vinagre - en to ca translation catalogue (263 entries)

en: %s authentication is required
ca: Cal autenticació per a %s

en: %s wants to share their desktop with you.
ca: %s vol compartir el seu escriptori.

en: - Remote Desktop Viewer
ca: - Visualitzador d'escriptoris remots

en: A password is required in order to access this remote desktop.
ca: Cal una contrasenya per poder accedir a aquest escriptori remot.

en: A username is required in order to access this remote desktop.
ca: Cal un nom d'usuari per poder accedir a aquest escriptori remot.

en: About this application
ca: Quant a l'aplicació

en: Access MS Windows remote desktops
ca: Accediu a escriptoris remots de MS Windows

en: Access Spice desktop server
ca: Accés al servidor d'escriptori SPICE

en: Access Unix/Linux terminals
ca: Accediu a terminals UNIX/Linux

en: Access Unix/Linux, Windows and other remote desktops.
ca: Accediu a escriptoris remots de UNIX/Linux, Windows i altres.

en: Access remote desktops
ca: Accés a escriptoris remots

en: Add the current connection to your bookmarks
ca: Afegeix la connexió actual a les adreces d'interès

en: Adjust the window to the size of the remote desktop
ca: Ajusta la finestra a la mida de l'escriptori remot

en: An error occurred
ca: S'ha produït un error

en: Are you sure you want to remove %s from bookmarks?
ca: Segur que voleu suprimir %s de les adreces d'interès?

en: Authentication error
ca: Error d'autenticació

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Authentication for host %s has failed
ca: Ha fallat l'autenticació per a l'ordinador %s

en: Authentication is required
ca: Cal autenticació

en: Authentication method for host %s is unsupported. (%u)
ca: El mètode d'autenticació per a l'ordinador %s no és compatible. (%u)

en: Authentication unsupported
ca: Autenticació no compatible

en: Automatically share clipboard between client and guest
ca: Comparteix automàticament el porta-retalls entre el client i el convidat

en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
ca: Valor incorrecte per a l'indicador «compartit»: %d. Hauria de ser 0 o 1. S'ignorarà.

en: Bookmark Folder
ca: Carpeta d'adreces d'interès

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: By activating reverse connections you can access remote desktops that are behind a firewall. The remote side is supposed to initiate the connection with you. For further information, read the help.
ca: Si activeu les connexions inverses podreu accedir a escriptoris remots que estan a l'altre costat d'un tallafocs. Se suposa que l'ordinador remot iniciarà la connexió. Per saber-ne més, consulteu l'ajuda.

en: Can't send host identity confirmation
ca: No es pot enviar la confirmació d'identitat de l'ordinador

en: Cancel Login
ca: Cancel·la l'entrada

en: Cannot initialize preferences manager.
ca: No es pot inicialitzar el gestor de preferències.

en: Certificate Verification
ca: Verificació del certificat

en: Choose a Remote Desktop
ca: Trieu un escriptori remot

en: Choose a remote desktop to connect to
ca: Trieu un escriptori remot on connectar-vos

en: Choose the file
ca: Seleccioneu el fitxer

en: Close connection
ca: Tanca la connexió

en: Color _Depth:
ca: _Profunditat de color:

en: Configure incoming VNC connections
ca: Configura les connexions VNC entrants

en: Connect
ca: Connecta

en: Connect to a remote desktop
ca: Connexió a un escriptori remot

en: Connecting…
ca: S'està connectant…

en: Connection
ca: Connexió

en: Connection closed
ca: S'ha tancat la connexió

en: Connection options
ca: Opcions de connexió

en: Connection refused by server
ca: El servidor ha rebutjat la connexió

en: Connection to host %s was closed.
ca: S'ha tancat la connexió amb l'ordinador %s.

en: Connectivity
ca: Connectivitat

en: Could not get a screenshot of the connection.
ca: No s'ha pogut obtenir una captura de pantalla de la connexió.

en: Could not get the active protocol from the protocol list.
ca: No s'ha pogut obtenir el protocol actiu de la llista de protocols.

en: Could not merge UI XML file: %s
ca: No s'ha pogut combinar el fitxer XML d'interfície d'usuari: %s

en: Could not open the file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: Could not parse the file.
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer.

en: Could not remove the old bookmarks file
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer d'adreces d'interès antic

en: Could not send password
ca: No s'ha pogut enviar la contrasenya

en: Create a new toplevel window in an existing instance of Vinagre
ca: Crea una finestra de nivell superior nova en una instància actual del Vinagre

en: Desktop Name:
ca: Nom de l'escriptori:

en: Desktop sharing invitation
ca: Invitació de compartició de l'escriptori

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Disconnect All
ca: Desconnecta-ho tot

en: Disconnect all connections
ca: Desconnecta totes les connexions

en: Disconnect the current connection
ca: Desconnecta la connexió actual

en: Do not send mouse and keyboard events
ca: No enviïs els esdeveniments del ratolí ni del teclat

en: Enable fullscreen mode for this connection
ca: Habilita el mode de pantalla completa per a aquesta connexió

en: Enable keyboard shurtcuts
ca: Habilita les dreceres de teclat

en: Enable scaled mode
ca: Habilita el mode escalat

en: Enable shortcuts
ca: Habilita les dreceres de teclat

en: Error activating reverse connections
ca: S'ha produït un error en activar les connexions inverses

en: Error connecting to host.
ca: S'ha produït un error en connectar-se a l'ordinador.

en: Error creating the SSH tunnel
ca: S'ha produït un error en crear el túnel SSH

en: Error loading UI file
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer d'interfície d'usuari

en: Error opening old bookmarks file: %s
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer d'adreces d'interès antigues: %s

en: Error removing bookmark: Entry not found
ca: S'ha produït un error en suprimir l'adreça d'interès: no s'ha trobat l'entrada

en: Error saving recent connection.
ca: S'ha produït un error en desar la connexió recent.

en: Error saving screenshot
ca: S'ha produït un error en desar la captura de pantalla

en: Error saving the credentials on the keyring.
ca: S'ha produït un error en desar les credencials a l'anell de claus.

en: Error showing help
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda

en: Error while creating the file %s: %s
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer %s: %s

en: Error while initializing bookmarks: %s
ca: S'ha produït un error en inicialitzar les adreces d'interès: %s

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
ca: S'ha produït un error en inicialitzar les adreces d'interès: el fitxer no és un fitxer d'adreces d'interès del Vinagre

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
ca: S'ha produït un error en inicialitzar les adreces d'interès: sembla ser que el fitxer és buit

en: Error while migrating bookmarks: %s
ca: S'ha produït un error en migrar les adreces d'interès: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
ca: S'ha produït un error en migrar les adreces d'interès: no s'ha pogut crear l'estructura XML

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
ca: S'ha produït un error en migrar les adreces d'interès: no s'ha pogut finalitzar l'estructura XML

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
ca: S'ha produït un error en migrar les adreces d'interès: no s'ha pogut inicialitzar l'estructura XML

en: Error while migrating bookmarks: VNC plugin is not activated
ca: S'ha produït un error en migrar les adreces d'interès: el connector VNC no està activat

en: Error while saving bookmarks: %s
ca: S'ha produït un error en desar les adreces d'interès: %s

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
ca: S'ha produït un error en desar les adreces d'interès: no s'ha pogut crear l'estructura XML

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
ca: S'ha produït un error en desar les adreces d'interès: no s'ha pogut finalitzar l'estructura XML

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
ca: S'ha produït un error en desar les adreces d'interès: no s'ha pogut inicialitzar l'estructura XML

en: Error while saving history file: %s
ca: S'ha produït un error en desar el fitxer de l'historial: %s

en: Error while saving preferences: %s
ca: S'ha produït un error en desar les preferències: %s

en: Failed to add mDNS browser for service %s.
ca: No s'ha pogut afegir el navegador mDNS per al servei %s.

en: Failed to browse for hosts: %s
ca: No s'han pogut explorar els ordinadors: %s

en: Failed to create the directory
ca: No s'ha pogut crear el directori

en: Failed to initialize mDNS browser: %s
ca: No s'ha pogut inicialitzar el navegador mDNS: %s

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
ca: No s'ha pogut resoldre el nom Avahi de l'ordinador: %s

en: Fingerprint:
ca: Empremta:

en: Fit the remote screen into the current window size
ca: Ajusta la pantalla remota a la mida actual de la finestra

en: Folder
ca: Carpeta

en: For instance: joe@example.com:5022
ca: Per exemple: antonia@domini.cat:5022

en: High Color (16 bits)
ca: Color alt (16 bits)

en: Host key verification failed
ca: Ha fallat la verificació de la clau de l'ordinador

en: Host:
ca: Ordinador:

en: Hostname not known
ca: Nom d'ordinador no conegut

en: Impossible to accept the stream tube: %s
ca: No es pot acceptar el flux del tub: %s

en: Impossible to create the connection: %s
ca: No es pot crear la connexió: %s

en: Impossible to get service property: %s
ca: No es pot obtenir la propietat del servei: %s

en: Impossible to get the avatar: %s
ca: No es pot obtenir l'avatar: %s

en: Impossible to get the contact name: %s
ca: No es pot obtenir el nom de contacte: %s

en: Invalid argument %s for --geometry
ca: L'argument %s no és vàlid per a --geometry

en: Invalid name for this folder
ca: El nom per a aquesta carpeta no és vàlid

en: Invalid name for this item
ca: El nom per a aquest element no és vàlid

en: Issuer:
ca: Emissor:

en: It uses the VNC, RDP and SPICE protocols, and can even be used to connect to SSH servers.
ca: Utilitza els protocols VNC, RDP i SPICE i es pot fer servir per connectar-se a servidors SSH.

en: Keep the screen aspect ratio when using scaling
ca: Mantén la relació d'aspecte de la pantalla quan s'utilitza l'escalat

en: Leave fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

en: Log In Anyway
ca: Entra igualment

en: Login dialog canceled
ca: S'ha cancel·lat el diàleg d'entrada

en: Low Color (8 bits)
ca: Color baix (8 bits)

en: Maximum number of history items in connect dialog
ca: Nombre màxim d'elements de l'historial en el diàleg de connexió

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
ca: S'està migrant el fitxer d'adreces d'interès al format nou. Aquesta operació només s'hauria d'executar una vegada.

en: Migration cancelled
ca: S'ha cancel·lat la migració

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: New fingerprint:
ca: Empremta nova:

en: No route to host
ca: No hi ha cap ruta a l'ordinador

en: None of the active plugins support this action. Activate some plugins and try again.
ca: Cap dels connectors actius és compatible amb aquesta acció. Activeu alguns connectors i torneu-ho a provar.

en: Note that all its subfolders and bookmarks will be removed as well.
ca: Tingueu en compte que també se suprimiran totes les subcarpetes i adreces d'interès.

en: Old fingerprint:
ca: Empremta vella:

en: On the port %d
ca: Al port %d

en: Open %s:%d
ca: Obre %s:%d

en: Open Vinagre in fullscreen mode
ca: Obre el Vinagre en pantalla completa

en: Open a .VNC file
ca: Obre un fitxer .VNC

en: Open a file recognized by Vinagre
ca: Obre un fitxer reconegut pel Vinagre

en: Open the Vinagre manual
ca: Obre el manual del Vinagre

en: Optional
ca: Opcional

en: Optional. If blank, your username will be used. Also, it can be supplied in the Host field above, in the form username@hostname.
ca: Opcional. Si es deixa en blanc s'utilitzarà el vostre nom d'usuari. També es pot proporcionar en el camp superior Ordinador, de la forma usuari@nomordinador.

en: Options
ca: Opcions

en: Parent Folder
ca: Carpeta pare

en: Password dialog canceled
ca: S'ha cancel·lat el diàleg de contrasenya

en: Permission denied
ca: S'ha denegat el permís

en: Please check your installation.
ca: Comproveu la instal·lació.

en: Quit the program
ca: Surt del programa

en: RDP Options
ca: Opcions RDP

en: Read only
ca: Només lectura

en: Remote Desktop (VNC) file
ca: Fitxer d'escriptori remot (VNC)

en: Remote Desktop Connection
ca: Connexió a un escriptori remot

en: Remote Desktop Viewer
ca: Visualitzador d'escriptoris remots

en: Remote desktop password for %s
ca: Contrasenya de l'escriptori remot de %s

en: Remove Folder?
ca: Voleu suprimir la carpeta?

en: Remove Item?
ca: Voleu suprimir l'element?

en: Requests an update of the screen
ca: Sol·licita una actualització de la pantalla

en: Resize the screen guest to best fit
ca: Redimensiona la pantalla del convidat per obtenir un ajust optimitzat

en: Reverse Connections
ca: Connexions inverses

en: Root Folder
ca: Carpeta arrel

en: SPICE Options
ca: Opcions SPICE

en: SSH Options
ca: Opcions SSH

en: S_caling
ca: Es_calat

en: Save Screenshot
ca: Desa la captura de pantalla

en: Scaling
ca: Escalat

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
ca: L'escalat no funciona en aquesta instal·lació.
    
    Llegiu el fitxer README (distribuït amb el Vinagre) per saber com habilitar aquesta funció.

en: Screenshot of %s at %s
ca: Captura de pantalla de %s a %s

en: Search for remote hosts on the network
ca: Cerqueu ordinadors remots a la xarxa

en: Secure shell password: %s
ca: Contrasenya segura del terminal: %s

en: Select a remote desktop protocol for this connection
ca: Seleccioneu un protocol d'escriptori remot per a aquesta connexió

en: Send Ctrl+Alt+Del to the remote desktop
ca: Envia Ctrl+Alt+Supr a l'escriptori remot

en: Send Ctrl-Alt-Del
ca: Envia Ctrl-Alt-Supr

en: Set height of the remote desktop
ca: Defineix l'alçada de l'escriptori remot

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
ca: Establiu a «false» (fals) per inhabilitar les dreceres del menú. Establiu a «true» (cert) per habilitar-les. Tingueu en compte que si estan habilitades, aquestes tecles sempre seran interceptades pel menú i no s'enviaran a l'ordinador remot.

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
ca: Establiu a «true» (cert) per mostrar sempre les pestanyes. Establiu a «false» (fals) per mostrar les pestanyes només quan hi hagi més d'una connexió activa.

en: Set to "true" to always start the program listening for reverse connections.
ca: Establiu a «true» (cert) per iniciar sempre el programa escoltant per a connexions inverses.

en: Set width of the remote desktop
ca: Defineix l'amplada de l'escriptori remot

en: Show VNC Options
ca: Mostra les opcions del VNC

en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

en: Show or hide the statusbar
ca: Mostra o amaga la barra d'estat

en: Show or hide the toolbar
ca: Mostra o amaga la barra d'eines

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
ca: Especifica el nombre màxim d'elements en l'entrada desplegable d'ordinadors.

en: Specify geometry of the main Vinagre window
ca: Especifica la geometria de la finestra principal del Vinagre

en: Spice Files
ca: Fitxers de l'SPICE

en: Store the login credential in GNOME Keyring
ca: Emmagatzema la credencial d'entrada a l'anell de claus del GNOME

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Supply an alternative port using colon
ca: Introduïu un port alternatiu utilitzant dos punts

en: Take a screenshot of the current remote desktop
ca: Fes una captura de pantalla de l'escriptori remot actual

en: The below certificate could not be verified.
    Do you trust the certificate?
ca: No s'ha pogut verificar el certificat de sota.
    Confieu en el certificat?

en: The file is not a Spice one: Missing the group "connection".
ca: El fitxer no és de l'SPICE: manca el grup «connection».

en: The file is not a Spice one: Missing the key "host".
ca: El fitxer no és de l'SPICE: manca la clau «host».

en: The file is not a VNC one: Missing the group "Connection".
ca: El fitxer no és del VNC: manca el grup «Connection».

en: The file is not a VNC one: Missing the key "Host".
ca: El fitxer no és del VNC: manca la clau «Host».

en: The file was not recognized by any of the plugins.
ca: Cap dels connectors ha reconegut el fitxer.

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
ca[0]: S'ha produït l'error següent:
ca[1]: S'han produït els errors següents:

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
ca[0]: No s'ha pogut obrir el fitxer següent:
ca[1]: No s'han pogut obrir els fitxers següents:

en: The identity of the remote host (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a host the first time.
    
    The identity sent by the remote host is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
ca: No es coneix la identitat de l'ordinador remot (%s).
    Això passa quan entreu per primer cop a un ordinador.
    
    La identitat enviada per l'ordinador remot és %s. Contacteu amb l'administrador del sistema per estar absolutament segur que es pot continuar.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ca: Ja s'utilitza el nom «%s» en aquest directori. Utilitzeu-ne un altre.

en: The program could not find any available TCP ports starting at 5500. Is there any other running program consuming all your TCP ports?
ca: El programa no ha pogut trobar cap port TCP disponible començant pel 5500. Hi ha algun altre programa que s'estigui executant i ocupi tots els ports TCP?

en: The protocol %s is not supported.
ca: El protocol %s no és compatible.

en: The remote host has changed its certificate.
    Do you trust the new certificate?
ca: El servidor remot ha canviat el seu certificat.
    Confieu en el certificat nou?

en: The service %s was already registered by another plugin.
ca: Un altre connector ja va registrar el servei %s.

en: There are no supported files
ca: No hi ha fitxers compatibles

en: This desktop is reachable through the following IP address(es):
ca: Aquest escriptori és accessible a través de les adreces IP següents:

en: This might not work on all VNC servers
ca: Pot ser que això no funcioni en tots els servidors VNC

en: Timed out when logging in
ca: S'ha superat el temps d'espera en entrar

en: Timed out when logging into SSH host
ca: S'ha superat el temps d'espera en entrar a l'ordinador SSH

en: True Color (24 bits)
ca: Color autèntic (24 bits)

en: Ultra Low Color (3 bits)
ca: Color ultra baix (3 bits)

en: Unable to find a free TCP port
ca: No s'ha pogut trobar un port TCP lliure

en: Unable to find a valid SSH program
ca: No s'ha pogut trobar un programa SSH vàlid

en: Unable to spawn ssh program
ca: No s'ha pogut engendrar el programa SSH

en: Unable to spawn ssh program: %s
ca: No s'ha pogut engendrar el programa SSH: %s

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown reason
ca: Raó desconeguda

en: Use Server Settings
ca: Utilitza els paràmetres del servidor

en: Use h_ost
ca: Utilitza l'_ordinador

en: VNC Files
ca: Fitxers del VNC

en: VNC Options
ca: Opcions del VNC

en: VNC Options:
ca: Opcions del VNC:

en: View the current remote desktop in fullscreen mode
ca: Visualitza l'escriptori remot actual en mode de pantalla completa

en: Vinagre disables keyboard shortcuts by default, so that any keyboard shortcuts are sent to the remote desktop.
    
    This message will appear only once.
ca: El Vinagre inhabilita les dreceres de teclat per defecte, de manera que qualsevol drecera de teclat s'envia a l'escriptori remot.
    
    Aquest missatge només apareixerà un cop.

en: Vinagre failed to open a UI file, with the error message:
ca: El Vinagre no ha pogut obrir un fitxer d'interfície d'usuari, amb el missatge d'error:

en: Vinagre is a remote desktop viewer for the GNOME desktop
ca: El Vinagre és un visualitzador d'escriptoris remots per a l'escriptori GNOME

en: Vinagre shows remote Windows, Mac OS X and Linux desktops.
ca: El Vinagre mostra escriptoris remots de Windows, de Mac OS X i de Linux.

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
ca: Quan es connecta a un ordinador, el client pot dir al servidor que mantingui els altres clients connectats o que abandoni les altres connexions. Establiu el valor a cert per compartir l'escriptori amb altres clients.

en: Whether we should leave other clients connected
ca: Si s'haurien de mantenir els altres clients connectats

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
ca: Si s'haurien de mostrar les pestanyes encara que només hi hagi una connexió activa

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
ca: Si s'haurien de mostrar els acceleradors del menú (dreceres de teclat)

en: Whether we should start the program listening for reverse connections
ca: Si s'hauria d'iniciar el programa escoltant per a connexions inverses

en: [server:port]
ca: [servidor:port]

en: _Add Bookmark
ca: _Afegeix una adreça d'interès

en: _Always Enabled
ca: _Sempre habilitat

en: _Authenticate
ca: _Autentica

en: _Bookmarks
ca: _Adreces d'interès

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Contents
ca: _Continguts

en: _Domain:
ca: _Domini:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Enable Reverse Connections
ca: _Habilita les connexions inverses

en: _Full screen
ca: Pantalla _completa

en: _Fullscreen
ca: Pantalla _completa

en: _Height:
ca: Al_çada:

en: _Help
ca: A_juda

en: _Host:
ca: _Ordinador:

en: _Keep Aspect Ratio
ca: _Mantén la relació d'aspecte

en: _Keep aspect ratio
ca: _Mantén la relació d'aspecte

en: _Keyboard shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Original size
ca: _Mida original

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Recent Connections
ca: Connexions _recents

en: _Refresh Screen
ca: _Refresca la pantalla

en: _Remember this credential
ca: _Recorda aquesta credencial

en: _Remote
ca: _Remota

en: _Resize guest
ca: _Redimensiona el convidat

en: _Reverse Connections…
ca: Connexions _inverses…

en: _Scaling
ca: E_scalat

en: _Send Ctrl-Alt-Del
ca: _Envia Ctrl-Alt-Supr

en: _Share clipboard
ca: _Comparteix el porta-retalls

en: _Statusbar
ca: Barra d'_estat

en: _Take Screenshot
ca: _Fes una captura de pantalla

en: _Toolbar
ca: _Barra d'eines

en: _Use JPEG Compression
ca: _Utilitza la compressió JPEG

en: _Username:
ca: _Nom d'usuari:

en: _View
ca: _Visualitza

en: _View only
ca: Només _visualitza

en: _Width:
ca: _Amplada:

en: as a SSH tunnel
ca: com a túnel SSH

en: filename
ca: nomdelfitxer

en: hostname or user@hostname
ca: nom de l'ordinador o usuari@nomordinador
