marco 1.25.0 - en to fi translation catalogue (361 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
fi: ”%s”, joka on asetustietokannassa, ei ole kelvollinen näppäinsidonnan ”%s” arvo

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
fi: Asetustietokannassa oleva ”%s” ei ole kelvollinen hiiren muunnosnäppäin

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
fi: ”%s” ei ole kelvollinen kohdistusmääreen arvo

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
fi: ”%s” ei ole kelvollinen koonmuutosmääreen arvo

en: "%s" is not a valid value for state attribute
fi: ”%s” ei ole kelvollinen tilamääreen arvo

en: %d x %d
fi: %d × %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
fi: %g millisekuntia yhden ikkunan kehyksen piirtämiseen

en: %s (as %s)
fi: %s (käyttäjänä %s)

en: %s (as another user)
fi: %s (toisena käyttäjänä)

en: %s (as superuser)
fi: %s (pääkäyttäjänä)

en: %s (on %s)
fi: %s @ %s

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
fi: (Ei toteutettu) Navigointi toimii sovelluksittain, ei ikkunoittain.

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
fi: <%s>-elementin mitat ”%s” eivät ole määriteltyjä

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
fi: <%s>:n täytyy joko määritellä mitat, tai emo, jolla on jo mitat

en: <%s> name "%s" used a second time
fi: <%s>-elementin nimeä ”%s” käytetty toisenkin kerran

en: <%s> parent "%s" has not been defined
fi: <%s>-elementin emo ”%s” ei ole määritelty

en: <%s> specified twice for this theme
fi: <%s> määritelty kahdesti tälle teemalle

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
fi: <button function="%s" state="%s" draw_ops="mikä lienee"/> täytyy olla määritelty tätä kehystyyliä varten

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
fi: <marco_session>-määre havaittu, mutta istunnon ID on jo selvinnyt

en: <tt>%s</tt> is not responding.
fi: <tt>%s</tt> ei vastaa.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
fi: <tt>Nimeä uudelleen työtila</tt>

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
fi: Kirjasinlajin kuvausmerkkijono otsikkopalkkeja varten. Kuvauksen määrittelemä koko vaikuttaa ainoastaan, jos asetuksen titlebar_font_size arvo on 0. Lisäksi tämä asetus ei ole käytössä, jos asetus titlebar_uses_desktop_font on tosi.

en: A style called "%s" has not been defined
fi: ”%s”-nimistä tyyliä ei ole määritelty

en: Action on title bar double-click
fi: Toiminto otsikkopalkin kaksoisnapsautukselle

en: Action on title bar middle-click
fi: Toiminto otsikkopalkin napsautukselle keskinapilla

en: Action on title bar right-click
fi: Toiminto otsikkopalkin napsautukselle oikealla napilla

en: Activate the window menu
fi: Aktivoi ikkunavalikko

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
fi: Alfan täytyy olla välillä 0.0 (näkymätön) - 1.0 (täysin peittävä). Se oli %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
fi: Alfa-arvo ”%s” sekoitusvärissä ei ole välillä 0.0 - 1.0

en: Always On Visible Workspace
fi: Näytä aina näkyvässä työtilassa

en: Always on _Top
fi: Aina _päällimmäisenä

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
fi: Kulman pitäisi olla välillä 0.0 - 360.0, mutta se oli %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
fi: Sovellus asetti ylimääräisen _NET_WM_PIDin %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
fi: Otsikkopalkin painikkeiden järjestys

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
fi: Otsikkopalkin painikkeiden järjestys. Arvon täytyy olla merkkijono, kuten ”menu:minimize,maximize,spacer,close”, jossa kaksoispiste erottaa vasemman nurkan oikeasta nurkasta ja painikkeiden nimet on pilkuin eroteltu. Kukin painike voi esiintyä vain kerran. Tuntemattomat painikkeiden nimet jäävät kokonaan huomiotta, joten uusia painikkeita voi lisätä tuleviin marcon versioihin rikkomatta yhteensopivuutta vanhojen kanssa.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
fi: Sivusuhde ”%s” on tuntematon

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
fi: Määre "%s" ei kelpaa elementtiin <%s> tässä asiayhteydessä

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
fi: Määre ”%s” on toistettu kahdesti samassa <%s>-elementissä

en: Automatically raises the focused window
fi: Nosta kohdistettu ikkuna itsestään

en: Bar
fi: Palkki

en: Bell event
fi: Kellonsoitto

en: Benchmark
fi: Koesta

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
fi: Sekoitusmuoto on ”blend/taustaväri/edustaväri/alfa”. ”%s” ei ole tätä muotoa.

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
fi: Totuusarvojen täytyy olla ”true” tai ”false”, ei ”%s”

en: Border
fi: Reuna

en: Border "%s" is unknown
fi: Reuna ”%s” on tuntematon

en: Border-only window
fi: Ikkuna, jossa on vain reunat

en: Bug in window manager:
fi: Vika ikkunointiohjelmassa.

en: Button Layouts
fi: Painikkeiden asettelu

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
fi: Painikkeen sivusuhde %g ei ole järkevä

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
fi: Painiketoimintoa ”%s” ei ole tässä versiossa (%d, tarvitaan %d)

en: Button layout test %d
fi: Painikkeiden asettelutesti %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
fi: <button>-elementissä ei voi olla kahta draw_opsia (teema määritteli joko draw_ops-määreen sekä <draw_ops>-elementin tai kaksi elementtiä)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
fi: <menu_icon>-elementissä ei voi olla kahta draw_opsia (teema määritteli joko draw_ops-määreen sekä <draw_ops>-elementin tai kaksi elementtiä)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
fi: <piece>-elementissä ei voi olla kahta draw_opsia (teema määritteli joko draw_ops-määreen sekä <draw_ops>-elementin tai kaksi elementtiä)

en: Cancel
fi: Peru

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
fi: Arvoja ”button_width”/”button_height” ja ”aspect_ratio” ei voi määritellä samalle painikkeille

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: Commands to run in response to keybindings
fi: Komennot, jotka käynnistyvät pikanäppäimin

en: Compositing Manager
fi: Kerrostuksen hallintaohjelma

en: Constant "%s" has already been defined
fi: Vakio ”%s” on jo määritelty

en: Control how new windows get focus
fi: Määrittele kuinka uudet ikkunat kohdistetaan

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
fi: Koordinaattilauseke sisälsi tuntemattoman operaattorin seuraavan tekstin alussa: ”%s”

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
fi: Koordinaattilauseke sisältää merkin ”%s”, joka ei ole sallittu

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
fi: Koordinaattilauseke sisältää liukuluvun ”%s”, joka ei jäsentynyt

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
fi: Koordinaattilauseke sisältää kokonaisluvun ”%s”, joka ei jäsentynyt

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
fi: Koordinaattilausekkeessa ei vaikuta olevan operaattoreita eikä operandeja

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
fi: Koordinaattilauseke päättyi operaattoriin, ei operandiin

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
fi: Koordinaattilausekkeessa oli lopetussulje ilman vastaavaa aloitussuljetta

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
fi: Koordinaattilauseke oli aloitussulje ilman vastaavaa lopetussuljetta

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
fi: Koordinaattilauseke sisälsi operandin kohdassa, johon kuuluisi operaattori

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
fi: Koordinaattilausekkeessa oli tuntematon muuttuja tai vakio ”%s”

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
fi: Koordinaattilausekkeessa on operaattori ”%s”, jonka paikalla pitäisi olla operandi

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
fi: Koordinaattilausekkeessa on operaattori ”%c” operaattorin ”%c” perässä ilman operandia välissä

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
fi: Koordinaattilausekkeen tulkitsijan puskuri ylitettiin.

en: Coordinate expression results in division by zero
fi: Koordinaattilauseke johtaa nollalla jakamiseen

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
fi: Koordinaattilauseke yrittää soveltaa mod-operaattoria liukulukuun

en: Coordinate expression was empty or not understood
fi: Koordinaattilauseke oli tyhjä tai ei järkevä

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
fi: Näytön ”%2$s” ruudun %1$d ikkunointiohjelman valinnan hankkiminen epäonnistui

en: Could not create directory '%s': %s
fi: Kansion ”%s” luominen ei onnistunut: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
fi: Teemaa ei löydy! Varmista, että %s on olemassa, ja sisältää tavalliset teemat.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
fi: Istuntotiedoston ”%s” avaaminen kirjoittamista varten ei onnistunut: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
fi: ”%s” ei jäsentynyt liukuluvuksi

en: Could not parse "%s" as an integer
fi: ”%s” ei jäsentynyt kokonaisluvuksi

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
fi: Alfa-arvo ”%s” sekoitusvärissä ei jäsenny

en: Could not parse color "%s"
fi: Värin ”%s” jäsentäminen ei onnistunut

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
fi: Varjostuskerroin ”%s” varjostetussa värissä ei jäsenny

en: Could not release screen %d on display "%s"
fi: Näytön ”%2$s” ruudun %1$d vapauttaminen ei onnistunut

en: Current theme
fi: Nykyinen teema

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
fi: Viive (millisekunteina) automaattista nostoa varten

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
fi: Määrittää, tulisiko marcon toimia kerrostuksen hallintaohjelmana.

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
fi: Määrittelee, voivatko sovellukset tai järjestelmä päästää kuultavia ”piippauksia”. Tätä voi käyttää yhdessä ”näkyvien piippausten” kanssa ja sallia ”hiljaiset piippaukset”.

en: Dialog Box
fi: Valintaikkuna

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
fi: Nuoli ”%s” ei ole järkevä elementissä <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
fi: Värikomponentti ”%s” ei ole värimääritteessä järkevä

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
fi: Täyttötyyppi ”%s” ei ole järkevä elementissä <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
fi: Varjo ”%s” ei ole järkevä elementissä <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
fi: Tila ”%s” ei ole järkevä elementissä <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
fi: Tila ”%s” ei ole värimääritteessä järkevä

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
fi: Perässä olevat merkit ”%s” merkkijonossa ”%s” eivät ole järkeviä

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
fi: Väriliu'un arvo ”%s” ei ole järkevä

en: Disable connection to session manager
fi: Estä yhteys istunnonhallintaan

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
fi: Poista käytöstä ”ominaisuuksia”, joita vanhat tai rikkinäiset sovellukset vaativat toimiakseen

en: Distance "%s" is unknown
fi: Etäisyys ”%s” on tuntematon

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
fi: Älä tee kokoruutuikkunoita, jotka on suurennettu ja joilla ei ole reunoja

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
fi: %d kehystä piirtyi %g asiakaspuolen sekunnissa (%g millisekuntia per kehys) ja %g todellisessa sekunnissa, ottaen mukaan X-palvelimen resurssit (%g millisekuntia per kehys)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
fi: Elementti <%s> ei käy elementin <%s> jälkeen

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
fi: Elementti <%s> ei käy elementin <%s> sisään

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
fi: Elementti <%s> ei voi olla <constant>-elementin sisällä

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
fi: Elementti <%s> ei voi olla etäisyys-, reuna- tai sivusuhde-elementin sisällä

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
fi: Elementti <%s> ei voi olla piirto-operaatioelementin sisällä

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
fi: Elementti <%s> ei voi olla nimi-, tekijä-, päiväys- tai kuvauselementin sisällä

en: Enable Visual Bell
fi: Käytä näkyviä piippauksia

en: Error closing session file '%s': %s
fi: Virhe istuntotiedoston ”%s” sulkemisessa: %s

en: Error loading theme: %s
fi: Virhe teeman lataamisessa: %s

en: Error writing session file '%s': %s
fi: Virhe istuntotiedoston ”%s” kirjoittamisessa: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
fi: Lokitiedoston ”%s” fdopen() epäonnistui: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
fi: Teemalle %s ei löytynyt kelvollista tiedostoa

en: Failed to get hostname: %s
fi: Verkkonimen haku epäonnistui: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
fi: Teeman ”%s” lataaminen epäonnistui: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
fi: X-ikkunointijärjestelmän näytön ”%s” avaaminen epäonnistui

en: Failed to open debug log: %s
fi: Vianetsintälokin avaaminen epäonnistui: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
fi: Tallennetun istuntotiedoston jäsennys epäonnistui: %s

en: Failed to restart: %s
fi: Uudelleenkäynnistys epäonnistui: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
fi: Teemakansion lukeminen epäonnistui: %s

en: Fake menu item %d
fi: Valikon kohta %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
fi: Kehyksen mitat eivät määrittele painikkeiden kokoa

en: Frame style already has a button for function %s state %s
fi: Kehystyylillä on jo painike funktiota %s, tilaa %s varten

en: Frame style already has a piece at position %s
fi: Kehystyylissä on jo pala sijainnissa %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
fi: GTK-värimääritteessä täytyy olla loppuhakasulku tilan jälkeen. Esimerkiksi gtk:fg[NORMAL], jossa NORMAL on tila. ”%s” ei jäsenny.

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
fi: GTK-värimääritteessä täytyy olla tila hakasuluissa. Esimerkiksi gtk:fg[NORMAL], jossa NORMAL on tila. ”%s” ei jäsentynyt.

en: Gradients should have at least two colors
fi: Väriliu'uissa täytyy olla vähintään kaksi väriä

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
fi: Piilota kaikki ikkunat ja kohdista työpöytä

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
fi: Jos arvo on tosi ja kohdistustila on joko ”sloppy” tai ”mouse”, nostetaan kohdistettu ikkuna automaattisesti avaimessa auto_raise-delay määritellyn viiveen jälkeen. Tämä ei liity ikkunan napsauttamiseen sen nostamiseksi eikä ikkunan kohdistamiseen raahaustoiminnon aikana.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
fi: Jos tosi, jätä titlebar_font-asetus huomiotta, ja käytä sovellusten tavallista kirjasinta ikkunoiden otsikoissa.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
fi: Jos tosi, marco antaa käyttäjälle vähemmän palautetta piirtämällä kehykset viivoina, välttämällä animaatioita ja muin keinoin. Tämä vähentää käytettävyyttä useimpien käyttäjien kohdalla, mutta saattaa saada vanhentuneet sovellukset toimimaan oikein tai mahdollistaa hitaiden päätepalvelimien käytön. Kehyksiä ei kuitenkaan piirretä viivoina, jos esteettömyysominaisuudet ovat käytössä.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
fi: Jos tosi, Marco toimii sovelluksiin keskittyvästi, ei ikkunoihin keskittyvästi. Tämä on hieman abstrakti käsite, mutta yleisesti sovelluksiin keskittyvä tila toimii enemmän Macin kuin Windowsin kaltaisesti. Kun ikkuna kohdistetaan sovellustilassa, kaikki sovelluksen ikkunat nousevat. Lisäksi kohdistusnapsautukset eivät välity muiden sovellusten ikkunoille. Sovellustilaa ei ole suurimmaksi osaksi vielä toteutettu kunnolla.

en: If true, trade off usability for less resource usage
fi: Jos tosi, käytä vähemmän resursseja käytettävyyden kustannuksella

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
fi: Draw_opsin ”%s” sisällyttäminen tähän aiheuttaisi kehäviitteen

en: Initialize session from savefile
fi: Alusta sessio tiedostosta

en: Integer %ld is too large, current max is %d
fi: Kokonaisluku %ld on liian suuri, nykyinen maksimi on %d

en: Integer %ld must be positive
fi: Kokonaisluvun %ld täytyy olla positiivinen

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
fi: Virheellinen WM_TRANSIENT_FOR ikkuna 0x%lx kohteelle %s.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
fi: Virheellinen otsikon skaala ”%s” (täytyy olla joko xx-small,x-small,small,medium,large,x-large tai xx-large)

en: Keep Window On Top
fi: Pidä ikkuna päällimmäisenä

en: Large Title Font
fi: Suuri otsikon fontti

en: Line %d character %d: %s
fi: Rivi %d, merkki %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
fi: Teema ”%s” latautui %g sekunnissa

en: Lower window below other windows
fi: Laske ikkuna muiden alle

en: Ma_ximize
fi: S_uurenna

en: Make X calls synchronous
fi: Tee X-kutsut synkronisesti

en: Marco was compiled without support for verbose mode
fi: Marco on käännetty ilman tukea monisanaisille ilmoituksille

en: Maximize Window
fi: Suurenna ikkuna

en: Maximize window
fi: Suurenna ikkuna

en: Maximize window horizontally
fi: Suurenna ikkuna vaakasuunnassa

en: Maximize window vertically
fi: Suurenna ikkuna pystysuunnassa

en: Mi_nimize
fi: _Pienennä

en: Minimize Window
fi: Pienennä ikkuna

en: Minimize window
fi: Pienennä ikkuna

en: Missing %s extension required for compositing
fi: Kerrostukseen vaadittava laajennos %s puuttuu

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
fi: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="mikä lienee"/> puuttuu

en: Modal Dialog Box
fi: Modaalinen valintaikkuna

en: Modifier to use for modified window click actions
fi: Muunnosnäppäin ikkunoiden muunnettuja napsautustoimintoja varten

en: Move Titlebar On_screen
fi: Siirrä otsikkopalkkia _näytöllä

en: Move backward between panels and the desktop immediately
fi: Siirry heti taaksepäin paneelien ja työpöydän välillä

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
fi: Siirry taaksepäin paneeleiden ja työtilan välillä ponnahdusikkunalla

en: Move backward between windows immediately
fi: Siirry heti taaksepäin ikkunoiden välillä

en: Move backward between windows of an application immediately
fi: Siirry heti taaksepäin sovelluksen ikkunoiden välillä

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
fi: Siirry taaksepäin sovelluksen ikkunoiden välillä ponnahdusikkunalla

en: Move backward between windows, using a popup window
fi: Siirry taaksepäin ikkunoiden välillä ponnahdusikkunalla

en: Move between panels and the desktop immediately
fi: Siirry heti paneeleiden ja työtilan välillä

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
fi: Siirry paneeleiden ja työpöydän välillä ponnahdusikkunalla

en: Move between windows immediately
fi: Siirry heti ikkunoiden välillä

en: Move between windows of an application immediately
fi: Siirry heti sovelluksen ikkunoiden välillä

en: Move between windows of an application, using a popup window
fi: Siirry sovelluksen ikkunoiden välillä ponnahdusikkunalla

en: Move between windows, using a popup window
fi: Siirry ikkunoiden välillä ponnahdusikkunalla

en: Move to Another _Workspace
fi: Siirrä toiseen t_yötilaan

en: Move to Workspace R_ight
fi: Siirrä _oikeaan työtilaan

en: Move to Workspace _Down
fi: Siirrä _alla olevaan työtilaan

en: Move to Workspace _Left
fi: Siirrä _vasempaan työtilaan

en: Move to Workspace _Up
fi: Siirrä _yllä olevaan työtilaan

en: Move window
fi: Siirrä ikkunaa

en: Move window one workspace down
fi: Siirrä ikkunaa yksi työtila alas

en: Move window one workspace to the left
fi: Siirrä ikkunaa yksi työtila vasemmalle

en: Move window one workspace to the right
fi: Siirrä ikkunaa yksi työtila oikealle

en: Move window one workspace up
fi: Siirrä ikkunaa yksi työtila ylös

en: Move window to center of screen
fi: Siirrä ikkuna näytön keskelle

en: Move window to east (right) side of screen
fi: Siirrä ikkuna näytön oikeaan reunaan

en: Move window to north (top) side of screen
fi: Siirrä ikkuna näytön ylälaitaan

en: Move window to north-east (top right) corner
fi: Siirrä ikkuna näytön oikeaan yläkulmaan

en: Move window to north-west (top left) corner
fi: Siirrä ikkuna näytön vasempaan yläkulmaan

en: Move window to south (bottom) side of screen
fi: Siirrä ikkuna näytön alalaitaan

en: Move window to south-east (bottom right) corner
fi: Siirrä ikkuna näytön oikeaan alakulmaan

en: Move window to south-west (bottom left) corner
fi: Siirrä ikkuna näytön vasempaan alakulmaan

en: Move window to west (left) side of screen
fi: Siirrä ikkuna näytön vasempaan reunaan

en: Move window to workspace 1
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 1

en: Move window to workspace 10
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 10

en: Move window to workspace 11
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 11

en: Move window to workspace 12
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 12

en: Move window to workspace 2
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 2

en: Move window to workspace 3
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 3

en: Move window to workspace 4
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 4

en: Move window to workspace 5
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 5

en: Move window to workspace 6
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 6

en: Move window to workspace 7
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 7

en: Move window to workspace 8
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 8

en: Move window to workspace 9
fi: Siirrä ikkuna työtilaan 9

en: Name of workspace
fi: Työtilan nimi

en: New Workspace Name:
fi: Uuden työtilan nimi:

en: No "%s" attribute on element <%s>
fi: Elementillä <%2$s> ei ole määrettä "%1$s"

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
fi: Elementissä <%s> ei ole ”extent_angle”- tai ”to”-määrettä

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
fi: Elementissä <%s> ei ole ”start_angle”- tai ”from”-määrettä

en: No <%s> set for theme "%s"
fi: <%s> ei ole asetettu teemaa ”%s” varten

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
fi: <draw_ops> ”%s” ei ole määritelty

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
fi: ”%s”-nimistä <draw_ops>:ia ei ole määritelty

en: No command %d has been defined.
fi: Mitään komentoa %d ei ole määritelty.

en: No draw_ops provided for button
fi: Painiketta varten ei ole draw_opsia

en: No draw_ops provided for frame piece
fi: Kehyksen palaa varten ei ole draw_opsia

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
fi: Ikkunatyypille ”%s” ei ole asetettu kehystyyliä teemassa ”%s”. Lisää <window type="%s" style_set="mikä lienee"/>-elementti.

en: No terminal command has been defined.
fi: Mitään päätteen komentoa ei ole määritelty.

en: No text is allowed inside element <%s>
fi: Elementin <%s> sisällä ei voi olla tekstiä

en: Normal Application Window
fi: Tavallisen sovelluksen ikkuna

en: Normal Title Font
fi: Tavallinen otsikon fontti

en: Number of workspaces
fi: Työtilojen määrä

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
fi: Työtilojen lukumäärä. Arvon täytyy olla nollaa suurempi, ja sillä on kiinteä yläraja, jotta työpöytää ei vahingossa voi tehdä käyttökelvottomaksi pyytämällä liian monia työtiloja.

en: Opened log file %s
fi: Lokitiedosto %s avattu

en: Print version
fi: Näytä versiotiedot

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
fi: Ikkunan 0x%2$lx ominaisuus %1$s sisälsi virheellistä UTF-8:aa

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
fi: Ikkunan 0x%2$lx ominaisuus %1$s sisälsi virheellistä UTF-8:aa luettelon kohdassa %3$d

en: Put Window On Only One Workspace
fi: Näytä ikkuna vain yhdessä työtilassa

en: Raise window above other windows
fi: Nosta ikkuna muiden päälle

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
fi: Nosta ikkuna, jos se on peittynyt, muuten laske se

en: Remove Window From Top
fi: Poista ikkuna päältä

en: Rename current workspace
fi: Nimeä uudelleen nykyinen työtila

en: Replace the running window manager with Marco
fi: Vaihda käytössä oleva ikkunointiohjelma marcoon

en: Resize window
fi: Muuta ikkunan kokoa

en: Restore Window
fi: Palauta ikkuna

en: Restore window
fi: Palauta ikkuna

en: Roll Up Window
fi: _Rullaa ikkuna ylös

en: Roll _Up
fi: _Rullaa ylös

en: Run a defined command
fi: Suorita annettu komento

en: Run a terminal
fi: Käynnistä pääte

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
fi: Näytön ”%2$s” ruudulla %1$d on jo ikkunointiohjelma

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
fi: Näytön ”%2$s” ruudulla %1$d on jo ikkunointiohjelma: kokeile valitsinta --replace, jos haluat korvata nykyisen ikkunointiohjelman.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
fi: Näytön ”%2$s” ruutu %1$d ei ole kelvollinen

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
fi: Aseta tämä todeksi jos haluat muuttaa ikkunan kokoa oikealla painikkeella ja näyttää valikon keskipainikkeella silloin kun pidät pohjassa näppäintä ”mouse_button_modifier”. Jos tämä on epätosi, niin näppäimet toimivat päinvastoin.

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
fi: Varjostuskerroin ”%s” varjostetussa värissä on negatiivinen

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
fi: Varjostusmuoto on ”shade/perusväri/kerroin”. ”%s” ei ole tämän muotoinen.

en: Shift
fi: Vaihto

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
fi: Elementissä <%s> ei pitäisi olla ”resize”-määrettä suurennetuilla tiloilla

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
fi: Elementissä <%s> pitäisi olla ”resize”-määre suurennettua ja rullattua tilaa varten

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
fi: Näytä paneelin ”Suorita sovellus”-ikkuna

en: Show the panel's main menu
fi: Näytä paneelin päävalikko

en: Small Title Font
fi: Pieni otsikon fontti

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
fi: Jotkut sovellukset eivät kunnioita määrittelyjä ja tämä johtaa ongelmiin ikkunamanagerin kanssa. Tämä valitsin laittaa Marcon tarkalleen oikein toimivaan tilaan, joka takaa yhtenäisen käyttöliittymän jos voidaan olla varmoja ettei tällaisia väärin toimivia ohjelmia käytetä.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
fi: Jokin muu ohjelma käyttää jo näppäintä %s muunnoksin %x pikanäppäimenään

en: Specify session management ID
fi: Anna istunnonhallinan tunniste

en: Style has already been specified for state %s focus %s
fi: Tyyli on jo määritelty tilaa %s, kohdistusta %s varten

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
fi: Tyyli on jo määritelty tilaa %s, koonmuutosta %s, kohdistusta %s varten

en: Switch to previously selected workspace
fi: Siirry viimeksi valittuun työtilaan

en: Switch to workspace 1
fi: Siirry työtilaan 1

en: Switch to workspace 10
fi: Siirry työtilaan 10

en: Switch to workspace 11
fi: Siirry työtilaan 11

en: Switch to workspace 12
fi: Siirry työtilaan 12

en: Switch to workspace 2
fi: Siirry työtilaan 2

en: Switch to workspace 3
fi: Siirry työtilaan 3

en: Switch to workspace 4
fi: Siirry työtilaan 4

en: Switch to workspace 5
fi: Siirry työtilaan 5

en: Switch to workspace 6
fi: Siirry työtilaan 6

en: Switch to workspace 7
fi: Siirry työtilaan 7

en: Switch to workspace 8
fi: Siirry työtilaan 8

en: Switch to workspace 9
fi: Siirry työtilaan 9

en: Switch to workspace above the current workspace
fi: Siirry nykyisen yllä olevaan työtilaan

en: Switch to workspace below the current workspace
fi: Siirry nykyisen alla olevaan työtilaan

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
fi: Siirry nykyisestä vasemmalla olevaan työtilaan

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
fi: Siirry nykyisestä oikealla olevaan työtilaan

en: System Bell is Audible
fi: Järjestelmän piippaus on kuultavissa

en: Take a screenshot
fi: Ota kuvakaappaus

en: Take a screenshot of a window
fi: Ota kuvakaappaus ikkunasta

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
fi: Kertoo Marcolle, miten ilmaista näkyvästi, että järjestelmä tai ohjelma on päästänyt äänimerkin. Mahdollisia arvoja on tällä hetkellä kaksi: ”fullscreen”, joka saa koko ruudun välkähtämään mustasta valkoiseksi ja ”frame_flash”, joka saa merkin päästäneen sovelluksen ikkunan otsikkopalkin välkähtämään. Jos merkin lähettäjä on tuntematon (kuten yleensä kun ”järjestelmä piippaa”), nykyisen ikkunan otsikkopalkki välkähtää.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
fi: /apps/marco/global_keybindings/run_command_N-avaimet määrittelevät pikanäppäimet, jotka liittyvät näihin komentoihin. Avaimen run_command_N pikanäppäimen painaminen suorittaa komennon command_N.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
fi: /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot-avain määrittelee pikanäppäimen, joka käynnistää tämän asetuksen määrittelemän ohjelman.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
fi: /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot-avain määrittelee pikanäppäimen, joka käynnistää tämän asetuksen määrittelemän ohjelman.

en: The name of a workspace.
fi: Työtilan nimi.

en: The screenshot command
fi: Kuvakaappauksen ottokomento

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
fi: Teema määrittää ikkunoiden reunojen, valikkopalkkien yms. ulkonäön

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
fi: Viive ennen ikkunan nousemista, jos auto_raise on tosi. Viive on millisekunteina.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
fi: Ikkunoiden kohdistustapa ilmaisee, miten ikkunoita aktivoidaan. Sillä on kolme mahdollista arvoa: ”click”, eli ikkunat kohdistetaan niitä napsauttamalla; ”sloppy”, eli ikkunat kohdistuvat, kun hiiri liikkuu niiden päälle; ”mouse”, eli ikkunat kohdistuvat, kun hiiri liikkuu niiden päälle, ja menettävät kohdistuksen, kun hiiri liikkuu pois.

en: The window screenshot command
fi: Ikkunan kuvakaappauksen ottokomento

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
fi: Teema sisälsi lausekkeen, josta seurasi virhe: %s

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
fi: Komentoa <tt>%s</tt> suorittaessa tapahtui virhe:
    
    %s.

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
fi: Nämä ikkunat eivät ymmärrä ”tallenna nykyinen tila”-komentoa, ja ne täytyy käynnistää käsin uudelleen kun kirjaudut seuraavan kerran sisään.

en: This is a sample message in a sample dialog
fi: Tämä on esimerkkiviesti esimerkkivalintaikkunassa

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
fi: Tämä valinta määrittelee mitä tapahtuu kaksoisnapsautettaessa otsikkopalkkia. Tällä hetkellä mahdolliset toiminnot ovat ”toggle_shade”, joka rullaa ikkunan ylös tai avaa rullauksen, ”toggle_maximize”, joka suurentaa tai palauttaa ikkunan, ”toggle_maximize_horizontally” ja  ”toggle_maximize_vertically”, jotka suurentavat ja palauttavat ikkunan vain pysty- tai vaakasuunnassa, ”minimize”, joka pienentää ikkunan, ”shade” joka rullaa ikkunan ylös, ”menu”, joka näyttää ikkunan valikon, ”lower” joka alentaa ikkunan, tai ”none” joka ei tee mitään.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
fi: Tämä valinta määrittelee mitä tapahtuu otsikkopalkkia keskinapilla napsautettaessa. Tällä hetkellä mahdolliset toiminnot ovat ”toggle_shade”, joka rullaa ikkunan ylös tai avaa rullauksen, ”toggle_maximize”, joka suurentaa tai palauttaa ikkunan, ”toggle_maximize_horizontally” ja  ”toggle_maximize_vertically”, jotka suurentavat ja palauttavat ikkunan vain pysty- tai vaakasuunnassa, ”minimize”, joka pienentää ikkunan, ”shade” joka rullaa ikkunan ylös, ”menu”, joka näyttää ikkunan valikon, ”lower” joka alentaa ikkunan, tai ”none” joka ei tee mitään.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
fi: Tämä valinta määrittelee mitä tapahtuu otsikkopalkkia oikealla napilla napsautettaessa. Tällä hetkellä mahdolliset toiminnot ovat ”toggle_shade”, joka rullaa ikkunan ylös tai avaa rullauksen, ”toggle_maximize”, joka suurentaa tai palauttaa ikkunan, ”toggle_maximize_horizontally” ja  ”toggle_maximize_vertically”, jotka suurentavat ja palauttavat ikkunan vain pysty- tai vaakasuunnassa, ”minimize”, joka pienentää ikkunan, ”shade” joka rullaa ikkunan ylös, ”menu”, joka näyttää ikkunan valikon, ”lower” joka alentaa ikkunan, tai ”none” joka ei tee mitään.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
fi: Tämä valitsin antaa lisämahdollisuuksia ohjata, kuinka uudet ikkunan kohdistetaan. Kentällä on kaksi mahdollista; ”smart” käyttää käyttäjän valitsemaa kohdistustilaa ja ”strict” estää pääteikkunasta käynnistettyjen ikkunoiden kohdistamisen.

en: Toggle fullscreen mode
fi: Vaihda kokoruututilaa

en: Toggle maximization state
fi: Vaihda suurennustilaa

en: Toggle shaded state
fi: Vaihda rullaustilaa

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
fi: Vaihda tilaa, jossa ikkuna on aina näkyvissä muiden ikkunoiden päällä

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
fi: Valitse onko näyttö yhdessä vai kaikissa työtiloissa

en: Torn-off Menu
fi: Irrotettu valikko

en: Turn compositing off
fi: Älä käytä kerrostusta

en: Turn compositing on
fi: Käytä kerrostusta

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
fi: Ottaa käyttöön näkyvän ilmaisimen järjestelmän 'piippauksille'. Tämä on hyödyllistä, jos kuulo on heikko tai ympäristö on meluinen.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
fi: Tuntematon <%2$s>-elementin määre %1$s

en: Unknown element %s
fi: Tuntematon elementti %s

en: Unknown function "%s" for button
fi: Tuntematon painikkeen toiminto ”%s”

en: Unknown position "%s" for frame piece
fi: Tuntematon kehyksen palan sijainti ”%s”

en: Unknown state "%s" for button
fi: Tuntematon painikkeen tila ”%s”

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
fi: Tuntematon style_set ”%s” elementissä <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
fi: Tuntematon tyyppi ”%s” elementissä <%s>

en: Unknown window information request: %d
fi: Tuntematon ikkunatietojen pyyntö: %d

en: Unma_ximize
fi: Pa_lauta koko

en: Unroll Window
fi: Avaa rullattu ikkuna

en: Usage: %s
fi: Käyttö: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
fi: Käyttö: marco-theme-viewer [TEEMANIMI]

en: Use standard system font in window titles
fi: Järjestelmän oletuskirjasin ikkunoiden otsikoissa

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
fi: Käyttäjän määrittelemien vakioiden täytyy alkaa isolla kirjaimella; ”%s” ei ala

en: Utility Palette
fi: Palettityökalu

en: Visual Bell Type
fi: Näkyvän piippauksen tyyppi

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
fi: Tulisiko nostamisen olla muiden toimenpiteiden sivuvaikutus

en: Whether to resize with the right button
fi: Muutetaanko oikealla napilla kokoa

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
fi: Ikkuna %s asetti SM_CLIENT_ID:n itselleen, ei WM_CLIENT_LEADERia, kuten sen ICCCM:n mukaan olisi pitänyt tehdä.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
fi: Ikkuna %s asetti MWM-vihjeen ilmoittaakseen, ettei sen kokoa voi muuttaa, mutta asetti myös minimikoon %d × %d ja maksimikoon %d × %d, mikä ei ole järkevää.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
fi: Ikkunalla 0x%lx on ominaisuus %s
    jonka odotettu tyyppi on %s ja muoto %d,
    mutta on todella tyyppi %s, muoto %d, n_items %d.
    Vika on todennäköisesti sovelluksessa, ei ikkunointiohjelmassa.
    Ikkunan otsikko on ”%s”, luokka ”%s” ja nimi ”%s”

en: Window Management
fi: Ikkunoiden hallinta

en: Window Menu
fi: Ikkunavalikko

en: Window Title Goes Here
fi: Ikkunan otsikko tähän

en: Window focus mode
fi: Windows-tyylinen kohdistus

en: Window manager error:
fi: Ikkunointiohjelmavirhe:

en: Window manager warning:
fi: Ikkunointiohjelman varoitus:

en: Window manager:
fi: Ikkunointiohjelma:

en: Window title font
fi: Ikkunan otsikon kirjasin

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
fi: Ikkunatyyppiin ”%s” on jo liitetty tyylijoukko

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
fi: Rikkinäisten sovellusten kiertotiet eivät ole käytössä. Jotkin sovellukset eivät välttämättä käyttäydy kunnolla.

en: Workspace %d
fi: Työtila %d

en: Workspace %d%n
fi: Työtila %d%n

en: Workspace %s%d
fi: Työtila %s%d

en: Workspace 1_0
fi: Työtila 1_0

en: X Display to use
fi: Käytettävä X-näyttö

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
fi: Voit odottaa sovellusta vielä hetken valitsemalla ”Odota”, tai sulkea sovelluksen väkisin heti.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
fi: Tausta täytyy määritellä, jotta alfa-arvo olisi mielekäs

en: _Always on Visible Workspace
fi: Näytä _aina näkyvässä työtilassa

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Force Quit
fi: Sulje _väkisin

en: _Move
fi: S_iirrä

en: _Only on This Workspace
fi: Näytä vain _tässä työtilassa

en: _Resize
fi: _Muuta kokoa

en: _Unroll
fi: _Rullaa alas

en: _Wait
fi: _Odota

en: bottom
fi: ala

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
fi: kehyksen mitat eivät määrittele ”%s”-kokoa

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
fi: kehyksen mitat eivät määrittele ”%2$s”-reunan ”%1$s”-kokoa

en: left
fi: vasen

en: nested <window> tag
fi: sisäkkäiset <window>-laput

en: right
fi: oikea

en: top
fi: ylä
