mate-panel 1.26.0 - en to ka translation catalogue (487 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
ka: "%s" მოულოდნელად გაითიშა

en: %A %B %d (%%s)
ka: %A, %d %B (%%s)

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ka: %s აპლეტს არავინ იყენებს, და მისი პანელზე ყოფნა რესურსების უაზრო ხარჯვას წარმოადგენს.

en: %s the Fish
ka: %s თევზი

en: %s the Fish Says:
ka: %s თევზი ამბობს:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ka: %s თევზი, არის თანამედროვე მკითხავი

en: %s the Fish, the fortune teller
ka: %s მკითხავი ტევზი

en: %s, feels like %s
ka: %s, თითქოს ყოფილიყოს %s

en: (empty)
ka: (ცარიელი)

en: (with minor help from George)
ka: (პატარა დახმარება გიორგისაგან)

en: - Edit .desktop files
ka: - .desktop ფაილების რედაქტირება

en: <i>(optional)</i>
ka: <i>(არამნიშვნელოვანი)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
ka: <small><i>ჩაწერეთ ქალაქის, რეგიონის ან ქვეყნის დასახელება, შემდგომ შემოთავაზებული მენიუდან ამოირჩიეთ</i></small>

en: <small>Opaque</small>
ka: <small> დაბინდული</small>

en: <small>Set...</small>
ka: <small>გამართვა...</small>

en: <small>Set</small>
ka: <small>გამართვა</small>

en: <small>Transparent</small>
ka: <small> გამჭირვალე</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ka: თევზი სახელის გარეშე, მართლაც რომ საცოდავი არსებაა. არ გაანაწყენოთ იგი, დაარქვით სახელი.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ka: პანელების აპლეტების (IID) იდენტიფიკატორების სია, რომლებსაც პანელი დააიგნორირებს. ამდაგვარად შესაძლებელი გახდება ზოგიერთი აპლეტის ჩატვირთვის აკრძალვა. მაგალითად, მინი ბრძანების სტრიქონის ამორთვისთვის საჭიროა დავამატოთ "OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet" სტრიქონი მოცემულ სიაში. ცვლილებაში დარწმუნებისათვის საჭიროა პანელის ხელახალი ჩართვა.

en: A list of locations to display in the calendar window.
ka: მდებარეობების სია, კალენდრის ფანჯარაში გამოსაჩენათ.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ka: პანელების იდენტიფიკატორების სია. ყოველი იდენტიფიკატორი წარმოადგენს ზემო დონის პანელს. ამ პანელების ცალკეული პარამეტრი /apps/panel/toplevels/$(id)-ში ინახება.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ka: პანელის ობიექტების იდენტიფიკატორების (ID) სია. ყოველი იდენტიფიკატორი წარმოადგენს პანელის ცალკეულ ობიექტს(მაგალითად,გაშვების ღილაკი,ბრძანების ღილაკი ან მენუს ღილაკი). ამ ობიექტების ცალკეული პარამეტრი /apps/panel/objects/$(id)-ში ინახება.

en: A pop out drawer to store other items in
ka: დამატებითი ელემენტების მისამაგრებელი გამოსაწევი უჯრა

en: A separator to organize the panel items
ka: ელემენტების ორგანიზირებისთვის საჭირო პანელის გამყოფი

en: A_bout Panels
ka: პანელების შესახებ

en: About the MATE Panel
ka: გნომის პანელის შესახებ

en: Access documents, folders and network places
ka: დოკუმენტებთან მუშაობა, დასტების და ქსელური კვანძების დათვალიერება

en: Action button type
ka: სამოქმედო ღილაკის ტიპი

en: Ad_just Date & Time
ka: დროის და თარიღის _გასწორება

en: Add this as _drawer to panel
ka: პანელზე _დამატება ახალი უჯრის სახით

en: Add this as _menu to panel
ka: პანელზე დამატებითი _მენუს დამატება

en: Add this launcher to _desktop
ka: გამშვების სამუშაო _მაგიდაზე დამატება

en: Add this launcher to _panel
ka: გამშვების _პანელზე დამატება

en: Add to Drawer
ka: მიამატე უჯრას

en: Add to Panel
ka: პანელზე დამატება

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ka: დაიშვა უცნობი შეცდომა "%s"-ის გახსნის მცდელობისას.

en: Animation speed
ka: ანიმაციის სიჩქარე

en: Applet IIDs to disable from loading
ka: აკრძალული აპლეტების (IID) იდენტიფიკატორები

en: Application
ka: პროგრამები

en: Application Launcher...
ka: პროგრამის გამშვები

en: Application does not accept documents on command line
ka: აპლიკაციას დოკუმენტების ბრძანების სტრიქონიდან აღება არ შეუძლია

en: Application in Terminal
ka: ტერმინალის პროგრამა

en: Applications
ka: პროგრამები

en: Arro_ws on hide buttons
ka: დამალულ ღილაკზე ისარი

en: Autoclose drawer
ka: უჯრის ავტო დახურვა

en: Automatically hide panel into corner
ka: პანელის კუთხეში ავრომატური დამალვა

en: Background
ka: ფონი

en: Background _image:
ka: საფონე _ნახატი

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Background color opacity
ka: ფონის ფერის გამჭვირვალობა

en: Background image
ka: საფონე ნახატი

en: Background type
ka: ფონის ტიპი

en: Bookmarks
ka: სანიშნეები

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ka: თქვენი კომპიუტერიდან ლოკალური ან დაშორებული დისკების, დასტების დათვალიერება

en: Browse and run installed applications
ka: ჩადგმული პროგრამების გაშვება ან დათვალიერება

en: Browse bookmarked and local network locations
ka: ლოკალური და ქსელური მისამართების დათვალიერება

en: C_lear
ka: _გაწმენდა

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ka: დოკუმენტის URI-ების გადაცემა დესკტოპის ჩანაწერში „Type=Link“ შეუძლებელია

en: Cannot delete this panel
ka: ვერ ვშლი მოცემულ პანელს

en: Cannot find an empty spot
ka: შეუძლებელია ცარიელი ადგილის პოვნა

en: Center panel on x-axis
ka: პანელის x ღერძთან გასწორება

en: Center panel on y-axis
ka: პანელის y ღერძთან გასწორება

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ka: სამუშაო მაგიდის იერის შეცვლა, დახმარება, ან სისტემიდან გასვლა

en: Choose a file to append to the command...
ka: ბრძანებასთან მისაერთებელი ფაილის ამორჩევა...

en: Choose a file...
ka: ფაილის ამორჩევა...

en: Choose an application...
ka: პროგრამის ამორჩევა...

en: City Name
ka: ქალაქის სახელი

en: City Time Zone
ka: ქალაქის დროის სარტყელი

en: Clear Recent Documents
ka: ბოლოს დამუშავებული დოკუმენტების გასუფთავება

en: Clear all items from the recent documents list
ka: ბოლოს დამუშავებულ დოკუმენტების სიის გასუფთავება

en: Clear the Recent Documents list?
ka: გნებავთ "ბოლო დოკუმენტები" -ს სიის წაშლა?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ka: დააჭირეთ აქ ყველა ფანჯრის დასამალად და სამუშაო მაგიდის გამოსაჩენად.

en: Click here to restore hidden windows.
ka: დააჭირეთ აქ დამალული ფანჯრის აღსადგენად.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ka: პროგრამის გასათიშად მის ფანჯარაზე დააწკაპუნეთ,ან მოქმედების გასაუქმებლად დააჭირეთ <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ka: დააწკაპეთ მოცემულ ღილაკზე და ამოირჩიეთ ფაილი, რომლის დასახელება ბრძანების სტრიქონს მიემატება.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ka: დააწკაპეთ მოცემულ ღილაკზე, მონიშნული პროგრამის ან ბრძანების ბრძანების სტრიქონში გასაშვებად.

en: Click to hide month calendar
ka: დააწკაპეთ, თვიური კალენდრის დასამალად

en: Click to view month calendar
ka: დააწკაპეთ, თვიური კალენდრის სანახავად

en: Clock
ka: საათი

en: Clock Preferences
ka: საათის პარამეტრები

en: Co_lor:
ka: ფერ_ი:

en: Co_mmand to run when clicked:
ka: დაწკაპუნებით ჩასართველი ბრძანება

en: Co_mment:
ka: კო_მენტარი:

en: Comm_and:
ka: ბრძ_ანება:

en: Command icon
ka: ბრძანების ხატულა

en: Command to execute on click
ka: ბრძანება შესრულდება დაჭერისას

en: Complete panel lockdown
ka: პანელი სრული ბლოკირება

en: Computer
ka: კომპიუტერი

en: Computer Clock
ka: კომპიუტერის საათი

en: Confirm panel removal
ka: პანელის წაშლას ესაჭიროება დამტკიცება

en: Connect to Server...
ka: სერვერთან დაკავშირება

en: Connect to a remote computer or shared disk
ka: დაშორებულ სერვერთან ან გაზიარებულ მყარ დისკთან დაკავშირება

en: Copy _Date
ka: _თარიღის ასლი

en: Copy _Time
ka: _დროის ასლი

en: Copy a launcher from the applications menu
ka: პროგრამების მენუდან გამშვების კოპირება

en: Could not connect to server
ka: შეუძლებელია სერვერთან დაკავშირება

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ka: შეუძლებელი გახდა  "%s"-ის UTF-8-დან კონვერტირება

en: Could not display help document
ka: შეუძლებელია დახმარების დოკუმენტის გაშვება

en: Could not display help document '%s'
ka: შეუძლებელია '%s' დამხმარე დოკუმენტაციის ჩვენება

en: Could not execute '%s'
ka: ვერ ვახერხებ '%s' -ის გაშვებას

en: Could not launch '%s'
ka: შეუძლებელია '%s' ის გაშვება

en: Could not launch application
ka: ვერ ვრთავ პროგრამას

en: Could not open location '%s'
ka: შეუძლებელია '%s' მდებარეობის გახსნა

en: Could not open recently used document "%s"
ka: ვერ ვხსნი ახლახანს დამუშავებულ დოკუმენტს "%s"

en: Could not run command '%s'
ka: ვერ ვუშვებ ბრძანებას '%s'

en: Could not save directory properties
ka: შეუძლებელი გახდა დასტის პარამეტრების დამახსოვრება

en: Could not save launcher
ka: შეუძლებელია გამშვების დამახსოვრება

en: Could not show this URL
ka: ვერ ვანახებ მოცემულ URL-ს

en: Could not use dropped item
ka: ვერ გამოვიყენებ გადაგდებულ ელემენტს

en: Create Launcher
ka: გამშვების შექმნა

en: Create a new launcher
ka: შექმენი ახალი გამშვები

en: Create new file in the given directory
ka: ახალი ფაილის მოცემულ დირექტორიაში შექმნა

en: Current Time:
ka: მიმდინარე დრო:

en: Custom Application Launcher
ka: პერსონალური პროგრამის გამშვები

en: Custom format of the clock
ka: საათის ინდივიდუალური ფორმატი

en: D_on't Delete
ka: _არ წაშალო

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ka: წყვეტს დააჯგუფოს თუ არა ერთი და იმავე პროგრამიდან წარმოშობილი ფანჯრები. შესაძლებელი მნიშვნელობებია "არასდროს", "ავტო" და "ყოველთვის".

en: Delete this drawer?
ka: წავშალო მოცემული უჯრა?

en: Delete this panel?
ka: წავშალო პანელი?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Directory Properties
ka: დასტის თვისებები

en: Disable Force Quit
ka: ნაძალადევი გასვლის დეაქტივირება

en: Disable connection to session manager
ka: ვერ ვუკავშირდები სესიის მენეჯერს

en: Display
ka: დისპლეი

en: Display all workspaces
ka: ანახე ყველა სამუშაო სივრცე

en: Display workspace names
ka: ანახე სივრცეთა სახელები

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ka: გსურთ აპლეტის მიმდინარე კონფიგურაციიდან მოშორება?

en: Drawer
ka: უჯრა

en: Drawer Properties
ka: უჯრის თვისებები

en: E_xpand
ka: გაშლ_ა

en: East
ka: აღმოსავლეთი

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Enable animations
ka: ანიმაციების ჩართვა

en: Enable arrows on hide buttons
ka: დამალვა/გამოჩენის ღილაკებზე ისრების დაშვება

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ka: ბრძანების ავტოაკრეფვის ჩართვა "პროგრამის გაშვება" დიალოგ ფანჯარაში

en: Enable hide buttons
ka: ფარულ ღილაკთა აქტივირება

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ka: პროგრამების სიის ჩვენება "პროგრამის გაშვება" დიალოგ ფანჯრაში

en: Enable tooltips
ka: კარნახის ჩართვა

en: Error
ka: შეცდომა

en: Error displaying help document
ka: შეცდომა დოკუმენტაციის ჩვენებისას

en: Expand list of locations
ka: მდებარეობების სიის ჩვენება

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ka: პროგრამების სიის ფართო ჩვენება "პროგრამის გაშვება" დიალოგ ფანჯარაში

en: Expand to occupy entire screen width
ka: ეკრანის მთელს პანელის გაშლა

en: FILE
ka: ფაილი

en: Failed to load %s: %s
ka: შეუძლებელია ჩატვირთვა %s: %s

en: Failed to load applet %s
ka: ვერ ვტვირთავ აპლეტს %s

en: Failed to set the system time
ka: შეუძლებელი გახდა სისტემური დროის გამართვა

en: Failed to set the system timezone
ka: შეუძლებელი გახდა დროის სარტყლის შეცვლა

en: File System
ka: ფაილური სისტემა

en: File is not a valid .desktop file
ka: ფაილი არასწორი .desktop ფაილია

en: Find an _item to add to "%s":
ka: შეარჩიეთ "%s" -ზე მისამაგრი _ელემენტი:

en: Find an _item to add to the drawer:
ka: შეარჩიეთ უჯრაში მისამაგრი ელემენტი:

en: Find an _item to add to the panel:
ka: შეარჩიეთ პანელზე დასამატებელი ელემენტი:

en: Fish
ka: თევზი

en: Fish Preferences
ka: თევზის პარამეტრები

en: Fit image to panel
ka: გამოსახულების პანელზე მორგება

en: Force Quit
ka: ძალდათანებითი გათიშვა

en: Force a misbehaving application to quit
ka: პრობლემატური პროგრამის ძალდატანებითი გათიშვა

en: Force this application to exit?
ka: გნებავთ პროგრამის ძალდატანებით გათიშვა?

en: Frames in fish's animation
ka: პიქტოგრამები თევზის ანიმაციაში

en: General
ka: საერთო

en: Group windows when _space is limited
ka: ფანჯრების დაჯგუფება ადგილის არ ქონის დროს

en: Hide Panel
ka: პანელის დამალვა

en: Highlight launchers on mouseover
ka: ღილაკების ციმციმი თაგვის ზემოდან გადატარებისას

en: Home Folder
ka: სახლის დასტა

en: Hour format
ka: დროის ფორმატი

en: Icon '%s' not found
ka: ხატულა '%s' ვერ მოიძებნა

en: Icon not found
ka: შეუძლებელია ხატულას პოვნა

en: Icon used for object's button
ka: ობიექტთა გამომსახველი ხატულა

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ka: თუ მონიშნულია, პანელის მოშორება დამტკიცებას საჭიროებს.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ka: თუ მონიშნულია, უჯრაში მყოფ ღილაკებზე დაწკაპვისას უჯრა მყისვე დაიკეტება.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ka: თუ მონიშნულია, ღილაკი ამონათდება თაგვით ზემოდან გადატარებისას.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ka: თუ მონიშნულია, დამალვა/გამოჩენის ღილაკებზე გამოჩნდებიან მიმანიშნებელი იზრები. ამ გასაღებს აქვს მნიშვნელობა თუ გასაღები enable_buttons მონიშნულია.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ka: თუ მონიშნულია, "Run Application" დიალოგ ფანჯარაში ავტოაკრეფვა იმუშავებს.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ka: თუ მონიშნულია, პანელზე გამოჩნდება ჩვენება/დამალვის ღილაკები. ეს ღილაკები გამოიყენება პანელის ეკრანის არედან გარეთ გატანისთვის, ისე რომ მხოლოდ ღილაკის ხილვა ხდება შესაძლებელი, ამავე ღილაკების მეშვეობით შესაძლებელია პანელის უკან დაბრუნება.

en: If true, display a weather icon.
ka: თუ მონიშნულია, აჩვენებს ამინდის აღმნიშვნელ ხატულას.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ka: თუ მონიშნულია, აჩვენებს თარიღს საათთან ერთად.

en: If true, display seconds in time.
ka: თუ მონიშნულია, აჩვენებს წამებს საათთან ერთად.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ka: თუ მონიშნულია, აჩვენებს მდებარეობებს კალენდრის ფანჯარაში.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ka: თუ მონიშნულია, პანელის გამოჩენა/დამალვა ანიმაციის სახით გამოჩნდება.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ka: თუ მონიშნულია, გამოსახე თარიღი კარნახის ფანჯარაში,როდესაც მიმთითებელი საათს ზევითაა.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ka: თუ მონიშნულია, აჩვენებს ტემპერატურას ამინდის ხატულას გვერდით.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ka: თუ მონიშნულია, გამოსახე კვირათა რიცხვი კალენდარში.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ka: თუ მონიშნულია, "ნაცნობი პროგრამები"-ს სია "პროგრამების გაშვება"-ის დიალოგ ფანჯარაში გაშლილი სახით გამოჩნდება.ყოველივე ამას აქვს აზრი თუ მომიშნულია პარამეტრი enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ka: თუ მონიშნულია, "ნაცნობი პროგრამები"-ს სია გამოჩნდება "პროგრამების გაშვება"-ის დიალოგ ფანჯარაში. მის გაშლა/შეკეცვას განაპირობებს show_program_list გასაღები.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ka: თუ მონიშნულია, ფონური გრაფიკული გამოსახულება გადმოტრიალდება თუ პანელი ვერტიკალურ მდგომარეობას მიიღებს.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ka: თუ მონიშნულია, მაშინ გასაღები custom_icon გამოყენებულ იქნება როგორც მომხმარებლის ინდივიდუალურად ამორჩეული ღილაკი. თუ გასაღები მონიშნული არ არის, მაშინ custom_icon გასაღები ინგორირებულია. ამ გასაღებს აქვს მხოლოდ და მხოლოდ მნიშვნელობა როცა object_type-ის მნიშვნელობა "menu-object" ან "drawer-object"-ია.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ka: მონიშვნის შემთხვევაში, თევზის ანიმაცია 90%ით ამოტრიალდება პანელის მიმართ.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ka: თუ მონიშნულია, ფონური გამოსახულება განიცდის მაშტაბირებას (ანუ არ კარგავს სიმაღლე/სიგანეს) პანელის მაქსიმალურ სიმაღლემდე.(თუ პანელს ჰორიზონტალური ფორმა აქვს).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ka: თუ მონიშნულია, გრაფიკული გამოსახულება პანელის ზომას მიიღებს. მაგრამ ამავე დროს დაირღვევა პიქტოგრამის პროპორციები.თუ მონიშნულია,

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ka: თუ მონიშნულია, menu_path-ის მნიშვნელობა გამოიყენება როგორც მდებარეობა, რომლისგანაც იგება მენუ. თუ მონიშნული არ არის, მაშინ menu_path-ის მნიშვნელობა ინგორირებულ იქნება. ამ პარამეტრს აქვს მნიშვნელობა თუ გასაღები object_type შეიცავს "menu-object"-ს.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ka: თუ მონიშნულია, პანელი ავტომატურად იმალება ეკრანის კუთხეში როდესაც კურსორი მის არეში აღარ იმყოფება. კურსორის კუთხეში გადატარებით პანელი ისევ ხილვადია.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ka: თუ მონიშნულია, პანელი აუკრძალავს მომხმარებელს პროგრამის ძალდატანებით გამორთვას. ძალდატანების ღილაკი ამოირთვება.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ka: თუ მონიშნულია, პანელი აკრძალავს პანელისვე კონფიგურაციის შეცვლის შესაძლებლობას. თუმცა შესაძლოა რომ ზოგიერთ აპლეტს ინდივიდუალური ამორთვა დასჭირდეს. ეფექტურობისთვის საჭიროა აპლეტის გადატვირთვა.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ka: თუ მონიშნულია, პანელი დაიკავებს ეკრანის მთელს სიგანეს (ან სიმაღლეს ვერტიკალური პანელის შემთხვევაში). ამგვარი პანელები ეკრანის გვერდებზე თავსდებიან. თუ გასაღები არ არის მონიშნული, პანელის სირძეს განსაზღვრავს მასზე მყოფი აპლეტების, ღილაკების ან მენუს რაოდენობა.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ka: თუ მონიშნულია, მაშინ ობიექტის ადგილმდებარეობა განისაზღვრება პანელის მარჯვენა(ან ქვედა, ვერტიკალური პანელების შემთხვევაში) ნაპირიდან.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ka: თუ მონიშნულია, მომხმარებელს არ შეუძლია აპლეტის პანელზე გადაადგილება, მანამ სანამ არ გაუშვებს"ბლოკის მოხსნა" ბრძანებას.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ka: თუ მონიშნულია, ფანჯრების სია აჩვენებს არამარტო მიმდინარე გარემოში გახსნილ ფანჯრებს, არამედ ყველა ფანჯრებს სისტემაში არსებული გარემოებებიდან.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ka: თუ მონიშნულია, გადამრთველი გამოსახავს არა მხოლოდ მიმდინარე გარემოს არამედ, ყველა არსებულს.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
ka: თუ მონიშნულია, გადამრთველი გამოსახავს სამუშაო გარემოებების სახელწოდებებს, სხვაგვარად, სამუშაო გარემოებებში მხოლოდ ფანჯრები გამოისახება. ყოველი ეს მუშაობს Marco ფანჯრების მმართველის გამოყენების შემთხვევაში.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
ka: თუ მონიშნულია, x-ის კოორდინატები იგნორირებულია და ათვლის წერტილი ეკრანის ცენტრი ხდება. თუ პანელის ზომა იცვლება იგი მაინც არ იცვლის ადგილმდებარეობას (ანუ ფართოვდება ორივე მხარეს). თუ გასაღები არ არის მონიშნული, x-ის კოორდინატები საზღვრავენ პანელის ადგილმდებარეობას.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
ka: თუ მონიშნულია, y-ის კოორდინატები იგნორირებულია და ათვლის წერტილი ეკრანის ცენტრი ხდება. თუ პანელის ზომა იცვლება იგი მაინც არ იცვლის ადგილმდებარეობას (ანუ ფართოვდება ორივე მხარეს). თუ გასაღები არ არის მონიშნული, y-ის კოორდინატები საზღვრავენ პანელის ადგილმდებარეობას.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ka: თუ მონიშნულია, ფანჯარა გაიხსნება მიმდინარე სამუშაო გარემოში და არა იმ გარემოში სადაც ის პირველად გაიხსნა.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ka: თუ მონიშნულია, პანელის ობიექტების გასწვრივ კარნახი გამოჩნდება.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ka: "ბოლო დოკუმენტები" გასუფთავების შემთხვევაში, წაიშლება:
    • მენუ "მდებარეობა"-> "ბოლო დოკუმენტები"-ის სია.
    • ყველა პროგრამაში ბოლოს დამუშავებული დოკუმენტების სია.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ka: პანელის ობიექტის გადატვირთვის შემთხვევაში, ის პანელს ავტომატურად ხელახლა დაემატება.

en: Image Background Details
ka: ფონური გამოსახულების დეტალები

en: Images
ka: სურათები

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ka: Xinerama (ორ მონიტორიანი სისტემა) სისტემის გამოყენებისას, პანელების განლაგება ინდივიდუალურ მონიტორებზეა შესაძლებელი. მიმდინარე გასაღები წარმოადგენს მონიტორს რომელზედაც პანელია მოთავსებული.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ka: პოზიციის ინტერპრეტაცია ქვედა/მარჯვენა გვერდის მიმართ

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ka: გასაღები %s არ არის მონიშნული, შეუძლებელია გამშვების ჩატვირთვა

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ka: რთავს სხვა პროგრამებს და უზრუნველყოფს სხვადასხვა აპლეტებს როგორც, ფანჯრის აპლეტი, დროის აპლეტი და სხვა.

en: Launcher Properties
ka: გამშვების თვისებები

en: Launcher location
ka: გამშვების ადგილმდებარეობა

en: List of known applications
ka: ნაცნობი პროგრამების სია

en: List of locations
ka: მდებარეობების სია

en: Loc_k To Panel
ka: პანელზე _მიმაგრება

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ka: ფაილების და დასტების სახელის ან შინაარსი მიხედვით მოძებნა

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: Locations
ka: მდებარეობა

en: Lock Screen
ka: ეკრანის დაბლოკვა

en: Lock the object to the panel
ka: დაამაგრე პანელზე

en: Log Out %s...
ka: %s სეანსის დასრულება ...

en: Log Out...
ka: სესიიდან გამოსვლა...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
ka: მომხმარებელი %s სეანსის დასრულება და სხვა მომხმარებლის სახელით სისტემაში ხელახალი შემოსვლა

en: Log out of this session to log in as a different user
ka: სესიის დასრულება, სხვა მომხმარებლის სახელით შემოსვლის სურვილის გამო

en: Look at today's date!
ka: შეხედე დღევანდელ თარიღს!

en: Main Menu
ka: ძირითადი მენიუ

en: Menu content path
ka: გეზი მენიუს შემცველობისაკენ

en: Mount %s
ka: %s-ის დამონტაჟემა

en: Move windows to current workspace when unminimized
ka: გადაიტანე ფანჯარა ახალ სამუშაო გარემოში დაკეცვისას

en: Name to identify panel
ka: პანელის სახელი

en: Network
ka: ქსელი

en: Network Places
ka: ქსელის ბმულები

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ka: პანელ გამშვებისთვის არ მიცემულა URI მისამართი

en: No URL was specified.
ka: არავითარი მითითებული URL-ი

en: No application to handle search folders is installed.
ka: ძიების დასტების გამხსნელი პროგრამა ვერ მოიძია.

en: North
ka: ჩრდილოეთი

en: Not a launchable item
ka: არ არის გაშვებადი ელემენტი

en: Notification Area
ka: შეტყობინებების არე

en: Number of _workspaces:
ka: სამუშაო სივრცეთა რაოდენობა

en: Object's position on the panel
ka: ობიექტის პანელზე ადგილმდებარეობა

en: Open '%s'
ka: გახსენი '%s'

en: Open URL: %s
ka: გახსენი URL: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
ka: სამუშაო მაგიდის დასტისებრი გახსნა

en: Open your personal folder
ka: პირადი დასტის გახსნა

[ctx: Orientation]
en: Bottom
ka: ქვემოთ

[ctx: Orientation]
en: Left
ka: მარცხნივ

[ctx: Orientation]
en: Right
ka: მარჯვნივ

[ctx: Orientation]
en: Top
ka: ზემოთ

en: Panel
ka: პანელი

en: Panel ID list
ka: პანელის ID სია

en: Panel Notification Area
ka: შეტყობინებების არე პანელზე

en: Panel Properties
ka: პანელის თვისებები

en: Panel attached to drawer
ka: უჯრასთან მიერთებული პანელი

en: Panel autohide delay
ka: პანელის ავტო გაქრობის შეყოვნება

en: Panel autounhide delay
ka: პანელის ავტოგამოჩენის შეყოვნება

en: Panel object ID list
ka: პანელის ობიექტა ID სია

en: Panel object has quit unexpectedly
ka: პანელის ელემენტი მოულოდნელად გაითიშა

en: Panel object type
ka: პანელისმაგვარი ობიექტის ტიპი

en: Panel orientation
ka: პანელის ორიენტაცია

en: Panel size
ka: პანელის ზომა

en: Pause per frame
ka: კადრის შეჩერება

en: Pick a color
ka: ფერის ამორჩევა

en: Places
ka: მდებარეობა

en: Protect your computer from unauthorized use
ka: კომპიუტერის არაავტორიზირებული მოხმარებისგან დაცვა

en: Recent Documents
ka: ბოლო დოკუმენტები

en: Removable Media
ka: ამორთვადი მედია

en: Replace a currently running panel
ka: მიმდინარე პანელის ჩანაცვლება

en: Rescan %s
ka: ხელახალი სკანირება - %s

en: Restore to current _workspace
ka: _მიმდინარე სამუშაო გარემოს აღდგენა

en: Restore to na_tive workspace
ka: თ_ავდაპირველი სამუშაო გარემოს აღდგენა

en: Rotate image on vertical panels
ka: ნახატის ამოყირავება ვერტიკალურ პანელებზე

en: Rotate image when panel is _vertical
ka: გრაფიკული გამოსახულების ამოყირავება როცა პ_ანელი ვერტიკალურია

en: Rotate on vertical panels
ka: ამოტრიალება ვერტიკალური პანელის შემთხვევაში

en: Rows in workspace switcher
ka: რიგთა რაოდენობა სივრცეთა ამომრჩევში

en: Run Application
ka: პროგრამის გაშვება

en: Run Application...
ka: გაუშვი პროგრამა...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ka: პროგრამის გაშვება, უშუალოდ ბრძანების ჩაწერით ან სიიდან ამორჩევით

en: Run in _terminal
ka: _ტერმინალში გაშვება

en: Run with _file...
ka: ფაი_ლთან ერთად...

en: S_tyle:
ka: ს_ტილი:

en: Search
ka: ძებნა

en: Search for Files...
ka: ფაილის ძებნა...

en: Select an animation
ka: ანიმაციის ამორჩევა

en: Select an application to view its description.
ka: ამოირჩიეთ პროგრამა მისი აღწერილობის სანახავად.

en: Select background
ka: ფონის შერჩევა

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ka: მონიშნეთ რათა ბრძანება გაიშვას ტერმინალის ფანჯარაში.

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Session management options:
ka: სესიების მმართველის პარამეტრები:

en: Set System Time
ka: სისტემის დროის გამართვა

en: Set System Time...
ka: სისტემის დროის გამართვა...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
ka: მიუთითეთ თქვენი მდებარეობა, როგორც მიმდინარე მდებარეობას და გამოიყენეთ მდებარეობის დროის სარტყელი ამ კომპიუტერისთვის.

en: Sh_ow windows from current workspace
ka: მიმდინარე სამუშაო გარემოს ფანჯრების ჩვ_ენება

en: Show Desktop Button
ka: სამუშაო მაგიდის ღილაკის ჩვენება

en: Show _all workspaces in:
ka: ყველა სამუშაო გარემოს ჩ_ვენება:

en: Show _only the current workspace
ka: მიმდი_ნარე სამუშაო გარემოს ჩვენება

en: Show _temperature
ka: _ტემპერატურის ჩვენება

en: Show _weather
ka: ა_მინდის ჩვენება

en: Show date in clock
ka: საათში თარიღის ჩვენება

en: Show date in tooltip
ka: კარნახში თარიღის ჩვენება

en: Show hide _buttons
ka: დამალულ ღილაკთა ჩვენება

en: Show list of known _applications
ka: ნაცნობი _პროგრამების სიის ჩვენება

en: Show seco_nds
ka: წა_მების ჩვენება

en: Show session management options
ka: აჩვენე სეანსის მართვის პარამეტრები

en: Show temperature in clock
ka: საათში ტემპერატურის ჩვენება

en: Show the _date
ka: თ_არიღის ჩვენება

en: Show time with seconds
ka: დროის წამებით ჩვენება

en: Show weather in clock
ka: საათში ამინდის ჩვენება

en: Show week numbers in calendar
ka: კვირის რიცხვის კალენდარში ჩვენება

en: Show windows from a_ll workspaces
ka: ყ_ველა სამუშაო გარემოებებიდან ფანჯრების ჩვენება

en: Show windows from all workspaces
ka: ფანჯრების ყველა სამუშაო გარემოდან ჩვენება

en: Show workspace _names in switcher
ka: გადამრთველში _სამუშაო გარემოთა სახელების ჩვენება

en: Shut Down...
ka: სისტემის გამორთვა...

en: Shut down the computer
ka: კომპიუტერის გამორთვა

[ctx: Size]
en: Large
ka: დიდი

[ctx: Size]
en: Medium
ka: საშუალო

[ctx: Size]
en: Small
ka: პატარა

[ctx: Size]
en: X Large
ka: უდიდესი ზომის

[ctx: Size]
en: X Small
ka: პატარა ზომის

[ctx: Size]
en: XX Large
ka: დიდი ზომის

[ctx: Size]
en: XX Small
ka: უპატარესი ზომის

en: Solid c_olor
ka: სავსე ფ_ერი

en: Some of these properties are locked down
ka: ზოგი მოცემული პარამეტრი დაბლოკილია

en: South
ka: სამხრეთი

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ka: მიუთითებს პანელის ფონის ფერს (#RGB ფორმატში)

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ka: მიუთითებს ფაილს რომელიც გამოყენებულ იქნება ფონის სახით.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ka: განსაზღვრავს პანელის გამოჩენის დროს მილიწამებში მის არეში კურსორის გამოჩენისას. ამ გასაღებს აქვს აზრი თუ მონიშნულია auto_hide გასაღები.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ka: განსაზღვრავს პანელის დამალვის დროს მილიწამებში მის არედან კურსორის გადასვლისას. ამ გასაღებს აქვს აზრი თუ მონიშნულია auto_hide გასაღები.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ka: განსაზღვრავს პანელის გამოჩენის რაოდენობას პიფსელებში როდესაც იგი ეკრანის მიღმაა დამალული. ამ გასაღებს აქვს აზრი თუ მონიშნულია auto_hide გასაღები.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ka: განსაზღვრავს ფონური ნახატის გამჭვირვალებას. თუ ფერს არ არის ბოლომდე გამჭვირვალე (მისი მნიშვნელობა 65535 ნაკლებია), იგი შეირწყმება სამუშაო მაგიდის გრაფიკულ გამოსახულებასთან.

en: Specify an applet IID to load
ka: მიუთითეთ ჩასატვირთი აპლეტის IID

en: Specify file containing saved configuration
ka: დამახსოვრებული კონფიგურაციის მქონე ფაილის მინიშნება

en: Specify session management ID
ka: აღნიშნეთ თუ რომელი სეანსი ჩაიტვირთოს

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ka: მიუთითეთ აპლეტის საქყისი პოზიცია. (ზემოთ, ქვემოთ, მარჯვნივ მარცხნივ)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ka: მიუთითეთ აპლეტის თავდაპირველი ზომა (პატარა, საშუალო, დიდი და ა.შ.)

en: Speed unit
ka: სიჩქარის ერთეული

en: St_retch
ka: გაშლ_ა

en: Starting %s
ka: ირთვება %s

en: Stretch image to panel
ka: ნახატის პანელზე გაჭიმვა

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ka: აისი: %s / დაისი: %s

en: System
ka: სისტემა

en: Temperature unit
ka: ტემპერატურის ერთეული

en: Test applet utility
ka: აპლეტის უტილიტების ტესტი

en: The Clock displays the current time and date
ka: აჩვენებს ამჟამინდელ თარიღსა და დროს

en: The MATE Panel
ka: გნომის პანელი

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ka: "ფანჯრების სია" გიჩვენებთ გარემოს ყველა ფანჯარას ერთი ღილაკით მართვადი სიის სახით და გაძლევთ მათი დათვალიერების საშუალებას.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ka: ფანჯრების სიის მენუს სახით წარმოსახვა და მათი მენუს სახით დათვალიერება.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ka: სამუშაო გარემოთა გადამრთველი გიჩვენებთ მინიატურულ სამუშაო გარემოებს და მათი მართვის საშუალებას იძლევა.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ka: მოქმედების ტიპი, ღილაკის შესაძლებლობები. მიღებული მნიშვნელობები "lock", "logout", "run", "search" და "screenshot". ამ პარამეტრს აქვს აზრი მხოლოდ და მხოლოდ როცა object_type გასაღები შეიცავს "action-applet".

en: The command of the launcher is not set.
ka: არ მითითებულა გაშვების ღილაკის ბრძანება.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ka: კონფიგურირებული ბრძანება არ მოქმედებს და ჩაინაცვლა: %s-ით

en: The fish's animation pixmap
ka: თევზის ანიმაციის პიქტოგრამა

en: The fish's name
ka: თევზის სახელი

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ka: პანელის სიმაღლე (ან სიგანე ვერტიკალური პანელების შემთხვევაში). პანელი განსაზღვრავს მინიმალურად დასაშვებ ზომას, შრიფტის და პანელზე მყოფი ელემენტების ზომიდან გამომდინარე. მაქსიმალური ზომა არ აღემატება ეკრანის 1/4-ურ დაფარვას.

en: The icon of the command to be run.
ka: გასაშვები ბრძანების პიქტოგრამა.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ka: პანელის იდენტიფიკატორი, მოცემულ უჯრასთან მიერთებული. ამ პარამეტრს აქვს აზრი მხოლოდ და მხოლოდ როცა object_type გასაღები შეიცავს "drawer-applet".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ka: ზედა პანელის იდენტიფიკატორი, რომელიც შეიცავს მოცემულ ობიექტს.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ka: ფაილ .desktop-ის მდებარეობა, რომელიც შეიცავს ღილაკის აღწერის ტექსტს. ამ პარამეტრს აქვს აზრი როდესაც (object_type) გასაღები შეიცავს "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ka: ობიექტის ღილაკის პიქტოგრამის/ნახატის მდებარეობა.ამ გასაღებს აქვს აზრი მხოლოდ და მხოლოდ როცა object_type გასაღები შეიცავს "drawer-applet" ან "menu-object" და use_custom_icon გასაღები მონიშნულია.

en: The location of the launcher is not set.
ka: არ მითითებულა გაშვების ღილაკის მდებარეობა.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ka: პანელის მდებარეობა x ღერძის გასწვრივ, ეკრანის მარჯვენა მხრიდან. თუ გასაღების მნიშვნელობა 1-ია, მაშინ ის იგნორირებულია და გამოყენებულ იქნება x-ის მნიშვნელობა. თუ გასაღების მნიშვნელობა 0-ზე მეტია, მაშინ x-ის მნიშნველობა იგნორირდება. მოცემული გასაღები მნიშვნელოვანია მხოლოდ გაუშლელ მდგომარეობაში. გაშლილ მდგომარეობაში მოცემული გასაღები იგნორირებულია და პანელი თავსდება ეკრანის ნაპირზე, მისი მდებარეობა ორიენტაციის მნიშვნელობებით განისაზღვრება.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ka: პანელის მდებარეობა x ღერძის მიმართ. ამ გასაღებს აქვს მნიშვნელობა მხოლოდ ჩაკეცილ რეჟიმში. გაშლილ რეჟიმში მოცემული გასაღები ოგნორირებულია და პანელი მოთავსდება ეკრანის ნაპირას, ორიენტაციის გასაღების მიხედვით.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ka: პანელის მდებარეობა y ღერძის გასწვრივ, ეკრანის ქვემოდან. თუ გასაღების მნიშვნელობა 1-ია, მაშინ ის იგნორირებულია და გამოყენებულ იქნება y-ის მნიშვნელობა. თუ გასაღების მნიშვნელობა 0-ზე მეტია, მაშინ y-ის მნიშნველობა იგნორირდება. მოცემული გასაღები მნიშვნელოვანია მხოლოდ გაუშლელ მდგომარეობაში. გაშლილ მდგომარეობაში მოცემული გასაღები იგნორირებულია და პანელი თავსდება ეკრანის ნაპირზე, მისი მდებარეობა ორიენტაციის მნიშვნელობებით განისაზღვრება.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ka: პანელის მდებარეობა y ღერძის მიმართ. ამ გასაღებს აქვს მნიშვნელობა მხოლოდ ჩაკეცილ რეჟიმში. გაშლილ რეჟიმში მოცემული გასაღები ოგნორირებულია და პანელი მოთავსდება ეკრანის ნაპირას, ორიენტაციის გასაღების მიხედვით.

en: The name of the directory is not set.
ka: დასტის სახელი არ მითითებულა.

en: The name of the launcher is not set.
ka: გაშვების ღილაკის სახელი არ მითითებულა

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ka: პანელის ორიენტაცია.შესაძლებელი მნიშვნელობებია "top", "bottom", "left", "right". გაშლილ რეჟიმში ეს მნიშვნელობები აღნიშნავენ თუ ეკრანი რომელ გვერდთან განლაგდება პანელი. გაშლილ რეჟიმში "top" და "bottom" პარამეტრებს არ აქვთ დიდი მნიშვნელობა. აგალითად "top"-ის დროს მენუ გაიშლება ქვემოთ ხოლო "bottom"-ისთვის გაიშლება ზემოთ.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ka: პანელის ჩატვირთვის დროს წარმოიშვა პრობლემა "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ka: გეზი, რომლიდანაც აიგება შინაარსობრივი მენუ. ამ გასაღებს აქვს მნიშვნელობა, მხოლოდ მაშინ, როცა გასაღები use_menu_path მონიშნულია და გასაღებ object_type-ს აქვს "menu-object" მნიშვნელობა.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ka: პანელზე ობიექტის მდებარეობა. პოზიცია განისაზღვრება მარცხენა პანელის გვერდამდე (ან ზედა პანელის, ვერტიკალური პანელების შემთხვევაში) პიქსელების რაოდენობით.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ka: ანიმაციის სიჩქარე. მისაღები მნიშვნალობებია: "slow", "medium" და "fast". ამ გასაღებს გააჩნია მნიშვნელობა თუ enable_animations გასაღები მონიშნულია.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ka: ტექსტი რომელიც გამოიყენება როგორც კარნახი მოცემული უჯრისთვის. ამ პარამეტრს აქვს აზრი თუ object_type გასაღები შეიცავს "drawer-object"-ს ან "menu-object"-ს.

en: The unit to use when showing temperatures.
ka: ტემპერატურის აღმნიშვნელი გამოსაყენებელი ერთეული

en: The unit to use when showing wind speed.
ka: ქარის სიჩქარისთვის აღმნიშვნელი გამოსაყენებელი ერთეული

en: The water needs changing
ka: საჭიროებს წყლის გამოცვლას

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ka: ეს ღილაკი მალავს ყველა ფანჯარას და აჩენს სამუშაო მაგიდას.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ka: ადამიანისთვის გასაგებ ენაზე დაწერილი პანელის სახელი. მთავარი მნიშვნელობა პანელის დასათაურებაა, რაც პანელებს შორის გადართვაში გეხმარებათ.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ka: მოცემული გასაღები მიანიშნებს თუ რამდენ რიგად (ჰორიზონტალურად) ან სვეტად (ვერტიკალურად) გადამრთველი გამოსახავს სამუშაო გარემოებს. აქვს აზრი თუ ამორთულია display_all_workspaces გასაღები.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ka: ეს პარამეტრი წარმოადგენს ბრძანებას რომელიც თევზზე დაწკაპვის შედეგად ჩაირთვება.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ka: ეს პარამეტრი წარმოადგენს პიქტოგრამის ფაილის სახელს რომელიც გამოყენებულ იქნება ანიმაციის ადგილას.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
ka: მოცემული გასაღები ადგენს საათის აპლეტის ფორმატს,მხოლოდ როცა დრო "custom"  ინდივიდუალურ ფორმატშია მოცემული. საათის ფორმატის შეცვლა შესაძლებელია ფუნქცია strftime()-ით. დამატებითი ინფორმაციისთვის იხილეთ strftime()-ის დოკუმენტაცია.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ka: ეს ღილაკი განსაზღვრავს საათის აპლეტით განსაზღვრულ დროის ფორმატს. მოცემული სახეობებია: “12–საათი“,“24–საათი“,“ინტერნეტი“,“UNIX“ და “სამომხმარებლო“. თუ საათი დაყენებულია “ინტერნეტ“–ზე, აჩვენებს ინტერნეტის დროს.  ინტერნეტ დროის სისტემა დღე–ღამეს ყოფს 1000 ბიტად ".beats". ამ შემთხვევაში არ არსებობს არანაირი დროის სარტყელი და მტელს მსოფლიოში ერტი დროა. თუ ჩართულია “UNIX“ დრო, საათი აჩვენებს წამებს, რომელიც სათავეს იღებს “UNIX“–ის ეპოქაში, ანუ 1970.01.01. თუ საათი დაყენებულია  “სამომხარებლო“, ტრადიციულ ფორმატში. იგი აჩვენებს დროს, რომელიც განისაზღვრება სამომხმარებლო დროის სარტყელით.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ka: ეს პარამეტრი წარმოადგენს პიქტოგრამების რაოდენობას თევზის ანიმაციაში.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ka: ეს გასაღები წარმოადგენს პიქტოგრამის შეყოვნების წამების რაოდენობას.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
ka: მოცემული პროგრამა უზრუნველყოფს სხვა პროგრამების გაშვებას, ამის გარდა შეიცავს დამხმარე უტილიტებს.

en: Time _Settings
ka: დროის _პარამეტრები

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ka: კარნახი უჯრის ან მენუს მიხედვით

en: Toplevel panel containing object
ka: ობიექტის მქონე ზედა-დონის პანელი

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ka: URI სიას,გამშვებ ფანჯარაშია გადმოტანილი,აქვს არასწორი ფორმატი (%d) ან სიგრძე (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ka: შეუძლებელია გაშვება '%s'↵
    ↵
    დეტალები: %s

en: Unable to locate the command to execute
ka: ვერ ვპოულობ გასაშვებ ბრძანებას

en: Unable to mount %s
ka: შეუძლებელია მონტაჟი %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ka: ვერ ვხსნი სამუშაო მაგიდაზე მყოფ ფაილ %s -ის პანელზე გამშვებ %s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ka: შეუძლებელია '%s'-დან წაკითხვა↵
    ↵
    დეტალები: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ka: შეუძლებელია ბრძანებიდან გამონატანის წაკითხვა
    
    დაწვრილებით: %s

en: Unable to scan %s for media changes
ka: შეუძლებელია %s-ის სკანირება

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ka: ამოუცნობი desktop ფაილის ვერსია '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
ka: გაშვების უცნობი პარამეტრი: %d

en: Use custom icon for object's button
ka: ინდივიდუალური ხატულას გამოყენება ობიექტის ღილაკისათვის

en: Use custom path for menu contents
ka: მენუს შემცველობისკენ სხვა გზის მითითება

en: Visible pixels when hidden
ka: ხილული პიქსელების რაოდენობა პანელის დამალულ სტადიაში

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ka: ყურადღება: მოცემული ბრძანება წარმოადგენს რაღაცა მნიშვნელოვანს.
    რადგანაც საუბარია უმნიშვნელო აპლეტზე, თქვენ ალბათ არ გსურთ ეს.
    გირჩევთ არ გამოიყენოთ %s რაიმე მნიშვნელოვანი პროგრამისთვის,
    რომელიც მას პრაქტიკულს ან სასარგებლოს გახდის.

en: Weather
ka: ამინდი

en: West
ka: დასავლეთი

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ka: პანელის წაშლის შემთხვევაში,თვით პანელი და მისი
    პარამეტრები დაიკარგებიან.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ka: პანელის წაშლის შემთხვევაში,თვით პანელი და მისი
    პარამეტრები დაიკარგებიან.

en: When to group windows
ka: ფანჯრების დაჯგუფება

en: Will run command: '%s'
ka: გაუშვებს ბრძანება: '%s'

en: Window List
ka: ფანჯრების სია

en: Window List Preferences
ka: ფანჯარათა სიის პარამეტრები

en: Window Selector
ka: ფანჯრების გადამრთველი

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ka: რამოდენიმე ეკრანის ქონის დროს, პანელის სხვადასხვა ეკრანებზე გადატანა ხდება შესაძლებელი, მოცემული გასაღები აღნიშვნავს მიმდინარე ეკრანს, რომელზედაც პანელი არის განთავსებული.

en: Workspace Names
ka: სივრცეთა სახელი

en: Workspace Switcher
ka: გარემოს გადამრთველი

en: Workspace Switcher Preferences
ka: სივრცეთა გადამრთველის პარამეტრები

en: Workspace na_mes:
ka: სივრცეთა სახელები

en: X co-ordinate of panel
ka: პანელის X კოორდინატი

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
ka: X პანელის ორდინატა, იწყება ეკრანის მარჯვენა მხრიდან

en: X screen where the panel is displayed
ka: X ეკრანი სადაც პანელი გამოჩნდება

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ka: მონიტორი Xineramas-ს მხარდაჭერით, სადაც უნდა გამოჩნდეს პანელი

en: Y co-ordinate of panel
ka: პანელის Y კოორდინატი

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
ka: პანელის Y კოორდინატი, ეკრანის ქვემო ბოლოდან

en: You must always have at least one panel.
ka: საჭიროა მინიმუმ 1 პანელის დატოვება.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ka: თქვენს ფანჯარათა მენეჯერს არ გააჩნია "მაგიდის გამოჩენის" ღილაკის მხარდაჭერა, ან სულაც ფანჯარათა მენეჯერი არ არის ჩართული.

en: _12 hour format
ka: _12 საათიანი ფორმატი

en: _24 hour format
ka: _24 საათიანი ფორმატი

en: _About
ka: _შესახებ

en: _Activate Screensaver
ka: ეკრ_ანმზოგის ჩართვა

en: _Add
ka: დამატება

en: _Add to Drawer...
ka: _უჯრაზე დამატება

en: _Always group windows
ka: _ყოველთვის დააჯგუფე ფანჯრები

en: _Applet:
ka: _აპლეტი:

en: _Autohide
ka: _ავტოდამალვა

en: _Back
ka: _უკან

en: _Browse...
ka: დ_ათვალიარება...

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Close
ka: _დახურვა

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: _Delete This Panel
ka: _პანელის წაშლა

en: _Don't Reload
ka: _არ გადატვირთო

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _Edit Menus
ka: _მენუს დამუშავება

en: _Entire menu
ka: _მთლიანი მენუ

en: _File:
ka: _ფაილი:

en: _Force quit
ka: _ნაძალადევი გამოსვლა

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Icon:
ka: _ხატულა:

en: _Launch
ka: _გაშვება

en: _Location:
ka: მ_დებარეობა:

en: _Lock Screen
ka: ეკრანის _ბლოკირება

en: _Move
ka: _გადაადგილება

en: _Name of fish:
ka: თევზის სახელი:

en: _Name:
ka: _სახელი:

en: _Never group windows
ka: _არასოდეს დააჯგუფო ფანჯრები

en: _New Panel
ka: _ახალი პანელი

en: _None (use system theme)
ka: _არანაირი(გამოიყენება საერთო სისტემური გაფორმება)

en: _Open
ka: _გახსნა

en: _Orientation:
ka: _ორიენტაცია:

en: _Pause per frame:
ka: _დააპაუზე თიტოეული კადრი

en: _Preferences
ka: _პარამეტრები

en: _Pressure unit:
ka: წნევის ე_რთეული:

en: _Properties
ka: _პარამეტრები

en: _Reload
ka: _გადატვირთვა

en: _Remove
ka: ამო_ღება

en: _Remove From Panel
ka: პანელიდან _ამოღება

en: _Revert
ka: _აღდგენა

en: _Rotate on vertical panels
ka: _შემოატრიალე ვერტუკალურად

en: _Run
ka: გაშვე_ბა

en: _Scale
ka: _მასშტაბი

en: _Size:
ka: _ზომა:

en: _Speak again
ka: _ილაპარაკე ხელახლა

en: _Temperature unit:
ka: _ტემპერატურის ერთეული:

en: _Tile
ka: _მოზაიკა

en: _Time:
ka: _დრო:

en: _Total frames in animation:
ka: _კადრების რაიდენობა ანიმაციაში

en: _Type:
ka: _ტიპი:

en: _Visibility unit:
ka: _ხილვადობის ერთეული:

en: _Wind speed unit:
ka: ქარ_ის სიჩქარის ერთეული:

en: columns
ka: სვეტი

en: file
ka: ფაილი

en: frames
ka: კადრი

en: pixels
ka: პიქსელი

en: rows
ka: ხაზი

en: seconds
ka: წამი
