pluma 1.25.3 - en to eo translation catalogue (946 entries)

en:   Ln %d, Col %d
eo:   Lin %d, Kol %d

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eo: %s
    Rulu '%s --help' por vidi plenan liston de to opcioj.

en: %s is a directory.
eo: %s estas dosierujo.

en: %s is not a regular file.
eo: %s ne estas regula dosiero.

en: %s is not a valid location.
eo: %s estas nevalida loko.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
eo: %s ne estas valida loko. Bv kontroli ke vi tajpis ĝuste la lokon kaj provu denove.

en: %s: invalid encoding.
eo: %s: nevalida kodado.

en: (Empty)
eo: (Malplena)

en: (correct spelling)
eo: (korekti literumadon)

en: (no suggested words)
eo: (neniu proponita vorto)

en: - Edit text files
eo: - Redaktu tekstdosierojn

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
eo: Propra tiparo uzota en redakta areo. Nur efektiviĝos se la atributo "Uzi defaŭltan tiparon" estas malŝaltita.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
eo: Dosiero kun sama nomo jam ekzistas. Bonvolu uzi alian nomon.

en: A_dd Scheme
eo: Al_doni Skemon

en: A_vailable encodings:
eo: _Disponeblaj kodoprezentoj:

en: Abbreviated form
eo: Mallongigita formularo

en: Abbreviation
eo: Mallongigo

en: About this application
eo: Pri ĉi tiu aplikaĵo

en: Above
eo: Supre

en: Accessibility key character
eo: Alirebleca signo

en: Acronym
eo: Akronimo

en: Activate '%s'
eo: Aktivigi '%s'

en: Activate next document
eo: Aktivigu sekvan dokumenton

en: Activate previous document
eo: Aktivigu antaŭan dokumenton

en: Active plugins
eo: Aktivaj kromaĵoj

en: Add Scheme
eo: Aldoni Skemon

en: Add a new snippet...
eo: Aldoni novan fragmenton...

en: Add new empty file
eo: Aldoni novan malplenan dosieron

en: Add new empty folder
eo: Aldoni novan malplenan dosierujon

en: Add w_ord
eo: Aldoni v_orton

en: Align
eo: Ĝisrandigi

en: Alignment character
eo: Ĝisrandiga signo

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: All Text Files
eo: Ĉiuj Tekstaj Dosieroj

en: All _Lower Case
eo: Mi_nuskligi ĉion

en: All _Upper Case
eo: _Majuskligi Ĉion

en: All documents
eo: Ĉiuj dokumentoj

en: All documents except untitled ones
eo: Ĉiuj dokumentoj krom sentitolitaj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: All supported archives
eo: Ĉiuj subtenitaj arkivoj

en: Alternative
eo: Alternativa

en: An error occurred
eo: Eraro okazis

en: An error occurred while creating a new directory
eo: Eraro okazis kreante novan dosierujon

en: An error occurred while creating a new file
eo: Eraro okazis kreante novan dosieron

en: An error occurred while deleting a file or directory
eo: Eraro okazis forigante dosieron aŭ dosierujon

en: An error occurred while loading a directory
eo: Eraro okazis ŝargante dosierujon

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
eo: Eraro okazis dum malfermi dosierujon en la dosieradministrilo

en: An error occurred while renaming a file or directory
eo: Eraro okazis alinomante dosieron aŭ dosierujon

en: An error occurred while setting a root directory
eo: Eraro okazis agordante bazan dosierujon

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
eo: Analizas la aktualan dokumenton kaj raportas la nombrojn da vortoj, linioj, signoj kaj nespacetaj signoj en ĝi.

en: Anchor
eo: Ankro

en: Anchor URI
eo: Ankri URI

en: Append to current document
eo: Aldoni al aktuala dokumento

en: Applet class file code
eo: Apletklasa dosierkodo

en: Applet class file code (deprecated)
eo: Aplikaĵeta klasdosiera kodo (evitinda)

en: Arabic
eo: Araba

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
eo: Ĉu sendube vi deziras forigi por ĉiam "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
eo: Ĉu sendube vi deziras forigi por ĉiam la elektitajn dosierojn?

en: Armenian
eo: Armena

en: Array
eo: Tabelo

en: Associated information
eo: Rilataj informoj

en: Author info
eo: Informoj de verkisto

en: Automatic indent
eo: Aŭtomatan krommarĝenon

en: Automatically spell-check the current document
eo: Aŭtomate kontroli literumadon de la aktuala dokumento

en: Autosave
eo: Aŭtokonservado

en: Autosave Interval
eo: Intervalo de Aŭtokonservado

en: Available Tag Lists
eo: Disponeblaj Etikedlistoj

en: Available formats
eo: Disponeblaj formatoj

en: Axis related headers
eo: Aksorilataj titoloj

en: Background color
eo: Fonkoloro

en: Background color (deprecated)
eo: Fona koloro (evitinda)

en: Background texture tile
eo: Fona tekstura dosiero

en: Background texture tile (deprecated)
eo: Fona teksturkahelo (evitinda)

en: Baltic
eo: Balta

en: Base URI
eo: Baza URI

en: Base font
eo: Baza tiparo

en: Base font (deprecated)
eo: Baza tiparo (evitinda)

en: Bibliography (cite)
eo: Bibliografio (citaĵo)

en: Bibliography (item)
eo: Bibliografio (ero)

en: Bibliography (shortcite)
eo: Bibliografio (citaĵeto)

en: Bibliography (thebibliography)
eo: Bibliografio (labibliografio)

en: Body Font for Printing
eo: Korpa tiparo por presi

en: Bold
eo: Grasa

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Border
eo: Bordero

en: Border (deprecated)
eo: Bordero (evitinda)

en: Border color
eo: Borderkoloro

en: Bottom Panel is Visible
eo: Malsupra panelo estas videbla

en: Brackets ()
eo: Krampoj ()

en: Brackets []
eo: Krampoj []

en: Brackets {}
eo: Krampoj {}

en: Build
eo: Munti

en: Bytes
eo: Bajtoj

en: C_hange Case
eo: _Ŝanĝi usklecon

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
eo: Ne povas movi dosieron al la rubejo; ĉu
    volas viŝi ĝin por ĉiam?

en: Capitalize the first letter of each selected word
eo: Majuskligi la unuan literon de ĉiu elektita vorto

en: Cell rowspan
eo: Kadra vicospano

en: Celtic
eo: Kelta

en: Center
eo: Centrigi

en: Center (deprecated)
eo: Centro (evitinda)

en: Central European
eo: Mezeŭropa

en: Cha_nge
eo: _Ŝanĝi

en: Change A_ll
eo: Ŝanĝi ĉiu_jn

en: Change _to:
eo: Ŝanĝi _al:

en: Change selected text to lower case
eo: Minuskligi elektitan tekston

en: Change selected text to upper case
eo: Majuskligi elektitan tekston

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
eo: Ŝanĝoj faritaj en la dokumento dum la pasinta horo estos permanente perditaj

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
eo: Ŝanĝoj faritaj en la dokumento dum la lasta minuto estos por ĉiam perditaj.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
eo: Ŝanĝoj al dokumento "%s" estos por ĉiam perditaj.

en: Character encoding of linked resource
eo: Signokodaro de ligita rimedo

en: Characters (no spaces)
eo: Signoj (sen spacetoj)

en: Characters (with spaces)
eo: Signoj (kun spacetoj)

en: Check Spelling
eo: Kontroli literumadon

en: Check _Word
eo: Kontroli _vorton

en: Check spelling
eo: Kontroli literumadon

en: Check the current document for incorrect spelling
eo: Kontroli la aktualan dokumenton por malĝusta literumo

en: Checked (state)
eo: Markita (stato)

en: Checked state
eo: Kontrolis staton

en: Checks the spelling of the current document.
eo: Kontrolas literumadon de la aktuala dokumento.

en: Chinese Simplified
eo: Ĉina simpligita

en: Chinese Traditional
eo: Ĉina tradicia

en: Citation
eo: Citaĵo

en: Cite reason for change
eo: Citi kialon por ŝanĝi

en: Class implementation ID
eo: Identigo de klasa efektivigo

en: Class list
eo: Klasa listo

en: Clear highlighting of search matches
eo: Forigi emfazon de serĉaj rezultoj

en: Clear text flow control
eo: Nuligi tekstan fluregilon

en: Close _without Saving
eo: Fermi _sen konservado

en: Close all open files
eo: Fermi ĉiujn malfermitajn dosierojn

en: Close document
eo: Fermi dokumenton

en: Close print preview
eo: Fermi aspekton de la presotaĵo

en: Close the current file
eo: Fermi la aktualan dosieron

en: Code content type
eo: Koda enhavotipo

en: Color Scheme Files
eo: Kolorskemaj Dosieroj

en: Color of selected links
eo: Koloro de elektitaj ligiloj

en: Color of selected links (deprecated)
eo: Koloro de elektitaj ligiloj (evitinda)

en: Column span
eo: Kolumna etendo

en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Comment
eo: Komento

en: Completed spell checking
eo: Plenumita literumada kontrolo

en: Computer code fragment
eo: Komputilkoda fragmento

en: Configure date/time plugin
eo: Konfiguri kromaĵon dato/horo

en: Configure the application
eo: Agordi la aplikaĵon

en: Connection timed out. Please try again.
eo: Konekto eltempiĝis. Bonvolu reprovi.

en: Content scheme
eo: Enhavoskemo

en: Content type
eo: Enhava tipo

en: Content type (deprecated)
eo: Enhava tipo (evitinda)

en: Coordinates
eo: Koordinatoj

en: Copy the selection
eo: Kopii la elektaĵon

en: Could not create a backup file while saving %s
eo: Ne eblis krei restaŭrkopion dum konservado de %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
eo: Ne eblis krei portempan restaŭrkopion dum konservado de %s

en: Could not find the file %s.
eo: Ne eblis trovi la dosieron  %s.

en: Could not open the file %s.
eo: Ne eblis malfermi la dosieron %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
eo: No povis forigi kolorskemon "%s".

en: Could not revert the file %s.
eo: Ne eblis refari la dosieron %s.

en: Could not save the file %s.
eo: Ne eblis konservi la dosieron %s.

en: Create Backup Copies
eo: Krei restaŭrkopion

en: Create a _backup copy of files before saving
eo: Krei _restaŭran kopion de dosieroj antaŭ konservo

en: Create a new document
eo: _Krei novan dokumenton

en: Create a new document in an existing instance of pluma
eo: Krei novan dokumenton en ekzistanta ekzemplero de pluma

en: Create new document
eo: Krei novan dokumenton

en: Create new snippet
eo: Krei novan fragmenton

en: Cu_t
eo: El_tondi

en: Current Locale (%s)
eo: Aktuala lokaĵaro (%s)

en: Current document
eo: Aktuala dokumento

en: Current line
eo: Aktuala linio

en: Current page (Alt+P)
eo: Aktuala paĝo (Alt+P)

en: Current selection
eo: Aktuala elektaĵo

en: Current word
eo: Aktuala vorto

en: Custom format
eo: Propra formato

en: Cut the selection
eo: Eltondi la elektaĵon

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Cyrillic/Russian
eo: Cirila/Rusa

en: Cyrillic/Ukrainian
eo: Cirila/Ukraina

en: DIV Style container
eo: DIV-stilujo

en: DIV container
eo: DIV-ujo

en: D_on't Save
eo: _Ne Konservi

en: Date and time of change
eo: Dato kaj horo de ŝanĝo

en: Declare flag
eo: Deklari flagon

en: Defer attribute
eo: Atributo DEFER

en: Definition description
eo: Difina priskribo

en: Definition list
eo: Difina listo

en: Definition term
eo: Difina termino

en: Delete selected file or folder
eo: Forigi elektitan dosieron aŭ dosierujon

en: Delete selected snippet
eo: Forigi elektitan fragmento

en: Delete the selected text
eo: Forigi elektitan tekston

en: Deleted text
eo: Forigita teksto

en: Direction
eo: Direkto

en: Directionality
eo: Direkteco

en: Directionality (deprecated)
eo: Direkteco (evitinda)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
eo: Dosierujo '%s" ne povis kreiĝi: g_mkdir_with_parents() fiaskis: %s

en: Directory list
eo: Dosieruja listo

en: Disable syntax highlighting
eo: Malŝalti sintaksemfazon

en: Disabled
eo: Malebligite

en: Display
eo: Vidigo

en: Display Line Numbers
eo: Vidigi lininumerojn

en: Display Right Margin
eo: Vidigi dekstran marĝenon

en: Display in bottom pane
eo: Vidigi en malsupra fenestro

en: Do not _split words over two lines
eo: Ne _splitu vortojn en du liniojn

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
eo: Ĉu vi volas forigi viajn ŝanĝojn kaj reŝargi la dosieron?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
eo: Ĉu vi volas inkluzivi la elektitajn <b>sistemajn</b> fragmentojn en via eksporto?

en: Do you want to reload the file?
eo: Ĉu vi deziras reŝargi la dosieron?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
eo: Ĉu vi volas provi anstataŭigi ĝin per tiu kiun vi estas konservante?

en: Docum_ents with unsaved changes:
eo: Dokum_entoj kun nekonservitaj ŝanĝoj:

en: Document
eo: Dokumento

en: Document Statistics
eo: Statistikoj de dokumento

en: Document base
eo: Dokumenta bazo

en: Document body
eo: Dokumenta korpo

en: Document head
eo: Dokumenta kapo

en: Document title
eo: Dokumenta titolo

en: Document type
eo: Dokumenta tipo

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Done.
eo: Farita.

en: ENCODING
eo: KODADO

en: E_ncodings shown in menu:
eo: K_odoprezentoj montritaj en menuo:

en: Easy file access from the side pane
eo: Simpla dosieratingo de la flanka panelo

en: Edit text files
eo: Redakti tekstajn dosierojn

en: Editor
eo: Redaktilo

en: Editor Font
eo: Redakta tiparo

en: Editor _font:
eo: Redaktila _tiparo:

en: Element ID
eo: Elementa ID

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
eo: Emacs, Kate kaj Vim-stila modlinia subteno por pluma.

en: Embedded object
eo: Enkorpigita objekto

en: Emphasis
eo: Emfazo

en: Empty
eo: Malplena

en: Enable Restore of Remote Locations
eo: Ŝalti restarigon de foraj lokoj

en: Enable Search Highlighting
eo: Ŝalti serĉan emfazon

en: Enable Syntax Highlighting
eo: Ŝalti sintaksan emfazon

en: Enable text _wrapping
eo: Ŝalti tekstan ĉirkaŭ_fluon

en: Encode type
eo: Kodiga tipo

en: Encoding:
eo: Kodado:

en: Encodings shown in menu
eo: Kodoj montritaj en menuo

en: Error opening file %s
eo: Eraro dum malfermo de dosiero %s

en: Error reverting file %s
eo: Eraro dum refaro de dosiero %s

en: Error saving file %s
eo: Eraro dum konservado de dosiero %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
eo: Plenumi propran komandon kaj meti ĝian eligon en novan dokumenton

en: Execute external commands and shell scripts.
eo: Plenumi eksterajn komandojn kaj ŝelajn skriptojn.

en: Exited
eo: Eliris

en: Export selected snippets
eo: Eksporti elektitajn fragmentojn

en: Export snippets
eo: Eksporti fragmentojn

en: External Tools
eo: Eksteraj iloj

en: External Tools Manager
eo: Administrilo pri Eksteraj Iloj

en: Figure
eo: Figuro

en: File Browser
eo: Dosierfoliumilo

en: File Browser Filter Mode
eo: Dosierfoliumila filtra reĝimo

en: File Browser Filter Pattern
eo: Dosierfoliumila filtra ŝablono

en: File Browser Pane
eo: Dosierfoliuma Fenestro

en: File Browser Root Directory
eo: Dosierfoliumila baza dosierujo

en: File Browser Virtual Root Directory
eo: Dosierfoliumila virtuala baza dosierujo

en: File System
eo: Dosiersistemo

en: File input
eo: Dosiera enigo

en: File: %s
eo: Dosiero: %s

en: Find
eo: Serĉi

en: Find Ne_xt
eo: _Trovi sekvan

en: Find Pre_vious
eo: Tro_vi antaŭan

en: Font
eo: Tiparo

en: Font & Colors
eo: Tiparo kaj koloroj

en: Font face
eo: Tipara fasono

en: Font face (deprecated)
eo: Tipara fasono (evitinda)

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Footnote
eo: Piednoto

en: For label
eo: Por etikedo

en: Forced line break
eo: Deviga linisalto

en: Form
eo: Formularo

en: Form action handler
eo: Traktilo por formulara ago

en: Form control group
eo: Formulara rega grupo

en: Form field label text
eo: Etikeda teksto de formulara kampo

en: Form input
eo: Formulara enigo

en: Form input type
eo: Formulara enigtipo

en: Form method
eo: Formulara metodo

en: Forward link
eo: Ligo antaŭen

en: Found and replaced one occurrence
eo: Trovis kaj anstataŭigis unu aperon

en: Frame
eo: Kadro

en: Frame render parts
eo: Kradaj bildigaj partoj

en: Frame source
eo: Kadra fonto

en: Frame target
eo: Kadra celo

en: Frameborder
eo: Krada bordero

en: Frameset
eo: Kadraro

en: Frameset columns
eo: Kadraraj kolumnoj

en: Frameset rows
eo: Kadraraj vicoj

en: Framespacing
eo: Krada interspaco

en: Function e^
eo: Funkcio e^

en: Function exp
eo: Funkcio Eksp

en: Function log
eo: Funkcio log

en: Function log10
eo: Funkcio log10

en: Function sine
eo: Funkcio sinuso

en: Generic embedded object
eo: Komuna enkorpigita objekto

en: Generic metainformation
eo: Komuna metainformo

en: Generic span
eo: Komuna etendo

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Global
eo: Malloka

en: Go to _Line...
eo: Iri al _linio...

en: Go to a previously opened location
eo: Iri al antaŭe malfermita loko

en: Go to a specific line
eo: Iri al indikita linio

en: Go to next location
eo: Iri al sekva loko

en: Go to previous location
eo: Iri al antaŭa loko

en: Go to the next visited location
eo: Iri al la sekve vizita loko

en: Go to the previous visited location
eo: Iri al la antaŭe vizitita loko

en: Greek
eo: Greka

en: Greek alpha
eo: Greka alfa

en: Greek beta
eo: Greka beta

en: Greek epsilon
eo: Greka epsilon

en: Greek gamma
eo: Greka gama

en: Greek lambda
eo: Greka lambda

en: Greek rho
eo: Greka rho

en: Greek tau
eo: Greka taŭ

en: Gzip compressed archive
eo: Gzip-e kompaktigita arkivo

en: HTML - Special Characters
eo: HTML - Specialaj Signoj

en: HTML - Tags
eo: HTML - Etikedoj

en: HTML root element
eo: HTML-a ĉefa elemento

en: HTML version
eo: HTML-a versio

en: HTTP header name
eo: HTML-a titola nomo

en: He_aders and footers:
eo: _Paĝaj kapoj kaj piedoj:

en: Header 0 (chapter)
eo: Paĝokapo 0 (ĉapitro)

en: Header 0 (chapter*)
eo: Paĝokapo 0 (ĉapitro*)

en: Header 1 (section)
eo: Paĝokapo 1 (sekcio)

en: Header 1 (section*)
eo: Paĝokapo 1 (sekcio*)

en: Header 2 (subsection)
eo: Paĝokapo 2 (subsekcio)

en: Header 2 (subsection*)
eo: Paĝokapo 2 (subsekcio*)

en: Header 3 (subsubsection)
eo: Paĝokapo 3 (subsubsekcio)

en: Header 3 (subsubsection*)
eo: Paĝokapo 3 (subsubsekcio*)

en: Header 4 (paragraph)
eo: Paĝokapo 4 (paragrafo)

en: Header Font for Printing
eo: Paĝokapa tiparo por presado

en: Header appendix
eo: Paĝokapa aldonataĵo

en: Heading
eo: Titolo

en: Heading 1
eo: Titolo 1

en: Heading 2
eo: Titolo 2

en: Heading 3
eo: Titolo 3

en: Heading 4
eo: Titolo 4

en: Heading 5
eo: Titolo 5

en: Heading 6
eo: Titolo 6

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Hebrew Visual
eo: Hebrea Vida

en: Height
eo: Alto

en: Hide panel
eo: Kaŝi kadron

en: Highlight Current Line
eo: Emfazi aktualan linion

en: Highlight Matching Bracket
eo: Emfazi kongruan krampon

en: Highlight current _line
eo: Emfazi aktualan _linion

en: Highlight matching _bracket
eo: Emfazi kongruan _krampon

en: Horizontal rule
eo: Horizontala mezurilo

en: Horizontal space
eo: Horizontala spaco

en: Horizontal space (deprecated)
eo: Horizontala spaco (evitinda)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
eo: Komputilo %s ne troveblis. Bonvolu kontroli ke viaj prokurilaj agordoj estas korektaj kaj reklopodu.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
eo: Ĉefkomputila nomo estis malvalida. Bonvolu certigi ke vi tajpis la lokon korekte kaj reprovi.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
eo: Se ĉi tiu valoro estas 0, neniu linia numero estos enmetita dum presado de dokumento. Se ne, pluma presos liniajn numerojn ĉiu kelkaj linioj.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
eo: Se vi forigas elementon, ĝi malaperos por ĉiam.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
eo: Se vi ne konservas, ĉiuj viaj ŝanĝoj definitive perdiĝos.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
eo: Se vi ne konservas, la ŝanĝoj faritaj dum la pasinta horo estos permanente perditaj

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
eo: Se vi ne konservas, ŝanĝoj el la lasta minuto estos definitive perditaj.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
eo: Se vi konservos ĝin, ĉiuj ŝanĝoj eble perdiĝos. Ĉu tamen konservi ĝin?

en: Ignore _All
eo: Malatenti ĉiu_jn

en: Image
eo: Bildo

en: Image map
eo: Bilda mapo

en: Image map area
eo: Areo de bilda mapo

en: Image map name
eo: Nomo de bilda mapo

en: Image source
eo: Bilda fonto

en: Import snippets
eo: Importi fragmentojn

en: In_sert Date and Time...
eo: _Enmeti daton kaj horon...

en: Incrementally search for text
eo: Dumtajpe serĉi tekston

en: Inline frame
eo: Enlinia kadro

en: Inline layer
eo: Enlinia tavolo

en: Insert Date and Time
eo: Enmeti daton kaj horon

en: Insert Date/Time
eo: Enmeti Daton/Horon

en: Insert _spaces instead of tabs
eo: Enmeti _spacetojn anstataŭ taboj

en: Insert at cursor position
eo: Enmeti ĉe kursora pozicio

en: Insert current date and time at the cursor position
eo: Enmeti aktualan daton kaj horon ĉe kursora pozicio

en: Insert spaces
eo: Enmeti spacetojn

en: Inserted text
eo: Enmetita teksto

en: Inserts current date and time at the cursor position.
eo: Enmetas aktualan daton kaj horon ĉe kursora pozicio.

en: Instance definition
eo: Difino de ekzemplero

en: Invert the case of selected text
eo: Inversigi la usklecon de elektita teksto

en: Italic text
eo: Kursiva teksto

en: Item
eo: Menuero

en: Item with label
eo: Elemento kun etikedo

en: Japanese
eo: Japana

en: Java applet
eo: Java apleto

en: Java applet (deprecated)
eo: Java-apleto (evitinda)

en: Korean
eo: Korea

en: Label
eo: Etikedo

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Large text style
eo: Stilo de granda teksto

en: Latex - Tags
eo: Latex - etikedoj

en: Layer
eo: Tavolo

en: Leave fullscreen mode
eo: Eliri el plenekrana reĝimo

en: Line Number Font for Printing
eo: Tiparo de lininumeroj dum presado

en: Line Wrapping Mode
eo: Reĝimo por linia ĉirkaŭfluo

en: Line you want to move the cursor to
eo: Linio al kiu movu la kursoron

en: Lines
eo: Linioj

en: Link color
eo: Ligil-koloro

en: Link color (deprecated)
eo: Ligila koloro (evitinda)

en: List description
eo: Lista priskribo

en: List enumerate
eo: Lista nombrado

en: List item
eo: Lista elemento

en: List itemize
eo: Liste detali

en: List of MIME types for file upload
eo: Listo de MIME-tipoj por dosieralŝutado

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
eo: Listo de VFS skemoj, kiujn subtenas pluma en skriba reĝimo. La skemo 'dosiero' estas defaŭlte skribebla.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
eo: Listo de aktivaj kromaĵoj. Ĝi enhavas la "Lokon" de aktivaj kromaĵoj. Vidu la dosieron .pluma-plugin por trovi la "Lokon" de specifa kromaĵo.

en: List of supported character sets
eo: Listo de subtenataj signaroj

en: Listing
eo: Listo

en: Loading %s
eo: Ŝargado de %s

en: Loading %s from %s
eo: Ŝargado de %s el %s

en: Loading file '%s'…
eo: Ŝargo de dosiero '%s'…

en: Local change to font
eo: Loka tipara ŝanĝo

en: Local files only
eo: Nur lokaj dosieroj

en: Long description link
eo: Longa priskriba ligilo

en: Long quotation
eo: Longa citaĵo

en: MIME Type:
eo: MIME-tipo:

en: Mail link
eo: Poŝta ligilo

en: Manage _Snippets...
eo: Mastrumi _Fragmentojn...

en: Manage snippets
eo: Mastrumi fragmentojn

en: Margin pixel height
eo: Marĝena rastrumera alto

en: Margin pixel width
eo: Marĝena rastrumera larĝo

en: Marquee
eo: Markezo

en: Match _Entire Word Only
eo: Kongrui nur _plenan vorton

en: Match _entire word only
eo: Kongrui nur _tutan vorton

en: Maths (display)
eo: Matematiko (vidigo)

en: Maths (inline)
eo: Matematiko (enlinia)

en: Maximum Recent Files
eo: Maksimumaj lastaj dosieroj

en: Maximum length of text field
eo: Maksimuma longo de teskta kampo

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
eo: Maksimuma nombro da agoj malfareblaj aŭ refareblaj de pluma. Uzu "-1" por senlima nombro de agoj.

en: Media-independent link
eo: Il-sendependa ligilo

en: Menu list
eo: Menua listo

en: Menu list (deprecated)
eo: Menua listo (evitinda)

en: Misspelled word:
eo: Misliterumita vorto:

en: Modelines
eo: Modlinioj

en: Move selected file or folder to trash
eo: Movi elektitan dosieron aŭ dosierujon rubujen

en: Move the current document to a new window
eo: Movi la aktualan dokumenton al nova fenestro

en: Multi-line text field
eo: Plurlinia teksta kampo

en: Multicolumn
eo: Plurkolumno

en: Multiple
eo: Plura

en: Name
eo: Nomo

en: Name:
eo: Nomo:

en: Named property value
eo: Valoro de nomita atributo

en: New F_ile
eo: Nova dos_iero

en: New tool
eo: Nova ilo

en: Next ID
eo: Sekvanta ID

en: Next location
eo: Sekva loko

en: No URI
eo: Neniu URI

en: No embedded objects
eo: Neniu enkorpigita objekto

en: No frames
eo: Neniu kadro

en: No layers
eo: Neniu tavolo

en: No line break
eo: Neniu liniosalto

en: No misspelled words
eo: Neniuj misliterumoj

en: No resize
eo: Neniu regrandigo

en: No script
eo: Neniu skripto

en: No shade
eo: Neniu ombro

en: No shade (deprecated)
eo: Neniu ombro (evitinda)

en: No word wrap
eo: Neniu ĝustigo de vorto

en: No word wrap (deprecated)
eo: Neniu linifaldo (evitinda)

en: Non-breaking space
eo: Nerompebla spaceto

en: Nordic
eo: Norda

en: Note
eo: Noto

en: Nothing
eo: Nenio

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
eo: Nombro da minutoj post kiam pluma aŭtomate konservos ŝanĝitajn dosierojn. Ĉi tiu nur efektiviĝi se la opcion "Aŭtokonservi" estas elektita.

en: Object applet file
eo: Objekta apleta dosiero

en: Object applet file (deprecated)
eo: Objekta apletdosiero (evitinda)

en: Object data reference
eo: Objekta datuma refereco

en: Offset for alignment character
eo: Deŝovo por ĝisrandigosigno

en: OnBlur event
eo: Evento OnBlur

en: OnChange event
eo: Evento OnChange

en: OnClick event
eo: Evento OnClick

en: OnDblClick event
eo: Evento OnDblClick

en: OnFocus event
eo: Evento OnFocus

en: OnKeyDown event
eo: Evento OnKeyDown

en: OnKeyPress event
eo: Evento OnKeyPress

en: OnKeyUp event
eo: Evento OnKeyUp

en: OnLoad event
eo: Evento OnLoad

en: OnMouseDown event
eo: Evento OnMouseDown

en: OnMouseMove event
eo: Evento OnMouseMove

en: OnMouseOut event
eo: Evento OnMouseOut

en: OnMouseOver event
eo: Evento OnMouseOver

en: OnMouseUp event
eo: Evento OnMouseUp

en: OnReset event
eo: Evento OnReset

en: OnSelect event
eo: Evento OnSelect

en: OnSubmit event
eo: Evento OnSubmit

en: OnUnload event
eo: Evento OnUnload

en: Open
eo: Malfermi

en: Open '%s'
eo: Malfermi '%s'

en: Open Files
eo: Malfermi dosierojn

en: Open With Tree View
eo: Malfermi per arba rigardo

en: Open a file
eo: Malfermi dosieron

en: Open a recently used file
eo: Malfermi lastatempe uzitan dosieron

en: Open a terminal at the currently opened directory
eo: Malfermi terminalon je la nun malfermita dosierujo

en: Open a terminal in the document location
eo: Malfermi terminalon en la dokumenta loko

en: Open terminal here
eo: Malfermi terminalon ĉi tie

en: Open the parent folder
eo: Malfermu la gepatra dosierujo

en: Open the pluma manual
eo: Malfermi la manlibron de pluma

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
eo: Malfermi la arban rigardon kiam la dosierfoliumila kromaĵo estas ŝargata anstataŭ ol la legosignan rigardon

en: Opens the External Tools Manager
eo: Malfermas la Administrilon por Eksteraj Iloj

en: Operator fraction
eo: Operacia simbolo ona

en: Operator integral (display)
eo: Operacia simbolo integrala (vidiga)

en: Operator integral (inline)
eo: Operacia simbolo integrala (enlinia)

en: Operator sum (display)
eo: Operacia simbolo suma (vidiga)

en: Operator sum (inline)
eo: Operacia simbolo suma (enlinia)

en: Option group
eo: Elektaro

en: Option selector
eo: Elektilo

en: Ordered list
eo: Ordigita listo

en: Output media
eo: Eliga medio

en: Page %N of %Q
eo: Paĝo %N el %Q

en: Page %d of %d
eo: Paĝo %d de %d

en: Page Preview
eo: Paĝa Aspekto

en: Page total
eo: Paĝa totalo

en: Paragraph
eo: Paragrafo

en: Paragraph class
eo: Paragrafa klaso

en: Paragraph style
eo: Paragrafa stilo

en: Paste the clipboard
eo: Enmeti la tondujon

en: Pick the editor font
eo: Elekti la redaktilan tiparon

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
eo: Bonvolu kontroli ke vi ne provas malfermi duuman dosieron.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
eo: Bonvolu inspekti ke vi korekte tajpis la lokon kaj provu denove.

en: Please check your installation.
eo: Bonvolu kontroli vian instalaĵon.

en: Plugins
eo: Kromaĵoj

en: Pr_eferences
eo: Pr_eferoj

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Preformatted listing
eo: Antaŭformatita listado

en: Preformatted text
eo: Antaŭformatita teksto

en: Preparing...
eo: Preparado...

en: Previous location
eo: Antaŭa loko

en: Print
eo: Presi

en: Print Header
eo: Presi paĝokapon

en: Print Line Numbers
eo: Presi Lininumerojn

en: Print Previe_w
eo: _Aspekto de la Presotaĵo

en: Print Syntax Highlighting
eo: Presi sintaksan emfazon

en: Print line nu_mbers
eo: Presi linino_mbrojn

en: Print page _headers
eo: Presi paĝo_kapojn

en: Print preview
eo: Aspekto de la presotaĵo

en: Print synta_x highlighting
eo: Presi _sintaksan emfazon

en: Print the current page
eo: Presi la aktualan paĝon

en: Printing Line Wrapping Mode
eo: Ĉirkaŭflua reĝimo de presa linio

en: Profile metainfo dictionary
eo: Profila metainforma vortaro

en: Prompt message
eo: Invitomesaĝo

en: Push button
eo: Prembutono

en: Python Console
eo: Konzolo de Python

en: Question
eo: Demando

en: Quit the program
eo: Ĉesi la programon

en: Quote
eo: Citaĵo

en: RO
eo: NL

en: R_emove duplicates
eo: _Forigi duoblojn

en: Range
eo: Amplekso

en: Re_fresh View
eo: _Refreŝigi rigardon

en: ReadOnly text and password
eo: NurLega teksto kaj pasvorto

en: Redo the last undone action
eo: Refari la lastan malfaritan agon

en: Reduced spacing
eo: Malpligrandigita interspaco

en: Reduced spacing (deprecated)
eo: Malpligrandigita interspaco (evitinda)

en: Reference label
eo: Referenca etikedo

en: Reference ref
eo: Referenca ref

en: Refresh the view
eo: Refreŝigi la rigardon

en: Remote files only
eo: Nur mallokaj dosieroj

en: Remove trailing spaces
eo: Forigi sekvantajn spacetojn

en: Remove useless trailing spaces in your file
eo: Forigi senutilajn sekvantajn spacetojn en via dosiero

en: Rename selected file or folder
eo: Renomi elektitan dosieron aŭ dosierujon

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Replace All
eo: Anstataŭigi ĉiujn

en: Replace _All
eo: Anstataŭigi ĉiujn (_a)

en: Replace _with:
eo: Anstataŭigi _per:

en: Replace current document
eo: Anstataŭigi aktualan dokumenton

en: Replace current selection
eo: Anstataŭigi aktualan elekton

en: Restore Previous Cursor Position
eo: Restaŭri antaŭan pozicion de la kursoro

en: Reverse link
eo: Inversa ligilo

en: Revert selected snippet
eo: Malfari elektitan fragmenton

en: Revert to a saved version of the file
eo: Malfari al konservita versio de la dosiero

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
eo: Nuligu nekonservitajn ŝanĝojn en dokumento %s?

en: Reverting %s
eo: Refaro de %s

en: Reverting %s from %s
eo: Refaro de %s el %s

en: Reverting the document '%s'…
eo: Refaro de dokumento '%s'…

en: Right Margin Position
eo: Pozicio de dekstra marĝeno

en: Romanian
eo: Rumana

en: Root
eo: Radiko

en: Rows
eo: Vicoj

en: Rulings between rows and columns
eo: Linioj inter vicoj kaj kolumnoj

en: Run "make" in the document directory
eo: Lanĉi "make"-on en la dokumenta dosierujo

en: Run command
eo: Plenumi komandon

en: Running tool:
eo: Rulanta ilo:

en: S_ave Anyway
eo: K_onservi Ankoraŭ

en: S_elect the documents you want to save:
eo: _Elektu la dokumentojn kiujn vi volas konservi:

en: S_hortcut key:
eo: _Fulmoklavo:

en: S_ort...
eo: _Ordigi...

en: S_tart at column:
eo: _Komenci en kolumno:

en: Sample program output, scripts
eo: Ekzemplaj programaj eligaĵoj, skriptoj

en: Save
eo: Konservi

en: Save As…
eo: Konservi kiel…

en: Save _As...
eo: _Konservi kiel...

en: Save all open files
eo: Konservi ĉiujn malfermitajn dosierojn

en: Save changes to document "%s" before closing?
eo: Konservi ŝanĝojn de la dokumento "%s" antaŭ ol fermi?

en: Save the current file
eo: Konservi la aktualan dosieron

en: Save the current file with a different name
eo: Konservi la aktualan dosieron kun alia nomo

en: Saving %s
eo: Konservado de %s

en: Saving %s to %s
eo: Konservado de %s al %s

en: Saving file '%s'…
eo: Konservado de dosiero '%s'…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
eo: Konservado estis malŝaltita de la sistema administranto.

en: Scope covered by header cells
eo: Amplekso kovrita de paĝokapaj ĉeloj

en: Script language name
eo: Nomo de skripta lingvo

en: Scrollbar
eo: Rulumlistelo

en: Search
eo: Serĉi

en: Search _backwards
eo: Serĉi _malantaŭen

en: Search backwards for the same text
eo: Serĉi malantaŭen la saman tekston

en: Search for and replace text
eo: Serĉi kaj anstataŭigi tekston

en: Search for text
eo: Serĉi tekston

en: Search forwards for the same text
eo: Serĉi antaŭen la saman tekston

en: Select _All
eo: Elekti ĉi_on

en: Select the _language of the current document.
eo: Elekti la _lingvon de la aktuala dokumento.

en: Select the entire document
eo: Elekti ĉion en dokumento

en: Select the group of tags you want to use
eo: Elekti la uzotan grupon de tagoj

en: Selectable option
eo: Elekteblaĵo

en: Selected
eo: Elektita

en: Selection
eo: Elektaĵo

en: Server-side image map
eo: Serviloflanka bildomapo

en: Set _Language...
eo: Agordi _lingvon...

en: Set language
eo: Agordi lingvon

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
eo: Agordi la signokodadon uzotan por malfermi la dosierojn listigitajn en la komandlinio

en: Set the language of the current document
eo: Agordi la lingvon de la aktuala dokumento

en: Set the root to the active document location
eo: Agordi la bazon al la loko de la aktiva dokumento

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
eo: Agordas ĉu ŝalti restarigon de foraj lokoj.

en: Shape
eo: Formo

en: Shell Output
eo: Ŝela eligo

en: Short inline quotation
eo: Mallonga enlinia citaĵo

en: Shortcut key with which the snippet is activated
eo: Fulmoklavo por aktivigi la fragmenton

en: Show _Binary
eo: Montri _binarajn

en: Show _Hidden
eo: Montri _kaŝitajn

en: Show binary files
eo: Montri binarajn dosierojn

en: Show hidden files and folders
eo: Montri kaŝitajn dosierojn kaj dosierujojn

en: Show multiple pages
eo: Vidigi plurajn paĝojn

en: Show or hide the bottom pane in the current window
eo: Malkaŝi aŭ kaŝi la malsupran panelon en la aktuala fenestro

en: Show or hide the side pane in the current window
eo: Malkaŝi aŭ kaŝi la flankan panelon en la aktuala fenestro

en: Show or hide the statusbar in the current window
eo: Vidigi aŭ kaŝi la statan breton en la aktuala fenestro

en: Show or hide the toolbar in the current window
eo: Vidigi aŭ kaŝi la ilbreton en la aktuala fenestro

en: Show save confirmation
eo: Montru konfirmacio de konservado

en: Show save confirmation if the files have changes.
eo: Montru konfirmacion de konservadon se la dosieroj havas ŝanĝoj.

en: Show the application's version
eo: Montri la version de la programo

en: Show the next page
eo: Vidigi sekvan paĝon

en: Show the previous page
eo: Vidigi antaŭan paĝon

en: Side Pane is Visible
eo: Flanka panelo videbla

en: Side _Pane
eo: Flanka _panelo

en: Single line prompt
eo: Unulinia invito

en: Single snippets file
eo: Dosiero de unuoblaj fragmentoj

en: Size
eo: Grando

en: Size (deprecated)
eo: Grando (evitinda)

en: Small text style
eo: Etteksta stilo

en: Smart Home End
eo: Inteligenta Hejmen/Finen

en: Snippets
eo: Fragmentoj

en: Snippets Manager
eo: Fragmenta Mastrumilo

en: Snippets archive
eo: Fragmentarkivo

en: Soft line break
eo: Eventuala linisalto

en: Sort
eo: Ordigi

en: Sort the current document or selection
eo: Ordigi la aktualan dokumenton aŭ elektaĵon

en: Sorts a document or selected text.
eo: Ordigas dokumenton aŭ elektitan tekston.

en: Sound
eo: Sono

en: Source
eo: Fonto

en: South European
eo: Sudeŭropa

en: Spacer
eo: Spacilo

en: Spacing between cells
eo: Spaco inter ĉeloj

en: Spacing within cells
eo: Spaco ene de ĉeloj

en: Span
eo: Spano

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
eo: Specifas kiel la kursoro moviĝas kiam la HEJMEN- kaj FINEN-klavoj premiĝas. Uzi "DISABLED" (malŝaltita) por moviĝi ĉiam al la komenco/fino de la linio, "AFTER" (post) por moviĝi al la komenco/fino de la linio la unuan fojon la klavoj estas premitaj kaj al al komenco/fino de la teksto malatentante spacetojn la duan fojon, "BEFORE" (antaŭ)  por moviĝi al la komenco/fino de la teksto antaŭ moviĝi  al la komenco/fino de la linio, kaj "ALWAYS" (ĉiam) por moviĝi ĉiam al la komenco/fino de la teksto anstataŭ al la komenco/fino de la linio.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
eo: Specifas kiel ĉirkaŭfluigi longajn liniojn por presado. Uzu "GTK_WRAP_NONE" por neĉirkaŭfluigi, "GTK_WRAP_WORD" por ĉirkaŭfluigi ĉe vortlimoj, kaj "GTK_WRAP_CHAR" por ĉirkaŭfluigi ĉe unuopaj signolimoj. Notu ke la valoroj estas usklecodistingaj, do certigu ke ili aspektas precize kiel menciitaj ĉi tie.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
eo: Specifas kiel fluigi longajn liniojn en la redakta areo. Uzu je "GTK_WRAP_NONE" por ne fluigi, "GTK_WRAP_WORD" por fluigi ĉe vortfinoj, kaj "GTK_WRAP_CHAR" por fluigi ĉe signofinoj. Notu ke la valoroj estas usklecodistingaj, do certigu ke ili aspektas precize kiel mencitaj ĉi tie.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
eo: Specifas la tiparon uzi por la korpo de la dokumento presante dokumentojn.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
eo: Specifas la tiparon uzi por lininumeroj dum presado. Tio efikos nur se la atributo "Presi lininumerojn" ne estas nul.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
eo: Specifas la tiparon uzi por paĝokapoj dum presado. Tio efikos nur se la atributo "Presi paĝokapon" estas ŝaltita.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
eo: Specifas la maksimuman nombron da laste malfermitaj dosieroj, vidigu en la submenuo "Lastaj dosieroj".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
eo: Specifas la nombron da spacetoj vidigotaj anstataŭ Tabaj signoj.

en: Specifies the position of the right margin.
eo: Specifas la lokon de la desktra marĝeno.

en: Spell Checker
eo: Literumilo

en: Square root
eo: Kvadrata radiko

en: Starting sequence number
eo: Komenca sekvenca numero

en: Starting sequence number (deprecated)
eo: Komenca sekva nombro (evitinda)

en: Status Bar is Visible
eo: Statobreto estas videble

en: Stopped.
eo: Haltita.

en: Strike-through text
eo: Trastreka teksto

en: Strike-through text (deprecated)
eo: Trastreka teksto (evitinda)

en: Strike-through text style
eo: Trastreka teksta stilo

en: Strike-through text style (deprecated)
eo: Trastreka teksta stilo (evitinda)

en: String you want to search for
eo: Ĉeno serĉota

en: Strong emphasis
eo: Forta emfazo

en: Style Scheme
eo: Stila Skemo

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
eo: Stilo por la ilbretaj butonoj. Eblaj valoroj estas "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" por uzi la sisteman defaŭltan stilon, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" por vidigi nur bildsimbolojn, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" por vidigi kaj bildsimbolojn kaj tekston, kaj "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" por vidigi tekston laŭ prioritato apud bildsimboloj. Notu ke la valoroj estas usklecodistingaj, do certigu ke ili aspektas precize kiel menciitaj ĉi tie.

en: Style info
eo: Stila informo

en: Subscript
eo: Suba indico

en: Suggestions
eo: Proponoj

en: Superscript
eo: Supra indico

en: Symbol and
eo: Simbolo kaj

en: Symbol const
eo: Simbolo const

en: Symbol d-by-dt
eo: Simbolo d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
eo: Simbolo d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
eo: Simbolo d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
eo: Simbolo dagger

en: Symbol equiv
eo: Simbolo equiv

en: Symbol infinity
eo: Simbolo infinity

en: Symbol mathspace ,
eo: Simbolo mathspace ,

en: Symbol mathspace .
eo: Simbolo mathspace .

en: Symbol mathspace _
eo: Simbolo mathspace _

en: Symbol mathspace __
eo: Simbolo mathspace __

en: Symbol simeq
eo: Simbolo simeq

en: Symbol star
eo: Simbolo stela

en: Tab Size
eo: Grando de tabo

en: Tab order position
eo: Taborda pozicio

en: Table
eo: Tabelo

en: Table body
eo: Tabela korpo

en: Table caption
eo: Tabela apudskribo

en: Table column group properties
eo: Tabelkolumnaj grupaj atributoj

en: Table column properties
eo: Atributoj de tabela kolumno

en: Table data cell
eo: Ĉelo de datumoj de tabelo

en: Table footer
eo: Tabela piedo

en: Table header
eo: Tabela kapo

en: Table header cell
eo: Tabela kapa ĉelo

en: Table row
eo: Tabela vico

en: Table summary
eo: Tabela resumo

en: Tag list
eo: Markolisto

en: Tags
eo: Markoj

en: Target - Blank
eo: Celo - malplena

en: Target - Parent
eo: Celo - patra

en: Target - Self
eo: Celo - si

en: Target - Top
eo: Celo - supre

en: Teletype or monospace text style
eo: Egallarĝa teksta stilo

en: Text
eo: Teksto

en: Text Editor
eo: Teksta Redaktilo

en: Text color
eo: Teksta koloro

en: Text color (deprecated)
eo: Teksta koloro (evitinda)

en: Text entered by user
eo: Teksto tajpita de uzulo

en: Thai
eo: Taja

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
eo: La disko kie vi povas konservi la dosiero havas limigon pri la longo de dosiernomoj. Bonvolu uzi pli mallongan nomon.

en: The document is empty.
eo: La dokumento estas malplena.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
eo: La dosiero "%s" ne moveblas al la rubujo.

en: The file "%s" is read-only.
eo: La dosiero "%s" esta nurlega.

en: The file %s changed on disk.
eo: La dosierujo %s ŝanĝiĝis en disko.

en: The file %s has been modified since reading it.
eo: La dosiero %s estis ŝanĝita post kiam ĝi estis legita.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
eo: La dosierfoliumila baza dosierujo uzata por ŝargi la dosierfoliumilan kromaĵon kaj onload/tree_view estas VERA.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
eo: La dosierfoliumila virtuala baza dosierujo uzata por ŝargi la dosierfoliumilan kromaĵon kiam onload/tree_view estas VERA. La virtuala bazo ĉiam estu sube de la efektiva bazo.

en: The file is too big.
eo: La dosiero estas tro granda.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
eo: La filtra ŝablono per kiu la dosierfoliumilo filtras. Ĉi tiu filtro funkcias supre de la filtra _reĝimo.

en: The following error occurred while exporting: %s
eo: La jena eraro okazis dum eksporti: %s

en: The following error occurred while importing: %s
eo: La jena eraro okazis dum importi: %s

en: The following files could not be imported: %s
eo: La jenaj dosieroj ne povis importiĝi: %s

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
eo: La nova dosiero ĉi-momente estas elfiltrita. Vi devas alĝustigi viajn filtrajn agordojn por videbligi la dosieron

en: The preview of a page in the document to be printed
eo: La aspekto de paĝo en la dokumento presota

en: The selected color scheme cannot be installed.
eo: La elektita kolorskemo no povas instaliĝi.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
eo: La elektitaj dosieroj ne povas moviĝi al la rubejo.

en: The total number of pages in the document
eo: La totala nombro da paĝoj en la dokumento

en: There are no snippets selected to be exported
eo: No estas fragmentoj elektitaj por eksporti

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
eo: Ne estas sufiĉa diskospaco por konservi la dosieron. Bonvolu malokupi kelke da diskospaco kaj reprovi.

en: This accelerator is already bound to %s
eo: Ĉi tiu akcelilo jam estas ligita al %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
eo: Ĉi tiu dosiero (%s) jam estas malfermita en alia fenestro de pluma.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
eo: Ĉi tiu valoro determinas kiaj dosieroj estos filtrataj el la dosierfoliumilo. Validaj valoroj estas: none (filtru nenion), hidden (filtru kaŝitajn dosierojn), binary (filtru binarajn dosierojn) kaj hidden_and_binary (filtru ambaŭ kaŝitajn kaj binarajn dosierojn).

en: Title
eo: Titolo

en: Toolbar Buttons Style
eo: Stilo de butonoj en ilobreto

en: Toolbar is Visible
eo: Ilobreto estas videble

en: Turkish
eo: Turka

en: Type a new accelerator
eo: Tajpu novan akcelilon

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
eo: Tajpu novan akcelilon, aŭ premu klavon Retro por vakigi

en: Type a new shortcut
eo: Entajpu novan klavkombinon

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
eo: Entajpu novan klavkombinon, aŭ premu Retropaŝon por vakigi

en: Typeface bold
eo: Tiparo grasa

en: Typeface italic
eo: Tiparo kursiva

en: Typeface slanted
eo: Tiparo klina

en: Typeface type
eo: Tipara tipo

en: Unbreakable text
eo: Nedividebla teksto

en: Underlined text style
eo: Subsribita teksta stilo

en: Undo the last action
eo: Malfari la lastan agon

en: Unexpected error: %s
eo: Neatendita eraro: %s

en: Unicode
eo: Unikodo

en: Unicode (UTF-8)
eo: Unikodo (UTF-8)

en: Unix/Linux
eo: Unikso/Linukso

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unordered list
eo: Neordigita listo

en: Unsaved Document %d
eo: Nekonservita Dokumento %d

en: Untitled documents only
eo: Nur sentitolitaj dokumentoj

en: Up
eo: Supren

en: Use %s highlight mode
eo: Uzi %s emfaza reĝimo

en: Use Default Font
eo: Uzi defaŭltan tiparon

en: Use image map
eo: Uzi bildan mapon

en: Use the _selected format
eo: Uzi la _elektitan formaton

en: User dictionary:
eo: Uzula vortaro:

en: Value
eo: Valoro

en: Value interpretation
eo: Valora interpreto

en: Variable or program argument
eo: Variablo aŭ programa argumento

en: Vertical cell alignment
eo: Vertikala ĉela ĝisrandigo

en: Vertical space
eo: Vertikala spaco

en: Vertical space (deprecated)
eo: Vertikala interspaco (evitinda)

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: View
eo: Vido

en: View folder in file manager
eo: Vidigi dosierujon en dosieradministrilo

en: Visited link color
eo: Koloro de vizitita ligilo

en: Visited link color (deprecated)
eo: Vizitita ligila koloro (evitinda)

en: Western
eo: Okcidente

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
eo: Ĉu pluma devus aŭtomate konservi ŝanĝitajn dosierojn post tempintervalo. Vi povas fiksi la tempintervalon kun la opcio "Intervalo de Aŭtokonservado".

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
eo: Ĉu pluma kreu restaŭrkopiojn por la dosieroj konservitaj de ĝi. Vi povas agordi la dosiersufikson per la atributo "Dosiersufikso de restaŭrkopio".

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
eo: Ĉu pluma vidigu lininumerojn en la redakta areo.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
eo: Ĉu pluma vidigu la dekstran marĝenon en la redakta areo.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
eo: Ĉu pluma devus ŝalti aŭtomatan krommarĝenon.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
eo: Ĉu pluma ŝaltu sintaksan emfazon.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
eo: Ĉu pluma emfazu ĉiujn okazojn de la serĉata teksto.

en: Whether pluma should highlight the current line.
eo: Ĉu pluma emfazu la aktualan linion.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
eo: Ĉu pluma enmetu dokumentan paĝokapon kiam presante dokumentojn.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
eo: Ĉu pluma enmetu spacetojn anstataŭ tabojn.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
eo: Ĉu pluma presu sintaksan emfazon kiam presante dokumentojn.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
eo: Ĉu pluma metu la kursoron en la antaŭan lokon kiam ŝargante dosieron.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
eo: Ĉu la malsupra panelo ĉe la malsupro de redaktaj fenestroj estu videbla.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
eo: Ĉu la stata breto ĉe la malsupro de redaktaj fenestroj estu videbla.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
eo: Ĉu la ilbreto estu videbla en redaktaj fenestroj.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
eo: Ĉu uzi la sisteman defaŭltan fikslarĝan tiparon por redakti tekston anstataŭ de tiparo specifa por pluma. Se ĉi tiu agordaĵo estas malŝaltita, tiam la tiparo nomita en la agordo "Redaktila tiparo" estos uzata anstataŭ la sistema tiparo.

en: Width
eo: Larĝo

en: Windows
eo: Fenestroj

en: Words
eo: Vortoj

en: Writable VFS schemes
eo: Skribeblaj VFS-skemoj

en: XHTML 1.0 - Tags
eo: ĈHTML 1.0 - Markoj

en: XSLT - Axes
eo: XSLT - aksoj

en: XSLT - Elements
eo: XSLT - elementoj

en: XSLT - Functions
eo: XSLT - funkcioj

en: XUL - Tags
eo: XUL - Markoj

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
eo: Vi provas konservi la dosieron al nurlega disko. Bonvolu kontroli ke vi korekte tajpis la lokon kaj reprovi.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
eo: Vi ne rajtas malfermi la dosieron.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
eo: Vi ne havas bezonatajn permesojn por konservi la dosieron. Bv kontroli ke vi tajpis ĝuste la lokon kaj provu denove.

en: You must be inside a word to run this command
eo: Vi devas esti en vorto por ruligi tiun komandon

en: Zoom 1:1
eo: Zomi je 1:1

en: Zoom the page in
eo: Zomi paĝon

en: Zoom the page out
eo: Malzomi paĝon

en: Zoom to fit the whole page
eo: Zomi je tuta paĝo

en: [FILE...]
eo: [DOSIERO...]

en: _About
eo: _Pri

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Add...
eo: _Aldoni...

en: _Applicability:
eo: _Aplikebleco:

en: _Autocheck Spelling
eo: _Aŭtomate kontroli literumadon

en: _Autosave files every
eo: _Aŭtomate konservi dosierojn je ĉiu

en: _Body:
eo: _Korpo:

en: _Bottom Pane
eo: _Malsupra panelo

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _Cancel Logout
eo: _Rezigni adiaŭon

en: _Clear Highlight
eo: _Forigi emfazon

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Close All
eo: _Fermu ĉiujn

en: _Close Preview
eo: _Fermi Antaŭrigardon

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Delete
eo: _Forigi

en: _Description
eo: _Priskribo

en: _Display line numbers
eo: _Vidigi liniajn numerojn

en: _Document Statistics
eo: _Statistikoj de dokumento

en: _Documents
eo: _Dokumentoj

en: _Drop targets:
eo: _Forigendaj celoj:

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _Edit:
eo: _Redakti:

en: _Enable automatic indentation
eo: _Ŝalti aŭtomatan krommarĝenigon

en: _Encoding
eo: _Kodoprezento

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Filter
eo: _Filtriloj

en: _Find
eo: _Trovi

en: _Find...
eo: _Trovi...

en: _Fullscreen
eo: _Plenekrane

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Highlight Mode
eo: _Emfaza reĝimo

en: _Ignore
eo: _Malatenti

en: _Ignore All
eo: _Malatenti ĉiujn

en: _Ignore case
eo: _Malatenti usklecon

en: _Incremental Search...
eo: _Dumtajpa serĉo…

en: _Input:
eo: _Enigo:

en: _Insert
eo: Enmet_i

en: _Invert Case
eo: _Invertigi usklecon

en: _Line numbers:
eo: _Lininumeroj:

en: _Match Case
eo: _Uskleca kongruo

en: _Match Filename
eo: _Kongrui kun Dosiernomo

en: _Match case
eo: _Uskleca kongruo

en: _More...
eo: _Pli...

en: _Move to New Window
eo: _Movi al nova fenestro

en: _New
eo: _Nova

en: _New Folder
eo: _Nova Dosierujo

en: _Next Document
eo: _Sekva dokumento

en: _Next Location
eo: _Sekva loko

en: _Number every
eo: _Numeri je ĉiu

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Open terminal here
eo: _Malfermi terminalon ĉi tie

en: _Open...
eo: _Malfermi...

en: _Output:
eo: E_ligo:

en: _Paste
eo: _Enmeti

en: _Preview
eo: _Antaŭrigardo

en: _Previous Document
eo: _Antaŭa dokumento

en: _Previous Location
eo: _Antaŭa loko

en: _Print...
eo: _Presi...

en: _Prompt for a format
eo: _Peti formaton

en: _Quit
eo: _Ĉesi

en: _Redo
eo: _Refari

en: _Reload
eo: _Reŝargi

en: _Remove
eo: _Forigi

en: _Rename
eo: _Renomi

en: _Replace
eo: Anstataŭigi (_r)

en: _Replace...
eo: _Anstataŭigi...

en: _Restore Default Fonts
eo: _Restaŭri defaŭltajn tiparojn

en: _Retry
eo: _Reprovi

en: _Reverse order
eo: _Inversigita ordo

en: _Revert
eo: Malfa_ri

en: _Save
eo: Kon_servi

en: _Save All
eo: Konservi ĉiu_jn

en: _Save:
eo: _Konservi:

en: _Search
eo: _Serĉi

en: _Search for:
eo: _Serĉi:

en: _Set root to active document
eo: Agordi _bazon al aktiva dokumento

en: _Shortcut Key:
eo: _Fulmoklavo:

en: _Snippets:
eo: _Fragmentoj:

en: _Sort
eo: _Ordigi

en: _Spelling Suggestions...
eo: _Literumadaj proponoj...

en: _Statusbar
eo: _Statbreto

en: _Suggestions:
eo: _Proponoj:

en: _Tab trigger:
eo: _Taba ekagigo:

en: _Tab width:
eo: _Taba larĝo:

en: _Title Case
eo: _Titola uskleco

en: _Toolbar
eo: _Ilobreto

en: _Tools
eo: _Iloj

en: _Tools:
eo: _Iloj:

en: _Undo
eo: _Malfari

en: _Update
eo: _Ĝisdatigi

en: _Use custom format
eo: _Uzi propran formaton

en: _Use the system fixed width font (%s)
eo: _Uzu la sisteman fikslarĝan tiparon (%s)

en: _View
eo: _Vidi

en: _View Folder
eo: _Vidi Dosierujon

en: _Wrap Around
eo: _Ĉirkaŭfluo

en: _Wrap around
eo: Ĉ_irkaŭfluo

en: _minutes
eo: _minutoj

en: ancestor
eo: praulo

en: ancestor-or-self
eo: praulo-aŭ-mem

en: attribute
eo: atributo

en: child
eo: ido

en: columns
eo: kolumnoj

en: descendant
eo: posteulo

en: descendant-or-self
eo: posteulo-aŭ-mem

en: directory
eo: dosierujo

en: file
eo: dosiero

en: following
eo: sekvanta

en: following-sibling
eo: sekvanta-frata

en: label
eo: etikedo

[ctx: language]
en: Default
eo: Defaŭlto

en: lines
eo: linioj

en: namespace
eo: nomspaco

en: of
eo: de

en: parent
eo: patra

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
eo: pluma ne povas trovi la dosieron. Eble ĝi estis forigita antaŭ nelonge.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
eo: pluma ne povas trakti %s lokojn en skribreĝimo. Bonvolu kontroli ke vi korekte tajpis la lokon kaj repravi.

en: pluma cannot handle %s locations.
eo: pluma ne povas trakti %s lokojn.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
eo: pluma ne povas trakti ĉi tiun lokon en skribreĝimo. Bonvolu kontroli ke vi korekte tajpis la lokon kaj repravi.

en: pluma cannot handle this location.
eo: pluma ne povas trakti ĉi tiun lokon.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
eo: pluma malfermis ĉi tiun ekzemplon de la dosiero neredakteble. Ĉu vi volas redakti ĝin ankoraŭ?

en: preceding
eo: antaŭa

en: preceding-sibling
eo: antaŭa-frata

en: rows
eo: vicoj

en: self
eo: si

en: word
eo: vorto
