mate-panel 1.26.0 - en to ca@valencia translation catalogue (572 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
ca@valencia: «%s» ha eixit inesperadament

en: %A %B %d (%%s)
ca@valencia: %A, %d de %B (%%s)

en: %A, %B %d %Y
ca@valencia: %A, %d de %B de %Y

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ca@valencia: %s no té cap utilitat. Només ocupa espai al disc i temps de compilació, i si està carregat també ocupa un espai preciós al quadre i a la memòria. Si es troba algú utilitzant aquesta miniaplicació, se l'hauria de sotmetre urgentment a una avaluació psiquiàtrica.

en: %s the Fish
ca@valencia: %s el Peix

en: %s the Fish Says:
ca@valencia: %s el Peix diu:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ca@valencia: %s el Peix, un oracle contemporani

en: %s the Fish, the fortune teller
ca@valencia: %s el Peix, el rondaller

en: %s, feels like %s
ca@valencia: %s, sensació de %s

en: (empty)
ca@valencia: (buit)

en: (with minor help from George)
ca@valencia: (amb una xicoteta ajuda de George)

en: - Edit .desktop files
ca@valencia: - Edita els fitxers .desktop

en: <i>(optional)</i>
ca@valencia: <b>(opcional)</b>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
ca@valencia: <small><i>Teclegeu el nom d'una ciutat, una regió o un país i seleccioneu una de les coincidències en el desplegable.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
ca@valencia: <small>Opac</small>

en: <small>Set...</small>
ca@valencia: <small>Estableix...</small>

en: <small>Set</small>
ca@valencia: <small>Estableix</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ca@valencia: Un peix sense nom és un peix poc interessant. Poseu un nom al vostre peix, i doneu-li vida.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ca@valencia: Una llista d'ID de miniaplicacions que el quadre ignorarà. D'aquesta manera podeu inhabilitar que certes miniaplicacions es carreguen o es mostren al menú. Per exemple, per a inhabilitar la miniaplicació miniordinador afegiu «OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet» a aquesta llista. S'ha de tornar a iniciar el quadre per tal que tinga efecte.

en: A list of locations to display in the calendar window.
ca@valencia: Una llista d'ubicacions que es mostrarà a la finestra del calendari.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ca@valencia: Una llista d'ID de quadres. Cada ID identifica un quadre individual de nivell superior. La configuració per a cada un d'aquests quadres s'emmagatzema a /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ca@valencia: Una llista d'ID d'objectes del quadre. Cada ID identifica un objecte individual del quadre. La configuració per a cada un d'aquests objectes s'emmagatzema a /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
ca@valencia: Un calaix emergent on s'hi poden introduir altres elements

en: A separator to organize the panel items
ca@valencia: Separador per a organitzar els elements del quadre

en: A_bout Panels
ca@valencia: _Quant als quadres

en: About the MATE Panel
ca@valencia: Quant al quadre del MATE

en: Access documents, folders and network places
ca@valencia: Accediu a documents, carpetes i llocs de la xarxa

en: Action button type
ca@valencia: Tipus del botó d'acció

en: Ad_just Date & Time
ca@valencia: A_justa la data i l'hora

en: Add this as _drawer to panel
ca@valencia: Afig això com un calai_x al quadre

en: Add this as _menu to panel
ca@valencia: Afig això com un _menú al quadre

en: Add this launcher to _desktop
ca@valencia: Afig aquest accés directe a l'_escriptori

en: Add this launcher to _panel
ca@valencia: Afig aquest accés directe al _quadre

en: Add to Drawer
ca@valencia: Afig al calaix

en: Add to Panel
ca@valencia: Afig al quadre

en: Allow workspace _wrap around in switcher
ca@valencia: Permet en_voltar els espais de treball al canviador

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut en intentar obrir «%s».

en: And many, many others…
ca@valencia: I molts, molts d'altres…

en: Animation
ca@valencia: Animació

en: Animation speed
ca@valencia: Velocitat de l'animació:

en: Applet IID
ca@valencia: IID. de les miniaplicacions

en: Applet IIDs to disable from loading
ca@valencia: IID de les miniaplicacions que no es carregaran

en: Application
ca@valencia: Aplicació

en: Application Launcher...
ca@valencia: Accés directe d'aplicació...

en: Application does not accept documents on command line
ca@valencia: L'aplicació no accepta documents des de la línia d'ordres

en: Application in Terminal
ca@valencia: Aplicació en un terminal

en: Applications
ca@valencia: Aplicacions

en: Area where notification icons appear
ca@valencia: L'àrea on apareixen les icones de notificació

en: Arro_ws on hide buttons
ca@valencia: Flet_xes al botó d'ocultació

en: Autoclose drawer
ca@valencia: Tanca automàticament els calaixos

en: Automatically hide panel into corner
ca@valencia: Oculta automàticament el quadre a un costat

en: Background
ca@valencia: Fons

en: Background _image:
ca@valencia: _Imatge de fons:

en: Background color
ca@valencia: Color de fons

en: Background color opacity
ca@valencia: Opacitat del color de fons

en: Background image
ca@valencia: Imatge de fons

en: Background type
ca@valencia: Tipus de fons

en: Behaviour
ca@valencia: Comportament

en: Bookmarks
ca@valencia: Marcadors

en: Bottom Panel
ca@valencia: Quadre inferior

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ca@valencia: Navegueu per tots els discos i carpetes, locals o remots a què es pot accedir des d'aquest ordinador

en: Browse and run installed applications
ca@valencia: Navegueu i executeu aplicacions instal·lades

en: Browse bookmarked and local network locations
ca@valencia: Navega pels marcadors i les ubicacions de la xarxa local

en: C_lear
ca@valencia: _Neteja

en: Calendar
ca@valencia: Calendari

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca@valencia: No es poden especificar URI de document en una entrada d'escriptori «Type=Link»

en: Cannot delete this panel
ca@valencia: No es pot suprimir aquest quadre

en: Cannot find an empty spot
ca@valencia: No s'ha pogut trobar cap forat lliure

en: Center panel on x-axis
ca@valencia: Centra el quadre a l'eix X

en: Center panel on y-axis
ca@valencia: Centra el quadre a l'eix Y

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ca@valencia: Canvieu l'aparença de l'escriptori o el comportament, obtingueu ajuda o eixiu

en: Choose Location
ca@valencia: Seleccioneu la ubicació

en: Choose a file to append to the command...
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer per a afegir-lo a l'ordre...

en: Choose a file...
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer...

en: Choose an application...
ca@valencia: Seleccioneu una aplicació...

en: Choose an icon
ca@valencia: Seleccioneu una icona

en: City Name
ca@valencia: Nom de la ciutat

en: City Time Zone
ca@valencia: Zona horària de la ciutat

en: Clear Recent Documents
ca@valencia: Neteja la llista de documents recents

en: Clear Recent Documents...
ca@valencia: Neteja la llista de documents recents...

en: Clear all items from the recent documents list
ca@valencia: Voleu netejar tots els elements de la llista de documents recents?

en: Clear the Recent Documents list?
ca@valencia: Voleu netejar la llista de documents recents?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ca@valencia: Feu clic ací per a amagar totes les finestres i mostrar l'escriptori.

en: Click here to restore hidden windows.
ca@valencia: Feu clic ací per a restaurar les finestres amagades.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ca@valencia: Feu clic en una finestra per a forçar l'eixida de l'aplicació. Per a cancel·lar, premeu <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ca@valencia: Feu clic en aquest botó per a buscar un fitxer el nom del qual s'afegirà a la cadena de l'ordre.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ca@valencia: Feu clic en aquest botó per a executar l'aplicació seleccionada o l'ordre al camp d'entrada d'ordres.

en: Click to hide month calendar
ca@valencia: Feu clic per a ocultar el calendari del mes

en: Click to view month calendar
ca@valencia: Feu clic per a veure el calendari del mes

en: Clock
ca@valencia: Rellotge

en: Clock Applet Factory
ca@valencia: Fàbrica de la miniaplicació del rellotge

en: Clock Format
ca@valencia: Format del rellotge

en: Clock Preferences
ca@valencia: Preferències del rellotge

en: Co_mmand to run when clicked:
ca@valencia: _Ordre que s'ha d'executar quan es fa clic:

en: Co_mment:
ca@valencia: Co_mentari:

en: Comm_and:
ca@valencia: _Ordre:

en: Command icon
ca@valencia: Icona de l'ordre

en: Command to execute on click
ca@valencia: Ordre que s'ha d'executar en fer clic

en: Complete panel lockdown
ca@valencia: Bloqueig complet del quadre

en: Computer
ca@valencia: Ordinador

en: Computer Clock
ca@valencia: Rellotge del sistema

en: Confirm panel removal
ca@valencia: Confirma la supressió dels quadres

en: Connect to Server...
ca@valencia: Connecta't a un servidor...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ca@valencia: Connecta't a un servidor remot o a un disc compartit

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
ca@valencia: Controla la mida màxima de l'historial per al diàleg «Executa l'aplicació». Un valor de 0 inhabilitarà l'historial.

en: Copy _Date
ca@valencia: Copia la _data

en: Copy _Time
ca@valencia: Copia l'_hora

en: Copy a launcher from the applications menu
ca@valencia: Copia un accés directe del menú d'aplicacions

en: Could not connect to server
ca@valencia: No s'ha pogut connectar al servidor

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ca@valencia: No s'ha pogut convertir «%s» d'UTF-8

en: Could not display help document
ca@valencia: No s'ha pogut mostrar el document de l'ajuda

en: Could not display help document '%s'
ca@valencia: No s'ha pogut mostrar el document d'ajuda «%s»

en: Could not execute '%s'
ca@valencia: No s'ha pogut executar «%s»

en: Could not launch '%s'
ca@valencia: No s'ha pogut executar «%s»

en: Could not launch application
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'aplicació

en: Could not open location '%s'
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la ubicació «%s»

en: Could not open recently used document "%s"
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el document utilitzat recentment «%s»

en: Could not run command '%s'
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'ordre «%s»

en: Could not save directory properties
ca@valencia: No s'han pogut guardar les propietats del directori

en: Could not save launcher
ca@valencia: No s'ha pogut guardar l'accés directe

en: Could not show this URL
ca@valencia: No s'ha pogut mostrar aquest URL

en: Could not use dropped item
ca@valencia: No s'ha pogut utilitzar l'element deixat anar

en: Create Launcher
ca@valencia: Crea un accés directe

en: Create a new launcher
ca@valencia: Crea un accés directe nou

en: Create new file in the given directory
ca@valencia: Crea un fitxer nou al directori especificat

en: Current Time:
ca@valencia: Hora actual:

en: Custom Application Launcher
ca@valencia: Accés directe d'aplicació personalitzat

en: Custom format of the clock
ca@valencia: Format personalitzat del rellotge

en: D_elete
ca@valencia: Suprim_eix

en: D_on't Delete
ca@valencia: N_o suprimisques

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ca@valencia: Decideix quan agrupar finestres de la mateixa aplicació a la llista de tasques. Els valors vàlids són «never», «auto» i «always».

en: Default panel layout
ca@valencia: Disseny predeterminat del quadre

en: Delete this drawer?
ca@valencia: Voleu suprimir aquest calaix?

en: Delete this panel?
ca@valencia: Voleu suprimir aquest quadre?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
ca@valencia: Escriptori

en: Directory Properties
ca@valencia: Propietats del directori

en: Disable Force Quit
ca@valencia: Inhabilita l'eixida forçada

en: Disable connection to session manager
ca@valencia: Inhabilita la connexió al gestor de la sessió

en: Display
ca@valencia: Pantalla

en: Display a swimming fish or another animated creature
ca@valencia: Mostreu un peix nadant o una altra criatura animada

en: Display all workspaces
ca@valencia: Mostra tots els espais de treball

en: Display workspace names
ca@valencia: Mostra els noms dels espais de treball

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
ca@valencia: Mostra l'historial a l'inrevés. Proporciona una visualització consistent per als usuaris de terminals, com la tecla amunt, seleccionarà l'entrada més recent.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ca@valencia: Voleu eliminar la miniaplicació de la vostra configuració?

en: Draw arrow in menu button
ca@valencia: Dibuixa la fletxa al botó del menú

en: Drawer
ca@valencia: Calaix

en: Drawer Properties
ca@valencia: Propietats del calaix

en: E_xpand
ca@valencia: E_xpandeix

en: East
ca@valencia: Est

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Edit Location
ca@valencia: Edita la ubicació

en: Enable SNI support
ca@valencia: Habilita la compatibilitat SNI

en: Enable animations
ca@valencia: Habilita les animacions

en: Enable arrows on hide buttons
ca@valencia: Habilita fletxes als botons d'ocultació

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ca@valencia: Habilita la compleció automàtica al diàleg «Executa una aplicació»

en: Enable hide buttons
ca@valencia: Habilita el botó d'ocultació

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ca@valencia: Habilita el llistat de programes al diàleg «Executa una aplicació»

en: Enable tooltips
ca@valencia: Habilita els rètols indicadors

en: Error displaying help document
ca@valencia: S'ha produït un error en mostrar el document d'ajuda

en: Execute the run dialog
ca@valencia: Executa el diàleg d'execució

en: Expand list of locations
ca@valencia: Expandeix la llista d'ubicacions

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ca@valencia: Expandeix el llistat de programes al diàleg «Executa una aplicació»

en: Expand to occupy entire screen width
ca@valencia: Expandeix per tal que ocupe tota l'amplària de la pantalla

en: FILE
ca@valencia: FITXER

en: Factory for clock applet
ca@valencia: Fàbrica per a la miniaplicació del rellotge

en: Factory for notification area
ca@valencia: Fàbrica per a l'àrea de notificació

en: Factory for the window navigation related applets
ca@valencia: Fàbrica per a les miniaplicacions relacionades amb la navegació per les finestres

en: Failed to load %s: %s
ca@valencia: No s'ha pogut carregar %s: %s

en: Failed to load applet %s
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la miniaplicació %s

en: Failed to set the system time
ca@valencia: No s'ha pogut establir l'hora del sistema

en: Failed to set the system timezone
ca@valencia: No s'ha pogut establir la zona horària del sistema

en: File System
ca@valencia: Sistema de fitxers

en: File is not a valid .desktop file
ca@valencia: Aquest no és un fitxer .desktop vàlid

en: Find an _item to add to "%s":
ca@valencia: Busca un _element per afegir a «%s»:

en: Find an _item to add to the drawer:
ca@valencia: Busca un _element per afegir al calaix:

en: Find an _item to add to the panel:
ca@valencia: Busca un _element per afegir al quadre:

en: Fish
ca@valencia: Peix

en: Fish Preferences
ca@valencia: Preferències del peix

en: Fit image to panel
ca@valencia: Ajusta la imatge al quadre

en: Force Quit
ca@valencia: Imposa l'eixida

en: Force a misbehaving application to quit
ca@valencia: Imposa l'eixida d'una aplicació que no es comporta correctament

en: Force this application to exit?
ca@valencia: Voleu forçar l'eixida d'aquesta aplicació?

en: Frames in fish's animation
ca@valencia: Fotogrames en l'animació del peix

en: From Whence That Stupid Fish Came
ca@valencia: D'on va venir aquest peix beneit

en: Get the current time and date
ca@valencia: Obteniu la data i l'hora actuals

en: Group windows when _space is limited
ca@valencia: _Agrupa les finestres quan l'espai siga limitat

en: Hide Panel
ca@valencia: Amaga el quadre

en: Hide application windows and show the desktop
ca@valencia: Amagueu les finestres de les aplicacions i mostreu l'escriptori

en: Highlight launchers on mouseover
ca@valencia: Ressalta els accessos directes si hi ha el ratolí al damunt

en: History for "Run Application" dialog
ca@valencia: Historial per al diàleg «Executa l'aplicació»

en: Home Folder
ca@valencia: Carpeta de l'usuari

en: Hour format
ca@valencia: Format de l'hora

en: Icon '%s' not found
ca@valencia: No s'ha trobat la icona «%s»

en: Icon not found
ca@valencia: No s'ha trobat la icona

en: Icon to show in menu bar
ca@valencia: Icona que es mostrarà a la barra de menús

en: Icon used for object's button
ca@valencia: La icona utilitzada per al botó de l'objecte

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ca@valencia: Si és cert, es mostra un diàleg que demana confirmació si l'usuari vol suprimir un quadre.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ca@valencia: Si és cert, els calaixos es tancaran automàticament quan l'usuari faça clic en un accés directe de dins.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ca@valencia: Si és cert, els accessos directes es ressaltaran quan l'usuari pose el punter al damunt.

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
ca@valencia: Si és cert, una fletxa es dibuixa sobre la icona del botó del menú. Si és fals, el botó del menú només té la icona.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ca@valencia: Si és cert, es mostraran fletxes als botons d'ocultació. Aquesta clau només té efecte si enable_buttons és certa.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ca@valencia: Si és cert, es disposarà de compleció automàtica al diàleg «Executa una aplicació».

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ca@valencia: Si és cert, es mostraran botons a cada costat del quadre que es poden utilitzar per a moure el quadre a un costat de la pantalla, només deixant un botó mostrat.

en: If true, display a weather icon.
ca@valencia: Si és cert, mostra la icona de la informació meteorològica.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ca@valencia: Si és cert, mostra la data al rellotge, a més de l'hora.

en: If true, display seconds in time.
ca@valencia: Si és cert, mostra els segons en l'hora.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ca@valencia: Si és cert, expandeix la llista d'ubicacions a la finestra del calendari.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ca@valencia: Si és cert, s'animarà en ocultar i en tornar a mostrar aquest quadre, en comptes que es faça instantàniament.

en: If true, show applications item in menu bar.
ca@valencia: Si és cert, es mostra l'element de les aplicacions a la barra dels menús.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ca@valencia: Si és cert, mostra la data en un missatge emergent quan el punter està damunt del rellotge.

en: If true, show desktop item in menu bar.
ca@valencia: Si és cert, es mostra l'element de l'escriptori a la barra de menús.

en: If true, show icon in menu bar.
ca@valencia: Si és cert, es mostra la icona a la barra de menús.

en: If true, show places item in menu bar.
ca@valencia: Si és cert, es mostra l'element dels llocs a la barra dels menús.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ca@valencia: Si és cert, mostra la temperatura al costat de la icona de la informació meteotològica.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ca@valencia: Si és cert, mostra els números de la setmana al calendari.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ca@valencia: Si és cert, la llista «Aplicacions conegudes» al diàleg «Executa un programa» estarà disponible. Aquesta clau només té importància si la clau enable_program_list és certa.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ca@valencia: Si és cert, la llista «Aplicacions conegudes» al diàleg «Executa un programa» estarà disponible. Si el llistat està o no expandit quan es mostra el diàleg està controlat per la clau show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ca@valencia: Si és cert, la imatge de fons es girarà si el quadre s'orienta verticalment.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ca@valencia: Si és cert, la clau custom_icon s'utilitza com una icona personalitzada per al botó. Si és fals, la clau custom_icon s'ignora. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «menu-object» o «drawer-object».

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ca@valencia: Si és cert, l'animació del peix es girarà si el quadre s'orienta verticalment.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ca@valencia: Si és cert, la imatge s'ajustarà (mantenint la relació d'aspecte de la imatge) a l'alçària del quadre (si és horitzontal).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ca@valencia: Si és cert, la imatge s'ajustarà a les dimensions del quadre. La relació d'aspecte de la imatge no es mantindrà.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ca@valencia: Si és cert, la clau menu_path s'utilitza com el camí des del qual es construeixen els continguts del menú. Si és fals, la clau menu_path s'ignora. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «menu-object».

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ca@valencia: Si és cert, quan el punter abandona l'àrea del quadre s'oculta automàticament a un costat de la pantalla. Moure el punter a aquell costat farà que el quadre reaparega.

en: If true, the panel provides support for SNI.
ca@valencia: Si és cert, el quadre proporciona compatibilitat per a SNI.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ca@valencia: Si és cert, el quadre no permetrà a l'usuari forçar l'eixida d'una aplicació suprimint l'accés al botó d'eixida forçada.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ca@valencia: Si és cert, el quadre no permetrà cap canvi en la seua configuració. Tot i així, pot ser necessari bloquejar algunes miniaplicacions individuals per separat. El quadre s'ha de reiniciar perquè això tinga efecte.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ca@valencia: Si és cert, el quadre ocuparà l'amplària sencera de la pantalla (alçària si és un quadre vertical). En aquest mode el quadre només es pot posicionar a un costat de la pantalla. Si és fals, el quadre només serà suficientment gran per a encabir-hi les miniaplicacions, accessos directes i botons.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ca@valencia: Si és cert, la posició de l'objecte s'interpreta relativa al costat dret (o inferior, si és vertical) del quadre.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ca@valencia: Si és cert, l'usuari no podrà moure la miniaplicació sense que primer no haja desbloquejat l'objecte utilitzant l'element del menú «Desbloqueja».

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ca@valencia: Si és cert, la llista de tasques mostrarà finestres de tots els espais de treball. Si no, només mostrarà les finestres de l'espai de treball actual.

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
ca@valencia: Si és cert, el canviador d'espais de treball permetrà envoltar-los, la qual cosa significa canviar del primer a l'últim espai de treball i viceversa a través del desplaçament.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ca@valencia: Si és cert, el canviador d'espais de treball mostrarà tots els espais de treball. Si no, només mostrarà l'espai de treball actual.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
ca@valencia: Si és cert, els espais de treball en el canviador d'espais de treball mostraran els noms dels espais de treball. Si no, mostraran les finestres de cada espai de treball. Aquest paràmetre només funciona amb el gestor de finestres Marco.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
ca@valencia: Si és cert, s'ignoraran les claus x i x_right, i el quadre es posiciona al centre de l'eix x de la pantalla. Si el quadre es canvia de mida es mantindrà en aquesta posició, és a dir, el quadre creixerà per tots dos costats. Si és fals, les claus x i x_right determinaran la ubicació del quadre.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
ca@valencia: Si és cert, s'ignoraran les claus y i y_bottom, i el quadre es posiciona al centre de l'eix y de la pantalla. Si el quadre es canvia de mida es mantindrà en aquesta posició, és a dir, el quadre creixerà per tots dos costats. Si és fals, les claus y i y_bottom determinaran la ubicació del quadre.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ca@valencia: Si és cert, en restaurar una finestra, es mou a l'espai de treball actual. Si no, canvia a l'espai de treball de la finestra.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ca@valencia: Si és cert, es mostraran rètols indicadors per als objectes en els quadres.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
ca@valencia: Si forceu que isca una aplicació, es poden perdre els canvis sense guardar dels documents oberts.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ca@valencia: Si netegeu la llista de documents recents, netejareu el següent:
    • Tots els elements de l'element de menú Llocs → Documents recents.
    • Tots els elements de la llista de documents recents de totes les aplicacions.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ca@valencia: Si torneu a carregar un objecte del quadre, s'hi afegirà automàticament.

en: Image Background Details
ca@valencia: Detalls de la imatge de fons

en: Images
ca@valencia: Imatges

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ca@valencia: En una configuració amb Xinerama, podeu tindre quadres en cada monitor individual. Aquesta clau identifica el monitor actual en què es mostra el quadre.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ca@valencia: Interpreta la posició relativa al costat inferior/dret

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ca@valencia: La clau %s no està establerta, no es pot carregar l'accés directe

en: L_atitude:
ca@valencia: L_atitud:

en: L_ongitude:
ca@valencia: L_ongitud:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ca@valencia: Executeu altres aplicacions i proporcioneu diverses utilitats per a gestionar finestres, mostrar l'hora, etc.

en: Launcher Properties
ca@valencia: Propietats de l'accés directe

en: Launcher location
ca@valencia: Ubicació de l'accés directe

en: Left Panel
ca@valencia: Quadre esquerre

en: List of known applications
ca@valencia: Llista d'aplicacions conegudes

en: List of locations
ca@valencia: Llista d'ubicacions

en: Loc_k To Panel
ca@valencia: B_loqueja al quadre

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ca@valencia: Localitzeu documents i carpetes en aquest ordinador pel nom o contingut

en: Location
ca@valencia: Ubicació

en: Locations
ca@valencia: Ubicacions

en: Lock Screen
ca@valencia: Bloqueja la pantalla

en: Lock the object to the panel
ca@valencia: Bloqueja l'objecte al quadre

en: Log Out %s...
ca@valencia: Ix %s...

en: Log Out...
ca@valencia: Ix...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
ca@valencia: Fes eixir %s d'aquesta sessió per a entrar amb un usuari diferent

en: Log out of this session to log in as a different user
ca@valencia: Ix d'aquesta sessió per a entrar com un usuari diferent

en: Look at today's date!
ca@valencia: Mireu la data de hui!

en: Main Menu
ca@valencia: Menú principal

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
ca@valencia: Mida màxima de l'historial per al diàleg «Executa l'aplicació»

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
ca@valencia: El nombre màxim d'elements de menú (p. ex. marcadors) mostrats sense que s'hagen posat en un submenú.

en: Menu bar icon size
ca@valencia: Mida de les icones de les barres de menús

en: Menu content path
ca@valencia: Camí dels continguts del menú

en: Menu items icon size
ca@valencia: Mida de les icones dels elements dels menús

en: Mount %s
ca@valencia: Muntatge %s

en: Move windows to current workspace when unminimized
ca@valencia: Mou les finestres a l'espai de treball actual en restaurar

en: Name to identify panel
ca@valencia: Nom amb el qual identificar el quadre

en: Network
ca@valencia: Xarxa

en: Network Places
ca@valencia: Llocs de xarxa

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ca@valencia: No s'ha proporcionat cap URI per al fitxer d'escriptori de l'accés directe del quadre

en: No URL was specified.
ca@valencia: No s'ha especificat cap URL.

en: No application to handle search folders is installed.
ca@valencia: No hi ha instal·lada cap aplicació per a gestionar les carpetes de cerca.

en: North
ca@valencia: Nord

en: Not a launchable item
ca@valencia: No és un element executable

en: Notification Area
ca@valencia: Àrea de notificació

en: Notification Area Factory
ca@valencia: Fàbrica de l'àrea de notificació

en: Number of _workspaces:
ca@valencia: Nombre d'_espais de treball:

en: Object's position on the panel
ca@valencia: La posició de l'objecte al quadre

en: Open '%s'
ca@valencia: Obri «%s»

en: Open URL: %s
ca@valencia: Obri l'URL: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
ca@valencia: Obriu el contingut del vostre escriptori en una carpeta

en: Open your personal folder
ca@valencia: Obri la vostra carpeta personal

[ctx: Orientation]
en: Bottom
ca@valencia: Inferior

[ctx: Orientation]
en: Left
ca@valencia: Esquerre

[ctx: Orientation]
en: Right
ca@valencia: Dret

[ctx: Orientation]
en: Top
ca@valencia: Superior

en: Panel
ca@valencia: Tauler

en: Panel Display
ca@valencia: Visualització del quadre

en: Panel ID list
ca@valencia: Llista d'ID de quadres

en: Panel Notification Area
ca@valencia: Àrea de notificació del quadre

en: Panel Properties
ca@valencia: Propietats del quadre

en: Panel attached to drawer
ca@valencia: El quadre connectat a aquest calaix

en: Panel autohide delay
ca@valencia: Retard abans d'ocultar

en: Panel autounhide delay
ca@valencia: Retard per a tornar a mostrar

en: Panel object ID list
ca@valencia: Llista d'ID d'objectes de quadre

en: Panel object has quit unexpectedly
ca@valencia: L'objecte del quadre ha eixit inesperadament

en: Panel object type
ca@valencia: Tipus d'objecte de quadre

en: Panel orientation
ca@valencia: Orientació del quadre

en: Panel size
ca@valencia: Mida del quadre

en: Pause per frame
ca@valencia: Pausa per fotograma

en: Pick a color
ca@valencia: Escolliu un color

en: Places
ca@valencia: Llocs

en: Protect your computer from unauthorized use
ca@valencia: Protegiu el vostre ordinador d'usos no autoritzats

en: Recent Documents
ca@valencia: Documents recents

en: Removable Media
ca@valencia: Suports extraïbles

en: Replace a currently running panel
ca@valencia: Reemplaça un quadre que ja s'està executant

en: Rescan %s
ca@valencia: Torna a analitzar %s

en: Reset the panel configuration to default
ca@valencia: Restableix la configuració del quadre als valors predeterminats

en: Restore to current _workspace
ca@valencia: _Restaura a l'espai de treball actual

en: Restore to na_tive workspace
ca@valencia: R_estaura a l'espai de treball natiu

en: Restoring Minimized Windows
ca@valencia: En restaurar finestres minimitzades

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
ca@valencia: Inverteix l'historial per al diàleg «Executa l'aplicació»

en: Right Panel
ca@valencia: Quadre dret

en: Rotate image on vertical panels
ca@valencia: Gira la imatge als quadres verticals

en: Rotate image when panel is _vertical
ca@valencia: Gira la imatge quan el quadre siga _vertical

en: Rotate on vertical panels
ca@valencia: Gira en els quadres verticals

en: Rows in workspace switcher
ca@valencia: Files al canviador d'espais de treball

en: Run Application
ca@valencia: Executa una aplicació

en: Run Application...
ca@valencia: Executa una aplicació...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ca@valencia: Executeu una aplicació introduint una ordre, o escollint-ne una d'una llista

en: Run in _terminal
ca@valencia: Executa en un _terminal

en: Run with _file...
ca@valencia: Executa amb un _fitxer...

en: S_tyle:
ca@valencia: Es_til:

en: Search
ca@valencia: Cerca

en: Search for Files...
ca@valencia: Busca fitxers...

en: Select an animation
ca@valencia: Trieu una animació

en: Select an application to view its description.
ca@valencia: Seleccioneu una aplicació per a veure'n la descripció.

en: Select background
ca@valencia: Seleccioneu el fons

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ca@valencia: Seleccioneu aquesta caixa per a executar l'ordre en una finestra de terminal.

en: Separator
ca@valencia: Separador

en: Session management options:
ca@valencia: Opcions del gestor de la sessió:

en: Set System Time
ca@valencia: Establiu l'hora del sistema

en: Set System Time...
ca@valencia: Estableix l'hora del sistema...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
ca@valencia: Estableix la ubicació com a la ubicació actual i utilitza la seua zona horària per a aquest ordinador

en: Set the default panel layout
ca@valencia: Estableix el disseny de quadre per defecte

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
ca@valencia: Estableix la mida d'una icona que s'utilitza a la barra de menú. El quadre ha de reiniciar-se perquè tinga efecte.

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
ca@valencia: Estableix la mida de les icones que s'utilitzen al menú. El quadre ha de reiniciar-se perquè tinga efecte.

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
ca@valencia: Estableix el nom del tema de la icona que s'utilitzarà a la barra de menús.

en: Sh_ow windows from current workspace
ca@valencia: _Mostra les finestres de l'espai de treball actual

en: Show Desktop
ca@valencia: Mostra l'escriptori

en: Show Desktop Button
ca@valencia: Botó «Mostra l'escriptori»

en: Show _all workspaces in:
ca@valencia: Mostra tots els esp_ais de treball a:

en: Show _only the current workspace
ca@valencia: Mostra n_omés l'espai de treball actual

en: Show _temperature
ca@valencia: Mostra la _temperatura

en: Show _weather
ca@valencia: Mostra la informació _meteorològica

en: Show applications menu
ca@valencia: Mostra el menú de les aplicacions

en: Show date in clock
ca@valencia: Mostra la data al rellotge

en: Show date in tooltip
ca@valencia: Mostra la data en el rètol indicador de funció

en: Show desktop menu
ca@valencia: Mostra el menú de l'escriptori

en: Show hide _buttons
ca@valencia: Mostra els _botons d'ocultació

en: Show icon
ca@valencia: Mostra la icona

en: Show list of known _applications
ca@valencia: Mostra una llista d'aplicacions conegudes

en: Show places menu
ca@valencia: Mostra el menú dels llocs

en: Show seco_nds
ca@valencia: Mostra els _segons

en: Show session management options
ca@valencia: Mostra les opcions del gestor de la sessió

en: Show temperature in clock
ca@valencia: Mostra la temperatura al rellotge

en: Show the _date
ca@valencia: Mostra la _data

en: Show time with seconds
ca@valencia: Mostra l'hora amb segons

en: Show weather in clock
ca@valencia: Mostra la informació meteorològica al rellotge

en: Show wee_k numbers in calendar
ca@valencia: Mostra els nú_meros de la setmana al calendari

en: Show week numbers in calendar
ca@valencia: Mostra els números de la setmana al calendari

en: Show windows from a_ll workspaces
ca@valencia: M_ostra les finestres de tots els espais de treball

en: Show windows from all workspaces
ca@valencia: Mostra les finestres de tots els espais de treball

en: Show workspace _names in switcher
ca@valencia: Mostra els _noms dels espais de treball al canviador

en: Shut Down...
ca@valencia: Para...

en: Shut down the computer
ca@valencia: Para l'ordinador

[ctx: Size]
en: Large
ca@valencia: Gran

[ctx: Size]
en: Medium
ca@valencia: Mitjà

[ctx: Size]
en: Small
ca@valencia: Xicoteta

[ctx: Size]
en: X Large
ca@valencia: Molt gran

[ctx: Size]
en: X Small
ca@valencia: Molt xicoteta

[ctx: Size]
en: XX Large
ca@valencia: Extragran

[ctx: Size]
en: XX Small
ca@valencia: Extraxicoteta

en: Solid c_olor
ca@valencia: C_olor sòlid

en: Some of these properties are locked down
ca@valencia: Algunes d'aquestes propietats estan bloquejades

en: South
ca@valencia: Sud

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ca@valencia: Especifica el color de fons del quadre en format #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ca@valencia: Especifica el fitxer que s'ha d'utilitzar per a la imatge de fons. Si la imatge conté un canal alfa es compondrà damunt de la imatge de fons de l'escriptori.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca@valencia: Especifica el nombre de mil·lisegons de retard entre el moment en què el punter entra dins de l'àrea del quadre i el quadre es torna a mostrar. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és certa.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca@valencia: Especifica el nombre de mil·lisegons de retard entre el moment en què el punter ix de l'àrea del quadre i el quadre s'oculta. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és certa.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca@valencia: Especifica el nombre de píxels visibles quan el quadre s'oculta automàticament a un costat. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és certa.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ca@valencia: Especifica l'opacitat del format de color de fons. Si el color no és completament opac (un valor menor que 65535), el color es compondrà damunt de la imatge de fons de l'escriptori.

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
ca@valencia: Especifica una ubicació gsettings on s'han d'emmagatzemar les preferències de la miniaplicació

en: Specify an applet IID to load
ca@valencia: Especifica un ID de la miniaplicació per carregar

en: Specify file containing saved configuration
ca@valencia: Especifiqueu el fitxer que conté la configuració guardada

en: Specify session management ID
ca@valencia: Especifiqueu l'identificador del gestor de la sessió

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ca@valencia: Especifica l'orientació inicial de la miniaplicació (superior, inferior, esquerra o dreta)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ca@valencia: Especifica la mida inicial de la miniaplicació (xx-small, medium, large, etc.)

en: Speed unit
ca@valencia: Unitats de velocitat

en: St_retch
ca@valencia: Ei_xampla

en: Starting %s
ca@valencia: S'està iniciant %s

en: Stretch image to panel
ca@valencia: Estira la imatge al quadre

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ca@valencia: Eixida del sol: %s / Posta del sol: %s

en: Switch between open windows using a menu
ca@valencia: Canvieu entre les finestres obertes mitjançant un menú

en: Switch between open windows using buttons
ca@valencia: Canvieu entre les finestres obertes mitjançant botons

en: Switch between workspaces
ca@valencia: Canvieu entre els espais de treball

en: Switcher
ca@valencia: Canviador

en: System
ca@valencia: Sistema

en: Temperature unit
ca@valencia: Unitats de temperatura

en: Test applet utility
ca@valencia: Utilitat per a provar miniaplicacions

en: The Clock displays the current time and date
ca@valencia: El rellotge mostra l'hora i la data actuals

en: The MATE Panel
ca@valencia: El quadre del MATE

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ca@valencia: La llista de finestres mostra una llista de totes les finestres en un conjunt de botons i us permet navegar-hi.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ca@valencia: El selector de finestres mostra una llista de totes les finestres en un menú i us hi permet navegar.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ca@valencia: El canviador d'espais de treball us mostra una versió xicoteta dels vostres espais de treball que us permet administrar les vostres finestres.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ca@valencia: El tipus d'acció que representa aquest botó. Els valors possibles són «lock», «logout», «run», «search» i «screenshot». Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «action-applet».

en: The command of the launcher is not set.
ca@valencia: L'accés directe no té cap ordre establerta.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ca@valencia: L'ordre configurada no funciona i s'ha reemplaçat per: %s

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
ca@valencia: El disseny predeterminat del quadre que s'utilitza quan es creen o es restableixen els quadres.

en: The fish's animation pixmap
ca@valencia: El mapa de píxels de l'animació del peix

en: The fish's name
ca@valencia: El nom del peix

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ca@valencia: L'alçària (amplària per a un quadre vertical) del quadre. El quadre determinarà en execució una mida mínima basada en la mida del tipus de lletra i altres factors. La mida màxima està fixada a un quart de l'alçària (o amplària) de la pantalla.

en: The icon of the command to be run.
ca@valencia: La icona de l'ordre que s'executarà.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ca@valencia: L'identificador del quadre associat a aquest calaix. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «drawer-object».

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ca@valencia: L'identificador del quadre de nivell superior que conté aquest objecte.

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
ca@valencia: L'ID de la implementació de la miniaplicació - p. ex. «ClockAppletFactory::ClockApplet». Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «external-applet» (o el valor en desús «matecomponent-applet»).

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ca@valencia: La ubicació del fitxer .desktop que descriu l'accés directe. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «launcher-object».

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ca@valencia: La ubicació del fitxer d'imatge utilitzat com la icona per al botó de l'objecte. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «drawer-object» o «menu-object» i la clau use_custom_icon és certa.

en: The location of the launcher is not set.
ca@valencia: L'accés directe no té cap ubicació establerta.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca@valencia: La ubicació del quadre a l'eix x, començant per l'esquerra de la pantalla. Si s'estableix a -1, se n'ignorarà el valor, i s'utilitzarà el de la clau x. Si el valor és més gran de 0, s'ignorarà el valor de la clau x. Aquest valor només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit la clau s'ignorarà i el quadre es posiciona a un costat de la pantalla indicat per la clau d'orientació.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca@valencia: La ubicació del quadre a l'eix x. Aquest valor només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit la clau s'ignora i el quadre es posiciona a un costat de la pantalla indicat per l'orientació.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca@valencia: La ubicació del quadre a l'eix y, començant per la part inferior de la pantalla. Si s'estableix a -1, se n'ignorarà el valor i es farà servir el de la clau y. Si s'estableix a un valor més gran de 0, s'ignorarà el valor de la clau y. Aquesta clau només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit aquesta clau s'ignora i el quadre es posiciona a un costat de la pantalla indicat per la clau d'orientació.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca@valencia: La ubicació del quadre a l'eix y. Aquesta clau només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit aquesta clau s'ignora i el quadre es posiciona a un costat de la pantalla indicat per l'orientació.

en: The name of the directory is not set.
ca@valencia: No s'ha establit el nom del directori.

en: The name of the launcher is not set.
ca@valencia: L'accés directe no té nom.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ca@valencia: L'orientació del quadre. Els valors possibles són «top», «bottom», «left», «right». En mode expandit, la clau especifica a quin costat de la pantalla està el quadre. En el mode no expandit, la diferència entre «top» i «bottom» és menys important: ambdues indiquen que aquest és un quadre horitzontal - però tot i així donen una pista útil sobre com s'han de comportar alguns objectes del quadre. Per exemple, en un quadre superior («top») un botó de menú mostrarà el seu menú per davall del quadre, i en un quadre inferior («bottom») mostrarà el menú per damunt del quadre.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ca@valencia: El quadre ha trobat un problema en carregar «%s».

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ca@valencia: El camí a partir del qual es construeixen els continguts del menú. Aquesta clau només té efecte si la clau use_menu_path és certa i la clau object_type és «menu-object».

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ca@valencia: La posició d'aquest objecte del quadre. La posició s'especifica pel nombre de píxels des del cantó esquerre (o superior, si és vertical) del quadre.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ca@valencia: La velocitat de les animacions. Hi ha tres valors possibles: «slow», «medium» i «fast». Aquesta clau només té efecte si la clau enable_animations és certa.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ca@valencia: El text que es mostrarà en un rètol indicador per a aquest calaix o menú. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «drawer-object» o «menu-object».

en: The type of this panel object.
ca@valencia: El tipus d'aquest objecte de quadre.

en: The unit to use when showing temperatures.
ca@valencia: La unitat que s'utilitza per a mostrar les temperatures.

en: The unit to use when showing wind speed.
ca@valencia: La unitat que s'utilitza per a mostrar la velocitat del vent.

en: The water needs changing
ca@valencia: Cal canviar l'aigua

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ca@valencia: Aquest botó us permet amagar totes les finestres i mostrar l'escriptori.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ca@valencia: Aquest és un nom intel·ligible que podeu utilitzar per a identificar un quadre. La seua tasca principal és servir de títol de la finestra del quadre, cosa útil quan es navega entre quadres.

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
ca@valencia: Aquesta és la llista de les ordres utilitzades al diàleg «Executa l'aplicació». Les ordres estan ordenades en ordre descendent per immediatesa (p. ex. l'ordre més recent va primer).

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ca@valencia: Aquesta clau especifica en quantes files (en la disposició horitzontal) o columnes (en la disposició vertical) mostrarà els espais de treball el canviador d'espais de treball. Aquesta clau només té efecte si la clau display_all_workspaces és certa.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ca@valencia: Aquesta clau especifica l'ordre que s'intentarà executar en fer clic al peix.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ca@valencia: Aquesta clau especifica el nom del fitxer del mapa de píxels que s'utilitzarà per a l'animació mostrada a la miniaplicació del peix, relatiu al directori de mapes de píxels.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
ca@valencia: Aquesta clau especifica el format que utilitzarà la miniaplicació del rellotge quan la clau «format» estiga establerta a «custom». Podeu utilitzar els especificadors de conversió de la funció strftime() per a obtindre un format específic. Consulteu el manual de la funció strftime() per a més informació.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ca@valencia: Aquesta clau especifica el format de l'hora que utilitza la miniaplicació del rellotge. Els valors possibles són «12-hour», «24-hour», «internet», «unix» i «custom». Si s'estableix a «internet», el rellotge mostrarà l'hora d'Internet. L'hora d'Internet divideix el dia en 1000 «.batecs». No hi ha cap fus horari en aquest sistema, així doncs l'hora és la mateixa a tot el món. Si s'estableix a «unix», el rellotge mostrarà l'hora en segons des de l'Època, és a dir, 01/01/1970. Si s'estableix a «custom», el rellotge mostrarà l'hora d'acord amb el format especificat en la clau «custom_format».

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ca@valencia: Aquesta clau especifica el nombre de fotogrames que es mostraran en l'animació del peix.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ca@valencia: Aquesta clau especifica el nombre de segons que es mostrarà cada fotograma.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
ca@valencia: Aquest programa s'encarrega d'executar altres aplicacions, i proporciona utilitats diverses.

en: Threshold of menu items before submenu is created
ca@valencia: Llindar d'elements de menú abans de crear el submenú

en: Time & Date
ca@valencia: Hora i data

en: Time _Settings
ca@valencia: _Paràmetres de l'hora

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ca@valencia: El rètol indicador mostrat per a aquest calaix o menú

en: Top Panel
ca@valencia: Quadre superior

en: Toplevel panel containing object
ca@valencia: El quadre de nivell superior que conté aquest objecte

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ca@valencia: L'URI deixat al diàleg d'execució té un format (%d) o mida (%d) erronis

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ca@valencia: No s'ha pogut executar «%s»
    
    Detalls: %s

en: Unable to locate the command to execute
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'ordre que s'ha d'executar

en: Unable to mount %s
ca@valencia: No s'ha pogut muntar %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer d'escriptori %s per a l'accés directe del quadre%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ca@valencia: No s'ha pogut llegir de «%s»
    
    Detalls: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ca@valencia: No s'ha pogut llegir l'eixida de l'ordre
    
    Detalls: %s

en: Unable to scan %s for media changes
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar %s per a canvis en el suport

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca@valencia: No es reconeix la versió «%s» del fitxer d'escriptori

en: Unrecognized launch option: %d
ca@valencia: No és reconeix l'opció d'execució: %d

en: Use custom icon for object's button
ca@valencia: Utilitza una icona personalitzada per al botó de l'objecte

en: Use custom path for menu contents
ca@valencia: Utilitza un camí personalitzat per als continguts del menú

en: Visible pixels when hidden
ca@valencia: Píxels visibles quan estiga ocult

en: Wanda Factory
ca@valencia: Fàbrica de Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ca@valencia: Avís: L'ordre pareix ser útil d'alguna manera.
    Com que aquesta és una miniaplicació inútil, potser no és el que voleu fer.
    Us recomanem que no feu servir %s per a res que puga fer
    de la miniaplicació una cosa «pràctica» o útil.

en: Weather
ca@valencia: L'oratge

en: West
ca@valencia: Oest

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ca@valencia: Quan se suprimeix un calaix, el calaix i la seua
    configuració es perden.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ca@valencia: Quan se suprimeix un quadre, el quadre i la seua
    configuració es perden.

en: When to group windows
ca@valencia: Quan agrupar les finestres

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
ca@valencia: Quin tipus de fons s'ha d'utilitzar per a aquest quadre. Els valors possibles són: «none» - s'utilitzarà el giny de fons predeterminat de GTK+, «color» - s'utilitzarà la configuració de color com a color de fons, o «image» - s'utilitzarà la imatge especificada amb la clau de la imatge com a fons.

en: Will run command: '%s'
ca@valencia: S'executarà l'ordre: «%s»

en: Window Grouping
ca@valencia: Agrupació de finestres

en: Window List
ca@valencia: Llista de finestres

en: Window List Content
ca@valencia: Contingut de la llista de finestres

en: Window List Preferences
ca@valencia: Propietats de la llista de finestres

en: Window Navigation Applet Factory
ca@valencia: Fàbrica de la miniaplicació de navegació per les finestres

en: Window Selector
ca@valencia: Selector de finestres

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ca@valencia: Amb una configuració amb múltiples pantalles, podeu tindre quadres en cada pantalla individual. Aquesta clau identifica la pantalla en la qual el quadre actual s'està mostrant.

en: Workspace Names
ca@valencia: Noms dels espais de treball

en: Workspace Switcher
ca@valencia: Canviador d'espais de treball

en: Workspace Switcher Preferences
ca@valencia: Preferències del canviador d'espais de treball

en: Workspace na_mes:
ca@valencia: No_ms dels espais de treball:

en: Workspaces
ca@valencia: Espais de treball

en: Wrap around on scroll
ca@valencia: Envolta en el desplaçament

en: X co-ordinate of panel
ca@valencia: La coordenada X del quadre

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
ca@valencia: La coordenada x del quadre, començant per la part esquerra de la pantalla

en: X screen where the panel is displayed
ca@valencia: La pantalla d'X on es mostra el quadre

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ca@valencia: El monitor Xinerama on es mostra el quadre

en: Y co-ordinate of panel
ca@valencia: La coordenada y del quadre

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
ca@valencia: La coordenada y del quadre, començant per la part inferior de la pantalla

en: You must always have at least one panel.
ca@valencia: Sempre heu de tindre com a mínim un quadre.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ca@valencia: El vostre gestor de finestres no permet el botó «Mostra l'escriptori», o no esteu executant cap gestor de finestres.

en: [FILE...]
ca@valencia: [FITXER...]

en: _12 hour format
ca@valencia: Format de _12 hores

en: _24 hour format
ca@valencia: Format de _24 hores

en: _About
ca@valencia: _Quant a

en: _Activate Screensaver
ca@valencia: _Activa el protector de pantalla

en: _Add
ca@valencia: _Afig

en: _Add to Drawer...
ca@valencia: _Afig al calaix...

en: _Add to Panel…
ca@valencia: _Afig al tauler…

en: _Always group windows
ca@valencia: Agrupa les finestres _sempre

en: _Applet:
ca@valencia: Mini_aplicació:

en: _Autohide
ca@valencia: Oculta _automàticament

en: _Back
ca@valencia: _Arrere

en: _Browse...
ca@valencia: _Navega...

en: _Cancel
ca@valencia: _Cancel·la

en: _Close
ca@valencia: Tan_ca

en: _Delete
ca@valencia: _Suprimeix

en: _Delete This Panel
ca@valencia: _Suprimeix aquest quadre

en: _Don't Reload
ca@valencia: _No el tornes a carregar

en: _Edit
ca@valencia: _Edita

en: _Edit Menus
ca@valencia: _Edita els menús

en: _Entire menu
ca@valencia: _El menú sencer

en: _Execute
ca@valencia: _Executa

en: _File:
ca@valencia: _Fitxer:

en: _Force quit
ca@valencia: Força'n l'eixida

en: _Help
ca@valencia: _Ajuda

en: _Icon:
ca@valencia: _Icona:

en: _Launch
ca@valencia: _Executa

en: _Location Name:
ca@valencia: Nom de la _ubicació:

en: _Location:
ca@valencia: _Ubicació:

en: _Lock Screen
ca@valencia: B_loqueja la pantalla

en: _Move
ca@valencia: _Mou

en: _Name of fish:
ca@valencia: _Nom del peix:

en: _Name:
ca@valencia: _Nom:

en: _Never group windows
ca@valencia: _No agrupes mai les finestres

en: _New Panel
ca@valencia: Quadre _nou

en: _None (use system theme)
ca@valencia: _Cap (utilitza el tema del sistema)

en: _OK
ca@valencia: D'ac_ord

en: _Open
ca@valencia: _Obri

en: _Orientation:
ca@valencia: _Orientació:

en: _Pause per frame:
ca@valencia: _Pausa per fotograma:

en: _Preferences
ca@valencia: _Preferències

en: _Prefs Path:
ca@valencia: Ubicació de les _preferències:

en: _Pressure unit:
ca@valencia: Unitat de _pressió:

en: _Properties
ca@valencia: _Propietats

en: _Reload
ca@valencia: _Torna a carregar

en: _Remove
ca@valencia: _Suprimeix

en: _Remove From Panel
ca@valencia: _Suprimeix del quadre

en: _Revert
ca@valencia: _Reverteix

en: _Rotate on vertical panels
ca@valencia: _Gira en els quadres verticals

en: _Run
ca@valencia: _Executa

en: _Scale
ca@valencia: E_scala

en: _Set System Time
ca@valencia: _Estableix l'hora del sistema

en: _Size:
ca@valencia: _Mida:

en: _Speak again
ca@valencia: _Torna a parlar

en: _System Monitor
ca@valencia: _Monitor del sistema

en: _Temperature unit:
ca@valencia: Unitat de _temperatura:

en: _Tile
ca@valencia: Mosa_ic

en: _Time:
ca@valencia: _Hora:

en: _Timezone:
ca@valencia: _Zona horària:

en: _Total frames in animation:
ca@valencia: Fo_togrames en l'animació:

en: _Type:
ca@valencia: _Tipus

en: _Visibility unit:
ca@valencia: Unitat de _visibilitat:

en: _Wind speed unit:
ca@valencia: Unitat de velocitat del _vent:

en: columns
ca@valencia: columnes

en: file
ca@valencia: fitxer

en: frames
ca@valencia: fotogrames

en: pixels
ca@valencia: píxels

en: rows
ca@valencia: files

en: seconds
ca@valencia: segons
