marco 1.25.0 - en to cs translation catalogue (417 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
cs: "%s" nalezené v databázi nastavení není platnou hodnotou klávesové zkratky "%s"

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
cs: "%s" nalezené v databázi nastavení není platnou hodnotou modifikátoru tlačítka myši

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
cs: "%s" není platná hodnota atributu focus

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
cs: "%s" není platná hodnota atributu resize

en: "%s" is not a valid value for state attribute
cs: "%s" není platná hodnota atributu state

en: "version" attribute cannot be used in metacity-theme-1.xml or metacity-theme-2.xml
cs: Atribut „version” nelze použít v metacity-theme-1.xml či metacity-theme-2.xml

en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
cs: %d uloženo v klíči GSettings %s je mimo rozsah %d až %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
cs: %g milisekund na nakreslení jednoho rámu okna

en: %s (as %s)
cs: %s (jako %s)

en: %s (as another user)
cs: %s (jako jiný uživatel)

en: %s (as superuser)
cs: %s (jako superuživatel)

en: %s (on %s)
cs: %s (na %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
cs: (Neimplementováno) Navigace pracuje s aplikacemi, nikoliv s okny

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
cs: <%s>: geometrie "%s" nebyla definována

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
cs: <%s> musí určit buď geometrii, nebo rodiče, který má geometrii

en: <%s> name "%s" used a second time
cs: <%s>: název "%s" použit podruhé

en: <%s> parent "%s" has not been defined
cs: <%s>: rodič "%s" nebyl definován

en: <%s> specified twice for this theme
cs: <%s> u tohoto motivu definováno dvakrát

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
cs: U tohoto stylu rámu musí být zadáno <button function="%s" state="%s" draw_ops="cokoliv"/>

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
cs: nalezen atribut <marco_session>, ale ID sezení už k dispozici je

en: <tt>%s</tt> is not responding.
cs: <tt>%s</tt> neodpovídá.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
cs: <tt>Přejmenovat pracovní plochu</tt>

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
cs: Řetězec popisu písma popisující písmo záhlaví oken. Velikost z popisu bude použita jen pokud je volba titlebar_font_size nastavena na "0". Tato volba je dále zakázána, je-li volba titlebar_uses_desktop_font nastavena na "true".

en: A style called "%s" has not been defined
cs: Nebyl definován styl "%s"

en: Action on title bar double-click
cs: Akce při dvojitém kliknutí na titulek okna

en: Action on title bar middle-click
cs: Akce při kliknutí prostředním tlačítkem na titulek okna

en: Action on title bar right-click
cs: Akce při kliknutí pravým tlačítkem na titulek okna

en: Activate the window menu
cs: Aktivovat nabídku okna

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
cs: Alfa musí být mezi 0.0 (neviditelný) a 1.0 (zcela neprůhledný), měla hodnotu %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
cs: Hodnota alfa "%s" v prolínající barvě není mezi 0.0 a 1.0

en: Always On Visible Workspace
cs: Vždy na viditelné ploše

en: Always on _Top
cs: _Vždy navrchu

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
cs: Úhel musí být mezi 0.0 a 360.0, měl hodnotu %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
cs: Aplikace nastavila neplatný _NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
cs: Uspořádání tlačítek v titulku okna

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
cs: Uspořádání tlačítek na záhlaví okna. Hodnota by měla být řetězcem, např. "menu:minimize,maximize,spacer,close"; dvojtečka odděluje levý a pravý roh okna, názvy tlačítek jsou odděleny čárkami. Opakování tlačítka není dovoleno. Neznámé názvy tlačítek jsou v tichosti ignorovány, aby mohla být v budoucích verzích marco přidána tlačítka bez vlivu na starší verze. K vložení místa mezi dvě přiléhající tlačítka může být použito speciální značky (mezery).

en: Aspect ratio "%s" is unknown
cs: Poměr stran "%s" není znám

en: Attached Modal Dialog
cs: Připojené modální dialogové okno

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
cs: Atribut „%s“ v elementu <%s> není v tomto kontextu platný

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
cs: Atribut "%s" opakován dvakrát v jednom prvku <%s>

en: Automatically raises the focused window
cs: Automaticky přesune aktivní okno do popředí

en: Bad version specification '%s'
cs: Chybná specifikace verze „%s”

en: Bar
cs: Lišta

en: Bell event
cs: Událost zvonku

en: Benchmark
cs: Test výkonnosti

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
cs: Formát prolínání má podobu "prolínání/barva_pozadí/barva_popředí/alfa", "%s" tomuto formátu neodpovídá

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
cs: Booleovské hodnoty musí být "true" nebo "false", nikoliv "%s"

en: Border
cs: Rámeček

en: Border "%s" is unknown
cs: Okraj "%s" není znám

en: Border-only window
cs: Okno jen s okrajem

en: Bug in window manager:
cs: Chyba ve správci oken:

en: Button Layouts
cs: Rozložení tlačítek

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
cs: Poměr stran tlačítka %g není přiměřený

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
cs: Funkce tlačítka "%s" v této verzi neexistuje (%d, potřeba je %d)

en: Button layout test %d
cs: Test rozložení tlačítek %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
cs: Nelze mít dvě draw_ops u prvku <button> (motiv definoval atribut draw_ops i prvek <draw_ops>, nebo definoval dva prvky)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
cs: Nelze mít dvě draw_ops u prvku <menu_icon> (motiv definoval atribut draw_ops i prvek <draw_ops>, nebo definoval dva prvky)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
cs: Nelze mít dvě draw_ops u prvku <piece> (motiv definoval atribut draw_ops i prvek <draw_ops>, nebo definoval dva prvky)

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
cs: U tlačítek nelze zadat "button_width"/"button_height" a zároveň "aspect_ratio"

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the "resize_with_right_button" key. Modifier is expressed as "<Alt>" or "<Super>" for example.
cs: Klepnutí na okno za současného držení tohoto modifikátoru okno přesune (levým tlačítkem), změní jeho velikost (prostředním tlačítkem), nebo zobrazí nabídku okna (pravým tlačítkem). Operace prostředního a pravého tlačítka mohou být prohozeny úpravou klíče "resize_with_right_button". Modifikátor je například vyjádřen jako „<Alt>” či „<Super>”.

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: Comma separated class list. Each running GUI application referenced to given windows manager class will be ignored by 'Show Desktop' functionality.
cs: Seznam tříd oddělených čárkami. Každá běžící GUI aplikace odkazovaná na danou třídu okenního správce bude ignorována funkcí "Zobrazit plochu".

en: Commands to run in response to keybindings
cs: Příkazy, které spustit klávesovými zkratkami

en: Compositing Manager
cs: Kompozitní správce oken

en: Constant "%s" has already been defined
cs: Konstanta "%s" již byla definována

en: Control how new windows get focus
cs: Určuje způsob, jakým se nová okno stanou aktivními

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
cs: Souřadnicový výraz obsahuje na začátku textu neznámý operátor: "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
cs: Souřadnicový výraz obsahuje nepovolený znak "%s"

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
cs: Souřadnicový výraz obsahuje číslo s pohyblivou řádovou čárkou "%s", které nelze analyzovat

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
cs: Souřadnicový výraz obsahuje celé číslo "%s", které nelze analyzovat

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
cs: Souřadnicový výraz zřejmě nemá žádné operátory nebo operandy

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
cs: Souřadnicový výraz končí operátorem místo operandu

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
cs: Souřadnicový výraz má pravou závorku bez levé závorky

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
cs: Souřadnicový výraz má levou závorku bez pravé závorky

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
cs: Souřadnicový výraz má operand tam, kde byl očekáván operátor

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
cs: Souřadnicový výraz má neznámou proměnnou nebo konstantu "%s"

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
cs: Souřadnicový výraz má na místě, kde byl očekáván operand, operátor "%s"

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
cs: Souřadnicový výraz má operátor "%c" za operátorem "%c" bez operandu umístěného mezi nimi

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
cs: Analyzátor souřadnicových výrazů přeplnil svou vyrovnávací paměť.

en: Coordinate expression results in division by zero
cs: Souřadnicový výraz způsobil dělení nulou

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
cs: Souřadnicový výraz chce použít operátor mod na číslo s pohyblivou řádovou čárkou

en: Coordinate expression was empty or not understood
cs: Souřadnicový výraz byl prázdný nebo mu nebylo rozuměno

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
cs: Nelze získat výběr správce oken na obrazovce %d displeje "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
cs: Nelze vytvořit adresář "%s": %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
cs: Nelze najít motiv! Ujistěte se prosím, že existuje %s a obsahuje obvyklé motivy.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
cs: Nelze otevřít soubor sezení "%s" k zápisu: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
cs: Nelze analyzovat "%s" jako číslo s pohyblivou řádovou čárkou

en: Could not parse "%s" as an integer
cs: "%s" nelze analyzovat jako celé číslo

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
cs: Nelze analyzovat hodnotu alfa "%s" v prolínající barvě

en: Could not parse color "%s"
cs: Nelze analyzovat barvu "%s"

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
cs: Nebylo možné zpracovat popis písma "%s" z klíče GSettings %s

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
cs: Nelze analyzovat faktor stínu "%s" ve stínované barvě

en: Could not release screen %d on display "%s"
cs: Nelze uvolnit obrazovku %d na displeji "%s"

en: Current theme
cs: Aktuální motiv

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
cs: Zpoždění v milisekundách u volby automatického zvýšení

en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
cs: Určuje, zda-li se mají nově otevřená okna zobrazit ve středu obrazovky

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
cs: Určuje, jestli je Marco kompozitním správcem oken.

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
cs: Určuje, jestli mohou aplikace nebo systém používat slyšitelné zvukové znamení; ve spojení s "vizuálním zvonkem" může být použito k povolení tichého - vizuálního zvukového znamení.

en: Dialog Box
cs: Dialogové okno

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
cs: Nerozuměno šipce "%s" prvku <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
cs: Nerozuměno barevné složce "%s" ve specifikaci barvy

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
cs: Nerozuměno typu výplně "%s" prvku <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
cs: Nerozuměno stínu "%s" prvku <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
cs: Nerozuměno stavu "%s" prvku <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
cs: Nerozuměno stavu "%s" ve specifikaci barvy

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
cs: Nerozuměno koncovým znakům "%s" v řetězci "%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
cs: Nerozuměno hodnotě "%s" typu přechodu

en: Disable connection to session manager
cs: Zakázat napojení na správce sezení

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
cs: Zakázat "pseudovlastnosti", které jsou potřeba pro staré nebo chybné aplikace

en: Distance "%s" is unknown
cs: Vzdálenost "%s" není známa

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
cs: Nevytvářet okna přes celou obrazovku, která jsou maximalizovaná a nemají dekorace

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
cs: Nakresleno %d rámů za %g sekund na straně klienta (%g milisekund na rám) a %g sekund reálného času včetně zdrojů serveru X (%g milisekund na rám)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
cs: Element <%s> není povolen v <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
cs: Element <%s> není uvnitř elementu <%s> povolen

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
cs: Prvek <%s> není dovolen v prvku <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
cs: Prvek <%s> není dovolen v prvku distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
cs: Prvek <%s> není dovolen v prvku operace kreslení

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
cs: Prvek <%s> není dovolen v prvku name/author/date/description

en: Enable Visual Bell
cs: Zapnout vizuální zvonek

en: Error closing session file '%s': %s
cs: Chyba při zavírání souboru sezení "%s": %s

en: Error loading theme: %s
cs: Chyba při načítání motivu: %s

en: Error writing session file '%s': %s
cs: Chyba při zápisu souboru sezení "%s": %s

en: Expand the alt-tab popup window to fit longer window titles
cs: Rozšířit vyskakovací okno po stisknutí Alt+Tab tak aby pojmulo delší názvy oken

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
cs: Nelze provést fdopen() soubor záznamu %s: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
cs: Nelze nalézt platný soubor motivu %s

en: Failed to get hostname: %s
cs: Nelze získat název počítače: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
cs: Nelze načíst motiv "%s": %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
cs: Nelze otevřít displej X Window System "%s"

en: Failed to open debug log: %s
cs: Nelze otevřít ladicí záznam: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
cs: Chyba při analyzování uloženého souboru sezení: %s

en: Failed to restart: %s
cs: Nezdařil se restart: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
cs: Nelze prohledat adresář motivů: %s

en: Fake menu item %d
cs: Falešná položka nabídky %d

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
cs: Rychle Alt-Tab s kompozitním manažerem (zakázat náhledy)

en: Frame geometry does not specify size of buttons
cs: Geometrie rámu nedefinuje velikost tlačítek

en: Frame style already has a button for function %s state %s
cs: Styl rámu již má tlačítko funkce %s stavu %s

en: Frame style already has a piece at position %s
cs: Styl rámu již má položku na pozici %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
cs: Specifikace GTK barvy musí mít za stavem hranatou závorku, např. gtk:fg[NORMAL], kde NORMAL je stav; nelze analyzovat "%s"

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
cs: Specifikace GTK barvy musí mít stav v hranatých závorkách, např. gtk:fg[NORMAL], kde NORMAL je stav; nelze analyzovat "%s"

en: GTK custom color specification must have color name and fallback in parentheses, e.g. gtk:custom(foo,bar); could not parse "%s"
cs: Specifikace vlastní barvy GTK musí mít v parametrech název barvy a fallback,  například gtk:custom(foo,bar); nelze zpracovat „%s”

en: Gradients should have at least two colors
cs: Přechody by měly mít alespoň dvě barvy

en: Gtk:custom format is "gtk:custom(color_name,fallback)", "%s" does not fit the format
cs: Formát Gtk:custom je „gtk:custom(color_name,fallback)” avšak „%s” formátu neodpovídá

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
cs: Skrýt všechna okna a aktivovat pracovní plochu

en: Icon size in alt-tab popup window
cs: Velikost ikony ve vyskakovacím okně po stisknutí Alt+Tab

en: If enabled, drag-dropping a window to the top of the screen will maximize it. Only works when allow-tiling is enabled.
cs: Pokud je tato volba zapnuta, přetažení okna do horní části obrazovky ho maximalizuje. Funkce funguje pouze tehdy, pokud je dlaždicové uspořádání oken povoleno.

en: If enabled, dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Drag-dropping to the top maximizes the window if allow-top-tiling is enabled.
cs: Je-li tato volba zapnuta, přetažení oken na okraje obrazovky je maximálně zvětší a změní jejich velikost vodorovně tak, aby pokryla polovinu dostupné plochy. Přetažení na horní okraj maximalizuje okno, pokud je tato možnost zapnuta.

en: If enabled, tiling a window will cycle through multiple different sizes by using the same keyboard shortcut multiple times in a row.
cs: Pokud je povoleno, dlaždice okna bude cyklicky procházet různé velikosti za opakovaného použití stejné klávesové zkratky.

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
cs: Je-li "true" a režim aktivace je buď "sloppy" nebo "mouse", pak bude aktivní okno automaticky po zpoždění zvýšeno (zpoždění je určeno v klíči auto_raise_delay). Netýká se klikání na okno za účelem aktivace, ani přechodu na okno během akce táhnutí a puštění.

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
cs: Pokud vybráno, jsou nová okna otevírána uprostřed obrazovky. Jinak jsou okna otevírána na obrazovce vlevo nahoře.

en: If set to true, no window thumbnails will be displayed in the alt-tab popup window when the compositing manager is enabled. Application icons will be displayed instead. Note that on high resolution screens with many visible windows there can be a perceptible lag in rendering.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true) a pokud je kompozitní vykreslování povoleno, budou namísto náhledů oken ve vyskakovacím okně při stisknutí Alt + Tab zobrazeny ikony aplikací. Pamatujte, že na obrazovkách s vysokým rozlišením a mnoha viditelnými okny může docházet ke zpoždění při vykreslování.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
cs: Je-li "true", ignorovat volbu titlebar_font a použít standardní písmo aplikací u nadpisů oken.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
cs: Je-li "true", bude Marco dávat uživateli méně zpětné vazby používáním drátových rámů, nepoužíváním animací nebo jinými způsoby. Pro mnoho uživatelů to znamená výrazné snížení použitelnosti, ale také možnost, že staré aplikace budou nadále pracovat. I pro terminálové servery se může jednat o přístupný kompromis. Funkce drátových rámů je ale zakázána, pokud je povoleno zpřístupnění.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
cs: Je-li "true", pracuje Marco s aplikacemi namísto oken. Toto pojetí je trochu abstraktní, ale obecně systém založený na aplikacích připomíná více Mac a méně Windows. V případě aktivace okna v režimu založeném na aplikacích jsou zvýšena všechna okna aplikace. V režimu založeném na aplikacích také nejsou oknům v jiných aplikacích předávána aktivující kliknutí. Režim založený na aplikacích je ovšem momentálně povětšinou neimplementován.

en: If true, trade off usability for less resource usage
cs: Je-li zapnuto, dávat přednost menšímu používání systémových prostředků před použitelností

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
cs: Vložení draw_ops "%s" na tomto místě by vytvořilo zacyklený odkaz

en: Initialize session from savefile
cs: Spustí sezení z uloženého souboru

en: Integer %ld is too large, current max is %d
cs: Celé číslo %ld je příliš velké, aktuální maximum je %d

en: Integer %ld must be positive
cs: Celé číslo %ld musí být kladné

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
cs: Neplatné okno WM_TRANSIENT_FOR 0x%lx specifikováno pro %s.

en: Invalid character '%c' in color_name parameter of gtk:custom, only A-Za-z0-9-_ are valid
cs: Neplatný znak „%c” parametru color_name v gtk:custom, povoleny jsou pouze znaky A-Za-z0-9-_

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
cs: Neplatné měřítko nadpisu "%s" (musí být jedno z xx-small, x-small, medium, large, x-large, xx-large)

en: Keep Window On Top
cs: Držet okno navrchu

en: Large Title Font
cs: Velké písmo nadpisu

en: Line %d character %d: %s
cs: Řádek %d, znak %d: %s

en: List of applications ignored by show-desktop
cs: Seznam aplikací ignorovaných show-desktop

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
cs: Načten motiv "%s" za %g sekund

en: Lower window below other windows
cs: Snížit okno pod jiná okna

en: Ma_ximize
cs: Ma_ximalizovat

en: Make X calls synchronous
cs: Použít synchronní volání X

en: Marco was compiled without support for verbose mode
cs: Marco bylo přeloženo bez podpory podrobného režimu

en: Maximize Window
cs: Maximalizovat okno

en: Maximize window
cs: Maximalizovat okno

en: Maximize window horizontally
cs: Maximalizovat okno vodorovně

en: Maximize window vertically
cs: Maximalizovat okno svisle

en: Maximum number of columns in alt-tab popup window
cs: Maximální počet sloupců vyskakovacího okna po stisknutí Alt+Tab

en: Mi_nimize
cs: Mi_nimalizovat

en: Minimize Window
cs: Minimalizovat okno

en: Minimize window
cs: Minimalizovat okno

en: Missing %s extension required for compositing
cs: Schází rozšíření %s vyžadované funkcemi kompozitoru

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
cs: Chybí <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="cokoliv"/>

en: Modal Dialog Box
cs: Modální dialogové okno

en: Modifier to use for modified window click actions
cs: Modifikátor, který použít pro modifikované akce kliknutí na okno

en: Move Titlebar On_screen
cs: Přesunout záhlaví okna na _obrazovku

en: Move backward between panels and the desktop immediately
cs: Okamžitě přepínat zpět mezi panely a pracovní plochou

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
cs: Přepínat zpět mezi panely a pracovní plochou pomocí automaticky otevíraného okna

en: Move backward between windows immediately
cs: Okamžitě přepínat zpět mezi okny

en: Move backward between windows of an application immediately
cs: Okamžitě přepínat zpět mezi okny aplikace

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
cs: Přepínat zpět mezi okny aplikace pomocí automaticky otevíraného okna

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
cs: Přepínat zpět mezi okny na všech pracovních plochách, pomocí automaticky otevíraného okna

en: Move backward between windows, using a popup window
cs: Přepínat zpět mezi okny pomocí automaticky otevíraného okna

en: Move between panels and the desktop immediately
cs: Přepínat mezi panely a pracovní plochou okamžitě

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
cs: Přepínat mezi panely a pracovní plochou pomocí automaticky otevíraného okna

en: Move between windows immediately
cs: Přepínat mezi okny okamžitě

en: Move between windows of an application immediately
cs: Přepínat mezi okny aplikace okamžitě

en: Move between windows of an application, using a popup window
cs: Přepínat mezi okny aplikace pomocí automaticky otevíraného okna

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
cs: Přepínat mezi okny na všech pracovních plochách, pomocí automaticky otevíraného okna

en: Move between windows, using a popup window
cs: Přepínat mezi okny pomocí automaticky otevíraného okna

en: Move to Another _Workspace
cs: Přes_unout na jinou plochu

en: Move to Workspace R_ight
cs: Přesunout na plochu vp_ravo

en: Move to Workspace _Down
cs: Přesunout na plochu _dole

en: Move to Workspace _Left
cs: Přesunout na plochu v_levo

en: Move to Workspace _Up
cs: Přesunout na plochu na_hoře

en: Move window
cs: Přesunout okno

en: Move window one workspace down
cs: Posunout okno o plochu dolů

en: Move window one workspace to the left
cs: Posunout okno o plochu doleva

en: Move window one workspace to the right
cs: Posunout okno o plochu doprava

en: Move window one workspace up
cs: Posunout okno o plochu nahoru

en: Move window to center of screen
cs: Přesunout okno do středu obrazovky

en: Move window to east (right) monitor
cs: Přesunout okno na východní (pravý) monitor

en: Move window to east (right) side of screen
cs: Přesunout okno na východní (pravou) stranu obrazovky

en: Move window to north (top) monitor
cs: Přesunout okno na severní (horní) monitor

en: Move window to north (top) side of screen
cs: Přesunout okno do severní (horní) části obrazovky

en: Move window to north-east (top right) corner
cs: Přesunout okno do severovýchodního (pravého horního) rohu

en: Move window to north-west (top left) corner
cs: Přesunout okno do severozápadního (levého horního) rohu

en: Move window to south (bottom) monitor
cs: Přesunout okno na jižní (dolní) monitor

en: Move window to south (bottom) side of screen
cs: Přesunout okno do jižní (spodní) části obrazovky

en: Move window to south-east (bottom right) corner
cs: Přesunout okno do jihovýchodního (pravého spodního) rohu

en: Move window to south-west (bottom left) corner
cs: Přesunout okno do jihozápadního (levého spodního) rohu

en: Move window to west (left) monitor
cs: Přesunout okno na západní (levý) monitor

en: Move window to west (left) side of screen
cs: Přesunout okno na západní (levou) stranu obrazovky

en: Move window to workspace 1
cs: Přesunout okno na plochu 1

en: Move window to workspace 10
cs: Přesunout okno na plochu 10

en: Move window to workspace 11
cs: Přesunout okno na plochu 11

en: Move window to workspace 12
cs: Přesunout okno na plochu 12

en: Move window to workspace 2
cs: Přesunout okno na plochu 2

en: Move window to workspace 3
cs: Přesunout okno na plochu 3

en: Move window to workspace 4
cs: Přesunout okno na plochu 4

en: Move window to workspace 5
cs: Přesunout okno na plochu 5

en: Move window to workspace 6
cs: Přesunout okno na plochu 6

en: Move window to workspace 7
cs: Přesunout okno na plochu 7

en: Move window to workspace 8
cs: Přesunout okno na plochu 8

en: Move window to workspace 9
cs: Přesunout okno na plochu 9

en: Name of workspace
cs: Název pracovní plochy

en: New Workspace Name:
cs: Nový název pracovní plochy:

en: No "%s" attribute on element <%s>
cs: Atribut „%s“ chybí v elementu <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
cs: Chybí atribut "extent_angle" nebo "to" v prvku <%s>

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
cs: Chybí atribut "start_angle" nebo "from" v prvku <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
cs: Není nastaveno <%s> motivu "%s"

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
cs: Nebyly definovány žádné <draw_ops> nazvané "%s"

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
cs: Nebyly definované žádné <draw_ops> s názvem "%s"

en: No command %d has been defined.
cs: Nebyl definován příkaz %d.

en: No draw_ops provided for button
cs: U tlačítka neposkytnuty draw_ops

en: No draw_ops provided for frame piece
cs: U položky rámu neposkytnuty draw_ops

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
cs: U typu okna "%s" motivu "%s" není nastaven typ rámu, přidejte prosím prvek <window type="%s" style_set="cokoliv"/>

en: No terminal command has been defined.
cs: Nebyl definován příkaz terminálu.

en: No text is allowed inside element <%s>
cs: Uvnitř elementu <%s> není povolen text

en: Normal Application Window
cs: Normální okno aplikace

en: Normal Title Font
cs: Normální písmo nadpisu

en: Number of workspaces
cs: Počet pracovních ploch

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
cs: Počet pracovních ploch. Musí být více než nula a maximální počet je omezen.

en: OK
cs: Budiž

en: Opened log file %s
cs: Otevřen soubor záznamu %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
cs: Vnější element tématu musí být <metacity_theme>, nikoliv <%s>

en: Print version
cs: Vypsat verzi

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
cs: Vlastnost %s okna 0x%lx obsahovala neplatné UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
cs: Vlastnost %s okna 0x%lx obsahovala neplatné UTF-8 u položky %d seznamu

en: Put Window On Only One Workspace
cs: Umístit okno jen na jednu plochu

en: Raise window above other windows
cs: Zvýšit okno nad jiná okna

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
cs: Zvýšit okno, pokud je zakryté jiným oknem, jinak je snížit

en: Remove Window From Top
cs: Odstranit okno svrchu

en: Rename current workspace
cs: Přejmenovat současnou pracovní plochu

en: Replace the running window manager with Marco
cs: Nahradí běžícího správce oken správcem Marco

en: Resize window
cs: Změnit velikost okna

en: Restore Window
cs: Obnovit okno

en: Restore window
cs: Obnovit okno

en: Roll Up Window
cs: Svinout okno

en: Roll _Up
cs: Sv_inout

en: Run a defined command
cs: Spustit definovaný příkaz

en: Run a terminal
cs: Spustit terminál

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
cs: Obrazovka %d na displeji "%s" již má správce oken

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
cs: Obrazovka %d na displeji "%s" již správce oken má; zkuste prosím nahradit aktuálního správce oken pomocí přepínače --replace.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
cs: Obrazovka %d na displeji "%s" je neplatná

en: Set this to false to disable border of preselected window while performing tab switching.
cs: Nastavte na hodnotu FALSE, pokud chcete vypnout zobrazování okrajů předvoleného okna během přepínání tabulátorem.

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
cs: Nastavte na "true", chcete-li změnit velikost pravým tlačítkem a zobrazit nabídku prostředním tlačítkem při držení klávesy zadané v "mouse_button_modifier"; nastavte na "false", požadujete-li opačnou funkci.

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
cs: Nastavení této volby na hodnotu FALSE může vést k nespolehlivému chování, užívatelům je silně doporučeno neměnit hodnotu z předvoleného stavu TRUE. Mnoho akcí (např. kliknutí do klientské oblasti, přesunutí nebo změna velikosti okna) normálně mění okno jako vedlejší efekt. Nastavením této volby na hodnotu FALSE, která je nedoporučená, se oddělí změna od ostatních užívatelských akcí a ignorují se požadavky na změnu, generované aplikací. Viz http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Dokonce, i když je tato volba nastavena na FALSE, okna mohou ještě být měněna pomocí Alt + kliknutí levým myšítkem kamkoliv na okno, normálním kliknutím na okraj okna, nebo pomocí speciálních zpráv z pagers, jako jsou požadavky na aktivaci z tasklistu appletů. Tato volba je v současnosti zakázaná v režimu click-to-focus. Všimněte si, že seznam způsobů, jak změnit okno, když raise_on_click je nastaven na FALSE, nezahrnuje programové požadavky z aplikací na změnu okna; tyto žádosti budou ignorované bez ohledu na důvod žádosti. Jste-li vývojářem aplikace a uživatelé si stěžují, že aplikace nefunguje s tímto nastavením, sdělte jim, že je chyba _u nich_, že si zmršili okenního správce, a že buď musí tuto volbu změnit zpět na hodnotu true, nebo ať se naučí žít s touto "chybou".

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
cs: Faktor stínu "%s" ve stínované barvě je záporný

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
cs: Formát stínu má podobu "stín/základní_barva/faktor", "%s" tomuto formátu neodpovídá

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
cs: Atribut "resize" by neměl být na prvku <%s> maximalizovaného stavu

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
cs: Atribut "resize" by neměl být na prvku <%s> maximalizovaného/svinutého stavu

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
cs: Zobrazit dialog spuštění aplikace umístěný na panelu

en: Show the panel's &quot;Run Application&quot; dialog box
cs: Zobrazit okno „Spustit aplikaci” umístěné na panelu

en: Show the panel's main menu
cs: Zobrazit hlavní nabídku panelu

en: Size of the application icons displayed in alt-tab popup window. The screen's scale factor is applied to this value.
cs: Velikost ikony aplikace zobrazené ve vyskakovacím okně po stisknutí Alt+Tab. Na tuto hodnotu bude aplikován faktor škálování velikosti obrazovky.

en: Small Title Font
cs: Malé písmo nadpisu

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
cs: Některé aplikace nerespektují specifikace způsobem, který má za následek chybné vlastnosti správce oken. Tato volba umístí Marco do zcela korektního režimu, což uživateli poskytne konzistentnější uživatelské rozhraní, pokud tedy není zapotřebí spouštět jakékoliv chybně se chovající aplikace.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
cs: Klávesu %s s modifikátory %x již jako zkratku používá nějaký jiný program

en: Specify session management ID
cs: Zadejte ID správce sezení

en: Style has already been specified for state %s focus %s
cs: U state %s focus %s již byl definován styl

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
cs: U state %s resize %s focus %s již byl definován styl

en: Switch to previously selected workspace
cs: Přepnout na předchozí plochu

en: Switch to workspace 1
cs: Přepnout na plochu 1

en: Switch to workspace 10
cs: Přepnout na plochu 10

en: Switch to workspace 11
cs: Přepnout na plochu 11

en: Switch to workspace 12
cs: Přepnout na plochu 12

en: Switch to workspace 2
cs: Přepnout na plochu 2

en: Switch to workspace 3
cs: Přepnout na plochu 3

en: Switch to workspace 4
cs: Přepnout na plochu 4

en: Switch to workspace 5
cs: Přepnout na plochu 5

en: Switch to workspace 6
cs: Přepnout na plochu 6

en: Switch to workspace 7
cs: Přepnout na plochu 7

en: Switch to workspace 8
cs: Přepnout na plochu 8

en: Switch to workspace 9
cs: Přepnout na plochu 9

en: Switch to workspace above the current workspace
cs: Přepnout na plochu nad aktuální plochou

en: Switch to workspace below the current workspace
cs: Přepnout na plochu pod aktuální plochou

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
cs: Přepnout na plochu nalevo od aktuální plochy

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
cs: Přepnout na plochu napravo od aktuální plochy

en: System Bell is Audible
cs: Systémový zvonek je slyšet

en: Take a screenshot
cs: Zachytit obrazovku

en: Take a screenshot of a window
cs: Zachytit obrázek okna

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
cs: Sděluje správci oken Marco, jak implementovat vizuální znamení o zazvonění systémového zvonku nebo jiného aplikačního znamení zvonku. Momentálně existují dvě platné hodnoty, "fullscreen", která způsobí černo-bílé bliknutí celé obrazovky, a "frame_flash", která způsobí blikání záhlaví aplikace posílající signál zvonku. Není-li aplikace, která poslala signál zvonku, známá (což je obvykle případ výchozího systémové zvukového znamení), bliká záhlaví aktuálního okna.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
cs: Klíče /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definují klávesové zkratky, které odpovídají těmto příkazům. Stisknutí klávesové zkratky pro run_command_N spustí command_N.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
cs: Klíč /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot definuje klávesovou zkratku, která způsobí spuštění příkazu určeného tímto nastavením.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
cs: Klíč /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot definuje klávesovou zkratku, která způsobí spuštění příkazu určeného tímto nastavením.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
cs: Formát vypadá jako „<Control> a“ nebo „<Shift> <Alt> F1“. Analyzátor je poměrně liberální a umožňuje malá nebo velká písmena a také zkratky jako „<Ctl>“ a „<Ctrl>“. Pokud nastavíte možnost na speciální řetězec „vypnuto (disabled)“, nebude pro tuto akci existovat žádná vazba kláves.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action. This keybinding may be reversed by holding down the "shift" key; therefore, "shift" cannot be one of the keys it uses.
cs: Formát vypadá jako „<Control> a“ nebo „<Shift> <Alt> F1“. Analyzátor je poměrně liberální a umožňuje malá nebo velká písmena a také zkratky jako „<Ctl>“ a „<Ctrl>“. Pokud nastavíte možnost na speciální řetězec „vypnuto (disabled)“, nebude pro tuto akci existovat žádná vazba kláves. Tuto klávesovou zkratku lze zvrátit podržením klávesy „shift“; „shift“ proto nemůže být jedním z klíčů, které používá.

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/marco/keybinding_commands The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
cs: Klávesová zkratka, která spouští odpovídající očíslovaný příkaz v /apps/marco/keybinding_commands. Formát vypadá jako „<Control> a“ nebo „<Shift> <Alt> F1“. Analyzátor je poměrně liberální a umožňuje malá nebo velká písmena a také zkratky jako „<Ctl>“ a „<Ctrl>“. Pokud nastavíte možnost na speciální řetězec „vypnuto (disabled)“, nebude pro tuto akci existovat žádná vazba kláves.

en: The name of a workspace.
cs: Název pracovní plochy.

en: The popup window may be expanded up to the width determined by the config parameter 'alt-tab-max-columns'.
cs: Vyskakovací okno může být rozšířeno maximálně na šířku odvozenou z konfiguračního parametru „alt-tab-max-columns”.

en: The popup window will be expanded to fit up to these many entries per row.
cs: Vyskakovací okno bude rozšířeno tak, aby pojalo zadaný počet sloupců na řádku.

en: The screenshot command
cs: Příkaz zachycení snímku obrazovky

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
cs: Motiv určuje vzhled okrajů okna, záhlaví okna atd.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
cs: Zpoždění před zvýšením okna, je-li auto_raise nastaveno na "true". Zpoždění je uvedeno v tisícinách sekundy.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
cs: Režim aktivace oken určuje, jak jsou okna aktivována. Má tři možnosti; "click" znamená, že okna jsou aktivována kliknutím, "sloppy" znamená, že okna jsou aktivována, když se do nich přesune myš, a "mouse" znamená, že okna jsou aktivována, když se do nich přesune myš a deaktivována, když je myš opustí.

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
cs: Režim umístění okna ukazuje, jak jsou umístěna nová okna. "automatické" znamená, že systém automaticky zvolí polohu v závislosti na prostoru, která je k dispozici na ploše, nebo pokud není prostor, pomocí jednoduché kaskády; "ukazatel" znamená, že nová okna jsou umístěna v závislosti na pozici ukazatele myši; "manuální" znamená, že uživatel musí ručně umístit nové okno pomocí myši nebo klávesnice.

en: The window screenshot command
cs: Příkaz zachycení snímku obrazovky

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
cs: Wrap styl se používá k určení, jak přejít z jednoho prostoru do druhého na hranici přepínače pracovního prostoru. Je-li nastavena na "no wrap", nic se nestane, pokud se pokusíte přepnout do pracovního prostoru kolem hranice přepínače pracovního prostoru. Pokud je nastaven na "klasické", staré chování, používá se marco: konec jednoho řádku vede do začátku příštího a konec sloupce vede k začátku následujícího. Pokud je nastaven na "toroidní - prstencové", pracovní prostory jsou spojeny jako kobliha: konec každého řádku vede k jeho vlastnímu začátku a na konci každého sloupce vede k jeho vlastnímu začátku.

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
cs: Motiv obsahoval výraz, který způsobil chybu: %s

en: Theme requires version %s but latest supported theme version is %d.%d
cs: Motiv vyžaduje verzi %s avšak poslední podporovaná verze motivu je %d. %d

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
cs: Při spuštění <tt>%s</tt> se vyskytla chyba:
    
    %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
cs: Tato okna nepodporují ukládání aktuálního nastavení a po vašem příštím přihlášení je budete muset znovu spustit ručně.

en: This is a sample message in a sample dialog
cs: Toto je ukázková zpráva v ukázkovém dialogu

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
cs: Tato volba určuje důsledek dvojitého kliknutí na záhlaví okna. Momentálně platnými volbami jsou "toggle_shade", která okno svine/rozvine, "toggle_maximize", která okno maximalizuje nebo zruší maximalizaci, "toggle_maximize_horizontally" a "toggle_maximize_vertically", které maximalizují/zruší maximalizaci pouze v daném směru, "minimize", která okno minimalizuje, "shade", která okno svine, "menu", která zobrazí nabídku okna, "lower", která umístí okno za všechna ostatní, a "none", která nezpůsobí nic.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
cs: Tato volba určuje důsledek kliknutí prostředním tlačítkem myši na záhlaví okna. Momentálně platnými volbami jsou "toggle_shade", která okno svine/rozvine, "toggle_maximize", která okno maximalizuje nebo zruší maximalizaci, "toggle_maximize_horizontally" a "toggle_maximize_vertically", které maximalizují/zruší maximalizaci pouze v daném směru, "minimize", která okno minimalizuje, "shade", která okno svine, "menu", která zobrazí nabídku okna, "lower", která umístí okno za všechna ostatní, a "none", která nezpůsobí nic.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
cs: Tato volba určuje důsledek kliknutí pravým tlačítkem myši na záhlaví okna. Momentálně platnými volbami jsou "toggle_shade", která okno svine/rozvine, "toggle_maximize", která okno maximalizuje nebo zruší maximalizaci, "toggle_maximize_horizontally" a "toggle_maximize_vertically", které maximalizují/zruší maximalizaci pouze v daném směru, "minimize", která okno minimalizuje, "shade", která okno svine, "menu", která zobrazí nabídku okna, "lower", která umístí okno za všechna ostatní, a "none", která nezpůsobí nic.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
cs: Tato volba poskytuje dodatečnou kontrolu nad tím, jakým způsobem se nově vytvořená okna stanou aktivními. Má dvě možné hodnoty, "smart" použije běžný uživatelův režim aktivace, "strict" má za následek neaktivnost oken spouštěných z terminálu.

en: Tile window to east (right) side of screen
cs: Dlaždice okna na východní (pravé) straně obrazovky

en: Tile window to north-east (top right) corner
cs: Dlaždice okna do severovýchodního (pravého horního) rohu

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
cs: Dlaždice okna do severovýchodního (pravého horního) rohu obrazovky

en: Tile window to north-west (top left) corner
cs: Dlaždice okna do severozápadního (levého horního) rohu

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
cs: Dlaždice okna do severozápadního (levého horního) rohu obrazovky

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
cs: Dlaždice okna do jihovýchodního (pravého dolního) rohu

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
cs: Dlaždice okna do jihovýchodního (pravého dolního) rohu obrazovky

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
cs: Dlaždice okna do jihozápadního (levého dolního) rohu

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
cs: Dlaždice okna do jihozápadního (levého dolního) rohu obrazovky

en: Tile window to west (left) side of screen
cs: Dlaždice okna na západní (levé) straně obrazovky

en: Toggle fullscreen mode
cs: Přepnout režim na celou obrazovku

en: Toggle maximization state
cs: Přepnout stav maximalizace

en: Toggle shaded state
cs: Přepnout stav svinutí

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
cs: Okno vždy navrchu

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
cs: Přepnout výskyt okna na všech plochách nebo jen na jedné

en: Torn-off Menu
cs: Odtržení nabídky

en: Turn compositing off
cs: Vypnout funkci kompozitoru

en: Turn compositing on
cs: Zapnout funkci kompozitoru

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
cs: Zapne vizuální indikaci zvukového pípnutí aplikací nebo systému. Vhodné pro lidi s vadami sluchu nebo pro práci v hlučném prostředí.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
cs: Neznámý atribut %s prvku <%s>

en: Unknown element %s
cs: Neznámý prvek %s

en: Unknown function "%s" for button
cs: Neznámá funkce tlačítka "%s"

en: Unknown position "%s" for frame piece
cs: Neznámá pozice položky rámu "%s"

en: Unknown state "%s" for button
cs: Neznámý stav tlačítka "%s"

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
cs: Neznámý style_set "%s" v prvku <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
cs: Neznámý typ "%s" v prvku <%s>

en: Unknown window information request: %d
cs: Neznámý informační požadavek okna: %d

en: Unma_ximize
cs: Zrušit ma_ximalizaci

en: Unroll Window
cs: Rozvinout okno

en: Usage: %s
cs: Použití: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
cs: Použití: marco-theme-viewer [NÁZEVMOTIVU]

en: Use standard system font in window titles
cs: Použít v nadpisech oken standardní systémové písmo

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
cs: Uživatelem definované konstanty musí začínat velkým písmenem; "%s" toto nesplňuje

en: Utility Palette
cs: Paleta nástrojů

en: Visual Bell Type
cs: Typ vizuálního zvonku

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
cs: Jestli má zvyšování být vedlejší efekt jiných interakcí s uživatelem

en: Whether to display preselected tab window border
cs: Zda chcete zobrazovat okraj předvoleného okna během přepínání tabulátorem

en: Whether to enable cycling through different tile sizes
cs: Zda povolit cyklické procházení různých velikostí dlaždic

en: Whether to enable window tiling
cs: Zda povolit dlaždicové uspořádání oken

en: Whether to maximize the window when dragged to the top of the screen
cs: Zda se maximalizuje okno, když se přetáhne k horní části obrazovky

en: Whether to resize with the right button
cs: Změna velikosti pravým tlačítkem

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
cs: Okno %s nastavilo SM_CLIENT_ID samo na sebe, namísto okna WM_CLIENT_LEADER, jak je definováno v ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
cs: Okno %s nastavuje pokyn MWM, kterým naznačuje, že se nedá měnit jeho velikost, ale nastavuje min. velikost %d × %d a max. velikost %d × %d; to nedává smysl.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
cs: Okno 0x%lx má vlastnost %s
    Ta má mít typ %s formátu %d
    a ve skutečnosti má typ %s formátu %d n_items %d.
    To je pravděpodobně chyba aplikace, nikoliv správce oken.
    Okno má nadpis="%s", třída="%s", název="%s".

en: Window App Menu
cs: Aplikační nabídka okna

en: Window Management
cs: Správa oken

en: Window Menu
cs: Nabídka okna

en: Window Title Goes Here
cs: Sem patří nadpis okna

en: Window focus mode
cs: Režim aktivace oken

en: Window manager error:
cs: Chyba správce oken:

en: Window manager warning:
cs: Varování správce oken:

en: Window manager:
cs: Správce oken:

en: Window placement mode
cs: Režim umístění okna

en: Window title font
cs: Písmo nadpisu oken

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
cs: Typu okna "%s" již byla přiřazena sada stylů

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
cs: Bylo zakázáno obcházení chyb aplikací. Některé aplikace se možná nebudou chovat správně.

en: Workspace %d
cs: Plocha %d

en: Workspace %d%n
cs: Plocha %d%n

en: Workspace %s%d
cs: Plocha %s%d

en: Workspace 1_0
cs: Plocha 1_0

en: Workspace wrap style
cs: Možnosti přepínání ploch

en: X Display to use
cs: Displej X, který použije

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
cs: Je možné chvíli počkat, aby aplikace mohla pokračovat, nebo si vynutit úplné ukončení aplikace.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
cs: Aby měla hodnota alfa význam, je nutné určit pozadí

en: _Always on Visible Workspace
cs: Vžd_y na viditelné ploše

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Force Quit
cs: _Vynutit ukončení

en: _Move
cs: _Přesunout

en: _Only on This Workspace
cs: _Jen na této ploše

en: _Resize
cs: _Změnit velikost

en: _Unroll
cs: Rozv_inout

en: _Wait
cs: _Počkat

en: bottom
cs: dole

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
cs: geometrie rámu nedefinuje rozměr "%s"

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
cs: geometrie rámu nedefinuje rozměr "%s" okraje "%s"

en: left
cs: levý

en: nested <window> tag
cs: vnořená značka <window>

en: right
cs: pravý

en: top
cs: nahoře
