mate-settings-daemon 1.26.0 - en to ca@valencia translation catalogue (274 entries)

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
ca@valencia: de 0 a 3, 0 està inactiu, 1-3 és el botó que s'ha d'emular

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ca@valencia: El multiplicador d'acceleració per al moviment del ratolí. Un valor de -1 equival al predeterminat del sistema.

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
ca@valencia: Multiplicador de l'acceleració per al moviment del ratolí tàctil. Un valor de -1 és el valor predeterminat.

en: Accessibility
ca@valencia: Accessibilitat

en: Accessibility Keyboard
ca@valencia: Teclat accessible

en: Accessibility keyboard plugin
ca@valencia: Connector de l'accessibilitat de teclat

en: Activate
ca@valencia: Activa

en: Activation of this plugin
ca@valencia: Activació d'aquest connector

en: Antialiasing
ca@valencia: Antialiàsing

en: Background
ca@valencia: Fons

en: Background plugin
ca@valencia: Connector de fons

en: Binding to eject an optical disc.
ca@valencia: Vinculació per a expulsar un disc òptic.

en: Binding to enable or disable the touchpad.
ca@valencia: Vinculació per a habilitar o inhabilitar el ratolí tàctil.

en: Binding to launch the calculator.
ca@valencia: Vinculació per a executar la calculadora.

en: Binding to launch the email client.
ca@valencia: Vinculació per a executar el client de correu electrònic.

en: Binding to launch the help browser.
ca@valencia: Vinculació per a executar el navegador de l'ajuda.

en: Binding to launch the media player.
ca@valencia: Vinculació per a executar el reproductor multimèdia.

en: Binding to launch the search tool.
ca@valencia: Vinculació per a executar l'eina de cerca.

en: Binding to launch the web browser.
ca@valencia: Vinculació per a executar el navegador web.

en: Binding to lock the screen.
ca@valencia: Vinculació per a bloquejar la pantalla.

en: Binding to log out.
ca@valencia: Vinculació per a eixir de la sessió.

en: Binding to lower the system volume.
ca@valencia: Vinculació per a abaixar el volum del sistema.

en: Binding to mute the system volume.
ca@valencia: Vinculació per a silenciar el volum del sistema.

en: Binding to open the Home folder.
ca@valencia: Vinculació per a obrir la carpeta de l'usuari.

en: Binding to pause playback.
ca@valencia: Vinculació per a fer una pausa en la reproducció.

en: Binding to raise the system volume.
ca@valencia: Vinculació per a apujar el volum del sistema.

en: Binding to show the on-screen keyboard
ca@valencia: Vinculació per a mostrar el teclat a la pantalla.

en: Binding to show the screen magnifier
ca@valencia: Vinculació per a mostrar l'ampliador de pantalla

en: Binding to shut down.
ca@valencia: Vinculació per a apagar.

en: Binding to skip to next track.
ca@valencia: Vinculació per a saltar a la peça següent.

en: Binding to skip to previous track.
ca@valencia: Vinculació per a saltar a la peça anterior.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
ca@valencia: Vinculació per a iniciar el reproductor (o commutar entre reproducció/en pausa).

en: Binding to start the screen reader
ca@valencia: Vinculació per a iniciar el lector de pantalla.

en: Binding to stop playback.
ca@valencia: Vinculació per a parar la reproducció.

en: Cannot determine user's home directory
ca@valencia: No es pot determinar el directori de l'usuari

en: Change system time
ca@valencia: Canvia l'hora del sistema

en: Change system time zone
ca@valencia: Canvia la zona horària del sistema

en: Clipboard
ca@valencia: Porta-retalls

en: Clipboard plugin
ca@valencia: Connector del porta-retalls

en: Configure display settings
ca@valencia: Configura els paràmetres de la pantalla

en: Configure hardware clock
ca@valencia: Configura el rellotge del maquinari

en: Could not apply the stored configuration for monitors
ca@valencia: No s'ha pogut aplicar la configuració emmagatzemada per als monitors

en: Could not enable mouse accessibility features
ca@valencia: No s'han pogut habilitar les funcionalitats d'accessibilitat del ratolí

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el terminal per defecte. Verifiqueu que l'ordre que teniu establida per al terminal per defecte existisca.

en: Could not refresh the screen information: %s
ca@valencia: No s'ha pogut refrescar la informació de la pantalla: %s

en: Could not restore the display's configuration
ca@valencia: No s'ha pogut restaurar la configuració de la pantalla

en: Could not restore the display's configuration from a backup
ca@valencia: No s'ha pogut restaurar la configuració de la pantalla des d'una còpia de seguretat

en: Could not save monitor configuration
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la configuració del monitor

en: Could not switch the monitor configuration
ca@valencia: No s'ha pogut commutar la configuració del monitor

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'ordre: %s
    Verifiqueu que siga una ordre vàlida.

en: Cursor size
ca@valencia: Mida del cursor

en: Cursor theme
ca@valencia: Tema del cursor

en: Cursor theme name.
ca@valencia: Nom del tema de cursors.

en: DPI
ca@valencia: PPP

en: Deactivate
ca@valencia: Desactiva

en: Disable touchpad while typing
ca@valencia: Inhabilita el ratolí tàctil mentre s'escriu

en: Distance before a drag is started.
ca@valencia: Distància abans que es comence un arrossegament.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ca@valencia: La distància en píxels que s'ha de moure el punter abans que s'active el moviment accelerat del ratolí. Un valor de -1 equival al predeterminat del sistema.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
ca@valencia: Distància en píxels a què s'ha de moure el punter abans que s'active el moviment accelerat del ratolí tàctil. Un valor de -1 és el valor predeterminat.

en: Do not touch monitor configuration
ca@valencia: No toques la configuració del monitor

en: Do you want to activate Slow Keys?
ca@valencia: Voleu activar les «tecles lentes»?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
ca@valencia: Voleu activar les «tecles permanents»?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
ca@valencia: Voleu desactivar les «tecles lentes»?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
ca@valencia: Voleu desactivar les «tecles permanents»?

en: Do_n't activate
ca@valencia: _No actives

en: Do_n't deactivate
ca@valencia: _No desactives

en: Does the display look OK?
ca@valencia: Es visualitza correctament la pantalla?

en: Don't activate
ca@valencia: No actives

en: Don't become a daemon
ca@valencia: No esdevingues un dimoni

en: Don't deactivate
ca@valencia: No desactives

en: Don't show any warnings again
ca@valencia: No tornes a mostrar més avisos

en: Don't show any warnings again for this file system
ca@valencia: No tornes a mostrar més avisos per a aquest sistema de fitxers

en: Double Click Time
ca@valencia: Temps de doble clic

en: Drag Threshold
ca@valencia: Llindar de l'arrossegament

en: Dummy
ca@valencia: Prova

en: Dummy plugin
ca@valencia: Connector de prova

en: Eject
ca@valencia: Expulsa

en: Empty Trash
ca@valencia: Buida la paperera

en: Empty all of the items from the trash?
ca@valencia: Voleu buidar tots els elements de la paperera?

en: Emptying the trash
ca@valencia: S'està buidant la paperera

en: Enable debugging code
ca@valencia: Habilita el codi de depuració

en: Enable horizontal edge scrolling
ca@valencia: Habilita el desplaçament horitzontal de la vora

en: Enable horizontal two-finger scrolling
ca@valencia: Habilita el desplaçament horitzontal amb dos dits

en: Enable mouse clicks with touchpad
ca@valencia: Permet fer clic amb el ratolí tàctil

en: Enable three-finger button-click emulation
ca@valencia: Habilita l'emulació de clic de botó amb tres dits

en: Enable touchpad
ca@valencia: Habilita el ratolí tàctil

en: Enable vertical edge scrolling
ca@valencia: Habilita el desplaçament vertical de la vora

en: Enable vertical two-finger scrolling
ca@valencia: Habilita el desplaçament vertical amb dos dits

en: Enabled two-finger button-click emulation
ca@valencia: S'ha habilitat l'emulació de clic de botó amb dos dits

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
ca@valencia: Habilita l'emulació del botó del mig del ratolí mitjançant clics simultanis dels botons esquerre i dret.

en: Enhance _contrast in colors
ca@valencia: Millora el _contrast dels colors

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
     • a bug in libxklavier library
     • a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
     • X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    If you report this situation as a bug, please include:
     • The result of <b>%s</b>
     • The result of <b>%s</b>
ca@valencia: S'ha produït un error en activar la configuració XKB.
    Això pot passar per diversos motius:
    - un error de programació en la biblioteca libxklavier
    - un error de programació en el servidor de les X (utilitats xkbcomp, xmodmap)
    - Un servidor de les X amb una implementació incompatible de libxkbfile
    
    Dades de la versió del servidor de les X:
    %s
    %d
    Si informeu d'aquesta situació en un informe d'error, incloeu-hi:
    - El resultat de <b>%s</b>
    - El resultat de <b>%s</b>

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar executar (%s),
    que està enllaçat a la tecla (%s)

en: Examine…
ca@valencia: Examina...

en: Exit after a time (for debugging)
ca@valencia: Ix al cap d'una estona (per a la depuració)

en: File for default configuration for RandR
ca@valencia: Fitxer per a la configuració predeterminada per a RandR

en: File name of the bell sound to be played.
ca@valencia: El nom del fitxer del so de la campana que es reproduirà.

en: Free percentage notify threshold
ca@valencia: Llindar per a notificar el percentatge lliure

en: Free space no notify threshold
ca@valencia: Llindar per a no notificar el percentatge lliure

en: From:
ca@valencia: Des de:

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
ca@valencia: Ressalta la ubicació actual del punter quan es prema i es deixe de prémer la tecla Control.

en: Hinting
ca@valencia: Contorn

en: Home folder
ca@valencia: Carpeta de l'usuari

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ca@valencia: Si buideu la paperera, se'n perdran tots els elements per sempre. Tingueu en compte que també podeu eliminar-los separadament.

en: Ignore
ca@valencia: Ignora

en: Key binding (%s) is incomplete
ca@valencia: La vinculació de tecla (%s) és incompleta

en: Key binding (%s) is invalid
ca@valencia: La vinculació de tecla (%s) no és vàlida

en: Keybindings
ca@valencia: Vinculacions de tecla

en: Keybindings plugin
ca@valencia: Connector de vinculacions de tecla

en: Keyboard
ca@valencia: Teclat

en: Keyboard Bell Custom Filename
ca@valencia: Fitxer personalitzat de la campana del teclat

en: Keyboard _Preferences
ca@valencia: _Preferències del teclat

en: Keyboard plugin
ca@valencia: Connector del teclat

en: Launch calculator
ca@valencia: Executa la calculadora

en: Launch email client
ca@valencia: Executa el client de correu electrònic

en: Launch help browser
ca@valencia: Executa el navegador de l'ajuda

en: Launch media player
ca@valencia: Executa el reproductor multimèdia

en: Launch web browser
ca@valencia: Executa el navegador web

en: Left
ca@valencia: Esquerre

en: Length of a double click.
ca@valencia: Duració d'un doble clic.

en: Locate Pointer
ca@valencia: Localitza el punter

en: Lock screen
ca@valencia: Bloqueja la pantalla

en: Log out
ca@valencia: Tanca la sessió

en: Low Disk Space
ca@valencia: Poc d'espai al disc

en: MATE Settings Daemon
ca@valencia: Dimoni de paràmetres del MATE

en: Make _text larger and easier to read
ca@valencia: Fes el _text més gran i més fàcil de llegir

en: Manage X Settings
ca@valencia: Gestiona els paràmetres de les X

en: Manage the X resource database
ca@valencia: Gestiona la base de dades dels recursos de les X

en: Media keys
ca@valencia: Tecles multimèdia

en: Media keys plugin
ca@valencia: Connector de les tecles multimèdia

en: Middle button emulation
ca@valencia: Emulació del botó del mig

en: Minimum notify period for repeated warnings
ca@valencia: Període mínim entre notificacions d'avisos repetits

en: Mirroring outputs not supported
ca@valencia: No és compatible amb la replicació de l'eixida

en: Module
ca@valencia: Mòdul

en: Module Path
ca@valencia: Camí al mòdul

en: Motion Acceleration
ca@valencia: Acceleració del moviment

en: Motion Threshold
ca@valencia: Llindar del moviment

en: Mount paths to ignore
ca@valencia: Camins de muntatge que s'han d'ignorar

en: Mouse
ca@valencia: Ratolí

en: Mouse Preferences
ca@valencia: Preferències del ratolí

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
ca@valencia: L'accessibilitat del ratolí requereix que s'instal·le el Mousetweaks al vostre sistema.

en: Mouse button orientation
ca@valencia: Orientació del botó del ratolí

en: Mouse plugin
ca@valencia: Connector del ratolí

en: Mpris plugin
ca@valencia: Connector Mpris

en: NSS security system could not be initialized
ca@valencia: No s'ha pogut inicialitzar el sistema de seguretat NSS

en: Natural scrolling
ca@valencia: Desplaçament natural

en: Next track
ca@valencia: Peça següent

en: NumLock state
ca@valencia: Estat de la tecla de fixació de teclat numèric

en: On-screen keyboard
ca@valencia: Teclat a la pantalla

en: One finger tap button
ca@valencia: Botó per a toc amb un dit

en: Pause playback
ca@valencia: Fes una pausa en la reproducció

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
ca@valencia: El percentatge del llindar d'espai lliure per a l'avís inicial de poc espai de disc. Si el percentatge d'espai lliure baixa per davall d'aquest, es mostrarà un avís.

en: Play (or play/pause)
ca@valencia: Reprodueix (o reprodueix/fes una pausa)

en: Preparing to empty trash…
ca@valencia: S'està preparant per a buidar la paperera...

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
ca@valencia: Prem i _mantín les tecles per a acceptar-les (tecles lentes)

en: Previous track
ca@valencia: Peça anterior

en: Priority to use for this plugin
ca@valencia: Prioritat per a utilitzar aquest connector.

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
ca@valencia: La prioritat en la cua d'inici per a utilitzar aquest connector del mate-settings-daemon

en: Privileges are required to change the system time zone.
ca@valencia: Es necessiten privilegis per a canviar la zona horària del sistema.

en: Privileges are required to change the system time.
ca@valencia: Es necessiten privilegis per a canviar l'hora del sistema.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
ca@valencia: Es necessiten privilegis per a configurar el rellotge del maquinari.

en: RGBA order
ca@valencia: Ordre del RGBA

en: Remember NumLock state
ca@valencia: Recorda l'estat de la tecla de fixació de teclat numèric

en: Removing item %lu of %lu
ca@valencia: S'està suprimint l'element %lu de %lu

en: Removing: %s
ca@valencia: S'està suprimint: %s

en: Replace the current daemon
ca@valencia: Substitueix el dimoni actual

en: Right
ca@valencia: Dret

en: Rotation not supported
ca@valencia: No és compatible amb la rotació

en: Screen magnifier
ca@valencia: Ampliador de pantalla

en: Screen reader
ca@valencia: Lector de pantalla

en: Search
ca@valencia: Cerca

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ca@valencia: Seleccioneu el mapatge del botó per a toc amb un dit. Els valors admesos són: 1 per al botó esquerre del ratolí; 2 per al botó del mig; 3 per al botó dret

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ca@valencia: Seleccioneu el mapatge del botó per a toc amb tres dita. Els valors admesos són: 1 per al botó esquerre del ratolí; 2 per al botó del mig; 3 per al botó dret

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ca@valencia: Seleccioneu el mapatge del botó per a toc amb dos dits. Els valors admesos són: 1 per al botó esquerre del ratolí; 2 per al botó del mig; 3 per al botó dret

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
ca@valencia: Establiu-ho a «True» (cert) si accidentalment toqueu el ratolí tàctil mentre escriviu.

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
ca@valencia: Establiu-ho a «TRUE» per a permetre el desplaçament horitzontal de la vora

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
ca@valencia: Establiu-ho a «TRUE» per a permetre el desplaçament horitzontal amb dos dits

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
ca@valencia: Establiu-ho a «TRUE» per a permetre el desplaçament vertical de la vora

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
ca@valencia: Establiu-ho a «TRUE» per a permetre el desplaçament vertical amb dos dits

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
ca@valencia: Establiu-ho a «True» (cert) per a permetre enviar clics de ratolí en prémer el ratolí tàctil.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
ca@valencia: Establiu-ho a «True» (cert) per a habilitar tots els ratolins tàctils.

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
ca@valencia: Establiu-ho a un dels valors següents: "none" (cap), "lock_screen" (bloqueja la pantalla), o "force_logout" (imposa el tancament de la sessió). L'acció es realitza quan s'extrau la targeta intel·ligent utilitzada per a l'inici de sessió.

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
ca@valencia: Establiu-ho a «TRUE» per a habilitar el desplaçament natural (invers) per als ratolins tàctils

en: Set up screen size and rotation settings
ca@valencia: Configura la mida de la pantalla i els paràmetres de rotació

en: Show Displays in Notification Area
ca@valencia: Mostra les pantalles a l'àrea de notificació

en: Show OSD notification
ca@valencia: Mostra la notificació OSD

en: Show _Current Layout
ca@valencia: Mostra la disposició a_ctual

en: Shut down
ca@valencia: Apaga

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
ca@valencia: Mida del cursor referit pel «cursor_theme».

en: Slot ID
ca@valencia: Id. de la ranura

en: Slot Series
ca@valencia: Sèrie de la ranura

en: Slow Keys Alert
ca@valencia: Alerta de «tecles lentes»

en: Smartcard removal action
ca@valencia: Acció en l'extracció de la targeta intel·ligent

en: Sound
ca@valencia: So

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
ca@valencia: Especifica una llista de camins de muntatge que s'han d'ignorar quan els queda poc espai lliure.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
ca@valencia: Especifica un temps en minuts. Els pròxims avisos per a un volum no apareixeran abans d'aquest període de temps.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
ca@valencia: Especifica una quantitat en GB. Si l'espai lliure és més gran, no es mostrarà cap avís.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
ca@valencia: Especifica el percentatge d'espai de disc lliure que s'ha de reduir abans de mostrar més avisos.

en: Sticky Keys Alert
ca@valencia: Avís de «tecles permanents»

en: Stop playback
ca@valencia: Para la reproducció

en: Subsequent free percentage notify threshold
ca@valencia: Llindar de notificació de percentatge lliure subsegüent

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
ca@valencia: Intercanvia els botons esquerre i dret per als ratolins tàctils per a esquerrans amb 'esquerre', 'dret' per a dretans, 'ratolí' per a seguir el paràmetre del ratolí.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
ca@valencia: Intercanvia els botons esquerre i dret dels ratolins per a esquerrans.

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
ca@valencia: El connector XRandR buscarà la configuració per defecte en el fitxer especificat per aquesta clau. Aquest és semblant al ~/.config/monitors.xml que normalment s'emmagatzema al directori d'usuari. Si un usuari no té aquest fitxer o en té un que no coincideix amb la configuració de monitors de l'usuari, llavors en lloc seu s'utilitzarà el fitxer especificat per aquesta clau.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
ca@valencia: L'ordre dels elements de subpíxel d'una pantalla LCD. Només s'utilitza si l'antialiàsing és «RGBA». Els valors possibles són: «RGB» per al roig (R) a l'esquerra (el més comú), «BGR» per al blau (B) a l'esquerra, «VRGB» per al roig a dalt, «VBGR» per al roig a baix.

en: The remembered state of the NumLock LED.
ca@valencia: L'estat recordat del led de la tecla de fixació de teclat numèric.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
ca@valencia: La resolució que s'utilitzarà per a convertir les mides dels tipus de lletra a mides de píxels, en punts per polzada.

en: The selected configuration for displays could not be applied
ca@valencia: No s'ha pogut aplicar la configuració seleccionada per a pantalles

en: The slot the card is in
ca@valencia: La ranura on és la targeta

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
ca@valencia: El tipus d'antialiàsing que s'utilitzarà per a mostrar els tipus de lletra. Els valors possibles són: «none» (cap) per no aplicar cap antialiàsing, «grayscale» (escala de grisos) per a antialiàsing d'escala de grisos estàndard i «RGBA» per a antialiàsing de subpíxel (només per a pantalles LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
ca@valencia: El tipus de contorn que s'utilitzarà per a mostrar els tipus de lletra. Els valors possibles són: «none» (cap) cap contorn, «slight» (lleu) contorn xicotet, «medium» (mitjà) contorn moderat i «full» (complet) contorn màxim (pot produir distorsió en les formes de les lletres).

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ca@valencia: Al volum «%s» només li resta %s d'espai de disc.

en: There was an error displaying help: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: This computer has only %s disk space remaining.
ca@valencia: A aquest ordinador només li resta %s d'espai de disc.

en: Three finger tap button
ca@valencia: Botó per a toc amb tres dits

en: Toggle magnifier
ca@valencia: Commuta l'ampliador

en: Toggle on-screen keyboard
ca@valencia: Commuta el teclat a la pantalla

en: Toggle screen reader
ca@valencia: Commuta el lector de pantalla

en: Toggle touchpad
ca@valencia: Commuta el ratolí tàctil

en: Touchpad button orientation
ca@valencia: Orientació del botó del ratolí tàctil

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
ca@valencia: S'està intentant commutar la configuració del monitor de totes maneres.

en: Turn on external monitor after system boot
ca@valencia: Engega el monitor extern després de l'arrancada del sistema

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
ca@valencia: Engega el monitor extern després de l'arrancada del sistema, si l'usuari connecta el monitor extern en l'arrancada del sistema.

en: Turn on laptop monitor after system boot
ca@valencia: Engega el monitor de l'ordinador portàtil després de l'arrancada del sistema

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
ca@valencia: Engega el monitor de l'ordinador portàtil després de l'arrancada del sistema, si l'usuari connecta el monitor extern en l'arrancada del sistema.

en: Two finger tap button
ca@valencia: Botó per a toc amb dos dits

en: Typing Break
ca@valencia: Descans de tecleig

en: Typing break plugin
ca@valencia: Connector de descans de tecleig

en: Universal Access Preferences
ca@valencia: Preferències d'accés universal

en: Upside Down
ca@valencia: De cap per avall

en: Use on-screen _keyboard
ca@valencia: Utilitza el _teclat en pantalla

en: Use screen _magnifier
ca@valencia: Utilitza l'_ampliador de pantalla

en: Use screen _reader
ca@valencia: Utilitza el _lector de pantalla

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
ca@valencia: Normalment, el mate-settings-daemon configura els monitors extern i intern d'acord amb els paràmetres turn_on_external_monitors_at_startup i turn_on_laptop_monitor_at_startup i determina un mode apropiat de clonatge/«un al costat de l'altre». Si s'estableix a «True» aquesta clau, s'inhabilita, i la configuració del monitor no es toca en absolut (llevat que hi haja explícita una configuració de l'usuari).

en: Volume down
ca@valencia: Abaixa el volum

en: Volume mute
ca@valencia: Volum silenciat

en: Volume step
ca@valencia: Pas del volum

en: Volume step as percentage of volume.
ca@valencia: Pas del volum com a percentatge de volum.

en: Volume up
ca@valencia: Apuja el volum

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ca@valencia: Quan s'estableix a cert, el MATE recordarà l'estat del led de la tecla de fixació de teclat numèric entre sessions.

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
ca@valencia: Si s'ha de mostrar al quadre una icona de notificació amb les coses relacionades amb la pantalla

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
ca@valencia: Si s'ha de mostrar una notificació OSD per a notificar els canvis

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
ca@valencia: Indica si el teclat a la pantalla està habilitat.

en: Whether the screen magnifier is turned on.
ca@valencia: Indica si l'ampliador de pantalla està habilitat.

en: Whether the screen reader is turned on.
ca@valencia: Indica si el lector de pantalla està habilitat.

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
ca@valencia: Si el mate-settings-daemon ha d'activar aquest connector

en: X Resource Database
ca@valencia: Base de dades de recursos de les X

en: X Settings
ca@valencia: Paràmetres de les X

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ca@valencia: Podeu alliberar espai de disc buidant la paperera, suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un disc extern.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ca@valencia: Podeu alliberar espai de disc buidant la paperera, suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un altre disc o partició.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ca@valencia: Podeu alliberar espai de disc suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un disc extern.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ca@valencia: Podeu alliberar espai de disc suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un altre disc o partició.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca@valencia: Heu mantingut premuda la tecla de majúscules durant 8 segons.  Aquesta és la drecera per a la funcionalitat «tecles lentes», que afecta la manera de funcionar del teclat.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca@valencia: Heu premut la tecla de majúscules 5 vegades seguides. Aquesta és la drecera per a la funcionalitat «tecles permanents», que afecta la manera de funcionar del teclat.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca@valencia: Heu premut dues tecles alhora, o heu premut la tecla de majúscules 5 vegades seguides. Això desactiva les «tecles permanents», que afecta la manera de funcionar del teclat.

en: _Activate
ca@valencia: _Activa

en: _Configure Display Settings…
ca@valencia: _Configura els paràmetres de la pantalla...

en: _Deactivate
ca@valencia: _Inactiva

en: _Empty Trash
ca@valencia: _Buida la paperera

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
ca@valencia: _Ignora les pulsacions duplicades de les tecles (tecles de rebot)

en: _Keep This Configuration
ca@valencia: _Mantín aquesta configuració

en: _Layouts
ca@valencia: _Disposicions

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
ca@valencia: _Prem les tecles de drecera de teclat d'una en una (tecles permanents)

en: _Restore Previous Configuration
ca@valencia: _Restaura la configuració anterior

en: could not watch for incoming card events - %s
ca@valencia: no s'ha pogut observar si hi ha esdeveniments d'entrada de targeta - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ca@valencia: s'ha trobat un error inesperat mentre s'esperaven esdeveniments de la targeta intel·ligent

en: name
ca@valencia: nom

en: no suitable smartcard driver could be found
ca@valencia: no s'ha pogut trobar cap controlador adequat per a la targeta intel·ligent

en: path to smartcard PKCS #11 driver
ca@valencia: camí al controlador de targeta intel·ligent PKCS #11

en: per-slot card identifier
ca@valencia: identificador de targetes per ranura

en: possible values are "on", "off", and "custom".
ca@valencia: els valors possibles són «on» (actiu), «off» (apagat) i «custom» (personalitzat).

en: received error or hang up from event source
ca@valencia: s'ha rebut un error o s'ha penjat des de la font d'esdeveniments

en: smartcard driver
ca@valencia: controlador de targetes intel·ligents

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ca@valencia: no s'ha pogut carregar el controlador de la targeta intel·ligent «%s»
