
ca: Introduïu la contrasenya per a %s

en: Enter password for ftp as %s on %s
ca: Introduïu la contrasenya per a l'FTP com a %s a %s

en: Enter password for ftp on %s
ca: Introduïu la contrasenya per a l'FTP a %s

en: Enter password for ssh as %s on %s
ca: Introduïu la contrasenya per a l'SSH com a %s a %s

en: Enter password for ssh on %s
ca: Introduïu la contrasenya per a l'SSH a %s

en: Error closing: %s
ca: S'ha produït un error en tancar: %s

en: Error connecting to D-Bus: %s
ca: S'ha produït un error en connectar-se al D-Bus: %s

en: Error connecting to daemon: %s
ca: S'ha produït un error en connectar-se al dimoni: %s

en: Error connecting to socket: %s
ca: S'ha produït un error en connectar-se al sòcol: %s

en: Error copying file %s: %s
ca: S'ha produït un error en copiar el fitxer %s: %s

en: Error creating Avahi resolver: %s
ca: S'ha produït un error en crear el resoledor Avahi: %s

en: Error creating backup file: %s
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer de còpia de seguretat: %s

en: Error creating camera
ca: S'ha produït un error en crear la càmera

en: Error creating directory
ca: S'ha produït un error en crear el directori

en: Error creating directory: %s
ca: S'ha produït un error en crear el directori: %s

en: Error creating file object
ca: S'ha produït un error en crear l'objecte de fitxer

en: Error creating socket: %s
ca: S'ha produït un error en crear el sòcol: %s

en: Error deleting directory
ca: S'ha produït un error en suprimir el directori

en: Error deleting file
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer

en: Error deleting file: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer: %s

en: Error finding enclosing mount: %s
ca: No s'ha pogut trobar el punt de muntatge de tancament: %s

en: Error from 'paranoia' on drive %s
ca: S'ha produït un error del «paranoia» en la unitat %s

en: Error getting data from file
ca: S'ha produït un error obtindre dades del fitxer

en: Error getting device information
ca: S'ha produït un error en obtindre la informació del dispositiu

en: Error getting file
ca: S'ha produït un error en obtindre el fitxer

en: Error getting writable attributes: %s
ca: S'ha produït un error en obtindre els atributs d'escriptura: %s

en: Error in stream protocol: %s
ca: S'ha produït un error en el protocol del flux: %s

en: Error initializing Avahi: %s
ca: S'ha produït un error en inicialitzar l'Avahi: %s

en: Error initializing camera
ca: S'ha produït un error en inicialitzar la càmera

en: Error loading device information
ca: S'ha produït un error en carregar la informació del dispositiu

en: Error looking up device information
ca: S'ha produït un error en consultar la informació del dispositiu

en: Error mounting %s: %s
ca: S'ha produït un error en muntar %s: %s

en: Error mounting location: %s
ca: S'ha produït un error en muntar la ubicació: %s

en: Error moving file %s: %s
ca: S'ha produït un error en moure el fitxer %s: %s

en: Error moving file: %s
ca: S'ha produït un error en moure el fitxer: %s

en: Error opening file: %s
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer: %s

en: Error parsing commandline options: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar les opcions de la línia d'ordes: %s

en: Error reading stdin
ca: S'ha produït un error en llegir l'entrada estàndard (stdin)

en: Error removing target file: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer objectiu: %s

en: Error renaming dir
ca: S'ha produït un error en canviar el nom del directori

en: Error renaming file
ca: S'ha produït un error en canviar el nom del fitxer

en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
ca: S'ha produït un error en resoldre el servei «%s» «%s» en el domini «%s»

en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s". One or more TXT records are missing. Keys required: "%s".
ca: S'ha produït un error en resoldre el servei «%s» «%s» en el domini «%s». Manca algun registre TXT. Claus necessàries: «%s».

en: Error seeking in stream on camera %s
ca: S'ha produït un error en cercar en el flux de la càmera %s

en: Error seeking in stream on drive %s
ca: S'ha produït un error en cercar en el flux de la unitat %s

en: Error sending fd: %s
ca: S'ha produït un error en enviar el descriptor de fitxer: %s

en: Error setting attribute: %s
ca: S'ha produït un error en establir l'atribut: %s

en: Error setting file metadata: %s
ca: S'ha produït un error en establir les metadades del fitxer: %s

en: Error setting up camera communications port
ca: S'ha produït un error en configurar el port de comunicacions de la càmera

en: Error trashing file: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer: %s

en: Error unmounting mount: %s
ca: S'ha produït un error desmuntar el muntatge: %s

en: Error while getting mount info: %s
ca: S'ha produït un error en obtindre la informació del punt de muntatge: %s

en: Error writing file
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer

en: Etag not available
ca: L'etag no està disponible

en: FILES... - open FILES with registered application.
ca: FITXERS... - obri els FITXERS amb l'aplicació registrada.

en: Failed to create active FTP connection.
ca: No s'ha pogut crear una connexió FTP activa.

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
ca: No s'ha pogut crear una connexió FTP activa. Potser el vostre encaminador no ho permet?

en: Failed to eject media; one or more volumes on the media are busy.
ca: No s'ha pogut expulsar el suport. Alguns dels volums del suport estan ocupats.

en: Failed to get file list
ca: No s'ha pogut obtindre el llistat de fitxers

en: Failed to get folder list
ca: No s'ha pogut obtindre el llistat del directori

en: Failed to mount Windows share
ca: No s'ha pogut muntar el recurs compartit de Windows

en: Failed to retrieve share list from server
ca: No s'ha pogut recuperar la llista de compartits del servidor

en: Failure
ca: Fallada

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: File does not exist
ca: No existeix el fitxer

en: File doesn't exist
ca: No existeix el fitxer

en: File exists
ca: Existeix el fitxer

en: File is directory
ca: El fitxer és un directori

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
ca[0]: El sistema de fitxers està ocupat: %d fitxer obert
ca[1]: El sistema de fitxers està ocupat: %d fitxers oberts

en: Filename contains invalid characters.
ca: El nom de fitxer conté caràcters no vàlids.

en: Filesystem is busy
ca: El sistema de fitxers està ocupat

en: FireWire Drive
ca: Unitat FireWire

en: Floppy Disk
ca: Disquet

en: Floppy Drive
ca: Unitat de disquet

en: Follow symlinks, mounts and shortcuts like dirs
ca: Segueix els enllaços simbòlics, els muntatges i les dreceres com si fossin directoris

en: GVFS Daemon
ca: Dimoni del GVFS

en: GVFS Metadata Daemon
ca: Dimoni de metadades del GVFS

en: GVfs GDU Volume Monitor
ca: Seguiment dels volums GDU del GVFS

en: Get filesystem info
ca: Obté la informació del sistema de fitxers

en: HD DVD Disc
ca: Disc HD DVD

en: HD DVD-R Disc
ca: Disc HD DVD-R

en: HD DVD-RW Disc
ca: Disc HD DVD-RW

en: HTTP Client Error: %s
ca: Error en el client HTTP: %s

en: HTTP Error: %s
ca: Error HTTP: %s

en: Host closed connection
ca: L'ordinador remot ha tancat la connexió

en: Host key verification failed
ca: Ha fallat la verificació de la clau de l'ordinador

en: Hostname not known
ca: Es desconeix el nom de l'ordinador

en: Insufficient permissions
ca: No teniu prou permisos

en: Internal Apple File Control error
ca: S'ha produït un error intern a l'Apple File Control

en: Internal Error (%s)
ca: Error intern (%s)

en: Internal error: %s
ca: Error intern: %s

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
ca: La ubicació de l'AFC no és vàlida: s'ha d'expressar en el format afc://uuid:número-port

en: Invalid Apple File Control data received
ca: S'han rebut unes dades no vàlides de l'Apple File Control

en: Invalid arguments from spawned child
ca: Arguments no vàlids del fill engendrat

en: Invalid attribute info list content
ca: El contingut de la llista d'informació dels atributs no és vàlid

en: Invalid attribute type %s
ca: El tipus d'atribut no és vàlid %s

en: Invalid backend type
ca: Tipus de rerefons no vàlid

en: Invalid dbus message
ca: El missatge del D-Bus no és vàlid

en: Invalid file info format
ca: El format d'informació del fitxer no és vàlid

en: Invalid filename
ca: Nom de fitxer no vàlid

en: Invalid filename %s
ca: El nom de fitxer %s no és vàlid

en: Invalid icon_id '%s' in OpenIconForRead
ca: «icon_id» «%s» no vàlid a OpenIconForRead

en: Invalid mount spec
ca: Especificació de muntatge no vàlida

en: Invalid reply
ca: S'ha rebut una resposta no vàlida

en: Invalid reply received
ca: S'ha rebut una resposta no vàlida

en: Invalid return value from %s
ca: %s ha retornat un valor no vàlid

en: Invalid seek type
ca: Tipus de cerca no vàlida

en: Items in the trash may not be modified
ca: No s'haurien de modificar els elements de la paperera

en: Jaz Drive
ca: Unitat Jaz

en: Keep with file when moved
ca: Mantén-lo amb el fitxer quan es mogui

en: LOCATION... - concatenate LOCATIONS to standard output.
ca: UBICACIÓ... - concatena UBICACIONS a la eixida estàndard.

en: List
ca: Llista

en: List writable attributes
ca: Llista els atributs d'escriptura

en: Local Network
ca: Xarxa local

en: Location is already mounted
ca: Ja està muntada la ubicació

en: Location is not mountable
ca: La ubicació no es pot muntar

en: Location not specified
ca: No s'ha especificat la ubicació

en: Lockdown Error: Invalid Argument
ca: S'ha produït un error de restricció: argument no vàlid

en: Log In Anyway
ca: Entra igualment

en: Login dialog cancelled
ca: S'ha cancel·lat el diàleg d'entrada

en: MO Disc
ca: Disc MO

en: Main daemon for GVFS
ca: Dimoni principal del GVFS

en: Malformed dns-sd encoded_triple '%s'
ca: encoded_triple «%s» del dns-sd mal formada

en: Malformed icon identifier '%s'
ca: Identificador d'icona mal formada «%s»

en: Malformed input data for GVfsIcon
ca: Dades d'entrada mal formades per al GVfsIcon

en: Mass Storage Drive
ca: Unitat de memòria de massa

en: MemoryStick Drive
ca: Unitat MemoryStick

en: Metadata daemon for GVFS
ca: Dimoni de metadades pel GVFS

en: Missing operand
ca: Manca un operand

en: Mixed Audio/Data Disc
ca: Disc mesclat d'àudio i dades

en: Monitor events
ca: Fes un seguiment dels esdeveniments

en: Mount as mountable
ca: Munta com a muntable

en: Mount volume with device file
ca: Munta el volum amb el fitxer de dispositiu

en: Mounted %s at %s
ca: S'ha muntat %s a %s

en: Name already exists
ca: Ja existeix el nom

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Location Monitor
ca: Ordinadors de la xarxa

en: New name too long
ca: El nom nou és massa llarg

en: No camera specified
ca: No s'ha especificat cap càmera

en: No device specified
ca: No s'ha especificat el dispositiu

en: No drive specified
ca: No s'ha especificat la unitat

en: No hostname specified
ca: No s'ha especificat el nom de la màquina

en: No media in the drive
ca: No hi ha cap suport en la unitat

en: No mount type specified
ca: No s'ha especificat el tipus de muntatge

en: No route to host
ca: No hi ha cap ruta fins a l'ordinador

en: No space left on server
ca: No hi ha espai lliure en el servidor

en: No such file
ca: No hi ha cap fitxer

en: No such file %s on drive %s
ca: No hi ha el fitxer %s en la unitat %s

en: No such file or directory
ca: No existeix el fitxer o directori

en: No such file or directory in target path
ca: No existeix el fitxer o directori en el camí objectiu

en: No volume for device file %s
ca: No hi ha cap volum pel fitxer de dispositiu %s

en: Not a WebDAV enabled share
ca: No és un recurs compartit habilitat per a WebDAV

en: Not a directory
ca: No és un directori

en: Not a mountable file
ca: No és un fitxer muntable

en: Not a regular file
ca: No és un fitxer normal

en: Not supported
ca: No és implementat

en: Not supported (not same directory)
ca: No està implementat (no són en el mateix directori)

en: Not supported (src is dir, dst is dir)
ca: No està implementat (l'origen i la destinació són directoris)

en: Not supported (src is dir, dst is existing file)
ca: No està implementat (l'origen és un directori i la destinació un fitxer existent)

en: Not supported (src is file, dst is dir)
ca: No està implementat (l'origen és un fitxer i la destinació un directori)

en: Note: just pipe through cat if you need its formatting option like -n, -T or other.
ca: Nota: utilitzeu un conducte a través del «cat» si necessiteu les seues opcions de formatació com -n, -T o d'altres.

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
ca: Algun programa impedeix realitzar l'operació de desmuntatge.

en: Only create if not existing
ca: Crea només si no existeix

en: Opens the file(s) with the default application registered to handle the type of the file.
ca: Obri els fitxers amb l'aplicació registrada predeterminada per gestionar este tipus de fitxer.

en: Operation failed
ca: Ha fallat l'operació

en: Operation not supported by backend
ca: El rerefons no ha implementat l'operació

en: Operation not supported, files on different mounts
ca: L'operació no està implementada. Els fitxers estan en diferents punts de muntatge

en: Operation unsupported
ca: Operació no implementada

en: Operation was cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: Page type unknown
ca: Tipus de pàgina desconeguda

en: Password dialog cancelled
ca: S'ha cancel·lat el diàleg de contrasenya

en: Password required for %s
ca: Es requereix contrasenya per a %s

en: Password required for share %s on %s
ca: Es requereix contrasenya per al recurs compartit %s a %s

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Please enter proxy password
ca: Introduïu la contrasenya del servidor intermediari

en: Print new etag at end
ca: Mostra la nova etag al final

en: Protocol error
ca: Error en el protocol

en: Rename successful. New uri: %s
ca: S'ha canviat el nom correctament. URI nova: %s

en: Replace old daemon.
ca: Substitueix el dimoni anterior.

en: Response invalid
ca: Resposta no vàlida

en: SCSI Drive
ca: Unitat SCSI

en: SD/MMC Drive
ca: Unitat SD/MMC

en: SOURCE... DEST - copy file(s) from SOURCE to DEST
ca: FONT... DESTINACIÓ - copia fitxers des de la FONT a la DESTINACIÓ

en: SOURCE... DEST - move file(s) from SOURCE to DEST
ca: FONT... DESTINACIÓ - mou fitxers des de la FONT a la DESTINACIÓ

en: Seek not supported on stream
ca: No està implementada la cerca en el flux

en: Service %d on Apple Mobile Device
ca: Servei %d al dispositiu mòbil Apple

en: Settable attributes:
ca: Atributs que es poden establir:

en: Show completions
ca: Mostra les complecions

en: Show extra information for List and Monitor
ca: Mostra informació addicional en llistar i en fer seguiments

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: SmartMedia Drive
ca: Unitat SmartMedia

en: Software RAID Drive
ca: Unitat de RAID per programari

en: Start Anyway
ca: Inicia igualment

en: Start drive in degraded mode?
    Starting a drive in degraded mode means that the drive is no longer tolerant to failures. Data on the drive may be irrevocably lost if a component fails.
ca: Voleu iniciar la unitat en mode degradat?
    Iniciar una unitat en mode degradat significa que la unitat no permetrà cap errada. Si falla algun component de la unitat es poden perdre dades de forma irrecuperable.

en: Symlinks not supported by backend
ca: El rerefons no ha implementat els enllaços simbòlics

en: Tape Drive
ca: Unitat de cinta

en: Target %s is not a directory
ca: El destí %s no és un directori

en: Target file already exists
ca: Ja existeix el fitxer de destinació

en: Target file exists
ca: Ja existeix el fitxer de destinació

en: The FTP server is busy. Try again later
ca: El servidor d'FTP està ocupat. Proveu-ho d'ací una estona

en: The attributes to get
ca: Els atributs que es volen obtindre

en: The connection was interrupted
ca: S'ha interromput la connexió

en: The device did not respond
ca: El dispositiu no ha respòs

en: The directory is not empty
ca: El directori no és buit

en: The etag of the file being overwritten
ca: L'etag del fitxer que s'està sobreescrivint

en: The file does not exist or isn't an audio track
ca: No existeix el fitxer, o bé, no és una pista d'àudio

en: The file is not a directory
ca: El fitxer no és un directori

en: The file is not a mountable
ca: El fitxer no es pot muntar

en: The file was externally modified
ca: S'ha modificat el fitxer des d'un altre programa

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
ca: Es desconeix la identitat de l'ordinador remot (%s).
    Això passa quan entreu a un ordinador per primera vegada.
    
    La identitat que ha enviat l'ordinador remot és %s. Si voleu estar completament segur, contacteu amb l'administrador del sistema.

en: The specified location is not mounted
ca: No està muntada la ubicació especificada

en: The specified location is not supported
ca: No se sap gestionar la ubicació especificada

en: The trash folder may not be deleted
ca: No s'hauria de suprimir el directori de la paperera

en: Thumb Drive
ca: Unitat Thumb

en: Timed out resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
ca: S'ha excedit el temps en resoldre el servei «%s» «%s» en el domini «%s»

en: Timed out when logging in
ca: Ha expirat el temps d'identificació

en: Too many arguments
ca: Massa arguments

en: Trash
ca: Paperera

en: Try "%s --help" for more information.
ca: Per a més informació proveu «%s --help».

en: Try again
ca: Torna-ho a intentar

en: USB Drive
ca: Unitat USB

en: USB support missing. Please contact your software vendor
ca: Manca els programes per gestionar USB. Contacteu amb el vostre proveïdor

en: Unable to create temporary directory
ca: No s'ha pogut crear un directori temporal

en: Unable to create temporary file
ca: No s'ha pogut crear un fitxer temporal

en: Unable to find supported ssh command
ca: No s'ha pogut trobar l'orde de SSH implementada

en: Unable to move metadata keys
ca: No s'han pogut moure les claus de les metadades

en: Unable to remove metadata keys
ca: No s'han pogut suprimir les claus de les metadades

en: Unable to set metadata key
ca: No s'ha pogut establir la clau de les metadades

en: Unable to spawn ssh program
ca: No s'ha pogut engendrar el programa SSH

en: Unable to spawn ssh program: %s
ca: No s'ha pogut engendrar el programa SSH: %s

en: Unable to unset metadata key
ca: No s'ha pogut treure la clau de les metadades

en: Unexpected end of stream
ca: El flux ha acabat de forma no esperada

en: Unexpected reply from server
ca: Resposta inesperada del servidor

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
ca: S'ha produït un error no gestionat a l'Apple File Control (%d)

en: Unhandled Lockdown error (%d)
ca: S'ha produït un error de restricció no gestionat (%d)

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
ca: S'ha produït un error de la libimobiledevice no gestionat (%d)

en: Unmount
ca: Desmunta

en: Unmount Anyway
ca: Desmunta igualment

en: Unmount all mounts with the given scheme
ca: Desmunta tots els muntables que complisquen l'esquema donat

en: Unnamed Drive
ca: Unitat sense nom

en: Unnamed Drive (%s)
ca: Unitat sense nom (%s)

en: Unsupported network protocol
ca: El tipus de protocol de xarxa no està implementat

en: Unsupported seek type
ca: Tipus de cerca no implementada

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
ca: Ús: %s --spawner identificador_dbus camí_a_l'objecte

en: Usage: %s key=value key=value ...
ca: Ús: %s clau=valor clau=valor ...

en: Use a long listing format
ca: Utilitza un format de llistat ampliat

en: Value not specified
ca: No s'ha especificat el valor

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
ca: El volum està ocupat
    Hi ha alguna aplicació que el manté ocupat.

en: WebDAV on %s
ca: WebDAV a %s

en: WebDAV share
ca: Recurs compartit de WebDAV

en: When creating a file, restrict access to the current user only
ca: En crear un fitxer, limita l'accés a només l'usuari actual

en: Windows Network
ca: Xarxa de Windows

en: Windows Network Filesystem Service
ca: Servei de sistema de fitxers en xarxa de Windows

en: Windows Shares Filesystem Service
ca: Servei de sistema de fitxers compartits de Windows

en: Windows shares on %s
ca: Recursos compartits de Windows a %s

en: Writable attribute namespaces:
ca: Espais de nom d'atributs d'escriptura:

en: Zip Drive
ca: Unitat Zip

en: attribute type [string, bytestring, boolean, uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset]
ca: tipus d'atribut [string, bytestring, boolean, uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset]

en: attributes:
ca: atributs:

en: backup existing destination files
ca: crea una còpia de seguretat dels fitxers que ja existisquen en el directori de destinació

en: backups not supported yet
ca: encara no es poden utilitzar còpies de seguretat

en: cdda mount on %s
ca: CDDA muntat a %s

en: create parent directories
ca: crea els directoris pare

en: directory
ca: directori

en: display name: %s
ca: nom que es mostra: %s

en: edit name: %s
ca: edita el nom: %s

en: error starting mount daemon
ca: s'ha produït un error en iniciar el dimoni de muntatge

en: files
ca: fitxers

en: ftp as %s on %s
ca: FTP com a %s a %s

en: ftp on %s
ca: FTP a %s

en: gphoto2 mount on %s
ca: gPhoto2 muntat a %s

en: hidden
ca: ocult

en: ignore nonexistent files, never prompt
ca: ignora els fitxers que no existisquen, no ho preguntes mai

en: invalid type
ca: tipus no vàlid

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
ca: S'ha produït un error de la libimobiledevice: argument no vàlid

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
ca: S'ha produït un error de la libimobiledevice: no s'ha trobat cap dispositiu. Assegureu-vos que l'usbmuxd és configurat correctament.

en: locations
ca: ubicacions

en: mountable
ca: muntable

en: mountpoint for %s already running
ca: ja s'està fent servir el punt de muntatge %s

en: name: %s
ca: nom: %s

en: never follow symbolic links
ca: no seguïsques mai els enllaços simbòlics

en: no target directory
ca: no hi ha cap directori de destí

en: overwrite %s?
ca: voleu sobreescriure %s?

en: preserve all attributes
ca: conserva tots els atributs

en: progress
ca: progrés

en: prompt before overwrite
ca: pregunta abans de sobreescriure

en: regular
ca: normal

en: sftp for %s on %s
ca: SFTP com a %s a %s

en: sftp on %s
ca: sftp a %s

en: shortcut
ca: drecera

en: show progress
ca: mostra el progrés

en: size:
ca: mida:

en: special
ca: especial

en: ssh program unexpectedly exited
ca: el programa SSH ha eixit inesperadament

en: symlink
ca: enllaç simbòlic

en: type: %s
ca: tipus: %s

en: unknown
ca: desconegut

en: values must be string or list of strings
ca: els valors han de ser una cadena o una llista de cadenes
