enlightenment - en to ca translation catalogue (223 entries)

en: %'d lines
ca: %d lines

en: (C) 2012-%d Carsten Haitzler and others
ca: (C) 2012-%d Carsten Haitzler i altres

en: <b>Author: </b>%s<br/><b>Website: </b>%s<br/><b>License: </b>%s
ca: <b>Autor: </b>%s<br/><b>Lloc web: </b>%s<br/><b>Llicència: </b>%s

en: <b>Terminology %s</b><br>Why should terminals be boring?<br><br>This terminal was written for Enlightenment, to use EFL and otherwise push the boundaries of what a modern terminal emulator should be. We hope you enjoy it.<br><br>Copyright © 2012-%d by:<br><br>%s<br><br>Distributed under the 2-clause BSD license detailed below:<br><br>%s
ca: <b>Terminology %s</b><br>Per què els terminals han de ser avorrits?<br><br>Aquest terminal es va escriure per a Enlightenment, per a utilitzar EFL i arribar una mica més lluny del que hauria de ser un emulador de terminal modern. Esperem que el gaudiu!.<br><br>Copyright © 2012-%d by:<br><br>%s<br><br>Distribuït sota la clàusula-2 de la llicència BSD detallada a sota:<br><br>%s

en: <em>Terminology</em> uses the <hilight>elementary</hilight> toolkit.<br>The toolkit configuration settings can be accessed by running <keyword>%s</keyword>
ca: <em>Terminology</em> utilitza la llibreria <hilight>elementary</hilight>.<br>La configuració d'aquesta llibreria es pot accedir executant <keyword>%s</keyword>

en: About
ca: Quant a

en: Actions
ca: Accions

en: Active Links:
ca: Enllaços Actius:

en: Always open at size:
ca: Obre sempre a mida:

en: Always show miniview
ca: Mostra sempre la vista petita

en: Audio Support for key presses <failure>DISABLED</failure>!
ca: Suport d'audio per a pulsacions de tecla <failure>DESACTIVAT</failure>!

en: Auto hide the mouse cursor when idle:
ca: Oculta el ratolí automàticament en inactivitat:

en: BackArrow sends Del (instead of BackSpace)
ca: Fletxa enrera actua com Supr (enlloc de Retrocés)

en: Background
ca: Fons

en: Background file could not be read: %s
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de fons de pantalla: %s

en: Based on escape codes
ca: Basat en codis d'escapament

en: Behavior
ca: Comportament

en: Bell rings
ca: Sons d'avís sonor

en: Bitmap
ca: Mapa de bits

en: Blinking Bar
ca: Barra Parpellejant

en: Blinking Block
ca: Block Parpellejant

en: Blinking Underline
ca: Subratllat Parpellejant

en: Bring up "tab" switcher
ca: Obrir el commutador de «pestanyes»

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Change title
ca: Canvia el títol

en: Change to directory for execution of terminal command
ca: Canvia al directori per executar una ordre de terminal

en: Click on a picture to use it as background
ca: Feu clic a una imatge per utilitzar-la de fons

en: Close Terminal
ca: Tancar terminal

en: Close the focused terminal
ca: Tancar el terminal enfocat

en: Color schemes
ca: Esquemes de colors

en: Command to execute. Defaults to $SHELL (or passwd shell or /bin/sh)
ca: Comanda a executar. Per defecte a $SHELL (o passwd shell o /bin/sh)

en: Copy
ca: Còpia

en: Copy '%s'
ca: Còpia '%s'

en: Copy full path
ca: Copia ruta completa

en: Copy relative path
ca: Copia ruta relativa

en: Copy selection to Clipboard buffer
ca: Copiar selecció a la memòria intermèdia del portaretalls

en: Copy selection to Primary buffer
ca: Copiar selecció a la memòria intermèdia primària

en: Copy/Paste
ca: Copiar/Enganxar

en: Could not allocate termpty
ca: No s'ha ubicat termpty

en: Could not change current directory to '%s': %s
ca: No s'ha pogut canviar el directori actual a '%s': %s

en: Could not create logging domain '%s'
ca: No s'ha pogut crear la connexió amb el domini '%s'

en: Could not create terminal widget
ca: No s'ha pogut crear el giny de terminal

en: Could not create window
ca: No s'ha pogut crear la finestra

en: Could not find shell, falling back to %s
ca: No s'ha trobat intèrpret d'ordres, es retorna a %s

en: Could not get working directory of pid %i: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el directori de treball amb pid %i: %s

en: Could not initialize key bindings
ca: No s'ha pogut inicialitzar les dreceres de teclat

en: Could not load any theme for group=%s: %s
ca: No s'ha pogut carregar cap tema pel grup=%s: %s

en: Could not load working directory %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar el directori de treball %s: %s

en: Could not parse command line options
ca: No s'han pogut processar les opcions de línia d'ordres

en: Could not write to file descriptor %d: %s
ca: No s'ha pogut escriure al descriptor de fitxer %d: %s

en: Couldn't find terminology theme! Forgot 'ninja install'?
ca: No s'ha pogut trobar el tema per a terminology. Heu oblidat l'ordre 'ninja install'?

en: Create a new "tab"
ca: Crear una «pestanya» nova

en: Default cursor:
ca: Cursor predeterminat:

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Display big font size
ca: Mostra mida de tipus de lletra grossa

en: Display bold and italic in the terminal
ca: Mostrar negreta i itàlica al terminal

en: Display the command box
ca: Mostra quadre d'ordres

en: Display the history miniview
ca: Mostra la vista petita de l'historial

en: Do not display wizard on start up
ca: No mostrar l'assistent a l'inici

en: Do not exit when the command process exits
ca: No surtis quan el procés de comandes finalitzi

en: Done
ca: Fet

en: Drag & drop links
ca: Enllaços de'arrossega i deixa anar

en: E-mail:
ca: Correu electrònic:

en: Ecore IMF failed
ca: Ecore IMF ha fallat

en: Enable special Terminology escape codes
ca: Activa els codis d'escapament especials de Terminology

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Focus split under the Mouse
ca: Divisió de focus sota el ratolí

en: Focus the next terminal
ca: Enfocar terminal següent

en: Focus the previous terminal
ca: Focus al terminal previ

en: Focus the terminal above
ca: Focus al terminal superior

en: Focus the terminal below
ca: Enfocar terminal de sota

en: Focus the terminal on the left
ca: Focus al terminal de l'esquerra

en: Focus the terminal on the right
ca: Enfocar el terminal de la dreta

en: Focus-related visuals
ca: Visualitzacions relacionades amb el focus

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font size
ca: Mida del tipus de lletra

en: Font size down 1
ca: Disminueix en 1 la mida del tipus de lletra

en: Font size up 1
ca: Augmenta en 1 la mida del tipus de lletra

en: Force single executable if multi-instance is enabled
ca: Força l'execució única si la multi-instància està habilitada

en: Function %s failed: %s
ca: Ha fallat la funció %s: %s

en: Go into the fullscreen mode from the start
ca: Vés a mode de pantalla completa des de l'inici

en: Go to the top of the backlog
ca: Ves a l'inici de l'historial

en: Gravatar integration
ca: Integració amb Gravatar

en: Grouped input
ca: Entrada agrupada

en: Height:
ca: Alçada:

en: Highlight links
ca: Ressalta enllaços

en: Hyper+
ca: Hiper+

en: Inline if possible
ca: En línia si és possible

en: Key Bindings
ca: Dreceres de teclat

en: Keys
ca: Tecles

en: Launch %s
ca: Executar %s

en: Local (All):
ca: Local (Tot):

en: Local (Images):
ca: Local (Imatges):

en: Local (Video):
ca: Local (Vídeo):

en: Media visualizing is not supported
ca: La visualització multimèdia no està implementada

en: Miniview
ca: Minivista

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Multiple instances, one process
ca: Múltiples instàncies, un procés

en: New
ca: Nou

en: None
ca: Cap

en: Ok
ca: D'acord

en: On URLs
ca: En URLs

en: On colors
ca: En colors

en: On emails
ca: En correus

en: On file paths
ca: En rutes d'arxiu

en: Opacity:
ca: Opacitat:

en: Open
ca: Obre

en: Open a new terminal window
ca: Obre una nova finestra de terminal

en: Open as URL
ca: Obre com a URL

en: Open new terminals in current working directory
ca: Obre els terminals nous en el directori actual

en: Open website
ca: Obre el lloc web

en: Options
ca: Opcions

en: Other
ca: Altres

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste Clipboard buffer (ctrl+c/v)
ca: Enganxar buffer de Portaretalls (ctrl+c/v)

en: Paste Primary buffer (highlight)
ca: Enganxar memòria intermèdia primària (ressaltat)

en: Picture imported
ca: S'ha importat la imatge

en: Please press key sequence
ca: Premi la seqüència de tecles

en: Preview
ca: Previsualitza

en: React to key presses (typing sounds and animations)
ca: Reacciona a les pulsacions de tecles (sons d'escriptura i animacions)

en: Reset bindings
ca: Reinicia dreceres

en: Reset font size
ca: Reinicia la mida del tipus de lletra

en: Reset scroll
ca: Restablir desplaçament

en: Run the shell as a login shell
ca: Executa l'intèrpret d'ordres com a intèrpret d'ordres d'entrada

en: Scale
ca: Escala

en: Scroll one line down
ca: Desplaça una línia avall

en: Scroll one line up
ca: Desplaça una línia amunt

en: Scroll one page down
ca: Desplaça una pàgina avall

en: Scroll one page up
ca: Desplaça una pàgina amunt

en: Scroll to bottom on new content
ca: Desplaça cap avall quan hi hagi nou contingut

en: Scroll to bottom when a key is pressed
ca: Desplaça cap avall quan es premi una tecla

en: Scrollback (current memory usage: %'.2f%cB):
ca: Línies d'historial (Us de memòria actual: %'.2f%cB):

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Search font
ca: Buscar tipus de lletra

en: Select Path
ca: Seleccioneu un camí

en: Select preferred size so that this text is readable
ca: Seleccioneu la mida desitjada per a que aquest text sigui llegible

en: Set Current:
ca: Establir actuals:

en: Set TERM to 'xterm-256color' instead of 'xterm'
ca: Estableix TERM a 'xterm-256color' enlloc de 'xterm'

en: Set TERM to xterm-256color
ca: Estableix TERM a xterm-256colors

en: Set cursor blink mode
ca: Estableix mode de cursor intermitent

en: Set font (NAME/SIZE for scalable, NAME for bitmap)
ca: Establir tipus de lletra (NOM/MIDA per a expansible; NOM per a mapa de bits)

en: Set icon name
ca: Anomena la icona

en: Set mute mode for video playback
ca: Estableix la reproducció de vídeo sense so

en: Set scaling factor
ca: Establir el factor d'escala

en: Set the time of the animation that<br>takes places during tab switches,<br>be those done due to key bindings or <br>mouse wheel over the tabs panel
ca: Estableix la durada de l'animació<br>que passa en canviar de pestanya,<br>produïda després d'accionar una drecera de teclat o<br>la roda del ratolí sobre el panell de pestanyes

en: Set title
ca: Estableix títol

en: Set visual bell mode
ca: Estableix mode visual de campana

en: Set window name
ca: Anomena la finestra

en: Set window role
ca: Estableix el rol de la finestra

en: Set window title
ca: Anomena la finestra

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Shift+
ca: Maj+

en: Show tabs
ca: Mostra les pestanyes

en: Size set ioctl failed: %s
ca: Establiment de mida ioctl ha fallat: %s

en: Source file is target file
ca: El fitxer origen és el fitxer destí

en: Split H
ca: Dividir H

en: Split V
ca: Dividir V

en: Split horizontally (new below)
ca: Dividir horitzontalment (nou a sota)

en: Split the terminal window. 'v' for vertical and 'h' for horizontal. Can be used multiple times. eg -S vhvv or --split hv More description available on the man page
ca: Divideix la finestra de terminal. «v» per vertical i «h» per horitzontal. Es pot utilitzar diferents vegades. ex -S vhvv o --split hv Més informació disponible al manual

en: Split vertically (new on right)
ca: Dividir verticalment (nou a la dreta)

en: Splits/Tabs
ca: Subdivisions/Pestanyes

en: Standard
ca: Estàndard

en: Start as a override-redirect window
ca: Iniciar com a finestra de redirecció-sobreposició

en: Start as login shell
ca: Inicia com a intèrpret d'ordres

en: Start borderless
ca: Iniciar sense vores

en: Start iconified
ca: Iniciar iconificat

en: Start maximized
ca: Començar maximitzat

en: Steady Bar
ca: Barra Fixa

en: Steady Block
ca: Block Fixe

en: Steady Underline
ca: Subratllat Fixe

en: Switch to terminal tab 1
ca: Commutar al terminal de la pestanya 1

en: Switch to terminal tab 10
ca: Canviar a la pestanya 10

en: Switch to terminal tab 2
ca: Canviar a la pestanya 2

en: Switch to terminal tab 3
ca: Canviar a la pestanya 3

en: Switch to terminal tab 4
ca: Canviar a la pestanya 4

en: Switch to terminal tab 5
ca: Canviar a la pestanya 5

en: Switch to terminal tab 6
ca: Canviar a la pestanya 6

en: Switch to terminal tab 7
ca: Canviar a la pestanya 7

en: Switch to terminal tab 8
ca: Canviar a la pestanya 8

en: Switch to terminal tab 9
ca: Canviar a la pestanya 9

en: System
ca: Sistema

en: Tab zoom/switch animation time:
ca: Temps d'animació de l'ampliació/intercanvi:

en: Temporary
ca: Temporal

en: Terminal emulator written with Enlightenment Foundation Libraries
ca: L'emulador de terminal ha estat escrit amb Enlightenment Foundation Libraries

en: Terminal geometry to use (eg 80x24 or 80x24+50+20 etc.)
ca: Geometria del terminal que s'utilitzarà (eg 80x24 or 80x24+50+20 etc.)

en: Terminology is run without a window manager
ca: Terminology s'executa sense un gestor de finestres

en: Terminology's developers
ca: Desenvolupadors de Terminology

en: The scale configuration can also be changed through <hilight>elementary</hilight>'s configuration panel
ca: També podeu canviar la configuració d'escala mitjançant el panell de configuració de <hilight>elementary</hilight>

en: The scale configuration can be changed in the Settings (right click on the terminal) →  Toolkit, or by starting the command <keyword>elementary_config</keyword>
ca: La configuració d'escala es pot modificar a Configuració (premeu amb el botó secundari del ratolí al terminal) →  Caixa d'eines, o bé iniciant l'ordre <keyword>elementary_config</keyword>

en: Theme
ca: Tema

en: Toggle Fullscreen of the window
ca: Commuta finestra a pantalla completa

en: Toggle whether input goes to all visible terminals
ca: Alternar si l'entrada va a tots els terminals visibles

en: Toolkit
ca: Joc d'eines

en: Translucent
ca: Translúcid

en: URL (All):
ca: URL (tots):

en: URL (Images):
ca: URL (Imatges):

en: URL (Video):
ca: URL (Vídeo):

en: Unknown command: %s
ca: Ordre desconeguda: %s

en: Unknown font command: %s
ca: Ordre de tipus de lletra desconeguda: %s

en: Unknown grid size command: %s
ca: Ordre de tamany de graella desconeguda: %s

en: Urgent Bell
ca: Avís sonor urgent

en: Use the named color scheme
ca: Utilitzar combinació de colors especificada

en: Use the named edje theme or path to theme file
ca: Utilitza el tema edje o la trajectòria del fitxer de temes

en: Use the named file as a background wallpaper
ca: Utilitza el fitxer com a fons de pantalla

en: User
ca: Usuari

en: Using colorscheme <hilight>%s</hilight>
ca: S'utilitza la combinació de colors <hilight>%s</hilight>

en: Using theme <hilight>%s</hilight>
ca: Utilitzant el tema <hilight>%s</hilight>

en: Visual Bell
ca: Campana Visual

en: When grouping input, do it on all terminals and not just the visible ones
ca: Quan agrupeu l'entrada, feu-ho a tots els terminals i no només als visibles

en: Width:
ca: Amplada:

en: YouTube channel
ca: Canal de YouTube

en: fcntl() on pty '%s' failed: %s
ca: fcntl() a pty '%s' ha fallat: %s

en: invalid argument found for option -S/--split. See --help
ca: s'ha trobat un paràmetre no vàlid per a l'opció -S/--split. Consulta --help

en: invalid options found. See --help
ca: s'han trobat opcions no vàlides. Veure --ajuda

en: ioctl() on pty '%s' failed: %s
ca: ioctl() a pty '%s' ha fallat: %s

en: memerr: %s
ca: error memòria: %s

en: open() of pty '%s' failed: %s
ca: open() de pty '%s' ha fallat: %s

en: option %s requires an argument!
ca: l'opció %s requereix un argument!

en: show copyright
ca: mostrar els drets d'autor

en: show license
ca: mostrar la llicència

en: show program version
ca: mostra la versió del programa

en: show this message
ca: mostrar aquest missatge

en: unsupported selection format '%s'
ca: format de selecció no permès '%s'
