marco 1.25.0 - en to ie translation catalogue (261 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
ie: "%s" trovat in li base de configuration ne es un valid valore por rapid-taste "%s"

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
ie: "%s" trovat in li base de configuration ne es un valid valore por modificator de mus-buton

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
ie: «%s» ne es un valid valore por li attribute focus

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
ie: «%s» ne es un valid valore por li attribute resize

en: "%s" is not a valid value for state attribute
ie: «%s» ne es un valid valore por li attribute state

en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
ie: %d retenet in clave GSettings %s es éxter li range %d a %d

en: %s (as %s)
ie: %s (quam %s)

en: %s (as another user)
ie: %s (quam un altri usator)

en: %s (as superuser)
ie: %s (quam li superusator)

en: %s (on %s)
ie: %s (sur %s)

en: <%s> specified twice for this theme
ie: <%s> incontrat du vezes in ti-ci tema

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
ie: <button function="%s" state="%s" draw_ops="quocunc"/> deve esser providet por ti-ci stil de borde

en: <tt>%s</tt> is not responding.
ie: <tt>%s</tt> ne responde.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
ie: <tt>Renominar li labor-spacie</tt>

en: A style called "%s" has not been defined
ie: Un stil con nómine «%s» ne esset definit.

en: Action on title bar double-click
ie: Action de un duplic clic sur li panel de titul

en: Activate the window menu
ie: Activar li menú de fenestre

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
ie: Alfa deve esser inter 0.0 (ínvisibil) e 1.0 (completmen opac), ma esset %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
ie: Valore alfa «%s» del mixtet color ne es inter 0.0 e 1.0

en: Always On Visible Workspace
ie: Sempre in li visibil labor-spacie

en: Always on _Top
ie: Sempre in _avan

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
ie: Angul deve esser inter 0,0 e 360,0; ma esset %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
ie: Un application assignat un fals _NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
ie: Arangeament de butones in li panel de titul

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ie: Attribute "%s" de un element <%s> es ínvalid in ti contextu.

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
ie: Attribute «%s» repetit du vezes in li sam element <%s>

en: Automatically raises the focused window
ie: Levar li focat fenestre automaticmen

en: Bar
ie: Panel

en: Bell event
ie: Eveniment del sonette

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
ie: Formate de blend es «blend/funde_clr/avan_clr/alfa», «%s» ne conforma al formate.

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
ie: Boolean valores deve esser "true" o "false" e ne "%s"

en: Border
ie: Borde

en: Border "%s" is unknown
ie: Borde «%s» es ínconosset

en: Border-only window
ie: Fenestre con sol border

en: Bug in window manager:
ie: Defecte in gerente de fenestres:

en: Button Layouts
ie: Arangeamentes de butones

en: Button layout test %d
ie: Prova de arangeament %d

en: Cancel
ie: Anullar

en: Close Window
ie: Cluder li fenestre

en: Close window
ie: Clúder li fenestre

en: Compositing Manager
ie: Gerente de composition

en: Constant "%s" has already been defined
ie: Constante "%s" ja esset definit

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
ie: Un expression de coordinate have un final parentese sin un inicial parentese

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
ie: Un expression de coordinate have un inicial parentese sin un final parentese

en: Coordinate expression was empty or not understood
ie: Un expression de coordinate esset vacui o ínvalid

en: Could not create directory '%s': %s
ie: Ne successat crear un fólder "%s": %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
ie: Ne successat trovar un tema! Assecura que %s existe e contene li standard temas.

en: Could not parse "%s" as an integer
ie: Ne successat analisar «%s» quam un integrale

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
ie: Ne successat analisar valore alfa "%s" in li mixtet color

en: Could not parse color "%s"
ie: Ne successat analisar un color «%s»

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
ie: Ne successat analisar un descrition de fonde "%s" ex clave GSettings %s

en: Current theme
ie: Tema actual

en: Desktop
ie: Pupitre

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
ie: Esque centrar fenestres novmen creat in li ecran

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
ie: Esque Marco es un gerente de composition.

en: Dialog Box
ie: Dialog

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
ie: Ínconosset flechette «%s» por un element <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
ie: Ínconosset ombre «%s» por un element <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
ie: Ínconosset statu «%s» por un element <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
ie: Ínconosset statu «%s» in un specification de color

en: Disable connection to session manager
ie: Despermisser conexion al gerentiator de session

en: Distance "%s" is unknown
ie: Distantie «%s» es ínconosset

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ie: Element <%s> ne es permisset sub <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ie: Element <%s> ne es permisset in interiore de element <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
ie: Element <%s> ne es permisset in interiore de element <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
ie: Element <%s> ne es permisset in interiore de un operation de dessin

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
ie: Element <%s> ne es permisset in interiore de element name/author/date/description

en: Error loading theme: %s
ie: Un errore evenit cargante li tema: %s

en: Failed to get hostname: %s
ie: Ne successat obtener li nómine de host: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
ie: Ne successat cargar li tema "%s": %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
ie: Ne successat aperter un monitor de sistema X Window '%s'

en: Failed to restart: %s
ie: Ne successat restartar: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
ie: Ne successat examinar li directoria de temas: %s

en: Fake menu item %d
ie: Fictiv element de menú %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
ie: Li geometrie de borde ne provide li dimension de butones

en: Frame style already has a button for function %s state %s
ie: Li stil de borde ja have un buton por function %s statu %s

en: Frame style already has a piece at position %s
ie: Li stil de borde ja have un fragment in position %s

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ie: Specification de color GTK deve haver li statu in crampones, p.ex. gtk:fg[NORMAL], u NORMAL es li statu; ne successat analisar «%s»

en: Gradients should have at least two colors
ie: Gradientes deve haver adminim 2 colores

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
ie: Celar omni normal fenestres e focar li Pupitre

en: If true, trade off usability for less resource usage
ie: Sacrificar li usabilitá por plu micri usage de ressurses

en: Integer %ld must be positive
ie: Integrale %ld deve esser positiv

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
ie: Ínvalid fenestre WM_TRANSIENT_FOR 0x%lx esset providet por %s.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
ie: Ínvalid scale de titul «%s» (deve esser un de xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Keep Window On Top
ie: Fenestre sempre in avan

en: Large Title Font
ie: Funde de un grand titul

en: Line %d character %d: %s
ie: Linea %d caracter %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
ie: Cargat un tema "%s" in %g secondes

en: Lower window below other windows
ie: Tener detra altri fenestres

en: Ma_ximize
ie: Ma_ximisar

en: Make X calls synchronous
ie: Far invocationes X sincronosi

en: Maximize Window
ie: Maximisar li fenestre

en: Maximize window
ie: Maximisar li fenestre

en: Maximize window horizontally
ie: Maximisar li fenestre horizontalmen

en: Maximize window vertically
ie: Maximisar li fenestre verticalmen

en: Mi_nimize
ie: Mi_nimisar

en: Minimize Window
ie: Minimisar li fenestre

en: Minimize window
ie: Minimisar li fenestre

en: Missing %s extension required for compositing
ie: Manca li extension %s, quel es besonat for composition.

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
ie: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="quocunc"/> mancant

en: Mod4
ie: Windows

en: Modal Dialog Box
ie: Dialog modal

en: Move backward between panels and the desktop immediately
ie: Mover retro inter paneles e li Pupitre ínmediatmen

en: Move backward between windows immediately
ie: Mover retro inter fenestres ínmediatmen

en: Move backward between windows of an application immediately
ie: Mover retro inter fenestres de un application ínmediatmen

en: Move between panels and the desktop immediately
ie: Mover inter paneles e li Pupitre ínmediatmen

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
ie: Mover inter paneles e li Pupitre, per un fenestre popup

en: Move between windows immediately
ie: Mover inter fenestres ínmediatmen

en: Move between windows of an application immediately
ie: Mover inter fenestres de un application ínmediatmen

en: Move between windows of an application, using a popup window
ie: Mover inter fenestres de un application, per un fenestre popup

en: Move between windows, using a popup window
ie: Mover inter fenestres, per un fenestre popup

en: Move to Another _Workspace
ie: Mover a _un altri labor-spacie

en: Move to Workspace R_ight
ie: Mover al labor-spacie a _dextri

en: Move to Workspace _Down
ie: Mover al labor-spacie a _bass

en: Move to Workspace _Left
ie: Mover al labor-spacie a _levul

en: Move to Workspace _Up
ie: Mover al labor-spacie ad _up

en: Move window
ie: Mover li fenestre

en: Move window one workspace down
ie: Mover un fenestre al labor-spacie a bass

en: Move window one workspace to the left
ie: Mover un fenestre al labor-spacie a levul

en: Move window one workspace to the right
ie: Mover un fenestre al labor-spacie a dextri

en: Move window one workspace up
ie: Mover un fenestre al labor-spacie ad up

en: Move window to center of screen
ie: Centrar li fenestre in li ecran

en: Move window to east (right) monitor
ie: Mover un fenestre al ost (dextri) monitor

en: Move window to east (right) side of screen
ie: Mover un fenestre al ost (dextri) látere del ecran

en: Move window to north (top) monitor
ie: Mover un fenestre al nord (alt) monitor

en: Move window to north (top) side of screen
ie: Mover un fenestre al nord (alt) latere del ecran

en: Move window to north-east (top right) corner
ie: Mover un fenestre al nord-ost (alt dextri) angul

en: Move window to north-west (top left) corner
ie: Mover un fenestre al nord-west (alt levul) angul

en: Move window to south (bottom) monitor
ie: Mover un fenestre al sud (bass) monitor

en: Move window to south (bottom) side of screen
ie: Mover un fenestre al sud (bass) latere del ecran

en: Move window to south-east (bottom right) corner
ie: Mover un fenestre al sud-ost (bass dexti) angul

en: Move window to south-west (bottom left) corner
ie: Mover un fenestre al sud-west (bass levul) angul

en: Move window to west (left) monitor
ie: Mover un fenestre al west (levul) monitor

en: Move window to west (left) side of screen
ie: Mover un fenestre al west (levul) látere del ecran

en: Move window to workspace 1
ie: Mover al labor-spacie 1

en: Move window to workspace 10
ie: Mover al labor-spacie 10

en: Move window to workspace 11
ie: Mover al labor-spacie 11

en: Move window to workspace 12
ie: Mover al labor-spacie 12

en: Move window to workspace 2
ie: Mover un fenestre al labor-spacie 2

en: Move window to workspace 3
ie: Mover al labor-spacie 3

en: Move window to workspace 4
ie: Mover un fenestre al labor-spacie 4

en: Move window to workspace 5
ie: Mover un fenestre al labor-spacie 5

en: Move window to workspace 6
ie: Mover un fenestre al labor-spacie 6

en: Move window to workspace 7
ie: Mover un fenestre al labor-spacie 7

en: Move window to workspace 8
ie: Mover un fenestre al labor-spacie 8

en: Move window to workspace 9
ie: Mover al labor-spacie 9

en: Name of workspace
ie: Nómine de labor-spacie

en: New Workspace Name:
ie: Nómine del nov labor-spacie:

en: No "%s" attribute on element <%s>
ie: Mancant atribute «%s» de elemente <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
ie: Null attribute «extent_angle» o «to» de element <%s>

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
ie: Null attribute «start_angle» o «from» de element <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
ie: Null <%s> present in li tema «%s»

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
ie: Null <draw_ops> con li nómine «%s» esset definit

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
ie: Null <draw_ops> con li nómine «%s» esset definit

en: No command %d has been defined.
ie: Null comande %d esset definit.

en: No terminal command has been defined.
ie: Null emulator de terminal esset definit.

en: No text is allowed inside element <%s>
ie: Null textu es permisset in interiore de element <%s>

en: Normal Application Window
ie: Normal fenestre de application

en: Normal Title Font
ie: Funde de un normal titul

en: Number of workspaces
ie: Númere de labor-spacies

en: Print version
ie: Printar li version

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
ie: Proprietá %s de fenestre 0x%lx contene UTF-8 ínvalid

en: Raise window above other windows
ie: Tener in avan de altri fenestres

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
ie: Levar un fenestre si it es covrit per un altri, altrimen abassar it

en: Remove Window From Top
ie: Remover li fenestre ex li cime

en: Rename current workspace
ie: Renominar li actual labor-spacie

en: Replace the running window manager with Marco
ie: Vicear li existent gerente de fenestres per Marco

en: Resize window
ie: Redimensionar li fenestre

en: Restore Window
ie: Restituer li fenestre

en: Restore window
ie: Restituer li fenestre

en: Roll Up Window
ie: Involuer li fenestre

en: Roll _Up
ie: In_voluer

en: Run a terminal
ie: Lansar un terminal

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
ie: Ecran %d on monitor "%s" ja have un gerente de fenestres

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ie: Ecran %d on monitor "%s" ja have un gerente de fenestres; prova usar li option --replace por vicear it.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
ie: Ecran %d sur li monitor '%s' es ínvalid

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
ie: Monstrar li fenestre «Lansar un application»

en: Show the panel's main menu
ie: Monstrar li menú principal de panel

en: Small Title Font
ie: Funde de un micri titul

en: Specify session management ID
ie: Monstrar ID de gerentie de session

en: Style has already been specified for state %s focus %s
ie: Stil ja esset specificat por statu %s foco %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
ie: Stil ja esset specificat por statu %s redim %s foco %s

en: Switch to previously selected workspace
ie: Activar li precedent labor-spacie

en: Switch to workspace 1
ie: Activar labor-spacie 1

en: Switch to workspace 10
ie: Activar labor-spacie 10

en: Switch to workspace 11
ie: Activar labor-spacie 11

en: Switch to workspace 12
ie: Activar labor-spacie 12

en: Switch to workspace 2
ie: Activar labor-spacie 2

en: Switch to workspace 3
ie: Activar labor-spacie 3

en: Switch to workspace 4
ie: Activar labor-spacie 4

en: Switch to workspace 5
ie: Activar labor-spacie 5

en: Switch to workspace 6
ie: Activar labor-spacie 6

en: Switch to workspace 7
ie: Activar labor-spacie 7

en: Switch to workspace 8
ie: Activar labor-spacie 8

en: Switch to workspace 9
ie: Activar labor-spacie 9

en: Switch to workspace above the current workspace
ie: Activar un labor-spacie ad-up del actual

en: Switch to workspace below the current workspace
ie: Activar un labor-spacie a-bass del actual

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
ie: Activar un labor-spacie al levul del actual

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
ie: Activar un labor-spacie al dextri del actual

en: System Bell is Audible
ie: Sonette de sistema es audibil

en: Take a screenshot
ie: Capturar li ecran

en: Take a screenshot of a window
ie: Capturar li fenestre

en: The name of a workspace.
ie: Li nómine de labor-spacie.

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
ie: Un errore evenit lansante <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: This is a sample message in a sample dialog
ie: Ti-ci es un exemplar textu in un exemplar dialog

en: Tile window to east (right) side of screen
ie: Tegular along li ost (dextri) látere del ecran

en: Tile window to north-east (top right) corner
ie: Tegular un fenestre in li nord-ost (alt dextri) angul

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
ie: Tegular un fenestre in li nord-ost (alt dextri) angul del ecran

en: Tile window to north-west (top left) corner
ie: Tegular un fenestre in li nord-west (alt levul) angul

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
ie: Tegular un fenestre in li nord-west (alt levul) angul del ecran

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
ie: Tegular un fenestre in li sud-ost (bass dexti) angul

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
ie: Tegular un fenestre in li sud-ost (bass dextri) angul del ecran

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
ie: Tegular un fenestre in li sud-west (bass levul) angul

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
ie: Tegular un fenestre in li sud-west (bass levul) angul del ecran

en: Tile window to west (left) side of screen
ie: Tegular along li west (levul) látere del ecran

en: Toggle fullscreen mode
ie: (Des)activar mode plen-ecran

en: Toggle maximization state
ie: (Des)activar maximisat

en: Toggle shaded state
ie: (Des)activar involuet

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
ie: Visibil in omni labor-spacies (yes/no)

en: Torn-off Menu
ie: Detachat menú

en: Turn compositing off
ie: Depermisser composition

en: Turn compositing on
ie: Activar composition

en: Unknown attribute %s on <%s> element
ie: Ínconosset atribute %s de elemente <%s>

en: Unknown element %s
ie: Ínconosset element %s

en: Unknown function "%s" for button
ie: Ínconosset function de buton «%s»

en: Unknown position "%s" for frame piece
ie: Ínconosset position «%s» de un fragment de borde

en: Unknown state "%s" for button
ie: Ínconosset statu de buton «%s»

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
ie: Ínconosset style_set «%s» de elemente <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
ie: Ínconosset tip "%s" de element <%s>

en: Unma_ximize
ie: De-ma_ximisar

en: Unroll Window
ie: Desvoluer li fenestre

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
ie: Usage: marco-theme-viewer [TEMA-NOMINE]

en: Utility Palette
ie: Palette de utensiles

en: Visual Bell Type
ie: Tip de visual sonette

en: Window Management
ie: Control de fenestres

en: Window Menu
ie: Menú del fenestre

en: Window Title Goes Here
ie: Li titul de fenestre

en: Window manager error:
ie: Errore del gerente de fenestres:

en: Window manager warning:
ie: Avise del gerente de fenestres:

en: Window manager:
ie: Gerente de fenestres:

en: Window title font
ie: Funde del titul de fenestre

en: Workspace %d
ie: Labor-spacie %d

en: Workspace %d%n
ie: Labor-spacie %d%n

en: Workspace %s%d
ie: Labor-spacie %s%d

en: Workspace 1_0
ie: Labor-spacie 1_0

en: X Display to use
ie: Ecran X por usar

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
ie: Vu posse atender un moment por permisser it continuar, o terminar li application completmen.

en: _Always on Visible Workspace
ie: Sempre in li _visibil labor-spacie

en: _Close
ie: _Clúder

en: _Force Quit
ie: _Terminar

en: _Move
ie: _Mover

en: _Only on This Workspace
ie: S_olmen in ti-ci labor-spacie

en: _Resize
ie: _Redimensionar

en: _Unroll
ie: D_esvoluer

en: _Wait
ie: _Atender

en: bottom
ie: bass

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
ie: li geometrie de borde ne provide dimension «%s»

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
ie: li geometrie de borde ne provide dimension «%s» por borde «%s»

en: left
ie: levul

en: right
ie: dextri

en: top
ie: alt
