engrampa 1.25.0 - en to fur translation catalogue (203 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
fur: %d di %B %Y, %H:%M

en: %s Properties
fur: Propietâts par %s

en: - Create and modify an archive
fur: - Cree e modifiche un archivi

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
fur: <i><b>Note:</b> la password e vignarà doprade par cifrâ i files che tu zontis al archivi atuâl, e par decifrâ i files che tu tiris fûr dal archivi atuâl. Cuant che l'archivi al ven sierât, la password e vignarà eliminade.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
fur: <span weight="bold" size="larger">E covente la password</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
fur: Un file di non "%s" al esist za.
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
fur: Une cartele di non "%s" e esist za.
    
    %s

en: ARCHIVE
fur: ARCHIVI

en: Actions
fur: Azions

en: Add Files
fur: Zonte files

en: Add Folder
fur: Zonte cartele

en: Add a Folder
fur: Zonte une cartele

en: Add a folder to the archive
fur: Zonte une cartele al archivi

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
fur: Zonte i files domandant il non dal archivi e siere il program

en: Add files to an archive
fur: Zonte files a un archivi

en: Add files to the archive
fur: Zonte files al archivi

en: Add files to the specified archive and quit the program
fur: Zonte files al archivi specificât e siere il program

en: Adding file:
fur: Daûr a zontâ il file:

en: All Files
fur: Ducj i files

en: All archives
fur: Ducj i archivis

en: All files
fur: Ducj i files

en: An error occurred while adding files to the archive.
fur: Al è stât un erôr dilunc la zonte dai files al archivi.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
fur: Al è stât un erôr dilunc la eliminazion dai files dal archivi.

en: An error occurred while extracting files.
fur: Al è stât un erôr dilunc la estrazion dai files.

en: An error occurred while loading the archive.
fur: Al è stât un erôr dilunc la cjamade dal archivi.

en: An error occurred while testing archive.
fur: Al è stât un erôr dilunc la prove dal archivi.

en: Archive Manager
fur: Gjestôr di archivis

en: Archive not created
fur: Archivi no creât

en: Archive size:
fur: Dimension archivi:

en: Archive type not supported.
fur: Gjenar di archivi no supuartât.

en: C_reate
fur: C_ree

en: Close the current archive
fur: Siere l'archivi atuâl

en: Close the folders pane
fur: Siere la bare des cartelis

en: Command _Line Output
fur: Output de rie di comant

en: Command exited abnormally.
fur: Comant terminât no normalmentri.

en: Command not found.
fur: Comant no cjatât.

en: Compression ratio:
fur: Tas di compression:

en: Content size:
fur: Dimension contignût:

en: Contents
fur: Contignûts

en: Copy the selection
fur: Copie la selezion

en: Could not add the files to the archive
fur: No si pues zontâ i files al archivi

en: Could not create the archive
fur: No si pues creâ l'archivi

en: Could not create the destination folder: %s.
fur: No si pues creâ la cartele di destinazion: %s.

en: Could not delete the old archive.
fur: Non si pues eliminâ il vecjo archivi.

en: Could not display help
fur: No si pues mostrâ il jutori

en: Could not display the folder "%s"
fur: No si pues mostrâ la cartele "%s"

en: Could not open "%s"
fur: No si pues vierzi "%s"

en: Could not perform the operation
fur: No si pues eseguî la operazion

en: Could not rename the file
fur: No si pues cambiâi non al file

en: Could not rename the folder
fur: No si pues cambiâi non ae cartele

en: Could not save the archive "%s"
fur: No si pues salvâ l'archivi "%s"

en: Create _Archive
fur: Cree _archivi

en: Create _Folder
fur: Cree carte_le

en: Create a new archive
fur: Cree un gnûf archivi

en: Create and modify an archive
fur: Cree e modifiche un archivi

en: Create destination folder without asking confirmation
fur: Cree cartele di destinazion cence domandâ conferme

en: Cu_t
fur: _Tae

en: Cut the selection
fur: Taie la selezion

en: Decompressing archive
fur: Daûr a decomprimi l'archivi

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
fur: Cartele predeterminade di doprâ pai comants '--add' e '--extract'

en: Delete
fur: Elimine

en: Delete the selection from the archive
fur: Elimine la selezion dal archivi

en: Deleting files from archive
fur: Daûr a eliminâ i files dal archivi

en: Dese_lect All
fur: Dese_lezione dut

en: Deselect all files
fur: Deselezione ducj i files

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
fur: La cartele di destinazion "%s" no esist.
    
    Vuelistu creâle?

en: Disable connection to session manager
fur: Disabilite la conession al gjestôr di session

en: Display the Engrampa Manual
fur: Mostre il manuâl di Engrampa

en: Do not e_xtract older files
fur: No stâ tirâ fûr i files plui vec_jos

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
fur: Vuelistu zontâ chest file al archivi atuâl o vierzilu come un gnûf archivi?

en: Do you want to create a new archive with these files?
fur: Vuelistu creâ un gnûf archivi cun chescj files?

en: E_xclude files:
fur: E_sclût files:

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fur: Engrampa al è dât fûr cun la sperance che al sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZIE; cence neancje la garanzie di VENDIBILITÂT o di JESSI ADAT A UN FIN PARTICOLÂR. Cjale la GNU General Public License par altris detais.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Engrampa al è software libar; tu puedis tornâ a distribuîlu e/o modificâlu sot dai tiermins de GNU General Public License publicade de Free Software Foundation; sei la version 2 de Licence, sei a to sielte cualsisei version sucessive.

en: Enter the password for the archive '%s'.
fur: Met la password pal archivi '%s'.

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
fur: Esclût lis cartelis che a son leams simboli_cs

en: Extract
fur: Tire fûr

en: Extract Here
fur: Tire fûr ca

en: Extract To...
fur: Tire fûr in...

en: Extract archive
fur: Tire fûr archivi

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
fur: Tire fûr i files domandant la cartele di destinazion e siere il program

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
fur: Tire fûr i files inte cartele specificade e siere il program

en: Extract files from the archive
fur: Tire fûr files dal archivi

en: Extract the selected archive
fur: Tire fûr l'archivi selezionât

en: Extracting file:
fur: Daûr a tirâ fûr il file:

en: Extraction not performed
fur: Estrazion no eseguide

en: FOLDER
fur: CARTELE

[ctx: File]
en: Date Modified
fur: Date modifiche

[ctx: File]
en: Location
fur: Posizion

[ctx: File]
en: Name
fur: Nom

[ctx: File]
en: Size
fur: Dimension

[ctx: File]
en: Type
fur: Gjenar

en: Find:
fur: Cjate:

en: Folder
fur: Cartele

en: Folders
fur: Cartelis

en: Getting the file list
fur: Daûr a recuperâ la liste dai files

en: Go to the home location
fur: Va ae posizion iniziâl (home)

en: Go to the next visited location
fur: Va ae posizion visitade dopo

en: Go to the previous visited location
fur: Va ae posizion visitade prime

en: Go up one level
fur: Va sù di un nivel

en: Information about the program
fur: Informazions sul program

en: Last Output
fur: Ultin output

en: Load Options
fur: Cjame opzions

en: Location
fur: Posizion

en: Location:
fur: Posizion:

en: Not a launchable item
fur: Nol è un ogjiet inviabil

en: Number of files:
fur: Numar di files:

en: Open
fur: Vierç

en: Open _Recent
fur: Vierç _ultins

en: Open a recently used archive
fur: Vierç un archivi doprât ultimamentri

en: Open archive
fur: Vierç archivi

en: Open selected files with an application
fur: Vierç i file selezionâts cuntune aplicazion

en: Open the selected folder
fur: Vierç la cartele selezionade

en: Over_write existing files
fur: Sostituìs i files che a esistin

en: Paste Selection
fur: Tache la selezion

en: Paste the clipboard
fur: Tache i Apunts

en: Please use a different name.
fur: Dopre par plasê un non diviers.

en: Re-crea_te folders
fur: _Torne a creâ lis cartelis

en: Recompressing archive
fur: Daûr a tornâ a comprimi l'archivi

en: Reload current archive
fur: Torne a cjamâ l'archivi atuâl

en: Removing file:
fur: Daûr a gjavâ il file:

en: Rename
fur: Cambie non

en: Rename the selection
fur: Cambie non ae selezion

en: Replace _All
fur: Sostituìs d_ut

en: Reverse the list order
fur: Disledrose l'ordin de liste

en: S_elect the files you want to update:
fur: Si_elç i files che tu vuelis inzornâ:

en: Sa_ve Options
fur: Sal_ve opzions

en: Save Options
fur: Salve opzions

en: Save the current archive with a different name
fur: Salve l'archivi atuâl cuntun non diviers

en: Select _All
fur: _Selezione dut

en: Select all files
fur: Selezione ducj i files

en: Show archive properties
fur: Mostre propietâts archivi

en: Show session management options
fur: Mostre lis opzions di gjestion da session

en: Sort file list by file size
fur: Met in ordin la liste dai files par dimension dai files

en: Sort file list by location
fur: Met in ordin la liste dai files par posizion

en: Sort file list by modification time
fur: Met in ordin la liste dai files pe date de ultime modifiche

en: Sort file list by name
fur: Met in ordin la liste dai files par non

en: Sort file list by type
fur: Met in ordin la liste dai files par gjenar

en: Specify a password for this archive
fur: Specifiche une password par chest archivi

en: Specify session management ID
fur: Specifiche l'ID dal gjestôr di session

en: Starting %s
fur: Inviament di %s

en: Stat_usbar
fur: Bar_e di stât

en: Stop current operation
fur: Ferme la operazion atuâl

en: Test Result
fur: Risultâts de prove

en: Test whether the archive contains errors
fur: Prove se l'archivi al à erôrs

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
fur: L'archivi al è za presint.  Vuelistu sostituîlu?

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
fur: Il non "%s" nol è valit parcè che al à dentri i caratars: %s
    
    %s

en: Type:
fur: Gjenar:

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
fur: Vuelistu inzornâ il file "%s" intal archivi "%s"?

en: Update the files in the archive "%s"?
fur: Vuelistu inzornâ i files intal archivi "%s"?

en: View All _Files
fur: Viôt ducj i _files

en: View as a F_older
fur: Viôt c_ome une cartele

en: View the folders pane
fur: Viôt la bare des cartelis

en: View the main toolbar
fur: Viôt la bare dai imprescj principâl

en: View the output produced by the last executed command
fur: Viôt l'output produsût dal ultin comant eseguît

en: View the statusbar
fur: Viôt la bare di stât

en: You can't add an archive to itself.
fur: No tu puedis zontâ un archivi a se stes.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
fur: No tu âs i permès che a coventi par creâ un archivi in cheste cartele

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
fur: No tu âs i permès che a coventin par creâ un archivi inte cartele di destinazion.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
fur: No tu âs i permès che a coventin par tirâ fûr l'archivi inte cartele "%s"

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
fur: No tu âs i permès che a coventin par lei files de cartele "%s"

en: You don't have the right permissions.
fur: No tu âs i permès juscj.

en: You have to specify an archive name.
fur: Tu scugnis specificâ un non pal archivi.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
fur: Tu varessis di vê ricevût une copie de GNU General Public License insieme cun Engrampa; se nol è cussì, scrîf a Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: [read only]
fur: [dome leture]

en: _About
fur: Informazions

en: _Add
fur: _Zonte

en: _All files
fur: _Ducj i files

en: _Archive
fur: _Archivi

en: _Arrange Files
fur: _Met in ordin i files

en: _Close
fur: _Siere

en: _Copy
fur: _Cupie

en: _Delete
fur: _Elimine

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _Extract
fur: Tir_e fûr

en: _Folders
fur: Carte_lis

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Include subfolders
fur: _Inclût sotcartelis

en: _Last Output
fur: _Ultin output

en: _Load Options
fur: C_jame opzions

en: _Location:
fur: _Posizion:

en: _Open
fur: _Vierç

en: _Overwrite
fur: _Sostituissilu

en: _Paste
fur: _Tache

en: _Properties
fur: Pr_oprietâts

en: _Quit
fur: _Jes

en: _Rename
fur: _Cambie non

en: _Replace
fur: _Sostituìs

en: _Reversed Order
fur: O_rdin invertît

en: _Save
fur: _Salve

en: _Selected files
fur: Files _selezionâts

en: _Skip
fur: _Salte

en: _Stop
fur: _Ferme

en: _Test Integrity
fur: Prove la in_tegritât

en: _Toolbar
fur: _Bare dai imprescj

en: _Update
fur: _Inzorne

en: _View
fur: _Viodude

en: by T_ype
fur: par g_jenar

en: by _Location
fur: par posi_zion

en: by _Name
fur: par _non

en: by _Size
fur: par dimen_sion

en: example: *.o; *.bak
fur: esempli: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
fur: esempli: *.txt; *.doc
