mate-utils 1.25.1 - en to gl translation catalogue (688 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
gl: 
    ... Demasiados erros para amosar ...

en:  (another copy)
gl:  (outra copia)

en:  (copy)
gl:  (copia)

en:  (invalid Unicode)
gl:  (Unicode incorrecto)

en:  - Browse and monitor logs
gl:  - Navegar e monitorizar os rexistros

en:  - Look up words in dictionaries
gl:  - Buscar palabras en dicionarios

en: "%s" in %s
gl: «%s» en %s

en: "%s" is not a valid folder
gl: «%s» non é un cartafol correcto

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
gl: %A, %B de %-d %Y ás %-I:%M:%S %p

en: %A, %e %b
gl: %A, %e de %b

en: %d lines (%s) - %s
gl: %d liñas (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
gl: %s (%dª copia)%s

en: %s (%drd copy)%s
gl: %s (%dª copia)%s

en: %s (%dst copy)%s
gl: %s (%dª copia)%s

en: %s (%dth copy)%s
gl: %s (%dª copia)%s

en: %s (another copy)%s
gl: %s (outra copia)%s

en: %s (copy)%s
gl: %s (copia)%s

en: %s - Dictionary
gl: %s - Dicionario

en: %s - Version %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 MATE developers.
gl: %s - Versión %s
    Dereitos de autoría © 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi e outros.
    Dereitos de autoría © 2011-2021 Os desenvolvedores do MATE.

en: (stopped)
gl: (detido)

en: - the MATE Search Tool
gl: - a ferramenta de buscas do MATE

en: A dictionary for MATE Desktop
gl: Un dicionario para o escritorio MATE

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
gl: Unha ferramenta de análise do uso do disco para o escritorio MATE

en: A file searching tool for MATE Desktop
gl: Unha ferramenta de busca de ficheiros para o escritorio MATE

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
gl: Unha lista de URI de particións que serán excluidas da análise.

en: A locate database has probably not been created.
gl: Probabelmente non se creou unha base de datos de localización.

en: A screenshot utility for MATE Desktop
gl: Unha utilidade de captura de pantalla para o escritorio MATE

en: A_vailable options:
gl: Opcións _dispoñíbeis:

en: About Dictionary
gl: Sobre o Dicionario

en: About Disk Usage Analyzer
gl: Sobre o Analizador do uso do disco

en: About System Log Viewer
gl: Sobre o Visor do rexistro do sistema

en: Active Chart
gl: Gráfico activo

en: Add Dictionary Source
gl: Engadir unha orixe de dicionario

en: Add a new dictionary source
gl: Engadir unha nova orixe de dicionarios

en: Add new filter
gl: Engadir novo filtro

en: Add search option
gl: Engadir unha opción de busca

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: All_ocated Space
gl: Espaz_o asignado

en: Allow writing to the image
gl: Permitir escribir á imaxe

en: An error occurred
gl: Produciuse un erro

en: Analyze your disk usage through a graphical tool.
gl: Analizar o uso do seu disco a través dunha ferramenta gráfica.

en: Another search is in progress
gl: Está en proceso outra busca

en: Application does not accept documents on command line
gl: A aplicación non acepta documentos na liña de ordes

en: Apply _effect:
gl: Aplicar _efecto:

en: As its name implies, Disk Usage Analyzer is a graphical utility that you can use to view and monitor your disk usage and folder structure. It displays summary information in ring or treemap charts.
gl: Como o seu nome indica, o Analizador de uso do disco é unha utilidade gráfica que se pode empregar para ver e supervisar o uso do disco e a estrutura de cartafoles. Amosa información resumida en gráficos de anel ou mapas en árbore.

en: Attach and mount one or more disk image files
gl: Axunta e monta un ou varios ficheiros de imaxe de disco

en: Attach and mount one or more disk image files.
gl: Axunta e monta un ou varios ficheiros de imaxe de disco.

en: Automatically start a search
gl: Iniciar unha busca automaticamente

en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Available St_rategies
gl: Est_ratexias dispoñíbeis

en: Available _Databases
gl: _Bases de datos dispoñíbeis

en: Available dictionaries
gl: Dicionarios dispoñíbeis

en: Available options
gl: Opcións dispoñíbeis

en: Available strategies
gl: Estratexias dispoñíbeis

en: Background:
gl: Fondo.

en: Bad command '%s'
gl: A orde «%s» non é correcta

en: Bad parameters for command '%s'
gl: Os parámetros da orde «%s» son incorrectos

en: Bigger text size
gl: Tamaño de texto maior

en: Border
gl: Bordo

en: Border Effect
gl: Efecto do bordo

en: Browse
gl: Navegar

en: C_opy to Clipboard
gl: C_opiar no portapapeis

en: Calculating percentage bars...
gl: Calculando as barras de porcentaxe...

en: Can't access source file
gl: Non é posíbel acceder ao ficheiro orixe

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
gl: Non se lle poden pasar URI de documento a unha entrada de escritorio «Type=Link»

en: Can't read from "%s"
gl: Non é posíbel ler dende «%s»

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
gl: Non é posíbel conectar co servidor. Introduza un nome para o servidor.

en: Cannot check an excluded folder!
gl: Non é posíbel comprobar un cartafol excluído!

en: Cannot create pixbuf image!
gl: Non é posíbel crear a imaxe pixbuf!

en: Cannot open `%s' - maybe the volume isn't mounted?
gl: Non é posíbel abrir «%s» - quizais o volume non estea montado.

en: Cannot scan location "%s"
gl: Non é posíbel analizar a localización «%s»

en: Changes to your home folder will not be monitored.
gl: Non se monitorizarán os cambios no seu cartafol persoal.

en: Character set conversion failed for "%s"
gl: A conversión do conxunto de caracteres fallou por «%s»

en: Chart model
gl: Modelo de gráfica

en: Chart root node
gl: Nodo raíz da gráfica

en: Check folder sizes and available disk space
gl: Comprobar o tamaño dos cartafoles e o espazo dispoñíbel no disco

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
gl: Verificar as definicións de palabras e a ortografía nun dicionario en liña

en: Cl_ear
gl: Li_mpar

en: Clear definition
gl: Limpar a definición

en: Clear the definitions found
gl: Limpar as definicións atopadas

en: Clear the list of available databases
gl: Limpar a lista de bases de datos dispoñíbeis

en: Clear the list of available strategies
gl: Limpar a lista de estratexias dispoñíbeis

en: Clear the list of similar words
gl: Limpar a lista de palabras semellantes

en: Clear the search string
gl: Limpar a cadea de busca

en: Clear the text of the definition
gl: Limpar o texto da definición

en: Click to add the selected available search option.
gl: Prema para engadir a opción de busca dispoñíbel seleccionada.

en: Click to close "Search for Files".
gl: Prema para pechar «Buscar ficheiros».

en: Click to display the help manual.
gl: Prema para amosar o manual de axuda.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
gl: Prema para expandir ou contraer a lista de opcións dispoñíbeis.

en: Click to perform a search.
gl: Prema para efectuar unha busca.

en: Click to remove the "%s" search option.
gl: Prema para eliminar a opción de busca «%s».

en: Click to stop a search.
gl: Prema para deter a busca.

en: Click to view the dictionary window
gl: Prema para ver a xanela do dicionario

en: Client Name
gl: Nome do cliente

en: Close this log
gl: Pechar este rexistro

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
gl: Opcións en conflito:  --clipboard e --interactive non se deberían usar ao mesmo tempo.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
gl: Opcións en conflito: --window e --area non se deberían usar ao mesmo tempo.

en: Connect to Server
gl: Conectar co servidor

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
gl: Produciuse un fallo na conexión ao servidor de dicionarios en %s:%d

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
gl: Excedeuse o tempo de espera da conexión ao servidor de dicionarios en '%s:%d'

en: Contains the _text
gl: Contén o _texto

en: Contents
gl: Contidos

en: Context
gl: Contexto

en: Copy _Path
gl: Copiar a _ruta

en: Copy the selection
gl: Copiar a selección

en: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Dereitos de autoría © 2011-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Dereitos de autoría © 2011-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Could not analyze disk usage.
gl: Non foi posíbel analizar o uso do disco.

en: Could not delete "%s".
gl: Non foi posíbel eliminar «%s».

en: Could not detect any mount point.
gl: Non foi posíbel detectar ningún punto de montaxe.

en: Could not initialize monitoring
gl: Non foi posíbel inicializar a monitorización

en: Could not move "%s" to the Trash
gl: Non foi posíbel mover «%s» ao lixo

en: Could not move "%s" to trash.
gl: Non foi posíbel mover «%s» ao lixo.

en: Could not move file to the Trash
gl: Non foi posíbel mover o ficheiro ao lixo

en: Could not open document "%s".
gl: Non foi posíbel abrir o documento «%s».

en: Could not open folder "%s"
gl: Non foi posíbel abrir o cartafol «%s»

en: Could not open folder "%s".
gl: Non foi posíbel abrir o cartafol «%s».

en: Could not open help document.
gl: Non foi posíbel abrir o documento de axuda.

en: Could not open the following files:
gl: Non foi posíbel abrir os seguintes ficheiros:

en: Could not save "%s" document to "%s".
gl: Non foi posíbel gardar o documento «%s» en «%s».

en: Could not save document.
gl: Non foi posíbel gardar o documento.

en: Custom Location
gl: Localización personalizada

en: DAYS
gl: DÍAS

en: Database
gl: Base de datos

en: Database `%s' selected
gl: Base de datos `%s' seleccionada

en: Database to use
gl: Base de datos para usar

en: Date Modified
gl: Data de modificación

en: Date modified more than
gl: Data de modificación posterior a

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default Dictionary Server
gl: Servidor de dicionario predeterminado

en: Default Window Height
gl: Altura predeterminada da xanela

en: Default Window Maximized
gl: Xanela maximizada predeterminada

en: Default Window Width
gl: Largura predeterminada da xanela

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
gl: Definición para «%s»
      De «%s»:
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
gl: Produciuse un fallo ao eliminar «%s»: %s.

en: Description
gl: Descrición

en: Details: %s
gl: Detalles: %s

en: Device
gl: Dispositivo

en: Dictionaries
gl: Dicionarios

en: Dictionary
gl: Dicionario

en: Dictionary Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación Dicionario

en: Dictionary Look up
gl: Buscar no Dicionario

en: Dictionary Preferences
gl: Preferencias de dicionario

en: Dictionary Sources
gl: Orixes de dicionarios

en: Dictionary entry
gl: Entrada de dicionario

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
gl: A orixe de dicionario «%s» ten un transporte «%s» incorrecto

en: Dictionary source `%s' selected
gl: Seleccionada a orixe de dicionario «%s»

en: Dictionary source does not have name
gl: A orixe de dicionario non ten nome

en: Dictionary source to use
gl: Orixe de dicionario para usar

en: Dictionary sources
gl: Orixes de dicionarios

en: Dictionary sources found
gl: Atopáronse orixes de dicionario

en: Disable Quick Search
gl: Desactivar a busca rápida

en: Disable Quick Search Second Scan
gl: Desactivar a segunda análise da busca rápida

en: Disable _Quick Search
gl: Desactivar a busca _rápida

en: Disable connection to session manager
gl: Desactivar a conexión co xestor de sesións

en: Disk Images (*.img, *.iso)
gl: Imaxes de disco (*.img, *.iso)

en: Disk Usage Analyzer
gl: Analizador do uso do disco

en: Disk Usage Analyzer Preferences
gl: Preferencias do analizador do uso do disco

en: Do you want to delete "%s" permanently?
gl: Quere eliminar «%s» permanentemente?

en: Double-click on the database to use
gl: Prema dúas veces na base de datos que se vai usar

en: Double-click on the matching strategy to use
gl: Prema dúas veces na estratexia de coincidencia que se vai usar

en: Double-click on the source to use
gl: Prema dúas veces na orixe que se vai usar

en: Double-click on the word to look up
gl: Prema dúas veces na palabra para buscala

en: Drop shadow
gl: Eliminar sombra

en: Edit Dictionary Source
gl: Editar unha orixe de dicionario

en: Edit filter
gl: Editar filtro

en: Edit the currently selected dictionary source
gl: Editar a orixe de dicionarios actualmente seleccionada

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
gl: Efecto para engadir ao bordo (sombra, bordo ou ningún)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
gl: Efecto para engadir ao contorno exterior dun bordo. Os valores posíbeis son «shadow» (sombra), «none» (ningún) e «border» (bordo).

en: Effect:
gl: Efecto:

en: Effects
gl: Efectos

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
gl: Introduza un nome de ficheiro ou un nome de ficheiro parcial con ou sen comodíns.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
gl: Introduza un valor de texto para a opción de busca «%s».

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
gl: Introduza un valor en %s para a opción de busca «%s».

en: Entry changed called for a non entry option!
gl: Pediu unha modificación de entrada para unha opción que non ten entrada!

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
gl: Produciuse un erro ao axuntar a imaxe de disco: %s (%s,%d)

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
gl: Produciuse un erro ao conectar co servizo udisks: %s (%s, %d)

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
gl: Produciuse un erro ao cargar o ficheiro de definición de IU para o programa de capturas de pantalla.
    %s
    
    Comprobe a instalación do mate-utils

en: Error loading the help page
gl: Produciuse un erro ao cargar a páxina de axuda

en: Error opening `%s': %m
gl: Produciuse un erro ao abrir «%s»: %m

en: Error parsing the search command.
gl: Produciuse un erro ao analizar a orde de busca.

en: Error running the search command.
gl: Produciuse un erro ao executar a orde de busca.

en: Error while looking up definition
gl: Produciuse un erro ao buscar a definición

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
gl: Produciuse un erro ao buscar a definición de «%s»:
    %s

en: Error while matching
gl: Produciuse un erro ao estabelecer a equivalencia

en: Error while reading reply from server:
    %s
gl: Produciuse un erro ao ler a resposta do servidor:
    %s

en: Error while retrieving the definition
gl: Produciuse un erro ao recuperar a definición

en: Error while saving screenshot
gl: Produciuse un erro ao gardar a captura de pantalla

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
gl: Produciuse un fallo ao descomprimir o rexistro GZipped. Pode que o ficheiro estea danado.

en: Error while writing to '%s'
gl: Produciuse un erro ao escribir en «%s»

en: Error: %s
gl: Erro: %s

en: Exclude other filesystems
gl: Excluír outros sistemas de ficheiros

en: Excluded partitions URIs
gl: URIs de particións excluídas

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: FLAGS
gl: MARCAS

en: FTP (with login)
gl: FTP (con rexistro)

en: F_ind:
gl: _Buscar:

en: Factory for the dictionary applet
gl: Factoría para a miniaplicación de dicionario

en: Failed to parse command line arguments: %s
gl: Produciuse un fallo ao analizar os argumentos da liña de ordes: %s

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
gl: Produciuse un fallo ao definir o id do grupo de proceso do fillo %d: %s.

en: File already exists
gl: O ficheiro xa existe

en: File is empty
gl: O ficheiro está baleiro

en: File is not a valid .desktop file
gl: O ficheiro non é un ficheiro .desktop válido

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Filesystem Type
gl: Tipo de sistema de ficheiros

en: Filter name is empty!
gl: O ficheiro está baleiro!

en: Filter name may not contain the ':' character
gl: O nome de filtro non debe conter o caracter «:»

en: Filters
gl: Filtros

en: Find Ne_xt
gl: Atopar _seguinte

en: Find Next
gl: Atopar o seguinte

en: Find Pre_vious
gl: Atopar a an_terior

en: Find Previous
gl: Atopar o anterior

en: Find a word or phrase in the document
gl: Atopar unha palabra ou frase no documento

en: Find a word or phrase in the log
gl: Atopar unha palabra ou frase no rexistro

en: Find next occurrence of the search string
gl: Atopar a seguinte aparición da cadea de busca

en: Find previous occurrence of the search string
gl: Atopar a anterior aparición da cadea de busca

en: Folder
gl: Cartafol

en: Follow symbolic links
gl: Seguir as ligazóns simbólicas

en: Foreground:
gl: Primeiro plano:

en: GDict Options
gl: Opcións do GDict

en: GDict debugging flags to set
gl: Marcas de depuración do GDict que hai que activar

en: GDict debugging flags to unset
gl: Marcas de depuración do GDict que hai que desactivar

en: GROUP
gl: GRUPO

en: Go to the first definition
gl: Ir á primeira definición

en: Go to the last definition
gl: Ir á última definición

en: Go to the next definition
gl: Ir á seguinte definición

en: Go to the previous definition
gl: Ir á definición anterior

en: Grab _after a delay of
gl: Capturar despois dun _atraso de

en: Grab a window instead of the entire screen
gl: Capturar unha xanela en vez de toda a pantalla

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
gl: Capturar unha área da pantalla en vez de toda a pantalla

en: Grab the current _window
gl: Capturar a _xanela actual

en: Grab the whole _desktop
gl: Capturar to_do o escritorio

en: H_ostname:
gl: Nome da _máquina/servidor:

en: Height of the main window in pixels
gl: Altura da xanela principal en píxeis

en: Hide
gl: Agochar

en: Highlight
gl: Resaltar

en: Hostname
gl: Nome da máquina/servidor

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don't want the underlying disk image to be modified
gl: Se está marcado, oa montaxe será de só lectura. Isto é útil se non quere que se modifique a imaxe de disco subxacente

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
gl: Se substitúe un ficheiro existente, o seu contido sobrescribirase.

en: Impossible to open the file %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro %s

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
gl: Non foi posíbel gardar a captura de pantalla en %s.
     O erro foi %s.
     Elixa outra localización e probe de novo.

en: Include Border
gl: Incluír bordo

en: Include Pointer
gl: Incluír o punteiro

en: Include _pointer
gl: Incluír p_unteiro

en: Include the pointer in the screenshot
gl: Incluír o punteiro na captura de pantalla

en: Include the window _border
gl: Incluír o _bordo da xanela

en: Include the window border with the screenshot
gl: Incluír o bordo da xanela na captura de pantalla

en: Include the window manager border along with the screenshot
gl: Incluír o bordo do xestor de xanelas xunto coa captura de pantalla

en: Interactively set options
gl: Definir as opcións interactivamente

en: Invalid database '%s'
gl: A base de datos «%s» non é correcta

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
gl: Indicouse unha opción incorrecta no argumento da liña de ordes «sortby».

en: Invalid strategy '%s'
gl: A estratexia «%s» non é correcta

en: Invalid transport type '%d'
gl: O tipo de transporte non é correcto '%d'

en: List View
gl: Vista de lista

en: List of saved filters
gl: Lista de filtros gardados

en: List of saved regexp filters
gl: Lista de filtros de expresións regulares gardados

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Local Only
gl: Só local

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
gl: Localizar documentos e cartafoles neste computador por nome ou por contido

en: Log File Viewer
gl: Visor de ficheiros de rexistro

en: Log Viewer
gl: Visor do rexistro

en: Log file to open up on startup
gl: Ficheiro de rexistro para abrir ao inicio

en: Log files to open up on startup
gl: Ficheiros de rexistro para abrir ao inicio

en: Longdo Thai-English Dictionaries
gl: Dicionarios de Longdo Tailandés-Inglés

en: Look _up:
gl: B_uscar:

en: Look in Folder
gl: Buscar no cartafol

en: Look in folder
gl: Buscar no cartafol

en: Look up words in a dictionary
gl: Buscar palabras nun dicionario

en: Look up words in dictionaries
gl: Buscar palabras en dicionarios

en: Look up words or terms in a dictionary source.
gl: Buscar palabras ou termos nunha fonte de dicionario.

en: Lookup failed for host '%s': %s
gl: Produciuse un fallo na busca da máquina «%s»: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
gl: Produciuse un fallo na busca da máquina «%s»: oa máquina non foi atopada

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
gl: Produciuse un fallo na busca do nome da máquina «%s»: non se atoparon recursos axeitados

en: MATE Dictionary
gl: Dicionario do MATE

en: MATE Dictionary allows you to look up words in on-line dictionaries. It comes preconfigured with a list of Dict servers (RFC 2229), to which you can add your own sources, while you can select specific servers for a specific query.
gl: o Dicionario do MATE permite buscar palabras en dicionarios en liña. Ven preconfigurado cunha lista de servidores Dict (RFC 2229) aos que pode engadir as súas propias fontes, mentres que pode seleccionar servidores específicos para unha consulta específica.

en: MATE Disk Image Mounter
gl: Montador de imaxes de disco do MATE

en: MATE Disk Usage Analyzer
gl: Analizador do uso do disco do MATE

en: MATE Documentation Team
gl:  Equipo de documentación do MATE

en: MATE Screenshot
gl: Captura de pantalla do MATE

en: MATE Screenshot is a simple utility that lets you capture screenshots of your desktop or of application windows. You can select to copy them to the system clipboard or save them in Portable Network Graphics (.png) image format.
gl: O Captura de pantalla do MATE é unha utilidade sinxela que permite facer capturas de pantalla do escritorio ou das ventás da aplicación. Pode seleccionar copialos no portapapeis do sistema ou gardalos en formato de imaxe Portable Network Graphics (.png).

en: MATE Search Tool
gl: Ferramenta de buscas do MATE

en: MATE Search Tool is a simple but powerful utility that allows you to search for files and folders on any mounted file system. Its interface gives you instant access to a wide variety of parameters for each search, such as text contained within a file, ownership, date of modification, file size, folder exclusion, etc..
gl: A ferramenta de busca MATE é unha utilidade sinxela pero potente que permite buscar ficheiros e cartafoles en calquera sistema de ficheiros montado. A súa interface ofrécelle acceso instantáneo a unha ampla variedade de parámetros para cada busca, como texto contido nun ficheiro, propiedade, data de modificación, tamaño de ficheiro, exclusión de cartafoles, etc.

en: MATE;check;disk;usage;analyze;size;space;
gl: MATE;proba;disco;uso;analizar;tamaño;espazo;

en: MATE;dictionary;applet;thesaurus;spelling;definitions;online;
gl: MATE;dicionario;miniaplicación;tesauro;ortografía;definición;en liña;

en: MATE;monitor;view;system;log;files;logviewer;
gl: MATE;monitor;ver;sistema;rexistro;ficheiros;visor de rexistros;

en: MATE;screenshot;snapshot;desktop;window;image;
gl: MATE;captura de pantalla;instantánea;escritorio;xanela;imaxe;

en: MATE;search;files;locate;documents;folders;computer;name;content;find;tool;
gl: MATE;busca;ficheiros;localizar;documentos;cartafoles;computador;nome;contido;atopar;ferramenta;

en: Manage Filters
gl: Xestionar filtros

en: Manage filters
gl: Xestionar filtros

en: Maximum depth
gl: Profundidade máxima

en: Mo_ve to Trash
gl: Mov_er ao lixo

en: Monitor Home
gl: Supervisar o cartafol persoal

en: Mount Point
gl: Punto de montaxe

en: Move to parent folder
gl: Mover a un cartafol pai

en: Moving "%s" failed: %s.
gl: Produciuse un fallo ao mover «%s»: %s.

en: Na_me does not contain
gl: O no_me non contén

en: Name
gl: Nome

en: Name contains
gl: O nome contén

en: Name matches regular e_xpression
gl: O nome coincide coa e_xpresión regular

en: New look up
gl: Nova busca

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
gl: Non se localizou ningún grupo «%s» dentro da definición da orixe de dicionario

en: No Files Found
gl: Non se atopou ningún ficheiro

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
gl: Sen conexión ao servidor de dicionarios en «%s:%d»

en: No context available for source '%s'
gl: Non hai un contexto dispoñíbel para a orixe «%s»

en: No databases found on dictionary server at '%s'
gl: Non se atopou ningunha base de datos no servidor de dicionarios en «%s»

en: No definitions found
gl: Non se atoparon definicións

en: No definitions found for '%s'
gl: Non se atoparon definicións para «%s»

en: No dictionary source available with name '%s'
gl: Non hai ningunha orixe de dicionario co nome «%s»

en: No files found
gl: Non se atopou ningún ficheiro

en: No hostname defined for the dictionary server
gl: Non hai un nome de máquina definido para o servidor de dicionarios

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
gl: Non se atopou ningúnha estratexias no servidor de dicionarios en «%s»

en: None
gl: Ningún

en: Normal text size
gl: Tamaño de texto normal

en: Not a launchable item
gl: Non é un elemento executábel

en: Not found
gl: Non atopado

en: Only show lines that match one of the given filters
gl: Só amosa as liñas que coinciden cos filtros proporcionados

en: Open Containing _Folder
gl: Abrir o _cartafol contedor

en: Open Log
gl: Abrir rexistro

en: Open Wit_h
gl: Abrir _con

en: Open a log from file
gl: Abrir un ficheiro de rexistro

en: Open the help contents for the log viewer
gl: Abrir os contidos da axuda para o visor de rexistros

en: Open with %s
gl: Abrir _con %s

en: Optional information:
gl: Información opcional:

en: Owned by _group
gl: Propiedade do gru_po

en: Owned by _user
gl: Propiedade do _usuario

en: Owner is unrecognized
gl: Non se recoñece o propietario

en: PATH
gl: RUTA

en: PATTERN
gl: PATRÓN

en: P_review...
gl: _Vista previa...

en: Paths
gl: Rutas

en: Please enter a name and try again.
gl: Introduza un nome e ténteo de novo.

en: Please specify either foreground or background color!
gl: Esquecifique entre cor de primeiro plano ou de ondo!

en: Please wait until the current search ends.
gl: Agarde ata que remate a busca actual.

en: Port
gl: Porto

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preview this document
gl: Vista previa deste documento

en: Print
gl: Imprimir

en: Print definition
gl: Imprimir a definición

en: Print result to the console
gl: Imprimir o resultado na consola

en: Print the definitions found
gl: Imprimir as definicións localizadas

en: Print the text of the definition
gl: Imprimir o texto da definición

en: Print this document
gl: Imprimir este documento

en: Print version information and exit
gl: Imprimir a información da versión e saír

en: Public FTP
gl: FTP público

en: Quick Search Excluded Paths
gl: Rutas excluídas da busca rápida

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
gl: Rutas excluídas da segunda análise da busca rápida

en: Quit the log viewer
gl: Saír do visor de rexistro do sistema

en: Ready
gl: Preparado

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Regular expression is empty!
gl: A expresión regular está baleira!

en: Regular expression is invalid: %s
gl: A expresión regular non é correcta: %s

en: Reload the list of available databases
gl: Recargar a lista de bases de datos dispoñíbeis

en: Reload the list of available sources
gl: Recargar a lista de orixes dispoñíbeis

en: Reload the list of available strategies
gl: Recargar a lista de estratexias dispoñíbeis

en: Remove "%s"
gl: Eliminar «%s»

en: Remove "%s"?
gl: Quere eliminar «%s»?

en: Remove the currently selected dictionary source
gl: Eliminar a orixe de dicionarios actualmente seleccionada

en: Remove the window border from the screenshot
gl: Eliminar o bordo da xanela na captura de pantalla

en: Rescan your home folder?
gl: Quere analizar de novo o seu cartafol persoal?

en: STRING
gl: CADEA

en: S_can Remote Folder...
gl: Anali_zar o cartafol remoto...

en: S_earch results:
gl: R_esultados da busca:

en: S_ize at least
gl: Tamaño mín_imo

en: S_tatusbar
gl: Barra de es_tado

en: Save Screenshot
gl: Gardar a captura de pantalla

en: Save Search Results As...
gl: Gardar os resultados da busca como...

en: Save Snapshot
gl: Gardar a foto instantánea

en: Save a Copy
gl: Gardar unha copia

en: Save definition
gl: Gardar definición

en: Save images of your desktop or individual windows
gl: Gardar imaxes do escritorio ou de xanelas individuais

en: Save in _folder:
gl: Gardar no carta_fol:

en: Save screenshot
gl: Gardar a captura de pantalla

en: Save the definitions found
gl: Gardar as definicións atopadas

en: Save the text of the definition to a file
gl: Gardar o texto da definición nun ficheiro

en: Saving file...
gl: Gardando o ficheiro...

en: Scan
gl: Análise

en: Scan F_older...
gl: Analizar cartaf_ol...

en: Scan Filesystem
gl: Analizar o sistema de ficheiros

en: Scan Folder
gl: Analizar cartafol

en: Scan Home
gl: Analizar o cartafol persoal

en: Scan Remote Folder
gl: Analizar cartafol remoto

en: Scan _Filesystem
gl: Examinar o sistema de _ficheiros

en: Scan _Home Folder
gl: Analizar o cartafol _persoal

en: Scan a folder
gl: Analizar un cartafol

en: Scan a remote folder
gl: Examinar un cartafol remoto

en: Scan filesystem
gl: Analizar o sistema de ficheiros

en: Scan home folder
gl: Analizar o cartafol persoal

en: Scanning...
gl: Analizando...

en: Screenshot at %s - %d.png
gl: Captura de pantalla en %s - %d.png

en: Screenshot at %s.png
gl: Captura de pantalla en %s.png

en: Screenshot delay
gl: Atraso da captura de pantalla

en: Screenshot directory
gl: Cartafol de capturas de pantalla

en: Screenshot taken
gl: Captura de pantalla feita

en: Screenshot.png
gl: Captura-de-pantalla.png

en: Search Result Columns Order
gl: Orde das columnas do resultado da busca

en: Search for Files
gl: Buscar ficheiros

en: Search history
gl: Historial de buscas

en: Search paths used by this object
gl: Rutas de busca usados por este obxecto

en: Searching for '%s'...
gl: Buscando «%s»...

en: Searching...
gl: Buscando...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
gl: WebDAV seguro (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
gl: Vexa mate-dictionary --help para o uso

en: Select Disk Image(s) to Mount
gl: Seleccionar a(s) imaxe(s) de disco para montar

en: Select Folder
gl: Seleccionar cartafol

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Select _area to grab
gl: Seleccione _área a capturar

en: Select _devices to include in filesystem scan:
gl: Seleccionar os _dispositivos que se incluirán no exame do sistema:

en: Select a folder
gl: Seleccione un cartafol

en: Select a search option from the drop-down list.
gl: Seleccionar opción de busca da lista despregábel.

en: Select and set the "%s" search option
gl: Seleccionar e configurar a opción de busca «%s»

en: Select more _options
gl: Seleccionar máis _opcións

en: Select more options
gl: Seleccionar máis opcións

en: Select the "%s" search option
gl: Seleccionar a opción de busca «%s»

en: Select the entire log
gl: Seleccionar todo o rexistro

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
gl: Seleccionar o cartafol ou o dispositivo dende onde quere iniciar a busca.

en: Send grabbed area directly to the clipboard
gl: Enviar a área capturada directamente ao portapapeis

en: Service _type:
gl: _Tipo de servizo:

en: Session management options:
gl: Amosar as opcións da xestión de sesión:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
gl: Configurar unha orde de clasificación descendente; o predeterminado é ascendente

en: Set the font used for printing the definitions
gl: Configurar o tipo de letra usado para imprimir as definicións

en: Set the model of the chart
gl: Definir o modelo de gráfica

en: Set the root node from the model
gl: Definir o nodo raíz do modelo

en: Set the text of "Look in folder" search option
gl: Configurar o texto da opción de busca «Buscar no cartafol»

en: Set the text of "Name contains" search option
gl: Configurar o texto da opción de busca «O nome contén»

en: Set up _read-only mount
gl: Estabelecer unha montaxe de _só lectura

en: Show Additional Options
gl: Amosar as opcións adicionais

en: Show GDict Options
gl: Amosar as opcións do GDict

en: Show Side Pane
gl: Amosar o panel lateral

en: Show Status Bar
gl: Amosar a barra de estado

en: Show hidden and backup files
gl: Amosar os ficheiros agochados e as copias de seguridade

en: Show matches only
gl: Amosar só as coincidencias

en: Show more _details
gl: Amosar máis _detalles

en: Show or hide the definition window
gl: Amosar ou agochar a xanela da definición

en: Show session management options
gl: Amosar as opcións da xestión de sesións

en: Show the about dialog for the log viewer
gl: Amosar o diálogo Sobre para o visor de rexistros

en: Show the application's version
gl: Amosar a versión da aplicación

en: Show version
gl: Amosar a versión

en: Show version of the application
gl: Amosar a versión da aplicación

en: Si_ze at most
gl: Tamaño má_ximo

en: Side _Pane
gl: _Panel lateral

en: Similar _Words
gl: _Palabras semellantes

en: Similar words
gl: Palabras semellantes

en: Size
gl: Tamaño

en: Size of the font used to display the log
gl: Tamaño do tipo de letra usado para amosar o rexistro

en: Smaller text size
gl: Tamaño de texto menor

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
gl: Ordenar os ficheiros por nome, cartafol, tamaño, tipo ou data

en: Source
gl: Orixe

en: Source Name
gl: Nome da orixe

en: Sources
gl: orixes

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
gl: Especifica unha lista de ficheiros de rexistro para abrir ao inicio. Créase unha lista predeterminada ao ler /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
gl: Especifica a altura en píxeis da xanela principal do visor.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
gl: Especifica o ficheiro de rexistro amosado ao inicio. O predeterminado é /var/adm/messages ou /var/log/messages, dependendo do seu sistema operativo.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
gl: Especifica o tamaño do tipo de letra de largura fixa usada para amosar o rexistro na viata de árbore principal. O predeterminado cóllese do tamaño do tipo de letra predeterminado do terminal.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
gl: Especifica a largura da xanela principal do visor de rexistros en píxeis.

en: Specify file containing saved configuration
gl: Especifique o ficheiro que contén a configuración gardada

en: Specify session management ID
gl: Especifique o ID de xestión de sesión

en: St_atusbar
gl: B_arra de estado

en: Starting %s
gl: Iniciando %s

en: Status
gl: Estado

en: Statusbar is Visible
gl: A barra de estado é visíbel

en: Stop scanning
gl: Deter a análise

en: Strategies
gl: Estratexias

en: Strategy
gl: Estratexia

en: Strategy `%s' selected
gl: Estratexia `%s' seleccionada

en: Subfolder tips visible
gl: Suxestións dos subcartafoles visíbeis

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
gl: Equipo de documentación do GNOME de Sun <gdocteam@sun.com>

en: System Log Viewer
gl: Visor do rexistro do sistema

en: Take Screenshot
gl: Facer unha captura de pantalla

en: Take _Screenshot
gl: Facer unha _captura de pantalla

en: Take a picture of the screen
gl: Capturar unha imaxe da pantalla

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
gl: Facer a captura de pantalla despois do atraso especificado [en segundos]

en: Thai
gl: Tailandés

en: The GdictContext bound to this source
gl: O obxecto GdictContext vinculado a esta orixe

en: The GdictContext object used to get the word definition
gl: O obxecto GdictContext usado para obter a definición da palabra

en: The caja file manager is not running.
gl: O xestor de ficheiros Caja non está en execución.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
gl: O proceso de gardado fillo saíu inesperadamente. Non é posíbel escribir a captura de pantalla no disco.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
gl: O contido do seu cartafol persoal cambiou. Seleccione Analizar de novo para actualizar os detalles de uso do disco.

en: The database used to query the GdictContext
gl: A base de datos usada para consultar o GdictContext

en: The default database of this dictionary source
gl: A base de datos predeterminada para esta orixe de dicionarios

en: The default database to use
gl: A base de datos predeterminada que hai que usar

en: The default search strategy to use
gl: A estratexia predeterminada de busca que se debe usar

en: The default strategy of this dictionary source
gl: A estratexia predeterminada para esta orixe de dicionarios

en: The description of this dictionary source
gl: A descrición desta orixe de dicionarios

en: The directory the last screenshot was saved in.
gl: O cartafol onde se gardou a última captura de pantalla.

en: The display name of this dictionary source
gl: O nome que se amosa desta orixe de dicionarios

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
gl: O documento «%s» xa existe. Quere substituílo?

en: The document does not exist.
gl: O documento non existe.

en: The document name you selected is a folder.
gl: O nome do documento que seleccionou é un cartafol.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
gl: O ficheiro «%s» xa existe. Quere substituílo?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
gl: O ficheiro non é un ficheiro estándar ou de texto.

en: The filename used by this dictionary source
gl: O nome de ficheiro usado para esta orixe de dicionarios

en: The folder does not exist.
gl: O cartafol non existe.

en: The font to be used when printing
gl: O tipo de letra para usar ao imprimir

en: The font to be used when printing a definition.
gl: O tipo de letra para usar ao imprimir unha definición.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
gl: O nome da máquina do servidor de dicionario ao que conectarse

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
gl: A profundidade máxima da gráfica debuxada a partir da raíz

en: The name of the client of the context object
gl: O nome do cliente do obxecto de contexto

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
gl: O nome da base de datos individual predeterminada ou a meta base de datos para usar nunha orixe de dicionario. O signo de exclamación («!») significa que se debería buscar en todas as bases de datos presentes nunha orixe de dicionarios

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
gl: O nome da estratexia de busca predeterminada para usar nunha orixe de dicionario, se está dispoñíbel. A estratexia predeterminada é 'exact', que é coincidir con palabras exactamente iguais.

en: The name of the dictionary source used
gl: O nome da orixe de dicionario usada

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
gl: O nome da orixe de dicionario usada para recuperar as definicións das palabras.

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
gl: Número de segundos que hai que esperar antes de facer unha captura de pantalla.

en: The port of the dictionary server to connect to
gl: O porto do servidor de dicionarios ao que conectarse

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
gl: O resultado da busca pode non ser correcto. Producironse erros ao efectuar esta busca.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
gl: Os resultados da busca poden non ser correctos ou non estar ao día. Quere desactivar a función busca rápida?

en: The status code as returned by the dictionary server
gl: O código de estado tal como o devolve o servidor de dicionarios

en: The strategy used to query the GdictContext
gl: A estratexia usada para consultar o GdictContext

en: The transport mechanism used by this dictionary source
gl: O mecanismo de transporte usado para esta orixe de dicionario

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
gl: Non hai instalado un visor que sexa quen de amosar o documento.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
gl: Non hai instalado ningún visor que sexa quen de amosar o cartafol.

en: There was an error displaying help.
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda.

en: There was an error displaying help: %s
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda: %s

en: There was an error while displaying help
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
gl: Esta clave define o valor predeterminado do trebello «Buscar en cartafol»

en: This key defines the items which were searched for in the past.
gl: Esta clave define os elementos que foron buscados anteriormente.

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
gl: Esta clave define a orde das columnas nos resultados da busca. Esta clave non debería ser modificada polo usuario.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
gl: Esta clave define as rutas que a ferramenta de busca excluirá dunha busca rápida. Permítense os comodíns «*» e «?». Os valores predeterminados son /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/* e /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
gl: Esta clave define as rutas que a ferramenta de busca excluirá dunha segunda análise ao efectuar unha busca rápida. A segunda análise usa a orde «find» para buscar ficheiros. O obxectivo da segunda análise é buscar ficheiros que non foran indexados. Permítense os comodíns «*» e «?». O valor predeterminado é /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
gl: Esta clave define a altura da xanela e úsase para lembrar o tamaño da ferramenta de busca entre sesións. Axustala como -1 fará que a ferramenta use a altura predeterminada.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
gl: Esta clave define a largura da xanela e úsase para lembrar o tamaño da ferramenta de busca entre sesións. Axustala como -1 fará que a ferramenta use a largura predeterminada.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «Contén o texto» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «Data de modificación anterior a» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «Data de modificación posterior a» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «Excluír outros sistemas de ficheiros» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «O ficheiro está baleiro» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «Siga as ligazóns simbólicas» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «O nome non contén» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «O nome coincide coa expresión regular» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «Propiedade do grupo» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «Propiedade do usuario» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «O propietario non está recoñecido» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «Amosar ficheiros e cartafoles agochados» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «Tamaño de polo menos» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
gl: Esta clave determina se a opción «Tamaño de polo menos» está seleccionada cando se inicia a ferramenta de busca.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
gl: Esta clave determina se a ferramenta de busca desactiva o uso da orde «find» (buscar) despois de efectuar unha busca rápida.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
gl: Esta clave determina se desactiva o uso da orde de localización ao efectuar buscas simples de nomes de ficheiro.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
gl: Esta clave determina se a ferramenta de busca se inicia en estado maximizado.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: Este programa distribúese coa intención de que sexa útil, mais SEN NINGUNHA GARANTIA, nin sequera a garantía implícita de VALOR COMERCIAL ou ADECUACIÓN A UN FIN ESPECÍFICO. Consulte a Licenza Pública Xeral de GNU para máis información.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Este programa é software libre; pode redistribuílo ou modificalo baixo as condicións da Licenza Pública Xeral de GNU, tal como a publica a Free Software Foundation; tanto na versión 2 da Licenza como (segundo o seu criterio) en calquera versión posterior.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
gl: Esta versión do System Log non permite os rexistros GZipped.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
gl: Isto eliminará permanentemente a orixe de dicionarios da lista.

en: Toggle dictionary window
gl: Alternar a xanela do dicionario

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
gl: Demasiados argumentos. Só se pode especificar un cartafol.

en: Toolbar is Visible
gl: A barra de ferramentas é visíbel

en: Total Size
gl: Tamaño total

en: Total filesystem capacity
gl: Capacidade total do sistema de ficheiros

en: Total filesystem capacity:
gl: Capacidade total do sistema de ficheiros:

en: Total filesystem usage
gl: Uso total do sistema de ficheiros

en: Transport
gl: Transporte

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
gl: O lixo non está dispoñíbel. Non foi posíbel mover «%s» ao lixo.

en: Type
gl: Tipo

en: Type the word you want to look up
gl: Escriba a palabra que quere buscar

en: USER
gl: USUARIO

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
gl: Non é posíbel limpar o cartafol temporal:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
gl: Non é posíbel conectar co servidor de dicionario en «%s:%d»

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
gl: Non é posíbel conectar ao servidor de dicionarios en «%s:%d». O servidor respondeu co código %d (servidor caido)

en: Unable to create a context
gl: Non é posíbel crear un contexto

en: Unable to create a source file
gl: Non é posíbel crear un ficheiro de orixes

en: Unable to create socket
gl: Non é posíbel crear o conectador

en: Unable to create the data directory '%s': %s
gl: Non é posíbel crear o cartafol de datos «%s»: %s

en: Unable to display the preview: %s
gl: Non é posíbel amosar a vista previa: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
gl: Non é posíbel atopar unha orixe de dicionario apropiada

en: Unable to find dictionary source
gl: Non é posíbel atopar a orixe de dicionario

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
gl: Non é posíbel obter a clave «%s» dentro do ficheiro de definición de orixes de dicionario: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
gl: Non é posíbel obter a clave «%s» dentro da definición da orixe do dicionario: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
gl: Non é posíbel analizar a resposta do servidor de dicionarios
    : «%s»

en: Unable to remove source '%s'
gl: Non é posíbel eliminar a orixe «%s»

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
gl: Non é posíbel renomear o ficheiro «%s» como «%s»: %s

en: Unable to save source file
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro de orixes

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
gl: Non é posíbel definir o canal como non bloqueado: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
gl: Non é posíbel facer a captura de pantalla da xanela actual

en: Unknown error saving screenshot to disk
gl: Produciuse un erro descoñecido ao gardar a captura de pantalla no disco

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
gl: Non se recoñece a versión do ficheiro desktop «%s»

en: Unrecognized launch option: %d
gl: Opción de inicio non recoñecida: %d

en: Untitled document
gl: Documento sen título

en: Usage
gl: Uso

en: VALUE
gl: VALOR

en: Version:
gl: Versión:

en: View as Rings Chart
gl: Ver como gráfica de aneis

en: View as Treemap Chart
gl: Ver como diagrama en árbore

en: View or monitor system log files
gl: Ver ou monitorizar os ficheiros de rexistro do sistema

en: View, monitor or analyze your system logs in a gradual manner.
gl: Ver, supervisar ou analizar os rexistros do seu sistema de forma gradual.

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
gl: Indica se calquera modificación no cartafol persoal se debe monitorizar.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
gl: Indica se o contexto usa só os dicionarios locais ou non

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
gl: Indica se a barra de estado na parte inferior da xanela principal debería ser visíbel.

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
gl: Indica se se amosan as suxestións dos subcartafoles do cartafol seleccionado.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
gl: Indica se a barra de ferramentas debería ser visíbel na xanela principal.

en: Which type of chart should be displayed.
gl: Que tipo de gráfico se ten que amosar.

en: Width of the main window in pixels
gl: Largura da xanela principal en píxeis

en: Windows share
gl: Ficheiros compartidos con Windows

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
gl: Sen puntos de montaxe non é posíbel analizar o uso do disco.

en: Word `%s' selected
gl: Palabra `%s' seleccionada

en: Words to look up
gl: Palabras para buscar

en: Words to match
gl: Palabras para equivalencia

en: Wrapped
gl: Axustado

en: You can perform scans on a file system, your home or any other folder - local or remote. There is also an option to constantly monitor any external changes to the home directory and warn the user if a file is added/removed.
gl: Pode realizar análises nun sistema de ficheiros, no cartafol persoal ou calquera outro, local ou remoto. Ten tamén a opción de controlar constantemente calquera cambio externo no directorio persoal e avisar ao usuario se se engade/retira un ficheiro.

en: You did not select a document name.
gl: Non foi posíbel seleccionar un nome de documento.

en: You don't have enough permissions to read the file.
gl: Non ten os permisos necesarios para ler o ficheiro.

en: You may not have write permissions to the document.
gl: Pode que non teña permiso de escritura no documento.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
gl: Vostede debeu recibir unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU xunto con este programa; se non é así, vexa en <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Zoom _In
gl: Acer_car

en: Zoom _Out
gl: _Reducir

en: Zoom in
gl: Ampliar

en: Zoom out
gl: Reducir

en: [LOGFILE...]
gl: [FICHEIRO DE REXISTROS...]

en: _About
gl: _Sobre

en: _Analyzer
gl: _Analizador

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Collapse All
gl: _Contraer todo

en: _Contents
gl: _Contidos

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Date modified less than
gl: _Data de modificación anterior a

en: _Description:
gl: _Descrición:

en: _Domain Name:
gl: Nome do _dominio:

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Expand All
gl: _Expandir todo

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Filters
gl: Filtros

en: _Find
gl: _Atopar

en: _Find...
gl: _Atopar...

en: _Find:
gl: _Atopar:

en: _First Definition
gl: _Primeira definición

en: _Folder:
gl: Carta_fol:

en: _Go
gl: _Ir

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Image type:
gl: Tipo de _imaxe:

en: _Last Definition
gl: Ú_ltima definición

en: _Location (URI):
gl: _Localización (URI):

en: _Look Up Selected Text
gl: Buscar o texto se_leccionado

en: _Look in folder:
gl: Bus_car no cartafol:

en: _Monitor changes to your home folder
gl: _Monitorizar os cambios no cartafol persoal

en: _Mount
gl: _Montar

en: _Name contains:
gl: O _nome contén:

en: _Name:
gl: _Nome:

en: _New
gl: _Novo

en: _Next
gl: _Seguinte

en: _Next Definition
gl: Definición _seguinte

en: _Normal Size
gl: Tamaño _normal

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Open Folder
gl: _Abrir cartafol

en: _Open with %s
gl: Abrir _con %s

en: _Open...
gl: _Abrir...

en: _Port:
gl: _Porto:

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Previous
gl: _Anterior

en: _Previous Definition
gl: Definición a_nterior

en: _Print
gl: _Imprimir

en: _Print font:
gl: Tipo de letra de im_presión:

en: _Print...
gl: Im_primir...

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Regular Expression:
gl: Expresión regular:

en: _Replace
gl: _Substituír

en: _Rescan
gl: Analiza_r de novo

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Save Results As...
gl: _Gardar resultados como...

en: _Save a Copy...
gl: _Gardar unha copia...

en: _Scan
gl: A_nalizar

en: _Select a dictionary source for looking up words:
gl: _Seleccionar unha orixe de dicionario para buscar palabras:

en: _Server:
gl: _Servidor:

en: _Share:
gl: C_ompartir:

en: _Show hidden folders
gl: Amo_sar os cartafoles agochados

en: _Sidebar
gl: Barra _lateral

en: _Statusbar
gl: Barra de e_stado

en: _Toolbar
gl: Barra de _ferramentas

en: _Transport:
gl: _Transporte:

en: _User Name:
gl: Nome de _usuario:

en: _View
gl: _Ver

en: available:
gl: dispoñíbel:

en: contains hardlinks for:
gl: contén ligazóns duras para:

en: days
gl: días

en: db
gl: bd

en: effect
gl: efecto

en: last update: %s
gl: última actualización: %s

en: link (broken)
gl: ligazón (quebrada)

en: link to %s
gl: ligazón para %s

en: nd copy)
gl: ª copia)

en: rd copy)
gl: ª copia)

en: seconds
gl: segundos

en: source
gl: orixe

en: st copy)
gl: ª copia)

en: th copy)
gl: ª copia)

en: today at %-I:%M %p
gl: hoxe ás %-I:%M %p

en: used:
gl: usado:

en: word
gl: palabra

en: yesterday at %-I:%M %p
gl: onte ás %-I:%M %p
