mate-settings-daemon 1.26.0 - en to cs translation catalogue (312 entries)

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
cs: 0 až 3, 0 je neaktivní, 1-3 je tlačítko emulace

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
cs: Násobitel zrychlení pohybu myši. Hodnota -1 je implicitní pro systém.

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
cs: Násobitel zrychlení pohybu touchpadu. Hodnota -1 je implicitní pro systém.

en: Acceleration profile
cs: Profil zrychlení

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
cs: Profil zrychlení použitý pro připojené myši. Profil lze nastavit na výchozí („default”), při kterém bude pro každou myš použit výchozí profil, nepřizpůsobující se („flat”), při kterém bude akcelerace nastavena pomocí konstanty odvozené z nastavené rychlosti ukazatele, či přizpusobující se („adaptive”), který upravuje akceleraci v závislosti na pohybu myši. Pokud myš daný profil nepodporuje, bude použita volba „defailt”.

en: Acceleration profile used for touchpad. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the touchpad movement. If a touchpad doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
cs: Profil zrychlení použitý pro touchpadi. Profil lze nastavit na výchozí („default”), při kterém bude pro každé zařízení použit výchozí profil, nepřizpůsobující se („flat”), při kterém bude akcelerace nastavena pomocí konstanty odvozené z nastavené rychlosti ukazatele, či přizpusobující se („adaptive”), který upravuje akceleraci v závislosti na pohybu ukazatele pomocí touchpadu. Pokud touchpad daný profil nepodporuje, bude použita volba „defailt”.

en: Accessibility
cs: Zpřístupnění

en: Accessibility Keyboard
cs: Zpřístupnění klávesnice

en: Accessibility keyboard plugin
cs: Zásuvný modul zpřístupnění klávesnice

en: Accessibility settings
cs: Nastavení přístupnosti

en: Accessibility settings plugin
cs: Zásuvný modul nastavení přístupnosti

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Activation of this plugin
cs: Aktivace tohoto zásuvného modulu

en: Airplane mode disabled
cs: Režim „letadlo“ je vypnutý

en: Airplane mode enabled
cs: Režim „letadlo“ je zapnutý

en: Antialiasing
cs: Vyhlazování

en: Automatically prunes thumbnail caches and other transient files, and warns about low disk space
cs: Automaticky promazává vyrovnávací paměť náhledů a další dočasné soubory a varuje před docházejícím místem na disku

en: Background
cs: Pozadí

en: Background plugin
cs: Zásuvný modul pozadí

en: Binding to eject an optical disc.
cs: Zkratka k vysunutí optického disku.

en: Binding to enable or disable the touchpad.
cs: Zkratka k zapnutí nebo vypnutí zařízení touchpad.

en: Binding to launch MATE settings.
cs: Zkratka pro spuštění nastavení MATE.

en: Binding to launch the calculator.
cs: Zkratka ke spuštění kalkulačky.

en: Binding to launch the email client.
cs: Zkratka ke spuštění poštovního klienta.

en: Binding to launch the help browser.
cs: Zkratka ke spuštění prohlížeče nápovědy.

en: Binding to launch the instant messenger.
cs: Zkratka ke spuštění Programu rychlých zpráv.

en: Binding to launch the media player.
cs: Zkratka ke spuštění multimediálního přehrávače.

en: Binding to launch the search tool.
cs: Zkratka ke spuštění vyhledávacího nástroje.

en: Binding to launch the web browser.
cs: Zkratka ke spuštění prohlížeče WWW.

en: Binding to lock the screen.
cs: Zkratka k uzamčení obrazovky.

en: Binding to log out.
cs: Zkratka k odhlášení se.

en: Binding to lower the system volume quietly.
cs: Zkratka pro snížení systémové hlasitosti.

en: Binding to lower the system volume.
cs: Zkratka ke snížení systémové hlasitosti.

en: Binding to mute the system volume quietly.
cs: Zkratka pro úplné ztlumení systémové hlasitosti.

en: Binding to mute the system volume.
cs: Zkratka ke ztlumení systémové hlasitosti.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
cs: Zkratka pro ztlumení/zapnutí mikrofonu.

en: Binding to open the Home folder.
cs: Zkratka k otevření domovské složky.

en: Binding to pause playback.
cs: Zkratka k pozastavení přehrávání.

en: Binding to raise the system volume quietly.
cs: Zkratka ke zvýšení systémové hlasitosti.

en: Binding to raise the system volume.
cs: Zkratka ke zvýšení systémové hlasitosti.

en: Binding to show the on-screen keyboard
cs: Zkratka pro zobrazení klávesnice na obrazovce

en: Binding to show the screen magnifier
cs: Zkratka pro zobrazení lupy obrazovky

en: Binding to shut down.
cs: Navázat na vypnutí.

en: Binding to skip to next track.
cs: Zkratka k přeskočení na následující stopu.

en: Binding to skip to previous track.
cs: Zkratka k přeskočení na předchozí stopu.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
cs: Zkratka ke spuštění přehrávání (nebo přepnutí přehrávání/pozastavení).

en: Binding to start the screen reader
cs: Zkratka pro zobrazení čtení obrazovky

en: Binding to stop playback.
cs: Zkratka k zastavení přehrávání.

en: Bluetooth disabled
cs: Bluetooth je vypnuté

en: Bluetooth enabled
cs: Bluetooth je zapnuté

en: Cannot determine user's home directory
cs: Nelze určit domovský adresář uživatele

en: Change system time
cs: Změnit systémový čas

en: Change system time zone
cs: Změnit zónu systémového času

en: Changing Screen Layout
cs: Změna rozložení obrazovky

en: Clipboard
cs: Schránka

en: Clipboard plugin
cs: Zásuvný modul schránky

en: Configure display settings
cs: Konfigurovat nastavení displeje

en: Configure hardware clock
cs: Nastavit hardwarové hodiny

en: Could not apply the stored configuration for monitors
cs: Nelze použít uložené nastavení monitorů

en: Could not enable mouse accessibility features
cs: Nezdařilo se povolení vlastností zpřístupnění myši

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
cs: Nelze nalézt výchozí terminál. Ověřte prosím, zda je zadán příkaz výchozího terminálu a zda směřuje k platné aplikaci.

en: Could not refresh the screen information: %s
cs: Nelze obnovit informace o obrazovce: %s

en: Could not restore the display's configuration
cs: Nelze obnovit nastavení displeje

en: Could not restore the display's configuration from a backup
cs: Ze zálohy nelze obnovit nastavení displeje

en: Could not save monitor configuration
cs: Nelze uložit nastavení monitoru

en: Could not switch the monitor configuration
cs: Nelze přepnout nastavení monitoru

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
cs: Nelze spustit příkaz: %s
    Ověřte prosím platnost příkazu.

en: Cursor size
cs: Velikost kurzoru

en: Cursor theme
cs: Motiv kurzoru

en: Cursor theme name.
cs: Název motivu kurzoru.

en: Deactivate
cs: Deaktivovat

en: Disable touchpad while typing
cs: Vypnout touchpad během psaní

en: Distance before a drag is started.
cs: Vzdálenost, při které započne tažení.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
cs: Vzdálenost v pixelech, o kterou se musí kurzor posunout, než je aktivován zrychlený pohyb myši. Hodnota -1 je implicitní pro systém.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
cs: Vzdálenost v pixelech, o kterou se musí kurzor posunout, než je aktivován zrychlený pohyb touchpadu. Hodnota -1 je implicitní pro systém.

en: Do not touch monitor configuration
cs: Nesahat na konfiguraci monitoru

en: Do you want to activate Slow Keys?
cs: Chcete aktivovat Pomalé klávesy?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
cs: Chcete aktivovat Lepící klávesy?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
cs: Chcete deaktivovat Pomalé klávesy?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
cs: Chcete deaktivovat Lepící klávesy?

en: Do_n't activate
cs: _Neaktivovat

en: Do_n't deactivate
cs: _Nedeaktivovat

en: Does the display look OK?
cs: Vypadá displej v pořádku?

en: Don't activate
cs: Neaktivovat

en: Don't become a daemon
cs: Nestane se démonem

en: Don't deactivate
cs: Nedeaktivovat

en: Don't show any warnings again
cs: Nezobrazovat znovu žádná varování

en: Don't show any warnings again for this file system
cs: Nezobrazovat znovu žádná varování pro tento souborový systém

en: Double Click Time
cs: Interval dvojitého kliknutí

en: Drag Threshold
cs: Práh tažení

en: Dummy
cs: Prázdné

en: Dummy plugin
cs: Prázdný zásuvný modul

en: Eject
cs: Vysunout

en: Empty Trash
cs: Vyprázdnit koš

en: Empty all of the items from the trash?
cs: Odstranit všechny položky z koše?

en: Emptying the trash
cs: Vyprazdňování koše

en: Enable debugging code
cs: Povolí ladící kód

en: Enable horizontal edge scrolling
cs: Povolit posunování podél vodorovné hrany

en: Enable horizontal two-finger scrolling
cs: Povolit vodorovné posouvání dvěma prsty

en: Enable mouse clicks with touchpad
cs: Povolit kliknutí myší pomocí zařízení touchpad

en: Enable three-finger button-click emulation
cs: Zapnout emulaci kliknutí při klepnutí třemi prsty

en: Enable touchpad
cs: Zapnout zařízení touchpad

en: Enable vertical edge scrolling
cs: Povolit posouvání podél svislých okrajů

en: Enable vertical two-finger scrolling
cs: Povolit svislé posouvání dvěma prsty

en: Enabled two-finger button-click emulation
cs: Zapnout emulaci kliknutí při klepnutí dvěma prsty

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
cs: Umožňuje emulaci prostředního tlačítka myši přes současně stisknuté levé a pravé tlačítko myši.

en: Enhance _contrast in colors
cs: Zvýšit kontrast _barev

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
     • a bug in libxklavier library
     • a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
     • X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    If you report this situation as a bug, please include:
     • The result of <b>%s</b>
     • The result of <b>%s</b>
cs: Chyba při aktivaci konfigurace XKB.
    Tato situace může nastat za několika okolností:
     • chyba v knihovně libxklavier • chyba v X serveru (xkbcomp, utility xmodmap)
     • X server využívá nekompatabilní implementaci libxkbfile
    
    Data o verzi X serveru:
    %s
    %d
    Pokud tuto situaci oznámíte jako chybu, přidejte prosím následující:
     • Výsledek <b>%s</b>
     • Výsledek <b>%s</b>

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
cs: Chyba při pokusu o spuštění (%s),
    což je svázáno s klávesou (%s)

en: Examine…
cs: Zkoumá se…

en: Exit after a time (for debugging)
cs: Ukončit po čase (pro účely ladění)

en: File for default configuration for RandR
cs: Soubor pro výchozí konfiguraci pro RandR

en: File name of the bell sound to be played.
cs: Název souboru se zvukem zvonku, který chcete přehrávat.

en: Free percentage notify threshold
cs: Práh upozorňování na procenta volného

en: Free space no notify threshold
cs: Práh neupozorňování na volné místo

en: From:
cs: Z:

en: Hardware Airplane Mode
cs: Hardwarový režim „letadlo“

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
cs: Zvýrazní současnou pozici ukazatele myši při stisknutí a uvolnění klávesy Ctrl.

en: Home folder
cs: Domovská složka

en: Housekeeping
cs: Úklid

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
cs: Pokud se rozhodnete vyprázdnit koš, všechny položky v něm budou natrvalo smazány. Vezměte prosím na vědomí, že je lze mazat po jedné.

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Key binding (%s) is incomplete
cs: Svázání s klávesami (%s) není úplné

en: Key binding (%s) is invalid
cs: Svázání s klávesami (%s) není platné

en: Keybindings
cs: Klávesové zkratky

en: Keybindings plugin
cs: Zásuvný modul klávesových zkratek

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Keyboard Bell Custom Filename
cs: Vlastní jméno souboru klávesového zvonku

en: Keyboard _Preferences
cs: Př_edvolby klávesnice

en: Keyboard plugin
cs: Zásuvný modul klávesnice

en: Launch calculator
cs: Spustit kalkulačku

en: Launch email client
cs: Spustit poštovní klient

en: Launch help browser
cs: Spustit prohlížeč nápovědy

en: Launch instant messenger
cs: Spustit program pro rychlé zasílání zpráv

en: Launch media player
cs: Spustit přehrávač multimédií

en: Launch settings
cs: Spustit nastavení

en: Launch web browser
cs: Spustit prohlížeč WWW

en: Left
cs: Vlevo

en: Length of a double click.
cs: Délka dvojitého kliknutí.

en: Locate Pointer
cs: Zobrazit aktuální pozici kurzoru myši

en: Lock screen
cs: Zamknout obrazovku

en: Log out
cs: Odhlásit se

en: Low Disk Space
cs: Nedostatek místa na disku

en: MATE Settings Daemon
cs: Démon nastavení MATE

en: Make _text larger and easier to read
cs: Zvětšit _text a zvýšit jeho čitelnost

en: Manage X Settings
cs: Spravovat nastavení X

en: Manage the X resource database
cs: Spravovat databázi zdrojů X

en: Media keys
cs: Multimediální klávesy

en: Media keys plugin
cs: Zásuvný modul multimediálních kláves

en: Microphone mute/unmute
cs: Ztlumení/zapnutí mikrofonu

en: Middle button emulation
cs: Emulace prostředního tlačítka

en: Minimum notify period for repeated warnings
cs: Minimální doba upozorňování u opakovaných varování

en: Mirror same output to all monitors and turn them on
cs: Zapnout všechny monitory a zrcadlit na ně stejný výstup

en: Mirroring outputs not supported
cs: Zrcadlení výstupů není podporováno

en: Module
cs: Modul

en: Module Path
cs: Cesta k modulu

en: Motion Acceleration
cs: Akcelerace pohybu

en: Motion Threshold
cs: Práh pohybu

en: Mount paths to ignore
cs: Cesty připojení, které se mají ignorovat

en: Mouse
cs: Myš

en: Mouse Preferences
cs: Předvolby myši

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
cs: Přizpůsobení myši vyžaduje mít nainstalované "Mousetweaks" ve vašem systému.

en: Mouse button orientation
cs: Pořadí tlačítek myši

en: Mouse plugin
cs: Zásuvný modul myši

en: Mpris plugin
cs: Zásuvný modul Mpris

en: Mute the audio quietly
cs: Tiché ztlumení zvuku

en: NSS security system could not be initialized
cs: Bezpečnostní systém NSS nemohl být inicializován

en: Natural scrolling
cs: Přirozené posouvání

en: Next track
cs: Následující stopa

en: No External Display
cs: Žádný externí displej

en: Normal
cs: Normální

en: NumLock state
cs: Stav NumLocku

en: OFF
cs: VYP

en: ON
cs: ZAP

en: On-screen keyboard
cs: Klávesnice na obrazovce

en: One finger tap button
cs: Tlačítko klepnutí jedním prstem

en: Open the display configuration dialog (all settings)
cs: Otevřít okno konfigurace displeje (všechna nastavení)

en: Pause playback
cs: Pozastavit přehrávání

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
cs: Procentuální množství, které spustí varování „Málo místa na disku”. Pokud hodnota klesne pod zadanou mez, bude zobrazeno upozornění.

en: Play (or play/pause)
cs: Přehrát (nebo přehrát/pozastavit)

en: Preparing to empty trash…
cs: Příprava na vysypání koše…

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
cs: _Stisknutím a podržením kláves dojde k jejich přijmutí (pomalé klávesy)

en: Previous track
cs: Předchozí stopa

en: Priority to use for this plugin
cs: Priorita k používání tohoto zásuvného modulu

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
cs: Priorita použití tohoto zásuvného modulu při spuštění mate-settings-daemon

en: Privileges are required to change the system time zone.
cs: Ke změně časové zóny jsou vyžadována oprávnění.

en: Privileges are required to change the system time.
cs: Ke změně systémového času jsou vyžadována oprávnění.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
cs: Ke změně taktu jsou vyžadována oprávnění.

en: RGBA order
cs: Pořadí RGBA

en: Remember NumLock state
cs: Pamatovat si stav NumLock

en: Removing item %lu of %lu
cs: Odstraňování položky %lu z %lu

en: Removing: %s
cs: Odstraňování: %s

en: Replace the current daemon
cs: Nahradit aktuální daemon

en: Rfkill plugin
cs: Zásuvný modul Rfkill

en: Right
cs: Vpravo

en: Rotation not supported
cs: Rotace není podporována

en: Same output on all monitors
cs: Stejný výstup na všech monitorech.

en: Screen magnifier
cs: Lupa obrazovky

en: Screen reader
cs: Čtení obrazovky

en: Search
cs: Hledat

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
cs: Zvolte tlačítko použité pro klepnutí jedním prstem. Podporované hodnoty jsou: „1” pro levé tlačítko myši, „2” pro prostřední tlačítko myši a „3” pro pravé tlačítko myši

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
cs: Zvolte tlačítko použité pro klepnutí třemi prsty. Podporované hodnoty jsou: „1” pro levé tlačítko myši, „2” pro prostřední tlačítko myši a „3” pro pravé tlačítko myši

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
cs: Zvolte tlačítko použité pro klepnutí dvěma prsty. Podporované hodnoty jsou: „1” pro levé tlačítko myši, „2” pro prostřední tlačítko myši a „3” pro pravé tlačítko myši

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
cs: Nastavte na „TRUE”, pokud občas při psaní omylem zavadíte o touchpad.

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
cs: Pro posouvání podél vodorovných okrajů nastavte na hodnotu TRUE

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
cs: Pro vodorovné posouvání dvěma prsty nastavte na hodnotu TRUE

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
cs: Pro posouvání podél svislých okrajů nastavte na hodnotu TRUE

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
cs: Pro svislé posouvání dvěma prsty nastavte na hodnotu TRUE

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
cs: Nastavte na „TRUE”, chcete-li odeslat kliknutí myší poklepáním prsty na touchpad.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
cs: Nastavte na „TRUE”, chcete-li zapnout všechna zařízení touchpad.

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
cs: Nastavte na jedno z: „none”, „lock_screen”, nebo „force_logout”. Akce bude provedena, když je smartcard použitá k přihlášení odebrána.

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
cs: Nastavte na pravda (true) pro povolení opačného posouvání pomocí touchpadu

en: Set up screen size and rotation settings
cs: Zvolit velikost obrazovky a nastavení otočení

en: Show Displays in Notification Area
cs: Zobrazit displeje v oznamovací oblasti

en: Show OSD notification
cs: Zobrazit upozornění OSD

en: Show _Current Layout
cs: Zobrazit _Současné rozložení

en: Shut down
cs: Vypnout

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
cs: Velikost kurzoru, na který se odkazuje cursor_theme.

en: Slot ID
cs: ID slotu

en: Slow Keys Alert
cs: Upozornění na Pomalé klávesy

en: Smartcard plugin
cs: Zásuvný modul Smartcard

en: Smartcard removal action
cs: Akce při odebrání smartcard

en: Sound
cs: Zvuk

en: Sound Sample Cache plugin
cs: Zásuvný modul Sound Sample Cache

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
cs: Zadejte seznam cest připojení, které se mají ignorovat, pokud jim dochází místo.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
cs: Zadejte čas v minutách. Následná varování u svazku se nezobrazí dříve než po této době.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
cs: Definuj množství v GB. Pokud je množství volného místa větší než tohle, žádné varování nebude zobrazeno.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
cs: Pro snížení možnosti zobrazení dalšího varování, určete procentuální volné místo na disku.

en: Sticky Keys Alert
cs: Lepící klávesy

en: Stop playback
cs: Zastavit přehrávání

en: Subsequent free percentage notify threshold
cs: Práh upozorňování na procenta volného místa

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
cs: Prohodit levé a pravé tlačítko touchpadu pro leváky s "levá", "pravá" pro praváky, "myš", podle nastavení myši.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
cs: Prohodit levé a pravé tlačítko myši, určeno pro leváky.

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
cs: Zásuvný modul XRandR bude hledat výchozí konfiguraci v souboru stanoveném tímto klíčem. Soubor je podobný souboru ~/.config/monitors.xml, který je obvykle uložen v domovských adresářích uživatelů. Pokud uživatel nemá takový soubor, nebo má ten, který neodpovídá uživatelskému nastavení monitorů, pak soubor určený tímto klíčem bude používán místo něho.

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
cs[0]: Obrazovka se navrátí k předchozímu nastavení za %d sekundu
cs[1]: Obrazovka se navrátí k předchozímu nastavení za %d sekundy
cs[2]: Obrazovka se navrátí k předchozímu nastavení za %d sekund
cs[3]: Obrazovka se navrátí k předchozímu nastavení za %d sekund

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
cs: Pořadí subpixelových prvků na obrazovce LCD; užito pouze při vyhlazování nastaveném na „rgba”. Možnými hodnotami jsou: „rgb” značí červenou vlevo (nejběžnější), „bgr” značí modrou vlevo, „vrgb” značí červenou nahoře, „vbgr” značí červenou dole.

en: The remembered state of the NumLock LED.
cs: Pamatovat si stav NumLocku.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
cs: Rozlišení užité při konverzi velikosti písem na velikost pixelů, v obrazových bodech na palec.

en: The selected configuration for displays could not be applied
cs: Vybrané nastavení displejů nemůže být použito

en: The slot the card is in
cs: Slot, ve kterém je karta

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
cs: Typ vyhlazování užitý při vykreslování písem. Možnými hodnotami jsou: „none” značí žádné vyhlazování, „grayscale” značí standardní vyhlazování v odstínech šedi a „rgba” značí subpixelové vyhlazování (pouze obrazovky LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
cs: Typ hintingu užitý při vykreslování písem. Možnými hodnotami jsou: „none” značí žádný hinting, „slight” značí základní, „medium” značí střední a „full” značí maximální hinting (může způsobit zkreslení jednotlivých písmen).

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
cs: Svazku „%s” zbývá pouze %s volného místa.

en: There was an error displaying help: %s
cs: Při zobrazování nápovědy došlo k chybě: %s

en: This computer has only %s disk space remaining.
cs: Počítači zbývá pouze %s volného místa na disku.

en: Three finger tap button
cs: Tlačítko klepnutí třemi prsty

en: Toggle magnifier
cs: Přepnout lupu

en: Toggle on-screen keyboard
cs: Přepnout klávesnici na obrazovce

en: Toggle screen reader
cs: Přepnout čtení obrazovky

en: Toggle touchpad
cs: Přepnout stav zařízení touchpad

en: Touchpad button orientation
cs: Orientace tlačítek myši touchpadu

en: Touchpad disabled
cs: Touchpad vypnutý

en: Touchpad enabled
cs: Touchpad povolen

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
cs: Přesto probíhá pokus o přepnutí nastavení monitoru.

en: Turn on external monitor after system boot
cs: Zapněte externí monitor po nastartování systému

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
cs: Zapnout externí monitor po nastartování systému, pokud jej uživatel připojil při bootování.

en: Turn on laptop monitor after system boot
cs: Zapněte monitor vašeho notebooku po nastartování systému

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
cs: Zapnout monitor přenosného počítače po nastartování systému, pokud uživatel připojil externí monitor.

en: Turn the volume down quietly
cs: Tiché snížení hlasitosti

en: Turn the volume up quietly
cs: Tiché zvýšení hlasitosti

en: Turn this monitor off
cs: Vypnout tento monitor

en: Turn this monitor on
cs: Zapnout tento monitor

en: Two finger tap button
cs: Tlačítko klepnutí dvěma prsty

en: Typing Break
cs: Přestávka ve psaní

en: Typing break plugin
cs: Zásuvný modul přestávky ve psaní

en: Universal Access Preferences
cs: Předvolby zpřístupnění

en: Upside Down
cs: Převrátit

en: Use on-screen _keyboard
cs: Používat _klávesnici na obrazovce

en: Use screen _magnifier
cs: Používat _lupu obrazovky

en: Use screen _reader
cs: P_oužívat čtení obrazovky

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
cs: Běžně mate-settings-daemon konfiguruje externí monitory podle nastavení turn_on_external_monitors_at_startup a turn_on_laptop_monitor_at_startup a zvolí odpovídající klonovací/rozšiřující režim. Nastavením tohoto klíče na True se tato funkcionalita zakáže a nastavení monitoru nebude změněno (vyjma explicitni konfigurace uživatelem).

en: Volume down
cs: Snížit hlasitost

en: Volume mute
cs: Ztlumit zvuk

en: Volume step
cs: Krok hlasitosti

en: Volume step as percentage of volume.
cs: Krok hlasitosti v procentech.

en: Volume up
cs: Zvýšit hlasitost

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
cs: Je-li povoleno, MATE si bude pamatovat stav NumLocku mezi sezeními.

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
cs: Zda notifikační ikona věcí, které mají něco společného s displejem, má být zobrazena na panelu.

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
cs: Zda používat notifikace OSD k zobrazení upozornění o změnách

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
cs: Jestli je zapnuta klávesnice na obrazovce.

en: Whether the screen magnifier is turned on.
cs: Jestli je zapnuta lupa obrazovky.

en: Whether the screen reader is turned on.
cs: Jestli je zapnuto čtení obrazovky.

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
cs: Zda bude tento zásuvný modul aktivován pomocí mate-settings-daemon nebo ne

en: X Resource Database
cs: Databáze zdrojů X

en: X Settings
cs: Nastavení X

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
cs: Místo na disku můžete uvolnit vyprázdněním koše, odstraněním nepotřebných programů nebo souborů, či přesunutím souborů na externí disk.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
cs: Místo na disku můžete uvolnit vyprázdněním koše, odstraněním nepotřebných programů nebo souborů, či přesunutím souborů na jiný disk nebo oddíl.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
cs: Místo na disku můžete uvolnit odstraněním nepotřebných programů nebo souborů, či přesunutím souborů na externí disk.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
cs: Místo na disku můžete uvolnit odstraněním nepotřebných programů nebo souborů, či přesunutím souborů na jiný disk nebo oddíl.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
cs: Právě jste na 8 sekund podrželi klávesu Shift. To je zkratka funkce Pomalé klávesy, která má vliv na způsob fungování vaší klávesnice.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
cs: Právě jste pětkrát za sebou stiskli klávesu Shift. To je zkratka funkce Lepící klávesy, která má vliv na způsob fungování vaší klávesnice.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
cs: Právě jste stiskli dvě klávesy zároveň, nebo jste pětkrát za sebou stiskli klávesu Shift. To vypíná funkci Lepící klávesy, která má vliv na způsob fungování vaší klávesnice.

en: _Activate
cs: _Aktivovat

en: _Beep when pressing a key while CapsLock is active
cs: _Pípnout při stisknutí klávesy, když je CapsLock aktivní

en: _Configure Display Settings…
cs: _Konfigurovat nastavení displeje…

en: _Deactivate
cs: _Deaktivovat

en: _Empty Trash
cs: _Vyprázdnit koš

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
cs: _Ignorovat vícenásobné stisky kláves

en: _Keep This Configuration
cs: Z_achovat toto nastavení

en: _Layouts
cs: _Rozložení

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
cs: Za_dávat klávesové zkratky postupným stisknutím kláves (lepící klávesy)

en: _Restore Previous Configuration
cs: _Obnovit předchozí nastavení

en: could not watch for incoming card events - %s
cs: nemohu zobrazit došlou kartu událostí - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
cs: došlo k neočekávané chybě při čekání na události smartcard

en: name
cs: jméno

en: no suitable smartcard driver could be found
cs: žádný použitelný ovladač smartcard nebyl nalezen

en: path to smartcard PKCS #11 driver
cs: cesta k ovladači smartcard PKCS #11

en: per-slot card identifier
cs: identifikátor per-slot karty

en: possible values are "on", "off", and "custom".
cs: možné hodnoty jsou "on", "off" a "custom".

en: received error or hang up from event source
cs: obdržena chyba nebo ukončeno ze zdroje událostí

en: smartcard driver
cs: ovladač smartcard

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
cs: ovladač smartcard „%s” nemohl být načten
