mate-applets 1.25.3 - en to crh translation catalogue (381 entries)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
crh: %d %s %d %s (%d%%) qala

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
crh: yükletilgence %1$d %2$s %3$d %4$s (%5$d%%)

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
crh: %s:
    Alına %s
    Yiberile %s

en: (mounted)
crh: (taqılğan)

en: (not mounted)
crh: (taqılmağan)

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
crh: Etiket olmaması için 0, yüzde için 1 ve kalan zaman için 2.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
crh: Bir 0 degeri uyğulamaçıqnıñ grafik tarzında kösterilecegi (sadece piks-haritası (pixmap)), 1 degeri uyğulamaçıqnıñ metin tarzında kösterilecegi (piks-haritasını köstermemek üzre) ve 2 degeri uyğulamaçıqnıñ em grafik em metin tarzında kösterilecegi manasına kelir.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
crh: MATE Çöp Kutusu, panelinizde durur. Burdan Çöp kutunuzun durumunu görebilir ya da sürükle bırak yöntemi ile öğeleri çöpe atabilirsiniz.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
crh: MATE paneli için bir takım pörtlek göz. Farenizi takip ederler.

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
crh: Yerli ava şartlarını izlemek içün bir panel uyğulamaçığı.

en: A set of eyeballs for your panel
crh: Paneliniz için bir çift göz

en: A system load indicator
crh: Sistem yükü belirteci

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
crh: İşlemci, bellek, takas alanı kullanımı ve ağ yoğunluğunun çizelgelerini gösterebilen bir sistem yükü izleyicisidir.

en: A_ddress:
crh: _Adres:

en: AccessX Status
crh: AccessX Durumı

en: AccessX Status Applet Factory
crh: AccessX Durum Uyğulamaçığı Fabrikası

en: Add Palette
crh: Palet Ekle

en: Add button
crh: Düğme ekle

en: Address Entry
crh: Adres Girişi

en: Appearance
crh: Körüniş

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
crh: Aygıtları bağlamak ve ayırmak için uygulayıcı.

en: Applet refresh rate in milliseconds
crh: Milisaniye cinsinden uygulamacık tazeleme hızı

en: Available palettes
crh: Kullanılabilir paletler

en: Background color for disk load graph
crh: Disk yükü grafiği için arkaplan rengi

en: Battery Charge Monitor
crh: Pil Doluluk İzleyicisi

en: Battery Charge Monitor Preferences
crh: Pil Doluluk İzleyici Tercihleri

en: Battery Monitor
crh: Pil İzleyicisi

en: Battery Notice
crh: Pil Uyarısı

en: Battery Status Utility
crh: Pil Durumu Aracı

en: Battery charged (%d%%)
crh: Pil yükletilgen (%d%%)

en: Battery fully re-charged
crh: Pil tamamen doldu

en: Battery power low
crh: Pil gücü zayıf

en: Battery status unknown
crh: Pil durumu bilinmiyor

en: Battstat Factory
crh: Battstat Fabrikası

en: Beaufort scale
crh: Beaufort ölçeği

en: Beep for warnings
crh: Uyarılarda biple

en: Beep when displaying a warning.
crh: Bir uyarı görüntülendiğinde biple.

en: Behavior
crh: Davranış

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
crh: Ög-belgilengen olaraq, yapışaq notlar icat etilgende ağımdaki tarih olarğa serleva olaraq berilir. Bu format qullanılır; strftime () tarafından ayırıştırılabilgen er şey keçerlidir.

en: CPU Frequency Monitor Preferences
crh: İşlemci Frekansı İzleyicisi Tercihleri

en: CPU Frequency Scaling Monitor
crh: İşlemci Frekansı Seviyesi İzleyicisi

en: CPU Load
crh: Işlemci Yükü

en: CPU frequency scaling unsupported
crh: İşlemci frekansı ölçümü desteklenmiyor

en: CPU graph background color
crh: İşlemci grafiği arkaplan rengi

en: CPU to Monitor
crh: İzlenecek İşlemci

en: C_ommand:
crh: Kom_ut:

en: Cach_ed
crh: Önb_ellekli

en: Can not launch the eyes applet.
crh: Gözler uygulamacığı başlatılamıyor.

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
crh: Öğeler çöpe taşınamıyor, önları direk silmek ister misiniz?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
crh: Bazı öğeler çöpe taşınamıyor, önları direk silmek ister misiniz?

en: Celsius
crh: Santigrat

en: Change CPU Frequency scaling
crh: İşlemci Frekans ölçeklemesini değiştir

en: Character Palette
crh: Karakter Paleti

en: Character Palette Preferences
crh: Karakter Paleti Tercihleri

en: Characters shown on applet startup
crh: Uygulamacık başlangıcında gösterilecek karakterler

en: Charpicker Applet Factory
crh: Harf Seçici Uygulamacığı Üreticisi

en: Choose a base color to use for all sticky notes
crh: Tüm yapışkan notlar için kullanılacak temel rengi seçin

en: Choose a color for the note
crh: Not için bir renk seçin

en: Choose a font for the note
crh: Not için bir yazıtipi seçin

en: Choose a font to use for all sticky notes
crh: Tüm yapışkan notlarda kullanılacak yazıtipini seçin

en: Choose if notes are visible on all workspaces
crh: Notların tüm çalışma alanlarında görüntülenip görüntülenmemesini seçin

en: Choose if the default style is forced on all notes
crh: Tüm notlara öntanımlı biçemin uygulanıp uygulanmamasını seçin

en: City:
crh: Şeer:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
crh: Şehir: %s
    Gökyüzü: %s
    Sıcaklık: %s

en: Click to Enter Weather.com
crh: Weather.com'a Girmek için Tıkla

en: Click to add a new palette
crh: Yeni bir palet eklemek için tıklayın

en: Click to delete the selected palette
crh: Seçilen paleti silmek için tıklayın

en: Click to edit the selected palette
crh: Seçili paleti düzenlemek için tıklayın

en: Colors
crh: Renkler

en: Command
crh: Komut

en: Conditions:
crh: Şartlar:

en: Could not open help document
crh: Yardım dosyası açılamadı

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
crh: Masaüstünüzde yapışkan notları oluşturun, görüntüleyin ve yönetin

en: Current Conditions
crh: Ağımdaki Şartlar

en: Date format of note's title
crh: Notun başlığının tarih biçimi

en: Default Note Properties
crh: Ög-belgilengen Not Hasiyetleri

en: Default color for font
crh: Yazıtipi için öntanımlı renk

en: Default color for new notes
crh: Yeni notlar için öntanımlı renk

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
crh: Yeni yapışkan notlar için öntanımlı renk. Bu html onaltılı belirtimde olmalıdır, örneğin "#30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
crh: Yeni yapışkan notlar için öntanımlı yazıtipi rengi. Bu html onaltılı belirtimde olmalıdır, örneğin "#000000".

en: Default font for new notes
crh: Yeni notlar için öntanımlı yazıtipi

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
crh: Yeni yapışkan notlar için öntanımlı yazıtipi. Bu Pango Yazıtipi İsmi olmalıdır, örneğin "Sans Italic 10".

en: Default height for new notes
crh: Yeni notlar için öntanımlı yükseklik

en: Default height for new sticky notes in pixels.
crh: Yeni notlar için piksel cinsinden öntanımlı yükseklik.

en: Default width for new notes
crh: Yeni notlar için öntanımlı genişlik

en: Default width for new sticky notes in pixels.
crh: Yeni notlar için piksel cinsinden öntanımlı yükseklik.

en: Delete Immediately?
crh: Hemen Silinsin mi?

en: Delete all sticky notes?
crh: Episi yapışaq notlar silinsinmi?

en: Delete button
crh: Silme düğmesi

en: Delete this sticky note?
crh: Bu yapışaq not silinsinmi?

en: Details
crh: Tafsilât

en: Dew point:
crh: Çıq noqtası:

en: Directory in which the theme is located
crh: Temanın bulunduğu dizin

en: Disk Load
crh: Disk Yükü

en: Disk Mounter
crh: Disk Taqıcı

en: Display
crh: Gösterim

en: Display Settings
crh: Kösterim Ayarları

en: Displays current state of keyboard accessibility features
crh: Klavye irişilebilirligi hususiyetleriniñ cari durumını kösterir

en: Drive Mount Applet Factory
crh: Sürücü Bağlama Uygulamacığı Üreticisi

en: Edit Palette
crh: Palet Düzenle

en: Edit button
crh: Düzenleme düğmesi

en: Empty all of the items from the trash?
crh: Çöpteki bütün öğeleri boşaltmak istediğinize emin misiniz?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
crh: Boş notlar er zaman teyitsiz silinir.

en: Emptying the Trash
crh: Çöp Boşatıla

en: Enable CPU load graph
crh: İşlemci yük grafiğini etkinleştir

en: Enable _radar map
crh: _Radar haritasını etkinleştir

en: Enable disk load graph
crh: Disk yük grafiğini etkinleştir

en: Enable load average graph
crh: Yük ortalaması grafiğini etkinleştir

en: Enable memory load graph
crh: Bellek yük grafiğini etkinleştir

en: Enable network load graph
crh: Ağ yük grafiğini etkinleştir

en: Enable swap load graph
crh: Takas yük grafiğini etkinleştir

en: Enter the URL
crh: URL'yi girin

en: Error while spawning caja:
    %s
crh: Caja başlatılırken hata:
    %s

en: Error: %s
crh: Hata: %s

en: Eyes
crh: Gözler

en: F_ree
crh: B_oş

en: Factory for creating the weather applet.
crh: Ava durumı uyğulamaçığını icat içün fabrika.

en: Factory for drive mount applet
crh: Sürücü bağlama uygulamacığı için üretici

en: Fahrenheit
crh: Fahrenhayt

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
crh: Konumlar XML veritabanı yüklenirken hata oluştur. Lütfen bunu hata olarak bildirin.

en: Feels like:
crh: Şöyle is etile:

en: Find _Next
crh: _Sonrakini Bul

en: Font C_olor:
crh: Yazıtipi _Rengi:

en: Font Co_lor:
crh: Yazıtipi R_engi:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
crh: Ufqiy paneller içün, grafiklerniñ piksel cınsından kenişligi. Vertikal paneller içün, grafiklerniñ yüksekligidir.

en: Force _default color and font on notes
crh: Notlarda _öntanımlı renk ve yazıtipini kullan

en: Forecast
crh: Tahmin

en: Forecast Report
crh: Tahmin Maruzası

en: Forecast not currently available for this location.
crh: Al-azırda bu qonum içün tahmin faydalanışlı degil.

en: Frequency Scaling Unsupported
crh: Frekans Ölçümü Desteklenmiyor

en: From:
crh: Kimden:

en: Full Battery Notification
crh: Tam Pil Uyarısı

en: General
crh: Umumiy

en: Go to Trash
crh: Çöp Qutusına Bar

en: Graph color for buffer memory
crh: Tampon bellek için grafik rengi

en: Graph color for cached memory
crh: Önbellek için grafik rengi

en: Graph color for disk read
crh: Disk okuma grafiği rengi

en: Graph color for disk write
crh: Disk yazma grafiği rengi

en: Graph color for input network activity
crh: Kirdi şebeke faaliyeti içün grafik tüsü

en: Graph color for iowait related CPU activity
crh: Öncelikle ilgili işlemci aktivitesi için grafik rengi

en: Graph color for load average
crh: Yük ortalaması için grafik rengi

en: Graph color for loopback network usage
crh: Keri-ilik şebeke faaliyeti içün grafik tüsü

en: Graph color for nice-related CPU activity
crh: Öncelikle ilgili işlemci aktivitesi için grafik rengi

en: Graph color for output network activity
crh: Çıqtı şebeke faaliyeti içün grafik tüsü

en: Graph color for shared memory
crh: Paylaşılan bellek için grafik rengi

en: Graph color for system-related CPU activity
crh: Sistemle ilgili işlemci aktivitesi grafik rengi

en: Graph color for user-related CPU activity
crh: Kullanıcıyla ilgili işlemci aktivitesi için grafik rengi

en: Graph color for user-related memory usage
crh: Kullanıcıyla ilgili bellek kullanımı için grafik rengi

en: Graph color for user-related swap usage
crh: Kullanıcıyla ilgili takas kullanımı için grafik rengiKul

en: Graph size
crh: Grafik boyutu

en: Graphic
crh: Grafik

en: Graphic and Text
crh: Grafik ve Metin

en: H_eight:
crh: _Yükseklik:

en: Harddisk
crh: _Qattı disk

en: Help
crh: Yardım

en: Hi_de Notes
crh: Notları _Gizle

en: I_dle
crh: B_eklemede

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
crh: Eğer bu seçenek kapalıysa, tüm yapışkan notlar için öntanımlı renk olarak özel bir renk kullanılabilir.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
crh: Eğer bu seçenek kapalıysa, tüm yapışkan notlar için öntanımlı yazıtipi olarak özel bir yazıtipi kullanılabilir.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
crh: Eğer bu seçenek etkinse, bazı notlar için atanan özel renk ve yazıtipleri yok sayılacak.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
crh: Eğer Çöpü boşaltmayı seçerseniz, çöpteki bütün öğeler tamamen kaybolacaktır. Bunları ayrı ayrı da silebilirsiniz.

en: Insert "%s"
crh: Ekle "%s"

en: Insert characters
crh: Karakterler ekle

en: Insert special character
crh: Özel karakterler ekle

en: Keyboard Accessibility Status
crh: Klavye İrişilebilirligi Durumı

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
crh: Klavye İrişilebilirligi Durumı Uyğulamaçığı Fabrikası

en: Last update:
crh: Soñki yañartma:

en: List of available palettes
crh: Kullanılabilir paletlerin listesi

en: List of strings containing the available palettes.
crh: Kullanılabilir paletleri içeren dizgilerin listesi.

en: Load
crh: Yük

en: Load Average
crh: Ortalama Yük

en: Load graph background color
crh: Grafik arkaplan rengini yükle

en: Location
crh: Konum

en: Location view
crh: Konum görünümü

en: Lock/Unlock note
crh: Notu kilitle/serbest bırak

en: Low Battery Notification
crh: Düşük Pil Uyarısı

en: MATE Weather
crh: MATE Ava Durumı

en: Memory
crh: Bellek

en: Memory Load
crh: Bellek Yükü

en: Memory graph background color
crh: Bellek grafiği arkaplan rengi

en: Minutes Remaining
crh: Dakika Kaldığında

en: Modify a palette by adding or removing characters
crh: Karakterler ekleyerek ya da çıkartarak paleti düzenleyin

en: Monitor Settings
crh: Ekran Ayarları

en: Monitor a laptop's remaining power
crh: Bir tizüstüniñ qalğan quvetini közet

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
crh: İşlemci Frekans Seviyesi İzleyicisi

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
crh: Cari ava şartlarını ve tahminlerini izle

en: Monitored Resources
crh: İzlenen Özkaynaklar

en: Mount local disks and devices
crh: Yerel diskleri ve aygıtları bağla

en: N/A
crh: Yok

en: N_ice
crh: Ö_ncelik

en: Net Load
crh: Ağ Yükü

en: Network
crh: Ağ

en: Network graph background color
crh: Ağ grafiği arkaplan rengi

en: No Items in Trash
crh: Çöpte İç Unsur Yoq

en: No battery present
crh: Pil mevcut değil

en: Note C_olor:
crh: Not _Rengi:

en: Note _Color:
crh: Not R_engi:

en: Notifications
crh: Bildirimler

en: Notify user when the battery is full.
crh: Pil tam dolduğunda kullanıcıyı uyar.

en: Notify user when the battery is low.
crh: Pil az kaldığında kullanıcıyı uyar.

en: Options
crh: İhtiyariyat

en: Palette entry
crh: Palet girişi

en: Palettes list
crh: Palet listesi

en: Percent
crh: Yüzdesinde

en: Pick a color for the sticky note
crh: Yapışkan not için bir renk seçin

en: Pick a default sticky note color
crh: Öntanımlı yapışkan not rengini seçin

en: Pick a default sticky note font
crh: Öntanımlı yapışkan not yazıtipini seçin

en: Pick a font for the sticky note
crh: Yapışkan not için yazıtipini seçin

en: Pressure:
crh: Basım:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
crh: İşlemci Frekansı ölçeklemesini değiştirmek için yetkiler gerekli.

en: Processor
crh: İşlemci

en: Properties
crh: Hasiyetler

en: Radar Map
crh: Radar Haritası

en: Red value level
crh: Kırmızı değer uyarısı

en: Relative humidity:
crh: Nisbiy nemlilik:

en: Removing item %s of %s
crh: Unsur %s / %s çetletile

en: Removing: %s
crh: Çetleştirile: %s

en: Resize note
crh: Notu yeniden boyutlandırın

en: S_wap Space
crh: _Takas Alanı

en: S_ystem
crh: _Sistem

en: See the ForeCast Details
crh: Tahmin Tafsilâtını Kör

en: Select Location from the list
crh: Listeden Konum seçin

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
crh: İzlenecek işlemciyi belirle. Tek işlemcili bir sistemde değiştirmenize gerek yoktur.

en: Sh_ared
crh: _Paylaşımda

en: Show CPU frequency as _frequency
crh: İşlemci frekansını _frekans olarak göster

en: Show CPU frequency as _percentage
crh: İşlemci frekansını _yüzde olarak göster

en: Show _percentage remaining
crh: Kalan _yüzdeyi göster

en: Show _time remaining
crh: Kalan _zamanı göster

en: Show frequency _units
crh: Frekans _birimlerini göster

en: Show sticky notes
crh: Yapışkan notları göster

en: Show the time/percent label
crh: Zaman/yüzde etiketi göster

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
crh: İrişilebilirlik hususiyetleri qullanılğanda klavye durumını kösterir.

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
crh: AccessX özelliklerinin durumunu sürgülü (latched) düzenleyiciler olarak gösterir

en: Shows the status of keyboard accessibility features
crh: Klavye irişilebilirligi hususiyetleriniñ durumını kösterir

en: Sky:
crh: Kök:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
crh: Yapışkan notların kilitli (düzenlenemez) olup olmadığını belirtir.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
crh: Yapışkan notların masaüstü üzerindeki tüm çalışma alanlarında görülebilir olup olmadığını belirtir.

en: Specify a title for the note
crh: Not için bir başlık belirleyin

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
crh: Yeni notlar için öntanımlı boy (piksel cinsinden) belirleyin

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
crh: Yeni notlar için öntanımlı genişlik (piksel cinsinden) belirleyin

en: Spinbutton for updating
crh: Güncelleme için çevirme düğmesi

en: Sticky Note
crh: Yapışkan Not

en: Sticky Note Properties
crh: Yapışkan Not Özellikleri

en: Sticky Notes
crh: Yapışkan Notlar

en: Sticky Notes Applet Factory
crh: Yapışkan Notlar Uygulamacık Üreticisi

en: Sticky Notes Preferences
crh: Yapışkan Notlar Tercihleri

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
crh: MATE Masaüstü Ortamı için Yapışkan Notlar

en: Sticky notes' locked state
crh: Yapışkan notların kilitlilik durumu

en: Sticky notes' workspace stickyness
crh: Yapışkan notların çalışma alanı yapışkanlığı

en: Sunrise:
crh: Küneş Doğumı:

en: Sunset:
crh: Küneş Batımı:

en: Swap Load
crh: Takas Yükü

en: Swap Space
crh: Takas Alanı

en: Swap graph background color
crh: Takas grafiği arkaplan rengi

en: System Monitor
crh: Sistem İzleyici

en: System Monitor Preferences
crh: Sistem İzleyicisi Tercihleri

en: System is running on AC power
crh: Sistem Almaşıq Aqım (AA; AC) quveti ile çapa

en: System is running on battery power
crh: Sistem pil quveti ile çapa

en: Temperature:
crh: Sıcaqlıq:

en: Text
crh: Metin

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
crh: Pilin kırmızı gösterilmesi için en düşük seviye. Ayrıca piluyarısının gösterileceği seviyedir.

en: The desktop description file to execute as the system monitor
crh: Sistem izleyici olarak çalıştırılacak masaüstü tanım dosyası

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
crh: Gözler fare imlecinin yönüne bakar

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
crh: Uygulamacık en son kullanıldığında kullanıcının seçtiği dizgi. Bu dizgi kullanıcı uygulamacığı başlattığı zaman gösterilecek.

en: The system load average is %0.02f
crh: Sistem yük ortalaması %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
crh: Gösterilecek metnin türü (eğer metin etkin ise).

en: Themes
crh: Temalar

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
crh: Tema yüklenmeye çalışılırken önemli bir hata oluştu.

en: There was an error displaying help: %s
crh: Yardım gösterilirken bir hata oluştu: %s

en: There was an error executing '%s': %s
crh: '%s' çalıştırılırken hata oluştu: %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
crh: Yardım körüntileyici açılğanda bir hata bar edi: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
crh: Klavye tercihleri dialogı açılğanda bir hata bar edi: %s

en: This cannot be undone.
crh: Bu keri yapılalmaz.

en: This note is locked.
crh: Bu not kilitlendi.

en: This note is unlocked.
crh: Bu notun kilidi açıldı.

en: This utility shows the current CPU Frequency
crh: Bu yardımcı, şu anki işlemci frekansını gösterir

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
crh: Bu yardımcı şu anki işlemci frekans seviyesini gösterir.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
crh: Bu araç dizüstü bilgisayarınızın pil durumunu gösterir.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
crh: İş kaybına uğramamak için:
     • dizüstü bilgisayarınızı harici bir güç kaynağına takın, ya da
     • açık belgeleri kaydedin ve dizüstü bilgisayarınızı kapatın.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
crh: İş kaybına uğramamak için:
     • güç saklamak için dizüstü bilgisayarınızı askıya alın,
     • dizüstü bilgisayarınızı harici bir güç kaynağına takın, ya da
     • açık belgeleri kaydedin ve dizüstü bilgisayarınızı kapatın.

en: Trash
crh: Çöp

en: Trash Applet
crh: Çöp Uyğulamaçığı

en: Un_mount %s
crh: %s _Ayır

en: Unknown error
crh: Bilinmegen hata

en: Unknown time (%d%%) remaining
crh: Bilinmegen zaman (%d%%) qala

en: Unknown time (%d%%) until charged
crh: Yükletilgen olğance bilinmegen zaman (%d%%)

en: Update
crh: Yañart

en: Update spin button
crh: Çevirme düğmelerini güncelle

en: Updating...
crh: Yañartıla...

en: Use _custom address for radar map
crh: Radar haritası için _özel adres kullan

en: Use co_lor from the system theme
crh: Sistem temasından _renk kullan

en: Use default co_lor
crh: Öntanımlı _rengi kullan

en: Use default fo_nt
crh: Ö_ntanımlı yazıtipini kullan

en: Use fo_nt from the system theme
crh: Sistem temasından _yazıtipi kullan

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
crh: red_value içinde tanımlanmış değeri uyarı penceresini çıkarmak için kalan yüzde yerine kalan süre olarak kullan.

en: Visibility:
crh: Körünirlik:

en: Visit Weather.com
crh: Weatcher.com'u ziyaret et

en: Warn on low time rather than low percentage
crh: Düşük yüzde yerine düşük zaman için uyar

en: Weather Forecast
crh: Ava Tahmini

en: Weather Preferences
crh: Ava Durumı Tercihleri

en: Weather Report
crh: Ava Maruzası

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
crh: Notları silerken onay sorulup sorulmaması

en: Whether to force the default color and font on all notes
crh: Bütün notlarda öntanımlı renk ve yazıtiplerini kullan

en: Whether to use the default system color
crh: Öntanımlı sistem renginin kullanılması

en: Whether to use the default system font
crh: Öntanımlı sistem yazıtipinin kullanılması

en: Wind:
crh: Rüzgâr:

en: XKB Extension is not enabled
crh: XKB Uzantısı qabilleştirilgen degil

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
crh: Toplam pilinizin %%%d kapasitesi kalmış.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
crh: Maşnañıznıñ sıqlığını deñiştiralmaycaqsıñız.  Maşnañız yañlış ayarlanğan olabilir ya da işlemci sıqlığı miqyaslaması içün donanım destegine saip olmaybilir.

en: Your battery is now fully recharged
crh: Piliniz artık tam olarak doldu

en: Your battery is running low
crh: Piliniz çok azaldı

en: _About
crh: _Aqqında

en: _Appearance:
crh: _Körüniş:

en: _Automatically update every:
crh: Bu aralıklarla _otomatik güncelle:

en: _Average
crh: Ortalam_a

en: _Background
crh: _Arqa-zemin

en: _Buffers
crh: _Tamponlar

en: _Cancel
crh: _Vazgeç

en: _Close
crh: _Qapat

en: _Delete
crh: _Sil

en: _Delete All
crh: _Episini Sil

en: _Delete Notes
crh: _Notları Sil

en: _Details
crh: _Ayrıntılar

en: _Edit
crh: _Tarir

en: _Eject %s
crh: %s _Çıqart

en: _Empty Trash
crh: Çöpni _Boşat

en: _Find:
crh: _Tap:

en: _Font:
crh: _Yazıtipi:

en: _Free
crh: _Boş

en: _Harddisk
crh: _Sabit Disk

en: _Help
crh: _Yardım

en: _In
crh: _İçeri

en: _Keyboard Accessibility Preferences
crh: Klavye _İrişilebilirligi Tercihleri

en: _Load
crh: _Yük

en: _Local
crh: _Yerli

en: _Lock Notes
crh: N_otları Kilitle

en: _Memory
crh: _Hafiza

en: _Monitored CPU:
crh: İzlenen iş_lemci:

en: _Mount %s
crh: %s _Taq

en: _Name:
crh: _İsim:

en: _Network
crh: _Şebeke

en: _New Note
crh: _Yeni Not

en: _Notify when battery is fully recharged
crh: Pil _tam olarak dolduğunda uyar

en: _Open %s
crh: %s _Aç

en: _Open System Monitor
crh: Sistem İzleyici'yi _Aç

en: _Open Trash
crh: Çöpni _Aç

en: _Out
crh: _Tışarı

en: _Palette:
crh: _Palet:

en: _Palettes:
crh: _Paletler:

en: _Play CD
crh: _CD Oynat

en: _Play DVD
crh: _DVD Oynat

en: _Preferences
crh: _Tercihler

en: _Pressure unit:
crh: _Basınç birimi:

en: _Processor
crh: İş_lemci

en: _Put notes on all workspaces
crh: Notu tüm ç_alışma alanlarına koy

en: _Read
crh: _Okuma

en: _Select a location:
crh: _Konum seç:

en: _Select a theme:
crh: _Bir tema seçin:

en: _Show time/percentage:
crh: _Kalan zamanı/yüzdeyi göster:

en: _Temperature unit:
crh: _Sıcaklık Birimi:

en: _Title:
crh: Ü_nvan:

en: _Update
crh: _Yañart

en: _Used
crh: _Qullanıla

en: _User
crh: _Qullanıcı

en: _Visibility unit:
crh: _Görüş Alanı Birimi:

en: _Visit Weather.com
crh: Weatcher.com'a _Gir

en: _Warn when battery charge drops to:
crh: Pil doluluğu _uyarılma yüzdesi:

en: _Width:
crh: _Genişlik:

en: _Wind speed unit:
crh: _Rüzgar Hızı Birimi:

en: _Write
crh: _Yazma

en: insert special character %s
crh: %s özel karakterini ekle

en: km/h
crh: km/st

en: knots
crh: knot

en: meters
crh: metre

en: miles
crh: mil

en: milliseconds
crh: milisaniye

en: minutes
crh: daqqa

en: mph
crh: mi/st

en: none
crh: yoq

en: pixels
crh: piksel

en: unknown
crh: bilinmey
