mate-panel 1.26.0 - en to hy translation catalogue (575 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
hy: "%s"–ը անսպասելի ընդհատվեց

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
hy: %s ընդհանրապես չի օգտագործվում։ Այն միայն դիսկի վրա տեղ և կոմպիլյացիայի ժամանակ, իսկ բեռնելու դեպքում վահանակի թանկարժեք տեղ և հիշողույթուն է զբաղեցնում։ Յուրաքնչյուր ոք հոգեբանի կարիք կունենա  դրա օգտագործումից հետո։

en: %s the Fish
hy: %s Ձկնիկը

en: %s the Fish Says:
hy: %s Չկնիկն ասում է՝

en: %s the Fish, a contemporary oracle
hy: %s Ձկնիկը, ժամանակակից մարգարե

en: %s the Fish, the fortune teller
hy: %s Ձկնիկը՝ ապագայի գուշակը,

en: %s, feels like %s
hy: %s,–ը ինչպես %s

en: (empty)
hy: (դատարկ)

en: (with minor help from George)
hy: (Ջորջի աննշան օգնությամբ)

en: - Edit .desktop files
hy: - Խմբագրել ։աշխատանքային սեղանի ֆայլեր

en: <i>(optional)</i>
hy: <i>(կամընտրական)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
hy: <small><i>Տպե՛ք քաղաքի, մարզի կամ երկրի անունը ապա ելնող պատուհանից ընտրեք դրան համապատասխանողը։</i></small>

en: <small>Opaque</small>
hy: <small>Անթափանց</small>

en: <small>Set...</small>
hy: <small>Կարգավորում...</small>

en: <small>Set</small>
hy: <small>Կարգավորում</small>

en: <small>Transparent</small>
hy: <small>Թափանցիկ</small>

en: A compact menu
hy: Սեղմ մենյուն

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
hy: Միանգամայն ձանձրալի անուն չունեցող ձկնիկ։ Կյանքի՛ կոչեք ձեր ձկնիկին՝ նրան անուն տալով։

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
hy: Ապլետի IID ցանկ, որը վահանակը անտեսելու է։ Այս կերպ դուք կարող եք անջատել որոշ ապլետներ և չբեռնել կամ ցույց չտալ ցանկի մեջ։ Օրինակ՝ անջատելու համար Մինի–հրահանգ ապլետը պետք է այս ցուցակին  ավելացնել'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet'։ Վահանակը պետք է վերագործարկել այս արդյունքը ստանալու համար։

en: A list of locations to display in the calendar window.
hy: Տեղակայությունների ցուցակը օրացույցի պատուհանում ցույց տալու համար։

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
hy: Վահանակի ID–ների ցուցակ։ Յուրաքանչյուր ID սահմանում է անհատական բարձր կարգի վահանակ։ Այս ապլետներից յուրաքանչյուրի պարամետրերը  պահվում են  /apps/panel/toplevels/$(id)–ում։

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
hy: Վահանակի օբյեկտների ID–ների ցուցակ։ Յուրաքանչյուր ID սահմանում է անհատական վահանակի օբյեկտ (օրինակ՝ գործարկիչ,  գործողության ստեղն, մենյուի կոճակ/տող)։ Այս օբյեկտներից յուրաքանչյուրի պարամետրերը  պահվում են apps/panel/objects/$(id)–ում։

en: A pop out drawer to store other items in
hy: Հայտնվող դարակ այլ տարրեր պահելու համար

en: A separator to organize the panel items
hy: Վահանակի միավորները կազմակերպելու բաժանարար

en: A_bout Panels
hy: Վահանակների մա_սին

en: About Clock
hy: Ժամացույցի մասին

en: About Notification Area
hy: Ծանուցման գոտու վերաբերյալ

en: About Show Desktop Button
hy: Ցույց տալ աշխատասեղանի կոճակի վերաբերյալ

en: About Window List
hy: Պատուհանի ցանկի մասին

en: About Window Selector
hy: «Պատուհանի ընտրում»-ի վերաբերյալ

en: About Workspace Switcher
hy: «Աշխատասեղանի փոխարկիչ»-ի մասին

en: About the MATE Panel
hy: Գնոմ վահանակի մասին

en: Access documents, folders and network places
hy: Մուտք գործելու փաստաթղթեր, պանակներ և ցանցեր

en: Action button type
hy: Գործողության ստեղնի տեսակ

en: Ad_just Date & Time
hy: Ուղ_ղել ամսաթիվը և ժամը

en: Add this as _drawer to panel
hy: Ավելացնել սա վահանակի վրա որպես  _դարակ

en: Add this as _menu to panel
hy: Ավելացնել սա վահանակի վրա որպես _մենյու

en: Add this launcher to _desktop
hy: Ավելացնել այս գործարկիչը _աշխատասեղանի վրա

en: Add this launcher to _panel
hy: Ավելացնել այս գործարկիչը _վահանակի վրա

en: Add to Drawer
hy: Ավելացնել դարակում

en: Add to Panel
hy: Ավելացնել վահանակին

en: Allow workspace _wrap around in switcher
hy: Թույլ տալ աշխատատիրույթի շորջը _պատել կոմուտատոր

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
hy: Անհայտ սխալ՝  "%s"–ը բացել փորձելիս։

en: And many, many others…
hy: Եվ շատ–շատ այլ…

en: Animation
hy: Անիմացիա

en: Animation speed
hy: Անիմացիայի արագությունը

en: Applet IID
hy: Ապլետ IID

en: Applet IIDs to disable from loading
hy: Ապլետի IID, որոնք պետք է բեռնումից անջատել

en: Application
hy: Ծրագիր

en: Application Launcher...
hy: Ծրագրի գործարկիչ…

en: Application does not accept documents on command line
hy: Ծրագիրը փաստաթուղթ չի ընդունում հրամանի տողում

en: Application in Terminal
hy: Ծրագիր տերմինալում

en: Applications
hy: Դիմումներ

en: Area where notification icons appear
hy: Տարածքը, որտեղ հայտնվում են ծանուցման պատկերակները

en: Arro_ws on hide buttons
hy: Սլաք_ներ թաքցնել կոճակների վրա

en: Autoclose drawer
hy: Ավտոմատ փակել դարակը

en: Automatically hide panel into corner
hy: Վահանակը ավտոմատ թաքցնել անկյունում

en: Background
hy: Ֆոն

en: Background _image:
hy: Ֆոնի _նկար

en: Background color
hy: Ֆոնի գույն

en: Background color opacity
hy: Ֆոնի գույնի անթափանցությունը

en: Background image
hy: Ֆոնի նկար

en: Background type
hy: Ֆոնի տեսակ

en: Behaviour
hy: Վարքագիծ

en: Bookmarks
hy: Էջանշաններ

en: Bottom Panel
hy: Ներքևի վահանակ

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
hy: Դիտարկել բոլոր տեղային և հեռավար սկավառակները և թղթապանակները, որոնք հասանելի են այս համակարգչում

en: Browse and run installed applications
hy: Զննել և գործարկել տեղադրված ծրագրերը

en: Browse bookmarked and local network locations
hy: Փնտրել էջանշված և տեղական ցանցային վայրերը

en: C_lear
hy: Մ_աքրել

en: Calendar
hy: Օրացույց

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hy: Չի հաջողվել անցկացնել փաստաթղթի URI–ները աշխատաքային սեղանի մուտքի 'Type=Link'–ին

en: Cannot delete this panel
hy: Հնարավոր չէ հեռացնել այս վահանակը

en: Cannot find an empty spot
hy: Չի հաջողվել դատարկ տեղ գտնել

en: Center panel on x-axis
hy: Կենտրոն վահանակ  x առանցքի վրա

en: Center panel on y-axis
hy: Կենտրոն վահանակ  x առանցքի վրա

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
hy: Փոխել աշխատանքային սեղանի տեսքը և ռեժիմը, օգնություն ստանալ կամ դուրս գալ

en: Choose Location
hy: Ընտրել տեղակայությունը

en: Choose a file to append to the command...
hy: Ընտրել ֆայլը հրահանգին ավելացնելու համար…

en: Choose a file...
hy: Ֆայլ ընտրել…

en: Choose an application...
hy: Ընտրել ծրագիր

en: Choose an icon
hy: Ընտրել պատկերանիշ

en: City Name
hy: Քաղաքի անունը

en: City Time Zone
hy: Քաղաքի ժամային գոտի

en: Classic Menu
hy: Դասական մենյու

en: Clear Recent Documents
hy: Մաքրել վերջին փաստաթղթերը

en: Clear Recent Documents...
hy: Մաքրել վերջին փաստաթղթերը․․․

en: Clear all items from the recent documents list
hy: Մաքրել բոլոր փաստաթղթերը վերջին փաստաթղթերի ցանկից

en: Clear the Recent Documents list?
hy: Մաքրե՞լ վերջին փաստաթղթերի ցուցակը։

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
hy: Կտտացրեք այստեղ բոլոր պատուհանները թաքցնելու և աշխաըասեղանը ցույց տալու համար։

en: Click here to restore hidden windows.
hy: Կտտացրեք այստեղ թաքնված պատուհանները վերականգնելու համար։

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
hy: Կտտացրեք պատուհանի վրա ծրագիրը փակելու համար։ Այն չեղյալ համարելու համար սեղմեք <ESC>։

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
hy: Կտտացնել այս՝ ստեղնին ընտրելու այն ֆայլը, որի անունը պետք է ավելացնել հրահանգների տողին։

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
hy: Կտտացնել այս ստեղնին՝ գործարկելու համար ընտրված ծրագիրը կամ հրանանգը հրահանգների մուտքի դաշտում։

en: Click to hide month calendar
hy: Կտտացրեք ամսվա օրացույցը փակելու համար

en: Click to view month calendar
hy: Կտտացրեք ամսվա օրացույցը տեսնելու համար

en: Clock
hy: Ժամացույց

en: Clock Applet Factory
hy: Ժամացույց Ապլետի Գործարան

en: Clock Format
hy: Ժամացույցի ձևաչափ

en: Clock Preferences
hy: Ժամացույցի նախընտրություններ

en: Co_lor:
hy: Գույ_ն

en: Co_mmand to run when clicked:
hy: Հրա_ման, որը կգործարկվի կտտոցով

en: Co_mment:
hy: Մե_կնաբանություն։

en: Comm_and:
hy: Հրաման․

en: Command icon
hy: Հրահանգի պատկերանիշ

en: Command to execute on click
hy: Կտտացրեք գործարկելու հրաման տալու համար

en: Compact Menu
hy: Սեղմ մենյու

en: Complete panel lockdown
hy: Վահանակի ամբողջական արգելափակում

en: Computer
hy: Համակարգիչ

en: Computer Clock
hy: Համակարգչային ժամացույց

en: Confirm panel removal
hy: Հաստատել վահանակի հեռացումը

en: Connect to Server...
hy: Միանալ սերվերին…

en: Connect to a remote computer or shared disk
hy: Միացեք հեռադիր քոմփյութերին կամ բաժանված սկավառակին

en: Copy _Date
hy: Պատճենել _ամսաթիվը

en: Copy _Time
hy: Պատճենել _ժամը

en: Copy a launcher from the applications menu
hy: Պատճենել գործարկիչը ծրագրերի մենյուից

en: Could not connect to server
hy: Չի հաջողվել միանալ սերվերին

en: Could not convert '%s' from UTF-8
hy: Չի հաջողվել '%s–ը UTF-8–ից փոխակերպել

en: Could not display help document
hy: Չի հաջողվել ցույց տալ օգնության փաստաթուղթը

en: Could not display help document '%s'
hy: Չի հաջողվել ցուց տալ օգնության փաստաթուղթ '%s'-ը

en: Could not execute '%s'
hy: Չի հաջողվել %s'–ը կատարել

en: Could not launch '%s'
hy: Հնարավոր չէ գործարկել '%s'-ը

en: Could not launch application
hy: Հնարավոր չէ գործարկել ծրագիրը

en: Could not open location '%s'
hy: Չի հաջողվել բացել %s' հասցեն

en: Could not open recently used document "%s"
hy: Չի հաջողվել բացել վերջերս օգտագործված  "%s" փաստաթուղթը

en: Could not run command '%s'
hy: Անհնար է '%s' հրահանգը գործարկել

en: Could not save directory properties
hy: Չի հաջողվել պահել գրացուցակի հատկությունները

en: Could not save launcher
hy: Անհնար է գործարկիչը պահել

en: Could not show this URL
hy: Չի հաջողվել ցույց տալ այս URL–ը

en: Could not use dropped item
hy: Չի հաջողվել օգտագործել հեռացված միավորը

en: Create Launcher
hy: Ստեղծել գործարկիչ

en: Create a new launcher
hy: Ստեղծել նոր գործարկիչ

en: Create new file in the given directory
hy: Տրված գրացուցակում նոր ֆայլ բացել

en: Current Time:
hy: Ընթացիկ ժամանակ.

en: Custom Application Launcher
hy: Սովորական գործարկչի ծրագիր

en: Custom format of the clock
hy: Ժամացույցի սովորական ձևաչափ

en: D_elete
hy: Ջ_նջել

en: D_on't Delete
hy: Չ_հեռացնել

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
hy: Որոշում է, թե երբ խմբավորել միատեսակ ծրագրերի պատուհանները Պատուհանների ցանկում։ Հնարավոր արժեքներն են "never", "auto" և "always"։

en: Default panel layout
hy: Վահանակի հիմնական դասավորությունը

en: Delete this drawer?
hy: Հեռացնե՞լ այս դարակը։

en: Delete this panel?
hy: Հեռացնե՞լ այս վահանակը։

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
hy: Աշխատանքային սեղան

en: Directory Properties
hy: Պանակի հատկություններ

en: Disable Force Quit
hy: Ապաակտիվացնել ստիպողական անջատում

en: Disable connection to session manager
hy: Անջատել ենթահամակարգի կառավարչի հետ կապը

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: Display a swimming fish or another animated creature
hy: Ցուցադրել լողացող ձուկ կամ այլ անիմացիոն արարած

en: Display all workspaces
hy: Ցույց տալ բոլոր աշխատասեղանները

en: Display workspace names
hy: Ցույց տալ աշխատասեղանների անվանումները

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
hy: Ցանկանու՞մ եք հեռացնել ապլետը ձեր կոնֆիգուրացիայից։

en: Draw arrow in menu button
hy: Քաշել սլաքը ընտրացանկ կոճակի մեջ

en: Drawer
hy: Դարակ

en: Drawer Properties
hy: Դարակի հատկությունները

en: E_xpand
hy: Ընդ_լայնել

en: East
hy: Արևելք

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Edit Location
hy: Խմբագրել տեղակայությունը

en: Enable animations
hy: Միացնել անիմացիաները

en: Enable arrows on hide buttons
hy: Թաքցնել ստեղների վրա սլաքներն ակտիվացնել

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
hy: Միացնել ավտոմատ լրացումը "Run Application" դիալոգում

en: Enable hide buttons
hy: Թաքցնել ստեղները միացնել

en: Enable program list in "Run Application" dialog
hy: Միացնել ծրագրերի ցանկը  "Run Application" դիալոգում

en: Enable tooltips
hy: ՄԻացնել հուշումը

en: Error
hy: Սխալ

en: Error displaying help document
hy: Սխալ՝ օգնության փաստաթուղթը ցուցադրելիս

en: Execute the run dialog
hy: Կատարում է երկխոսության աշխատանքը

en: Expand list of locations
hy: Ընդլայնել տեղակայությունների ցուցակը

en: Expand program list in "Run Application" dialog
hy: Ընդլայնել ծրագրի ցանկը  "Run Application" դիալոգում

en: Expand to occupy entire screen width
hy: Ընդլայնել ամբողջ էկրանի լայնությունը գրավելու համար

en: FILE
hy: ՖԱՅԼ

en: Factory for clock applet
hy: ժամացույց ապլետի գործարան

en: Factory for notification area
hy: Ծանուցման տարածքի համար գործարան

en: Factory for the window navigation related applets
hy: Պատուհանի նավիգացիայի հետ կապված ապլետի համար գործարան

en: Failed to load %s: %s
hy: %s: %s բեռնելու խափանում

en: Failed to load applet %s
hy: Չհաջողվեց բեռնել %s ապլետը

en: Failed to set the system time
hy: Համակարգի ժամի կարգավորումը ձախողված է

en: Failed to set the system timezone
hy: Համակարգի ժամային գոտու կարգավորումը ձախողված է

en: File System
hy: Ֆայլին Համակարգ

en: File is not a valid .desktop file
hy: Ֆայլը վավեր չէ .աշխատանքային սեղան ֆայլ

en: Find an _item to add to "%s":
hy: Գտնել _միավոր "%s"–ին ավելացնելու համար.

en: Find an _item to add to the drawer:
hy: Գտնել _տարր դարակում ավելացնելու համար.

en: Find an _item to add to the panel:
hy: Գտնել _միավոր վահանակի վրա ավելացնելու համար․

en: Fish
hy: Ձկնիկ

en: Fish Preferences
hy: Ձկնիկի նախընտրությունները

en: Fit image to panel
hy: Պատկերը տեղավորել վահանակի վրա

en: Force Quit
hy: Ստիպողական անջատում

en: Force a misbehaving application to quit
hy: Ստիպել սխալ ծրագրին ընդհատվել

en: Force this application to exit?
hy: Ստիպե՞լ այս ծրագրին փակվել։

en: Frames in fish's animation
hy: Կադրեր ձկնիկի անիմացիայում

en: From Whence That Stupid Fish Came
hy: Որտեղից, որ հայտնվեց այս հիմար ձկնիկը

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Get the current time and date
hy: Ստանալ ընթացիկ ժամանակը և ամսաթիվը

en: Group windows when _space is limited
hy: Խնբավորել պատուհանները երբ _տարածքը սահմանափակ է

en: Hide Panel
hy: Վահանակը թաքցնել

en: Hide application windows and show the desktop
hy: Թաքցնել դիմումի պատուհանները եւ ցույց տալ աշխատանքային սեղանը

en: Highlight launchers on mouseover
hy: Ընդգծել գործարկիչները մկնիկը նրա վրա պահելու դեպքում

en: History for "Run Application" dialog
hy: "Գործարկել Դիմումը" երկխոսության համար պատմություն

en: Home Folder
hy: Հիմնական թղթապանակ

en: Hour format
hy: Ժամի ձևաչափ

en: Icon '%s' not found
hy: Պատկերակը '%s' չի գտնվել

en: Icon not found
hy: Պատկերանիշը գտնված չէ

en: Icon to show in menu bar
hy: Պատկերանշանը ցույց տալ ընտրացանկի մեջ

en: Icon used for object's button
hy: Պատկերանիշ, որն օգտագործվում է տարրերի ստեղների համար

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա երևում է դիալոգը, որը հարց է տալիս հաստատման վերաբերյալ, եթե օգտագործողը ցանկանում է հեռացնել վահանակը։

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
hy: եթե ճիշտ է, ապա դարակը ավտոմատ կերպով փակվում է, երբ օգտագործողը կտտացնում է նրա գործարկչի վրա։

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա գործարկիչը ընդգծվում է, երբ օգտագործողը շարժում է սլաքը դրա վրայով։

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
hy: եթե ճիշտ է, ապա սլաքը քաշել ընտրացանկի կոճակի պատկերանշանի շուրք; Եթե սխալ է ընտրացանկի կոճակը ունի միայն պատկերանշան։

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա սլաքները պետք է տեղադրվեն թաքցնել կոճակների վրա։ Այս ստեղնը տեղին է միայն, երբ enable_buttons ստեղնը ճշգրիտ է։

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ավտոմատ լրացումը  "Run Application" դիալոգում հնարավոր է։

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ստեղները պետք է տեղակայվեն վահանակի յուրաքանչյուր կողմում, որոնք կարող են օգտագործվել վահանակը էկրանի ծայրը տեղափոխելու համար, թողնելով միայն ստեղնը։

en: If true, display a weather icon.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ցուց տալ եղանակի պատկերանիշը։

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ժամացույցում բացի ժամից ցույց տալ նաև ամսաթիվը։

en: If true, display seconds in time.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ցույց տալ վայրկյանները ժամում։

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ընդլայնել տեղակայությունների ցուցակը օրացույցի պատուհանում։

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա այս վահանակի թաքցնելը և տեսանելի դարձնելը կլինեն անիմացված և ոչ արագ կատարվող։

en: If true, show applications item in menu bar.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ցույց տալ դիմումների տարրը ընտրացանկի մեջ

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ցույց տալ ամսաթիվը հուշման մեջ, երբ սլաքը ժամացույցի վրա է։

en: If true, show desktop item in menu bar.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ցույց տալ աշխատասեղանի տարրը ընտրացանկում։

en: If true, show icon in menu bar.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ցույց տալ պատկերանշանը ընտրացանկի մեջ։

en: If true, show places item in menu bar.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ցույց տալ տեղերի տարրը ընտրացանկում։

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ցույց տալ ջերմաստիճանը եղանակի պատկերանիշից հետո։

en: If true, show week numbers in the calendar.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ցույց տալ շաբաթների թիվը օրացույցում։

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա "Known Applications" ցանկը "Run Application" դիալոգում ընդլայնվում է, երբ դիալոգը բաց է։ Այս ստեղնը տեղին է միայն եթե enable_program_list–ը ստեղնը ճիշտ է։

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա "Known Applications" ցանկը "Run Application" դիալոգում կիրառելի է։ Ցանկը  ընդլայնվում է, երբ դիալոգը ցույց է տրվում և վերահսկվում է show_program_list ստեղնով։

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա Ֆոնի նկարը կշրջվի, երբ վահանակը տեղակայված է ուղղահայաց։

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
hy: Եթե ճիշտ է, ապա custom_icon ստեղնն օգտագործվում է որպես սովորական պատկերանիշ կոճակի համար։ եթե սխալ է, custom_icon ստեղնն անտեսվում է։ Այս ստեղնը տեղին է միայն, երբ object_type ստեղնը  "menu-object" կամ "drawer-object" է։

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ձկնիկի անիմացիոն պատկերը ուղղահայաց վահանակի վրա կերևա շրջված։

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
hy: Եթե ճիշտ է, ապա պատկերը կլինի մասշտաբային (պահպանելով պատկերի ասպեկտային հարաբերությունը) վահանակի բարձրության համեմատ(եթե հորիզոնական է)։

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա պատկերի մասշտաբը համապատասխանեցվում է վահանակի չափումներին։ Պատկերի ասպեկտային հարաբերությունը չի պահպանվի։

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
hy: Եթե ճիշտ է, ապա menu_path ստեղնն օգտագործվում է որպես մի տեղ, որտեղից ցանկի բովանդակությունը պետք է կառուցվի։ Եթե սխալ է, menu_path ստեղնը անտեսվում է։ Այս ստեղնը տեղին է միայն երբ object_type ստեղնը "menu-object" է։

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա վահանակը ավտոմատ թաքցվում է էկրանի անկյունում, երբ սլաքը թողնվում է վահանակի տարածքում։ Տեղափոխելով սլաքը դեպի այդ անկյունը վահանակը կրկին տեսանելի է դառնում։

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա վահանակը թույլ չի տա օգտագործողին դուրս գալ ծրագրից՝ անհասանելի դարձնելով ստիպողական անջատման կոճակը։

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա վահանակը թույլ չի տա որևէ փոփոխություններ վահանակի կոնֆիգուրացիաներում։ Անհատական ապլետները հնարավոր է առանձին–առանձին արգելափակվելու կարիք ունենան։ Սրա համար վահանակը պետք է վերագործարկվի։

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա վահանակը կզբաղեցնի էկրանի ամբողջ լայնությունը (բարձրությունը, եթե ուղղահայաց վահանակ է)։ Այս ռեժիմում վահանակը կարող է տեղակայվել միայն էկրանի անկյունում։ Եթե սխալ է, վահանակը ընդամենը կարող է այնքան մեծ լինել, որ ապլենտները, գործարկիչները և ստեղները կարողանա վահանակի վրա հարմարեցնել։

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա տարրի դիրքը մեկնաբանվում է վահանակի աջ ծայրի (կամ ներքևի, եթե ուղղահայաց է) համեմատ

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա օգտագործողը չի կարող է շարժել ապլետը առանց օբյեկտը արգելափակումից դուրս բերելու՝ օգտագործելով "Unlock" մենյույի կետը։

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա պատուհանների ցանկը ցույց կտա բոլոր աշխատասեղանների պատուհաններ։ Հակառակ դեպքում ցույց կտա միայն ընթացիկ աշխատասեղանի պատուհանները։

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
hy: Եթե ճիշտ է, աշխատատիրույթի փոխարկիչը պետք է թույլ տա պատել շուրջ, ինչը նշանակում է, որ անցումը առաջինից վերջին աշխատանքային տարածք և հակառակը կլինի պտտման միջոցով։

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա աշխատասեղանի փոխարկիչը ցույց կտա բոլոր աշխատասեղանները։ Հակառակ դեպքում կտեսնեք միայն ընթացիկ աշխատասեղանը։

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա աշխատասեղանները աշխատասեղանի փոխարկչում ցույց կտան աշխատասեղանների անվանումները։ Հակառակ դեպքում աշխատասեղանի վրա կերևան պատուհանները։ Այս պարամետրը աշխատում է միայն այն ժամանակ, երբ պատուհանի կառավարիչը Marco-ն է։

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
hy: Եթե ճիշտ է, x և x_right ստեղները անտեսվում են, և վահանակը տեղակայվում է էկրանի x առանցքի կենտրոնում։ Եթե վահանակի չափերը փոփոխվում են, այն կմնա նույն դիրքում, այն է՝ վահանակը կմեծանա երկու կողմից։ Եթե սխալ է, x և x_right ստեղները նշում են վահանակի տեղը։

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
hy: Եթե ճիշտ է, y և y_bottom ստեղները անտեսվում են, և վահանակը տեղակայվում է էկրանի y առանցքի կենտրոնում։  Եթե վահանակի չափերը փոփոխվեն, այն կմնա նույն դիրքում, այն է՝ վահանակը կմեծանա երկու կողմից։ Եթե սխալ է, y և y_bottom ստեղները նշում են վահանակի տեղը։

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա պատուհանը վերականգնելիս տեղափոխեք կամ ընթացիկ կամ պատուհանի աշխատասեղան։

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա հուշումները ցույց են տրվում վահանակներում՝ որպես օբյեկտ։

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
hy: Եթե ծրագիրը փակեք, ցանկացած  չպահված փոփոխություն բաց փաստաթղթերում հնարավոր է,որ կորչի։

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
hy: Վերջին փաստաթղթերի ցանկը ջնջելու դեպքում դուք կջնջեք նաև.
    • Բոլոր տարրերը տեղանքներից → վերջին փաստաթղթերի մենյուի տարրերը։
    • Բոլոր տարրերը վերջին փաստաթղթեր ցանկից բոլոր ծրագրերում։

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
hy: Եթե վերբեռնեք վահանակի օբյեկտը, այն ավտոմատ կերպով կավելացվի վահանակին։

en: Image Background Details
hy: Նկարի ֆոնի մանրամասներ

en: Images
hy: Նկարներ

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
hy:  Xinerama կարգավորվածքում դուք կարող եք վահանակներ ունենալ յուրաքանչյուր անհատական մոնիտորի վրա։ Այս ստեղնը նույնացնում է այն աշխատանքային մոնիտորը, որի վրա վահանակը ցույց է տրվում։

en: Interpret position relative to bottom/right edge
hy: Մեկնաբանել դիրքը ըստ ներքևի և աջ մասերի

en: Key %s is not set, cannot load launcher
hy: Ստեղն  %s–ը կարգավորված չէ, հնարավոր չէ բեռնել գործարկիչը

en: L_atitude:
hy: Լ_այնություն՝

en: L_ongitude:
hy: Ե_րկարություն՝

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
hy: Windows–ը կառավարելու համար գործարկել այլ ծրագրեր և ապահովել տարբեր օժանդակ ծրագրերով. ցույց տալ ժամը և այլն։

en: Launcher Properties
hy: Գործարկչի հատկություններ

en: Launcher location
hy: Գործարկչի տեղը

en: Left Panel
hy: Ձախ վահանակ

en: List of known applications
hy: Հայտնի ծրագրերի ցանկ

en: List of locations
hy: տեղակայությունների ցուցակ

en: Loc_k To Panel
hy: _Պահել վահանակի վրա

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
hy: Դասավորել փաստաթղթերն ու պանակները ըստ անվան կամ պարունակության

en: Location
hy: Տեղակայություն

en: Locations
hy: Տեղակայություններ

en: Lock Screen
hy: Արգելափակել էկրանը

en: Lock the object to the panel
hy: Օբյեկտն արգելափակել վահանակին

en: Log Out %s...
hy: Ելք %s...

en: Log Out...
hy: Ելք․․․

en: Log out %s of this session to log in as a different user
hy: Դուրս գալ %s սեսիայից մեկ այլ օգտագործողով մուտք գործելու համար

en: Log out of this session to log in as a different user
hy: Դուրս գալ այս սեսիայից մեկ այլ օգտագործողով մուտք գործելու համար

en: Look at today's date!
hy: Նայել այսօրվա ամսաթիվը։

en: Main Menu
hy: Գլխավոր մենյու

en: Menu bar icon size
hy: «Մենյու»-ի գործիքագոտու պատկերի չափսը

en: Menu content path
hy: Ցանկի բովանդակության ուղի

en: Minimum icon size
hy: Պատկերի նվազագույն չափս

en: Mount %s
hy: Տեղադրել %s–ը

en: Move windows to current workspace when unminimized
hy: Վերականգնելիս պատուհանները տեղափոխել ընթացիկ աշխատասեղան

en: Name to identify panel
hy: Անունը վահանակը նույնացնելու համար

en: Network
hy: Ցանց

en: Network Places
hy: Ցանցային տեղանքներ

en: No URI provided for panel launcher desktop file
hy: Վահանակի գործարկչի  աշխատանքային սեղանի ֆայլի համար URI չկա

en: No URL was specified.
hy: Ոչ մի URL նշված չէ։

en: No application to handle search folders is installed.
hy: Ոչ մի ծրագիր չի տեղադրվել փնտրման պանակները գտնելու համար։

en: North
hy: Հյուսիս

en: Not a launchable item
hy: Չգործարկվող տարր

en: Notification Area
hy: Ծանուցման տարածք

en: Notification Area Factory
hy: Ծանուցման տարածքի գործարան

en: Notification Area Preferences
hy: Ծանուցման գոտու նախընտրանքներ

en: Number of _workspaces:
hy: Աշխատսեղանների_թիվը՝

en: Object's position on the panel
hy: Օբյեկտի դիրքը վահանակի վրա

en: Open '%s'
hy: Բացել '%s'

en: Open URL: %s
hy: ԲացելURL: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
hy: Բացել աշխատասեղանի պարունակությունը պանակի մեջ

en: Open your personal folder
hy: Բացել անձնական թղթպանակը

[ctx: Orientation]
en: Bottom
hy: Ներքև

[ctx: Orientation]
en: Left
hy: Ձախ

[ctx: Orientation]
en: Right
hy: Աջ

[ctx: Orientation]
en: Top
hy: Վերև

en: Panel
hy: Վահանակ

en: Panel Display
hy: Վահանակի դիսփլեը

en: Panel ID list
hy: Վահանակի ID ցանկ

en: Panel Notification Area
hy: Վահանակի ծանուցման տարածք

en: Panel Properties
hy: Վահանակի հատկություններ

en: Panel attached to drawer
hy: Դարակին ամրացված վահանակ

en: Panel autohide delay
hy: Վահանակը ավտոմատ  թաքցնելու ուշացում

en: Panel autounhide delay
hy: Վահանակը ավտոմատ  թաքցնելու ուշացում

en: Panel object ID list
hy: Վահանակի տարրի ID ցանկ

en: Panel object has quit unexpectedly
hy: Վահանակի միավորը անսպասելի ընդհատվեց

en: Panel object type
hy: Վահանակի օբյեկտի տեսակը

en: Panel orientation
hy: Վահանակի կողմնորոշում

en: Panel size
hy: Վահանակի չափը

en: Pause per frame
hy: Դադարեցում կադրում

en: Pick a color
hy: Ընտրեք գույնը

en: Places
hy: Տեղեր

en: Protect your computer from unauthorized use
hy: Պաշտպանիր համակարգիչդ ոչ իրավասու օգտագործումից

en: Recent Documents
hy: Վերջին փաստաթղթեր

en: Removable Media
hy: Հեռացվող մեդիա

en: Replace a currently running panel
hy: Տեղափոխել գործարկվող վահանակը

en: Rescan %s
hy: Վերասկանավորել %s–ը

en: Reset the panel configuration to default
hy: Վերականգնել վահանակի լռելյայն կոնֆիգուրացիան

en: Restore to current _workspace
hy: Վերականգնել ընթացիկ _աշխատասեղանը

en: Restore to na_tive workspace
hy: Վերականգնել բուն աշխատասեղանը

en: Restoring Minimized Windows
hy: Փոքրացված պատուհանների վերականգնում

en: Right Panel
hy: Աջ վահանակ

en: Rotate image on vertical panels
hy: Պատկերը ուղղաձիգ վահանակի վրա շրջել

en: Rotate image when panel is _vertical
hy: Պատկերը պտտել, երբ վահանակը _ուղղահայաց է

en: Rotate on vertical panels
hy: Շրջել ուղղաձիգ վահանակների վրա

en: Rows in workspace switcher
hy: Տողեր աշխատասեղանի փոխարկչում

en: Run Application
hy: Գործարկել Ծրագիրը

en: Run Application...
hy: Գոծարկել ծրագիրը…

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
hy: Գործարկել ծրագիր՝ գրելով հրահանգը կամ ընտրելով ցուցակից

en: Run in _terminal
hy: Գործարկել _տերմինալում

en: Run with _file...
hy: Գործարկել _ֆայլի հետ…

en: S_tyle:
hy: Ոճ.

en: Search
hy: Որոնել

en: Search for Files...
hy: Փնտրել ֆայլերը…

en: Select an animation
hy: Ընտրել անիմացիա

en: Select an application to view its description.
hy: Ընտրել ծրագիրը նկարագրությունը տեսնելու համար։

en: Select background
hy: Ընտրել ֆոնը

en: Select this box to run the command in a terminal window.
hy: Ընտրել այս արկղը հրահանգը տերմինալի պատուհանում գործարկելու համար։

en: Separator
hy: Բաժանարար

en: Session management options:
hy: Սեսիայի կառավարման տարբերակներ․

en: Set System Time
hy: Կարգավորել համակարգի ժամը

en: Set System Time...
hy: Կարգավորել համակարգի ժամը…

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
hy: Կարգավորել տեղակայությունը որպես ընթացիկ, և օգտագործել դրա ժամային գոտին այս համակարգչի համար

en: Set the default panel layout
hy: Սահմանել վահանակի հիմնական դասավորությունը

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
hy: Սահմանել թեմայի պատկերանշանի անունը ընտրացանկում օգտագործելու համար։

en: Sh_ow windows from current workspace
hy: Ցույց_տալ ընթացիկ աշխատասեղանի պատուհանները

en: Show Desktop
hy: Ցույց տալ աշխատանքային սեղանը

en: Show Desktop Button
hy: Ցույց տալ աշխատասեղանի կոճակը

en: Show _all workspaces in:
hy: Ցույց տալ _բոլոր աշխատսեղանները այստեղ՝

en: Show _only the current workspace
hy: Ցուցադրել _միայն ընթացիկ աշխատասեղանը

en: Show _temperature
hy: Ցույց տալ _ջերմաստիճանը

en: Show _weather
hy: Ցույց տալ _եղանակը

en: Show applications menu
hy: Ցույց տալ դիմումների ընտրացանկը

en: Show date in clock
hy: Ցուցադրել ամսաթիվը ժամացույցի մեջ

en: Show date in tooltip
hy: Ցույց տալ ամսաթիվը հուշման մեջ

en: Show desktop menu
hy: Ցույց տալ աշխատասեղանի ընտրացանկը

en: Show hide _buttons
hy: Ցույց տալ թաքցնել _ստեղները

en: Show icon
hy: Ցուցադրել պատկերակը

en: Show list of known _applications
hy: Ցույց տալ հայտնի ծրագրերի ցանկը

en: Show places menu
hy: Ցեւյց տալ տեղերի ընտրացանկը

en: Show seco_nds
hy: Ցույց տալ _վայրկյանները

en: Show session management options
hy: Ցույց տալ սեսիայի կառավարման ընտրացանկը

en: Show temperature in clock
hy: Ցուցադրել ջերմաստիճանը ժամացույցի մեջ

en: Show the _date
hy: Ցույց տալ _ամսաթիվը

en: Show time with seconds
hy: Ցույց տալ ժամը վայրկյաններով

en: Show weather in clock
hy: Ցույց տալ եղանակը ժամացույցի մեջ

en: Show wee_k numbers in calendar
hy: Ցույց տալ շաբաթ_վա համարները օրացույցում

en: Show week numbers in calendar
hy: Ցույց տալ շաբաթների թիվը օրացույցում

en: Show windows from a_ll workspaces
hy: Ցույց տալ բո_լոր աշխատասեղանները

en: Show windows from all workspaces
hy: Ցույց տալ բոլոր աշխատասեղանների պատուհանները

en: Show workspace _names in switcher
hy: Ցույց տալ աշխատասեղանի_անվանումը փոխարկչում

en: Shut Down...
hy: Անջատել…

en: Shut down the computer
hy: Անջատել համակարգիչը

[ctx: Size]
en: Large
hy: Խոշոր

[ctx: Size]
en: Medium
hy: Միջին

[ctx: Size]
en: Small
hy: Փոքր

[ctx: Size]
en: X Large
hy: X մեծ

[ctx: Size]
en: X Small
hy: X փոքր

[ctx: Size]
en: XX Large
hy: XX մեծ

[ctx: Size]
en: XX Small
hy: XX փոքր

en: Solid c_olor
hy: Մաքուր գույն

en: Some of these properties are locked down
hy: Այս պարամետրերից մի քանիսը արգելափակված են

en: South
hy: Հարավ

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
hy: Նշել վահանակի ֆոնի գույնը #RGB ձևաչափում։

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
hy: Նշում է այն ֆայլը, որը պետք է օգտագործվի ֆոնի նկարի համար։ Եթե նկարը պարունակում է ալֆա ալիք, այն կտեղակայվի աշխատասեղանի ֆոնի նկարի կոմպոզիցիայում։

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hy: Նշում է միլիվայրկյանների ուշացման թիվը այն բանից հետո, երբ սլաքը մտնում է վահանակի տիրույթ, նախքան վահանակի ավտոմատ կերպով նորից երևալը։ Այս ստեղնը տեղին է միայն եթե auto_hide ստեղնը ճիշտ է։

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hy: Նշում  է միլիվայրկյանների ուշացման թիվը այն բանից հետո, երբ սլաքը մտնում է վահանակի տիրույթ, նախքան վահանակը ավտոմատ կերպով փակվում է։ Այս ստեղնը տեղին է միայն եթե auto_hide ստեղնը ճիշտ է։

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hy: Նշում  է պիքսելների թիվը, որոնք տեսանելի են, երբ վահանակը ավտոմատ կերպով թաքնվում է անկյունում։ Այս ստեղնը տեղին է միայն, եթե auto_hide ստեղնը ճիշտ է։

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
hy: Նշում  է ֆոնի գույնի անթափանց ֆորմատը։ Եթե գույնը ամբողջովին անթափանց չէ ( 65535–ի պակաս արժեքի դեպքում) գույնը կտեղակայվի աշխատանքային էկրանի ֆոնի կոմպոզիցիայի մեջ։

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
hy: Նշեք պարամետրերի ուղին, որը պետք է պահվի ապլետի նախապատվությունները։

en: Specify an applet IID to load
hy: Նշել IID ապլետը բեռնելու համար

en: Specify file containing saved configuration
hy: Պահպանված կոնֆիգուրացիա պարունակող ֆայլը նշել

en: Specify session management ID
hy: Հ ատկորոշել ենթահամակարգի կառավարչի ID֊ն

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
hy: Նշել ապլետի նախնական կողմնորոշումը (վերև, ներքև, ձախ կամ աջ)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
hy: Նշել ապլետի նախնական չափը (xx-փոքր, միջին, մեծ, և այլն.)

en: Speed unit
hy: Արագության միավոր

en: St_retch
hy: Ձգ_ել

en: Starting %s
hy: Գործարկում %s

en: Stretch image to panel
hy: Պատկերը ձգել մինչև վահանակ

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
hy: Արևածագ. %s / Մայրամուտ. %s

en: Switch between open windows using a menu
hy: Անցնել բաց պատուհանների միջև, օգտագործելով մենյուն

en: Switch between open windows using buttons
hy: Անցնել բաց պատուհանների միջև, օգտագործելով կոճակները

en: Switch between workspaces
hy: Աշխատատիրույթների միջև անջատի

en: Switcher
hy: Փոխարկիչ

en: System
hy: Համակարգ

en: Temperature unit
hy: Ջերմաստիճանի միավոր

en: Test applet utility
hy: Ապլետի ստուգան գործիք

en: The Clock displays the current time and date
hy: Ժամացույցը ցույց է տալիս ընթացիկ ժամը և օրը

en: The MATE Panel
hy: Գնոմ վահանակ

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
hy: Պատուհանների ցուցակը ցույց է տալիս բոլոր պատուհանների ցուցակը՝ իրենց ստեղներով և հնարավորություն է ընձեռում զննել որևէ մեկը։

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
hy: Պատուհանի ընտրողը ցույց է տալիս բոլոր պատուհանների ցուցակը մենյուի մեջ և թույլ է տալիս զննել դրանք

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
hy: Աշխատատիրույթի Փոխարկիչը ցույց է տալիս աշխատատիրույթների փոքրացված տարբերակները, ինչը հնարավորություն է տալիս ղեկավարել պատուհանները։

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
hy: Այս ստեղնը բնութագրող գործողության տեսակը։ Հնարավոր արժեքներն են "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". Այս ստեղնը միայն տեղին է, եթե object_type ստեղնը "action-applet" է։

en: The command of the launcher is not set.
hy: Գործարկչի հրամանը նշված չէ։

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
hy: Տվյալ կոնֆիգուրացիա ունեցող հրահանգը չի աշխատում և փոխարինվել է %s–ով

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
hy: Վահանակների հիմնական դասավորությունը օգտագործել, երբ վահանկներ են ստեղծվել կամ վերականգնվել։

en: The fish's animation pixmap
hy: Ձկնիկի անիմացիայի արտապատկերում

en: The fish's name
hy: Ձկնիկի անունը

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
hy: Վահանակի բարձրությունը (հորիզոնական վահանակի համար լայնությունը)։ Վահանկը սահմանում է նվազագույն չափը աշխատանքային ժամանակում՝ հենվելով տառատեսակի չափի և այլ ցուցիչների վրա։ Առավելագույն չափը ֆիքսված է էկրանի բարձրության (կամ լայնության) մեկ քառորդի չափով։

en: The icon of the command to be run.
hy: Գործարկվող հրահանգի պատկերանիշը։

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
hy: Այս դարակին կցված վահանակի իդենտիֆիկատոր։ Այս ստեղնը տեղին է միայն եթե object_type ստեղնը "drawer-object" է։

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
hy: Վերին մակարդակի վահանակի իդենտիֆիկատոր, որը պարունակում է այս օբյեկտը։

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
hy: Ապլետի իրականացման ID֊օրինակ "ClockAppletFactory::ClockApplet"։ Այս բանալին տեղին է միայն այն դեպքում, եթե object_type բանալին "external-applet" է (կամ "matecomponent-applet")։

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
hy:  .desktop ֆայլի տեղը, որը նկարագրում է գործարկիչը։ Այս ստեղնը տեղին է միայն եթե object_type ստեղնը "launcher-object" է։

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
hy: Նկարի ֆայլի տեղը, որն օգտագործվում է որպես օբյեկտի կոճակի պատկերանիշ։ Այս ստեղնը տեղին է միայն երբ object_type ստեղնը "drawer-object" է, կամ "menu-object" և use_custom_icon ստեղնը ճիշտ է։

en: The location of the launcher is not set.
hy: Գործարկչի տեղը նշված չէ։

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hy: Վահանակի տեղը x առանցքի երկայնքով՝ սկսած էկրանի աջ կողմից։ Եթե դրված է 1, արժեքը բաց է թողնվում և x ստեղնի արժեքն է գործածվում։ Եթե արժեքը 0–ից մեծ է, ապա x ստեղնի արժեքը բաց է թողնվում։ Այս ստեղնը միայն տեղին է ոչ ընդլայնված ռեժիմում։ Ընդլայնված ռեժիմում այս ստեղնը բաց է թողնվում և վահանակը տեղակայվում է էկրանի ծայրին՝ նշված կողմնորոշիչ ստեղնով։

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hy: Վահանակի տեղը x առանցքի երկայնքով։ Այս ստեղնը միայն տեղին է ոչ ընդլայնված ռեժիմում։ Ընդլայնված ռեժիմում այս ստեղն անտեսվում է և վահանակը տեղակայվում է էկրանի ծայրին՝ նշված կողմնորոշիչ ստեղնով։

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hy: Վահանակի տեղը y առանցքի երկայնքով՝ սկսած էկրանի ներքևից։ Եթե դրված է 1, արժեքը բաց է թողնվում և  y ստեղնի արժեքն է գործածվում։ Եթե արժեքը 0–ից մեծ է, ապա y ստեղնի արժեքը բաց է թողնվում։ Այս ստեղնը տեղին է միայն ոչ ընդլայնված ռեժիմում։ Ընդլայնված ռեժիմում այս ստեղնը բաց է թողնվում և վահանակը տեղակայվում է էկրանի ծայրին՝ նշված կողմնորոշիչ ստեղնով։

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hy: Վահանակի տեղը y առանցքի երկայնքով։ Այս ստեղնը տեղին է միայն ոչ ընդլայնված ռեժիմում։ Ընդլայնված ռեժիմում այս ստեղն անտեսվում է, և վահանակը տեղակայվում է էկրանի ծայրին նշված կողմնորոշիչ ստեղնով։

en: The minimum size an icon can have.
hy: Պատկերի նվազագույն չափսը:

en: The name of the directory is not set.
hy: Գրացուցակի անվանումը կարգավորված չէ։

en: The name of the launcher is not set.
hy: Գործարկչի անվանումը նշված չէ։

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
hy: Վահանակի կողմնորոշումը։ Հնարավոր արժեքներն են "top", "bottom", "left", "right"։ Ընդլայնված ռեժիմում ստեղնը նշում է, թե  էկրանի որ ծայրին է գտնվում վահանակը։ Ոչ ընդլայնված ռեժիմում "top" և "bottom" –ի միջև տարբերությունը պակաս կարևոր է, երկուսն էլ ցույց են տալիս որ սա հորիզոնական վահանակ է, սակայն տալիս են օգտակար հուշում այն մասին թե ինչպիսին պետք է լինի վահանակի մի քանի տարրերի վարքագիծը։ Օրինակ, "top" վահանակում ցանկ ստեղնը էկրան կբերի իր ցանկը վահանակի ներքևում, մինչդեռ  "bottom" վահանակում ցանկը էկրանին կհայտնվի վահանակի վերևում։

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
hy: Բեռնման ժամանակ վահանակը բարդությունների հանդիպեց "%s"։

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
hy: Ուղին, որից մենյուի բովանդակությունն է սկսվում։ Այս ստեղնը տեղին է միայն, եթե use_menu_path ստեղնը ճիշտ է և object_type ստեղնը  "menu-object" է։

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
hy: Այս վահանակի օբյեկտի դիրքը։ Դիրքը նշվում է վահանակի ձախ ծայրի(կամ ուղղահայացի դեպքում վերևի) պիքսելների թվով։

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
hy: Արագությունը, որով պետք է կատարվեն վահանակի անիմացիաները։ Հնարավոր արժեքներն են "slow", "medium" and "fast"։ Այս ստեղնը տեղին է միայն եթե enable_animations ստեղնը ճիշտ է։

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
hy: Հուշման մեջ ցույց տրվող տեքստը այս դարակի կամ մենյուի համար։

en: The type of this panel object.
hy: Այս վահանակի օբյեկտի տիպը

en: The unit to use when showing temperatures.
hy: Միավորն օգտագործել ջերմաստիճանները ցույց տալիս։

en: The unit to use when showing wind speed.
hy: Միավորն օգտագործել քամու ուժգնությունը ցույց տալիս։

en: The water needs changing
hy: Ջուրը անհրաժեշտ է փոխել

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
hy: Այս կոճակը Ձեզ թույլ կտա թաքցնել բոլոր պատուհանները և ցույց տալ աշխաըասեղանը։

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
hy: Սա մարդու անուն է, որը դուք կարող եք օգտագործել վահանակը ճանաչելու համար։ Դրա հիմնական նպատակն է ծառայել որպես վահանակի պատուհանի վերնագիր, որն օգտակար է վահանակների միջև նավիգացիայի ժամանակ։

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
hy: Այս ստեղնը նշում է, թե քանի տող  (հորիզոնական դիրքով) կամ սյուն (ուղղահայաց դիրքով)  է աշխատասեղանի փոխարկիչը ցույց տալիս աշխասեղաններում։ Այս ստեղնը տեղին է, եթե  display_all_workspaces ստեղնը ճիշտ է։

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
hy: Այս ստեղնը նշում է այն հրահանգը, որը պետք է որ գործարկվի, երբ ձկնիկի վրա կտտացնում եք։

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
hy: Այս ստեղնը նշում է արտապատկերման ֆայլի անունը, որը պետք է օգտագործվի ձկնիկ ապլետում ցույց տրվող անիմացիայի համար՝ սկսած արտապատկերման գրացուցակից։

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
hy: Այս ստեղնը նշում է ժամացույցի ապլետի ձևաչափը, երբ ձևաչափի ստեղնը կարգավորված է "custom"-ում։ Դուք կարող եք օգտագործել strftime()-ով հասկացված փոխարկման հատկորոշիչները յուրահատուկ ձևաչափ ստանալու համար։ Նայեք strftime() manual-ը ավելի շատ տեղեկատվության համար։

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
hy: Այս ստեղնը նշում  է ժամացույց ապլետի օգտագործած ժամի ձևաչափը։ Հնարավոր արժեքներն են՝ "12-hour","24-hour","internet","unix"և"custom"։ Եթե ընտրված է "ինտերնետ"–ը, ժամացույցը կցուցադրի ինտերնետ ժամանակը։ Ինտերնետի ժամային գոտին օրը բաժանում է 1000 ".beats"–ի։ Այս համակագում բացակայում են ժամային գոտիները, այնպես որ ժամանակը ամբողջ աշխարհում նույնն է։ Եթե ընտրված է "unix"-ը, ապա ժամացույցը ցույց կտա ժամերը վայրկյաններով դարաշրջանից՝ այն է՝ 1970-01-01–ից սկսած։ Եթե ընտրված է "custom" տարբերակը, ապա ժամացույցը ժամերը ցույց կտա ըստ custom_format ստեղնում նշված ձևաչափի։

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
hy: Այս ստեղնը բնորոշում է կադրերի թիվը, որոնք պետք է ցույց տրվեն ձկնիկի անիմացիայում։

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
hy: Այս ստեղնը նշում է յուրաքանչյուր կադրի ցուցադրման տևողությունը վայրկյաններով։

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
hy: Ծրագիրը պատասխանատու է այլ ծրագրերի գործարկման համար և ապահովում է օգտակար օժանդակ ծրագրերով։

en: Time & Date
hy: Ժամ և օր

en: Time _Settings
hy: Ժամանկի_պարամետրեր

en: Tooltip displayed for drawer or menu
hy: Դարակի կամ մենյուի համար ցույց տրվող հուշում։

en: Top Panel
hy: Վերին վահանակ

en: Toplevel panel containing object
hy: Վերին մակարդակի վահանակ պարունակող օբյեկտ

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
hy:  URI ցանկը, որը տեղակայվել է գործարկում դիալոգում սխալ ձևաչափ  (%d) կամ երկարություն ունի (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
hy: Անհնար է կատարել'%s'
    
    Մանրամասներ՝ %s

en: Unable to locate the command to execute
hy: Անհնար է գտնել հրահանգը գործարկելու համար

en: Unable to mount %s
hy: Հնարավոր չէ %s–ը տեղադրել

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
hy: Անհնար է բացել %s%s վահանակի գործարկչի %s աշխատասեղանի ֆայլը

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
hy: Անհնար է կարդալ '%s'–ից
    
    Մանրամասներ՝ %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
hy: Հնարավոր չէ կարդալ հրամանի ելքային տվյալները
    
    Մանրամասներ՝ %s

en: Unable to scan %s for media changes
hy: Հնարավոր չէ սկանավորել %s–ը մեդիայի փոփոխությունների համար

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hy: Չճանաչված աշխատանքային ֆայլի տարբերակ '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
hy: Չճանաչված գործարկչի ընտրացանկ. %d

en: Use custom icon for object's button
hy: Օգտագործել սովորական պատկերանշանը որպես օբյեկտի ստեղն

en: Use custom path for menu contents
hy: Օգտագործել սովորական ուղին որպես մենյուի բովանդակություն

en: Visible pixels when hidden
hy: Տեսանելի պիքսելներ թաքնված ժամանակ

en: Wanda Factory
hy: Wanda Գործարան

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
hy: Ուշադրություն՝ հավանաբար հրահանգը իրականում օգտակար է։
    Քանի որ սա անօգտակար ապլետ է, Դուք կարող է չցանկանաք օգտագործել այն։
    Խորհուրդ ենք տալիս %s–ը  ինչ–որ բանի համար չօգտագործել
    որը  ապլետը կդարձնի "practical" կամ օգտակար։

en: Weather
hy: Եղանակ

en: West
hy: Արևմտյան

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
hy: Երբ դարակը հեռացված է, այն և իր կարգավորվածքները 
    կորչում են

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
hy: Երբ վահանակը հեռացվում է, վահանակը և իր 
    կարգադրվածքները կորչում են

en: When to group windows
hy: Երբ խմբավորել պատուհանները

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
hy: Ինչ տեսակի ֆոն պետք է օգտագործվի այս վահանակի համար։ Հնարավոր արժեքներն են "none"–նախնական GTK+ widget ֆոն կօգտագործվի, "color"֊ գույնի ստեղնը կօգտագործվի որպես ֆոնի գույն, կամ "image"– այն պատկերը, որը կնշի նկարի ստեղնով, դա էլ կօգտագործվի որպես ֆոն։

en: Will run command: '%s'
hy: Հրահանգը կկատարվի. '%s'

en: Window Grouping
hy: Պատուհանների խմբավորում

en: Window List
hy: Պատուհանի ցանկ

en: Window List Content
hy: Պատուհանի ցանկի պարունակությունը

en: Window List Preferences
hy: Պատուհանների ցանկի նախապատվություններ

en: Window Navigation Applet Factory
hy: Պատուհանի նավիգացիայի ապլետի գործարան

en: Window Selector
hy: Պատուհանների ընտրում

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
hy: Բազմէկրան կարգավորվածքով դուք կարող եք ունենալ վահանակներ յուրաքանչյուր առանձին էկրանում։ Այս ստեղնը նույնացնում է ընթացիկ էկրանը, որի վրա պատկերված է վահանակը։

en: Workspace Names
hy: Աշխատասեղանների անունները

en: Workspace Switcher
hy: Աշխատասեղանի փոխարկիչ

en: Workspace Switcher Preferences
hy: Աշխատասեղանի Փոխարկչի նախապատվություններ

en: Workspace na_mes:
hy: Աշխատասեղանի ան_վանումները՝

en: Workspaces
hy: Աշխատասեղաններ

en: Wrap around on scroll
hy: Փաթեթավորեք շուրջ ոլորելով

en: X co-ordinate of panel
hy: Վահանակի X կոորդինատ

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
hy: Վահանակի X կոորդինատ՝ սկսելով էկրանի աջ կողմից

en: X screen where the panel is displayed
hy: X էկրան, որտեղ ցույց է տրվում վահանակը

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
hy: Xinerama մոնիտոր, որտեղ ցույց է տրվում վահանակը

en: Y co-ordinate of panel
hy: Վահանակի Y կոորդինատ

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
hy: Վահանակի Y կոորդինատ՝ սկսելով էկրանի ներքևից

en: You must always have at least one panel.
hy: Դուք միշտ ամենաքիչը մեկ վահանակ պետք է ունենաք։

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
hy: Ձեր պատուհանների կառավարիչը չունի աշխաըասեղան ցույց տվող կոճակ, կամ դուք պատուհանի կառավարչին չեք ակտիվացրել։

en: [FILE...]
hy: [ՖԱՅԼ...]

en: _12 hour format
hy: _12ժամյա ձևաչափ

en: _24 hour format
hy: _24ժամյա ձևաչափ

en: _About
hy: _Մասին

en: _Activate Screensaver
hy: _Ակտիվացնել էկրանի հանգստի ռեժիմի ծրագիրը

en: _Add
hy: _Ավելացնել

en: _Add to Drawer...
hy: _Ավելացնել դարակում...

en: _Add to Panel…
hy: _Ավելացնել վահանակին…

en: _Always group windows
hy: _Միշտ խմբավորել պատուհանները

en: _Applet:
hy: _Ապլետ

en: _Autohide
hy: _Ավտոմատ թաքցնել

en: _Back
hy: _Հետ

en: _Browse...
hy: _Զննել․․․

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Close
hy: _Փակել

en: _Delete
hy: _Հեռացնել

en: _Delete This Panel
hy: _Հեռացնել այս վահանակը

en: _Don't Reload
hy: _Չվերաբեռնել

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _Edit Menus
hy: _Խմբագրել մենյուները

en: _Entire menu
hy: _Ամբողջ մենյուն

en: _Execute
hy: _Գործարկել

en: _File:
hy: _Ֆայլ

en: _Force quit
hy: _Ստիպողաբար անջատել

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _Icon:
hy: _Պատկերանիշ՝

en: _Launch
hy: _Գործարկել

en: _Location Name:
hy: _Տեղակայության անունը.

en: _Location:
hy: _Տեղակայություն։

en: _Lock Screen
hy: _Արգելափակել էկրանը

en: _Minimum Icon Size:
hy: _Պատկերի նվազագույն չափսը՝

en: _Move
hy: _Տեղաշարժել

en: _Name of fish:
hy: _Չկնիկի անունը

en: _Name:
hy: _Անուն։

en: _Never group windows
hy: _Երբեք չխմբավորել պատուհանները

en: _New Panel
hy: _Նոր վահանակ

en: _None (use system theme)
hy: _Դատարկ (օգտագործել համակարգի թեման)

en: _OK
hy: _Լավ

en: _Open
hy: _Բացել

en: _Orientation:
hy: _Կողմնորոշում

en: _Pause per frame:
hy: _Դադարեցում կադրում.

en: _Preferences
hy: _Նախընտրանքներ

en: _Prefs Path:
hy: _Պարամետրերի Ուղի։

en: _Pressure unit:
hy: _Ճնշման միավոր

en: _Properties
hy: _Հատկություններ

en: _Reload
hy: _Վերբեռնում

en: _Remove
hy: _Հեռացնել

en: _Remove From Panel
hy: _Հեռացնել վահանակից

en: _Revert
hy: _Հետշրջել

en: _Rotate on vertical panels
hy: _Շրջել ուղղահայաց վահանակների վրա

en: _Run
hy: _Գործարկել

en: _Scale
hy: _Մասշտաբ

en: _Set System Time
hy: _Կարգավորել համակարգի ժամը

en: _Size:
hy: _Չափ։

en: _Speak again
hy: _Նորից խոսեք

en: _System Monitor
hy: _Համակարգի Մոնիտոր

en: _Temperature unit:
hy: _Ջերմաստիճանի միավոր

en: _Tile
hy: _Խճանկար

en: _Time:
hy: _Ժամ՝

en: _Timezone:
hy: _Ժամային գոտի՝

en: _Total frames in animation:
hy: _Ընդհանուր կադրեր անիմացիայում.

en: _Type:
hy: _Տեսակ․

en: _Visibility unit:
hy: _ՏԵսանելիության միավոր

en: _Wind speed unit:
hy: _Քամու արագության միավոր

en: columns
hy: սյուներ

en: file
hy: ֆայլ

en: frames
hy: կադրեր

en: pixels
hy: պիքսելներ

en: rows
hy: տողեր

en: seconds
hy: վայրկյաններ
