HexChat - en to eu translation catalogue (633 entries)

en: 
    No help available on that command.
eu: 
    Ez dago laguntzarik eskuragarri komando horrentzat.

en: $ Number
eu: $ Zenbakia

en: $tNotify list is empty.
eu: $tNotifikazio zerrenda hutsik dago.

en: %UChannel          Users   Topic
eu: %UKanala          Erabiltzaileak   Gaia

en: %d bytes
eu: %d byte

en: %d minutes ago
eu: Orain dela %d minutu

en: %d ops, %d total
eu: %d op, %d guztira

en: %u minutes ago
eu: Orain dela %u minutu

en: (Disabled)
eu: (Desgaitua)

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
eu: * root bezala IRCa erabiltzia ez da ona! Erabiltzaile kontu
      berri bat sortu beharko zenuke eta honekin sartu.

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
eu: **** %s-n SAIOA HASTEN

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
eu: *OHARRA*
    DCCak automatikoki onartzea zure etxe karpetara
    kaltegarria izan daiteke. Adibidez norbaitek
    .bash_profile fitxategia bidali dezake

en: <none>
eu: <bat ere ez>

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
eu: ADDBUTTON <izena> <ekintza>, botoi bat gehitzen du erabiltzaile zerrendaren azpian

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
eu: ALLCHAN <komandoa>, zauden kanal guztietara komando bat bidaltzen du

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
eu: ALLSERV <cmd>, zauden zerbitzari guztietara komando bat bidaltzen du

en: Abort
eu: Abortatu

en: Aborted
eu: Abortatua

en: Accept
eu: Onartu

en: Account
eu: Kontua

en: Action Upon Double Click
eu: Klik bikoitza egin ondorengo ekintza

en: Active
eu: Aktibo

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Address:
eu: Helbidea:

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Afghanistan
eu: Afganistan

en: Albanian
eu: Albania

en: Alerts
eu: Alertak

en: All downloads combined:
eu: Jaitsiera guztiak konbinatuta:

en: All uploads combined:
eu: Igoera guztiak konbinatuta:

en: Always
eu: Beti

en: American Samoa
eu: Samoa Estatubatuarra

en: Antarctica
eu: Antarktika

en: Antigua and Barbuda
eu: Antigua eta Barbuda

en: Appearance
eu: Itxura

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
eu: Ziur zaude SSL erabiltzeko gai den zerbitzari eta ataka dela?

en: Are you sure you want to quit?
eu: Ziur zaude irten nahi duzula?

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
eu: Galdetu IRC zerbitzariari zure benetako helbidea. Erabili hau 192.168.*.* moduko helbidea baduzu.

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Auto Open DCC Windows
eu: Automatikoki ireki DCC leihoak

en: Auto reconnect delay:
eu: Automatikoki berriz konektatzeko atzerapena:

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Automatically unmark away
eu: Automatikoki desmarkatu aldendu egoera

en: Away
eu: Aldenduta

en: Away reason
eu: Aldentzearen arrazoia

en: Away user:
eu: Aldendutako erabiltzailea:

en: Away:
eu: Aldenduta:

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijan

en: Background image:
eu: Atzeko planoko irudia:

en: Background:
eu: Atzeko planoa:

en: Bad arguments for user command.
eu: Argumentu akastunak erabiltzaile komandoentzat.

en: Bahamas
eu: Bahamak

en: Bahrain
eu: Bahrein

en: Ban
eu: Debekatu

en: Ban List
eu: Debekatuen zerrenda

en: Ban time
eu: Debekuaren denbora

en: Banmask
eu: Debeku maskara

en: Bans
eu: Debekatu

en: Basque
eu: Euskara

en: Belarus
eu: Bielorrusia

en: Belarusian
eu: Bielorrusia

en: Belgium
eu: Belgika

en: Bermuda
eu: Bermudak

en: Bind to:
eu: Lotu honi:

en: Bosnia and Herzegovina
eu: Bosnia-Herzegovina

en: Both
eu: Biak

en: Bottom
eu: Behean

en: Bouvet Island
eu: Bouvet Uhartea

en: Brazil
eu: Brasil

en: British Channel Isles
eu: Channel Uharte Britaniarrak

en: British Indian Ocean Territory
eu: Indiar Ozeanoko Lurralde Britainiarra

en: British Virgin Islands
eu: Birjina Uharteak (Err. Ba.)

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Bulgarian
eu: Bulgaria

en: Businesses
eu: Negozioak

en: C_lear Text
eu: G_arbitu testua

en: C_onnect
eu: K_onektatu

en: Cambodia
eu: Kanbodia

en: Cameroon
eu: Kamerun

en: Canada
eu: Kanada

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cannot access %s
eu: Ezin da %s-ra sartu

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
eu: Ezin da fitxategira iritsi: %s
    %s.
    Berrekitea ezinezkoa.

en: Cannot assign that address
eu: Ezin da helbide hori eman

en: Cannot read sound file:
    %s
eu: Ezin da soinu fitxategia irakurri:
    %s

en: Cannot read that file.
eu: Ezin irakurri fitxategi hori.

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
eu: Ezin da ebatzi %s ostalari-izena
    Egiaztatu zure IP ezarpenak!

en: Cannot resume the same file from two people.
eu: Ezin da bi pertsonen fitxategi berdinarekin jarraitu

en: Cannot write to that file.
eu: Ezin idatzi fitxategi hortan.

en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Cayman Islands
eu: Cayman Uharteak

en: Central African Republic
eu: Ertafrikar Errepublika

en: Chad
eu: Txad

en: Channel
eu: Kanala

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
eu: Kanaleko kidea /"IRC operatzaile bat da"

en: Channel Message
eu: Gela mezua

en: Channel Name
eu: Kanalaren izena

en: Channel name
eu: Kanalaren izena

en: Channel:
eu: Kanala:

en: Character Chart
eu: Karaktere taula

en: Character set:
eu: Karaktere-jokoa:

en: Chat
eu: Berriketa

en: Chat window
eu: Elkarrizketa leihoa

en: Chatting
eu: Elkarrizketan

en: Chile
eu: Txile

en: China
eu: Txina

en: Christmas Island
eu: Christmas Uhartea

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear list
eu: Garbitu zerrenda

en: Cocos Islands
eu: Cocos Uharteak

en: Colombia
eu: Kolombia

en: Colored nick names
eu: Koloreztatutako ezizenak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Colors 0-7
eu: Koloreak 0-7

en: Colors 8-15
eu: Koloreak 8-15

en: Comoros
eu: Komoreak

en: Congo
eu: Kongo

en: Connect
eu: Konektatu

en: Connection refused
eu: Konexio ukatua

en: Connection reset by peer
eu: Konexioa bikoteak berrezarria

en: Connection timed out
eu: Konexioa denboraz kanpo

en: Cook Islands
eu: Cook Uharteak

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy Selected Link
eu: Kopiatu aukeratutako esteka

en: Copy _Topic Text
eu: Kopiatu g_aiaren testua

en: Copy selected URL
eu: Kopiatu aukeratutako URLa

en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Croatia
eu: Kroazia

en: Crop
eu: Moztu

en: Cuba
eu: Kuba

en: Cycle Channel
eu: Kanal zikloa

en: Cycling to next server in %s...
eu: Hurrengo zerbitzarira %s-n ziklatzen...

en: Cyprus
eu: Txipre

en: Czech Republic
eu: Txekiar Errepublika

en: DCC IP address:
eu: DCCaren IP helbidea:

en: DCC String
eu: DCC katea

en: DCC Type
eu: DCC mota

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
eu: DELBUTTON <izena>, erabiltzaile zerrendaren azpitik botoi bat ezabatzen du

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
eu: DEOP <ezizena>, uneko kanalean chanop egoera kentzen dio aukeratutako ezizenari (chanop egoera behar da)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
eu: DEVOICE <ezizena>, uneko kanalean voice egoera kentzen dio aukeratutako ezizenari <chanop egoera behar da>

en: DISCON, Disconnects from server
eu: DISCON, zerbitzaritik deskonektatzen da

en: Date
eu: Data

en: DeOp
eu: OP kendu

en: Default Messages
eu: Lehenetsitako mezuak

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Denmark
eu: Danimarka

en: Description
eu: Azalpena

en: Destination filename
eu: Helmuga fitxategia

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Dialog
eu: Elkarrizketa

en: Dialog with
eu: Elkarrizketatu honekin

en: Display MODEs in raw form
eu: Erakutsi MODEak era lauean

en: Djibouti
eu: Djituti

en: Dominica
eu: Dominika

en: Dominican Republic
eu: Dominikar Errepublika

en: Don't ask next time.
eu: Ez galdetu gehiago

en: Done
eu: Eginda

en: Download files to:
eu: Hona jaitsi fitxategiak:

en: Downloads
eu: Deskargak

en: East Timor
eu: Ekialdeko Timor

en: Ecuador
eu: Ekuador

en: Edit Events
eu: Editatu gertaerak

en: Educational Institution
eu: Instituzio Edukatiboa

en: Egypt
eu: Egipto

en: Enter Channel to Join:
eu: Sartu elkartu nahi duzun kanalaren izena:

en: Enter mask to ignore:
eu: Sartu ignoratu nahi duzun maskara:

en: Enter new nickname:
eu: Sartu ezizen berria:

en: Enter nickname to add:
eu: Sartu gehitu nahi den ezizena:

en: Enter reason to kick %s:
eu: Sartu %s botatzeko arrazoia:

en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatore-Ginea

en: Error
eu: Errorea

en: Estonian
eu: Estonia

en: Ethiopia
eu: Etiopia

en: Event
eu: Gertaera

en: Execute command:
eu: Exekutatu komandoa:

en: Failed
eu: Huts egin da

en: Failed to open font:
    
    %s
eu: Huts egin da letra tipoa irekitzen:
    
    %s

en: Falkland Islands
eu: Malvina Uharteak (Falkland)

en: Faroe Islands
eu: Faroe Uharteak

en: File
eu: Fitxategia

en: File transfers
eu: Fitxategi transferentziak

en: File:
eu: Fitxategia:

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Find:
eu: Bilatu:

en: Finland
eu: Finlandia

en: Font:
eu: Letra-tipoa

en: Foreground:
eu: Aurreko planoa:

en: Former USSR
eu: Lehenago USSR

en: France
eu: Frantzia

en: French
eu: Frantsesa

en: French Guiana
eu: Guyana Frantsesa

en: French Polynesia
eu: Polinesia Frantsesa

en: French Southern Territories
eu: Hegoaldeko Lurralde Frantsesak

en: From
eu: Nork

en: Full name
eu: Izen osoa

en: Galician
eu: Galiziera

en: General
eu: Orokorra

en: German
eu: Alemaniera

en: Germany
eu: Alemania

en: Get my address from the IRC server
eu: Hartu nire IPa IRC zerbitzaritik

en: Give Ops
eu: Eman Opak

en: Give Voice
eu: Eman ahotsa

en: Government
eu: Gobernua

en: Graph
eu: Grafikoa

en: Graphical
eu: Grafikoa

en: Great Britain
eu: Britania Handia

en: Greece
eu: Grezia

en: Greenland
eu: Groenlandia

en: Grenada
eu: Granada

en: Guadeloupe
eu: Guadelupe

en: Guinea
eu: Ginea

en: Guinea-Bissau
eu: Ginea Bissau

en: Heard and McDonald Islands
eu: Heard Uhartea eta McDonald Uharteak

en: Hidden
eu: Ezkutatu

en: Hide Version
eu: Ezkutatu bertsioa

en: Hide join and part messages
eu: Ezkutatu sartze/irtete mezuak

en: Highlight:
eu: Nabarmendu:

en: Hindi
eu: India

en: Host
eu: Ostalaria

en: Host unknown
eu: Ostalari ezezaguna

en: Hostmask
eu: Ostalariaren maskara

en: Hostname
eu: Ostalariaren izena

en: Hostname:
eu: Ostalari-izena

en: Hungary
eu: Hungaria

en: I need /bin/sh to run!
eu: /bin/sh behar dut abiatzeko!

en: I'm busy
eu: Lanpetuta nabil

en: IM;Chat;
eu: IM;Chat;Txat;

en: IP address
eu: IP helbidea

en: IRC Client
eu: IRC bezeroa

en: Iceland
eu: Islandia

en: Identified text
eu: Identifikatutako testua

en: Idle time
eu: Inaktibitate denbora

en: Ignore Stats:
eu: Ignoratuen estatistikak

en: Indent nick names
eu: Koskatu ezizenak

en: Informational
eu: Informatiboa

en: Input Box
eu: Sarrera kaxa

en: Input box
eu: Sarrera kaxa

en: Insert timestamps in logs
eu: Txertatu ordu arrastoak log-etan

en: Interface
eu: Interfazea

en: Interface Colors
eu: Interfazearen koloreak

en: International
eu: Internazionala

en: Internic Commercial
eu: Internic Komertziala

en: Internic Network
eu: Internic Sarea

en: Internic Non-Profit Organization
eu: Papua Ginea Berria

en: Invite
eu: Gonbidatu

en: Invite Only
eu: Gonbidapenarekin bakarrik

en: Invite:
eu: Gonbidatu:

en: Iraq
eu: Irak

en: Ireland
eu: Irlanda

en: Italian
eu: Italiera

en: Italy
eu: Italia

en: JOIN <channel>, joins the channel
eu: JOIN <kanala>, kanalera sartzen da

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: Japan
eu: Japonia

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Join Channel
eu: Sartu kanalera

en: Join Channel...
eu: Sartu kanalera...

en: Jordan
eu: Jordania

en: Key (Password)
eu: Gakoa (Pasahitza)

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Kick
eu: Kanporatu

en: Kick/Ban
eu: Kanporatu/debekatu

en: KickBan
eu: Kanporatu-debekatu

en: Kyrgyzstan
eu: Kirgizstan

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Last Msg:
eu: Azken mezua:

en: Last Seen
eu: Azkenekoz ikusia

en: Latvia
eu: Letonia

en: Leave Channel
eu: Irten kanaletik

en: Leave channel:
eu: Irten kanaletik:

en: Leaving
eu: Irteten

en: Lebanon
eu: Libano

en: Left message
eu: Ezkerreko mezua

en: Libya
eu: Liberia

en: Lithuania
eu: Lituania

en: Logging
eu: Logeatzen

en: Luxembourg
eu: Luxemburgo

en: Madagascar
eu: Madagaskar

en: Main font:
eu: Letra-tipo nagusia:

en: Malay
eu: Malaysia

en: Maldives
eu: Mali

en: Marshall Islands
eu: Marshall Uharteak

en: Martinique
eu: Martinika

en: Mask
eu: Maskara

en: Mauritius
eu: Maurizio

en: Message
eu: Mezua

en: Messages
eu: Mezuak

en: Mexico
eu: Mexiko

en: Micronesia
eu: Maine

en: Military
eu: Militarra

en: Moderated
eu: Moderatua

en: Moldova
eu: Moldavia

en: Monaco
eu: Monako

en: More...
eu: Gehiago...

en: Morocco
eu: Maroko

en: Move completed files to:
eu: Mugitu amaitutako fitxategiak hona:

en: Mozambique
eu: Mozambike

en: Myanmar
eu: Birmania

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
eu: NCTCP <ezizena> <mezua>, CTCP mezua bidaltzen dio ezizenari

en: NICK <nickname>, sets your nick
eu: NICK <ezizena>, zure ezizena ezartzen du

en: NO
eu: EZ

en: Name
eu: Izena

en: Netherlands
eu: Herbereak

en: Netherlands Antilles
eu: Antilla Nederlandarrak

en: Network
eu: Sarea

en: Network setup
eu: Sare konfigurazioa

en: Networks
eu: Sareak

en: Never
eu: Inoiz

en: New Caledonia
eu: Kaledonia Berria

en: New Filename
eu: Fitxategi berria

en: New Network
eu: Sare berria

en: New Zealand
eu: Zeelanda Berria

en: New data:
eu: Datu berria:

en: New message:
eu: Mezu berria:

en: New nickname
eu: Ezizen berria

en: Nicaragua
eu: Nikaragua

en: Nick
eu: Ezizena

en: Nick Completion
eu: Izen betetzea

en: Nick being tried
eu: Saiatzen hari den ezizena

en: Nick completion suffix:
eu: Ezizen betetzearen atzizkia:

en: Nick of person who changed the topic
eu: Gaia aldatu duenaren ezizena

en: Nick of person who have been invited
eu: Gonbidatua izan denaren ezizena

en: Nick of person who invited you
eu: Gonbidatu zaituenaren ezizena

en: Nickname
eu: Ezizena

en: Nickname in use
eu: Ezizena erabilita

en: No active DCCs
eu: Ez dago DCC aktiborik

en: No channel joined. Try /join #<channel>
eu: Kanaletara sartu gabe. Saiatu /join #<kanala>-rekin

en: No outside messages
eu: Ez dago kanpoko mezurik

en: No route to host
eu: Ez dago biderik ostalariraino

en: No such command.
eu: Ez dago honelako komandorik.

en: No such plugin found.
eu: Ez da alako plugin-ik aurkitu.

en: No topic is set
eu: Ez dago gairik

en: Norfolk Island
eu: Norfolk Uhartea

en: Normal
eu: Normala

en: North Korea
eu: Korea, Herri-Errepublika Demokratikoa (Ipar Korea)

en: Northern Mariana Islands
eu: Iparraldeko Mariana Uharteak

en: Norway
eu: Norvegia

en: Not connected.
eu: Konektatu gabe.

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
eu: Konektatu gabe. Saiatu /server <ostalaria> [<ataka>]-rekin

en: Notice
eu: Oharra

en: Notice:
eu: Oharra:

en: Number of notify items
eu: Notifikazio kopurua

en: OK
eu: Ados

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
eu: OP <ezizena>, chanop egoera ematen dio erabiltzaileari (chanop behar da)

en: Offline
eu: Lineaz kanpo

en: Old Filename
eu: Fitxategi zaharra

en: Old School ARPAnet
eu: ARPAnet zaharra

en: Old nickname
eu: Ezizen zaharra

en: On channels smaller than:
eu: Hau baino txikiagoak diren kanaletan:

en: One download:
eu: Jaitsiera bat:

en: One upload:
eu: Igoera bat:

en: Online
eu: Linean

en: Only requested tabs
eu: Eskaria egiten den fitxetan soilik

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
eu: Ireki DCC, ezikusi, notifikazio etab. fitxetan ala leihoetan?

en: Open Data Folder
eu: Ireki datuen karpeta

en: Open Dialog
eu: Ireki elkarrizketa

en: Open Folder...
eu: Ireki karpeta...

en: Open Link in Browser
eu: Ireki esteka nabigatzailean

en: Open an extra tab for server messages
eu: Ireki fitxa extra bat zerbitzariaren mezuentzat

en: Open channels in:
eu: Ireki kanalak hemen:

en: Open dialogs in:
eu: Ireki elkarrizketak hemen:

en: Open utilities in:
eu: Iriki utilitateak hemen:

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
eu: PART [<kanala>] [<arrazoia>], kanaletik irteten da, unekotik lehenetsita

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
eu: PING <ezizena | kanala>, CTCP ping egin ezizen edo kanalari

en: Palau
eu: Belau (lehen Palaos)

en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea Berria

en: Part Channel
eu: Irten kanaletik

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Pathname
eu: Bide-izena

en: Philippines
eu: Filipinak

en: Ping Server
eu: Ping egin zerbitzariari

en: Poland
eu: Polonia

en: Port
eu: Ataka

en: Port:
eu: Ataka:

en: Position
eu: Posizioa

en: Preferences - %s
eu: Hobespenak - %s

en: Print Texts File
eu: Inprimatu testuen fitxategia

en: Private
eu: Pribatua

en: Private Message
eu: Mezu pribatua

en: Private:
eu: Pribatua:

en: Proxy Authentication
eu: Proxy autentikazioa:

en: Proxy Server
eu: Proxy zerbitzaria

en: Proxy traversal failed.
eu: Proxy trasbersalak huts egin du.

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
eu: QUIT [<arrazoia>], deskonektatu egiten da uneko zerbitzaritik

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
eu: QUOTE <mezua>, mezua era lauean bidaltzen dio zerbitzariari

en: Qatar
eu: Katar

en: Quit HexChat?
eu: HexChat-etik irten?

en: Quit:
eu: Irten:

en: Rea_l name:
eu: Benetazko _izena:

en: Real IP
eu: Benetazko IPa

en: Real Name:
eu: Benetako izena:

en: Real user@host
eu: Benetazko erabiltzaile@ostalaria

en: Really remove network "%s" and all its servers?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu "%s" eta honen zerbitzari guztiak?

en: Reason
eu: Arrazoia

en: Receive window
eu: Jaso leihoa

en: Receiver
eu: Jasotzailea

en: Recv
eu: Jasotakoak

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Remote host closed socket
eu: Ostalari urrunak socket-a itxi du

en: Remove
eu: Kendu

en: Replace - %s
eu: Ordeztu - %s

en: Replace with
eu: Ordeztu honekin

en: Reset Marker Line
eu: Reseteatu marka-lerroa

en: Resume
eu: Berrekin

en: Reverse DNS
eu: Alderantzizko DNSa

en: Right message
eu: Eskuineko mezua

en: Romania
eu: Errumania

en: Russian Federation
eu: Errusiako Federazioa

en: Rwanda
eu: Ruanda

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
eu: Hegoaldeko Georgia eta Hegoaldeko Sandwich Uharteak

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
eu: SAY <testua>, uneko leihoko objektuari testua bidaltzen dio

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
eu: SERVER <ostalaria> [<ataka>] [<pasahitza>], zerbitzari batera konektatzen da, lehenetsitako ataka 6667 da

en: S_ettings
eu: _Ezarpenak

en: Saint Lucia
eu: Santa Luzia

en: Sao Tome and Principe
eu: Sao Tome eta Printze

en: Save
eu: Gorde

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Save _List...
eu: Gorde _zerrenda...

en: Save list to a file
eu: Gorde zerrenda fitxategi batean

en: Save nick name in filenames
eu: Gorde ezizenak fitxategietan

en: Scrollback lines:
eu: Atzera korritze lerro kopurua:

en: Search
eu: Bilatu

en: Search Next
eu: Bilatu hurrengoa

en: Search Previous
eu: Bilatu aurrekoa

en: Search buffer is empty.
eu: Bilaketa bufferra hutsik dago.

en: Search type:
eu: Bilaketa mota:

en: Second choice:
eu: Bigarren aukera:

en: Seconds
eu: Segunduak

en: Select Download Folder
eu: Aukeratu deskarga karpeta

en: Select a Plugin or Script to load
eu: Aukeratu kargatzeko plugin edo skript bat

en: Select a sound file
eu: Aukeratu soinu fitxategi bat

en: Select an Image File
eu: Aukeratu irudi fitxategi bat

en: Select an output filename
eu: Aukeratu irteera fitxategi bat

en: Select color
eu: Aukeratu kolorea

en: Select font
eu: Aukeratu letra-tipoa

en: Send
eu: Bidali

en: Send file to %s
eu: Bidali fitxategia %s-ri

en: Send window
eu: Bidalketa leihoa

en: Sent
eu: Bidaliak

en: Server Information
eu: Zerbitzariaren informazioa

en: Server Links
eu: Zerbitzari estekak

en: Server Name
eu: Zerbitzariaren izena

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Seychelles
eu: Seychelleak

en: Shorten tab labels to:
eu: Fitxen luzera murriztu:

en: Show away once
eu: Erakutsi aldendu mezua behin

en: Show hostnames in user list
eu: Erakutsi ostalari izenak erabiltzaile zerrendan

en: Show marker line
eu: Erakutsi lerro-marka

en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

en: Signon time
eu: Konektatutako ordua

en: Simple Search
eu: Bilaketa sinplea

en: Singapore
eu: Singapur

en: Size
eu: Tamainua

en: Slovak Republic
eu: Eslovakia

en: Slovenia
eu: Eslovenia

en: Solomon Islands
eu: Salomon Uharteak

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
eu: Egindako ezarpen aldaketa batzuk berrabiaraztea behar dute guztizko efektua egin dezaten.

en: Sort tabs in alphabetical order
eu: Sailkatu fitxak orden alfabetikoan

en: Sound file
eu: Soinu fitxategia

en: Sound file:
eu: Soinu fitxategia:

en: Sounds
eu: Soinuak

en: South Africa
eu: Hegoafrikar Errepublika

en: South Korea
eu: Korea Errepublika (Hego Korea)

en: Spain
eu: Espainia

en: Spanish
eu: Espainiera

en: St. Helena
eu: Santa Elena

en: St. Kitts and Nevis
eu: Saint Kitts eta Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
eu: Saint Pierre eta Miquelon

en: St. Vincent and the Grenadines
eu: San Bizente eta Grenadinak

en: Start Time
eu: Hasiera data

en: Status
eu: Egoera

en: Suriname
eu: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
eu: Svalbard eta Jan Mayen Uharteak

en: Swaziland
eu: Swazilandia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Swedish
eu: Suediera

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Syria
eu: Siria

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
eu: TOPIC [<gaia>], zerbait ematen bada gaia hori ezartzen du, bestela uneko gaia erakusten du

en: T_ree
eu: Zu_haitza

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Tabs or Windows
eu: Fitxak ala leihoak

en: Tajikistan
eu: Tadjikistan

en: Take Ops
eu: Hartu Op

en: Take Voice
eu: Hartu ahotsa

en: Test All
eu: Egiaztatu denak

en: Text
eu: Testua

en: Text Colors
eu: Testu koloreak

en: Thai
eu: Tailandia

en: Thailand
eu: Tailandia

en: That file is not resumable.
eu: Fitxategi hau ez da jarraigaitza

en: That mask already exists.
eu: Maskara hau dagoeneko exisititzen da.

en: That plugin is refusing to unload.
eu: Plugin hori kargatzeari uko egiten ari da.

en: The CTCP event
eu: CTCP gertaera

en: The Channel it's going to
eu: Kanalean hau gertatuko da

en: The Packet
eu: Paketea

en: The action
eu: akzioa

en: The ban mask
eu: Debekuaren maskara

en: The channel
eu: Kanala

en: The channel being joined
eu: Sartzen hari den kanala

en: The channel it's being set on
eu: Kanala honela ezarriko da

en: The creator
eu: Sortzailea

en: The host of the person
eu: Pertsonaren ostalaria

en: The invite mask
eu: Gonbidapenaren maskara

en: The key
eu: Giltza

en: The limit
eu: Muga

en: The message
eu: Mezua

en: The mode letter
eu: Egoeraren letra

en: The mode's sign (+/-)
eu: Egoeraren seinua (+/-)

en: The nick of the joining person
eu: Sartu den pertsonaren ezizena

en: The nick of the person
eu: Pertsonaren ezizena

en: The nick of the person leaving
eu: Irten den pertsonaren ezizena

en: The nick of the person who did the halfop'ing
eu: Erdi-Op egoera eman duen pertsonaren ezizena

en: The nick of the person who did the invite
eu: Gonbidapena luzatu duen pertsonaren ezizena

en: The nick of the person who did the op'ing
eu: Op egoera eman duen pertsonaren ezizena

en: The nick of the person who did the voice'ing
eu: Ahotsa eman duen pertsonaren ezizena

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
eu: Erdi-Op egoera kendu zaion pertsonaren ezizena

en: The nick of the person who has been deop'ed
eu: Op egoera kendu zaion pertsonaren ezizena

en: The nick of the person who has been devoice'ed
eu: Ahotsa kendu zaion pertsonaren ezizena

en: The nick of the person who has been halfop'ed
eu: Erdi-Op egoera eman zaion pertsonaren ezizena

en: The nick of the person who has been op'ed
eu: Op egoera eman zaion pertsonaren ezizena

en: The nick of the person who has been voice'ed
eu: Ahotsa eman zaion pertsonaren ezizena

en: The nick of the person who set the key
eu: Pasahitza jarri duenaren ezizena

en: The nick of the person who set the limit
eu: Muga jarri duenaren ezizena

en: The nick who removed the key
eu: Pasahitza kendu duenaren ezizena

en: The nick who removed the limit
eu: Muga ezabatu duenaren ezizena

en: The nickname of the kicker
eu: Bidaltzailearen ezizena

en: The person being kicked
eu: Kaleratuko den pertsona

en: The reason
eu: Arrazoia

en: The sound
eu: Soinua

en: The text
eu: Testua

en: The time
eu: Ordua

en: The time in x.x format (see below)
eu: Ordua x.x formatuan (ikusi azpian)

en: There was an error loading key bindings configuration
eu: Errore bat egon da tekla-mapa konfigurazioa kargatzerakoan

en: There was an error parsing the string
eu: Errore bat gertatu da karaktere-katea parseatzean

en: Third choice:
eu: Hirugarren aukera

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
eu: Seinale honek %d argumentu pasa ditu, $%d baliogabekoa da

en: Title Bar
eu: Titulu barra

en: Top
eu: Goian

en: Topic
eu: Gaia

en: Topic Protection
eu: Gaia babestua

en: Topic for %s is: %s
eu: %s-ren gaia honakoa da: %s

en: Tree
eu: Zuhaitza

en: Trinidad and Tobago
eu: Trinidad eta Tobago

en: Turkey
eu: Turkia

en: Turks and Caicos Islands
eu: Turk eta Caicoak Uharteak

en: Type:
eu: Mota:

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
eu: UNBAN <maskara> [<maskara>...], espezifikatutako maskarei debekua kentzen die

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
eu: UNIGNORE <maskara> [IXILIK]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
eu: UNLOAD <izena>, plugin edo skript-a deskargatzen du

en: URLs
eu: URLak

en: US Virgin Islands
eu: Birjina Uharteak (EEBB)

en: Ukraine
eu: Ukraina

en: Unignore
eu: Ezikusia kendu

en: United Arab Emirates
eu: Arabiar Emirerri Batuak

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: United States Medical
eu: Estatu Batuak Medizinala

en: United States of America
eu: Amerikako Estatu Batuak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown arg '%s' ignored.
eu: Argumentu ezezaguna '%s', ezikusia.

en: Unsorted
eu: Sailkatu gabe

en: Uploads
eu: Bidalketak

en: Usage: %s
eu: Erabilera: %s

en: Use SSL for all the servers on this network
eu: Erabili SSL sare hontako zerbitzari guztietan

en: Use global user information
eu: Erabili erabiltzailearen informazio globala

en: Use proxy for:
eu: Erabili proxy-a honentzat:

en: Use the Text box font and colors
eu: Erabili textu kaxaren letra-tipo eta koloreak

en: User Information
eu: Erabiltzailearen informazioa

en: User Limit
eu: Erabiltzaile limitea

en: User List
eu: Erabiltzaile zerrenda

en: User limit must be a number!
eu: Erabiltzaile mugak zenbakia izan behar du!

en: User list
eu: Erabiltzaile zerrenda

en: User list sorted by:
eu: Erabiltzaile-zerrenda honela sailkatua:

en: User:
eu: Erabiltzailea

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Username:
eu: Erabiltzaile izena:

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
eu: VOICE <ezizena>, ahots egoera ematen dio norbaiti (chanop-a behar da)

en: Vatican City State
eu: Vatikanoko Hiria

en: Version
eu: Bertsioa

en: Vietnamese
eu: Vietnam

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
eu: WALLCHAN <mezua>, mezua kanal guztietan idazten du

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
eu: WALLCHOP <mezua>, uneko kanaleko chanop guztiei mezua bidaltzen die

en: Waiting
eu: Itxaroten

en: Wallis and Futuna Islands
eu: Wallis and Futuna Uharteak

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
eu: Oharra: "%s" karaktere-jokoa ezezaguna da. Ez da konbertsiorik aplikatu %s sarearentzat.

en: Western Sahara
eu: Mendebaldeko Sahara

en: Who it's from
eu: Norengandik den

en: Who set the ban
eu: Nork ezarri duen debekua

en: YES
eu: BAI

en: Yemen
eu: Jemen

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
eu: CTCP ugariegi jasotzen hari zara %s(r)engandik, %s ignoratu egingo da.

en: You are connected to %i IRC networks.
eu: %i IRC sareetara konektatuta zaude.

en: You must select some bans.
eu: Debeku batzuk aukeratu behar dituzu.

en: Your Address
eu: Zure helbidea

en: Yugoslavia
eu: Jugoslavia

en: _About
eu: _Honi buruz

en: _Add to Friends List
eu: _Gehitu lagun zerrendara

en: _Away
eu: _Joan

en: _Back
eu: _Itzuli

en: _Browse...
eu: _Arakatu...

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Copy Channel Name
eu: _Kopiatu gelaren izena

en: _Copy Selection
eu: _Kopiatu aukeraketa

en: _Disconnect
eu: _Deskonektatu

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Edit...
eu: _Editatu...

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Join Channel
eu: _Sartu gelara

en: _Join this channel:
eu: _Sartu gela honetara:

en: _Load...
eu: _Kargatu...

en: _New
eu: _Berria

en: _Nick name:
eu: _Ezizena:

en: _Open Dialog Window
eu: Ir_eki elkarrizketa leihoa

en: _Play
eu: _Jo

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Quit
eu: _Irten

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _Send a File
eu: _Bidali fitxategi bat

en: _Server
eu: _Zerbitzaria

en: _Settings
eu: _Ezarpenak

en: _Sort
eu: _Sailkatu

en: _User Info (WhoIs)
eu: _Erabiltzailearen informazioa (WhoIs)

en: _User List
eu: _Erabiltzaile zerrenda

en: _User name:
eu: _Erabiltzaile izena:

en: _View
eu: I_kusi

en: _Window
eu: _Leihoa

en: bye
eu: agur

en: letters.
eu: letra.

en: level
eu: maila

en: mIRC colors:
eu: mIRC koloreak:
