mate-control-center 1.26.0 - en to el translation catalogue (1031 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
el: Το "%s" δεν φαίνεται να είναι ένα έγκυρο θέμα.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
el: Το "%s" δεν είναι ένα έγκυρο θέμα. Μπορεί να είναι μια μηχανή θέματος που πρέπει να κάνετε compile.

en: %d %s by %d %s
el: %d %s επί %d %s

en: %s key is empty
el: Το πλήκτρο '%s' είναι κενό

en: %s must be a directory
el: Το %s πρέπει να είναι φακέλος

en: %s must be a regular file
el: Το %s πρέπει να είναι κανονικό αρχείο

en: %s must be owned by you
el: Πρέπει να είστε ο ιδιοκτήτης του %s

en: %s must not have any directory components
el: Το %s δεν πρέπει να περιλαμβάνει φακέλους στο όνομα

en: - MATE Default Applications
el: - Προεπιλεγμένες εφαρμογές MATE

en: - MATE Keyboard Preferences
el: - Προτιμήσεις πληκτρολογίου MATE

en: - MATE Mouse Preferences
el: - Προτιμήσεις ποντικιού MATE

en: <Unknown Action>
el: <Άγνωστη ενέργεια>

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
el: <b>%s</b>
    %s
    Φάκελος: %s
    Καλλιτέχνης: %s

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
el: <b>%s</b>
    %s, %s
    Φάκελος: %s
    Καλλιτέχνης: %s

en: <b>Di_rect internet connection</b>
el: <b>_Απευθείας σύνδεση στο διαδίκτυο</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
el: <b>_Αυτόματη ρύθμιση διαμεσολαβητή</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
el: <b>_Χειροκίνητη ρύθμιση διαμεσολαβητή</b>

en: <b>_Use authentication</b>
el: <b>_Χρήση πιστοποίησης</b>

en: A computer break reminder.
el: Μια υπενθύμιση για διάλειμμα από τον υπολογιστή.

en: A system error has occurred
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα συστήματος

en: About %s
el: Περί %s

en: About Me
el: Προσωπικά

en: Accelerator key
el: Πλήκτρο συντόμευσης

en: Accelerator keycode
el: Κωδικός πλήκτρου συντόμευσης

en: Accelerator modifiers
el: Modifiers συντόμευσης

en: Accessibility
el: Προσιτότητα

en: Accessible Lo_gin
el: Είσοδος με _προσιτότητα

en: Action
el: Ενέργεια

en: Add Wallpaper
el: Προσθήκη ταπετσαρίας

en: Add to Favorites
el: Προσθήκη στα αγαπημένα

en: Add to Startup Programs
el: Προσθήκη στα προγράμματα εκκίνησης

en: Africa/Abidjan
el: Αφρική/Abidjan

en: Africa/Accra
el: Αφρική/Άκκρα

en: Africa/Addis_Ababa
el: Αφρική/Αντίς_Αμπέμπα

en: Africa/Algiers
el: Αφρική/Αλγέρι

en: Africa/Asmara
el: Αφρική/Asmera

en: Africa/Bamako
el: Αφρική/Μπαμάκο

en: Africa/Bangui
el: Αφρική/Μπανγκούι

en: Africa/Banjul
el: Αφρική/Μπανζούλ

en: Africa/Bissau
el: Αφρική/Μπισσάου

en: Africa/Blantyre
el: Αφρική/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
el: Αφρική/Μπραζαβίλ

en: Africa/Bujumbura
el: Αφρική/Μπουζουμπούρα

en: Africa/Cairo
el: Αφρική/Κάιρο

en: Africa/Casablanca
el: Αφρική/Καζαμπλάνκα

en: Africa/Ceuta
el: Αφρική/Ceuta

en: Africa/Conakry
el: Αφρική/Κόνακρι

en: Africa/Dakar
el: Αφρική/Ντακάρ

en: Africa/Dar_es_Salaam
el: Αφρική/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
el: Αφρική/Τζιμπουτί

en: Africa/Douala
el: Αφρική/Douala

en: Africa/El_Aaiun
el: Αφρική/Ελ_Αϊούν

en: Africa/Freetown
el: Αφρική/Φρίταουν

en: Africa/Gaborone
el: Αφρική/Γκαμπορόν

en: Africa/Harare
el: Αφρική/Χαράρε

en: Africa/Johannesburg
el: Αφρική/Γιοχάνεσμπουργκ

en: Africa/Kampala
el: Αφρική/Καμπάλα

en: Africa/Khartoum
el: Αφρική/Χαρτούμ

en: Africa/Kigali
el: Αφρική/Κιγκάλι

en: Africa/Kinshasa
el: Αφρική/Κινσάσα

en: Africa/Lagos
el: Αφρική/Lagos

en: Africa/Libreville
el: Αφρική/Λιμπρεβίλ

en: Africa/Lome
el: Αφρική/Λομέ

en: Africa/Luanda
el: Αφρική/Λουάντα

en: Africa/Lubumbashi
el: Αφρική/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
el: Αφρική/Λουσάκα

en: Africa/Malabo
el: Αφρική/Μαλάμπο

en: Africa/Maputo
el: Αφρική/Μαπούτο

en: Africa/Maseru
el: Αφρική/Μασερού

en: Africa/Mbabane
el: Αφρική/Μπαμπάνε

en: Africa/Mogadishu
el: Αφρική/Μογκαντίσου

en: Africa/Monrovia
el: Αφρική/Μονρόβια

en: Africa/Nairobi
el: Αφρική/Ναϊρόμπι

en: Africa/Ndjamena
el: Αφρική/Τζαμένα

en: Africa/Niamey
el: Αφρική/Νιαμέι

en: Africa/Nouakchott
el: Αφρική/Νουαξότ

en: Africa/Ouagadougou
el: Αφρική/Ουαγκαντούγκου

en: Africa/Porto-Novo
el: Αφρική/Πόρτο Νόβο

en: Africa/Sao_Tome
el: Αφρική/Σάο_Τομέ

en: Africa/Tripoli
el: Αφρική/Τρίπολη

en: Africa/Tunis
el: Αφρική/Τύνιδα

en: Africa/Windhoek
el: Αφρική/Γουίντχουκ

en: All Files
el: Όλα τα αρχεία

en: All Fonts
el: Όλες οι γραμματοσειρές

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: All_ow postponing of breaks
el: Να επι_τρέπεται η αναβολή διαλειμμάτων

en: America/Adak
el: Αμερική/Adak

en: America/Anchorage
el: Αμερική/Άνκορατζ

en: America/Anguilla
el: Αμερική/Ανγκουίλα

en: America/Antigua
el: Αμερική/Αντίγκουα

en: America/Araguaina
el: Αμερική/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
el: Αμερική/Αργεντινή/Μπουένος_Άιρες

en: America/Argentina/Catamarca
el: Αμερική/Αργεντινή/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
el: Αμερική/Αργεντινή/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
el: Αμερική/Αργεντινή/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
el: Αμερική/Αργεντινή/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
el: Αμερική/Αργεντινή/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
el: Αμερική/Αργεντινή/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
el: Αμερική/Αργεντινή/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
el: Αμερική/Αργεντινή/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
el: Αμερική/Αργεντινή/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
el: Αμερική/Αργεντινή/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
el: Αμερική/Αργεντινή/Ushuaia

en: America/Aruba
el: Αμερική/Αρούμπα

en: America/Asuncion
el: Αμερική/Ασουνσιόν

en: America/Atikokan
el: Αμερική/Ατικόκαν

en: America/Bahia
el: Αμερική/Bahia

en: America/Barbados
el: Αμερική/Μπαρμπάντος

en: America/Belem
el: Αμερική/Belem

en: America/Belize
el: Αμερική/Μπελίζε

en: America/Blanc-Sablon
el: Αμερική/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
el: Αμερική/Boa_Vista

en: America/Bogota
el: Αμερική/Μπογκοτά

en: America/Boise
el: Αμερική/Boise

en: America/Cambridge_Bay
el: Αμερική/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
el: Αμερική/Campo_Grande

en: America/Cancun
el: Αμερική/Cancun

en: America/Caracas
el: Αμερική/Καράκας

en: America/Cayenne
el: Αμερική/Καγιέν

en: America/Cayman
el: Αμερική/Κάυμαν

en: America/Chicago
el: Αμερική/Chicago

en: America/Chihuahua
el: Αμερική/Chihuahua

en: America/Costa_Rica
el: Αμερική/Κόστα_Ρίκα

en: America/Cuiaba
el: Αμερική/Cuiaba

en: America/Curacao
el: Αμερική/Κουρακάο

en: America/Danmarkshavn
el: Αμερική/Danmarkshavn

en: America/Dawson
el: Αμερική/Dawson

en: America/Dawson_Creek
el: Αμερική/Dawson_Creek

en: America/Denver
el: Αμερική/Ντένβερ

en: America/Detroit
el: Αμερική/Ντιτρόιτ

en: America/Dominica
el: Αμερική/Ντομίνικα

en: America/Edmonton
el: Αμερική/Έντμοντον

en: America/Eirunepe
el: Αμερική/Eirunepe

en: America/El_Salvador
el: Αμερική/Ελ_Σαλβαδόρ

en: America/Fortaleza
el: Αμερική/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
el: Αμερική/Glace_Bay

en: America/Godthab
el: Αμερική/Godthab

en: America/Goose_Bay
el: Αμερική/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
el: Αμερική/Grand_Turk

en: America/Grenada
el: Αμερική/Grenada

en: America/Guadeloupe
el: Αμερική/Γουαδελούπη

en: America/Guatemala
el: Αμερική/Γουατεμάλα

en: America/Guayaquil
el: Αμερική/Guayaquil

en: America/Guyana
el: Αμερική/Γουιάνα

en: America/Halifax
el: Αμερική/Halifax

en: America/Havana
el: Αμερική/Αβάνα

en: America/Hermosillo
el: Αμερική/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
el: Αμερική/Ιντιάνα/Ιντιανάπολις

en: America/Indiana/Knox
el: Αμερική/Ιντιάνα/Knox

en: America/Indiana/Marengo
el: Αμερική/Ιντιάνα/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
el: Αμερική/Ιντιάνα/Πετρούπολη

en: America/Indiana/Tell_City
el: Αμερική/Ιντιάνα/Vevay

en: America/Indiana/Vevay
el: Αμερική/Ιντιάνα/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
el: Αμερική/Ιντιάνα/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
el: Αμερική/Ινδιάνα/Winamac

en: America/Inuvik
el: Αμερική/Inuvik

en: America/Iqaluit
el: Αμερική/Iqaluit

en: America/Jamaica
el: Αμερική/Τζαμάικα

en: America/Juneau
el: Αμερική/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
el: Αμερική/Κεντάκι/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
el: Αμερική/Κεντάκι/Monticello

en: America/La_Paz
el: Αμερική/La_Paz

en: America/Lima
el: Αμερική/Λίμα

en: America/Los_Angeles
el: Αμερική/Λος_Άντζελες

en: America/Maceio
el: Αμερική/Maceio

en: America/Managua
el: Αμερική/Μανάγκουα

en: America/Manaus
el: Αμερική/Manaus

en: America/Marigot
el: Αμερική/Μάριγκοτ

en: America/Martinique
el: Αμερική/Μαρτινίκα

en: America/Mazatlan
el: Αμερική/Mazatlan

en: America/Menominee
el: Αμερική/Menominee

en: America/Merida
el: Αμερική/Merida

en: America/Mexico_City
el: Αμερική/Μεξικό

en: America/Miquelon
el: Αμερική/Μικελόν

en: America/Moncton
el: Αμερική/Moncton

en: America/Monterrey
el: Αμερική/Monterrey

en: America/Montevideo
el: Αμερική/Μοντεβιδέο

en: America/Montserrat
el: Αμερική/Μοντσεράτ

en: America/Nassau
el: Αμερική/Νασσάου

en: America/New_York
el: Αμερική/Νέα Υόρκη

en: America/Nipigon
el: Αμερική/Nipigon

en: America/Nome
el: Αμερική/Nome

en: America/Noronha
el: Αμερική/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
el: Αμερική/Βόρεια_Ντακότα/Κέντρο

en: America/North_Dakota/New_Salem
el: Αμερική/Βόρεια_Ντακότα/Νέο_Σάλεμ

en: America/Panama
el: Αμερική/Παναμάς

en: America/Pangnirtung
el: Αμερική/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
el: Αμερική/Παραμαρίμπο

en: America/Phoenix
el: Αμερική/Φοίνιξ

en: America/Port-au-Prince
el: Αμερική/Πορτ-ο-Πρενς

en: America/Port_of_Spain
el: Αμερική/Πορτ_οφ_Σπέιν

en: America/Porto_Velho
el: Αμερική/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
el: Αμερική/Πουέρτο Ρίκο

en: America/Rainy_River
el: Αμερική/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
el: Αμερική/Rankin_Inlet

en: America/Recife
el: Αμερική/Recife

en: America/Regina
el: Αμερική/Regina

en: America/Resolute
el: Αμερική/Resolute

en: America/Rio_Branco
el: Αμερική/Rio_Branco

en: America/Santarem
el: Αμερική/Santarem

en: America/Santiago
el: Αμερική/Σαντιάγκο

en: America/Santo_Domingo
el: Αμερική/Άγιος_Δομίνικος

en: America/Sao_Paulo
el: Αμερική/Σάο_Πάολο

en: America/Scoresbysund
el: Αμερική/Scoresbysund

en: America/St_Barthelemy
el: Αμερική/Άγιος Βαρθολομαιος (Σεν Μπαρτς)

en: America/St_Johns
el: Αμερική/St_Johns

en: America/St_Kitts
el: Αμερική/Αγίου_Χριστόφορου_(Κιτς)

en: America/St_Lucia
el: Αμερική/Αγία_Λουκία

en: America/St_Thomas
el: Αμερική/Άγιος_Θωμάς

en: America/St_Vincent
el: Αμερική/Άγιος_Βικέντιος

en: America/Swift_Current
el: Αμερική/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
el: Αμερική/Τεγκουσιγκάλπα

en: America/Thule
el: Αμερική/Thule

en: America/Thunder_Bay
el: Αμερική/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
el: Αμερική/Tijuana

en: America/Toronto
el: Αμερική/Τορόντο

en: America/Tortola
el: Αμερική/Tortola

en: America/Vancouver
el: Αμερική/Βανκούβερ

en: America/Whitehorse
el: Αμερική/Whitehorse

en: America/Winnipeg
el: Αμερική/Winnipeg

en: America/Yakutat
el: Αμερική/Yakutat

en: America/Yellowknife
el: Αμερική/Yellowknife

en: An internal error occurred
el: Συνέβη ένα εσωτερικό σφάλμα

en: Antarctica/Casey
el: Ανταρκτική/Casey

en: Antarctica/Davis
el: Ανταρκτική/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
el: Ανταρκτική/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
el: Ανταρκτική/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
el: Ανταρκτική/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
el: Ανταρκτική/Palmer

en: Antarctica/Rothera
el: Ανταρκτική/Rothera

en: Antarctica/Syowa
el: Ανταρκτική/Syowa

en: Antarctica/Vostok
el: Ανταρκτική/Vostok

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Appearance Preferences
el: Προτιμήσεις εμφάνισης

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
el: Εφαρμόζει την τρέχουσα διαμόρφωση για άλλους χρήστες MATE στον υπολογιστή. Σημειώστε ότι αυτό δεν επηρεάζει τις οθόνες εισόδου ή άλλες επιφάνειες εργασίας.

en: Apply Background
el: Εφαρμογή παρασκηνίου

en: Apply Font
el: Εφαρμογή γραμματοσειράς

en: Apply New Theme
el: Εφαρμογή νέου θέματος

en: Apply system-wide
el: Εφαρμογή σε όλο το σύστημα

en: Arctic/Longyearbyen
el: Αρκτική/Λόνγκγεαρμπγεν

en: Asia/Aden
el: Ασία/Aden

en: Asia/Almaty
el: Ασία/Almaty

en: Asia/Amman
el: Ασία/Αμμάν

en: Asia/Anadyr
el: Ασία/Anadyr

en: Asia/Aqtau
el: Ασία/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
el: Ασία/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
el: Ασία/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
el: Ασία/Βαγδάτη

en: Asia/Bahrain
el: Ασία/Μπαχρέιν

en: Asia/Baku
el: Ασία/Μπακού

en: Asia/Bangkok
el: Ασία/Μπανγκόκ

en: Asia/Beirut
el: Ασία/Βηρυτός

en: Asia/Bishkek
el: Ασία/Μπισκέκ

en: Asia/Brunei
el: Ασία/Μπρουνέι

en: Asia/Choibalsan
el: Ασία/Choibalsan

en: Asia/Colombo
el: Ασία/Κολόμπο

en: Asia/Damascus
el: Ασία/Δαμασκός

en: Asia/Dhaka
el: Ασία/Ντάκα

en: Asia/Dili
el: Ασία/Ντίλι

en: Asia/Dubai
el: Ασία/Ντουμπάι

en: Asia/Dushanbe
el: Ασία/Ντουσάνμπε

en: Asia/Gaza
el: Ασία/Γάζα

en: Asia/Ho_Chi_Minh
el: Ασία/Χο Τσι Μινχ

en: Asia/Hong_Kong
el: Ασία/Χονγκ_Κογκ

en: Asia/Hovd
el: Ασία/Hovd

en: Asia/Irkutsk
el: Ασία/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
el: Ασία/Τζακάρτα

en: Asia/Jayapura
el: Ασία/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
el: Ασία/Ιερουσαλήμ

en: Asia/Kabul
el: Ασία/Καμπούλ

en: Asia/Kamchatka
el: Ασία/Kamchatka

en: Asia/Karachi
el: Ασία/Καράτσι

en: Asia/Kathmandu
el: Ασία/Κατμαντού

en: Asia/Kolkata
el: Ασία/Kolkata

en: Asia/Krasnoyarsk
el: Ασία/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
el: Ασία/Κουάλα_Λουμπούρ

en: Asia/Kuching
el: Ασία/Kuching

en: Asia/Kuwait
el: Ασία/Κουβέιτ

en: Asia/Macau
el: Ασία/Macau

en: Asia/Magadan
el: Ασία/Magadan

en: Asia/Makassar
el: Ασία/Makassar

en: Asia/Manila
el: Ασία/Μανίλα

en: Asia/Muscat
el: Ασία/Μουσκάτ

en: Asia/Nicosia
el: Ασία/Λευκωσία

en: Asia/Novosibirsk
el: Ασία/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
el: Ασία/Omsk

en: Asia/Oral
el: Ασία/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
el: Ασία/Πνομ_Πενχ

en: Asia/Pontianak
el: Ασία/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
el: Ασία/Πιονγιάνγκ

en: Asia/Qatar
el: Ασία/Κατάρ

en: Asia/Qyzylorda
el: Ασία/Qyzylorda

en: Asia/Riyadh
el: Ασία/Ριάντ

en: Asia/Sakhalin
el: Ασία/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
el: Ασία/Samarkand

en: Asia/Seoul
el: Ασία/Σεούλ

en: Asia/Shanghai
el: Ασία/Σαγκάη

en: Asia/Singapore
el: Ασία/Σινγκαπούρη

en: Asia/Taipei
el: Ασία/Ταϊπέι

en: Asia/Tashkent
el: Ασία/Τασκένδη

en: Asia/Tbilisi
el: Ασία/Τιφλίδα

en: Asia/Tehran
el: Ασία/Τεχεράνη

en: Asia/Thimphu
el: Ασία/Θιμπού

en: Asia/Tokyo
el: Ασία/Τόκιο

en: Asia/Ulaanbaatar
el: Ασία/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
el: Ασία/Urumqi

en: Asia/Vientiane
el: Ασία/Βιεντιάν

en: Asia/Vladivostok
el: Ασία/Βλαδιβοστόκ

en: Asia/Yakutsk
el: Ασία/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
el: Ασία/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
el: Ασία/Ερεβάν

en: Assign shortcut keys to commands
el: Ορισμός πλήκτρων συντόμευσης σε εντολές

en: Assistive Technologies
el: Βοηθητικές τεχνολογίες

en: Assistive Technologies Preferences
el: Προτιμήσεις βοηθητικής τεχνολογίας

en: Atlantic/Azores
el: Ατλαντικός/Αζόρες

en: Atlantic/Bermuda
el: Ατλαντικός/Βερμούδες

en: Atlantic/Canary
el: Ατλαντικός/Κανάριοι_Νήσοι

en: Atlantic/Cape_Verde
el: Ατλαντικός/Πράσινο_Ακρωτήριο

en: Atlantic/Faroe
el: Ατλαντικός/Φερόες Νήσοι

en: Atlantic/Madeira
el: Ατλαντικός/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
el: Ατλαντικός/Ρέικιαβικ

en: Atlantic/South_Georgia
el: Ατλαντικός/Νότια_Γεωργία

en: Atlantic/St_Helena
el: Ατλαντικός/Αγία_Ελένη

en: Atlantic/Stanley
el: Ατλαντικός/Στάνλεϊ

en: Audio _Feedback...
el: Η_χητική ανάδραση…

en: Australia/Adelaide
el: Αυστραλία/Αδελαΐδα

en: Australia/Brisbane
el: Αυστραλία/Μπρίσμπεϊν

en: Australia/Broken_Hill
el: Αυστραλία/Broken_Hill

en: Australia/Currie
el: Αυστραλία/Currie

en: Australia/Darwin
el: Αυστραλία/Darwin

en: Australia/Eucla
el: Αυστραλία/Eucla

en: Australia/Hobart
el: Αυστραλία/Hobart

en: Australia/Lindeman
el: Αυστραλία/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
el: Αυστραλία/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
el: Αυστραλία/Μελβούρνη

en: Australia/Perth
el: Αυστραλία/Πέρθ

en: Australia/Sydney
el: Αυστραλία/Σίδνεϊ

en: Authenticated!
el: Επιτυχής πιστοποίηση!

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
el: Απαιτείται πιστοποίηση για να εγκαταστήσετε ρυθμίσεις πολλαπλών οθονών για όλους τους χρήστες

en: Autoconfiguration _URL:
el: _URL αυτόματης ρύθμισης:

en: Back
el: Πίσω

en: Background
el: Παρασκήνιο

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
el: Ήχος μπιπ κατά την ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση _λειτουργιών προσιτότητας

en: Beep when a _modifier key is pressed
el: Ήχος μπιπ κατά το πάτημα _modifier

en: Beep when a _toggle key is pressed
el: Ήχος μπιπ κατά το πάτημα πλήκτρου _toggle

en: Beep when a key is pr_essed
el: Ήχος μπιπ κατά το _πάτημα πλήκτρου

en: Beep when a key is reje_cted
el: Ήχος μπιπ κατά την από_ρριψη πλήκτρου

en: Beep when key is _accepted
el: Ήχος μπιπ στην _αποδοχή πλήκτρου

en: Beep when key is _rejected
el: Ήχος μπιπ κατά την από_ρριψη πλήκτρου

en: Behaviour
el: Συμπεριφορά

en: Best _shapes
el: Βέλτιστα _σχήματα

en: Best co_ntrast
el: Βέλτιστη αντί_θεση

en: Bounce Keys
el: Πλήκτρα Bounce

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: By _country
el: Κατά _χώρα

en: By _language
el: Κατά _γλώσσα

en: C_olors:
el: Χ_ρώματα:

en: C_ommand:
el: Εν_τολή:

en: C_ustomize...
el: Προσαρμο_γή…

en: Calculator
el: Αριθμομηχανή

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cannot install theme
el: Αδυναμία εγκατάστασης θέματος

en: Center
el: Κέντρο

en: Change Passwo_rd...
el: Αλλαγή κω_δικού…

en: Change pa_ssword
el: Αλλαγή κω_δικού

en: Change password
el: Αλλαγή κωδικού

en: Change resolution and position of monitors and projectors
el: Αλλαγή της ανάλυσης και θέσης οθονών και προβολέων

en: Change your password
el: Αλλαγή κωδικού

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
el: Οι αλλαγές σε αυτή τη ρύθμιση βοηθητικών τεχνολογιών θα πραγματοποιηθούν στην επόμενη είσοδο σας.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
el: Έλεγχος για τον αν θα επιτρέπεται η αναβολή διαλειμμάτων

en: Checking password...
el: Έλεγχος κωδικού…

en: Child exited unexpectedly
el: Το θυγατρικό τερματίστηκε απρόσμενα

en: Choose a Keyboard Model
el: Επιλέξτε ένα μοντέλο πληκτρολογίου

en: Choose a Layout
el: Επιλογή μιας διάταξης

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
el: Επιλέξτε ποιες λειτουργίες προσιτότητας θα είναι ενεργές όταν συνδέεστε στο σύστημα

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
el: Πατήστε στο <b>Αλλαγή κωδικού</b> για να αλλάξετε το κωδικό πρόσβασης.

en: Close and _Log Out
el: Κλείσιμο και απο_σύνδεση

en: Close the control-center when a task is activated
el: Κλείσιμο του control-center όταν ενεργοποιείται μια εργασία

en: Colors
el: Χρώματα

en: Command
el: Εντολή

en: Command associated with a custom keybinding.
el: Εντολή συσχετισμένη με συγκεκριμένο συνδυασμό πλήκτρων

en: Common Tasks
el: Συνηθισμένες εργασίες

en: Compositing Manager
el: Διαχειριστής Compositing

en: Configure MATE settings
el: Διαμόρφωση ρυθμίσεων ΜΑΤΕ

en: Control Center
el: Κέντρο ελέγχου

en: Controls
el: Έλεγχοι

en: Copying '%s'
el: Αντιγραφή '%s'

en: Copying file: %u of %u
el: Αντιγραφή αρχείου: %u από %u

en: Copying files
el: Αντιγραφή αρχείων

en: Copyright
el: Πνευματικά δικαιώματα

en: Could not access '%s' device
el: Δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση στη συσκευή '%s'

en: Could not access any fingerprint readers
el: Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση σε καμία συσκευή ανάγνωσης αποτυπωμάτων

en: Could not detect displays
el: Αδυναμία εντοπισμού οθονών

en: Could not get information for %s: %s
el: Αδυναμία λήψης πληροφοριών για %s: %s

en: Could not get screen information
el: Αδυναμία λήψης πληροφοριών οθόνης

en: Could not get session bus while applying display configuration
el: Αδυναμία λήψης του διαύλου της συνεδρίας κατά την εφαρμογή των ρυθμίσεων της οθόνης

en: Could not install theme engine
el: Αδυναμία εγκατάστασης μηχανής θέματος

en: Could not open %s/%s: %s
el: Αδυναμία ανοίγματος %s/%s: %s

en: Could not open %s: %s
el: Αδυναμία ανοίγματος %s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
el: Αδυναμία μετονομασίας του %s σε %s: %s

en: Could not save the monitor configuration
el: Αδυναμία αποθήκευσης των ρυθμίσεων της οθόνης

en: Could not set the default configuration for monitors
el: Αδυναμία καθορισμού της προεπιλεγμένης διαμόρφωσης για τις οθόνες

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
el: Αδυναμία κλεισίματος backend_stdin IO channel: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
el: Αδυναμία κλεισίματος backend_stdout IO channel: %s

en: Could not start finger capture on '%s' device
el: Αδυναμία εκκίνησης της καταγραφής αποτυπωμάτων στη συσκευή '%s'

en: Create pid file failed
el: Αποτυχία δημιουργίας αρχείου pid

en: Current URI index
el: Τρέχων πίνακας URI

en: Current URI index - starts from 1
el: Κατάλογος τρέχοντος URI - ξεκινάει από 1

en: Current _password:
el: Τρέχων _κωδικός:

en: Cursor Blinking
el: Δρομέας αναβοσβήνει

en: Cursor _blinks in text fields
el: _Αναβοσβήνει σε πεδία και κουτιά κειμένου

en: Cursor blinks speed
el: Ταχύτητα αναβοσβήματος δρομέα

en: Custom
el: Προσαρμοσμένη

en: Custom Shortcut
el: Προσαρμοσμένη συντόμευση

en: Custom Shortcuts
el: Προσαρμοσμένες συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Customize Theme
el: Προσαρμογή θέματος

en: Customize the look of the desktop
el: Προσαρμόστε την εμφάνιση της επιφάνειας εργασίας σας

en: D_elay:
el: Καθυ_στέρηση:

en: D_etails...
el: Λεπτο_μέρειες…

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default Pointer
el: Προεπιλεγμένος δείκτης

en: Delete registered fingerprints?
el: Διαγραφή των καταχωρημένων αποτυπωμάτων;

en: Des_ktop font:
el: Γραμματοσειρά ε_πιφάνειας εργασίας:

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description associated with a custom keybinding.
el: Περιγραφή συσχετισμένη με συγκεκριμένο συνδυασμό πλήκτρων

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
el: Απενερ_γοποίηση πλήκτρων sticky αν δύο πλήκτρα πατηθούν ταυτόχρονα

en: Disable _Fingerprint Login...
el: Απενεργοποίηση εισόδου με απο_τύπωμα…

en: Disable touchpad _while typing
el: Απενεργοποίηση πινακίδας αφής _κατά την πληκτρολόγηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Displays
el: Εμφανίσεις

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
el: Επιθυμείτε να διαγράψετε τα καταχωρημένα αποτυπώματα για να απενεργοποιηθεί η είσοδος με αποτύπωμα;

en: Do you want to install it again?
el: Θέλετε να το εγκαταστήσετε ξανά;

en: Document Viewer
el: Εφαρμογή προβολής εγγράφων

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Don't check whether the notification area exists
el: Να μην γίνεται έλεγχος αν θα υπάρχει η περιοχή ειδοποίησης

en: Done!
el: Εντάξει!

en: Double-Click Timeout
el: Διάρκεια διπλού κλικ

en: Drag and Drop
el: Μεταφορά και απόθεση

en: Duration of the break when typing is disallowed
el: Διάρκεια του διαλείμματος όταν απαγορεύεται η πληκτρολόγηση

en: Duration of work before forcing a break
el: Διάρκεια εργασίας πριν την επιβολή διαλείμματος

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Eject
el: Εξαγωγή

en: Enable Fingerprint Login
el: Ενεργοποίηση εισόδου με αποτύπωμα

en: Enable _Fingerprint Login...
el: Ενεργοποίηση εισόδου με απο_τύπωμα…

en: Enable _mouse clicks with touchpad
el: Ενεργοποίηση _κλικ ποντικιού μέσω touchpad

en: Enable _natural scrolling
el: Ενεργοποίση _φυσικής κύλισης

en: Enable _touchpad
el: Ενεργοποίηση _πινακίδας αφής

en: Enable debugging code
el: Ενεργοποίηση κώδικα αποσφαλμάτωσης

en: Enable software _compositing window manager
el: Ενεργοποίηση Λογισμικού διαχειριστή παραθύρων

en: Enable window _tiling
el: Ενεργοποιήστε το παράθυρο _tiling

en: Error saving the new shortcut
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση της νέας συντόμευσης

en: Europe/Amsterdam
el: Ευρώπη/Άμστερνταμ

en: Europe/Andorra
el: Ευρώπη/Ανδόρα

en: Europe/Athens
el: Ευρώπη/Αθήνα

en: Europe/Belgrade
el: Ευρώπη/Βελιγράδι

en: Europe/Berlin
el: Ευρώπη/Βερολίνο

en: Europe/Bratislava
el: Ευρώπη/Μπρατισλάβα

en: Europe/Brussels
el: Ευρώπη/Βρυξέλες

en: Europe/Bucharest
el: Ευρώπη/Βουκουρέστι

en: Europe/Budapest
el: Ευρώπη/Βουδαπέστη

en: Europe/Chisinau
el: Ευρώπη/Κισινάου

en: Europe/Copenhagen
el: Ευρώπη/Κοπενχάγη

en: Europe/Dublin
el: Ευρώπη/Δουβλίνο

en: Europe/Gibraltar
el: Ευρώπη/Γιβραλτάρ

en: Europe/Guernsey
el: Ευρώπη/Γκουέρσνευ

en: Europe/Helsinki
el: Ευρώπη/Ελνσίνκι

en: Europe/Isle_of_Man
el: Ευρώπη/Νήσος_Μαν

en: Europe/Istanbul
el: Ευρώπη/Κωνσταντινούπολη

en: Europe/Jersey
el: Ευρώπη/Τζέρσεϊ

en: Europe/Kaliningrad
el: Ευρώπη/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
el: Ευρώπη/Κίεβο

en: Europe/Lisbon
el: Ευρώπη/Λισαβώνα

en: Europe/Ljubljana
el: Ευρώπη/Λιουμπλιάνα

en: Europe/London
el: Ευρώπη/Λονδίνο

en: Europe/Luxembourg
el: Ευρώπη/Λουξεμβούργο

en: Europe/Madrid
el: Ευρώπη/Μαδρίτη

en: Europe/Malta
el: Ευρώπη/Μάλτα

en: Europe/Mariehamn
el: Ευρώπη/Mariehamn

en: Europe/Minsk
el: Ευρώπη/Μίνσκ

en: Europe/Monaco
el: Ευρώπη/Μονακό

en: Europe/Moscow
el: Ευρώπη/Μόσχα

en: Europe/Oslo
el: Ευρώπη/Όσλο

en: Europe/Paris
el: Ευρώπη/Παρίσι

en: Europe/Podgorica
el: Ευρώπη/Podgorica

en: Europe/Prague
el: Ευρώπη/Πράγα

en: Europe/Riga
el: Ευρώπη/Ρήγα

en: Europe/Rome
el: Ευρώπη/Ρώμη

en: Europe/Samara
el: Ευρώπη/Σαμάρα

en: Europe/San_Marino
el: Ευρώπη/Άγιος_Μαρίνος

en: Europe/Sarajevo
el: Ευρώπη/Σεράγεβο

en: Europe/Simferopol
el: Ευρώπη/Simferopol

en: Europe/Skopje
el: Ευρώπη/Σκόπια

en: Europe/Sofia
el: Ευρώπη/Σόφια

en: Europe/Stockholm
el: Ευρώπη/Στοκχόλμη

en: Europe/Tallinn
el: Ευρώπη/Ταλίν

en: Europe/Tirane
el: Ευρώπη/Τίρανα

en: Europe/Uzhgorod
el: Ευρώπη/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
el: Ευρώπη/Βαντούζ

en: Europe/Vatican
el: Ευρώπη/Βατικανό

en: Europe/Vienna
el: Ευρώπη/Βιέννη

en: Europe/Vilnius
el: Ευρώπη/Βίλνα

en: Europe/Volgograd
el: Ευρώπη/Volgograd

en: Europe/Warsaw
el: Ευρώπη/Βαρσοβία

en: Europe/Zagreb
el: Ευρώπη/Ζάγκρεπ

en: Europe/Zaporozhye
el: Ευρώπη/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
el: Ευρώπη/Ζυρίχη

en: Exit shell on add or remove action performed
el: Έξοδος από το κέλυφος μετά την προσθήκη ή την απομάκρυνση ενέργειας

en: Exit shell on help action performed
el: Έξοδος από το κέλυφος μετά την εκτέλεση βοήθειας

en: Exit shell on start action performed
el: Έξοδος από το κέλυφος μετά την εκτέλεση της εκκίνησης

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
el: Έξοδος από το κέλυφος μετά την αναβάθμιση ή την απεγκατάσταση

en: Eye candy added by Anders Carlsson
el: Γραφικά προστέθηκαν από τον Anders Carlsson

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
el: ΑΡΧΕΙΟ-ΓΡΣΕΙΡΑΣ ΑΡΧΕΙΟ-ΕΞΟΔΟΥ

en: Failed to create temporary directory
el: Αποτυχία δημιουργίας προσωρινού καταλόγου

en: Fast
el: Γρήγορα

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
el: Το αρχείο '%s' υπάρχει ήδη. Θέλετε να το αντικαταστήσετε;

en: File Manager
el: Διαχειριστής αρχείων

en: File System
el: Σύστημα αρχείων

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Flash _window titlebar
el: Αναβόσβημα _γραμμής τίτλου παραθύρου

en: Flash entire _screen
el: Αναβόσβημα _ολόκληρης της οθόνης

en: Font Rendering Details
el: Λεπτομέρειες εμφάνισης γραμματοσειράς

en: Font Viewer
el: Εφαρμογή προβολής γραμματοσειρών

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Fraction completed
el: Ποσοστό ολοκληρώθηκε

en: Fraction of transfer currently completed
el: Ποσοστό της μεταφοράς που έχει ολοκληρωθεί

en: From URI
el: Από URI

en: Full Name
el: Ονοματεπώνυμο

en: General
el: Γενικά

en: Get more backgrounds online
el: Λήψη περισσότερων εικόνων παρασκηνίου

en: Get more themes online
el: Λήψη περισσότερων θεμάτων

en: Gra_yscale
el: Κλίμακα του _γκρι

en: Groups
el: Ομάδες

en: HTTP Proxy Details
el: Λεπτομέρειες διαμεσολαβητή HTTP

en: H_TTP proxy:
el: Διαμεσολαβητής _HTTP:

en: H_orizontal edge scrolling
el: Κύλιση γωνίας Η_οριζόντια

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hide on start (useful to preload the shell)
el: Απόκρυψη στην εκκίνηση (χρήσιμο για την προ-φόρτωση του κέλυφους)

en: High
el: Υψηλή

en: Hinting
el: Εξομάλυνση

en: Home folder
el: Αρχικός φάκελος

[ctx: Home folder]
en: Home
el: Προσωπικός φάκελος

en: Hor_izontal two-finger scrolling
el: Κύλιση γωνίας ορι_ζοντίος

en: Horizontal gradient
el: Οριζόντια διαβάθμιση

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Icons only
el: Εικονίδια μόνο

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
el: Αν αναθέσετε ξανά τη συντόμευση στο "%s", η συντόμευση "%s" θα απενεργοποιηθεί.

en: Ignore Host List
el: Αγνόηση λίστας κεντρικού συστήματος

en: Ignored Hosts
el: Αγνόηση λίστας κεντρικού συστήματος

en: Image
el: Φωτογραφία

en: Image Viewer
el: Εφαρμογή προβολής εικόνων

en: Image missing
el: Λείπει εικόνα

en: Images
el: Εικόνες

en: Include _panel
el: Να περιλαμβάνεται ο _πίνακας εφαρμογών

en: Indian/Antananarivo
el: Ινδικός/Ανταναναρίβο

en: Indian/Chagos
el: Ινδικός/Chagos

en: Indian/Christmas
el: Ινδικός/Christmas

en: Indian/Cocos
el: Ινδικός/Κόκος

en: Indian/Comoro
el: Ινδικός/Comoro

en: Indian/Kerguelen
el: Ινδικός/Kerguelen

en: Indian/Mahe
el: Ινδικός/Mahe

en: Indian/Maldives
el: Ινδικός/Μαλδίβες

en: Indian/Mauritius
el: Ινδικός/Μαυρίκιος

en: Indian/Mayotte
el: Ινδικός/Μαγιότ

en: Indian/Reunion
el: Ινδικός/Ρεϋνιόν

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
el: Υποδεικνύει για το αν θα κλείνει το κέλυφος όταν μια ενέργεια βοήθειας εκτελείται.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
el: Υποδεικνύει για το αν θα κλείνει το κέλυφος όταν μια ενέργεια εκκίνησης εκτελείται.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
el: Υποδεικνύει για το αν θα κλείνει το κέλυφος όταν μια ενέργεια προσθήκης ή απομάκρυνσης εκτελείται.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
el: Υποδεικνύει για το αν θα κλείνει το κέλυφος όταν μια ενέργεια αναβάθμισης ή απεγκατάστασης εκτελείται.

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Install Failed
el: Η εγκατάσταση απέτυχε

en: Install multi-monitor settings for the whole system
el: Εγκατάσταση ρυθμίσεων πολλαπλών οθονών για όλο το σύστημα

en: Installation for theme "%s" failed.
el: Η εγκατάσταση για το θέμα "%s" απέτυχε.

en: Installed
el: Εγκατεστημένο

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
el: Εγκαθιστά πακέτα θεμάτων για διάφορα κομμάτια της επιφάνειας εργασίας

en: Instant Messenger
el: Αποστολέας άμεσων μηνυμάτων

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
el: Ανεπαρκή δικαιώματα για την εγκατάσταση του θέματος στο:
    %s

en: Interface
el: Διεπαφή

en: Internet
el: Διαδίκτυο

en: Jump to Preferred Applications dialog
el: Μετάβαση στο διάλογο Προτιμώμενων εφαρμογών

en: Jump to the Accessible Login dialog
el: Μετάβαση στο διάλογο Εισόδου με προσιτότητα

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
el: Μετάβαση στο διάλογο Προσιτότητας πληκτρολογίου

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
el: Μετάβαση στο διάλογο Προσιτότητας ποντικιού

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
el: Εφαρμογή μόνο των ρυθμίσεων και έξοδος (συμβατότητα μόνο; now handled by daemon)

en: Keep Current Theme
el: Διατήρηση τρέχοντος θέματος

en: Key presses _repeat when key is held down
el: Επανάληψη _πληκτρολογίου κατά το κράτημα ενός πλήκτρου

en: Keybinding
el: Συνδυασμός πλήκτρων

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
el: Συνδυασμός πλήκτρων συσχετισμένος με συντόμευση

en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
el: Ηχητική ανάδραση προσιτότητας πληκτρολογίου

en: Keyboard Layout Options
el: Επιλογές διάταξης πληκτρολογίου

en: Keyboard Preferences
el: Προτιμήσεις πληκτρολογίου

en: Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Keyboard _model:
el: _Μοντέλο πληκτρολογίου:

en: Large
el: Μεγάλα

en: Launch calculator
el: Εκκίνηση αριθμομηχανής

en: Launch email client
el: Εκκίνηση εφαρμογής ηλ.αλληλογραφίας

en: Launch help browser
el: Εκκίνηση περιηγητή βοήθειας

en: Launch media player
el: Εκκίνηση Media player

en: Launch web browser
el: Εκκίνηση περιηγητή ιστοσελίδων

en: Layout
el: Διάταξη

en: Layouts
el: Διατάξεις

en: Left
el: Αριστερά

en: Left button
el: Αριστερό κουμπί

en: Left index finger
el: Αριστερός δείκτης

en: Left little finger
el: Αριστερό μικρό δάκτυλο

en: Left middle finger
el: Αριστερό μεσαίο δάκτυλο

en: Left ring finger
el: Αριστερός δείκτης

en: Left thumb
el: Αριστερός αντίχειρας

en: Less than one minute until the next break
el: Λιγότερο από ένα λεπτό μέχρι το επόμενο διάλειμμα

en: List of keyboard layouts selected for usage
el: Λίστα διατάξεων πληκτρολογίου επιλεγμένων για χρήση

en: Lock screen
el: Κλείδωμα οθόνης

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
el: Κλείδωμα οθόνης μετά από μια συγκεκριμένη διάρκεια για την αποφυγή του συνδρόμου του καρπιαίου σωλήνα

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Long
el: Μακρύ

en: Low
el: Χαμηλή

en: MATE Font Viewer
el: Εφαρμογή προβολής γραμματοσειρών ΜΑΤΕ

en: MATE Theme %s correctly installed
el: Το θέμα %s για το MATE εγκαταστάθηκε επιτυχώς

en: Mail Reader
el: Εφαρμογή αλληλογραφίας

en: Mate Theme Package
el: Πακέτο θέματος Mate

en: Maximize
el: Μεγιστοποίηση

en: Maximize Horizontally
el: Οριζόντια μεγιστοποίηση

en: Maximize Vertically
el: Κάθετη μεγιστοποίηση

en: Menus and Toolbars
el: Μενού και Γραμμές εργαλείων

en: Metacity Preferences
el: Προτιμήσεις του Metacity

en: Middle button
el: Μεσαίο κουμπί

en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

en: Mirror Screens
el: Καθρεπτισμός οθονών

en: Mobility
el: Φορητότητα

en: Models
el: Μοντέλα

en: Monitor
el: Οθόνη

en: Monitor Preferences
el: Προτιμήσεις οθόνης

en: Monitor: %s
el: Οθόνη: %s

en: More backgrounds URL
el: URL για περισότερες εικόνες παρασκηνίου

en: More themes URL
el: URL για περισσότερα θέματα

en: Mouse
el: Ποντίκι

en: Mouse Keys
el: Πλήκτρα ποντικιού

en: Mouse Orientation
el: Προσανατολισμός ποντικιού

en: Mouse Preferences
el: Προτιμήσεις ποντικιού

en: Move _Down
el: Μετακίνηση _κάτω

en: Move _Up
el: Μετακίνηση ε_πάνω

en: Move the selected keyboard layout down in the list
el: Μετακίνηση της επιλεγμένης διάταξης πληκτρολογίου πιο κάτω στη λίστα

en: Move the selected keyboard layout up in the list
el: Μετακίνηση της επιλεγμένης διάταξης πληκτρολογίου πιο πάνω στη λίστα

en: Movement Key
el: Πλήκτρο κίνησης

en: Multimedia
el: Πολυμέσα

en: Multimedia Player
el: Αναπαραγωγή πολυμέσων

en: N_one
el: Κα_νένα

en: Name
el: Όνομα

en: Network Proxy
el: Διαμεσολαβητής δικτύου

en: Network Proxy Preferences
el: Προτιμήσεις διαμεσολαβητή δικτύου

en: Network Servers
el: Εξυπηρετητές δικτύου

en: New
el: Νέο

en: New Applications
el: Νέες εφαρμογές

en: New Document
el: Νέο έγγραφο

en: New Spreadsheet
el: Νέο λογιστικό φύλλο

en: New Windows
el: Νέα Παράθυρα

en: New shortcut...
el: Νέα συντόμευση…

en: New themes have been successfully installed.
el: Έχουν εγκατασταθεί επιτυχώς νέα θέματα.

en: New windows u_se active window's layout
el: _Τα νέα παράθυρα να χρησιμοποιούν την διάταξη του ενεργού παραθύρου

en: Next track
el: Επόμενο κομμάτι

en: No Desktop Background
el: Χωρίς παρασκήνιο επιφάνειας εργασίας

en: No Image
el: Χωρίς εικόνα

en: No matches found.
el: Δεν βρέθηκαν ταιριάσματα.

en: No theme file location specified to install
el: Δεν καθορίστηκε τοποθεσία αρχείου θέματος για εγκατάσταση

en: None
el: Καμία

en: Normal
el: Κανονική

en: Off
el: Κλειστό

en: Office
el: Γραφείο

en: On
el: Ανοικτό

en: Open a dialog to specify the color
el: Άνοιγμα ενός διαλόγου για τον καθορισμό του χρώματος

en: Other
el: Άλλα

en: Other finger:
el: Άλλο δάχτυλο:

en: Overwrite _All
el: Α_ντικατάσταση όλων

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
el: Η τιμή PKEXEC_UID πρέπει να είναι ακέραιος αριθμός

en: Pacific/Apia
el: Ειρηνικός/Άπια

en: Pacific/Auckland
el: Ειρηνικός/Auckland

en: Pacific/Chatham
el: Ειρηνικός/Chatham

en: Pacific/Easter
el: Ειρηνικός/Νησιά του Πάσχα

en: Pacific/Efate
el: Ειρηνικός/Efate

en: Pacific/Enderbury
el: Ειρηνικός/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
el: Ειρηνικός/Φακαόφο

en: Pacific/Fiji
el: Ειρηνικός/Φίτζι

en: Pacific/Funafuti
el: Ειρηνικός/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
el: Ειρηνικός/Γκαλαπάγκος

en: Pacific/Gambier
el: Ειρηνικός/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
el: Ειρηνικός/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
el: Ειρηνικός/Γκουάμ

en: Pacific/Honolulu
el: Ειρηνικός/Χονολουλού

en: Pacific/Kiritimati
el: Ειρηνικός/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
el: Ειρηνικός/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
el: Ειρηνικός/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
el: Ειρηνικός/Majuro

en: Pacific/Marquesas
el: Ειρηνικός/Marquesas

en: Pacific/Midway
el: Ειρηνικός/Midway

en: Pacific/Nauru
el: Ειρηνικός/Ναουρού

en: Pacific/Niue
el: Ειρηνικός/Νιούε

en: Pacific/Norfolk
el: Ειρηνικός/Νόρφοκ

en: Pacific/Noumea
el: Ειρηνικός/Νουμέα

en: Pacific/Pago_Pago
el: Ειρηνικός/Πάγκο_Πάγκο

en: Pacific/Palau
el: Ειρηνικός/Παλάου

en: Pacific/Pitcairn
el: Ειρηνικός/Πίτκαιρν

en: Pacific/Port_Moresby
el: Ειρηνικός/Πορτ_Μόρεσμπι

en: Pacific/Rarotonga
el: Ειρηνικός/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
el: Ειρηνικός/Saipan

en: Pacific/Tahiti
el: Ειρηνικός/Ταϊτή

en: Pacific/Tarawa
el: Ειρηνικός/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
el: Ειρηνικός/Tongatapu

en: Pacific/Wake
el: Ειρηνικός/Wake

en: Pacific/Wallis
el: Ειρηνικός/Βαλίς

en: Panel icon
el: Εικονίδιο πίνακα εφαρμογών

en: Parent Window
el: Γονικό παράθυρο

en: Parent window of the dialog
el: Το μητρικό παράθυρο του διαλόγου

en: Pause playback
el: Παύση αναπαραγωγής

en: Place finger on reader
el: Τοποθετήστε το δάχτυλό σας στη συσκευή ανάγνωσης

en: Placement
el: Τοποθέτηση

en: Play (or play/pause)
el: Αναπαραγωγή (ή αναπαραγωγή/παύση)

en: Please contact your system administrator for help.
el: Παρακαλώ, επικοινωνήστε με το διαχειριστή του συστήματος για βοήθεια.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε το κωδικό ξανά στο πεδίο <b>Επαναπληκτρολόγηση νέου κωδικού</b>.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε το κωδικό σας στο πεδίο <b>Νέος κωδικός</b>.

en: Pointer
el: Δείκτης

en: Pointer Speed
el: Ταχύτητα δείκτη

en: Port:
el: Θύρα:

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Preferred Applications
el: Προτιμώμενες εφαρμογές

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview:
el: Προεπισκόπηση:

en: Previous track
el: Προηγούμενο κομμάτι

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
el: Εκτύπωση διαγράμματος της επιλεγμένης διάταξης πληκτρολογίου

en: Proxy Configuration
el: Ρύθμιση διαμεσολαβητή

en: R_otation:
el: Πε_ριστροφή:

en: Re_fresh rate:
el: Ρυθμός ανα_νέωσης:

en: Remove from Favorites
el: Απομάκρυνση από τα αγαπημένα

en: Remove from Startup Programs
el: Απομάκρυνση από τα προγράμματα εκκίνησης

en: Remove the selected keyboard layout from the list
el: Αφαίρεση της επιλεγμένης διάταξης πληκτρολογίου από τη λίστα

en: Rendering
el: Εμφάνιση

en: Repeat Keys
el: Πλήκτρα επανάληψης

en: Repeat keys speed
el: Ταχύτητα επανάληψης πλήκτρων

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
el: Αντικατάσταση των τρεχουσών ρυθμίσεων διάταξης πληκτρολογίου
    με τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: Reset to De_faults
el: Επανα_φορά στις προεπιλογές

en: Revert Font
el: Επαναφορά γραμματοσειράς

en: Right
el: Δεξιά

en: Right button
el: Δεξί κουμπί

en: Right index finger
el: Δεξιός δείκτης

en: Right little finger
el: Δεξιό μικρό δάκτυλο

en: Right middle finger
el: Δεξιό μεσαίο δάκτυλο

en: Right ring finger
el: Δεξιός δείκτης

en: Right thumb
el: Δεξιός αντίχειρας

en: Roll up
el: Δίπλωση πάνω

en: Run at st_art
el: Εκτέλεση στην ε_κκίνηση

en: SIZE
el: ΜΕΓΕΘΟΣ

en: S_ocks host:
el: Σύστημα S_ocks:

en: S_peed:
el: Τα_χύτητα:

en: S_uper (or "Windows logo")
el: S_uper (ή "λογότυπο των Windows")

en: Sa_me image in all monitors
el: Ί_δια εικόνα σε όλες τις οθόνες

en: Save Theme As...
el: Αποθήκευση Θέματος ως…

en: Save _As...
el: Αποθήκευση _ως…

en: Save _background image
el: Αποθήκευση εικόνας _παρασκηνίου

en: Save _notification theme
el: Αποθήκευση _ειδοποιήσεων θέματος

en: Scale
el: Κλίμακα

en: Scaling
el: Κλιμάκωση

en: Scrolling
el: Κύλιση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Select Image
el: Επιλογή εικόνας

en: Select Theme
el: Επιλογή θέματος

en: Select a keyboard layout to be added to the list
el: Επιλογή διάταξης πληκτρολογίου για προσθήκη στη λίστα

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
el: Επιλέξτε μια οθόνη για να αλλάξετε τις ιδιότητες της. Σύρετε την για να αλλάξετε την θέση της.

en: Select finger
el: Επιλογή δαχτύλου

en: Select your default applications
el: Καθορισμός των προεπιλεγμένων εφαρμογών

en: Select your photo
el: Επιλέξτε τη φωτογραφία σας

en: Set as primary
el: Ορισμός ως πρωτεύον

en: Set your keyboard preferences
el: Καθορισμός των προτιμήσεων πληκτρολογίου

en: Set your mouse preferences
el: Καθορισμός προτιμήσεων ποντικιού

en: Set your network proxy preferences
el: Καθορισμός προτιμήσεων διαμεσολαβητή δικτύου

en: Set your personal information
el: Καθορισμός των προσωπικών σας στοιχείων

en: Set your window properties
el: Καθορισμός ιδιοτήτων παραθύρων

en: Sets the selected monitor as primary.
el: Ορισμός του επιλεγμένου κλειδιού ως πρωτεύων

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
el: Προ_βολή της θέσης του δρομέα όταν πατιέται το πλήκτρο Control

en: Short
el: Σύντομο

en: Shortcut
el: Συντόμευση

en: Show _icons in menus
el: Εμφάνιση _εικονιδίων στα μενού

en: Show _visual feedback for the alert sound
el: Εμφάνιση _οπτικών ενδείξεων για τους ήχους προειδοποίησης

en: Show icons on buttons
el: Εμφάνιση εικονιδίων στα κουμπιά

en: Shut down
el: Κλείσιμο

en: Slide Show
el: Παρουσίαση οθόνης

en: Slow
el: Αργό

en: Slow Keys
el: Αργά πλήκτρα

en: Small
el: Μικρά

en: Smoothing
el: Εξομάλυνση

en: Solid color
el: Συμπαγές χρώμα

en: Sound
el: Ήχος

en: Span
el: Γεφύρωμα

en: Specify the filename of a theme to install
el: Καθορίστε το όνομα αρχείου θέματος για εγκατάσταση

en: Specify the name of the page to show (general)
el: Καθορίστε το όνομα της σελίδας προς εμφάνιση (γενικά)

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
el: Καθορίστε το όνομα της σελίδας για εμφάνιση (διαδίκτυο|πολυμέσα|σύστημα|a11y)

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
el: Καθορίστε το όνομα της σελίδας για εμφάνιση (θέμα|παρασκήνιο|γραμματοσειρές|διεπαφή)

en: Spreadsheet Editor
el: Επεξεργαστής Λογιστικού φύλλου

en: Start %s
el: Εκκίνηση %s

en: Start the page with the accessibility settings showing
el: Εκκίνηση της σελίδας με τις ρυθμίσεις προσιτότητας να φαίνονται

en: Start the page with the typing break settings showing
el: Εκκίνηση της σελίδας με τις ρυθμίζεις διαλείμματος πληκτρολόγησης να φαίνονται

en: Sticky Keys
el: Sticky πλήκτρα

en: Stop playback
el: Διακοπή αναπαραγωγής

en: Stretch
el: Τέντωμα

en: Style
el: Στυλ

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
el: Εξομάλυνση Sub_pixel (LCDs)

en: Subpixel Order
el: Σειρά Subpixel

en: Swipe finger on reader
el: Περάστε το δάχτυλό σας από τη συσκευή ανάγνωσης

en: System
el: Σύστημα

en: System error: %s.
el: Σφάλμα συστήματος: %s.

en: TEXT
el: ΚΕΙΜΕΝΟ

en: Take a break now (next in %dm)
el: Κάντε ένα διάλειμμα τώρα (επόμενο σε %dm)

en: Take a break now (next in less than one minute)
el: Κάντε ένα διάλειμα τώρα (επόμενο σε λιγότερο από ένα λεπτό)

en: Take a break!
el: Κάντε διάλειμμα!

en: Task names and associated .desktop files
el: Ονόματα εργασιών και σχετικά αρχεία .desktop

en: Terminal Emulator
el: Προσομοίωση τερματικού

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Editor
el: Επεξεργαστής κειμένου

en: Text below items
el: Κείμενο κάτω από αντικείμενα

en: Text beside items
el: Κείμενο δίπλα από αντικείμενα

en: Text only
el: Κείμενο μόνο

en: Text to thumbnail (default: Aa)
el: Κείμενο μικρογραφίας (προεπιλογή: Αα)

en: That password was incorrect.
el: Αυτός ο κωδικός είναι εσφαλμένος.

en: The %s utility is not installed.
el: Δεν είναι εγκατεστημένη η εφαρμογή %s.

en: The MATE configuration tool
el: Το εργαλείο ρύθμισης του MATE

en: The current controls theme does not support color schemes.
el: Οι τρέχοντες έλεγχοι θέματος δεν υποστηρίζουν σχήματα χρωμάτων.

en: The current theme suggests a background and a font.
el: Αυτό το θέμα προτείνει ένα παρασκήνιο και μια γραμματοσειρά.

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
el: Αυτό το θέμα προτείνει ένα παρασκήνιο και μια γραμματοσειρά. Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα επιστροφής στην προηγούμενη πρόταση γραμματοσειράς.

en: The current theme suggests a background.
el: Το τρέχον θέμα προτείνει ένα παρασκήνιο.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
el: Αυτό το θέμα προτείνει ένα παρασκήνιο και μια γραμματοσειρά. Ακόμα υπάρχει η δυνατότητα επιστροφής στην προηγούμενη πρόταση γραμματοσειράς.

en: The current theme suggests a font.
el: Το τρέχον θέμα προτείνει μια γραμματοσειρά.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
el: Το τρέχον θέμα προτείνει μια γραμματοσειρά. Ακόμα, υπάρχει η δυνατότητα επαναφοράς της τελευταίας προτεινόμενης γραμματοσειράς.

en: The current window manager is unsupported
el: Ο τωρινός διαχειριστής παραθύρων δεν υποστηρίζεται

en: The device is already in use.
el: Η συσκευή χρησιμοποιείται ήδη.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
el: Υπάρχει η δυνατότητα επαναφοράς της τελευταίας προτεινόμενης γραμματοσειράς.

en: The monitor configuration has been saved
el: Η διαμόρφωση οθόνης αποθηκεύτηκε

en: The new password has already been used recently.
el: Ο νέος κωδικός έχει χρησιμοποιηθεί πρόσφατα.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
el: Ο νέος κωδικός θα πρέπει να περιέχει αριθμητικό ή ειδικό χαρακτήρα(ες).

en: The old and new passwords are the same.
el: Ο παλιός και ο νέος κωδικός είναι οι ίδιοι.

en: The old and new passwords are too similar.
el: Ο παλιός και ο νέος κωδικός μοιάζουν πολύ.

en: The password is too short.
el: Ο κωδικός πρόσβασης είναι πολύ σύντομος.

en: The password is too simple.
el: Ο κωδικός πρόσβασης είναι πολύ απλός.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
el: Η συντόμευση "%s" δεν θα χρησιμοποιηθεί γιατί θα επηρεάσει την πληκτρολόγηση.
    Χρησιμοποιήστε την σε συνδυασμό με πλήκτρα όπως το Control, Alt ή Shift.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
el: Η συντόμευση "%s" χρησιμοποιείται ήδη για:
     "%s"

en: The source filename must be absolute
el: Το όνομα αρχείου προέλευσης πρέπει να δίνεται με απόλυτη διαδρομή

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
el: Το όνομα της εργασίας που θα εμφανίζεται στο control-center, ακολουθούμενο από το διαχωριστικό ";" και ύστερα από το όνομα αρχείου του σχετιζόμενου αρχείου .desktop που θα εκκινείται για αυτή την εργασία.

en: The theme "%s" has been installed.
el: Το θέμα "%s" έχει εγκατασταθεί.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
el: Το θέμα υπάρχει ήδη. Θέλετε να το αντικαταστήσετε;

en: The two passwords are not equal.
el: Οι δυο κωδικοί δεν είναι ίσοι.

en: The type of accelerator.
el: Το είδος της συντόμευσης.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
el: Η παρακολούθηση πληκτρολόγησης χρησιμοποιεί την περιοχή ειδοποίησης για να προβάλλει πληροφορίες. Φαίνεται ότι δεν έχετε την περιοχή ειδοποίησης στον πίνακα εφαρμογών σας. Μπορείτε να την προσθέσετε κάνοντας δεξί κλικ στο πίνακα εφαρμογών και επιλέγοντας 'Προσθήκη στον πίνακα εφαρμογών', διαλέγοντας 'Περιοχή ειδοποίησης' και πατώντας 'Προσθήκη'.

en: Theme
el: Θέμα

en: Theme Installer
el: Εγκαταστάτης θέματος

en: Theme Packages
el: Πακέτα θέματος

en: Theme cannot be deleted
el: Το θέμα δεν μπορεί να διαγραφεί

en: Theme name must be present
el: Το όνομα θέματος πρέπει να υπάρχει

en: There was a problem while extracting the theme.
el: Υπήρξε ένα πρόβλημα κατά την αποσυμπίεση του θέματος.

en: There was an error displaying help: %s
el: Υπήρξε σφάλμα κατά την εμφάνιση της βοήθειας: %s

en: There was an error installing the selected file
el: Υπήρξε ένα σφάλμα εγκατάστασης του επιλεγμένου αρχείου

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
el: Αυτή η διαμόρφωση θα χρησιμοποιηθεί την επόμενη φορά που κάποιος συνδεθεί.

en: This font could not be displayed.
el: Δε μπορεί να εμφανιστεί αυτή η γραμματοσειρά.

en: This program can only be used by the root user
el: Αυτό το πρόγραμμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο από το διαχειριστή (root)

en: This program must only be run through pkexec(1)
el: Αυτό το πρόγραμμα μπορεί να εκτελεσθεί μέσω της pkexec(1)

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
el: Αυτό το θέμα δεν θα εμφανίζεται σωστά επειδή δεν είναι εγκατεστημένη η απαιτούμενη μηχανή θεμάτων GTK+ '%s'.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
el: Αυτό το θέμα δεν θα εμφανίζεται σωστά επειδή δεν είναι εγκατεστημένη η απαιτούμενη μηχανή εικονιδίων '%s'.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
el: Αυτό το θέμα δεν θα εμφανίζεται σωστά επειδή δεν είναι εγκατεστημένο το απαιτούμενο θέμα διαχειριστή παραθύρων '%s'.

en: Thr_eshold:
el: _Κατώφλι:

en: Three-finger click emulation:
el: Εξομοίωση κλίκ με τρία δάχτυλα

en: Thumbnail size (default: 128)
el: Μέγεθος μικρογραφίας (προεπιλογή: 128)

en: Tile
el: Επαναλαμβανόμενο

en: Time
el: Ώρα

en: Time And Date Manager
el: Ρυθμίσεις Ώρας και Ημερομηνίας

en: Time Zone
el: Ζώνη ώρας

en: Time and Date Manager
el: Ρυθμίσεις Ώρας και Ημερομηνίας

en: Time zone
el: Ζώνη ώρας

en: Titlebar Action
el: Ενέργεια μπάρας τίτλου

en: Titlebar Buttons
el: Κουμπιά μπάρας τίτλου

en: To URI
el: Σε URI

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
el: Για να αλλάξετε το κωδικό σας, εισάγετε τον τρέχοντα κωδικός σας στο παρακάτω πεδίο και πατήστε <b>Πιστοποίηση</b>.
    Μετά την πιστοποίηση σας, εισάγετε το νέο σας κωδικό, πληκτρολογήστε τον ξανά για να τον επαληθεύσετε και κάντε κλικ στο <b>Αλλαγή κωδικού</b>.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
el: Για να ενεργοποιήσετε την είσοδο με αποτύπωμα, πρέπει να αποθηκεύσετε ένα δακτυλικό σας αποτύπωμα χρησιμοποιώντας τη συσκευή '%s'.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
el: Για να μετακινήσετε ένα παράθυρο, πατήστε και κρατήστε αυτό το πλήκτρο και μετά σύρετε το παράθυρο:

en: Too many custom shortcuts
el: Υπερβολικά πολλές προσαρμοσμένες συντομεύσεις

en: Toolbar _button labels:
el: Ετικέτες κουμπιών _γραμμής εντολών

en: Total URIs
el: Σύνολο URIs

en: Total number of URIs
el: Συνολικός αριθμός URI

en: Touchpad
el: Χειριστήριο επαφής

en: Two-finger click emulation:
el: Εξομοίωση κλίκ με δύο δάχτυλα

en: Type
el: Τύπος

en: Typing Break
el: Διάλειμμα πληκτρολόγησης

en: Typing Monitor
el: Παρακολούθηση πληκτρολόγησης

en: URI currently transferring from
el: URI από το οποίο γίνεται μεταφορά

en: URI currently transferring to
el: URI από το οποίο γίνεται μεταφορά

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
el: URL για την λήψη περισσότερων παρασκηνίων επιφάνειας εργασίας. Αν ορισθεί σε κενό τότε δεν θα εμφανίζεται κανένας δεσμός.

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
el: URL για την λήψη περισσότερων θεμάτων επιφάνειας εργασίας. Αν ορισθεί σε κενό τότε δεν θα εμφανίζεται κανένας δεσμός.

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
el: Α_ποεπιλογή  παραθύρων όταν το ποντίκι περνάει από επάνω τους

en: U_sername:
el: Όν_ομα χρήστη:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
el: Αδυναμία ανάσυρσης του διαλόγου ιδιοτήτων του διαλείμματος πληκτρολόγησης με το ακόλουθο σφάλμα: %s

en: Unable to launch %s: %s
el: Αδυναμία εκκίνησης %s: %s

en: Unable to launch backend
el: Αδυναμία εκκίνησης backend

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
el: Αδυναμία εκκίνησης του διαχειριστή ρυθμίσεων 'mate-settings-daemon'.
    Αν δεν τρέχει ο διαχειριστής ρυθμίσεων MATE ορισμένες από τις προτιμήσεις δε θα πραγματοποιηθούν. Αυτό μάλλον σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα με το DBus, ή ένας εκτός-MATE διαχειριστής ρυθμίσεων (π.χ. KDE) είναι ήδη ενεργός και είναι σε σύγκρουση με το διαχειριστή ρυθμίσεων MATE.

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Upside Down
el: Αναποδογύρισμα

en: Upside-down
el: Αναποδογύρισμα

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
el: Χρήση: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    Αυτό το πρόγραμμα εγκαθιστά ένα προφίλ RANDR για πολλαπλές οθόνες
    σε μια τοποθεσία για όλο το σύστημα. Το προφίλ που προκύπτει χρησιμοποιείται όταν
    τρέχει το πρόσθετο RANDR στον mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - μια απόλυτη διαδρομή, συνήθως /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - όνομα του αρχείου που εγκαταστάθηκε. Αυτό θα τοποθετηθεί στον
                φάκελο συτήματος για τις διαμορφώσεις RANDR,
                έτσι το αποτέλεσμα συνήθως θα είναι %s/DEST_NAME

en: User name:
el: Όνομα χρήστη:

en: V_ertical two-finger scrolling
el: Κ_άθετης κύλισης με δυο δάκτυλα

en: Vendors
el: Κατασκευαστές

en: Version
el: Έκδοση

en: Vertical gradient
el: Κάθετη διαβάθμιση

en: Video Player
el: Αναπαραγωγή βίντεο

en: View and edit keyboard layout options
el: Προβολή και επεξεργασία επιλογών διάταξης πληκτρολογίου

en: View fonts on your system
el: Δείτε τις γραμματοσειρές του συστήματος σας

en: Visual
el: Οπτική βοήθεια

en: Visual cues for sounds
el: Οπτικές ενδείξεις ήχων

en: Volume down
el: Μείωση έντασης

en: Volume mute
el: Σίγαση ήχου

en: Volume up
el: Αύξηση έντασης

en: Warning: multi-finger emulation may disable software buttons
el: Προειδοποίηση: Η προσομοίωση πολλαπλών στοιχείων ενδέχεται να απενεργοποιήσει τα κουμπιά λογισμικού

en: Web Browser
el: Περιηγητής ιστοσελίδων

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
el: Είτε τα κουμπιά μπορεί να εμφανίζουν ένα εικονίδιο επιπλέον του κειμένου του κουμπιού

en: Window Border
el: Περίγραμμα παραθύρου

en: Window Preferences
el: Προτιμήσεις παραθύρων

en: Window Selection
el: Επιλογή παραθύρου

en: Window Snapping
el: Σπάσιμο Παραθύρων

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
el: Ο διαχειριστής παραθύρων "%s" δεν έχει εγγράψει ένα εργαλείο ρυθμίσεων

en: Windows
el: Παράθυρα

en: Word Processor
el: Επεξεργαστής κειμένου

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
el: Θέλετε να το εφαρμόσετε τώρα, ή να διατηρήσετε το τρέχον σας θέμα;

en: Would you like to delete this theme?
el: Θέλετε να απομακρύνετε αυτό το θέμα;

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
el: Γράφτηκε από τον Richard Hult <richard@imendio.com>

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
el: Δεν σας επιτρέπεται η πρόσβαση στη συσκευή. Επικοινωνήστε με το διαχειριστή του συστήματος.

en: Your filter "%s" does not match any items.
el: Το φίλτρο "%s" δεν ταιριάζει σε κανένα αντικείμενο.

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
el: Το αποτύπωμά σας αποθηκεύτηκε επιτυχώς. Θα μπορείτε πλέον να χρησιμοποιείτε τη συσκευή ανάγνωσης αποτυπωμάτων για είσοδο.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
el: Ο κωδικός πρόσβασης σας έχει αλλάξει από την αρχική σας πιστοποίηση. Παρακαλώ κάντε ξανά πιστοποίηση.

en: Your password has been changed.
el: Ο κωδικός σας έχει αλλάξει.

en: Zoom
el: Μεγέθυνση

en: [ 'Change Theme;mate-appearance-properties.desktop', 'Set Preferred Applications;mate-default-applications-properties.desktop' ]
el: [ 'Αλλαγή Θέματος;mate-appearance-properties.desktop', 'Ορισμός Προτιμόμενων Εφαρμογών;mate-default-applications-properties.desktop' ]

en: _About
el: Πε_ρί

en: _Acceleration:
el: _Επιτάχυνση:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
el: Να ε_πιτρέπεται η απενεργοποίηση των λειτουργιών προσιτότητας από το πληκτρολόγιο

en: _Add...
el: _Προσθήκη...

en: _Application font:
el: Γραμματοσειρά εφαρμο_γής:

en: _Apply
el: _Εφαρμογή

en: _Authenticate
el: _Πιστοποίηση

en: _Break interval lasts:
el: Το διά_λειμμα διαρκεί:

en: _Browse applications...
el: _Ανάπτυξη εφαρμογών...

en: _Cancel
el: Α_κύρωση

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Country:
el: _Χώρα:

en: _Delay:
el: Καθυ_στέρηση:

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Delete Fingerprints
el: _Διαγραφή αποτυπωμάτων

en: _Description:
el: _Περιγραφή:

en: _Details
el: _Λεπτομέρειες

en: _Detect monitors
el: Εντοπισμός ο_θονών

en: _Document font:
el: Γραμματοσειρά εγγρά_φου:

en: _Editable menu shortcut keys
el: _Πλήκτρα συντόμευσης επεξεργάσιμου μενού

en: _Enable assistive technologies
el: _Ενεργοποίηση βοηθητικών τεχνολογιών

en: _FTP proxy:
el: Διαμεσολαβητής _FTP:

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Fixed width font:
el: Γραμματοσειρά στα_θερού πλάτους:

en: _Full
el: _Πλήρες

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Ignore fast duplicate keypresses
el: Να α_γνοούνται τα γρήγορα διπλά πατήματα πλήκτρων

en: _Input boxes:
el: Πλαίσια ει_σόδου:

en: _Install...
el: _Εγκατάσταση…

en: _Keyboard Accessibility
el: Προσιτότητα πλη_κτρολογίου

en: _Language:
el: _Γλώσσα:

en: _Left-handed
el: _Αριστερόχειρες

en: _Lock screen to enforce typing break
el: _Κλείδωμα οθόνης για την επιβολή διαλείμματος πληκτρολόγησης

en: _Medium
el: _Μέτριο

en: _Models:
el: _Μοντέλα:

en: _Monochrome
el: _Μονόχρωμο

en: _Mouse Accessibility
el: Προσιτότητα _ποντικιού

en: _Name:
el: Ό_νομα:

en: _New password:
el: _Νέος κωδικός:

en: _None
el: _Κανένα

en: _Only accept long keypresses
el: _Να γίνεται αποδοχή μόνο των πλήκτρων που πατήθηκαν για επαρκές χρονικό διάστημα

en: _Open
el: Ά_νοιγμα

en: _Options...
el: _Επιλογές…

en: _Overwrite
el: _Αντικατάσταση

en: _Password:
el: _Κωδικός:

en: _Pointer can be controlled using the keypad
el: Να επιτρέπεται ο έλεγχος του _δείκτη με το πληκτρολόγιο

en: _Postpone Break
el: Αναβο_λή διαλείμματος

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: _Preferred Applications
el: _Προτιμώμενες εφαρμογές

en: _Reassign
el: Ανά_θεση ξανά

en: _Remove
el: _Αφαίρεση

en: _Reset to Defaults
el: Επανα_φορά στις προεπιλογές

en: _Resolution:
el: Ανά_λυση:

en: _Retype new password:
el: Ε_παναπληκτρολόγηση νέου κωδικού:

en: _Right-handed
el: _Δεξιόχειρες

en: _Run at start
el: Εκτέλεση στην ε_κκίνηση

en: _Save
el: Απο_θήκευση

en: _Secure HTTP proxy:
el: _Ασφαλής διαμεσολαβητής HTTP:

en: _Select windows when the mouse moves over them
el: _Επιλογή παραθύρων όταν το ποντίκι περνάει από επάνω τους

en: _Selected items:
el: Ε_πιλεγμένα αντικείμενα:

en: _Sensitivity:
el: _Ευαισθησία:

en: _Separate layout for each window
el: _Ξεχωριστή διάταξη για κάθε παράθυρο

en: _Show monitors in panel
el: Εμφάνιση οθονών στον _πίνακα εφαρμογών

en: _Show...
el: _Εμφάνιση…

en: _Simulate simultaneous keypresses
el: _Εξομοίωση ταυτόχρονων πατημάτων πλήκτρων

en: _Size:
el: Μέ_γεθος:

en: _Skip
el: _Παράβλεψη

en: _Slight
el: _Ελαφρύ

en: _Speed:
el: Τα_χύτητα:

en: _Style:
el: _Στυλ:

en: _Take a Break
el: _Κάντε ένα διάλειμμα

en: _Timeout:
el: _Διάρκεια:

en: _Tooltips:
el: Συ_μβουλές οθόνης:

en: _Type to test settings:
el: _Πληκτρολογήστε για να δοκιμάσετε τις ρυθμίσεις:

en: _Variants:
el: Παραλλα_γές:

en: _Vendors:
el: Κατασκευα_στές:

en: _Vertical edge scrolling
el: Κύλιση γωνίας _κατακόρυφα

en: _Window title font:
el: Γραμματοσειρά τίτλου _παραθύρου:

en: _Windows:
el: _Παράθυρα:

en: _Work interval lasts:
el: Η ερ_γασία διαρκεί:

en: auto detect
el: αυτόματη ανίχνευση

en: filename
el: όνομα αρχείου

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
el: Αν αληθές, το control-center θα κλείνει όταν ενεργοποιείται ένα "Common Task".

en: minutes
el: λεπτά

en: multiple sizes
el: πολλαπλά μεγέθη

en: open file
el: άνοιγμα αρχείου

en: open pid file failed
el: αποτυχία ανοίγματος αρχείου pid

en: page
el: σελίδα

en: read file
el: ανάγνωση αρχείου

en: read pid file failed
el: αποτυχία ανάγνωσης αρχείου pid

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: unknown
el: άγνωστο

en: write file
el: εγγραφή αρχείου

en: write pid file failed
el: αποτυχία εγγραφής αρχείου pid
