mate-calc 1.25.0 - en to el translation catalogue (364 entries)

en:  in
el:  σε

en: Absolute Value
el: Απόλυτη τιμή

en: Absolute value [|]
el: Απόλυτη τιμή [|]

en: Accuracy value
el: Τιμή ακρίβειας

en: Acres
el: Acre

en: Add [+]
el: Πρόσθεση [+]

en: Additional Functions
el: Επιπλέον συναρτήσεις

en: Algerian Dinar
el: Δηνάριο Αλγερίας

en: Angle
el: Γωνία

en: Angle units
el: Μονάδες γωνιών

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
el: Επιλογές εφαρμογής:
      -s, --solve <equation>          Επίλυση της δοσμένης εξίσωσης

en: Area
el: Εμβαδά

en: Argument --solve requires an equation to solve
el: Το όρισμα --solve πρέπει να ακολουθείται από μία εξίσωση προς επίλυση

en: Argument not defined for zero
el: Δεν ορίζεται για μηδέν

en: Astronomical Units
el: Αστρονομικές Μονάδες (AU)

en: Australian Dollar
el: Δολάριο Αυστραλίας

en: Automatic
el: Αυτόματη

en: Bahraini Dinar
el: Δηνάριο Μπαχρέιν

en: Binary
el: Δυαδική

en: Boolean AND
el: Λογικό AND

en: Boolean AND is only defined for positive integers
el: Το λογικό AND ορίζεται μόνο για θετικούς ακέραιους

en: Boolean Exclusive OR
el: Λογικό αποκλειστικό OR

en: Boolean NOT
el: Λογικό NOT

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
el: Το λογικό NOT ορίζεται μόνο για θετικούς ακέραιους

en: Boolean OR
el: Λογικό OR

en: Boolean OR is only defined for positive integers
el: Το λογικό OR ορίζεται μόνο για θετικούς ακέραιους

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
el: Το λογικό XOR ορίζεται μόνο για θετικούς ακέραιους

en: Botswana Pula
el: Πούλα Μποτσουάνας

en: Brazilian Real
el: Ρεάλ Βραζιλίας

en: Brunei Dollar
el: Δολάριο Μπρουνέι

en: Bulgarian Lev
el: Λεβ Βουλγαρίας

en: Button mode
el: Λειτουργία με κουμπιά

en: CFA Franc
el: Φράγκο CFA

en: C_alculate
el: _Υπολογισμός

en: C_ost:
el: _Κόστος:

en: Cables
el: Καλώδια

en: Calculate Result
el: Υπολογισμός αποτελέσματος

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
el: Υπολογίζει το ποσό της περιοδικής πληρωμής (δόσης) του δανείου, αν η πληρωμή των δόσεων γίνεται στο τέλος κάθε περιόδου.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
el: Υπολογίζει την απόσβεση ενός στοιχείου ενεργητικού για συγκεκριμένη χρονική περίοδο με βάση τη μέθοδο της φθίνουσας απόσβεσης με συντελεστή τα έτη ζωής. Αυτή η μέθοδος απόσβεσης προβλέπει αυξανόμενο ρυθμό απόσβεσης, έτσι ώστε η απόσβεση να είναι μεγαλύτερη στις πρώτες περιόδους από ότι στις τελευταίες. Η ωφέλιμη ζωή είναι ο αριθμός των περιόδων, συνήθως ετών, κατά τη διάρκεια των οποίων συντελείται η απόσβεση.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
el: Υπολογίζει την απόσβεση ενός στοιχείου ενεργητικού για συγκεκριμένη χρονική περίοδο με βάση τη μέθοδο της φθίνουσας απόσβεσης με διπλάσιο ρυθμό.

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
el: Υπολογίζει τη μελλοντική αξία μιας επένδυσης που συνίσταται σε μια σειρά ισόποσων πληρωμών και η οποία υπόκειται σε συγκεκριμένο περιοδικό επιτόκιο καθ' όλη τη διάρκεια των πληρωμών.

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
el: Υπολογίζει τον αριθμό των περιόδων ανατοκισμού που απαιτούνται για να ανέλθει η τιμή μιας επένδυσης από την τρέχουσα στη μελλοντική αξία, αν το επιτόκιο είναι σταθερό ανά περίοδο ανατοκισμού.

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
el: Υπολογίζει τον αριθμό των περιόδων πληρωμής που απαιτούνται κατά τη διάρκεια μιας απλής ετήσιας προσόδου για την επίτευξη μιας μελλοντικής αξίας, με βάση συγκεκριμένο περιοδικό επιτόκιο.

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
el: Υπολογίζει το περιοδικό επιτόκιο που απαιτείται προκειμένου να ανέλθει η αξία της επένδυσης σε συγκεκριμένη μελλοντική αξία μετά από ορισμένο αριθμό περιόδων ανατοκισμού.

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
el: Υπολογίζει την τρέχουσα αξία μιας επένδυσης που συνίσταται σε μια σειρά ισόποσων πληρωμών και η οποία υπόκειται σε συγκεκριμένο περιοδικό επιτόκιο καθ' όλη τη διάρκεια των πληρωμών.

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
el: Υπολογίζει την αξία μεταπώλησης ενός προϊόντος, με βάση το κόστος του προϊόντος και το επιθυμητό μικτό περιθώριο κέρδους.

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
el: Υπολογίζει τη σταθερή απόσβεση ενός στοιχείου ενεργητικού για συγκεκριμένη περίοδο. Στη σταθερή μέθοδο απόσβεσης, η αποσβεστέα αξία διαιρείται δια της ωφέλιμης ζωής του στοιχείου ενεργητικού. Η ωφέλιμη ζωή είναι ο αριθμός των περιόδων, συνήθως ετών, κατά τη διάρκεια των οποίων συντελείται η απόσβεση.

en: Calculating
el: Υπολογισμός

en: Calculator
el: Αριθμομηχανή

en: Canadian Dollar
el: Δολάριο Καναδά

en: Ceiling
el: Στρογγυλοποίηση προς τα πάνω

en: Centimeters
el: Εκατοστά

en: Ch_aracter:
el: Χα_ρακτήρας:

en: Chilean Peso
el: Πέσο Χιλής

en: Chinese Yuan
el: Ρενμινμπί γιουάν Κίνας

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clear Display [Escape]
el: Εκκαθάριση οθόνης [Escape]

en: Colombian Peso
el: Πέσο Κολομβίας

en: Complex argument
el: Όρισμα μιγαδικού

en: Complex conjugate
el: Συζυγής μιγαδικός

en: Compounding Term
el: Διάρκεια ανατοκισμού

en: Cosine
el: Συνημίτονο

en: Croatian Kuna
el: Κούνα Κροατίας

en: Cubic Meters
el: Κυβικά μέτρα

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Currency of the current calculation
el: Νόμισμα του τρέχοντος υπολογισμού

en: Currency to convert the current calculation into
el: Νόμισμα στο οποίο θα μετατραπεί ο τρέχων υπολογισμός

en: Czech Koruna
el: Κορόνα Τσεχίας

en: Danish Krone
el: Κορόνα Δανίας

en: Days
el: Ημέρες

en: Decimal
el: Δεκαδική

en: Degrees
el: Μοίρες

en: Displayed value not an integer
el: Η εμφανιζόμενη τιμή δεν είναι ακέραια

en: Divide [/]
el: Διαίρεση [/]

en: Division by zero is undefined
el: Η διαίρεση δια του μηδενός δεν ορίζεται

en: Double Declining Depreciation
el: Φθίνουσα απόσβεση διπλάσιου ρυθμού

en: Double-Declining Depreciation
el: Φθίνουσα απόσβεση διπλάσιου ρυθμού

en: Duration
el: Διάρκεια

en: End Group [)]
el: Τέλος ομάδας [)]

en: Engineering
el: Τεχνολογική

en: Error: the number of periods must be positive
el: Σφάλμα: ο αριθμός των περιόδων πρέπει να είναι θετικός

en: Estonian Kroon
el: Κορόνα Εσθονίας

en: Euler’s Number
el: Αριθμός Euler

en: Euro
el: Ευρώ

en: Exponent
el: Δύναμη

en: Exponent [^ or **]
el: Δύναμη [^ ή **]

en: Factorial
el: Παραγοντικό

en: Factorial [!]
el: Παραγοντικό [!]

en: Factorize
el: Παραγοντοποίηση

en: Factorize [Ctrl+F]
el: Παραγοντοποίηση [Ctrl+F]

en: Farenheit
el: Φαρενάιτ

en: Fathoms
el: Οργιές

en: Feet
el: Πόδια

en: Financial Term
el: Οικονομική περίοδος

en: Fixed
el: Σταθερή

en: Floor
el: Στρογγυλοποίηση προς τα κάτω

en: Fractional Component
el: Κλασματικό μέρος

en: Function '%s' is not defined
el: Η συνάρτηση '%s' δεν έχει οριστεί

en: Future Value
el: Μελλοντική αξία

en: Future _Value:
el: Μελλοντική α_ξία:

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
el: Επιλογές GTK+:
      --class=CLASS                   Κλάση προγράμματος χρησιμοποιούμενη από το διαχειριστή παραθύρων
      --name=NAME                     Όνομα προγράμματος χρησιμοποιούμενη από το διαχειριστή παραθύρων
      --screen=SCREEN                 Οθόνη X προς χρήση
      --sync                          Να είναι σύγχρονες οι κλήσεις στο X
      --gtk-module=MODULES            Φόρτωση πρόσθετων αρθρωμάτων GTK+
      --g-fatal-warnings              Να είναι όλες οι προειδοποιήσεις μοιραίες

en: Gallons
el: Γαλόνια

en: Gradians
el: Βαθμοί

en: Grams
el: Γραμμάρια

en: Gross Profit Margin
el: Μικτό περιθώριο κέρδους

en: Hectares
el: Εκτάρια

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
el: Επιλογές βοήθειας:
      -v, --version                   Εμφάνιση αριθμού έκδοσης
      -h, -?, --help                  Εμφάνιση επιλογών βοήθειας
      --help-all                      Εμφάνιση όλων των επιλογών βοήθειας
      --help-gtk                      Εμφάνιση επιλογών GTK+

en: Hexadecimal
el: Δεκαεξαδική

en: Hong Kong Dollar
el: Δολάριο Χονγκ Κονγκ

en: Hours
el: Ώρες

en: Hungarian Forint
el: Φιορίνι Ουγγαρίας

en: Hyperbolic Cosine
el: Υπερβολικό συνημίτονο

en: Hyperbolic Sine
el: Υπερβολικό ημίτονο

en: Hyperbolic Tangent
el: Υπερβολική εφαπτομένη

en: Icelandic Krona
el: Κορόνα Ισλανδίας

en: Imaginary Component
el: Φανταστικό μέρος

en: Inches
el: Ίντσες

en: Indian Rupee
el: Ρουπία Ινδίας

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
el: Καθορίζει το αν θα εμφανίζονται στην οθόνη μηδενικά στο τέλος του κλασματικού μέρους των δεκαδικών αριθμών.

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
el: Καθορίζει το αν θα εμφανίζεται το διαχωριστικό χιλιάδων στους μεγάλους αριθμούς.

en: Indonesian Rupiah
el: Ρουπία Ινδονησίας

en: Insert Character
el: Εισαγωγή χαρακτήρα

en: Insert Character Code
el: Εισαγωγή κωδικού χαρακτήρα

en: Integer Component
el: Ακέραιο μέρος

en: Inverse
el: Αντίστροφο

en: Inverse Cosine
el: Αντίστροφο Συνημίτονο

en: Inverse Sine
el: Αντίστροφο Ημίτονο

en: Inverse Tangent
el: Αντίστροφη Εφαπτομένη

en: Inverse [Ctrl+I]
el: Αντίστροφο [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
el: Το αντίστροφο συνημίτονο δεν ορίζεται για τιμές πέρα από το [-1, 1]

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
el: Το αντίστροφο υπερβολικό συνημίτονο δεν ορίζεται για τιμές μικρότερες ή ίσες του 1

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
el: Το αντίστροφο ημίτονο δεν ορίζεται για τιμές έξω από το [-1, 1]

en: Iranian Rial
el: Ριάλ Ιράν

en: Israeli New Shekel
el: Νέο σεκέλ Ισραήλ

en: Japanese Yen
el: Γιεν Ιαπωνίας

en: Kazakhstani Tenge
el: Τένγκε Καζακστάν

en: Kilograms
el: Κιλά

en: Kilometers
el: Χιλιόμετρα

en: Kuwaiti Dinar
el: Δηνάριο Κουβέιτ

en: Latvian Lats
el: Λατς Λετονίας

en: Length
el: Μήκος

en: Libyan Dinar
el: Δηνάριο Λιβύης

en: Light Years
el: Έτη φωτός

en: Lithuanian Litas
el: Λίτας Λιθουανίας

en: Litres
el: Λίτρα

en: Logarithm
el: Λογάριθμος

en: Logarithm of zero is undefined
el: Δεν ορίζεται λογάριθμος του μηδενός

en: MATE Calculator
el: Αριθμομηχανή MATE

en: MATE Desktop calculator
el: Αριθμομηχανή Επιφάνεια εργασίας  ΜΑΤΕ

en: MATE Documentation Team
el: Ομάδα τεκμηρίωσης MATE

en: Malaysian Ringgit
el: Ρινγκίτ Μαλαισίας

en: Malformed expression
el: Λανθασμένη διατύπωση έκφρασης

en: Malformed expression at token '%s'
el: Λανθασμένη διατύπωση έκφρασης στο αναγνωριστικό '%s'

en: Mauritian Rupee
el: Ρουπία Μαυριτανίας

en: Memory
el: Μνήμη

en: Meters
el: Μέτρα

en: Mexican Peso
el: Πέσο Μεξικού

en: Microlitres
el: Μικρόλιτρα

en: Micrometers
el: Μικρόμετρα

en: Miles
el: Μίλια

en: Millilitres
el: Χιλιοστόλιτρα

en: Millimeters
el: Χιλιοστά

en: Milliseconds
el: Χιλιοστά δευτερολέπτου

en: Minutes
el: Λεπτά

en: Modulus divide
el: Υπόλοιπο διαίρεσης ακεραίων

en: Modulus division is only defined for integers
el: Το υπόλοιπο ορίζεται μόνο για διαίρεση ακέραιων αριθμών

en: Multiply [*]
el: Πολλαπλασιασμός [*]

en: Nanometers
el: Νανόμετρα

en: Natural Logarithm
el: Φυσικός λογάριθμος

en: Nautical Miles
el: Ναυτικά μίλια

en: Need an integer to factorize
el: Απαιτείται ακέραιος για την παραγοντοποίηση

en: Nepalese Rupee
el: Ρουπία Νεπάλ

en: New Romanian Leu
el: Νέο Λέι Ρουμανίας

en: New Turkish Lira
el: Νέα Λίρα Τουρκίας

en: New Zealand Dollar
el: Δολάριο Νέας Ζηλανδίας

en: No redo history
el: Δεν υπάρχει ιστορικό ενεργειών για επνάληψη

en: No sane value to bitwise shift
el: Δε δόθηκε θεμιτή τιμή για τη μετατόπιση κατά bit.

en: No sane value to store
el: Δε δόθηκε θεμιτή τιμή για αποθήκευση

en: No undo history
el: Δεν υπάρχει ιστορικό αναίρεσης

en: Norwegian Krone
el: Κορόνα Νορβηγίας

en: Number _Format:
el: _Μορφή αριθμών:

en: Number format
el: Μορφή αριθμών

en: Numeric Base
el: Αριθμητική βάση

en: Octal
el: Οκταδική

en: Omani Rial
el: Ριάλ του Ομάν

en: Ones' Complement
el: Συμπλήρωμα ως προς 1

en: Ounces
el: Ουγκιές

en: Overflow. Try a bigger word size
el: Υπερχείλιση. Δοκιμάστε να επιλέξετε μεγαλύτερο μήκος λέξης

en: Pakistani Rupee
el: Ρουπία Πακιστάν

en: Parsecs
el: Parsec

en: Payment Period
el: Περίοδος πληρωμής

en: Percentage [%]
el: Ποσοστό [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
el: Εκτελεί αριθμητικούς, επιστημονικούς ή εμπορικούς υπολογισμούς

en: Periodic Interest Rate
el: Περιοδικό επιτόκιο

en: Periodic Interest _Rate:
el: Περιοδικό επι_τόκιο:

en: Periodic Payment
el: Περιοδική πληρωμή

en: Peruvian Nuevo Sol
el: Νέο Σολ του Περού

en: Philippine Peso
el: Πέσο Φιλιππίνων

en: Pi [Ctrl+P]
el: π [Ctrl+P]

en: Polish Zloty
el: Ζλότι Πολωνίας

en: Pound Sterling
el: Λίρα στερλίνα

en: Pounds
el: Λίβρες

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Present Value
el: Τρέχουσα αξία

en: Present _Value:
el: Τρέχουσα _αξία:

en: Qatari Riyal
el: Ριγιάλ του Κατάρ

en: Radians
el: Ακτίνια

en: Real Component
el: Πραγματικό μέρος

en: Root [Ctrl+R]
el: Ρίζα [Ctrl+R]

en: Round
el: Στρογγυλοποίηση προς τον πλησιέστερο ακέραιο

en: Russian Rouble
el: Ρούβλι Ρωσίας

en: Saudi Riyal
el: Ριγιάλ Σαουδικής Αραβίας

en: Scientific
el: Επιστημονική

en: Scientific Exponent
el: Εκθετικός αριθμός

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
el: Εκθετικός αριθμός [Ctrl+E]

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Shift Left
el: Μετατόπιση αριστερά

en: Shift Left [<<]
el: Μετατόπιση αριστερά [<<]

en: Shift Right
el: Μετατόπιση δεξιά

en: Shift Right [>>]
el: Μετατόπιση δεξιά [>>]

en: Shift is only possible on integer values
el: Η μετατόπιση επιτρέπεται μόνο για θετικές τιμές

en: Show %d decimal _places
el: Εμφάνιση %d δεκαδικών _ψηφίων

en: Show History
el: Εμφάνιση ιστορικού

en: Show Thousands Separators
el: Εμφάνιση διαχωριστικού χιλιάδων

en: Show Trailing Zeroes
el: Εμφάνιση μηδενικών στο τέλος

en: Show _thousands separators
el: Εμφάνιση διαχωριστικού _χιλιάδων

en: Show trailing _zeroes
el: Εμφάνιση _μηδενικών στο τέλος

en: Sign
el: Πρόσημο

en: Sine
el: Ημίτονο

en: Singapore Dollar
el: Δολάριο Σιγκαπούρης

en: Source currency
el: Νόμισμα πηγής

en: Source units
el: Μονάδες προέλευσης

en: South African Rand
el: Ραντ Νότιας Αφρικής

en: South Korean Won
el: Γουόν Νότιας Κορέας

en: Square Centimeters
el: Τετραγωνικά εκατοστά

en: Square Meters
el: Τετραγωνικά μέτρα

en: Square Millimeters
el: Τετραγωνικά χιλιοστά

en: Square [Ctrl+2]
el: Τετράγωνο [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
el: Τετραγωνική ρίζα [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
el: Ρουπία Σρι Λάνκα

en: Start Group [(]
el: Αρχή ομάδας [(]

en: Store
el: Αποθήκευση

en: Straight Line Depreciation
el: Σταθερή απόσβεση

en: Straight-Line Depreciation
el: Σταθερή απόσβεση

en: Subscript
el: Δείκτης

en: Subscript mode [Alt]
el: Λειτουργία δείκτη [Alt]

en: Subtract [-]
el: Αφαίρεση [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
el: Απόσβεση με συντελεστή τα έτη ζωής

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
el: Απόσβεση με συντελεστή τα έτη ζωής

en: Superscript
el: Εκθέτης

en: Superscript mode [Ctrl]
el: Λειτουργία εκθέτη [Ctrl]

en: Swedish Krona
el: Κορόνα Σουηδίας

en: Swiss Franc
el: Φράγκο Ελβετίας

en: Switch conversion units
el: Αλλαγή μονάδων μετατροπής

en: T&T Dollar (TTD)
el: Δολλάριο T&T (TTD)

en: Tangent
el: Εφαπτομένη

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
el: Η εφαπτομένη δεν ορίζεται για γωνίες πολλαπλάσιες του απ + π∕2 (α180°+90°)

en: Target currency
el: Νόμισμα προορισμού

en: Target units
el: Μονάδες προορισμού

en: Temperature
el: Θερμοκρασία

en: Thai Baht
el: Μπατ Ταϊλάνδης

en: The angle units to use
el: Οι μονάδες γωνιών που θα χρησιμοποιούνται

en: The button mode
el: Η κατάσταση λειτουργίας με κουμπιά

en: The format to display numbers in
el: Η μορφή στην οποία θα εμφανίζονται οι αριθμοί

en: The number of digits displayed after the numeric point
el: Ο αριθμός των ψηφίων που εμφανίζονται μετά την υποδιαστολή

en: The numeric base
el: Η αριθμητική βάση

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
el: Δεν ορίζονται δυνάμεις του μηδενός για αρνητικούς εκθέτες

en: The size of the words used in bitwise operations
el: Το μέγεθος των λέξεων που χρησιμοποιούνται στους υπολογισμούς κατά bit

en: Tonnes
el: Τόνοι

en: Tunisian Dinar
el: Δηνάριο Τυνησίας

en: Two's Complement
el: Συμπλήρωμα ως προς 2

en: UAE Dirham
el: Ντιρχάμ ΗΑΕ

en: US Dollar
el: Δολάριο ΗΠΑ

en: Unable to open help file
el: Αδύνατο το άνοιγμα του αρχείου βοήθειας

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Undo [Ctrl+Z]
el: Αναίρεση [Ctrl+Z]

en: Units of the current calculation
el: Μονάδες του τρέχοντος υπολογισμού

en: Units to convert the current calculation into
el: Μονάδες στις οποίες θα μετατραπεί ο τρέχων υπολογισμός

en: Unknown argument '%s'
el: Άγνωστο όρισμα '%s'

en: Unknown conversion
el: Άγνωστη μετατροπή

en: Unknown variable '%s'
el: Άγνωστη μεταβλητή '%s'

en: Uruguayan Peso
el: Πέσο Ουρουγουάης

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
el: Χρήση:
      %s — Εκτέλεση μαθηματικών υπολογισμών

en: Venezuelan Bolívar
el: Μπολιβάρ Βενεζουέλας

en: Volume
el: Ένταση

en: Weight
el: Βάρος

en: Word _size:
el: Μήκος _λέξης:

en: Word size
el: Μήκος λέξης

en: Yards
el: Γιάρδες

en: Years
el: Έτη

en: _About
el: Πε_ρί

en: _Advanced
el: Π_ροχωρημένη

en: _Angle units:
el: Μονάδες _γωνιών:

en: _Basic
el: _Βασική

en: _Calculator
el: _Αριθμομηχανή

en: _Cancel
el: Α_κύρωση

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Contents
el: _Περιεχόμενα

en: _Copy
el: _Αντιγραφή

en: _Cost:
el: _Κόστος:

en: _Financial
el: Ε_μπορική

en: _Future Value:
el: Μελλοντική α_ξία:

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Insert
el: _Εισαγωγή

en: _Life:
el: _Ζωή:

en: _Margin:
el: Περι_θώριο:

en: _Mode
el: _Λειτουργία

en: _Number of Periods:
el: Αριθ_μός περιόδων:

en: _Paste
el: Επι_κόλληση

en: _Period:
el: Πε_ρίοδος:

en: _Periodic Payment:
el: _Περιοδική πληρωμή:

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: _Principal:
el: Κύρ_ια:

en: _Programming
el: _Προγραμματιστική

en: _Quit
el: _Έξοδος

en: _Redo
el: Ε_πανάληψη

en: _Salvage:
el: _Υπολειμματική αξία:

en: _Term:
el: _Διάρκεια:

en: _Undo
el: _Αναίρεση

en: _View
el: _Προβολή

[ctx: unit-format]
en: %s K
el: %s Κέλβιν

[ctx: unit-format]
en: %s days
el: %s ημέρες

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
el: %s Μοίρες

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
el: %s βαθμοί

[ctx: unit-format]
en: %s hours
el: %s ώρες

[ctx: unit-format]
en: %s mi
el: %s μι

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
el: %s λεπτά

[ctx: unit-format]
en: %s nm
el: %s νμ

[ctx: unit-format]
en: %s radians
el: %s ακτίνια

[ctx: unit-format]
en: %s years
el: %s έτη

[ctx: unit-format]
en: %s ˚C
el: %s˚Κελσίου

[ctx: unit-format]
en: %s ˚F
el: %s˚Φαρενάιτ

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
el: εκατοσστό,εκατοστά,cm,cms

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
el: ημέρα,ημέρες

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
el: βαθμοί κελσίου,˚C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
el: βαθμοί φαρενάιτ,˚F

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
el: μοίρα,μοίρες,deg

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
el: οργιά,οργιές,ftm

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
el: πόδι,πόδια,ft

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
el: γαλόνι,γαλόνια,gal

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
el: βαθμός,βαθμοί,grad

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
el: γραμμάριο,γραμμάρια,g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
el: εκτάριο,εκτάρια,ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
el: ώρα,ώρες

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
el: ίντσα,ίντσες,in

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
el: κιλό,κιλά,kg,kgs

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
el: χιλιόμετρο,χιλιόμετρα,km,χλμ

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
el: έτος φωτός,έτη φωτός,ly

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
el: λίτρο,λίτρα,L

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
el: μέτρο,μέτρα,m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
el: μικρόμετρο,μικρόμετρα,μm

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
el: μικροδευτερόλεπτο,μικροδευτερόλεπτα,us,μs

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
el: μίλι,μίλια,μι

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
el: χιλιοστόλιτρο,χιλιοστόλιτρα,mL,cm³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
el: χιλιοστό,χιλιοστά,mm\

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
el: λεπτό,λεπτά

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
el: νανόμετρο,νανόμετρα,νμ

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
el: ουγγία,ουγιές,oz

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
el: λίβρα,λίβρες,lb

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
el: ακτίνιο,ακτίνια,rad

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
el: δευτερόλεπτο,δευτερόλεπτα,s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
el: τόνος,τόνοι

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
el: γιάρδα,γιάρδες,yd

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
el: έτος,έτη
