engrampa 1.25.0 - en to ca translation catalogue (410 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
ca: %-d %B de %Y, %-H:%M

en: %lu file remaining | %lu files remaining
ca[0]: queda %lu fitxer
ca[1]: queden %lu fitxers

en: %lu object (%s) | %lu objects (%s)
ca[0]: %lu objecte (%s)
ca[1]: %lu objectes (%s)

en: %lu object selected (%s) | %lu objects selected (%s)
ca[0]: %lu objecte seleccionat (%s)
ca[1]: %lu objectes seleccionats (%s)

en: %s Properties
ca: Propietats de: %s

en: - Create and modify an archive
ca: - Crea i modifica un arxiu

en: 7-Zip Compressed File (.7z)
ca: Fitxer comprimit amb 7-Zip (.7z)

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
ca: <i><b>Nota</b>: la contrasenya s'utilitzarà per xifrar els fitxers que afegiu a l'arxiu actual, i per desxifrar els fitxers que n'extragueu. En tancar l'arxiu se suprimirà la contrasenya.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Es necessita contrasenya</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «%s».
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
ca: Ja existeix una carpeta anomenada «%s».
    
    %s

en: AIX Small Indexed Archive (.ar)
ca: Arxiu indexat petit d'AIX (.ar)

en: ALZip Compressed File (.alz)
ca: Fitxer comprimit amb ALZip (.alz)

en: ALZip archive
ca: Arxiu ALZip

en: ARC archive
ca: Arxiu ARC

en: ARCHIVE
ca: ARXIU

en: ARJ Compressed Archive (.arj)
ca: Fitxer comprimit amb ARJ (.arj)

en: Actions
ca: Accions

en: Add Files
ca: Afegeix fitxers

en: Add Folder
ca: Afegeix una carpeta

en: Add a Folder
ca: Afegeix una carpeta

en: Add a _Folder…
ca: A_fegeix una carpeta…

en: Add a folder to the archive
ca: Afegeix una carpeta a l'arxiu

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ca: Afegeix els fitxers, demana el nom de l'arxiu i surt del programa

en: Add files to an archive
ca: Afegeix els fitxers a un arxiu

en: Add files to the archive
ca: Afegeix fitxers a l'arxiu

en: Add files to the specified archive and quit the program
ca: Afegeix els fitxers a l'arxiu especificat i surt del programa

en: Add only if _newer
ca: _Afegeix només si és més recent

en: Adding file:
ca: S'està afegint el fitxer:

en: Adding files to "%s"
ca: Afegiment dels fitxers a «%s»

en: Adds 'unar' support over .zip archives.
ca: Afegeix suport d'«unrar» sobre arxius .zip.

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: All Supported Files
ca: Tots els fitxers compatibles

en: All archives
ca: Tots els arxius

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Allows to create and extract archives
ca: Permet crear i extraure arxius

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
ca: Un gestor d'arxius per a l'entorn d'escriptori MATE

en: An error occurred while adding files to the archive.
ca: S'ha produït un error en afegir els fitxers a l'arxiu.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ca: S'ha produït un error en suprimir els fitxers de l'arxiu.

en: An error occurred while extracting files.
ca: S'ha produït un error en extreure els fitxers.

en: An error occurred while loading the archive.
ca: S'ha produït un error en carregar l'arxiu.

en: An error occurred while saving the archive.
ca: S'ha produït un error en desar l'arxiu.

en: An error occurred while testing archive.
ca: S'ha produït un error en verificar l'arxiu.

en: An error occurred.
ca: S'ha produït un error.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix un altre fitxer amb el mateix nom a «%s».

en: Application does not accept documents on command line
ca: L'aplicació no accepta documents des de la línia d'ordres

en: Archive Manager
ca: Gestor d'arxius

en: Archive created successfully
ca: S'ha creat amb èxit l'arxiu

en: Archive not created
ca: No s'ha creat l'arxiu

en: Archive not found
ca: Arxiu no trobat

en: Archive size:
ca: Mida de l'arxiu:

en: Archive type not supported.
ca: Aquest tipus d'arxiu no es pot gestionar.

en: Brotli compressed file
ca: Fitxer comprimit amb brotli

en: By Extension
ca: Per l'extensió

en: Bzip compressed file
ca: Fitxer comprimit amb bzip

en: Bzip2 compressed file
ca: Fitxer comprimit amb bzip2

en: C_reate
ca: C_rea

en: Cabinet File (.cab)
ca: Fitxer Cabinet (.cab)

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca: No es poden passar els URI de document a una entrada d'escriptori «Type=Link»

en: Close the current archive
ca: Tanca l'arxiu actual

en: Close the folders pane
ca: Tanca el plafó de les carpetes

en: Command _Line Output
ca: Sortida de la _línia d'ordres

en: Command exited abnormally.
ca: L'ordre no ha acabat com s'esperava.

en: Command not found.
ca: No s'ha trobat l'ordre.

en: Compress
ca: Comprimeix

en: Compress...
ca: Comprimeix...

en: Compression level
ca: Nivell de compressió

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
ca: El nivell de compressió que s'utilitza quan s'afegeixen fitxers a un arxiu. Els valors possibles són: very_fast, fast, normal i maximum.

en: Compression ratio:
ca: Nivell de compressió:

en: Content size:
ca: Mida del contingut:

en: Contents
ca: Contingut

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

en: Copying the extracted files to the destination
ca: Còpia dels fitxers extrets a la destinació

en: Copying the files to add to "%s"
ca: Còpia dels fitxers per afegir a «%s»

en: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
ca: Drets d'autor © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Drets d'autor © 2012–2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Could not add the files to the archive
ca: No s'han pogut afegir els fitxers a l'arxiu

en: Could not create the archive
ca: No s'ha pogut crear l'arxiu

en: Could not create the destination folder: %s.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta de destinació: %s.

en: Could not delete the old archive.
ca: No s'ha pogut suprimir l'arxiu antic.

en: Could not display help
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda

en: Could not display the folder "%s"
ca: No s'ha pogut mostrar la carpeta «%s»

en: Could not find the volume: %s
ca: No s'ha trobat el volum: %s

en: Could not open "%s"
ca: No s'ha pogut obrir «%s»

en: Could not open this file type
ca: No s'ha pogut obrir aquest tipus de fitxer

en: Could not perform the operation
ca: No s'ha pogut realitzar l'operació

en: Could not rename the file
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer

en: Could not rename the folder
ca: No s'ha pogut reanomenar la carpeta

en: Could not save the archive "%s"
ca: No s'ha pogut desar l'arxiu «%s»

en: Create _Archive
ca: Crea un _arxiu

en: Create _Folder
ca: Crea una _carpeta

en: Create a compressed archive with the selected objects
ca: Crea un arxiu comprimit amb els objectes seleccionats

en: Create a new archive
ca: Crea un arxiu nou

en: Create and modify an archive
ca: Creeu i modifiqueu un arxiu

en: Create destination folder without asking confirmation
ca: Crea la carpeta de destinació sense demanar confirmació

en: Creating "%s"
ca: S'està creant «%s»

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Cut the selection
ca: Retalla la selecció

en: Debian Package (.deb, .udeb) [Read-only mode]
ca: Paquet de Debian (.deb, .udeb) [mode només lectura]

en: Debian package
ca: Paquet Debian

en: Decompressing archive
ca: S'està descomprimint l'arxiu

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
ca: Carpeta predeterminada que s'utilitzarà per a les ordres «--add» i «--extract»

en: Default volume size
ca: Mida predeterminada del volum

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete the selection from the archive
ca: Suprimeix la selecció de l'arxiu

en: Deleting files from "%s"
ca: Supressió dels fitxers de «%s»

en: Deleting files from archive
ca: Supressió dels fitxers de l'arxiu

en: Dese_lect All
ca: Desse_lecciona-ho tot

en: Deselect all files
ca: Desselecciona tots els fitxers

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
ca: No existeix la carpeta de destinació «%s».
    
    Voleu crear-la?

en: Disable connection to session manager
ca: Inhabilita la connexió al gestor de sessions

en: Disc Image File
ca: Fitxer d'imatge de disc

en: Display path
ca: Mostra el camí

en: Display size
ca: Mostra la mida

en: Display the Engrampa Manual
ca: Mostra el manual d'Engrampa

en: Display the Path column in the main window.
ca: Mostra la columna del camí a la finestra principal.

en: Display the Size column in the main window.
ca: Mostra la columna de la mida a la finestra principal.

en: Display the Time column in the main window.
ca: Mostra la columna de l'hora a la finestra principal.

en: Display the Type column in the main window.
ca: Mostra la columna del tipus a la finestra principal.

en: Display time
ca: Mostra l'hora

en: Display type
ca: Mostra el tipus

en: Do not e_xtract older files
ca: No e_xtreguis els fitxers si són més antics

en: Do not overwrite newer files
ca: No sobreescriguis els fitxers més recents

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ca: Voleu afegir aquest fitxer a l'arxiu actual o obrir-ho com un arxiu nou?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ca: Voleu crear un arxiu nou amb aquests fitxers?

en: E_xclude files:
ca: E_xclou els fitxers:

en: Electronic Publication
ca: Publicació electrònica

en: Encrypt the archive header
ca: Xifra la capçalera de l'arxiu

en: Engrampa Archive Manager
ca: Gestor d'arxius Engrampa

en: Engrampa is a fork of File Roller and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Engrampa, please visit the project's home page.
ca: Engrampa és una bifurcació de File Roller, i part de l'entorn d'escriptori MATE. Si voleu saber més sobre MATE i Engrampa, si us plau, visiteu la pàgina principal del projecte.

en: Engrampa is an archive manager for the MATE Desktop Environment.
ca: Engrampa és un gestor d'arxius per a l'entorn d'escriptori MATE.

en: Engrampa is an archive manager for the MATE environment. It allows you to create and modify archives, view the contents of an archive, view a file contained in an archive, and extract files from archive.
ca: Engrampa és un gestor d’arxius per a l’entorn MATE. Permet crear i modificar arxius, visualitzar el contingut d’un arxiu, visualitzar un fitxer que està dins d'un arxiu i extreure fitxers de l’arxiu.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: Engrampa es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER UN PROPÒSIT PARTICULAR. Per obtenir més informació, consulteu la Llicència Pública General de GNU.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Engrampa és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) qualsevol altra versió posterior.

en: Engrampa is only a front-end (a graphical interface) to archiving programs like tar and zip. The supported file types are:
ca: Engrampa només és una interfície gràfica per als programes d'arxivament, com ara tar i zip. Els tipus de fitxers compatibles són:

en: Enter the password for the archive '%s'.
ca: Introduïu la contrasenya per a l'arxiu «%s».

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
ca: Exclou les carpetes que siguin e_nllaços simbòlics

en: Extension(s)
ca: Extensions

en: Extract
ca: Extreu

en: Extract Here
ca: Extreu aquí

en: Extract To...
ca: Extreu a...

en: Extract archive
ca: Extreu l'arxiu

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ca: Extreu els arxius, demana el nom de la carpeta de destinació i surt del programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ca: Extreu els arxius a la carpeta especificada i surt del programa

en: Extract files from the archive
ca: Extreu els fitxers de l'arxiu

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
ca: Extreu el contingut dels arxius a la carpeta de l'arxiu i surt del programa

en: Extract the selected archive
ca: Extreu l'arxiu seleccionat

en: Extract the selected archive to the current position
ca: Extreu l'arxiu seleccionat a la posició actual

en: Extracting file:
ca: S'està extraient el fitxer:

en: Extracting files from "%s"
ca: Extracció dels fitxers de «%s»

en: Extraction completed successfully
ca: S'ha completat amb èxit l'extracció

en: Extraction not performed
ca: No s'ha realitzat l'extracció

en: FILE
ca: FITXER

en: FOLDER
ca: CARPETA

[ctx: File]
en: Date Modified
ca: Data de modificació

[ctx: File]
en: Location
ca: Ubicació

[ctx: File]
en: Name
ca: Nom

[ctx: File]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: File]
en: New
ca: Nou

[ctx: File]
en: Save
ca: Desa

[ctx: File]
en: Size
ca: Mida

[ctx: File]
en: Type
ca: Tipus

en: File Format
ca: Format del fitxer

en: File _Format: %s
ca: _Format del fitxer: %s

en: File format not recognized
ca: No s'ha reconegut el format del fitxer

en: File is not a valid .desktop file
ca: El fitxer no és un fitxer .desktop vàlid

en: File not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer.

en: Find:
ca: Troba:

en: Find…
ca: Troba…

en: Folder
ca: Carpeta

en: Folders
ca: Carpetes

en: GZip compressed file
ca: Fitxer comprimit amb gzip

en: Getting the file list
ca: S'està obtenint la llista de fitxers

en: Go to the home location
ca: Vés a la ubicació inicial

en: Go to the next visited location
ca: Vés a la ubicació visitada posteriorment

en: Go to the previous visited location
ca: Vés a la ubicació visitada anteriorment

en: Go up one level
ca: Vés un nivell per sobre

en: How to sort files
ca: Com ordenar els fitxers

en: ID
ca: id.

en: ISO-9660 Disk Image (.iso) [Read-only mode]
ca: Imatge de disc ISO-9660 (.rpm) [mode només lectura]

en: Include _files:
ca: _Inclou els fitxers:

en: Information about the program
ca: Informació sobre el programa

en: It enables the ability to support 'unar' over .zip archives.
ca: Permet la possibilitat d'admetre «unrar» sobre arxius .zip.

en: Java Archive (.jar)
ca: Arxiu Java (.jar)

en: Java Enterprise archive (.ear)
ca: Arxiu Java Enterprise (.ear)

en: Java Web Archive (.war)
ca: Arxiu Java Web (.war)

en: LHA Archive (.lzh, .lha)
ca: Arxiu LHA (.lzh, .lha)

en: LZMA compressed file
ca: Fitxer comprimit amb lzma

en: LZO compressed file
ca: Fitxer comprimit amb lzo

en: LZip compressed file
ca: Fitxer comprimit amb lzip

en: Last Output
ca: Última sortida

en: Last modified:
ca: Última modificació:

en: List Mode
ca: Mode llista

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
ca: Llista de les aplicacions introduïdes al diàleg Obre el fitxer i no associades amb el tipus de fitxer.

en: Load Options
ca: Carrega les opcions

en: Loading "%s"
ca: S'està carregant «%s»

en: Location
ca: Ubicació

en: Location:
ca: Ubicació:

en: MATE;archive;manager;compression;
ca: MATE;arxiu;gestor;compressió;

en: Max history length
ca: Longitud màxima de l'historial

en: Max number of items in the Open Recents menu.
ca: El nombre màxim d'elements al menú Obre els recents.

en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
ca: El nom «%s» no és vàlid perquè conté com a mínim un dels caràcters següents: %s, teclegeu un altre nom.

en: Name column width
ca: Amplada de la columna nom

en: New name is the same as old one, please type other name.
ca: El nom nou és el mateix que l'anterior, teclegeu un altre nom.

en: New name is void, please type a name.
ca: El nom nou està buit, teclegeu un nom.

en: New…
ca: Nou…

en: Not a launchable item
ca: No és un element executable

en: Number of files:
ca: Nombre de fitxers:

en: Open
ca: Obre

en: Open _Recent
ca: Ob_re'n un dels recents

en: Open a recently used archive
ca: Obre un arxiu utilitzat recentment

en: Open archive
ca: Obre un arxiu

en: Open selected files with an application
ca: Obre els fitxers seleccionats amb una aplicació

en: Open the selected file
ca: Obre el fitxer seleccionat

en: Open the selected folder
ca: Obre la carpeta seleccionada

en: OpenDocument Presentation
ca: Presentació OpenDocument

en: OpenDocument Presentation Template
ca: Plantilla de presentació OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet
ca: Full de càlcul OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet Template
ca: Plantilla de full de càlcul OpenDocument

en: OpenDocument Text
ca: Text OpenDocument

en: OpenDocument Text Template
ca: Plantilla de text OpenDocument

en: Open…
ca: Obre…

en: Over_write existing files
ca: _Sobreescriu els fitxers existents

en: Overwrite existing files
ca: Sobreescriu els fitxers existents

en: Pass_word…
ca: _Contrasenya…

en: Password
ca: Contrasenya

en: Paste Selection
ca: Enganxa la selecció

en: Paste the clipboard
ca: Enganxa el porta-retalls

en: Please use a different name.
ca: Utilitzeu un nom diferent.

en: Please wait…
ca: Espereu…

en: Process paused
ca: Procés pausat

en: RAR Archived Comic Book (.cbr)
ca: Llibre de còmic amb arxivament RAR (.cbr)

en: RPM Package Manager (.rpm) [Read-only mode]
ca: Gestor de paquets RPM (.rpm) [mode només lectura]

en: RZip compressed file
ca: Fitxer comprimit amb rzip

en: Rar Archived Comic Book
ca: Llibre de còmic amb arxivament RAR

en: Re-crea_te folders
ca: Crea de nou les carpe_tes

en: Reading "%s"
ca: S'està llegint «%s»

en: Recompressing archive
ca: S'està tornant a comprimir l'arxiu

en: Recreate the folders stored in the archive
ca: Torna a crear les carpetes emmagatzemades a l'arxiu

en: Red Hat Package Manager file
ca: Fitxer del gestor de paquets de Red Hat

en: Reload current archive
ca: Torna a carregar l'arxiu

en: Removing file:
ca: S'està suprimint el fitxer:

en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename the selection
ca: Reanomena la selecció

en: Replace _All
ca: Substitueix-ho _tot

en: Replace file "%s"?
ca: Voleu substituir el fitxer «%s»?

en: Reverse the list order
ca: Inverteix l'ordre de la llista

en: S_elect the files you want to update:
ca: S_eleccioneu els fitxers que voleu actualitzar:

en: Sa_ve Options
ca: De_sa les opcions

en: Save As…
ca: Anomena i desa…

en: Save Options
ca: Desa les opcions

en: Save the current archive with a different name
ca: Desa l'arxiu amb un nom diferent

en: Saving "%s"
ca: S'està desant «%s»

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: Select all files
ca: Selecciona tots els fitxers

en: Self-extracting zip
ca: Zip autoextraïble

en: Session management options:
ca: Opcions de gestió de la sessió:

en: Show archive properties
ca: Mostra les propietats de l'arxiu

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions de gestió de la sessió

en: Show the _Files and Quit
ca: Mostra els _fitxers i surt

en: Show the application's version
ca: Mostra la versió de l'aplicació

en: Single files compressed with gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).
ca: Fitxers únics comprimits amb gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).

en: Sort file list by file size
ca: Ordena la llista de fitxers per mida

en: Sort file list by location
ca: Ordena la llista de fitxers per ubicació

en: Sort file list by modification time
ca: Ordena la llista de fitxers per l'hora de modificació

en: Sort file list by name
ca: Ordena la llista de fitxers per nom

en: Sort file list by type
ca: Ordena la llista de fitxers per tipus

en: Sort type
ca: Tipus d'ordenació

en: Specify a password for this archive
ca: Especifica una contrasenya per a aquest arxiu

en: Specify file containing saved configuration
ca: Especifica el fitxer que conté la configuració desada

en: Specify session management ID
ca: Especifica l'ID de gestió de la sessió

en: Split into _volumes of
ca: Parteix en _volums de

en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Stat_usbar
ca: Barra d'es_tat

en: Stop current operation
ca: Atura l'operació actual

en: StuffIt Archive
ca: Arxius Stuffit

en: Stuffit Archives (.bin, .sit)
ca: Arxiu Stuffit (.bin, .sit)

en: Tape Archive File uncompressed (.tar) or compressed with: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)
ca: Fitxer d'arxiu de cinta sense comprimir (.tar) o comprimit amb: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)

en: Tar compressed with 7z
ca: Tar comprimit amb 7z

en: Tar compressed with brotli
ca: Tar comprimit amb brotli

en: Tar compressed with bzip
ca: Tar comprimit amb bzip

en: Tar compressed with bzip2
ca: Tar comprimit amb bzip2

en: Tar compressed with compress
ca: Tar comprimit amb compress

en: Tar compressed with gzip
ca: Tar comprimit amb gzip

en: Tar compressed with lrzip
ca: Tar comprimit amb lrzip

en: Tar compressed with lzip
ca: Tar comprimit amb lzip

en: Tar compressed with lzma
ca: Tar comprimit amb lzma

en: Tar compressed with lzop
ca: Tar comprimit amb lzop

en: Tar compressed with xz
ca: Tar comprimit amb xz

en: Tar compressed with zstd
ca: Tar comprimit amb zstd

en: Tar uncompressed
ca: Tar no comprimit

en: Test Result
ca: Resultat de la comprovació

en: Test whether the archive contains errors
ca: Comprova si l'arxiu conté errors

en: Testing "%s"
ca: S'està provant «%s»

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
ca: Ja existeix l'arxiu. Voleu sobreescriure'l?

en: The default size for volumes.
ca: La mida predeterminada per als volums.

en: The default width of the name column in the file list.
ca: L'amplada predeterminada de la columna nom al llistat de fitxers.

en: The file has been modified with an external application. If you don't update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %u files have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
ca[0]: El fixer s'ha modificat mb una aplicació externa. Si no actualitzeu el fitxer a l'arxiu, es perdran tots els canvis.
ca[1]: S'han modificat %ufitxers amb una aplicació externa. Si no actualitzeu els fitxers a l'arxiu, es perdran tots els canvis.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
ca: El nom «%s» no és vàlid perquè no pot contenir els caràcters: %s
    
    %s

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
ca: El programa no ha pogut determinar el format del fitxer que voleu utilitzar per «%s». Assegureu-vos que utilitzeu una extensió coneguda o seleccioneu un format de fitxer de la llista de sota.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
ca: No hi ha cap ordre instal·lada per als fitxers %s.
    Voleu cercar una ordre per obrir aquest fitxer?

en: There was an internal error trying to search for applications:
ca: S'ha produït un error intern mentre se cercaven aplicacions:

en: This archive type cannot be modified
ca: Aquest tipus d'arxiu no es pot modificar

en: Type:
ca: Tipus:

en: UNIX CPIO Archive (.cpio)
ca: Arxiu CPIO UNIX (.cpio)

en: Unix CPIO Archive
ca: Arxiu CPIO UNIX

en: Unix Compressed Archive file
ca: Fitxer d'arxiu comprimit UNIX

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca: No es reconeix la versió «%s» del fitxer d'escriptori

en: Unrecognized launch option: %d
ca: No es reconeix l'opció de llançament: %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
ca: Voleu actualitzar el fitxer «%s» en l'arxiu «%s»?

en: Update the files in the archive "%s"?
ca: Voleu actualitzar els fitxers de l'arxiu «%s»?

en: Use MIME icons
ca: Utilitza les icones MIME

en: View All _Files
ca: Mostra tots els _fitxers

en: View as a F_older
ca: Mostra com una _carpeta

en: View statusbar
ca: Mostra la barra d'estat

en: View the folders pane
ca: Mostra el plafó de carpetes

en: View the main toolbar
ca: Mostra la barra d'eines principal

en: View the output produced by the last executed command
ca: Mostra la sortida de l'última ordre executada

en: View the statusbar
ca: Mostra la barra d'estat

en: View toolbar
ca: Mostra la barra d'eines

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
ca: Quin criteri d'ordenació s'ha d'utilitzar per arranjar els fitxers. Els valors possibles són: «name», «size», «type», «time» i «path».

en: Whether to display the folders pane.
ca: Si es mostra el plafó de les carpetes.

en: Whether to display the statusbar.
ca: Si es mostra la barra d'estat.

en: Whether to display the toolbar.
ca: Si es mostra la barra d'eines.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
ca: Si es xifra la capçalera de l'arxiu. Si es xifra la capçalera, serà necessària la contrasenya per llistar el contingut de l'arxiu comprimit.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
ca: Si s'ordena en direcció ascendent o descendent. Els valors possibles són: «ascending» i «descending».

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
ca: Si es mostren tots els fitxers en l'arxiu (all_files), o es mostra l'arxiu com una carpeta (as_folder).

en: WinAce Compressed File (.ace)
ca: Fitxer comprimit amb WinAce (.ace)

en: WinRAR Compressed Archive (.rar)
ca: Arxiu amb compressió WinRAR (.rar)

en: Xz compressed file
ca: Fitxer comprimit amb xz

en: You can't add an archive to itself.
ca: No es pot afegir un arxiu a si mateix.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
ca: No teniu permís per crear un arxiu en aquesta carpeta

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
ca: No teniu els permisos per crear un arxiu a la carpeta de destinació.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
ca: No teniu els permisos necessaris per descomprimir arxius a la carpeta «%s»

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
ca: No teniu el permís necessari per llegir els fitxers de la carpeta «%s»

en: You don't have the right permissions.
ca: No teniu els permisos necessaris.

en: You have to specify an archive name.
ca: Heu d'especificar un nom d'arxiu.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb Engrampa; en cas contrari, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: ZIP Archive (.zip)
ca: Arxiu ZIP (.zip)

en: ZIP Archived Comic Book (.cbz)
ca: Llibre de còmic amb arxivament ZIP (.cbz)

en: ZOO Compressed Archive File (.zoo)
ca: Fitxer d'arxiu comprimit ZOO (.zoo)

en: Zip Archived Comic Book
ca: Llibre de còmic amb arxivament ZIP

en: Zstandard compressed file
ca: Fitxer comprimit amb Zstandard

en: [read only]
ca: [només lectura]

en: _About
ca: _Quant a

en: _About Archive Manager
ca: Qu_ant al gestor d'arxius

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add Files…
ca: _Afegeix fitxers…

en: _All files
ca: _Tots els fitxers

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _Archive
ca: _Arxiu

en: _Arrange Files
ca: _Organitza els fitxers

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Destination folder:
ca: Carpeta de _destinació:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Encrypt the file list
ca: _Xifra la llista dels fitxers

en: _Encrypt the file list too
ca: _Xifra també la llista dels fitxers

en: _Exclude folders:
ca: _Exclou les carpetes:

en: _Extract
ca: _Extreu

en: _Extract…
ca: _Extreu…

en: _Filename:
ca: Nom del _fitxer:

en: _Files:
ca: _Fitxers:

en: _Folders
ca: _Carpetes

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Include subfolders
ca: _Inclou les subcarpetes

en: _Last Output
ca: Ú_ltima sortida

en: _Load Options
ca: Carrega _les opcions

en: _Location:
ca: _Ubicació:

en: _New file name:
ca: _Nom del fitxer nou:

en: _New folder name:
ca: _Nom de la carpeta nova:

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: _Open
ca: _Obre

en: _Open With…
ca: _Obre amb…

en: _Open the Archive
ca: _Obre l'arxiu

en: _Options Name:
ca: Nom de les _opcions:

en: _Other Options
ca: _Altres opcions

en: _Overwrite
ca: S_obreescriu

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Pause
ca: _Pausa

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: _Rename…
ca: _Reanomena…

en: _Replace
ca: _Substitueix

en: _Reset Options
ca: _Restableix les opcions

en: _Resume
ca: _Continua

en: _Reversed Order
ca: Ordre inve_rs

en: _Save
ca: De_sa

en: _Search Command
ca: Cerca l'_ordre

en: _Selected files
ca: Fitxers _seleccionats

en: _Show the Files
ca: _Mostra els fitxers

en: _Skip
ca: _Omet

en: _Stop
ca: At_ura

en: _Test Integrity
ca: _Comprova la integritat

en: _Toolbar
ca: Barra d'_eines

en: _Update
ca: Act_ualitza

en: _View
ca: _Vista

en: by T_ype
ca: per t_ipus

en: by _Date Modified
ca: per _data de modificació

en: by _Location
ca: per _ubicació

en: by _Name
ca: per _nom

en: by _Size
ca: per _mida

en: example: *.o; *.bak
ca: exemple: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
ca: exemple: *.txt; *.doc

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
ca: En cas que fos cert, mostrarà les icones segons el tipus de fitxer (més lent), en cas contrari utilitzarà sempre la mateixa icona per a tots els arxius (més ràpid).
