mate-panel 1.26.0 - en to hu translation catalogue (621 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
hu: „%s” váratlanul kilépett

en: %1$s: %2$s
hu: %1$s, %2$s

en: %A %B %d (%%s)
hu: %B %e., %A (%%s)

en: %A, %B %d %Y
hu: %Y. %B %e., %A

en: %H:%M
hu: %H.%M

en: %H:%M <small>(%A)</small>
hu: %k:%M <small>(%A)</small>

en: %H:%M:%S
hu: %H.%M.%S

en: %I:%M %p
hu: %p %l.%M

en: %I:%M:%S %p
hu: %p %l.%M.%S

en: %l:%M %p
hu: %H:%M

en: %l:%M <small>%p (%A)</small>
hu: <small>%p</small> %l.%M <small>(%A)</small>

en: %l:%M <small>%p</small>
hu: <small>%p</small> %l.%M

en: %l:%M:%S %p
hu: %p %l.%M.%S

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
hu: A(z) %s kisalkalmazás csak az idejét rabolja, a lemezterületet pocsékolja, valamint a fordítási időt növeli. Elindítva a panelen helyet foglal, és memóriát pazarol. Ha valakit meglát, hogy ezt a kisalkalmazást használja, hívja a mentőket, hogy zárják diliházba.

en: %s the Fish
hu: %s a hal

en: %s the Fish Says:
hu: %s a hal ezt mondja:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
hu: %s a hal, korunk jövendőmondója

en: %s the Fish, the fortune teller
hu: %s a hal, a jövendőmondó

en: %s, %s
hu: %s - %s

en: %s, feels like %s
hu: %s, hőérzet: %s

en: (empty)
hu: (üres)

en: (with minor help from George)
hu: (George kis segítségével)

en: - Edit .desktop files
hu: - .desktop fájlok szerkesztése

en: <i>(optional)</i>
hu: <i>(elhagyható)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
hu: <small><i>Írja be egy város, terület vagy ország nevét és válasszon egy találatot a felbukkanó ablakból</i></small>

en: <small>Opaque</small>
hu: <small>Átlátszatlan</small>

en: <small>Set...</small>
hu: <small>Beállítás…</small>

en: <small>Set</small>
hu: <small>Beállítás</small>

en: <small>Transparent</small>
hu: <small>Átlátszó</small>

en: A compact menu
hu: Egy kompakt menü

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
hu: Egy név nélküli hal nagyon unalmas hal. Adjon életet a halának, adjon neki nevet.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
hu: A panel által mellőzendő kisalkalmazások azonosítóinak listája. Így megakadályozható bizonyos kisalkalmazások betöltése vagy megjelenítése a menüben. Például a parancssor kisalkalmazás letiltásához adja a listához ezt: „OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet”. A panelt újra kell indítani ezen beállítás életbe lépéséhez.

en: A list of locations to display in the calendar window.
hu: A naptár ablakban megjelenítendő helyek listája.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
hu: Panelazonosítók listája. Minden azonosító egy önálló felsőszintű panelt azonosít. Minden egyes ilyen panel beállításai az /apps/panel/toplevels/$(id) alatt tárolódnak.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
hu: Panelobjektum-azonosítók listája. Minden azonosító egy önálló panelobjektumot azonosít. Minden egyes ilyen objektum beállításai az /apps/panel/objects/$(id) alatt tárolódnak.

en: A pop out drawer to store other items in
hu: Egy egyéb elemeket tartalmazó kinyíló fiók

en: A separator to organize the panel items
hu: Egy elválasztó a panel elemeinek rendezéséhez

en: A simple applet for testing the MATE panel
hu: Egy egyszerű kisalkalmazás a MATE panel teszteléséhez

en: A_bout Panels
hu: A panelek _névjegye

en: About Clock
hu: Az Óra névjegye

en: About Fish
hu: A Fish névjegye

en: About Notification Area
hu: Az Értesítési terület névjegye

en: About Show Desktop Button
hu: Az Asztal megjelenítése gomb névjegye

en: About Window List
hu: Az Ablaklista névjegye

en: About Window Selector
hu: Az Ablakválasztó névjegye

en: About Workspace Switcher
hu: A Munkaterületváltó névjegye

en: About the MATE Panel
hu: A MATE panel névjegye

en: Access documents, folders and network places
hu: Dokumentumok, mappák és hálózati helyek elérése

en: Action button type
hu: Művelet gomb típusa

en: Ad_just Date & Time
hu: Dátum és idő _beállítása

en: Add this as _drawer to panel
hu: Hozzáadás a panelhez _fiókként

en: Add this as _menu to panel
hu: Hozzáadás a panelhez _menüként

en: Add this launcher to _desktop
hu: Ezen indítóikon hozzáadása az _asztalhoz

en: Add this launcher to _panel
hu: Ezen indítóikon hozzáadása a _panelhez

en: Add to Drawer
hu: Hozzáadás a fiókhoz

en: Add to Panel
hu: Hozzáadás a panelhez

en: Allow workspace _wrap around in switcher
hu: Munkaterület-váltó körbetekerés

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
hu: Ismeretlen hiba történt a következő megnyitására tett kísérlet közben: „%s”.

en: And many, many others…
hu: És sokan mások…

en: Animation
hu: Animáció

en: Animation speed
hu: Animáció sebessége

en: Applet IID
hu: Kisalkalmazás IID-je

en: Applet IIDs to disable from loading
hu: A be nem tölthető kisalkalmazások azonosítói

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Application Launcher...
hu: Alkalmazásindító ikon…

en: Application does not accept documents on command line
hu: Az alkalmazás nem fogad el dokumentumokat a parancssorban

en: Application in Terminal
hu: Alkalmazás terminálban

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: Area where notification icons appear
hu: Terület, ahol az értesítési ikonok megjelennek

en: Arro_ws on hide buttons
hu: _Nyilak megjelenítése az elrejtőgombokon

en: Autoclose drawer
hu: Fiók automatikus bezárása

en: Automatically hide panel into corner
hu: Panel automatikus rejtése a sarokba

en: Background
hu: Háttér

en: Background _image:
hu: Háttér_kép:

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Background color opacity
hu: Háttérszín átlátszatlansága

en: Background image
hu: Háttérkép

en: Background type
hu: Háttér típusa

en: Behaviour
hu: Viselkedés

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Bottom Panel
hu: Alsó panel

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
hu: A számítógépről elérhető összes helyi és távoli lemez és mappa tallózása

en: Browse and run installed applications
hu: Telepített alkalmazások böngészése és futtatása

en: Browse bookmarked and local network locations
hu: Könyvjelzőzött vagy helyi hálózati kapcsolatok tallózása

en: C_lear
hu: _Törlés

en: Calendar
hu: Naptár

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hu: Nem adhatók dokumentum-URI címek egy „Type=Link” asztali bejegyzésnek

en: Cannot delete this panel
hu: Ez a panel nem törölhető

en: Cannot find an empty spot
hu: Nem található üres hely

en: Center panel on x-axis
hu: Panel középre helyezése vízszintesen

en: Center panel on y-axis
hu: Panel középre helyezése függőlegesen

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
hu: Az asztali környezet megjelenésének és viselkedésének módosítása, a súgó megjelenítése vagy kijelentkezés

en: Choose Location
hu: Válasszon helyet

en: Choose a file to append to the command...
hu: Válassza ki a parancshoz hozzáfűzendő fájlt…

en: Choose a file...
hu: Válasszon fájlt…

en: Choose an application...
hu: Válasszon alkalmazást…

en: Choose an icon
hu: Válasszon ikont

en: City Name
hu: Város neve

en: City Time Zone
hu: Város időzónája

en: Classic Menu
hu: Klasszikus menü

en: Clear Recent Documents
hu: Legutóbbi dokumentumok törlése

en: Clear Recent Documents...
hu: Legutóbbi dokumentumok törlése…

en: Clear all items from the recent documents list
hu: Legutóbbi dokumentumok listájának törlése

en: Clear the Recent Documents list?
hu: Törli a Legutóbbi dokumentumok listáját?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
hu: A gomb elrejti az alkalmazások ablakait, és megjeleníti az asztalt.

en: Click here to restore hidden windows.
hu: Az elrejtett ablakok helyreállítása.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
hu: Kattintson az ablakra, hogy az alkalmazás bezáródjon. A művelet az <ESC> billentyűvel szakítható meg.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
hu: Kattintson erre a gombra a parancshoz hozzáfűzendő fájl kiválasztásához.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
hu: Kattintson erre a gombra a kiválasztott alkalmazás vagy a parancsbeviteli mezőben lévő parancs futtatásához.

en: Click to hide month calendar
hu: Kattintson a havi naptár elrejtéséhez

en: Click to view month calendar
hu: Kattintson a havi naptár megjelenítéséhez

en: Clock
hu: Óra

en: Clock Applet Factory
hu: Óra kisalkalmazás gyártó

en: Clock Format
hu: Óraformátum

en: Clock Preferences
hu: Óra beállításai

en: Co_lor:
hu: S_zín:

en: Co_mmand to run when clicked:
hu: _Kattintáskor végrehajtandó parancs:

en: Co_mment:
hu: _Megjegyzés:

en: Comm_and:
hu: _Parancs:

en: Command icon
hu: Parancs ikonja

en: Command to execute on click
hu: Kattintáskor végrehajtandó parancs

en: Compact Menu
hu: Kompakt menü

en: Complete panel lockdown
hu: Panel teljes zárolása

en: Computer
hu: Számítógép

en: Computer Clock
hu: Számítógép óra

en: Confirm panel removal
hu: Megerősítés a panel eltávolítása előtt

en: Connect to Server...
hu: Kapcsolódás kiszolgálóhoz…

en: Connect to a remote computer or shared disk
hu: Kapcsolódás távoli számítógéphez vagy megosztott lemezhez

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
hu: Megadja az előzmények számát az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban. A 0 érték megadásával kikapcsolhatja az előzményeket.

en: Copy _Date
hu: _Dátum másolása

en: Copy _Time
hu: _Időpont másolása

en: Copy a launcher from the applications menu
hu: Indítóikon másolása az Alkalmazások menüből

en: Could not connect to server
hu: Nem lehet csatlakozni a kiszolgálóhoz

en: Could not convert '%s' from UTF-8
hu: Nem alakítható át UTF-8-ból a következő: „%s”

en: Could not display help document
hu: A súgódokumentum nem jeleníthető meg

en: Could not display help document '%s'
hu: A súgódokumentum nem jeleníthető meg: „%s”

en: Could not execute '%s'
hu: A(z) „%s” nem hajtható végre

en: Could not launch '%s'
hu: A(z) „%s” parancs nem futtatható

en: Could not launch application
hu: Az alkalmazás elindítása sikertelen

en: Could not open location '%s'
hu: A(z) „%s” hely nem nyitható meg

en: Could not open recently used document "%s"
hu: A(z) „%s” legutóbb használt dokumentum nem nyitható meg

en: Could not run command '%s'
hu: A(z) „%s” parancs nem futtatható

en: Could not save directory properties
hu: A könyvtár tulajdonságai nem menthetők

en: Could not save launcher
hu: Az indítóikon nem menthető

en: Could not show this URL
hu: Ez az URL nem jeleníthető meg

en: Could not use dropped item
hu: Nem használható az ejtett elem

en: Create Launcher
hu: Indítóikon létrehozása

en: Create _Launcher
hu: _Indító létrehozása

en: Create a new launcher
hu: Új indítóikon létrehozása

en: Create new file in the given directory
hu: Új fájl létrehozása az adott könyvtárban

en: Current Time:
hu: Jelenlegi idő:

en: Custom Application Launcher
hu: Egyedi alkalmazásindító ikon

en: Custom format of the clock
hu: Egyéni óraformátum

en: D_elete
hu: _Törlés

en: D_on't Delete
hu: Ne _törölje

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
hu: Megadja, mikor csoportosítsa az Ablaklista kisalkalmazás egyazon alkalmazás ablakait. Lehetséges értékek „never” (soha), „auto”, és „always” (mindig).

en: Default panel layout
hu: Az alapértelmezett panelelrendezés

en: Delete this drawer?
hu: Törli ezt a fiókot?

en: Delete this panel?
hu: Törli ezt a panelt?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
hu: Asztal

en: Directory Properties
hu: Könyvtár tulajdonságai

en: Disable Force Quit
hu: Erőltetett kilépés tiltása

en: Disable connection to session manager
hu: A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozás tiltása

en: Display
hu: Kijelző

en: Display a swimming fish or another animated creature
hu: Úszó halat vagy más mozgó lényt jelenít meg

en: Display all workspaces
hu: Minden munkaterület megjelenítése

en: Display workspace names
hu: Munkaterületnevek megjelenítése

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
hu: Fordított sorrendben jeleníti meg az előzményeket. A terminál működésének megfelelően a felfele gomb lenyomásával legújabb elemet választja ki.

en: Do you want to create a launcher for it or use it as the panel's background?
hu: Indítót szeretne hozzá létrehozni, vagy a panel háttereként használjak?

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
hu: Törli ezt a kisalkalmazást a beállításaiból?

en: Do you want to use it as the panel's background?
hu: Biztos, hogy a panel háttereként használja?

en: Draw arrow in menu button
hu: Nyilak megjelenítése menügombon

en: Drawer
hu: Fiók

en: Drawer Properties
hu: Fiók tulajdonságai

en: E_xpand
hu: S_zéthúzás

en: East
hu: Kelet

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit Location
hu: Hely szerkesztése

en: Enable SNI support
hu: SNI támogatás engedélyezése

en: Enable animations
hu: Animációk engedélyezése

en: Enable arrows on hide buttons
hu: Nyilak megjelenítése az elrejtőgombokon

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
hu: Automatikus kiegészítés bekapcsolása az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban

en: Enable hide buttons
hu: Elrejtőgombok engedélyezése

en: Enable program list in "Run Application" dialog
hu: Programlista bekapcsolása az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban

en: Enable tooltips
hu: Buboréksúgók engedélyezése

en: Error
hu: Hiba

en: Error displaying help document
hu: Hiba a súgódokumentum megjelenítésekor

en: Execute the run dialog
hu: Futtatás végrehajtása párbeszédablak

en: Expand list of locations
hu: Helyek listájának kibontása

en: Expand program list in "Run Application" dialog
hu: Programlista kibontása az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban

en: Expand to occupy entire screen width
hu: Széthúzás a képernyő teljes szélességének kihasználásához

en: FILE
hu: FÁJL

en: Factory for Test DBus Applet
hu: Gyártó a teszt DBus kisalkalmazáshoz

en: Factory for clock applet
hu: Gyártó az óra kisalkalmazáshoz

en: Factory for notification area
hu: Gyártó a panel értesítési területéhez

en: Factory for the window navigation related applets
hu: Gyártó az ablaknavigációval kapcsolatos kisalkalmazások számára

en: Failed to load %s: %s
hu: %s betöltése sikertelen: %s

en: Failed to load applet %s
hu: A(z) %s kisalkalmazás betöltése meghiúsult

en: Failed to set the system time
hu: A rendszeridő beállítása meghiúsult

en: Failed to set the system timezone
hu: A rendszer időzónájának beállítása meghiúsult

en: File System
hu: Fájlrendszer

en: File is not a valid .desktop file
hu: A fájl nem egy érvényes .desktop fájl

en: Find an _item to add to "%s":
hu: A következőhöz adandó _elem keresése: „%s”:

en: Find an _item to add to the drawer:
hu: A fiókhoz adandó _elem keresése:

en: Find an _item to add to the panel:
hu: A panelhez adandó _elem keresése:

en: Fish
hu: Hal

en: Fish Preferences
hu: A hal beállításai

en: Fit image to panel
hu: Kép igazítása a panelhez

en: Force Quit
hu: Erőltetett kilépés

en: Force a misbehaving application to quit
hu: Hibásan működő alkalmazás kilépésre kényszerítése

en: Force this application to exit?
hu: Kilépésre kényszeríti ezt az alkalmazást?

en: Frames in fish's animation
hu: Az animáció képkockáinak száma

en: From Whence That Stupid Fish Came
hu: Ahonnan a buta hal jött

en: General
hu: Általános

en: Get the current time and date
hu: A jelenlegi idő és dátum lekérése

en: Group windows when _space is limited
hu: Ablakok csoportosítása, ha kevés a _hely

en: Hide Panel
hu: Panel elrejtése

en: Hide application windows and show the desktop
hu: Az alkalmazások ablakainak elrejtése, és az asztal megjelenítése

en: Highlight launchers on mouseover
hu: Alkalmazásindítók kiemelése ha az egérmutató föléjük ér

en: History for "Run Application" dialog
hu: Előzmények az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban

en: Home Folder
hu: Saját mappa

en: Hour format
hu: Óraformátum

en: ID
hu: Azonosító

en: Icon '%s' not found
hu: A(z) „%s” ikon nem található

en: Icon not found
hu: Az ikon nem található

en: Icon to show in menu bar
hu: A megjelenítendő ikon a menüsorban

en: Icon used for object's button
hu: Az objektum gombjához használt ikon

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
hu: Ha be van állítva, megjelenik egy megerősítési ablak ha a felhasználó el akarja távolítani a panelt.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
hu: Ha be van állítva, automatikusan bezáródik a fiók, ha a felhasználó a benne lévő alkalmazásindítóra kattint.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
hu: Ha be van állítva, az alkalmazásindítót kiemeli, ha az egérmutató fölé ér.

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
hu: Ha igaz, egy nyíl jelenik meg a gombok képén. Ha hamis, csak a kép lesz megjelenítve a gombon.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
hu: Ha be van állítva, az elrejtőgombokon meg lesznek jelenítve a nyilak. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az enable_buttons kulcs be van állítva.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
hu: Ha ez be van állítva, az automatikus kiegészítés elérhető lesz az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
hu: Ha be van állítva, a panel mindkét oldalán gombok lesznek megjelenítve, melyekkel a panel kimozgatható a képernyő szélére és csak a gomb marad látható.

en: If true, display a weather icon.
hu: Ha be van állítva, megjelenik az időjárás ikon.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
hu: Az idő mellett a dátumot is jelenítse meg.

en: If true, display seconds in time.
hu: A másodperceket is megjeleníti.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
hu: Ha be van állítva, a naptár ablakban megjeleníti a helyek listáját.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
hu: Ha be van állítva, a panel elrejtése és visszaállítása animált lesz ahelyett hogy ugrásszerűen történne.

en: If true, show applications item in menu bar.
hu: Ha igaz, az alkalmazások megjelennek a menüsorban.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
hu: A dátum egy buboréksúgóban jelenik meg, ha az egérmutató az Óra felett van.

en: If true, show desktop item in menu bar.
hu: Ha igaz, a desktop elem megjelenik a menüsorban.

en: If true, show icon in menu bar.
hu: Ha igaz, az ikon megjelenik a menüsorban.

en: If true, show places item in menu bar.
hu: Ha igaz, a helyek megjelennek a menüsorban.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
hu: Ha be van állítva, az időjárás ikon mellett megjeleníti a hőmérsékletet.

en: If true, show week numbers in the calendar.
hu: Ha be van állítva, a naptárban megjeleníti a hetek számát.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
hu: Ha be van állítva, az „Ismert alkalmazások” lista az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban kinyílik a párbeszédablak megnyitásakor. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az enable_program_list kulcs be van állítva.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
hu: Ha be van állítva, az „Ismert alkalmazások” lista az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban elérhető. Hogy a lista kinyíljon-e vagy sem a párbeszédablak megnyitásakor, a show_program_list kulccsal ellenőrizhető.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
hu: Ha be van állítva, a háttérkép el lesz forgatva a panelen, ha az függőleges.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
hu: Ha be van állítva, a custom_icon kulcsban megadott ikont használja a gomb ikonjaként. Ha nincs beállítva, a kulcs mellőzve lesz. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az object_type kulcs értéke „menu-object” vagy „drawer-object”.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
hu: Ha be van állítva, a hal animációja forgatva fog megjelenni a függőleges paneleken.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
hu: Ha be van jelölve, a kép ki lesz feszítve (megőrizve a képarányt) a panel magasságához (ha vízszintes).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
hu: Ha be van állítva, a kép ki lesz feszítve a panel dimenzióihoz. A képarány nem lesz megőrizve.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
hu: Ha be van állítva, a menu_path kulcs által tartalmazott útvonalból lesznek felépítve a menü elemei. Ha nincs beállítva, a menu_path kulcs mellőzve lesz. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az object_type kulcs értéke „menu-object”.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
hu: Ha be van állítva, a panel automatikusan el lesz rejtve a képernyő sarkába, ha a mutató elhagyja a panel területét. A mutatót a képernyő ezen sarkába mozgatva a panel újra megjelenik.

en: If true, the panel provides support for SNI.
hu: Engedélyezve a panel SNI támogatást nyújt.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
hu: Ha be van állítva, a panel nem engedi a felhasználóknak egy alkalmazás kilépésre kényszerítését, az erőltetett kilépés gombhoz való hozzáférés megvonásával.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
hu: Ha be van állítva, a panel nem engedi a panel konfigurációjának megváltoztatását. Egyes kisalkalmazásokat azonban szükséges lehet külön zárolni. A panelt újra kell indítani ezen beállítás érvényesítéséhez.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
hu: Ha be van állítva, a panel elfoglalja a képernyő teljes szélességét (vagy magasságát, ha függőleges). Ebben a módban a panelt csak a képernyő szélére lehet elhelyezni. Ha nincs beállítva, a panel csak akkora lesz, hogy el lehessen rajta helyezni a kisalkalmazásokat, alkalmazásindítókat és gombokat.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
hu: Ha be van állítva, az objektum pozíciója a panel jobb széléhez (vagy ha függőleges, az aljához) képest lesz értelmezve.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
hu: Ha be van állítva, a felhasználó nem mozgathatja a kisalkalmazást, csak miután feloldotta az objektumot a „feloldás” menüponttal.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
hu: Ha be van állítva, az ablaklista az összes munkaterület ablakait tartalmazza, különben csak a jelenlegiét.

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
hu: Igaz értékre állítva a munkaterület-váltó engedi a körbetekerést, ami azt jelenti, hogy gördítás közben válthat az elsőről at utolsóra és vissza.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
hu: Ha be van állítva, a munkaterület-váltó minden munkaterületet megjelenít, különben csak a jelenlegit.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
hu: Ha be van állítva, a munkaterület-váltó megjeleníti a munkaterületek nevét, különben a tartalmukat jeleníti meg. Ez a beállítás csak a marco ablakkezelővel működik.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
hu: Ha be van állítva, az x és x_right kulcsok mellőzve lesznek és a panel a képernyő vízszintes tengelyének közepére lesz elhelyezve. A panel átméretezéskor ezen a helyen fog maradni, vagyis a panel mindkét oldalán nőni fog. Ha nincs beállítva, az x és x_right kulcsok adják meg a panel helyét.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
hu: Ha be van állítva, az y és y_bottom kulcsok mellőzve lesznek és a panel a képernyő függőleges tengelyének közepére lesz elhelyezve. A panel átméretezéskor ezen a helyen fog maradni, vagyis a panel mindkét oldalán nőni fog. Ha nincs beállítva, az y és y_bottom kulcsok adják meg a panel helyét.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
hu: Ha be van állítva, az ablak visszaállításakor, az a jelenlegi munkaterületen jelenjen meg, különben kapcsoljon át az ablak eredeti munkaterületére.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
hu: Ha be van állítva, a panelobjektumokhoz megjelennek a buboréksúgók.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
hu: Ha az alkalmazást kilépésre kényszeríti, akkor a benne megnyitott dokumentumok mentetlen változtatásai elveszhetnek.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
hu: Ha törli a Legutóbbi dokumentumok listáját, akkor a következőket törli:
    • Minden elemet a Helyek → Legutóbbi dokumentumok menüelemből.
    • Minden elemet az összes alkalmazás legutóbbi dokumentumainak listájából.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
hu: Ha újratölt egy panelobjektumot, az automatikusan újra hozzá lesz adva a panelhez.

en: Image Background Details
hu: Kép háttérének beállításai

en: Images
hu: Képek

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
hu: Egy Xinerama-környezetben minden egyes önálló monitoron elhelyezhet paneleket. Ez a kulcs a jelenlegi monitort azonosítja, amelyen a panel megjelenik.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
hu: Pozíció értelmezése az alsó/jobb szélhez képest

en: Key %s is not set, cannot load launcher
hu: A(z) %s kulcs nincs beállítva, az indítóikon nem tölthető be

en: L_atitude:
hu: S_zélesség:

en: L_ongitude:
hu: _Hosszúság:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
hu: Más alkalmazások indítása és különböző segédprogramok biztosítása ablakok kezeléséhez, az idő megjelenítéséhez, stb.

en: Launcher Properties
hu: Indítóikon tulajdonságai

en: Launcher location
hu: Indítóikon helye

en: Left Panel
hu: Bal oldali panel

en: List of known applications
hu: Ismert alkalmazások listája

en: List of locations
hu: A helyek listája

en: Loc_k To Panel
hu: _Zárolás a panelhez

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
hu: Dokumentumok és mappák keresése név vagy tartalom szerint a számítógépen

en: Location
hu: Hely

en: Locations
hu: Helyek

en: Lock Screen
hu: Képernyő zárolása

en: Lock the object to the panel
hu: A panelobjektum rögzítése

en: Log Out %s...
hu: %s kijelentkeztetése…

en: Log Out...
hu: Kijelentkezés…

en: Log out %s of this session to log in as a different user
hu: %s kijelentkeztetése a munkamenetből, más felhasználóként való belépéshez

en: Log out of this session to log in as a different user
hu: Kijelentkezés a munkamenetből, más felhasználóként való belépéshez

en: Look at today's date!
hu: Nézze meg a mai dátumot!

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
hu: Előzmények száma az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
hu: A megjelenő menüelemek (azaz könyvjelzők) legnagyobb száma, amelyek még nem almenüben jelennek meg.

en: Menu bar icon size
hu: Menüsáv ikonjainak mérete

en: Menu content path
hu: Menü elemeinek útvonala

en: Menu items icon size
hu: Menüelemek ikonjainak mérete

en: Minimum icon size
hu: Minimális ikonméret

en: Mount %s
hu: %s csatolása

en: Move windows to current workspace when unminimized
hu: A jelenlegi munkaterületen bukkanjanak fel az ablakok

en: Name to identify panel
hu: Név a panel azonosításához

en: Network
hu: Hálózat

en: Network Places
hu: Hálózati helyek

en: No URI provided for panel launcher desktop file
hu: Nincs URI a panelindító desktop fájlhoz

en: No URL was specified.
hu: Nem adott meg URL-t.

en: No application to handle search folders is installed.
hu: Nincs alkalmazás telepítve a keresőmappák kezelésére.

en: North
hu: Észak

en: Not a launchable item
hu: Nem futtatható elem

en: Not compatible with Wayland
hu: Nem kompatibilis a Waylanddel

en: Not compatible with X11
hu: Nem kompatibilis az X11-gyel

en: Notification Area
hu: Értesítési terület

en: Notification Area Factory
hu: Értesítési terület gyártó

en: Notification Area Preferences
hu: Értesítési terület beállításai

en: Number of _workspaces:
hu: _Munkaterületek száma:

en: Object's position on the panel
hu: Objektum helyzete a panelen

en: Open '%s'
hu: „%s” megnyitása

en: Open URL: %s
hu: URL megnyitása: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
hu: Az asztal tartalmának megnyitása egy mappában

en: Open your personal folder
hu: Saját mappa megnyitása

[ctx: Orientation]
en: Bottom
hu: Lent

[ctx: Orientation]
en: Left
hu: Bal

[ctx: Orientation]
en: Right
hu: Jobb

[ctx: Orientation]
en: Top
hu: Fent

en: Panel Display
hu: Panel megjelenítése

en: Panel ID list
hu: Panelazonosító-lista

en: Panel Notification Area
hu: Panel értesítési területe

en: Panel Properties
hu: Panel beállításai

en: Panel attached to drawer
hu: Fiókhoz csatolt panel

en: Panel autohide delay
hu: Panel automatikus elrejtése ennyi idő után

en: Panel autounhide delay
hu: Panel automatikus megjelenítése ennyi idő után

en: Panel object ID list
hu: Panelobjektum-azonosító lista

en: Panel object has quit unexpectedly
hu: A panelobjektum váratlanul kilépett

en: Panel object type
hu: Panelobjektum-típus

en: Panel orientation
hu: Panel tájolása

en: Panel size
hu: Panel mérete

en: Pause per frame
hu: Képkockánkénti várakozás

en: Pick a color
hu: Szín kiválasztása

en: Places
hu: Helyek

en: Protect your computer from unauthorized use
hu: A számítógép megvédése a jogosulatlan használattól

en: Recent Documents
hu: Legutóbbi dokumentumok

en: Removable Media
hu: Cserélhető adathordozók

en: Replace a currently running panel
hu: Jelenleg futó panel cseréje

en: Rescan %s
hu: %s újraolvasása

en: Reset all panels?
hu: Visszaállítja az összes panelt?

en: Reset the panel configuration to default
hu: Panel beállítások visszaállítása az alapértelmezésre

en: Restore to current _workspace
hu: Visszaállítás a _jelenlegi munkaterületre

en: Restore to na_tive workspace
hu: Visszaállítás az _eredeti munkaterületre

en: Restoring Minimized Windows
hu: Minimalizált ablakok visszaállítása

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
hu: Előzmények fordított megjelenítése az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban

en: Right Panel
hu: Jobb oldali panel

en: Rotate image on vertical panels
hu: Függőleges panelen a kép forgatása

en: Rotate image when panel is _vertical
hu: _Függőleges panelen a kép forgatása

en: Rotate on vertical panels
hu: Függőleges panelen forgatás

en: Rows in workspace switcher
hu: Munkaterület-váltó sorai

en: Run Application
hu: Alkalmazás futtatása

en: Run Application...
hu: Alkalmazás futtatása…

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
hu: Alkalmazás futtatása parancs beírásával vagy listából kiválasztva

en: Run in _terminal
hu: _Terminálban fusson

en: Run with _file...
hu: _Futtatás fájllal…

en: S_tyle:
hu: _Stílus:

en: Search
hu: Keresés

en: Search for Files...
hu: Fájlok keresése…

en: Select an animation
hu: Válasszon egy animációt

en: Select an application to view its description.
hu: Válasszon ki egy alkalmazást a leírásának megtekintéséhez.

en: Select background
hu: Válasszon hátteret

en: Select this box to run the command in a terminal window.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet a parancs terminálablakban futtatásához.

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Session management options:
hu: Munkamenet-kezelés kapcsolói:

en: Set System Time
hu: Rendszeridő beállítása

en: Set System Time...
hu: Rendszeridő beállítása…

en: Set _Background Image
hu: _Beállítás háttérképként

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
hu: A hely beállítása aktuálisként és időzónájának használata időzónaként ezen a gépen

en: Set the default panel layout
hu: Az alapértelmezett panelelrendezés beállítása

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
hu: A menüsávban használt ikonok méretének beállítása. A beállítás a panel újraindítása után érvényesül.

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
hu: A menüben használt ikonok méretének beállítása. A beállítás a panel újraindítása után érvényesül.

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
hu: A menüsorban használandó téma ikon nevének beállítása.

en: Sh_ow windows from current workspace
hu: A je_lenlegi munkaterület ablakainak megjelenítése

en: Show Desktop
hu: Az asztal megjelenítése

en: Show Desktop Button
hu: Asztal megjelenítése gomb

en: Show _all workspaces in:
hu: Minde_n munkaterület megjelenítése:

en: Show _only the current workspace
hu: Csak a _jelenlegi munkaterület megjelenítése

en: Show _temperature
hu: _Hőmérséklet megjelenítése

en: Show _thumbnails on hover
hu: _Bélyegkép megjelenítése ráhúzáskor

en: Show _weather
hu: _Időjárás megjelenítése

en: Show applications menu
hu: Alkalmazások menü megjelenítése

en: Show date in clock
hu: Dátum megjelenítése az Óra kisalkalmazásban

en: Show date in tooltip
hu: Dátum megjelenítése a buboréksúgóban

en: Show desktop menu
hu: Desktop menü megjelenítése

en: Show hide _buttons
hu: Elrejtő_gombok megjelenítése

en: Show icon
hu: Ikon megjelenítése

en: Show list of known _applications
hu: Ismert _alkalmazások listája

en: Show places menu
hu: Helyek menü megjelenítése

en: Show seco_nds
hu: _Másodpercek megjelenítése

en: Show session management options
hu: Munkamenet-kezelési kapcsolók megjelenítése

en: Show temperature in clock
hu: Hőmérséklet megjelenítése az Óra kisalkalmazásban

en: Show the _date
hu: Dát_um megjelenítése

en: Show time with seconds
hu: Másodpercek megjelenítése

en: Show weather in clock
hu: Időjárás megjelenítése az Óra kisalkalmazásban

en: Show wee_k numbers in calendar
hu: Hete_k számának megjelenítése a naptárban

en: Show week numbers in calendar
hu: Hetek számának megjelenítése a naptárban

en: Show windows from a_ll workspaces
hu: Az ö_sszes munkaterület ablakainak megjelenítése

en: Show windows from all workspaces
hu: Ablakok megjelenítése minden munkaterületről

en: Show workspace _names in switcher
hu: _Munkaterületek neveinek megjelenítése a kisalkalmazásban

en: Shut Down...
hu: Leállítás…

en: Shut down the computer
hu: A számítógép leállítása

[ctx: Size]
en: Large
hu: Nagy

[ctx: Size]
en: Medium
hu: Közepes

[ctx: Size]
en: Small
hu: Kicsi

[ctx: Size]
en: X Large
hu: X nagy

[ctx: Size]
en: X Small
hu: X kicsi

[ctx: Size]
en: XX Large
hu: XX nagy

[ctx: Size]
en: XX Small
hu: XX kicsi

en: Solid c_olor
hu: H_omogén szín

en: Some of these properties are locked down
hu: Néhány ezen tulajdonságok közül zárolva van

en: South
hu: Dél

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
hu: Megadja a panel háttérszínét #RGB formátumban.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
hu: Megadja a háttérképként használt képfájlt. Ha a kép tartalmaz egy alfa sávot, az asztal háttérképe át fog látszani alatta.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hu: A panel megjelenítése ennyi ezredmásodperccel azután, hogy a mutató a panel területére ér. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az auto_hide kulcs be van állítva.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hu: A panel elrejtése ennyi ezredmásodperccel azután, hogy a mutató elhagyta a panel területét. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az auto_hide kulcs be van állítva.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hu: Ennyi képpont lesz látható a panelből annak automatikus elrejtése után. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az auto_hide kulcs be van állítva.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
hu: Megadja a háttérszín átlátszatlanságát. Ha a szín nem teljesen átlátszatlan, (65535-nél kisebb érték) a szín vegyítve lesz az asztal háttérképével.

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
hu: Adjon meg egy gsettings helyet, ahol a kisalkalmazás tulajdonságai tárolva lesznek

en: Specify an applet IID to load
hu: Adja meg a betöltendő kisalkalmazás IID-jét

en: Specify file containing saved configuration
hu: A mentett beállításokat tartalmazó fájl megadása

en: Specify session management ID
hu: Munkamenet-kezelő azonosítójának megadása

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
hu: Adja meg a kisalkalmazás kiinduló tájolását (top (fent), bottom (lent), left (balra) vagy right (jobbra))

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
hu: Adja meg a kisalkalmazás induló méretét (xx-small (xxs), medium (közepes), large (nagy), stb. )

en: Speed unit
hu: Sebesség mértékegysége

en: St_retch
hu: _Nyújtás

en: Starting %s
hu: %s indítása

en: Stretch image to panel
hu: Kép nyújtása a panelra

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
hu: Napkelte: %s / Napnyugta: %s

en: Switch between open windows using a menu
hu: Megnyitott ablakok közötti váltás menü használatával

en: Switch between open windows using buttons
hu: Megnyitott ablakok közötti váltás gombok használatával

en: Switch between workspaces
hu: Váltás a munkaterületek között

en: Switcher
hu: Váltó

en: System
hu: Rendszer

en: Temperature unit
hu: Hőmérséklet mértékegysége

en: Test DBus Applet
hu: Teszt DBus kisalkalmazás

en: Test DBus Applet Factory
hu: Teszt DBus kisalkalmazás gyártó

en: Test applet utility
hu: Kisalkalmazás-tesztelő segédeszköz

en: The Clock displays the current time and date
hu: Az Óra a jelenlegi időt és dátumot mutatja

en: The MATE Panel
hu: A MATE panel

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
hu: Az Ablaklista egy listát jelenít meg az ablakokról gombok formájában és segít az ablakok kezelésében.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
hu: Az Ablakválasztó egy listát jelenít meg az ablakokról egy menüben és segít az ablakok kezelésében.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
hu: A Munkaterület-váltó kisalkalmazás megjeleníti a munkaterületek kicsinyített változatát, ez megkönnyíti ablakai kezelését.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
hu: Az ezen gomb által képviselt művelet típusa. Lehetséges értékek: „lock” (képernyő zárolása), „logout” (kilépés), „run” (futtatás), „search” (fájlok keresése) és „screenshot” (képernyőkép). Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az object_type kulcs értéke „action-applet”.

en: The classic Applications, Places and System menu bar
hu: A klasszikus Alkalmazások, Helyek és Rendszer menüsáv

en: The command of the launcher is not set.
hu: Az indítóikon parancsa nincs beállítva.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
hu: A beállított parancs nem működik és le lett cserélve erre: %s

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
hu: A panelek létrehozásakor vagy újraépítésekor használt alapértelmezett panelelrendezés.

en: The fish's animation pixmap
hu: A hal animációja

en: The fish's name
hu: A hal neve

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
hu: A panel magassága (szélessége ha vízszintes). A panel futás közben megállapít egy minimumot a betűkészlet mérete és más jellemzők alapján. A maximum méret a képernyő magasságának (vagy szélességének) egynegyede.

en: The icon of the command to be run.
hu: A végrehajtandó parancs ikonja.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
hu: Az ezen fiókhoz csatolt panel azonosítója. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az object_type kulcs értéke „drawer-object”.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
hu: Azon felsőszintű panel azonosítója, amely tartalmazza ezt az objektumot.

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
hu: A kisalkalmazás implementációs azonosítója (ID) például: „ClockAppletFactory::ClockApplet”. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az object_type kulcs értéke „external-applet” (vagy az elavult érték „matecomponent-applet”).

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
hu: Az ezen alkalmazásindítót leíró .desktop fájl helye. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az object_type kulcs értéke „launcher-object”.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
hu: Az objektum gombjának ikonjaként használt képfájl helye. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az object_type kulcs értéke „drawer-object” vagy „menu-object” és az use_custom_icon kulcs be van állítva.

en: The location of the launcher is not set.
hu: Az indítóikon helye nincs beállítva.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hu: A panel helye a vízszintes tengely mentén, a képernyő jobb szélétől számítva. Ha az érték -1, akkor az érték figyelmen kívül marad és az x kulcs értéke kerül felhasználásra. Ha az érték nagyobb mint 0, akkor az x kulcs értéke marad figyelmen kívül. Ez a kulcs csak ki nem terjesztett módban lényeges. Kiterjesztett módban nem lényeges, akkor a panel a képernyő orientation (elhelyezés) kulcs által megadott széléhez lesz igazítva.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hu: A panel helye a vízszintes tengely mentén. Ez a kulcs kiterjesztett módban nem lényeges, akkor a panel a képernyő orientation (elhelyezés) kulcs által megadott széléhez lesz igazítva.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hu: A panel helye a függőleges tengely mentén a képernyő jobb szélétől számítva. Ha az érték -1, akkor az érték figyelmen kívül marad és az y kulcs értéke kerül felhasználásra. Ha az érték nagyobb mint 0, akkor az y kulcs értéke marad figyelmen kívül. Ez a kulcs csak ki nem terjesztett módban lényeges. Kiterjesztett módban nem lényeges, akkor a panel a képernyő orientation (elhelyezés) kulcs által megadott széléhez lesz igazítva.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hu: A panel helye a függőleges tengely mentén. Ez a kulcs kiterjesztett módban nem lényeges, akkor a panel a képernyő orientation (elhelyezés) kulcs által megadott széléhez lesz igazítva.

en: The minimum size an icon can have.
hu: A minimális méret, amekkora egy ikon lehet.

en: The name of the directory is not set.
hu: A könyvtár neve nincs beállítva.

en: The name of the launcher is not set.
hu: Az indítóikon neve nincs beállítva.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
hu: A panel tájolása. Lehetséges értékek: „top” (fent), „bottom” (lent), „left” (balra), „right” (jobbra). Kiterjesztett módban a kulcs megadja, a képernyő melyik szélén lesz a panel. Nem kiterjesztett módban a különbség fent és lent között kevésbé fontos, - mindkettő vízszintes panelt jelent - de még mindig hasznos tippeket ad egyes panelobjektumok viselkedéséről. Például, egy felső panel esetén a menü gomb menüje a panel alatt bukkan fel, míg egy alsó panel menüje a panel fölött bukkan fel.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
hu: A(z) „%s” betöltése közben a panel hibát érzékelt.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
hu: Az útvonal, amiből a menü elemei fel lesznek építve. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az use_menu_path be van állítva és az object_type kulcs értéke „menu-object”.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
hu: A panelobjektum pozíciója. A pozíciót a panel bal (v agy felső, ha függőleges) szélétől számított képpontok száma adja meg.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
hu: A panelanimációk sebessége. Lehetséges értékek: „slow” (lassú), „medium” (közepes) és „fast” (gyors).  Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az enable_animations kulcs be van állítva.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
hu: Ezen fiók vagy menü buboréksúgójában megjelenítendő szöveg. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az object_type key is „drawer-object” vagy „menu-object”.

en: The type of this panel object.
hu: A panelobjektum típusa.

en: The unit to use when showing temperatures.
hu: A hőmérséklet kijelzésekor használandó egység.

en: The unit to use when showing wind speed.
hu: A szélsebesség kijelzésekor használandó egység.

en: The water needs changing
hu: A vizet cserélni kellene

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
hu: Ezzel a gombbal elrejtheti az összes ablakot és megjelenítheti az asztalt.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
hu: Ez a panel emberek számára olvasható neve amit a panel azonosítására használhat. Fő célja, hogy a panel ablakának neveként szolgáljon, ami panelek közötti navigáláskor hasznos.

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
hu: Ez a a parancsok listája az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban. A kevésbé régi parancsok jelennek meg a listában elől.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
hu: Minden munkaterület megjelenítésénél ez határozza meg, hogy a kisalkalmazás hány sorban (vízszintes elrendezés) vagy oszlopban (függőleges elrendezés) jeleníti meg a munkaterületeket.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
hu: Ez a kulcs megadja a halra kattintáskor végrehajtandó parancsot.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
hu: Ez a kulcs megadja a hal kisalkalmazásban megjelenített animáció képének helyét a képkönyvtárhoz képest.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
hu: Ez a kulcs megadja az óra kisalkalmazás által használt formátumot ha a format kulcs értéke „custom”. Használhat a strftime() által értelmezhető konverziós előírásokat speciális formátumok előállításához. További információkért tekintse meg az strftime() kézikönyvét.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
hu: Ez a kulcs megadja az óra kisalkalmazás által használt időformátumot. Lehetséges értékek: „12-hour” (12 órás), „24-hour” (24 órás), „internet”, „unix” és „custom” (egyéni). Ha az érték „internet”, az óra internet időt fog mutatni. Az internet időrendszer a napot 1000 „.egységre” osztja. Ebben a rendszerben nincsenek időzónák, így az idő az egész világon ugyanannyi. Ha az érték „unix”, az óra az 1970-01-01 óta eltelt időt mutatja másodpercekben. Ha az érték „custom”, az óra a custom_format kulcsban megadott formátumnak megfelelően fogja az időt mutatni.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
hu: Ez a kulcs megadja a halanimáció képkockáinak számát.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
hu: Ez a kulcs megadja, hogy hány másodpercig látható egy képkocka.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
hu: Ez a program felelős más alkalmazások indításáért és hasznos segédprogramokat biztosít.

en: Threshold of menu items before submenu is created
hu: Menüelemek határértéke, amely után almenü keletkezik

en: Thumbnail width in pixels. Window aspect ratio will be maintained.
hu: Bélyegkép szélessége képpontokban. Az ablak képaránya meg lesz tartva.

en: Thumbnail width:
hu: Bélyegkép szélessége:

en: Time & Date
hu: Dátum és idő

en: Time _Settings
hu: I_dő beállításai

en: Tooltip displayed for drawer or menu
hu: A fiók vagy menü buboréksúgójának szövege

en: Top Panel
hu: Felső panel

en: Toplevel panel containing object
hu: Az objektumot tartalmazó felsőszintű panel

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
hu: A Futtatás párbeszédablakra dobott URI lista helytelen formátumú (%d) vagy hosszú (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
hu: „%s” végrehajtása sikertelen
    
    Részletek: %s

en: Unable to locate the command to execute
hu: A végrehajtandó parancs nem található

en: Unable to mount %s
hu: %s nem csatolható

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
hu: %s desktop fájl megnyitása %s%s panelindítóhoz sikertelen

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
hu: Nem lehet olvasni a következőtől: „%s”
    
    Részletek: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
hu: Nem olvasható a parancs kimenete
    
    Részletek: %s

en: Unable to scan %s for media changes
hu: %s médiaváltozásai nem olvashatók be

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hu: Ismeretlen .desktop fájl verzió: „%s”

en: Unrecognized launch option: %d
hu: Ismeretlen indítási kapcsoló: %d

en: Use custom icon for object's button
hu: Egyedi ikon használata az objektum gombjához

en: Use custom path for menu contents
hu: Egyéni útvonal használata a menü elemeihez

en: Visible pixels when hidden
hu: Látható képpontok elrejtés esetén

en: Wanda Factory
hu: Wanda gyártó

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
hu: Figyelmeztetés: Úgy tűnik, hogy ez a parancs ténylegesen jó valamire.
    Mivel ez egy tökéletesen haszontalan kisalkalmazás, gondolja át még egyszer.
    Azt tanácsoljuk, hogy ne használja a(z) %s kisalkalmazást semmire, amit
    hasznosnak vagy értelmesnek gondol.

en: Weather
hu: Időjárás

en: West
hu: Nyugat

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
hu: A fiók törlésekor a fiók és annak beállításai is elvesznek.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
hu: A panel törlésekor a panel és annak beállításai elvesznek.

en: When the panels are reset, all 
    custom settings are lost.
hu: Ha visszaállítja a paneleket,
    az egyéni beállítások elvesznek.

en: When to group windows
hu: Mikor legyenek az ablakok csoportosítva

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
hu: Milyen típusú legyen ezen panel háttere. Lehetséges értékek: „none” – az alapértelmezett GTK+ elemháttér használata, „color” – a color (szín) kulcs lesz használva háttérszínként vagy „image” – az image (kép) kulcs által megadott kép lesz használva.

en: Will run command: '%s'
hu: A következő parancsot futtatja: „%s”

en: Window Grouping
hu: Ablakcsoportosítás

en: Window List
hu: Ablaklista

en: Window List Content
hu: Ablaklista tartalma

en: Window List Preferences
hu: Ablaklista beállításai

en: Window Navigation Applet Factory
hu: Ablaknavigációs kisalkalmazás gyártó

en: Window Selector
hu: Ablakválasztó

en: Window Thumbnails
hu: Ablak bélyegképek

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
hu: Több képernyős beállítással minden önálló képernyőn lehetnek paneljai. Ez a kulcs azonosítja a jelenlegi képernyőt, amelyen a panel megjelenik.

en: Workspace Names
hu: Munkaterületnevek

en: Workspace Switcher
hu: Munkaterület-váltó

en: Workspace Switcher Preferences
hu: Munkaterület-váltó beállításai

en: Workspace na_mes:
hu: Munka_terület-nevek:

en: Workspaces
hu: Munkaterületek

en: Wrap around on scroll
hu: Körbetekerés gördítéskor

en: X co-ordinate of panel
hu: A panel X koordinátája

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
hu: A panel x koordinátája a képernyő jobb szélétől számítva

en: X screen where the panel is displayed
hu: Az X képernyő, amelyen a panel megjelenik

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
hu: A Xinerama monitor, amelyen a panel megjelenik

en: Y co-ordinate of panel
hu: A panel Y koordinátája

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
hu: A panel y koordinátája a képernyő aljától számítva

en: You dropped an image on the panel, what do you want to do?
hu: Egy képett dobott a panelra, mit szeretne tenni?

en: You dropped the image "%s" on the panel.
hu: Rádobta a(z) „%s” képet a panelra

en: You must always have at least one panel.
hu: Mindig rendelkeznie kell legalább egy panellel.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
hu: Az ablakkezelője nem támogatja az asztal megjelenítése gombot, vagy nem futtat ablakkezelőt.

en: [FILE...]
hu: [FÁJL…]

en: _12 hour format
hu: _12 órás formátum

en: _24 hour format
hu: 2_4 órás formátum

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Activate Screensaver
hu: Képernyővédő _bekapcsolása

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: _Add to Drawer...
hu: Hozzá_adás a fiókhoz…

en: _Add to Panel…
hu: Hozzá_adás a panelhez…

en: _Always group windows
hu: _Mindig csoportosítsa az ablakokat

en: _Applet:
hu: _Kisalkalmazás:

en: _Autohide
hu: _Automatikus elrejtés

en: _Back
hu: _Vissza

en: _Browse...
hu: _Tallózás…

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Delete This Panel
hu: Panel _törlése

en: _Don't Reload
hu: Ne _töltse újra

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Edit Menus
hu: _Menük szerkesztése

en: _Entire menu
hu: _Teljes menü

en: _Execute
hu: _Futtatás

en: _File:
hu: _Fájl:

en: _Force quit
hu: _Erőltetett kilépés

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Icon:
hu: _Ikon:

en: _Launch
hu: I_ndítás

en: _Location Name:
hu: _Hely neve:

en: _Location:
hu: _Hely:

en: _Lock Screen
hu: _Képernyő zárolása

en: _Minimum Icon Size:
hu: _Minimális ikonméret:

en: _Move
hu: Át_helyezés

en: _Name of fish:
hu: A hal _neve:

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Never group windows
hu: _Sose csoportosítsa az ablakokat

en: _New Panel
hu: Új _panel

en: _None (use system theme)
hu: _Nincs (a rendszertéma használata)

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Orientation:
hu: _Tájolás:

en: _Pause per frame:
hu: _Képkockánkénti várakozás:

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Prefs Path:
hu: _Beállítások könyvtára:

en: _Pressure unit:
hu: Ny_omás egysége:

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: _Reload
hu: _Frissítés

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Remove From Panel
hu: _Eltávolítás a panelról

en: _Reset All Panels
hu: Összes _panel visszaállítása

en: _Reset Panels
hu: _Panelek visszaállítása

en: _Revert
hu: _Visszaállítás

en: _Rotate on vertical panels
hu: Függőleges panelen _forgatás

en: _Run
hu: _Futtatás

en: _Scale
hu: _Méretezés

en: _Set System Time
hu: _Rendszeridő beállítása

en: _Size:
hu: _Méret:

en: _Speak again
hu: Be_szélj újra

en: _System Monitor
hu: _Rendszerfigyelő

en: _Temperature unit:
hu: _Hőmérséklet egysége:

en: _Tile
hu: _Mozaik

en: _Time:
hu: _Idő:

en: _Timezone:
hu: Idő_zóna:

en: _Total frames in animation:
hu: _Képkockák száma:

en: _Type:
hu: _Típus:

en: _Visibility unit:
hu: Látás_i viszonyok egysége:

en: _Wind speed unit:
hu: Szé_lsebesség egysége:

en: columns
hu: oszlop

en: file
hu: fájl

en: frames
hu: képkocka

en: pixels
hu: képpont

en: rows
hu: sor

en: seconds
hu: másodperc
