caja 1.25.3 - en to ga translation catalogue (744 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
ga: 
    
    Cuir feiste "nasc le freastalaí" leis

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ga: 
    
    Brabhsáil an córas comhad leis an mbainisteoir comhad

en:  (another copy)
ga:  (cóip eile)

en:  (copy)
ga:  (cóip)

en:  (invalid Unicode)
ga:  (Unicode neamhbhailí)

en: "%s" selected
ga: "%s" roghnaithe

en: %'dnd link to %s
ga: %'dú nasc le %s

en: %'drd link to %s
ga: %'dú nasc le %s

en: %'dst link to %s
ga: %'dú nasc le %s

en: %'dth link to %s
ga: %'dú nasc le %s

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ga: %A, %-d %B %Y ag %-I:%M:%S %p

en: %S of %S
ga: %S as %S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
ga: %a, %-d %b %Y ag %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ga: %a, %-d %b %Y ag %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
ga: %-d %b %Y ag %-I:%M %p

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
ga: %-d %b %Y, %-I:%M %p

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
ga: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
ga: %d/%m/%y

en: %s (%'dnd copy)%s
ga: %s (%'dú cóip)%s

en: %s (%'drd copy)%s
ga: %s (%'dú cóip)%s

en: %s (%'dst copy)%s
ga: %s (%'dú cóip)%s

en: %s (%'dth copy)%s
ga: %s (%'dú cóip)%s

en: %s (%s bytes)
ga: %s (%s beart)

en: %s (another copy)%s
ga: %s (cóip eile)%s

en: %s (copy)%s
ga: %s (cóip)%s

en: %s - File Browser
ga: %s - Brabhsálaí Comhad

en: %s Properties
ga: Airíonna %s

en: %s Visible Columns
ga: Colúin Infheicthe %s

en: %s document
ga: cáipéis %s

en: %s's Home
ga: Baile %s

en: %s, Free space: %s
ga: %s, Spás saor: %s

en: (Empty)
ga: (Folamh)

en: (some contents unreadable)
ga: (tá cuid de na hábhair inléite)

en: <b>Behavior</b>
ga: <b>Oibriú</b>

en: <b>Date</b>
ga: <b>Dáta</b>

en: <b>Default View</b>
ga: <b>Amharc Réamhshocraithe</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
ga: <b>Comhaid Téacs Inrite</b>

en: <b>Folders</b>
ga: <b>Fillteáin</b>

en: <b>Icon Captions</b>
ga: <b>Foscríbhinní Deilbhín</b>

en: <b>List Columns</b>
ga: <b>Colúin Liosta</b>

en: <b>Media Handling</b>
ga: <b>Láimhseáil Meán</b>

en: <b>Other Media</b>
ga: <b>Meáin Eile</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
ga: <b>Comhaid Inréamhamharctha Eile</b>

en: <b>Sound Files</b>
ga: <b>Comhaid Fuaime</b>

en: <b>Text Files</b>
ga: <b>Comhaid Téacs</b>

en: <b>Trash</b>
ga: <b>Bruscar</b>

en: ? bytes
ga: ? beart

en: ? items
ga: ? mír

en: A_ll columns have the same width
ga: Tá an _leithead céanna ag gach colún

en: Access files
ga: Déan rochtain ar chomhaid

en: Access was denied.
ga: Diúltaíodh cead.

en: Access:
ga: Rochtain:

en: Accessed:
ga: Rochtain:

en: Acti_on:
ga: Gní_omh:

en: Add Application
ga: Cuir Feidhmchlár Leis

en: Add Emblems...
ga: Cuir Suaitheantais Leis...

en: Add _bookmark
ga: Cuir _leabharmharc leis

en: Add new...
ga: Cuir ceann nua leis...

en: Allow _executing file as program
ga: Ceadaigh _rith comhaid mar fheidhmchlár

en: Always
ga: I gCónaí

en: Another link to %s
ga: Nasc eile le %s

en: Any
ga: Ar Bith

en: Apparition
ga: Taibhse

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ga: Cuir Ceadanna i bhFeidhm ar Chomaid Iata

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%B" a scriosadh go buan ón mbruscar?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%B" a scriosadh go buan?

en: Arran_ge Items
ga: _Eagraigh Míreanna

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ga: Fiafraigh roimh an Bruscar a fholmhú nó comhaid a _scriosadh

en: Ask what to do
ga: Fiafraigh cad atá le déanamh

en: B_rowse media when inserted
ga: B_rábhsáil meáin agus ionsáite

en: Back history
ga: Stair siar

en: Background
ga: Cúlra

en: Backgrounds and Emblems
ga: Cúlraí agus Suaitheantais

en: Basic
ga: Bunúsach

en: Behavior
ga: Oibriú

en: Black
ga: Dubh

en: Blue Ridge
ga: Droim Gorm

en: Blue Rough
ga: Gorm Garbh

en: Blue Type
ga: Cló Gorm

en: Bookmarks
ga: Leabharmharcanna

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ga: Brábhsáil gach diosca logánta agus cianda agus fillteáin inrochtana ón ríomhaire seo

en: Browse bookmarked and local network locations
ga: Brábhsáil suíomh líonra leabharmharcáilte agus logánta

en: Browse in New _Tab
ga: Brabhsáil i g_Cluaisín Nua

en: Browse in New _Window
ga: Brabhsáil i bh_Fuinneog Nua

en: Browse the file system with the file manager
ga: Brabhsáil an córas comhad leis an mbainisteoir comhad

en: Brushed Metal
ga: Miotal Scuabtha

en: Bubble Gum
ga: Guma Coganta

en: By Emblems
ga: De Réir Suaitheantas

en: By Modification Date
ga: De Réir Dháta Athraithe

en: By Modification _Date
ga: De Réir _Dháta Athraithe

en: By Name
ga: De Réir Ainm

en: By Size
ga: De Réir Méide

en: By Type
ga: De Réir Cineáil

en: By _Emblems
ga: De Réir _Suaitheantas

en: By _Name
ga: De Réir _Ainm

en: By _Size
ga: De Réir _Méide

en: By _Type
ga: De Réir _Cineáil

en: CD _Audio:
ga: _Fuaim CD:

en: C_ancel Remove
ga: Ce_alaigh Baint

en: C_olors
ga: _Dathanna

en: C_onnect
ga: _Nasc

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ga: Dáileadh Caja le súil go mbeidh sé úsáideach, ach GAN AON BHARÁNTA; gan an baránta intuigthe INDÍOLTÓIREACHTA nó OIRIÚNACHTA D'FHEIDHM ÁIRITHE fiú. Féach an GNU General Public License le haghaidh tuilleadh mionsonraí.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ga: Is bogearraí saor é Caja; is féidir leat é a athdháileadh nó a athrú faoi théarmaí an GNU General Public License mar foilsíodh é ag an Free Software Foundation; leagan 2 an License, nó (de do rogha) aon leagan níos déanaí.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
ga: Ligeann Caja duit comhaid agus fillteáin a eagrú, ar do ríomhaire agus ar líne.

en: Camera Model
ga: Samhail Ceamara

en: Camouflage
ga: Duaithníocht

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Cancel Group Change?
ga: Cealaigh Athrú Grúpa?

en: Cancel Owner Change?
ga: Cealaigh Athrú Úinéara?

en: Chalk
ga: Cailc

en: Change Desktop _Background
ga: Athraigh Cúl_ra na Deisce

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
ga: Athraigh oibriú agus cuma fuinneoga bhainisteoir comhad

en: Charcoal
ga: Fioghual

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ga: Roghnaigh ord taispeána eolais faoi ainmneacha deilbhíní. Taispeántar eolas breise agus á shúmáil isteach.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ga: Roghnaigh ord taispeána eolais don amharc liosta.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
ga: Roghnaigh cad a tharlaíonn agus meáin á n-ionsá nó gléasanna á nascadh leis an gcóras

en: Clea_r History
ga: _Glan Stair

en: Clos_e All Folders
ga: Dú_n Gach Fillteán

en: Close P_arent Folders
ga: Dún Máthai_rfhillteáin

en: Close _All Windows
ga: Dún _Gach Fuinneog

en: Close all Navigation windows
ga: Dún gach fuinneog Nascleanúna

en: Close all folder windows
ga: Dún gach fuinneog fillteáin

en: Close tab
ga: Dún cluaisín

en: Close the side pane
ga: Dún an pána taoibh

en: Close this folder
ga: Dún an fillteán seo

en: Close this folder's parents
ga: Dún máithreacha an fhillteáin seo

en: Color _name:
ga: _Ainm datha:

en: Color _value:
ga: _Luach datha:

en: Colors:
ga: Dathanna:

en: Command
ga: Ordú

en: Comment
ga: Nóta

en: Compact View
ga: Dlúthamharc

en: Compact _Layout
ga: Dlúth_leagan Amach

en: Computer
ga: Ríomhaire

en: Concrete
ga: Coincréit

en: Connect To This Server
ga: Nasc Leis an bhFreastalaí Seo

en: Connect to Server
ga: Nasc le Freastalaí

en: Connect to Server %s
ga: Nasc le Freastalaí %s

en: Connect to _Server...
ga: Nasc le _Freastalaí...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ga: Nasc le ríomhaire cianda nó comhdhiosca

en: Connect to the selected drive
ga: Nasc leis an tiomántán roghnaithe

en: Connecting...
ga: Á Nasc...

en: Content View
ga: Amharc Ábhair

en: Contents:
ga: Ábhair:

en: Copying "%B" to "%B"
ga: "%B" á chóipeáil go "%B"

en: Copying Files
ga: Comhaid á gCóipeáil

en: Copyright
ga: Cóipcheart

en: Cork
ga: Corc

en: Could not add application
ga: Níorbh fhéidir feidhmchlár a chur leis

en: Could not display "%s".
ga: Níorbh fhéidir "%s" a thaispeáint.

en: Could not remove application
ga: Níorbh fhéidir feidhmchlár a bhaint

en: Count _number of items:
ga: Comhair _líon míreanna:

en: Countertop
ga: Barr Cuntair

en: Create L_auncher...
ga: Cruthaigh _Tosaitheoir

en: Create _Document
ga: Cruthaigh Cái_péis

en: Create _Folder
ga: Cruthaigh _Fillteán

en: Create a New Color:
ga: Cruthaigh Dath Nua:

en: Create a New Emblem
ga: Cruthaigh Suaitheantas Nua

en: Create a new empty folder inside this folder
ga: Cruthaigh fillteán folamh nua san fhillteán seo

en: Create a new launcher
ga: Cruthaigh tosaitheoir nua

en: Create and delete files
ga: Cruthaigh agus scrios comhaid

en: Created:
ga: Cruthaithe:

en: Creating Properties window.
ga: Ag cruthaigh fhuinneog Álbachta.

en: Creating links in "%B"
ga: Naisc á gcruthú i "%B"

en: Creator
ga: Cruthaitheoir

en: Cu_t
ga: _Gearr

en: Cursor Position
ga: Áit an Cursor

en: Custom Background
ga: Cúlra Saincheaptha

en: Cut the selected text to the clipboard
ga: Gearr an téasc go dtí an ghearrthaisce

en: D_efault zoom level:
ga: Lei_bhéal súmála réamhshocraithe:

en: D_uplicate
ga: Dúba_il

en: Danube
ga: Danóib

en: Dark Cork
ga: Corc Dorcha

en: Date Accessed
ga: Dáta Rochtana

en: Date Format
ga: Formáid Dáta

en: Date Modified
ga: Dáta Athraithe

en: Decrease the view size
ga: Laghdaigh méid an amhairc

en: Deep Teal
ga: Téalghorm Trom

en: Default
ga: Réamhshocrú

en: Default Background Color
ga: Dath Cúlra de gnáth

en: Default _zoom level:
ga: Leibhéal _súmála réamhshocraithe:

en: Default compact view zoom level
ga: Leibhéal _súmála dlúthamhairc réamhshocraithe

en: Default folder viewer
ga: Amharcóir loicead sa fhillteain

en: Default icon zoom level
ga: Leibhéal súmála deilbhín réamhshocraithe

en: Default list zoom level
ga: Leibhéal súmála liosta réamhshocraithe

en: Delete _All
ga: Scrios _Gach Rud

en: Delete this folder, without moving to the Trash
ga: Scrios an fillteán seo, gan bhogadh go dtí an Bruscar?

en: Deleting Files
ga: Comhaid á Scriosadh

en: Deleting files
ga: Comhaid á scriosadh

en: Description
ga: Cur Síos

en: Desktop
ga: Deasc

en: Desktop font
ga: Cló deisce

en: Details:
ga: Sonraí:

en: Devices
ga: Gléasanna

en: Disable connection to session manager
ga: Díchumasaigh ceangal le bainisteoir an tseisiúin

en: Disconnect the selected drive
ga: Dínasc an tiomántán roghnaithe

en: Display
ga: Taispeáint

en: Display Caja help
ga: Taispeáin cabhair Caja

en: Display credits for the creators of Caja
ga: Taispeáin admhálacha do na cruthaitheoirí Caja

en: Do Nothing
ga: Ná Déan Faic

en: Do _not Empty Trash
ga: _Ná Folmhaigh Bruscar

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ga: An bhfuil tú ag iarraigh "%s" a rith, nó taispáin a ábhar?

en: Documents
ga: Cáipéisí

en: Dots
ga: Ponca

en: Download location?
ga: Íosluchtaigh suíomh?

en: Duplicating "%B"
ga: "%B" á dhubailt

en: E_mpty Trash
ga: Fol_mhaigh Bruscar

en: E_xecute
ga: _Rith

en: Eclipse
ga: Urú

en: Edit
ga: Eagar

en: Edit Bookmarks
ga: Cuir Leabharmharcanna in Eagar

en: Edit Caja preferences
ga: Cuir sainroghanna Caja in eagar

en: Emblems
ga: Suaitheantais

en: Emblems:
ga: Suaitheantais:

en: Empty Trash
ga: Folmhaigh Bruscar

en: Empty _Trash
ga: Folmhaigh _Bruscar

en: Emptying Trash
ga: Bruscar á Fholmhú

en: Envy
ga: Éad

en: Erase
ga: Léirscrios

en: Error while copying "%B".
ga: Earráid agus "%B" á chóipeáil.

en: Error while copying to "%B".
ga: Earráid agus ag cóipeáil go "%B".

en: Error while copying.
ga: Earráid agus á chóipeáil.

en: Error while creating directory %B.
ga: Earráid agus comhadlann %B á chruthú.

en: Error while creating file %B.
ga: Earráid agus comhad %B á chruthú.

en: Error while creating link to %B.
ga: Earráid agus nasc á chruthú go %B.

en: Error while deleting.
ga: Earráid agus á scriosadh.

en: Error while moving "%B".
ga: Earráid agus "%B" á bhogadh.

en: Error while moving files to trash.
ga: Earráid agus comhaid á mbogadh go dtí an bruscar.

en: Error while moving.
ga: Earráid agus á bhogadh.

en: Execute:
ga: Rith:

en: FILE
ga: COMHAD

en: FTP (with login)
ga: FTP (le logáil isteach)

en: Failed to load image information
ga: Theip ar luchtú eolas íomhá

en: Fibers
ga: Snáithíní

en: File Browser
ga: Brabhsálaí Comhad

en: File Management
ga: Bainistíocht Comhad

en: File Management Preferences
ga: Sainroghanna Bhainistíocht Chomhad

en: File Manager
ga: Bainisteoir Comhad

en: File Operations
ga: Oibríochtaí Comhad

en: File Permissions:
ga: Ceadanna Comhaid:

en: File System
ga: Córas Comhad

en: File Type
ga: Cineál Comhaid

en: File access:
ga: Rochtain chomhaid:

en: File is not a valid .desktop file
ga: Ní comhad .desktop bailí é an comhad

en: File not found
ga: Comhad gan aimsiú

en: Filesystem type:
ga: Cineál an chóras comhad:

en: Fire Engine
ga: Inneall Dóiteán

en: Floral
ga: Bláthach

en: Folder Permissions:
ga: Ceadanna Fillteáin:

en: Folder access:
ga: Rochtain fhillteáin:

en: Folder:
ga: Fillteán:

en: Forward history
ga: Stair ar aghaidh

en: Fossil
ga: Iontaise

en: Free space:
ga: Spás saor:

en: GEOMETRY
ga: CÉIMSEATA

en: Go
ga: Téigh

en: Go To:
ga: Téigh Go:

en: Go to the next visited location
ga: Téigh go dtí an chéad suíomh feicthe eile

en: Go to the previous visited location
ga: Téigh go dtí an suíomh feicthe roimhe seo

en: Granite
ga: Eibhear

en: Grapefruit
ga: Seadóg

en: Group
ga: Grúpa

en: Group:
ga: Grúpa:

en: History
ga: Stair

en: Home Folder
ga: Fillteán Baile

en: ID
ga: CA

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ga: Cuimsi_gh ordú Scrios a sheachthreorú Bruscar

en: Ice
ga: Oighear

en: Icon
ga: Deilbhín

en: Icon View
ga: Amharc Deilbhín

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ga: Mar bhfuil sé ag siúl, cuir na línte ag fhilleadh nuair a bhíonn an téacs ró-fhada

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ga: Má scriosann tú mír, caillfear go buan í.

en: Illustration
ga: Léaráid

en: Image
ga: Íomhá

en: Image Type:
ga: Cineál Íomhá:

en: Increase the view size
ga: Méadaigh méid an amhairc

en: Indigo
ga: Indeagó

en: Information
ga: Eolas

en: Justification
ga: ComhfhadÃº

en: Keywords
ga: Lorgfhocail

en: Last changed:
ga: Athrú is déanaí:

en: Leaf
ga: Duilleog

en: Lemon
ga: Líomóid

en: Less common media formats can be configured here
ga: Is féidir formáidí níos lú coitianta a chumrú anseo

en: Line wrap
ga: Líne a fhilleadh

en: Link _name:
ga: _Ainm naisc:

en: Link target:
ga: Sprioc naisc:

en: Link to %s
ga: Nasc le %s

en: List Columns
ga: Colúin Liosta

en: List View
ga: Amharc Liosta

en: List files only
ga: Liostaigh comhaid amháin

en: Loading...
ga: Á Luchtú...

en: Local Files Only
ga: Comhaid Logánta Amháin

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ga: Aimsigh cáipéisí agus fillteáin ar an ríomhaire seo trí ainm nó ábhar

en: Location
ga: Suíomh

en: Location _Bar
ga: _Barra Suímh

en: Location:
ga: Suíomh:

en: Lock the drive associated with the open folder
ga: Cuir an tiomántán a bhaineann leis an bhfillteán oscailte faoi ghlas

en: Lock the selected drive
ga: Cuir an tiomántán roghnaithe faoi ghlas

en: MIME Type
ga: Cinéal MIME

en: Make a _Link
ga: _Déan Nasc

en: Mango
ga: Mangó

en: Manila Paper
ga: Páipéir Mainileach

en: Media
ga: Meáin

en: Merge _All
ga: Cumaisc _Gach Rud

en: Mo_ve to Trash
ga: _Bog go Bruscar

en: Modified:
ga: Athraithe:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ga: Luan, 00 DFómh 0000 ag 00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ga: Luan, 00 DFómh 0000 ag 00:00 PM

en: Moss Ridge
ga: Droim Caonaigh

en: Move Dow_n
ga: Bog _Síos

en: Move Tab _Left
ga: Bog Cluaisín ar _Chlé

en: Move Tab _Right
ga: Bog Cluaisín ar _Dheis

en: Move _Up
ga: Bog S_uas

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
ga: Bog an fillteán oscailte as an mbruscar go "%s"

en: Move this folder to the Trash
ga: Bog an fillteán go dtí an Bruscar

en: Move to _Trash
ga: Bog go _Bruscar

en: Moving "%B" to "%B"
ga: "%B" á bhogadh go "%B"

en: Moving Files
ga: Comhaid á mBogadh

en: Moving files to trash
ga: Comhaid á bhogadh go bruscar

en: Mud
ga: Láib

en: Music
ga: Ceol

en: Name
ga: Ainm

en: Network
ga: Líonra

en: Network Servers
ga: Freastalaithe Líonra

en: Network servers icon name
ga: Ainm deilbhín freastalaithe líonra

en: Never
ga: Riamh

en: New _Tab
ga: _Cluaisín Nua

en: New _Window
ga: _Fuinneog Nua

en: No applications found
ga: Níor aimsíodh aon fheidhmchlár

en: No applications selected
ga: Níl aon fheidhmchlár roghnaithe

en: No bookmarks defined
ga: Níor sainmhíníodh aon leabharmharc

en: No templates installed
ga: Níl aon teimpléad suiteáilte

en: None
ga: Neamhní

en: Normal Si_ze
ga: _Gnáthmhéid

en: Not a launchable item
ga: Ní mír inthosaithe

en: Notes
ga: Nótaí

en: Numbers
ga: Uimhreacha

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ga: 00 DFómh 0000 ag 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ga: 00 DFómh 0000, 00:00 PM

en: Octal Permissions
ga: Ceadanna Ochtnártha

en: Onyx
ga: Oinisc

en: Open %s
ga: Oscail %s

en: Open File and Close window
ga: Oscail Comhad agus Dún fuinneog

en: Open Folder
ga: Oscail Fillteán

en: Open Folder W_indow
ga: Oscail F_uinneog Fhillteáin

en: Open Location
ga: Oscail Suíomh

en: Open Wit_h
ga: Oscail _Le

en: Open With
ga: Oscail Le

en: Open _Location...
ga: Oscail _Suíomh...

en: Open _Parent
ga: Oscail _Máthair

en: Open a folder window for the displayed location
ga: Oscail fuinneog fillteáin don suíomh taispeánta

en: Open another Caja window for the displayed location
ga: Oscail fuinneog Caja eile don suíomh taispeánta

en: Open another tab for the displayed location
ga: Oscail cluaisín eile don suíomh taispeánta

en: Open each selected item in a folder window
ga: Oscail gach mír roghnaithe i bhfuinneog fillteáin

en: Open each selected item in a new tab
ga: Oscail gach mír roghnaithe i gcluaisín nua

en: Open in Navigation Window
ga: Oscail i bhFuinneog Neascleanúna

en: Open in New _Tab
ga: Oscail i g_Cluaisín Nua

en: Open in New _Window
ga: Oscail i bh_Fuinneog Nua

en: Open in _Folder Window
ga: Oscail i bhFuinneog Fhi_llteáin

en: Open the contents of your desktop in a folder
ga: Oscail inneachar do dheisce i bhfillteán

en: Open the parent folder
ga: Oscail an máthairfhillteán

en: Open the selected item in this window
ga: Oscail an mhír roghnaithe san fhuinneog seo

en: Open this folder in a folder window
ga: Oscail an fillteán seo i bhfuinneog fillteáin

en: Open this folder in a navigation window
ga: Oscail an fillteán seo i bhfuinneog nascleanúna

en: Open this folder in a new tab
ga: Oscail an fillteán seo i gcluaisín nua

en: Open with other Application...
ga: Oscail le Feidhmchlár Eile...

en: Open your personal folder
ga: Oscail d'fhillteán pearsanta

en: Open your personal templates folder
ga: Oscail d'fhillteán teimpléad pearsanta

en: Open your personal trash folder
ga: Oscail d'fhillteán bruscair pearsanta

en: Opening "%s".
ga: "%s" á Oscailt.

en: Orange
ga: Oráiste

en: Other Type...
ga: Cineál Eile...

en: Other _Application...
ga: Feidhmchlár _Eile...

en: Others
ga: Eile

en: Others:
ga: Eile:

en: Owner
ga: Úinéir

en: Owner:
ga: Úinéir:

en: Pale Blue
ga: Bánghorm

en: Password:
ga: Focal faire:

en: Paste the text stored on the clipboard
ga: Greamaigh an téasc go dtí an ghearrthaisce

en: Patterns:
ga: _Patrúin:

en: Permissions
ga: Ceadanna

en: Picture
ga: Pictiúr

en: Places
ga: Áiteanna

en: Prefere_nces
ga: _Sainroghanna

en: Preparing
ga: Á Ullmhú

en: Preparing to Move to "%B"
ga: Ag Ullmhú Lena Bhogadh go "%B"

en: Presentation
ga: Láithreoireacht

en: Preview
ga: Reámhamharc

en: Preview _sound files:
ga: Réamhamharc ar chomhaid _fuaime:

en: Properties
ga: Airíonna

en: Public FTP
ga: FTP Poiblí

en: Purple Marble
ga: Marmar Corcra

en: Quit Caja.
ga: Scoir Caja.

en: Rating
ga: Grádú

en: Re_versed Order
ga: _Ord Aisiompaithe

en: Read and write
ga: Léigh agus scríobh

en: Read-only
ga: Léigh-amháin

en: Redo the last undone action
ga: Athfheidhmigh an gníomh cealaithe is déanaí

en: Reload
ga: Athlód

en: Reload the current location
ga: Athluchtaigh an suíomh reatha

en: Remove
ga: Bain

en: Rename
ga: Athainmnigh

en: Rename Emblem
ga: Athainmnigh Suaitheantas

en: Rename...
ga: Athainmnigh...

en: Renaming "%s" to "%s".
ga: "%s" á athainmniú go "%s".

en: Replace
ga: Ionadaigh

en: Replace _All
ga: Ionadaigh _Gach Rud

en: Reset
ga: Athshocraigh

en: Reset View to _Defaults
ga: Athshocraigh Amharc go _Réamshocruithe

en: Ridged Paper
ga: Páipéir Droimneach

en: Rough Paper
ga: Páipéir Garbh

en: Ruby
ga: Ruibí

en: Run "%s" on any selected items
ga: Rith "%s" ar aon ceann de na rud atá roghnach

en: Run in _Terminal
ga: Rith i d_Teirminéal

en: SELinux Context
ga: Comhthéacs SELinux

en: SELinux context:
ga: Comhthéacs SELinux:

en: S_kip All
ga: Sc_ipeáil Gach Rud

en: Sa_ve Search
ga: Sá_bháil Cuardach

en: Sa_ve Search As...
ga: Sá_bháil Cuardach Mar...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
ga: Bain an tiomántán a bhaineann leis an bhfillteán oscailte go sábháilte

en: Safely remove the selected drive
ga: Bain an tiomántán roghnaithe go sábháilte

en: Save Search as
ga: Sábháil Cuardach Mar

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Search Folder
ga: Cuardaigh Fillteán

en: Search _name:
ga: _Ainm cuardaigh:

en: Search for "%s"
ga: Cuardaigh ar "%s"

en: Search results
ga: Torthaí cuardaigh

en: Search:
ga: Cuardaigh:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ga: WebDAV Daingean (HTTPS)

en: Select All
ga: Roghnaigh Gach Rud

en: Select Custom Icon
ga: Roghnaigh Deilbhín Saincheaptha

en: Select I_tems Matching...
ga: R_oghnaigh Míreanna atá Comhoiriúnach Do...

en: Select Items Matching
ga: Roghnaigh Míreanna Comhoiriúnach

en: Select _All
ga: Roghnaigh _Gach Rud

en: Select a Category:
ga: Roghnaigh Catagóir:

en: Select a Color to Add
ga: Roghnaigh Dath le Cur Leis

en: Select an Application
ga: Roghnaigh Feidhmchlár

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
ga: Roghnaigh feidhmchlár chun %s agus comhaid eile den chineál "%s" a oscailt

en: Select an application to view its description.
ga: Roghnaigh feidhmchlár chun féachaint ar a thuairisc.

en: Select type
ga: Roghnaigh cineál

en: Selection Bound
ga: Ag triall ar an rogha

en: Session management options:
ga: Roghanna bainistíochta seisiún:

en: Set _user ID
ga: Socraigh CA ú_sáideora

en: Set as _Background
ga: Socraigh Mar _Chúlra

en: Set as background for _all folders
ga: Socraigh mar chúlra do _gach fillteán

en: Set as background for _this folder
ga: Socraigh mar chúlra don fhillteán _seo

en: Set gro_up ID
ga: Socraigh CA _grúpa

en: Set the zoom level of the current view
ga: Socraigh leibhéal súmála an amhairc reatha

en: Setting permissions
ga: Ceadanna á socrú

en: Shale
ga: Sceall

en: Show Emblems
ga: Taispeáin Suaitheantais

en: Show History
ga: Taispeáin Stair

en: Show Information
ga: Taispeáin Eolas

en: Show Notes
ga: Taispeáin Nótaí

en: Show Places
ga: Taispeáin Áiteanna

en: Show Tree
ga: Taispeáin Crann

en: Show _Hidden Files
ga: Taispeáin Comhaid _Folaithe

en: Show _only folders
ga: Taispeáin fillteáin _amháin

en: Show _thumbnails:
ga: Taispeáin _mionsamhlacha:

en: Show more _details
ga: Taispeáin tuilleadh _mionsonraí

en: Show session management options
ga: Taispeáin roghanna bainistíochta seisiún

en: Show status bar in new windows
ga: Taispéan barra stadás san fhuinneogaí nua

en: Show te_xt in icons:
ga: Taispeáin _téacs i ndeilbhíní:

en: Show toolbar in new windows
ga: Taispeán barra uirlís san fhuinneogaí nua

en: Side pane view
ga: Amharc an "Pána ar an Thaobh"

en: Silver
ga: Airgid

en: Size
ga: Méid

en: Size:
ga: Méid:

en: Sky
ga: Spéir

en: Sky Ridge
ga: Droim an Spéir

en: Snow Ridge
ga: Droim an Sneachta

en: Software
ga: Bogearraí

en: Sort _folders before files
ga: Sórtáil _fillteáin roimh chomhaid

en: Special flags:
ga: Brataí speisialta:

en: Specify a location to open
ga: Sonraigh suíomh le hoscailt

en: Specify file containing saved configuration
ga: Sonraigh comhad ina bhfuil cumraíocht sábháilte

en: Specify session management ID
ga: Sonraigh CA bainistíochta seisiún

en: Spreadsheet
ga: Scarbhileog

en: St_atusbar
ga: Barra S_tádais

en: Starting %s
ga: %s á Thosú

en: Stop loading the current location
ga: Stad luchtú an suímh reatha

en: Stop the selected drive
ga: Stad an tiomántán roghnaithe

en: Stucco
ga: Stucó

en: T_emplates
ga: _Teimpléid

en: Tags
ga: Clibeanna

en: Tangerine
ga: Tainséirí

en: Text
ga: Téacs

en: Text File
ga: Comhad Téacs

en: Text view:
ga: Amharc téacs:

en: The Link "%s" is Broken.
ga: Tá an Nasc "%s" briste.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ga: Tá an Nasc "%s" briste. Bog é go dtí an Bruscar?

en: The SELinux security context of the file.
ga: Comhthéacs SELinux an chomhaid.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ga: Tá an Ailíniú atá ag na línte coibhnesta le chéile. Ní dheanainn é seo aon difríocht leis an ailíniú atá ag an lipéad sa lipéad féin. Feach ar GtkMisc::xalign le haighaidh é sin.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ga: An áit a bhfuil an cursor i chars.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ga: Ní féidir an comhad "%B" a bhogadh go dtí an bruscar.

en: The group of the file.
ga: Grúpa an chomhaid.

en: The item cannot be restored from trash
ga: Ní féidir an mhír a athchóiriú ón mbruscar

en: The media contains digital photos.
ga: Tá grianghraif digiteach ann sna meáin.

en: The media contains software.
ga: Tá bogearraí ann sna meáin.

en: The media has been detected as "%s".
ga: Braitear na meáin mar "%s".

en: The name and icon of the file.
ga: Ainm agus deilbhín an chomhaid.

en: The owner of the file.
ga: Úinéir an chomhaid.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ga: An áit ar deireadh an rogha ón an cursor i chars.

en: The size of the file.
ga: Méid an chomhaid.

en: The text of the label.
ga: An téacs ar an lipéad

en: The type of the file.
ga: Cineál an chomhaid.

en: There was an error copying the file into %F.
ga: Tharla earráid agus an comhad á chóipeáil isteach i %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
ga: Tharla earráid agus an chomhadlann á cruthú i %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
ga: Tharla earráid agus fillteán "%B" á chruthú.

en: There was an error creating the symlink in %F.
ga: Tharla earráid agus nasc siombalach á chruthú i %F.

en: There was an error deleting %B.
ga: Tharla earráid agus %B á scriosadh.

en: There was an error displaying help.
ga: Tharla earráid agus cabhair á taispeáint.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ga: Tharla earráid agus cabhair á taispeáint: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
ga: Tharla earráid agus eolas á fháil faoi "%B".

en: There was an error getting information about the destination.
ga: Tharla earráid agus eolas á fháil faoin sprioc.

en: There was an error launching the application.
ga: Tharla earráid ag tosú an feidhmchlár.

en: There was an error moving the file into %F.
ga: Tharla earráid ag bogadh an comhad isteach i %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
ga: Tharla earráid agus an fillteán "%B" á léamh.

en: There was an internal error trying to search for applications:
ga: Tharla earráid inmheánach agus ag cuardach ar fheidhmchláir:

en: These files are on a Photo CD.
ga: Tá na comhaid seo ar CD Grianghraf.

en: These files are on a Picture CD.
ga: Tá na comhaid seo ar CD Pictiúirí.

en: These files are on a Super Video CD.
ga: Tá na comhaid seo ar Sár-CD Físe.

en: These files are on a Video CD.
ga: Tá na comhaid seo ar CD Físe.

en: These files are on a Video DVD.
ga: Tá na comhaid seo ar DVD Físe.

en: These files are on a digital audio player.
ga: Tá na comhaid seo ar sheinnteoir fuaime digiteach.

en: These files are on an Audio CD.
ga: Tá na comhaid seo ar CD Fuaime.

en: These files are on an Audio DVD.
ga: Tá na comhaid seo ar DVD Fuaime.

en: This file cannot be ejected
ga: Ní féidir an comhad seo a dhíchur

en: This file cannot be mounted
ga: Ní féidir an comhad seo a fheistiú

en: This file cannot be started
ga: Ní féidir an comhad seo a thosú

en: This file cannot be stopped
ga: Ní féidir an comhad seo a stad

en: This file cannot be unmounted
ga: Ní féidir an comhad seo a dhífheistiú

en: Toggle the display of hidden files in the current window
ga: Scoránaigh taispeáint comhad folaithe san fhuinneog reatha

en: Total capacity:
ga: Toilleadh iomlán:

en: Trash
ga: Bruscar

en: Trashing Files
ga: Comhaid á gCur sa Bhruscar

en: Tree
ga: Crann

en: Type
ga: Cineál

en: Type:
ga: Cineál:

en: U_nlock Drive
ga: Díghl_asáil Tiomántán

en: Unable to eject %V
ga: Ní féidir %V a dhíchur

en: Unable to eject location
ga: Ní féidir suíomh a dhíchur

en: Unable to mount %s
ga: Ní féidir %s a fheistiú

en: Unable to mount location
ga: Ní féidir suíomh a fheistiú

en: Unable to search for application
ga: Ní féidir cuardach ar fheidhmchlár

en: Unable to start %s
ga: Ní féidir %s a thosú

en: Unable to start location
ga: Ní féidir suíomh a thosú

en: Unable to unmount %V
ga: Ní féidir %V a dhífheistiú

en: Unable to unmount location
ga: Ní féidir suíomh a dhífheistiú

en: Undo
ga: Cealaigh

en: Undo the last action
ga: Cealaigh an gníomh roimhe seo

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Unknown error
ga: Earráid anaithnid

en: Unlock the selected drive
ga: Díghlasáil an tiomántán roghnaithe

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ga: Leagan comhaid deisce anaithnid '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
ga: Rogha tosaithe anaithnid: %d

en: Use De_fault
ga: Úsáid Réa_mhshocrú

en: Use _Default Background
ga: Úsáid Cúlra _Réamhshocraithe

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
ga: Úsáid teagmhais cnaipe luiche breise i bhfuinneog brabhsálaí Caja

en: Use the normal view size
ga: Úsáid an ghnáthmhéid amhairc

en: Video
ga: Físeán

en: View _new folders using:
ga: Amharc ar fhillteáin _nua le:

en: View of the current folder
ga: Amharc an fhillteáin reatha

en: View or modify the properties of the open folder
ga: Amharc ar nó athraigh airíonna an fhillteáin oscailte

en: View or modify the properties of this folder
ga: Amharc ar nó athraigh airíonna an fhillteáin seo

en: Views
ga: Amhairc

en: Violet
ga: Corcairghorm

en: Visible _Columns...
ga: _Colúin Infheicthe...

en: Volume:
ga: Imleabhar:

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
ga: Céad, 00 MFómh 0000 ag 00:00:00 PM

en: White
ga: Bán

en: Width of the side pane
ga: Leithead atá ag an pána ar an thaobh

en: Windows share
ga: Comhroinnt Windows

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ga: Níl tú an t-úinéir, mar sin ní féidir leat na ceadanna seo a athrú.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ga: Ba chóir go bhfuair tú cóip an GNU General Public License in éineacht le Caja; mura bhfuair tú é, scríobh chuig an Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA.

en: Zoom
ga: Súmáil

en: Zoom In
ga: Súmáil Isteach

en: Zoom Out
ga: Súmáil Amach

en: Zoom _In
ga: Súmáil _Isteach

en: Zoom _Out
ga: Súmáil _Amach

en: Zoom to Default
ga: Súmáil go Réamhshocrú

en: _About
ga: _Maidir Leis Seo

en: _Add
ga: Cuir _Leis

en: _Add Bookmark
ga: Cuir Leabharmharc _Leis

en: _Add a New Color...
ga: Cuir Dath Nua _Leis...

en: _Add a New Emblem...
ga: Cuir Suaitheantas Nua _Leis...

en: _Add a New Pattern...
ga: Cuir Patrún Nua _Leis...

en: _Arrange items:
ga: _Eagraigh míreanna:

en: _Ask each time
ga: _Fiafraigh gach uair

en: _Back
ga: _Siar

en: _Backgrounds and Emblems...
ga: Cú_lraí agus Suaitheantais...

en: _Bookmarks
ga: _Leabharmharcanna

en: _Browse...
ga: _Brábhsáil...

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: _Close
ga: _Dún

en: _Close Tab
ga: _Dún Cluaisín

en: _Compact
ga: _Dlúth

en: _Computer
ga: _Ríomhaire

en: _Connect
ga: _Nasc

en: _Connect Drive
ga: _Nasc Tiomántán

en: _Contents
ga: _Inneachar

en: _Copy
ga: _Cóipeáil

en: _Copy Here
ga: _Cóipeáil Anseo

en: _DVD Video:
ga: Físeán _DVD:

en: _Default zoom level:
ga: Leibhéal súmála _réamhshocraithe:

en: _Delete
ga: _Scrios

en: _Delete Permanently
ga: _Scrios go Buan

en: _Detect Media
ga: _Braith Meáin

en: _Disconnect
ga: _Dínasc

en: _Disconnect Drive
ga: _Dínasc Tiomántán

en: _Display
ga: _Taispeáin

en: _Double click to open items
ga: _Déchliceáil chun míreanna a oscailt

en: _Download
ga: Í_osluchtaigh

en: _Edit
ga: _Eagar

en: _Edit Bookmarks...
ga: Cuir Leabharmharcanna in _Eagar...

en: _Eject
ga: _Díchuir

en: _Emblems
ga: _Suaitheantais

en: _Empty File
ga: Comhad _Folamh

en: _File
ga: _Comhad

en: _Folder:
ga: _Fillteán:

en: _Format
ga: _Formaid

en: _Format:
ga: _Formáid:

en: _Forward
ga: Ar _Aghaidh

en: _Go
ga: _Téigh

en: _Group:
ga: _Grúpa:

en: _Help
ga: Cab_hair

en: _Home
ga: _Baile

en: _Home Folder
ga: _Fillteán Baile

en: _Icons
ga: _Deilbhíní

en: _Image:
ga: Í_omhá:

en: _Invert Selection
ga: I_nbhéartaigh an Rogha

en: _Keep Aligned
ga: _Coinnigh Ailínithe

en: _Link Here
ga: _Nasc Anseo

en: _List
ga: _Liosta

en: _Location...
ga: _Suíomh...

en: _Location:
ga: _Suíomh:

en: _Lock Drive
ga: Cuir Tiomántán Faoi _Ghlas

en: _Main Toolbar
ga: _Príomhbharra Uirlisí

en: _Manually
ga: De _Láimh

en: _Mount
ga: _Feistigh

en: _Move Here
ga: _Bog Anseo

en: _Music Player:
ga: _Seinnteoir Ceoil:

en: _Network
ga: Líon_ra

en: _Never prompt or start programs on media insertion
ga: _Ná fiafraigh nó tosaigh cláir riamh agus meáin ionsáite

en: _Next Tab
ga: An Chéad Cluaisín _Eile

en: _Only for files smaller than:
ga: _Amháin le comhaid níos ísle ná:

en: _Open
ga: _Oscail

en: _Open Scripts Folder
ga: _Oscail Fillteán Scripteanna

en: _Owner:
ga: Úi_néir:

en: _Paste
ga: G_reamaigh

en: _Paste Into Folder
ga: G_reamaigh Isteach i bhFillteán

en: _Pattern:
ga: _Patrún:

en: _Patterns
ga: _Patrúin

en: _Photos:
ga: _Grianghraif:

en: _Places
ga: ̈́Á_iteanna

en: _Previous Tab
ga: Cluaisín _Roimhe Seo

en: _Properties
ga: _Airíonna

en: _Read
ga: Léi_gh

en: _Redo
ga: _Athfheidhmigh

en: _Reload
ga: _Athluchtaigh

en: _Remove a Color...
ga: _Bain Dath...

en: _Remove a Pattern...
ga: _Bain Patrún...

en: _Remove an Emblem...
ga: _Bain Suaitheantas...

en: _Remove...
ga: _Bain...

en: _Rename...
ga: _Athainmnigh...

en: _Restore
ga: _Athchóirigh

en: _Retry
ga: _Atriail

en: _Revert
ga: Iom_paigh

en: _Run
ga: _Rith

en: _Run executable text files when they are opened
ga: _Rith comhaid téacs inrite nuair a bhfuil siad oscailte

en: _Safely Remove Drive
ga: Bain Tiomántán go _Sábháilte

en: _Save
ga: _Sábháil

en: _Scripts
ga: _Scripteanna

en: _Search
ga: C_uardaigh

en: _Search for Files...
ga: Cuar_daigh ar Chomhaid...

en: _Search for:
ga: _Cuardaigh ar:

en: _Server:
ga: _Freastalaí:

en: _Side Pane
ga: _Pána Taoibh

en: _Single click to open items
ga: _Aonchliceáil chun míreanna a oscailt

en: _Skip
ga: _Scipeáil

en: _Skip files
ga: _Scipeáil comhaid

en: _Software:
ga: _Bogearraí:

en: _Start
ga: _Tosaigh

en: _Sticky
ga: _Greamaitheach

en: _Stop
ga: _Stad

en: _Tabs
ga: _Cluaisíní

en: _Text beside icons
ga: _Téacs in aice le deilbhíní

en: _Trash
ga: _Bruscar

en: _Type:
ga: C_ineál:

en: _Undo
ga: _Cealaigh

en: _Unlock Drive
ga: _Díghlasáil Tiomántán

en: _Unmount
ga: _Dífheistigh

en: _Up
ga: _Suas

en: _Use a custom command
ga: Ú_sáid ordú saincheaptha

en: _Use compact layout
ga: Úsáid dlúthl_eagan amach

en: _View
ga: _Amharc

en: _View executable text files when they are opened
ga: A_mharc comhaid téacs inrite nuair a bhfuil siad oscailte

en: _Write
ga: Scrío_bh

en: access
ga: rochtain

en: by Modification _Date
ga: de Réir Dáta Athraithe

en: by _Emblems
ga: de Réir _Suaitheantas

en: by _Name
ga: de Réir _Ainm

en: by _Size
ga: de Réir _Méide

en: by _Type
ga: de Réir _Cineáil

en: create/delete
ga: cruthaigh/scrios

en: dropped text.txt
ga: téacs scaoilte.txt

en: free
ga: saor

en: link
ga: nasc

en: link (broken)
ga: nasc (briste)

en: list
ga: liosta

en: loading...
ga: á luchtú...

en: nd copy)
ga: ú cóip)

en: new file
ga: comhad nua

en: no
ga: gan

en: nothing
ga: neamhní

en: on the desktop
ga: ar an deasc

en: program
ga: ríomhchlár

en: rd copy)
ga: ú cóip)

en: read
ga: léigh

en: st copy)
ga: ú chóip)

en: th copy)
ga: ú cóip)

en: today
ga: inniu

en: today at %-I:%M %p
ga: inniu ag %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
ga: inniu ag %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
ga: inniu ag 00:00 PM

en: today at 00:00:00 PM
ga: inniu ag 00:00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
ga: inniu, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
ga: inniu, 00:00 PM

en: unknown
ga: anaithnid

en: unknown MIME type
ga: cineál MIME anaithnid

en: unknown type
ga: cineál anaithnid

en: unreadable
ga: doléite

en: untitled folder
ga: fillteán gan teideal

en: used
ga: úsáidte

en: write
ga: scríobh

en: yesterday
ga: inné

en: yesterday at %-I:%M %p
ga: inné ag %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ga: inné ag %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
ga: inné ag 00:00 PM

en: yesterday at 00:00:00 PM
ga: inné ag 00:00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
ga: inné, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
ga: inné, 00:00 PM
