mate-terminal 1.25.0 - en to ku translation catalogue (265 entries)

en: <b>Command</b>
ku: <b>Ferman</b>

en: <b>Palette</b>
ku: <b>Palet</b>

en: <b>Title</b>
ku: <b>Sernav</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
ku: <small><i><b>Not:</b> Li sepanên termînalê ev reng dikarin werine sepandin.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
ku: <small><i><b>Nîşe:</b> Dibe ku ev vebijêrkên hanê bibe sedema tevgerên çewt ên hin sepanan.  Sedema hebûna van tiştan ev e ku ji bo ku tu li ser hin pergalên xebitandinê û sepanên ku li benda tevgerên termînalên cuda ne bixebite.</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
ku: <small><i>Pirtirîn</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
ku: <small><i>Tune</i></small>

en: A_vailable encodings:
ku: Kodkirinên ku dikarin werine bikaranîn:

en: Accelerator to detach current tab.
ku: Lezkera ku wê hilpekîna derbasdar ji hev veqetîne.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
ku: Lezkera ku wê hilpekîna derbasdar bibe aliyê çepê.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
ku: Lezkera ku wê hilpekîna derbasdar bibe aliyê rastê.

en: Add or Remove Terminal Encodings
ku: Kodkirina Termînalê Têxê/Derxe

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
ku: Navê curenivîsa Pango. "Sans 12" yan jî "Monospace Bold 14" mînak e.

en: Arabic
ku: Erebî

en: Armenian
ku: Ermenî

en: Background
ku: Zemîn

en: Background image
ku: Wêneya zemîne

en: Background image _scrolls
ku: Bila rûpelê rûerd _bişemite

en: Background type
ku: Cureyê zemînê

en: Baltic
ku: Baltîk

en: Black on light yellow
ku: Li ser zerê vekirî reş

en: Black on white
ku: Reş ser spî

en: Built-in _schemes:
ku: _Şemayên sazkirî:

en: C_lose Tab
ku: Hilfirînê B_igire

en: C_lose Window
ku: Paceyê _Bigire

en: C_reate
ku: Biafirîne

en: Celtic
ku: Keltik

en: Central European
ku: Ewropaya Navînî

en: Change _Profile
ku: _Profîlê Biguherîne

en: Characters that are considered "part of a word"
ku: Karakterên ku mirov dikare bibêje "perçeyekî peyvê ye"

en: Chinese Simplified
ku: Çîniya Hêsankirî

en: Chinese Traditional
ku: Çîniya Kevneşopî

en: Choose A Terminal Font
ku: Ji Bo Termînalê Curenivîsekê Hilbijêre

en: Choose Palette Color %d
ku: Paleta Reng Hilbijêere %d

en: Choose Terminal Background Color
ku: Rengê Rûerdê Termînalê Hilbijêrî

en: Choose Terminal Text Color
ku: Rengê Nivîsa Termînalê Hilbijêre

en: Choose base profile
ku: Profîla bingehî hilbijêre

en: Click button to choose profile
ku: Ji bo hilbjartina profîlê pêl bişkokê bike

en: Close Tab
ku: Hilfirînê Bigire

en: Close Window
ku: Paceyê bigire

en: Close tab
ku: Hilfirînê bigire

en: Colors
ku: Reng

en: Compatibility
ku: Lihevkirin

en: Contents
ku: Naverok

en: Copy
ku: Ji ber bigire

en: Croatian
ku: Kroatî

en: Current Locale
ku: Locale ya heyî

en: Custom
ku: Taybet

en: Custom co_mmand:
ku: Fe_rmana taybet:

en: Custom command to use instead of the shell
ku: Fermana taybet ya wê dêvila qalik were bikaranîn

en: Cyrillic
ku: Kîrîl

en: Cyrillic/Russian
ku: Kîrîl/Rûsî

en: Cyrillic/Ukrainian
ku: Kîrîl/Ûkraynî

en: Default color of terminal background
ku: Rengê standard ya rûerdê termînalê

en: Default color of text in the terminal
ku: Rengê standard ya nivîsa di termînalê de ye

en: Delete Profile
ku: Profîlê Jê Bibe

en: Detach Tab
ku: Hilfirînê Veqetîne

en: Disable connection to session manager
ku: Girêdana bi rêveberiyê hatiye kirin betal bike

en: Disabled
ku: Neçalak

en: E_ncodings shown in menu:
ku: _Kodkirinên ku di pêşekê de dixuyin:

en: Edit
ku: Biguherîne

en: Effect of the Backspace key
ku: Bandora bişkoka jêbirina ber paş ve

en: Effect of the Delete key
ku: Bandora bişkoka Jêbirinê

en: FILE
ku: PEL

en: File
ku: Pel

en: Filename of a background image.
ku: Navê pelgeha wêneyê rûerd.

en: Find
ku: Bibîne

en: Find Ne_xt
ku: Ya _piştr e bibîne

en: Find Pre_vious
ku: Ya _berê bibîne

en: Font
ku: Cureyê nivîsê

en: Full Screen
ku: Dîmender Tije

en: GEOMETRY
ku: GEOMETRÎ

en: General
ku: Giştî

en: Georgian
ku: Gurcî

en: Gray on black
ku: Li ser reş cûn

en: Greek
ku: Yewnanî

en: Green on black
ku: Li ser reş kesk

en: Gujarati
ku: Gujaratî

en: Gurmukhi
ku: Gurmukî

en: Hebrew
ku: Îbranî

en: Hebrew Visual
ku: Îbraniya Dîtbarî

en: Help
ku: Alîkarî

en: Hide and Show menubar
ku: Darikê Pêşekê Veşêre û Nîşan Bide

en: Hindi
ku: Hindî

en: How much to darken the background image
ku: Wê wêneyê rûerd çi qasî were tarîkirin

en: Icelandic
ku: Îzlandî

en: Icon for terminal window
ku: Ji bo paceya termînalê îkon

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
ku: Îkona wê hilpekîn/paceyên ku di vê profîlê de ne bikar bîne.

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
ku: Heke hatibe hilbijartin, sepanên ku di termînalê de dixebitin dikarin nivîsa stûr bide nivîsandin.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
ku: Heke hatibe hilbijartin, tu pêl bişkokê bike wê darikê şemitandinê bibe jêr.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
ku: Heke hatibe hilbijartin, wêneyê rûerd tevî nivîsên heyî wê bi hev re bişemitîne, lê heke nehatibe hilbijartin, wêne di cihê xwe de dihêle û nivîs li ser wê bişemite.

en: Image _file:
ku: Pelê _wêneyê:

en: Images
ku: Wêne

en: Initial _title:
ku: Sernavê _pêşîn:

en: Invalid geometry string "%s"
ku: Rêza geometriya nederbasdar "%s"

en: Japanese
ku: Japonî

en: Keyboard Shortcuts
ku: Kurteriyên Klavyeyê

en: Keyboard shortcut to close a tab
ku: Ji bo girtina hilpekînê kurteriya klavyeyê ya tê bikaranîn

en: Keyboard shortcut to close a window
ku: Ji bo girtina paceyê kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to copy text
ku: Ji bo jibergirtina nivîsê kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to create a new profile
ku: Ji bo avakirina profîleke nû kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to launch help
ku: Ji bo destpêkirina alîkariyê kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to make font larger
ku: Ji bo mezinkirina curenivîsan kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
ku: Ji bo ku tu karibî mezinahiya curenivîsan wekî asayî mîheng bike kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to make font smaller
ku: Ji bo biçûkkirina curenivîsan kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to open a new tab
ku: Ji bo vekirina hilpekîna nû kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to open a new window
ku: Ji bo vekirina paceyeke nû kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to paste text
ku: Ji bo pêvekirina nivîsê kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
ku: Ji bo vesazkirin û jêbirina dîmenderê kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
ku: Ji bo vesazkirina termînalê kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
ku: Ji bo guherandina sernavê termînalê kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
ku: Ji bo tu karibî derbasî hilpekîna 1em bibe kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
ku: Ji bo tu karibî derbasî hilpekîna 10em bibe kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
ku: Ji bo tu karibî derbasî hilpekîna 11em bibe kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
ku: Ji bo tu karibî derbasî hilpekîna 12em bibe kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
ku: Kurteriya klavyeyê ya ji bo ku tu karibî derbasî hilpekîna 2'yan bibe

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
ku: Kurteriya klavyeyê ya ji bo ku tu karibî derbasî hilpekîna 3'yan bibe

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
ku: Kurteriya klavyeyê ya ji bo ku tu karibî derbasî hilpekîna 4'an bibe

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
ku: Kurteriya klavyeyê ya ji bo ku tu karibî derbasî hilpekîna 5'an bibe

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
ku: Ji bo çûyîna hilpekîna 6an kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
ku: Ji bo çûyîna hilpekîna 7an kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
ku: Ji bo çûyîna hilpekîna 8an kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
ku: Ji bo çûyîna hilpekîna 9an kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
ku: Ji bo çûyîna hilpekîna dû re kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
ku: Ji bo çûyîna hilpekîna berê kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
ku: Ji bo moda dîmender tije kurteriya klavyeyê

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
ku: Kurteriya klavyeyê ya ji bo darikê pêşekan tê bikaranîn

en: Korean
ku: Koreyî

en: Linux console
ku: Konsola Linuxê

en: List of available encodings
ku: Lîsteya kodkirinên ku dikarin werine bikaranîn

en: List of profiles
ku: Lîsteya profîlan

en: MATE Terminal
ku: Termînala MATE

en: Move Tab to the Left
ku: Hilpekînê Bibe Aliyê Çepê

en: Move Tab to the Right
ku: Hilpekînê Bibe Aliyê Rastê

en: New Profile
ku: Profîleke Nû

en: New Tab
ku: Hilfirîna Nû

en: New Window
ku: Paceya nû

en: Nordic
ku: Nordîk

en: Normal Size
ku: Mezinahiya asayî

en: Open Ta_b
ku: H_ilfirînekê Veke

en: Open _Terminal
ku: _Termînalê veke

en: Palette entry %d
ku: Ketana paletê %d

en: Palette for terminal applications
ku: Ji bo sepanên termînalê palet

en: Paste
ku: Pêveke

en: Persian
ku: Farisî

en: Position of the scrollbar
ku: Cihê darikê şemitandinê

en: Profile Editor
ku: Edîtorê profîlê

en: Profile _name:
ku: _Navê profîlê:

en: Profile list
ku: Lîsteya profîlan

en: Profile to use for new terminals
ku: Ji bo termînalên nû profîla ku wê were bikaranîn

en: Profiles
ku: Profîl

en: ROLE
ku: ROL

en: Reset
ku: Vesazkirin

en: Reset and C_lear
ku: Vesaz Bike û Paqij Bike

en: Reset and Clear
ku: Vesaz Bike û Paqij Bike

en: Romanian
ku: Romanî

en: Ru_n a custom command instead of my shell
ku: Dêvila qalik fermaneke taybet bixebitîne

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
ku: Heke custom_command hatibe hilbijartin dêvila qalik vê fermanê bixebitîne.

en: S_hade transparent or image background:
ku: Rûerdê şeffaf yan jî wêneyê rûerd:

en: Scrolling
ku: Şemitandin

en: Search
ku: Lê bigere

en: Select All
ku: Hemûyan Hilbijêre

en: Select Background Image
ku: Wêneya zemînê hilbijêre

en: Select _All
ku: Hemûyî _Hilbijêre

en: Set Title
ku: Sernav Sererast Bike

en: Set _Character Encoding
ku: Kodkirina _Karakteran Mîheng Bike

en: Shortcut _Key
ku: _Bişkoka Kurteriyan

en: Show _Menubar
ku: _Darikê Pêşekan Nîşan Bide

en: Show _menubar by default in new terminals
ku: _Darikê pêşekê di termînala nû de wekî standard nîşan bide

en: Show session management options
ku: Bijarekên gerînendeya beşê nîşan bide

en: South European
ku: Ewropaya Başûrî

en: Specify session management ID
ku: IDa rêveberiyê diyar bike

en: Switch to Next Tab
ku: Biçe Hilfirîna Dûre

en: Switch to Previous Tab
ku: Biçe Hilfirîna Berê

en: Switch to Tab 1
ku: Biçe Hilfirîna 1an

en: Switch to Tab 10
ku: Biçe Hilfirîna 10an

en: Switch to Tab 11
ku: Biçe Hilfirîna 11an

en: Switch to Tab 12
ku: Biçe Hilfirîna 12an

en: Switch to Tab 2
ku: Biçe Hilfirîna 2yan

en: Switch to Tab 3
ku: Biçe Hilfirîna 3an

en: Switch to Tab 4
ku: Biçe Hilfirîna 4an

en: Switch to Tab 5
ku: Biçe Hilfirîna 5an

en: Switch to Tab 6
ku: Biçe Hilfirîna 6an

en: Switch to Tab 7
ku: Biçe Hilfirîna 7an

en: Switch to Tab 8
ku: Biçe Hilfirîna 8an

en: Switch to Tab 9
ku: Biçe Hilfirîna 9an

en: TITLE
ku: SERNIVÎS

en: Ta_bs
ku: Hilfirîn

en: Terminal
ku: Termînal

en: Terminal _bell
ku: _Zengilê Termînalê

en: Thai
ku: Tay

en: Title and Command
ku: Sernav û Ferman

en: Title for terminal
ku: Sernavê termînalê

en: Turkish
ku: Tirkî

en: Underline
ku: Binxêz

en: Unicode
ku: Unîcode

en: Use the command line
ku: Rêzika fermanan bikar bîne

en: User Defined
ku: Bi Bikarhêner Hatiye Danasîn

en: Vietnamese
ku: Vîetnamî

en: View
ku: Dîtin

en: Western
ku: Rojavayî

en: What to do with dynamic title
ku: Wê bi sernavê dînamîk çi were kirin

en: When command _exits:
ku: Dema ferman _qediya:

en: Whether to allow bold text
ku: Destûrdayîna nivîsa stûr

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
ku: Dema paceyên termînalê werine girtin ji bo pirskirina erekirinê

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
ku: Wêkî qalikê têketinê xebitandina fermana termînalê

en: Whether to run a custom command instead of the shell
ku: Dêvila qalik xebitandina fermaneke taybet

en: Whether to scroll background image
ku: Şemitandina wêneyê rûerd

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
ku: Di pace/hilpekînan de nîşandana darikê pêşekê

en: Whether to silence terminal bell
ku: Qutkirina dengê zengilê termînalê

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
ku: Ji dirbê perçekê termînalê bikaranîna rengan

en: Whether to use the system font
ku: Bikaranîna curenivîsên pergalê

en: White on black
ku: Spî ser reş

en: Zoom In
ku: Nêzîk bike

en: Zoom Out
ku: Dûr bibe

en: Zoom _In
ku: Nê_zîk bibe

en: Zoom _Out
ku: _Dûrtir

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
ku: Rêjeya mezinkirinê ya "%g" pir mezin e, %g tê bikaranîn

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
ku: Rêjeya mezinkirinê ya "%g" pir biçûk e, %g tê bikaranîn

en: _About
ku: _Der barê

en: _Action
ku: Çala_kî

en: _Allow bold text
ku: _Destûrê bide nivîsa stûr

en: _Background color:
ku: _Rengê zemînê:

en: _Base on:
ku: _Bi bingeh ser:

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Close
ku: _Bigire

en: _Close Window
ku: _Paceyê Bigire

en: _Contents
ku: _Naverok

en: _Copy
ku: _Ji ber bigire

en: _Copy E-mail Address
ku: Navnîşana e-peyam ji _ber bigire

en: _Copy Link Address
ku: Navnîşana Girêdanê _Ji Ber Bigire

en: _Delete
ku: _Rake

en: _Delete key generates:
ku: Ya wê bişkoka jêbirinê pêk bîne:

en: _Description
ku: _Daxuyanî

en: _Edit
ku: _Sererastkirin

en: _Encoding
ku: _Kodkirin

en: _File
ku: _Pel

en: _Find...
ku: _Bibîne...

en: _Font:
ku: _Curenivîs:

en: _Full Screen
ku: Dîmendera _Tijî

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Input Methods
ku: Metodên _Têketinê

en: _New
ku: _Nû

en: _Next Tab
ku: Hilfirîna _Dûre

en: _Normal Size
ku: _Mezinahiya asayî

en: _Open Link
ku: Girêdanê veke

en: _Password:
ku: _Şîfre:

en: _Paste
ku: _Pê veke

en: _Previous Tab
ku: Hilfirîna _Berê

en: _Profile name:
ku: Navê _profîlê:

en: _Reset
ku: _Vesazkirin

en: _Run command as a login shell
ku: Dêvila qalikê têketinê fermanê bide xebitandin

en: _Scrollbar is:
ku: _Darikê şemitandinê:

en: _Search
ku: _Lê bigere

en: _Search for:
ku: _Lêgerîn:

en: _Shortcut keys:
ku: Bişkokên _kurteriyan:

en: _Terminal
ku: _Termînal

en: _Text color:
ku: Rengê _nivîsê:

en: _Title:
ku: _Sernav:

en: _Transparent background
ku: Rûerdê _transparan

en: _View
ku: _Bergeh

en: _Wrap around
ku: Rûerdê _şeffaf

en: columns
ku: stûn

en: lines
ku: rêzik

en: rows
ku: rêzik
