mate-desktop 1.25.0 - en to hy translation catalogue (269 entries)

en: "Deepness" of the color.
hy: Գույնի "Մգություն"

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
hy: '\n' առանձնավբած է "name:color" ցուցակը, որպես սահմանված 'gtk-color-scheme' պարամետրի կողմից

en: About MATE
hy: Գնոմի Մասին

en: Allow postponing of breaks
hy: Թույլատրիր ընդմիջումները հետաձգել

en: Amount of blue light in the color.
hy: Գույնի մեջ կապույտ լույսի քանակը։

en: Amount of green light in the color.
hy: Գույնի մեջ կանաչ լույսի քանակը։

en: Amount of red light in the color.
hy: Գույնի մեջ կարմիր լույսի քանակը։

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
hy: Արգումենտը օգտագործվում է ծրագրերի իրականացման համար տերմինալի կողմից սահմանված 'exec' ստեղնով։

en: Bad command (Exec) to launch
hy: Գործարկման համար (Exec)–ը անթույլատրելի է

en: Basename of the default theme used by gtk+.
hy:  gtk+ կողմից օգտագործվող հիմնական թեմաների հիմնավոր անունը։

en: Beep when a modifier is pressed.
hy: Հեռուստաչափական ազդանշան, երբ կերպափոխիչը սեղմված է։

en: Break time
hy: Ընդմիջման ժամանակ

en: Brightness of the color.
hy: Գույնի պայծառությունը

en: Browser needs terminal
hy: Բրաուզերը տերմինալի կարիք ունի

en: Browser understands remote
hy: Բրաուզերը հասկանում է հեռավոր

en: Buttons Have Icons
hy:  Կոճակները Ունեն Պատկերակներ

en: CRTC %d cannot drive output %s
hy: CRTC %d չի կարող գործարկել արդյունքը %s

en: CRTC %d does not support rotation=%s
hy: CRTC %d չի աջակցում պտույտը=%s

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
hy: CRTC %d: մուտքագրման ռեժիմ %dx%d@%dՀց ելքի հետ միասին %dx%d@%dՀց (անցնել %d)

en: Calendar needs terminal
hy: Օրացույցը տերմինալի կարիք ունի

en: Cancel Button
hy: Չեղարկել կոճակը

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
hy: Նույնիսկ չաշխատելու դեպքում, օգտագործելով xterm–ը, չի կարող գտնել տերմինալը

en: Cannot find file '%s'
hy: Չի կարող գտնել '%s' ֆայլը

en: Choose colors from the palette or the screen
hy: Ընտրեք գույները ներկապնակից կամ էկրանից

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
hy: Սեղմեք Eyedropper, ապա սեղմեք մի գույն ցանկացած տեղ Ձեր էկրանին այդ գույնը ընտրելու համար։

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
hy: Սեղմեք այս գունապանակի մուտքում այս գույնը ընթացիկ դարձնելու համար։ Այս մուտքում փոփոխության համար քաշել գույնը այստեղ կան այն right-click և ընտրել "Save color here."

en: Color Selection
hy: Գույնի Ընտություն

en: Color Shading Type
hy: Ստվերագծող գույնի տիպ

en: Color Wheel
hy: Գույնի Պտտում

en: Color _name:
hy: Գույնի _անունը։

en: Color selection dialog
hy: Ընտրված երկխոսության գույնը

en: Current Alpha
hy: Ընթացիկ Ալֆա

en: Current Color
hy: Ընթացիկ Գույնը

en: Cursor Blink
hy: Կուրսորը թարթում է

en: Cursor Blink Time
hy: Կուրսորի Թարթման Ժամանակ

en: Default browser
hy: Հիմնական ինտերնետ դիտարկիչ

en: Default browser for all URLs.
hy: Հիմնական ինտերնետ դիտարկիչը բոլոր հղումների համար։

en: Default calendar
hy: Հիմնական օրացույց

en: Default calendar application
hy: Հիմնական օրացույցի դիմում

en: Default font
hy: Հիմնական տառատեսակ

en: Default mixer device
hy: Հիմնական խառնիչ սարք

en: Default mixer tracks
hy: Հիմնական խառնիչի հետքերը

en: Default tasks
hy: Հիմնական խնդիրներ

en: Default tasks application
hy: Հիմնական խնդիրների դիմում

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
hy: Որոշում է, թե ինչպես պատկերը սահմանել wallpaper_filename կողմից հստակեցված։ Հնարավոր արշեքներն են՝ "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned"։

en: Disable URL and MIME type handlers
hy: Անջատել URL և MIME տիպերը հրամանաշարով

en: Disable all external thumbnailers
hy: Անջատել բոլոր արտաքին մանրապատկերիչները

en: Disable command line
hy: Ապաակտիվացնել հրամանային տողը

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
hy: Ապաակտիվացնել եթե երկու ստեղները են սեղմված միևնույն ժամանակ։

en: Disable lock screen
hy: Ապաակտիվացնել էկրանի արգելափակումը

en: Disable log out
hy: Ապաակտիվացնել դուրս գալը

en: Disable print setup
hy: Ապաակտիվացնել տպագրության տեղակայումը

en: Disable printing
hy: Կասեցնել տպագրություն

en: Disable saving files to disk
hy: Անջատել ֆայլերի պահպանումը սակավառակի վրա

en: Disable theme settings
hy: Ապաակտիվացնել թեմայի կարգավորումները

en: Disable user switching
hy: Ապաակտիվացնել օգտատիրոջ փոխանջատումը

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
hy: Չի ընդունում ստեղնը որպես սեղմված քանի դեռ անցկացվում է @ուշացում միլիվարկյանների համար։

en: Document font
hy: Փաստաթղթի տառատեսակ

en: Draw Desktop Background
hy: Նկարել Աշխատանքային սեղանի ֆոն

en: Enable Accessibility
hy: Ակտիվացնել Մատչելիությունը

en: Enable Animations
hy: Ակտիվացնել Անիմացիան

en: Enable ESD
hy: Ակտիվացնել ESD

en: Enable Gtk toolkit-wide animations
hy: Միացնել Gtk ծրագրային գործիքի լայն անիմացիաները։

en: Enable sound server startup.
hy: Միացնել ձայնային սերվերի մեկնարկը։

en: Error reading file '%s': %s
hy:  '%s': %s ֆայլի ընթերցման սխալ

en: Error rewinding file '%s': %s
hy: '%s': %s ֆայլի վերադարձման սխալ

en: Exec Arguments
hy: Exec Արգումենտներ

en: Fade the background on change
hy: Անհետացնել փոփոխությունը ֆոնի վրա

en: File '%s' is not a regular file or directory.
hy: '%s' կանոնավոր ֆայլ չէ կամ թղթապանակ չէ

en: File Icon Theme
hy: Ֆայլի Պատկերակի Թեմա

en: File to use for the background image.
hy: Ֆայլը օգտագործել ֆոնի պատկերի համար։

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
hy: GNOME 2֊ը Լինուքսի ամենատարածված աշխատասեղանն է, բայց դա այլևս հասանելի չէ․․․ MATE֊ը այստեղ ապահովում է այդ նույն աշխատասեղանը Ձեզ համար!

en: GTK IM Module
hy: GTK IM Մոդուլ

en: GTK IM Preedit Style
hy: GTK IM Խմբագրման Ոճ

en: GTK IM Status Style
hy: GTK IM Կարգավիճակի Ոճ

en: Gtk+ Theme
hy: Gtk+ Թեմա

en: HEX String
hy: HEX տող

en: Has Opacity Control
hy: Ունի Անթափանցիկության Վերահսկում

en: Has palette
hy: ՈՒնի ներկապնակ

en: Have MATE draw the desktop background.
hy: Ունի աշխատանքային ֆոնը MATE նկարել

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
hy: Ունեն MATE ֆայլի մենեջերը (Caja) պատկերել աշխատանքային սեղանի պատկերանշանները։

en: Help
hy: Օգնություն

en: Help Button
hy: Օգնություն Կոճակ

en: How long to accelerate in milliseconds
hy: Ինչպես արագացնել միլիվարկյաններով

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
hy: Քանի վարկյան է տևում 0֊ից մինչև առավելագույն արագությունը։

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
hy: Քանի միլիվարկյան է սպասում մինչ մկնիկի շարժան ստեղների գործարկման սկիզբը։

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
hy: Ինչպես շատ պիքսել  տեղափոխել մեկ վայրկյանում առավելագույն րագությամբ։

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
hy: Ինչպես երանգավորել ֆոնր գույնը։ Հնարավոր արժեքներն են՝ horizontal-gradient", "vertical-gradient", և "solid".

en: Icon Theme
hy: Պատկերակ Թեմա

en: If set to true, then MATE will change the desktop background with a fading effect.
hy: Եթե ճշգրիտ է, MATE կփոխի աշխատասեղանի ֆոնը գունաթափվող էֆեկտով։

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
hy: Անտեսել բազմակ միջոցները the _same_ key @delay միլիվարկյանների ընթացքում։

en: Initial delay in milliseconds
hy: Սկզբնական ուշացումը միլի վայրկյաններում.

en: Input feedback sounds
hy: Մուտքային հետադարձ հնչյուններ

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրաման Ընտրացանկի բարերի բացելու համար։

en: Laptop
hy: Լափթոփ

en: Learn more about MATE
hy: Գնոմի մասին մի փոքր ավելի

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
hy: Ձախ կամ վերին գույնը, երբ պատկերում է գրադիենտը, կամ մոխրագույնը։

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
hy: Կուրսորի թարթման ցիկլի երկարությունը միլիվարկյաններով։

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
hy: Օժանդակ տեխնոլոգիաների ծրագրերի ցանկը սկսելու համար, երբ մուտք է գուրծում MATE աշխատասեղանի մեջ։

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
hy: Տիպերի ցանկ, որոնց համար արտաքին մանրապատկերիչի ծրագրերը պետք է անջատված լինի։

en: List of symbolic names and color equivalents
hy: Սիմվոլային անունների ցանկի և գույնի համարժեքները

en: MATE Color Selection
hy: MATE Գույնի Ընտրություն

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
hy: MATE ներառում է ավելի քան, թե ինչ դուք տեսնում եք ձեր համակարգչի վրա, այդ թվում՝ ֆայլային մենեջեր, փաստաթուղթ դիտող, պատկերի դիտող, մենյուներ և շատ ծրագրեր։

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
hy: MATE է ազատ, օգտագործելի , կայուն, մատչելի աշխատասեղանի գրաֆիկական միջավայր է, Unix֊անման օպերացիոն համակարգերի ընտանիքի համար։

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
hy: MATE֊ը GNOME 2֊ի շարունակությունն է։ Հարյուրավոր մարդիկ են նպաստեցին GNOME֊ի կոդին, այն ժամանկաներից երբ այն սկսվեցէ 1997թ․; Շատ ավելի ներդրումներ կատարվեցին այլ ճանապարհներով, այդ թվում՝ թարգմանություններ, փաստաթղթավորում և որակի ապահովում։

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
hy: MATE ապահովում է ինտուիտիվ և գրավիչ աշխատասեղան Linux-ի օգտվողների համար օգտագործելով ավանդական փոխաբերությունը։

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
hy: MATE սկսում է նախընտրված գոործարկվող օժանդակ տեխնոլոգիաների ծրագիրը մուտքագրման ընթացքում

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
hy: MATE սկսում է նախընտրած Վիզուալ օժանդակ տեխնոլոգիաների ծրագիրը մուտքագրման ընթացքում։

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
hy: Մանրապատկերի առավելագույն տարիքը քեշում, օրերով։ Սահմանել -1 մաքրումը անջատելու համար։

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
hy: Մանրապատկերի առավելագույն չափը քեշում, մեգաբայթերով։ Սահմանել -1 մաքրումը անջատելու համար։

en: Menubar Detachable
hy: Բաժանելի Ընտրացանկ

en: Menubar accelerator
hy: Ընտրացանկի բարի արագացուցիչ

en: Menus Have Icons
hy: Ընտրացանկերը Ունեն Պատկերակներ

en: Menus Have Tearoff
hy: Ընտրացանկը Ունի Tearoff

en: Minimum interval in milliseconds
hy: Նվազագույն միջակայքը միլի վայրկյաններում

en: Mirror Screens
hy: Հայելային էկրաններ

en: Module for GtkFileChooser
hy: Մոդուլ Gtk Ֆայլերի Ընտրողի համար

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio" and "gtk+".
hy: Մոդուլը օգտագործել որպես ֆայլային համակարգի մոդուլ GtkFileChooser դաշտի համար։ Հնարավոր արժեքներն են՝ "gio" և "gtk+".

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Monospace font
hy: Տարածության տառատեսակ

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
hy: Մոնոտարածության տառատեսակի (ֆիքսված լայնությունը) անունը տեղադրման վայրերում օգտագործելու համար, ինչպիսին է տերմինալը։

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
hy: GTK+ մուտքագրման մեթոդի Տպագրության նախապատրաստման Ոճի անունը gtk+ կողմից օգտագործված։

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
hy: GTK+ մուտքագրման մեթոդի Կարգավիճակի Ոճի անունը gtk+ կողմից օգտագործված։

en: Name of the default font used by gtk+.
hy: gtk+ կողմից օգտագործվող հիմնական տառատեսակների անունը։

en: Name of the default font used for reading documents.
hy: Նախնական տառատեսակի անունը օգտագործված է փաստաթղթերի կարդալու համար։

en: Name of the input method module used by GTK+.
hy: GTK+ կողմից օգտագործված ներմուծման մեթոդի մոդուլի անունը։

en: No URL to launch
hy: Գործարկման համար URL–ը չի ներկայացվել

en: No command (Exec) to launch
hy: Գործարկման համար (Exec) հրահանգը բացակայում է

en: No filename to save to
hy: Ֆայլի պահպանման համար անունը նշված չէ

en: No name
hy: Անանուն

en: Not a launchable item
hy: Չգործարկվող տարր

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
hy: Մուտքագրման ժամանակի քանակաը րոպեներով մինչ ընդմիջման ռեժիմի սկսումը։

en: Number of minutes that the typing break should last.
hy: Մուքագրման ընդմիջումը պետք է տևի մի քանի րոպե։

en: OK Button
hy: OK կոճակ

en: Only show mnemonics on when the Alt key is pressed
hy: Միայն ցույց տալ mnemonics, երբ Alt ստեղնը սեղմված է

en: Op_acity:
hy: Ան_թափանցիկություն:

en: Opacity with which to draw the background picture.
hy: Անթափանցիկություն, որի հետ պետք է պատկերել ֆոնի նկարը։

en: Pick a Color
hy: Ընտրեք գույնը

en: Picture Filename
hy: Նկարի Ֆայլի անունը

en: Picture Opacity
hy: Նկարի Անթափանցիկություն

en: Picture Options
hy: Նկարի Տարբերակներ

en: Pixels per seconds
hy: Պիքսելներ մեկ վայրկյանում

en: Position on the color wheel.
hy: Գույնի անիվի դիրքը

en: Preferred Mobility assistive technology application
hy: Նախընտրված գոործարկվող օժանդակ տեխնոլոգիաների ծրագիր

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
hy: Նախընտրված գոործարկվող օժանդակ տեխնոլոգիաների ծրագիրը օգտագործվում է մուտքի, մենյուի կամ հրամանային տողի համար։

en: Preferred Visual assistive technology application
hy: Նախընտրելի Վիզուալ օժանդակ տեխնոլոգիաների կիրառում

en: Preferred Visual assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
hy: Նախընտրելի Վիզուալ օժանդակ տեխնոլոգիաների ծրագիրը օգտագործվում է մուքի, մենյուի կամ հրամանային տողի համար։

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
hy: Կանխարգելել ցանկացած URL կամ MIME տեսակի մշակման ծրագրի դիմումի գործարկումը։

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
hy: Կանխարգելել օգտագործողին մուտք գործել տերմինալ կամ հրամանային տեղը նշել որպես իրագործված։ Օրինակ, դա կարող է անջատել մուտքը դեպի վահանակի "Run Application" երկխոսության։

en: Prevent the user from changing theme settings.
hy: Կանխարգելել օգտագործողին թեմայի պարամետրերը փոփոխելուց։

en: Prevent the user from locking the screen.
hy: Կանխարգելել օգտագործողին էկրանի արգելափակումից։

en: Prevent the user from logging out.
hy: Կանխարգելել օգտագործողին դուրս գալուց։

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
hy: Կանխել օգտվողին տպագրության պարամետրերը փոխելուց։ Օրինակ, դա կարող է անջատել մուտքը դեպի բոլոր դիմումները' "Տպել Տեղակայում" երկխոսություններում։

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
hy: Կանխել օգտվողին տպագրությունից։ Օրինակ, դա կարող է անջատել մուտքը դեպի բոլոր դիմումները ' "Տպել" երկխոսություններում։

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
hy: Կանխել օգտվողին ֆայլերը սկավառակի վրա պահպանելուց։ Օրինակ, դա կարող է անջատել մուտքը դեպի բոլոր դիմումները' "Պահպանել որպես" երկխոսություններում։

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
hy: Կանխել օգտվողին այլ հաշվի անցունից, մինչդեռ նրա նիստը ակտիվ է։

en: Primary Color
hy: Առաջնային Գույն

en: RANDR extension is not present
hy: RANDR ընդլայնումը բացակայում է

en: Received invalid color data
hy: Ստացվել է անվավեր գույնի տվյալներ

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
hy: Աջ կամ ստորին գույնը, երբ պատկերվում է գրադիենտը, չի օգտագործվում մոխրագույնը։

en: Secondary Color
hy: Երկրորդային Գույն

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
hy: Ընտրել գույնը դուք ցանկանում եք արտաքին շրջանից։ Ընտրել այդ գույնի նթությունը և պայծառությունը օգտագործելով ներքին եռանկյունին։

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
hy: Սահմանել ճիշտ բոլոր արտաքին thumbnailer ծրագրերը անջատելու համար, անկախ նրանից թե դրանք ինքնուրույն կարոց են անջատվել/միանալ։

en: Show Desktop Icons
hy: Ցույց տալ աշխատասեղանի պատկերակը

en: Show the 'Input Methods' menu
hy: Ցույց տալ 'Մուտքագրման Մեթոդներ' ընտրացանկը

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
hy: Ցույց տալ 'Յունիկոդի Վերահսկիչ Սիմվոլների' ընտրացանկը

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
hy: Պատկերանշանների չափը գործիքադարակի մեջ, ինչպես նաև "small-toolbar" կամ "large-toolbar".

en: Sound theme name
hy: Ձայնի թեմայի անուն

en: Sounds for events
hy: Իրադարձությունների համար հնչյուններ

en: Start preferred Mobility assistive technology application
hy: Սկսել նախընտրված գոործարկվող օժանդակ տեխնոլոգիաների ծրագիր

en: Start preferred Visual assistive technology application
hy: Սկսել նախընտրելի Վիզուալ օժանդակ տեխնոլոգիաների ծրագիրը

en: Starting %s
hy: Գործարկում %s

en: Startup Assistive Technology Applications
hy: Գործարկել Օժանդակ Տեխնոլոգիաների Ծրագիրը

en: Status Bar on Right
hy: Կարգավիճակների բարը աջ կողմում

en: Tasks needs terminal
hy: Առաջադրանքները տերմինալի կարիք ունեն

en: Terminal application
hy: Տերմինալի դիմում

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
hy: Տերմինալ ծրագիրը օգտագործվում է, երբ սկսում է դիմումները, որոնք պահանջում են մեկին։

en: The OK button of the dialog.
hy: Երկխոսության OK կոճակը։

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
hy: XDG ձայնային թեման օգտագործել իրադարձությունների ձայների համար։

en: The cancel button of the dialog.
hy: Երկխոսության չեղարկել կոճակը։

en: The color selection embedded in the dialog.
hy: Գույնի ընտրությունը ներդրված է երկխոսության մեջ։

en: The color you've chosen.
hy: Գույնը դու ընտրել ես:

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
hy: Դուք գույնը ընտրել եք։ Դուք կարող եք քաշել այս գույն ներկապնակի մուտք պահպանելու համար, այն ապագայում օգտագործելու համար։

en: The current color
hy: Ընթացիկ Գույնը

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hy: Ներկայիս անթափանցիկության արժեքը (0 լիովին թափանցիկ, 65535 լրիվ անթափանց)

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
hy: Հիմնական խառնիչ սարքը օգտագործվում է մուլտիմեդիա ստեղնի կապերի կողմից։

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
hy: Հիմնական խառնիչի հետքերը օգտագործվում է մուլտիմեդիայի ստեղնի կապերի կողմից։

en: The help button of the dialog.
hy: Երկխոսության օգնություն կոճակը։

en: The hexadecimal string of current color
hy: Ընթացիկ գույնի տասնվեցական տողը

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
hy: “MATE” անունը գալիս է yerba maté֊ից, որը փշարմավ բնիկ բույս է ՀարավայիՆ Ամերիկայում։ Դրա տերևները պարունակում են կոֆեին, և օգտագործվում են, որպես թուրմեր և խմիչքներ, որը կոչվում mate։

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
hy: Նախկինում ընտրված գույնը, համեմատելու համար այն գույնի հետ, որ ընտրում եք հիմա։

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
hy: Նախկինում ընտրված գույնը, համեմատելու համար այն գույնի հետ, որ ընտրում եք հիմա։ Դուք կարող եք քաշել այս գույն է գունապնակի մուտքում կամ ընտրեք այս գույնը, որպես ընթացիկ, տեղափոխելով այն մեկ այլ գույնի կողքին։

en: The selected color
hy: Ընտրված գույնը

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hy: Ընտրված անթափանցիկության արժեքը (0 լիովին թափանցիկ, 65535 լրիվ անթափանց)

en: The title of the color selection dialog
hy: Գույնի ընտրության երկխոսության վերնագիր

en: Theme used for displaying file icons.
hy: Թեման օգտագործվում է ֆայլի պատկերանշանների ցուցադրման համար։

en: This setting determines which buttons should be put in the titlebar of client-side decorated windows, and whether they should be placed at the left of right. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.
hy: Այս պարամետրը սահմանում է, որը կոճակները պետք է տեղադրել հաճախորդների կողմից դեկորացված պատուհանների  titlebar մեջ և արդյոք դրանք պետք է տեղադրված լինեն ձախից աջ։ Տես https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
hy: Մանրապատկերներ չի ստեղծվում այն ֆայլերի համար, որոնց տիպը պարունակվում է ֆայլում։

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Titlebar layout of GTK3 client-side decorated windows
hy: Title Bar դիրքը GTK3 հաճախորդի կողմից դեկորացված պատուհանները

en: Toolbar Detachable
hy: Բաժանելի Գործիքադարակ

en: Toolbar Icon Size
hy: Գործիքադարակի Պատկերանշանի Չափը

en: Toolbar Style
hy: Գործիքադարակի Ոճ

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
hy: Գործիքադարակի Ոճը։ Վավեր արժեքներն են՝ "both", "both-horiz", "icons", և "text".

en: Transparency of the color.
hy: Գույնի թափանցիկություն:

en: Trying modes for CRTC %d
hy: CRTC %d֊ի համար փորձարկման ռեժիմ

en: Type time
hy: Մեքենագրիր ժամանակ

en: Unknown encoding of: %s
hy: Անհայտ կոդավորում %s –ի համար

en: Unspecified
hy: Չառանձնացված

en: Use Custom Font
hy: Օգտագործել Գործարկողի Տառատեսակը

en: Use GTK3 header bar
hy: Օգտագործել GTK3 վերնագիր բարը

en: Use GTK3 overlay scrolling
hy: Օգտագործել GTK3 պտտելու համար

en: Use alpha
hy: Օգտագործել ալֆա

en: Whether Applications should have accessibility support.
hy: Արդյու Դիմումները պետք է ունենան հասանելիության աջակցություն։

en: Whether a palette should be used
hy: Արդյոք ներկապնակ պետք է օգտագործել

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
hy: Արդյոք անիմացիաները պետք է ցուցադրվեն։ Նշում․ Սա գլոբալ ստեղն է, այն փոխում է պատուհանային կառավարիչի վարքագիծը, վահանակը և այլն։

en: Whether built-in GTK+ scrolled windows will use overlay scrolling. Overlay scrolling hides and reduces the size of the scrollbar until it gets focus.
hy: Արդյոք կառուցված GTK+ scrolled պատուհանները կօգտագործեն ոլորոլու համար։ Թաքցնել ոլորելը և նվազեցնել  ոլորման լուսաշերտի չափը քանի դեռ այն կենտրոնացվում է։

en: Whether builtin GTK+ dialogs such as the file chooser, the color chooser or the font chooser will use a header bar at the top to show action widgets, or an action area at the bottom. This setting does not affect custom dialogs using GtkDialog directly, or message dialogs.
hy: Արդյոք կառուցվել է GTK+ երկխոսությունները, ինչպիսիք են ֆայլ ընտրողը, գույն ընտրողը կամ տառատեսակը ընտրողը, կօգտագործի գլխավոր բարը վերևում գործողության դաշտերը ցույց տալու համար, կամ գործողությունների տարածքը ներքևի մասում։ Այս պարամետրը չի ազդում սովորական երկխոսություններում օգտագործելով GtkDialog անմիջականորեն կամ հաղորդագրության երկխոսություններում։

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
hy: Արդյոք կոճակը կարող է ցուցադրել պատկերանշանը հավելագրում կոճակի տեքստի համար։

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
hy: Արդյոք ընտրացանկը կարող է ցուցադրել հաջորդ պատկերանշանը ընտրացանկի մուտքում։

en: Whether menus should have a tearoff.
hy: Արդյոք ընտրացանկը պետք է ունենա tearoff.

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the Alt key.
hy: Արդյոք mnemonics պետք է ավտոմատ կերպով ցուցադրվի և թաքցվի, երբ օգտագործողը սեղմում է Alt ստեղնը։

en: Whether or not keyboard locking is enabled
hy: Ամեն դեպքում ստեղնաշարն ակտիվացվում է արգելափակելով

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
hy: Ամեն դեպքում ստեղնաշարն ակտիվացվում է արգելափակելով:

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
hy: Արդյոք էկրանի մուտքագրման ընդմիջումը կարող է հետաձգվել, թե ոչ։

en: Whether or not to give the color an alpha value
hy: Արդյոք գույն տալ ալֆա արժեքին թե ոչ

en: Whether the color selector should allow setting opacity
hy: Արդյոք գույնի սելեկտորը թույլատրում էր անթափանցիկություն դնել

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
hy: Արդյոք մուտքերի և տեքստի տեսքերի համատեքստի ընտրացանկը պետք է առաջարկեն փոխել ներմուծման մեթոդը։

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
hy: Արդյոք մուտքերի և տեքստի տեսքերի համատեքստի ընտրացանկը պետք է առաջարկեն փոխել ներմուծման վերահսկման սիմվոլները։

en: Whether the cursor should blink.
hy: Արդյոք կուրսորը թարթելու էր։

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
hy: Արդյոք նախնական բրաուզերը կարիք ունի տերմինալի մեկնարկման

en: Whether the default browser understands netscape remote.
hy: Արդյոք նախնական բրաուզերը հասկանում է հեռավոր ցանցը։

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
hy: Արդյոք նախնական օրացույցը կարիք ունի տերմինալի մեկնարկման

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
hy: Արդյոք նախնական խնդիրների դիմումը կարիք ունի տերմինալի մեկնարկման

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
hy: Արդյոք օգտվողը կարող է կցել ցանկի բարը և նրանց տեղափոխել շուրջը։

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
hy: Արդյոք օգտվողը կարող է կցել գործիքադարակը և նրանց տեղափոխել շուրջը։

en: Whether to display a status bar meter on the right.
hy: Արդյոք ցուցադրել կարգավիճակների բարը աջ կողմում

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
hy: Արդյոք միացնել ծրագրային գործիքի լայն անիմացիաները։

en: Whether to play sounds on input events.
hy: Արդյոք հնչի ձայն մուտքային իրադարձությունների վրա։

en: Whether to play sounds on user events.
hy: Արդյոք պետք է հնչի ձայներ օգտագործողի իրադարձությունների վրա։

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
hy: Արդյոք օգտագործել սովորական տառաչափը gtk+ դիմումի մեջ։

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
hy: Դուք կարող եք մուտքագրել HTML ոճի գույնի տասնվեցական արժեքը, կամ պարզապես գույնի անունը, ինչպիսիք է 'նարնջագույն' այս մուտքում։

en: _Blue:
hy: _Կապույտ

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Close
hy: _Փակել

en: _Copy
hy: _Պատճեն

en: _Green:
hy: _Կանաչ։

en: _Hue:
hy: _Երանգ։

en: _OK
hy: _Լավ

en: _Palette:
hy: _Ներկապնակ:

en: _Red:
hy: _Կարմիր։

en: _Saturation:
hy: _Հագեցվածություն:

en: _Save color here
hy: _Պահպանել գեւյնը այստեղ

en: _Value:
hy: _Արժեք։

en: cannot clone to output %s
hy: չի կարող կրկնօրինակել ելքը %s

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
hy: չէր կարող վերագրել CRTCs ելքերին։
    %s

en: could not get information about CRTC %d
hy: չի կարող CRTC %d–ի մասին տեղեկություն ստանալ

en: could not get information about output %d
hy: չի կարող գտնել տեղեկություն արտածում  %d–ի մասին

en: could not get the range of screen sizes
hy: չի կարող գտնել էկրանի չափերի տիրույթը

en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
hy: չի կարող գտնել էկրանի պաշարները (CRTC–ներ, արտածումներ, ռեժիմներ)

en: could not set the configuration for CRTC %d
hy: չի կարող կոնֆիգուրացնել CRTC %d–ի համար

en: minimum interval in milliseconds
hy: նվազագույն միջակայքը միլիվայրկյաններով

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
hy: պահպանված ցուցադրվող կոնֆիգուրացումներից ոչ մեկը չի համապատասխանում ակտիվ կոնֆիգուրացմանը

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
hy: չկա ընտրված ռեժիմներ, որտեղ համատեղելի են հնարավոր եղանակները։
    %s

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
hy: %s ելքը չունի նույն պարամետրերը, ինչ ելք։
    առկա ռեժիմ = %d, նոր ռեժիմ = %d
    առկա կոորդինատներ = (%d, %d), նոր կոորդինատներ = (%d, %d)
    առկա ռոտացիա %s, նոր ռոտացիա = %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
hy: ելքը %s չի աջակցում ռեժիմը %dx%d@%dՀց

en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
hy: պահանջված դիրքը/չափսը CRTC %d–ի համար թույլատրելի սահմաններից դուրս է. դիրք=(%d, %d), չափս=(%d, %d), առավելագույն=(%d, %d)

en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
hy: պահանջված վիրտուալ չափը չի համապատասխանում հասանելի չափին. հարցված=(%d, %d), նվազագույն=(%d, %d), առավելագույն=(%d, %d)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
hy: չգտնված X սխալ էկրանի չափերի տվյալները գտնելու ընթացքում
