mate-applets 1.25.3 - en to dz translation catalogue (375 entries)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
dz: ལྷག་ལུས་%d %s %d %s (%d%%)།

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
dz:  %d %s %d %s ནུས་ཤུགས་(%d%%)མ་བླུགས་ཚུན་ཚོད་།

en: (mounted)
dz: (སྦྱར་བརྩེགས་ཅན་)

en: (not mounted)
dz: (སྦྱར་བརྩེགས་མ་འབདཝ་)

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
dz: ཁ་ཡིག་མེད་པའི་དོན་ལུ་ ༠། བརྒྱ་ཆའི་དོན་ལུ་ ༡ དང་ དུས་ཚོད་ལྷག་ལུས་དོན་ལུ་ ༢།

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
dz: བེ་ལུ་༠ གིས་ ཚད་རིས་ཐབས་ལམ་(པར་ཁྲ་རྐྱངམ)ནང་ ཨེཔ་ལེཊི་སྟོནམ་ཨིན། ༡ གིས་ ཚིག་ཡིག་ཐབས་ལམ་ནང་(པར་ཁྲ་སྟོན་ནི་མེན་པར) ཨེཔ་ལེཊི་སྟོནམ་ཨིན། དེ་ལས་ ༢ ཀྱིས་ ཚད་རིས་དང་ ཚིག་ཡིག་ཐབས་ལམ་ནང་ ཨེཔ་ལེཊི་སྟོནམ་ཨིན།

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་པེ་ནཱལ་ནང་སྡོད་མི་ ཇི་ནོམ་ཕྱགས་ཧོད། འདི་ཁྱོད་ཀྱིས་ ཕྱགས་ཧོད་བལྟ་ནི་དང་ དོན་ཚན་ཚུ་འདྲུད་དེ་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་བཙུགས་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ།

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
dz: ཇི་ནོམ་ པེ་ནཱལ་གྱི་དོན་ལུ་ ངོ་འདྲ་བཟོ་མི་ ཨེགསི་མིག་རིལ་ཆུང་ཀུ་ཅིག། དེ་ཚུ་གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་ མཱའུསི་ རྗེས་སུ་འབྲངམ་ ཨིན།

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
dz: ཉེ་གནས་ཀྱི་གནམ་གཤིས་གནས་སྟངས་ ལྟ་རྟོག་གི་དོན་ལུ་ པེ་ནཱལ་གྱི་གློག་རིམ་ཅིག

en: A set of eyeballs for your panel
dz: ཁྱོད་ཀྱི་པེ་ནཱལ་གྱི་དོན་ལུ་ མིག་རིལ་ཆ་ཚན་ཅིག

en: A system load indicator
dz: རིམ་ལུགས་ལྗིད་ཚད་ཀྱི་བརྡ་སྟོན་པ་ཅིག།

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་དང་ རེམ་ བརྗེ་སོར་་བར་སྟོང་ལག་ལེན་ དེ་ལས་ཡོངས་འབྲེལ་འགྲུལ་ལམ་གྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནིའི་ ལྕོགས་གྲུབ་ཅན་གྱི་ རིམ་ལུགས་ལྗིད་ཚད་ལྟ་རྟོག་པ་ཅིག

en: A_ddress:
dz: ཁ་བྱང་:(_d)

en: AccessX Status
dz: འཛུལ་སྤྱོད་ཨེགསི་གི་གནས་ཚད།

en: AccessX Status Applet Factory
dz: འཛུལ་སྤྱོད་ཨེགསི་ གནས་ཚད་ཀྱི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Add Palette
dz: པེ་ལེཊི་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Add button
dz: ཨེབ་རྟ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Address Entry
dz: ཁ་བྱང་ཐོ་བཀོད།

en: Appearance
dz: འབྱུང་སྣང་

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
dz: སྡེབ་ཚན་གྱི་བེ་ལུསི་ཚུ་ སྦྱར་བརྩེགས་འབད་ནི་དང་ བརྩེགས་བཤོལ་འབད་ནིའི་ཨེཔ་ལེཊི།

en: Applet refresh rate in milliseconds
dz: ཨེཔ་ལེཊི་ཡང་སེལ་གྱི་མྱུར་ཚད་ མི་ལི་སྐར་ཆའི་ནང་།

en: Available palettes
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ པེ་ལེཊིསི།

en: Background color for disk load graph
dz: ཌིཀསི་གི་ལྗིད་ཚད་ཀྱི་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་དོན་ལས་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Battery Charge Monitor
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ཤུགས་ཚད་ ལྟ་རྟོག་།

en: Battery Charge Monitor Preferences
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་ ལྟ་རྟོག་་ཀྱི་ དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Battery Monitor
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ཤུགས་ཚད་ལྟ་རྟོག་།

en: Battery Notice
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་བརྡ་བསྐུལ།

en: Battery Status Utility
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་གནས་ཚད་སྤྱོད་ཆས།

en: Battery charged (%d%%)
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་ལུ་ ནུས་ཤུགས་ (%d%%)བླུགས་ཡོད།

en: Battery fully re-charged
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གངམ་སྦེ་རང་ ལོག་བླུགས་ཅི།

en: Battery power low
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་དམའ་བས།

en: Battery status unknown
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་གནས་ཚད་མ་ཤེས

en: Battstat Factory
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་གནས་ཚད་ འཕྲུལ་ཁང་།

en: Beaufort scale
dz: བིའུ་ཕོརཊི་ཆ་ཚད།

en: Beep for warnings
dz: ཉེན་བརྡའི་དོན་ལུ་ བརྡ་སྐད་སྟོན།

en: Beep when displaying a warning.
dz: ཉེན་བརྡ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་བའི་སྐབས་ བརྡ་སྐད་སྟོན།

en: Behavior
dz: སྤྱོད་ལམ།

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
dz: སྔོན་སྒྲིག་གིས་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་ གསརཔ་བཟོ་བའི་སྐབས་ལུ་ མགོ་མིང་བཟུམ་ཅིག་སྦེ་ ད་ལྟོའི་ཚེས་གྲངས་བྱིནམ་ཨིན། strftime()  ནུས་ལྡན་གྱིས་ མིང་དཔྱད་འབད་ཚུགས་མི་ ག་ཅིའི་དོན་ལུ་ཡང་ ཚད་གཞི་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན།

en: CPU Frequency Monitor Preferences
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་་ཐེངས་བལྟ་རྟོག་གི་ དགའ་གདམ་ཚུ།

en: CPU Frequency Scaling Monitor
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ཆ་ཚད་འཇལ་ནིའི་ ལྟ་རྟོག

en: CPU Load
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ལྗིད་ཚད།

en: CPU frequency scaling unsupported
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ཆ་ཚད་འཇལ་ནི་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མིན་འདུག

en: CPU graph background color
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: CPU to Monitor
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་ལས་ ལྟ་རྟོག་པ་ལུ།

en: C_ommand:
dz: བརྡ་བཀོད་:(_O)

en: Cach_ed
dz: འདྲ་མཛོད་ནང་བཞག་ཡོདཔ།(_e)

en: Can not launch the eyes applet.
dz: མིག་ཏོ་གི་ཨེཔ་ལེཊི་ གསར་བཙུགས་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
dz: རྣམ་གྲངས་ཚུ་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་མི་ཚུགས་པས། དེ་ཚུ་དེ་འཕྲལ་ལས་ བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
dz: རྣམ་གྲངས་ལ་ལོ་ཅིག་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་་མི་ཚུགས་པས། དེ་ཚུ་དེ་འཕྲལ་ལས་ བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Celsius
dz: སེལ་ཤི་ཡཱསི།

en: Character Palette
dz: ཡིག་འབྲུའི་པེ་ལེཊི།

en: Character Palette Preferences
dz: ཡིག་འབྲུའི་ པེ་ལེཊི་གི་ དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Characters shown on applet startup
dz: ཨེཔ་ལེཊི་ འགོ་བཙུགས་སྐབས་སྟོན་མི་ ཡིག་འབྲུ་ཚུ།

en: Charpicker Applet Factory
dz: ཡིག་འབྲུ་འཐུ་མི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Choose a base color to use for all sticky notes
dz: སྦྱར་རྩིས་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ གཞི་རྟེན་ཚོས་གཞི་ཅིག་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose a color for the note
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་དོན་ལུ་ ཚོས་གཞི་ཅིག་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose a font for the note
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་དོན་ལུ་ ཡིག་གཟུགས་ཅིག་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose a font to use for all sticky notes
dz: སྦྱར་རྩིས་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ ཡིག་གཟུགས་ཅིག་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose if notes are visible on all workspaces
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ཆ་མཉམ་ནང་ དྲན་འཛིན་ཚུ་ མཐོང་ཚུགས་པ་ཅིན་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose if the default style is forced on all notes
dz: སྔོན་སྒྲིག་བཟོ་རྣམ་དེ་ དྲན་འཛིན་ཆ་མཉམ་ལུ་ དབང་མནོན་འབད་ཡོད་པ་ཅིན་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: City:
dz: ཁྲོམ་སྡེ་:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
dz: ཁྲོམ་སྡེ་:%s
    ནམ་མཁའ་:%s
    ཚ་དྲོད་:%s།

en: Click to Enter Weather.com
dz: གནམ་གཤིས་.ཀོམ་ ལུ་ འཛུལ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click to add a new palette
dz: པེ་ལེཊི་གསརཔ་ཅིག་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click to delete the selected palette
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ པེ་ལེཊི་དེ་ བཏོན་གཏང་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click to edit the selected palette
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ པེ་ལེཊི་དེ་ ཞུན་དག་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Colors
dz: ཚོས་གཞི་ཚུ་

en: Command
dz: བརྡ་བཀོད།

en: Conditions:
dz: གནས་སྟངས་:

en: Could not open help document
dz: གྲོགས་རམ་ཡིག་ཆ་ ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
dz: ཌེཀསི་་ཊོཔ་གུ་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་ བལྟ་ འཛིན་སྐྱོང་འཐབ།

en: Current Conditions
dz: ད་ལྟོའི་གནས་སྟངས།

en: Date format of note's title
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་མགོ་མིང་གི་ ཚེས་གྲངས་ཚད་གཞི།

en: Default color for font
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚོས་གཞི།

en: Default color for new notes
dz: སྔོན་སྒྲིག་དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ཚོས་གཞི།

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི། འདི་ཡང་ ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ ཧེགསི་གི་ཁྱད་རྣམ་ དཔེར་ན་"#30FF50" ནང་ལུ་ཨིན་དགོ

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི། འདི་ཡང་ ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ ཧེག་གི་ཁྱད་རྣམ་ དཔེར་ན་"#000000" ནང་ལུ་ཨིན་དགོ

en: Default font for new notes
dz: དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས།

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས།  འདི་ཡང་ པང་གོ་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་མིང་ དཔེར་ན་"Sans Italic 10"ཅིག་ཨིན་དགོ།

en: Default height for new notes
dz: དྲན་འཛིན་་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་མཐོ་ཚད།

en: Default height for new sticky notes in pixels.
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་མཐོ་ཚད་ པིག་སེལསི་ནང་།

en: Default width for new notes
dz: དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་ཚད།

en: Default width for new sticky notes in pixels.
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་ཚད་ པིག་སེལསི་ནང་།

en: Delete Immediately?
dz: དེ་འཕྲལ་ལས་ བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Delete button
dz: ཨེབ་རྟ་བཏོན་གཏང་།

en: Details
dz: རྒྱས་བཤད།

en: Dew point:
dz: ཟིལ་པའི་ཚད་:

en: Directory in which the theme is located
dz: བརྗོད་དོན་གནས་སའི་སྣོད་ཐོ།

en: Disk
dz: ཌིཀསི།

en: Disk Load
dz: ཌིཀསི་གི་ལྗིད་ཚད།

en: Disk Mounter
dz: ཌིཀསི་ སྦྱར་བརྩེགས་འབད་མི།

en: Display
dz: བཀྲམ་སྟོན།

en: Displays current state of keyboard accessibility features
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་འཛུལ་སྤྱོད་ཁྱད་རྣམ་གྱི་ ད་ལྟོའི་གནས་ལུགས་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Drive Mount Applet Factory
dz: འཐེན་འཕྲུལ་སྦྱར་བརྩེགས་ཀྱི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Edit Palette
dz: པེ་ལེཊི་ ཞུན་དག་རྐྱབས།

en: Edit button
dz: ཨེབ་རྟ་ཞུན་དག་རྐྱབས།

en: Empty all of the items from the trash?
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ལས་ རྣམ་གྲངས་ཆ་མཉམ་ར་ བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
dz: དྲན་འཛིན་སྟོངམ་ཚུ་ ཨ་རྟག་རང་ ངེས་གཏན་མ་འདྲི་བར་ བཏོན་གཏངམ་ཨིན།

en: Emptying the Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་སྟོངམ་བཏོན་དོ།

en: Enable CPU load graph
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་ ལྗིད་ཚད་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable _radar map
dz: ར་ཌར་ས་ཁྲ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།(_r)

en: Enable disk load graph
dz: ཌིསིཀ་གི་ལྗིད་ཚད་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable load average graph
dz: ལྗིད་ཚད་ཆ་སྙོམས་ཀྱི་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable memory load graph
dz: དྲན་ཚད་ཀྱི་ལྗིད་ཚད་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable network load graph
dz: ཡོངས་འབྲེལ་ལྗིད་ཚད་ཀྱི་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable swap load graph
dz: བརྗེ་སོར་ལྗིད་ཚད་ཀྱི་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enter the URL
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ་བཙུགས།

en: Error while spawning caja:
    %s
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་ འབྱུང་ཐབས་འབད་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག
    %s

en: Error: %s
dz: འཛོལ་བ་:%s

en: Eyes
dz: མིག་ཏོ་

en: F_ree
dz: དལཝ།(_r)

en: Factory for creating the weather applet.
dz: གནམ་གཤིས་ཀྱི་ཨེཔ་ལེཊི་ གསར་བསྐྲུན་འབད་ནིའི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Factory for drive mount applet
dz: འཐེན་འཕྲུལ་སྦྱར་བརྩེགས་ཀྱི་ ཨེཔ་ལེཊི་གི་དོན་ལུ་ འཕྲུལ་ཁང་།

en: Fahrenheit
dz: ཕེ་རེན་ཧེཊི།

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
dz: གནས་ཁོངས་ཚུ་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགས། འདི་རྐྱེན་ཅིག་སྦེ་ སྙན་ཞུ་འབད་གནང་།

en: Feels like:
dz: ཚོར་སྣང་:

en: Find _Next
dz: ཤུལ་མམ་འཚོལ།(_N)

en: Font C_olor:
dz: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚོས་གཞི་:

en: Font Co_lor:
dz: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚོས་གཞི་:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
dz: ཐད་སྙོམས་པེ་ནཱལསི་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་རྒྱ་ཚད་དེ་ པིཀ་སེལསི་ནང་ཨིན། ཀེར་ཕྲང་པེ་ནཱལ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ འདི་ཚད་ཁྲམ་གྱི་མཐོ་ཚད་ཨིན།

en: Force _default color and font on notes
dz: དྲན་འཛིན་ཚུ་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་དང་ ཡིག་གཟུགས་ཀྱིས་ དབང་མནོན་འབད།(_d)

en: Forecast
dz: སྔོན་བཤད།

en: Forecast Report
dz: སྔོན་བཤད་སྙན་ཞུ།

en: Forecast not currently available for this location.
dz: གནས་ཁོངས་འདི་གི་དོན་ལུ་ ད་ལྟོ་སྔོན་བཤད་འཐོབ་མི་ཚུགས་པས།

en: Frequency Scaling Unsupported
dz: འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ ཚད་འཇལ་ནི་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མིན་འདུག

en: From:
dz: ལས་:

en: Full Battery Notification
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གང་བའི་བརྡ་བསྐུལ།

en: General
dz: ཡོངས་ཁྱབ།

en: Go to Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་འགྱོ།

en: Graph color for buffer memory
dz: གནད་ཁོངས་ཀྱི་ དྲན་ཚད་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for cached memory
dz: འདྲ་མཛོད་ནང་གི་ དྲན་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for disk read
dz: ཌིཀསི་ལྷག་ནིའི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for disk write
dz: ཌིཀསི་ལུ་འབྲི་ནིའི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for iowait related CPU activity
dz: ཨའི་ཨོ་ཝེཊི་དང་ འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ ལཱ་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for load average
dz: ་ཆ་སྙོམས་ལྗིད་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for nice-related CPU activity
dz: ཆུང་ཀུ་དང་འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ལཱ་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for shared memory
dz: རུབ་སྤྱོད་དྲན་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for system-related CPU activity
dz: རིམ་ལུགས་དང་འབྲེལ་བའི་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ལཱ་གི་དོན་ལས་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for user-related CPU activity
dz: ལག་ལེན་པ་དང་འབྲེལ་བའི་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ལཱ་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for user-related memory usage
dz: ལག་ལེན་པ་དང་འབྲེལ་བའི་ དྲན་ཚད་ལག་ལེན་གྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for user-related swap usage
dz: ལག་ལེན་པ་དང་འབྲེལ་བའི་ བརྗེ་སོར་ལག་ལེན་གྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph size
dz: ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚད།

en: Graphic
dz: ཚད་རིས།

en: Graphic and Text
dz: ཚད་རིས་དང་ཡིག་ཚིག

en: H_eight:
dz: མཐོ་ཚད།(_e)

en: Harddisk
dz: ཧརཌི་ཌིཀསི།

en: Help
dz: གྲོགས་རམ་

en: Hi_de Notes
dz: དྲན་འཛིན་ཚུ་སྦ་བཞག།(_d)

en: I_OWait
dz: ཨའི་ཨོ་ཝེཊི།(_O)

en: I_dle
dz: ལས་མེད།(_d)

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
dz: གདམ་ཁ་འདི་ ལྕོགས་མིན་ཨིན་པ་ཅིན་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལས་ སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་སྦེ་ སྲོལ་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
dz: གདམ་ཁ་འདི་ ལྕོགས་མིན་ཨིན་པ་ཅིན་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལས་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་སྦེ་ སྲོལ་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
dz: གདམ་ཁ་འདི་ ལྕོགས་ཅན་ཨིན་པ་ཅིན་ དྲན་འཛིན་སོ་སོ་ལུ་སྤྲོད་དེ་ཡོད་པའི་ སྲོལ་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་དང་ ཡིག་གཟུགས་ཚུ་ སྣང་མེད་སྦེ་བཞགཔ་ཨིན།

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཕྱགས་ཧོད་ སྟོངམ་བཏོན་གཏང་པ་ཅིན་ དེ་ནང་ཡོད་པའི་ རྣམ་གྲངས་ཆ་མཉམ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་ འཐོན་འགྱོ་འོང་། ཁྱོད་ཀྱིས་རྣམ་གྲངས་ཚུ་ རེ་རེ་འབད་ཡང་ བཏོན་གཏང་བཏུབ་ སེམས་ཁར་དྲན།

en: Insert "%s"
dz: "%s"བཙུགས།

en: Insert characters
dz: ཡིག་འབྲུ་བཙུགས།

en: Insert special character
dz: དམིགས་བསལ་གྱི་ཡིག་འབྲུ་བཙུགས།

en: Kelvin
dz: ཀེལ་བིན།

en: Keyboard Accessibility Status
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་ཀྱི་གནས་ཚད།

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་གནས་ཚད་ཀྱི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Last update:
dz: མཐའ་མཇུག་དུས་མཐུན་བཟོ་བ་:

en: List of available palettes
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ པེ་ལེཊིསི་གི་ ཐོ་ཡིག

en: List of strings containing the available palettes.
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ པེ་ལེཊིསི་ཡོད་པའི་ ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག།

en: Load
dz: ལྗིད་ཚད།

en: Load Average
dz: ཆ་སྙོམས་ལྗིད་ཚད།

en: Load graph background color
dz: ལྗིད་ཚད་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Location
dz: གནས་ཁོངས།

en: Location view
dz: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མཐོང་སྣང་།

en: Lock/Unlock note
dz: དྲན་འཛིན་ལྡེ་མིག་རྐྱབས/ལྡེ་མིག་ཕྱེ།

en: Low Battery Notification
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་དམའ་བའི་བརྡ་བསྐུལ།

en: MATE Weather
dz: ཇི་ནོམ་ གནམ་གཤིས།

en: Memory
dz: དྲན་ཚད།

en: Memory Load
dz: དྲན་ཚད་ཀྱི་ལྗིད་ཚད།

en: Memory graph background color
dz: དྲན་ཚད་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Minutes Remaining
dz: སྐར་མ་ལྷག་ལུས།

en: Modify a palette by adding or removing characters
dz: ཡིག་འབྲུ་ཚུ་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབས་པའམ་ རྩ་བསྐྲད་བཏང་ཐོག་ལས་ པེ་ལེཊི་ཅིག་ ལེགས་བཅོས་འབད།

en: Monitor a laptop's remaining power
dz: ལེཔ་ཊོཔ་གི་ ནུས་ཤུགས་ལྷག་ལུས་ བལྟ་རྟོག་འབད།

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ཆ་ཚད་འཇལ་ནི་ལུ་ བལྟ་རྟོག་འབད།

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
dz: ད་ལྟོའི་གནམ་གཤིས་ཀྱི་ གནས་སྟངས་དང་ སྔོན་བཤད་ལུ་ བལྟ་རྟོག་འབད།

en: Monitored Resources
dz: ལྟ་རྟོག་འབད་ཡོད་པའི་ཐོན་ཁུངས།

en: Mount local disks and devices
dz: ཉེ་གནས་ཀྱི་ཌིཀསི་དང་ ཐབས་འཕྲུལ་ཚུ་ སྦྱར་བརྩེགས་འབད།

en: N/A
dz: ཨེན་/ཨེ།

en: N_ice
dz: ཆུང་ཀུ།(_i)

en: Net Load
dz: ལྗིད་ཚད་བསྡོམས།

en: Netmask:
dz: ནེཊི་མཀསི་:།

en: Network
dz: ཡོངས་འབྲེལ་

en: Network graph background color
dz: ནེཊི་ཝོརོཀ་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: No Items in Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ རྣམ་གྲངས་མིན་འདུག

en: No battery present
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་མིན་འདུག

en: Note C_olor:
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་ཚོས་གཞི་:

en: Note _Color:
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་ཚོས་གཞི་:

en: Notify user when the battery is full.
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གང་པའི་སྐབས་ ལག་ལེན་པ་ལུ་ བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Notify user when the battery is low.
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ ནུས་ཤུགས་དམའ་བའི་སྐབས་ ལག་ལེན་པ་ལུ་ བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Palette entry
dz: པེ་ལེཊི་ཐོ་བཀོད།

en: Palettes list
dz: པེ་ལེཊིསི་གི་ ཐོ་ཡིག

en: Percent
dz: བརྒྱ་ཆ།

en: Pick a color for the sticky note
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་དེ་གི་དོན་ལུ་ ཚོས་གཞི་ཅིག་འཐུ།

en: Pick a default sticky note color
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་ཚོས་གཞི་ཅིག་འཐུ།

en: Pick a default sticky note font
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གྱི་ཡིག་གཟུགས་ཅིག་འཐུ།

en: Pick a font for the sticky note
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གྱི་དོན་ལུ་ ཡིག་གཟུགས་ཅིག་འཐུ།

en: Pressure:
dz: ཨེབ་ཤུགས་:

en: Processor
dz: ལས་སྦྱོར་་འཕྲུལ་ཆས།

en: Properties
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ།

en: Radar Map
dz: ར་ཌར་ ས་ཁྲ།

en: Red value level
dz: དམརཔོ་གི་བེ་ལུའི་ གནས་རིམ།

en: Relative humidity:
dz: རློན་གཤེར་གྱི་གནས་ཚད་:

en: Removing item %s of %s
dz: %s གི་%s རྣམ་གྲངས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་དོ་

en: Resize note
dz: དྲན་འཛིན་ཚད་བསྒྱུར་འབད།

en: S_wap Space
dz: བརྗེ་སོར་བར་སྟོང་།(_w)

en: S_ystem
dz: རིམ་ལུགས།(_y)

en: See the ForeCast Details
dz: སྔོན་བཤད་རྒྱས་བཤད་ལུ་བལྟ།

en: Select Location from the list
dz: ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་ གནས་ཁོངས་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་དེ་ ལྟ་རྟོག་་ལུ་ གཞི་སྒྲིག་འབད། ལས་སྦྱོར་གློག་འཕྲུལ་རྐྱང་པའི་རིམ་ལུགས་སྐབས་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་དགོ

en: Sh_ared
dz: རུབ་སྤྱོད་འབད་ཡོདཔ།(_a)

en: Show CPU frequency as _frequency
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་དེ་ ལན་ཐེངས་སྦེ་་སྟོན།(_f)

en: Show CPU frequency as _percentage
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་དེ་ བརྒྱ་ཆ་སྦེ་སྟོན།(_p)

en: Show _percentage remaining
dz: ལྷག་ལུས་ཀྱི་བརྒྱ་ཆ་སྟོན།"(_p)

en: Show _time remaining
dz: དུས་ཚོད་ལྷག་ལུས་སྟོན།"(_t)

en: Show frequency _units
dz: འབྱུང་ཐེངས་ཆ་ཕྲན་སྦེ་སྟོན།(_u)

en: Show sticky notes
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་སྟོན།

en: Show the time/percent label
dz: དུས་ཚོད་/བརྒྱ་ཆའི་ ཁ་ཡིག་སྟོན།

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
dz: འཛུལ་སྤྱོད་ཀྱི་ཁྱད་རྣམ་ཚུ་ ལག་ལེན་འཐབ་པའི་སྐབས་ ལྡེ་སྒྲོམ་གྱི་གནས་ཚད་སྟོན།

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
dz: འཛུལ་སྤྱོད་ཨེགསི་གི་ཁྱད་རྣམ་ ལེཊིཆ་ ལེགས་བཅོས་པ་བཟུམ་སྦེ་ གནས་ལུགས་སྟོན།

en: Shows the status of keyboard accessibility features
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་ཁྱད་རྣམ་གྱི་ གནས་ཚད་སྟོན།

en: Sky:
dz: གནམ་མཁའ་:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབས་མ་བརྐྱབས་ (ཞུན་དག་བརྐྱབ་མ་བཏུབ) གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཆ་མཉམ་ནང་ མཐོང་ཚུགས་ག་མི་ཚུགས་ གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Specify a title for the note
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་དོན་ལུ་ མགོ་མིང་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད།

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
dz: དྲན་འཛིན་གསརཔཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་མཐོ་ཚད་ (པིག་སེལསི་ནང་) གསལ་བཀོད་འབད།

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
dz: དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་ཚད་ (པིག་སེལསི་ནང་) གསལ་བཀོད་འབད།

en: Spinbutton for updating
dz: དུས་མཐུན་བཟོ་ནིའི་བསྒྱིར་རྟ།

en: Sticky Note
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན།

en: Sticky Note Properties
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གྱི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ།

en: Sticky Notes
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ།

en: Sticky Notes Applet Factory
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་གྱི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Sticky Notes Preferences
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་གི་ དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
dz: ཇི་ནོམ་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གི་ མཐའ་འཁོར་གྱི་དོན་ལུ་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ།

en: Sticky notes' locked state
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབས་ཡོད་པའི་གནས་ལུགས།

en: Sticky notes' workspace stickyness
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་གི་ ལཱ་གི་ས་སྒོའི་ སྦྱར་རྩིའི་རང་བཞིན།

en: Sunrise:
dz: ཉི་ཤར་:

en: Sunset:
dz: ཉི་ནུབ་:

en: Swap Load
dz: བརྗེ་སོར་གྱི་ལྗིད་ཚད།

en: Swap Space
dz: བརྗེ་སོར་བར་སྟོང་།

en: Swap graph background color
dz: བརྗེ་སོར་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: System Monitor
dz: རིམ་ལུགས་ལྟ་རྟོག་པ།

en: System Monitor Preferences
dz: རིམ་ལུགས་ལྟ་རྟོག་པའི་དགའ་གདམ་ཚུ།

en: System is running on AC power
dz: རིམ་ལུགས་འདི་ ཨེ་སི་ནུས་ཤུགས་གུ་ གཡོག་བཀོལ་་དོ།

en: System is running on battery power
dz: རིམ་ལུགས་འདི་ འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གུ་ གཡོག་བཀོལ་་དོ།

en: Temperature:
dz: དྲོད་ཤུགས་:

en: Text
dz: བརྟག་ཞིབ་

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
dz: དམརཔོ་གི་ཚད་ཀྱི་འོག་ལུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་ འཕྲུལ་ལྟོའི་གནས་རིམ། འཕྲུལ་ལྟོ་དམའ་བའི་ཉེན་བརྡ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཡོད་པའི་བེ་ལུ།

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
dz: མིག་ཏོ་ཚུ་གིས་ མཱའུསི་གི་དཔག་བྱེད་ཀྱི་ ཁ་ཐུག་ལུ་བལྟཝ་ཨིན།

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
dz: ལག་ལེན་པ་གིས་ མཐའ་མཇུག་གི་པེ་ལེཊི་དེ་ ལག་ལེན་འཐབ་པའི་སྐབས་ སེལ་འཐུ་འབད་མི་ཡིག་རྒྱུན། ལག་ལེན་པ་གིས་ པེ་ལེཊི་དེ་ འགོ་བཙུགསཔ་ད་ ཡིག་རྒྱུན་དེ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་འོང་།

en: The system load average is %0.02f
dz: རིམ་ལུགས་ཀྱི་ཆ་སྙོམས་ལྗིད་ཚད་དེ་ %0.02f ཨིན་མས།

en: The type of text to display (if the text is enabled).
dz: བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནིའི་ ཚིག་ཡིག་གི་དབྱེ་བ། (ཚིག་ཡིག་དེ་ལྕོགས་ཅན་ཨིན་པ་ཅིན)

en: Themes
dz: བརྗོད་དོན་ཚུ།

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
dz: བརྗོད་དོན་དེ་ མངོན་གསལ་འབད་ནི་ལུ་ འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་པའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་ཚབས་ཆེན་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: There was an error displaying help: %s
dz: གྲོགས་རམ་%sབཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: There was an error executing '%s': %s
dz: '%s': %s བཀོལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: There was an error launching the help viewer: %s
dz: གྲོགས་རམ་མཐོང་བྱེད་:%s གསར་བཙུགས་འབད་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་གྱི་དགའ་གདམ་ ཌའི་ལོག་ :%s གསར་བཙུགས་འབད་ནི་ལུ་ འཚོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: This note is locked.
dz: དྲན་འཛིན་འདི་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབས་ནུག

en: This note is unlocked.
dz: དྲན་འཛིན་འདི་ ལྡེ་མིག་ཕྱེ་ནུག

en: This utility shows the current CPU Frequency
dz: སྤྱོད་ཆས་འདི་གིས་ ད་ལྟོའི་ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་སྟོནམ་ཨིན།

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
dz: སྤྱོད་ཆས་འདི་གིས་ ད་ལྟོའི་ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ཆ་ཚད་འཇལ་ཐངས་སྟོནམ་ཨིན།

en: This utility shows the status of your laptop battery.
dz: སྤྱོད་ཆས་འདི་གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་ལེཔ་ཊོཔ་གི་ འཕྲུལ་ལྟོའི་གནས་ཚད་སྟོནམ་ཨིན།

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
dz: ཁྱོད་རའི་ལཱ་ བརླག་སྟོར་མི་ཞུགས་ནིའི་དོན་ལུ:
    * ཁྱོད་རའི་ལེཔ་ཊོཔ་ ཕྱི་ཁའི་གློག་ལམ་ནང་བཙུགས། ཡང་ན་
    * ཁ་ཕྱེ་སྟེ་ཡོད་པའི་ཡིག་ཆ་ཚུ་བསྲུངས་ཞིནམ་ལས་ ལེཔ་ཊོཔ་སྒོ་བསྡམས།

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
dz: ཁྱོད་རའི་ལཱ་ བརླག་སྟོར་མི་ཞུགས་ནིའི་དོན་ལུ:
    * འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་ བསྲུང་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རའི་ལེཔ་ཊོཔ་ འཕྲལ་བཀད་འབད་བཞག
    * ཁྱོད་རའི་ལེཔ་ཊོཔ་ ཕྱི་ཁའི་གློག་ལམ་ནང་བཙུགས།
    * ཡིག་ཆ་ཚུ་བསྲུང་ཞིནམ་ལས་ ལེཔ་ཊོཔ་སྒོ་བསྡམས།

en: Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད།

en: Trash Applet
dz: ་ཕྱགས་ཧོད་ཨེཔ་ལེཊི།

en: Un_mount %s
dz: %s བརྩེགས་བཤོལ་འབད།(_m)

en: Unknown error
dz: མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ་

en: Unknown time (%d%%) remaining
dz: མ་ཤེས་པའི་དུས་ཚོད་ (%d%%) ལྷག་ལུས།

en: Unknown time (%d%%) until charged
dz: ཤུགས་མ་བླུགས་ཚུན་ཚོད་(%d%%)  མ་ཤེས་པའི་དུས་ཚོད།

en: Update
dz: དུས་མཐུན་བཟོ།

en: Update spin button
dz: བསྒྱིར་རྟ་དུས་མཐུན་བཟོ།

en: Updating...
dz: དུས་མཐུན་བཟོ་དོ་...།

en: Use _custom address for radar map
dz: ར་ཌར་ས་ཁྲའི་དོན་ལུ་ སྲོལ་སྒྲིག་ཁ་བྱང་ ལག་ལེན་འཐབ།(_c)

en: Use co_lor from the system theme
dz: རིམ་ལུགས་བརྗོད་དོན་ནང་ལས་ ཚོས་གཞི་ལག་ལེན་འཐབ།(_l)

en: Use default co_lor
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་ ལག་ལེན་འཐབ།(_l)

en: Use default fo_nt
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ།(_n)

en: Use fo_nt from the system theme
dz: རིམ་ལུགས་བརྗོན་དོན་ནང་ལས་ ཡིག་གཟུགས་ལག་ལེན་འཐབ།(_n)

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
dz: བརྒྱ་ཆའི་ཚབ་ལུ་ ཉེན་བརྡའི་ཌའི་ལོག་སྟོན་ནིའི་དོན་ལུ་ རེཌི་བེ་ལུ་ནང་ ངེས་འཛིན་འབད་མི་བེ་ལུ་དེ་ དུས་ཚོད་ལྷག་ལུས་བཟུམ་ཅིག་སྦེ་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Visibility:
dz: མཐོང་གསལ་:

en: Visit Weather.com
dz: གནམ་གཤིས་.ཀོམ་ ལུ་ ལྟ་སྤྱོད་འབད།

en: Warn on low time rather than low percentage
dz: བརྒྱ་ཆ་དམའ་བའི་ཚབ་ལུ་ དུས་ཚོད་དམའ་བའི་ ཉེན་བརྡ་སྟོན།

en: Weather Forecast
dz: གནམ་གཤིས་ཀྱི་སྔོན་བཤད།

en: Weather Preferences
dz: གནམ་གཤིས་ཀྱི་དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Weather Report
dz: གནམ་གཤིས་ཀྱི་སྙན་ཞུ།

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
dz: དྲན་འཛིན་ཅིག་ བཏོན་གཏང་བའི་སྐབས་ ངེས་གཏན་སྦེ་ འདྲི་དགོ་ག་མིན་དགོ

en: Whether to force the default color and font on all notes
dz: དྲན་འཛིན་ཆ་མཉམ་གུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་དང་ཡིག་གཟུགས་ དབང་མནོན་འབད་དགོ་ག་མིན་དགོ

en: Whether to use the default system color
dz: སྔོན་སྒྲིག་རིམ་ལུགས་ཀྱི་ཚོས་གཞི་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་ན་མེན།

en: Whether to use the default system font
dz: སྔོན་སྒྲིག་རིམ་ལུགས་ཀྱི་ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་ན་མེན།

en: Wind:
dz: རླུང་མ་:

en: XKB Extension is not enabled
dz: ཨེགསི་ཀེ་བི་ རྒྱ་བསྐྱེད་དེ་ ལྕོགས་ཅན་མིན་པས།

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
dz: ཁྱོད་རའི་འཕྲུལ་ལྟོ་ཤོང་ཚད་ལྷག་ལུད་ཀྱི་བསྡོམ་གྱི་ %d%% ཁྱོད་ལུ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་རའི་གློག་འཕྲུལ་གྱི་ འབྱུང་ཐེངས་དེ་ ལེགས་བཅོས་འབད་མི་ཚུགས། ཁྱོད་ཀྱི་གློག་འཕྲུལ་ལུ་ རིམ་སྒྲིག་ཕྱི་འགྱུར་འབད་ཡོད་པའམ་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ཆ་ཚད་འཇལ་ནིའི་དོན་ལུ་ སྲ་ཆས་ཀྱི་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འཐོབ།

en: Your battery is now fully recharged
dz: ཁྱོད་ཀྱི་འཕྲུལ་ལྟོ་དེ་ ནུས་ཤུགས་གངམ་སྦེ་རང་ བསྐྱར་བླུགས་འབད་ཡི།

en: Your battery is running low
dz: ཁྱོད་ཀྱི་འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་དེ་ དམའ་སུ་ཅིག་འགྱོ་དོ།

en: _About
dz: སྐོར་ལས།(_A)

en: _Appearance:
dz: འབྱུང་སྣང་:(_A)

en: _Automatically update every:
dz: རེ་ནང་ ང་བཞིན་གྱིས་ དུས་མཐུན་བཟོ།(_A)

en: _Average
dz: ཆ་སྙོམས།(_A)

en: _Background
dz: རྒྱབ་གཞི།(_B)

en: _Buffers
dz: གནད་ཁོངས་ཚུ།(_B)

en: _Cancel
dz: ཆ་མེད།(_C)

en: _Close
dz: ཁ་བསྡམས།(_C)

en: _Delete
dz: བཏོན་གཏང་།(_D)

en: _Delete All
dz: ཆ་མཉམ་བཏོན་གཏང་།(_D)

en: _Delete Notes
dz: དྲན་འཛིན་ཚུ་བཏོན་གཏང་།(_D)

en: _Details
dz: རྒྱས་བཤད་ཚུ།(_D)

en: _Edit
dz: ཞུན་དག(_)

en: _Eject %s
dz: %s ཕྱིར་བཏོན་འབད།(_E)

en: _Empty Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་སྟོངམ་བཏོན།(_E)

en: _Find:
dz: འཚོལ་:(_F)

en: _Font:
dz: ཡིག་གཟུགས་:(_F)

en: _Free
dz: དལཝ།(_F)

en: _Harddisk
dz: ཧརཌི་ཌིཀསི།(_H)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: _Keyboard Accessibility Preferences
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་ཀྱི་དགའ་གདམ་ཚུ།"(_K)

en: _Load
dz: ལྗིད་ཚད།(_L)

en: _Lock Notes
dz: དྲན་འཛིན་ཚུ་ལྡེ་མིག་རྐྱབས།(_L)

en: _Memory
dz: དྲན་ཚད།(_M)

en: _Monitored CPU:
dz: བལྟ་རྟོག་འབད་ཡོད་པའི་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་:(_M)

en: _Mount %s
dz: %s སྦྱར་བརྩེགས་འབད།(_M)

en: _Name:
dz: མིང་:(_N)

en: _Network
dz: ཡོངས་འབྲེལ།(_N)

en: _New Note
dz: དྲན་འཛིན་གསརཔ།(_N)

en: _Notify when battery is fully recharged
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གངམ་སྦེ་ བསྐྱར་བླུགས་འབད་སྐབས་ བརྡ་བསྐུལ་འབད།(_N)

en: _Open %s
dz: %s ཁ་ཕྱེ།(_O)

en: _Open System Monitor
dz: རིམ་ལུགས་ལྟ་རྟོག་པ་ཁ་ཕྱེ།(_O)

en: _Palette:
dz: པེ་ལེཊི་:(_P)

en: _Palettes:
dz: པེ་ལེཊིསི་:(_P)

en: _Play CD
dz: སི་ཌི་གཏང་།(_P)

en: _Play DVD
dz: ཌི་བི་ཌི་གཏང་།(_P)

en: _Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།(_P)

en: _Pressure unit:
dz: ཨེབ་ཤུགས་ཆ་ཕྲན་:(_P)

en: _Processor
dz: ལས་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཆས།(_P)

en: _Put notes on all workspaces
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཆ་མཉམ་ནང་ དྲན་འཛིན་བཙུགས།(_P)

en: _Read
dz: ལྷག(_R)

en: _Select a location:
dz: གནས་ཁོངས་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་:(_S)

en: _Select a theme:
dz: བརྗོད་དོན་ཅིག་ སེལ་འཐུ་འབད།(_S)

en: _Show time/percentage:
dz: ཆུ་ཚོད་/བརྒྱ་ཆ་སྟོན་:(_S)

en: _Temperature unit:
dz: དྲོད་ཤུགས་ཆ་ཕྲན་:(_T)

en: _Title:
dz: གོ་གནས་:(_T)

en: _Update
dz: དུས་མཐུན་  (_U)

en: _Used
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ།(_U)

en: _User
dz: ལག་ལེན་པ།(_U)

en: _Visibility unit:
dz: མཐོང་གསལ་ཆ་ཕྲན་:(_V)

en: _Visit Weather.com
dz: Weather.com ལུ་ ལྟ་སྤྱོད་འབད།(_V)

en: _Warn when battery charge drops to:
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་: ལུ་འབབ་པའི་འི་སྐབས་ ཉེན་བརྡ་འབད།(_W)

en: _Width:
dz: རྒྱ་ཚད་:(_W)

en: _Wind speed unit:
dz: རླུང་མའི་མགྱོགས་ཚད་ཆ་ཕྲན་:(_W)

en: _Write
dz: བྲིས།(_W)

en: a
dz: ཨེ།

en: atm
dz: བར་སྣང་གི་ཁམས།

en: hPa
dz: ཧེཀ་ཊོ་པཱསི་ཀཱལ།

en: inHg
dz: མར་ཀུ་རིའི་ ཨིན་ཅེསི།

en: insert special character %s
dz: དམིགས་བསལ་གྱི་ཡིག་འབྲུ་%s བཙུགས།

en: kPa
dz: ཀི་ལོ་པཱསི་ཀཱལ།

en: km
dz: ཀི་ལོ་མི་ཊར།

en: km/h
dz: ཆུ་ཚོད་རེ་ནང་ ཀི་ལོ་མི་ཊར།

en: knots
dz: ནོཊསི།

en: m/s
dz: སྐར་ཆ་རེ་ནང་ མི་ཊར།

en: mb
dz: མི་ལི་བཱར།

en: meters
dz: མི་ཊརསི།

en: miles
dz: མ་ཡིལ།

en: milliseconds
dz: མི་ལི་སྐར་ཆ།

en: minutes
dz: སྐར་མ།

en: mmHg
dz: མར་ཀུ་རིའི་ མི་ལི་བར།

en: mph
dz: ཆུ་ཚོད་རེ་ནང་ མ་ཡིལ།

en: none
dz: ཅི་མེད།

en: pixels
dz: པིག་སེལསི།

en: unknown
dz: མ་ཤེས་པའི།
