mate-panel 1.26.0 - en to crh translation catalogue (507 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
crh: "%s" beklenilmegende terk etti

en: %A %B %d (%%s)
crh: %A, %d %B (%%s)

en: %A, %B %d %Y
crh: %A, %d %B %Y

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
crh: %s ne olsa olsun iç bir qullanımğa yaramaz. Sadece disk fezasını ve derleme zamanını alır, ve yüklengen olsa qıymetli panel fezasını ve hafizanı alır. Eger onı qullanğan birev tapılsa, birden bir ruhiye teşkerüvine yiberilmesi lâzim.

en: %s the Fish
crh: %s el-Balıq

en: %s the Fish Says:
crh: %s el-Balıq Dey ki:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
crh: %s el-Balıq, zemaneviy bir kâhin

en: %s the Fish, the fortune teller
crh: %s el-Balıq, el-falcı

en: %s, feels like %s
crh: %s, %s kibi sezilir

en: (empty)
crh: (boş)

en: (with minor help from George)
crh: (George'nıñ naciz yardımı ile)

en: - Edit .desktop files
crh: - .desktop dosyelerini tarir et

en: <i>(optional)</i>
crh: <i>(ihtiyariy)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
crh: <small><i>Bir şeer, bölge yaki memleket ismini kirsetiñiz ve ondan soñ peydadan bir eşleşmeni saylañız.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
crh: <small>Tonuq</small>

en: <small>Set...</small>
crh: <small>Tesbit et...</small>

en: <small>Set</small>
crh: <small>Tesbit et</small>

en: <small>Transparent</small>
crh: <small>Şeffaf</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
crh: Adsız bir balıq, çok meraqsız bir balıqtır. Balığıñıznı isimlendirerek onı ayatqa ketiriñiz.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
crh: Panelniñ ihmal etecegi uyğulamaçıq IID'leriniñ (arayüz kimlikleriniñ) cedveli. Bu sayede, belli uyğulamaçıqlarnıñ menü içinde kösterilüvini yaki yüklenüvini ğayrı-qabilleştirebilirsiñiz. Meselâ, mini-buyurıcı uyğulamaçığını ğayrı-qabilleştirmek içün bu cedvelge 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' ekleñiz. Bunıñ tesirge kirüvi içün panel kene başlatılmalıdır.

en: A list of locations to display in the calendar window.
crh: Taqvim penceresinde kösterilecek qonumlarnıñ cedveli.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
crh: Panel kimlikleriniñ cedveli. Er kimlik ferdiy bir üst-seviye panelni kimliklendirir. Bu panellerniñ er biri içün tesbitler /apps/panel/toplevels/$(kimlik) qonumında mağazlanır.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
crh: Panel nesnesi kimlikleriniñ cedveli. Er kimlik ferdiy bir panel nesnesini kimliklendirir (meselâ, bir fırlatıcı, amel dögmesi yaki menü dögmesi/çubuğı). Bu nesnelerniñ er biriniñ tesbitleri /apps/panel/toplevels/$(kimlik) qonumında mağazlanır.

en: A pop out drawer to store other items in
crh: İçinde başqa unsurlarnı mağazlamaq içün bir çekmece

en: A separator to organize the panel items
crh: Panel unsurlarını tertiplemek içün bir ayırğıç

en: A_bout Panels
crh: Paneller _Aqqında

en: About the MATE Panel
crh: MATE Paneli Aqqında

en: Access documents, folders and network places
crh: Vesiqalarğa, cilbentlerge ve şebeke yerlerine irişim

en: Action button type
crh: Amel dögmesi türü

en: Ad_just Date & Time
crh: Tarih ve Vaqıtnı Tadil _Et

en: Add this as _drawer to panel
crh: Bunı _çekmece olaraq panelge ekle

en: Add this as _menu to panel
crh: Bunı _menü olaraq panelge ekle

en: Add this launcher to _desktop
crh: Bu fırlatıcını _masaüstüne ekle

en: Add this launcher to _panel
crh: Bu fırlatıcını _panelge ekle

en: Add to Drawer
crh: Çekmecege Ekle

en: Add to Panel
crh: Panelge Ekle

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
crh: "%s" açılmağa talpınılğanda bilinmegen bir hata asıl oldı.

en: Animation
crh: Canlandırma

en: Animation speed
crh: Canlandırma tezligi

en: Applet IIDs to disable from loading
crh: Yüklenüvi ğayrı qabilleştirilecek uyğulamaçıq IID'leri (arayüz kimlikleri)

en: Application
crh: Uyğulama

en: Application Launcher...
crh: Uyğulama Fırlatıcı...

en: Application does not accept documents on command line
crh: Uyğulama emir satrında vesiqalarnı qabul etmey

en: Application in Terminal
crh: Terminalda Uyğulama

en: Applications
crh: Uyğulamalar

en: Arro_ws on hide buttons
crh: Gizleme dögmelerinde _oqlar

en: Autoclose drawer
crh: Çekmeceni avto-qapat

en: Automatically hide panel into corner
crh: Panelni öz-özünden köşege gizle

en: Background
crh: Arkaplan

en: Background _image:
crh: _Arqa-zemin sureti:

en: Background color
crh: Arqazemin tüsü

en: Background color opacity
crh: Arqa-zemin tüsü tonuqlığı

en: Background image
crh: Arqa-zemin sureti

en: Background type
crh: Arqa-zemin türü

en: Bookmarks
crh: Yer-imleri

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
crh: Bu bilgisayardan irişilebilgen episi yerli ve uzaqtaki disklerde ve cilbentlerde keziniñiz

en: Browse and run installed applications
crh: Qurulğan uyğulamlarnı kezin ve olarnı çaptır

en: Browse bookmarked and local network locations
crh: Yer-imli ve yerli şebeke qonumlarını kezin

en: C_lear
crh: _Temizle

en: Calendar
crh: Taqvim

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
crh: Bir 'Tür=İlişim' masaüstü kirildisine vesiqa URI'leri keçirilamaz

en: Cannot delete this panel
crh: Bu panel silinalmay

en: Cannot find an empty spot
crh: Boş bir benek tapılalmay

en: Center panel on x-axis
crh: Panelni x-mihveri üzerinde merkezle

en: Center panel on y-axis
crh: Panelni y-mihveri üzerinde merkezle

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
crh: Masaüstü körünimini ve davranışını deñiştir, yardım al ya da tışarı imzalan

en: Choose Location
crh: Qonumnı Sayla

en: Choose a file to append to the command...
crh: Buyruqnıñ soñuna eklenecek bir dosye saylañız...

en: Choose a file...
crh: Bir dosye sayla...

en: Choose an application...
crh: Bir uyğulama sayla...

en: Choose an icon
crh: Bir işaretçik sayla

en: City Name
crh: Şehеr İsmi

en: City Time Zone
crh: Şeer Saat Tilimi

en: Clear Recent Documents
crh: Demi Qullanılğan Vesiqalarnı Temizle

en: Clear Recent Documents...
crh: Deminki Vesiqalarnı Temizle...

en: Clear all items from the recent documents list
crh: Demi qullanılğan vesiqalar cedvelindeki episi unsurlarnı temizle

en: Clear the Recent Documents list?
crh: Demi Qullanılğan Vesiqalar cedveli temizlensinmi?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
crh: Pencerelerniñ episini gizlep masaüstüni köstermek içün mında çertiñiz.

en: Click here to restore hidden windows.
crh: Gizlengen pencerelerni keri tiklemek içün mında çertiñiz.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
crh: Uyğulamanı terk etmege cebir etmek içün bir pencerege çertiñiz. Vazgeçmek içün <ESC> basıñız.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
crh: İsmi buyruq satrınıñ soñuna eklenecek bir dosye içün kezinmek üzre bu dögmege çertiñiz.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
crh: Saylanğan uyğulamanı yaki buyruq kirişi alanındaki buyruqnı çaptırmaq içün bu dögmege çertiñiz.

en: Click to hide month calendar
crh: Ay taqvimini gizlemek içün çertiñiz

en: Click to view month calendar
crh: Ay taqvimini körmek içün çertiñiz

en: Clock
crh: Saat

en: Clock Format
crh: Saat Formatı

en: Clock Preferences
crh: Saat Tercihleri

en: Co_lor:
crh: _Tüs:

en: Co_mmand to run when clicked:
crh: _Çertilgeninde çaptırılacaq olğan emir:

en: Co_mment:
crh: _Şerh:

en: Comm_and:
crh: _Emir:

en: Command icon
crh: Buyruq işaretçigi

en: Command to execute on click
crh: Çertme üzerine ifa etilecek buyruq

en: Complete panel lockdown
crh: Tam panel kilitlemesi

en: Computer
crh: Bilgisayar

en: Computer Clock
crh: Bilgisayar Saatı

en: Confirm panel removal
crh: Panelni çetleştirüvni tasdiqla

en: Connect to Server...
crh: Sunucığa Bağlan...

en: Connect to a remote computer or shared disk
crh: Uzaqtaki bilgisayarğa ya da üleşilgen diskke bağlan

en: Copy _Date
crh: _Tarihnı Kopiyala

en: Copy _Time
crh: _Vaqıtnı Kopiyala

en: Copy a launcher from the applications menu
crh: Bir fırlatıcını uyğulamalar menüsinden kopiyala

en: Could not connect to server
crh: Sunucığa bağlanılamadı

en: Could not convert '%s' from UTF-8
crh: '%s', UTF-8'den çevirilamadı

en: Could not display help document
crh: Yardım vesiqası kösterilamadı

en: Could not display help document '%s'
crh: Yardım vesiqası '%s' kösterilamadı

en: Could not execute '%s'
crh: '%s' ifa etilamadı

en: Could not launch '%s'
crh: '%s' fırlatılamadı

en: Could not launch application
crh: Uyğulama fırlatılamadı

en: Could not open location '%s'
crh: '%s' qonumı açılamadı

en: Could not open recently used document "%s"
crh: Demi qullanılğan vesiqa "%s" açılamadı

en: Could not run command '%s'
crh: '%s' buyruğı çaptırılamadı

en: Could not save directory properties
crh: Cilbent hasiyetleri saqlanamadı

en: Could not save launcher
crh: Fırlatıcı saqlanamadı

en: Could not show this URL
crh: Bu URL kösterilamadı

en: Could not use dropped item
crh: Tüşürilgen unsur qullanılamadı

en: Create Launcher
crh: Fırlatıcı İcat Et

en: Create a new launcher
crh: Yañı bir fırlatıcını icat et

en: Create new file in the given directory
crh: Berilgen cilbentte yañı dosye icat et

en: Current Time:
crh: Ağımdaki Vaqıt:

en: Custom Application Launcher
crh: Şahsiyleştirilgen Uyğulama Fırlatıcı

en: Custom format of the clock
crh: Saatnıñ şahsiyleştirilgen formatı

en: D_on't Delete
crh: Sil_me

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
crh: Pencere cedvelinde aynı uyğulamadan pencerelerniñ ne zaman zümrelendirilecegine qarar berir. Caiz qıymetler: "never" (asla), "auto" (avtomatik) ve "always" (er zaman).

en: Delete this drawer?
crh: Bu çekmece silinsinmi?

en: Delete this panel?
crh: Bu panel silinsinmi?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
crh: Masaüstü

en: Directory Properties
crh: Cilbent Hasiyetleri

en: Disable Force Quit
crh: Çıqışnı Cebir Etüv Ğayrı Qabilleştirilsin

en: Disable connection to session manager
crh: Oturım idarecisine bağlantını ğayrı qabilleştir

en: Display
crh: Gösterim

en: Display all workspaces
crh: Episi çalışma-fezalarını köster

en: Display workspace names
crh: Çalışma-fezası isimlerini köster

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
crh: Bu uyğulamaçıqnı ayarlamañızdan silmege isteysiñizmi?

en: Drawer
crh: Çekmece

en: Drawer Properties
crh: Çekmece Hasiyetleri

en: E_xpand
crh: _Cayıldır

en: East
crh: Şarq

en: Edit
crh: Tarir Et

en: Edit Location
crh: Qonumnı Tarir Et

en: Enable animations
crh: Canlandırmalarnı qabilleştir

en: Enable arrows on hide buttons
crh: Gizleme dögmelerindeki oqlarnı qabilleştir

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
crh: "Uyğulama Çaptır" dialogında avto-tamamlamanı qabilleştir

en: Enable hide buttons
crh: Gizleme dögmelerini qabilleştir

en: Enable program list in "Run Application" dialog
crh: "Uyğulama Çaptır" dialogında program cedvelini qabilleştir

en: Enable tooltips
crh: Alet-qaranelerini qabilleştir

en: Error
crh: Hata

en: Error displaying help document
crh: Yardım vesiqası kösterilgende hata

en: Expand list of locations
crh: Qonumlar cedvelini cayıldır

en: Expand program list in "Run Application" dialog
crh: "Uyğulama Çaptır" dialogındaki program cedvelini cayıldır

en: Expand to occupy entire screen width
crh: Bütün ekran kenişligini qaplamaq içün cayıldır

en: FILE
crh: DOSYE

en: Failed to load %s: %s
crh: %s yüklenamadı: %s

en: Failed to load applet %s
crh: Uyğulamaçıq yüklenamadı: %s

en: Failed to set the system time
crh: Sistem vaqtını tesbit etüv muvafaqiyetsiz

en: Failed to set the system timezone
crh: Sistem vaqıt tilimini tesbit etüv muvafaqiyetsiz

en: File System
crh: Dosya Sistemi

en: File is not a valid .desktop file
crh: Dosye keçerli bir .desktop dosyesi degil

en: Find an _item to add to "%s":
crh: "%s" içine eklemek için bir unsur _tap:

en: Find an _item to add to the drawer:
crh: Çekmecege eklemek içün bir unsur _tap:

en: Find an _item to add to the panel:
crh: Panelge eklemek içün bir unsur _tap:

en: Fish
crh: Balıq

en: Fish Preferences
crh: Balıq Tercihleri

en: Fit image to panel
crh: Suretni panelge sığdır

en: Force Quit
crh: Çıqışnı Cebir Et

en: Force a misbehaving application to quit
crh: Yañlış davranğan uyğulamanı çıqmağa cebir et

en: Force this application to exit?
crh: Bu uyğulama çıqmağa zorlansınmı?

en: Frames in fish's animation
crh: Balıqnıñ canlandırmasındaki çerçive sayısı

en: General
crh: Umumiy

en: Group windows when _space is limited
crh: _Feza qıt olğanda pencerelerni zümrelendir

en: Hide Panel
crh: Panelni Gizle

en: Highlight launchers on mouseover
crh: Üzerinde-imleç üzerine fırlatıcılarnı ışıqlandır

en: Home Folder
crh: Ev Cilbenti

en: Hour format
crh: Saat formatı

en: ID
crh: Kimlik

en: Icon '%s' not found
crh: '%s' işaretçigi tapılamadı

en: Icon not found
crh: İşaretçik tapılmadı

en: Icon used for object's button
crh: Nesneniñ dögmesi içün qullanılğan işaretçik

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
crh: Eger doğru ise, qullanıcınıñ bir panelni çetleştirmege istegenine dair tasdiq içün sorağan bir dialog kösterilir.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
crh: Eger doğru ise, qullanıcı içindeki bir fırlatıcığa çertkenden soñ çekmeceler öz-özünden qapanacaq.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
crh: Eger doğru ise, qullanıcı noqtacını üzerlerine areket ettirgende fırlatıcılar ışıqlandırılır.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
crh: Eger doğru ise, gizleme dögmelerine oqlar yerleştirilecek. Bu anahtar ancaq enable_buttons anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
crh: Eger doğru ise, "Uyğulama Çaptır" dialogındaki avto-tamamlama faydalanılışlı olur.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
crh: Eger doğru ise, panelniñ er eki yanına panelni ekrannıñ ağzına sadece bir dögme körünir şekilge areket ettirmek içün qullanılabilgen dögmeler yerleştirilecek.

en: If true, display a weather icon.
crh: Eger doğru ise, bir ava durumı işaretçigini köster.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
crh: Eger doğru ise, vaqıtqa ilâve olaraq saat içinde tarihnı da köster.

en: If true, display seconds in time.
crh: Eger doğru ise, vaqıtta saniyelerni köster.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
crh: Eger doğru ise, taqvim penceresinde qonumlar cedvelini cayıldır.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
crh: Eger doğru ise, panelniñ gizlenüvi ve belirüvi aniy olmaq yerine canlandırmalı olacaq.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
crh: Eger doğru ise, imleç saatnıñ üzerinde olğanda alet-qaranesinde tarihnı köster.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
crh: Eger doğru ise, ava durumı işaretçiginiñ yanında araretni köster.

en: If true, show week numbers in the calendar.
crh: Eger doğru ise, taqvimde afta sayılarını köster.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
crh: Eger doğru ise, "Uyğulama Çaptır" dialogındaki "Bilingen Uyğulamalar" cedveli dialog açılğanında cayıldırılır. Bu anahtar, ancaq enable_program_list (program cedvelini qabilleştir) anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
crh: Eger doğru ise, "Uyğulama Çaptır" dialogındaki "Bilingen Uyğulamalar" cedveli faydalanılışlı olur. Dialog kösterilgende cedvelniñ cayıldırılğan olıp olmayuvı show_program_list (program cedvelini köster) anahtarı tarafından muraqabe etilir.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
crh: Eger doğru ise; panel vertikal olaraq yöneldirilgeninde arqa-zemin sureti burulacaq.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
crh: Eger doğru ise, custom_icon anahtarı bu dögme içün şahsiyleştirilgen bir işaretçik olaraq qullanılır, aksi taqdirde custom_icon ihmal etilir. Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "menu-object" yaki "drawer_object" ise alâqadardır.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
crh: Eger doğru ise, balıqnıñ canlandırması vertikal panellerde burulğan kösterilecek.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
crh: Eger doğru ise, suret (aspect nisbeti qorunaraq) panelniñ yüksekligine köre miqyaslanacaq (eger ufqiy ise).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
crh: Eger doğru ise, suret panel boyutlarına göre miqyaslanacaq. Suretniñ aspekt nisbeti saqlanıp tutulmaycaq.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
crh: Eger doğru ise, menü mündericesi menu_path anahtarındaki yolçıqtan yapılır, aksi taqdirde, menu_path anahtarı ihmal etilir. Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "menu-object" ise alâqadardır.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
crh: Eger doğru ise; imleç panel mıntıqasını terk etkenden soñ panel öz-özünden ekrannıñ bir köşesine gizlenecek. İmleçniñ o köşege tekrar ketirilüvi panelniñ körünüvini temin etecek.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
crh: Eger doğru ise, panel, Çıqışnı Cebir Et dögmesine irişimni çetleştirerek qullanıcığa bir uyğulamanı cebren terk ettirmege imkân bermez.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
crh: Eger doğru ise, panel, ayarlamasındaki iç bir deñişiklikke imkân bermeycek. Ancaq ferdiy uyğulamaçıqlar ayrı-ayrı kilitlenüvge muhtac ola bilir. Bunıñ tesirge kirüvi içün panel kene başlatılmalıdır.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
crh: Eger doğru ise, panel bütün ekran kenişligini (eger vertikal panel ise, yüksekligini) qaplaycaq. Bu kelişte panel ancaq ekrannıñ bir ucunda yerleştirilebilir. Eger yañlış ise; panel sadece uyğulamaçıqlarnı, fırlatıcılarnı ve dögmelerni qonaqlaybilecek qadar iri olacaq.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
crh: Eger doğru ise, nesneniñ mevamı panelniñ sağ (yaki, vertikal ise, alt) ağzına nisbeten tefsir etilir.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
crh: Eger doğru ise, "Kilitsizle" menü unsurını qullanıp nesneniñ kilitini açmadan qullanıcı uyğulamaçıqnı avuştıramaz.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
crh: Eger doğru ise, pencere cedveli çalışma-fezalarınıñ episiniñ pencerelerini kösterecek. Aksi taqdirde, sadece ağımdaki çalışma-fezasındaki pencerelerni kösterecek.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
crh: Eger doğru ise, çalışma-fezası almaştırıcısı episi çalışma-fezalarını kösterir. Aksi taqdirde, faqat ağımdaki çalışma-fezasını kösterir.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
crh: Eger doğru ise, çalışma-fezası almaştırıcısı episi çalışma-fezalarınıñ isimlerini kösterir. Aksi taqdirde, çalışma-fezalarındaki pencerelerni kösterir. Bu tesbit, ancaq pencere idarecisi Marco olğanda çalışır.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
crh: Eger doğru ise, x ve x_right anahtarları ihmal etilir ve panel ekrannıñ x-mihveriniñ ortasında yerleştirilir. Eger panel kene ölçülendirilse, o aynı mevamda qalır - yani panel er eki yandan da öser. Eger yañlış ise, x ve x_right anahtarları panelniñ qonumını belirtir.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
crh: Eger doğru ise, y ve y_bottom anahtarları ihmal etilir ve panel ekrannıñ y mihveriniñ ortasında yerleştirilir. Eger panel kene ölçülendirilse, o aynı mevamda qalır - yani panel er eki yandan da öser. Eger yañlış ise, y ve y_bottom anahtarları panelniñ qonumını belirtir.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
crh: Eger doğru ise, bir pencere ğayrı asğariyleştirilgende ağımdaki çalışma-fezasına taşılır. Aksi taqdirde, pencereniñ çalışma-fezasına almaşılır.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
crh: Eger doğru ise, paneldeki nesneler içün alet-qaraneleri kösterilir.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
crh: Eger bir uyğulamanı çıqmağa zorlasañız, içinde açıq olğan episi vesiqalardaki saqlanmağan deñişiklikler coyulabilir.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
crh: Eger Demi Qullanılğan Vesiqalar cedvelini temizleseñiz, aşağıdakilerni temizlersiñiz:
    • Yerler → Demi Qullanılğan Vesiqalar menü unsurındaki episi unsurlar.
    • Episi uyğulamalardaki demi qullanılğan vesiqalar cedvellerindeki episi unsurlar.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
crh: Eger bir panel nesnesini kene yükleseñiz, o öz-özünden panelge keri eklenecektir.

en: Image Background Details
crh: Suret Arqa-zemini Tafsilâtı

en: Images
crh: Resimler

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
crh: Xinerama tesbitinde, er ferdiy ekranda panel bulundırabilirsiñiz. Bu anahtar, panelniñ kösterilgeni cari ekrannı belirtir.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
crh: Mevamnı alt/sağ ağızğa nisbeten tefsir et

en: Key %s is not set, cannot load launcher
crh: Anahtar %s tesbitli degil, fırlatıcı yüklenalmay

en: L_atitude:
crh: _Enlem:

en: L_ongitude:
crh: _Boylam:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
crh: Diger uyğulamalarnı fırlat ve pencerelerni idare etmek, vaqıtnı köstermek vs. içün çeşitli aletler temin et.

en: Launcher Properties
crh: Fırlatıcı Hasiyetleri

en: Launcher location
crh: Fırlatıcı qonumı

en: List of known applications
crh: Bilingen uyğulamalarnıñ cedveli

en: List of locations
crh: Qonumlarnıñ cedveli

en: Loc_k To Panel
crh: Panelge _Kilitle

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
crh: Bu bilgisayardaki vesiqalarnı ve cilbentlerni isimge yaki mündericege köre qonumlandırıñız

en: Location
crh: Konum

en: Locations
crh: Qonumlar

en: Lock Screen
crh: Ekrannı Kilitle

en: Lock the object to the panel
crh: Nesneni panelge kilitle

en: Log Out %s...
crh: %s Tışarı İmzalandırılsın...

en: Log Out...
crh: Tışarı İmzalan...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
crh: Farqlı bir qullanıcı olaraq içeri imzalanmaq içün %s tışarı imzalandırılsın

en: Log out of this session to log in as a different user
crh: Farqlı bir qullanıcı olaraq içeri imzalanmaq içün bu oturımnı qapat

en: Look at today's date!
crh: Bugünki tarihqa baqıñız!

en: Main Menu
crh: Baş Menü

en: Menu content path
crh: Menü mündericesi yolçığı

en: Mount %s
crh: %s taqılsın

en: Move windows to current workspace when unminimized
crh: Ğayrı asğariyleştirilgen pencerelerni ağımdaki çalışma-fezasına taşı

en: Name to identify panel
crh: Panelni kimliklendirmek içün ismi

en: Network
crh: Ağ

en: Network Places
crh: Şebeke Yerleri

en: No URI provided for panel launcher desktop file
crh: Panel fırlatıcısı masaüstü dosyesi içün URI temin etilmegen

en: No URL was specified.
crh: İç bir URL belirtilmedi.

en: No application to handle search folders is installed.
crh: Qıdırma cilbentlerini qollamaq içün iç bir uyğulama qurulğan degil.

en: North
crh: Şimal

en: Not a launchable item
crh: Fırlatılabilir bir unsur degil

en: Notification Area
crh: Bildirim Mıntıqası

en: Number of _workspaces:
crh: _Çalışma-fezası sayısı:

en: Object's position on the panel
crh: Nesneniñ panel üzerindeki mevamı

en: Open '%s'
crh: '%s' aç

en: Open URL: %s
crh: URL Aç: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
crh: Masaüstüñizniñ mündericesini bir cilbentte aç

en: Open your personal folder
crh: Şahsiy cilbentiñizni aç

[ctx: Orientation]
en: Bottom
crh: Tüp

[ctx: Orientation]
en: Left
crh: Sol

[ctx: Orientation]
en: Right
crh: Sağ

[ctx: Orientation]
en: Top
crh: Töpe

en: Panel Display
crh: Panel Kösterimi

en: Panel ID list
crh: Panel kimligi cedveli

en: Panel Notification Area
crh: Panel Bildirim Mıntıqası

en: Panel Properties
crh: Panel Hasiyetleri

en: Panel attached to drawer
crh: Panel çekmecege ilişken

en: Panel autohide delay
crh: Panel avto-gizleme keçikmesi

en: Panel autounhide delay
crh: Panel avto-keri-kösterme keçikmesi

en: Panel object ID list
crh: Panel nesne kimligi cedveli

en: Panel object has quit unexpectedly
crh: Panel nesnesi beklenilmegende terk etti

en: Panel object type
crh: Panel nesnesi türü

en: Panel orientation
crh: Panel yöneldirimi

en: Panel size
crh: Panel ölçüsi

en: Pause per frame
crh: Çerçive başına tınış

en: Pick a color
crh: Bir tüs saylañız

en: Places
crh: Yerler

en: Protect your computer from unauthorized use
crh: Bilgisayarıñıznı salâhiyetsiz qullanımdan imaye etiñiz

en: Recent Documents
crh: Deminki Vesiqalar

en: Removable Media
crh: Çetleştirilebilgen Vasatlar

en: Replace a currently running panel
crh: Al-azırda çapmaqta olğan panel yerine qoy

en: Rescan %s
crh: %s Kene Taralsın

en: Restore to current _workspace
crh: Ağımdaki _çalışma-fezasına keri tikle

en: Restore to na_tive workspace
crh: _Tuvğan çalışma-fezasına keri tikle

en: Restoring Minimized Windows
crh: Asğariyleştirilgen Pencerelerni Keri Tiklev

en: Rotate image on vertical panels
crh: Vertikal panellerde suretni bur

en: Rotate image when panel is _vertical
crh: Panel _vertikal olğanda suretni bur

en: Rotate on vertical panels
crh: Vertikal panellerde bur

en: Rows in workspace switcher
crh: Çalışma-fezası almaştırıcısındaki saf sayısı

en: Run Application
crh: Uyğulama Çaptır

en: Run Application...
crh: Uyğulama Çaptır...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
crh: Bir buyruq tuşlayaraq ya da cedvelden saylayaraq bir uyğulama çaptır

en: Run in _terminal
crh: _Terminalda çaptır

en: Run with _file...
crh: _Dosye ile çaptır...

en: S_tyle:
crh: _Uslûp:

en: Search
crh: Arama

en: Search for Files...
crh: Dosyelerni Qıdır...

en: Select an animation
crh: Bir canlandırmanı saylañız

en: Select an application to view its description.
crh: Tasvirini körmek içün bir uyğulama saylañız.

en: Select background
crh: Arqa-zemin sayla

en: Select this box to run the command in a terminal window.
crh: Buyruqnı bir terminal penceresinde çaptırmaq içün bu qutunı saylañız.

en: Separator
crh: Ayırğıç

en: Session management options:
crh: Oturım idaresi ihtiyariyatı:

en: Set System Time
crh: Sistem Vaqtını Tesbit Et

en: Set System Time...
crh: Sistem Vaqtını Tesbit Et...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
crh: Qonumnı cari qonum olaraq tesbit et ve onıñ vaqıt tilimini bu bilgisayar içün qullan

en: Sh_ow windows from current workspace
crh: Ağımdaki çalışma-fezasından pencerelerni _köster

en: Show Desktop Button
crh: Masaüstüni Kösterüv Dögmesi

en: Show _all workspaces in:
crh: _Episi çalışma-fezalarını şöyle köster:

en: Show _only the current workspace
crh: _Faqat ağımdaki çalışma-fezasını köster

en: Show _temperature
crh: Araretni _köster

en: Show _weather
crh: _Ava durumını köster

en: Show date in clock
crh: Saatta tarihnı köster

en: Show date in tooltip
crh: Alet-qaranesinde tarihnı köster

en: Show hide _buttons
crh: Gizleme _dögmelerini köster

en: Show list of known _applications
crh: Bilingen _uyğulamalarnıñ cedvelini köster

en: Show seco_nds
crh: _Saniyelerni köster

en: Show session management options
crh: Oturım idaresi ihtiyariyatını köster

en: Show temperature in clock
crh: Saatta araretni köster

en: Show the _date
crh: _Tarihnı köster

en: Show time with seconds
crh: Vaqıtnı saniyeler ile köster

en: Show weather in clock
crh: Saatta ava durumını köster

en: Show week numbers in calendar
crh: Taqvimde afta sayılarını köster

en: Show windows from a_ll workspaces
crh: Çalışma-fezalarınıñ _episinden pencerelerni köster

en: Show windows from all workspaces
crh: Çalışma-fezalarınıñ episinden pencerelerni köster

en: Show workspace _names in switcher
crh: Almaştırıcıda çalışma-fezası _isimlerini köster

en: Shut Down...
crh: Qapat...

en: Shut down the computer
crh: Bilgisayarnı qapat

[ctx: Size]
en: Large
crh: Büyük

[ctx: Size]
en: Medium
crh: Orta

[ctx: Size]
en: Small
crh: Küçük

[ctx: Size]
en: X Large
crh: X Balaban

[ctx: Size]
en: X Small
crh: X Ufaçıq

[ctx: Size]
en: XX Large
crh: XX Qocaman

[ctx: Size]
en: XX Small
crh: XX Miniçik

en: Solid c_olor
crh: Som _tüs

en: Some of these properties are locked down
crh: Bu hasiyetlerniñ bazıları kilitlidir

en: South
crh: Cenüp

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
crh: Panelniñ #RGB formatındaki arqa-zemin tüsüni belirtir.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
crh: Arqa-zemin sureti olaraq qullanılacaq dosyeni belirtir. Eger suret alfa kanalını bulundıra ise, o masaüstü arqa-zemin sureti üzerine terkipleştirilir.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
crh: İmleç panel mıntıqasına kirgeninde panelniñ öz-özünden keri-kösterilmeden evelki keçikmeniñ qaç millisaniye olacağını belirtir. Bu anahtar, ancaq auto_hide anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
crh: İmleç panel mıntıqasını terk etkeninde panelniñ öz-özünden gizlenmeden evelki keçikmeniñ qaç millisaniye olacağını belirtir. Bu anahtar, ancaq auto_hide anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
crh: Panel bir köşege öz-özünden gizlengeninde körüngen piksel sayısını belirtir. Bu anahtar, ancaq auto_hide anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
crh: Arqa-zemin tüsü formatınıñ tonuqlığını belirtir. Eger tüs tamamen tonuq degil ise (65535'ten kiçik bir qıymet), tüs masaüstü arqa-zemin sureti üzerine terkipleştirilir.

en: Specify an applet IID to load
crh: Yüklenecek uyğulamaçıq arayüzü kimligini (IID) belirtiñiz

en: Specify file containing saved configuration
crh: Saqlanğan ayarlamanı ihtiva etken dosyeni belirtiñiz

en: Specify session management ID
crh: Oturım idaresi kimligini belirtiñiz

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
crh: Uyğulamaçıqnıñ başlanğıç yöneldirimini belirtiñiz (töpe, tüp, sol yaki sağ)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
crh: Uyğulamaçıqnıñ başlanğıç ölçüsini belirtiñiz (ufaçıq, orta, iri vs.)

en: Speed unit
crh: Sur'at birlemi

en: St_retch
crh: _Ker

en: Starting %s
crh: %s Başlatıla

en: Stretch image to panel
crh: Suretni panelge göre ker

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
crh: Küneş doğuşı: %s / Küneş batışı: %s

en: Switcher
crh: Almaştırıcı

en: System
crh: Sistem

en: Temperature unit
crh: Sıcaqlıq birlemi

en: Test applet utility
crh: Uyğulamaçıq sınama aleti

en: The Clock displays the current time and date
crh: Saat ağımdaki vaqıt ve tarihnı kösterir

en: The MATE Panel
crh: MATE Paneli

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
crh: Pencere Cedveli, pencerelerniñ episiniñ cedvelini bir dögmeler kümesinde kösterir ve olarnı kezmege imkân berir.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
crh: Pencere Saylamcısı, episi pencerelerniñ cedvelini bir menü olaraq kösterir ve olarnı kezmege imkân berir.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
crh: Çalışma-Fezası Almaştırıcısı, pencereleriñizni idare etmege imkân bermek üzre çalışma-fezalarıñıznıñ ufaqlaştırılğan bir timsalini kösterir.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
crh: Bu dögmeniñ temsil etkeni amel türü. Caiz qıymetler: "lock" (kilitle), "logout" (tışarı imzalan), "run" (çaptır), "search" (qıdır) ve "screenshot" (ekran-yaqalaması). Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "action-applet" ise alâqadardır.

en: The command of the launcher is not set.
crh: Fırlatıcınıñ buyruğı tesbit etilmegen.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
crh: Ayarlanğan buyruq çalışmay ve aşağıdaki ile ivaz etilgendir: %s

en: The fish's animation pixmap
crh: Balıqnıñ canlandıma piks-haritası

en: The fish's name
crh: Balıqnıñ adı

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
crh: Panelniñ yüksekligi (vertikal bir panel içün kenişligi). Panel, çapuv zamanında urufat ölçüsi ve diger köstergiçlerge binaen asğariy ölçüni belgiler. Azamiy ölçüsi ekran yükseliginiñ (ya da kenişliginiñ) dörtte biri olaraq sabittir.

en: The icon of the command to be run.
crh: Çaptırılacaq buyruqnıñ işaretçigi.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
crh: Bu çekmecege ilişken panelniñ kimligi. Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "drawer-object" ise alâqadardır.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
crh: Bu nesneni ihtiva etken üst-seviye panelniñ kimligi.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
crh: Fırlatıcını tasvir etken .desktop dosyesiniñ qonumı. Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "launcher-object" ise alâqadardır.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
crh: Nesneniñ dögmesi içün qullanılğan suret dosyesiniñ qonumı. Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "drawer-object" yaki "menu-object" ise ve use_custom_icon anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: The location of the launcher is not set.
crh: Fırlatıcınıñ qonumı tesbit etilmegen.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
crh: Panelniñ x-mihveri boyunca, ekrannıñ sağından başlayaraq, qonumı. Eger -1 olaraq tesbitli ise, qıymet ihmal etilir ve x anahtarınıñ qıymeti qullanılır. Eger 0 qıymetinden büyük ise, o zaman x anahtarınıñ qıymeti ihmal etilir. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
crh: Panelniñ x-mihveri boyunca qonumı. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
crh: Panelniñ y-mihveri boyunca, ekrannıñ tübünden başlayaraq, qonumı. Eger -1 olaraq tesbitli ise, bu qıymet ihmal etilir ve y anahtarınıñ qıymeti qullanılır. Eger 0 qıymetinden büyük ise, o zaman y anahtarınıñ qıymeti ihmal etilir. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
crh: Panelniñ y-mihveri boyunca qonumı. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: The name of the directory is not set.
crh: Cilbentniñ ismi tesbit etilmegen.

en: The name of the launcher is not set.
crh: Fırlatıcınıñ ismi tesbit etilmegen.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
crh: Panelniñ yöneldirimi. Caiz qıymetler: "top", "bottom", "left ", "right". Cayıldırılğan kelişte bu anahtar, panelniñ qaysı ekran ağzında bulunacağını belirtir. Cayıldırılmağan kelişte "top" ve "bottom" arasındaki farq daa az müimdir - er ekisi de bunıñ ufqiy bir panel olğanını belirtir - faqat kene de bazı panel nesneleriniñ nasıl davranması lâzim olğanı aqqında faydalı bir kinaye berir. Meselâ, "top" panelinde menü dögmesi menüsini panelniñ altında peyda eter, albuki "bottom" panelinde menü panelniñ üstünde peyda etilir.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
crh: "%s" yüklengende panel bir mesele ile qarşılaştı.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
crh: Menü mündericesiniñ yapıluvı içün qullanılacaq yolçıq. Bu anahtar ancaq use_menu_path_key doğru ise ve object_type anahtarı "menu-object" ise alâqadardır.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
crh: Bu panel nesnesiniñ mevamı. Mevam, panelniñ sol (yaki, vertikal ise, üst) ağzından piksel sayısı olaraq belirtilir.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
crh: Panel canlandırmalarınıñ angi tezlikte yapılacağı. Caiz qıymetler: "slow", "medium" ve "fast". Bu anahtar, ancaq enable_animations anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
crh: Bu menü yaki bu çekmece içün bir alet-qaranesinde kösterilecek metin. Bu anahtar ancaq object_type "drawer-object" yaki "menu-object" ise alâqadardır.

en: The unit to use when showing temperatures.
crh: Araretler kösterilgende qullanılacaq birlem.

en: The unit to use when showing wind speed.
crh: Yel sur'atı kösterilgende qullanılacaq birlem.

en: The water needs changing
crh: Suv deñiştirilmek kerek

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
crh: Bu dögme pencerelerniñ episini gizlep masaüstüni körmege imkân berir.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
crh: Bu, bir panelni kimliklendirmek içün qullanabilecegiñiz, insanca oqunaqlı bir isimdir. Onıñ asıl muradı, panelniñ pencere serlevası olaraq hızmet etmektir ki, bu, paneller arasında yürsetkende faydalıdır.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
crh: Bu anahtar, çalışma-fezası almaştırıcısınıñ çalışma-fezalarını qaç sıra (ufqiy serim içün), yaki sutun (vertikal serim içün) içinde kösterecegini belirtir. Bu anahtar, ancaq display_all_workspaces (episi çalışma-fezalarını köster) doğru olğanda alâqadardır.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
crh: Bu anahtar balıq çertilgeninde ifa etilmege çalışılacaq buyruqnı belirtir.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
crh: Bu anahtar, balıq uyğulamaçığında kösterilecek canlandırmada qullanılacaq suretniñ piks-haritaları (pixmaps) cilbentine nisbeten dosye adını belirtir.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
crh: Bu anahtar, format anahtarı "custom"ğa tesbit etilgen olğanda saat uyğulamaçığı tarafından qullanılacaq formatnı belirtir. Belli bir formatnı etinmek içün strftime() tarafından añlaşılğan çevirim belirticilerini qullanabilirsiñiz. Daha çoq malümat içün strftime() qılavuzına baqıñız.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
crh: Bu anahtar, saat uyğulamaçığı tarafından qullanılğan saat formatını belirtir. Caiz qıymetler: "12-hour" (12-saat), "24-hour" (24-saat), "internet", "unix" ve "custom" (şahsiyleştirilgen). Eger "internet" olaraq tesbit etilse, saat İnternet vaqtını kösterir. İnternet vaqtı künlerni 1000 "uruş"qa böler. Bu sistemde saat tilimleri yoqtır, bu yüzden vaqıt dünyanıñ er yerinde aynıdır. Eger "unix" olaraq tesbit etilse, saat vaqıtnı Çağ'dan, yani 1 Ocaq 1970'den, berli saniyeler cınsından kösterir. Eger "custom" olaraq tesbit etilse, saat vaqıtnı 'custom_format' anahtarında belirtilgen formatqa köre kösterir.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
crh: Bu anahtar, balıqnıñ canlandırılmasında kösterilecek çerçive sayısını belirtir.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
crh: Bu anahtar, er çerçiveniñ kösterilecigi saniye sayısını belirtir.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
crh: Bu uyğulama başqa uyğulamalarnı fırlatmaq ile mesul ve faydalı aletler temin eter.

en: Time & Date
crh: Vaqıt ve Tarih

en: Time _Settings
crh: Vaqıt _Tesbitleri

en: Tooltip displayed for drawer or menu
crh: Menü yaki çekmece içün kösterilgen alet-qaranesi

en: Toplevel panel containing object
crh: Nesneni ihtiva etken üst-seviye paneli

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
crh: Çaptıruv dialogına tüşürilgen URI cedveliniñ formatı (%d) yaki uzunlığı (%d) yañlış edi.

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
crh: '%s' ifa etilalmay
    
    Tafsilât: %s

en: Unable to locate the command to execute
crh: İfa etilecek buyruq qonumlandırılalmay

en: Unable to mount %s
crh: %s taqılalmay

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
crh: Panel fırlatıcısı içün masaüstü dosyesi %s açılamadı%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
crh: '%s' oqulalmay
    
    Tafsilât: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
crh: Buyruq çıqtısı oqulalmay
    
    Tafsilât: %s

en: Unable to scan %s for media changes
crh: Vasat deñişiklikleri içün %s taralamadı

en: Unknown
crh: Bilinmey

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
crh: Tanılmağan masaüstü dosyesi Sürümi '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
crh: Tanılmağan fırlatma ihtiyariyatı: %d

en: Use custom icon for object's button
crh: Nesneniñ dögmesi içün şahsiyleştirilgen işaretçik qullan

en: Use custom path for menu contents
crh: Menü mündericesi içün şahsiyleştirilgen yolçıq qullan

en: Visible pixels when hidden
crh: Gizlengen olğanda körünir pikseller

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
crh: İhtar:  Bu buyruq faydalı bir şey kibi körüne.
    Bu uyğulamaçıq faydasız olğanı içün, bunı yapmamağa isteybilirsiñiz.
    %s uyğulamaçığını onı "ameliy" yaki faydalı 
    yapacaq er angi şey içün qullanmayuvıñıznı tevsiye etermiz.

en: Weather
crh: Ava Durumı

en: West
crh: Ğarp

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
crh: Bir çekmece silingende, bahis mavzusı çekmece ve onıñ 
    tesbitleri coyulacaqtır.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
crh: Bir çekmece silingende, bahis mavzusı panel ve onıñ 
    tesbitleri ğayıp olacaqtır.

en: When to group windows
crh: Pencerelerniñ ne zaman zümrelendirilecegi

en: Will run command: '%s'
crh: Çaptırılacaq buyruq: '%s'

en: Window Grouping
crh: Pencere Zümrelemesi

en: Window List
crh: Pencere Listesi

en: Window List Content
crh: Pencere Cedveli Mündericesi

en: Window List Preferences
crh: Pencere Cedveli Tercihleri

en: Window Selector
crh: Pencere Saylamcısı

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
crh: Çoqlu-ekran tesbitinde, er ferdiy ekranda paneller bulundırabilirsiñiz. Bu anahtar, panelniñ üzerinde kösterilecegi ağımdaki ekrannı belirtir.

en: Workspace Names
crh: Çalışma-Fezası İsimleri

en: Workspace Switcher
crh: Çalışma Fezası Almaştırıcısı

en: Workspace Switcher Preferences
crh: Çalışma-Fezası Almaştırıcısı Tercihleri

en: Workspace na_mes:
crh: Çalışma-fezası isim_leri:

en: Workspaces
crh: Çalışma-Fezaları

en: X co-ordinate of panel
crh: Panelniñ X koordinatı

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
crh: Panelniñ X koordinatı, ekrannıñ sağından başlayaraq

en: X screen where the panel is displayed
crh: Panelniñ kösterimlengeni X ekranı

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
crh: Panelniñ kösterimlengeni Xinerama ekranı

en: Y co-ordinate of panel
crh: Panelniñ Y koordinatı

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
crh: Panelniñ Y koordinatı, ekrannıñ tübünden başlayaraq

en: You must always have at least one panel.
crh: Er zaman eñ az bir paneliñiz olmalı.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
crh: Pencere idareciñiz masaüstüni kösterüv dögmesini desteklemey, yaki bir pencere idarecisini çaptırmaysıñız.

en: [FILE...]
crh: [DOSYE...]

en: _12 hour format
crh: _12 saatlıq format

en: _24 hour format
crh: _24 saatlıq format

en: _About
crh: _Aqqında

en: _Activate Screensaver
crh: Ekran-Saqlayıcını _Faalleştir

en: _Add
crh: _Ekle

en: _Add to Drawer...
crh: Çekmecege _Ekle...

en: _Always group windows
crh: _Pencerelerni er zaman zümrelendir

en: _Applet:
crh: _Uyğulamaçıq:

en: _Autohide
crh: _Avtomatik gizle

en: _Back
crh: _Keri

en: _Browse...
crh: _Kezin...

en: _Cancel
crh: _Vazgeç

en: _Close
crh: _Qapat

en: _Delete
crh: _Sil

en: _Delete This Panel
crh: Bu Panelni _Sil

en: _Don't Reload
crh: Kene Yükle_me

en: _Edit
crh: _Tarir

en: _Edit Menus
crh: _Menülerni Tarir Et

en: _Entire menu
crh: _Bütün menü

en: _File:
crh: _Dosye:

en: _Force quit
crh: Çıqışnı _cebir et

en: _Help
crh: _Yardım

en: _Icon:
crh: _İşaretçik:

en: _Launch
crh: _Fırlat

en: _Location Name:
crh: _Qonum İsmi:

en: _Location:
crh: _Qonum:

en: _Lock Screen
crh: Ekrannı _Kilitle

en: _Move
crh: _Taşı

en: _Name of fish:
crh: _Balıqnıñ ismi:

en: _Name:
crh: _İsim:

en: _Never group windows
crh: Pencerelerni _iç bir zaman zümrelendirme

en: _New Panel
crh: _Yañı Panel

en: _None (use system theme)
crh: Yo_q (sistem temasını qullan)

en: _Open
crh: _Aç

en: _Orientation:
crh: _Yöneldirim:

en: _Pause per frame:
crh: _Çerçive başına tınış:

en: _Preferences
crh: _Tercihler

en: _Pressure unit:
crh: _Basınç birimi:

en: _Properties
crh: _Hasiyetler

en: _Reload
crh: Kene Yük_le

en: _Remove From Panel
crh: Panelden _Çetleştir

en: _Revert
crh: _Keri döndür

en: _Rotate on vertical panels
crh: _Vertikal panellerde bur

en: _Run
crh: _Çaptır

en: _Scale
crh: _Miqyasla

en: _Set System Time
crh: _Sistem Vaqtını Tesbit Et

en: _Size:
crh: _Boyut:

en: _Speak again
crh: _Yañıdan söyle

en: _Temperature unit:
crh: _Sıcaklık Birimi:

en: _Tile
crh: _Töşe

en: _Time:
crh: _Vaqıt:

en: _Timezone:
crh: _Saat Tilimi:

en: _Total frames in animation:
crh: _Canlandırmadaki topyekün çerçive sayısı:

en: _Type:
crh: _Tür:

en: _Visibility unit:
crh: _Görüş Alanı Birimi:

en: _Wind speed unit:
crh: _Rüzgar Hızı Birimi:

en: columns
crh: sutun

en: file
crh: dosye

en: frames
crh: çerçive

en: pixels
crh: piksel

en: rows
crh: saf

en: seconds
crh: saniye
