eom 1.25.0 - en to eu translation catalogue (315 entries)

en:  (invalid Unicode)
eu:  (Unicode baliogabea)

en: %.1f (35mm film)
eu: %.1f (35mm filma)

en: %.1f (lens)
eu: %.1f (foku-lentea)

en: %a, %d %B %Y
eu: %a, %Y %B %d

en: %a, %d %B %Y  %X
eu: %a, %Y %B %d  %X

en: <b>%f:</b> original filename
eu: <b>%f:</b> jatorrizko fitxategi-izena

en: <b>%n:</b> counter
eu: <b>%n:</b> zenbatzailea

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
eu: Ezin izan da "%s"(r)en zakarrontzia aurkitu. Nahi duzu irudi hau betirako kentzea?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
eu: 0 baino handiagoa den balio batek irudia pantailan zenbat segundotan erakutsiko den zehazten du, hurrengo irudia automatikoki erakutsi aurretik. 0 balioak bistaratze automatikoa desgaitzen du.

en: About this application
eu: Aplikazioari buruz

en: Active plugins
eu: Aktibatu pluginak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: All Images
eu: Irudi denak

en: Allow zoom greater than 100% initially
eu: Baimendu zooma %100 baino handiagoa izatea hasieran

en: Aperture Value:
eu: Irekiduraren balioa:

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
eu: Ziur zaude "%s"
    zakarrontzira botatzea nahi duzula?

en: As _background
eu: _Atzeko plano gisa

en: As check _pattern
eu: K_oadrikula gisa

en: As custom c_olor:
eu: _Kolore pertsonalizatu gisa:

en: As custom color:
eu: Kolore pertsonalizatu gisa:

en: At least two file names are equal.
eu: Bi fitxategi-izen behintzat berdinak dira

en: Author:
eu: Egilea:

en: Automatic orientation
eu: Orientazio automatikoa

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Both
eu: Biak

en: Browse and rotate images
eu: Arakatu eta biratu irudiak

en: Bytes:
eu: Byteak:

en: C_enter:
eu: E_rdia:

en: Camera
eu: Kamera

en: Camera Model:
eu: Kamera-modeloa:

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
eu: Aldatu irudi-bildumaren panelaren ikusgaitasuna uneko leihoan

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
eu: Albo-panelaren ikusgaitasuna aldatzen du uneko leihoan

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
eu: Aldatu egoera-barraren ikusgaitasuna uneko leihoan

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
eu: Aldatu tresna-barraren ikusgaitasuna uneko leihoan

en: Choose a folder
eu: Aukeratu karpeta

en: Close _without Saving
eu: Itxi gorde _gabe

en: Close main window without asking to save changes.
eu: Itxi leiho nagusia aldaketak gordetzeko eskatu gabe

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Collection
eu: Bilduma

en: Color for Transparent Areas
eu: Area gardenen kolorea

en: Copyright:
eu: Copyright-a:

en: Could not display help for Eye of MATE
eu: Ezin da bistaratu MATEren begiaren laguntza

en: Could not load image '%s'.
eu: Ezin izan da '%s' kargatu.

en: Couldn't access trash.
eu: Ezin izan da zakarrontzirik erabili.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
eu: Ezin izan da memoriarik esleitu JPEG fitxategia kargatzeko

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
eu: Ezin izan da aldi baterako fitxategia sortu gordetzeko: %s

en: Couldn't delete file
eu: Ezin izan da fitxategia ezabatu

en: Date
eu: Data

en: Date in statusbar
eu: Data egoera-barran.

en: Date/Time:
eu: Data/Ordua:

en: Delay in seconds until showing the next image
eu: Atzerapena segundotan, hurrengo irudia erakutsi aurretik

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Destination folder:
eu: Helburuko karpeta:

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
eu: Gardentasuna nola adierazi zehazten du. Baliozko aukerak dira: egiaztatuta, kolorea eta deus ez. Kolorea aukeratzen bada, trans_color gakoak zehazten du kolorearen balioa.

en: Disable image collection
eu: Desgaitu irudi-bilduma

en: EXIF not supported for this file format.
eu: Fitxategi-formatu honek ez du EXIF onartzen.

en: E_xpand images to fit screen
eu: Za_baldu irudiak pantaila betetzeko

en: East
eu: Ekialdea

en: Edit Image
eu: Editatu irudia

en: Edit the application toolbar
eu: Editatu aplikazioaren tresna-barra

en: Edit the current image using %s
eu: Erakutsi uneko irudia 1%s erabiliz

en: Enlarge the image
eu: Handiagotu irudia

en: Error on deleting image %s
eu: Errorea %s irudia ezabatzean

en: Error printing file:
    %s
eu: Errorea fitxategia inprimatzean:
    %s

en: Exposure Time:
eu: Esposizio-denbora:

en: External program to use for editing images
eu: Irudiak editatzeko kanpoko aplikazioa

en: Extrapolate Image
eu: Estrapolatu irudia

en: Eye of MATE
eu: MATEren begia

en: Eye of MATE Image Viewer
eu: MATEren irudi-ikustailearen begia

en: Eye of MATE Preferences
eu: MATEren begiaren hobespenak

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
eu: MATEren Begiak ezin izan du fitxategi-formatu idazgarria zehaztu fitxategi-izenean oinarrituz

en: File Name Preview
eu: Fitxategi-izenaren aurrebista

en: File Path Specifications
eu: Bide-izenaren zehaztapenak

en: File format is unknown or unsupported
eu: Fitxategi-formatua ezezaguna da edo ez dago onartuta

en: Filename format:
eu: Fitxategi-izenaren formatua:

en: Fit
eu: Doitu

en: Fit the image to the window
eu: Doitu irudia leihora

en: Flash:
eu: Flasha:

en: Flip _Horizontal
eu: Irauli _horizontalki

en: Flip _Vertical
eu: Irauli _bertikalki

en: Focal Length
eu: Fokuaren luzera

en: Focal Length:
eu: Foku-luzera:

en: Folder
eu: Karpeta

en: Fullscreen with double-click
eu: Pantaila osoa klik bikoitzarekin

en: GPS Data
eu: GPS datuak

en: General
eu: Orokorra

en: Go to a random image of the collection
eu: Joan bildumaren hurrengo ausazko irudira

en: Go to the first image of the collection
eu: Joan bildumaren aurreneko irudira

en: Go to the last image of the collection
eu: Joan bildumaren azkeneko irudira

en: Go to the next image of the collection
eu: Joan bildumaren hurrengo irudira

en: Go to the previous image of the collection
eu: Joan bildumaren aurreko irudira

en: Height:
eu: Altuera:

en: Help on this application
eu: Aplikazio honen laguntza

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: ISO Speed Rating:
eu: ISO abiaduraren emaria:

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
eu: Aktibatzen bada, eta irudirik ez badago kargatuta leiho aktiboan, fitxategi-aukeratzaileak erabiltzailearen argazkien karpeta bistaratuko du erabiltzailearen direktorioen XDG berezia erabiliz. Desaktibatzen bada, edo argazkien karpeta ez bada konfiguratu, uneko laneko direktorioa erakutsiko du.

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
eu: Aktibatzen bada, MATEren Begiak ez du berrespenik eskatuko irudiak zakarrontzira botatzean. Hala ere, irudietariko batzuk ezin badira zakarrontzira bota, horren ordez ezabatu egin behar al diren galdetuko du.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
eu: Aktibatzen bada, propietateen elkarrizketa-koadroko metadatuen zerrenda xehea elkarrizketa-koadroko dagokion orrialdera eramango da. Honek elkarrizketa-koadroa askoz ere erabilgarriagoa egingo du pantaila txikidun ordenagailuetan, adib. 'sareko ordenagailu' edo netbook-etan. Desaktibatzen bada, trepeta "Metadatuak" orrialdean kapsulatuko dira.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
eu: Gardentasunaren gakoak COLOR balioa badu, gako honek zehaztuko du gardentasuna adierazteko erabiliko den kolorea.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
eu: Hau aktibo egonez gero, 'background-color' (atzeko planoaren kolorea) gakoak ezarritako kolorea erabiliko da irudiaren atzeko area betetzeko. Aukera hau ez bada ezartzen, uneko GTK+ gaiak zehaztuko du kolore betegarria.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
eu: FALSE balioarekin ezartzen bada, irudi txikiak ez dira pantaila bete arte tiratuko hasieran.

en: If you don't save, all your changes will be lost.
eu: Ez baduzu gordetzen, aldaketa guztiak galduko dira.

en: If you don't save, your changes will be lost.
eu: Ez baduzu gordetzen, landutako aldaketa guztiak galduko dira.

en: Image
eu: Irudia

en: Image Data
eu: Irudiaren datuak

en: Image Enhancements
eu: Irudiaren hobekuntzak

en: Image Properties
eu: Irudiaren propietateak

en: Image Settings
eu: Irudiaren ezarpenak

en: Image Taking Conditions
eu: Irudia hartu zeneko baldintzak

en: Image View
eu: Irudi-ikuspegia

en: Image Zoom
eu: Irudiaren zooma

en: Image collection pane position.
eu: Irudi bilduma panelaren kokapena

en: Image loading failed.
eu: Huts egin du irudia kargatzean.

en: In
eu: Handiagotu

en: Inches
eu: Hazbeteak

en: Interpolate Image
eu: Interpolatu irudia

en: Keywords:
eu: Gako-hitzak:

en: Leave Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Left
eu: Ezkerra

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
eu: Plugin aktiboen zerrenda. Ez dauka plugin aktiboen "Kokalekua" datua. Ikus .eom-plugin fitxategia plugin zehatz baten "Kokalekua" jakiteko.

en: Location:
eu: Kokapena:

en: Loop through the image sequence
eu: Begiztatu irudi-segida bitartez

en: Maker Note
eu: Markagailuaren oharra

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
eu: _Ezkutatu

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Metering Mode:
eu: Neurtze modua:¡

en: Millimeters
eu: Milimetroak

en: Mirror the image horizontally
eu: Ispilatu irudia horizontalki

en: Mirror the image vertically
eu: Ispilatu irudia bertikalki

en: Move the selected image to the trash folder
eu: Bota hautatutako irudia zakarrontzira

en: Move the selected item on the toolbar
eu: Aldatu lekuz hautatutako elementua tresna-barran

en: Move to _Trash
eu: Bota _zakarrontzira

en: Name:
eu: Izena:

en: No image loaded.
eu: Ez da irudirik kargatu.

en: No images found in '%s'.
eu: Ez da irudirik aurkitu '%s'(e)n.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Normal
eu: Arrunta

en: North
eu: Iparraldea

en: Open Containing _Folder
eu: Ireki dagoen karpeta

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Open Image
eu: Ireki irudia

en: Open _with
eu: Ireki _honekin

en: Open a file
eu: Fitxategi bat irekitzen du

en: Open in fullscreen mode
eu: Ireki pantaila osoko moduan

en: Open in slideshow mode
eu: Ireki diapositiba-erakusketa moduan

en: Open the selected image with a different application
eu: Ireki hautatutako irudia beste aplikazio batekin

en: Opening image "%s"
eu: "%s" irudia irekitzen

en: Options
eu: Aukerak

en: Other
eu: Bestelakoak

en: Out
eu: Txikiagotu

en: Page Setup
eu: Prestatu orrialdea

en: Pause Slideshow
eu: Pausatu diapositiba-aurkezpena

en: Pause or resume the slideshow
eu: Pausatu edo jarraitu diapositiba-aurkezpena

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
eu: Saiatu bestelako luzapen batekin, adib. '.png' edo '.jpg'.

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Position
eu: Posizioa

en: Prefere_nces
eu: Hobes_penak

en: Preferences for Eye of MATE
eu: MATEren begiaren hobespenak

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Print the selected image
eu: Inprimatu hautatutako irudia

en: Prope_rties
eu: _Propietateak

en: Properties
eu: Propietateak

en: Question
eu: Galdera

en: Randomize the image sequence
eu: Ausaz nahastu irudi segida

en: Reload Image
eu: Birkargatu irudia

en: Reload current image
eu: Birkargatu uneko irudia

en: Remove the selected item from the toolbar
eu: Kendu hautatutako elementua tresna-barratik

en: Remove the selected toolbar
eu: Kendu hautatutako tresna-barra

en: Rename from:
eu: Aldatu honen izena:

en: Replace spaces with underscores
eu: Ordeztu zuriuneak azpimarrekin

en: Right
eu: Eskuina

en: Rotate Counterc_lockwise
eu: Biratu e_zkerrera

en: Rotate the image 90 degrees to the left
eu: Biratu irudia 90 gradu ezkerrera

en: Rotate the image 90 degrees to the right
eu: Biratu irudia 90 gradu eskuinera

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eu: Exekutatu '%s --help' komando-lerroko aukera guztiak zerrendatzeko.

en: S_elect the images you want to save:
eu: _Hautatu gordetzea nahi dituzun irudiak:

en: S_lideshow
eu: Diapositiba-aurkezpena

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: Save _As…
eu: Gorde _honela...

en: Save changes in currently selected images
eu: Gorde aldaketak unean hautatutako irudietan

en: Save changes to image "%s" before closing?
eu: Aldaketak "%s" irudian gorde itxi aurretik?

en: Save the selected images with a different name
eu: Gorde hautatutako irudiak beste izenarekin

en: Saving image "%s" (%u/%u)
eu: "%s" irudia gordetzen (%u/%u)

en: Saving image locally…
eu: Irudia lokalean gordetzen...

en: Scroll wheel zoom
eu: Korritze-gurpilaren zooma

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Sequence
eu: Segida

en: Set as _Desktop Background
eu: Ezarri _mahaigaineko atzeko plano gisa

en: Set the selected image as the desktop background
eu: Ezarri hautatutako irudia mahaigaineko atzeko plano gisa

en: Show the application's version
eu: Erakutsi aplikazioaren bertsioa

en: Show the current image in fullscreen mode
eu: Erakutsi uneko irudia pantaila osoko moduan

en: Show the image at its normal size
eu: Erakutsi irudia bere tamaina normalean

en: Show the properties and metadata of the selected image
eu: Erakutsi hautatutako irudiaren propietateak eta metadatuak

en: Show “_%s”
eu: Erakutsi '_%s'

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
eu: Erakutsi/ezkutatu irudi-bildumaren paneleko korritze-botoiak.

en: Show/Hide the image collection pane.
eu: Erakutsi/ezkutatu irudi-bildumaren panela.

en: Show/Hide the window side pane.
eu: Erakutsi/ezkutatu leihoaren albo-panela.

en: Show/Hide the window statusbar.
eu: Erakutsi/ezkutatu leihoaren egoera-barra.

en: Show/Hide the window toolbar.
eu: Erakutsi/ezkutatu leihoaren tresna-barra.

en: Shrink the image
eu: Txikiagotu irudia

en: Side _Pane
eu: Alboko p_anela

en: Simple image viewer
eu: Irudi-ikusle sinplea

en: Size
eu: Tamaina

en: Slideshow
eu: Diapositiba-aurkezpena

en: Smooth images when zoomed-_in
eu: Leundu irudia _handitzean

en: Smooth images when zoomed-_out
eu: Leundu irudia _txikiagotzean

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
eu: Hautatutako irudi batzuk ezin dira zakarrontzira bota, eta betirako ezabatuko dira. Aurrera jarraitzea nahi duzu?

en: South
eu: Hegoaldea

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
eu: Hasi instantzia berri bat (aurrez dagoena berrerabili ordez)

en: Start a slideshow view of the images
eu: Hasi irudien diapositiba-aurkezpena

en: Start counter at:
eu: Hasi zenbatzailea hemen:

en: T_oolbar
eu: _Tresna-barra

en: Tag
eu: Etiketa

en: Taken on
eu: Kapturatua:

en: Temporary file creation failed.
eu: Huts egin du aldi baterako fitxategia sortzean.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
eu: Irudiaren atzeko area betetzeko erabiliko den kolorea. 'use-background-color' gakoa ez bada ezartzen, aktibo dagoen GTK+ gaiak zehaztuko du kolorea.

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
eu: Irudiak editatzeko (tresna-barrako "Editatu irudia" botoia aktibatuta badago) erabiliko den mahaigaineko fitxategi-izena (".desktop" barne). Hutsik utzi bat ere ez erabiltzeko.

en: The given locations contain no images.
eu: Emandako kokalekuak ez du irudirik.

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
eu: "%s" irudia kanpoko aplikazio batek aldatu du.
    Nahi duzu berriro kargatzea?

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
eu: "%s" irudia mahaigaineko atzeko planoko irudi gisa ezarri da.
    Nahi duzu bere itxura aldatzea?

en: The image whose printing properties will be set up
eu: Irudia (bere inprimatzeko propietateak konfiguratzeko)

en: The information for the page where the image will be printed
eu: Irudia inprimatuko den orrialdearen informazioa

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
eu: Biderkatzailea saguaren korritze-gurpilarekin zooma erabiltzean aplikatzeko. Balio honek korritze-gertaerek erabiltzen duten zoomaren urratsa definitzen du. Adibidez, 0.05 balioak %5-ean handitzen du zooma korritze-gertaera bakoitzean, eta 1.00 balioak zooma %100-ean handitzen du

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: Programa hau erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina, INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO. Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Programa hau software librea da; birbana eta/edo alda dezakezu Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) beste berriago batean, jasotako baldintzak betez gero.

en: Time
eu: Ordua

en: To:
eu: Nora:

en: Toolbar Editor
eu: Tresna-barraren editorea

en: Transformation failed.
eu: Huts egin du eraldatzean.

en: Transformation on unloaded image.
eu: Deskargatutako irudia eraldatzea.

en: Transparency color
eu: Gardentasunaren kolorea

en: Transparency indicator
eu: Gardentasun-adierazlea

en: Transparent Parts
eu: Gardentasun zatiak

en: Trash images without asking
eu: Bota irudiak zakarrontzira galdetu gabe

en: Type
eu: Mota

en: Type:
eu: Mota:

en: Undo the last change in the image
eu: Desegin irudiaren azken aldaketa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Use "%s" to open the selected image
eu: Erabili "%s" hautatutako irudiak irekitzeko

en: Use a custom background color
eu: Erabili atzeko planoaren kolore pertsonalizatua

en: Value
eu: Balioa

en: Vertical
eu: Bertikala

en: West
eu: Mendebaldea

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
eu: Irudirik ez bada kargatu, fitxategi-aukeratzaileak erabiltzailearen argazkien karpeta erakutsi behar duen edo ez.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
eu: Irudi-bildumaren panela tamainaz alda daitekeen edo ez.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
eu: Irudia zooma handiagotzean estrapolatu behar den ala ez. Kalitatea lausoagoa izango da, baina estrapolatu gabeko irudiak baino mantsoago ibiliko da.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
eu: Irudia zooma txikiagotzean interpolatu behar den ala ez. Kalitatea hobea izango da, baina interpolatu gabeko irudiak baino mantsoago ibiliko da.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
eu: EXIF orientazioaren arabera irudia automatikoki biratuko den edo ez.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
eu: Propietateen elkarrizketa-koadroan metadatuen zerrendak bere orrialde propioa eduki behar duen edo ez.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
eu: Korritze-gurpila zooma egiteko erabiliko den edo ez.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
eu: Irudi-segida amaierarik gabeko begizta batean erakutsi behar den edo ez.

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
eu: Irudi segida ausazko begizta batean erakutsi behar den edo ez

en: Width:
eu: Zabalera:

en: XMP Other
eu: Bestelako XMP

en: XMP Rights Management
eu: XMP kudeaketa-eskubideak

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
eu: Programa honekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jasoko zenuen; hala ez bada, idatzi hona: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA

en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

en: Zoom multiplier
eu: Zoomaren biderkatzailea

en: [FILE…]
eu: [FITXATEGIA...]

en: _About
eu: Honi _buruz

en: _Automatic orientation
eu: Orientazio _automatikoa

en: _Best Fit
eu: _Egokiena

en: _Bottom:
eu: _Behea:

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Delete Toolbar
eu: _Kendu tresna-barra

en: _Do not ask again during this session
eu: _Ez galdetu berriro saio honetan

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _First Image
eu: _Aurreneko irudia

en: _Fullscreen
eu: _Pantaila osoa

en: _Go
eu: _Joan

en: _Height:
eu: _Altuera:

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Image
eu: I_rudia

en: _Image Collection
eu: _Irudi-bilduma

en: _Last Image
eu: _Azkeneko irudia

en: _Left:
eu: E_zkerra:

en: _Loop sequence
eu: _Segida-begizta

en: _Move on Toolbar
eu: _Aldatu lekuz tresna-barran

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: _Next Image
eu: _Hurrengo irudia

en: _Normal Size
eu: Tamaina _normala

en: _Open Background Preferences
eu: _Ireki atzeko planoaren hobespenak

en: _Open…
eu: _Ireki...

en: _Previous
eu: _Aurrekoa

en: _Previous Image
eu: _Aurreko irudia

en: _Print…
eu: _Inprimatu...

en: _Random Image
eu: _Ausazko irudia

en: _Random sequence
eu: _ Ausazko segida

en: _Reload
eu: _Birkargatu

en: _Remove from Toolbar
eu: _Kendu tresna-barratik

en: _Reset to Default
eu: _Berrasieratu lehenetsira

en: _Retry
eu: _Saiatu berriro

en: _Right:
eu: E_skuina:

en: _Rotate Clockwise
eu: Biratu e_skuinera

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Scaling:
eu: _Eskalatzea:

en: _Statusbar
eu: _Egoera-barra

en: _Switch image after:
eu: Irudia _aldatzeko:

en: _Toolbar
eu: _Tresna-barra

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Top:
eu: _Goia:

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _Unit:
eu: _Unitatea:

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Width:
eu: _Zabalera:

en: _Zoom In
eu: _Handiagotu

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: as is
eu: honelaxe

en: seconds
eu: segundo ondoren
