mate-panel 1.26.0 - en to eo translation catalogue (513 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
eo: "%s" eliris neatendite

en: %A %B %d (%%s)
eo: %A %d %B (%%s)

en: %A, %B %d %Y
eo: %A, %d %B %Y

en: %H:%M:%S
eo: %T

en: %I:%M:%S %p
eo: %r

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
eo: %s ne havas iun ajn funkcion. Ĝi nur okupas diskspacon kaj traduktempon, kaj, se ŝargita, ĝi okupas karan panelspacon kaj memoron. Iu ajn, trovita uzanta ĝin, estos tuj sendata por psikiatra taksado.

en: %s the Fish
eo: %s la fiŝo

en: %s the Fish Says:
eo: %s la fiŝo diras:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
eo: %s la fiŝo, nuntempa orakolo

en: %s the Fish, the fortune teller
eo: %s la fiŝo, la aŭguristo

en: %s, feels like %s
eo: %s, sentita kiel %s

en: (empty)
eo: (malplena)

en: (with minor help from George)
eo: (kun helpeto de George)

en: - Edit .desktop files
eo: - Redakti .desktop dosierojn

en: <i>(optional)</i>
eo: <i>(nedeviga)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
eo: <small><i>Tajpi nomon de urbo, regiono aŭ lando kaj tiam elekti kongruon en la ŝprucmenuo.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
eo: <small>Netravidebla</small>

en: <small>Set...</small>
eo: <small>Agordi...</small>

en: <small>Set</small>
eo: <small>Agordi</small>

en: <small>Transparent</small>
eo: <small>Travidebla</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
eo: Fiŝo sen nomo estas iom malinteresa fiŝo. Lasi vian fiŝon al vivo per sia nomiĝo.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
eo: Listo de IID de aplikaĵetoj, ignorataj de la panelo. Tiel vi povas malpermesi ŝargadon aŭ montradon de kelkajn aplikaĵetoj en la menuo. Ekzemple, por elŝalti la mini-komandila aplikaĵeto aldoni 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' al la listo. La panelo devas esti restartata por efiki.

en: A list of locations to display in the calendar window.
eo: Listo de situoj montrendaj en la fenestro de kalendaro.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
eo: Listo de identigiloj de paneloj. Ĉiu identigilo estas por individua supranivela panelo. La agordoj por ĉiu el tiuj paneloj estas konservataj en /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
eo: Listo de identigiloj de objektoj de paneloj. Ĉiu identigilo estas por individua objekto de paneloj (ekz. lanĉilo, agbutono aŭ menua butono/zono). La agordoj por ĉiu el tiuj objektoj estas konservataj en /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
eo: Eltirebla tirkesto por konservi aliajn erojn

en: A separator to organize the panel items
eo: Apartigilo por organizi la panelerojn

en: A_bout Panels
eo: _Pri paneloj

en: About the MATE Panel
eo: Pri la panelo de MATE

en: Access documents, folders and network places
eo: Atingi dokumentojn, dosierujojn kaj retajn lokojn

en: Action button type
eo: Tipo de aga butono

en: Ad_just Date & Time
eo: Alĝustigi daton ka_j tempon

en: Add this as _drawer to panel
eo: Al_doni ĉi tion kiel tirkesto al panelo

en: Add this as _menu to panel
eo: Aldoni ĉi tion kiel _menuo al panelo

en: Add this launcher to _desktop
eo: Aldoni ĉi tiun lanĉilon al _labortablo

en: Add this launcher to _panel
eo: Aldoni ĉi tiun lanĉilon al _panelo

en: Add to Drawer
eo: Aldoni al tirkesto

en: Add to Panel
eo: Aldoni al panelo

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
eo: Nekonata eraro okazis, klopodante malfermi "%s".

en: Animation
eo: Animacio

en: Animation speed
eo: Rapideco de animacioj

en: Applet IID
eo: Apleto-IID

en: Applet IIDs to disable from loading
eo: IID de aplikaĵetoj por malaktivigi ties ŝargadon

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: Application Launcher...
eo: Lanĉilo de aplikaĵoj...

en: Application does not accept documents on command line
eo: Aplikaĵo ne akceptas dokumentojn per komandlinio

en: Application in Terminal
eo: Aplikaĵo en terminalo

en: Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Arro_ws on hide buttons
eo: Sagoj sur kaŝbutonoj

en: Autoclose drawer
eo: Aŭtomate fermanta tirkesto

en: Automatically hide panel into corner
eo: Aŭtomate kaŝi panelon en angulon

en: Background
eo: Fono

en: Background _image:
eo: Fona b_ildo:

en: Background color
eo: Fonkoloro

en: Background color opacity
eo: Netravideblo de fonkoloro

en: Background image
eo: Fonbildo

en: Background type
eo: Fontipo

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
eo: Foliumu ĉiujn lokajn kaj forajn diskojn kaj dosierujojn atingeblajn de ĉi tiu komputilo.

en: Browse and run installed applications
eo: Foliumi kaj ruli instalitajn aplikaĵojn

en: Browse bookmarked and local network locations
eo: Foliumi legosignitajn kaj lokajn retlokojn

en: C_lear
eo: Vak_igi

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eo: URI-dokumentoj al labortabla elemento 'Type=Link' ne transdoneblas

en: Cannot delete this panel
eo: Ne eblas forigi ĉi tiun panelon

en: Cannot find an empty spot
eo: Ne troveblas malplenan lokon

en: Center panel on x-axis
eo: Centra panelo sur x-akso

en: Center panel on y-axis
eo: Centra panelo sur y-akso

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
eo: Ŝangi labortablan aspekton kaj konduton, obteni helpon, aŭ elsaluti

en: Choose Location
eo: Elekti lokon

en: Choose a file to append to the command...
eo: Elekti dosieron por aldoni al la komandon...

en: Choose a file...
eo: Elekti dosieron...

en: Choose an application...
eo: Elekti aplikaĵon...

en: Choose an icon
eo: Elektu piktogramon

en: City Name
eo: Nomo de la urbo

en: City Time Zone
eo: Horzono de la urbo

en: Clear Recent Documents
eo: Forviŝi lastajn dokumentojn

en: Clear Recent Documents...
eo: Forviŝi lastajn dokumentojn...

en: Clear all items from the recent documents list
eo: Forviŝi ĉiujn elementojn el la listo de lastaj dokumentoj

en: Clear the Recent Documents list?
eo: Ĉu forviŝi liston de lastaj dokumentoj?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
eo: Alklaku ĉi tie por kaŝi ĉiujn fenestrojn kaj montri la labortablon.

en: Click here to restore hidden windows.
eo: Alklaku ĉi tie por montri kaŝitajn fenestrojn.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
eo: Alklaku fenestron por devige fini la aplikon. Por rezigni tajpu <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por foliumi je dosiero, kies nomo estos aldonata al la komandoĉeno.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por ruli la elektitan aplikaĵon aŭ komandon en la komanda tajpkampo.

en: Click to hide month calendar
eo: Alklaku por kaŝi la kalendaron

en: Click to view month calendar
eo: Alklaku por vidi monatan kalendaron

en: Clock
eo: Horloĝo

en: Clock Format
eo: Aranĝo de montro de tempo

en: Clock Preferences
eo: Aagordoj de horloĝo

en: Co_lor:
eo: Ko_loro:

en: Co_mmand to run when clicked:
eo: Rulenda ko_mando kiam alklakita:

en: Co_mment:
eo: Ko_mento:

en: Comm_and:
eo: Kom_ando:

en: Command icon
eo: Komanda piktogramo

en: Command to execute on click
eo: Komando por ruli per alklako

en: Complete panel lockdown
eo: Kompleta finŝlosado de panelo

en: Computer
eo: Komputilo

en: Computer Clock
eo: Komputila horloĝo

en: Confirm panel removal
eo: Konfirmi forigon de panelo

en: Connect to Server...
eo: Konekti al servilo...

en: Connect to a remote computer or shared disk
eo: Konekti al fora komputilo aŭ komuna disko

en: Copy _Date
eo: Kopii _daton

en: Copy _Time
eo: Kopii _horon

en: Copy a launcher from the applications menu
eo: Kopii lanĉilon el la menuo de programaroj

en: Could not connect to server
eo: Ne eblas konekti al servilo

en: Could not convert '%s' from UTF-8
eo: Ne eblas konverti '%s' de UTF-8

en: Could not display help document
eo: Ne eblas montri helpdokumenton

en: Could not display help document '%s'
eo: Ne eblas montri helpdokumenton «%s»

en: Could not execute '%s'
eo: Ne eblas ruli '%s'

en: Could not launch '%s'
eo: Ne eblas ruli '%s'

en: Could not launch application
eo: Ne eblas ruli programaron

en: Could not open location '%s'
eo: Ne eblas malfermi la lokon '%s'

en: Could not open recently used document "%s"
eo: Ne eblas malfermi laste uzatan dokumenton "%s".

en: Could not run command '%s'
eo: Ne eblas ruli komandon '%s'

en: Could not save directory properties
eo: Ne eblas konservi la ecojn de la dosierujo.

en: Could not save launcher
eo: Ne eblas konservi lanĉilon

en: Could not show this URL
eo: Ne eblas montri ĉi tiun URL-on

en: Could not use dropped item
eo: Ne eblas uzi faligitan aĵon

en: Create Launcher
eo: Krei lanĉilon

en: Create a new launcher
eo: Krei novan lanĉilon

en: Create new file in the given directory
eo: Krei novan dosieron en la difinita dosierujo

en: Current Time:
eo: Aktuala horo:

en: Custom Application Launcher
eo: Agordebla lanĉilo de aplikaĵoj

en: Custom format of the clock
eo: Propra formato de la horloĝo

en: D_on't Delete
eo: Ne forigi

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
eo: Decidas kiam grupigi fenestrojn de la sama aplikaĵo en la fenestrolisto. Eblaj valoroj estas "neniam", "aŭtomate" kaj "ĉiam".

en: Delete this drawer?
eo: Ĉu forigi ĉi tiun tirkeston?

en: Delete this panel?
eo: Ĉu forigi ĉi tiun panelon?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
eo: Labortablo

en: Directory Properties
eo: Ecoj de dosierujo

en: Disable Force Quit
eo: Malaktivigi perfortan eliron

en: Disable connection to session manager
eo: Malŝalti konekton al seanco-administrilo

en: Display
eo: Vidigo

en: Display all workspaces
eo: Montri ĉiujn laborspacojn

en: Display workspace names
eo: Montri nomojn de laborspacoj

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
eo: Ĉu vi volas forigi la aplikaĵeton el via agordoj?

en: Drawer
eo: Tirkesto

en: Drawer Properties
eo: Ecoj de tirkesto

en: E_xpand
eo: Malfaldi

en: East
eo: Orienta

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit Location
eo: Redakti lokon

en: Enable animations
eo: Aktivigi a_nimadon

en: Enable arrows on hide buttons
eo: Aktivigi sagojn sur kaŝbutonoj

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
eo: Aktivigi aŭtomatan kompletigon en dialogo 'Ruli aplikaĵon'

en: Enable hide buttons
eo: Aktivigi kaŝbutonojn

en: Enable program list in "Run Application" dialog
eo: Aktivigi programliston en dialogo 'Ruli aplikaĵon'

en: Enable tooltips
eo: Aktivigi ŝpruchelpilojn

en: Error
eo: Eraro

en: Error displaying help document
eo: Eraro montrante helpdokumenton

en: Expand list of locations
eo: Malfaldi la liston de lokoj

en: Expand program list in "Run Application" dialog
eo: Malfaldi programliston en la dialogo 'Ruli aplikaĵon'

en: Expand to occupy entire screen width
eo: Streĉi por okupi tutan ekranlarĝon

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Failed to load %s: %s
eo: Malsukcesis ŝargi %s : %s

en: Failed to load applet %s
eo: Malsukcesis ŝargi aplikaĵeton %s

en: Failed to set the system time
eo: Fiaskis difini la sistemtempon

en: Failed to set the system timezone
eo: Agordi horzonan sistemon fiaskis

en: File System
eo: Dosiersistemo

en: File is not a valid .desktop file
eo: Dosiero ne estas valida .desktop-dosiero

en: Find an _item to add to "%s":
eo: Trov_i aldonendan eron al "%s":

en: Find an _item to add to the drawer:
eo: Trov_i aldonendan eron al tirkesto:

en: Find an _item to add to the panel:
eo: Trov_i aldonendan eron al panelo:

en: Fish
eo: Fiŝo

en: Fish Preferences
eo: Agordoj de fiŝo

en: Fit image to panel
eo: Adapti bildon al panelo

en: Force Quit
eo: Perforti eliron

en: Force a misbehaving application to quit
eo: Perforti miskondutan aplikaĵon por eliri

en: Force this application to exit?
eo: Ĉu perforti eliri ĉi tiun aplikaĵon?

en: Frames in fish's animation
eo: Kadroj en la animacio de fiŝo

en: General
eo: Ĝenerala

en: Group windows when _space is limited
eo: Grupigi fenestrojn, kiam _spaco estas limigita

en: Hide Panel
eo: Kaŝi panelon

en: Highlight launchers on mouseover
eo: Emfazi lanĉilojn, kiam muso supras

en: Home Folder
eo: Hejmujo

en: Hour format
eo: Horoformato

en: ID
eo: Identigilo

en: Icon '%s' not found
eo: Piktogramo '%s' ne trovita

en: Icon not found
eo: Piktogramo ne trovita

en: Icon used for object's button
eo: Piktogramo uzata por objekta butono

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
eo: Se vera, dialogo montriĝas, petanta konfirmon, ĉu la uzanto volas forigi panelon.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
eo: Se vera, tirkesto aŭtomate fermiĝas kiam la uzanto alklakas sur la lanĉilo en ĝi.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
eo: Se vera, lanĉilo estas emfazita, kiam la uzanto movas la muskursoron super ĝi.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
eo: Se vera, sagoj montriĝos sur la kaŝbutonoj. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la ŝlosilo enable_buttons estas vera.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
eo: Se vera, aŭtomata kompletigo en la dialogo "Ruli aplikaĵon" disponebliĝas.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
eo: Se vera, butonoj montriĝos ĉiuflanke de la panelo, uzeble por movigi la panelon al la rando de la ekrano, nur montrante unu butonon.

en: If true, display a weather icon.
eo: Se vera, montri veteran piktogramon.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
eo: Se vera, montri daton en la horloĝo, krom la horo.

en: If true, display seconds in time.
eo: Se vera, montri sekundojn en tempo.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
eo: Se vera, malfaldi liston de situoj en la fenestro de kalendaro.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
eo: Se vera, kaŝado kaj malkaŝado de ĉi tiu panelo estos animata anstataŭ okazanta tuj.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
eo: Montri daton en helpindiko, kiam la muso supras la horloĝon.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
eo: Se vera, montri la temperaturon proksime de la vetera piktogramon.

en: If true, show week numbers in the calendar.
eo: Montri semajnajn numerojn en la kalendaro.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
eo: Se vera, la listo "Konataj aplikaĵoj" en la dialogo "Ruli aplikaĵon" estas malfaldata kiam la dialogo estas malfermata. Ĉi tiu ŝlosilo gravas nur se la ŝlosilo enable_program_list estas vera.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
eo: Se vera, la listo "Konataj aplikaĵoj" en la dialogo "Ruli aplikaĵon" disponebliĝas. Se jes aŭ ne, la listo estas malfaldata kiam la dialogo montriĝas, estas regata per la ŝlosilo show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
eo: Se vera, la fonbildo estos rotaciata, kiam la panelo estas orientata vertikale.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
eo: Se vera, la ŝlosilo custom_icon estas uzata kiel persona piktogramo por la butono. Se falsa, la ŝlosilo custom_icon estas ignorata. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la ŝlosilo object_type estas "menu-object-" aŭ "drawer-object"

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
eo: Se vera, la animacio de la fiŝo estos montrata rotaciita sur vertikalaj paneloj.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
eo: Se vera, la bildo estos skalata (konservante la aspektproporcion de la bildo) al la panela alto (se horizontala).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
eo: Se vera, la bildo estos skalata al la panelaj dimensioj. La aspektproporcio de la bildo ne estos konservata.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
eo: Se vera, la ŝlosilo menu_path estas uzata kiel la pado de kiu la menua enhavo devus esti konstruata. Se falsa, la ŝlosilo menu_path estas ignorata. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la object_type ŝlosilo estas "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
eo: Se vera, la panelo aŭtomate kaŝiĝas en angulon de la ekrano kiam la kursoro forlasas la panelan areon. Removigante la kursoron al tiu angulo kaŭzos reaperon de la panelo.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
eo: Se vera, la panelo malpermesos al la uzanto perforteliri aplikaĵon, forigante atingon de la butono de perforta eliro.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
eo: Se vera, la panelo malpermesos ŝanĝojn al la agordojn de la panelo. Tamen, individuaj aplikaĵetoj eble aparte bezonas esti finŝlositaj. La panelo devas esti restartata por efiki.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
eo: Se vera, la panelo okupos la larĝecon de la tuta ekrano (aŭ alton se ĉi tio estas vertikala panelo). En ĉi tiu reĝimo la panelo nur povas esti lokataj je la ekrana rando. Se malvera, la panelo estos nur sufiĉe granda por akomodi la aplikaĵetojn, lanĉilojn kaj butonojn sur la panelo.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
eo: Se vera, la pozicio de la objekto estas interpretata relative al la dekstra (aŭ funda se vertikale) rando de la panelo.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
eo: Se vera, la uzanto ne rajtus movi la apikaĵeton ne unue malŝlosinte la objekton uzante la menueron "Malŝlosi".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
eo: Se vera, la fenestrolisto montros la fenestrojn de ĉiuj laborspacoj. Alikaze, ĝi montros nur la fenestrojn de la aktuala laborspaco.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
eo: Se vera, la ŝaltilo de laborspacoj montros ĉiujn laborspacojn. Alikaze, ĝi montros nur la aktualan laborspacon.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
eo: Se vera, la laborspaco en la ŝaltilo de laborspacoj montros la nomojn de la laborspacoj. Alikaze ili montros la fenestrojn en la laborspaco. Ĉi tiu agordo funkĉias nur se la administrilo de fenestroj "Marco" estas uzata.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
eo: Se vera, la ŝlosiloj x kaj x_right estas ignorataj kaj la panelo lokiĝos centre de la horizontala akso de la ekrano. Post grandoŝanĝo ĝi restos en ĉi tiu pozicio, do (mal)kreskos ambaŭflanke. Se malvera, la ŝlosiloj x kaj x_right fiksas la horizontalan pozicion de la panelo.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
eo: Se vera, la ŝlosiloj y kaj y_bottom estas ignorataj kaj la panelo lokiĝos centre de la vertikala akso de la ekrano. Post grandoŝanĝo ĝi restos en tiu ĉi pozicio, do (mal)kreskos ambaŭflanke. Se malvera, la ŝlosiloj y kaj y_bottom fiksas la vertikalan pozicion de la panelo.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
eo: Se vera, kiam fenestro estas  malminimumigata  movu ĝin al la aktuala laborkadro. Alie transŝaltu al la laborkadro de la fenestro.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
eo: Se vera, ŝpruchelpoj estas montrataj por objektoj en paneloj.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
eo: Se vi elektas perforti eliri aplikaĵon, vi povus perdi nekonservitajn ŝanĝojn en malfermitaj dokumentoj

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
eo: Forviŝante la liston de lastaj dokumentoj, vi forviŝos:
    • ĉiujn erojn de la menuo "Ejoj → Lastaj dokumentoj";
    • ĉiujn erojn de la listo de lastaj dokumentoj en ĉiuj aplikaĵoj.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
eo: Se vi reŝargas objekton de panelo, ĝi aŭtomate realdoniĝos al la panelo.

en: Image Background Details
eo: Detaloj de fonbildo

en: Images
eo: Bildo

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
eo: En Ksinerama agordaĵo vi povas havi panelojn sur ĉiu individua montrilo. Ĉi tiu ŝlosilo identigas la aktualan montrilon montrantan la panelon.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
eo: Interpreti pozicion relative al funda/dekstra rando

en: Key %s is not set, cannot load launcher
eo: Ŝlosilo %s ne estas agordita, lanĉilo ne ŝargeblas

en: L_atitude:
eo: L_atitudo:

en: L_ongitude:
eo: L_ongitudo:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
eo: Ruli aliajn aplikaĵojn kaj oferi diversajn utilaĵojn por aranĝi fenestrojn, montri tempon, ktp.

en: Launcher Properties
eo: Ecoj de lanĉilo

en: Launcher location
eo: Loko de lanĉilo

en: List of known applications
eo: Listo de konataj aplikaĵoj

en: List of locations
eo: Listo de lokoj

en: Loc_k To Panel
eo: Ŝ_losi al panelo

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
eo: Trovi dokumentojn kaj dosierujojn en ĉi tiu komputilo laŭ nomo aŭ enhavo

en: Location
eo: Loko

en: Locations
eo: Lokoj

en: Lock Screen
eo: Ŝlosi la ekranon

en: Lock the object to the panel
eo: Ŝlosi la objekton al la panelo

en: Log Out %s...
eo: Elsaluti %s...

en: Log Out...
eo: Elsaluti...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
eo: Elsaluti %s el ĉi tiu seanco por ensaluti kiel alia uzanto

en: Log out of this session to log in as a different user
eo: Elsaluti el ĉi tiu seanco por ensaluti kiel alia uzanto

en: Look at today's date!
eo: Rigardu la hodiaŭan daton!

en: Main Menu
eo: Ĉefa menuo

en: Menu content path
eo: Pado de menua enhavo

en: Mount %s
eo: Surmeti %s

en: Move windows to current workspace when unminimized
eo: Movi fenestrojn al la aktuala laborspaco kiam maksimumigita

en: Name to identify panel
eo: Nomo por identigi panelon

en: Network
eo: Reto

en: Network Places
eo: Retaj ejoj

en: No URI provided for panel launcher desktop file
eo: Neniu URI donita por labortabla dosiero de la panellanĉilo

en: No URL was specified.
eo: Neniu URL estis specifita.

en: No application to handle search folders is installed.
eo: Neniu aplikaĵo por kontroli serĉon de dosieroj estas instalita.

en: North
eo: Norda

en: Not a launchable item
eo: Nelanĉebla ero

en: Notification Area
eo: Atentigoareo

en: Number of _workspaces:
eo: Nombro da laborspacoj :

en: Object's position on the panel
eo: Objektpozicio sur la panelo

en: Open '%s'
eo: Malfermi '%s'

en: Open URL: %s
eo: Malfermi URL: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
eo: Malfermi la enhavon de via labortablo en dosierujo

en: Open your personal folder
eo: Malfermi vian personan dosierujon

[ctx: Orientation]
en: Bottom
eo: Malsupre

[ctx: Orientation]
en: Left
eo: Maldekstre

[ctx: Orientation]
en: Right
eo: Dekstre

[ctx: Orientation]
en: Top
eo: Supre

en: Panel
eo: Panelo

en: Panel Display
eo: Montrilo de panelo

en: Panel ID list
eo: Listo de identigiloj de paneloj

en: Panel Notification Area
eo: Atentigoareo de la panelo

en: Panel Properties
eo: Ecoj de panelo

en: Panel attached to drawer
eo: Panelo ŝlosita al tirkesto

en: Panel autohide delay
eo: Prokrasto de kaŝiĝo de panelo

en: Panel autounhide delay
eo: Prokrasto de malkaŝiĝo de panelo

en: Panel object ID list
eo: Listo de identigiloj de objektoj de paneloj

en: Panel object has quit unexpectedly
eo: Objekto de panelo eliris neatendite

en: Panel object type
eo: Panelobjekta tipo

en: Panel orientation
eo: Panela orientiĝo

en: Panel size
eo: Panela grando

en: Pause per frame
eo: Paŭzo per bildo

en: Pick a color
eo: Elekti koloron

en: Places
eo: Ejoj

en: Protect your computer from unauthorized use
eo: Protekti vian komputilon kontraŭ malpermesa uzado

en: Recent Documents
eo: Lastaj dokumentoj

en: Removable Media
eo: Demetebla datumportilo

en: Replace a currently running panel
eo: Anstataŭigi nune rulantan panelon

en: Rescan %s
eo: Reskani %s

en: Reset the panel configuration to default
eo: Reŝargi la panelkonfiguraĵo al defaŭlto

en: Restore to current _workspace
eo: Restaŭri aktualan laborspacon

en: Restore to na_tive workspace
eo: Res_taŭri indiĝenan laborspacon

en: Restoring Minimized Windows
eo: Restaŭranta simboligitajn fenestrojn

en: Rotate image on vertical panels
eo: Rotacii bildon en vertikalaj paneloj

en: Rotate image when panel is _vertical
eo: Rotacii bildon, kiam panelo estas _vertikala

en: Rotate on vertical panels
eo: Rotacii en vertikalaj paneloj

en: Rows in workspace switcher
eo: Linioj en ŝaltilo de laborspacoj

en: Run Application
eo: Ruli aplikaĵon

en: Run Application...
eo: Ruli aplikaĵon...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
eo: Ruli aplikaĵon, tajpante komandon aŭ elektante iun el listo

en: Run in _terminal
eo: Ruli en _terminalo

en: Run with _file...
eo: Ruli kun dosiero...

en: S_tyle:
eo: S_tilo:

en: Search
eo: Serĉi

en: Search for Files...
eo: Serĉi dosierojn...

en: Select an animation
eo: Elekti animacion

en: Select an application to view its description.
eo: Elekti aplikaĵon por vidi ties priskribon.

en: Select background
eo: Elekti fonon

en: Select this box to run the command in a terminal window.
eo: Elekti ĉi tiun kampon por ruli komandon en terminalfenestro.

en: Separator
eo: Disigilo

en: Session management options:
eo: Opcioj de seancoadministrilo:

en: Set System Time
eo: Difini la sistemtempon

en: Set System Time...
eo: Difini la sistemtempon...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
eo: Agordi nunan lokon kaj uzi sian horzonon por ĉi tiu komputilo

en: Sh_ow windows from current workspace
eo: M_ontri fenestrojn de aktuala laborspaco

en: Show Desktop Button
eo: Montri butonon de labortabloj

en: Show _all workspaces in:
eo: Montri ĉiujn l_aborspacojn en:

en: Show _only the current workspace
eo: M_ontri nur la nunan laborspacon

en: Show _temperature
eo: Montri _temperaturon

en: Show _weather
eo: Montri _veteron

en: Show date in clock
eo: Montri daton en horloĝo

en: Show date in tooltip
eo: Montri daton en helpindiko

en: Show hide _buttons
eo: Montri kaŝbutonojn

en: Show list of known _applications
eo: Montri liston de konataj _aplikaĵoj

en: Show seco_nds
eo: Montri seku_ndojn

en: Show session management options
eo: Montri seancoadministrilajn opciojn

en: Show temperature in clock
eo: Montri temperaturon en la horloĝo

en: Show the _date
eo: Montri la _daton

en: Show time with seconds
eo: Montri tempon kun sekundoj

en: Show weather in clock
eo: Montri veteron en la horloĝo

en: Show week numbers in calendar
eo: Montri semajnajn numerojn en la kalendaro

en: Show windows from a_ll workspaces
eo: Montri fenestrojn de ĉ_iuj laborspacoj

en: Show windows from all workspaces
eo: Montri fenestrojn el ĉiuj laborspacoj

en: Show workspace _names in switcher
eo: Montri _nomojn de laborspacoj en la ŝaltilo

en: Shut Down...
eo: Elŝalti...

en: Shut down the computer
eo: Elŝalti la komputilon

[ctx: Size]
en: Large
eo: Ega

[ctx: Size]
en: Medium
eo: Meza

[ctx: Size]
en: Small
eo: Eta

[ctx: Size]
en: X Large
eo: X Grande

[ctx: Size]
en: X Small
eo: X Malgrande

[ctx: Size]
en: XX Large
eo: XX Grande

[ctx: Size]
en: XX Small
eo: XX Malgrande

en: Solid c_olor
eo: Solida k_oloro

en: Some of these properties are locked down
eo: Kelkaj el ĉi tiuj ecoj estas finŝlositaj

en: South
eo: Suda

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
eo: Specifas la fonkoloron por la panelo en #RVB formato.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
eo: Specifas la dosieron uzatan por la fonan bildon. Se la bildo entenas alfa-kanalon, ĝi estas komponita sur la fonbildo de labortablo.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
eo: Specifas la nombron de milisekundoj da prokrasto post kiam la kursoro eniras la panelan areon antaŭ ol la panelo estas aŭtomate remontrata. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la ŝlosilo auto_hide estas vera.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
eo: Specifas la nombron de milisekundoj da prokrasto post kiam la kursoro forlasas la panelan areon antaŭ ol la panelo estas aŭtomate kaŝata. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la ŝlosilo auto_hide estas vera.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
eo: Specifas la nombron de bilderoj videblaj kiam la panel estas aŭtomate kaŝata en angulon. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la ŝlosilo auto_hide estas vera.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
eo: Specifas la netravideblo de la fona kolorformato. Se la koloro ne estas tute netravidebla (valoro malpli ol 65535), la koloro estos komponita sur la fonbildo de labortablo.

en: Specify an applet IID to load
eo: Specifi IID de ŝarĝenda aplikaĵeto

en: Specify file containing saved configuration
eo: Specifi dosieron, kiun enhavas konservitan agordon

en: Specify session management ID
eo: Specifi identigilon de seancoadministrilo

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
eo: Specifi la komencan orientiĝon de la aplikaĵeto (supre, funde, maldekstre aŭ dekstre)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
eo: Specifi la komencan grandon de la aplikaĵeto (xx-small, medium, large k.t.p.)

en: Speed unit
eo: Rapideca unuo

en: St_retch
eo: St_reĉi

en: Starting %s
eo: Startigado de %s

en: Stretch image to panel
eo: Streĉi bildon laŭ panelo

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
eo: Sunleviĝo: %s / Sunofalo: %s

en: Switcher
eo: Ŝaltilo

en: System
eo: Sistemo

en: Temperature unit
eo: Temperatura unuo

en: Test applet utility
eo: Utilaĵo por test-aplikaĵetoj

en: The Clock displays the current time and date
eo: La horloĝo montras la aktualan horon kaj daton

en: The MATE Panel
eo: La panelo de MATE

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
eo: La fenestrolisto montras liston de ĉiuj fenestroj en aro de butonoj kaj ebligas vin foliumi ilin.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
eo: La elektilo de fenestroj montras liston de ĉiuj fenestroj en menuo kaj lasas vin foliumi ilin.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
eo: La ŝaltilo de laborspacoj montras al vi malgrandan version de viaj laborspacoj, kio eblas vin administri viajn fenerstrojn.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
eo: La agtipo reprezentata de la butono. Eblaj valoroj estas "lock", "logout", "run", "search" kaj "screenshot". Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la object_type ŝlosilo estas "action_applet".

en: The command of the launcher is not set.
eo: La komando de la lanĉilo ne estas agordita.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
eo: La konfigurita komando ne funkcias kaj estas anstataŭigita per: %s

en: The fish's animation pixmap
eo: Piktogramo de la animacio de fiŝo

en: The fish's name
eo: La nomo de fiŝo

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
eo: La alto (larĝo por vertikala panelo) de la panelo. La panelo determinos rultempe la minimuman grandon bazitan sur la tiparo kaj aliaj indikoj. La maksimuma grando estas fiksita je unu kvarono de la ekrana alteco (aŭ larĝo).

en: The icon of the command to be run.
eo: La piktogramo de la rulenda komando.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
eo: La identigilo de la panelo ligita al ĉi tiu tirkesto. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la ŝlosilo object_type estas "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
eo: La identigilo de la plej supranivela panelo kiu enhavas ĉi tiun objekton.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
eo: La loko de la .desktop dosiero priskribanta la lanĉilon. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la ŝlosilo object_type estas "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
eo: La loko de la bilddosiero uzata kiel la piktogramo por la objekta butono. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la ŝlosilo object_type estas "drawer-object" aŭ "menu-object" kaj la ŝlosilo use_custom_icon estas vera.

en: The location of the launcher is not set.
eo: La loko de la lanĉilo ne estas agordita.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
eo: La pozicio de la panelo sur la horizontala akso, komencanta dekstre de la ekrano. Se -1, la valoro estas ignorata kaj la valoro de la ŝlosilo x estas uzata. Se la valoro estas pli ol 0, la valoro de la ŝlosilo x estas ignorata. La ŝlosilo gravas nur en nevastigita reĝimo. En vastigita reĝimo la ŝlosilo estas ignorata kaj la panelo lokiĝas ĉe la ekrana rando specifita per la orientiĝa ŝlosilo.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
eo: La loko de la panelo laŭlonge de la x-akso. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas en nemalfaldita reĝimo. En malfaldita reĝimo ĉi tiu ŝlosilo estas ignorata kaj la panelo estas lokita je la ekrana rando specifite per la orientation-ŝlosilo.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
eo: La pozicio de la panelo sur la vertikala akso, komencanta malsupre de la ekrano. Se -1, la valoro estas ignorata kaj la valoro de la ŝlosilo y estas uzata. Se la valoro estas pli ol 0, la valoro de la ŝlosilo y estas ignorata. La ŝlosilo gravas nur en ne-vastigita reĝimo. En vastigita reĝimo la ŝlosilo estas ignorata kaj la panelo lokiĝas ĉe la ekrana rando specifita per la orientiĝa ŝlosilo.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
eo: La loko de la panelo laŭlonge de la y-akso. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas en ne-malfaldita reĝimo. En malfaldita reĝimo ĉi tiu ŝlosilo estas ignorata kaj la panelo estas lokita je la ekrana rando specifite per la orientation-ŝlosilo.

en: The name of the directory is not set.
eo: La nomo de la dosierujo ne estas agordita.

en: The name of the launcher is not set.
eo: La nomo de la lanĉilo ne estas agordita.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
eo: La orientado de la panelo. Eblaj valoroj estas "supre", "funde", "maldekstre", "dekstre". En malfaldita reĝimo la ŝlosilo specifas sur kiu ekrana rando la panelo troviĝas. En ne-malfaldita modo la diferenco inter "supre" kaj "funde" malpli gravas - ambaŭ ili indikas ke ĉi tio estas horizontala panelo - sed tamen donas utilan indikon kiel kelkaj panelobjektoj kondutu. Ekzemple, sur "supra" panelo menubutono spruĉas sian menuon malsupre de la panelo, kontraste kun "funda" panelo kie la menuo spruĉiĝas supre de la panelo.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
eo: La panelo renkontis problemon dum ŝarganta "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
eo: La pado de kiu la menuenhavo estas konstruata. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la ŝlosilo use_menu_path estas vera kaj la ŝlosilo object_type estas "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
eo: La pozicio de ĉi tiu panela objekto. La pozicio estas specifita per la nombro de bilderoj de la maldekstra (aŭ supra se vertikale) panela rando.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
eo: La rapido per kiu panelanimacioj okazu. Eblaj valoroj estas "slow", "medium" kaj "fast". Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la enable_animations-ŝlosilo estas vera.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
eo: La montrenda teksto en ŝpruchelpo por ĉi tiu tirkesto aŭ menuo. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas se la ŝlosilo object_type estas "drawer-object" aŭ "menu-object".

en: The unit to use when showing temperatures.
eo: Uzenda unuo dum montranta temperaturojn.

en: The unit to use when showing wind speed.
eo: Uzenda  unuo dum montranta la rapidecon de vento.

en: The water needs changing
eo: La akvo necesas ŝanĝon

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
eo: Ĉi tiu butono ebligas vin kaŝi ĉiujn fenestrojn kaj montri la labortablon.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
eo: Ĉi tio estas homlegebla nomo kiun vi povas uzi por identigi panelon. Ĝia ĉefa celo estas por servi kiel nomo de la panela fenestro, kio estas utila navigante inter paneloj.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo specifas en kiom da linioj (por horizontala aranĝo) aŭ kolumnoj (por vertikala aranĝo) la ŝaltilo de laborspacoj montras la laborspacojn. Ĉi tiu ŝlosilo nur gravas, se la ŝlosilo display_all_workspaces estas vera.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
eo: Ĉi tiu klavo specifas la komandon rulotan kiam la fiŝo estas alklakita.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo specifas la dosiernomon de la piktogramo kiu estas uzata por la animacio montrata en la aplikaĵeto de fiŝo rilate al la piktogramdosierujo.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo indikas la aranĝon uzatan de la horloĝo, kiam vi indikas aranĝon "personan". Vi povas uzi konvertajn indikilojn, kiujn komprenas la funkcio "strftime", por ricevi deziratan aranĝon. Konsulti la manlibran tekston de strftime() por trovi pli da informoj.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo specifas la formaton uzatan de la horloĝa aplikaĵeto. Eblaj valoroj estas "12-hora", "24-hora", "interreto", "unikso" kaj "persona". Se agordita al "interreto", la horloĝo montros interretan tempon. La Interreta temposistemo dividas la tagon en 1000 "batoj". Ne ekzistas tempozonoj en ĉi tiu sistemo, do tempo estas sama trans la tuta mondo. Se agordita al "unikso", la horloĝo montros tempon en sekundoj ekde Epoko, ekzemple 01-01-1970. Se agordita  al "akomoda", la horloĝo montros tempon laŭ la specifita formato el la ŝlosilo custom_format.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
eo: Ĉi tiu klavo specifas la nombron da kadroj montrotaj en la animacio de la fiŝo.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
eo: Ĉi tiu klavo specifas la nombron de sekundoj dum kiuj ĉiu kadro estos montrataj.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
eo: La tasko de ĉi tiu programaro estas ruli aliajn aplikaĵojn kaj oferti utilajn servetojn.

en: Time & Date
eo: Tempo kaj dato

en: Time _Settings
eo: Tempo_agordoj

en: Tooltip displayed for drawer or menu
eo: Spruĉhelpo montrata por tirkesto aŭ menuo

en: Toplevel panel containing object
eo: Supranivela panelo enhavanta objekton

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
eo: URI-listo falinta sur ruldialogon havis neĝustas formaton (%d) aŭ longon (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
eo: Ne eblas ruli '%s'
    
    Detaloj : %s

en: Unable to locate the command to execute
eo: Ne troveblas la komando por ruli

en: Unable to mount %s
eo: Ne eblas surmeti %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
eo: Ne eblas malfermi labortablan dosieron %s por panellanĉilo %s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
eo: Ne eblas legi de «%s»
    
    Detaloj : %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
eo: Ne legeblas eligon de komando
    
    Detaloj: %s

en: Unable to scan %s for media changes
eo: Ne eblas tralegi %s por trovi ĉirkaŭaĵajn ŝanĝojn.

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eo: Nerekonata versio de labortabla dosiero '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
eo: Nerekonata rulparametro: %d

en: Use custom icon for object's button
eo: Uzi personan piktogramon por butono de objekto

en: Use custom path for menu contents
eo: Uzi personan padon por menua enhavo

en: Visible pixels when hidden
eo: Videblaj rastrumeroj kiam kaŝita

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
eo: Averto : ŝajnas, ke la komando estas aktuale utila.
    Ĉar tiu estas senutila aplikaĵeto, tial vi povus ne voli fari tion.
    Ni forte avertas vin kontraŭ la uzado de %s por ĉiu,
    kio fariĝas la aplikaĵeto "uzeblan" aŭ utilan.

en: Weather
eo: Vetero

en: West
eo: Okcidenta

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
eo: Kiam tirkesto estas forigita, la tirkesto kaj siaj
    agordoj estas perditaj.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
eo: Kiam panelo estas forigita, la panelo kaj siaj
    agordoj estas perditaj.

en: When to group windows
eo: Kiam grupigi fenestrojn

en: Will run command: '%s'
eo: Ĝi rulos komandon: '%s'

en: Window Grouping
eo: Grupigo de fenestroj

en: Window List
eo: Listo de fenestroj

en: Window List Content
eo: Enhavo de fenestrolisto

en: Window List Preferences
eo: Agordo de fenestrolisto

en: Window Selector
eo: Selektilo de fenestro

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
eo: Per multekrana agordaĵo vi povas havi panelojn sur ĉiu individua ekrano. Ĉi tiu ŝlosilo identigas la aktualan ekranon sur kiu la panelo montriĝas.

en: Workspace Names
eo: Nomoj de laborspacoj

en: Workspace Switcher
eo: Laborkadra ŝaltilo

en: Workspace Switcher Preferences
eo: Agordoj pri la ŝaltilo de laborspacoj

en: Workspace na_mes:
eo: No_moj de laborspacoj:

en: Workspaces
eo: Laborspacoj

en: X co-ordinate of panel
eo: X-koordinato de panelo

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
eo: Horizontala koordinato de la panelo, kun 0 ĉe la dekstra rando de la ekrano.

en: X screen where the panel is displayed
eo: X-ekrano kie la panelo montriĝas

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
eo: Ksinerama monitoro kie la panelo montriĝas

en: Y co-ordinate of panel
eo: Y-koordinato de panelo

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
eo: Vertikala koordinato de la panelo, kun 0 ĉe la malsupra rando de la ekrano.

en: You must always have at least one panel.
eo: Vi ĉiam devas havi almenaŭ unu panelon.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
eo: Via administrilo de fenestroj ne subtenas la butonon por montri la labortablon, aŭ vi ne rulas iun administrilon de fenestroj.

en: [FILE...]
eo: [DOSIERO...]

en: _12 hour format
eo: _12-hora formato

en: _24 hour format
eo: _24-hora formato

en: _About
eo: _Pri

en: _Activate Screensaver
eo: _Aktivigi ekrankurtenon

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Add to Drawer...
eo: _Aldoni al tirkesto...

en: _Always group windows
eo: Grupigi ĉi_am fenestrojn

en: _Applet:
eo: _Apleto:

en: _Autohide
eo: _Aŭtomate kaŝiĝi

en: _Back
eo: _Reen

en: _Browse...
eo: _Foliumi...

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Delete
eo: _Forigi

en: _Delete This Panel
eo: Forigi ĉi tiun panelon

en: _Don't Reload
eo: Ne reŝargi

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _Edit Menus
eo: R_edakti menuojn

en: _Entire menu
eo: Tuta m_enuo

en: _File:
eo: Dosiero:

en: _Force quit
eo: Per_forte eliri

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Icon:
eo: P_iktogramo:

en: _Launch
eo: Ru_li

en: _Location Name:
eo: Nomo de _loko:

en: _Location:
eo: _Loko:

en: _Lock Screen
eo: Ŝ_losi ekranon

en: _Move
eo: _Movu

en: _Name of fish:
eo: _Nomo de fiŝo :

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: _Never group windows
eo: Grupigi _neniam fenestrojn

en: _New Panel
eo: _Nova panelo

en: _None (use system theme)
eo: _Neniu (uzi sisteman etoson)

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Orientation:
eo: _Orientiĝo:

en: _Pause per frame:
eo: _Paŭzo per bildo

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Pressure unit:
eo: Aer_prema unuo:

en: _Properties
eo: _Ecoj

en: _Reload
eo: _Reŝargi

en: _Remove
eo: _Forigi

en: _Remove From Panel
eo: Fo_rigi el panelo

en: _Revert
eo: Malfa_ri

en: _Rotate on vertical panels
eo: Rotacii en vertikalaj paneloj

en: _Run
eo: _Ruli

en: _Scale
eo: _Skalo

en: _Set System Time
eo: Difini _sistemtempon

en: _Size:
eo: _Grando:

en: _Speak again
eo: _Paroli denove

en: _Temperature unit:
eo: _Temperatura unuo:

en: _Tile
eo: Repe_ti

en: _Time:
eo: _Tempo:

en: _Timezone:
eo: _Tempozono

en: _Total frames in animation:
eo: Nombro de bildoj en animacio:

en: _Type:
eo: _Tipo:

en: _Visibility unit:
eo: _Videbleca unuo:

en: _Wind speed unit:
eo: _Ventrapideca unuo:

en: columns
eo: kolumnoj

en: file
eo: dosiero

en: frames
eo: kadroj

en: pixels
eo: rastrumeroj

en: rows
eo: vicoj

en: seconds
eo: sekundoj
