mate-desktop 1.25.0 - en to eo translation catalogue (190 entries)

en: About MATE
eo: Pri MATE

en: Allow postponing of breaks
eo: Permesi prokrastadon de paŭzoj

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
eo: Argumento uzata por ruli programojn en la terminalo difinita per la ŝlosilo 'exec'.

en: Bad command (Exec) to launch
eo: Malbona komando (Exec) por lanĉi

en: Basename of the default theme used by gtk+.
eo: Bazonomo de la implicita etoso uzata de gtk+.

en: Beep when a modifier is pressed.
eo: Pepu kiam modifklavo estas premata.

en: Break time
eo: Paŭza tempo

en: Browser needs terminal
eo: Foliumilo bezonas terminalon

en: Browser understands remote
eo: Foliumilo komprenas foran

en: Buttons Have Icons
eo: Butonoj havas piktogramojn

en: Calendar needs terminal
eo: Kalendaro bezonas terminalon

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
eo: Ne povas trovi terminalon, uzante xterm, eĉ se ĝi misfunkcius

en: Cannot find file '%s'
eo: Ne eblis trovi dosieron '%s'

en: Color Shading Type
eo: Kolora ombra tipo

en: Color _name:
eo: Kolor_nomo:

en: Color selection dialog
eo: Kolorelektila dialogujo

en: Current Color
eo: Aktuala koloro

en: Cursor Blink
eo: Kursora pulsado

en: Cursor Blink Time
eo: Tempo de kursora pulsado

en: Default browser
eo: Defaŭlta foliumilo

en: Default browser for all URLs.
eo: Defaŭlta foliumilo por ĉiuj adresoj (URL-oj).

en: Default calendar
eo: Defaŭlta kalendaro

en: Default calendar application
eo: Defaŭlta kalendara aplikaĵo

en: Default font
eo: Defaŭlta tiparo

en: Default mixer device
eo: Defaŭlta miksila aparato

en: Default mixer tracks
eo: Defaŭltaj miksilaj ŝpuroj

en: Default tasks
eo: Defaŭlta tasko-organizilo

en: Default tasks application
eo: Defaŭlta aplikaĵo por taskoj

en: Disable URL and MIME type handlers
eo: Elŝalti traktilojn de URL- kaj MIME-tipoj.

en: Disable all external thumbnailers
eo: Elŝalti ĉiujn eksterajn miniaturigilojn

en: Disable command line
eo: Elŝalti komandlinion

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
eo: Elŝalti se du klavoj estas samtempe presataj.

en: Disable lock screen
eo: Elŝalti ŝlosan ekranon

en: Disable print setup
eo: Elŝalti presadan agordon

en: Disable printing
eo: Elŝalti presadon

en: Disable saving files to disk
eo: Elŝalti konservadon de dosieroj sur diskon

en: Disable user switching
eo: Elŝalti interŝanĝon de uzantoj

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
eo: Akceptu klavopremon nur post premo dum almenaŭ @delay milisekundoj.

en: Document font
eo: Dokumenta tiparo

en: Draw Desktop Background
eo: Desegni labortablan fonon

en: Enable Accessibility
eo: Enŝalti akceseblo

en: Enable Animations
eo: Enŝalti animacioj

en: Enable ESD
eo: Enŝalti ESD

en: Enable sound server startup.
eo: Enŝalti sonservilan lanĉon.

en: Error reading file '%s': %s
eo: Eraro legante dosieron '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
eo: Eraro revolvante dosieron '%s': %s

en: Exec Arguments
eo: Exec-argumentoj

en: File '%s' is not a regular file or directory.
eo: Dosiero '%s' ne estas normala dosiero aŭ dosierujo.

en: File Icon Theme
eo: Etoso de dosiera piktogramo

en: File to use for the background image.
eo: Dosiero uzenda por la fona bildo.

en: GTK IM Module
eo: GTK-a IM-modulo

en: GTK IM Preedit Style
eo: GTK IM antaŭredakta stilo

en: GTK IM Status Style
eo: GTK IM stata stilo

en: Gtk+ Theme
eo: Temo de Gtk+

en: Have MATE draw the desktop background.
eo: Ĉu MATE devas desegni la labortablan fonon.

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
eo: Ĉu MATE dosieradministrilo (Caja) devas desegni la labortablan piktogramojn.

en: Help
eo: Helpo

en: How long to accelerate in milliseconds
eo: Kiom longe akceli en milisekundoj

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
eo: Kiom da milisekundoj daŭras por iri de 0 al maksimuma rapido.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
eo: Kiom da milisekundoj atendi antaŭ ke mus-movaj klavoj efiku.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
eo: Kiom da rastrumeroj po sekundo movendaj dum maksimuma rapido.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
eo: Kiel la fona koloro estas ombrumota. Permesitaj valoroj: "horizontal-gradiant" (horizantala kolortransiro), "vertical-gradiant" (vertikala kolortransiro), aŭ "solid" (unukolorita).

en: Icon Theme
eo: Piktograma etoso

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
eo: Ignoru pluroblan premo de la _sama_ klavo ene de @delay milisekundoj.

en: Initial delay in milliseconds
eo: Komenca prokrasto en milisekundoj

en: Input feedback sounds
eo: Enigretrokuplaj sonoj

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
eo: Fulmoklavo por malfermi la menuajn bretojn.

en: Laptop
eo: Tekokomputilo

en: Learn more about MATE
eo: Eksciu pli pri MATE

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
eo: Koloro de maldekstro aŭ supro pentrante laŭgradan, aŭ solidan koloron.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
eo: Longo de la kursorpulsado-ciklo, en milisekundoj.

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
eo: Listo de asistaj teknologiaj aplikaĵojn lanĉendaj dum ensaluto en la MATE-an labortablon.

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
eo: Ĉu MATE lanĉas preferitan Porteblecan asistan teknologian aplikaĵon dum ensaluto.

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
eo: Ĉu MATE lanĉas preferitan Vidan asistan teknologian aplikaĵon dum ensaluto.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
eo: Makisuma aĝo por miniaturoj en la kaŝmemoro, laŭ tagoj. Agordu al -1 por elŝalti viŝadon.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
eo: Maksimuma grando de la miniatura kaŝmemoro, laŭ megabajtoj. Agordu al -1 por elŝalti viŝadon.

en: Menubar Detachable
eo: Menubreto malkonektebla

en: Menubar accelerator
eo: Menubreta akcelilo

en: Menus Have Icons
eo: Menuoj havas piktogramojn

en: Menus Have Tearoff
eo: Menuoj havas deŝiraĵojn

en: Minimum interval in milliseconds
eo: Minimuma intervalo en milisekundoj

en: Mirror Screens
eo: Identaj ekranoj

en: Module for GtkFileChooser
eo: Modulo por GtkFileChooser

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Monospace font
eo: Egallarĝa tiparo

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
eo: Nomo de egallarĝa (fikslarĝa) tiparo uzata en lokoj kiel terminaloj.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
eo: Nomo de la GTK+-eniga metodo Antaŭredakta stilo uzata de gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
eo: Nomo de la GTK+-eniga metodo Stata stilo uzata de gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
eo: Nomo de la defaŭlta tiparo uzota de gtk+.

en: Name of the default font used for reading documents.
eo: Nomo de la defaŭlta tiparo uzenda por legi dokumentojn.

en: Name of the input method module used by GTK+.
eo: Nomo de la eniga metoda modulo uzenda de GTK+.

en: No URL to launch
eo: Neniu URLo por lanĉi

en: No command (Exec) to launch
eo: Neniu komando (Exec) por lanĉi

en: No filename to save to
eo: Neniu dosiernomo por konservi

en: No name
eo: Neniu nomo

en: Not a launchable item
eo: Nelanĉebla ero

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
eo: Nombro de minutoj de tajpotempo antaŭ ol paŭza reĝimo komencas.

en: Number of minutes that the typing break should last.
eo: Nombro de minutoj kiom longe la tajpa paŭzo daŭru.

en: Op_acity:
eo: Tr_avideblo:

en: Opacity with which to draw the background picture.
eo: Opakeco kun kiu la fona bildo estas desegnota.

en: Pick a Color
eo: Elekti koloron

en: Picture Filename
eo: Bilda dosiernomo

en: Picture Opacity
eo: Bilda netravidebleco

en: Picture Options
eo: Bildaj agordaĵoj

en: Pixels per seconds
eo: Rastrumeroj po sekundo

en: Preferred Mobility assistive technology application
eo: Preferita mobilasista teknologia aplikaĵo

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
eo: Preferita Portebleca asista teknologia aplikaĵo uzenda por ensaluto, menuo, aŭ komanda linio.

en: Preferred Visual assistive technology application
eo: Preferita vidasista teknologia aplikaĵo

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
eo: Preventas ruladon de iu ajn URL- aŭ MIME-tiptraktajn aplikaĵojn.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
eo: Preventu ke la uzanto atingas la terminalon aŭ specifas komandlinion por ruliĝi. Ekzemple, ĉi tio elŝaltus atingon al la panela dialogo "Ruli aplikaĵon".

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
eo: Preventu ke la uzanto modifas presan agordaron. Ekzemple, ĉi tio elŝaltus atingon al la dialogo "Presada agordo" de ĉiuj aplikaĵoj.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
eo: Preventu ke la uzanto presas. Ekzemple, ĉi tio elŝaltus atingon al la dialogo "Presi" de ĉiuj aplikaĵoj.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
eo: Preventu ke la uzanto konservas dosierojn sur diskon. Ekzemple, ĉi tio elŝaltus atingon al la dialogo "Konservi kiel" de ĉiuj aplikaĵoj.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
eo: Preventu ke la uzanto ŝanĝas al alia konto dum kiam ties seanco estas aktiva.

en: Primary Color
eo: Ĉefa koloro

en: RANDR extension is not present
eo: RANDR-kromaĵo mankas

en: Received invalid color data
eo: Ricevis nevalidan kolordatumon

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
eo: Koloro de dekstro aŭ malsupro pentrante laŭgradan koloron, ne uzata por solida koloro.

en: Secondary Color
eo: Duaranga koloro

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
eo: Agordu al vera por elŝalti ĉiujn eksterajn miniaturigajn programojn, sendepende de tio ĉu ili estas unuope malŝaltitaj/ŝaltitaj.

en: Show Desktop Icons
eo: Montri piktogramoj de labortablo

en: Show the 'Input Methods' menu
eo: Montri la menuon 'Enigaj metodoj'

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
eo: Montri la menuon 'Unikoda stirsigno'

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
eo: Grando de piktogramoj en ilobretoj, aŭ "small-toolbar" (malgranda ilobreto) aŭ "large-toolbar" (granda ilobreto).

en: Sound theme name
eo: Sonetosa nomo

en: Sounds for events
eo: Sonoj por eventoj

en: Start preferred Mobility assistive technology application
eo: Lanĉu preferitan mobilasistan teknologian aplikaĵon

en: Start preferred Visual assistive technology application
eo: Lanĉi preferitan vidasistan teknologian aplikaĵon

en: Starting %s
eo: Startigado de %s

en: Startup Assistive Technology Applications
eo: Lanĉu asistajn teknologiajn aplikaĵojn

en: Status Bar on Right
eo: Statobreto dekstre

en: Tasks needs terminal
eo: Taskoj bezonas terminalon

en: Terminal application
eo: Terminalaplikaĵo

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
eo: La terminalprogramo uzota por ruli aplikaĵojn, kiuj bezonas tian.

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
eo: La sonetoso XDG uzata por eventsonoj.

en: The color you've chosen.
eo: La koloro vi elektis.

en: The current color
eo: La aktuala koloro

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
eo: La defaŭlta miksila aparato uzata de la aŭdvideaj klavdifinoj.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
eo: La defaŭltaj miksilaj ŝpuroj uzataj de la aŭdvideaj klavdifinoj.

en: The selected color
eo: La elektita koloro

en: The title of the color selection dialog
eo: La titolo de la kolor-elektad-dialogo

en: Theme used for displaying file icons.
eo: Etoso uzota por desegni dosierajn ikonojn.

en: Title
eo: Titolo

en: Toolbar Detachable
eo: Ilobreto malkonektebla

en: Toolbar Icon Size
eo: Ilobreta piktograma grando

en: Toolbar Style
eo: Ilobreta stilo

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
eo: Ilobreta Stilo. Validaj valoroj estas "both" (ambaŭ), "both-horiz" (ambaŭ horizontale), "icons" (piktogramoj) kaj "text" (teksto).

en: Type time
eo: Tajpa tempo

en: Unknown encoding of: %s
eo: Nekonata kodo de : %s

en: Use Custom Font
eo: Uzi propran tiparon

en: Whether Applications should have accessibility support.
eo: Ĉu aplikaĵoj devas havi atingeblecan subtenon.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
eo: Ĉu animacioj estu vidigataj. Notu: Ĉi tio estas globala ŝlosilo, ĝi ŝanĝas la konduton de la fenestra administrilo, la panelo k.t.p.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
eo: Ĉu butonoj povas vidigi piktogramon aldone al la butona teksto.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
eo: Ĉu menuoj vidigas piktogramon apud menuero.

en: Whether menus should have a tearoff.
eo: Ĉu menuoj havas disŝuron.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
eo: Ĉu aŭ ĉu ne klavara ŝlosado estas enŝaltita

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
eo: Ĉu aŭ ĉu ne klavara ŝlosado estas enŝaltita.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
eo: Ĉu aŭ ĉu ne la ekrano de tajpa paŭzo estas prokrastebla.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
eo: Ĉu la kuntekstaj menuoj de eroj kaj tekstaj vidoj ofertas ŝanĝi la enigan metodon.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
eo: Ĉu la kuntekstaj menuoj de eroj kaj tekstaj vidoj ofertas enigi stirsignojn.

en: Whether the cursor should blink.
eo: Ĉu la kursuro pulsas.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
eo: Ĉu la defaŭlta foliumilo bezonas terminalon por ruli.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
eo: Ĉu la foliumilo komprenas "netscape remote".

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
eo: Ĉu la defaŭlta kalendara aplikaĵo bezonas terminalon por ruli.

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
eo: Ĉu la defaŭlta taska aplikaĵo bezonas terminalon por ruliĝi.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
eo: Ĉu la uzanto povas malfiksi menubretojn kaj movi ilin.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
eo: Ĉu la uzanto povas makfiksi ilobretojn kaj movi ilin.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
eo: Ĉu vidigi statobreton dekstre.

en: Whether to play sounds on input events.
eo: Ĉu ludi sonojn je enigeventoj.

en: Whether to play sounds on user events.
eo: Ĉu ludi sonojn je uzantoeventoj.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
eo: Ĉu uzi propran tiparon en gtk+-aplikaĵoj.

en: _Blue:
eo: _Blua:

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Green:
eo: _Verda:

en: _Hue:
eo: _Tono:

en: _Palette:
eo: Paletro:

en: _Red:
eo: _Ruĝa:

en: _Saturation:
eo: _Saturiĝo:

en: _Value:
eo: _Heleco:

en: could not get information about CRTC %d
eo: ne povis trovi informon pri CRTC %d

en: could not get information about output %d
eo: ne povis trovi informon pri eligaĵo %d

en: could not get the range of screen sizes
eo: ne povis trovi la aron de ekranaj grandoj

en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
eo: ne povis trovi la ekranajn rimedojn (CRTC-oj, eligaĵoj, reĝimoj)

en: could not set the configuration for CRTC %d
eo: ne povis agordigi CRTC %d

en: minimum interval in milliseconds
eo: minimuma intervalo en milisekundoj

en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
eo: petita pozicio/grando por CRTC %d estas ekster la permesita limo: pozicio=(%d, %d), grando=(%d, %d), maksimumo=(%d, %d)

en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
eo: bezonata virtuala grando ne kongruas al havebla grando: petita=(%d, %d), minimumo=(%d, %d), maksimumo=(%d, %d)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
eo: netraktata X-eraro okazis, serĉante la aron de ekranaj grandoj
