mate-utils 1.25.1 - en to dz translation catalogue (518 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
dz: 
    ...བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནིའི་འཛོལ་བ་ ལེ་ཤ་འདུག

en:  (another copy)
dz: (འདྲ་བཤུས་གཞན་མི)

en:  (copy)
dz: (འདྲ་བཤུས)

en:  (invalid Unicode)
dz: (ནུས་མེད་ཡུ་ནི་ཀོཌི)

en:  - Browse and monitor logs
dz: དྲན་དེབ་ཚུ་ལུ་ བརྡ་འཚོལ་དང་དོ་དམ་འབད།

en:  - Look up words in dictionaries
dz: - ཚིག་མཛོད་ནང་མིང་ཚིག་ལུ་བལྟ།

en: "%s" in %s
dz: "%s" ། %s ནང་།"

en: "%s" is not a valid folder
dz: %s དེ་ ནུས་ཅན་སྣོད་འཛིན་ཅིག་མིན་པས་

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
dz: %A, %B %-d %Y %-I:%M:%S %p ལུ།

en: %d lines (%s) - %s
dz: གྱལ་རིམ་%d (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
dz: %s (%dnd འདྲ་བཤུས)%s

en: %s (%drd copy)%s
dz: %s (%drd འདྲ་བཤུས)%s

en: %s (%dst copy)%s
dz: %s (%dst འདྲ་བཤུས)%s

en: %s (%dth copy)%s
dz: %s (%dth འདྲ་བཤུས)%s

en: %s (another copy)%s
dz: %s (འདྲ་གཞན་མི)%s

en: %s (copy)%s
dz: %s (འདྲ་བཤུས)%s

en: %s - Dictionary
dz: %s - ཚིག་མཛོད།

en: (stopped)
dz: བཀག་ཡོདཔ།

en: A locate database has probably not been created.
dz: ག་ཡོད་བལྟ་ནིའི་ གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་མ་འབདཝ་འོང་ནི་མས།

en: A_vailable options:
dz: ཡོད་པའི་གདམ་ཁ་ཚུ་:(_v)

en: Add Dictionary Source
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Add a new dictionary source
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་གསརཔ་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Add search option
dz: འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: All Files
dz: ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ།

en: All_ocated Space
dz: སྤྲོད་དེ་ཡོད་པའི་བར་སྟོང་(_o)

en: An error occurred
dz: འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི་

en: Another search is in progress
dz: འཚོལ་ཞིབ་གཞན་ཅིག་འབད་བའི་བསྒང་ཡོད།

en: Apply _effect:
dz: ནུ་ས་པ་འཇུག་སྤྱོད:(_e)

en: Automatically start a search
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ འཚོལ་ཞིབ་ཅིག་ འགོ་བཙུགས།

en: Available
dz: འཐོབ་ཚུགསཔ།

en: Available St_rategies
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ཐབས་བྱུས་(_r)

en: Available _Databases
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་གནས་སྡུད་གཏི་རྟེན་ཚུ།(_D)

en: Available dictionaries
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ཚིག་མཛོད་ཚུ།

en: Available options
dz: "འཐོབ་ཚུགས་པའི་གདམ་ཁ་ཚུ་།

en: Available strategies
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ཐབས་བྱུས་

en: Bad command '%s'
dz: བརྡ་བཀོད་བྱང་ཉེས་ '%s'།

en: Bad parameters for command '%s'
dz: བརྡ་བཀོད་ '%sགི་དོན་ལུ་ ཚད་བཟུང་བྱང་ཉེས།

en: Bigger text size
dz: ཚིག་ཡིག་གི་ཚད་སྦོམ་སུ།

en: Border
dz: མཐའ་མཚམས

en: Border Effect
dz: མཐའ་མཚམས་འཆར་སྣང་།

en: Browse
dz: བརྡ་འཚོལ།

en: Calculating percentage bars...
dz: བརྒྱ་ཆའི་ཕྲ་རིང་ཚུ་རྩིས་རྐྱབ་དོ་...

en: Cannot create pixbuf image!
dz: པར་ཁོངས་གཟུགས་བརྙན་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Changes to your home folder will not be monitored.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་ཐོ་ལུ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ཚུ་ ལྟ་རྟོག་མི་འབད།

en: Character set conversion failed for "%s"
dz: "%s" གི་དོན་ལུ་ ཡིག་འབྲུ་ཆ་ཚན་གཞི་བསྒྱུར་མ་བཏུབ།

en: Check folder sizes and available disk space
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ཚད་ཚུ་དང་འཐོབ་ཚུགས་པའི་ཌིཀསི་ས་སྟོང་ཞིབ་དཔྱད་འབད

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
dz: གློག་ཐོག་ཚིག་མཛོད་ཅིག་ནང་ མིང་ཚིག་གི་ངེས་ཚིག་དང་ སྡེབ་སྦྱོར་ཚུ་ཞིབ་དཔྱད་རྐྱབས།

en: Cl_ear
dz: བསལ།(_e)

en: Clear definition
dz: ངེས་ཚིག་བསལ།

en: Clear the definitions found
dz: ཐོབ་ཡོད་པའི་ངེས་ཚིག་ཚུ་བསལ།

en: Clear the list of available databases
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་དེ་ བསལ་གཏང་།

en: Clear the list of available strategies
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ཐབས་བྱུས་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་དེ་ བསལ་གཏང་

en: Clear the list of similar words
dz: མིང་ཚིག་ཅོག་གཅིག་པའི་ཐོ་ཡིག་དེ་བསལ་གཏང་།

en: Clear the text of the definition
dz: ངེས་ཚིག་གི་ཚིག་ཡིག་བསལ།

en: Click to add the selected available search option.
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ འཐོབ་ཚུགས་པའི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནི་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click to close "Search for Files".
dz: "Search for Files" ཁ་བསྡམ་ནི་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click to display the help manual.
dz: གྲོགས་རམ་ལག་དེབ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click to expand or collapse the list of available options.
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་གདམ་ཁ་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་ རྒྱ་བསྐྱེད་འབད་ནིའམ་ ཧྲམ་གཏང་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click to perform a search.
dz: འཚོལ་ཞིབ་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click to remove the "%s" search option.
dz: འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་ "%s" དེ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click to stop a search.
dz: འཚོལ་ཞིབ་ཅིག་ བཀག་ཆ་འབད་ནི་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click to view the dictionary window
dz: ཚིག་མཛོད་སྒོ་སྒྲིག་མཐོང་ནི་ལུ་གཡེབ་གཏང་འབད།

en: Client Name
dz: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མིའི་མིང་།

en: Close this log
dz: ལོག་འདི་ཁ་བསྡམ།

en: Connect to Server
dz: སར་བར་ལུ་མཐུད།

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
dz: %s:%dལུ་ ཚིག་མཛོད་སར་བར་ལུ་མཐུད་ལམ་བྱིན་མ་ཚུགས།

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
dz: '%s:%d' གི་ ཚིག་མཛོད་སར་བར་གྱི་དོན་ལུ་ མཐུད་ནི་ངལ་མཚམས་ལུས་ཡོད་

en: Contains the _text
dz: ནང་ན་ཚིག་ཡིག་ཡོད།(_t)

en: Contents
dz: ནང་དོན་ཚུ་

en: Context
dz: ནང་དོན།

en: Copy the selection
dz: སེལ་འཐུ་དེ་ འདྲ་བཤུས་རྐྱབས།

en: Could not analyze disk usage.
dz: ཌིཀསི་གི་བེད་སྤྱོད་དཔྱད་ཞིབ་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not delete "%s".
dz: "%s" བཏོན་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Could not move "%s" to the Trash
dz: "%s" ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད་མ་ཚུགས་

en: Could not move "%s" to trash.
dz: "%s" ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not open document "%s".
dz: ཡིག་ཆ་ "%s" ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Could not open folder "%s"
dz: སྣོད་འཛིན་ "%s" ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས་

en: Could not open folder "%s".
dz: སྣོད་འཛིན་ "%s" ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Could not open help document.
dz: གྲོགས་རམ་་ཡིག་ཆ་ ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Could not save "%s" document to "%s".
dz: ཡིག་ཆ་ "%s" དེ་ "%s" ལུ་སྲུང་མ་ཚུགས།

en: Could not save document.
dz: ཡིག་ཆ་སྲུང་མ་ཚུགས།

en: Custom Location
dz: སྲོལ་སྒྲིག་གནས་ཁོངས།

en: Database
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན།

en: Database `%s' selected
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ `%s' སེལ་འཐུ་འབད་ཡི།

en: Database to use
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན།

en: Date Modified
dz: ཚེས་གྲངས་བསྒྱུར་འབད་ཡོདཔ།

en: Date modified more than
dz: ཚེས་གྲངས་མངམ་སྦེ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོདཔ།

en: Default
dz: སྔོན་སྒྲིག་

en: Default Dictionary Server
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཚིག་མཛོད་སར་བར།

en: Default Window Height
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྒོ་སྒྲིག་གི་མཐོ་ཚད།

en: Default Window Maximized
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྒོ་སྒྲིག་སྦོམ་བཟོ་ཡོདཔ།

en: Default Window Width
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྒོ་སྒྲིག་གི་རྒྱ་ཚད།

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
dz: '%s'གི་དོན་ལུ་ངེས་ཚིག
    '%s'ནང་ལས།
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
dz: "%s"བཏོན་གཏང་མ་ཚུགས། %s."

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Details: %s
dz: རྒྱས་བཤད་: %s

en: Device
dz: ཐབས་འཕྲུལ།

en: Dictionaries
dz: ཚིག་མཛོད་

en: Dictionary
dz: ཚིག་མཛོད།

en: Dictionary Look up
dz: ཚིག་མཛོད་ལུ་བལྟ་བ།

en: Dictionary Preferences
dz: ཚིག་མཛོད་དགའ་གདམས་ཚུ།

en: Dictionary entry
dz: ཚིག་མཛོད་ཐོ་བཀོད།

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་'%sལུ་ ནུས་མེད་སྐྱེལ་འདྲེན་ '%s'འདུག

en: Dictionary source does not have name
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ལུ་མིང་མིན་འདུག

en: Dictionary source to use
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ཚིག་མཛོད།

en: Dictionary sources found
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ཐོབ་ཅི།

en: Disable Quick Search
dz: འཕྲལ་མྱུར་འཚོལ་ཞིབ་ ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Disable Quick Search Second Scan
dz: འཕྲལ་མྱུར་འཚོལ་ཞིབ་ ཞིབ་ལྟ་གཉིས་པ་ ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Disable _Quick Search
dz: འཕྲལ་མྱུར་ཞིབ་འཚོལ་ ལྕོགས་མིན་བཟོ།(_Q)

en: Disable connection to session manager
dz: ལཱ་ཡུན་འཛིན་སྐྱོང་པ་ལུ་ མཐུད་ལམ་ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Disk Usage Analyzer
dz: ཌིཀསི་གི་བེད་སྤྱོད་དཔྱད་ཞིབ་པ།

en: Disk Usage Analyzer Preferences
dz: ཌིཀསི་གི་བེད་སྤྱོད་དཔྱད་ཞིབ་པའི་དགའ་གདམས་ཚུ།

en: Do you want to delete "%s" permanently?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ "%s" རྟག་གཏན་སྦེ་ བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Double-click on the database to use
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་གུ་ ཨེབ་གཏང་ཐེངས་གཉིས་འབད།

en: Double-click on the matching strategy to use
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ ཐབས་བྱུས་མཐུན་མི་འདི་གུ་ ཚར་གཉིས་ཨེབ་གཏང་འབད་

en: Double-click on the word to look up
dz: བལྟ་ནིའི་དོན་ལུ་ མིང་ཚིད་དེ་གུ་ ཨེབ་གཏང་ཐེངས་གཉིས་འབད།

en: Drop shadow
dz: གྱིབ་མ་བཀོག་བཞག

en: Edit Dictionary Source
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངསཞུན་དག་རྐྱབས།

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
dz: མཐའ་མཚམས་ལུ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་ནུས་པ། (གྱིབ་མ, མཐའ་མཚམས ཡང་ན ཅི་མེད)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
dz: མཐའ་མཚམས་ཅིག་གི་ཕྱི་ཁར་ ཁ་སྐོང་རྐྱབ་ནིའི་ནུས་པ་། སྲིད་པའི་བེ་ལུསི་ཚུ་ "shadow", "none", and "black-line".

en: Effects
dz: ནུས་པ་ཚུ

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་ཅིག་ ཡང་ཅིན་ མིང་གི་ཆ་ཤས་ཅིག་ ཝ་ཡིལཌི་ཀཌི་ ཡོད་པའམ་མེད་པའི་ཐོག་ལས་བཙུགས།

en: Enter a text value for the "%s" search option.
dz: འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་ "%s" གི་དོན་ལུ་ ཚིག་ཡིག་གི་ བེ་ལུ་ཅིག་བཙུགས།

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
dz: བེ་ལུ་ཅིག་བཙུགས་ %s ནང་། འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་ "%s" གི་དོན་ལུ།

en: Entry changed called for a non entry option!
dz: ཐོ་བཀོད་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོད་མི་གིས་ ཐོ་བཀོད་མིན་པའི་གདམ་ཁ་ཅིག་གི་ ཞུ་བ་འབད་ཡི།

en: Error loading the help page
dz: གྲོགས་རམ་ཤོག་ལེབ་འདི་མངོན་གསལ་འབད་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ་

en: Error parsing the search command.
dz: འཚོལ་ཞིབ་བརྡ་བཀོད་ མིང་དཔྱད་འབད་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Error running the search command.
dz: འཚོལ་ཞིབ་བརྡ་བཀོད་ གཡོག་བཀོལ་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Error while looking up definition
dz: ངེས་ཚིག་ལུ་བལྟ་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
dz: "%s"གི་ངེས་ཚིག་ལུ་བལྟ་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།
    %s

en: Error while matching
dz: མཐུན་སྒྲིག་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Error while reading reply from server:
    %s
dz: སར་བར་ནང་ལས་ ལན་གསལ་ལྷག་པའི་སྐབས་འཛོལ་བ་:
    %s

en: Error while retrieving the definition
dz: ་ངེས་ཚིག་སླར་འདྲེན་འབད་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Error while writing to '%s'
dz: '%s'ལུ་འབྲི་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Error: %s
dz: འཛོལ་བ་:%s

en: FLAGS
dz: ཟུར་རྟགས།

en: FTP (with login)
dz: ཨེཕ་ཊི།(ནང་བསྐྱོད་བཅས)

en: F_ind:
dz: འཚོལ་:(_i)

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
dz: ཆ་ལག་་ %d: %s གི་ ལས་སྦྱོར་སྡེ་ཚན་ཨའི་ཌི་གཞི་སྒྲིག་འབད་མ་ཚུགས།

en: File already exists
dz: ཡིག་སྣོད་ཧེ་མ་ལས་འདུག

en: File is empty
dz: ཡིག་སྣོད་སྟོངམ་ཨིན་པས།

en: Filename
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་།

en: Filesystem Type
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་དབྱེ་བ་

en: Find Ne_xt
dz: ཤུལ་མམ་འཚོལ།(_x)

en: Find Pre_vious
dz: ཧེ་མམ་འཚོལ།(_v)

en: Find a word or phrase in the document
dz: ཡིག་ཆའི་ནང་ མིང་ཚིག་ཅིག་ ཡང་ན་ ཚིག་ཚན་ཅིག་འཚོལ།

en: Find next occurrence of the search string
dz: འཚོལ་ཞིབ་ཡིག་རྒྱུན་གྱི་ འབྱུང་བ་ཤུལ་མམ་འཚོལ།

en: Find previous occurrence of the search string
dz: འཚོལ་ཞིབ་ཡིག་རྒྱུན་གྱི་ འབྱུང་བ་ཧེ་མམ་འཚོལ།

en: Folder
dz: སྣོད་འཛིན།

en: Follow symbolic links
dz: བརྡ་མཚོན་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་གི་རྗེས་སུ་འབྲང་།

en: Go to the first definition
dz: ངེས་ཚིག་དང་པམ་ལུ་འགྱོ།

en: Go to the last definition
dz: ངེས་ཚིག་མཐའ་མམ་ལུ་འགྱོ།

en: Go to the next definition
dz: ངེས་ཚིག་ཤུལ་མམ་ལུ་འགྱོ།

en: Go to the previous definition
dz: ངེས་ཚིག་ཧེ་མམ་ལུ་འགྱོ།

en: Grab _after a delay of
dz: གི་ཕྱིར་འགྱངས་ཅིག་གི་ཤུལ་མ་བཟུང(_a)

en: Grab a window instead of the entire screen
dz: གསལ་གཞི་ཧྲིལ་བུའི་ཚབ་ལུ་ སྒོ་སྒྲིག་ཅིག་བཟུང་།

en: Grab the current _window
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་འདི་བཟུང་(_w)

en: Grab the whole _desktop
dz: དེཀསི་ཊོཔ་ཧྲིལ་བི་དེ་བཟུང་(_d)

en: H_ostname:
dz: ཧོསཊི་ནེམ།(_o)

en: Height of the main window in pixels
dz: སྒོ་སྒྲིག་གཙོ་བོའི་མཐོ་ཚད་པིག་སེལ་ནང་།

en: Hostname
dz: ཧོསཊི་ནེམ།

en: ID
dz: ཨའི་ཌི།

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ད་ལྟོ་ཡོད་མི་ ཡིག་སྣོད་ཅིག་གི་ ཚབ་བཙུགས་པ་ཅིན་ དེ་གི་ནང་དོན་ཚུ་ སླར་སྲུང་འབད་འོང་།

en: Include Border
dz: མཐའ་མཚམས་གྲངས་སུ་བཙུགས།

en: Include the window _border
dz: གསལ་གཞིའི་པར་དང་གཅིག་ཁར་ སྒོ་སྒྲིག་གི་མཐའ་མཚམས་བཙུགས(_b)

en: Include the window border with the screenshot
dz: གསལ་གཞིའི་པར་དང་གཅིག་ཁར་ སྒོ་སྒྲིག་གི་མཐའ་མཚམས་བཙུགས།

en: Include the window manager border along with the screenshot
dz: གསལ་གཞིའི་པར་དང་གཅིག་ཁར་ སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པའི་མཐའ་མཚམས་ གྲངས་སུ་བཙུགས།

en: Interactively set options
dz: ཕན་ཚུན་འབྲེལ་ལྡན་སྦེ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གདམ་ཁ་ཚུ་

en: Invalid database '%s'
dz: ནུས་མེད་གཞི་རྟེན་གཏན་སྡུད་ '%s།

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
dz: དབྱེ་སེལ་གྱི་བཀོད་ལམ་ སྒྲུབ་རྟགས་ལུ་ ནུས་མེད་གདམ་ཁ་ཅིག་སྤྲོད་ནུག

en: Invalid strategy '%s'
dz: ནུས་མེད་ཐབས་བྱུས་'%s'།

en: Invalid transport type '%d'
dz: ནུས་མེད་སྐྱེལ་འདྲེན་དབྱེ་བ་ '%d'།

en: List View
dz: ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་།

en: Loading...
dz: མངོན་གསལ་འབད་དོ་...

en: Local Only
dz: གནས་ཉེས་ཀྱི་རྐྱངམ་གཅིག

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
dz: གློག་རིག་འདི་གུ་ཡོད་པའི་ ཡིག་ཆ་དང་སྣོད་འཛིན་ཚུ་ མིང་གི་ཐོག་ལས་ ཡང་ན་ ནང་དོན་གྱི་ཐོག་ལས་ ག་ཡོད་འཚོལ།

en: Log Viewer
dz: དྲན་དེབ་མཐོང་བྱེད།

en: Log file to open up on startup
dz: འགོ་བཙུགས་སྐབས་ལུ་ ཁ་ཕྱེ་ནིའི་ ལོག་གི་ཡིག་སྣོད།

en: Log files to open up on startup
dz: འགོ་བཙུགས་སྐབས་ལུ་ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དྲན་དེབ་ཡིག་སྣོད།

en: Longdo Thai-English Dictionaries
dz: ལོང་ཌོ་ ཐའི་-ཨིང་ལིཤ་ཚིག་མཛོད་

en: Look _up:
dz: བལྟ།(_u)

en: Look in folder
dz: སྣོད་འཛིན་ནང་བལྟ།

en: Look up words in a dictionary
dz: ཚིག་མཛོད་ཅིག་ནང་མིང་ཚིག་ལུ་བལྟ་བ།

en: Look up words in dictionaries
dz: ཚིག་མཛོད་ནང་ མིང་ཚིག་ལུ་བལྟ་བ།

en: Lookup failed for host '%s': %s
dz: ཧོསཊི་ནེམ་ '%s': %sགི་དོན་ལུ་ བལྟ་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Lookup failed for host '%s': host not found
dz: ཧོསཊི་ནེམ་ '%s'གི་དོན་ལུ་ བལྟ་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད། ཧོསཊི་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
dz: ཧོསཊི་ནེམ་ '%s'གི་དོན་ལུ་ བལྟ་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད། འོས་འབབ་ལྡན་པའི་ཐོན་ཁུངས་ག་ནི་ཡང་མ་ཐོབ།

en: Maximum depth
dz: མང་མཐའ་གཏིང་ཚད་

en: Mo_ve to Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད།(_v)

en: Mount Point
dz: སྦྱར་བརྩེགས་འབད་ས་

en: Moving "%s" failed: %s.
dz: "%s"སྤོ་བཤུད་འབད་མ་ཚུགས། %s.

en: Na_me does not contain
dz: མིང་གི་ནང་ན་མེདཔ།(_m)

en: Name
dz: མིང་།

en: Name contains
dz: མིང་ནང་ཡོད་པ།

en: Name matches regular e_xpression
dz: མིང་གིས་དུས་རྒྱུན་བརྗོད་ཚུལ་ མཐུན་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན།(_x)

en: New look up
dz: གསརཔ་ལུ་བལྟ་བ།

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་ངེས་ཚིག་ནང་ལུ་ སྡེ་ཚན་'%sམ་ཐོབ།

en: No Files Found
dz: ཡིག་སྣོད་ག་ནི་ཡང་མ་ཐོབ།

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
dz: '%s:%d'ལུ་ ཚིག་མཛོད་སར་བར་ལུ་མཐུད་རམ་མིན་འདུག

en: No context available for source '%s'
dz: འབྱུང་ཁུངས་'%s'གི་དོན་ལུ་སྐབས་དོན་འཐོབ་མི་ཚུགས་པས།

en: No databases found on dictionary server at '%s'
dz: '%s'ལུ་ཚིག་མཛོད་སར་བར་ནང་ གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་མ་ཐོབ།

en: No definitions found
dz: ངེས་ཚིག་ག་ནི་ཡང་མ་ཐོབ།

en: No definitions found for '%s'
dz: '%s'གི་དོན་ལུ་ངེས་ཚིག་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: No dictionary source available with name '%s'
dz: མིང་'%s'འབད་མི་ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་འཐོབ་མི་ཚུགས་པས།

en: No files found
dz: ཡིག་སྣོད་ག་ནི་ཡང་མ་ཐོབ།

en: No hostname defined for the dictionary server
dz: ཚིག་མཛོད་སར་བར་གྱི་དོན་ལུ་ ཧོསཊི་ནེམ་ངེས་འཛིན་འམ་འབད་བས།

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
dz: '%s'ལུ་ཚིག་མཛོད་སར་བར་གུ་ ཐབས་བྱུས་མ་ཐོབ།

en: None
dz: ཅི་མེད།

en: Normal text size
dz: ཚིག་ཡི་གི་ཚད་སྤྱིར་བཏང་

en: Not a launchable item
dz: གསར་བཙུགས་འབད་བཏུབ་པའི་ རྣམ་གྲངས་ཅིག་མེན་པས།

en: Not found
dz: མ་ཐོབ།

en: Open Log
dz: དྲན་དེབ་ཁ་ཕྱེ།

en: Open Wit_h
dz: གི་ཐོག་ལས་ཁ་ཕྱེ།(_h)

en: Open a log from file
dz: ཡིག་སྣོད་ནང་ལས་ ལོག་ཅིག་ཁ་ཕྱེ།

en: Open the help contents for the log viewer
dz: ལོག་གི་མཐོང་བྱེད་ཀྱི་དོན་ལུ་ གྲོགས་རམ་ནང་དོན་དེ་ཚུ་ ཁ་ཕྱེ།

en: Optional information:
dz: གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་ བརྡ་དོན:

en: Owned by _group
dz: སྡེ་ཚན་གྱིས་དབང་ཡོད།(_g)

en: Owned by _user
dz: ལག་ལེན་པ་གིས་དབང་ཡོདཔ།(_u)

en: Owner is unrecognized
dz: ཇོ་བདག་ངོས་འཛིན་མེདཔ།

en: PATH
dz: འགྲུལ་ལམ།

en: PATTERN
dz: དཔེ་གཞི་

en: Paths
dz: འགྲུལ་ལམ་ཚུ།

en: Please enter a name and try again.
dz: མིང་ཅིག་བཙུགས་ཞིནམ་ལས་ ལོག་སྟེ་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: Please wait until the current search ends.
dz: ད་ལྟའི་འཚོལ་ཞིབ་དེ་ མཇུག་མ་བསྡུ་ཚུན་ཚོད་བསྒུག་གནང་།

en: Port
dz: འདྲེན་ལམ།

en: Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Print
dz: དཔར་བསྐྲུན།

en: Print definition
dz: ངེས་ཚིག་དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: Print result to the console
dz: གྲུབ་འབྲས་མ་སྒྲོམ་ལུ་དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: Print the definitions found
dz: ཐོབ་ཡོད་པའི་ངེས་ཚིག་དེ་དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: Print the text of the definition
dz: ངེས་ཚིག་གི་ཚིག་ཡིག་དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: Print this document
dz: ཡིག་ཆ་འདི་དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: Public FTP
dz: མི་མང་ཨེཕ་ཊི་པི།

en: Quick Search Excluded Paths
dz: འཕྲལ་མྱུར་འཚོལ་ཞིབ་ནང་ འགྲུལ་ལམ་ཚུ་ གྲངས་སུ་མེད།།

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
dz: འཕྲལ་མྱུར་འཚོལ་ཞིབ་ ཞིབ་ལྟ་གཉིས་པའི་ནང་ འགྲུལ་ལམ་གྲངས་སུ་མེད།

en: Quit the log viewer
dz: ལོག་གི་མཐོང་བྱེད་སྤང་།

en: Ready
dz: གྲ་སྒྲིག

en: Refresh
dz: ཡང་སེལ་འབད

en: Reload the list of available databases
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་དེ་ སླར་མངོན་གསལ་འབད།

en: Reload the list of available strategies
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ཐབས་བྱུས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་འདི་ཡང་བསྐྱར་མངོན་གསལ་འབད་

en: Remove "%s"
dz: "%s" རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Remove "%s"?
dz: "%s" རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན?

en: Remove the currently selected dictionary source
dz: ད་ལྟོ་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་ ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་དེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Rescan your home folder?
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཁྱིམ་སྣོད་འཛིན་ ལོག་ཞིབ་ལྟ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: SSH
dz: ཨེསི་ཨེསི་ཨེཆ།

en: STRING
dz: ཡིག་རྒྱུན་

en: S_can Remote Folder...
dz: ཐག་རིང་སྣོད་འཛིན་ཞིབ་ལྟ་འབད་...(_c)

en: S_earch results:
dz: འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས་:(_e)

en: S_ize at least
dz: ཚད་དམའ་ཤོས་ལུ།(_i)

en: S_tatusbar
dz: གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་།(_t)

en: Save Screenshot
dz: གསལ་གཞི་པར་སྲུངས།

en: Save Search Results As...
dz: འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས་ཚུ་ དེ་སྦེ... སྲུངས།

en: Save Snapshot
dz: པར་སྲུང་བཞག་འབད་

en: Save a Copy
dz: འདྲ་ཅིག་སྲུངས།

en: Save definition
dz: ངེས་ཚིག་སྲུངས།

en: Save images of your desktop or individual windows
dz: ཁྱོད་རའི་ཌེཀསི་ཊོཔ་ ཡང་ན་ སྒོ་སྒྲིག་སོ་སོའི་གཟུགས་བརྙན་ཚུ་སྲུངས།

en: Save in _folder:
dz: སྣོད་འཛིན་ནང་སྲུངས།(_f)

en: Save the definitions found
dz: ཐོབ་ཡོད་པའི་ངེས་ཚིག་ཚུ་སྲུངས།

en: Save the text of the definition to a file
dz: ངེས་ཚིག་གི་ཚིག་ཡིག་ཚུ་ ཡིག་སྣོད་ཅིག་ལུ་སྲུངས།

en: Scan
dz: ཞིབ་ལྟ།

en: Scan F_older...
dz: སྣོད་འཛིན་ཞིབ་ལྟ་འབད་...(_o)

en: Scan Filesystem
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ཞིབ་ལྟ་འབད་

en: Scan Folder
dz: སྣོད་འཛིན་ཞིབ་ལྟ་འབད།

en: Scan Home
dz: ཁྱིམ་ཞིབ་ལྟ་འབད་

en: Scan Remote Folder
dz: ཐག་རིང་སྣོད་འཛིན་ཞིབ་ལྟ་འབད་

en: Scan _Filesystem
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ཞིབ་ལྟ་འབད།(_F)

en: Scan _Home Folder
dz: ཁྱིམ་སྣོད་འཛིན་ཞིབ་ལྟ་འབད་(_H)

en: Scan a folder
dz: སྣོད་འཛིན་ཅིག་ཞིབ་ལྟ་འབད་

en: Scan a remote folder
dz: ཐག་རིང་སྣོད་འཛིན་ཅིག་ཞིབ་ལྟ་འབད།

en: Scan filesystem
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ཞིབ་ལྟ་འབད་

en: Scan home folder
dz: ཁྱིམ་སྣོད་འཛིན་ཞིབ་ལྟ་འབད་

en: Scanning...
dz: ་ཞིབ་ལྟ་འབད་དོ་...

en: Screenshot directory
dz: གསལ་གཞི་པར་གྱི་ཚིག་མཛོད།

en: Screenshot.png
dz: གསལ་གཞིའི་པར་.png།

en: Search Result Columns Order
dz: འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས་ཀྱི་ཀེར་ཐིག་གོ་རིམ།

en: Search for Files
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་དོན་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: Search paths used by this object
dz: དངོས་པོ་འདི་གིས་ལག་ལེན་འཐབ་མི་འཚོལ་ཞིབ་འགྲུལ་ལམ།

en: Searching for '%s'...
dz:  '%s'གི་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་དོ་...

en: Searching...
dz: འཚོལ་ཞིབ་འབད་དོ།

en: Secure WebDAV (HTTPS)
dz: ཝེབ་ཌེབ།(ཨེཆ་ཊི་ཊི་པི)མཐའ་བཙན་བཟོ།

en: See mate-dictionary --help for usage
dz: ལག་ལེན་གྱི་དོན་ལུ་ ཇི་ནོམ་ཚིག་མཛོད་ གྲོགས་རམ་ལུ་བལྟ།

en: Select Folder
dz: སྣོད་འཛིན་སེལ་འཐུ་འབད་

en: Select _All
dz: ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད།(_A)

en: Select _devices to include in filesystem scan:
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ཞིབ་ལྟའི་ནང་ གྲངས་སུ་བཙུགས་ནིའི་དོན་ལས་ ཐབས་འཕྲུལ་སེལ་འཐུ་འབད་:(_d)

en: Select a folder
dz: སྣོད་ཐོ་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select a search option from the drop-down list.
dz: གདམ་ཐོའི་ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་ཅིག་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select and set the "%s" search option
dz: འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་ "%s" དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་དེ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Select more _options
dz: གདམ་ཁ་ཧེང་བཀལ་སེལ་འཐུ་འབད།(_o)

en: Select more options
dz: གདམ་ཁ་ཧེང་བཀལ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select the "%s" search option
dz: འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་ "%s" དེ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select the entire log
dz: ལོག་ཡོངས་རྫོགས་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འཚོལ་ཞིབ་ ག་ཏེ་ལས་འགོ་བཙུག་ནི་ཨིན་ན་ སྣོད་འཛིན་ ཡང་ན་ ཐབས་འཕྲུལ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Service _type:
dz:  ཞབས་ཏོག་དབྱེ་བ་:(_t)

en: Set sort order to descending, the default is ascending
dz: དབྱེ་སེལ་གོ་རིམ་ མར་འབབ་ལུ་ གཞི་སྒྲིག་འབད། སྔོན་སྒྲིག་དེ་ ཡར་འཛེགས་ཨིན།

en: Set the font used for printing the definitions
dz: ངེས་ཚིག་དཔར་བསྐྲུན་གྱི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་མི་ ཡིག་གཟུགས་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set the root node from the model
dz: དཔེ་འདི་ལས་ རྩ་བ་ནོཌི་འདི་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Set the text of "Look in folder" search option
dz: "Look in folder" འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁའི་ ཚིག་ཡིག་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set the text of "Name contains" search option
dz: "Name contains"ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁའི་ ཚིག་ཡིག་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Show Additional Options
dz: གདམ་ཁ་ཁ་སྐོང་སྟོན།

en: Show Side Pane
dz: ཟུར་ཁའི་པེན་སྟོན།

en: Show Status Bar
dz: གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་སྟོན།

en: Show hidden and backup files
dz: སྦ་སྟེ་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་དང་ རྒྱབ་ཐག་ཡིག་སྣོད་ཚུ་སྟོན།

en: Show more _details
dz: རྒྱས་བཤད་ཧེང་བཀལ་སྟོན།(_d)

en: Show or hide the definition window
dz: ངེས་ཚིག་སྒོ་སྒྲིག་དེ་སྟོན་/སྦ་བཞག

en: Show session management options
dz: ལཱ་ཡུན་འཛིན་སྐྱོང༌གི་གདམ་ཁ་ཚུ་སྟོན།

en: Show the about dialog for the log viewer
dz: ལོག་གི་མཐོང་བྱེད་ཀྱི་དོན་ལུ་ སྐོར་ལས་ཀྱི་ཌའི་ལོག་སྟོན།

en: Show the application's version
dz: གློག་རིམ་དེ་གི་ཐོན་རིམ་སྟོན།

en: Si_ze at most
dz: ཚད་མཐོ་ཤོས་ལུ།(_z)

en: Side _Pane
dz: ཟུར་ཁའི་པེན།

en: Similar _Words
dz: མིང་ཚིག་ཅོག་གཅིགཔ་ཚུ།(_W)

en: Similar words
dz: ཆ་འདྲ་བའི་མིང་ཚིག་ཚུ།

en: Size
dz: ཚད།

en: Size of the font used to display the log
dz: དྲན་དེབ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་མི་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚད།

en: Smaller text size
dz: ཚིག་ཡིག་གི་ཚད་ཆུང་སུ།

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
dz: འོག་གི་གཅིག་གི་ཐོག་ལས་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་དབྱེ་སེལ་འབད: མིང་, སྣོད་འཛིན་, ཚད་, དབྱེ་བ་, ཡང་ན་ ཚེས་གྲངས།

en: Source
dz: འབྱུང་ཁུངས།

en: Source Name
dz: འབྱུང་ཁུངས་མིང་།

en: Sources
dz: འབྱུང་ཁུངས།

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
dz: འགོ་བཙུགས་སྐབས་ལུ་ཁ་ཕྱེ་ནིའི་ དྲན་དེབ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན། སྔོན་སྒྲིག་དེ་ /etc/syslog.conf. ལྷག་པའི་ཐོག་ལས་ གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ཨིན།

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
dz: སྒོ་སྒྲིག་གཙོ་བོའི་དྲན་དེབ་མཐོང་བྱེད་ཀྱི་ མཐོ་ཚད་གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
dz: འགོ་བཙུགས་སྐབས་ལུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་དརན་དེབ་ཡིག་སྣོད་དེ་ གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན། སྔོན་སྒྲིག་དེ་ཁྱོད་རའི་བཀོལ་སྤྱོད་རིམ་ལུགས་དང་འཁྲིལ་ཏེ་  /var/adm/འཕྲིན་དོན་  ཡང་ན་ /var/log/འཕྲིན་དོན་ཨིན།

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
dz: རྩ་འབྲེལ་མཐོང་སྣང་གཙོ་བོའི་ནང་ དྲན་དེབ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་མི་རྒྱ་ཚད་གཏན་བཟོས་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚད་ གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན། སྔོན་སྒྲིག་དེ་ སྔོན་སྒྲིག་ཊར་མི་ནཱལ་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚད་ནང་ལས་བཏོནམ་ཨིན།

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
dz: སྒོ་སྒྲིག་གཙོ་བོ་མཐོང་བྱེད་དྲན་དེབ་ཀྱི་རྒྱ་ཚད་ པིག་སེལ་ནང་གསལ་བཀོལ་འབདཝ་ཨིན།

en: Specify session management ID
dz: ལཱ་ཡུན་འཛིན་སྐྱོང་གིཨའི་ཌི་ གསལ་བཀོད་འབད།

en: St_atusbar
dz: གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་(_a)

en: Starting %s
dz: %s འགོ་བཙུགས་དོ།

en: Status
dz: གནས་ཚད།

en: Stop scanning
dz: ཞིབ་ལྟ་འབད་ནི་བཀག

en: Strategies
dz: ཐབས་བྱུས་

en: Strategy
dz: ཐབས་བྱུས།

en: Strategy `%s' selected
dz: ཐབས་བྱུས་ `%s' སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་

en: System Log Viewer
dz: རིམ་ལུགས་ ལོག་མཐོང་བྱེད།

en: Take Screenshot
dz: གསལ་གཞི་པར་བཏབ།

en: Take _Screenshot
dz: གསལ་གཞི་པར་བཏབ་(_S)

en: Take a picture of the screen
dz: གསལ་གཞིའི་པར་ཅིག་བཏབ།

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
dz: གསལ་བཀོད་འབད་མི་ལྷོད་ཆའི་ཤུལ་ལུ་ [སྐར་ཆའི་ནང་] གསལ་གཞིའི་པར་བཏབ།

en: Thai
dz: ཐཱའི།

en: The GdictContext bound to this source
dz: འབྱུང་འདི་ལུ་གནས་དགོ་པའི་ཇི་ཌིཀ་ཀཱོན་ཊེགསི།

en: The GdictContext object used to get the word definition
dz: མིང་ཚིག་གི་ངེས་ཚིག་ལེན་ནི་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་མི་ ཇི་ཌིཀ་ཀཱོན་ཊེགསི་དངོས་པོ།

en: The caja file manager is not running.
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་ ཡིག་སྣོད་འཛིན་སྐྱོང་པ་དེ་ ལཱ་མ་བཀོལ་བས།

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
dz: ཆ་ལག་བསྲུང་ནིའི་ལས་སྦྱོར་དེ་ རེ་བ་མེད་པར་ ཕྱིར་ཐོན་ཡར་སོ་ནུག ང་བཅས་ཀྱིས་ གསལ་གཞིའི་པར་ ཌིཀསི་གུ་འབྲི་མི་ཚུགས།

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཁྱིམ་སྣོད་འཛིན་གྱི་ནང་དོན་དེ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནུག  ཌིཀསི་བད་སྤྱོད་རྒྱས་བཤད་ཚུ་ དུས་མཐུན་བཟོ་ནིའི་དོན་ལས་ ལོག་ཞིབ་ལྟ་འབད་ནི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: The database used to query the GdictContext
dz: ཇི་ཌིཀ་ཀཱོན་ཊེགསི་ལུ་ དྲི་དཔྱད་འབད་ནི་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན།

en: The default database to use
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་སྔོན་སྒྲིག་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན།

en: The default search strategy to use
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ སྔོན་སྒྲིག་འཚོལ་ཞིབ་ཐབས་བྱུས།

en: The description of this dictionary source
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་འདི་གི་འགྲེལ་བཤད།

en: The directory the last screenshot was saved in.
dz:  མཐའ་མཇུག་ལུ་ གསལ་གཞི་པར་བསྲུངས་ཏེ་ཡོད་མི་ཚིག་མཛོད།

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
dz: ཡིག་ཆ་ "%s" ཧེ་མ་ལས་རང་འདུག ཁྱོད་ཀྱིས་དེ་གི་ཚབ་བཙུགས་ནི་ཨིན་ན?

en: The document does not exist.
dz: ཡིག་ཆ་དེ་མིན་འདུག

en: The document name you selected is a folder.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སེལ་འཐུ་འབད་མི་ ཡིག་ཆ་དེ་ སྣོད་འཛིན་ཅིག་ཨིན་པས།

en: The filename used by this dictionary source
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་འདི་གིས་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ཡིག་སྣོད་མིང་།

en: The folder does not exist.
dz: སྣོད་འཛིན་དེ་མིན་འདུག

en: The font to be used when printing
dz: དཔར་བསྐྲུན་སྐབས་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ཡིག་གཟུགས།

en: The font to be used when printing a definition.
dz: ངེས་ཚིག་ཅིག་དཔར་བསྐྲུན་སྐབས་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ཡིག་གཟུགས།

en: The hostname of the dictionary server to connect to
dz: མཐུད་ནིའི་ཚིག་མཛོད་སར་བར་གྱི་ཧོསཊི་ནེམ།

en: The name of the client of the context object
dz: སྐབས་དོན་དངོས་པོའི་ ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་མིང་།

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ཅིག་གུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་གི་་ངོ་རྐྱང་གཞི་རྟེན་གནད་སྡུད་ ཡང་ན་ མེ་ཊ་གཞི་རྟེན་གནད་སྡུད་ཀྱི་མིང་། ཚོར་རྟགས་ ("!") ཅིག་གིས་ ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ཅིག་ནང་ཡོད་པའི་ གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཆ་མཉམ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད་དགོ་པའི་བརྡ་སྟོནམ་ཨིན།

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ཡོད་པ་ཅིན ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་སྔོན་སྒྲིག་འཚོལ་ཞིབ་ཐབས་བྱུས་ཀྱི་མིང་། སྔོན་སྒྲིག་ཐབས་བྱུས་དེ་ 'ངེས་ཏིག' ཨིནམ་ད་ དེ་ཡང་ མིང་ཚིག་ངེས་ཏིག་མཐུན་སྒྲིག་འབད་ནི་ཨིན།

en: The name of the dictionary source used
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་མིང་།

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
dz: མིང་ཚིག་གི་ངེས་ཚིག་ སླར་འདྲེན་འབད་ནི་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་མི་ ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་མིང་།

en: The port of the dictionary server to connect to
dz: མཐུད་སའི་ཚིག་མཛོད་སར་བར་གྱི་འདྲེན་ལམ།

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
dz: འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས་དེ་ཚུ་ ནུས་མེད་འོང་ནི་མས། འཚོལ་ཞིབ་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་པའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་ཚུ་འདུག

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
dz: འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས་དེ་ཚུ་ ཚེས་གྲགས་ཡོལ་བའམ་ ནུས་མེད་འོང་ནི་མས། ཁྱོད་ཀྱི་འཕྲལ་མྱུར་ འཚོལ་ཞིབ་ཁྱད་རྣམ་དེ་ ལྕོགས་མིན་བཟོ་ནི་ཨིན་ན?

en: The status code as returned by the dictionary server
dz: ཚིག་མཛོད་སར་བར་གྱིས་ལོག་བཏང་མི་ གནས་ལུགས་ཀོཌི།

en: The strategy used to query the GdictContext
dz: ཇི་ཌིཀ་ཀཱན་ཊེགསི་ལུ་ དྲི་དཔྱད་འབད་ནི་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ཐབས་བྱུས།

en: The transport mechanism used by this dictionary source
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་འདི་གིས་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་སྐྱེལ་འདྲེན་ཐབས་རིག

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
dz: ཡིག་ཆ་དེ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཚུགས་པའི་མཐོང་བྱེད་ གཞི་བཙུགས་འབད་འབདཝ་མིན་འདུག

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
dz: སྣོད་འཛིན་དེ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ ལྕོགས་གྲུབ་ཡོད་པའི་མཐོང་བྱེད་ གཞི་བཙུགས་འབད་འབདཝ་མིན་འདུག

en: There was an error displaying help.
dz: གྲོགས་རམ་་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་འདུག

en: There was an error displaying help: %s
dz: གྲོགས་རམ་%sབཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: There was an error while displaying help
dz: གྲོགས་རམ་བཀྲམ་སྟོན་འབདབའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས་ནང་ ཀེར་ཐིག་གི་གོ་རིམ་ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན། ལྡེ་མིག་འདི་ལག་ལེན་པ་གིས་ ལེགས་བཅོས་འབད་ནི་མི་འོང་།

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ཀྱིས་ འཕྲལ་མྱུར་འཚོལ་ཞིབ་ཅིག་གི་གྲས་ལས་བཏོན་ནིའི་ འགྲུལ་ལམ་ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།ཝའིལ་ཀཌིསི་ '*' དང་' ?' ཚུ་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་ཡོད། སྔོན་སྒྲིག་ལེ་བུསི་ /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*ཚུ་ཨིན།

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ཀྱིས་ འཕྲལ་མྱུར་འཚོལ་ཞིབ་འབད་བའི་སྐབས་ ཟིབ་འཚག་གཉིས་པའི་གྲངས་ལས་བཏོན་ནིའི་ འགྲུལ་ལམ་ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན། ཞིབ་ལྟ་གཉིས་པ་གིས་ ཡིག་སྣོད་འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནི་ལུ་ འཚོལ་བའི་བརྡ་བཀོད་ ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན། ཞིབ་ལྟ་གཉིས་པའི་དགོས་དོན་དེ་ ཟུར་སྦྲགས་མེད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ འཚོལ་ནིའི་དོན་ལུ་ཨིན། ཝའིལ་ཀཌིསི་ *' དང་ '?' ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་ཡོད། སྔོན་སྒྲིག་ལེ་བུ་དེ་ / ཨིན།

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་སྒོ་སྒྲིག་གི་མཐོ་ཚད་ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིནམ་ད་ འདི་ལཱ་ཡུན་ཚུ་གི་བར་ན་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ཀྱི་ཚད་སེམས་ཁར་བཞག་ནི་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན། -༡ གུ་གཞི་སྒྲིག་འབདཝ་ད་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་མཐོ་ཚད་དེ་ ལག་ལེན་འཐབ་བཅུགཔ་ཨིན།

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་སྒོ་སྒྲིག་གི་རྒྱ་ཚད་ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིནམ་ད་ འདི་ལཱ་ཡུན་ཚུ་གི་བར་ན་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ཀྱི་ཚད་སེམས་ཁར་བཞག་ནི་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན། -༡ གུ་གཞི་སྒྲིག་འབདཝ་ད་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་ཚད་དེ་ ལག་ལེན་འཐབ་བཅུགཔ་ཨིན།

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Contains the text" ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Date modified less than" ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Date modified more than"ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "File is empty"  ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Follow symbolic links" ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Name does not contain" ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Name matches regular expression" ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Owned by group" ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Owned by user"ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Owner is unrecognized" ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Show hidden files and folders" ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Size at least"  ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ "Size at most" ཟེར་མི་ འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མ་འབད་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཕྲལ་མྱུར་འཚོལ་ཞིབ་འབད་བའི་ཤུལ་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ཀྱིས་ འཚོལ་ནིའི་་བརྡ་བཀོད་ལག་ལེན་དེ་ ལྕོགས་མིན་བཟོ་མི་བཟོ་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ ཡིག་སྣོད་མིང་ འཇམ་སམ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་བའི་སྐབས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་ཀྱིས་ ག་ཡོད་བལྟ་ནིའི་བརྡ་བཀོད་ལག་ལེན་དེ་ ལྕོགས་མིན་བཟོ་མི་བཟོ་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
dz: ལྡེ་མིག་འདི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་ལག་ཆས་སྒོ་སྒྲིག་དེ་ སྦོམ་གྱི་གནས་ལུགས་ནང་ འགོ་བཙུགས་མི་བཙུགས་ ཐག་བཅདཔ་ཨིན།

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
dz: འདི་གིས་ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་དེ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་འོང་།

en: Toggle dictionary window
dz: ཚིག་མཛོད་སྒོ་སྒྲིག་སོར་སྟོན་འབད།

en: Toolbar is Visible
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་མཐོང་ཚུགས་པས།

en: Total Size
dz: ཚད་བསྡོམས

en: Total filesystem capacity:
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ཀྱི་ཤོམ་ཚད་བསྡོམས།

en: Transport
dz: སྐྱེལ་འདྲེན།

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
dz: ཕྱགས་ཧོད་མི་ཐོབ་བས། "%s" ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: Type the word you want to look up
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་བལྟ་དགོ་མནོ་མི་མིང་ཚིག་དེ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
dz: གནས་སྐབས་ཀྱི་སྣོད་འཛིན་བསལ་བཏང་མ་ཚུགས་: 
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
dz: '%s:%d'ལུ་ ཚིག་མཛོད་སར་བར་ལུ་མཐུད་མ་ཚུགས།

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
dz: '%s:%d'ལུ་ ཚིག་མཛོད་སར་བར་ལུ་ མཐུད་མ་ཚུགས། སར་བར་གྱིས་ ཀོཌི་%dགི་ཐོག་ལས་ལན་གསལ་འབད་ཡི། (སར་བར་ཉམས་ཡོད)

en: Unable to create a context
dz: སྐབས་དོན་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to create a source file
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཡིག་སྣོད་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to create socket
dz: སོ་ཀེཊི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to create the data directory '%s': %s
dz: གནད་སྡུད་སྣོད་ཐོ་'%s': %sགསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to find a suitable dictionary source
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་འོས་ལྡན་ཅིག་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Unable to find dictionary source
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་ངེས་ཚིག་ཡིག་སྣོད་ནང་ལུ་ ལྡེ་མིག'%s ཐོབ་མ་ཚུགས་%s།

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
dz: ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་ངེས་ཚིག་ནང་ལུ་ ལྡེ་མིག་'%s'ཐོབ་མ་ཚུགས་%s།

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
dz: ཚིག་མཛོད་སར་བར་གྱི་ལན་གསལ་ མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
dz:  འབྱུང་ཁུངས་'%sརྩ་བསྐྲད་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
dz: '%s'ལས་ '%s': %s བསྐྱར་མིང་བཏགས་མ་ཚུགས།

en: Unable to save source file
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཡིག་སྣོད་བསྲུང་མ་ཚུགས།

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
dz: རྒྱུ་ལམ་དེ་ འགག་ཆ་མེནམ་སྦེ་ གཞི་སྒྲིག་འབད་མ་ཚུགས་:%s།

en: Unable to take a screenshot of the current window
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་འདི་གི་ གསལ་གཞིའི་པར་ཅིག་ བཏབ་མ་ཚུགས་

en: Unknown error saving screenshot to disk
dz: གསལ་གཞིའི་པར་ ཌིཀསི་གུ་ བསྲུང་བཞག་ནི་ལུ་ མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ།

en: Untitled document
dz: མགོ་མིང་མ་བཏགས་པའི་ཡིག་ཆ།

en: Usage
dz: བེད་སྤྱོད་

en: VALUE
dz: གནས་གོང་

en: Version:
dz: ཐོན་རིམ་:

en: View or monitor system log files
dz: རིམ་ལུགས་དྲན་དེབ་ཡིག་སྣོད་ལུ་བལྟ་ ཡང་ན་ ལྟ་རྟོག་འབད།

en: WebDAV (HTTP)
dz: ཝེབ་ཌེབ།(ཨེཆ་ཊི་ཊི་པི)

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
dz: ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་ཐོ་ལུ་ བསྒྱུར་བཅོས་གང་རུང་འབད་མི་ལུ་ དོ་དམ་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན་མེན།

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
dz: སྐབས་དོན་དེ་གིས་ ཉེ་གནས་ཀྱི་ཚིག་མཛོད་རྐྱངམ་གཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་ན་མེན།

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
dz: སྒོ་སྒྲིག་གཙོ་བོའི་མཇུག་ལུ་ གནས་ཕྲ་རིང་མཐོང་དགོཔ་ཨིན་ན་མེན།

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
dz: ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་ཐོ་ལུ་ བསྒྱུར་བཅོས་གང་རུང་འབད་མི་ལུ་ དོ་དམ་འབད་དགོ་ག་མིན་དགོ

en: Width of the main window in pixels
dz: སྒོ་སྒྲིག་གཙོ་བོའི་རྒྱ་ཚད་པིག་སེལ་ནང་།

en: Windows share
dz: ཝིན་ཌོསི་རུབ་སྤྱོད།

en: Word `%s' selected
dz: མིང་ཚིག་`%s'སེལ་འཐུ་འབད་ཡི།

en: Words to look up
dz: བལྟ་ནིའི་མིང་ཚིག

en: Words to match
dz: མཐུན་སྒྲིག་འབད་ནིའི་་མིང་ཚིག།

en: You did not select a document name.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་ཆའི་མིང་ཅིག་ སེལ་འཐུ་མ་འབད་བས།

en: You may not have write permissions to the document.
dz: ཁྱོད་ལུ་ཡིག་ཆ་དེ་འབྲི་ནིའི་ གནང་བ་མེདཔ་འོང་ནི་མས།

en: Zoom _In
dz: ཕྱིར་རྒྱས།(_I)

en: Zoom _Out
dz: ནང་ཟུམ།(_O)

en: Zoom in
dz: ཕྱིར་རྒྱས།

en: Zoom out
dz: ནང་ན་ཟུམ།

en: _About
dz: སྐོར་ལས།(_A)

en: _Analyzer
dz: དཔྱད་ཞིབ་པ།(_A)

en: _Cancel
dz: ཆ་མེད།(_C)

en: _Close
dz: ཁ་བསྡམས།(_C)

en: _Collapse All
dz: ཆ་མཉམ་ཧྲམ་གཏང་(_C)

en: _Contents
dz: ནང་དོན།(_C)

en: _Copy
dz: འདྲ་བཤུས།(_C)

en: _Date modified less than
dz: ཚེས་གྲངས་དེ་ལས་ཉུངམ་སྦེ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོད།(_D)

en: _Description:
dz: འགྲེལ་བཤད་:(_D)

en: _Domain Name:
dz: ཌེ་མེན་མིང་:(_D)

en: _Edit
dz: ཞུན་དག(_)

en: _Expand All
dz: ཆ་མཉམ་རྒྱ་བསྐྱེད་འབད་(_E)

en: _File
dz: ཡིག་སྣོད།(_F)

en: _Find...
dz: འཚོལ།  (_F)

en: _Find:
dz: འཚོལ་:(_F)

en: _First Definition
dz: ངེས་ཚིག་དང་པམ།(_F)

en: _Folder:
dz: སྣོད་འཛིན་:(_F)

en: _Go
dz: འགྱོ།(_G)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: _Image type:
dz: གཟུགས་བརྙན་གྱི་དབྱེ་བ་:(_I)

en: _Last Definition
dz: ངེས་ཚིག་མཐའ་མམ་ལུ་འགྱོ།(_L)

en: _Location (URI):
dz: གནས་ཁོངས་(ཡུ་ཨར་ཨེལ):(_L)

en: _Look Up Selected Text
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ ཚིག་ཡིག་ལུ་བལྟ།(_L)

en: _Look in folder:
dz: སྣོད་འཛིན་ནང་བལྟ་:།(_L)

en: _Monitor changes to your home folder
dz: བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ ཁྱོད་རའི་ཁྱིམ་སྣོད་འཛིན་ནང་ལུ་ ལྟ་རྟོག་འབད་(_M)

en: _Mount
dz: སྦྱར་བརྩེགས་འབད།(_M)

en: _Name contains:
dz: མིང་གི་ནང་ན:(_N)

en: _Name:
dz: མིང་:(_N)

en: _New
dz: གསརཔ།(_N)

en: _Next
dz: ཤུལ་མམ།(_N)

en: _Next Definition
dz: ངེས་ཚིག་ཤུལ་མམ།(_N)

en: _Normal Size
dz: སྤྱིར་བཏང་གི་ཚད།(_N)

en: _Open
dz: ཁ་ཕྱེ།(_O)

en: _Open Folder
dz: སྣོད་འཛིན་ཁ་ཕྱེ་(_O)

en: _Open...
dz: ཁ་ཕྱེ་...(_O)

en: _Port:
dz: འདྲེན་ལམ་:(_P)

en: _Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།(_P)

en: _Previous
dz: ཧེ་མམ།(_P)

en: _Previous Definition
dz: ངེས་ཚིག་ཧེ་མམ།(_P)

en: _Print
dz: _དཔར་བསྐྲུན།(_P)

en: _Print font:
dz: ཡིག་གཟུགས་དཔར་བསྐྲུན་འབད།(_P)

en: _Print...
dz: དཔར་བསྐྲུན་...(_P)

en: _Quit
dz: སྤངས།  (_Q)།

en: _Replace
dz: ཚབ་བཙུགས།(_R)

en: _Rescan
dz: ལོག་ཞིབ་ལྟ་འབད་(_R)

en: _Save
dz: སྲུངས།(_S)

en: _Save Results As...
dz: གྲུབ་འབྲས་དེ་སྦེ་སྲུངས།(_S)

en: _Save a Copy...
dz: འདྲ་ཅིག་སྲུངས་...(_S)

en: _Scan
dz: ཞིབ་ལྟ་(_S)

en: _Select a dictionary source for looking up words:
dz: མིང་ཚིག་ལུ་བལྟ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཚིག་མཛོད་འབྱུང་ཁུངས་ཅིག་ སེལ་འཐུ་འབད།(_S)

en: _Server:
dz: སར་བར་:(_S)

en: _Share:
dz: རུབ་སྤྱོད་:(_S)

en: _Show hidden folders
dz: སྦ་སྟེ་ཡོད་པའི་སྣོད་འཛིན་ཚུ་སྟོན་(_S)

en: _Sidebar
dz: ཟུར་ཁའི་ཕྲ་རིང་།(_S)

en: _Statusbar
dz: གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་།(_S)

en: _Toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་། (_T)

en: _Transport:
dz: སྐྱེལ་འདྲེན་:(_T)

en: _User Name:
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་:(_U)

en: _View
dz: མཐོང་སྣང་།(_V)

en: available:
dz: ཡོདཔ་:

en: contains hardlinks for:
dz: གི་དོན་ལུ་ སྲ་བའི་འགྲེལ་ལམ་འདུག་་:

en: days
dz: ཉིནམ།

en: db
dz: ཌི་བི།

en: effect
dz: ཆ་རྐྱེན།

en: kilobytes
dz: ཀི་ལོ་བ་ཡིཊིསི།

en: last update: %s
dz: མཐའ་མཇུག་དུས་མཐུན:%s

en: link (broken)
dz: འབྲེལ་ལམ། (ཆད་པ)

en: link to %s
dz: %s ལུ་འབྲེལ་ལམ།

en: nd copy)
dz: ཨེན་ཌི འདྲ་བཤུས)

en: rd copy)
dz: ཨར་ཌི་ འདྲ་བཤུས)

en: seconds
dz: སྐར་ཆ།

en: source
dz: འབྱུང་ཁུངས།

en: st copy)
dz: ཨེསི་ཀྲི འདྲ་བཤུས)

en: th copy)
dz:  ཀྲི་ཨེཆ འདྲ་བཤུས)

en: today at %-I:%M %p
dz: ད་རིས་ %-I:%M %p ལུ།

en: used:
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ་:

en: word
dz: མིང་ཚིག

en: yesterday at %-I:%M %p
dz: ཁ་རྩང་  %-I:%M %p ལུ།
