xkeyboard-config-2.42.99 - en to fa translation catalogue (262 entries)

en: 3rd level of Caps Lock
fa: سطح سوم قفل تبدیل

en: 3rd level of Left Ctrl
fa: سطح سوم مهار چپ

en: 3rd level of Left Win
fa: سطح سوم سوپر چپ

en: 3rd level of Menu
fa: سطح سوم فهرست

en: 3rd level of Right Ctrl
fa: سطح سوم مهار راست

en: 3rd level of Right Win
fa: سطح سوم سوپر راست

en: 3rd level of the "&lt; &gt;" key
fa: سطح سوم کلید «&lt; &gt;»

en: A user-defined custom Layout
fa: چینش سفارشی تعریف شده

en: APL symbols (unified)
fa: نمادهای APL (ادغام شده)

en: Acer laptop
fa: لپ‌تاپ Acer

en: Add the standard behavior to Menu key
fa: رفتار عادی را به کلید فهرست می‌افزاید

en: Alt and Meta are on Alt
fa: دگرساز و فرا روی دگرسازند

en: Alt and Win behavior
fa: رفتار دگرساز و سوپر

en: Alt is mapped to Right Win, Super to Menu
fa: دگرساز به سوپر راست و سوپر به فهرست تگاشت شده

en: Alt is mapped to Win and the usual Alt
fa: دگرساز به سوپر و دگرساز عادی نگاشت شده

en: Alt is swapped with Win
fa: دگرساز با سوپر جابه‌جا شده

en: Alt+Caps Lock
fa: دگرساز+قفل تبدیل

en: Alt+Ctrl
fa: دگرساز+مهار

en: Alt+Shift
fa: دگرساز+تبدیل

en: Alt+Space
fa: دگرساز+فاصله

en: Any Alt
fa: هر دگرسازی

en: Any Win
fa: هر سوپری

en: Any Win (while pressed)
fa: هر سوپری (هنگام فشردن)

en: Apple
fa: اپل

en: Apple Aluminium (ANSI)
fa: آلومینوم اپل (انسی)

en: Apple Aluminium (ISO)
fa: آلومینوم اپل (ایزو)

en: Apple Aluminium (JIS)
fa: آلومینوم اپل (JIS)

en: Arabic
fa: عربی

en: Arabic (AZERTY)
fa: عربی (ازرتی)

en: Arabic (AZERTY, Eastern Arabic numerals)
fa: عربی (ازرتی، رقم‌های عربی شرقی)

en: Arabic (Arabic numerals, extensions in the 4th level)
fa: عربی (رقم‌های عربی با افزونه‌هایی در سطح ۴)

en: Arabic (Buckwalter)
fa: عربی (باک‌والتر)

en: Arabic (Eastern Arabic numerals)
fa: عربی (رقم‌های عربی شرقی)

en: Arabic (Eastern Arabic numerals, extensions in the 4th level)
fa: عربی (رقم‌های عربی شرقی با افزونه‌هایی در سطح ۴)

en: Arabic (Egypt)
fa: عربی (مصر)

en: Arabic (ErgoArabic)
fa: عربی (اگوعربی)

en: Arabic (Iraq)
fa: عربی (عراق)

en: Arabic (Macintosh)
fa: عربی (مکینتاش)

en: Arabic (Macintosh, phonetic)
fa: عربی (مکینتاش، شفاهی)

en: Arabic (Morocco)
fa: عربی (مراکش)

en: Arabic (OLPC)
fa: عربی (OLPC)

en: Arabic (Sun Type 6/7)
fa: عربی (سان نوع ۶ و ۷)

en: Asus laptop
fa: لپ‌تاپ Asus

en: At the bottom left
fa: در پایین سمت چپ

en: Azerbaijani
fa: آذربایجانی

en: Azerbaijani (Cyrillic)
fa: آذربایجانی (سریلیک)

en: Azerbaijani (Iran)
fa: آذربایجانی (ایران)

en: Backslash
fa: خط مورب معکوس

en: Both Alts together
fa: هر دو دگرساز با هم

en: Both Alts together; AltGr alone chooses third level
fa: هر دو دگرساز با هم؛ دگرساز راست خالی برای گزینش سطح سوم

en: Both Ctrls together
fa: هر دو مهار با هم

en: Both Shifts together
fa: هر دو تبدیل با هم

en: Braille
fa: بریل

en: Braille (left-handed inverted thumb)
fa: بریل (چپ دست با شست معکوس)

en: Braille (left-handed)
fa: بریل (چپ دست)

en: Braille (right-handed inverted thumb)
fa: بریل (راست دست با شست معکوس)

en: Braille (right-handed)
fa: بریل (راست دست)

en: Brazilian ABNT2
fa: برزیلی ABNT2

en: Caps Lock
fa: قفل تبدیل

en: Caps Lock (while pressed), Alt+Caps Lock for the original Caps Lock action
fa: قفل تبدیل (هنگام فشردن)، دگرساز+قفل تبدیل برای کنش اصلی قفل تبدیل

en: Caps Lock as Ctrl
fa: قفل تبدیل به عنوان مهار

en: Caps Lock behavior
fa: رفتار قفل تبدیل

en: Caps Lock chooses 5th level
fa: قفل تبدیل سطح پنجم را برمی‌گزیند

en: Caps Lock gives digits on the digits row (Azerty layouts)
fa: قفل تبدیل روی ردیف ارقام، رقم‌ها را می‌دهد (چینش‌های Azerty)

en: Caps Lock is disabled
fa: قفل تبدیل از کار افتاده

en: Caps Lock to first layout; Shift+Caps Lock to second layout
fa: قفل تبدیل برای نخستین چینش؛ تبدیل+قفل تبدیل برای چینش دوم

en: Caps Lock; Ctrl+Caps Lock for original Caps Lock action
fa: قفل تبدیل، مهار+قفل تبدیل برای کنش اصلی قفل تبدیل

en: Chromebook
fa: کروم‌بوک

en: Compaq Internet (13 keys)
fa: Compaq Internet (‫۱۳ کلیده‬)

en: Compaq Internet (18 keys)
fa: Compaq Internet (‫۱۸ کلیده‬)

en: Compaq Internet (7 keys)
fa: Compaq Internet (‫۷ کلیده‬)

en: Compatibility options
fa: گزینه‌های سازگاری

en: Compose
fa: ایجاد

en: Ctrl is mapped to Alt, Alt to Win
fa: مهار به دگرساز و دگرساز به سپور نگاشت شده

en: Ctrl is mapped to Right Win and the usual Ctrl
fa: مهار به سوپر راست و مهار عادی نگاشت شده

en: Ctrl is mapped to Win and the usual Ctrl
fa: مهار به سوپر و مهار عادی نگاشت شده

en: Ctrl position
fa: موقعیت مهار

en: Ctrl+Alt+Backspace
fa: مهار+دگرساز+پس‌بر

en: Ctrl+Left Win to first layout; Ctrl+Menu to second layout
fa: مهار+سوپر چپ برای نخستین چینش؛ مهار+فهرست برای چینش دوم

en: Ctrl+Shift
fa: مهار+تبدیل

en: Ctrl+Space
fa: مهار+فاصله

en: Currency signs
fa: علامت ارزها

en: Dari
fa: دری

en: Dari (Afghanistan, OLPC)
fa: دری (افغانستان، OLPC)

en: Default numeric keypad keys
fa: کلید‌های صفحهٔ رقمی پیش‌گزیده

en: Dell
fa: دل

en: Dell 101-key PC
fa: رایانهٔ ۱۰۱ کلیدهٔ دل

en: Dell Inspiron 6000/8000 laptop
fa: لپ‌تاپ Inspiron 6000/8000 دل

en: Dell Latitude laptop
fa: لپ‌تاپ Latitude دل

en: Dell Precision M laptop
fa: لپ‌تاپ Precision M دل

en: Dell Precision M65 laptop
fa: لپ‌تاپ Precision M65 دل

en: Enter on keypad
fa: ورود روی صفحه‌رقم

en: Esperanto letters with superscripts
fa: حرف‌های اسپرانتو با پایین‌نویس‌ها

en: Euro on 2
fa: یورو روی ۲

en: Euro on 4
fa: یورو روی ۴

en: Euro on 5
fa: یورو روی ۵

en: Euro on E, fourth level
fa: یورو روی E در سطح چهارم

en: Euro on E, third level
fa: یورو روی E در سطح سوم

en: Four-level key with abstract separators
fa: کلید سطح چهار با جداگرهای انتزاعی

en: Four-level key with comma
fa: کلید سطح چهار با کاما

en: Four-level key with dot
fa: کلید سطح چهار با نقطه

en: Four-level key with dot, Latin-9 only
fa: کلید سطح چهار با نقطه، فقط Latin-9

en: Four-level key with momayyez
fa: کلید سطح چهار با ممیّز

en: Fujitsu-Siemens Amilo laptop
fa: لپ‌تاپ Amilo فوجیتسو زیمنس

en: Function keys
fa: کلیدهای تابع

en: Generic 101-key PC
fa: رایانه ۱۰۱ کلیدهٔ عادی

en: Generic 102-key PC
fa: رایانه ۱۰۲ کلیدهٔ عادی

en: Generic 104-key PC
fa: رایانه ۱۰۴ کلیدهٔ عادی

en: Generic 104-key PC with L-shaped Enter key
fa: رایانه ۱۰۴ کلیدهٔ عادی با کلید ورود L شکل

en: Generic 105-key PC
fa: رایانه ۱۰۵ کلیدهٔ عادی

en: Generic 86-key PC
fa: رایانه ۸۶ کلیدهٔ عادی

en: Hexadecimal
fa: شانزده‌شانزدهی

en: Hyper is mapped to Win
fa: هایپر به سوپر نگاشت شده

en: Insert
fa: درج

en: International Phonetic Alphabet
fa: الفبای آوایی بین‌المللی

en: International Phonetic Alphabet (QWERTY)
fa: الفبای آوایی بین‌المللی (QWERTY)

en: Japanese 106-key
fa: ژاپنی ۱۰۶ کلیده

en: Japanese keyboard options
fa: گزینه‌های صفحه‌کلید ژاپنی

en: Key sequence to kill the X server
fa: دنبالهٔ کلیدها برای کشتن کارساز اکس

en: Key to choose the 2nd level
fa: کلید گزینش سطح دوم

en: Key to choose the 3rd level
fa: کلید گزینش سطح سوم

en: Key to choose the 5th level
fa: کلید گزینش سطح پنجم

en: Korean 106-key
fa: کره‌یا ۱۰۶ کلیده

en: Korean Hangul/Hanja keys
fa: کلیدهای هانگول و هانجای کره‌ای

en: Kurdish (Iran, Arabic-Latin)
fa: کردی (ایران، لاتین-عربی)

en: Kurdish (Iran, F)
fa: کردی (ایران، F)

en: Kurdish (Iran, Latin Alt-Q)
fa: کردی (ایران، لاتین Alt-Q)

en: Kurdish (Iran, Latin Q)
fa: کردی (ایران، لاتین Q)

en: Kurdish (Iraq, Arabic-Latin)
fa: کردی (عراق، لاتین-عربی)

en: Kurdish (Iraq, F)
fa: کردی (عراق، F)

en: Kurdish (Iraq, Latin Alt-Q)
fa: کردی (عراق، لاتین Alt-Q)

en: Kurdish (Iraq, Latin Q)
fa: کردی (عراق، لاتین Q)

en: Layout of numeric keypad
fa: چینش صفحهٔ رقمی

en: Left Alt
fa: دگرساز چپ

en: Left Alt (while pressed)
fa: دگرساز چپ (هنگام فشردن)

en: Left Alt is swapped with Left Win
fa: دگرساز چپ با سوپر چپ جابه‌جا شده

en: Left Alt+Left Ctrl
fa: دگرساز چپ+مهار چپ

en: Left Alt+Left Shift
fa: دگرساز چپ+تبدیل چپ

en: Left Alt+Left Shift chooses previous layout, Right Alt + Right Shift chooses next layout
fa: دگرساز چپ+تبدیل چپ برای گزینش چینش پیشین؛ دگرساز راست+تبدیل راست برای گزینش چینش بعدی

en: Left Ctrl
fa: مهار چپ

en: Left Ctrl as Meta
fa: مهار چپ به عنوان فرا

en: Left Ctrl to first layout; Right Ctrl to second layout
fa: مهار چپ برای نخستین چینش؛ مهار راست برای چینش دوم

en: Left Ctrl+Left Alt chooses previous layout, Right Ctrl + Right Alt chooses next layout
fa: مهار چپ+دگرساز چپ برای گزینش چینش پیشین؛ مهار راست+دگرساز راست برای گزینش چینش بعدی

en: Left Ctrl+Left Shift
fa: مهار چپ+تبدیل چپ

en: Left Ctrl+Left Shift chooses previous layout, Right Ctrl + Right Shift chooses next layout
fa: مهار چپ+تبدیل چپ برای گزینش چینش پیشین؛ مهار راست+تبدیل راست برای گزینش چینش بعدی

en: Left Ctrl+Left Win
fa: مهار چپ+سوپر چپ

en: Left Shift
fa: تبدیل چپ

en: Left Win
fa: سوپر چپ

en: Left Win (while pressed)
fa: سوپر چپ (هنگام فشردن)

en: Left Win to first layout; Right Win/Menu to second layout
fa: سوپر چپ برای نخستین چینش؛ سوپر راست یا فهرست برای چینش دوم

en: Legacy
fa: قدیمی

en: Legacy Wang 724
fa: وانگ ۷۲۴ قدیمی

en: Legacy key with comma
fa: کلید قدیمی با کاما

en: Legacy key with dot
fa: کلید قدیمی با نقطه

en: Make Caps Lock act as an additional Ctrl modifier, but keep identifying as Caps Lock
fa: تبدیل قفل تبدیل به مهاری اضافی. ولی ادامهٔ شناخته شدن به عنوان قفل تبدیل

en: Make Caps Lock an additional Backspace
fa: تبدیل قفل تبدیل به پس‌بری اضافی

en: Make Caps Lock an additional Ctrl and Shift + Caps Lock the regular Caps Lock
fa: تبدیل قفل تبدیل به مهاری اضافی و تبدیل+قفل تبدیل به قفل تبدیل عادی

en: Make Caps Lock an additional Esc
fa: تبدیل قفل تبدیل به گریزی اضافی

en: Make Caps Lock an additional Esc, and Shift + Caps Lock is the Compose
fa: تبدیل قفل تبدیل به گریزی اضافی. تبدیل + قفل تبدیل ایجاد است

en: Make Caps Lock an additional Esc, but Shift + Caps Lock is the regular Caps Lock
fa: تبدیل قفل تبدیل به گریزی اضافی. ولی تبدیل+قفل تبدیل، قفل تبدیل عادی است

en: Make Caps Lock an additional Hyper
fa: تبدیل قفل تبدیل به هایپری اضافی

en: Make Caps Lock an additional Menu key
fa: تبدیل قفل تبدیل به کلید فهرستی اضافی

en: Make Caps Lock an additional Num Lock
fa: تبدیل قفل تبدیل به قفل عددی اضافی

en: Make Caps Lock an additional Return key
fa: تبدیل قفل تبدیل به کلید ورودی اضافی

en: Make Caps Lock an additional Super
fa: تبدیل قفل تبدیل به سوپری اضافی

en: Map Scroll Lock to Mod3
fa: نگاشت قفل لغزش به Mod3

en: Menu
fa: فهرست

en: Menu (while pressed), Shift+Menu for Menu
fa: فهرست (هنگام فشردن)، تبدیل+فهرست برای فهرست

en: Menu as Right Ctrl
fa: فهرست به عنوان مهار راست

en: Menu chooses 5th level
fa: فهرست سطح پنجم را برمی‌گزیند

en: Menu is mapped to Win
fa: نگاشت فهرست به سوپر

en: Meta is mapped to Left Win
fa: فرا به سوپر چپ نگاشت شده

en: Meta is mapped to Win
fa: فرا به سوپر نگاشت شده

en: Microsoft Internet Pro (Swedish)
fa: Microsoft Internet Pro (سوئدی)

en: Microsoft Surface
fa: سرفیس مایکروسافت

en: Miscellaneous options
fa: سایر گزینه‌ها

en: Non-breaking space at the 2nd level
fa: فاصلهٔ نشکن در سطح دوم

en: Non-breaking space at the 3rd level
fa: فاصلهٔ نشکن در سطح سوم

en: Non-breaking space at the 4th level
fa: فاصلهٔ نشکن در سطح چهارم

en: Non-breaking space input
fa: فاصلهٔ نشکن روی ورودی فاصله

en: Num Lock
fa: قفل عدد

en: Number key 4 when pressed in isolation
fa: کلید رقمی ۴ هنگام فشردن تنها

en: Number key 9 when pressed in isolation
fa: کلید رقمی ۹ هنگام فشردن تنها

en: Numeric keypad Delete behavior
fa: رفتار حذف صفحهٔ رقمی

en: Old Solaris keycodes compatibility
fa: سازگاری کدکلیدهای سولاریس قدیمی

en: Parentheses position
fa: موقعیت پرانتزها

en: Pashto
fa: پشتو

en: Pashto (Afghanistan, OLPC)
fa: پشتو (افغانستان، OLPC)

en: Pause
fa: مکث

en: Persian
fa: فارسی

en: Persian (Windows)
fa: فارسی (ویندوز)

en: Persian (with Persian keypad)
fa: فارسی (با صفحه‌رقم فارسی)

en: Phone and ATM style
fa: سبک تلفن و خودپرداز

en: PinePhone Keyboard
fa: صفحه‌کلید پاین‌فون

en: Position of Compose key
fa: موقعیت کلید ایجاد

en: PrtSc
fa: نماگرفت

en: Right Alt
fa: دگرساز راست

en: Right Alt (while pressed)
fa: دگرساز راست (هنگام فشردن)

en: Right Alt as Right Control
fa: دگرساز راست به عنوان مهار راست

en: Right Alt chooses 5th level
fa: دگرساز راست سطح پنجم را برمی‌گزیند

en: Right Alt is swapped with Right Win
fa: دگرساز راست با سوپر رایت جابه‌جا شده

en: Right Alt never chooses 3rd level
fa: دگرساز راست هرگز سطح سوم را برنمی‌گزیند

en: Right Alt+Right Ctrl
fa: دگرساز راست+مهار راست

en: Right Alt+Right Shift
fa: دگرساز راست+تبدیل راست

en: Right Alt; Shift+Right Alt as Compose
fa: دگرساز راست؛ تبدیل+دگرساز راست به عنوان ایجاد

en: Right Ctrl
fa: مهار راست

en: Right Ctrl (while pressed)
fa: مهار راست (هنگام فشردن)

en: Right Ctrl as Right Alt
fa: مهار راست به عنوان دگرساز راست

en: Right Ctrl+Right Shift
fa: مهار راست+تبدیل راست

en: Right Shift
fa: تبدیل راست

en: Right Win
fa: سوپر راست

en: Right Win (while pressed)
fa: سوپر راست (هنگام فشردن)

en: Rupee on 4
fa: روپیه روی ۴

en: Sanskrit symbols
fa: نمادهای سانسکریت

en: Scroll Lock
fa: قفل لغزش

en: Semicolon on third level
fa: سمی‌کالن در سطح سوم

en: Shift + Caps locks the digits on the digits row, Caps Lock alone behaves as usual (Azerty layouts)
fa: تبدیل + قفل تبدیل رقم‌ها را روی ردیف ارقام قفل می‌کند. قفل تبدیل به تنهایی به ضورت عادی رفتار می‌کند (چینش‌های Azerty)

en: Shift+Caps Lock
fa: تبدیل+قفل تبدیل

en: Sun Type 6 (Japanese)
fa: Sun Type 6 (ژاپنی)

en: Sun Type 6 USB (Japanese)
fa: Sun Type 6 USB (ژاپنی)

en: Sun Type 6 USB (Unix)
fa: Sun Type 6 USB (یونیکس)

en: Sun Type 6/7 USB (European)
fa: Sun Type 6/7 USB (اروپایی)

en: Sun Type 7 USB (European)
fa: Sun Type 7 USB (اروپایی)

en: Sun Type 7 USB (Japanese)/Japanese 106-key
fa: Sun Type 7 USB ‫(ژاپنی)/ژاپنی ۱۰۶ کلیده

en: Sun Type 7 USB (Unix)
fa: Sun Type 7 USB (یونیکس)

en: Sun key compatibility
fa: سازگاری کلید سان

en: Swap Ctrl and Caps Lock
fa: جابه‌جایی مهار و قفل تبدیل

en: Swap Esc and Caps Lock
fa: جابه‌جایی گریز و قفل تبدیل

en: Swap Left Alt with Left Ctrl
fa: جابه‌جایی دگرساز چپ با مهار چپ

en: Swap Left Win with Left Ctrl
fa: جابه‌جایی سوپر چپ با مهار چپ

en: Swap Right Alt with Right Ctrl
fa: جابه‌جایی دگرساز راست با مهار راست

en: Swap Right Win with Right Ctrl
fa: جابه‌جایی سوپر راست با مهار راست

en: Swap with square brackets
fa: جابه‌جایی با براکت

en: Switching to another layout
fa: تعویض به چینشی دیگر

en: The "&lt; &gt;" key
fa: کلید «&lt; &gt;»

en: The "&lt; &gt;" key chooses 5th level
fa: کلید &lt; &gt; سطح پنجم را برمی‌گزیند

en: To the left of "A"
fa: به چپ A

en: Unicode arrows and math operators
fa: پیکان‌های یونی‌کد و عملگرهای ریاضی

en: Unicode arrows and math operators on default level
fa: پیکان‌های یونی‌کد و عملگرهای ریاضی در سطح پیش‌گزیده

en: Urdu (Navees)
fa: اوردو (نویس)

en: Urdu (Windows)
fa: اوردو (ویندوز)

en: Urdu (alt. phonetic)
fa: اوردو (شفاهی جایکزین)

en: Urdu (phonetic)
fa: اوردو (شفاهی)

en: Use F13-F24 as usual function keys
fa: استفاده از F13 تا F24 به عنوان کلیدهای تابع عادی

en: Use keyboard LED to indicate modifiers
fa: استفاده از چراغ صفحه‌کلید برای نمایش تغییر دهنده‌ها

en: Use keyboard LED to show alternative layout
fa: استفاده از چراغ صفحه‌کلید برای نمایش چینش جایگزین

en: Use user-defined custom XKB types
fa: استفاده از گونه‌های XKB سفارشی تعریف شده

en: Usual space at any level
fa: فاصلهٔ معمولی در هر سطحی

en: Uzbek (Afghanistan)
fa: ازبکی (افغانستان)

en: Uzbek (Afghanistan, OLPC)
fa: ازبکی (افغانستان، OLPC)

en: Win is mapped to PrtSc and the usual Win
fa: سوپر به نماگرفت و سوپر عادی نگاشت شده

en: Win+Space
fa: سوپر+فاصله

en: ar
fa: عر

en: az
fa: آذ

en: azb
fa: آذ

en: brl
fa: بر

en: custom
fa: سفارشی

en: fa
fa: فا

en: ku
fa: کر

en: ps
fa: پش

en: ur
fa: او

en: uz
fa: از
