mate-panel 1.26.0 - en to ku translation catalogue (402 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
ku: "%s" ji nişkan ve hate derketin

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ku: Ji bo %s tu tişt nehate dîtin. Tenê ji bo qada dîskê û berhevkirinê dem stend, û heke were barkirin wê ji bîrê û ji qada panelê tiştan bistîne (bidize).

en: %s the Fish
ku: Masiyê %s

en: %s the Fish Says:
ku: Masiyê %s dibêje:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ku: Masiyê %s, kahînê hemdem

en: %s the Fish, the fortune teller
ku: Masiyê %s, falavêj

en: (empty)
ku: (vala)

en: (with minor help from George)
ku: (Bi alîkariyek biçûk ji George)

en: - Edit .desktop files
ku: - Dosiyên .desktop biguherîne

en: <small>Opaque</small>
ku: <biçûk>Tarîkirî</biçûk>

en: <small>Transparent</small>
ku: <small>Zelal</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ku: Masiyekî bênav tiştekî nebaş e. Nav û jiyan bide wî.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ku: Lîsteya sepanokên dê ji alî panelê ve were piştguhkirin. Bi vî awayî tu dikarî hin sepanan ji bo daxistinê an nîşandana di pêşekê de bikar bînî. divê panel were nû kirin ji bo ku guhertinan bicih bike.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ku: Lîsteya nimroyên danasînên panelê. Her nimro paneleke asta jor dide nasîn. Ji bo van panelan, mîheng di hundirê /apps/panel/toplevels/$(id) de tê veşartin.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ku: Lîsteya nimroyên danasînan yên bireserên panelan. Her nimro biresereke panelan dide nasîn (mînak: xebatkerek, berpêşk an jî bişkoka pêşekê). Ji bo her bireserekê mîheng di hundirê /apps/panel/objects/$(id) de tê veşartin.

en: A pop out drawer to store other items in
ku: Berkêşka ji bo hilanîna endamên din

en: A separator to organize the panel items
ku: Veqetînerê rêxistinkarê endamên panelê

en: A_bout Panels
ku: Der _Barê Panelan

en: Access documents, folders and network places
ku: Pelge, peldank û cihên toreyan

en: Action button type
ku: Cureyê bişkoka çalakiyan

en: Ad_just Date & Time
ku: _Dîrok & Demê Saz Bike

en: Add this as _drawer to panel
ku: Wekî berkêşk li panelê zêde bike

en: Add this as _menu to panel
ku: Wekî pêşek li panelê zêde bike

en: Add this launcher to _desktop
ku: Li sermasê_zêde bike

en: Add this launcher to _panel
ku: Li panelê zêde bike

en: Add to Drawer
ku: Li berkêşkê zêde bike

en: Add to Panel
ku: Li panelê zêde bike

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ku: Dema hewldana vekirina "%s" de çewtiyeke nenas çêbû.

en: Animation speed
ku: Leza livê

en: Applet IIDs to disable from loading
ku: Rûyê sepanokê bo astengkirina barkirinê

en: Application
ku: Sepan

en: Application Launcher...
ku: Destpêkera Sepanê...

en: Application in Terminal
ku: Sepana di Termînalê de

en: Applications
ku: Sepan

en: Arro_ws on hide buttons
ku: Çewtî di bişkojên veşartî de

en: Autoclose drawer
ku: Girtina berkêşk a bixweber

en: Automatically hide panel into corner
ku: Panelê bixweber li goşeyê veşêre

en: Background
ku: Zemîn

en: Background _image:
ku: Wêneya _zemîne:

en: Background color
ku: Rengê zemînê

en: Background color opacity
ku: Tarîbûna rengê rûerd

en: Background image
ku: Wêneya zemîne

en: Background type
ku: Cureyê zemînê

en: Bookmarks
ku: Bijare

en: Browse and run installed applications
ku: Di ber çav re derbaskirin û xebitandina sepanên daxistî

en: C_lear
ku: Pa_kij bike

en: Calendar
ku: Salname

en: Cannot delete this panel
ku: Rakirina vê panelê biserneket

en: Cannot find an empty spot
ku: Ciheke vala nehate dîtin

en: Center panel on x-axis
ku: Di tewereya Xê de panelê navîn bike

en: Center panel on y-axis
ku: Di tewereya Yê de panelê navîn bike

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ku: Dîmenê sermasê û şêwaza wê biguherînin, alîkariyê bistînin an jî danîşîna xwe bigirin.

en: Choose a file to append to the command...
ku: Dosya hilbijêre ji bo pêveka fermanê

en: Choose a file...
ku: Dosiyekê hilbijêre...

en: Choose an application...
ku: Sepanê hilbijêre...

en: Clear Recent Documents
ku: Pelgeyên ku Herî Dawî Hatine Bikaranîn Paqij Bike

en: Clear all items from the recent documents list
ku: Lîsteya pelgeyên ku herî dawî hatine bikaranîn paqij bike

en: Clear the Recent Documents list?
ku: Lîsteya pelgeyên borî pajûk bike?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ku: Vir bitikîne ji bo veşartina hemû paceyan û xuyakirina sermasê.

en: Click here to restore hidden windows.
ku: Vir bitikîne ji bo vegerandina paceyên veşartî

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ku: Ji bo bidawîkirina sepanê li ser paceyê bitikîne. ji bo derketinê  vê bitikîne <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ku: vê bişkojê bitikîne da ku tu bikaribî li dosya ku dê li fermanê zêde bibe binêrî.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ku: Vê bişkojê bitikîne da ku tu sepana hilbijartî bixebitînî an na dê ferman di destpêkê de bisernekeve.

en: Click to view month calendar
ku: Bitikîne da tu salnameya mehane bibînî

en: Clock
ku: Demjimêr

en: Clock Preferences
ku: Vebijêrkên Demjimêrê

en: Co_lor:
ku: _Reng:

en: Co_mmand to run when clicked:
ku: _Fermana ku dê bi tikandinê bicî bê:

en: Co_mment:
ku: Şîro_ve:

en: Command icon
ku: îkona fermanê

en: Command to execute on click
ku: Fermana ku dê bi tikandinê bicih were

en: Complete panel lockdown
ku: Kilîta panelê a bi tevahî

en: Computer
ku: Komputer

en: Computer Clock
ku: Demijmêra Komputerê

en: Confirm panel removal
ku: Rakirina panelê erê bike

en: Connect to Server...
ku: Girêdanê bi pêşkêşker re ava bike...

en: Copy _Date
ku: _Dîrokê ji ber bigire

en: Copy _Time
ku: De_mê ji ber bigire

en: Copy a launcher from the applications menu
ku: Destpêkarekê ji pêşeka sepanan kopî bike

en: Could not connect to server
ku: Nikarî ku têkiliyê bi

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ku: '%s' ji UTF-8 nayê wergerandin

en: Could not display help document
ku: Nikare Dosya alîkariyê pêşkêş bike

en: Could not execute '%s'
ku: Meşandina '%s' beserneket

en: Could not launch application
ku: Meşandina sepanê biserneket

en: Could not open location '%s'
ku: Nikarî cihê '%s' veke

en: Could not open recently used document "%s"
ku: Dokumana ku herî dawî hate bikaranîn "%s" venebû

en: Could not run command '%s'
ku: Nikarî fermana '%s' bimeşîne

en: Could not save launcher
ku: Nikarî destpêkarê tomar bike

en: Could not show this URL
ku: Nikare vê URL bide nîşandan

en: Could not use dropped item
ku: Nikare endaman bikêşe

en: Create Launcher
ku: Destpêkerê biafirîne

en: Create a new launcher
ku: Destpêkareke nû biafirîne

en: Create new file in the given directory
ku: Dosyayek nû biafirîne

en: Custom Application Launcher
ku: Destpêkara Sepanê ya Taybet

en: Custom format of the clock
ku: teşeya taybet a demjimêrê

en: D_on't Delete
ku: Jê _nebe

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ku: Biryar dide bo komkirina paceyan ji heman sepana lîsteya paceyan.nirxên çalak "dest pê bike", "bixweber" û "herdem".

en: Delete this drawer?
ku: Vê berkêşkê jê bibe?

en: Delete this panel?
ku: Vê panelê jê bibe?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
ku: Sermêze

en: Disable Force Quit
ku: Rawestana bi zor asteng bike

en: Disable connection to session manager
ku: Girêdana bi rêveberiyê hatiye kirin betal bike

en: Display
ku: Dîmen

en: Display all workspaces
ku: Hemû qadên xebatê nîşan bide

en: Display workspace names
ku: Navên kargehan nîşan bide

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ku: Tu dixwazî sepanokê ji komikên xwe bavêjî?

en: Drawer
ku: Berkêşk

en: E_xpand
ku: _Fireh bike

en: East
ku: Rojhilat

en: Edit
ku: Biguherîne

en: Enable animations
ku: Rê dide candariyan

en: Enable arrows on hide buttons
ku: Bila di bişkokên veşartinê de tîr bixuyin

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ku: Taybetmendiya dewamkirina fermanê çalak bikedi diyaloga""bernameyê bixebitînê" de

en: Enable hide buttons
ku: Bişkokên veşartinê çalak bike

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ku: Çalakirina lîsteya bernameyan di diyaloga"sepanê bixebitînê" de

en: Enable tooltips
ku: Rê dide Amûrên wekhev

en: Error
ku: Çewtî

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ku: Lîsteya bernameyan di diyaloga"sepanê bixebitînê" de raxîne

en: Expand to occupy entire screen width
ku: Ji bo hemû firehiya dîmenderê bigire, fireh bike

en: FILE
ku: PEL

en: Failed to load %s: %s
ku: Barkirina %s biserneket: %s

en: Failed to load applet %s
ku: Sepanoka %s nehate barkirin.

en: File System
ku: Pergala Pelan

en: Find an _item to add to "%s":
ku: Hêmanekê hilbijêre ji bo tu zêde bikî li "%s":

en: Find an _item to add to the drawer:
ku: _Hêmanekê hilbijêre ji bo berkêşkê:

en: Find an _item to add to the panel:
ku: Hêmanekê hilbijêre ji bo berkêşkê:

en: Fish
ku: Masî

en: Fish Preferences
ku: Vebijêrkên Masî

en: Fit image to panel
ku: Wêne li panelê bîne

en: Force Quit
ku: Bidawîkirina derketinê

en: Force a misbehaving application to quit
ku: Mecbûrkirina sepanê bi asayî nayê bidawîkirin

en: Frames in fish's animation
ku: Çaçoveyên di candariya masî de

en: General
ku: Giştî

en: Group windows when _space is limited
ku: Dema qad bisînor be_paceyan kom bike

en: Hide Panel
ku: Panelê veşêre

en: Highlight launchers on mouseover
ku: Lîsteya destpêkaran nîşan dide dema ku mişk di ser re diçe

en: Home Folder
ku: Peldanka Mal

en: Hour format
ku: Teşeya demjimêran

en: Icon '%s' not found
ku: Îkona '%s' nehat dîtin

en: Icon not found
ku: Îkon nehat dîtin

en: Icon used for object's button
ku: Sembola ku ji bo bişkoka bireserê were bikaranîn

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ku: Heke hatibe hilbijartin, dema bikarhêner bixwaze panelê jê bibe, paceyeke erêkirinê tê xuyanî.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ku: Heke hatibe hilbijartin, berpêşk, piştî ku li destpêkereke di hundirê wê de ye were tikandin wê bixweber were girtin.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ku: Heke hatibe hilbijartin, dema destpêker ji ser nîşanekê derbas bibe wê bibiriqin.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ku: heke rast be, wê tîrik li ser bişkojên veşartî werin bicihkirin. tenê dema "bişkojan çalak bike ev mifte tê çalakirin.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ku: Heke rast be, dewamkirina fermanê di diyaloga "sepanê bixebitînê" de çalak dibe.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ku: heke rastbe, dê bişkoj li her aliyê panelê werin bicihkirin û bi w3i awayî dikare were guhertin bo jêra dîmenderê û bi tenê bişkojek xuyadike.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ku: Heke rast be, dîroka demjimêrê li gor demê bixebitîne

en: If true, display seconds in time.
ku: Heke rast be, çirkan li gor demê bixebitîne

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ku: heke rastbe, dê veşartin an tunekirina veşartina panelê çalak bike li şûna ku bixweber bihêle.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ku: Heke rast bi, dîrokê di teşeya amûran de nîşan bide dema ku nîşander li ser demjimêrê be.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ku: Heke rast be, rojên hefteyê di salnameyê de nîşan bide

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ku: Heke rast be, lîsteya "sepanên naskirî" di diyaloga "sepanê bixebitînê" de radixîne di dema vekirina diyalogê de. Ev mifte bê wateye heke ku mifteya lîsteya bernameyan rast be.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ku: Heke rast be, lîsteya "sepanên naskirî" di diyaloga "sepanê bixebitînê" de dê zêdekirina li lîsteyê di kontrola mifteya lîsteya programan de be. di dema pêşkêşkirina diyalogê de.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ku: heke rastbe, dê wêneyê rûzemînê were zivirandin dema panel stûnkî be.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ku: Heke rast be, mifteya custom_icon ji bo vê bişkokê semboleke taybet bikar tîne. Heke nehatibe hilbijartin, custom_icon tune tê hesabkirin. Ev mifte dema mifteya object_type "menu_object" an jî "drawer_object" be watedar e.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ku: Heke raste, çarçoveya masî dê were xebitandin

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ku: heke rastbe, dê wêne were sazkirin (zelaliya xuyakirina wêne tê parastin) bo bilidahiya panelê . heke ne stûnkî be.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ku: Heke rastbe, dê çarçoveya wêne were sazkirin. lê guh nade zelalbûna xuyakirina wêne.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ku: Heke hatibe hilbijartin, ji bo pêkanîna naveroka pêşekê riya ku di mifteya menu_pathê de hatiye diyarkirin wê bikar bîne.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ku: heke rastbe, Dema tîrik ji qada panelê derkeve dê panel bixweber li kenareke dîmenderê winda bibe. guhertina tîrik ji wê kenarê dê careke din panelê bide xuyakirin.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ku: Heke rast be, dema sepanek were girtin û pêkanîna wê ya bi zorê derketinê panel berê pêl bişkoka Bi Dawî Bîne dike û gihiştinê ji ser wê radike û asteng dike.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ku: Heke rast be, panel destûrê nade bila guherîn di veavakirina wê de pêk were. Lê dibe ku hin sepanok pêdiviya wan bi kilîtbûnê ve hebe. Ji bo ku ev bandortir be divê panel ji nû ve were destpêkirin.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ku: Heke rast be, panel wê firehiya dîmendera tijî (heke panela serdirêjahiyê be wê bilindbûna wê) bigire. Di vê modê de panel tenê dikare li qeraxên dîmenderê bi cih bibe. Heke çewt be; panel tenê sepanokan, destpêkeran û bi qasî ku bişkokan bihundirîne wê mezin be.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ku: Heke hatibe hilbijartin, pozisyona bireserê gorî qeraxa rastê ya panelê (heke serdirêjahiyê be gorî jêr) tê sepandin.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ku: Heke rast be, sepanoka bikarhêner hêmana pêşeka "Kilitê Veke" bikar bîne û kilîta bireserê raneke nikare veguhezîne.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ku: Heke rast be, lîsteya paceyan dê paceyan ji hemû qadên xebatê bide nîşandan. heke ne wiha be dê bi tenê paceyan ji qada xebatê ya heyî nîşan bide.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ku: Heke hatibe hilbijartin, guherkera qadên xebatê hemû qadên xebatê dide  xuyanî. Heke ne wisa be jî tenê qada xebatê ya wê çaxê dide xuyanî.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ku: Heke rast be, dema tu biçûkirina paceyê betal bikî dê pace vegere meznahiya qada xebatê ya heyî. An na, qada xebatê ya paceyê vêxe.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ku: Heke hatibe hilbijartin, ji bo bireserên di panelê de ne nepox tê xuyanî.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ku: Heke careke din bikirê panelê hate barkirin, dê bixweber li panelê were barkirin.

en: Image Background Details
ku: Hûrbîniya wêneyê rûzemînê

en: Images
ku: Wêne

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ku: Di mîhenga Xineramayê de, tu dikarî li hemû dîmenderan panelan bi cih bike. Ev mifte, dîmendera heyî ya ji bo panel karibe li ser wê were xuyanî, diyar dike.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ku: Pozîsyonê gorî qeraxa jêr/rastê bisepîne

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ku: Kilîta %s ne çalak e, nikare destpêkerê bar bike

en: Launcher Properties
ku: Taybetmendiyên destpêkerê

en: Launcher location
ku: Cihê destpêkarê

en: List of known applications
ku: Lîsteya sepanên nas

en: Loc_k To Panel
ku: Bi Panelê re _Girêbide

en: Location
ku: Cih

en: Lock Screen
ku: Dîmenê Qifl Bike

en: Lock the object to the panel
ku: Bireserê li panelê kilît bike

en: Log Out %s...
ku: Derkeve %s...

en: Log Out...
ku: Derkeve...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
ku: derketina %s ji vê daneşînê ji bo derbasbûna wekî bikarhinerekî din

en: Log out of this session to log in as a different user
ku: Derketina ji vê danişê û têketina wekî bikarhineke din

en: Main Menu
ku: Pêşeka Bingehîn

en: Menu content path
ku: Riya naveroka pêşekê

en: Move windows to current workspace when unminimized
ku: Dema tu biçûkbûna paceyan betal bikî dê vegerin mezinahiya qada xebatê ya heyî

en: Name to identify panel
ku: Nav ji bo danasîna panelê

en: Network
ku: Tor

en: Network Places
ku: Cihên Torê

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ku: Ti URL ji bo dosya sermasê destnîşankirî tuneye

en: No URL was specified.
ku: Ti URL nehatiye destnîşankirin.

en: North
ku: Bakur

en: Not a launchable item
ku: Ev tişt nayê dan destpêkirin

en: Notification Area
ku: Qada danezanan

en: Number of _workspaces:
ku: Hejmara_Qadên xebatê

en: Object's position on the panel
ku: Cihê hêmanê di panelê de

en: Open '%s'
ku: '%s' veke

en: Open URL: %s
ku: URL veke: %s

en: Open your personal folder
ku: Peldanka şexsî veke

[ctx: Orientation]
en: Left
ku: Çep

[ctx: Orientation]
en: Right
ku: Rast

en: Panel ID list
ku: Lîsteya Panela ID

en: Panel Notification Area
ku: Qada danezanê di panelê de

en: Panel Properties
ku: Taybetiyên Panelê

en: Panel attached to drawer
ku: Panela girêdayî berkêşkê

en: Panel autohide delay
ku: Derenghiştina veşartina bixweber a panelê

en: Panel autounhide delay
ku: Derenghiştina veşartina bixweber a panelê

en: Panel object ID list
ku: Lîsteya laşê endamên ID

en: Panel object has quit unexpectedly
ku: Bikirê panelê ji nişkan ve derket

en: Panel object type
ku: Cureyê laşê panelê

en: Panel orientation
ku: Hêla panelê

en: Panel size
ku: Mezinahiya panelê

en: Pause per frame
ku: Rawestana her çarçoveyê

en: Pick a color
ku: Rengekî hilbijêre

en: Places
ku: Cih

en: Protect your computer from unauthorized use
ku: Computerê xwe ji bikaranînên ne peymankirî biparêze

en: Recent Documents
ku: Pelgeyên Borî

en: Removable Media
ku: Amûrên ku Dikarin Derkevin

en: Restore to current _workspace
ku: Vegere _meznahiya qada xebatê ya berê

en: Restore to na_tive workspace
ku: Vegere_meznahiya qada xebatê ya orjînal

en: Rotate image on vertical panels
ku: zivirandina wêneyan li ser panela stûnî

en: Rotate image when panel is _vertical
ku: Zivirandina wêne dema ku panel stûnî be

en: Rotate on vertical panels
ku: Zivrandina li ser panela sereke

en: Rows in workspace switcher
ku: Di guherkera qada xebatê de hejmara rêzikan

en: Run Application
ku: Sepanê bimeşîne

en: Run Application...
ku: Sepanê bixebitîne...

en: Run in _terminal
ku: Di termînalê de bimeşîne

en: Run with _file...
ku: bi dosya_bixebitîne...

en: S_tyle:
ku: _Teşe:

en: Search
ku: Lê bigere

en: Search for Files...
ku: Li Pelan Bigere...

en: Select an animation
ku: Anîmasyonekê hilbijêre

en: Select an application to view its description.
ku: Spanekê hilbijêre ji bo dîtina taybetmendiyên wê.

en: Select background
ku: Zemînê hilbijêre

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ku: Vê sendoqê hilbijêre da ku ferman di paceya dîmendera alîkî de were xebitandin.

en: Separator
ku: Veqetîner

en: Sh_ow windows from current workspace
ku: Paceyan qada xebata heyî_nîşan bide

en: Show Desktop Button
ku: Bişkoja sermasê bide xuyakirin

en: Show _all workspaces in:
ku: Hemû qadên xebatê nîşan bide di:

en: Show _only the current workspace
ku: Bitenê qadên xebata heyî_nîşan bide

en: Show date in clock
ku: Di demjimêrê de dîrokê nîşan bide

en: Show date in tooltip
ku: Dîrokê di teşeya amûran de nîşan bide

en: Show hide _buttons
ku: Bişkojên veşartinê_nîşan bide

en: Show list of known _applications
ku: Lîsteya _sepanên nenas nîşan bide

en: Show session management options
ku: Bijarekên gerînendeya beşê nîşan bide

en: Show time with seconds
ku: Demê bi çirkan nîşan bide

en: Show week numbers in calendar
ku: Di salnameyê de hejmara hefteyê nîşan bide

en: Show windows from a_ll workspaces
ku: Paceyên hemû qada xebatê_nîşan bide

en: Show windows from all workspaces
ku: Nîşandana hemû paceyên qada xebatê

en: Show workspace _names in switcher
ku: Di guherbarê de _navên qada xebatê nîşan bide

en: Shut Down...
ku: Bigire...

en: Shut down the computer
ku: Komputerê bigire

[ctx: Size]
en: Large
ku: Fireh

[ctx: Size]
en: Small
ku: Biçûk

en: Solid c_olor
ku: Rengeke_sar

en: Some of these properties are locked down
ku: Hin taybetmendî girtîne

en: South
ku: Başûr

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ku: Amadekariya rengên rûzemînê bi şêwaza #RGB dike.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ku: Dosya ku dê di wêneyê rûzemînê de were bikaranîn distnîşan dike.Heke di wêne de alpha channel hebe dê bi rûzemîna dîmender re were siwarkirin.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ku: Heke nîşanek kete qada panelê berî ku bixweber were xuyanî diyar dike ku rawestîna berî vê dê çend mîlîçirk be. Ev mifte tenê dema mifteya veşartina_bixweber be watedar e.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ku: Heke nîşanek ji qada panelê derdikeve berî ku bixweber were xuyanî diyar dike ku rawestîna berî vê dê mîlîçirk be. Ev mifte tenê dema mifteya veşartina_bixweber be watedar e.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ku: Dema ku panel li goşeyê bixweber xwe veşêre diyar dike ku wê çend hev tipik xuya bibe. Ev mifte tenê dema veşartine_bixweber rast be watedar e.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ku: Awayê şeffafbûna rengê rûerd diyar dike. Heke reng temamî ne rengekî sade be (nirxekî ji 65535 biçûktir be), renk bi wêneyê rûerd ya sermasê tê têkelkirin.

en: Specify an applet IID to load
ku: Sepanekê IID taybet bike ji bo barkirinê

en: Specify session management ID
ku: IDa rêveberiyê diyar bike

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ku: Bicihbûna destpêkirina sepanokê diyar bike (jor, jêr, çep an jî rast)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ku: Mezinahiya destpêkirina sepanokê diyar bikin (biçûk, orte, mezin hwd.)

en: Speed unit
ku: Yekeya lezê

en: St_retch
ku: Dirêj_kirin

en: Starting %s
ku: Dest bi %s dike

en: Stretch image to panel
ku: Wêne li gorî panelê vezelîne

en: System
ku: Pergal

en: Temperature unit
ku: Yekeya germê

en: Test applet utility
ku: Hilbijartina amûrên sepanokê

en: The Clock displays the current time and date
ku: Demjimêr li gor dem û dîroka heyî dixebite

en: The MATE Panel
ku: Panela MATE

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ku: Lîsteya paceyan hemû paciyan nîşanî te dide û tu dikarî di nav hemûyan de bigerî.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ku: Hilbijêrê paceyê lîsteya hemû paceyan di pêşekekê de nîşan dide û dihêle tu di nav de bigerî.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ku: Guherbarê qadên xebatê wêneyê biçûk ên qadên xebata te nîşan didin, tu dikarî bi rêya wan rêvebiriya paceyên xwe bikî.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ku: Cureyê çalakiyê ya ev bişkok diyar dike. Nirxên derbasdar "lock", "logout", "run", "search" ve "screenshot" in. Ev mifte tenê mifteya object_type, "matecomponent_applet" jî watedar e.

en: The command of the launcher is not set.
ku: Fermana destpêkarê nehat diyar kirin.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ku: Fermana komkirinê naxebite û hatiye guhertin bi: %s

en: The fish's animation pixmap
ku: Nexşeya Pix a çarçoveya masî

en: The fish's name
ku: Navê masiyê

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ku: Bilindbûna panelê (ji bo panela serdirêjahiyê firehî). Panel dema xebatê de mezinahiya curenivîsê û nişankerên din dide ber çav û mezinahiya asgarî (ya kêm) diyar dike. Ji çar perçeyên bilindbûna dîmenderê (an jî firehiyê) xwe li yekê dide sabîtkirin.

en: The icon of the command to be run.
ku: Sembola fermana ku wê were xebitandin.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ku: Destnîşankerê girêdana panelê ya vê berkêşkê. karê vê kilîtê tuneye ji bilî dema mîhengkirina bikirê berkêşkê.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ku: Destnîşankerê asta jorîn a panelê ya ku vê bikirê dihewîne.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ku: Bicihbûna dosyeya desktop ya destpêkerê dide nasîn. Ev mifte tenê mifteya object_type, "matecomponent_applet" be watedar e.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ku: Bicihbûna dosyaya wêneyan ya di bişkoka bireseran de wê were bikaranîn. Ev mifte heke object_type "drawer_object" an jî "menu_object" be û mifteya use_custom_icon hatibe rastkirin watedar e.

en: The location of the launcher is not set.
ku: Cihê destpêkarê nehat diyar kirin.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ku: Li ser tewereya Xê cihê panelê. Ev mifte tenê dema qeraxa panelê ne di moda girtinê de be watedar e. Di moda girtina qeraxan de, ev mifte tune tê hesabkirin û bi awayê ku mifteya panel orientation diyar kiriye li qeraxê tê bicihkirin.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ku: Li ser tewereya Yyê cihê panelê. Ev mifte tenê dema qeraxa panelê ne di moda girtinê de be watedar e. Di moda girtina qeraxan de, ev mifte tune tê hesabkirin û bi awayê ku mifteya panel orientation diyar kiriye li qeraxê tê bicihkirin.

en: The name of the launcher is not set.
ku: Navê destpêkarê nehat diyar kirin.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ku: Bicihbûna panelê. Nirxên derbasdar "jor" , "jêr", "çep" û rast e. Mifte di moda girtina qeraxan de, diyar dike ku bila panel li kîjan qeraxê were bicihkirin. Heke di moda negirtina qeraxan de be ferqa ku di navbera "jor" û "jêr" de heye pir hindik e - herdu jî diyar dike ku ev, paneleke serpahnayê ye- lê dîsa jî der barê bikarhatina bireserên panelê de hin agahiyan dide. Wekî mînak li panela "jor" de bişkoka pêşekê di binê pêşekê de pêşekê dide xuyanî lê  "jêr" di panelê de pêşek li ser panelê tê xuyakirin.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ku: Di dema barkirinê de teşqeleyek çêbû"%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ku: Riya ku di pêkhatina naveroka pêşekê de wê were bikaranîn.Ev mifte tenê tê bikaranîn dema ku mifteya_riya_pêşekê rast be û mifteya cureyê_xebatê heke "mifteya_xebatê_pêşekê" be watedar e.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ku: Cihê laşê vê panelê. Cih bi hinek pîkselên li çepê panelê  destnîşankiriye an jî li jor.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ku: Diyar dike ku wê sêwirandinên panelê bi kîjan lezê were kirin. Nirxên derbasdar "hêdî" "orte" û "zû" ye. Ev mifte tenê dema mifteya enable_animations rast be watedar e.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ku: Teksta ku di nepoxê de tê xuyanî ya ji bo pêşekê an jî bo berkêşkê. Ev mifte dema cureyê_xebatê "xebata-berkêşkê" an jî "xebata-pêşekê" be watedar e.

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ku: Ev bişkoj dikare hemû paceyan bigire û sermasê n3işan bide

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ku: Ev navekî wisa ye ku dihêle bila panel were nasîn û mirov jî jê fahm bikin. Armanca wê ya girîng ew e ku dema tu di nav panelan de bigerî panel weke sernavê paceyan were bikaranîn e.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ku: Ev mifte diyar dike ku wê guherkerê qada xebatê ew ê qadên xebatê di hundirê çend rêzikan de (bo pergala serpahnayê) an jî stûnan de (bo pergala serdirêjahiyê) bide xuyanî.Heke hemû qadên xebatê werine xuyanî ev mifte watedar e.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ku: Taybetmendiyê fermana di dema tikandina masî di derdikevin holê.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ku: Bişkoja taybetmendiya navê dosya nexşeya Pix çarçoveya bikartîne .....

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ku: Ev mifte awayê saeta ku dê ji aliyê sepanoka saetê vê were bikaranîn nîşan dike. Nirxên derbasdar, "12-hour", "24-hour", "înternet", "unix" û "custom" in. Heke înternet hatibe mîhengkirin, saet saeta înternetê dide xuyakirin. Saeta înternetê rojan dabeşî 1000 ".beats"an dike. Di vê pergalê de perçeyê demê tuneye, ji ber vê jî saet li her derê dinyayê weke hev e. Heke "unix" hatibe mîhengkirin, saet ji Epochê, yanî ji dîroka ku 1970-01-01 û heta îro weke çirkan dide xuyakirin. Heke "custom" hatibe mîhengkirin, saet, demê weke  mifteya hatiye diyarkirin ya "custom_format"ê de dide xuyanî.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ku: Ev bişkoj taybetmendiyê dide çarçoveya ku dê were xebitandin di candariya masî de.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ku: Ev bişkoj taybetmendiya hejmara çirkan di her çarçoveyekê de dixebitîne.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ku: Nepoxa ku ji bo pêşek an jî berkêşkê wê were xuyanîkirin.

en: Toplevel panel containing object
ku: Panela asta jor ya bireserê dihundirîne

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ku: Şêwaza xebitandina diyalogê çewte li ser lîsteya URL (%d) an jî firehî (%d)↵

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ku: Meşandina '%s' serneket
    
    Huragahî: %s

en: Unable to locate the command to execute
ku: Xwe nagihîne fermana ku wê were xebitandin

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ku: Dosya sermasê venabe %s ji bo hemû berkêşkê%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ku: Xwendina ji '%s' serneket
    
    Huragahî: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ku: Hûrbînî: %s

en: Unknown
ku: Nenas

en: Use custom icon for object's button
ku: Ji bo bişkoka bireserê semboleke taybet bikar bîne

en: Use custom path for menu contents
ku: Rêyeke taybet bo naverokên pêşekê bikar bîne

en: Visible pixels when hidden
ku: Deqên ku dema veşarî bê wê werine xuyanî

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ku: Hişyarî: Ev ferman weke bikêrhatî dixuye.
    Ji ber ku ev sepanok nêbikêr e, belkî tu nexwaze vê bike.
    Em pêşniyar dikin tu fermana %s bikar bîne, da ku tu vê sepanokê wernegerîne awayê "pratîk" an jî bikêrhatî.

en: West
ku: Rojava

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ku: Dema berkêşk were jêbirin dê tevî destnîşaniyên xwe winda bibin.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ku: Dema panel were jêbirin, mîhengên panel û panelan wê winda bibe.

en: When to group windows
ku: Kengî pace tên komkirin

en: Will run command: '%s'
ku: Dê fermana '%s' bimeşîne

en: Window List
ku: Lîsteya paceyan

en: Window List Preferences
ku: Vebijêrkên gerînendeyê Paceyan

en: Window Selector
ku: Hilbijartina Paceyan

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ku: Di sazkirina dîmendera pirî de, tu dikarî di dîmenderên cihê de panelan bihundirîne. Ev mifte, panela ku wê di dîmenderê de were xuyanî diyar dike.

en: Workspace Names
ku: Navên qada xebatê

en: Workspace Switcher
ku: Hilbijartina Kargehan

en: Workspace Switcher Preferences
ku: Vebijêrkên Guherîbarê qada xebatê

en: Workspace na_mes:
ku: _Navên qada xebatê:

en: X co-ordinate of panel
ku: Koordînata Xê ya panelê

en: X screen where the panel is displayed
ku: Dîmendera X ku dê panel tê de were pêşkêşkirin

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ku: Dîmendera X cihê xebata panelê

en: Y co-ordinate of panel
ku: Koordînata Yê ya panelê

en: You must always have at least one panel.
ku: Pêwiste bi kêmanî panelek di destê te de hebe

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ku: Gerînendeyê paceyên te destûrê nade bişkoja xuyakirina sermasê , an jî tu gerînendeyê paceyan naxebitînî.

en: [FILE...]
ku: [PEL...]

en: _About
ku: _Der barê

en: _Activate Screensaver
ku: Parêzvana ekranê _çalak bike

en: _Add
ku: _Têxê

en: _Add to Drawer...
ku: Li berkêşkê zêde bike...

en: _Always group windows
ku: Herdem_Paceyan kom bike

en: _Applet:
ku: _Sepanok:

en: _Autohide
ku: _Bixweber veşêre

en: _Back
ku: P_aş

en: _Browse...
ku: _Bigere...

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Close
ku: _Bigire

en: _Delete
ku: _Rake

en: _Delete This Panel
ku: Vê Panelê _jê bibe

en: _Don't Reload
ku: _Ji nû ve bar neke

en: _Edit
ku: _Sererastkirin

en: _Edit Menus
ku: Menuyan _biguherîne

en: _Entire menu
ku: _Hemû pêşek

en: _File:
ku: _Dosya:

en: _Force quit
ku: Bi _zordarî derkeve

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Icon:
ku: Î_kon:

en: _Launch
ku: Bide dest_pêkirin

en: _Location:
ku: _Cih:

en: _Lock Screen
ku: Dîmenê _Qifl Bike

en: _Move
ku: _Tevbigere

en: _Name of fish:
ku: _Navê masiyê:

en: _Name:
ku: _Nav:

en: _Never group windows
ku: Paceyan _qet kom neke

en: _New Panel
ku: Panela _nû

en: _None (use system theme)
ku: _ne tiştek (mijara pergalê bikar bîne)

en: _Open
ku: _Veke

en: _Orientation:
ku: _Hêl:

en: _Pause per frame:
ku: -rawestan bo her çarçoveyê:

en: _Preferences
ku: _Vebijêrk

en: _Pressure unit:
ku: _Yekeya Pestoyê:

en: _Properties
ku: _Taybetî

en: _Reload
ku: _Nû Bike

en: _Remove From Panel
ku: Ji Panelê _Rake

en: _Revert
ku: _Bizivirîne Paş

en: _Rotate on vertical panels
ku: _Zivirandin di panelên stûnî de

en: _Run
ku: _Bimeşîne

en: _Scale
ku: _Pîvan

en: _Size:
ku: _Mezinahî

en: _Speak again
ku: _Dîsa biaxive

en: _Temperature unit:
ku: _Yekeya Germê

en: _Tile
ku: _Çargoşe

en: _Time:
ku: _Dem(Saet):

en: _Total frames in animation:
ku: -çarçoveya giştî ya candariyan:

en: _Type:
ku: _Cure:

en: _Visibility unit:
ku: Yekeya Xuyanîbûnê:

en: _Wind speed unit:
ku: _Yekeya Leza Bê:

en: columns
ku: stûn

en: file
ku: pel

en: frames
ku: çarçove

en: pixels
ku: pîksel

en: rows
ku: rêzik

en: seconds
ku: çirke
