mate-applets 1.25.3 - en to el translation catalogue (470 entries)

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
el: 
    ESSID: %s
    Δύναμη: %d %%

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
el: απομένουν %d %s %d %s (%d%%)

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
el: %d %s %d %s μέχρι τη φόρτιση (%d%%)

en: %s is down
el: Το %s είναι κάτω

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
el: %s:
    Λήψη %s
    Αποστολή %s

en: (mounted)
el: (προσαρτημένο)

en: (not mounted)
el: (μη προσαρτημένο)

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
el: 0 για χωρίς ετικέτα, 1 για ποσοστό και 2 για χρόνο που απομένει

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
el: <b>Αποτυχία εκτέλεσης εντολής %s</b>
    %s

en: ?
el: ;

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
el: Μια τιμή του 0 δείχνει τη συχνότητα cpu, του 1 τη συχνότητα και μονάδες και του 2 ποσοστό αντί για συχνότητα.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
el: Μια τιμή του 0 δείχνει τη μικροεφαρμογή σε γραφική λειτουργία, του 1 σε λειτουργία κειμένου (δεν εμφανίζεται γραφικό) και του 2  και σε γραφική και σε λειτουργία κειμένου.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
el: Ο κάδος απορριμμάτων του MATE που βρίσκεται στο πίνακα εφαρμογών σας. Μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για να δείτε τα απορρίμματα ή και να σύρετε αντικείμενα στα απορρίμματα.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
el: Ένα χαζό ζευγάρι ματιών για τον πίνακα εφαρμογών του MATE. Ακολουθούν το ποντίκι σας.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
el: Μια μικρή εφαρμογή που παρέχει μερικές πληροφορίες για την κυκλοφορία της καθορισμένης συσκευής δικτύου

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
el: Μια εφαρμογή για την παρακολούθηση των τοπικών καιρικών συνθηκών.

en: A set of eyeballs for your panel
el: Ένα ζευγάρι μάτια για το πίνακα εφαρμογών σας

en: A system load indicator
el: Ένδειξη φόρτου συστήματος

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
el: Η εφαρμογή φόρτου συστήματος προβάλλει γραφικά για τη χρήση ΚΜΕ, μνήμης RAM, και αρχείου εναλλαγής, καθώς και το φόρτο δικτύου.

en: A_ddress:
el: Διεύ_θυνση:

en: About...
el: Περί...

en: AccessX Status
el: Κατάσταση AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
el: Εργοστάσιο μικροεφαρμογής AccessX

en: Add Palette
el: Προσθήκη παλέτας

en: Add button
el: Προσθήκη κουμπιού

en: Address Entry
el: Εισαγωγή διεύθυνσης

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
el: Μικροεφαρμογή για την προσάρτηση και αποπροσάρτηση τόμων.

en: Applet refresh rate in milliseconds
el: Ρυθμός ανανέωσης μικροεφαρμογής σε χιλιοστά δευτερ.

en: Auto change device
el: Αυτόματη αλλαγή συσκευής

en: Available palettes
el: Διαθέσιμες παλέτες

en: Background color for disk load graph
el: Χρώμα παρασκηνίου για το γράφημα φόρτου δίσκου

en: Battery Charge Monitor
el: Παρακολούθηση φορτίου μπαταρίας

en: Battery Charge Monitor Preferences
el: Προτιμήσεις παρακολούθησης φορτίου μπαταρίας

en: Battery Monitor
el: Παρακολούθηση μπαταρίας

en: Battery Notice
el: Ειδοποίηση μπαταρίας

en: Battery Status Utility
el: Εργαλείο κατάστασης μπαταρίας

en: Battery charged (%d%%)
el: Η μπαταρία φορτίστηκε (%d%%)

en: Battery fully re-charged
el: Η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη

en: Battery power low
el: Χαμηλό φορτίο μπαταρίας

en: Battery status unknown
el: Άγνωστη κατάσταση μπαταρίας

en: Battstat Factory
el: Στατιστικά Μπαταρίας

en: Beaufort scale
el: Κλίμακα Beaufort

en: Beep for warnings
el: Ήχος μπιπ για προειδοποιήσεις

en: Beep when displaying a warning.
el: Ήχος μπιπ κατά την προβολή ειδοποίησης

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
el: Ως προεπιλογή δίνεται στις sticky notes η τρέχουσα ημερομηνία ως ο τίτλος κατά τη δημιουργία τους.

en: Bytes in:
el: Εισερχόμενα byte:

en: Bytes out:
el: Εξερχόμενα byte:

en: CPU Frequency Monitor Preferences
el: Προτιμήσεις παρακολούθησης συχνότητας CPU

en: CPU Frequency Scaling Monitor
el: Παρακολούθηση κλιμάκωσης συχνότητας CPU

en: CPU Load
el: Φόρτος CPU

en: CPU frequency scaling unsupported
el: Δεν υποστηρίζεται η αλλαγή συχνότητας CPU

en: CPU graph background color
el: Χρώμα παρασκηνίου γραφήματος CPU

en: CPU to Monitor
el: CPU για παρακολούθηση

en: C_ommand:
el: Εν_τολή:

en: Can not launch the eyes applet.
el: Αδυναμία φόρτωσης της μικροεφαρμογής ματιών.

en: Cannot execute Caja
el: Αδυναμία εκτέλεσης Caja

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
el: Αδυναμία μετακίνησης αντικειμένων στα απορρίμματα, θέλετε αυτά να διαγραφούν άμεσα;

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
el: Αδυναμία μετακίνησης μερικών αντικειμένων στα απορρίμματα, θέλετε αυτά να διαγραφούν άμεσα;

en: Change CPU Frequency scaling
el: Αλλαγή της κλιμάκωσης συχνότητας CPU

en: Change icon
el: Αλλαγή εικονιδίου

en: Character Palette
el: Επιλογέας Χαρακτήρων

en: Character Palette Preferences
el: Προτιμήσεις επιλογέα χαρακτήρων

en: Characters shown on applet startup
el: Χαρακτήρες που εμφανίζονται κατά την εκκίνηση της μικροεφαρμογής

en: Charpicker Applet Factory
el: Εργοστάσιο μικροεφαρμογής επιλογέα χαρακτήρων

en: Choose a base color to use for all sticky notes
el: Επιλέξτε ένα βασικό χρώμα για όλες τις sticky σημειώσεις

en: Choose a color for the note
el: Επιλογή χρώματος για τη σημείωση

en: Choose a font for the note
el: Επιλογή γραμματοσειράς για τη σημείωση

en: Choose a font to use for all sticky notes
el: Επιλέξτε μια γραμματοσειρά για όλες τις sticky σημειώσεις

en: Choose if notes are visible on all workspaces
el: Επιλέξτε για το αν οι σημειώσεις θα είναι ορατές σε όλους τους χώρους εργασίας

en: Choose if the default style is forced on all notes
el: Επιλέξτε αν θα ορίζεται προεπιλεγμένο στυλ για όλες τις σημειώσεις

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
el: Επιλέξτε αν θα αποκρύπτονται όλες οι σημειώσεις όταν γίνεται επιλογή στην επιφάνεια εργασίας.

en: City:
el: Πόλη:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
el: Πόλη: %s
    Ουρανός: %s
    Θερμοκρασία: %s

en: Click to Enter Weather.com
el: Κάντε κλικ για να μπείτε στο Weather.com

en: Click to add a new palette
el: Κλικ για να προσθέσετε μια νέα παλέτα

en: Click to delete the selected palette
el: Κλικ για διαγραφή επιλεγμένης παλέτας

en: Click to edit the selected palette
el: Κλικ για επεξεργασία επιλεγμένης παλέτας

en: Colors
el: Χρώματα

en: Command
el: Εντολή

en: Command Applet
el: Μικροεφαρμογή Γραμμής Εντολών

en: Command Applet Preferences
el: Προτιμήσεις Μικροεφαρμογής Γραμμής Εντολών

en: Command Factory
el: Εργοστάσιο Εντολών

en: Command to execute
el: Εντολή προς εκτέλεση

en: Command to execute to activate the device
el: Εντολή προς εκτέλεση για ενεργοποίηση της συσκευής

en: Command to execute to shut down the device
el: Εντολή προς εκτέλεση για τερματισμό της συσκευής

en: Command/script to execute to get the output
el: Εντολή/Σενάριο Εντολών προς εκτέλεση για παραγωγή του αποτελέσματος

en: Conditions:
el: Συνθήκες:

en: Could not open help document
el: Αποτυχία ανοίγματος εγγράφου βοήθειας

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
el: Δημιουργία, προβολή και διαχείριση των sticky notes στην επιφάνεια εργασίας

en: Current Conditions
el: Παρούσες συνθήκες

en: Date format of note's title
el: Τύπος ημερομηνίας για τον τίτλο της σημείωσης

en: Default Note Properties
el: Ιδιότητες προεπιλεγμένης σημείωσης

en: Default color for font
el: Προεπιλεγμένο χρώμα για γραμματοσειρά

en: Default color for new notes
el: Προεπιλεγμένο χρώμα για νέες σημειώσεις

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
el: Προεπιλεγμένο χρώμα για νέες σημειώσεις. Θα πρέπει να είναι σε html hex όπως "#30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
el: Προεπιλεγμένο χρώμα για νέα sticky notes. Θα πρέπει να είναι σε html hex όπως  "#000000".

en: Default font for new notes
el: Προεπιλεγμένη  γραμματοσειρά για νέες σημειώσεις

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
el: Προεπιλεγμένη γραμματοσειρά για νέες σημειώσεις. Θα πρέπει να είναι σε Pango Font Name όπως "Sans Italic 10".

en: Default height for new notes
el: Προεπιλεγμένο ύψος για νέες σημειώσεις

en: Default height for new sticky notes in pixels.
el: Προεπιλεγμένο ύψος για νέες σημειώσεις σε εικονοστοιχεία.

en: Default width for new notes
el: Προεπιλεγμένο πλάτος για νέες σημειώσεις

en: Default width for new sticky notes in pixels.
el: Προεπιλεγμένο πλάτος για νέες σημειώσεις σε εικονοστοιχεία.

en: Delete Immediately?
el: Άμεση διαγραφή;

en: Delete all sticky notes?
el: Διαγραφή όλων των sticky notes;

en: Delete button
el: Διαγραφή κουμπιού

en: Delete note
el: Διαγραφή Σημειώσεων

en: Delete this sticky note?
el: Διαγραφή αυτού του sticky note;

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Device _Details
el: _Λεπτομέρειες συσκευής

en: Device to monitor
el: Συσκευή προς εποπτεία

en: Dew point:
el: Επίπεδο πάχνης:

en: Directory in which the theme is located
el: Κάταλογος στον οποίο υπάρχει στο θέμα

en: Disk
el: Δίσκος

en: Disk Load
el: Φόρτος δίσκου

en: Disk Mounter
el: Προσάρτηση δίσκων

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display Settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: Displays current state of keyboard accessibility features
el: Εμφανίζει την τρέχουσα κατάσταση των λειτουργιών της προσιτότητας πληκτρολογίου

en: Do you want to connect %s now?
el: Θέλετε να συνδεθείτε στο %s τώρα;

en: Do you want to disconnect %s now?
el: Θέλετε να αποσυνδεθείτε από το %s τώρα;

en: Down command
el: Εντολή αποτροπής.

en: Drive Mount Applet Factory
el: Εργοστάσιο μικροεφαρμογής προσάρτησης δίσκων

en: Duration of timer in seconds
el: Διάρκεια του χρονοδιακόπτη σε δευτερόλεπτα

en: Edit Palette
el: Επεξεργασία παλέτας

en: Edit button
el: Επεξεργασία κουμπιού

en: Empty all of the items from the trash?
el: Άδειασμα όλων των αντικειμένων από τον κάδο;

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
el: Οι κενές σημειώσεις διαγράφονται πάντα χωρίς επιβεβαίωση.

en: Emptying the Trash
el: Άδειασμα των απορριμμάτων

en: Enable CPU load graph
el: Ενεργοποίηση γραφήματος φόρτου CPU

en: Enable _radar map
el: Ενεργοποίηση χάρτη _ραντάρ

en: Enable disk load graph
el: Ενεργοποίηση του γραφήματος φόρτου δίσκου

en: Enable load average graph
el: Ενεργοποίηση γραφήματος μέσου φόρτου

en: Enable memory load graph
el: Ενεργοποίηση γραφήματος φόρτου μνήμης

en: Enable network load graph
el: Ενεργοποίηση γραφήματος φόρτου δικτύου

en: Enable swap load graph
el: Ενεργοποίηση του γραφήματος φόρτου swap

en: Enter the URL
el: Εισάγετε το URL

en: Error while spawning caja:
    %s
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα του Ναυτίλου:
    %s

en: Error: %s
el: Σφάλμα: %s

en: F_ree
el: Ελ_εύθερο

en: Factory for creating the weather applet.
el: Εργοστάσιο για δημιουργία μικροεφαρμογής καιρού.

en: Factory for drive mount applet
el: Εργοστάσιο για τη μικροεφαρμογή προσάρτησης δίσκων

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
el: Αποτυχία φόρτωσης της βάσης δεδομένων τοποθεσιών XML. Παρακαλώ αναφέρετε το ως σφάλμα.

en: Feels like:
el: Μοιάζει με:

en: Find _Next
el: Εύρεση Ε_πόμενου

en: Font C_olor:
el: Χρώ_μα γραμματοσειράς:

en: Font Co_lor:
el: Χρώμα _γραμματοσειράς:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
el: Για οριζόντιο πίνακα εφαρμογών, το πλάτος των γραφημάτων σε εικονοστοιχεία. Για κάθετους πίνακες εφαρμογών αυτό είναι το ύψος των γραφημάτων.

en: Force _default color and font on notes
el: Επιβολή προεπιλεγμένου χρώματος και γραμματοσειράς στις σημειώσεις

en: Forecast
el: Πρόγνωση καιρού

en: Forecast Report
el: Πρόγνωση καιρού

en: Forecast not currently available for this location.
el: Η πρόγνωση δεν είναι διαθέσιμη για αυτή την τοποθεσία

en: Frequency Scaling Unsupported
el: Δεν υποστηρίζεται η κλιμάκωση συχνότητας

en: From:
el: Από:

en: Full Battery Notification
el: Ειδοποίηση γεμάτης μπαταρίας

en: General
el: Γενικά

en: General Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Go to Trash
el: Μετάβαση στα Απορρίμματα

en: Graph color for buffer memory
el: Χρώμα γραφήματος για τη μνήμη buffer.

en: Graph color for cached memory
el: Χρώμα γραφήματος για τη μνήμη cached.

en: Graph color for disk read
el: Χρώμα γραφήματος για τον ανάγνωση δίσκου

en: Graph color for disk write
el: Χρώμα γραφήματος για εγγραφή δίσκου

en: Graph color for input network activity
el: Χρώμα γραφήματος για τη εισερχόμενη δραστηριότητα δικτύου

en: Graph color for iowait related CPU activity
el: Χρώμα γραφήματος για την  iowait related δραστηριότητα επεξεργαστή

en: Graph color for load average
el: Χρώμα γραφήματος για το μέσο φόρτο.

en: Graph color for loopback network usage
el: Χρώμα γραφήματος για τη loopback δραστηριότητα  δικτύου

en: Graph color for nice-related CPU activity
el: Χρώμα γραφήματος για την nice-related δραστηριότητα επεξεργαστή

en: Graph color for output network activity
el: Χρώμα γραφήματος για την εξερχόμενη δραστηριότητα δικτύου

en: Graph color for shared memory
el: Χρώμα γραφήματος για την κοινόχρηστη μνήμη

en: Graph color for system-related CPU activity
el: Χρώμα γραφήματος για την system-related δραστηριότητα επεξεργαστή

en: Graph color for user-related CPU activity
el: Χρώμα γραφήματος για την user-related δραστηριότητα επεξεργαστή

en: Graph color for user-related memory usage
el: Χρώμα γραφήματος για την user-related χρήση μνήμης

en: Graph color for user-related swap usage
el: Χρώμα γραφήματος για την user-related χρήση εναλλαγής

en: Graph size
el: Μέγεθος γραφήματος

en: Graphic
el: Γραφικό

en: Graphic and Text
el: Γραφικό και κείμενο

en: Grid line color
el: Χρώμα γραμμής πλέγματος

en: H_eight:
el: Ύ_ψος

en: Harddisk
el: Σκληρός δίσκος

en: Hardware Address:
el: Διεύθυνση υλικού:

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hi_de Notes
el: Απόκρυ_ψη σημειώσεων

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
el: Απόκρυ_ψη σημειώσεων όταν γίνεται κλικ στν επιφάνεια εργασίας

en: I_dle
el: Αδ_ρανής

en: If applet icon is shown or not
el: Αν το εικονίδιο της μικροεφαρμογής θα εμφανίζεται ή όχι

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
el: Αν αυτή η επιλογή απενεργοποιηθεί ενα προσαρμοσμένο χρώμα θα χρησιμοποιηθεί για όλες τις σημειώσεις.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
el: Αν αυτή η επιλογή απενεργοποιηθεί μια προσαρμοσμένη γραμματοσειρά θα χρησιμοποιηθεί για όλες τις σημειώσεις.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
el: Αν αυτή η επιλογή είναι ενεργή, η επιλογή της επιφάνειας εργασίας με οποιοδήποτε τρόπο θα οδηγήσει σε αυτόματη απόκρυψη των ανοιχτών σημειώσεων.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
el: Αν αυτή η επιλογή ενεργοποιηθεί, τα προσαρμοσμένα χρώματα και γραμματοσειρές που έχουν ορισθεί σε ανεξάρτητες σημειώσεις θα αγνοηθούν.

en: If true, change automatically the selected device.
el: Αν είναι αληθές, η επιλεγμένη συσκευή αλλάζει αυτόματα.

en: If true, change the icon due to selected device.
el: Αν είναι αληθές, λόγω επιλεγμένης συσκευής να γίνει αλλαγή εικονιδίου.

en: If true, show main icon.
el: Αν είναι αληθές, εμφάνισε το κύριο εικονίδιο.

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
el: Αν είναι αληθές, εμφάνιση εικονιδίου ποιότητας σήματος για ασύρματες συσκευές

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
el: Αν είναι αληθές, εμφάνισε την ταχύτητα σε bits αντί των bytes.

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
el: Αν αυτό αληθεύει, εμφάνισε τις ταχύτητες εισερχομένων/εξερχομένων αντί να τις εμφανίζει ξεχωριστές.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
el: Αν αδειάσετε τα απορρίμματα, τα αντικείμενα θα διαγραφούν μόνιμα. Σημειώστε ότι μπορείτε να τα διαγράψετε και το καθένα ξεχωριστά.

en: In color
el: Εσωτερικό χρώμα

en: Indicator color
el: Χρώμα δείκτη

en: Insert "%s"
el: Εισαγωγή "%s"

en: Insert characters
el: Εισαγωγή χαρακτήρων

en: Insert special character
el: Εισαγωγή ειδικού χαρακτήρα

en: Interval for the command
el: Διάστημα για την εντολή

en: Interval to execute the command (in seconds)
el: Διάστημα μέχρι να εκτελεστεί η εντολή (σε δευτερόλεπτα)

en: Keyboard Accessibility Status
el: Κατάσταση προσιτότητας πληκτρολογίου

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
el: Εργοστάσιο μικροεφαρμογής κατάστασης προσιτότητας πληκτρολογίου

en: Last update:
el: Τελευταία ενημέρωση:

en: Legacy backend enabled.
el: Legacy backend ενεργοποιήθηκε.

en: List of available palettes
el: Λίστα διαθέσιμων παλετών

en: List of strings containing the available palettes.
el: Λίστα αλφαριθμητικών που περιέχει τις διαθέσιμες παλέτες.

en: Load
el: Φόρτος

en: Load Average
el: Μέσος Φόρτος

en: Load graph background color
el: Χρώμα παρασκηνίου γραφήματος φόρτου

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location view
el: Προβολή τοποθεσίας

en: Lock/Unlock note
el: Κλείδωμα/Ξεκλείδωμα σημείωσης

en: Low Battery Notification
el: Ειδοποίηση χαμηλής μπαταρίας

en: MATE Documentation Team
el: Ομάδα τεκμηρίωσης MATE

en: MATE Weather
el: Ο Καιρός του MATE

en: Mateweather Applet Factory
el: Εργοστάσιο μικροεφαρμογής Mateweather

en: Memory
el: Μνήμη

en: Memory Load
el: Φόρτος μνήμης

en: Memory graph background color
el: Χρώμα παρασκηνίου γραφήματος μνήμης

en: Minutes Remaining
el: Λεπτά που απομένουν

en: Mode to show CPU usage
el: Λειτουργία για εμφάνιση χρήσης CPU

en: Modify a palette by adding or removing characters
el: Τροποποίηση μια παλέτας με την προσθήκη ή απομάκρυνση χαρακτήρων

en: Monitor Settings
el: Ρυθμίσεις οθόνης

en: Monitor a laptop's remaining power
el: Παρακολούθηση υπόλοιπου μπαταρίας φορητού υπολογιστή

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
el: Παρακολούθηση της κλιμάκωσης συχνότητας CPU

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
el: Παρακολούθηση του καιρού και προβλέψεων

en: Monitored Resources
el: Παρακολουθούμενοι Πόροι

en: Mount local disks and devices
el: Προσάρτηση τοπικών δίσκων και συσκευών

en: N_ice
el: Ωραιο_ποίηση

en: Name of timer
el: Όνομα χρονοδιακόπτη

en: Net Load
el: Φόρτος δικτύου

en: Netmask:
el: Μάσκα δικτύου:

en: Netspeed Applet
el: Μικροεφαρμογή ταχύτητας δικτύου

en: Netspeed Applet Factory
el: Εργοστάσιο μικροεφαρμογής ταχύτητας δικτύου

en: Network
el: Δίκτυο

en: Network Monitor
el: Παρακολούθηση δικτύου

en: Network _device:
el: Συσκευή_δικτύου:

en: Network graph background color
el: Χρώμα παρασκηνίου γραφήματος δικτύου

en: Network speed thresholds
el: Όρια ταχύτητας δικτύου

en: Network threshold 1 in bytes
el: Όριο δικτύου 1 σε bytes

en: Network threshold 2 in bytes
el: Όριο δικτύου 2 σε bytes

en: Network threshold 3 in bytes
el: Όριο δικτύου 3 σε bytes

en: No Items in Trash
el: Δεν υπάρχουν αντικείμενα στα Απορρίμματα

en: No battery present
el: Μπαταρία: δεν υπάρχει

en: Note C_olor:
el: Χ_ρώμα σημείωσης:

en: Note _Color:
el: _Χρώμα σημείωσης:

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Notify user when the battery is full.
el: Ειδοποίηση του χρήστη όταν η μπαταρία είναι γεμάτη.

en: Notify user when the battery is low.
el: Ειδοποίηση του χρήστη όταν το φορτίο της μπαταρίας είναι χαμηλό.

en: Number of characters to display
el: Ο αριθμός σελίδας του εγγράφου προς εμφάνιση.

en: Open the keyboard preferences dialog
el: Άνοιγμα διαλόγου προτιμήσεων πληκτρολογίου

en: Options
el: Επιλογές

en: Out color
el: Εξωτερικό χρώμα

en: P-t-P Address:
el: Διεύθυνση αμοιβαίας διασύνδεσης υπολογιστών (P-t-P):

en: P_ause timer
el: _Παύση χρονοδιακόπτη

en: Palette entry
el: Καταχώρηση παλέτας

en: Palettes list
el: Λίστα παλετών

en: Percent
el: Ποσοστό

en: Pick a color for the sticky note
el: Επιλογή χρώματος για το Sticky Note

en: Pick a default sticky note color
el: Επιλογή προεπιλεγμένου χρώματος Sticky Note

en: Pick a default sticky note font
el: Επιλέξτε μια προεπιλεγμένη γραμματοσειρά για την sticky σημείωση

en: Pick a font for the sticky note
el: Επιλέξτε μια γραμματοσειρά για την sticky σημείωση

en: Preferences...
el: Προτιμήσεις...

en: Pressure:
el: Βαρομετρική πίεση:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
el: Απαιτούνται προνόμια για την παρακολούθηση της κλιμάκωσης συχνότητας CPU

en: Processor
el: Επεξεργαστής

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Radar Map
el: Χάρτης Ραντάρ

en: Red value level
el: Κόκκινο επίπεδο τιμής

en: Relative humidity:
el: Σχετική υγρασία:

en: Removing item %s of %s
el: Απομάκρυνση αντικειμένου %s από %s

en: Removing: %s
el: Απομάκρυνση: %s

en: Resize note
el: Αλλαγή μεγέθους σημείωσης

en: S_top timer
el: _Διακοπή χρονοδιακόπτη

en: S_wap Space
el: Χώρος S_wap

en: S_ystem
el: Σ_ύστημα

en: See the ForeCast Details
el: Προβολή λεπτομερειών πρόγνωσης

en: Select Location from the list
el: Επιλογή τοποθεσίας από τη λίστα

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
el: Ορισμός της CPU για παρακολούθηση, Σε σύστημα με ένα επεξεργαστή δε χρειάζεται να την αλλάξετε.

en: Sh_ared
el: Διαμοιρα_ζόμενο

en: Show CPU frequency as _frequency
el: Προβολή συχνότητας CPU ως _συχνότητα

en: Show CPU frequency as _percentage
el: Εμφάνιση συχνότητας CPU ως _ποσοστό

en: Show _bits instead of bytes
el: Προβολή σε _bit αντί για byte

en: Show _icon
el: Προβολή _εικονιδίου

en: Show _notifications
el: Εμφάνιση _ειδοποιήσεων

en: Show _percentage remaining
el: Εμφάνιση _ποσοστού που απομένει

en: Show _sum instead of in & out
el: Εμφάνιση_του συνόλου αντί για τα εισερχόμενα και τα εξερχόμενα

en: Show _time remaining
el: Εμφάνιση _χρόνου που απομένει

en: Show bits
el: Προβολή bits

en: Show dialog window when timer finish
el: Εμφάνιση παράθυρο διαλόγου όταν τελειώσει ο χρονοδιακόπτης

en: Show frequency _units
el: Προβολή μονά_δων συχνότητας

en: Show icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου

en: Show notification popup when timer finish
el: Εμφάνιση ειδοποίησης όταν τελειώσει ο χρονοδιακόπτης

en: Show signal _quality icon for wireless devices
el: Εμφάνιση εικονιδίου ποιότητας σήματος για ασύρματες συσκευές

en: Show signal quality icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου ποιότητας σήματος.

en: Show sticky notes
el: Προβολή Sticky Notes

en: Show sum speed
el: Προβολή συνολικής ταχύτητας

en: Show the time/percent label
el: Εμφάνιση ετικέτας ποσοστού/ώρας

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
el: Εμφανίζει την κατάσταση των λειτουργιών της προσιτότητας πληκτρολογίου.

en: Shows the output of a command
el: Δείχνει την έξοδο μιας εντολής

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
el: Εμφανίζει την κατάσταση των λειτουργιών AccessX όπως latched modifiers

en: Shows the status of keyboard accessibility features
el: Εμφανίζει την κατάσταση των λειτουργιών της προσιτότητας πληκτρολογίου

en: Signal Strength:
el: Ισχύς σήματος:

en: Sky:
el: Ουρανός:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
el: Καθορίζει αν οι sticky notes είναι κλειδωμένες ή όχι.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
el: Καθορίζει αν οι sticky notes είναι ορατές σε ΟΛΟΥΣ τους χώρους εργασίας ή όχι.

en: Specify a title for the note
el: Τίτλος σημείωσης

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
el: Προεπιλεγμένο ύψος για νέες σημειώσεις (σε εικονοστοιχεία)

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
el: Προεπιλεγμένο πλάτος για νέες σημειώσεις (σε εικονοστοιχεία)

en: Spinbutton for updating
el: Spinbutton για ενημερώσεις

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
el: Εκκίνηση χρονομετρητή και λήψη ειδοποίησης όταν τελειώσει

en: Start system-monitor
el: Έναρξη παρακολούθησης συστήματος

en: Sticky Note Properties
el: Ιδιότητες Sticky Note

en: Sticky Notes Applet Factory
el: Εργοστάσιο μικροεφαρμογής Sticky Notes

en: Sticky Notes Preferences
el: Προτιμήσεις Sticky Notes

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
el: Sticky Notes για την επιφάνεια εργασίας του Mate

en: Sticky notes' locked state
el: Κατάσταση κλειδώματος sticky notes

en: Sunrise:
el: Ανατολή:

en: Sunset:
el: Δύση:

en: Swap Load
el: Φόρτος αρχείου  εναλλαγής

en: Swap Space
el: Αρχείο Εναλλαγής

en: Swap graph background color
el: Χρώμα παρασκηνίου του γραφήματος εναλλαγής

en: System Monitor
el: Παρακολούθηση συστήματος

en: System Monitor Preferences
el: Προτιμήσεις παρακολούθησης συστήματος

en: System is running on AC power
el: Το σύστημα τροφοδοτείται από ρεύμα AC

en: System is running on battery power
el: Το σύστημα τροφοδοτείται από μπαταρία

en: Temperature:
el: Θερμοκρασία:

en: Text
el: Κείμενο

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
el: Το επίπεδο της μπαταρίας κάτω από το οποίο η μπαταρία εμφανίζεται με κόκκινο. Ακόμα η τιμή κάτω από την οποία θα εμφανίζεται η προειδοποίηση μπαταρίας.

en: The color of the graph of the inbound traffic
el: Το χρώμα του γραφήματος της εισερχόμενης κυκλοφορίας

en: The color of the graph of the outbound traffic
el: Το χρώμα του γραφήματος της εξερχόμενη κίνηση

en: The desktop description file to execute as the system monitor
el: Το αρχείο περιγραφής επιφάνειας εργασίας για εκτέλεση ως παρακολούθηση συστήματος

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
el: Τα μάτια ακολουθούν την κατεύθυνση της κατάδειξης ποντικιού

en: The name of the device to monitor
el: Το όνομα της συσκευής προς εποπτεία

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
el: Το αλφαριθμητικό που ο χρήστης έχει επιλέξει όταν χρησιμοποιήθηκε η μικροεφαρμογή για τελευταία φορά. Αυτό το αλφαριθμητικό θα εμφανίζεται όταν ο χρήστης ξεκινά η μικροεφαρμογή.

en: The system load average is %0.02f
el: Ο μέσος φόρτος συστήματος είναι  %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
el: Ο τύπος του κειμένου που θα προβληθεί (αν είναι ενεργοποιημένο το κείμενο)

en: Themes
el: Θέματα

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
el: Μοιραίο σφάλμα κατά την προσπάθεια φόρτωσης του θέματος.

en: There was an error displaying help:
    %s
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την προβολή της βοήθειας:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
el: Υπήρξε σφάλμα κατά την εμφάνιση της βοήθειας: %s

en: There was an error executing '%s': %s
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση '%s' : %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
el: Υπήρξε σφάλμα κατά την εμφάνιση της βοήθειας: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
el: Σφάλμα εκκίνησης του διαλόγου προτιμήσεων πληκτρολογίου : %s

en: This cannot be undone.
el: Αυτή η ενέργεια δεν είναι αναστρέψιμη.

en: This note is locked.
el: Αυτή η σημείωση είναι κλειδωμένη

en: This note is unlocked.
el: Αυτή η σημείωση είναι ξεκλείδωτη.

en: This utility shows the current CPU Frequency
el: Αυτή η εφαρμογή προβάλλει την τρέχουσα συχνότητα της CPU

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
el: Αυτή η εφαρμογή προβάλλει την τρέχουσα κλιμάκωση συχνότητας της CPU

en: This utility shows the status of your laptop battery.
el: Αυτή η εφαρμογή προβάλλει την κατάσταση της μπαταρίας του φορητού σας υπολογιστή.

en: Timer
el: Χρονόμετρο

en: Timer Applet
el: Μικροεφαρμογή Ειδοποίησης

en: Timer Applet Preferences
el: Προτιμήσεις της Μικροεφαρμογής Χρονομέτρου

en: Timer Factory
el: Εργοστάσιο ρολογιού

en: Timer finished!
el: Τέλος χρονοδιακόπτη!

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
el: Για να μην χάσετε την εργασία σας:
     • βάλτε στην πρίζα το φορητό σας, ή
     • αποθηκεύστε τα ανοικτά έγγραφα και κλείστε το φορητό σας.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
el: Για να μην χάσετε την εργασία σας:
     • βάλτε σε αναστολή το φορητό σας για να εξοικονομήσετε ενέργεια,
     • βάλτε στην πρίζα το φορητό σας, ή
     • αποθηκεύστε τα ανοικτά έγγραφα και κλείστε το φορητό σας.

en: Trash
el: Απορρίμματα

en: Trash Applet
el: Μικροεφαρμογή Απορριμμάτων

en: Un_mount %s
el: Απο_προσάρτηση %s

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown time (%d%%) remaining
el: Απομένει άγνωστος χρόνος (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
el: Άγνωστος χρόνος (%d%%) μέχρι τη φόρτιση

en: Up command
el: Εντολή αποστολής

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update spin button
el: Ενημέρωση κουμπιού στροβιλισμού (spin)

en: Updating...
el: Ενημέρωση...

en: Use _custom address for radar map
el: Χρήση προσαρ_μοσμένης διεύθυνσης για χάρτη radar

en: Use co_lor from the system theme
el: Χρήση χρώματος από το _θέμα του συστήματος

en: Use default co_lor
el: Χρήση προεπιλεγμένου _χρώματος

en: Use default fo_nt
el: Χρήση προεπιλεγμένης _γραμματοσειράς

en: Use fo_nt from the system theme
el: Χρήση γραμματοσειράς από το _θέμα του συστήματος

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
el: Χρήση της τιμής που καθορίζεται στη red_value ως το χρόνο που απομένει για την εμφάνιση του διαλόγου προειδοποίησης αντί για ποσοστού.

en: Visibility:
el: Ορατότητα:

en: Visit Weather.com
el: Επισκεφθείτε το Weather.com

en: Warn on low time rather than low percentage
el: Προειδοποίηση όταν απομένει λίγος χρόνος αντί για χαμηλό ποσοστό

en: Weather Forecast
el: Πρόγνωση καιρού

en: Weather Preferences
el: Προτιμήσεις καιρού

en: Weather Report
el: Δελτίο καιρού

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
el: Αν θα γίνεται ερώτηση επιβεβαίωσης κατά τη διαγραφή μιας σημείωσης

en: Whether to force the default color and font on all notes
el: Αν θα ορίζεται προεπιλεγμένο χρώμα και γραμματοσειρά για όλες τις σημειώσεις

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
el: Αν θα γίνεται απόκρυψη όλων των σημειώσεων όταν επιλογεί η επιφάνεια εργασίας

en: Whether to use the default system color
el: Αν θα γίνεται χρήση των προεπιλεγμένων χρωμάτων θέματος

en: Whether to use the default system font
el: Αν θα γίνεται χρήση της προεπιλεγμένης γραμματοσειράς συστήματος

en: Width of output
el: Πλάτος της εξόδου

en: Wind:
el: Άνεμος:

en: XKB Extension is not enabled
el: H επέκταση XKB δεν είναι ενεργή

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
el: Απομένει %d%% από τη συνολική χωρητικότητα της μπαταρίας.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
el: Δεν θα μπορείτε να αλλάξετε τη συχνότητα του συστήματος σας. Το σύστημα σας μπορεί να μην έχει ρυθμιστεί σωστά ή να μην έχετε υποστήριξη υλικού για αλλαγή συχνότητας CPU.

en: Your battery is now fully recharged
el: Η μπαταρία σας είναι πλήρως φορτισμένη.

en: Your battery is running low
el: Η μπαταρία είναι χαμηλή

en: _About
el: Πε_ρί

en: _Appearance:
el: Ε_μφάνιση

en: _Automatically update every:
el: _Αυτόματη ανανέωση κάθε:

en: _Average
el: Μέ_σος Φόρτος

en: _Background
el: _Παρασκήνιο

en: _Buffers
el: _Ενταμιευτές

en: _Cancel
el: Α_κύρωση

en: _Change icon according to the selected device
el: _Αλλαγή του εικονιδίου σύμφωνα με την επιλεγμένη συσκευή

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Delete All
el: Διαγρα_φή όλων

en: _Delete Notes
el: _Διαγραφή Σημειώσεων

en: _Details
el: _Λεπτομέρειες

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Eject %s
el: _Εξαγωγή %s

en: _Empty Trash
el: Ά_δειασμα απορριμμάτων

en: _Find:
el: Εύ_ρεση:

en: _Font:
el: _Γραμματοσειρά:

en: _Free
el: _Ελεύθερο

en: _Gridline
el: _Γραμμή πλέγματος

en: _Harddisk
el: _Σκληρός δίσκος

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Hours:
el: Ώ_ρες:

en: _In graph color
el: _Χρώμα διαγράμματος των εισερχομένων

en: _Indicator
el: _Δείκτης

en: _Keyboard Accessibility Preferences
el: _Προτιμήσεις προσιτότητας πληκτρολογίου

en: _Load
el: Φό_ρτος

en: _Local
el: _Τοπικό

en: _Lock Notes
el: Κ_λείδωμα Σημειώσεων

en: _Memory
el: _Μνήμη

en: _Minutes:
el: _Λεπτά:

en: _Monitored CPU:
el: Παρα_κολουθούμενη CPU

en: _Mount %s
el: _Προσάρτηση %s

en: _Name:
el: Ό_νομα:

en: _Network
el: _Δίκτυο

en: _New Note
el: _Νέα Σημείωση

en: _Notify when battery is fully recharged
el: _Ειδοποίηση όταν η μπαταρία φορτιστεί πλήρως

en: _Open %s
el: Ά_νοιγμα %s

en: _Open System Monitor
el: Άν_οιγμα Παρακολούθησης Συστήματος

en: _Open Trash
el: Ά_νοιγμα απορριμμάτων

en: _Out graph color
el: _Χρώμα διαγράμματος των εξερχομένων

en: _Palette:
el: _Παλέτα:

en: _Palettes:
el: _Παλέτες:

en: _Play CD
el: _Αναπαραγωγή CD

en: _Play DVD
el: _Αναπαραγωγή DVD

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: _Pressure unit:
el: Μονάδα βαρομετρικής _πίεσης:

en: _Processor
el: _Επεξεργαστής

en: _Put notes on all workspaces
el: _Τοποθέτηση σημειώσεων σε όλους τους χώρους εργασίας

en: _Read
el: Α_νάγνωση

en: _Seconds:
el: _Δευτερόλεπτα:

en: _Select a location:
el: Επιλο_γή μιας τοποθεσίας:

en: _Select a theme:
el: Επι_λογή ενός θέματος:

en: _Show time/percentage:
el: _Εμφάνιση χρόνου/ποσοστού:

en: _Start timer
el: _Έναρξη χρονοδιακόπτη

en: _Temperature unit:
el: Μονάδα _θερμοκρασίας:

en: _Title:
el: _Τίτλος:

en: _Update
el: _Ενημέρωση

en: _Used
el: _Κατειλημμένο

en: _User
el: _Χρήστης

en: _Visibility unit:
el: Μονάδα Ορα_τότητας:

en: _Visit Weather.com
el: _Επισκεφθείτε το Weather.com

en: _Warn when battery charge drops to:
el: _Προειδοποίηση όταν το φορτίο μπαταρίας είναι χαμηλότερο από:

en: _Width:
el: _Πλάτος

en: _Wind speed unit:
el: Μονάδα ταχύτητας α_νέμου:

en: _Write
el: Ε_γγραφή

en: insert special character %s
el: εισαγωγή ειδικού χαρακτήρα %s

en: knots
el: κόμβοι

en: meters
el: μέτρα

en: miles
el: μίλια

en: milliseconds
el: χιλιοστά δευτερολέπτου

en: minutes
el: λεπτά

en: none
el: κανένα

en: unknown
el: άγνωστο

en: upower backend enabled.
el: upower backend ενεργοποιήθηκε.
