mate-applets 1.25.3 - en to mai translation catalogue (309 entries)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
mai: %d %s %d %s (%d%%) शेष

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
mai: %d %s %d %s जखनतक चार्ज भेल (%d%%)

en: (mounted)
mai: (आरोहित)

en: (not mounted)
mai: (आरोहित नहि)

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
mai: 0 मान आलेखीय मोडमे एप्प्लेट देखाबै क'लेल अछि (pixmap सिर्फ), 1 एप्प्लेटकेँ पाठ मोडमे देखाबै क'लेल (pixmap नहि देखाबै क'लेल ) आओर 2 एप्प्लेटकेँ आलेखीय आ पाठ मोडमे देखाबै क' लेल.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
mai: एकटा MATE रद्दी जे अहाँक पटल पर रहैत अछि अहाँ एकरा रद्दीकेँ देखब क'लेल प्रयोग कए सकैत छी अथवा रद्दीमे मदकेँ घीँचकए छोड़ि सकैत छी.

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
mai: स्थानीय मौसम परिस्थिति पर नज़र राखए लेल पैनल अनुप्रयोग

en: A set of eyeballs for your panel
mai: अहाँक पटल लेल दुइ आँखि

en: A system load indicator
mai: सिस्टम लोड प्रदर्शक

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
mai: ई सिस्टम लोड मॉनीटर, सीपीयू, रैम, स्वैप फ़ाइल उपयोग क' सँग ही सँजाल ट्रेफिक क' आरेख बताबैमे समर्थ अछि

en: A_ddress:
mai: पता (_d):

en: AccessX Status
mai: AccessX स्थिति

en: AccessX Status Applet Factory
mai: AccessX स्थिति एप्लेट फैक्ट्री

en: Add Palette
mai: पैलेट जोड़ू

en: Add button
mai: बटन जोड़ू

en: Address Entry
mai: पता प्रविष्टि

en: Appearance
mai: प्रकटन

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
mai: ब्लॉक वाल्यूमकेँ माउन्ट आओर अनमाउन्ट करब लेल एप्लेट.

en: Applet refresh rate in milliseconds
mai: मिलीसेकण्डमे एप्लेट ताज़ा करबाक दर

en: Available palettes
mai: उपलब्ध पैलेट

en: Background color for disk load graph
mai: डिस्क लोड आरेख क'लेल पृष्ठभूमि रँग

en: Battery Charge Monitor
mai: बैटरी चार्ज मॉनीटर

en: Battery Monitor
mai: बैटरी मॉनीटर

en: Battery Notice
mai: बैटरी सूचना

en: Battery Status Utility
mai: बैटरी स्थिति उपयोगिता

en: Battery charged (%d%%)
mai: बैटरी चार्ज (%d%%)

en: Battery fully re-charged
mai: बैटरी पूर्णतः पुनः चार्ज

en: Battery power low
mai: बैटरी पावर कम

en: Battery status unknown
mai: बैटरी स्थिति अज्ञात

en: Battstat Factory
mai: बैटस्टेट फैक्टरी

en: Beaufort scale
mai: ब्यूफोर्ट स्केल

en: Beep for warnings
mai: चेतावनी लेल बीप करू

en: Behavior
mai: व्यवहार

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
mai: मूलभूत रूप सँ, शीर्षक जहिना स्टिकी नोटकेँ वर्तमान तिथि देल गेल अछि जखन ओ बनाओल गेल. ई प्रारूप प्रयुक्त अछि किछु जे strftime() क' द्वारा विश्लेषित अछि ओ मान्य अछि.

en: CPU Frequency Scaling Monitor
mai: CPU आवृति मापन मॉनीटर

en: CPU Load
mai: सीपीयू लोड

en: CPU frequency scaling unsupported
mai: CPU आवृति स्केलिंग असमर्थित

en: CPU graph background color
mai: सीपीयू आरेख पृष्ठभूमि रँग

en: CPU to Monitor
mai: CPU सँ मॉनीटर

en: C_ommand:
mai: कमांड (_o):

en: Cach_ed
mai: कैच्ड (_e)

en: Can not launch the eyes applet.
mai: आइज़ एप्लेट प्रारंभ नहि कए सकल.

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
mai: वस्तुसभकेँ रद्दी पर नहि घसकाए सकल, की अहाँ एकरा तत्काल मेटओनाइ चाहब?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
mai: किछु वस्तुसभकेँ रद्दी पर नहि घसकाए सकल, की अहाँ एकरा तत्काल मेटओनाइ चाहब?

en: Celsius
mai: सेल्सियस

en: Character Palette
mai: संप्रतीक पैलेट

en: Character Palette Preferences
mai: संप्रतीक पैलेट वरीयतासभ

en: Characters shown on applet startup
mai: एप्लेट प्रारंभ हए पर देखाओल जाएबला संप्रतीक

en: Charpicker Applet Factory
mai: कैरपिकर एप्लेट फैक्टरी

en: City:
mai: शहर:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
mai: शहर: %s
    आकाश: %s
    तापमान: %s

en: Click to Enter Weather.com
mai: Weather.comमे जाए लेल क्लिक करू

en: Click to add a new palette
mai: नवीन पटल जोड़बाक लेल क्लिक करू

en: Click to delete the selected palette
mai: चयनित पटल मेटाबै लेल क्लिक करू

en: Click to edit the selected palette
mai: चयनित पैलेट संपादित करब लेल क्लिक करू

en: Colors
mai: रँग

en: Command
mai: कमांड

en: Conditions:
mai: शर्त:

en: Could not open help document
mai: मद्दति दस्ताबेज नहि खोलि सकत

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
mai: डेस्कटॉप पर बनाबू , देखू तथा प्रबंधित करू स्टिकी नोटसभ

en: Current Conditions
mai: वर्तमान शर्त

en: Date format of note's title
mai: नोट क' शीर्षक पर दिनांक प्रारूप

en: Default color for font
mai: फोन्ट लेल मूलभूत रँग

en: Default color for new notes
mai: नवीन नोटसभ लेल मूलभूत रँग

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
mai: नवीन स्टिकी नोट क'लेल मूलभूत रँग. एकरा html hex विशिष्टतामे होनाइ चाही, उदाहरण क'लेल "#30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
mai: नवीन स्टिकी नोट क'लेल मूलभूत फोन्ट रँग. एकरा html hex विशिष्टतामे होनाइ चाही, उदाहरण क' लेल "#000000".

en: Default font for new notes
mai: नवीन नोटसभ लेल मूलभूत फ़ॉन्ट

en: Default height for new notes
mai: नवीन नोटसभ लेल मूलभूत उँचाइ

en: Default height for new sticky notes in pixels.
mai: नवीन नोटसभ लेल पिक्सेलमे मूलभूत उँचाइ

en: Default width for new notes
mai: नवीन नोटसभ लेल मूलभूत चओड़ाइ

en: Default width for new sticky notes in pixels.
mai: नवीन नोटसभ लेल पिक्सेलमे मूलभूत चओड़ाइ.

en: Delete Immediately?
mai: फ़ौरन मेटाबू?

en: Delete button
mai: बटन मेटाबू

en: Details
mai: विवरण

en: Dew point:
mai: तुषार बिंदुः

en: Directory in which the theme is located
mai: निर्देशिका जतए थीम स्थित अछि

en: Disk
mai: डिस्क

en: Disk Load
mai: डिस्क लोड

en: Disk Mounter
mai: डिस्क माउन्टर

en: Display
mai: डिसप्ले

en: Displays current state of keyboard accessibility features
mai: कीबोर्ड अभिगम्यता विशेषता क' वर्तमान स्थिति देखबैत अछि

en: Drive Mount Applet Factory
mai: ड्राइव माउन्ट एप्लेट फैक्टरी

en: Edit Palette
mai: पैलेट संपादित करू

en: Edit button
mai: संपादन बटन

en: Empty all of the items from the trash?
mai: अहाँ रद्दीसँ सबहि वस्तुसभकेँ खाली कएनाइ चाहैत अछि?

en: Emptying the Trash
mai: रद्दी खाली कए रहल अछि

en: Enable CPU load graph
mai: सीपीयू लोड आरेख सक्षम करू

en: Enable _radar map
mai: रेडार नक्शा सक्षम करू (_r)

en: Enable disk load graph
mai: डिस्क लोड आरेख सक्षम करू

en: Enable load average graph
mai: लोड ओसत आरेख सक्षम करू

en: Enable memory load graph
mai: स्मृति लोड आरेख सक्षम करू

en: Enable network load graph
mai: संजाल लोड आरेख सक्षम करू

en: Enable swap load graph
mai: लोड आरेख स्वेप सक्षम करू

en: Enter the URL
mai: यूआरएल दाखिल करू

en: Error while spawning caja:
    %s
mai: नॉटिलस क' संतति क' दौरान त्रुटि:
    %s

en: Error: %s
mai: त्रुटि: %s

en: F_ree
mai: मुफ्त (_r)

en: Factory for creating the weather applet.
mai: मौसम एप्लेट बनाबै लेल फैक्टरी

en: Factory for drive mount applet
mai: ड्राइव माउन्ट एप्लेट लेल फैक्टरी

en: Fahrenheit
mai: फॉरेनहाइट

en: Feels like:
mai: एहि तरह क' अनुभव:

en: Find _Next
mai: अगिला खोजू (_N)

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
mai: क्षैतिज पटल क'लेल , आरेख क' चओड़ाइ पिक्सेलमे. लंबवत पैनल क'लेल , ई आरेख क' उँचाइ अछि.

en: Forecast
mai: पूर्वानुमान

en: Forecast Report
mai: पूर्वानुमान रिपोर्ट

en: Forecast not currently available for this location.
mai: एहि स्थान लेल पूर्वानुमान उपलब्ध नहि अछि.

en: Frequency Scaling Unsupported
mai: आवृति स्केलिंग असमर्थित

en: From:
mai: द्वारा:

en: Full Battery Notification
mai: भरल बैटरी सूचना

en: General
mai: सामान्य

en: Go to Trash
mai: रद्दीमे जाउ

en: Graph color for buffer memory
mai: बफ़र स्मृति लेल आरेख रँग

en: Graph color for cached memory
mai: कैच कएल स्मृति लेल आरेख रँग

en: Graph color for disk read
mai: डिस्क पठन लेल आरेख रँग

en: Graph color for disk write
mai: डिस्क लेखन लेल आरेख रँग

en: Graph color for iowait related CPU activity
mai: iowait-सम्बन्धित सीपीयू क्रियाकलाप लेल आरेख रँग

en: Graph color for load average
mai: लोड औसत लेल आरेख रँग

en: Graph color for nice-related CPU activity
mai: नाइस-सम्बन्धित सीपीयू क्रियाकलाप लेल आरेख रँग

en: Graph color for shared memory
mai: साझा स्मृति लेल आरेख रँग

en: Graph color for system-related CPU activity
mai: सिस्टम-सम्बन्धित सीपीयू क्रियाकलाप लेल आरेख रँग

en: Graph color for user-related CPU activity
mai: प्रयोक्ता-सम्बन्धित सीपीयू क्रियाकलाप लेल आरेख रँग

en: Graph color for user-related memory usage
mai: प्रयोक्ता-सम्बन्धित स्मृति उपयोग लेल आरेख रँग

en: Graph color for user-related swap usage
mai: प्रयोक्ता-सम्बन्धित स्वेप उपयोग लेल आरेख रँग

en: Graph size
mai: आरेख आकार

en: Graphic
mai: आलेख

en: Graphic and Text
mai: आलेख आओर पाठ

en: Harddisk
mai: हार्ड डिस्क

en: Help
mai: मद्दति

en: Hi_de Notes
mai: नोट नुकाबू (_d)

en: I_dle
mai: निष्क्रिय (_d)

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
mai: जँ ई विकल्प निष्क्रिय कएल जाएत अछि, सभ स्टिकी नोट क'लेल पसंदीदा रँग मूलभूत रँग क' तरह प्रयोग कएल जाए सकैत अछि.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
mai: जँ ई विकल्प निष्क्रिय कएल जाएत अछि, सभ स्टिकी नोट क'लेल पसंदीदा फंट मूलभूत फाँट क' तरह प्रयोग कएल जाए सकैत अछि.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
mai: जँ ई विकल्प निष्क्रिय कएल जाएत अछि, निजी नोटसभ जकरा पसंदीदा फाँट आ रँग नियत कएल गेल अछि अनदेखा कएल जएताह.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
mai: जँ अहाँ रद्दी खाली करब क'लेल चुनैत अछि, एहिमे सभ मद स्थायी रूप सँ मेट जएताह. कृप्या नोट करू जे अहाँ एकरा अलग-अलग मेटाए सकैत अछि.

en: Insert "%s"
mai: "%s" प्रविष्ट करू

en: Insert characters
mai: संप्रतीक प्रविष्ट करू

en: Insert special character
mai: विशेष संप्रतीककेँ जोड़ू

en: Kelvin
mai: केल्विन

en: Keyboard Accessibility Status
mai: कीबोर्ड अभिगम्यता स्थिति

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
mai: कीबोर्ड अभिगम्यता स्थिति एप्लेट फैक्ट्री

en: Last update:
mai: पछिला अद्यतनः

en: List of available palettes
mai: उपलब्ध पैलेट सूची

en: Load
mai: लोड

en: Load Average
mai: लोड औसत

en: Load graph background color
mai: लोड आरेख पृष्ठभूमि क' रँग (_g)

en: Location
mai: स्थान

en: Location view
mai: स्थान दर्शन

en: Low Battery Notification
mai: कम बैटरी सूचना

en: MATE Weather
mai: गनोम मौसम

en: Memory
mai: स्मृति

en: Memory Load
mai: स्मृति लोड

en: Memory graph background color
mai: स्मृति आरेख पृष्ठभूमि रँग

en: Minutes Remaining
mai: शेष मिनट

en: Modify a palette by adding or removing characters
mai: संप्रतीकसभकेँ जोड़ि कए अथवा मेटाए कए पैलेट परिवर्धित करू

en: Monitor a laptop's remaining power
mai: लैपटॉप क' बचल उर्जा पर नजर राखू

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
mai: CPU आवृति मापन मॉनीटर करू

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
mai: वर्तमान मौसम परिस्थिति पर नजर राखैत अछि आओर पूर्वानुमान करैत अछि

en: Monitored Resources
mai: मॉनीटर्ड संसाधन

en: Mount local disks and devices
mai: स्थानीय डिस्क आ डिवायस आरोहित करू

en: N/A
mai: लागू नहि

en: N_ice
mai: नाइस (_i)

en: Net Load
mai: नेट लोड

en: Netmask:
mai: नेटमास्क:

en: Network
mai: नेटवर्क

en: Network graph background color
mai: संजाल आरेख पृष्ठभूमि रँग

en: No Items in Trash
mai: रद्दीमे कोनो वस्तु नहि

en: No battery present
mai: बैटरी उपस्थित नहि अछि

en: Options
mai: विकल्प

en: Palette entry
mai: पैलेट प्रविष्टि

en: Palettes list
mai: पैलेट सूची

en: Percent
mai: प्रतिशत

en: Pressure:
mai: दबावः

en: Processor
mai: प्रोसेसर

en: Properties
mai: गुण

en: Radar Map
mai: रेडार नक्शा

en: Red value level
mai: लाल मान स्तर

en: Relative humidity:
mai: सापेक्षिक आद्रता:

en: S_wap Space
mai: स्वेप जगह (_w)

en: S_ystem
mai: तंत्र (_y)

en: See the ForeCast Details
mai: पूर्वानुमान विवरण देखू

en: Select Location from the list
mai: सूचीमे सँ स्थान चुनू

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
mai: CPU सँ मॉनीटरमे सेट करू. एकल प्रोसेसर सिस्टममे अहाँक एकरा बदलब क' जरूरत नहि अछि.

en: Sh_ared
mai: साझा (_a)

en: Show sticky notes
mai: स्टिकी नोटसभ देखाबू

en: Show the time/percent label
mai: समय/प्रतिशत लेबल देखाबू

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
mai: कीबोर्ड स्थिति देखबैत अछि जखन अभिगम्यता विशेषता उपयोग क' जाएत अछि.

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
mai: AccessX विशेषता क' स्थिति देखाबू जहिना जे लैच्ड मॉनीटरसभ

en: Shows the status of keyboard accessibility features
mai: कीबोर्ड अभिगम्यता विशेषता क' स्थिति देखाबू

en: Sky:
mai: आकाश:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
mai: निर्दिष्ट करैत अछि जे की स्टिकी नोटसभ तालाबन्न (संपादन योग्य नहि) अछि अथवा नहि

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
mai: निर्दिष्ट करैत अछि जे स्टिकी नोटसभ डेस्कटाप क' सबहि कार्यस्थान पर देखाइ पड़ै अथवा नहि.

en: Spinbutton for updating
mai: अद्यतन लेल स्पिन बटन

en: Sticky Notes
mai: स्टिकी नोटसभ

en: Sticky Notes Applet Factory
mai: स्टिकी नोटसभ एप्लेट फैक्टरी

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
mai: गनोम डेस्कटाप वातावरण लेल स्टिकी नोटसभ

en: Sticky notes' locked state
mai: स्टिकी नोटसभ तालाबन्न स्थिति

en: Sticky notes' workspace stickyness
mai: स्टिकी नोटसभ कार्यस्थान स्टिकीपन

en: Sunrise:
mai: सूर्योदयः

en: Sunset:
mai: सूर्यास्तः

en: Swap Load
mai: लोड स्वैप करू

en: Swap Space
mai: स्वैप जगह

en: Swap graph background color
mai: आरेख पृष्ठ भूमि क' रँग अदला-बदली करू (_g)

en: System Monitor
mai: सिस्टम मानीटर

en: System Monitor Preferences
mai: सिस्टम मॉनीटर वरीयतासभ

en: System is running on AC power
mai: सिस्टम एसी पावर पर चलि रहल अछि

en: System is running on battery power
mai: सिस्टम बैटरी पावर पर चलि रहल अछि

en: Temperature:
mai: तापमानः

en: Text
mai: पाठ

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
mai: बैटरी स्तर जकरा नीच्चाँ बैटरीकेँ लाल रँग देखाओल जाए. सँगे मान जकरा पर कम बैटरी चेतावनी देखाओल जाएत अछि.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
mai: ई आँखि माउस पांइटर दिशामे देखैत अछि

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
mai: स्ट्रिंग जे प्रयोक्ता चुनने अछि जखन एप्लेट अंतिम बार उपयोगमे लेल गेल . ई स्ट्रिंग प्रदर्शित हाएत जखन प्रयोक्ता एप्लेट प्रारंभ करताह.

en: The system load average is %0.02f
mai: सिस्टम लोड औसत %0.02f अछि

en: The type of text to display (if the text is enabled).
mai: प्रदर्शन क'लेल पाठ क' प्रकार (जँ पाठ सक्रिय अछि).

en: Themes
mai: प्रसंग

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
mai: प्रसंग लोड करब क' दौरान एकटा गंभीर त्रुटि भेल.

en: There was an error displaying help: %s
mai: मद्दति देखाबैमे कोनो त्रुटि भेल: %s

en: There was an error executing '%s': %s
mai: '%s' निष्पादनमे त्रुटि छल. %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
mai: मद्दति प्रदर्शक शुरु करबमे त्रुटि छल. %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
mai: कीबोर्ड वरीयता समाद प्रारंभ करबमे त्रुटि भेल :%s

en: This note is locked.
mai: नोट लॉक अछि.

en: This note is unlocked.
mai: नोट खोलल गेल अछि.

en: This utility shows the current CPU Frequency
mai: मोजुदा सीपीयू आवृतिकेँ उपयोगिता देखाबू

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
mai: ई उपयोगिता मोजुदा सीपीयू आवृति स्केलिंग देखबैत अछि.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
mai: ई उपयोगिता अहाँक लैपटाप बैटरी क' स्थिति देखबैत अछि.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
mai: अपन कामकेँ नष्ट हए सँ बचाबै क'लेल :
     • अपन लैपटॉपकेँ बाहरी वापरमे प्लग करू, अथवा
     • खुलल दस्ताबेज सहेजू आओर अपन लैपटॉप बन्न करू.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
mai: अपन कामकेँ नष्ट हए सँ बचाबै क'लेल :
     • उर्जा बचाबै क'लेल अपन लैपटॉप स्थगित राखू,
     • अपन लैपटॉपकेँ बाहरी पावरमे प्लग करू, या
     • खुलल दस्ताबेज सहेजू आओर अपन लैपटॉप बन्न करू.

en: Trash
mai: रद्दी

en: Trash Applet
mai: रद्दी ऐप्लेट

en: Un_mount %s
mai: %sकेँ अनारोहित करू (_m)

en: Unknown error
mai: अज्ञात त्रुटि

en: Unknown time (%d%%) remaining
mai: अज्ञात समय (%d%%) बचि रहल अछि

en: Unknown time (%d%%) until charged
mai: अज्ञात समय (%d%%) जखनतक चार्ज नहि हुए

en: Update
mai: अद्यतन

en: Update spin button
mai: स्पिन बटन अद्यतन करू

en: Updating...
mai: अद्यतन कए रहल अछि...

en: Use _custom address for radar map
mai: रेडार नक्शा लेल अनुकूलित पता उपयोग करू (_c)

en: Visibility:
mai: दृश्यताः

en: Visit Weather.com
mai: Weather.com पर जाउ

en: Warn on low time rather than low percentage
mai: कम प्रतिशत क' बजाय कम समय क'लेल चेतावनी दिअ'

en: Weather Forecast
mai: मौसम रपट

en: Weather Preferences
mai: मौसम वरीयतासभ

en: Weather Report
mai: मौसम रपट

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
mai: जखन नोट मेटाएब रहल होउ तँ पुष्टि क' लेल पूछू अथवा नहि

en: Whether to force the default color and font on all notes
mai: की सबहि नोटसभमे मूलभूत रँग तथा फ़ॉन्ट बाध्य करू

en: Whether to use the default system color
mai: की मूलभूत सिस्टम रँग उपयोग कएनाइ अछि

en: Whether to use the default system font
mai: की सिस्टम मूलभूत फ़ॉन्ट उपयोग कएनाइ अछि

en: Wind:
mai: हवाः

en: XKB Extension is not enabled
mai: XKB विस्तार सक्रिय नहि अछि

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
mai: अहाँक पास अपन कुल बैटरी क्षमता क' %d%% शेष बचल अछि.

en: Your battery is now fully recharged
mai: आब अहाँक बैटरी पूरा तरहसँ चार्ज अछि.

en: Your battery is running low
mai: आब अहाँक बैटरी कम चार्ज अछि.

en: _About
mai: क' संबंधमे (_A)

en: _Automatically update every:
mai: अद्यतन स्वचालित करू प्रत्येक (_A):

en: _Average
mai: औसत (_A)

en: _Background
mai: पृष्ठभूमि (_B)

en: _Buffers
mai: बफ़र्स (_B)

en: _Cancel
mai: रद्द करू (_C)

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)

en: _Delete
mai: मेटाबू (_D)

en: _Delete Notes
mai: नोटसभ मेटाबू (_D)...

en: _Details
mai: विवरण (_D)

en: _Edit
mai: संपादन (_E)

en: _Eject %s
mai: %sकेँ बाहर (_E)

en: _Empty Trash
mai: रद्दी खाली करू (_E)

en: _Find:
mai: खोजू: (_F)

en: _Font:
mai: फ़ॉन्ट (_F):

en: _Free
mai: खाली (_F)

en: _Harddisk
mai: हार्ड डिस्क (_H)

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: _Keyboard Accessibility Preferences
mai: कीबोर्ड विन्यास सुगमता वरीयता (_K)

en: _Load
mai: लोड (_L)

en: _Lock Notes
mai: लॉक नोटसभ (_L)

en: _Memory
mai: स्मृति (_M)

en: _Mount %s
mai: %sकेँ आरोहित करू (_M)

en: _Name:
mai: नाम (_N):

en: _Network
mai: संजाल (_N)

en: _New Note
mai: नवीन नोट (_N)

en: _Open %s
mai: %sकेँ खोलू (_O)

en: _Open System Monitor
mai: सिस्टम मॉनीटर खोलू (_O)

en: _Palette:
mai: पैलेट (_P):

en: _Palettes:
mai: पैलेट (_P):

en: _Play CD
mai: सीडी बजाउ (_P)

en: _Play DVD
mai: DVD चलाबू (_P)

en: _Preferences
mai: वरीयतासभ (_P)

en: _Pressure unit:
mai: दबाव एकाइ (_P):

en: _Processor
mai: प्रोसेसर (_P)

en: _Read
mai: पढ़ू (_R)

en: _Select a location:
mai: एकटा स्थान चुनू (_S):

en: _Select a theme:
mai: प्रसंग चुनू (_S):

en: _Temperature unit:
mai: तापमान एकाइ (_T):

en: _Title:
mai: शीर्षक (_T):

en: _Update
mai: अद्यतन करू (_U)

en: _Used
mai: प्रयुक्त (_U)

en: _User
mai: प्रयोक्ता (_U)

en: _Visibility unit:
mai: दृश्यता एकाइ (_V):

en: _Visit Weather.com
mai: Weather.com देखू (_V)

en: _Width:
mai: चओड़ाइ (_W):

en: _Wind speed unit:
mai: वायु गति एकाइ (_W):

en: _Write
mai: लिखू (_W)

en: insert special character %s
mai: विशिष्ट संप्रतीक %s प्रविष्ट करू

en: km
mai: किमी

en: knots
mai: नॉट्स

en: meters
mai: मीटर

en: miles
mai: मील

en: milliseconds
mai: मिलीसेकेंड

en: minutes
mai: मिनट

en: none
mai: किछु नहि

en: pixels
mai: पिक्सेल

en: unknown
mai: अज्ञात
